Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Oficjalnie: Ole Gunnar Solskjaer tymczasowym menadżerem Manchesteru United

» 19 grudnia 2018, 10:23 - Autor: matheo - Źródło: manutd.com
Ole Gunnar Solskjaer został tymczasowym menadżerem Manchesteru United – poinformował klub z Old Trafford na swojej stronie internetowej.
Oficjalnie: Ole Gunnar Solskjaer tymczasowym menadżerem Manchesteru United
» Ole Gunnar Solskjaer został tymczasowym menadżerem Manchesteru United
Czy zatrudnienie Solskjaera w roli tymczasowego menadżera Manchesteru United to dobry pomysł?
Norweg będzie prowadził Manchester United do końca sezonu 2018/2019. Solskjaerowi w obowiązkach menadżera mają pomagać Mike Phelan, Michael Carrick i Kieran McKenna.

– Manchester United jest w moim sercu i wspaniale jest wrócić tutaj w tej roli. Nie mogę doczekać się pracy z naprawdę utalentowanym składem, który mamy, sztabem szkoleniowym i wszystkimi w klubie – powiedział Solskjaer.

Ed Woodward, wiceprezes Manchesteru United dodaje: – Ole jest legendą klubu i ma olbrzymie doświadczenie, zarówno na boisku jak i w roli szkoleniowej. Jego historia w Manchesterze United oznacza, że żyje i oddycha kulturą klubu. Wszyscy tutaj są zachwyceni, że wrócił razem z Mikiem Phelanem. Jesteśmy przekonani, że zjednoczą piłkarzy, kibiców, kiedy wkraczamy w drugą część sezonu.

Solskjaer został zatrudniony na Old Trafford po tym jak Manchester United we wtorek zwolnił Jose Mourinho ze stanowiska menadżera Czerwonych Diabłów.

Ole Gunnar Solskjaer był piłkarzem Manchesteru United w latach 1996-2007. Dla Czerwonych Diabłów rozegrał 366 meczów i zdobył 126 bramek. Po zakończeniu piłkarskiej kariery pracował na Old Trafford w roli trenera zespołu rezerw. Ostatnio prowadził zespół Molde.

« Poprzedni news
„Manchester United powinien teraz sprzedać Paula Pogbę”
Następny news »
Pogba zostanie ukarany za swój wpis w mediach społecznościowych

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (421)


is200second: Ale gdzie ten Alexis ma grać? On nie jest typem piłkarza który że skrzydła pociągnie z piłką z prędkością galopujacego konia, zbije do środka albo dosrodkuje.
» 21 grudnia 2018, 11:51 #417
Amycus: Prawdopodobnie Lukaku dostał wolne w związku ze śmiercią bliskiej osoby. Tak piszą media, prawdopodobnie chodzi o ojca. Nic więcej nie wiadomo.
» 21 grudnia 2018, 10:25 #416
Diablo2018: Już wole żeby OGS ściągnął ze sobą tego mlodziaka z Molde 2000 rocznik co strzela na zawołanie i ogrywac go niż trzymać tego Drewniaku, prawda jest taka że tą szatnie zniszczyły pseudogwiazdy Pogba, Lukaku, Alexis a od nich się uczy Martial :)
» 21 grudnia 2018, 10:09 #415
ArktoS: Może ktoś powiedzieć mi o co chodzi z Lukaku ? Jakieś źródło ?
» 21 grudnia 2018, 09:59 #414
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.12.2018 10:17

Chlopakowi przyda się przerwa. Mam jednak nadzieje że Ole będzie chciał wyciągnąć Rashforda na wyższy poziom, osobiscie w nim widzę naszą przyszłość nie w Lukaku.
» 21 grudnia 2018, 10:15 #413
RedsFan: Zapomnialem źródło dailymail.
» 21 grudnia 2018, 10:21 #412
Drewniaku: Niech idzie na ten urlop, a najlepiej to sprzedać tego sępa i grubasa i zamiast niego ściągnąć porządnego napastnika, który potrafi dodać coś więcej od siebie.
» 21 grudnia 2018, 09:55 #411
mikon70: Okazja dla Alexa na powrót do formy i być albo nie być w United. Jak nie teraz to kiedy?
» 21 grudnia 2018, 07:26 #410
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.12.2018 02:23

Lukaku idzie na urlop? Hehe niezła bajeczka. Jose odszedł i teraz skończy się granie długiej lagi. On i Fellaini nie będą już tak przydatni a do gry kombinacyjnej się nie nadają więc czeka ich albo ławka albo out z klubu. Matic też pewnie byłby na wylocie gdyby nie fakt że jest jedynym DMF w klubie.
» 21 grudnia 2018, 02:22 #409
kocur224: Lukaku się przyda do wykańczania akcji, on coś w sobie ma. W reprezentacji ładuje bramki aż miło, jak ktoś mu wypracuje sytuacje to je będzie wykorzystywał.
» 21 grudnia 2018, 07:40 #408
iviridius: Zidane, Conte, Blanc wolny, gdzie pasowałoby Francuzów właśnie to Solskjaera wzieli na próbę. i jeszcze ten wykup łaczny 10 mln - klub jaja dalej...
» 21 grudnia 2018, 01:39 #407
eMGieKa: Halo,halo. Nikt nie powiedział,ze z nim przedluza kontrakt,zresztą po co placzesz,skoro to nie Twoje pieniadze :v
» 21 grudnia 2018, 05:40 #406
SiYamabushi: Żeby nie było tak, że kolejnych 5 lat np. nie będzie mistrzostwa, ba nawet wicemistrzostwa, tylko maksymalnie walka o top 4, chyba że Klopp i guardiola odejdą albo pochetino przyjdzie i powalczy z panami, bo każdy inny trener pokroju Zidane i inni nie mają żadnych szans.
» 21 grudnia 2018, 00:35 #405
Diablo2018: Że co ja czytam!? Lukaku nie zagra w dwoch meczach bo bierze urlop?? Jeśli to prawda to wylad latem z tego klubu razem z Pogbą. Nie ma miejsca w tym klubie na sytuacje w którym piłkarz bierze urlop i nie zagra w dwóch ważnych meczach. Ten klub każdy mecz gra o sześć punktów.

W tej szatni będzie dobrze jak klub opuszcza tacy ludzie jak Sanchez, Pogba, Lukaku, Matic żołnierz Mourinho, nasi tragiczni obrońcy i Fellaini, inaczej może bawić się w top club będąc rok w rok na miejscach 5-8
» 21 grudnia 2018, 00:31 #404
RedsFan: Ja cos czuje że Sanchez wroci do formy i jeszcze zadziwi te panienki z klubu.
» 21 grudnia 2018, 00:38 #403
limak0007: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.12.2018 00:46

OOOO bierze urlop!! jak on moze?? co z tego ze gosc jest przemeczony po ostatnim sezonie i mistrzostwach.. nic nie daje druzynie w tej chwili i wyglada na wypalonego w porownaniu z poprzednim sezonem. ma zap.... jak wol!! on jest robotem nie czlowiekiem i koniec kropka. ma biegac az padnie!! do tego 16 godzin treningu dziennie!!

ps; matic ten molgby sobie na jakis urlop pojechac bo gosc gra tragicznie w porownaniu z zeszlym sezonem. a sam narzekal ze jest przemeczony
» 21 grudnia 2018, 00:41 #402
Quahadron: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.12.2018 02:54

Z tego co pamiętam to Lukaku skórcił swój urlop żeby szybciej dołączyć do drużyny. Mam nadzieje, że te wakacje dla niego to prawda, niech sobie odpocznie, trenuje sam i wróci silniejszy.
A co do Maticia to się zgodzę, ale niestety.. na jego pozycję nie mamy nikogo.

PS.

Ogólnie Belg sprawia wrażenie człowieka który jest zmęczony. Zupełnie go nie poznaje. Tak jakby to, że przez cały rok miał zaledwie pare tygodni wolnego.. a reszta to ciągłe bycie do dyspozycji. To sprawia wrażenie.. uzależnionego, a to męczy psychicznie. Fajnie jakby naprawdę zrobił sobie dobry urlop. Brakuje nam jego siły. Jeśli chodzi o Serba, choć był krócej na mistrzostwach.. to i tak bardzo to odczuł, jest trochę starszy, a w poprzednim sezonie Jose często na niego stawiał. Przynajmniej z dwa mecze dałbym mu odpocząć. Może jakiś weekend w ciepłym kraju :D
» 21 grudnia 2018, 02:18 #401
Kilerek7: Ole ponoć nie wystawi Lukaku przez najbliższe mecze, media spekulują, że ma grać systemem 442 z Lingardem i Youngiem na skrzydłach, Maticiem i Pogbą w środku oraz Rashfordem i Martialem w ataku. Co sądzicie?
» 20 grudnia 2018, 23:28 #400
NexaT: Ustawienie jest ok, ale nie wiem czy na tę chwilę. Lingard ma czasami przebłyski, ale Young ostatnie lata spędził jako obrońca. Dziwna więc to para skrzydłowych.
» 20 grudnia 2018, 23:51 #399
rav7: Z tego co mi wiadomo Ole preferuje ofensywne 4-3-3. Do 4-4-2 nie mamy obecnie skrzydłowych a i para Matić Pogba nie przekonuje, ze względu na więcej zadań defensywnych dla Paula. Myślę, że będzie go wystawiał albo na 10 albo na 8 w systemie 4-3-3.
» 21 grudnia 2018, 00:26 #398
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 23:00

Magik1990MU,

,,Efekt miotły ma to do siebie, że trwa stosunkowo dosyć krótko. Jestem przekonany, że w okresie świąteczno-noworocznym trochę pkt zdobędziemy, ale potem nastąpi powrót do szarej rzeczywistości. Tak jest zawsze."

Mysle, ze Mourinho zwolniony zostal nie tylko za same wyniki, ale rowniez przez bardzo zla atmosfere w szatni. Dobrze to wyjasnil Twarowski:

,,To przypominało małżeństwo, które miesiącami ze sobą nie rozmawia, a jak próbuje się porozumieć to cała zastawa ląduje na podłodze. Taki związek trzeba przerwać dla dobra wszystkich. Przypuszczam, że po rozstaniu wszyscy są szczęśliwi, piłkarze, bo nie muszą się męczyć z facetem, którego zwyczajnie nie lubili i który ciągle kwestionował ich umiejętności i nastawienie do pracy. Prezesi, bo już ten ruch wykonali i mogą zacząć nowy rozdział, a także sam Jose Mourinho, bo po nim też było widać, że ma tego wszystkiego serdecznie dość. Nawet sam fakt, że przez cały ten czas mieszkał w hotelu daje do myślenia. To niby błaha rzecz, ale sprawia wrażenie tymczasowości."

Wlasnie na te oczyszczenie atmosfery i na efekt nowej miotly liczy pewnie zarzad zatrudniajac OGS. Na pewno dobrym ruchem bylo to, ze Norweg otrzyma wsparcie w postaci Phellana. Czy ten duet cos wskora, to czas pokaze.

,,1) Wciąż jesteśmy w LM, a Ole nie ma żadnego doświadczenia menadżerskiego w tych rozgrywkach. Na papierze PSG nas masakruje, ale to samo było odnośnie Juve, a w dwumeczu ze Starą Damą uzyskaliśmy lepszy bilans. Dodatkowo Jose ma ogromną przewagę nad Tuchelem w kwestii doświadczenia, więc była szansa, że go zaszachuje. Teraz te szanse znikły wraz z odejściem Mourinho."

Przeciez nad Montella Mourinho mial jeszcze wieksze doswiadczenie, a jak wygladal ten dwumecz Sevilla chyba nie trzeba przypominac . Co do meczu z Juve, to powiedzmy sobie szczerze, ze mielismy w tym meczu na prawde sporo farta i watpie by z PSG mialo byc podobnie, tym bardziej, ze jest roznica miedzy faza pucharowa(gdzie gra sie na 100%), a faza grupowa.

Problem z Mourinho byl taki, ze nawet on sam za bardzo nie wierzyl w to 4 miejsce, co przyznal mowiac, ze potrzebujemy do tego cudu. Trudno w sumie temu zaprzeczyc, patrzac na to, ze zebysmy zajeli to 4 miejsce musza sie spelnic az trzy warunki:

1. Potrzebujemy jakiejs dluzszej serii wygranych, gdzie jak dotad w tym sezonie nasz max to byly tylko 2 mecze.
2. Arsenal musi zaliczyc jakis wiekszy kryzys. Ten warunek mysle, ze moze sie spelnic patrzac na to, ze ich obrona jest niestabilna jak nasza.
3. Chelsea musi zaliczyc zaliczyc jakis wiekszy kryzys. Tu juz bedziesz duzo ciezej o kryzys, bo Sarri bardzo fajnie ich poukladal, a jak jeszcze w zimowym okienku kupia jakiegos ogarnietego napastnika, bo bedzie praktycznie pozamiatane.

Na niekorzysc Mourinho przemawial tez fakt, ze my juz bylismy dokladnie w takiej samej sytuacji w pierwszym sezonie Portugalczyla. Wtedy pomimo, ze potrafilismy spelnic 1 warunek(6 wygranych z rzedu), to jednak rywale w miare regularnie punktowali, przez co nawet ta niezla seria wygranych nic nam nie dala. W tamtym sezonie mielismy jednak to kolo zapasowe w postaci LE, teraz te kolo niby tez mamy, jednak powiedzmy sobie szczerze, ze szanse na to, ze wygramy LM , dzieki czemu zagramy w kolejnym sezonie w LM mamy jak wygranie 6 w totka.

,,2) Zwolnienie Józka tuż po meczu, w którym posadził na ławie pana piłkarza to również rzucenie kłód pod nogi Ole. Jak już zarząd chciał się pozbyć Portugalczyka, to mógł wpierw wytransferować Pogbusia. A tak? Pokazano całemu światu, jak i samemu Solskjaerowi kto tu rządzi. Oczywiście Edek zapewne nawet w prywatnej rozmowie podał inne powody, ale fakty są takie, że wpierw Jose sadza wirusa na ławie w Bitwie o Anglię, a potem wylatuje z klubu."

Przeciez Pogba siedzial juz sie na lawce od meczu z Arsenalem. Jak pisalem juz wczesniej po prostu mecz z LFC, a konkretnie to jak wygladalismy na ich tle to byl po prostu taki przyslowiowy gwozdz do trumny Mourinho.
» 20 grudnia 2018, 22:53 #397
Diabelred: ,,Stałe fragmenty wprowadził, natomiast do gry z kontry czy przechodzenia z obrony do ataku nie wystarczy mieć szybkich piłkarzy. Potrzeba też zawodników, którzy potrafią wyprowadzić piłkę ze swojego pola karnego. I tu znów wracamy do tematu obrońców. Ilu naszych defensorów to potrafi robić z powodzeniem? Chyba tylko Rojo piłka nie parzy, ale ten z kolei nie myśli za często."

Stale fragmenty mialem na mysli, glownie rzuty rozne, gdzie majac najwyzsza druzynie w lidze kompletnie ich nie wykorzystywalismy. Tak jak w Realu czesto rzuty rozne dla rywali bywaly wieksza korzyscia dla Realu(blyskawiczne kontry), tak u nas jest przeciwnie i rownie dobrze mozna je sobie odpuscic, patrzac na to, ze albo zatrzymuja sie na pierwszym obroncy, albo leca jakies balony, a tylko powoduja, ze rywale maja okazje do kontry. Co do samych kontr to juz mocno na sile starasz sie bronic Mourinho :). Przeciez gdyby bylo tak jak mowisz, ze do szybkiego przechodzenia z obrony do ataku potrzeba obroncow, ktorzy potrafia dobrze wyprowadzic pilke, to te slabsze druzyny, ktorych atak pozycjny nie jest mocna strona, bylyby skazane praktycznie tylko na lagi do przodu i stale fragmenty w starciu z kims lepszym. ,

,Okej, do pomocy ściągnął kilku w miarę doświadczonych grajków, ale drużynę buduje się od obrony, a tutaj zainwestował w samych żółtodziobów."

Jak pisalem juz wczesniej staralismy sie przeciez o doswiadczonych grajkow. Pytanie czy jesli nie udalo sie z tymi topowymi, czy sens byl sciagac doswiadczonych sredniakow na poziomie Smallinga badz niewiele lepszym. Teraz wydaje sie, ze chyba trzeba bylo zaryzykowac, jednak wtedy nie bylo to tak oczywiste patrzac, na to, ze nasza obrona w poprzednich sezonach nie wyglada az tragicznie.

,,Odnośnie Alderweirelda, to nie może być tłumaczenia, że skoro Sanchez nie wypalił, to nie kupujemy też Belga"

To tylko takie moje gdybanie, bo rownie dobrze moglo nie pojsc o sama kase, a o to, ze zwyczajnie Levy nie chcial sie go pozbywac(co by nie mowic swiadomie oslabiliby sie jednoczesnie wzmacniajac rywala do top4), a jesli juz to wymieniajac go na Martiala, na co Woodward nie chcial sie zgodzic, bo i taka opcja pojawiala sie w mediach. Jak bylo na prawde pewnie kiedys sie dowiemy.

,,Nie sprawdzałem tego wnikliwie, ale wydaje mi się, że nigdy w historii ta liga nie miała tylu świetnych menadżerów. Mou trafił więc bardzo pechowo w moment odbudowy United, bo jeszcze kilka lat temu Pochettino trenował Świętych, a Kloppa i Guardioli wgl tutaj nie było. Jeśli dołożymy do nich doświadczonego Sarriego oraz Emerego, który samym przybyciem odświeżył od lat skostniały Arsenal, to można zaryzykować stwierdzenie, że w dzisiejszej lidze nawet SAF mimo całego swego geniuszu miałby prawdopodobnie nieliche problemy, by coś osiągnąć."

Byc moze jest tak jak tu juz pare osob zauwazylo, ze Mourinho po prostu zatrzymal sie w czasie i nadal zyje przeszloscia, a pilka w tym czasie ewoluowala i to co kiedys Portugalczykowi przynosilo efekty dzis jest juz przestarzale. Tacy trenerzy jak Gurdiola, Sarri, Klopp, Pochettino maja swieze spojrzenie na pilke i widac to przynosi efekty.

Tyle ode mnie w tym temacie, dobra dyskusja :)
» 20 grudnia 2018, 22:54 #396
Ekspertinio: Mourinho dostał 24 mln odprawy, jakby poleciał po sezonie to by dostał 18 mln, więc dużej różnicy to nie robi. Bardzo dobrze, że poleciał, facet stracił szatnie i nie było sensu tego ciągnąć.
» 20 grudnia 2018, 22:54 #395
limak0007: po zwolnieniu mourozaurusa wartosc klubu na gieldzie wzrosla o 170 mln :)
» 21 grudnia 2018, 00:06 #394
DevoMartinez: A za chwilę spadnie o 200 jak będzie wiadomo, ze do LM się nie załapeimy. Dla kibicow to i tak bez znaczenia bo to wirtualne pieniądze a nie kasa która klub wyda np na wzmocnienia. Jest wiele klubow z mniejszymi dochodami ktore wydaja wiecej niz my.
» 21 grudnia 2018, 01:50 #393
Bylak: Ludzie, błagam Was! Czy Wy dalej, po 2 i pół roku wierzycie, że nagle zaczniemy dobrze grać i punktować? Przecież ostatnie miesiące to totalna katastrofa, styl, wyniki, atmosfera, z miesiaca na miesiąc było co raz gorzej. A Wy nadal twierdzicie, że zwolnienie Mourinho będzie skutkowało większymi konsekwencjami niż pozostawienie go do końca sezonu?
» 21 grudnia 2018, 08:04 #392
wider: pierwszy jego mecz a ja do roboty musze isc:(
» 20 grudnia 2018, 21:55 #391
FergusonHistory: W dniu w którym Jose został zwolniony z MU zupełnie zwyczajnie wszedłem sobie na stronę DP przeczytać codzienne newsy,ta informacja o zwolnieniu wstrząsnęła mną,o ile czekałem na zwolnienie Moysa czy van Gala tak w tym przypadku miałem mieszane uczucia,nie wiedziałem czy gramy tak słabo bo Jose nie ma wizji czy przez pseudo internetowe gwiazdeczki,nie chciałem jego zwolnienia z drugiej strony ciężko się to oglądało,bardziej byłem za chwycenie za gębę Pogby i usunięcie go niż Jose.Co by nie mówić Jose nie dostał transferów jakich chciał,musiał grać grajkami typu Lingard,Rashford,Mata,nie wspominając o słabych obrońcach,do tego naganne zachowanie Pogby raz po raz,fochy Martiala,pajacowanie Lingarda czy nadwagę Lukaku i Shawa,to nie jest skład na top i tym bardziej Ole nic z tym nie zrobi chociaż chciałbym się bardzo mylić,jeżeli wyniki się nie zmienią na przełomie 5ciu kolejek,znaczyć będzie że Jose został usunięty błędnie a wina leży po stronie graczy.Skoro już do tego doszło to wielka szkoda że nie Giggs,Ole to wielka niespodzianka w wyborze,cóż na przełomie miesiąca będziemy mądrzejsi bo czeka nas maraton.Osobiście przykro mi że zwolnienie nie nastąpiło po nowym roku tylko na święta.Jose to legenda i bardzo mu dziękuję za noszenie diabła na piersi,za LE i choćby machanie do kibiców szalikiem klubowym,czapki z głów Jose,dla mnie jesteś wielki,był moim pierwszym wyborem po Sir Alexie.
» 20 grudnia 2018, 21:42 #390
Damian54321: To piłkarze kiepsko graja
» 20 grudnia 2018, 21:25 #389
Kilerek7: Solskjær on youth: “If you’re good enough you’re old enough. I really hope I can be apart of that tradition. There’s some great youngsters coming through.” #mulive [mutv

Czyli czas na Greenwooda.
» 20 grudnia 2018, 21:01 #388
Judas: I hope so
» 20 grudnia 2018, 21:16 #387
mikon70: Nie spodziewajcie się fajerwerek w sobotę bo to dopiero początek przygody Ole. Myśle ze to kwestia 2-3 tygodni jak to wszystko na dobre odpali. Teraz trzeba spokojnie punktować i gonić top 4
» 20 grudnia 2018, 20:34 #386
MiSt: Ja liczę przede wszystkim na inny styl gry United, najlepiej ofensywny. Po tylu latach klepania tiki-taki w obronie i murowania bramki byłoby to zbawienne dla kibiców ;)
» 20 grudnia 2018, 20:40 #385
MiSt: Oczywiście od razu nie zobaczymy nowego United :p
» 20 grudnia 2018, 20:42 #384
Ekspertinio: Nom w sobotę jedynie zobaczymy czy zawodnicy będą grac dla Ole z większym zaangażowaniem niż dla Mou. Ogólnie ja się na cuda nie nastawiam, rozczarowania nie będzie, a jedynie może być pozytywne zaskoczenie ;D
» 20 grudnia 2018, 20:56 #383
cinek26: Z ostatniej chwili:
Walentos był dziś widziany w Madrycie.
Czyżby miał zostać asystentem Murinho w Realu?
» 20 grudnia 2018, 20:23 #382
Po6BOOM: Polecam obejrzeć wywiad z OGS. Jaką gość ma w sobie klasę. Mam nadzieję, że się u nas sprawdzi i zostanie na dłużej.
» 20 grudnia 2018, 20:15 #381
Me89v2: Oglądałem. Zupełnie inny człowiek niż mou. Miło się słucha dla odmiany
» 20 grudnia 2018, 21:11 #380
Bylak: Gdzie taki wywiad znajdę ,?
» 20 grudnia 2018, 21:18 #379
Po6BOOM: @bylak musisz pobrać aplikację utd
» 20 grudnia 2018, 21:29 #378
Me89v2: Na YT jest
» 20 grudnia 2018, 21:50 #377
MiSt: Dawać mi tu ten mecz z Cardiff :p
» 20 grudnia 2018, 20:08 #376
is200second: Podobno jest Ozil do kupienia w styczniu. W
» 20 grudnia 2018, 18:53 #375
rreddevilss: Mało mamy pozorantow w drużynie? Dajmy spokój
» 20 grudnia 2018, 19:10 #374
kckMU: Tak się właśnie zastanawiałem, kogo nam jeszcze do tego cyrku brakuje.
» 20 grudnia 2018, 19:17 #373
DjTED: Moraty :D
» 20 grudnia 2018, 20:22 #372
Diablo2018: Orientuje się ktoś może czy są jakieś zdjęcia z pierwszego treningu OGS z druzyna??
» 20 grudnia 2018, 16:37 #371
Mordox: też czekam ;)
» 20 grudnia 2018, 16:42 #370
Gallacher: Przecież jak był graczem klubu to masz masę zdjęć na necie jak trenował z ekipą ,nawet masz takie co strzelił gola Bayernowi w finale :D
» 20 grudnia 2018, 18:11 #369
Blau: Bayern się ładnie wzmacnia
» 20 grudnia 2018, 16:26 #368
Diablo2018: Hernandez na obrone? Już Atleti zdementowało
» 20 grudnia 2018, 16:35 #367
Blau: Orientuje się ktoś w ogóle jak on sobie radzi w Madrycie? Na mundialu grał dobrze na boku obrony, a nominalnie jest środkowym, więc w sumie zakup 2 w 1.
» 20 grudnia 2018, 19:43 #366
is200second: Nie wiem czy już ktoś o tym wspominał ale czytaliscie co odj.. Arshawin? Koleś napruty podjechał na koniu do night Clubu. :D
» 20 grudnia 2018, 16:17 #365
FetraiNarrator: Widzialem video hehe! Wyjeżdzal z Clubu nayebany. Żonka w domu a on tam jeszcze jakies laski ściskał podobno.
» 20 grudnia 2018, 17:14 #364
SajminatoR: To było że wyszedł z Night klubu mocno napruty i wsiadł na konia i pojechał :D
» 20 grudnia 2018, 20:42 #363
czesiu2018: Pogba " Zoze zadarł z niewlasciwym gosciem" mial powiedzieć Pogba, radujac sie, po odejsciu zoze...tak twierdzi the Sun:D malo ważne, ja od niego wymagam teraz swietnej gry, chetnie zobacze jak bedzie brał, to na siebie...nie bez powodu Mou odstawil go...jest tylu swietnych pomocnikow, a my sprowadzilismy pozera...
» 20 grudnia 2018, 16:09 #362
QsQs: Zwolnienie Mourinho to było najlepsze co ten klub spotkało w tym roku. Po to było ciągnąć ten niezdrowy związek
» 20 grudnia 2018, 17:59 #361
Hoodys: Co przypomnisz ? Jak możesz przewidzieć co by było gdyby został Mourinho? Ja np uważam że bylibyśmy w 2 części tabeli. A ta opinie wysuwam po oglądaniu męczy i wyniki z rywalami pokroju Crystal Pałace czy west ham.
» 20 grudnia 2018, 18:59 #360
QsQs: Salah też miał przygodę w Chelsea już kiedyś gdzie słabo sobie radził . Aquma to nie jest czasem pewien jegomość ktorego nick byl na litere "S" a wczesniej na "W" który tak żarliwie bronił destruktora obrażając przy tym innych userow? Ujawnił się
» 20 grudnia 2018, 20:09 #359
MCHammer: Blau Malcom to Brazylijczyk , a nie Francuz
» 20 grudnia 2018, 16:01 #358
Kilerek7: Ole na wejściu do Carrington, dał norweską czekoladę starszej recepcjonistce. To mi się podoba, wielki szacun.
» 20 grudnia 2018, 15:37 #357
dawid262262: Kto z was chcial zwolnienia mou a jak go zwolnili to takie dziwe mieszane uczucia ??
» 20 grudnia 2018, 15:29 #356
Diablo2018: Nikt. Ja osobiście bardzo się jarałem jego przyjściem, pół roku hejtowałem van Gaala by mieć Mourinho. Pierwszy sezon bardzo dobry, szkoda tych remisów, drugi sezon do transferu Sancheza baaajka, świetna gra, wiadomo wpadki też były ale gra była bardzo dobra, ofensywna i ładna dla oka. Wiosną zaczęło się coś psuć, porażka w finale FA Cup natomiast od lata ten klub ANI TROCHE nie przypomina drużyny z wiosny,Mourinho zniszczył szatnie tak jak to było np w Chelsea. Wierzę, że teraz ta drużyna zacznie grać, teraz ta drużyna będzie miała świeżość i z kopyta ruszy do gry :) a za chwile okno i osobiscie licze na 2 transfery.
» 20 grudnia 2018, 15:36 #355
Blau: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 14:33

Mourinho zgubiły dwie rzeczy, a właściwie dwa transfery - Pogba i Sanchez. Portugalczyk przez praktycznie dwa lata próbował zbudować zespół wokół osoby, która ewidentnie się tu nie nadaje, a transfer Chilijczyka był przysłowiowym gwoździem do trumny, który całkowicie pogrążył szatnie. Ciekawe co by było, gdyby zamiast tych dwóch kolesi trafił ktoś inny.
» 20 grudnia 2018, 14:31 #354
dawid27154: Zawsze zastanawiają mnie takie wpisy... Po czym wiadomo, że się tu nie nadaje? To, że nie sprawdził się pod jednym trenerem nie oznacza, że u innego nie będzie najlepszym graczem albo też najgorszym, nie da się tego przewidzieć. Mało kto napisze, że nie nadaje się tu choćby Lindelof czy Bailly a przecież żaden z nich nie dał klubowi czegoś więcej niż Pogba. Mam niezły ubaw z tego jak ludzie piszą po zwolnieniu menadżera że to przez Pogba, no tak On i Sanchez byli winni za to ze gramy najgorszy sezon od 20 la, nie roku dwóch trzech a 20 lat! niektórych z tej strony na świecie nie było gdy graliśmy większe dno, ale nie no gdyby tu Pogby nie było walczylibyśmy o majstra...
» 20 grudnia 2018, 14:49 #353
Blau: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 15:58

Oglądając jego mecze w reprezentacji Francji i Manchesteru, a także bazując na opiniach kibiców Juventusu łatwo można dojść do wniosku, że Pogba to typ zawodnika, który dobrze się czuje tylko w otoczeniu innych gwiazd, którzy naprawiają jego błędy, albo odwalają za niego brudną robotę. Mourinho zmienił dla niego formacje, która mu się nie podobała, zmienił mu pozycje na której źle się czuł, a on dalej grał piach. We Francji sobie przyzwoicie radzi, bo w defensywie ma dwie ściany (varane i umtiti), w ofensywie istnych zabójców (griezzmann, mbappe, dembele, malcom itp), a w środku ludzi od czarnej roboty (Kante i Matuidi). Nie twierdzę, że Pogba to zły zawodnik, ale tutaj nie zbudujemy takiego gwiazdozbioru, a bez niego Pogba tutaj nic nie zadziała - nie ten typ zawodnika.
» 20 grudnia 2018, 15:55 #352
RedsFan: Blau wkoncu ktoś pisze z sensem. Masz 200% racji :D
» 21 grudnia 2018, 01:10 #351
jassaj: Jak ja się soboty doczekać nie mogę. Jestem ciekaw tego co zobaczę. Bo tak na dobrą sprawę to nawet nie wiadomo czego się spodziewać. Rozum mówi- nie napalaj się, w 3 dni nic się nie może stać, jak któryś jest bez formy to i bez formy pozostanie narazie. Ten sam rozum myśli- czy jeżeli serio był obóz przeciwko Mou to piłkarze teraz nie zaczną robić swojego ? Do tego pytania jak my będziemy grać. Liczę, że już nie zobaczymy autobusu, tylko fajny, szybki futbol. Ale z drugiej strony.... Jeżeli piłkarze dwa sezony byli "katowani" tym stylem to w 3 dni znowu- jest to za mało czasu- żeby zrozumieli założenia jakiegoś innego systemu. Czy Ole postawi na najgłośniejsze i te najbardziej "oczywiste" wybory, czy wyjdziemy jakimś eksperymentalnym składem. Serio czuję dreszczyk podniecenia- nikt nie mówi, że będzie kolorowo, ale będzie inaczej- to na pewno. Mam nadzieję, że zobaczymy zaangażowanie, dużo walki. Myślę, że jest to też klucz chociażby na PSG- jak Napoli stawiało się Paryżanom- cisnęli ich, twardo w obronie, bez odpuszczania. Na dreptaka moglibyśmy dyskutować jak wysoko przegramy ale jak piłkarze wezmą się do roboty to przynajmniej wierzyć będzie można. Coś się dzieje, oby dobrze
» 20 grudnia 2018, 14:22 #350
Spawn23: Ja jestem ciekawy czy niektórzy piłkarze cudownie odzyskają formę.
» 20 grudnia 2018, 14:58 #349
Mariusz199012: A tak z innej beczki . Waszym zdaniem gdyby Mourinho przyszedł do United odrazu po odejsciu Fergusona było by dziś inaczej ? Ja uwazam ze tak .Moyes to był Błąd
» 20 grudnia 2018, 14:13 #348
Diablo2018: Byłoby lepiej, bo miałby prawdziwych wojowników w kadrze (Rafael, Vidic, Ferdinand, Evra, Chicharito, Giggs) a nie ciapciaków typu Rojo, Fellaini, Darmian natomiast cieniasy jak Jones, Smalling, Young już dawno by grali w klubie na jakim poziomie grają czyli Stoke, Swansea max Cardiff...
» 20 grudnia 2018, 14:40 #347
Mariusz199012: Od odejscia safa było juz 3 Trenerów w Manchesterze united tak byc nie moze w tak wielkim klubie .jestem za tym aby Ole gunnar został u Nas na stałe i budował kadre o dnowa i brał zawodników ze szkółki .mamy trenera który zna ten klub od wielu Lat i ciesze sie ze Ed poszedł po rozum do głowy
» 20 grudnia 2018, 14:09 #346
limak0007: a jak okaze sie niewypalem tez go bedziesz chcial na stale?
» 20 grudnia 2018, 14:20 #345
MixEx: Rabiot to zawodnik o którego MUSIMY się ubiegać widzę w nim następcę Maticia i co najważniejsze jest do wyciągnięcia za darmo tylko trzeba posmarować na pensje.Ale znając nasz zarząd na coś takiego nie ma raczej szans....
» 20 grudnia 2018, 13:16 #344
limak0007: juz dogadany z barcelona. zreszta kto trzezwy majac do wyboru nasza druzyne a barce, pojdzie do United?
» 20 grudnia 2018, 13:28 #343
PogbaPaul: Byłem i jestem wielkim fanem Mourinho i od odejścia Fergusona chciałem by do nas trafił. Niestety coś nie zatrybiło i prawda jest taka, że trzeba było to zakończyć, a jednym ze sposobów było zwolnienie Mourinho. Jak tylko zostało to potwierdzone to zrobiło mi się przykro, bo bardzo lubie Mou i trochę głupio, bo tak jakby loteria trenerska dotknęła tez mój ukochany Manchester i choć to mało popularna opinia to van Gaal’a szkoda mi najbardziej. Jednak gdy wyobrażam sobie, że Baby face killer będzie już w sobotę siedział na ławce to z jakiegoś powodu bardzo się cieszę i jestem strasznie podekscytowany.
» 20 grudnia 2018, 12:37 #342
KnabrnyGad: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 12:21

Na ESPN uslyszalem, ze brak transferow spowodowany jest brakiem checi zawoenikow do wspolpracy z Mourinho haha. Czyli winę na brak transferow moze zrzucac tylko na siebie i swoją arogancję. I tak dostał za duż..o
» 20 grudnia 2018, 12:20 #341
RedsFan: W mediach tez pisali że, Mourinho zostanie do konca sezonu, oraz że Zizu nie chce do PL, teraz jest że Zizu chce do PL. Dużo gdybania i farmazonow.

Według twojej teorii teraz nikt do nas nie przyjdzie, lub niepowinien, bo jest u nas nieznany nie słynący ze zwyciestw Solskjaer.
» 20 grudnia 2018, 12:34 #340
Chestnut: Pamiętajmy, że Zidane zaczynając w Realu wcześniej prowadził tylko rezerwy. :)
» 20 grudnia 2018, 11:56 #339
Me89v2: Pogba ma kapitalny cross. Może trzeva wrocic do tego co za safa. Wysoko i szeroko skrzydlowi i obrońcy boczni i jazda skrzydłami. U mou boki nie istniały bo pozwalał macie i lingardowi wystawionym przy 433 na granie i dublowanie pozycji w środku a nie ustawial bocznych obrońców wysoko. To też moim zdaniem było przyczyną tych meczarni. United mou był fatalny w rozciąganiu gry A nie mamy skład i na tiki take w środku
» 20 grudnia 2018, 11:20 #338
vanantygaal: Tylko kup zawodników na skrzydła
» 20 grudnia 2018, 12:23 #337
Me89v2: Zeby cross poszedł to musi być ruch w odpowiednią strefę a za mou czegoś takiego nie było. No ale nie kloce się z faktem że Pogba z piłką za dużo pajacuje. Gdyby grał prościej w sytuacji gdzie nie ma do przodu gdzie zagrać (większość sytuacji) nie uchodzilby tu teraz za pajaca. Na grę jednak i tak miałoby to niewielkie przełożenie.
» 20 grudnia 2018, 12:47 #336
Me89v2: Moje zdanie jest takie: ma nowego managera i pół roku żeby udowodnić swoją wartość sportowa. Potem zobaczymy
» 20 grudnia 2018, 15:11 #335
welllone: Dla tych co wnioskują o sprzedanie Pogby już zimą, mam wiadomość.
Ole w jednym z pierwszych wywiadów powiedział, że będzie próbował zbudować i ustawić zespół pod Pogbę.
Więc tylko ogromny nacisk samego zawodnika i agenta mogłyby spowodować sprzedaż.
» 20 grudnia 2018, 11:11 #334
matizek92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 11:40

Mam tylko nadzieję, że będzie lepiej słuchal Ole, a nie tak jak zgasił Mourinho, gdy ten go poprosił, aby brał przykład z Lamparda (że Lamps nie wygrał MŚ jak Pogba):D
» 20 grudnia 2018, 11:35 #333
RedsFan: Tak wiem czytalem bedzie zaczynal od tego samego błędu co Mourinho :)
» 20 grudnia 2018, 12:10 #332
Damian54321: Tylko atak jak za fergusona
» 20 grudnia 2018, 10:44 #331
Bylak: Teraz sprzedać Pogbe i zatrudnić dyrektora sportowego.
» 20 grudnia 2018, 10:03 #330
dev13: Lucas Hernandez do Bayernu,De Jong- PSG a my ?? jestsmy najbogatszym klubem swiata podobno ;)
» 20 grudnia 2018, 09:52 #329
kckMU: Rzuciłes dwie plotki. Chcesz jedną związana z nami dla zaspokojenia? A że jesteśmy najbogatsi to widać od dawna. Nikt nie rzuca tyle szmalu na byle kogo.
» 20 grudnia 2018, 10:50 #328
DevilFan: A co jeżeli okaże się że to jest dobry strzał i nagle ten zespół odżyje, co wtedy uczyniłoby Molde i sam Ole.
» 20 grudnia 2018, 09:44 #327
karol100: Jak bedzie nowym Fergusonem to go stad nie wypuszcza :-)
» 20 grudnia 2018, 09:53 #326
Me89v2: Ten sezon trzeba po prostu dograc. Odbudować atmosferę i punktowac jak najlepiej. W pół sezonu Ole cudów nie zdziała ale mentalnie można zdziałać dużo. Transfery zima są trochę bez sensu jeśli latem na 10p% planowany jest inny manager. Jeśli tak to fajne jest to że na pewno zostanie dogadany do czerwca. Powinien też wyznaczyć cele transferowe i w połowie lipca powinniśmy mieć skład jaki nowy manager bedzie chciał (jeśli cele będą realne). Oby nie było tak że późno dołączy manager i transfery będą dopinane ma gwałt.
» 20 grudnia 2018, 09:06 #325
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 04:25

Kogos byście widzieli na skrzydło i obronę w styczniu? Ze skrzydłowych Lozano/Depay/Costa/Bailey/Zaha a z obrońców np. Alderwaireld/Koulibaly/Militao/De Light/Milenković ? Jeśli Ole dostanie 50 baniek bo tak podają media, to raczej ciężko będzie kupić 2 graczy. Najtańsza opcją byłby chyba zestaw Alderwaireld i Costa. 100 baniek za Koulibalego to też przesada, bo gość mimo, że jest świetny, ma już swoje lata, to samo tyczy się Costy, który mało gra w Juve. Co sądzicie?
» 20 grudnia 2018, 04:24 #324
RedsFan: Czy ty myslisz, że tymczasowy Menager bedzie robil transfery, gdzie za pare miesiecy ma go juz tu nie być, a jego zakup nie bedzie pasował do wizji przyszlego trenera? Pytam sie po co?
» 20 grudnia 2018, 08:54 #323
Hoodys: Po części racja, ale z drugiej strony z takiego Koulibalego czy Aldeirwerelda byłby zadowolony każdy trener, na Coste w ofensywie też raczej by nie narzekali, widząc że musi grać Mata czy Lingard.
To są akurat dość bezpieczne zakupy
» 20 grudnia 2018, 09:11 #322
karol100: Byc moze za chwile zatrudnimy dyrektora sportowego i to on bedzie odpowiadal za zatwierdzanie transferow.
» 20 grudnia 2018, 09:56 #321
RedsFan: Ciekawe w ogóle skad macie te wszystkie info. Ty piszesz 50mln tu zaraz artykul o 30mln. Brednie te wszystkie mirrory wypisuja. Karuz3la musi sie krecic. Co to by bylo jakby w okienku transferowym nie wspomniano o United.
» 20 grudnia 2018, 10:41 #320
Magik1990MU: Jeszcze jedna rzecz (sorry za tyle komentarzy pod rząd, ale limitowana ilość znaków nie pozwala mi wszystkiego zmieścić w jednym komentarzu): wiele osób, które krytykują czy też wręcz hejtuje Mou zapomina o tym, jak silna jest obecnie PL. Nie sprawdzałem tego wnikliwie, ale wydaje mi się, że nigdy w historii ta liga nie miała tylu świetnych menadżerów. Mou trafił więc bardzo pechowo w moment odbudowy United, bo jeszcze kilka lat temu Pochettino trenował Świętych, a Kloppa i Guardioli wgl tutaj nie było. Jeśli dołożymy do nich doświadczonego Sarriego oraz Emerego, który samym przybyciem odświeżył od lat skostniały Arsenal, to można zaryzykować stwierdzenie, że w dzisiejszej lidze nawet SAF mimo całego swego geniuszu miałby prawdopodobnie nieliche problemy, by coś osiągnąć.
» 20 grudnia 2018, 04:15 #319
vanantygaal: Skoro inni są silni to oznacza, że mamy akceptować to co się działo w MU w ostatnich tygodniach? Mou nie podołał z wielu powodów ale to, że jest kilku doświadczonych trenerów w lidze nie jest absolutnie żadnym usprawiedliwieniem.
» 20 grudnia 2018, 06:39 #318
Magik1990MU: "W poprzednich klubach Mourinho znany byl, ze stalych fragmenotow, z gry z kontry i szybkiego przejscia z obrony do ataku. Czy po 2,5 roku pracy mozesz powiedziec, ze wprowadzil cos z tego do naszej gry? "

Stałe fragmenty wprowadził, natomiast do gry z kontry czy przechodzenia z obrony do ataku nie wystarczy mieć szybkich piłkarzy. Potrzeba też zawodników, którzy potrafią wyprowadzić piłkę ze swojego pola karnego. I tu znów wracamy do tematu obrońców. Ilu naszych defensorów to potrafi robić z powodzeniem? Chyba tylko Rojo piłka nie parzy, ale ten z kolei nie myśli za często.

"LFC raz, ze nie placi ogolnie tak duzo jak my, a dwa, ze oni kupuja glownie sredniakow, z ktorych to wlasnie Klopp zrobil topowych grajkow, bo nie powiesz mi , ze taki Mane, Firmino, Salah, Robertson, Wijnaldum, to byly gwiazdy na miare Sancheza i Pogby gdy przychodzili do LFC...Byc moze wlasnie ten przyklad Sancheza wplynal na decyzje Woodwarda odnosnie kupna Tobiego, ze Anglik bal sie po raz kolejny przeplacac, nie majac pewnosci czy transfer na pewno wypali, tym bardziej, ze Belg najmlodszy juz nie jest."

Cóż, każdy wie, że Klopp jest specjalistą od budowania piłkarzy, natomiast Jose woli gotowców. Pytanie więc: czy Edek o tym nie wiedział? Skoro zakontraktował Jose, to powinien dopasować schemat działania do filozofii Mourinho, a nie robić po swojemu. Okej, do pomocy ściągnął kilku w miarę doświadczonych grajków, ale drużynę buduje się od obrony, a tutaj zainwestował w samych żółtodziobów. Odnośnie Alderweirelda, to nie może być tłumaczenia, że skoro Sanchez nie wypalił, to nie kupujemy też Belga. Edek nakupił szrotu za wcale nie małe pieniądze, a bał się przepłacić za zawodnika z renomą? Przy takim partactwie w defensywie i usilnych prośba menadżera o wzmocnienie linii obrony Edek powinien coś podziałać. A finalnie spartolił robotę.

"Co do Rio to oficjalnie staralismy sie w ostatnich latach o takich obroncow jak Hummels, Ramos, Godin, Boateng, ale nie chcieli do nas przyjsc. Tylko Toby chcial przyjsc, ale tu problemem okazal sie Levy, a i Woodward nie chcial mocno przeplacac majac prawdopodobnie w pamieci transfer Sancheza. Jezeli chodzi o nastepce Vidicia, to przeciez Serb przychodzac do nas przeciez chyba nie byl juz wtedy topem, to u nas tak sie rozwInal. Mlodych z potencjalem sprowadzilismy w postaci Baillego i Lindelofa."

Słowo klucz: próbował. W kwestii Vidy chodziło mi o gotowy produkt.

"Pisales, ze Mourinho wylecial, przez ten konlikt z Pogba. Tylko ze Portugalczyk wylecial za fatalne wyniki, tragiczna gre i brak perspektyw by mialo sie cos zmienic i jezeli punktowalibysmy jak w poprzednim sezonie, a mimo to Mourinho by wylecial(przez wojenke z Pogba), to wtedy mozna by bylo powiedziec, ze zarzad wolal poswiecic Portuglaczyka byleby udobruchac Francuza, co faktycznie zbytnio dobrej wizytowki nam by nie zrobilo, ze zawodnik moze byc u nas ponad trenerem i wtedy sam bym to mocno krytykowal. Za Pogbe mogl grac przeciez kreatywny Fred, no ale niestety Mourinho cos nie mogl sie do niego przekonac."

Jeszcze raz to napiszę: to piłkarze robią wyniki. Skoro Pogba grał tragicznie, to się również przełożyło na wyniki. Nie wiemy też jaką pozycję ma dabowiec w klubie. Może Edek naciskał Jose, aby ten, mimo niechęci do Francuza, mimo wszystko go wystawiał. Wszak Pogbuś to najdroższy piłkarz w historii klubu i produkt marketingowy. W końcu jednak cierpliwość Mou się wyczerpała, bo Portugalczyk to wyznawca starej szkoły, czyli: jest przełożony, jest pracownik, a etyka pracy to rzecz święta. Pan piłkarz nie zna tych pojęć. W kwestii Freda, to pewnie nie był gotowy na PL. Liga ukraińska a Premier League to przepaść.

"My na papierze nie mamy tak slabego skladu, zeby az tak odstawac od Tottehamu patrzac na tabele czy sama kulture gry. Tu roznice stanowi trener. Powiedzmy sobie szczerze, ale Mourinho to nie jest trener, ktory lubi/potrafi rozwijac pilkarzy. Zarowno w Realu, Interze czy Chelsea bazowal na gotowcach, na juz uksztaltowanych grajkach. Czy taki Toby, Eriksen, Alli gdy przychodzili do Tottenahamu to byli topowi pilkarze? Nie, to wlasnie Pochettino zrobil z nich takich pilkarzy jakich dzis widzimy, to samo Kane, ktorego wzial z rezerw."

Niestety, ale mamy. Piłkarze Tottków, których wymieniłeś to topy światowe, a ilu jest jeszcze w tej drużynie piłkarzy ocierających się o top? Tu nie ma porównania z naszą kadrą. Oczywiście nie bez znaczenia jest, że wielu ukształtował sam Pochettinho, ale na nieszczęście dla Jose, jak Portugalczyk trafił na OT, to ci piłkarze już byli gwiazdami. Największa jest przepaść, a jakże, w obronie. Tottenham Walkera sprzedał do City, my staraliśmy się o Alderweirelda. Natomiast kto z naszej kadry mógłby powędrować w drugą stronę? Chyba tylko młodzi typu Lindelof, ale to z myślą o przyszłości.
» 20 grudnia 2018, 03:20 #317
Diabelred: Jak cos to odpisalem wyzej.
» 20 grudnia 2018, 23:03 #316
Magik1990MU: @Diabered

wyciągnę znów dyskusję nieco wyżej, by ponownie nie scrollować.

"Osobiscie bylem za tym, zeby Mourinho dokonczyl ten sezon i po sezonie odszedl, ale widac zarzad zdecydowal inaczej. Ja rozumiem taka decyzje, bo jednak od dluzszego czasu nic sie nie zmienia, nasza przewaga zamiast topniec jeszcze sie ostatnio powiekszyla. Meczymy sie z kazdym, takze byly bardzo male szanse, ze jakims cudownym sposobem z Mourinho u steru uda sie wskoczyc do top4, przy tak grajacej Chelsea. Zarzad liczy pewnie, ze zadziala efekt nowej miotly, czy zda to efekt, czas pokaze. Portugalczyk gdy juz wpada w kryzys, to niestety nie potrafi z niego juz wyjsc, tak bylo w Realu, tak bylo ostatnio w Chelsea."

Efekt miotły ma to do siebie, że trwa stosunkowo dosyć krótko. Jestem przekonany, że w okresie świąteczno-noworocznym trochę pkt zdobędziemy, ale potem nastąpi powrót do szarej rzeczywistości. Tak jest zawsze. Druga kwestia: moim zdaniem zwolnienie Jose teraz, a nie pod koniec sezonu to debilny zabieg z dwóch jeszcze powodów:

1) Wciąż jesteśmy w LM, a Ole nie ma żadnego doświadczenia menadżerskiego w tych rozgrywkach. Na papierze PSG nas masakruje, ale to samo było odnośnie Juve, a w dwumeczu ze Starą Damą uzyskaliśmy lepszy bilans. Dodatkowo Jose ma ogromną przewagę nad Tuchelem w kwestii doświadczenia, więc była szansa, że go zaszachuje. Teraz te szanse znikły wraz z odejściem Mourinho.
2) Zwolnienie Józka tuż po meczu, w którym posadził na ławie pana piłkarza to również rzucenie kłód pod nogi Ole. Jak już zarząd chciał się pozbyć Portugalczyka, to mógł wpierw wytransferować Pogbusia. A tak? Pokazano całemu światu, jak i samemu Solskjaerowi kto tu rządzi. Oczywiście Edek zapewne nawet w prywatnej rozmowie podał inne powody, ale fakty są takie, że wpierw Jose sadza wirusa na ławie w Bitwie o Anglię, a potem wylatuje z klubu.

"De Gea ok, nie gra teraz swietnie, ale Valencia? przeciez on tym sezonie bardzo malo gral(4/17 meczow w lidze). Tu problemem jest Matic."

Valencia właśnie mało gra, bo wiek robi swoje. Wcześniej można było na nim polegać, ale metryki nie oszukasz. Gdyby i boki obrony Edek odpowiednio zabezpieczył, to Mou nie musiałby rzucać Younga po obu stronach boiska. To też wpłynęło na ilość bramek, bo o ile w grze do przodu Antek zawsze był mierny, tak w obronie to była skała. Czy Matic był problemem? Z pewnością, bo i jego gra się znacznie pogorszyła, ale wiele straconych goli było bezpośrednim efektem fatalnych błędów samych defensorów (i niestety też de Gei).

"Wracajac do naszego Serba, to Mourinho go zajechal trudno, stalo sie, jednak czemu widzac w jakiej jest formie ciagle nim gral, majac przeciez na lawce wypoczetego Herrere, ktory pokazal w sezonie 16/17, ze bardzo dobrze sobie radzi na tej pozycji?"

Z Herrerą coś jest nie tak, bo również i u van Gaala potrafił na dłużej wypaść (i to nie tylko z powodu kontuzji). Serca do walki mu odmówić nie można, ale gość chyba jest zbyt nierówny. Poza tym przy tak słabej grze obronnej Ander nie pasuje do drużyny, bo wówczas na defensywnym musi być wysoki piłkarz, który zbierze piłkę w powietrzu (jak Matic czy Fella). Całą sytuację potęguje fakt, że de Gea nie jest asem w grze nogami, więc tym bardziej Mou musiał się zabezpieczyć, aby po wznowieniu rywal nie nacierał co chwilę z kolejnym atakiem.

"Van gaal mial taka sama defensywe + zamiat Baillego, Lindelofa, Maticia, mielismy w skladzie Mcnaira, Blacketta i Morgana, ktorzy chyba sa gorszymi pilkarzami i przez caly sezon stracilismy tych bramek 35(teraz po 17 meczach juz jest 29...). Do tego za van Gaala gralismy znacznie wyzej, przez co bardziej narazalismy sie na kontry."

To, że u van Gaala drużyna była ustawiona wyżej nic nie znaczy, bo zgodnie z jego filozofią piłkarze musieli być przyspawani do swoich pozycji. Z tego powodu zawodnicy odpowiedzialni za destrukcję rzadko się podłączali do akcji ofensywnych. Efektem była mizerna ilość strzałów nawet ze spadkowiczami, ale plusem to, że w momencie kontr potrafiliśmy zatrzymać rywala swoją liczebnością. Ponadto niemal każda próba założenia pressingu przez rywala kończyła się podaniami do tyłu, więc tym samym przeciwnicy też mieli mniej szans na akcje bramkowe - i stąd finalnie mniej traciliśmy goli.
» 20 grudnia 2018, 03:04 #315
nysa94: Wprowadził nas do LM i teraz wielce wątpliwe, że mimo wyjścia z grupy przejdziemy dalej. Ole nie ma żadnego doświadczenia, ale ma za to 2 miesiące na przetrenowanie stylów w lidze i wybranie czegoś konkretnego na LM, myślę, że danie zawodnikom większej swobody, kreowanie własnych pomysłów i parcie do przodu może przynieść nam fajne wyniki bo i tak do stracenia nic nie mamy - sezon jest spisany na straty a zwolnienie Mou właśnie w takim momencie to objaw idiotyzmu. Dlatego w związku z tym, danie pola do popisu i kreatywności takim piłkarzom jak Martial, Rashford, Pogba, Dalot, Shaw itd. może przynieść sukces ale nie można ich ograniczać do schematów i pozycji - tu się trzeba zacząć cieszyć grą i współpracą i przez 2 miesiące mieć nadzieję, że jeżeli to przyniesie pożądany efekt w lidze, odbije się to też wtedy super efektem w LM przeciwko PSG.
» 20 grudnia 2018, 03:16 #314
Magik1990MU: Radosny futbol (o ile wgl będzie miał miejsce) może pomóc przeciwko drużynie zbliżonej poziomem do rywala. My natomiast nie mamy podjazdu d PSG. Tu pomóc mogło przede wszystkim doświadczenie. Oczywiście nie zawsze to ma zastosowanie, bo rok temu przewaliliśmy z przeciętną Sevillą, ale tu akurat to my byliśmy faworytem.

Jeszcze, korzystając z okazji, rozwinę pkt drugi do tego akapitu: zwolnienie Jose w tym momencie ośmieszyło również klub. Dlaczego? Bo w konflikcie dwóch ludzi zarząd podziękował nie temu, co pluł i nadal pluje na ten klub swoją grą i zachowaniem, a temu, który przez cały czas odznaczał się profesjonalizmem i pełnym skupieniem na swojej pracy.
» 20 grudnia 2018, 03:41 #313
Kilerek7: Ponoć Ole dostać ma 50 mln na transfer SO i PP. Ciekawe jak on kupi dwóch graczy za takie grosze hah.
» 20 grudnia 2018, 02:47 #312
nysa94: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 03:19

Kupi młokosów po 25mln każdy i będziemy czekać aż dojrzeją i zaczną grać na poziomie...
PS. gorzej jak zrobi jak Moyes i wykupi z Molde swoich ziomeczków by poprawic budżet przy okazji huehue :) - tak z przymrużeniem oka oczywiście.
» 20 grudnia 2018, 03:18 #311
RedsFan: Edek transfer juz jeden zrobil za 24mln w zimie. Teraz zbiera na nowego trenera, nie liczyl bym na nic.
» 20 grudnia 2018, 09:01 #310
Klimaa: Fajnie będzie zobaczyć swojego człowieka przy linii bocznej. Już dawno nie mogłem się doczekać kolejnego meczu tak jak teraz.
» 20 grudnia 2018, 00:37 #309
DjTED: youtube.com/watch?v=zyZhdlPFxd8 o Siwego się martwicie a tymczasem on ma juz nową prace :D
» 20 grudnia 2018, 00:29 #308
Xchrisx7: Najpierw osobówki i kroczek po kroczku do ulubionych autobusów :D
» 20 grudnia 2018, 01:09 #307
mikon70: Bardzo cieszy mnie przewalony mecz arsenalu. Bo już kibice arsenalu zaczęli czuć się bogami co im się często wcześniej zdarzało i zostali sprowadzeni na ziemie. Podniecali się passa bez przegranego meczu i ciach dwie porażki z rzędu. Mam nadzieje ze jak Manchester pojedzie tam do Londynu to stukną ich gładko
» 20 grudnia 2018, 00:26 #306
mikon70: Zapraszam popatrzeć na komentarze na kanonierow. Tam to ładnie się zdanie o piłkarzach zmienia po jednym meczu. Na przykład rozśmieszył mnie komentarz, ze z Gervinho i Giroud byli vicemistrzami a z Lacazettem i Aubameyangiem maja problem z dostaniem się do top 4. Wiem ze my mamy gorsza sytuacje, ale jednak popiska, a potem rychły płacz kibiców klubu z emirates zawsze mnie bawi
» 20 grudnia 2018, 00:38 #305
Carlitozz: mikon a tutaj jest inaczej? Martial ratował Nam dupe w ostatnich tygodniach, a tu non stop od pół roku ze jest za słaby, trzeba mieć trociny w głowie żeby mówić że Martial się nie nadaje na ten klub.

Generalizacja nie jest dobra.
» 20 grudnia 2018, 00:44 #304
nysa94: Dokładnie, na tej stronie też ludzie lecą tak jak zawieje wiatr :) żadnych wartości ani przytomnego umysłu by skontrolować to co się wypisuje, raz tak, raz tak, czysta hipokryzja a ludzie chorzy bo ślepi na własne upośledzenie.
» 20 grudnia 2018, 02:58 #303
dawid27154: Co by nie mówić to Arsenal pięknie zaczął sezon warto wspomnieć, że brakło im chyba 3 meczy do pobicia czy wyrównania passy z 2007 roku. Oczywiście biorąc pod uwage na jakie pożarcie ich skazywano miedzy innymi na tej stronie, i jakim leszczem miał być ich obecny trener, nie zmienia to faktu, że mogą mieć fatalną reszte sezonu ale jak by nie było raczej mało kto się spodziewał ze będzie im tak szło.
» 20 grudnia 2018, 03:49 #302
wider: Ciekawi mnie czy teraz Sanchez wróci i zlapie forme
» 20 grudnia 2018, 00:22 #301
Widziwoj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 20.12.2018 00:38

Dajcie wy spokój z tym Sanchezem. To tak jakby wchodzić znów do tej samej rzeki, mimo, że w poprzedniej prawie się utopilo. Sanchez ma nazwisko, a Mourinho też ma nazwisko. Wielu popieralo Portugalczyka właśnie dlatego. Teraz- chcecie robić ten sam błąd z Sanchezem. Chłopu świta już 30 na karku, w dodatku dwa razy był więcej niż jedną nogą w City, a wy próbujecie robić z niego zbawcę United. Przygoda z Mourinho nic niektórych nie nauczyła. To gwiazdy zrujnowaly ten klub. Kluczem do jego odrodzenia jest wywalenie Pogby i Sancheza- mają najwyższe tygodniowki, a swoją postawą na boisku pokazali, że nie zasługują na to. Sprzedać ich, dostaniemy kasę i kupimy młodych walczakow
» 20 grudnia 2018, 00:36 #300
DevoMartinez: Akurat Sanchez jak tu przyszedł to zapierdzeilał ostro. Gosc wie co to presing. Ale potem obsiadl lub raczej dostosował się do reszty zespołu gdzie tylko Rash, lingard i Herrera grają presingiem. Sancheza chetnie bym widział na PS skoro i tak nie mamy na ta pozycje szybkiego zawodnika to niech chociaz bedzie dobry technik i walczak.
» 20 grudnia 2018, 01:13 #299
Mariusz199012: Swoją drogą to szkoda ze Ferguson nie wrócił na Ławke trenerską do końca sezonu . gwiazdeczka pogba i inni moze by wkońcu mieli szacunek do trenera
» 20 grudnia 2018, 00:02 #298
pilchu: Ta szatnia by wykończyła SAFa. Drugi wylew mu nie jest potrzebny.
» 20 grudnia 2018, 00:20 #297
DjTED: Nie wiem co zrobiłby Fergie na start. Pogba by raczej znowu wyleciał. Chociaz cholera wie. Zna go od nie od dzis. Lepiej dla jego serca by patrzył z boku. Ja tam jestem z Olim. Bedzie miał fantastyczne wsparcie. Phelan usadzi mu całą szatnię. Mam takie marzenie, ze Oli da radę i po sezonie dołaczy do niego reszta.
» 20 grudnia 2018, 00:25 #296
nysa94: Czas zapomnieć o SAFie, nie można wywalać trenerów co chwila i marzyć o czymś pokroju SAFa, albo w końcu oddajemy jednemu trenerowi całe 100% możliwości klubu i pozwalamy mu stworzyć nową historię albo strzelamy sobie w kolano co kilka sezonów zaraz po tym jak się zagoi, rozpamiętując jak to było jak był SAF...
» 20 grudnia 2018, 03:01 #295
karol100: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 23:56

Nie wiem co wy chcecie od Pogby. Oby zostal jak najdluzej. To jeden z niewielu zawodnikow ktory potrafi wygrac przegrany mecz ( np z City) . U Mourinho kazdy gral slabo I nierowno, wiec nie wiem dlaczego sie uwzieliscie akurat na niego. Wytlumaczy ktos?
» 19 grudnia 2018, 23:54 #294
RedsFan: Akurat jeden mecz mu sie udalo na 2,5 roku. Dodaj do tego jeszcze ten zament który robił w szatni.
» 19 grudnia 2018, 23:59 #293
NoLogo: Trzymać rozpuszczonego bachora dla jednego spotkania na dwa lata, no twój argument wybitnie obala stwierdzenia na temat pogby, tego co prezentował w Juve, w kadrze i obecnie w UTD. Z takimi Świętymi i 95% innych ogórów gra jak upośledzony, sprawniej od niego po boisku porusza się nawet sędzia ale co tam, przecież w jednym spotkaniu zagrał przyzwoicie.
Faktycznie masz rację.

Tłumaczenie: w Juve i w rep. jego głupota nie rzucała się w oczy bo po 1 drużyny odnosiły sukcesy, po 2 odnosiły sukcesy pomimo jego obecności, bo inni nadrabiali jego braki, inni byli odpowiedzialni za reżyserowanie gry w ataku, jak i obronie.
W UTD zrobili projekt, żeby wokół medialnego tworzywa zbudować zespół - efekt widoczny. Tam był kolorowym wypełniaczem składu, bez większej odpowiedzialności, tutaj miał zostać wiodącą postacią. Było złe ustawienie - zmieniono, była zła pozycja - zmieniono, za mało ludzi do odwalania def. roboty za niego - zmieniono. Wszystko byle zaczął grać, były pozytywne skutki?
Coś zbyt skomplikowanego?
» 20 grudnia 2018, 04:18 #292
karol100: Gwiazdeczki to do siebie maja ze czesto sa rozpuszczone. Potrzebuje poprostu innego rodzaju opieki, ktorej Mourinho nie potrafil mu zapewnic, a byc moze zapewni mu ja Ole.
» 20 grudnia 2018, 10:00 #291
Xchrisx7: Swoją drogą, tylu jest tutaj ekspertów co uważają, że Kane to drewno.
Dzisiaj zagrał taką piłe na 2:0, że każdy nasz pomocnik mógłby się uczyć.
» 19 grudnia 2018, 23:13 #290
rvn10: Kane to klasowy napastnik. Drewno? No chyba w snach;)
» 19 grudnia 2018, 23:20 #289
mycka86: Nie wywołuj trolli z lasu. Tutaj znajdziesz takich, którzy nazwą Messiego drewniakiem.
» 19 grudnia 2018, 23:50 #288
DjTED: Lewandowski go zjada na śniadanie
» 20 grudnia 2018, 00:18 #287
QsQs: Był tu taki jeden co uważał że lukaku jest na wyższym poziomie niż kane I aguero. Według mnie to Anglik i Argentyńczyk są lepsi od Belga i to o klasę.
» 20 grudnia 2018, 08:46 #286
RedsFan: Ja ogólnie nie lubie typu zawodników jak Kane, Lewandowski czy Lukaku. Oni wszyscy są graczami pokroju dołożę nogę, albo glowe i wpadnie bramka. To typ ktoremu potrzeba tylko wykonczenia i dobrego ustawienia. Wole graczy ktorzy sami pracuja na swój sukces i potrafia cos zdziałać ze swojej gry i stwarzają sobie sytuację bramkowe.
» 20 grudnia 2018, 09:11 #285
mycka86: #RedsFan Facepalm.
» 20 grudnia 2018, 22:50 #284
Brontozaur: Na tym zdjęciu podobny trochę do Mou hehe
» 19 grudnia 2018, 23:05 #283
Brontozaur: OGS tymczasowym trenerem, Pereira, Gomes, Greenwod i młodzież z naszej kadry, ależ to może fajnie się poukładać 😄😄
» 19 grudnia 2018, 23:04 #282
Hoodys: Ja również. Facet będzie chciał wykorzystać pół roku pracy z topowymi zawodnikami.
» 19 grudnia 2018, 23:44 #281
Ta3k: Ciekawe, że nasi najlepsi napastnicy to zawsze byli szybcy kilerzy pola karnego. Wole, żeby Ole stawiał na Martiala i Rashforda niż liczył na odlokowanie Lukakloca. Najlepiej by było wrócić do grania dwójką napastników. No cóż pożyjemy zobaczymy. Pewnie piłkarze w końcu dostaną jakąś swobodę której nie było od czasów Moyesa. On niestety miał problem z mentalnością małego klubu.
» 19 grudnia 2018, 22:47 #280
Radomirus: Cantona, Ruud van Nistelrooy. Faktycznie mali i szybcy. Że o Sheringham'e nie wspomnę ;-)
» 20 grudnia 2018, 12:55 #279
DjTED: Boruc co gra :D
» 19 grudnia 2018, 22:34 #278
joyrider: Pamiętajmy tylko o jednym, Ole przyszedł, żeby atmosfera uległa poprawie, może to rozwiąże nogi niektórym piłkarzom, a w międzyczasie zarząd będzie mógł na spokojnie szukać nowego trenera, dzięki czemu będzie to bardziej przemyślany wybór i zaowocuje wreszcie progresem. I mam tu apel, żeby nie miaszać z błotem tymczaswego sztabu po słabszym meczu czy porażce, nawet z teoretycznie słabym przeciwnikiem. Koniec z hejtem, 100% wsparcia bez względu na wszystko !!
» 19 grudnia 2018, 22:19 #277
DjTED: Nie ma takiej opcji na tej stronie. Pierwszy dzien tutaj?
» 19 grudnia 2018, 22:42 #276
mikon70: Ty tu piszesz o zakończeniu z hejtem, a ja już widziałem, jasnowidzów na tej stronie, którzy zapowiedzieli totalny upadek po zwolnieniu Jose
» 20 grudnia 2018, 00:30 #275
brennt: bo bedzie upadek... czego sie spodziewasz? ze tymczasowy trener nam mistrza zdobedzie?
» 20 grudnia 2018, 02:22 #274
mikon70: Czyli idąc twoim tokiem myślenia, brak mistrzostwa oznacza upadek?
» 20 grudnia 2018, 07:11 #273
DjTED: No to skonczyło się rumakowanie Arsenalu. W tym roku nawet moze byc szybciej niz zwykle
» 19 grudnia 2018, 22:19 #272
Xchrisx7: Nie wiem dlaczego ale każda porażka Arsenalu cieszy mnie podwójnie :)
Co sezon to samo, taka mentalność.
Zaraz zlecą się te pawiany z kanonierzy.com
» 19 grudnia 2018, 22:41 #271
DjTED: Totki leja arsenal
» 19 grudnia 2018, 22:03 #270
sauerlandevent7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 21:55

W sumie dobrze że Solskjaer nie jest tymczasowo z opcją na dłuzej bo zgaduje że transfery Joshuy Kinga, Etzaza Hussaina czy Eikrema do juniorów były przeprowadzone z polecenia Ole , natomiast dwóch z nich skonczyło w jego Molde natomiast King też kariery nie zrobił póki co
» 19 grudnia 2018, 21:54 #269
BajtiMU: Jak czas na zmiany to Ja liczę na Alexisa,bo to ze wciąż jest bardzo dobrym zawodnikiem,nie ma żadnych wątpliwości.To,że przed kontuzją nie był w dobrej formie również ale niejednokrotnie Nam pokazał,ze potrafi zagrać fenomenalną piłkę,taką którą nikt z obecnego składu nie gra,no może oprócz Pogby,choć Pogba słynie bardziej z typowych krosów.Jako jeden z niewielu brał bardzo często grę na siebie,będąc nawet osamotniony a co dopiero kiedy będziemy wychodzili wyżej niż jak do tej pory to robiliśmy.Lubie tego zawodnika a przede wszystkim jego charakter do gry i liczę na to,ze będzie dla Nas bardzo ważnym zawodnikiem.

Swoją drogą.Kurna... My mamy w przodzie takich zawodników jak Martial,Rashford,Sanchez,Pogba! Toć to powinien być ogień w ofensywie!
» 19 grudnia 2018, 21:44 #268
snatch: Widzę, że ciężko co poniektórym pogodzić się ze zwolnieniem Mou. Ale musicie sobie uświadomić, że wypisywanie żali i atakowanie jego przeciwników bo mają odmienne zdanie, nie przywróci go na stanowisko managera. Tym bardziej, że to sam Mou z tygodnia na tydzień pozbawiał was argumentów aby go bronić. Dodatkowo twierdząc, że to Wy wiecie lepiej od innych nie mając ku temu żadnych podstaw, bo liczby w 3 sezonie są przeciw Mou, styl gry również (chyba, że ktoś lubi styl „długa laga na Lukaku” – informuje, że to nie wyleczy waszych kompleksów ), nietrafione transfery, historia z RM i Chelsea również. Bo to nie pierwszy raz kiedy w 3 sezonie Mou zaczynają się problemy/konflikty, które wpływają na złą atmosferę w drużynie co tylko świadczy o tym, ze głównym zapalnikiem tych wydarzeń jest właśnie Mou. Po drugie i najważniejsze osoby, które są przeciwko Mou na DP nie przyczyniły się do jego zwolnienia, tylko on sam i musicie to sobie jak najszybciej uświadomić.
To co będzie dalej czas pokaże, ale zmiana była nam potrzebna. Zmiany, które teraz zachodzą pokazują, że staramy się odzyskać DNA starego Man United, ale czy to się uda czy właśnie taki jest faktyczny plan, czy tylko na szybko łatanie dziury aby dociągnąć do końca sezonu, czas pokaże. Tylko prośba, że jak zaczniemy grać lepiej teraz, za rok czy dwa, żebyście wtedy nie pisali bredni, ze to zasługa Mou, bo tylko taki argument wam pozostanie…
Nikt nie kwestionuje zaangażowania Mou, tak samo jak Moyesa i LvG, z tych 3 managerów, tylko Moyes został potraktowany jak śmieć i powinien mieć jakiekolwiek pretensje do zarządu a nie LvG czy Mou, którzy otrzymali znacznie większe wsparcie, które później sami przez słabe wyniki tracili. Projekt Mou w Man United nie wypalił i nie było sensu go dalej na siłę ciągnąć, bo tak to wyglądało. Męczył się Mou, męczyli się zawodnicy jak i również kibice. Mou pracowało się najlepiej z zawodnikami poprzedniej generacji, więc siłą rzeczy będzie mu co raz trudniej odnaleźć się w dzisiejszej piłce, dlatego to nie jest dobry kandydat na długie lata. RM czy Bayern mają jeszcze kilku starych grajków, wiec może tam się odnajdzie. Dodatkowo stracił swoje asystenta, z którym pracował 17 lat co też mogło mieć wpływ na jego psychikę, zachowanie.
Trzeba wierzyć, ze wrócimy silniejsi!
» 19 grudnia 2018, 21:43 #267
Spiker2405: COME ON YOU SPURS!
» 19 grudnia 2018, 21:42 #266
brennt: Solskjaer jest naszą legendą, ale to będzie pół roku dramatu i płaczu. Przykre.
» 19 grudnia 2018, 21:25 #265
It5M4nk0oT: "Molde FK poinformowało, że Ole Gunnar Solskjaer wróci do norweskiego klubu na stanowisko trenera w maju 2019 roku."

I już szkoda. Niezależnie od tego, jaki wynik wykręci Ole, wróci tam, skąd przyszedł. Jeśli by nie udźwignął ciężaru pracy na OT, to spoko, niech kształci się dalej i może może kiedyś spróbowałby jeszcze raz. Ale jeśli drużyna pod jego wodzą zrobiłaby znaczny progres (bo jakiś zrobi na pewno, toksyczność Mourinho dała się wszystkim we znaki), to nie widzę powodu, dla którego zarząd ma mu nie dać nowego kontraktu. Człowiek z epoki Fergusona, z charakterem Diabła. Tym bardziej, że klub na dwóch wielkich trenerskich nazwiskach ostro się przejechał, czas na powiew świeżości.
» 19 grudnia 2018, 21:22 #264
kckMU: Luzik. Jak Ole wygra z nami LM, to Ed wykupi Molde, byleby z nami został.
» 19 grudnia 2018, 21:27 #263
karol100: Nie boj sie, jak zrobi dobry wynik to Molde moze pomarzyc
» 19 grudnia 2018, 21:28 #262
nysa94: Ta naiwność... utytułowani trenerzy nie dali rady... młokos da! Bo płynie w nim diabelska krew! A idźcie wy z tymi waszymi diabelskimi krewkami i erami Fergusona, jakby to miało tutaj znaczenie... co wy bajkę oglądacie czy ile lat macie? -.0
» 20 grudnia 2018, 03:05 #261
sauerlandevent7: 12 kwietnia 2014 roku Ole Gunnar Solskjaer pokonuje ze swoim (wówczas) Cardiff City 1-0 drużynę Świętych prowadzoną przez Mauricio Pochettino.
Jest mały sukces Olego
» 19 grudnia 2018, 21:10 #260
Michux3: Ale podanie allego
» 19 grudnia 2018, 21:07 #259
NoLogo: Aktualnie w klubie jest syf i to nie jest od 2,5 sezonu tylko od 2013 roku. Na to co jest teraz to się składali trzej trenerzy i zarząd, Ole przyszedł po to aby dać czas kierownictwu na (mam nadzieję) rozsądne poczynania wewnątrz klubowe, zaczynając od dyrektora sportowego, a może coś ciekawego się z tego urodzi i Ole osiądzie na dłużej.
Śmieszne są niektóre wpisy, że "bez doświadczenia" "bez sukcesów, bez nazwiska, bo w Cardiff, bo nie poradzi sobie" "potrzebny trener z renomą", proponuje się wstrzymać z tymi osądami i to nie do najbliższego spotkania tylko plus minus do kwietnia.

Potrzebny TRENER na już i z sukcesami - ok, klubowymi i reprezentacyjnymi może? a nie czekaj przecież to LvG taki był. No to trener z sukcesami klubowymi w kilku mocnych ligach? zaraz, zaraz to przecież Mou. Jak historia pokazuje nazwisko i przeszłość nie gwarantuje niczego (to odnośnie rozważań nawet o stałym menago od nowego sezonu), każdy gdzieś zaczynał budować swoją karierę, nie miał na już 20 lat doświadczenia i sukcesów.

A i tak wszystko biją na łeb niektóre osobniki cisnące teraz po nowym/tymczasowym trenerze, a wcześniej jak coś niepochlebnego było o Mou to szczekali "trenera trzeba wspierać, nie wspierasz trenera, nie jesteś prawdziwym kibicem". Jaki żwir trzeba mieć między uszami.
» 19 grudnia 2018, 21:02 #258
Gallacher: Nie chodzi o sukcesy tylko autorytet.Myślisz że taki Pogba(laluś) będzie się przysłowiowi "kłaniał w pas" trenerowi,który prowadził.... Cardiff czy Molde ? Nie sądzę by ktoś pokroju Pogby,dawał szacunek komuś kto jest nieznanym trenerem.Problemem w zespole są gracze tacy jak Pogba - którzy rozbijają szatnię.Ten gracz powinien opuścić United bo inaczej będziemy w pupie,a dla mnie nie liczą się gwiazdy tylko kolektyw,a z Pogbą to my raczej nie zajdziemy bo sami widzicie co on wyprawia,nawet na social media pokazuję jak jest szczęśliwy że nie ma już Mourinho.
» 19 grudnia 2018, 21:19 #257
jamaj05: Nie chodzi o klanianie sie i calowanie 4liter
Po koleżeńsku też mozna motywowac
Mou mial spine z czescia skladu przez zbyt duze ego, moze trener kumpel a nie trener dyrektor bedzie lepszym rozwiazaniem

Wszystko zalezy od wizji Solskjaera na gre

A jesli to nie wypali, to przynajmniej da dostatecznie duzo czasu, zeby na konuec sezonu wybrac najlepszego trenera z mozliwych
» 19 grudnia 2018, 21:31 #256
sinedd91: inną sprawą jest też fakt, że Ole będzie prowadził ten zespół do końca sezonu czy się to Pogbie podoba czy nie .... a jak Pogba będzie się za bardzo stawiał to Ole i tak niczym nie ryzykuje sadzając gnoja na ławie do końca sezonu :)
» 19 grudnia 2018, 21:51 #255
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 23:40

Że pogba jest porażką to kogo jak kogo ale mnie nie musisz przekonywać. Dla mnie tego kloca nie powinno się sprowadzać na OT. A jeśli już jest w zespole i nie będzie okazywał szacunku wobec Ole czy innych ze sztabu to wysłać go gdzieś byle dalej od Manchesteru, bez wstępu na treningi klubu, niech klepie piłką o ścianę i wrzuca foty na insta. Jak inne rzeczy nie przemawiają do pustego łba to może takie pokazanie da jakiś skutek jeśli usilnie chcą go trzymać w klubie, że bez znaczenia nazwisko trenera, masz się podporządkować.
Takie jest moje zdanie, zwykła hierarchia zarządzania, ktoś jest nad nim. Ale żeby to pojąć trzeba być czymś więcej niż warzywem, a tego o 'francuzie' nie jestem w stanie powiedzieć.
» 19 grudnia 2018, 23:35 #254
kondzik: Co Miki spartaczył o.O
» 19 grudnia 2018, 20:58 #253
mikon70: Dlatego już go tutaj nie ma. Nie żałuje wymiany za Alexisa, mimo ze Chilijczyk nic jeszcze nie pokazał w tym zespole
» 19 grudnia 2018, 21:24 #252
adi343: Polecam jeszcze wywalić Woodwarda i skautow którzy nie ściągnęli nikogo kto byłby godny United... plus należy obniżyć pensję grajkom, bo efektów nie widać, a zarabiają krocie
» 19 grudnia 2018, 20:47 #251
mikon70: Do tych co chcą projektów długofalowych z Howem na czele. Rozumiem wasze plany i ambicje, ale zrozumcie, ze to jest Manchester United. Ten klub musi jak najszybciej wrócić do zdobywania pucharów. Za długo trwa ten marazm, który zaraz będzie się ciągnął już 6 rok. Ja bym najchętniej widział tu Zidane’a albo Pochettino, ale to tylko moja opinia. Zidane ma mentalnośc zwycięzcy i mówcie co chcecie czy miał gotowca w realu czy nie. To potrafił skład rozpuszczony, bez rozwijania się za kadencji grubasa beniteza pociągnąć i oszlifować. To tez jest sztuka, większa niż myślicie. To samo zrobił guardiola w Barcelonie, która objął jak była w jednym wielkim marazmie mimo, ze miała świetnych piłkarzy. My tez mamy bardzo dobrych pilkarzy, nie na każdej pozycji, ale mamy. Kwestia przemyślanych transferów i budowy mentalności zwycięzców, którzy są gotowi się poświecić i walczyć za swojego trenera, który ich natchnie.
» 19 grudnia 2018, 20:46 #250
jamaj05: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 21:11

Pochettino nic nie ugral majac do dyspozycji wcale nie gorszy sklad
Poza tym kiedy on mial styczność z taka presja jaka jest w United?
To co robi w Tottwnhamie to wciaz za malo w przelozeniu na oczekiwania w Manchesterze

Zidane pewnie nie chce objac MU

Trzeba kopac glebiej, moze Joahim Loew moze Deschamps? Allegri jesli Zidane przejmie Juwentus

W kazdym razie trzeba tez postarac sie o dyrektora od transferow, Ed niech zajmie sie robieniem kasy

Sporo pracy przwd zarzadem, zeby wybrac osobe, ktora to ogarnie, a nie będzie zwalniana po 2 sezonach

No i oby npwy trener przewietrzyl szatnie a nie dawal szrotowi czysta karte bo nigdy z tego marazmu i bylejakosci sie nie wydostaniemy
» 19 grudnia 2018, 21:04 #249
mikon70: Pochettino ma ten problem, ze mu nie pomagają, żeby tem tottenham szedł w górę. Levy zydzi bez przerwy na transfery i musi grać tym co ma, co i tak jak na brak nowych wzmocnień dobrze mu wychodzi
» 19 grudnia 2018, 21:24 #248
RedsFan: Jamaj05 musisz dodac jednak że z tego co ma wyciągnął Max, a Tottenham nie chce mu dac wiecej (czytac transferów) ktowie gdzie by zaszedl jak by je dostal.
» 20 grudnia 2018, 12:08 #247
awe: Ciekawe jak poradzi sobie z gwizdeczkami zarabiajcymi po 3-4 razy wiecej i jak zmotywuje graczy co robia za glupkow zarabiajac 3-4 mniej przy tych pierwszych
» 19 grudnia 2018, 20:42 #246
Seszele: Czas wrócić do gry o majstra.
Liczę, że OGS ogarnie ten bajzel i zaprezentuje ofensywną piłkę, ponieważ w przeciwnym razie znów zacznie się narzekanie na tej stronie. Cel na koniec sezonu: trzecie miejsce. Na przyszły sezon: majster.
» 19 grudnia 2018, 20:40 #245
Walnuts: Do 4 jest 11pkt straty, to już jest cel niemal niemożliwy. To są 4 meczebdo nadrobienia, a kolejek zostało 21. Tutaj trzeba serii zwycięstw i modlić się, żeby rywal tracił, a jeszcze Arsenal jest blisko za nimi.
» 19 grudnia 2018, 20:56 #244
vanantygaal: top4 w tym sezonie będzie cudem. Nie mamy żadnych argumentów do tego żeby walczyć o top4. Zwolnienie Mou to pierwszy krok (konieczny bo dłużej nie można było tego ciągnąć) ale żeby wrócić do walki o mistrzostwo potrzeba jeszcze wielu następnych. Już Mou uwierzył 2,5 roku temu, że tu trzeba tylko kosmetycznych zmian i będzie dobrze. Widzimy właśnie efekty takiej wiary. Musi się zmienić mentalność 90% zespołu zanim zaczniemy rywalizowac o najwyższe cele a to bedzie mega trudne
» 19 grudnia 2018, 21:05 #243
LongerRedDevil1: A ja jestem tego zdania że baby face killer wprowadzi trochę talentów z młodej gwardii United tak jak to robił SAF żeby pokazać starym gracza ze nie są niezastapieni.
» 19 grudnia 2018, 20:16 #242
Devil156PL: Greenwood , Gomes ,Chong czekają na swoje szanse , może właśnie OGS je im sprezentuje
» 19 grudnia 2018, 20:18 #241
karolmanu3: Co wy z tym Chongiem? Za młody jest. Wyglada jak tyczka, zero fizyczności.. przy stoperach PL wyglada tragicznie. Greenwood zapowiada się obiecująco póki co
» 19 grudnia 2018, 20:40 #240
Niko99: Z całego serca życzę powodzenia Ole Gunnar Solskjaer .
» 19 grudnia 2018, 20:12 #239
michalaniol: Zobaczcie sobie jak wyglądała gra United , jak wychodzili z kontrą (zazwyczaj zabójczą) jak szybko krążyła piłka ( większość podań była z pierwszej piłki) + dokładne podania + pokazywanie się na pozycje ( obrońca boczny obiega pomocnika i daje alternatywę do dośrodkowania = klucz do sukcesu
OFENSYWNA PIŁKA = Wygrywanie

Manchester nigdy nie przejmował się obroną , dla ludzi z tamtych czasów liczyło się tylko to aby mieć 1 bramkę więcej niż przeciwnik.
Pozdrawiam KIBICÓW , nie hejterów , znawców mających 19 czy 20 lat i oglądanie meczów raz na 3 miesiące.
» 19 grudnia 2018, 19:20 #238
limak0007: to uczucie kiedy zdajesz sobie sprawe ze rezerwowy napsnik mial 10 x wiecej umiejetnosci od podstawowego w dzisiejszych latach...
» 19 grudnia 2018, 19:24 #237
DjTED: Toż to surowy Groszek miał to coś . Brameczki wpadały jak z karabinu
» 19 grudnia 2018, 19:48 #236
ruffnecky: a czytales jakakolwiek biografie SaF panie na wskroś ofensywny. Zdaje sie, ze nie ;)
» 19 grudnia 2018, 20:04 #235
Walnuts: Dla Fergusona defensywa była ważna, ale zachowawczo grali tylko z najlepszymi.

W książce Ferguson żałował, że w finale z Barcą nie zamurował bramki, tylko chcieli grać otwarty futbol i się przejechali. Chciał grać brzydko jak w półfinale w sezonie 07/08, kiedy jedynego gola strzelił Scholes, a Ronaldo zwalił karnego.
» 19 grudnia 2018, 20:42 #234
michalaniol: https ://www .youtube. com/watch?v=y3eVIJ9dAN8
» 19 grudnia 2018, 19:12 #233
atos1987: No dobra wszystko fajnie że siwy pogoniony, że legenda poprowadzi tymczasowo nasz klub.. ale co później ? Ja na prawdę nie widzę tu już nikogo kto może ogarnąć to wszystko.
» 19 grudnia 2018, 19:03 #232
ManUtdFan94: Pochettino! jeżeli nie on to pewnie się coś do maja będzie wiadomo ;)
» 19 grudnia 2018, 19:11 #231
jamaj05: A co niby takiego przemawia za Pochettino? Ze skladem na poziomie United ani razu nie zagrozil najlepszym zespolom
Ma tez swoje problemy z niektorymi pilkarzami
Nie otarł sie nawet o presję jaka go spotka w United
Dla mnie to Moyes vol.2 tylko prowadzi lepszy zespol z lepszymi pilkarzami

Jest doceniany ze nawiazuje wslke o top4, no serio trener marzenie
» 19 grudnia 2018, 21:27 #230
Gallacher: Wszyscy porównują Simeone do Mourinho stylem defensywnym,tyle że wyniki i gra graczy Simeone nie schodzi poniżej pewnego poziomu.
» 19 grudnia 2018, 18:56 #229
VaultBoy96: Swego czasu Mou też był gwarancją wyników.
» 19 grudnia 2018, 18:58 #228
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 19:03

Dokladnie . Simeone preferuje troche inny styl defensywny . Tam jest pressing , agresja i chec zwyciestwa i przedewszystkim zabójcze kontry .A kiedy trzeba to ładnie klepią piłką i widać zgranie zespolowe . A u nas co bylo ? to juz kazdy wie nie musze chyba wymieniać
» 19 grudnia 2018, 19:02 #227
dzilu96: Zaraz... czy pressing, agresja i zabójcze kontry to nie cechy ofensywne?
» 19 grudnia 2018, 19:04 #226
pelzebiusz: Jak dla mnie to OGS sobie nie poradzi taki dzban Pogba i Pianista go Oleja, szkoda ale ten klub jest na równi pochylej. JM faktycznie ma 3 sezon słaby wręcz koszmarny prawie wszędzie ale nikt nie sprawdził jaki ma 4 sezon i tu uważam błędem było zwolnienie teraz JM
» 19 grudnia 2018, 18:35 #225
RedRevolta: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 18:50

No mogliśmy sprawdzić jaki ma 4 sezon, bo nikt jeszcze nie sprawdzał, ja bym sprawdził nawet jaki ma 5 sezon i dopiero wtedy bym go zwolnił, bylibyśmy pierwszą drużyna w historii która sprawdziłaby jaki Jose Mourinho ma 4 sezon.
» 19 grudnia 2018, 18:49 #224
DjTED: Pózniej Swansea by sprawdziła jaki ma sezon :D
» 19 grudnia 2018, 18:52 #223
jassaj: W sumie masz rację, nikt nie sprawdził tego 4 sezonu a moim zdaniem to ogromny błąd. W Championship nie gra ani City ani Liverpool ani Chelsea- to by zwiększyło nasze szansę na tytuł. Ale, że już w sumie raz dostaliśmy wciry od Derby to jednak trzeba by podejść do tematu poważnie bo w tych czasach już nikt nie rozdaje tytułów za darmo. Widać to na naszym przykładzie i epickich bataliach w LE i Curacao Cup
» 19 grudnia 2018, 18:56 #222
ruffnecky: RedVolta i tu masz racje, tylko Edek musialby dawac na transfery jakich chce trener a nie jakie amatorowi udalo sie dopiąć ;)
» 19 grudnia 2018, 19:17 #221
jassaj: Sory, ale wiesz, że nieodłączną częścią pracy trenera jest pracowanie na tym co ma ? Zapewniam własną głową, że nie ma na świecie szkoleniowca, który dostałby wszystkich zawodników których by chciał. Po latach nawet do dzisiaj wychodzą smaczki kogo chciał Fergie a kogo nie udało się kupić. I to jest naturalne. Może i United stać, żeby za Kucharczyka dać 100 mln ale czy to nie jest lekki absurd ? Tym bardziej, że tutaj to ciągle latają nazwiska Varanów, Bejlów,Koulibalich- najwyższa półka za najwyższe pieniądze. A jak widać można inaczej. Pierwsze przykłady z brzegu- Liverpool i ich ofensywne trio- Mane, Firmino, Salah- żaden nie kosztował więcej niż 50 mln. Idziemy dalej- pomoc- Milner- odpad z City, Wijnaldum wyciągnięty ze zdegradowanego Newcastle, Shaquiri to samo ze Stoke. Kilka dużych transferów- nie wypieram się Van Dijka ani Alissona, ale to były konkretne strzały w najczulsze pozycje. Dalej- dzisiaj już niżej była dyskusja o tym jak radzi sobie Paco Alcacer w BvB, dalej zawodnicy Arsenalu- ile tam jest transferów powyżej 50 mln ? Tylko trzeba podejść do transferów rozsądnie a nie tu pisiąt,tam pisiąt- uzbierało szterysta a zespołu jak nie było tak ni ma. Ok, nie tylko Mou jest winien- przyznaje, jedna osoba nie ponosi winy za wszystko ale jak już widzę te takie rozpaczliwe próby usprawiedliwiania go no to serio.... Odszedł to odszedł, chwała mu za dobre chwilę ale teraz stracił panowanie, zespół tonął i trzeba było coś zrobić. Nawet jak to piłkarze go zwolnili- to znaczy, że są najgorszym szrotem sportowca, ale mimo wszystko trzeba było coś zrobić- bo trwając w takim impasie, piłkarze przegrywający na pokaz- trener trzymany na siłę, traciłby tylko klub a łatwiej jest wywalić 1 kolesia niż wymienić 3/4 składu
» 19 grudnia 2018, 19:30 #220
DjTED: Ja bym dzieciaków z szkólki wrypał do 1 składu . Jak bedzie wiadomo ze jest po sezonie to takie cos moze byc przełomowe
» 19 grudnia 2018, 19:47 #219
vanantygaal: jassaj
Dokładnie. Mnie Mou jest szkoda, lubiłem go. Ale coś trzeba było zrobić, nie było wyjścia. Nie ma sensu go na siłę wybielać.
» 19 grudnia 2018, 19:49 #218
Kiharitony: Sprzedac gwiazdeczki. Zatrudnic Eddiego Howe. Zrobic DRUZYNE.
» 19 grudnia 2018, 18:19 #217
DjTED: Na takie coś potrzeba kilku lat. Nikt mu nie da tyle czasu
» 19 grudnia 2018, 18:29 #216
Kilerek7: To samo miało być z Moyesem. Za małe nazwisko na tak duży klub, z całym szacunkiem dla jego pracy.
» 19 grudnia 2018, 18:37 #215
Kiharitony: Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.12.2018 19:24

Tak rozumiem, z drugiej strony. Nie wiadomo ile czasu stracimy na kolejnych menagerow, ktorzy beda mieli przyjsc i wygrac wszystko w rok, bo sa menagerami z sucesami jak lvg czy Mou.
Guardiola, Simeone, Ancelotti czy tez inni menagerowie tez kiedys zaczynali nie majac sukcesow ale ktos im musial zaufac i ich sprawdzic.
Tak czy inaczej gdybam sobie tak tylko jakbysmy grali majac Eddiego.

PS. Moyes to byl Szkot z przyzwoitymi wynikami troche inna bajka
» 19 grudnia 2018, 19:22 #214
DjTED: youtube.com/watch?v=7FT6owUYqII jak ktos jeszcze nie widział wywiad na ulicy z dzisiaj z Siwym
» 19 grudnia 2018, 18:10 #213
Gallacher: Nie mieli szacunku do Jose to myślicie że będą mieli do kogoś kto w trenerce nic nie osiągnął :D ?
» 19 grudnia 2018, 17:55 #212
Blau: Tego się właśnie trochę obawiam, bo o ile my, kibice, cieszymy się, że na ławce gra klubowa legenda, tak nasze gwiazdeczki mają to pewnie gdzieś.

Jedno jest pewne - teraz będzie ciekawie i przy okazji dostaniemy kilka odpowiedzi na nurtujące pytania :D
» 19 grudnia 2018, 18:06 #211
Gallacher: Teraz ( po czasie ) okażę się czy faktycznie wina leżała po stronie Mourinho czy graczy,ale ja nie przewiduję progresu po zatrudnieniu Norwega,te pseudo gwiazdy to nawet gdzieś miałyby Keane.
» 19 grudnia 2018, 18:16 #210
kckMU: Keano to na pewno nie miałyby gdzieś, ale to mogłoby się skończyć klubową tragedią.

Poczekajmy i zobaczymy. Zizou też wydaje się być przyjacielem piłkarzy i oazą spokoju. Może twarz mniej dziecinna, ale reszta podobna.
» 19 grudnia 2018, 18:24 #209
jassaj: W Realu nie miali szacunku do Beniteza, który bądź co bądź kiedyś tą LM wygrał a kilka miesięcy później żółtodziób Zidane wznosił z nimi puchar LM. Zanim mi napiszecie, że każdy przypadek jest indywidualny, to zastanówcie się nad tym stwierdzeniem bo to jest klucz. Każdy przypadek jest inny, może Ole sobie nie poradzi a może piłkarze zainspirują się morderczym snajperem o twarzy dziecka, zobaczą jak "kiedyś to było". Może Ole będzie miał olej w głowie i poradzi się Fergiego. Może stara gwardia wracająca na ratunek z Phelanem na czele coś pomoże. A jak nie ? Nikt normalny nie oczekuje cudów. Byle tylko się nie kompromitować i punktować tam, gdzie punktowanie to obowiązek. Ja osobiście już pogodziłem się, że ten sezon jest praktycznie przegrany i tylko jakieś cuda w LM mogą go uratować (no ale w cuda to ja nie wierzę dopóki nie zobaczę) więc liczę tylko na lepszą grę, większe zaangażowanie i może jakieś "próby" pokazania przydatności przez piłkarzy, którzy może jakimś cudem wpadną na to, że teraz trzeba pokazać przydatność nowemu pełnoprawnemu, jeszcze nie znanemu managerowi, żeby w razie rewolucji latem nie zostać bez ciepłej posadki
» 19 grudnia 2018, 19:08 #208
mikon70: Jassaj
Ja liczę po cichu nadal na 4 miejsce bo to jednak jest Premier League a nie la liga. Liga mistrzów? Tam się może wszystko stać. Nie wydaje mi się, ze ktoś oprócz kibiców Liverpoolu przed faza pucharowa myślał, ze mogą dojść aż do finału
» 19 grudnia 2018, 20:39 #207
mikon70: Na kanonierach widzę już pewni siebie i zaczyna się szydzenie z wyboru trenera. Jeszcze się nie nauczycieli ze mimo dobrych wyników to Emery był popychadlem i człowiekiem komedia w psg, a jakoś ten arsenal ruszył. Dlatego nie ładnie tak oceniać kogoś kto jeszcze nawet nie zacząć pracować w klubie
» 19 grudnia 2018, 17:54 #206
Blau: Ochłońcie trochę, bo czytając niektóre komentarze mam wrażenie, że teraz to już na mistrza lecimy. Zmiana trenera nie sprawi, że Lukaku w 3 dni nauczy się przyjmować piłkę, a Sanchez przestanie się kopać po czole.

Solskjaer prawdopodobnie skupi się na utrzymaniu tego co mamy i na oczyszczeniu atmosfery w szatni. Pewnie przetestuje każdego w klubie i trochę poeksperymentuje , aby nowy (docelowy) trener miał już jakiekolwiek podwaliny pod nowy sezon i żeby nie musiał zaczynać od zera. Wcale się nie zdziwię, jakby przez pierwsze kilka tygodni szło nam równie kiepsko co teraz.
» 19 grudnia 2018, 17:46 #205
MaciasDevil: Miło że OG będzie tymczasowym managerem. Tacy goście jak on oddadzą zdrowie za klub i taki gość się teraz przyda, aczkolwiek nie ma co się cudów spodziewać. Mam nadzieję że on i reszta starej gwardii sprawia że gra stanie się lepsza.

Swoja droga, po przyjściu dzisiaj do pracy wszyscy Norwegowie mówili tylko o SolskjĂŚrze w United. A większość z nich nawet niedzielne nie ogląda piłki. Ole Gunnar jest tu bardzo szanowany, a większość społeczeństwa kibicuje właśnie Diabłom.

Oby to było bardzo owocne pół roku.
GGMU!
» 19 grudnia 2018, 17:24 #204
dlabigt23: Ciekawe czy nasz klub rozważał albo rozważyłby opcje zatrudnienia Diego Simeone . Narazie czytamy tylko o Pochettino jakby on mial przyjsc tutaj faktycznie i jest najwiekszym faworytem . Jakos ciezko mi to przyjac ze przyjdzie tutaj Maurycy . Zidane ? niewiaodmo czy to poprostu nagonka medialna i czy zarzad chcialby jak i on sam chcialby podjac tutaj prace w United . Moze sie okazac ze faktycznie bedzie to ktos niespodzianka i dowiemy sie o tym tydzien przed zakonczeniem sezonu . A wiadomo w ogole kiedy maja potwierdzić oficjalnie kto ma do nas przyjsc w przyszlym sezonie ?
» 19 grudnia 2018, 17:11 #203
Krass: Też tak myślałem kogo bym widział w United. Conte bez szans, nigdy go nie lubiłem i wątpię, że da radę. Zidane w Realu przyszedł po częsci na gotowe, nawet nie robił wielkich transferów transferów, po prostu pobudził tych zawodników którzy już byli w zespole. U nas to raczej nie wystarczy, nie pobudzi się jakości której wielu zawodnikom brakuje. Pochettino jest znowu taką postacią w którą nie wierzę, że się u nas pojawi, zwłaszcza, że ma kontrakt do 2021. Mógłby zrobić dobrą robotę ale jakoś po prostu w to nie wierzę. I przyszedł mi do głowy Simeone - i to chyba jest własnie taki charakter który chciałbym widzieć u nas, chociaż już i po LvG i nawet chyba po tym jak moyes odszedł też padało nazwisko Simeone i nic z tego nie wyszło, to tym razem jakoś bardziej w to wierzę, zwłaszcza, że mu się kontrakt na koniec sezonu kończy.
» 19 grudnia 2018, 17:42 #202
dlabigt23: No własnie i kontrakt mu sie kończy ... Fajnie by bylo zobaczyć Simeone , napewno lepszy niż Conte czy Zidane . Ma w sobie cos takiego ze chcialbym go u nas tak jak Kloppa . Zidane to jedna wielka niewiadoma tak naprawde , a Conte za bardzo jego taktyka nie pasowałaby mi do United i zreszta rowniez jest konfliktowy .
» 19 grudnia 2018, 17:48 #201
mikon70: Przestańcie z tym simeone. Było narzekanie na autobus i beznadziejna grę w ofensywie, a wy chcecie trenera, który preferuje zbliżony styl
» 19 grudnia 2018, 17:57 #200
artix206: Simeone, to przecież taki sam styl jak Mourinho. Ponoć chcecie oglądać piękny, radosny i ofensywny futbol.
» 19 grudnia 2018, 18:06 #199
tracer11: Haha jakim trzeba byc mlotkiem porownujac style Simeone do Mou.
Zobaczcie jak gra Atletico, jaku pressing, walka itp.itd.
Na dzis i tak graja gorzej niz ze dwa lata temu, ale to niebo a ziemia do autobusow Mou.
A zreszta Simeone nie przyjdzie bo to wiazaloby sie z najwieksza wyprzedaza w historii futbolu bo moze jest z 4-5 w United nadajacych sie do takiego pressingu jaki wymaga Simeone.
Reszty nawet nie ma szans ani nauczyc ani zmusic do tego.
Na taka historie zarzad nie pojdzie bo nikt tam nie jest gotowy na rewolucje.
Chyba nawet sam Simeone by nie chcial sie tykac tego bagna.
» 19 grudnia 2018, 18:25 #198
mikon70: No jak sobie przypominam mecze z najlepszymi to oni nie grają jak równy z równym tylko czekają bez przerwy na kontry.
» 19 grudnia 2018, 18:36 #197
tracer11: Czy czekanie na kontry to coś złego? Pamiętaj że Atletico z definicji i z zasobności portfela nie mogło nigdy konkurować z Real i Barcą nawet dziś kiedy to w Hiszpanii pozmieniali zasady podziału kasy.
Najlepsi zawsze pójdą do w.w. klubów i nic tego nie zmieni.
Są w Hiszpanii ekipy grające bardziej ofensywnie, ale one nigdy nic tam nie zdobędą jedyną szansą na nawiązanie walki jest taki styl jaki ma Simeone.
I jak mówię jego autobusy, a autobusy Mou to przepaść na korzyść Diego nawet pod względem wizualnym.
» 20 grudnia 2018, 08:34 #196
Kilerek7: W krótkim wywiadzie na ulicy widać po Jose, że cierpi, pokazuje poker face ale łzy ma w oczach.
» 19 grudnia 2018, 16:56 #195
RyannMistrz: Coś czuję, że chłopaki będą chodzić jak te dziki. Pierwszy raz od dawna nie mogę doczekać się kolejnego meczu.
» 19 grudnia 2018, 16:46 #194
Sideswipe: hahaha... no, od 4 lat nie chodzą jak te dziki, za Mourinho, u którego ten aspekt jest jednym z najważniejszych nie chodzili jak te dziki, to teraz z meczu na mecz nagle tak się nie stanie.
» 19 grudnia 2018, 16:53 #193
Kilerek7: Zgadzam się, ale sądzę, że ich grę blokowała taktyka, piłkarze zwyczajnie nie wiedzieli co mają robić.
» 19 grudnia 2018, 16:57 #192
RyannMistrz: Sideswipe no rozum mówi mi tak jak napisałeś, ale serducho podpowiada inaczej. Mam nadzieję, że to tylko taktyka ograniczała piłkarzy i Ole ich teraz rozrusza, każe im grać inaczej. Pora odbudować diabelskie DNA
» 19 grudnia 2018, 17:53 #191
Sideswipe: dobra, nie ogarnąłem zbytnio, to też moje marzenie.
» 19 grudnia 2018, 18:10 #190
ruffnecky: Najblizsze 3 mecze pewnie przyniosa sila rozpedu 7-9 punktów a nastepnie euforia opadnie i zobaczymy. Na moje oko za chwilę paru graczy zniknie a w ich miejsce low-costowo Edek wstawi mlodziez z U23. Realne wieksze wydatki pewnie dopiero za 1.5 roku. Niezle to sobie Woodward wymyslil
» 19 grudnia 2018, 19:49 #189
grzeho16: "I would [build the team around him], absolutely no doubt. I had him with David [Gray] and Etzaz [Hussain] who is playing for me tomorrow," Solskjaer told Sky Sports .
Tyle o Pogbie od Solskjaera.
Więc cóż... wygląda na to że Hejterzy Paula znowu nie będą zadowoleni... :) Nawet mi was nie szkoda
» 19 grudnia 2018, 16:40 #188
matizek92: Już jeden budował zespół w okół niego, teraz kolejny :)
» 19 grudnia 2018, 16:50 #187
rreddevilss: Kilerek skąd masz info O Douglasie Coscie? :)
» 19 grudnia 2018, 16:34 #186
Kilerek7: Daily Mail informuje, że Ed Woodward przygotował transfer Douglasa Costy z Juventusu. Transakcja miała zostać przygotowana przed zwolnieniem Jose Mourinho. Brazylijczyk miałby przejść na Old Trafford już w styczniu. Manchester United od kilku lat interesuje się transferem Costy.
» 19 grudnia 2018, 16:44 #185
DjTED: Costa tam nie jest rezerwowym?
» 19 grudnia 2018, 16:51 #184
rreddevilss: Marne źródło, nie napalalbym się
» 19 grudnia 2018, 16:53 #183
karol100: Nie jest, gra regularnie, w poprzednim sezonie wybrany najlepszym zawodnikiem według kibiców
» 19 grudnia 2018, 17:30 #182
DjTED: Paco AlcĂĄcer wczoraj znowu wszedł z ławki i, jakżeby inaczej!, strzelił bramkę. Tym samym został rekordzistą pod względem liczby goli strzelonych (dziesięć) w jednym sezonie Bundesligi po wejściu jako dżoker. W grudniu :O

Razem już 12 bramek w 11 meczach Bundesligi Transfery.info


Ile nasi napastnicy mają razem bramek w tym sezonie ? ;)
» 19 grudnia 2018, 16:26 #181
jassaj: Dej spokój bo i tak wyjdzie, że u nas byłoby wszystko cacy, gdyby tylko wydać kolejne 400 mln na transfery i najlepiej "to takich Bejlów itp bo znane osobistości to są" jak słyszę o kolejnym "odpadzie" czy po prostu graczu który kosztował grosze a teraz w swoim klubie gra jak z nut to mi się nóż w kieszeni otwiera bo przecież jak nie kupimy Messiego, Ronaldo,Neymara i Ramosa, Varana itp to nic z tego nie będzie
» 19 grudnia 2018, 16:30 #180
DjTED: Ten koles walnie 20 bramek wchodzac z ławki :D to sie w pale nie miesci. Z takimi rezerwowymi BD tylko umocni sie na czele tabeli
» 19 grudnia 2018, 16:37 #179
jassaj: No ale ogólnie BvB zrobiła taki progress, że szok. Przecież tam nie ma (zresztą jak zwykle) wielkich nazwisk. Alcacer, który był odpadem z Barcelony, Witsel, który przez chińską przygodę właściwie na zdrowy rozum powinien nie istnieć już na tym poziomie w Europie, Reus, który też już był spisany na straty ze względu na zdrowie. Do tego ta cała kolonia młodzików, Sancho, Pulisić,Hakimi i kilku innych. Przed sezonem zapewne nie-fan Bundesligi nie znał połowy tych nazwisk a dzisiaj ta zgraja odpado-dzieciaków leje Bayern w lidze i ma już chyba 9 pkt przewagi
» 19 grudnia 2018, 16:52 #178
mikon70: Bo gra w borussi która zawsze potrafi wykrzesać maksimum z piłkarzy. To teraz sobie przypomnij jego grę w Barcelonie i możesz stwierdzić, czy rzeczywiście jest tu taki potrzebny
» 19 grudnia 2018, 17:59 #177
Mariusz199012: Tak masz racje Mourinho sie wypalił i tyle ale fakt jest taki ze to był najlepszy nasz trener od odejscia sir Fergusona ale tak jak pisałem ten sezon był koszmarem i musiał byc zwolniony i teraz mamy Legendy na Ławce trenerskiej ! Którzy grali umierali za Fergiego i United i wierze w to ze Nadeszły od dziś lepsze czasy Dla Manchesteru united !!
» 19 grudnia 2018, 16:23 #176
klusek0128: Pogba ma czas do konca sezonu, albo udowodni że Jose się myslil albo zniknie z klubu. Na pewno nowy trener da szanse i jemu i kazemu z kadry. Do konca sezonu walka o być albo nie być dla każdego zawodnika. Presja spoczywa na zawodnikach.
» 19 grudnia 2018, 16:22 #175
Walnuts: Kiedy w końcu zrozumiecie, że Mourinho to wypalony dziadek? 2 razy zwolniony w grudniu xD. Nie wiem, czy w ostatnim czasie ktoś jeszcze został tak wyróżniony.

Inteligencji i sprytu mu jednak nie odmówię. Ładnie tutaj swoimi fanatykami pogrywa. Facet wie, że jest źle i nic z tym nie zrobi, bo nie potrafi. Co wtedy robi? Kłóci się z zawodnikami aż mają go dość i nic dziwnego, że potem wielu wierzy, że to wina piłkarzy. Przerabiał to wielokrotnie i ten cykl nigdy się nie skończy.
» 19 grudnia 2018, 16:15 #174
DjTED: Cwany stary lis. Jak grunt mu sie zaczał obsuwac to zaczał robic szopki z kibicami na stadione. Ciemne masy oczywiscie łykały. Ani razu nie przyznał sie ze zrobił cos zle....
» 19 grudnia 2018, 16:20 #173
ruffnecky: Zmiencie dealera :)