58' Robert Lundstrom
76' Abdisalam Ibrahim
Stadion: Ullevaal Stadion

Valerenga: Kwarasey – Lundstrom, Tollas, Jaager, Juklerod – Lekven, Agyiri – Zahid – Holm, Ejuke, Finne

Manchester United: Romero (J. Pereira 61’) – Darmian (Tuanzebe 46’), Bailly (Lindelof 46’), Jones (Smalling 46’), Blind (Mitchell 46’) – Carrick (Pereira 46’), Fellaini (Herrera 46’), Pogba (McTominay 61’), Mata (Fosu-Mensah 46’), Mychitarian (Martial 46’) – Rashford (Lukaku 46’)

Manchester United pokonał Valerengę 3:0 (1:0) w swoim szóstym spotkaniu kontrolnym przed startem sezonu 2017/2018. Norwegowie nie zawiesili wysoko poprzeczki Czerwonym Diabłom. Bramki na Ullevaal Stadion w Oslo zdobyli: Marouane Fellaini, Romelu Lukaku i Scott McTominay. Kolejny sprawdzian już 2 sierpnia – rywalem w Dublinie będzie Sampdoria.

Manchester United mógł szybko otworzyć wynik spotkania w Oslo. Już w 2. minucie przed dobrą okazją stanął Henrich Mychitarian. Ormianin z ostrego kąta trafił jednak prosto w bramkarza Valerengi. Po chwili dobijać próbował Pogba, ale uderzył nad poprzeczką.

W 14. minucie Francuz znów był bliski szczęścia. Ładnie zaciął gracza Valerengi na linii szesnastu metrów, ułożył sobie piłkę na lewej nodze i oddał strzał w kierunku dalszego słupka. Futbolówka pięknie skręcała w stronę bramki i... trafiła w słupek. Pogbie z pewnością przypomniał się koszmar z poprzedniego sezonu, kiedy obijał obramowanie bramki aż dziewięciokrotnie.

W kolejnych minutach przewaga Manchesteru United nie podlegała dyskusji, ale tempo spotkania było bardzo treningowe. Czerwone Diabły wymieniały liczne podania. Nie przekładało się to na sytuacje pod bramką gospodarzy.

Z dystansu próbował uderzać Pogba i Rashford, a w 38. minucie efektownym zagraniem piętką popisał się Daley Blind. Holender nie trafił jednak w bramkę.

Strzelecką niemoc udało się przełamać dopiero w 44. minucie. Na listę strzelców wpisał się Marouane Fellaini, o którym ostatnio było głośno w kontekście transferu do Galatasaray. Z prawego skrzydła mocne dośrodkowanie w pole karne na ósmy metr posłał Mychitarian, tam dobrze wbiegł Fellaini i uderzył mocno głową. Piłka odbiła się jeszcze od gracza Valerengi i zaskoczyła golkipera gospodarzy.

W przerwie mieliśmy aż osiem zmian w składzie Manchesteru United. Zgodnie z zapowiedziami Jose Mourinho jego zespół przeszedł też na ustawienie z trzema obrońcami. Linię defensywy tworzyli: Victor Lindelof, Chris Smalling i Axel Tuanzebe.

Drugą część spotkania Czerwone Diabły zaczęły z przytupem. Już w 47. minucie piłkę do bramki skierował Romelu Lukaku. Belg zamienił na gola świetne dośrodkowanie Pereiry z rzutu rożnego i pokazał, że może to być groźna broń Manchesteru United w przyszłym sezonie.

Odmieniony skład United prezentował lepsze tempo i stwarzał sobie więcej okazji pod bramką Valerengi. W 51. minucie ładnie do główki w polu karnym wyskoczył Anthony Martial, ale posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką.

W 61. minucie Jose Mourinho zdecydował się na kolejne zmiany w swoim zespole – Joel Pereira zastąpił Sergio Romero, a Scott McTominay pojawił się w miejsce Paula Pogby.

Chwilę później po raz pierwszy zrobiło się groźnie w polu karnym Manchesteru United. Znakomitą okazję zmarnował jednak Ghayas Zahid, który z około dziesięciu metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Kibice na Ullevaal Stadion zaczynali trochę przysypiać, ale w 70. minucie z krzesełek poderwał ich Scott McTominay. 20-latek świetnie zastawił się w polu karnym po podaniu Martiala, wygrał pojedynek z defensorem Valerengi i strzałem w długi róg nie dał golkiperowi gospodarzy żadnych szans. Chwilę później mogło być 4:0 – Lukaku posłał potężną bombę zza pola karnego i pomylił się dosłownie o centymetry.

Następnie niezłą okazję zmarnował jeszcze McTominay i to był koniec emocji na stadionie w Oslo. Ostatni kwadrans to wybitnie treningowa gra i sporo niedokładności pod polem karnym Valerengi.

Kolejny sprawdzian piłkarzy Manchesteru United czeka już w środę. 2 sierpnia zespół Jose Mourinho zmierzy się w Dublinie z Sampdorią.