24' Luis Silva Henrich Mychitarian 29'
Romelu Lukaku 38'
Antonio Valencia 68'
Godzina: 4:00
Data: 18.07.2017 r.
Stadion: Rio Tinto Stadium

Real Salt Lake: Silva, Plata, Rusnak, Savarino, Beckerman, Sunny, Phillips, Horst, Glad, Beltran, Rimando

Manchester United (I połowa): J. Pereira, Jones, Lindelof, Blind, Fosu-Mensah, McTominay, Carrick, Pogba, Lingard,Mychitarian, Lukaku

Manchester United (II połowa): Romero, Valencia, Smalling, Bailly, Darmian, Herrera, A. Pereira, Fellaini, Mata (Mitchell 59’), Martial (Tuanzebe 90’), Rashford

Manchester United pokonał Real Salt Lake 2:1 (2:1) w drugim meczu przedsezonowego tournée po Stanach Zjednoczonych. Swoje konto bramkowe w ekipie Czerwonych Diabłów otworzył Romelu Lukaku. Na listę strzelców wpisał się także Henrich Mychitarian. Kolejny sprawdzian dla United w USA będzie poważniejszy – derby Manchesteru!

Zgodnie z przedmeczowym zapowiedziami Jose Mourinho w meczu z Realem Salt Lake zdecydował się na grę czterema obrońcami. Na środku defensywy od pierwszej minuty zobaczyliśmy Phila Jonesa i Victora Lindelofa. Po bokach obrony zagrali Timothy Fosu-Mensah oraz Daley Blind. W jednej drużynie nie zagrali natomiast Romelu Lukaku i Marcus Rashford. Tak jak w meczu z LA Galaxy dostali po 45 minut.

Czerwone Diabły szybko mogły otworzyć wynik spotkania na Rio Tinto Stadium. W 6. minucie szczęścia z dystansu próbował Scott McTominay. Uderzenie młodego Anglika powędrowało jednak obok bramki gospodarzy.

Real Salt Lake naprawdę groźną akcją odpowiedział w 16. minucie. Strzał z pola karne oddał Joao Plata, a Joel Pereira złapał piłkę na raty.

W 23. minucie bramkarz Czerwonych Diabłów musiał już wyciągać piłkę z siatki. Jefferson Savarino popisał się ładną indywidualną akcją, zagrał w uliczkę do Luisa Silvy, ten przepchnął Phila Jonesa i sprytnym strzałem w długi róg z 10. metrów nie dał szans Pereirze.

Manchester United straty odrobił sześć minut później po fantastycznej zespołowej akcji. Piłkę przed polem karnym rozegrali Jesse Lingard, Romelu Lukaku i Henrich Mychitarian. Ormianin znalazł sobie trochę miejsca na szesnastym metrze, ułożył piłkę na lewą nogę i mocnym strzałem w dolny róg nie dał szans bramkarzowi Realu Salt Lake.

Reakcja gospodarzy na straconą bramkę była zaskakująca. Trener Real Salt Lake wymienił bowiem całą jedenastkę.

W 38. swoje konto bramkowe w Manchesterze United otworzył Romelu Lukaku. Belg zrobił to w imponującym stylu, mijając w polu karnym z dużą swobodą obrońcę, bramkarza i posyłając piłkę do bramki z bliskiej odległości. Asystę przy trafieniu Lukaku zanotował Mychitarian.

Po przerwie Jose Mourinho wymienił cały skład Manchesteru United. Portugalczyk zdecydował się zachować ustawienie z czterema defensorami.

W drugiej połowie obserwowaliśmy mocno sparingowe tempo w wykonaniu Czerwonych Diabłów. Zagrożenie pod bramką Realu Salt Lake było sporadyczne. W 59. minucie z powodu urazu boisko zmuszony został opuścić Juan Mata. Hiszpana zastąpił Demi Mitchell.

Od 68. minuty Manchester United grał w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul na Sebastianie Saucedo obejrzał Antonio Valencia. Ekwadorczyk bezpardonowo potraktował gracza gospodarzy, podciął go od tyłu, a sędzia po chwili zastanowienia oraz... rozmowie z Jose Mournho, wyrzucił Valencię z boiska.

Kilka minut później stan rywalizacji mógł wyrównać Luke Mulholland. Urodzony niedaleko Old Trafford Anglik z szesnastu metrów uderzył jednak tuż obok bramki Sergio Romero.

W 73. minucie dobrą akcję przeprowadzili w końcu zawodnicy Jose Mourinho. Z lewego skrzydła dobre dośrodkowanie na piąty metr posłał Andreas Pereira, do piłki dobrze wyskoczył Chris Smalling, ale z bliskiej odległości uderzył głową nad poprzeczką.

W 85. minucie efektowną akcją popisał się Anthony Martial. Francuz po minięciu gracza Realu Salt Lake przed polem karnym oddał bardzo mocny, ale niestety nieznacznie niecelny strzał nad poprzeczką.

W ostatniej minucie spotkania gospodarze byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu. Romero w świetnym stylu obronił jednak uderzenie Kyle'a Curingi w krótki róg.

Kolejny mecz Manchesteru United w USA już 21 lipca o godzinie 4:00. Rywalem Czerwonych Diabłów będzie Manchester City.