9' Henrik Mkhitaryan
81' Juan Mata
Dennis Praet 63'
Data: 02.08.2017 r.
Stadion: Aviva Stadium

Manchester United: De Gea (Pereira 76’) – Lindelof (Jones 77’), Smalling (Bailly 77’) , Blind (Martial 60’) – Valencia, Matić (Carrick 46’), A. Pereira (Fellaini 46’), Pogba (Herrera 46’), Darmian (Tuanzebe 77’) – Mychitarian (Mata 46’), Lukaku (Rashfrod 60’)

Sampdoria: Puggioni (Tozzo 86’) - Sala (Bereszynski 76’), Barreto (Djuricic 75’), Caprari (Bonazzoli 76’), Linetty (Alvarez 66’) - Praet (Verre 75’), Regini, Pavlovic (Murru 66’), Silvestre - Quagliarella (Kownacki 86’), Torreira (Capezzi 86’)

Manchester United pokonał włoską Sampdorię 2:1 (1:0) w ostatnim meczu okresu przygotowawczego przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018. Pierwszą bramkę po szybkiej kontrze zdobył Henrich Mychitarian. Potem wyrównał Dennis Praet, a wynik ustalił w 81. minucie Juan Mata. Nieoficjalny debiut w United zanotował Nemanja Matić.

Pomimo zdominowania pierwszej połowy przez zawodników Manchesteru United, w początkowych minutach meczu przeciwko Sampdorii byliśmy bardzo blisko efektownego kiksa. Daley Blind zagrał piłkę do De Gei, który akurat znajdował się nieco z boku bramki. Hiszpan musiał szybko wracać i interweniował ręką. Sędzia odgwizdał w wyniku tego rzut wolny pośredni dla Włochów.

Strzał udało się zablokować, a sytuacja momentalnie obróciła się o 180 stopni. Kontratak, gracze United pod bramką rywali, dośrodkowanie w pole karne Matteo Darmiana i gol Czerwonych Diabłów. Początkowo wyglądało to na czystą główkę Mychitariana, lecz powtórki pokazały, że piłka po drodze odbiła się jeszcze od defensora Sampdorii.

Ormianin popisał się jeszcze jednym świetnym uderzeniem w 22. minucie meczu. Miki otrzymał dośrodkowanie z prawej flanki, miał sporo czasu, złożył się idealnie do uderzenia i posłał piłkę w kierunku światła bramki. Puggioni tym razem popisał się znakomity, refleksem i wybił piłkę przed siebie.

Chwilę potem Romelu Lukaku zaczarował rywalem z boku pola karnego, podbiegł kilka metrów w kierunku środka i uderzył mocno lewą nogą. Opadająca piłka minęła bramkę rywali o zaledwie kilka centymetrów.

W drugiej połowie Sampdoria nieco odżyła i była bardziej waleczna. Atak Manchesteru United jednak nie ustawały. W 62. minucie wprowadzony na murawę Ander Herrera strzelił gola w sytuacji sam na sam, po podaniu od Fellainiego. Hiszpan był jednak na ewidentnym spalonym i druga bramka nie została uznana.

Sytuacja zemściła się minutę później. Chris Smalling nie wybił wystarczająco skutecznie podania z lewej flanki. Futbolówkę tuż przed polem karnym zgarnął Praet i od razu uderzył, pokonując z łatwością Davida De Geę.

W 79. minucie Anthony Martial popisał się świetnym rajdem i dryblingiem, zbiegając ze skrzydła pod linię końcową. Francuz dograł piłkę celnie nad głową rywali, ale Ander Herrera oddał zbyt lekki strzał głową, aby zaskoczyć Puggioniego.

Martial poszedł za ciosem i w kolejnej akcji posłał kolejne dobre podanie, tym razem do wbiegającego w pole karne Juana Maty. Hiszpan strzelił z pierwszej piłki, tuż obok słupka i dał prowadzenie Manchesterowi United.

W końcówce spotkania dwiema świetnymi interwencjami popisał się świeżo wprowadzony na murawę bramkarz Sampdorii - Tozzo. Golkiper najpierw wybronił potężny wolej Herrrery z dystansu, a po chwili przeniósł nad głową mocną dobitkę Rashforda z narożnika boiska.