Data: 13.03.2017 r.
Stadion: Stamford Bridge

Chelsea: Courtois, Azpilicueta, David Luiz, Cahill, Alonso, Moses (Zouma 89'), Kanté, Matić, Willian (Fabregas 81'), Hazard, Costa (Batshuayi 90+)

Manchester United: De Gea, Valencia, Jones, Smalling, Rojo, Darmian, Herrera, Pogba, Young (Lingard 81'), Mkhitaryan (Fellaini 36'), Rashford

Manchester United zakończył swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Anglii po porażce z Chelsea 0:1 na Stamford Bridge. Jedynego gola dla The Blues na miarę awansu w drugiej połowie zdobył N'Golo Kante. Od 35. minuty Czerwone Diabły walczyły w "10", po tym jak Michael Olivier pokazał dwie żółte kartki Anderowi Herrerze.

Od samego początku gra na Stamford Bridge była żywa i energiczna. Pierwsze minuty należały do ekipy Jose Mourinho, która chciał mocnym pressingiem wywalczyć sobie szybkiego gola. W 12. mieliśmy kontrę United, Rashford wycofał piłkę do Henricha Mychitariana, a ten strzelał zza pola karnego. Niestety obok słupka.

W 16. piekielnie szybki rajd zaprezentował Hazarda, minął 2 rywali, uderzył mocno prawą nogą, ale piłka została wybita końcówkami palców przez De Geę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska spore zamieszanie w polu karnym, uderzenie wolejem Cahilla po przepychance z Rojo De Gea instynktownie i skutecznie interweniuje. Były to dwie genialne parady Hiszpana w krótkim odstępie czasu.

Hazard ponownie dał o sobie znać kwadrans później. Pomocnik skorzystał z wolnej chwili, po tym jak przypisany do niego Jones asekurował skrzydło, wparował w pole karne i uderzył mocno lewą nogą. Piłka po strzale Belga poszybowała jednak wysoko ponad bramką De Gei.

W 35. minucie Michael Olivier zepsuł dobre i szybkie spotkanie jakie oglądaliśmy od samego początku, odsyłając na trybuny Andera Herrerę. Hiszpan otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Hazardzie, który zdecydowanie nie nadawał się na karę indywidualną. Mourinho musiał od razu zmienić taktykę i wprowadził na murawę Marouane’a Fellainiego.

Jak można się było spodziewać, Chelsea od razu przystąpiła do szarży na pole karne Manchesteru United. Pierwszą próbą był strzał Victora Mosesa z narożnika pola karnego. Na szczęście United, niecelny.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać po wznowieniu meczu. Z pozornie niegroźnej sytuacji N’Golo Kante oddał bardzo mocne uderzenie zza linii pola karnego. Pomocnika Chelsea nie upilnował Pogba, a Rojo nie dał rady zasłonić drogi do bramki. De Gea był bezradny przy tym strzale.

W 59. minucie Marcus Rashford poderwał serca kibiców United na Stamford Bridge. Anglik urwał się Luizowi po podaniu od Rojo spod bramki United. Rashford zwiódł jeszcze Cahilla i staną w sytuacji nam na sam z Courtois. Niestety napastnik Diabłów uderzył prosto w bramkarza Chelsea.

W odpowiedzi The Blues przeprowadzili szybką kontrę 5 na 3, oddając dwa zablokowane strzały. Po rzucie rożnym Costa zmarnował również strzał głową z czystej pozycji blisko bramki Davida. W 61. minucie oglądaliśmy kolejny atak Chelsea. P podaniu od Kante technicznym strzałem pokonać De Geę próbował Willian. Futbolówka prześlizgnęła się tylko po górnej siatce bramki United.

73. minuta to szybkie podanie do Williana i uderzenie Brazylijczyka. Piłka zmierzała w kierunku okienka bramki De Gei, ale Hiszpan skutecznie wypiąstkował futbolówkę na rzut rożny. Chwilę potem Costa zmarnował 100% sytuację. Na prawej flance Willian uciekł Marcosowi Rojo, wystawił jak na tacy piłkę napastnikowi Chelsea, ale Costa na pełnej prędkości minął się piłką.

Mourinho próbując ratować się jeszcze z beznadziejnej sytuacji na Stamford Bridge, wprowadził na murawę Jessego Lingarda w miejsce Ashleya Younga. Po chwili Pogba znalazł się przed polem karnym z podaniem od Marcosa Rojo. Francuz uderzył po ziemi, ale futbolówka przeleciała obok słupka bramki Courtois.

W końcówce spotkania United zdołał jeszcze dwa razy przedrzeć się pod linię końcową Chelsea, próbując dośrodkować, ale bez strzału. W odpowiedzi Chelsea przeprowadzili szybki kontratak zakończony uderzeniem Hazarda, obroniony przez De Geę. Dobijał jeszcze Fabregas, ale jego czystym wślizgiem zablokował Rojo.