Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Atalanta – Manchester United 2:2. Cristiano Ronaldo ratuje Czerwone Diabły!

» 2 listopada 2021, 22:57 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United zremisował z Atalantą 2:2 (1:1) w wyjazdowym meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły na Stadio Atleti Azzurri d’Italia nie pokazały się z dobrej strony, ale cenny punkt wywalczyły dzięki niezawodnemu Cristiano Ronaldo!
Atalanta – Manchester United 2:2. Cristiano Ronaldo ratuje Czerwone Diabły!
» Manchester United zremisował z Atalantą 2:2 w 4. kolejce Ligi Mistrzów
Oceń zawodników:
David de Gea
Aaron Wan-Bissaka
Harry Maguire
Raphael Varane
Eric Bailly
Luke Shaw
Scott McTominay
Paul Pogba
Bruno Fernandes
Marcus Rashford
Cristiano Ronaldo
Mason Greenwood
Nemanja Matić
Edinson Cavani
Jadon Sancho
Donny van de Beek

Oddano 132 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Ole Gunnar Solskjaer znów zdecydował się na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami. Kontuzjowanego Victora Lindelofa zastąpił Eric Bailly. Pierwsze minuty spotkania na stadionie w Bergamo pokazały, że Czerwone Diabły nieźle czują się w takim systemie.

W 5. minucie Manchester United był bliski objęcia prowadzenia po szybkiej kontrze. W pole karne Atalanty wpadł Marcus Rashford, zakręcił obrońcami gospodarzy i oddał strzał. Piłka została zablokowana i trafiła pod nogi Paula Pogby. Ten podał ją do Scotta McTominaya, Szkot uderzył mocno, a futbolówka po rykoszecie trafiła w słupek bramki Juana Musso.

W 12. minucie z bramki otwierającej wynik meczu cieszyła się Atalanta. Gospodarze przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska. Duvan Zapata wyłożył futbolówkę do Jospia Ilicicia, ten zdecydował się na mocny strzał po ziemi, przy interwencji nie popisał się David de Gea i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki.

Po stracie bramki gra Manchesteru United wyraźnie siadła. Czerwone Diabły miały dwie niezłe sytuacje pod bramką Atalanty, ale niecelne uderzenia zanotowali Luke Shaw i Cristiano Ronaldo. Lepsze wrażenie sprawiali gracze Gian Piero Gasperiniego.

W 31. minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Duvan Zapata. Stratę przed szesnastką Manchesteru United zanotował Paul Pogba, a przed szansą stanął napastnik Atalanty. Kolumbijczyk strzelił niezwykle mocno, ale trafił w głowę Erica Bailly’ego.

Gra Czerwonych Diabłów się nie kleiła, a na domiar złego w 38. minucie Ole Gunnar Solskjaer stracił Raphaela Varane’a. Francuz zszedł z boiska z urazem. W jego miejsce wszedł Mason Greenwood, co oznaczało przejście na grę dwoma środkowymi obrońcami.

Kilka minut później Greenwood brał udział w akcji bramkowej Manchesteru United. Czerwone Diabły do remisu doprowadziły w doliczonym czasie gry. Cristiano Ronaldo podał piłkę do Greenwooda, ten świetnie wypatrzył Bruno Fernandesa. Portugalczyk zagrał futbolówkę piętką do Ronaldo, który strzałem z dwunastu metrów nie dał szans Musso. Cóż to była za akcja!

Tuż po zmianie stron Cristiano Ronaldo zrewanżował się Fernandesowi za kluczowe podanie i zagrał do niego dobre podanie w szesnastce Atalanty. Bruno odwrócił się z piłką w kierunku bramki Musso, uderzył ile miał tylko sił, ale został zablokowany. Początek drugiej części pokazał, że żaden z zespołów nie jest zadowolony z remisowego rezultatu.

W 56. minucie Atalanta po raz drugi wyszła na prowadzenie. Gospodarze szybko rozegrali rzut wolny. José Luis Palomino wrzucił długą piłkę w strefę Erica Bailly’ego. Iworyjczyk przysnął, a pojedynek biegowy z Duvanem Zapatą przegrał Harry Maguire. Kolumbijczyk wpakował futbolówkę do siatki z sześciu metrów. Akcję gospodarzy długo analizował VAR, ale nie dopatrzył się pozycji spalonej Zapaty.

Gra Manchesteru United się nie kleiła. W 68. minucie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na podwójną zmianę. Bezbarwnego Paula Pogbę zastąpił Nemanja Matić. W miejsce mało widocznego Marcusa Rashforda pojawił się natomiast Edinson Cavani.

Czerwone Diabły w kolejnych minutach częściej utrzymywały się przy piłce, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Atalanty. W 86. minucie to gospodarze byli bliżsi strzelenia gola. Na zaskakujące uderzenie zza pola karnego zdecydował się Zapata i tylko dobra postawa De Gei zapobiegła utracie bramki.

Manchesterowi United nie szło, ale w doliczonym czasie gry sprawy w swoje ręce wziął Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdecydował się na sytuacyjne uderzenie z woleja z linii szesnastu metrów i doprowadził do remisu! Chwilę później niezłą okazję miał Donny van de Beek, lecz dobrą interwencją popisał się Musso.

Atalanta – Manchester United 2:2 (1:1)
Bramki: Josip Ilicić 12’, Duvan Zapata 56’ – Cristiano Ronaldo 45’, Cristiano Ronaldo 90’

Atalanta: Musso – De Roon, Demiral, Palomino – Zappacosta, Freuler, Koopmeiners, Maehle – Ilicić (Muriel 71'), Pasalić (Dijmsiti 46') – Zapata

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Bailly, Varane (Greenwood 38'), Maguire, Shaw – McTominay (Van de Beek 87'), Pogba (Matić 68'), Fernandes (Sancho 87') – Rashford (Cavani 68'), Ronaldo


TAGI


« Poprzedni news
Składy: Atalanta vs Manchester United. 4. kolejka Ligi Mistrzów
Następny news »
Statystyki: Atalanta - Manchester United 2:2

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (968)


OkuratnyCzlek: Oooooo cholera! To śmiechu warte! Tu widzę niektórym już ostro chodzi ręka na temat Conte! Mimo, że jest NNN!!
» 5 listopada 2021, 17:49 #907
PastaDoCiasta: Czyli Conte pokonał 3:2 grający w dziewięciu 5. zespół 7. ligi Europy w królu Pucharów Myszki Miki, a ja czytam tu ochy i achy, że „Miał jeden trening ale i tak wygrałâ€? Imagine my shock
» 5 listopada 2021, 09:34 #906
Pyra: Z tego co widziałem to od 60 do 80 minuty to Tottenham grał w osłabieniu a dopiero w końcówce tamci straci 2 zawodników.
» 5 listopada 2021, 09:47 #905
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2021 06:38

Ja jestem ciekaw jakie nasz zarząd ma plany i kogo ma na oku wrazie niepowodzenia Olka jeśli go już zwolnią w trakcie sezonu. Pamiętam sytuację z Mourinho i jak po nim przyszedł Solskjaer. Nawet nikt się tego nie spodziewał bo media trąbiły zupełnie o kimś innym niż Solskjaer a tu taki myk. Muszą mieć jakiś plan awaryjny na zastępczego trenera do końca sezonu bo raczej nikogo konkretnego na dłużej to już niewyciagna. Ja tak sobie myślę że Steve Bruce byłby najlepsza opcja. Zna Premier League jest doświadczony więc do końca sezonu mógłby nas objąć. Jeśli mamy zostac przy jakimś Fletcherze czy innym Buttem to nic by nie zmieniło zbytnio. Musi ktoś przyjść z dość solidnym warsztatem trenerskim.
» 5 listopada 2021, 06:37 #904
Janks7: Nie no, z całym szacunkiem, ale wątpię, że Steve Bruce to dobra opcja xd prędzej może Blanc, byle tylko nie powielać błędu z Ole, że stały kontrakt dostaje po serii dobrych wyników gdzie jeszcze do końca sezonu jest spory kawałek, kontrakt się daje na sam koniec, gdy ktoś naprawdę sobie na niego zasłuży, a nie seria dobrych wyników + cud w Paryżu i nagle ogłoszenie nowego kontraktu, a potem się okazuje, że to był tylko efekt miotły i wychodzą wszelkie braki w prowadzeniu zespołu.
Ole jako spec od transferów nie jest zły, chociaż też nie zachwyca, ściąga same znane nazwiska + przy nim nikt nie rozwija się na wyższy poziom, tak jak Klopp ściągnął Mane, Salaha, chłopaki grali solidny futbol w poprzednich klubach, ale to co zaczęli grać pod jego wodzą, to world class.
» 5 listopada 2021, 06:56 #903
wrobel1992: O kurde Bruce hardcorowy pomysł :D Ja mam inną nadzieję odnośnie ewentualnego następcy OGS. Niech nowemu trenerowi przestaną wciskać do sztabu na siłę byłych piłkarzy klubu! Menager to jedno, ale zufany sztab to druga strona medalu równie ważna. U nas na siłę wpychanie ex zawodników i rozwalanie struktury sztabu danego trenera.
» 5 listopada 2021, 07:23 #902
szczecinianin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2021 07:53

Robić WSZYSTKO by od niedzieli Zidane zgodził się przejąć klub. Chce mieszkanie z widokiem na cały Manchester? Dać mu. Chce mieć jacuzzi? Dać mu. Chce mieć w domu cztery osiemnastki? Dać mu. Chce jeść codziennie fasolkę po bretońsku? Dać mu. Nie pożałujemy. Nie ma czegoś takiego jak "samograj", to mit!! Jego osiągnięcia w RM to nie przypadek. Jeśli jednak zarząd da plamę to do czerwca wykupić za milion Laurenta Blanca z Kataru, tak jak Baca kombinuje z Xavim, żadnego Brace'a czy Harrego Pottera z Brajton.
» 5 listopada 2021, 07:52 #901
JasnaLiryka: Żebyście się nie zdziwili z tymi zmianami. Zarządzanie tym klubem leży i kwiczy już od lat. Odpuszczamy świetnych trenerów, transfery też przeprowadzane są na last minute dosłownie itd itd. dlatego choć również chciałbym porządnego trenera, który ma warsztat i jad do zdobywania pucharów to spodziewam się, że OGS będzie tu do końca sezonu. To spuszczanie się nad Conte nie ma sensu. Co drugi pisze to samo, wuj wie po co bo typa już tu nie będzie, poszedł do Londynu. Czytanie tego co teraz Tottenham nie będzie grał to też już bokiem wychodzi, nie zesrajcie się z zachwytu przypadkiem.
Zidane nie przyjedzie tutaj nawet jakby cały Manchester staną na ptaku i tańczył dla niego breakdance. W mojej opinii też niewiele by się z nim zmieniło, wygrał i zapisał karty historii w LM, samograj czy nie , to wszystko co ma dla mnie w papierze. Nie ma jakiegoś specjalnego zaplacza trenerki moim zdaniem.
The end. Będzie co ma być. Gdybanie takie to bezsens :) ale pośmiać się można.
Jutro liczę na zwycięstwo oczywiście :) ale... No właśnie
» 5 listopada 2021, 08:13 #900
JakubekManU: Blanc'a chętnie bym zobaczył w MU... Kto wie co to będzie..
» 5 listopada 2021, 08:32 #899
majk: Zidane chociaż mówi po angielsku?
» 5 listopada 2021, 08:34 #898
Pyra: Zidane nie mówi po Angielsku ale zna 5 języków, znając życie podstawy angielskiego ma, a jak widać zdobywanie nowych nie sprawia mu problemu, także spokojnie w kilka miesięcy to nadrobi to po pierwsze.
Po drugie w kadrze mamy zawodników z całego świata i po włosku, hiszpańsku czy francusku dogada się z 80% kadry.

Nie chcę już podawać tu przykładów Antonio Valencii czy innych co przez 15 lat nie znali angielskiego i grali tu bez problemu.
» 5 listopada 2021, 09:34 #897
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2021 10:16

No właśnie Blanca bym widział i dałbym mu nawet szansę na dłużej. Pierw jako tymczasowy naprzyklad. Natomiast to nierealna opcja bo on ma już klub więc napewno do nas w trakcie sezonu nie zawita. Napisałem tylko te realne opcję na teraz w razie czego. Jestt wolny jeszcze Loew, Wenger czy Koeman ale chyba nikt nie wierzy w to że któryś z tych panów obejmie nasz klub teraz nawet jeśli są wolnymi elektronami.
» 5 listopada 2021, 10:14 #896
JakubekManU: Xavi też ma klub a właśnie przeszedł do barcelony w trakcie sezonu... Można?, można...
» 5 listopada 2021, 13:41 #895
zbyszek7: Widzieliscie krotkie interview Mourinho po meczu hehe on sie nigdy nie zmieni xD
» 5 listopada 2021, 04:39 #894
AUDIoooo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 22:47

Tottenham 3-2 Vitesse

Totki w dziesięciu a tamci w dziewięciu grają :o

90 minuta jest
» 4 listopada 2021, 22:47 #893
Kain: Mogą grać nawet 10 na 8 ważne że wygrają. Miał jeden trening ale i tak wygrał
» 4 listopada 2021, 22:51 #892
AUDIoooo: Spoko ;) Chodziło mi o to że ciekawy mecz a przeciwnik nie był nawet z tych lepszych. Zobaczymy co Totki pokażą z lepszymi drużynami.
» 4 listopada 2021, 23:09 #891
brazylianwisnia: Moim zdaniem to będzie Conte z drugiego sezonu w Chelsea. Nic ciekawego nie ugra i skończy na 6tym miejscu.
» 5 listopada 2021, 02:02 #890
klusek0128: Moim zdaniem to trzeba poczekać z ocenami. W Totenhamie jest kim grać a facet ma za sobą ledwie 2 dni w klubie.
Już byli tacy co śmiali się z Arsenalu a teraz depczą MU po piętach...
» 5 listopada 2021, 08:34 #889
Kain: W razie przegranej z City to kibice znów wyjdą na ulicę i będą domagali się zwolnienia. 4 punkty na 9 nie przystoi Manchesterowi United nawet jeśli miałby w 3 meczach Real, byern i Barcelonę. Nie wiem jak wy ale ja po porażce z looserpoolem już przepisałem Ole na straty, po prostu musi tu ktoś przyjść kto ma wygrywanie we krwi, kto ta krwią jakby co będzie pluł. Dlatego Conte myślę że by tu pasował, ze swoją taktyką 3-4-2-1 mogłoby być jak w Chelsea z Tuchelem. Niektórzy mówią na dwa sezony, ok ale jakby w ciągu dwóch lat coś wygrał, a myślę że on z tą kadra by wygrał. To mógłby se iść nawet po sezonie. I tak byśmy sobie spokojnie zaklepali jakiegoś przyszłościowego trenera Amorim/ten hag/ może nawet Rooney?!?
» 4 listopada 2021, 22:46 #888
Kain: De gea
Baily,varane,mag
Van bisaka,pogba,mct,shaw
Bruno,rash/sancho
Ronaldo
» 4 listopada 2021, 22:49 #887
Kain: Niektórzy mówią że to drugi Mourinho z charakteru może i tak...ale na pewno nie z stylu gry. Choć Mourinho że słabszą kadra coś wygrał...a nie przegrał finał, i półfinał.
» 4 listopada 2021, 22:54 #886
Chestnut: Czy Ty właśnie rozmawiasz sam ze sobą? :D
» 4 listopada 2021, 22:58 #885
Kain: Myślę, bo ile można
Nawet Artreta ma więcej pucharów niż OGS. A jak u nich jest to każdy wie
» 4 listopada 2021, 23:07 #884
brazylianwisnia: Co nam po tym że MOŻE Conte by coś wygrał? Zdobyłby puchar Anglii a później kolejne lata zmarnowane. Nam potrzebny trener z wizja. Nie interesuje mnie nawet pojedyncza wygrana w LM. Oczekuje rozwiązań które doprowadza ze w następnych 10 sezonach 5 mistrzostw EPL będzie nasza. Tego powinien oczekiwać fan United. Drogi powrotnej tam gdzie nasze miejsce a nie jeden puchar jak Leicester czy Chelsea.
» 5 listopada 2021, 02:05 #883
kamilpe: Nie przeszkadzajcie mu
» 5 listopada 2021, 06:38 #882
Janks7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2021 06:50

No, a pokaż mi kolego brazylianwisnia gdzie Conte zostawił za sobą spaloną ziemię? W Juventusie, który dalej dominował Serie A przez 6 lat po jego odejściu? Czy może w Chelsea, która rok po jego odejściu wygrała LE, a 3 lata później LM, w Interze też nie wygląda to najgorzej, jakby u nas taki bałagan zostawił odchodząc, to ja byłbym wdzięczny za taki bałagan, bo jego następcy na pewno by się dużo łatwiej pracowało, gdyby piłkarze nauczyli się taktyki i ciężkiej pracy od Włocha. Conte to nie Mourinho, który odchodzi skonfliktowany z zespołem, Conte to konflikty łapie z zarządami klubów, a nie z piłkarzami, piłkarze to za nim płaczą jak odchodzi, wiedząc jak świetną robotę wykonuje ten gość...
My przegapiliśmy kolejną okazję, tak jak przegapiliśmy Kloppa, Tuchela, Nagelsmanna i innych, którzy chętnie by nas przejęli, ale my zawsze dokonywaliśmy złych wyborów, jak nie Moyes, to van Gaal, to Mourinho, a teraz to już w ogóle najsłabszy wybór z tych wszystkich - Ole, gość który wygląda najbardziej blado z wszystkich trenerów po SAFIE, a my się go najbardziej trzymamy, dlaczego? Bo to nasz były piłkarz + nie sprawia problemów zarządowi, Glazerowie wiedzą, czego się po nim spodziewać, jeżeli będzie zapewniał ciągłość w top 4, to nawet 10 lat może nic nie wygrywać, ważne, że kasa z LM będzie się zgadzać.
» 5 listopada 2021, 06:49 #881
GuteFrage: Z całym szacunkiem,ale Rooney ze swoim IQ nie nadaje się na trenera.
» 5 listopada 2021, 07:40 #880
VersorWhite: @chestnut a niech sobie rozmawia ze sobą jeśli lubi, ja też widziałem twoje komentarze, też odpowiadales pod swoimi wpisami bez aktywności innych, co cię boli że zwracasz uwagę na innych i przyglądasz się ich zachowaniu?
» 5 listopada 2021, 09:32 #879
Chestnut: Jeżeli widziałeś, to poproszę o dowód, jeżeli go nie masz, to proszę mnie o nic nie oskarżać. To teraz też proszę mi pokazać, gdzie krytykuję, albo uważam że rozmowa samego ze sobą jest zła. Zadałem tylko pytanie.
» 5 listopada 2021, 11:33 #878
Reddevil777: Jaki wynik obstawiacie w sobotę bo ja 3 1 dla city myślę że ronaldo wciśnie chociaż jedną bramkę.
» 4 listopada 2021, 22:02 #877
wrobel1992: To bierz krechę na ile dadzą i do buka.
» 5 listopada 2021, 07:25 #876
Janks7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 22:04

Szkoda tego Conte, Kane i Son pewnie odżyją przy nim i Tottenham będzie znowu groźny, a my będziemy się dalej męczyć z Olkiem, w każdym innym klubie Solskjaer wyleciałby po klęsce w tak prestiżowym meczu jak ten z Liverpoolem, ale u nas oczywiście SAF musiał wybłagać kolejną szansę dla Ole, póki co wygrana, remis, więc pewnie nawet jak z City przegramy w kiepskim stylu, to te 4 pkt wystarczą na to żeby utrzymać posadę, zresztą już nie bardzo kogo jest w tej chwili za niego wziąć, najlepsza opcja zaczęła robotę w Spurs, gra tam taktyką 3-4-3 i uważam, że United też ma całkiem spoko skład pod tą formację, wiadomo, szkoda byłoby Bruno, ale na mecze ze słabszymi rywalami można by było go nawet cofać do środka pola obok Scotta/Maticia, a z lepszymi mógłby grywać na prawym skrzydle, jako fałszywy skrzydłowy, bo często lubi schodzić do boku i wrzucać w pole karne. Więc wydaje się, że 3-4-3 to najlepsza opcja dla naszego zespołu z tych formacji z trójką z tyłu, bo szkoda naszych skrzydłowych, żeby nie mieli szans na grę w 3-5-2 niby Rash i Greenwood mogą grać z przodu w tym 3-5-2, no ale Sancho już mniej pasuje na atak, a szkoda by było, żeby podzielił los Donny'ego.
» 4 listopada 2021, 22:02 #875
d3zet: Ale bełkot.

Totki ledwo ugrali 3 punkty z 4 drużyną holenderską która nie ma nic do powiedzenia w lidze, a ludzie już się podniecają bo Conte. XD Takie są fakty.

Tottenham "znowu groźny"? Kiedy oni byli wcześniej groźni? Jeden wybitny sezon i to tyle z tych "groźnych" totków. Jak już z kuli wywróżyłeś, że Kane odżyje to podaj od razu liczby na lotto. ;)
» 4 listopada 2021, 23:23 #874
d3zet: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2021 01:22

Więc ten efekt nowej miotły tragiczny w wykonaniu takiego specjalisty jak Conte. OGS przyszedł i zrobił 1:5 z Cardiff oraz w kolejnych 17 spotkaniach zanotował tylko jedną porażkę i dwa remisy. Bilans bramkowy 41:13. Dziś nazywasz to "męczarnie z Olkiem", wtedy łapa Ci przez 3 miesiące chodziła pewnie góra dół i już wróżyłeś mistrza. ;)
» 5 listopada 2021, 01:20 #873
Janks7: Chłopie, co Ty porównujesz? xd Conte miał może 1 trening dopiero, ale ja stwierdzam po prostu na podstawie tego co pokazał do tej pory w karierze, że raczej w Tottenhamie zrobi dobrą robotę, a nie na jakieś krótkotrwałe efekty nowej miotły, jak to powiedziałeś było u Olka, dostał kontrakt na stałe i wszystko zaczął dostawać w czapę nawet ze spadkowiczami z ligi, więc o czym my mówimy... To był właśnie efekt nowej miotły, a nie coś stałego, jechali piłkarze wtedy na tym, że uwolnili się od toksycznego Mou, raczej każdy był zadowolony w tamtym czasie, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie brał pod uwagę Ole jako stałego managera już w marcu, wiedząc o jego poprzednich dokonaniach w Cardiff i że prócz tego pracował tylko w lidze norweskiej, to był gigantyczny błąd, za który płacimy do dziś, wystarczyło poczekać do końca sezonu i jeżeli byłoby top 4 to dostałby kontrakt, a nie po fartownej wygranej z PSG, gdzie to był tak istny cud, że nam się udało odwrócić losy tej rywalizacji, że raczej 9 na 10 spotkań mimo ogromnego farta, grając w ten sposób co wtedy zakończyłoby się klęską, a nie naszym awansem.
» 5 listopada 2021, 06:29 #872
Kain: Jak w sobotę porażka to kto będzie za OGSA?
» 4 listopada 2021, 21:44 #871
Zdzichu1: nikt bo nikt go nie zwolni w tym klubie. Do końca sezonu na bank zostanie choćby kolejne 3 mecze przegrał po 5:0
» 4 listopada 2021, 21:55 #870
GoForWin: Nikt. Dalej Ole.
» 5 listopada 2021, 03:08 #869
skowron32: No jeszcze przegrają ale Conte dopiero że 2 dni jjest i może z 1 trening zrobił
» 4 listopada 2021, 21:41 #868
GuteFrage: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 21:16

Jak przegramy z City,a WHU Arsenal Totki i Bringhton wygrają swoje mecze to nie będzie kolorowo.
» 4 listopada 2021, 21:16 #867
HarryBrown: @FalscheAntwort
Sądzisz, że porażka z Sity przypieczętuje nasz spadek do Championship?
» 4 listopada 2021, 21:34 #866
brazylianwisnia: Miejsce tabeli przed końcem 38 kolejki nie ma znaczenia.
» 5 listopada 2021, 02:07 #865
DjTED: Tak naprawde to na jutro nie mamy zadnego srodkowego obroncy... Mielismy grac pewnie na 3. Maglajer bez formy, Linde i Varan kontuzje no i Bailly , ktory jak ma dzien to zagra dobrze , a jak nie ma to robi bledy kosmiczne
» 4 listopada 2021, 20:38 #864
HarryBrown: McTerminator może zagrać jako trzeci środkowy. Tylko się zastanawiam czy bliżej AWB czy może Shawa. AWB jest pewniejszy w obronie więc gdyby bliżej niego dać Harrego a Scotta do Shawa, to może uda się wyeliminować wylewy. Jedyny problem to, że pewnie nigdy nie ćwiczyli w takim ustawieniu tj. Scott-Harry-Eric, więc pewnie zero zgrania.
» 4 listopada 2021, 20:58 #863
pawelisto2: Futbol się skończył jeśli za coś takiego dyktujemy rzuty karne.
» 4 listopada 2021, 20:19 #862
mikiartur: Nie wiem czy było ale nasi zawodnicy dziś byli na wspólnym lunch'u. Widziani zawodnicy to: Ronaldo, Amad, Fred, Scott, Donny, Telles, Heaton, Bailly, Cavani, Maguire, Lingard, Shaw, Dalot, Mata, Matić, Varane

Donny podobno mandat dostał za złe parkowanie czy coś xd Tak samo Lingard xd

Ale na zdjęciach nie widać Greenwooda Rasha Bruno, Lindelofa, AWB, Martiala, Pogby, Hendersona - lecz nie wykluczone że byli, tylko im nie zrobiono zdjęcia
» 4 listopada 2021, 20:18 #861
Smola0015: A Sancho?
» 4 listopada 2021, 20:46 #860
Zdzichu1: Sancho na ławce siedzi
» 4 listopada 2021, 22:03 #859
AUDIoooo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 22:23

To Ronaldo dostał mandat za zle zaparkowanego Range Rovera, widziałem zdjęcia na Daily mail ;)
» 4 listopada 2021, 22:22 #858
rreddevilss: Niby OGS z City ma bilans 5-1-4 co jest bilansem mega dobrym jak na niego, jakos obawiam sie tego meczu ze zrobia z nami cos jak Liverpool.. Przeciez u nas w obronie panuje taki chaos ze obrona z Evansem nie robila takich cyrkow..

Pewnie na wymiane ciosu drugi raz OGS nie pojdzie i nalezy sie spodziewac 3SO tylko pytanie czy my tylu wgl mamy bo Varane polamany, Harry niedoleczony, Lindelof po jakims urazie, Bailly w kazdej chwili moze sie polamac znajac jego ciezko orzech do zgryzienia
» 4 listopada 2021, 17:55 #857
levy181: Czyli Maguire jest kontuzjowany i dlatego tak fatalnie gra ?
» 4 listopada 2021, 18:06 #856
tygrys26: Czyli ze maglajer cale życie gra z kontuzja? Interesujące
» 4 listopada 2021, 18:22 #855
xarsfanx: Współczuję kontuzji Varanea, gdy wrócił obrona wyglądała o niebo lepiej. Zostaje liczyć na Baillyego, i na to że Harry nie popełni głupich błędów.
» 4 listopada 2021, 19:21 #854
mikiartur: trzeba liczyć że nasi z przodu będą skuteczni,
Na bank coś stracimy. Bylebyśmy coś strzelili
» 4 listopada 2021, 19:38 #853
Chestnut: LvG jak nie miał zawodnika, to brał młodego z rezerw i bardzo mi się to podobało.
» 4 listopada 2021, 20:06 #852
HarryBrown: Zawsze Scott może zagrać jako 3 środkowy obrońca. W Szkocji ogólnie daje radę na tej pozycji.
» 4 listopada 2021, 20:53 #851
AUDIoooo: Pamietam jak Ajax w 1995 wygral LM po golu Kluiverta, został on wtedy najmłodszym piłkarzem który strzelił gola w finale LM.

Ajax 1-0 Milan

United nie wyszło wtedy z grupy, zakończyli rozgrywki na 3 miejscu za pierwszym IFK Geteborg i drugą Barceloną, a czwarte było Galatasaray

IFK Geteborg 9pkt
Barcelona 6pkt
United 6pkt
Galatasaray 3pkt




Ale oni wtedy grali to szok :o wróciły stare czasy i znowu ładnie grają a Ten Hag robi ładna robotę tak jak w 1994/95 r robił van Gaal
» 4 listopada 2021, 17:38 #850
Diabelski97: Ajax 2021/2022 Eredivisie + Champions League:

51 strzelonych goli
4 stracone


Ten Hag masterclass.
» 4 listopada 2021, 16:42 #849
dlabigt23: Niesamowity wynik. Mimo tego ze to tylko Liga Holenderska. Gdziekolwiek by sie nie zrobiło takich statystyk to można tylko gratulować. Nawet PSG w lidze francuskiej tyle nie strzela bramek a traci ich wiecej.
» 4 listopada 2021, 16:52 #848
HarryBrown: Ale dobrze wiecie, że ściągnięcie Ten Haga nie jest takie proste. Raz, że kolo chyba sam na razie nie jest zainteresowany. Ponadto Ajax za free go nie puści. Do tego dochodzi jeszcze kwestia Overmarsa bez którego Ten Hag nie wyobraża sobie współpracy. No i jeszcze kwestia Glejzerów i naszego zarządu w kontekście tego czy Ten Hag dostanie wolną rękę jeżeli chodzi transfery i wybór graczy do pierwszego składu. I chyba rzecz najważniejsza - czy kibice zwłaszcza ci histeryzujący i spazmujący wytrzymają wystarczająco długo bez pięknej gry i pucharów bo przecież od razu United pod jego wodzą nie zacznie grać w stylu Ajaxu.

A tak na koniec to nie przeceniałbym tych statystyk Ajaxu, szczególnie tych 37 bramek w Eredivisie. Z tej ligi max 4-5 ekip mogłoby próbować powalczyć w Premier League. Reszta może dałaby radę w Championship ale pewności nie mam.
» 4 listopada 2021, 17:22 #847
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 17:52

Tak czy siak jeśli bedzie jakaś zmiana trenera podczas tego sezonu (a wydaje mi sie to raczej nieuniknione) to wezmą jakiegos tymczasowego Fletchera czy innego Butta. Nie ma aktualnie trenera do wyciagniecia nawet z lekkim doświadczeniem albo są ale poprostu nie podejmą u nas pracy w trakcie sezonu. Nuno i Koemana raczej nie liczę bo nawet jesli bysmy ich chcieli to nie przyszli by odrazu po zwolnieniu w poprdzednim klubie prowadzić United. Zostaje ewentualnie Steave Bruce xDD , Valverde noi Loew ale to raczej opcje niemożliwe czyli Sc-Fi. Jeszcze jest w sumie Arsene Wenger ale to samo co reszta tych panów w/w
» 4 listopada 2021, 17:48 #846
HarryBrown: Nie sądzę by w trakcie sezonu Glejzery i s-ka dokonali jakichkolwiek roszad na stanowisku menedżera.
» 4 listopada 2021, 19:19 #845
brazylianwisnia: Ten Hag nie wyobraża sobie pracy bez Overmarsa? To szkoda gościa bo Marc ma zostać dyrektorem w Newcastle.
» 4 listopada 2021, 19:27 #844
dlabigt23: No niewiem. Jak dalej będziemy grać słabo i tracić punkty to kibice tego nie wytrzymają. Zarząd zresztą też. Tym bardziej że Barcelona, Newcastle czy Tottenham zrobili roszady na stanowisku menagera.
» 4 listopada 2021, 19:49 #843
Chestnut: Pamiętam kiedyś, z 10 lat temu? Odpaliłem sobie meczyk Ajaxu z PSV, poziom był tak niski, taka kopanina, normalnie polska ekstraklasa. Nie wiem czy to był tylko ten jeden mecz gdzie tak grali, czy to było normalne, ale ładnie się rozwinęli.
» 4 listopada 2021, 19:57 #842
mikiartur: Maguire Shaw i Rashford powołani do reprezentacji Anglii
Pogba powołany do reprezentacji Francji
Dalot, Fernandes, Ronaldo do rep. Portugaliii
o reszcie nie widziałem info póki co
» 4 listopada 2021, 15:31 #841
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 15:41

Fred pewnie standardowo w reprze Brazylii, z musu pewnie, bo nie mają kogo naturalizować ;)
» 4 listopada 2021, 15:40 #840
mycka86: [Troll content]
Jeszcze go w pierwszym składzie wystawiają, tam to też mają wuefistów w sztabie.
[/Troll content]
» 4 listopada 2021, 16:17 #839
HarryBrown: Lepiej byłoby żeby Harry, Marcus i Luke zostali w domu. Im bardziej jest potrzebny trening niż latanie i granie z San Marino.
» 4 listopada 2021, 17:38 #838
Diabelski97: Najwięcej wykreowanych okazji bramkowych w Premier League:

Bruno Fernandes [37]

Trent Alexander-Arnold [26]
Jack Grealish [26]


Najwięcej wykreowanych okazji bramkowych w Champions League:

Bruno Fernandes [16]

Vinicius Junior [15]
Dusan Tadic [15]
» 4 listopada 2021, 13:59 #837
Diabelski97: (Statman Dave)
» 4 listopada 2021, 14:01 #836
Pyra: Z Bruno to jest tak, że w kreowaniu i stratach zawsze przewodzi.
Raz strzelimy, raz stracimy i tak to się kręci.
» 4 listopada 2021, 15:22 #835
DaredevilUtd: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 15:27

U ciebie Pyra to jest tak, raz napiszesz cos głupiego, innym razem coś nie mądrego i tak to sie kręci.
» 4 listopada 2021, 15:26 #834
Pyra: A u ciebie same głupoty.
» 4 listopada 2021, 15:44 #833
Natanael: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 22:51

Możesz napisać, co oznaczają "wykreowane okazje bramkowe"? Są to podania w pole karne, podania zakończone strzałem, może podania zakończone strzałem w światło bramki? Zaciekawiła mnie ta statystyka.
Z góry dzięki za odpowiedź.
» 4 listopada 2021, 22:50 #832
Batigol222: No, Dziubaski, pora się gotować na derby, zwłaszcza, że potem znowu ta denna przerwa na kadrę. Mnie już zaczynają świerzbić moje włochate łapska, ale mam też pewne obawy. Jeśli Ole wyjdzie 4-2-3-1 a City wyjdzie tak, jak wyszło na Chelsea, to raczej nie będzie co zbierać.

3-4-1-2 np. z Shawem na LŚO to byłaby raczej bardziej bezpieczna opcja. Poza tym, ja chcę oglądać duet CR7- El Matador i za nimi Bruno. Patrząc na to, jak gra City, to zresztą właśnie z takim ustawieniem mogliby mieć spore problemy, bo Rodri to jednak jest bardziej cofnięty rozgrywający, niż defensywny pomocnik. Ich boczni obrońcy generalnie dobrze sobie radzą z dryblerami, stoperzy generalnie też. O ile obecność Greenwooda jeszcze miałaby sens, to Rashforda niekoniecznie, tym bardziej, że pewnie znowu nie będzie wracał się do obrony, czyli z Cristiano w ataku City nie tylko będzie z łatwością wyprowadzać piłkę, ale też rozciągać United bo boisku i albo pchać akcje środkiem, albo stroną biednego Shawa, jak robił to Liverpool. Ogólnie, to 4-2-3-1 w wykonaniu United stało się już czytelne dla rywali i to jest problem.

Z ciekawości przypomniałem sobie skład z poprzedniego sezonu w tym wygranym spotkaniu z City: transfermarkt.pl/manchester-city_manchester-united/index/spielbericht/3429758

i to był ewidentnie skład na konterki, z trzema ofensywnymi grajkami, którzy biegają powyżej 35 km/h
» 4 listopada 2021, 13:07 #831
mordynator: Ciekaw jestem zestawienia środka obrony na mecz z City bo o ile Bailly to pewniak to ciekawi mnie jego partner bo wystawienie Harrego w obecnej dyspoyzcji na City skończy sie prawdopodobnie autostradą dla obywateli pod naszą bramkę więc już chyba nawet wolałbym tego Jones'a który zagrał z 3 mecze w przeciągu ostatnich 3 lat bo gorzej zagrać niż Magurie ostatnio i tak sie nie da.Może zdąży wykurować sie Victor a jak nie to może jakiś eksperyment z Shawem na środku grywał już tak z PSG bodajże tylko wtedy w trójce z tyłu, może Mctomek w kadrze też już grywał jak półprawy raczej kazda z tych opcji bedzie lepsza niż Maguire w obecnej formie.
» 4 listopada 2021, 12:53 #830
JohnyKukurydza: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 12:59

W obronie wyjdzie na 100 procent Harry :D
» 4 listopada 2021, 12:59 #829
mordynator: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 13:15

Zagranie 4 z tyłu z Maguierem i Baillym na środku prawdopodobnie skończy sie tragicznie, już wolałbym trójke z tyłu i wtedy by to wyglądało tak: Bailly-Maguire-Shaw i na wahadłach AWB i Telles
Maguire to pupil Ole więc ten go raczej i tak nie posadzi choć na to zasługuje swoimi ostatnimi "wyczynami".
» 4 listopada 2021, 13:12 #828
sztejner: no też obstawiam obrone Shaw/Maguire-Victor/Eric-Bissaka
nie sądzę by posadził Harrego na ławce,nawet jeśli ten od miesiąca prezentuje poziom czwartej ligi mołdawskiej
» 4 listopada 2021, 13:12 #827
mycka86: Oho Bailly zagrał pierwszy dobry mecz od roku i już jest pewniakiem i naszym najlepszym defensorem.
» 4 listopada 2021, 16:18 #826
mordynator: mycka
A kto ma grać jak Varane i Lindelof kontuzja a Harry jest w formie życia?
» 4 listopada 2021, 22:51 #825
Cieniu: [MOYES/FELLAINI]
"Byłem smutny, kiedy został zwolniony, ponieważ wiem, jak bardzo chciał odnieść sukces. Jeśli spytacie wszystkich piłkarzy Evertonu, co myślą o Moyesie, to powiedzą wam, że jest przemiłym człowiekiem. Sprowadził mnie do Anglii, a potem ściągnął do Manchesteru United, jednego z największych klubów na świecie. Nigdy nie powiem niczego złego na jego temat. Mówiłem to od samego początku… Jeżeli otrzyma czas, to stworzy porządną drużynę. Oglądałem w tym sezonie kilka spotkań West Hamu. Stają się zespołem, który trudno pokonać. Jeżeli mam być szczery, to płakałem, kiedy dowiedziałem się, że Moyes stracił pracę w Manchesterze United. Sądziłem, że zostanie w tym klubie na długo. To był smutny dzień. Poszedłem do jego biura, aby się pożegnać, zanim on pożegnał się ze wszystkimi. Życzyłem mu powodzenia, ale był to dla mnie trudny czas" - Marouane Fellaini
– Moyes to gość z najwyższej półki, ma wielkie serce. Być może właśnie dlatego nie odniósł sukcesu w Manchesterze United. Może dlatego, że jest zbyt miły.

Źródło: Manchester United Polska
» 4 listopada 2021, 12:49 #824
sztejner: Dlatego chciał podbić ligę z Blindem Fellainim i Schneiderlinem... w MANCHESTERZE UNITED....

Chłop może i jest dobry na Everton WestHam i inne tego typu kluby - udowadnia to bez dwóch zdań
ale jego pomysł na kadrę w United był beznadziejny. Po prostu beznadziejny
Przerosła go wielkość tego klubu i tyle
Nuno Espirito też super prowadził,ale przy większym klubie się po prostu przejechał. Może wróci do Wolves pójdzie do Crystal Palace czy Leed i będzie super,ale po prostu niektóre kluby są za duże dla niektórych trenerów i tyle
(tak wiem zaraz znajdzie się odniesienie typu "Tak jak Solskjaer")
» 4 listopada 2021, 12:54 #823
mordynator: sztejner
Tym bardziej że Blind i Schneiderlin przyszli za LVG ;)
» 4 listopada 2021, 12:56 #822
sztejner: a przepraszam Blind i Schneiderlin to akurat Luis
co nie zmienia faktu że skład średni a Moyes jak przyszedł to wypuścił wszystkich Mistrzów z 2013 za pół darmo albo za darmo. Wyprzedał nam całą mentalność klubu w jedno okienko
Szanuje go za to co robi w WestHamie ale u nas nie pykło i tyle. Nie ma co płakać za nim ani sie rozczulać
» 4 listopada 2021, 13:00 #821
Chestnut: Tak, bo to Moyesa wina, że Ed nie ruszył tyłka i nie kupił mu ani jednego zawodnika, tylko na ostatnią chwilę kupił mu Felka. No gratuluję.
» 4 listopada 2021, 13:02 #820
sztejner: Mordynator - moja gafa,już przeprosiłem. Masz Rację ;)
» 4 listopada 2021, 13:10 #819
mordynator: Luzik :)
» 4 listopada 2021, 13:14 #818
majk: Przecież to Van Gaal wyprzedał wszystkich, kiedy miał Moyes to zrobić, jak go zwolnili przed końcem sezonu? Sztejner co ty bierzesz?
» 4 listopada 2021, 14:13 #817
ruffnecky: ty się śmiejesz z Blinda a on wciąż całkiem daje radę w Ajaxie
» 4 listopada 2021, 15:43 #816
mycka86: Moyes ściągnął Afro w ostatnim dniu okienka i Matę w zimę. Nikt nie odszedł.

Moyes nie udźwignął prowadzenia MU, ale przyszedł też w bardzo nie wygodnym momencie. Fletcher miał poważne problemy ze zdrowiem. Scholes skończył karierę, Giggs miał już prawie 40 lat. Obrona w rozsypce. Vidic, po 2 ciężkich kontuzjach, nie wrócił już do poważnego grania. Ferdinand i Evra byli bliżej emerytury, niż poważnego grania.

O ile SAF na pewno by to ogarnął, gdyby został, tak Moyes nie dał rady.
» 4 listopada 2021, 16:30 #815
Smola0015: Cóż do meczu z Atalanta wierzyłem w Ole,w sumie dalej wierze,ale rola go przedrosła-jego,bądź jego sztab szkoleniowy,zero pressingu z atalanta,styl a może coś wpadnie,mając takich zawodników to mem tak grać,ściągnąć gościa za 70mln który miał być prawym skrzydłem a rozegrał tam może 20min.Cóż trzymajmy kciuki za Xaviego w Barcelonie,bo wtedy jeden rywal mniej o TEN HAGA KTÓRY MUSI BYĆ NASZYM PRIORYTETEM,drugi raz ułożył ajax.
» 4 listopada 2021, 12:13 #814
Pochmurny: Jezusie... Przestańcie proszę popularyzować opinię, iż Scott potrafi rozgrywać... Aktualnie w żadnym aspekcie nie jest lepszy nawet od Freda, a tu ciągle jaki on waleczy, piłki rozdaje na lewo i prawo (do tyłu również), siłą upodabnia się do Heraklesa, wypowiada się tak pięknie, itp Chłopak na tę chwilę jest niesamowicie słaby. Tak jak Fred popełnia błędy, tak Szkot nie rzuca się w oczy bo po prostu często przez większość spotkań jest niewidoczny. To Fred wyprowadza piłki, to Fred biega za niego, to Fred dostaje ciągle po dupie bo wspaniały Scott niewiele daje od siebie. Wszyscy gadają o tym jak Fred jest słaby fizycznie i przepychany (co jest prawdą), ale Scott jest od niego o wiele większy, a ogrom pojedynków przegrywa z mniejszymi od siebie. Jego gra głową jest tragiczna (nigdy nie patrzy gdzie główkuje). Technikę ma nawet gorszą od Freda. Ile to razy piłka szła do niego i można było rozpędzić akcję, a piłka jak w pinballu odbija się od jego nóg. Skończcie proszę to jego wychwalanie i ciągle dobieranie mu kolegi do pary. Aktualnie dla mnie to ten chłopak jest pierwszy do zastąpienia i mam gdzieś to, że jest wychowankiem skoro się nie rozwija w nawet najmniejszym stopniu. Fred walczy - źle, Scott walczy - jakim on jest bohaterem (oh ah). Otwórzcie oczy, proszę. Jak chłopak zacznie robić to co Fred, a nie zazwyczaj tylko statystować to wtedy niech zacznie być wychwalany. Jak to mówią ,,Nic nie zepsuje tylko ten co nic nie robi". Scott często jest kwintesencją tego powodzenia. On nic się nie rozwija, kompletnie, a wręcz cofa. Nie obchodzi mnie jedna piłka w meczu gdzie pośle całkiem spoko i to zazwyczaj gdy musimy gonić wyniku. Interesuję mnie to aby umiał zdominować przeciwnika, jak nie umiejętnościami to chociaż tymi jego warunkami. Jest to zbyt rzadko widoczne aby chłopaka gloryfikować i dawać za nic pierwszy skład. Porównania z Ricem to już zakrawają o głupotę, gdyż różnica w ich umiejętnościach jest ogromna. Ja rozumiem, że wychowanek, ale trochę obiektywizmu.
» 4 listopada 2021, 12:06 #813
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 12:08

nie lubię takich porównań kto lepszy kto gorszy, ale faktem jest, że Fred gania przez 95 minut meczu na wysokiej dynamice, gdy go nie ma na boisku, druga linia rywali ma mnóstwo czasu na organizację.
» 4 listopada 2021, 12:07 #812
Robert3344: Ło kurde, ale wywód, ale sama prawda. Mnie również bawią komentarze, jak ktoś wstawia na DM Scotta do 4-3-3. Szkot jest turbo surowy technicznie, potrzebuje 5 kontaktów z piłką zanim poda ją dalej, jego jedyny atut to jego zrywy do przodu i waleczność i to by było na tyle. To gracz idealny na rezerwę, taki zadaniowiec w stylu Fletchera, a on tu gra pierwsze skrzypce w środku pola :P Fred jest 1000x bardziej użyteczny, ale zbyt często robi babole.
» 4 listopada 2021, 13:42 #811
HarryBrown: Ani Scott nie jest tak słaby jak napisałeś ani też nie jest i nie będzie następcą Scholsiego. Natomiast Scott ma walory, których nie ma Fred. Przede wszystkim Scott nie przegrywa takiej ilości pojedynków jak czyni to Fred. Scott jest silniejszy i potrafi robić z tego właściwy użytek. Do tego mimo swojej surowości technicznej potrafi udanie dryblować w przeciwieństwie do Freda. A i celność oraz jakość podań Scotta jest na trochę wyższym poziomie. Fred często ma za słabe podanie albo niecelne. Wigoru Scottowi też nie brakuje może z wyjątkiem września i października do meczu z Totkami. Ale bez wigoru i dynamiki to akurat ostatnio u nas jest większość zawodników. A co do dominacji to prędzej zdominujemy środek jak gra Scott niż Fred. Co do porównania Scotta do Rice, to chyba nie ma to najmniejszego sensu bo chłopacy nominalnie grają na różnych pozycjach. Niemniej w meczach przeciwko WHU nie przypominam sobie by Rice jakoś szczególnie wyróżniał się na tle Scotta. A były mecze w których Scott nakrywał czapką Rice. Natomiast można się zgodzić z tezą, że w tym sezonie Scott jak na razie rozegrał 2 bardzo dobre spotkania (Leeds i Totki) i 1 w miarę dobre (rewanż z Atalantą). W pozostałych w których grał niestety ale nie odbiegał normą od kolegów czyli beznadziejnie. Być może to efekt dochodzenia do siebie po zabiegu i rehabilitacji. Natomiast ostatnie 2 mecze pozwalają na umiarkowany optymizm, że Scott powoli zaczyna wchodzić na prostą ze swoją formą i dyspozycją.
» 4 listopada 2021, 14:26 #810
kckMU: "Ani Scott nie jest tak słaby jak napisałeś ani też nie jest i nie będzie następcą Scholsiego."

Scholesa? Kibice raczej marzyli o drugim Fletcherze, ale na razie to daleka droga.
» 4 listopada 2021, 14:37 #809
Gig5: No faktycznie nie jest słaby a każda drużyna Nas dominuje w środku pola.
» 4 listopada 2021, 14:47 #808
HarryBrown: @Gig5
1 zawodnik nawet najlepszy na świecie sam bez wsparcia kolegów nie zdominuje środka pola.
» 4 listopada 2021, 15:31 #807
Pochmurny: No kurde, Harry... Potrafić, a to robić to dwie różne rzeczy... Scott wszystko potrafi, ale gdzie jest tego odzwierciedlenie? W statystykach gdzie jak na te jego warunki wcale nie są lepsze od Freda? Scott umie wykorzystać swoje warunki aby dryblować? Każdy raz na chiński rok potrafi coś takiego, nawet Fred potrafi wykorzystać swoją zwinność do przejścia przeciwnika, ale zazwyczaj tego nie robi. Właśnie tego nie lubię, oceniajmy to co robią aktualnie, a nie to co potrafią zrobić czy mogą, ale tego nie robią. Pisałem, że Fred zajmuje się większością roboty w pomocy, od wyprowadzania do obrony. To on lata wszędzie, a nie Scott. Fred popełnia błędy bo to on wyprowadza zazwyczaj piłkę i to on musi radzić sobie z pressingiem, a nie Scott. W statystykach ligowych z zeszłego sezonu gdzie Scott rozegrał ze trzy spotkania mniej miał z 500 podań mniej od Freda... Strzały miał o 3 procenty celniejsze niż Fred, a ludzie cisną Brazylijczykowi. Jedyne statystyki które dawały mu przewagę to właśnie wygrane pojedynki, a i tak nieznacznie i wybicia w obronie (w końcu łatwiej jest wywalić piłkę będąc większym). Główki miał lepsze od Freda, raczej norma. Większość ważnych satystyk prócz przegranych pojedynków jest blisko siebie lub na koncie Freda. Więc gdzie jest ten lepszy Szkot? Bo potrafi podać do Bissaki lub do obrońcy? Fred miał więcej celnych długich podań i nawet jedną więcej wykreowanych okazji. To wszystko zeszły sezon, więc daje trochę więcej obrazu bo fakt, że aktualny to ogólnie tragedia. Jednak gdzie ten Szkot zjada ciągle jechanego Brazylijczyka? Bo może coś umieć lepiej, ale tego nie robi... Szkoda słów.
» 4 listopada 2021, 15:53 #806
Pochmurny: Aha, czyli jeszcze twierdzisz, że gdyby Scott miał kogoś lepszego obok siebie to wszystko by lepiej wyglądało? A może gdyby to zamiast Scotta dać Fredowi kolesia który umie rozgrywać lub jest chociaż lepszy w obronie od niego? Wtedy Brazylijczyk mógłby swobodniej biegać po boisku i być wszędzie nie dostając bury za to, że właśnie musi robić wszystko bo kolega taki nijaki.
» 4 listopada 2021, 15:58 #805
HarryBrown: @Pochmurny
Przede wszystkim jedna kwestia do wyjaśnienia - jestem chyba jednym z niewielu na tej stronie, która nie jeździ po Fredzie jak po szmacie. Wręcz przeciwnie stawałem w jego obronie bo wielokrotnie jazda po nim była niezasłużona. Doceniam waleczność, zaangażowanie jak i to, że stara się nawet jak mu nie wychodzi. Natomiast gdybym miał wybierać między nim a Scottem to wybieram Scotta. Fred dla mnie jest chaotyczny, popełnia częściej kosmiczne błędy, jest słabszy i ma mniej atutów w ofensywie. Co do biegania to czasami lepiej się ustawić niż biegać od punktu A do punktu B przez punkt C. Scott być może mniej biega ale to też wynika z tego, że w jego grafiku zadań jest więcej obowiązków z zakresu wsparcia formacji obrońców.

A co do pytania czy twierdzę, że wszystko by lepiej wyglądało gdyby Scott miał obok siebie kogoś lepszego. Wydaje mi się, że jakby do dyspozycji był typowy środkowy pomocnik z najwyższej półki, to niezależnie czy obok niego grałby Scott czy Fred, to gra i wyniki mogłyby być lepsze. Nie ukrywam, że oczami wyobraźni widzę taki duecik McTominey-Goretzka. Przez skórę czuję, że takich dwóch atletów mogłoby sporo namieszać w lidze.
» 4 listopada 2021, 17:13 #804
bani: Ciekawe jakbysmy sie zaprezentowali w formacji 41212 na City, zageszczenie srodka pola + Matic cofajacy sie miedzy obroncow, aby przesunac wyzej bocznych obroncow mogloby zaskoczyc Pepa. Zobaczymy co nasz Norweski Geniusz wymysli :D
DDG - AWB, Bailly, Maguire :(, Shaw - Matic - Donny, Scott - Bruno - Ronaldo, Cavani

GGMU!
» 4 listopada 2021, 10:19 #803
Blau: Zbyt ofensywnie. Wyjdziemy pewnie znowu 3 środkowymi obrońcami i FredxMcTomek w pomocy.
» 4 listopada 2021, 10:51 #802
SmokuUtd: Zaskoczę Cię. Wyjdziemy tak samo jak na Spurs.
» 4 listopada 2021, 11:13 #801
Slan: Skąd weźmiemy tylu środkowych, jeśli Varane i Lindelof nie wykurują się? Jones na trzeciego? ;)
» 4 listopada 2021, 12:08 #800
Wirus: Antony z Ajaxu to już jest prze kozak, a będzie z niego jeszcze lepszy grajek. Co chłopak ma drybling i świetnie ułożoną lewą noge to głowa mała. W lecie pewnie dużo większe kluby o niego powalczą, bo Brazylijczyk robi mega furore w Holandii.
» 4 listopada 2021, 09:27 #799
mikiartur: nie narzekałbym jakby trafił do nas.
» 4 listopada 2021, 09:30 #798
Hoodys: Za kadencji Ole nie przyjdzie do nas żaden zawodnik z Eredivise, a na pewno już nie z Ajaxu
» 4 listopada 2021, 09:35 #797
mikiartur: wątpię że to, że Donny przyszedł z ligi holenderskiej spowodowało że Ole na niego nie stawia.
» 4 listopada 2021, 09:40 #796
Hoodys: Nie o to mi chodzi - po prostu żaden piłkarz z ligi holenderskiej, widząc jak traktowany jest VdB nie przyjdzie tutaj dopóki jest Ole
» 4 listopada 2021, 10:03 #795
mikiartur: W takim razie sięgajmy szybko po Darwina Nuneza, Luisa Diaza, Pedro Goncalvesa itd. - bo skoro mamy tutaj 3 portugalczyków z czego Bruno przyszedł prosto z ligi portugalskiej i stał się gwiazdą PL. Natomiast Lindelof i Matić także mają powiązania z tą liga.

To nie tak do końca działa. Nie można patrzeć na swoją przyszłość przez pryzmat innych graczy.

Poza tym nie mówi się że Donny ma z Ole jakiś personalny kwas. Po prostu Ole na niego nie stawia ze znanych mu powodów (których do końca nie rozumiem) a Donny jest tym po prostu mocno sfrustrowany. I tyle.
» 4 listopada 2021, 10:17 #794
SkilledHydra16: Szczerze obejrzałbym meczycho Bayern Liverpool. W sumie to jak nie trafią na siebie po drodze to chyba dwaj najwięksi kandydaci do finału
» 4 listopada 2021, 08:54 #793
deksoo11: Co z Lindelofem? Będzie mógł zagrać z city? Żeby nie było że Bailly się tłucze a z ławki wchodzi potężny Phil Jones albo Mengi
» 4 listopada 2021, 08:35 #792
Ta3k: No może Harryemu też się odnowi kontuzja, to sprawdzimy czy mamy jakiś stoperów w formie w klubie, bo bez tego to nie dostaną szansy
» 4 listopada 2021, 08:13 #791
dlabigt23: Podobno Maguire wrócił o 10 dni za wcześnie po kontuzji. Podejrzewam że z Varane mogło być tak samo. W zeszłym sezonie mieliśmy podobne sytuacje z Rashem gdy grał z urazem noi Maguire a potem końcówke sezonu odpuścił. Nasz sztab to jest jednak niereformowalny to tylko pokazuje jacy ludzie nie kompetentni trenują nasz klub. Tym bardziej że miał na ławce np Baillyego. Nie dziwię się że piłkarze są lekko oburzeni ta sytuacją.
» 4 listopada 2021, 07:01 #790
HarryBrown: Zaczynasz od stwierdzenia "podobno" a później jedziesz po wszystkich jakby to już nie było podobno tylko aksjomatem. Ty się tutaj marnujesz. Powinieneś nająć się do telewizji Kurskiego. Oni tam potrzebują na gwałt takich magów od robienia czarnej propagandy.
» 4 listopada 2021, 07:52 #789
wielkifanMU: Harry - jednak to, że na ławce trenerskiej zasiadają totalni amatorzy i miernoty, to nie jest przypuszczenie, to jest fakt. Ilu jeszcze dowodów byś potrzebował, żeby to zrozumieć? Ewentualna porażka z City trzema bramkami wystarczy?
» 4 listopada 2021, 08:13 #788
HarryBrown: Oczywiście masz prawo do własnego zdania i oceny. Niemniej gdyby na tej ławce trenerskiej zasiadały od 3 lat same miernoty oraz amatorzy, to obstawiam, że w ten weekend nie groziłby nam mecz przeciwko Sity tylko raczej Burton Albion albo jeszcze gorzej czyli np. Sutton United.
» 4 listopada 2021, 08:30 #787
mikiartur: ManUnited307 - tu Cię może i zaskoczę. Ale my wciąż o 3 trofea walczymy. W lidze ciągle gramy mecze i możemy je wygrywać co może nas przybliżyć do końcowego sukcesu, z lm ciągle nie odpadliśmy i póki co prowadzimy w grupie, a puchar Anglii jeszcze się nie rozpoczął. 8pkt na tym etapie rozgrywek (pomimo, że gramy dość przeciętnie) to też nie jest strata nie do odrobienia. Mając jeszcze 2 bezpośrednie mecze z liderem. Natomiast do wyjścia z grupy lm potrzeba nam przy dobrych wiatrach tylko 3pkt a przede wszystkim tego, by nie przegrać w Villareal. Bo wtedy nawet jakby doszło do sytuacji że wszystkie 3 ekipy mają po 8 pkt, a przez bilans bramkowy spadniemy na 3 miejsce, to awans nie daje nam tylko i wyłącznie remis w meczu Villareal Atalanta i nasza porażka u siebie z YB Berno. Bo gdy 2 ekipy będą miały tyle samo pkt to Atalantę zawsze wyprzedzimy, a mając wygraną i remis z Villareal także tak będzie. Więc po prostu nie można przegrać tego meczu z Villareal.
» 4 listopada 2021, 09:38 #786
dlabigt23: Harry napewno nie mam podstaw do tego żeby sądzić że jednak coś w tym jest. Jeszcze zapomniałeś może dodać że jestem jęczy dupą noi nie jestem kibicem United bo przecież obrażam nasza legendę i innych członków sztabu.... Mikiartur kolejny który wierzy że cokolwiek ugramy w tym sezonie mając na uwadze to jak gramy od dłuższego czasu. A później zdziwko bedzie bo nie zalapiemy się nawet do top4 i kolejny sezon LE. Jasne niech Solskjaer dalej będzie naszym trenerem do końca sezonu.
» 4 listopada 2021, 10:12 #785
mikiartur: w praktyce może nie do końca obecnie xd ale na to czy Ole zostanie czy nie nie mamy żadnego wpływu. Więc trzeba liczyć żę chociaż zaczniemy wygrywać regularniej.
Derby z Liverpoolem nam wyszły dramatycznie. Może piłkarze teraz za wszelką cenę będą chcieli wygrywać.
Wiem że kilka piłkarzy mamy w słabej lub tragicznej formie. Ale już pamiętam takie czasy gdzie byliśmy w czarnej d... a potem nagle mecz z City i było 2-0 po 30 minutach meczu. Z resztą ostatni mecz z nimi także mieliśmy w kryzysie i z kontuzjami. I po 2 minutach prowadziliśmy 1-0.
» 4 listopada 2021, 10:13 #784
dlabigt23: Często było tak że graliśmy z City gdzie praktycznie mieli już Mistrza i nie musieli zbytnio się napinać. Guardiola robił roszady bo skupiał się na LM. Teraz jest inaczej i po porażce z CP będą chcieli za wszelką cenę nas zbić. To będzie już całkiem inny mecz. Wielki test dla naszej drużyny noi przedewszystkim sztabu z trenerem na czele. Jednak myślę że ten kryzys jest dużo większy niż te poprzednie. Nie możemy wejść w serie zwycięstw przynajmniej dwóch meczy.
» 4 listopada 2021, 10:27 #783
mikiartur: w sezonie 19/20 jak przegrali z nami 2 razy nie byli pewni mistrza, a wręcz przeciwnie. Porażki z nami ich oddalały.
» 4 listopada 2021, 10:36 #782
ruffnecky: Grecji swego czasu też nikt nie prognozował złota na Euro, zwłaszcza, że grali bardzo mało widowiskowo. A wyszło jak wyszło :P
Oni mają złoto, Polska ma jedynie piłkarza ze złotym butem i to przy dobrym wietrze
» 4 listopada 2021, 12:10 #781
HarryBrown: @dlabigt23
To, że jesteś jęczkiem i płaczkiem to akurat jest powszechnie znany fakt. A czy coś wygramy to w maju się przekonamy. W ubiegłym roku mimo dramatycznego początku w styczniu przez jakiś czas byliśmy top1 w PL. Wszystko jest możliwe. Również to, że w tym sezonie United zanotuje taką samą serię zwycięstw w lidze jak Sity w ubiegłym roku.
» 4 listopada 2021, 14:58 #780
reggieynot: Jak myślicie, na jaką formację i środek pola postawi Ole w derbach? Czy zagra standardowo McT - Fred czy może Norweg zaskoczy Matić - VdB? Osobiście ciekaw jestem, jakby ten drugi duet się sprawdził, jednak w derbach może lepiej nie eksperymentować zbytnio i wstawić tych najbardziej zgranych. Postawiłbym też na Cavaniego od początku. Piszcie, jakie tam macie pomysły ;)
» 4 listopada 2021, 02:58 #779
reggieynot: * wystawić
» 4 listopada 2021, 04:02 #778
vanantgaal: ważne że Ole ma pomysł na środek i wszyscy wiemy doskonale jaki
» 4 listopada 2021, 06:05 #777
marcB: Potrzebna będzie szybkość, wiec pewnie zagra Matic.. szkoda ze nie ma jeszcze fellainiego
» 4 listopada 2021, 07:01 #776
zeetkaes: Nasz wizjoner naprwno coś wymysli
» 4 listopada 2021, 07:05 #775
HarryBrown: Osobiście postawiłbym na 2 graczy, którzy oprócz odbioru będą potrafili również dobrze rozgrywać piłkę czyli Matić i McTominay. Dla mnie jednak bardziej kluczowe jest kto będzie grał na umownej 10-ce. Obstawiam, że nasze szanse na bramki to będą głównie kontry (bo na stałe fragmenty to nie ma co liczyć), więc trzeba na tej 10-ce dać kogoś kto potrafi szybko biegać ale też i szybko grać piłką. Bruno ma z tymi elementami ostatnio spory problem. I może to jest ten moment żeby zaryzykować i wystawić Lingarda albo Donnego - osobiście postawiłbym na Jessiego, który jest dynamiczny oraz potrafi kropnąć z dystansu.
» 4 listopada 2021, 08:18 #774
marcB: Odstawienie Fernandesa od pierwszej jedenastki w meczu z City…. Sam dobrze wiesz ze to jest NIE REALNE
» 4 listopada 2021, 08:55 #773
reggieynot: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 16:25

@marcB, oczekiwałem konkretów, a nie jakichś ironicznych pierdów. Czasami lepiej nic nie napisać..
» 4 listopada 2021, 16:21 #772
robertbham: Ajax to jest taki wytwór natury. Lata 90te i mega paka wychowanków czy młodych piłkarzy. Mamy 2021 a oni nie przestają produkować, jak idealna linia produkcyjna. Najlepsi niedawno podchodzili i wydawałoby się że będzie ciężko, a tu proszę co jeden to lepszy. Jak oni to robią?
» 3 listopada 2021, 23:42 #771
TevezC: I gdzie są Ci wybitni piłkarze? Vdb na ławce w United, De Jong bez wybitnych liczb w FCB, De Ligt co rusz się obcina w serie A. Kto ostatnio z tej taśmy produkcyjnej zaistniał poza Ajaxem?
» 3 listopada 2021, 23:51 #770
DevoMartinez: Bo wyrwani z systemu w którym funkcjonują od trapkarza muszą się nauczyć funkcjnować w innych zepsołach. I duża szansa, że podobna sytuacja byłaby z tak hypowanym Ten Hagiem gdzie miałby zbieranke różnych piłkarze z różnymi mocnymi słabytmi stronami które trzeba pukładać, zamaskować itd. W Ajaxie moga sobie pozwolic na dobieranie do seniorow tych ktorzy fitują w 100% do ich systemu. A u nas?
» 3 listopada 2021, 23:56 #769
Radomirus: Po takim czasie to już kwestia tradycji, kultury pracy w klubie, pewnego schematu. Młodzi piłkarze uczą się od tych trochę starszych, młodsi trenerzy również uczą się od tych starszych. Wymiana pokoleń i doświadczeń na wszystkich etapach i szczeblach klub.

Poza tym dochodzi do tego pewnego rodzaju luz (który trochę się odbija czkawką u piłkarzy jak już wyfruną poza Holandię bo fantastycznym talentom powodzi się, przynajmniej w pierwszych sezonach - różnie) z uwagi na brak konkurencji w lidze a co za tym idzie bezproblemowe włączanie młodych zawodników od razu do pierwszego składu. Jak Ajax przegra z np. FC Groningen to nic się nie stanie bo potem wygrają z Bredą, Vitesse czy Twente. W LM zresztą jest to samo. Wystarczy zawodnikom powiedzieć, że są młodzi, piękni i wspaniali i mogą ograć każdego. Jak się uda, to mogą dojść do półfinałów europejskich rozgrywek ale jak się nie uda i odpadną w pierwszej rundzie to też nie ma tragedii ani szukania kozłów ofiarnych...

Dodałbym do tego fejm jaki otacza szkółki drużyn holenderskich z Ajaxem na czele co powoduje, że po sezonach gdy uda im się pokazać w Europie, zarabiają na sprzedaży zawodników naprawdę niesamowite pieniądze. Lech Poznań mógłby dojść do finału Ligi Europy (czy jakakolwiek Polska drużyna) ale nikt nie da za ich zawodników takich pieniędzy jakie np. myśmy zapłacili za VDB.

Prawdę mówiąc Ajax to bardzo udany projekt... biznesowo-piłkarski.
» 4 listopada 2021, 00:02 #768
Kaspian: @TevezC No właśnie, ludzie zachwycają się zawsze grajkami i nie rozumieją, że jak zespół jest dobrze poukładany i są opracowane konkretne schematy w operowaniu piłką, to każdy zawodnik błyszczy i wydaje się genialny, a w rzeczywistości po prostu odgrywa określoną rolę, którą rozpisał mu trener, bo wie kiedy ma wbiec na wolne pole, kiedy pokazać się do podania, do kogo zagrać, w jakie miejsce dośrodkować. A jak taki piłkarz przejdzie do innego klubu, który nie jest tak dobrze zorganizowany, to nagle zapomina jak się gra w piłkę, co znamy z autopsji.
» 4 listopada 2021, 00:07 #767
Radomirus: Kaspian

To nie jest kwestia trenerów. To jest mental i radzenie sobie z presją. Czyli coś czego w Ajaxie, w porównaniu z wymienionymi przez Taveza klubami, właściwe nie ma.

To trochę tak jakbyś prowadził najlepszą kawiarnię w Zamościu (nic nie mam do Zamościa, z pewnością jest tam sporo fajnych miejsc gdzie można napić się kawy) i zrobił od razu przeskok na szefa Cafe Procope, najstarszej działającej kawiarni w Paryżu.
» 4 listopada 2021, 00:27 #766
kckMU: I to Cafe Procope, które ma problemy od kilku lat przez zarząd, który nie ma pojęcia o kawie (analogicznie), a przed wejściem stoi cały świat i krzyczy, żeby te problemy raz dwa rozwiązano.

No cóż. Wszystko jest przecież takie proste.
» 4 listopada 2021, 00:56 #765
Kaspian: @Radomirus Nie no też nie przesadzajmy. Ajax przed przyjściem Ten Haga przez 4 sezony nie zdobył mistrzostwa, więc to nie jest tak, że tam nie było rywalizacji i ciśnienia na zdobycie tytułu. Po prostu przyszedł klasowy trener i zrobił z tego zespołu maszynę, przekonał Overmarsa do nieoczywistych transferów, jak Tadic, który niczym wielkim się nie wyróżniał w Southampton, a on z niego zrobił potwora. Tak samo teraz z Hallerem, który w West Hamie grał niebywały piach, a teraz gość strzela 7ego gola w 4 meczu Ligi Mistrzów.
» 4 listopada 2021, 01:14 #764
Radomirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 01:21

kckMU

Jeżeli rozmowa jest o piłkarzach to raczej kwestią jest, że obsługa składa się z polskich imigrantów, których doświadczenie z gastronomią sprowadza się do wakacyjnej pracy w barze rybnym w Ustce ;)

Byli mistrzami gdy chodziło o wciśnięciu klientom flądry gdy skończyły się dorsze :P

A kawę sprzedawali tylko rozpuszczalną... z mleczkiem w plastikowym, jednorazowym pojemniczku


Kaspian

A u nas przez kilka sezonów kopał się z powietrzem Jessie a Moyes zrobił z niego potwora w West Hamie... co łączy te wydarzenia? To, że West Hamie presja jest na poziomie właśnie takiego Ajaxu. Jak pójdziemy w górę tabeli to fajnie, jak nie pójdziemy ale utrzymamy się w lidze to też będzie OK. Różnica w ciśnieniu kolosalna.
» 4 listopada 2021, 01:17 #763
kckMU: Rozmowa o zarządzie po odejściu Gilla. United było i jest finansowym gigantem, klub nie ma złej renomy, nie wpadł w żadnego rodzaju tarapaty. Ed i spółka nie mają się czym obronić. Zmienianie trenerów, zmienianie kursu drużyny, tygodniówki z kosmosu, potem próba ich zmniejszania, ściąganie raz szrotu, raz nietrafionych gwiazd... tego nie kontrolował nikt kto ma pojęcie o piłce nożnej. Wieczne przepłacanie i sprzedawanie byle szybciej lub w ogóle. Klopp się wypowiadał dlaczego nie dołączył do United. No "piłkarskiego flow" i magii to chyba Old Trafford i historii tego klubu nie brakuje, podobnie jak na Anfield, ale przerazili go totalnie idioci z zarządu. I stwierdził, że to nie jest piłka i spojrzenie na nią, które on czuje.
» 4 listopada 2021, 01:29 #762
Radomirus: kckMU

To akurat fakt, wystarczy spojrzeć na politykę transferową od czasu odejścia sir Alexa do przyjścia Ole...

... zresztą tu też można się czepiać. Sancho przyszedł na prawe skrzydło w momencie gdy po kilku latach braku skrzydłowego zdążył dorosnąć Greenwood. Ostatnim, który mógł tam grał nominalnie a nie jako zapchajdziura (choć też nie do końca bo głównie go pamiętam jako lewo-skrzydłowego) był Nani, który odszedł po sezonie 13/14... Mason miał wtedy... 13 lat :D

Kupiliśmy w międzyczasie kilku defensywnych pomocników (Schneiderlin, Fellaini, Herrera, Fred) z których żaden tak prawdę mówiąc nie dawał jakości odpowiedniej dla takiego klubu... wszyscy byli/są poziomem właśnie takiego West Hamu... i którzy właściwe trudno powiedzieć w jaki sposób mieliby się wpisywać w jakiś długofalowy projekt pt. "jak my właściwe chcemy grać?"

To samo można powiedzieć o zakupach "gwiazd" czyli Di Maria, Pogba czy Sanchez. Byli znani, był na nich fejm ale czy był w ogóle jakiś pomysł jak mają się wkomponować w drużynę? Przypominało to trochę jak kupowanie składu w Fifie. Ma wysoką ocenę - bierzemy!

Dlatego zresztą podoba mi się United od momentu przejęcia go przez Ole - bo przynajmniej zaczęło to w iść w jakimś określonym kierunku a nie hulanie od jednej koncepcji do drugiej. Nawet panic buy z zeszłego roku czyli Cavani wpisał się w tą koncepcję
» 4 listopada 2021, 02:30 #761
DevoMartinez: Radomirus: Ani Fellaini ani Herrera ani Fred to nie byli defensywni pomocnicy. Co do reszty to tak Ole zaczął robić porządek w tej zafajdanej kuwecie gdzie kuppowany zawodników bo okazja, co znany, bo gwiazda. No i zrobiliśmy to znowu ściągając Ronaldo. Bo sentyment, bo gwiazda, bo można było. Fajnie, że strzela bramki ale teraz wszyscy nasi zawodnicy patrzą na niego zamiast samemu brać odpowiedzialność.
» 4 listopada 2021, 09:56 #760
Radomirus: Fellaini,i Herrera i Fred może nie byli ściągani jako DM ale właściwe od razu zaczęto ich tak pozycjonować na boisku.

Co do Ronaldo to... zgoda. Nasza ofensywa może i zyskała jednego z dwóch najwybitniejszych zawodników ostatniego dziesięciolecia, ale z drugiej strony w zeszłym sezonie jakoś to lepiej hulało. Mam takie wrażenie, oczywiście niepoparte żadnymi dowodami, że w dużej mierze nasze problemy ze stylem i "schematami" w ataku wynikają z przyjściem Portugalczyka. Po prostu nagle drużyna, z dnia na dzień, musiała zmienić całkowicie sposób grania żeby wkomponować go w drużynę.
» 4 listopada 2021, 15:01 #759
RobvanKlu5i: Liverpool mega poukładana drużyna.
Widać, że żyją meczem i tym by rywalowi nie dać złapać oddechu.
Zasłużona wygrana i totalna dominacja z bądź co bądź silnym rywalem.
A dzieci z devilpage podnieceni, że Ronaldo wywalczył remis w tragicznym meczu z Atalantą.
Bez komentarza.
» 3 listopada 2021, 23:10 #758
DjTED: "Myślę, że będzie gładkie 2:0 lub 3:0 dla Tottenhamu.

Magfrajer w obronie z Ledwolofem i Son ma autostradę do bramki."
Ekspert
» 3 listopada 2021, 23:13 #757
mikon70: To jeszcze zacytuj Ted, jak pisałeś, że Liverpool nic nie gra, jak United dostawało 5:0 oklep.
» 3 listopada 2021, 23:17 #756
DjTED: MY graliśmy w 9 na start, a później w 8. Shaw i Maglajer nie dojechali na mecz. Live wygrał 5:0 ale szczerze to 36/6 To był o wiele gorszy mecz. Przy 5:0 na bank tego nie napisalem
» 3 listopada 2021, 23:22 #755
ruffnecky: mikon
zieeewww,
nie to nie cytat
» 3 listopada 2021, 23:32 #754
RobvanKlu5i: DJTed

Tak napisałem, zgadza się, nie przypuszczałem że Koguty są tak żenujące.

Natomiast wyjaśnij Ekspercie jak ten komentarz ma się do meczu z Atalantą i całokształtu gry United w ostatnich miesiącach.

Słuchamy uważnie.
» 3 listopada 2021, 23:43 #753
ruffnecky: Robeczkowi komisja się jakaś marzy, że pisze w liczbie mnogiej ;)
» 3 listopada 2021, 23:57 #752
KalinaRIP: Robvan

Kto jest podniecony? Wymień chociaż jedną osobę. Tylko nie wymieniaj tych którzy nie bluzgają na trenera i co gorszych zawodników w tym meczu który nie poszedł najlepiej bo to nie jest to samo. Można być zawiedzionym ale można równocześnie zachowywać się normalnie, wyrażać opinie w cywilizowany sposób a nie srajac do własnego gniazda i podniecając się jeszcze największym rywalem. Dobrze ci się zrobiło jak tak porównałes United do Liverpoolu? Każdy nawet debil widzi różnice, mam teraz zacząć kibicować Liverpoolowi bo tak się zdarzyło że United gra gorzej i nie ma pucharków?
» 4 listopada 2021, 06:52 #751
mikon70: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 07:14

Nie chodzi mi o to, żeby ci dopiec Ted, ale jak się pisze takie rzeczy, a potem innemu wyciąga to trochę dziwne.
Tobie Ruffnecky nawet merytorycznie nie odpisze, bo przychodzisz tu potrollować, jak to masz w zwyczaju. Taki trochę bajkowy cudaczek wyśmiewaczek.
» 4 listopada 2021, 07:13 #750
DjTED: Wiem, ale przy 4:0 do przerwy byłem pewnie zażenowany jak każdy.
» 4 listopada 2021, 07:30 #749
ruffnecky: mikon
to wytłumaczę, bo obawiałem się, ze ktoś nie załapie. Mój komentarz miał charakter szyderczy z tych, co uwielbiają odwracać kota ogonem.

brzmi znajomo? ;D
» 4 listopada 2021, 12:04 #748
mikon70: Znajomią brzmią komentarze twoje na Chelsealive. Te same szablony, tylko nazwy zmieniasz.
» 4 listopada 2021, 12:41 #747
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.11.2021 15:37

znowu urągasz inteligencji forumowiczów, ale powtarzaj sobie te insynuacje, może po dwóch latach ktoś ci w nie w końcu uwierzy ;D
» 4 listopada 2021, 15:37 #746
robertbham: Nie kumam ludzi. Do przerwy Ajax w tyte i piszą ale ten haag cienki, tylko Conte itd. koniec meczu i jaki ten trener ajaxu zarąbisty itd. ludzie ogarnij się się.
Nie wierzę normalnie.
» 3 listopada 2021, 23:00 #745
sagnol32: Sprawdziłeś czy to ci sami pisali w przerwie i po meczu ? Na tej stronie masz pewnie kilka tys osób i wiadomo każdy ma tam swoję opinie.
» 3 listopada 2021, 23:08 #744
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 23:58

no sporo tu takich niestety
» 3 listopada 2021, 23:58 #743
United45: Ale mecz BvB vs Ajax totalna kopalnia talentów. Co jeden chłopak to lepszy. Jude Bellingham król środka pola fantastyczny, charakterny zawodnik, niesamowite ze to dopiero rocznik 2003. Reprezentacja Anglii będzie miała pociechę z dwójki Jude+Declan.
Antony- wow, co za zawodnik. Rocznik 00’, taką lewą nogę u prawo skrzydłowego to ostatni raz widziałem jak w Bayernie po prawej stronie biegał Robben. Niby wiadomo co zrobi a jednak zawodnicy BvB nie mieli pojęcia jak go zatrzymać.

Do tego tacy zawodnicy jak Malen, Gravenberch, Knauff. Świetnie oglądało się to spotkanie.
» 3 listopada 2021, 22:57 #742
Zdzichu1: tak tak tak. Kagawa świetny , u nas kupa. Sancho wybitny skrzydłowy u nas chłop nie potrafi jednego obrońcy minąć. Nie ma co się podniecać , nie każdy pasuje do danego stylu
» 3 listopada 2021, 23:00 #741
AndreAndre: Tym bardziej ze u nas nie ma żadnego stylu
» 3 listopada 2021, 23:01 #740
United45: Nigdzie nie napisałem ze pasowaliby u nas. Fantastyczni zawodnicy którym piłka sprawia dużo przyjemności- przynajmniej na ten moment. Nie interesuje mnie co będzie z nimi dalej
» 3 listopada 2021, 23:02 #739
Kaspian: W tym sezonie, gdy doszli do półfinału, też na prawym skrzydle grał wielki talent ze świetną lewą nogą, niejaki Ziyech. Dzisiaj wygląda jak solidny średniak. Po prostu jak masz dobrze poukładaną drużynę, w której wszystko funkcjonuje jak w zegarku, to każdy zawodnik błyszczy, bo są wypracowane schematy i wiedzą, co mają grać. Poza tym Antony ode mnie duży minus za tą paskudną symulkę, za coś takiego to on powinien wylecieć z boiska, a nie Hummels.
» 3 listopada 2021, 23:46 #738
rizx: Odnoszę wrażenie, że Kimpembe w każdym ważnym meczu popełnia jakiś poważny błąd, albo daje karnego rywalom
» 3 listopada 2021, 22:54 #737
DjTED: Jak ktoś myśli, że przyjdzie Ten Haag i w cudowny sposób zawodnicy zaczną biegac jak piłkarze Ajaxu to jest oderwany...
» 3 listopada 2021, 22:52 #736
DjTED: Zanim on się pozbedzie szrotu to już nowego menadżera będziemy zatrudniać.. Z całym szacunkiem nie widzę naszych gwiazdeczek tak pressujacych jak Ajax
» 3 listopada 2021, 23:03 #735
DjTED: Też bym go chcial ;) Fajnie jakbyśmy tak ładnie grali, ale nie wierzę w to, że zrobi to u nas w krótkim czasie. Na taką grę trzeba lat, a tego u nas nie dostanie
» 3 listopada 2021, 23:16 #734
awe: Dwa miesiace temu to pilkarze z "DNA United" , "genialne transfery" teraz giwazdeczki co nie chca biegac...
» 4 listopada 2021, 08:10 #733
rreddevilss: Ten Haag kozak zapraszamy
» 3 listopada 2021, 22:48 #732
adibdg: dawać tego Ten Haga
» 3 listopada 2021, 22:43 #731
MrCygan: Od początku mówiłem, że jeżeli zmieniać na kogokolwiek, to tylko i wyłącznie na Erika ten Haga. Bo mając takich piłkarzy, to według mnie on jest w stanie wyciągnąć maksa z ich potencjału. Jedynie kupić defensywnego pomocnika i skład kompletny
» 3 listopada 2021, 22:50 #730
Radomirus: Prowadzenie radosnej drużyny z Ajaxu, która jedyną konkurencję w lidze ma w PSV to mimo wszystko nie to samo co prowadzenie topowej drużyny w najlepszej lidze świata. Z całym szacunkiem dla ligi holenderskiej ale nie zdziwiłbym się gdyby połowa drużyny na treningi (z sztabem szkoleniowym włącznie) przyjeżdżała rowerami.

Trzy razy ligę holenderską wygrywał Koeman. Dwa razy z Ajaxem, raz z PSV. I co? I nic. Raczej nikt tutaj nawet nie wpadł na pomysł by go zatrudniać jako trenera (może poza żartami jak go zwolnili z Barcelony.

Dziś jego Ajax męczył się grając 2/3 meczu w przewadze z Barussią w której nie grała połowa zawodników podstawowego składu. Poza tym mam nieodparte wrażenie, że Ajax gra tak samo niezależnie kto jest ich trenerem. Czy drużynę prowadzi De Boer, czy Bosz czy teraz Erik ten Hag. A ten fejm na tego ostatniego skończy się tak jak się (w dużej mierze bo jeszcze nie do końca) skończył na Pochettino...

Jeżeli już faktycznie ktoś miałby zastąpić Ole to nie wiem, czy dobrym pomysłem jest sprawdzanie czy trener, który nie prowadził nic poza drużynami z Holandii, poradzi sobie w najbardziej wymagającej lidze świata...
» 3 listopada 2021, 23:22 #729
Paps: Ten hag na kole jednak
» 3 listopada 2021, 22:43 #728
kckMU: Jak oceniacie czerwo Hummelsa? Dla mnie lekki absurd w erze var. Bez var rzeczywiście można usprawiedliwić sędziego, ale dziś? Przecież to jest mocna żółta i reprymenda, nic więcej.
» 3 listopada 2021, 22:41 #727
kckMU: No żółta + reprymenda to jakby pomarańcz. Wślizg od tyłu ale nic się nie stało + nogi na ziemi. Nie wiem, według mnie to w życiu nie może być czerwo.
» 3 listopada 2021, 22:47 #726
kckMU: Do monitora powinni go zawołać tak czy inaczej. Jakby utrzymał decyzje - no ok.
» 3 listopada 2021, 22:54 #725
pilchu: Do VARu może podejść jeśli sędzia z VARu powie, że nie jest pewny i każe podejść do monitora. Jeśli sędzia na VARze powie, że czerwona/spalony/karny to główny nie podchodzi. Takie są zasady. Ma to ograniczyć czas podejmowania decyzji z VARem.
Jest to o tyle niezrozumiałe, że na klatę bierze sędzia główny, choć nie on decyduje o tym kiedy może podejść i zobaczyć powtórkę.
» 3 listopada 2021, 23:21 #724
kckMU: Jak to powiedział jeden z hiszpańskich znawców piłki: "Na varze nie siedzą sędziowie zainteresowani meczem. Na varze to siedzą k... ludzie zmęczeni życiem, debile!"
» 3 listopada 2021, 23:34 #723
Zdzichu1: i cyk Sanchez brameczka
» 3 listopada 2021, 22:38 #722
niewiempoco: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 22:36

Widzę 5 brameczek City przeciwko nam tego typu co Sterling dzisiaj, bo i Atalanta i Villarreal i inne zespoły tak grają czyli od boku płasko i gol
» 3 listopada 2021, 22:35 #721
klusek0128: Bo grają w przewadze po wślizgu Humelsa wzdłuż którym nie dotyka zawodnika ale ten skacze na jego nogę i udaje że go kopnął. A Var to przyklepał. Kartka w meczu lfc vs atleti to kontrowersja ale tutaj to cyrk!!
» 3 listopada 2021, 22:41 #720
Paps: Dokładnie,on pasuje do szybkiej ofensywnej gry,a nie do siermiegi Simeone
» 3 listopada 2021, 22:19 #719
Paps: Haha też nie ma,a już gryzoń się cieszył :D
» 3 listopada 2021, 22:16 #718
ruffnecky: brawo gryzak, jeszcze jedną
» 3 listopada 2021, 22:15 #717
mcscotyy: Jeszcze dwie :D
» 3 listopada 2021, 22:15 #716
PogromcaTroli: Ciekawe czy Borussia wytrzyma?
» 3 listopada 2021, 22:15 #715
GuteFrage: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 22:16

Klopp w grupie śmierci dwa ostatnie mecze może sobie grać rezerwami.OGS grupa z ogórkami i dwa ostatnie mecze na wagę awansu.
» 3 listopada 2021, 22:15 #714
Paps: Ole dba o dramaturgię,żeby nam się nie nudziło :D
» 3 listopada 2021, 22:18 #713
skowron32: My w tej grupie to byśmy pewnie punktu nie zdobyli no może jakiś remisy ze 2 by wpadły
» 3 listopada 2021, 22:19 #712
Paps: Już nie przesadzajmy,byłaby walka z atleti o 2 plac.Milan z całym szacunkiem to już niedawno dostał od nas lekcje
» 3 listopada 2021, 22:22 #711
AndreAndre: Dostał od nas taka lekcje ze na Old Trafford dominował a na San Siro uratował nas znienawidzony na tym forum Pogba XD w jakim świecie ty żyjesz chłopie
» 3 listopada 2021, 23:02 #710
Ragnar90: Ale pięknie gra Liverpool pod wodzą Juegena... Żeby tak Olek choć w 1/10 umiał ustawiać zespół jak Klopp
» 3 listopada 2021, 22:14 #709
marcB: Szok jak Borussia gra w 10. Idzie im lepiej jak tydzień temu w 11stke
» 3 listopada 2021, 22:12 #708
AUDIoooo: Simeone znowu ucieknie do tunelu ;)
» 3 listopada 2021, 22:09 #707
ruffnecky: no i po Atletico
» 3 listopada 2021, 22:07 #706
Ta3k: na tą chwilę to myślę, że nawet Jones > Harry
» 3 listopada 2021, 22:04 #705
sztejner: A to Jurgen nie jest do zwolnienia już ?
Trenuje od 2015 a mamy 2021 zaraz 2022
1 liga
1 lm
1 kmś
1 superpuchar
A to wszystko rok 2019
(Liga sezon 19/20)
4 trofea w 6/7 lat ?

*Wiadomo Klopp jest wybitnym trenerem. Niczego mu nie odejmuje,ale czemu kazdy mecz porównujecie do ekipy wygrywającej ?
Nikt nie porównuje nas do City kiedy przegrało z CP.
Teraz też nikt nas nie porównuje do City remisującej po 45' z Brugge czy Interu męczącego się z Sheriffem.
Ale taką słabą Atalante to powinniśmy z 6:0 klepać.
Duże XD dla niektórych.
Szanujcie rywala bo nie każdy się kładzie i rozkłada nogi przed wielkim United City Interem Milanem itd. Itp.
» 3 listopada 2021, 21:53 #704
ruffnecky: aktualnie grają ładnie i skutecznie, ale jakoś wątpię, że tak będą wyglądać wczesną wiosną.
» 3 listopada 2021, 21:57 #703
rvn10: Nikt nie mówi żeby wygrywać trofea co roku, ale jednak w Liverpoolu widać jaką rolę ma trener. U nas OGS póki co ma jakieś osiągnięcia ale zero trofeów, zero stylu, zero taktyki i to są fakty. Po trzech latach budowania zespołu dostaje od Kloppa piątkę na Old Trafford. Litości. Norweg powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie zaraz na drugi dzień po tej porażce.
» 3 listopada 2021, 21:59 #702
majk: Klopp stworzył świetną drużynę, z mniejszym budżetem, od zera, która co roku bije się o trofea na wszystkich frontach. Dał im mistrzostwo długo wyczekiwane mistrzostwo. Już kij z trofeami, ale my po prostu źle gramy i to nie jest chwilowy kryzys. A wypowiedzi Olego to kryminał, koleś wyskakuje w wywiadzie co sezon i mówi, że nie jesteśmy w walce o tytuł.
» 3 listopada 2021, 23:13 #701
GuteFrage: Ten Haag to Conte może jedynie notatnik nosić.Liverpool faworytem tej edycji.
#niezapraszamdodyskucji
» 3 listopada 2021, 21:52 #700
Glory1878: Czyli co? Jednak nie bierzemy ten Haga? Kurde, a tak sie fajnie zapowiadał, trzeba było brać Conte, znowu zostajemy z ręką w nocniku
» 3 listopada 2021, 21:50 #699
karolmanu3: Jakoś sobie nie wyobrażam żeby Pogba mógł grać w takim LFC. Dopóki będziemy mieli w składzie takich leniwców czy pokraki typu fred, to nic się tutaj nie zmieni..

Pogbe puścić bez żalu za klasowego śpd i nikt za nim nie zatęskni nawet.
» 3 listopada 2021, 21:45 #698
skowron32: Pogba to u klopa gralby w 3 rezerwach i sprzedany na czapkę ulengalek Fred tak samo. Harry po 1 meczu na listę transferową by trafił i do jakiegoś coventry by poszedł
» 3 listopada 2021, 21:49 #697
PogromcaTroli: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 22:30

Do usunięcia
» 3 listopada 2021, 22:27 #696
Lukkey0: Ten sędzia i sędziowie na varze to kryminał, decyzja debilna, oraz brak podpowiedzi też debilne. Powinni odpocząć od piłki jezeli za takie coś uwazaja za czerwo xD
» 3 listopada 2021, 21:44 #695
Inferi: Lepiej zapoznaj się z przepisami.
» 3 listopada 2021, 23:21 #694
mcscotyy: Czerwo? No to grubo
» 3 listopada 2021, 21:37 #693
mcscotyy: To będzie lanie ala MU
» 3 listopada 2021, 21:38 #692
MrCygan: Dobry ten sędzia... Rozdaje kartki jak ulotki, a ta bezpośrednia czerwona to śmiech.
» 3 listopada 2021, 21:39 #691
ruffnecky: reżyser
» 3 listopada 2021, 21:39 #690
Inferi: Prawidłowe czerwo. Wypowiadali się inni sędziowie. Felipe olał sędziego gdy ten go 3 razy wołał to został ukarany.
» 3 listopada 2021, 23:21 #689
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 23:42

obosz znowu przylazł, po remisie scousersów jakoś cię nie było widać ;P
» 3 listopada 2021, 23:41 #688
skowron32: Jest jak jest My mieliśmy swoje tłuste lata gdzie byliśmy hegemonem w Anglii City też tak miało no niestety teraz klopy mają taki czas taka jest piłka ale przyjdzie i Nasza kolej kiedyś
» 3 listopada 2021, 21:34 #687
Paps: Oby jak najszybciej,bo serce boli jak się ogląda tak grających rywali...
» 3 listopada 2021, 21:42 #686
skowron32: Mam tak samo ale co zrobić? Trzeba czekać liczę na WIN w weekend
» 3 listopada 2021, 21:44 #685
Paps: Będzie ciężko,ale akurat często udaje nam się z takiej straconej pozycji wygrać,City akurat ostatnio też ciut zwolnili.
» 3 listopada 2021, 21:48 #684
rvn10: Dlaczego Liverpool tak dobrze gra hm...No bo u nich widać rękę trenera, my wydajemy na Sancho 60 baniek i u nas nawet nie gra a niedługo jak vdB straci rytm meczowy, za to najważniejszy jest kapitan Harry, który zalicza babol za babolem. W Liverpoolu Kloop nie robi głupich transferów tylko buduje tak zespół by wygrywał mecze. U niego każdy piłkarz na boisku jest coraz lepszy i daje od siebie +100% do zaangażowania. U nas niestety dominuje trenerska byle jakość i tak już zostanie z Norwegiem na ławie.
» 3 listopada 2021, 21:30 #683
Paps: Też mam wrażenie że zbyt często u nas zawodnicy zamiast stawać się coraz lepszymi popadają w jakiś marazm,a przychodzą tu często jako świetni zawodnicy i ważne postaci byłych zespołów.Tutaj właśnie kolejny zarzut do Ole.
» 3 listopada 2021, 21:34 #682
DjTED: Powiedz mi chlopie co Ci daje pisanie tych kocopolow ? Co pare minut co drugi uzytkownik pisze to samo. Co to da ze ty to tu napierdzisz na stronie? Myslisz , ze ktos tu wlazi i bedzie to czytal ? Trener jaki jest taki jest. Nie nadaje sie, ale nie trzeba tego pisac co chwile. Napisz mu to na messengerze
» 3 listopada 2021, 21:35 #681
rvn10: DjTED - Skoro dla ciebie to "kocopolow" to współczuje. Bedę to pisał tyle razy ile zechce. Nic ci do tego.
» 3 listopada 2021, 21:38 #680
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 21:39

jak zaczniemy wygrywać to znowu zniknie, zupełnie jak w ubiegłym sezonie, najpierw lament kilka kilka razy dziennie po wtopie z totkami a po wygranych meczach, np. derby to go jakoś nie było, pewnie hasła zapomniał :D
» 3 listopada 2021, 21:38 #679
skowron32: Trener to jedna sprawa ale i mental zawodników ważny. U klopa mają 2 trenerów od rzutów z autu i różnych. I 2 specjalistów od mentalność graczy a u Nas fryzjera dla Pogby i Rasha. Rzuty rozne nie stwarzaja zagrożenia i ogólnie jest lipa ze stałymi fragmentami u Nas
» 3 listopada 2021, 21:39 #678
rvn10: ruffnecky - Nigdzie nie zniknę, bo wygrywać nie zaczniemy;)
» 3 listopada 2021, 21:41 #677
ruffnecky: serio? ogarnij się
» 3 listopada 2021, 21:42 #676
DjTED: No , ale serio chlopaki. Meczy juz to ciagle biadolenie. Nic to nikomu nie daje. Nic sie po tym nie stanie. Do nikogo to nie dotrze. Ile mozna
» 3 listopada 2021, 21:46 #675
Konradex97: DjTed, ale idąc tym tokiem to żadne komentarze nie mają sensu, bo do nikogo nie dotrą i nic nie zmienią. Czyli zamykamy forum
» 3 listopada 2021, 22:26 #674
PogromcaTroli: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 22:38

Tobie trzeba temat zapodawać? Ty nie potrafisz o ciekawych tematach rozmawiać. Dziecinada non stop i długo długo nic :) Omg! Co za cringe :D
» 3 listopada 2021, 22:34 #673
PogromcaTroli: Prawda cie widzę boli :D tak trzymaj bo ma boleć :D Wielu tutaj już ma wyrobione zdanie o tobie i niestety tego nie zmienisz. Mnie nic nie boli tylko żal mi ciebie za płytkość i żenue. Dorośnij i bez odbioru :D
» 3 listopada 2021, 23:00 #672
skowron32: Obie drużyny Madryt i live grają dobrze lepiej od Nas niestety. Smutne to jest ale Live w tym sezonie główny kandydat do Majstra. City mnie nie przekonuje grają nie regularnie i nie mają napadziora
» 3 listopada 2021, 21:28 #671
Zbirek: Jak Liverpool gra, może Manchester zbliży się kiedyś do takiego poziomu
» 3 listopada 2021, 21:26 #670
rvn10: Jest to możliwe ale nie z aktualnym trenerem MU.
» 3 listopada 2021, 21:32 #669
Paps: Parę lat temu jakby mi ktoś powiedział że będę zazdrościł liverpolowi stylu gry to bym go wyśmiał.Ale grają jak w transie,tam jakiś Tsimkas przy dobrej taktyce i odpowiednim tempie gry wygląda jak kozak.
» 3 listopada 2021, 21:25 #668
mcscotyy: I napisze żebyś nie robił sztucznego tłumu :D
» 3 listopada 2021, 21:31 #667
Paps: Eee tam,ja tam szanuje jego zdanie mimo ,że moje jest zgoła inne :D
» 3 listopada 2021, 21:32 #666
Wirus: Lipsk zamiast 2:0 to, to karny nietrafiony i się zemściło na 1:1.
A Liverpool gwałci Atletico.
» 3 listopada 2021, 21:24 #665
segate: Mane - profesor