Data: 18.02.2006 r.
Stadion: The Anfield Road

L'pool: Reina - Finnan, Carragher, Hyypia, Riise - Gerrard, Hamann, Sissoko, Kewell (Kromkamp 83') - Crouch (Traore 88'), Morientes (Garcia 63')

Man Utd: van der Sar - Neville, Brown, Vidic, Silvestre (Saha 45') - Ronaldo, Fletcher (Smith 77' (Park 90')), Giggs, Richardson - Rooney, van Nistelrooy

Dziś o 13.30 czasu polskiego na Anfield Road Liverpool podejmował Manchester United w ramach czwartej rundy FA CUP. Spotkanie to od kilku tygodni elektryzowało kibiców i zawodników obydwu zespołów. The Reds chcieli zrewanżować się za porażkę w lidze na Old Trafford, Czerwone Diabły dążyły natomiast do zwycięstwa i tym samym do dalszej gry w Pucharze Anglii.

Od pierwszych minut kibice Liverpoolu zaczęli dawać o sobie znać. Przy każdym kontakcie z piłką Gary’ego Neville’a fani The Reds wygwizdywali Anglika. W 6 minucie Reina musiał interweniować po strzale Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka nie było groźne, Hiszpan nie miał zatem problemów z interwencją.

W 10 minucie Liverpool odzyskał piłkę. Kewell dośrodkował z lewej strony, jednak Brown w ostatniej chwili uprzedził Crouch’a. Zaledwie 180 sekund później miejsce miała podobna sytuacja. Błąd Richardson’a, dośrodkowanie w pole karne i znów napastnik gospodarzy został powstrzymany.

W 17 minucie Fletcher faulował Kewell’a. Gerrard podszedł do rzutu wolnego. Anglik posłał długą piłkę w kierunku partnerów. Sprytnie doszedł do niej Kewell, którego strzał wspaniale wybronił Van der Sar. Korner dla LFC.

Liverpool szybko wznowił grę z rzutu rożnego. Gospodarze krótko rozegrali piłkę. Ta natychmiast poszybowała w kierunku pola karnego Czerwonych Diabłów. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Peter Crouch, który strzałem głową pokonał Van der Sar’a. Edwin był blisko skutecznej interwencji, jednak po jego wybiciu futbolówka niefortunnie odbiła się od słupka i wpadła do siatki. To była 18 minuta spotkania

W 33 minucie Ryan Giggs został ukarany żółtą kartką za faul na Harrym Kewell’u. Liverpool miał rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji. Gerrard szybko wznowił grę posyłając dośrodkowanie na długi słupek. Był tam Finnan, który z 5 metrów uderzył w boczną siatkę.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie, Sir Alex Ferguson dokonał jedną zmianę. W miejsce Silvestre’a wszedł Louis Saha. Tym samym Kieran Richardson został przesunięty w linię obrony. Druga połowa rozpoczęła się od ataków jednych i drugich, jednak nie doszło nawet do jakiegokolwiek strzału, który mógłby zagrozić bramce rywali.

W 52 i 53 minucie ponownie nasi obrońcy pokazali, że nie zgrali się jeszcze ze sobą. Nieporozumienie między Brown’em, Vidicem oraz Van der Sar’em mógł wykorzystać Crouch jednak Anglik tym razem się pomylił.

W 66 minucie Saha ładnie zagrał w kierunku Ruud’a van Nistelrooy’a, ten jednak zdaniem sędziego liniowego znalazł się na pozycji spalonej. Dziesięć minut później Gary Neville zostaje ukarany żółtą kartką po tym jak nieprzepisowo powstrzymywał Harry’ego Kewell’a. Chwilę potem Vidic również trafia do notesu sędziego. Serb ewidentnie ciągnął za koszulkę Luis’a Garcię, który wychodził na sam na sam.

W 81 minucie United próbowało przejąć inicjatywę i wyrównać. Dośrodkowanie z prawej strony próbował wykończyć Ruud van Nistelrooy, ale strzał z przewrotki Holendra odbił się od głowy Carragher’a. Ronaldo szybko wznowił grę z rzutu rożnego, ale piłka nawet nie znalazła się pod bramką Reiny. 5 minut później United miało rzut wolny z bardzo przyzwoitej odległości, jednak mocny strzał Ryan’a Giggs’a zatrzymał się na murze gospodarzy.

Chwilę później kolejna akcja gości. Strzał Ronaldo z lewej nogi okazał się jednak za słaby. I to by było na tyle jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe obydwu zespołów w tym meczu.

Wydawało się, że już do niczego poważniejszego nie dojdzie... a jednak. W 90 minucie meczu Alan Smith nabawił się bardzo ciężkiej kontuzji po tym jak próbował zablokować uderzenie z rzutu wolnego. Partnerzy widząc bezradnego pomocnika MU wezwali służby medyczne, które przez prawie 5 minut zajmowały się Anglikiem.

Smithy został zdjęty z boiska na noszach, a pierwsze informacje wskazują na to, iż Alan złamał lewą nogę. Będziemy starali się Was informować o stanie zdrowia Czerwonego Diabła. Trzymaj się Smithy!

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 1-0 po golu Peter’a Crouch’a. Wynik jednak pozostał nieco w cieniu. Teraz kibice United modlą się o to, aby Alan Smith wrócił do futbolu...