Data: 28.01.2024 r.
Stadion: Rodney Parade

Newport County: Townsend – McLoughlin, Clarke, Bennett (Baker 78'), Delaney, Lewis (Payne 70') – Morris, Charsley (Waite 78'), Wildig (Rai 78') – Evans, Palmer-Houlden (Wood 90')

Manchester United: Bayindir – Dalot, Varane (Evans 90'), Martinez (Maguire 88'), Shaw (Kambwala 81') – Casemiro (McTominay 81'), Mainoo – Antony (Forson 88'), Fernandes, Garnacho – Hojlund

Manchester United pokonał Newport County w IV rundzie Pucharu Anglii. Czerwone Diabły w starciu z The Exiles nie zaprezentowały się z dobrej strony. Wygrana 4:2 dała jednak przepustkę do kolejnej rundy.

Erik ten Hag wystawił do gry mocny skład przeciwko czwartoligowcowi. Po raz pierwszy od dawna w wyjściowej jedenastce pojawili się Casemiro i Lisandro Martinez. Debiut w bramce Czerwonych Diabłów, pod nieobecność Andre Onany, zanotował Altay Bayindir.

Manchester United chciał szybko narzucić swoje warunki gry w starciu z niżej notowanym rywalem. Czerwone Diabły prowadzenie objęły już w 7. minucie. Piłkarze Erika ten Haga przeprowadzili szybką i składną akcję. Bruno Fernandes wymienił podania z Antonym, dostał piłkę zwrotną od Brazylijczyka i strzałem w krótki róg otworzył wynik meczu.

Gracze Ten Haga poszli za ciosem i podwyższyli prowadzenie już w 13. minucie. Diogo Dalot zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Kobbiego Mainoo, a Anglik strzałem z czternastu metrów skierował piłkę w długi róg, zdobywając debiutanckiego gola w barwach Czerwonych Diabłów.

Manchester United chciał szybko odrzeć ze złudzeń gospodarzy i szukał kolejnych trafień. W 18. minucie szybki atak mocnym strzałem zakończył Alejandro Garnacho. Argentyńczyk trafił jednak w poprzeczkę. Młody skrzydłowy dostał reprymendę od Bruno Fernandesa, który był na dogodnej pozycji w polu karnym.

Po pół godzinie niezłej gry piłkarze Manchesteru United zdjęli nogę z gazu. W 36. minucie The Exiles niespodziewanie zdobyli gola kontaktowego. Na zaskakujące uderzenie z ponad 25 metrów zdecydował się Bryn Morris. Piłka po drodze odbiła się od głowy Lisandro Martineza i zaskoczyła Altaya Bayindira. Strzelony gol dodał animuszu poczynaniom gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy to gracze Newport County sprawiali lepsze wrażenie, choć tuż przed gwizdkiem arbitra szansę na 3:1 miał Bruno Fernandes. Strzał Portugalczyka obronił golkiper gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Manchesteru United. Gracze Newport County w 48. minucie doprowadzili do remisu. Akcję długim wykopem zainicjował bramkarz The Exiles. Po chwili Seb Palmer-Houlden dograł piłkę z lewego skrzydła na krótki słupek, a tam Will Evans ubiegł Diogo Dalota i Raphaela Varane’a, dołożył nogę i doprowadził do remisu. Kibice Newport i Manchesteru United przecierali oczy ze zdumienia…

W kolejnych minutach gra Manchesteru United nie wyglądała dobrze. Piłkarzom Erika ten Haga brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy Newport County. Gospodarzy niosła natomiast szybko zdobyta bramka po przerwie.

W 68. minucie Manchesterowi United udało się odzyskać prowadzenie. Dobry strzał z prawej nogi po długim rogu oddał z piętnastu metrów Luke Shaw. Futbolówka odbiła się od słupka, a z błyskawiczną dobitką pospieszył Antony. Brazylijczyk z bliskiej odległości wpakował piłkę do pustej bramki.

W kolejnych minutach nie było kontroli Manchesteru United nad boiskowymi wydarzeniami. Gracze Newport County liczyli natomiast na jedną akcję, która dałaby im wymarzonego wyrównującego gola. Więcej powodów do radości na Rodney Parade mieli kibice miejscowych.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry rywalizację definitywnie rozstrzygnął Rasmus Hojlund. Duńczyk wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości, skutecznie dobijając piłkę wybitą przez bramkarza po strzale Omariego Forsona.

Manchester United w V rundzie Pucharu Anglii zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Nottingham Forest vs Bristol City. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się remisem 0:0.