INNE ROZGRYWKI

[Relacje]

80' Giovanni Dos Santos
88' Giovanni Dos Santos

Los Angeles Galaxy:
I połowa: Kempin, Smith, Steres, Arellano, Diallo, Jamieson IV, Garcia, Villarreal, Mendiola, Lassiter, McInerney

II połowa: Rowe, Smith, Romney, Van Damme, Cole, Pedro, Jones, Alessandrini, Dos Santos, Boateng, McBean

Manchester United:
I połowa: De Gea, Jones, Smalling, Blind, Valencia, Herrera, Carrick, Fellaini, Lingard, Mata, Rashford
II połowa: J. Pereira, Lindelof, Bailly, Darmian, Tuanzebe, Pogba, A. Pereira, Mkhitaryan, Fosu-Mensah (Mitchell 85’), Lukaku, Martial

Manchester United pokonał w swoim pierwszym meczu przedsezonowym ekipę Los Angeles Galaxy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:5 (0:3). W pierwszej połowie grę zdominował Marcus Rashford, strzelając dwa gole. Potem kolejne trafienia dokładali Fellaini, Mychitarian i Martial. Bramki dla Amerykanów zdobył Giovanni Dos Santos. Nieoficjalne debiuty zaliczyli Lukaku oraz Lindelof.

Pierwszy mecz w ramach Tournee 2017 w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się od szybkiego gola Manchesteru United. W 2. minucie Lingard zaliczył przechwyt na połowie rywala, podał do Rashforda, a ten od razu strzelił po ziemi. Piłka bez trudu wpadła do siatki rywali.

Po kwadransie gry, Marcus zagrał prostopadłe do Maty, ten odwrócił się na pięcie i sprytnym strzałem uderzył z lewej nogi. Kempin obronił uderzenie Hiszpana na raty.

W 19. minucie Herrera przejął futbolówkę, podał do Maty, a ten szybko wystawił piłkę przed linię obrońców do Rashforda. Marcus nie zmarnował świetnej okazji i umieścił piłkę w siatce po strzale na długi słupek.

Wynik na 3:0 podniósł Marouane Fellaini w 26. minucie meczu. Ander Herrera rozegrał akcję na jeden kontakt z Lingardem. Anglik zszedł pod linię końcową, zagrał piłkę do Fellainiego, a ten strzelił z lewej nogi, z około 15 metrów.

39. minuta to kolejny groźna atak Marcusa Rashfoda. Anglik zakręcił obroną LA Glaxy po czym wycofał delikatnie do wspierającego go Juana Matę. Hiszpan strzelił mocno z lewej nogi, ale trafił tylko w boczną siatkę Kempiny.

Chwilę potem United miało dwie dogodne okazje do podbicia wyniku meczu. W 42. minucie po rzucie wolnym Carrick dograł piłkę tuż przed bramkę rywali. Tam znalazł się Smalling, który wbił piłkę z bliskiej odległości. Anglik był jednak na minimalnym spalonym i bramka nie została uznana.

W kolejnej akcji Marcus Rashford świetnie uciekł obrońcom, dostał długie podanie i stanął oko w oko z Kempiną. Tym razem to bramkarz LA Galaxy wyszedł z pojedynku zwycięsko, broniąc strzał po ziemi napastnika Manchesteru United.

Po przerwie, zgodnie z zapowiedziami, Jose Mourinho wystawił drugi, całkowicie inny skład United, z Lukaku i Lindelofem na liście. Belg dostał prezent od Pogby już w 49. minucie. Paul przejął złe podanie bramkarza LA, podał do Romelu a ten uderzył w sytuacji sam na sam z bliskiej odległości. Niestety Brian Rowe wybił piłkę ręką na korner.

W59. minucie groźny strzał na bramkę Rowe’a oddał Anthony Martial. Francuz miał dużo miejsca przed pole karnym rywali, przymierzył i uderzył mocno prawą nogą. Futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Francuz ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej kilku minut później. Martial otrzymał delikatnie podanie za plecy obrońców od rozpędzonego Mychitariana. Martial strzelił lewą nogą z bliskiej odległości, ale Rowe wcześniej skrócił dystans do napastnika i skutecznie rzucił się pod nogi, łapiąc futbolówkę.

Wzmożone ataki Manchesteru United przyniosły w końcu oczekiwany efekt. Przechwyt, Martial rozpędza się z piłką, wystawia piłkę do Henricha pomiędzy dwóch defensorów, a Ormianin prostym uderzeniem pokonuje bramkarza Los Angeles Galaxy.

Gracze Jose Mourinho nie zwalniali tempa. W 72. minucie wynik spotkania wzrósł do 5 bramek. Piękne, diagonalne podanie przez całą połowę rywala zaliczył Paul Pogba. Futbolówkę przy linii końcowej opanował Fosu-Mensah, wycofał do Martiala, a ten mocnym uderzeniem z pierwszej piłki pokonał goalkeepera z Los Angeles.

W 80. minucie meczu Los Angeles Galaxy zdołało zdobyć bramkę kontaktową. Giovanni Dos Santos prostym balansem ciała zwiódł Lindelofa, przełożył piłkę na prawą nogę i mocnym strzałem na długi słupek pokonał Pererię. Młody bramkarz United nie miał szans.

Dos Santos po raz drugi wpisał się na listę strzelców w końcówce meczu. Po dośrodkowaniu w pole karne, futbolówka otarła się o brzuch zawodnika Los Angeles, delikatnie zmieniając tor lotu piłki. Pereira nie miał czasu na zareagować, gdyż rywal stał 2 metry od linii bramkowej.