-
Data: 05.01.2018 r.

Manchester United: Romero – Lindelof, Smalling, Blind, Shaw – Herrera, Pogba, Mata (Martial 67') – Lingard, Mychitarian (Lukaku 46'), Rashford (Fellaini 80')

Derby County: Carson – Wisdom, Pearce, Keogh, Olsson – Weimann, Thorne, Huddlestone, Russell (Hanson 78') – Lawrence (Bennett 81') – Winnall (Vydra 67')

Manchester United pokonał 2:0 Derby County w meczu III rundy FA Cup i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Chociaż przewaga Czerwonych Diabłów była ogromna, to bramki padły dopiero w ostatnich minutach spotkania.

Pierwszy strzał United miał miejsce już 3. minucie. Lingard uderzał po dryblingu Paula Pogby w polu karnym. Anglik uderzył jednak wysoko ponad poprzeczką. Pogba natomiast uderzał na bramkę Derby County w 4. i 8. minucie. Dwukrotnie goalkeeper Baranów bronił bez większych problemów.

Po 18. minutach gry na niespodziewany strzał z dystansu zdecydował się Marcus Rashford. Anglik niestety nie trafił w światło bramki. Marcus dwie minuty później wypracował sobie jeszcze lepszą okazję. Mijając 2 rywali otworzył sobie drogę do bramki wewnątrz pola karnego. Rashford włożył jednak za dużo siły w uderzenie i piłka przeleciała nad bramką.

Kolejna dobra okazja nadarzyła się w 21. minucie. Z rzutu wolnego sprzed linii pola karnego strzelał Juan Mata. Piłka zmierzała prosto w okienko bramki, ale fenomenalnie na korner wybił ją Carson.

35. minuta to kolejna dobra akcja Manchesteru United, która zakończyła się na słupku bramki Carsona. Z narożnika pola karnego lekko wrzucał Mychitarian, a przed bramką piłkę głową trącił Marcus Rashford. Zabrakło niestety kilku centymetrów, aby futbolówka wpadła do siatki po odbiciu się od słupka.

W 42. minucie kibice ponownie na chwilę wstrzymali oddech, kiedy Paul Pogba strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego. Również tym razem bohaterem okazał się Carson, który fantastycznie wyciągnął piłkę zmierzającą w kierunku okienka.

Po zmianie stron na murawie w miejsce Mychitariana zameldował się Romelu Lukaku. Pierwsze zagrożenie w drugiej odsłonie meczu wypracowali jednak goście. Po strzale Toma Huddlestone’a byliśmy bliski obejrzenia samobója w wykonaniu Shawa. Piłka odbiła się od jego głowy i przeleciała tuż obok słupka bramki Romero.

W 54. minucie zza pola karnego lewą nogą mocno uderzył Juan Mata. Hiszpan skierował piłkę prosto w Carsona, który skutecznie sparował futbolówkę pięściami. Akcje po chwili próbował jeszcze poprawić Paul Pogba. Francuz jednak nie trafił w światło bramki.

Ekipa Baranów co jakiś czas dawała o sobie znać i również kreowała groźne sytuacje. W 59. minucie Lawrence uderzył mocno zza pola karnego po szybkim rajdzie. Romero zdołał sparować ten strzał na rzut rożny. W odpowiedzi Manchester United, a dokładniej Paul Pogba, posłał potężną bombę zza pola karnego. Trafił w środkową strefie bramki, czym ułatwił Carsonowi interwencję.

Pogba ponownie próbował szczęścia w 69. minucie. Francuz strzelał technicznie po podaniu od Lindelofa z prawe flanki. Piłka praktycznie otarła się o słupek bramki po zewnętrznej jego stronie.

Sekundy później Rashford podwójnie obszedł się smakiem. Najpierw jego uderzenie sparował Carson, a w drugiej akcji Marcus potężnie huknął i trafił po raz drugi w słupek. Anglikowi wyraźnie brakowało w tym spotkaniu odrobiny szczęścia.

Słupek numer trzy gracze Mourinho ustrzelili w 75. minucie spotkania. Po delikatnej podcince Martiala, głową uderzył Romelu Lukaku. Po strzale sędzia boczny wskazał jednak na spalonego Belga. Pech United jednak trwał nadal.

Długo wyczekiwana bramka dla Manchesteru United padła w końcu w 84. minucie. Jesse Lingard dostał piłkę w okolicy linii pola karnego, po czym z miejsca uderzył przepięknie w okienko bramki Derby County. Carson tym razem nie miał żadnych szans.

Miażdżącą przewagę w cały meczu Manchester United przypieczętował w 90. minucie. Po nerwowym wybiciu Pogby spod własnej bramki, Lukaku opanował wysoką piłkę przy linii środkowej i ruszył z atakiem. Po chwili podał do Martial, otrzymał odegranie i uderzeniem z wewnątrz pola karnego pokonał bramkarza Derby County.