Godzina: 21:05
Data: 03.02.2015 r.

Manchester United: De Gea - McNair, Smalling, Evans, Rojo (Young 81'), Blind, Fellaini, Mata, Rooney, Di María (Herrera 71'), van Persie (Wilson 66')

Cambridge United: Dunn - Tait, Greg Taylor, Coulson, Donaldson, Champion, Elliott, Simpson (Kaikai 61'), Nelson (Miller 87'), McGeehan, Chadwick (Morrisey 51')

Czerwone Diabły bez większych problemów awansowały do V rundy Pucharu Anglii. Drużyna Louisa van Gaala pokonała w powtórzonym meczu Cambridge United 3:0. Bramki zdobywali Juan Mata, Marcos Rojo oraz James Wilson. Kolejnym rywalem Manchesteru United będzie Preston North End.

Sekundy po rozpoczęciu meczu niewiele brakowało, a ekipa Cambridge United sprawiłaby wielką niespodziankę. Po niedokładnym zagraniu Daleya Blinda, piłkę niedaleko pola karnego zgarnął Elliott. Napastnik ruszył do ataku i po chwili oddał mocny strzał, który odbił się od łupki bramki Davida De Gei.

Pierwszą dobrą próbę strzelecką gracze Louisa van Gaala mieli dopiero w 18. minucie meczu. Wayne Rooney dostał piłkę na 18. metrze, oszukał dwóch obrońców Cambridge, ale uderzenie trafiło wprost w bramkarza gości.

Długo wyczekiwana bramka dla Manchesteru United padła w 25. minucie spotkania. Szybki atak Czerwonych Diabłów przeprowadził Di Maria zagrywając z lewej strony piłkę na 5. metr do Fellainiego. Ten strącił futbolówkę głową do Maty, który uderzył ją instynktownie i posłał do siatki pod poprzeczkę z bliskiej odległości.

Dobrym uderzeniem z dystansu w 30. minucie popisał się Paddy McNair. Obrońca MU posłał potężne uderzenie zza pola karnego po tym, jak piłka po rykoszecie spadła pod jego nogi. Gości przed stratą gola uratował jeden z obrońców, blokując strzał.

Oblężenie United szybko przyniosło oczekiwany rezultat. W 32. minucie wynik na 2:0 podwyższył Marcos Rojo. Akcja rozpoczęła się od rzutu rożnego, pierwszy strzał Fellainiego został zablokowany, ale United ciągle było w posiadaniu. Robin van Persie z lewej strony pola karnego delikatnie wrzucił piłkę na głowę Rojo, a ten celnym strzałem głowa pokonał Dunna.

Po przerwie niezłą okazję na podwyższenie wyniku miał Robin van Persie. Holender otrzymał podanie za plecy obrońców od Juana Maty. Niestety niezbyt dokładnie przyjął piłkę klatką piersiową, przez co futbolówka uciekła mu za bardzo do boku i oddany strzał poleciał prosto w bramkarza.

W 54. minucie pięknym wolejem podpisał się natomiast Wayne Rooney. Uderzenie Anglika w ładnym stylu wybronił natomiast bramkarz Cambridge United. Akcję próbował zamknąć jeszcze Robin van Persie, ale i tym razem Dunn okazał się szybszy.

64. minuta to bardzo ładna akcja United. Di Maria delikatnym podbiciem zagrał do Van Persiego. Robin przyjął piłkę na klatkę i momentalnie strzelił z obrotu. Piłka jednak nie została trafiony zbyt czysto, poleciała po ziemi i Dunn spokojnie poradził sobie z jej wybronieniem.

Nieustające ataki Manchesteru United po raz kolejny zmaterializowały się w postaci gola w 73. minucie meczu. Piłkę na środku boiska przejął Ander Herrera, natychmiast zagrał do Jamesa Wilsona, który chwilę wcześniej zastąpił Van Persiego, a ten po przełożeniu piłki na lewą nogę posłał ją w przeciwległy narożnik bramki. Futbolówka przeszła jeszcze po rekach Dunna, ale bramkarz Cambridge nie zdołał uratować zespołu przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Czerwone Diabły bez większych problemów awansowały do V rundy Pucharu Anglii. Kolejnym rywalem Manchesteru United będzie Preston North End.