Godzina: 18:15
Data: 17.02.2007 r.

Man Utd: Kuszczak - Brown, Vidic, Silvestre, Heinze(Evra 73) - Ronaldo, Fletcher, Carrick, Park(Scholes 73') - Saha, Solskjaer(Larsson 73')

Reading: Federici - De la Cruz, Bikey, Ingimarsson, Shorey – Ki-Hyeon (Little 89'), Oster (Sodje 86'), Gunnarsson, Sidwell - Convey(Hunt 71'), Kitson

Manchester United zremisował w V rundzie Pucharu Anglii z Reading 1:1. Gospodarze prowadzili od 45. minuty po uderzeniu Michaela Carricka, lecz po przerwie goście wyrównali. Konieczna zatem będzie powtórka.

W składzie „Czerwonych Diabłów”od pierwszych minut mecz rozpoczął polski bramkarz, Tomasz Kuszczak. Na ławce rezerwowych usiadł Patrice Evra, Paul Scholes, Henrik Larsson, John O'Shea i Tom Heaton.

Pierwsze minuty spotkania były żywiołowe, ale żadna z drużyn nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi. Po pięciu minutach gry Ji-sung Park próbował zaskoczyć Federiciego, lecz strzelał niecelnie.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem ataków „The Royals”. Dobrze jednak w tym okresie gry spisywała się nasza obrona, która wybijała wszystkie piłki bite w nasze pole karne. Aktywny był zwłaszcza Nemanja Vidic. Goście zdołali wywalczyć w 9. minucie rzut rożny, ale nie przyniósł on pożądanego efektu.

United szybko odpowiedzieli na poczynania gości. Bliski wykończenia akcji w 10. minucie był Ole Gunnar Solskjaer. Norweg otrzymał dośrodkowanie od Michaela Carricka, lecz dobrze ustawiony był bramkarz Reading, który wybił piłkę na róg. Korner egzekwował Silvestre, ale Carrick nie zdołał pokonać Federiciego.

Podopieczni sir Alexa Fergusona próbowali przełamać szyki obronne rywala, lecz drużyna Reading broniła się bardzo dobrze. Strzały starali się oddawać Louis Saha oraz Cristiano Ronaldo, lecz były one blokowane przez przeciwników.

Po półgodzinie nadal utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Gospodarze starali się udokumentować niewielką przewagę zdobyciem gola. W przeciągu trzech minut dwukrotnie przed szansą zdobycia bramki stanął Park Ji-sung. Koreańczyk w 30. minucie po podaniu Sahy nie trafił jednak w światło bramki, a trzy minuty później jego strzał zablokował Nick Shorey.

Piłkarze United nadal byli aktywni pod polem karnym Reading. Szansy szukał w 36. minucie Darren Fletcher. Uderzenie Szkota wybronił golkiper gości. Federici wyszedł również zwycięsko z pojedynku w 38. minucie, kiedy zaskoczyć próbował go Ronaldo.

Gospodarze starali się wyjść na prowadzenie do ostatniej chwili. Cierpliwość okazała się receptą na szczelną defensywę Reading. W doliczonym czasie gry piłkę w siatce rywala umieścił Michael Carrick. Angielski rozgrywający otrzymał podanie od Ronaldo i strzałem z blisko 30 metrów nie dał najmniejszych szans Federiciemu!

Na drugą połowę obydwa zespoły wyszły w niezmienionych składach. Manchester United od początku ruszył do ataku. Po sześciu minutach od wznowienia gry do głosu doszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk znalazł się w polu karnym i próbował oddać strzał z około 11 metrów. Na drodze stanął mu Ivar Ingimarsson i „Czerwone Diabły” wywalczyły tylko korner.

W 61. minucie meczu pierwszą żółtą kartkę w meczu za niesportowe zachowanie obejrzał Seol Ki-Hyeon. Minutę później w roli głównej wystąpił Tomasz Kuszczak, który pewnie złapał uderzenie Gunnarssona.

Co nie udało się Brynjar Gunnarssonowi wcześniej udało się w 66. minucie. Pomocnik Reading wyrównał stan rywalizacji strzałem głową. Gunnarsson dobrze znalazł się w polu karnym po rzucie rożnym egzekwowanym przez Johna Ostera. Na tablicy świetlnej zapalił się wynik 1-1.

Reakcja sir Alexa Fergusona na utratę prowadzenia nie była błyskawiczna, ale zdecydowana. W 73. minucie Szkot zdecydował się na potrójną zmianę. Evra zmienił Heinze, Larsson Solskjaera, a Scholes Parka. Chwilę później żółtą kartkę, za zagranie ręką, obejrzał Andre Bikey. Kartonik tego samego koloru zobaczył również Nemanja Vidic, który w 78. minucie sfaulował Sidwella.

Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem kibice na Old Trafford zadrżeli. Cristiano Ronaldo dostrzegł nabiegającego w pole karne Henrika Larssona. Szwed uderzył z woleja, lecz Adam Federici końcówkami palców wybił futbolówkę poza linię końcową boiska.

Kilka minut przed końcowym gwizdkiem niektórzy kibice zgromadzeni w „Teatrze Marzeń”, nie wierząc w możliwość zmiany rezultatu, zaczęli opuszczać Old Trafford.

Do końca meczu, pomimo doliczonego czasu gry już nic się nie zmieniło. Bramkarza w ostatniej chwili nie udało się pokonać nawet Louisowi Saha.