Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

RB Lipsk – Manchester United 3:2. Czerwone Diabły za burtą Ligi Mistrzów…

» 8 grudnia 2020, 22:55 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United przegrał z RB Lipsk 2:3 w 6. kolejce Ligi Mistrzów i pożegnał się z turniejem. Czerwone Diabły słono zapłaciły za fatalny początek meczu i na wiosnę zagrają w Lidze Europy.
RB Lipsk – Manchester United 3:2. Czerwone Diabły za burtą Ligi Mistrzów…
» Manchester United przegrał z RB Lipsk 2:3 i pożegnał się z rozgrywkami Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021
Oceń zawodników:
David de Gea
Aaron Wan-Bissaka
Victor Lindelöf
Harry Maguire
Luke Shaw
Alex Telles
Nemanja Matić
Scott McTominay
Bruno Fernandes
Marcus Rashford
Mason Greenwood
Donny van de Beek
Paul Pogba
Brandon Williams
Timothy Fosu-Mensah
Axel Tuanzebe

Oddano 139 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na ustawienie z pięcioma obrońcami, licząc, że taka formacja da jego drużynie kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Rzeczywistość szybko i brutalnie zweryfikowała te założenia.

RB Lipsk mecz zaczął agresywnie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Czerwone Byki już w 2. minucie objęły prowadzenie. Marcel Sabitzer zagrał kapitalną piłkę na lewą stronę do rozpędzonego Angeliño, w defensywie przysnęli Aaron Wan-Bissaka i Victor Lindelof, a hiszpański obrońca mocnym strzałem po długim rogu otworzył wynik rywalizacji.

Manchester United niezłą okazję miał w 9. minucie. Bruno Fernandes dobrym przerzutem uruchomił Masona Greenwooda. Anglik miał lepiej ustawionego Marcusa Rashforda w polu karnym, ale zdecydował się sam kończyć atak. Strzał Greenwooda pewnie obronił Péter Gulácsi.

W 13. minucie było już 2:0 dla RB Lipsk. Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne posłał Angeliño. Obrona Manchesteru United po raz kolejny się nie popisała, a na szóstym metrze akcję strzałem z woleja zamknął Amadou Haidara. Czerwone Diabły mogły tylko złapać się za głowę.

Pięć minut później mogło być już po meczu. Znowu z dobrej strony pokazał się Angeliño. Hiszpan dograł na jedenasty metr do Emila Forsberga, Szwed miał dużo czasu, aby ustawić sobie piłkę, ale uderzył obok bramki De Gei.

Ataki Manchesteru United były bardzo niemrawe, a RB Lipsk miał mecz pod całkowitą kontrolą. Czerwone Diabły prosiły się o kolejnego gola. W 30. minucie futbolówkę do siatki Davida de Gei skierował Willi Orban. Węgier w momencie zagrania Ibrahima Konaté był jednak na spalonym i sędzia ostatecznie nie uznał gola.

W 33. minucie swoją szansę w polu karnym RB Lipsk miał Marcus Rashford. Anglik dość długo holował piłkę po podaniu Bruno Fernandesa, biegł wzdłuż szesnastki, oddał strzał, ale został zablokowany.

Czerwone Diabły do końca I połowy nie zagroziły poważnie bramce Gulácsiego. Niezłą okazję po prostopadłym podaniu Scotta McTominaya miałby Rashford, ale pogubił się w dryblingu przed polem karnym RB Lipsk i w efekcie nie oddał nawet strzału.

W przerwie meczu Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na jedną zmianę. W miejsce Alexa Tellesa na boisku pojawił się Donny van de Beek, co oznaczało, że Czerwone Diabły przechodzą na ustawienie z czterema obrońcami.

Manchester United drugą połowę rozpoczął tak, jak powinien zacząć pierwszą. Czerwone Diabły zepchnęły RB Lipsk do defensywy i szukały podbramkowym sytuacji. Brakowało natomiast strzałów na bramkę Czerwonych Byków.

W 61. minucie nastąpiły dwie zmiany w ekipie Manchesteru United. Miejsce Luke’a Shawa i Nemanji Maticia zajęli Brandon Williams i Paul Pogba.

W 64. minucie mieliśmy w końcu strzał w wykonaniu Czerwonych Diabłów. Marcus Rashford włożył sporo siły w uderzenie zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok bramki RB Lipsk. Chwilę później zdecydowanie lepszą próbę zanotował Bruno Fernandes. Próbę Portugalczyka efektowną paradą zatrzymał Gulácsi.

W 68. minucie Manchester United był bliski zdobycia bramki kontaktowej. Przed polem karnym RB Lipsk faulowany był Williams. Piłkę na dwudziestym metrze ustawił Fernandes, strzelił bardzo mocno, ale piłka tylko odbiła się od poprzeczki bramki Gulácsiego.

Chwilę później mieliśmy na boisku zwrot o 180 stopni. Angeliño zagrał piłkę w pole karne United, ta odbiła się od pleców Victora Lindelofa i spadła na szósty metr do niepilnowanego Justina Kluiverta. Holender wpakował piłkę do praktycznie pustej bramki.

Manchester United po stracie trzeciego gola nie miał już nic do stracenia. Czerwone Diabły próbowały szybko zareagować, ale najpierw strzał McTominaya efektownie obronił Gulácsi, a chwilę później niecelne uderzenie zanotował Mason Greenwood.

W 72. minucie efektowną akcję w polu karnym RB Lipsk przeprowadził Greenwood. Anglik najpierw popisał się „ruletą”, a następnie uderzył mocno do długim rogu. Kapitalną interwencję zanotował bramkarz gospodarzy.

W 80. minucie Manchester United miał rzut karny po tym jak Ibrahima Konaté sfaulował rozpędzonego Masona Greenwooda. Do jedenastki podszedł Bruno Fernandes i pewnym strzałem pokonał Gulácsiego. Było 3:1, co zachęciło Czerwone Diabły do kolejnych ataków.

W 82. minucie w Lipsku zrobiło się 3:2! Manchester United miał rzut rożny, dobre dośrodkowanie posłał Bruno Fernandes, a akcję na dalszym słupku zamknął Paul Pogba! Francuz oddał strzał głową, piłka prześlizgnęła się po udzie Konaté i wpadła do siatki. Manchester United miał kilka minut, aby zdobyć bramkę na wagę awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

W końcówce nie brakowało emocji. Raz akcja szła na bramkę De Gei, a innym razem na bramkę Gulácsiego. W 89. minucie mocny strzał oddał Marcus Rashford, ale pewną interwencję zanotował węgierski golkiper.

Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy, ale kolejnego cudownego comebacku Czerwonych Diabłów już nie było. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera na wiosnę zagrają w Lidze Europy...

RB Lipsk – Manchester United 3:2 (2:0)
Bramki: Angeliño 2’, Amadou Haidara 13’, Justin Kluivert 69’ – Bruno Fernandes 80’ [karny], Paul Pogba 82’

RB Lipsk: Gulacsi – Mukiele, Konate, Orban, Angelino (Halstenberg 87') – Sabitzer, Haidara, Kampl (Adams 75') – Nkunku, Forsberg (Poulsen 56') – Olmo (Kluivert 56')

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Fosu-Mensah 77'), Lindelof (Tuanzebe 77'), Maguire, Shaw (Williams 61'), Telles (Van de Beek 46') – Matić (Pogba 61'), McTominay, Fernandes – Rashford, Greenwood


TAGI


« Poprzedni news
Składy: RB Lipsk vs Manchester United. 6. kolejka Ligi Mistrzów
Następny news »
Statystyki: RB Lipsk - Manchester United 3:2

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (781)


Lingardiho9: Jestem w stanie zrozumieć , że część z Was chce zwolnienia Ole, nie popieram tego ale rozumiem.

Ale nie jestem stanie zrozumieć Waszych propozycji nazwisk, które miałyby zastąpić naszego trenera.

Allegri ? Serio ? Chcecie czekać kolejne 3 - 4 lata, aż wymieni skład i ułoży go pod swój styl gry ?

Sarri ? hahahah śmiech na sali, jeden z najbardziej przereklamowanych trenerów ostatniej dekady.

Bielsa ? Sam jestem wielkim fanem talentu tego trenera, ale my, oprócz Bruno , Mctominaya i Harrego, nie mamy zawodników z charakterem, którzy pasowaliby do stylu prowadzenia drużyny przez Argentyńczyka, czyli kolejne 3 - 4 lata zmian.

Blanc ? Nie sądzę aby był gwarantem sukcesów. Lata świetlne temu zdobył z Bordeux mistrza kraju, ale kiedy to było ? 11 lat temu, wówczas piłka nożna była zupełnie inna niż teraz. Z Francją doszedł do ćwierćfinału ME i dostał w czapę, później prowadził PSG, które w słabiutkiej lidze Francuskiej było, jest i będzie hegemonem.
Poza tym , ma ponad 3 letni rozbrat z trenerką , to na prawdę sporo czasu.

Dla mnie, jedynym sensownych kandydatem byłby Nagelsmann. Widać gołym okiem, że jest to trenerski talent czystej wody, do tego bardzo młody, który doskonale wiedziałby jak dotrzeć do umysłów młodego pokolenia piłkarzy, którzy są co raz to bardziej delikatni psychicznie.

Nie mniej jednak, jeżeli już zmieniać obsadę trenerską to dopiero po zakończeniu obecnego sezonu, w przypadku gdy nie zdobędziemy żadnego trofeum.
» 10 grudnia 2020, 10:36 #760
DaredevilUtd: Zgadzam się proszę pana. Coś czuję, że ten sezon zweryfikuje, czy Ole zostanie I mam nadzieję, że jakie kolwiek ruchy co do jego zastąpienia, będą dopiero widoczne pod koniec sezonu. Jeżeli tak się stanie to powinien chłop iść na dyrektora sportowego.
» 10 grudnia 2020, 10:42 #759
Lingardiho9: Ole na dyrektora sportowego ? Pełna zgoda, jeżeli ostatecznie nie sprawdzi się w roli trenera, uważam, że byłby świetny w roli dyrektora.
» 10 grudnia 2020, 11:41 #758
wider: E tam czepiacie sie Ole że brak taktyki itp A taki SAF czy klop na początku też nic nie wygrali.
A tak serio to Edek ma trudne zadanie. Obecnie nie ma wolnego dobrego trenera. Więc albo ryzykuje że będziemy dalej kopać się po czole z Ole albo ryzykuje zatrudnienie nowego trenera.
Mam takie dziwne przeczucie że gdyby nie Bruno to Ole już by tutaj nie było
» 10 grudnia 2020, 09:03 #757
Mariano88: Jednak SAF i Klopp mieli doświadczenie, tymczasem Ole dopiero się trenerki uczy.
» 10 grudnia 2020, 09:17 #756
tygrys26: Nie ma wolnego trenera?
Pochetino, Allegri (chociaz jego styl nie przekonuje to nadal ma.wyniki), Blanc to sa pierwsze nazwiska które przychodzą na mysl.
Kazdy z nich więcej by zdziałał w tym czasie xo Ole
» 10 grudnia 2020, 10:15 #755
DaredevilUtd: Ja myślałem, że tutaj są wylewane pomyje na klub menagera itp. Dostałem się do grupy Manchester United polska i po dniu czytania usunąłem, się z tej grupy widząc co ludzie wypisuja.
» 10 grudnia 2020, 08:12 #754
Wafelek100: Mnie osobiście wisi to czy Real awansował z 1 miejsca (z drugiej strony z ich grą to ja nie wiem jak to się stało ale nieważne) czy to że Inter zajął 4 miejsce i nawet nie zagra w LE. Niestety po wtorkowym meczu przestała mnie interesować LM w tym sezonie, co najwyżej na siłę z braku laku trzeba będzie sobie upatrzyć np Bayern i kibicować im w wygraniu LM i ściskać kciuki żeby ktoś z drużyn Real psg Chelsea Liverpool city nie wygrał LM...
» 10 grudnia 2020, 07:56 #753
TheSpecialOne: Każdy ma prawo kibicować komu chce. Ja kibicuję United ale też całej Premier League. I wolę żeby to angielska drużyna wygrała LM.
» 10 grudnia 2020, 08:35 #752
ax1d: Kibicować Bayernowi, który w czasach wojny miał oficjalny herb ze swastyką? Nope.
» 10 grudnia 2020, 09:04 #751
Lingardiho9: Najlepiej, nie oglądać bundesligi, nie chodzić na zakupy do Aldiego lub Lidla, Kauflandu.
Nie zażywać aspiryny i innych leków z koncernu Bayer.
Zakaz jeżdżenia Niemieckimi autami.
Nie korzystać z urządzeń - Simens, Bosch , Grunding , Miele i wielu wielu innych, bo w Niemczech kiedyś był Nazizm !!

ehhhhhh @ax1d , dramat, dramat i jeszcze raz dramat.
Właśnie stąd się biorą wojenki, mniejsze lub większe, bo ludzie żyją przeszłością , zamiast przyszłością.
» 10 grudnia 2020, 11:49 #750
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2020 06:49

Alexis strzela, Lukaku broni. Spektakularna akcja duetu sprowadzonego prosto z Manchesteru United xD
youtu.be/J_QPCWMW1Jk
» 10 grudnia 2020, 06:48 #749
trakol: xD super snajper
» 10 grudnia 2020, 07:15 #748
Kilerek7: Niby zarząd stoi murem za Ole i część piłkarzy też ( zapewne młodzi, bo taki Bruno wielką miłością chyba nie pała do Norwega ) ciągle mówi się o budowie, transferach, ale czemu też nikt nie zwraca uwagi na graczy na wylocie. Pomijam tutaj ewidentne czystki takich graczy, jak Jones, Rojo czy Lingard, ale też graczy pierwszego zespołu. Szkoda, że nie robią krótkich kontraktów, że przychodzisz masz rok czy dwa innaczej out. Z naszych wzmocnień Ole, tylko Bruno jest realnym wzmocnieniem takim 10 na 10. Reszta jest co najwyżej średnia a progresu zwyżkowego nie widać, ok wiadomo jak młody ma czas, ale czy ten czas a raczej cierpliwość jest wskazana? Taki James a Sancho, pomijając cenę, to Walijczyk pewnego poziomu nie przeskoczy, to samo Maguire, on będzie klocowaty i nagle nowym Vidą się nie stanie. AWB mam przeczucie, że będzie co najwyżej średni. Cavani już ma status wielkiego, więc nie musi udowadniać swojej wartości, udana kariera. VDB tutaj też mam znak zapytania, aczkolwiek sądzę, że będzie world classem jak Bruno. Pogba czy Martial nie dobili do tego poziomu. Chodzi mi o to, że fajnie byłoby niwelować ryzyko pomyłki, tak wiem, że to loteria. Ale taki Bruno od przyjścia, jest pewniakiem, gdzie na 5 meczow, zagra 4 świetnie, o reszcie tak nie powiemy, a chciałbym aby nasza druzyna, miała taki kolektyw jak kiedyś Rio, Evra, Vida, czyże Rooney Ronaldo Tevez, gdzie kazdy z nas wiedział przed meczem, że to są pewniacy i mimo słabszych momentów i tak byli świetni. Nie chcialbym kupować graczy którzy po roku nadają się do sprzedania. Niby mieli mieć mentalność i dna MU a tylko Bruno takie ma. Nam potrzeba facetów, a nie grzecznych chłopców.
» 10 grudnia 2020, 04:37 #747
rreddevilss: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2020 01:30

Obyśmy wylosowali jakieś Rangers czy inna Antwerpie by za daleko nie było, no i mam nadzieję że nasz wizjoner trenerski nie zamierza w LE katować zawodników i będą grali tam zmiennicy bynajmniej do ćwierćfinału/półfinału
» 10 grudnia 2020, 01:30 #746
91nc99: Bynajmniej to nie przynajmniej
» 10 grudnia 2020, 09:22 #745
PogBooom: Super...spoko...pośmiejmy sie z Interu, Arsenalu itd...na poprawe humoru... oni pośmieją sie z nas...a tak naprawde jedziemy na tym samym wózku...dziekuje, dobranoc....
» 10 grudnia 2020, 00:31 #744
SzarimMusty: Arsenal rozjechał swoją grupę.

Inter się ośmieszył równie mocno jak my ale... my daliśmy du..py z półfinalistą i finalistą zeszłorocznej edycji LM. Natomiast Włosi...
» 10 grudnia 2020, 00:33 #743
Puszek2100PL: Dokłqdnie. Szachtar i Borrusia M. To jednak inna półka niż PSG I Lips także nie porównujmy
» 10 grudnia 2020, 07:24 #742
Tomwk1988: My daliśmy za to du.. mając na koncie 3 wygrane i 1 punkt do zdobycia w dwóch ostatnich meczach. W przyszłym sezonie będzie lepiej.
» 10 grudnia 2020, 10:03 #741
mcscotyy: Jednak miano frajerów tej edycji LM należy się Interowi
» 9 grudnia 2020, 23:49 #740
zbyszek7: Inter hahaha
» 9 grudnia 2020, 23:47 #739
Kapitan1230: Komentarz zedytowany przez usera dnia 10.12.2020 01:34

Jeśli ja zmieniłem zdanie, a serio w Ole wierzyłem to pewnie proporcje Ole in/out się zmieniły globalnie.

Łooo taaam! Takich jak ty jest pełno, nie idzie to jest Łole ałt a jak jest lepiej to in Łole wi trast i tak wkoło jak wiatr zawieje.
» 10 grudnia 2020, 01:33 #738
Pyra: Po prostu niektórzy budzą się trochę później, to naturalny proces.
Ja wiedziałem, że to jest błąd gdy dali mu kontrakt przed końcem sezonu. Mieliśmy już 4 miejsce w lidze, powinni się spotkać i powiedzieć: Ole, wykonałeś kawał dobrej roboty, teraz masz szansę na angaż w najlepszym klubie tylko musisz dociągnąć ten sezon w top4.
A co zrobili nasi? 7,5M Euro za sezon + kontrakt na 3 lata = fatalna końcówka i brak progresu przez 2 lata.

Widziałem nie raz wypowiedź Allegriego, że jest gotowy przejąć jakiś zespół w Anglii (no wiadomo, że o nas chodzi), myślicie, że taki trener nie śledzi poszczególnych klubów czy zawodników? Ona ma z 10x większą wiedzę od nas na temat United itd.
Pochettino też czeka na United/Real, może on też nic jeszcze nie wygrał ale jedno trzeba mu oddać, on z Tottenhamu zrobił zespół, który każdy chciał oglądać, doszedł do finału LM, wypromował wielu wychowanków, nie kupił ani jednego głośnego nazwiska (chyba, że uważamy Lucasa rezerwowego PSG za takiego).

Nie wiem, my możemy tylko narzekać albo chwalić, są mądrzejsi w klubie, zrobią co uważają za słuszne. Mam tylko nadzieję, że jak Ole nie wejdzie do top4 to pogonimy go bardzo szybko, wywalaliśmy zasłużonych trenerów jak LvG czy Mou bez mrugnięcia okiem za brak wyników to dla żółtodzioba tym bardziej nie powinno być taryfy ulgowej.
» 10 grudnia 2020, 07:57 #737
DjTED: Można powiedzieć, że nie było żadnych zaskoczen w drużynach które awansowały....
» 9 grudnia 2020, 23:19 #736
mikon70: Ach ten szachtar. Wygrać dwa razy z realem i nie wyjść z grupy, za to Madryt to robi, na dodatek kończąc na pierwszym miejscu.
» 9 grudnia 2020, 23:03 #735
DaredevilUtd: Wypisz wymaluj manchester united. Wygrywamy ze wszystkimi, żeby później nawet remisu nie uciągnąć w 2 meczach.
» 10 grudnia 2020, 08:18 #734
DjTED: Benzyna Lewandowskiego goni
» 9 grudnia 2020, 23:01 #733
damik: Zapewne piłkarze Interu grali na zwolnienie Conte. Niestety to już nie jest ten sam Conte, który szalał przy lini bocznej, starając się zmotywować zawodników do lepszej gry.
» 9 grudnia 2020, 23:01 #732
mordynator: Conte z Interem 2 rok z rzędu nie wychodzi z grupy w LM ciekawe czy go zwolnią.
» 9 grudnia 2020, 22:58 #731
Tomek19950307: ok. Inter United w Lidze Europy Manchester United też . Hmm wszystko na swoim miejscu
» 9 grudnia 2020, 22:57 #730
mordynator: Przecież Inter skończył na 4 miejscu.W LE też nie grają.
» 9 grudnia 2020, 22:59 #729
Tomek19950307: a faktycznie. Rozpędziłem się.
» 9 grudnia 2020, 23:00 #728
mordynator: Lukaku właśnie zablokował pewnego gola dla Interu na wage LM :D
» 9 grudnia 2020, 22:52 #727
gregorvts: Uśmiałem się jak to zobaczyłem poprawił mi humor po wczorajszym meczu ;-)
» 9 grudnia 2020, 22:57 #726
mervel: I tak byłby spalony
» 9 grudnia 2020, 23:17 #725
DjTED: Kulaku najlepszy obrońca Ukraińców..... Tak ogólnie to niech ktoś powie piłkarzom Schaktara , że jak strzela to grają dalej...
» 9 grudnia 2020, 22:48 #724
mordynator: Ale grają w LE i tak.
» 9 grudnia 2020, 22:53 #723
DjTED: Nie no trener sfrajerzyl... Mieli szansę na LM. Momentami bawili się z Włochami... Nie rozumiem co się stalo
» 9 grudnia 2020, 22:57 #722
mordynator: Może sie ich bali choć nie rozumiem jak mogli sie bać Interu po 2 wygranych z Realem.
» 9 grudnia 2020, 23:06 #721
Tomczo: Biedny Henderson. 3/4 devilpejdża wystawia go w podstawce. A nóż przywali babola, oj współczuję ziomkowi. Uszy go będą piekły . Pewnie podzieli los Freda i Lingardinho jako obiekt dożywotniego hejtu
» 9 grudnia 2020, 22:44 #720
gregorvts: Niestety masz rację patrząc na poziom niektórych komentarzy na tej stronie....
» 9 grudnia 2020, 22:59 #719
reggieynot: @Stoperdo, możesz się ze mną nie zgodzić, ale myślę że Fred powinien wyjść od początku w derbach.
» 9 grudnia 2020, 22:35 #718
mikiartur: Matheo będzie jutro może jakiś nowy temat główny czy ten temat będzie do piątku?
» 9 grudnia 2020, 22:21 #717
Fido: Błąd zarządu zamiast sprzedać to dali 350 tysi na tydzień i musi grać teraz David. Ok swego czasu był naprawdę dobry ale teraz szansę powinien dostać Henderson.
» 9 grudnia 2020, 22:20 #716
mikiartur: nawet Dobry XD Prze pare sezonów był najlepszym bramkarzem w lidze, jeszcze dłużej był najlepszym naszym graczem, a przez jakiś czas uznawany za najlepszego bramkarza świata. Ale nie no był nawet dobry.
Choć może i racja że może Hendo powinien przejąć nr1 u nas w bramce
» 9 grudnia 2020, 22:23 #715
wazzowski: napisał naprawdę dobry, a nie nawet dobry, a to zasadnicza różnica
» 9 grudnia 2020, 22:29 #714
tyber28: Przecież to jest walkowane od początku roku.. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że porażki nie są winą Ole tylko zawodników i eda, bo nie kupił tych, co chciał Ole? Manager Ole,najprawdopodobniej przygotował porządną taktykę, ale zawodnicy dali ciała, jednocześnie przypominam, że każda wygrana jest to zasługa Ole, ponieważ przygotowuje porządną taktykę i wtedy zawodnicy ją realizują. Kiedy wreszcie to zrozumiecie jak ja? Dobrze im napisałem Magik?
» 9 grudnia 2020, 22:11 #713
HillsHaveEyes: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 22:19

pojechales Magikowi ze az z kapci wyskoczyl ;) Ole dal tylniej czesci ciala ze skladem ale zawodnicy tez zagrali jakby mieli 6pkt zapasu ;) nawet przy stanie 2-0 byli juz myslami w finale LM
» 9 grudnia 2020, 22:19 #712
Magik1990MU: Bardzo dobrze, dumny jestem z ciebie :)
» 10 grudnia 2020, 07:28 #711
pawelisto2: Ależ mi się marzy pomocnik o profilu takim jak Kroos.
Szybki, dokładny przerzut na drugą stronę, wie kiedy przyspieszyć, zwolnić. Mimo, iż środek pola mamy liczny to chyba żaden zawodnik u nas nie jest tego typu. Chyba, że Carrick, ale niestety lata nie te.

Pogby nawet nie liczę jako naszego zawodnika.
» 9 grudnia 2020, 22:11 #710
HillsHaveEyes: Dlaczego nie liczysz? Gdyby mlody uczniak i wilczek wykazali sie celnoscia i wykonczyli akcje tak jak trzeba to bramka Pogby bylaby na wage awansu,jeden z niewielu ktory zagral dobrze i to z lawki.

rozumiem ze wirus i intsagram-dance ale Francuz moze jescze wiele zaoferowac United.
» 9 grudnia 2020, 22:16 #709
pawelisto2: On sam już wiele razy mówił, że chce nowych wyzwań, jego najbliższe otoczenie to samo mówi, jego agent otwarcie mówi, że będzie załatwiać mu transfer, więc nie widzę sensu w ogóle go tu trzymać.
» 9 grudnia 2020, 22:21 #708
dawidlp92: ja bym zmienił bramkarza bo z De Geą nic nie wygraliśmy... jak bronił Romero to wleciała Liga Europy Puchar Angli... a De Gea nic - jeden tytuł Premier League za Fergusona co większość bronił Lindegaard bo ten robił takie babole wtedy że głowa mała... w reprezentacji Hiszpanii też posucha bd za jego panowania w bramce
» 9 grudnia 2020, 22:05 #707
dawidlp92: gość daje taką niepewność obronie że nawet reprezentacja Hiszpanii z Ramosem Pique w obronie gra tragicznie
» 9 grudnia 2020, 22:06 #706
mikon70: Ale de Gea grał większość meczów wtedy
» 9 grudnia 2020, 22:08 #705
kolokolo98: 1. De Gea bronił więcej niż Lindegaard, sprawdź sobie. De Gea robił babole w 11/12, a w zwycięskim 12/13 był jednym z lepszych w lidze.
2. De Gea bronił wtedy, kiedy wygralismy FA Cup, sprawdź sobie (chociaż to pewnie przerasta twoje umiejętności)
3. Na prawdę, można krytykować de Gee, ale argument o braku trofeów jest tak idiotyczny, ze głowa mała. On sam ciągnął nas w czasach Moyesow, van Gaali i Mourinho (nie licząc ostatniego sezonu) i ma rekordowa ilosc wyróżnień w najlepszej jedenastce sezonu wśród bramkarzy. Totti i Shearer tez maja tylko jedno mistrzostwo, Gerrard nie ma w ogóle, co za cieniasy z nich co nie?
» 9 grudnia 2020, 22:35 #704
dawidlp92: jesteśmy żałośni
» 9 grudnia 2020, 22:01 #703
DjTED: Mam nadzieję, że Inter nie strzeli bo nie zdzierze...
» 9 grudnia 2020, 22:00 #702
michael18: Trudno się mówi. Mieliśmy silną grupę (Atletico mając 9 pkt wychodzi z drugiego miejsca)
Porostu nie mamy jeszcze zgranego składu.
Przestańcie się mazać. Chłopaki nie płaczą.
Za rok wrócimy silniejsi. GGMU
» 9 grudnia 2020, 21:58 #701
mikon70: Ten Real to się zawsze prześlizgnie. United z tyloma samymi zwycięstwami skończyli grupe na 3 miejscu a ci niedość ze wyjdą z grupy to na pierwszym miejscu będą. Jeszcze bardziej piecze tylna część ciała po wczorajszym meczu.
» 9 grudnia 2020, 21:54 #700
nieeeeeeee: Przypominam że my graliśmy z finalistą i półfinalistą LM a nie z jakąś drużyna z Ukrainy Czy drużyną walczącą o Europejskie puchary w lidze Niemieckiej
» 9 grudnia 2020, 21:42 #699
MixEx: Dlatego wyszliśmy na Lipsk 7 defensywnymi graczami jak jakaś drużyna z Ukrainy. :)
» 9 grudnia 2020, 21:56 #698
mikon70: Przypominam, ze Manchester United sam sobie zawiesił wysoko poprzeczkę wygrywając z finalista i półfinalista ubiegłorocznej lm. Wszystko było na wyciągnięcie ręki.
» 9 grudnia 2020, 22:06 #697
Advm: Ale co z tego? To było pół roku temu. Jedna jaskółka(Lipsk) wiosny nie czyni. Podobnie było z Ajaxem. Daleko zaszli, a w następnym sezonie dostali w bambuko.
» 9 grudnia 2020, 22:09 #696
kamil2257: Real taki słaby a jak trzeba to potrafią zagrać.Tylko nasi grają jak grają...
» 9 grudnia 2020, 21:36 #695
RobvanKlu5i: Real pokazuje jak powinno się grac gdy ma się noż na gardle.
Przy okazji pokazują jak powinno się wykorzystywać fakt posiadania rasowej 9tki w składzie.
Efekt widoczny i mamy 2:0
» 9 grudnia 2020, 21:35 #694
Magik1990MU: ale wy jesteście żałosni ze swoim płaczem. Prześcieradła mają ogrókową ligę i sam fakt, iż przy takiej mizernej grze mogą wyjść z pierwszego miejsca o tym świadczy najlepiej. My mieliśmy półfinalistę i finalistę LM. Trochę myślenia.
» 9 grudnia 2020, 21:38 #693
NexaT: Te sytuacje w naszej grupie pokazały, że United to nadal nie jest poziom Ligi Mistrzów. Co z tego, że mieliśmy półfinalistę i finalistę? To jest usprawiedliwienie? Jak się ma takie zespoły to można zająć 3 miejsce? Powinniśmy właśnie wygrać tą grupę i w końcu wejść na wyższy poziom, ale kolejny sezon z rzędu to się nie dzieje. Wcześniej Sevilla, też było tłumaczenie że silna ekipa itd.
Druga połowa spotkania pokazała, że United to naprawdę solidny zespół z klasowymi zawodnikami, i jak chcą to potrafią, ale czemu w drugiej połowie do cholery? W drugiej połowie Lipsk nie cofnął się do obrony, potrafili grać, ale to my narzuciliśmy taki styl gry. Tak powinno być wczoraj od początku, ale jednak Ole nie potrafił ich nastawić w taki sposób.
Trudno tu o jakieś rozwiązanie, z PSG mimo przegranej 1-3 graliśmy bardzo dobry futbol, ale nie wyszło. Z Lipskiem powinniśmy znowu grać ze świadomością swoich umiejętności, a graliśmy jak dzieci we mgle.
» 9 grudnia 2020, 21:46 #692
dlabigt23: Zobaczcie jak Real gra mecz o wszystko . Pressing , walka i rywal nie ma nic do powiedzenia . My w takich meczach gramy na minimalizm i wychodzimy grać na remis bo w sumie remis nam wystarczy i wiadomo jak to się kończy . Szybka bramka i naszemu trenejro kończy się pomysł na mecz już na samym początku meczu . Taki mecz z Southampton i WHU to dobitnie też pokazały ale tam zdołaliśmy odrobić bo rywal słabszy i kunszt naszego Bruno czy Cavaniego . Gdybyśmy wyszli pewniej na Lipsk myślę że wygralibyśmy 2:1 albo chociaż zremisowali ale moglibyśmy pierwsi bramkę strzelić to inaczej mecz mógłby wyglądać .
» 9 grudnia 2020, 21:27 #691
HillsHaveEyes: OK zakladajac ze Pogba odchodzi w styczniu i Bruno lapie kontuzje plus ktos jeszcze (niekoniecznie) i co wtedy? Jeszcze dobre pol roku gry zostaje do konca sezonu wtedy. Matic McTomek Fred? VdB? Ciemno to widze bez francuza.

jaki z niego gagatek jest kazdy wie ale lepiej zeby ten Lis zjadajac kury w naszym kurniku, przy okazji znosil nam jaja :)
» 9 grudnia 2020, 21:24 #690
loczek1986: Real na razie gra tak jak powinien, a nie murarka
» 9 grudnia 2020, 21:13 #689
tobby: A liczyłem, ze Nasi pod presja zaczną tak jak właśnie Real..
» 9 grudnia 2020, 21:19 #688
loczek1986: W jakimś sensie piłkarze Realu nie chcą kompromitacji, o naszych w sumie lepiej już nic nie mówić
» 9 grudnia 2020, 21:31 #687
pampol22: Kibicuje temu klubowi już chyba z 17 lat. Zawsze czekałem na każdy mecz, ale przelała się szala goryczy.

Jak można dopuścić do trgo, że jako zmiennik meczu jest wpuszczany ktoś, kto oficjalnie mówi, że nie chce tu grać. Trener dał nadzieję w zwycięstwo na ręce tskiego piłkarza. To jak splunąć na kibica. Ten jeszcze wygaduje jak to byli przygotowani do meczu... W poprzednim, z tym samym zespołem potrafili wygrać ogromnym wynikiem. Nie można z dnia na dzień zapominać jak się gra w piłkę. Oszacować formę tych piłkarzy to jak gra w lotto. Tragedia.

Jako, że to forum United to musiałem wylać swój żal. Nie mam ochoty patrzeć więcej na mecze tego klubu za kadencji obecnego trenera, na pewno szybko nie obejrzę ich meczu, jestem nimi już zbyt zmęczony.
» 9 grudnia 2020, 21:12 #686
tygrys26: Ja jestem sporo krócej kibicem, ale też nie obejrze wiecej meczy pod wodzą tego trenera, myślę że defensywny styl Mou dawal wiecej niż ten brak taktyki Ole
» 9 grudnia 2020, 21:16 #685
devilek777: Baj baj chorągiewki
» 9 grudnia 2020, 21:38 #684
Magik1990MU: baj baj
» 9 grudnia 2020, 21:40 #683
klb9k: Realny wpływ trenera na zawodników i zespół widać w Bayernie patrz Flick z zespołu gdzie wielu ekspertów mówiło, że zespół do zaorania, że neuer i muller do odstrzału trzeba budować od nowa bo Bayern Kovaca grał papę, tak samo wpływ kloppa na liverpool Robertson spadł z hull, wijnaldum z newcastle, henderson z sunderlandu, firmino z przeciętnego hoffenheim na tamten moment i można by tak jeszcze kilku wymienić no ale pewnie kupmy Sancho za 100mln , Varana za 100mln i Saula za 100mln żeby facet bez pomysłu na grę miał kolejne zabawki. U nas nie widać co my chcemy grać, facet jest już trenerem 2lata a ciągle szuka pomysłu na zespół i koniec końców wyleci i wyląduje w średniaku europejskim od którego tez się odbije po jednej rundzie..
» 9 grudnia 2020, 22:36 #682
klusek0128: Klb9k w sedno !
» 10 grudnia 2020, 07:16 #681
DjTED: Się o Real ktoś wczoraj martwił... Mówiłem, że się przeslizgna
» 9 grudnia 2020, 21:10 #680
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 21:14

No a jak . Może formy nie mają takiej jak kiedyś ale z pewnego poziomu poprostu nie zejdą . W lidze mistrzów będą grali co sezon i z grupy zawsze wyjdą chociażby . United takie mecze na finiszu często przegrywa a już w ogóle w pucharach europejskich .
» 9 grudnia 2020, 21:13 #679
Tomek19950307: nie prześlizgną tylko dobrą grą przybiją pieczątkę na awans. My nie musieliśmy zrobić nic więcej w ostatnich 3 kolejkach a nie zrobiliśmy nic
» 9 grudnia 2020, 21:52 #678
is200second: Panowie szykuje się doborowe towarzystwo w LE. Może Real, Inter, Atletico, Ajax.
» 9 grudnia 2020, 20:43 #677
kckMU: Tak oglądam Ajax - Atalanta i zastanawiam się o co jest ten mecz... parodia totalna. I naiwność gospodarzy w grze niewiarygodna. Ale kto wie jak się skończ.y
» 9 grudnia 2020, 20:25 #676
kckMU: Masakra. Nic mnie ten mecz nie obchodzi, a łeb mnie rozbolał od planu na mecz i samej gry Ajaxu. Klaasen to już apogeum beznadziejności.
» 9 grudnia 2020, 20:34 #675
JaCiebieTez: Czy Ole jest właściwym człowiekiem w właściwym miejscu nie wiem. Czy nadaje się na menago united? A kto to może wiedzieć skoro ja nie wiem czym kieruje się klub,czy realizuje potrzeby menagera czy tylko chce być na szczycie poprzez "gwiazdki marketingowe " w składzie.
» 9 grudnia 2020, 20:05 #674
pictor: Czy Ziemia jest tylko tylko okiem giganta?
» 9 grudnia 2020, 20:09 #673
Lingardiho9: Czy naziści zamieszkują drugą stronę księżyca?
» 9 grudnia 2020, 20:51 #672
Magik1990MU: Czy na jowiszu też są wyborcy Pisu?
» 9 grudnia 2020, 21:40 #671
Tomek19950307: panowie kogo chcielibyście jako rywala w LE. ? Bo przyznam szczerze , że przejrzałem już potencjalnych rywali i z taką naszą grą może być ciężko przejść dalej niż 1/16
» 9 grudnia 2020, 19:58 #670
AUDIoooo: Szczerze to mi wisi kogo dostaną w losowaniu, dla mnie może być każdy i nie będę liczył na jakieś ulgi albo szczęście. Jak maja coś ugrać to ugrają a jak nie to znowu będzie pośmiewisko.

Co ma być to będzie, albo grasz albo won!
» 9 grudnia 2020, 20:02 #669
Tomek19950307: nie zapominajcie , że z każdym fatalnym występem spadają nam punkty w rankingu co za jakiś czas może zacząć skutkować niższym rozstawieniem
» 9 grudnia 2020, 20:05 #668
18lech2804: Jesli jest mozliwe to Benfice .. moze dostrzega wtedy Darwina Nuneza :)
» 9 grudnia 2020, 20:26 #667
Kapitan1230: Jak ktoś zainteresowany to na żywo leci jakiś sparing...

PSG z jakimś Tureckim zespołem, tym co United dostało w czapę gdy obrona nasza była na ich 16 i nie wiedzieli ze za nimi czeka przyczajony napastnik.
» 9 grudnia 2020, 19:55 #666
klusek0128: Cisss bo obrońcy Olego zaraz przyjdą i nic nie powiedzą na jego obrone ale niczym wiara i wyborcy pisu murem staną z swoim bohaterem ktory mowi i mowi i mowi jak to bedzie lepiej i jak to uratują dana grupę społeczną, patrz stocznia szczecinska i konferencja jej odbudowy na tle tekturowego kadłuba a po3latach zamknięcie :)
» 9 grudnia 2020, 20:08 #665
RedDan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 19:20

Ole musi zostać choćby z tego względu żeby dokończyć czyszczenie składu. Wyobrażacie sobie że przychodzi taki "nowy", niech będzie Poche i "u niego każdy dostaje czystą kartę" i w składzie ląduje Romero (nic do niego nie mam, ale wiadomo że na wylocie), Rojo, Jones, Lingard, Pogba nowy kontrakt itd. Do tego Hendo czy Beek krzywo pierdnęli i są na wylocie bo tak, jak to Luj zrobił z Rafaelem czy innymi, a on, Evra czy Nani jeszcze mogli długo u nas pociągnąć i przypominać o "DNA", wiadomo o co cho. Być charakterem drużyny.
Ogólnie wtedy za wiele katastrof wydarzyło się na raz: skład do przebudowy, SAF odchodzi, Gill odchodzi. Niepojęte.
» 9 grudnia 2020, 19:19 #664
tygrys26: Myślę że żaden normalny trener nie postawi na takie tuzy jak Lingard i takie tam.
Ole jak ma.honor to sam powinien odejść, po takim czasie w wielu meczach widac brak jakiejkolwiek taktyki, gdy musimy odrabiać straty ro wszystko jest grane na Bruna i liczenie ze on cos wyczaruje
» 9 grudnia 2020, 19:23 #663
klusek0128: A co on ma jakiś patent na sprzątanie?!
Bo nowy trener zacznie od stawiania na ludzi ktorym kończą się kontrakty ... tylko ty masz za grosz rozsądku no i moze sam ole alby tego nie robić i skupic się na zawodbikach z perspektywą gry w tym klubie... marnujesz się na DP!
» 9 grudnia 2020, 19:40 #662
AUDIoooo: Dobra sam znalazłem :) Losowanie LE w Poniedziałek.

Proszę bardzo :D
» 9 grudnia 2020, 19:11 #661
tygrys26: Nie ma za co ;)
» 9 grudnia 2020, 19:24 #660
18lech2804: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 18:49

Witam .. Panowie troszke po wczorajszym meczu opilem dzisiaj smutki he i mam takie refleksje..
Po 1 kiedys pisalem zaraz po losowaniu grup LM byla tu na stronie sonda ktore miejsce zajmie United i niech mnie ale tam o ile dobrze pamietam bylo wynik chyba miedzy 2 a 3 miejscem takze sporo z was juz wtedy nie wierzylo w awansm a ja glosowalem za drugim he
Po 2 dlaczego ?? Bo zalozylem ze z Lipskiem i PSG ugramy 6pkt tyle samo z Basaksekhir ,bylem bliski awans przegralismy nie wczoraj tylko w Turcji i to jak amatorzy z orlika to jest bol :( tam przegralismy awans wyobrazcie sobie gdyby kalendarz sie tak ulozyl ze Turkami gralibysmy u nich o awans dla nas napewno bysmy nie zagrali takiego DNA jak wtedy mysle zbytnie rozluznienie bylo a gdyby byl to mecz o awans inaczej by podesli do meczu i by wygrali i bylby awans
Po 4.. dobrze ze wczoraj ten came back nie nastspil bo bylby to fart weszlibysmy to 1/8LM klepali bo ramionach ze jest super
Po5. Super nie jest jest jeszcze daleka droga ale Solskjaer wg mnie jest na tej drodze swietnym prxewodnikiem bo po
6. Robi dobre transfery i nie bede wymienial ijnazwisk tylko napusze ze to sa zawodnicy ktorzy chca grac dla tego klubu a nie zmienic fryzurke blysnac zdj w social media a jak zjawi sie jakas oferta no to bye United zawijam sie stad
7 mecz z PSG z przed dwoch lat i mecze te pokazaja ze albo.my poszlismy do przodu albo PSG sie cofa he
8 moze plote ale za Mourinho Van Gaala Moysa przy 3;0 wczorsaj bylo by po zamiatane a oni dali Cien nadzieji
9nie placzcie za Mourinho moze na sezon da kogutom bycie w czolowce itp itd ale w jakim stylu i napewno dlugo.to nie potrwa a nam chodzi o.budowanie trenera na lata a Solskjaer ma to cos zeby nim byc ,, moze piwinie znalesc sobie nowoczesniejszego asystenta he taki Arteta byl by dobry hahaha zarcik po
10 koncze pijacki belkot pozdrawiam Was Panowie United zawsze w sercu :)
» 9 grudnia 2020, 18:44 #659
ruffnecky: na moje oko wczorajszy mecz pokazał, że mamy za krótką i za słabą ławkę, kilka żółtek w obronie i wychodzą na boisko zawodnicy słabsi, poza rytmem meczowym. Dlaczego poza rytmem meczowym skoro bez kontuzji? Bo słabsi od pierwszej jedenastki.

Nie mamy zawodnika, który mógłby zastąpić Freda, - może od biedy VDB, chociaż na moje oko jest dużo bardziej ofensywny od Koszmaru Stoperana ;)

Potrzeba wzmocnień a nie zwolnień, natomiast kierunek i postępy robione pod wodzą Ole mi się podobają.
» 9 grudnia 2020, 19:20 #658
JamesBond007: Lubię to +1 odemnie i chemiczka-magiczka

:D
» 9 grudnia 2020, 19:45 #657
vanantgaal: Wyjątkowo nie będę polemizował. Nie tylko słabi czysto pilkarsko ale też niegotowi mentalnie na taki mecz. I tu wraca kiedyś już poruszany temat, że nie da się zbudować zwycięskiego zespołu samymi młodymi zawodnikami bez doświadczenia. Na takie mecze jak wczorajszy brakuje nam zawodników, którzy będą w stanie udźwignąć ciężar takiego meczu, którzy doświadczeniem i cwaniactwem zapewnią stabilność w zespole. Można być super talentem ale jeśli w pewnym momencie, ktoś cię za rękę nie poprowadzi to nic z tego nie będzie
» 9 grudnia 2020, 19:53 #656
18lech2804: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 19:57

Nom co do zmieninkow masz duzo racji... Wg mnie ( kibicowskie gdybanie)
1. Bramkarz .Dea Gea ma zmiennika i jak dla mnie to ten zmiennik juz powinien grac od deski do deski
2. Obrona Wan Bissaka moze zmieniac sie z Williamsem nie wiem chlopak prawonozny pchany na sile na lewa obrone .
Duet Lindelof Harry wg mnie lindelofe moze byc zmiennikiem Harrego ,ktoremu do pary trzeba kogos nowego .. Victor i Harry to podobny typ obroncy
Shaw Telles jest roracja
3.Pomoc .Fred moze byc w takim klubie jak nasz tylko zmiennikiem fakt grywa ostatnio dosc dobrze ale jak powiedzial Deeney zawsze stworzy sytuacje dla rywala i to niestety prawda a tak nie moze byc w takim klubie .. McTominay moze grac w rotacji ale tez trzeba kogos
mu.kupic do tej rotacji ... Pogba odejdzie Matic juz nie te lata ... Van de Beek i Fernandez moga sie uzupelniac to jest super oby tylko Donny walczyl o miejsce a nie uciekl.od nas ... lewe skrzydko Martial i Rasford obaj maja wzloty i gorsze mecze jak dla mnie jeden z nich powinien wychodzic od poczatku drugi zmiennikiem ...prawe skrzydlo Pallestri no i Amad Traore przyszlosc ale taki Sancho marzenie i tez jest super rotacja na tej pozycji no i pizycja nr 9 Cavani Greenwood i przydal by sie ktos taki i Cavani tylko mlodszy
Tylko nie wiem na ta chwile kto byl by dobry do rotacji z Fredem i McTomkiem a do Harrego upamecano.
» 9 grudnia 2020, 19:54 #655
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 20:01

@lech,
wg mnie
2. Telles za mało daje w obronie, dlatego za Shawa wchodzi Williams a za Wan Bissakę jest łatanie czym się da.
3.Fred jako box to box powinien mieć wsparcie, które będzie czyścić jego błędy
4. MacTominay zbliżony bardziej charakterystyką do Maticia, niestety wg mnie póki co brakuje u niego zaskakujących podań do przodu, jakie Profesor Matić potrafi.
Pomoc wymaga porządnych wzmocnień, na szczęście jest o niebo lepiej niż rok temu. Bruno, VDB, bez dwóch zdań, lepiej.

@mruwek, pełna zgoda. Bodajże po zwycięstwie United nad Ajaxem był ciekawy wywiad z trenerem tego klubu, gdzie jasno powiedział, że sama młodość nie wystarcza, po czym ściągnęli do każdej formacji doświadczonego piłkarza, m.in. Blinda.

Myślę, że u nas doszli do tych samych wniosków, po to ściągnięto m.in. Cavaniego, po to mamy Maticia czy Matę, po to mamy De Geę w sumie. Wczoraj zabrakło doświadczenia, nasi się uczą ale niestety boleśnie, na błędach.
» 9 grudnia 2020, 19:57 #654
LTMek: Część ok, część dramat.
Jak Mou da Spurs tytuł, to będzie to zdecydowanie hit hitów i roztrząsanie tego tematu nie ma sensu. Lepiej być raz pierwszym, niż 4x drugim.... W piłce nożnej liczą się trofea, po latach nikt nie będzie pamiętał, że zespół X zajmował 2gie miejsce przez lata, tylko wspomni po kolei mistrzów...
Po Mourinho było tak pozamiatane, że w Turynie przegrywaliśmy 1-0 i skończyliśmy mecz wygrywając 2-1.
Gadki o Pallestrim czy Traore... Nie chce mi się wymieniać graczy, którzy mieli tutaj świat zwojować, ale ostatnim był Gomes, który odszedł za darmo w zeszłym roku ;)
» 9 grudnia 2020, 20:03 #653
18lech2804: Ruffnecky a na bramce Dea Gea czy jednak Henderson ?? FAKT Matic potrafi rzucic pile do przodu ale w obronie juz nie to takie mam wrazenie .. nie ta predkosc nie ta zwrotnosc
» 9 grudnia 2020, 20:06 #652
18lech2804: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 20:15

LTMek daj spokoj z tym Juventusem ogladalem ten mecz z moim bratem kibicem Juventusu jaki came back ?? Przegrywalismy tylko 1:0 nie gralismy kompletnie nic .. siedzialem pilem piwko a brat nawer mi nke docinal nie kopal lezeacego nagle Mata z z wolnego i pi roznym ktos z glowy nie pamietam kto totalny fart ..i te reakcje Morinho wygralismy a bylo mi wstyd taki to byl came beck .. z reszta pozniej z Sevilla w 1/8 pokaza l came beck .. Mourinho nie da totkom tytulu co najwyzej zajmie 2x2miejsce i rozsypie druzyne
» 9 grudnia 2020, 20:12 #651
LTMek: Po pierwsze to "comeback", bo za cholerę nie rozumiem czemu wplatasz tam formę przeszłą, gdy całość ma jedno konkretne znaczenie.
Po drugie to my z tą Sevillą w zeszłym sezonie umoczyliśmy w LE i nie ma na to usprawiedliwienia...
Ile było gadki o tym, że OGS woli wygrać 3-1 niż 2-0:? Ile było chrzanienia o ofensywnym futbolu?
Pochwały za ofensywny styl gry z PSG skutkują... 5 obrońców w Lipsku... Tego się nie da obronić...
» 9 grudnia 2020, 20:52 #650
ruffnecky: lech
Henderson bronił w drugim meczu z Turkami i też wtopiliśmy.
Wg mnie powinien być stopniowo wprowadzany na coraz głębsze wody.
» 9 grudnia 2020, 21:20 #649
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 18:37

[link usunięty]. meczyki. pl/newsy/top10-bramkarzy-na-swiecie-powrot-krola-ter-stegen-poza-podium-nowa-gwiazda-premier-league/156535-n?utm_source=notification . I gdzie jest nasz ten wspaniały David de Gea ktory to podobno jest top bramkarzy na świecie z wielkim doświadczeniem ?:D Zobaczcie sami ze nasz bramkarz zalicza regress i juz lepszy wcale nie bedzie . To bramkarz typowy na Everton moze Napoli ale na takie kluby jak Barcelona , Atletico , Real , Bayern , City czy United ktore chca osiagnać wiecej ... jest zwyczajnie za słaby . Powiedzialbym ze takich bramkarzy jest mnostwo na jego poziomie a nawet podejrzewam ze Henderson czy Romero lepiej by bronili i mielibysmy znacznie lepiej gdyby ktorys z nich stał na bramce aniżeli De Gea . Bramkarz musi grać dobrze na przedpolu a niestety De Gea jest mierny w tym aspekcie wiec w żadnym z tych klubow w/w nie miałby miejsca w 1 składzie .
» 9 grudnia 2020, 18:37 #648
pbskarpy: W 1986 do klubu przychodzi Alex Ferguson. Pierwszy tytuł zdobywa 6 lat później. Reszta to już historia.
» 9 grudnia 2020, 18:20 #647
tygrys26: Nie porownuj tatyxh czasów do tych, gdzie na transfery wydawało się po 200tys a nie po 100mln. Calkiem inny football, całkiem inne zaplecze do pracy. Teraz trener ma wszystko asystentów od każdej najmniejszej drobnostki.
» 9 grudnia 2020, 19:01 #646
RedDan: Tylko że tamte 200 tys. to nie było dzisiejsze 200 tys. Mało to rekordów biliśmy za "tylko" 2-4 mln w początkowym okresie?
» 9 grudnia 2020, 19:13 #645
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 19:34

De Gea kosztował niecałe 19 baniek, co dekadę temu było rekordową kwotą za bramkarza. Dzisiaj topowi hulają po ile? 100?

sprawdziłem, wygląda na to, że rekord to 80 baniek euro za Kepę ;D
» 9 grudnia 2020, 19:32 #644
MadBuzzer: Chyba zapominasz o 53 mln euro za Buffona :)
» 10 grudnia 2020, 06:36 #643
Pochmurny: Już tak na chłodno. Niby nasza polityka transferowa ma nam pomagać w rozwoju i oczyszczać skład, ale... Zacznijmy od tego, że ostatnie nasze transfery są w większości paniczne bez wcześniejszego planu i wizji. Ściągamy Bruno (nie trzeba przedstawiać, świetny transfer) po wielkich bojach w prawi, że ostatniej chwili zimowego okna zamiast zrobić to w lato. Dan James miał dobre wejście do drużyny, a teraz nawet na ławce można go nie zauważyć. Aaron Wślizg z wybiciem na aut lub rożny Wan Bissaka, hmm, mieliśmy czyścić skład, a sprowadzamy za ogromną kasę zawodnika który który umie jedynie zrobić wślizg... Czy my nie robimy koła? Darmian chociaż był ogólnie dobry w defensywie i zawszę dawał z siebie wszystko, a Aaron wygląda tak jakby mu zwisało i się nie chciało (za coś takiego piętnowani są Francuzi (nie twierdzę, że nie słusznie)). Przez ponad rok można nauczyć się chyba czegoś w ofensywie czy chociaż nie gubienia krycia, bo przecież czym on jest zmęczony, pewnie zapuszczaniem się do akcji ofensywnych(z jakiegoś powodu Selekcjoner kadry nawet na niego nie zerka podczas powołań)... On gra u nas w każdym meczu, a Brandon chłopak z akademii który nie raz pokazywał, iż zaangażowaniem wciąga wszystkich w obronie nie dostaje szans (umiejętność też nie ma zgorszych)
Odionn został wypożyczony aby dać więcej możliwości bo sprzedany został Lukaku, któremu prócz słabego często przyjęcia i zbyt dużej masie nie można było odmówić klasy i zaangażowania jak mało komu. Nigeryjczyk dostał znikomą szansę na pokazanie, ale zazwyczaj jak już wchodził to pokazywał jakość, my z niego nie korzystamy. Ściągamy panicznie Edinson (szanuję go, świetny zawodnik) który nie grał w piłkę od miesięcy. Ole gada w wywiadach, że w końcu mamy kogoś w składzie kto potrafi coś innego niż ci co aktualnie w nim są... Eeee, Odion jest niemalże kopia Edinsona (tak inna klasa, ale te same atrybuty)... Coś tu chyba nie gra?! Romelu również był podobnym graczem umiejącym grać tyłem, zastawiać się, głową uderzyć, walczyć na maksa... A więc sprzedajemy Lukaku, wypożyczamy w ostatniej chwili Odiona, olewamy go, ściągamy w ostatniej chwili Cavaniego który dawno w piłkę nie haratał, a później Ole w wywiadzie twierdzi jakich to on nam nowych możliwości nie daje?!?! Kręci mi się w głowie. Tellesa nie oceniam bo przyjdzie na to czas. Harry raczej mimo wszystko sprawdził się i jego rozegranie bardzo nam pomaga. Donny jest świetnym grajkiem i jestem jego fanem, ale dlaczego ściągamy jego gdy nie mamy żadnego stylu, a chłopak wszystko co umie to szybka gra kombinacyjna. Nasi kombinacyjnie grają raz na chiński rok. Opieramy się na indywidualnosciach, więc zamiast wydawać 40 mln na Beeka, to można było dorzucić trochę i kupić Jacka Grealisha który sam wygrywa mecze... Gdzie tu logika i budowanie czegoś? Pellistriego też przyjdzie czas oceniać, ale słabo to widzę, że chłopak który ledwo co zaczął grać w piłkę na krajowym podwórku jest wzmocnieniem za duże mimo wszystko pieniądze, a patrząc na grę młodych to jest kilku którzy w naszej kadrze bardziej się wyróżnia. Rezerwowy z Wybrzeża, hmmm, fajnie wygląda na filmikach, ale to wszystko co można o nim powiedzieć bo nie gra... Pieniądze ogromne, jak za zawodnika który już wyróżnia się w drużynie grając we każdym meczu. Życzę drużynie jak i nam aby okazał się perłom, ale my go kupujemy tylko dlatego bo jego transfer do innej drużyny nie doszedł do skutku. Gdzie tu jest budowanie zespołu? Przemyślane ruchy? Wizja trenera? Ole wiadomo, że wcześniej czy później zostanie odstawiony, ale ja nie widzę pomysłu na drużynę, na kroki aby zespół tworzył swoją tożsamość. Nie można twierdzić, że powroty w przegrywanych meczach to coś czym jest się chwalić. Może u Fergusona tak było bo u nich gdy coś takiego się działo to był wypadek przy pracy i po prostu wracali do swojej gry, a teraz to jest codzienność, że gramy słabo i żeby wygrać muszą dać coś o wiele więcej niż dają normalnie (patrz Bruno). Niby ciągle trąbią o DNA, ale gdzie jest owe zaangażowanie w tym DNA, na treningach? De Gea zawszę był nijaki, Wan Bissake już opisywałem, Victor coś tam się zdenerwuje gdy koledzy go cisną, Harry stara się, ale idealny to on w tej materii również nie jest, Luke czasem powalczy, ale też charyzmy to on nie posiada (Tellesa nie oceniam), Scott niby jest twardy, ale prócz kuksańca dla przeciwnika to często nie wiele go widać, Fred po słabym początku swojej kariery na OT zaczął być zawodnikiem od którego Ole zaczyna ustawiać skład bo ma to coś czego brakuje reszcie czyli zadziorność, agresję i chęć aby dać wszystko swojej drużynie, choćby miał wypluć płuca, Paula nie skomentuje. Matic już jest wypalony i on może, a nie musi. To inni mają gryźć, a on miał uspokoić, nie biegać za każdym bo to nie ten typ zawodnika (cichy bez charyzmy). Donnego również nie chcę oceniać, ale gdy oglądałem mecze Ajaxu to było widać jak chłopaka cieszy się grą w piłkę i przeżywa, emocje wręcz się z niego wylewały, więc zobaczymy (liderem jednak napewno nie jest). Dan jest walczkiem i tyle można powiedzieć. Juan jest dobrym wujkiem, ale nie wojownikiem. Martial jest często bez emocji i w tym sezonie widać to bardziej. Nie wychodzi mu nic i bardzo to pewnie ma na niego wpływ. Też raczej nie jest to wojownik, jednak patrząc na jego reakcje po bramkach drużyny to jest często jedynym z nielicznych którzy nie kryją jak bardzo się cieszą (często darcie pyszczka z ugiętymi nogami i ręką na wysokości bioder, łatwo zauważyć tę cieszynke) Nie jest to grajek który jednak mentalnie pociągnie drużynę. Rash jest zawodnikiem który walczy, ale zazwyczaj wtedy gdy drużynie idzie. Gdy drużyna gra piach to sam zachowuje się jak dziecko i biega obrażony lub przechodzi obok meczu. Bruno nie ma co komentować tak jak Paula, każdy widzi i nie trzeba używać słów. Edinsona nie komentuję za grę u nas, ale wiadomo nie od dziś, iż jest wojownikiem i profesjonalistą w każdym calu, więc on może coś pozytywnego mentalnie wnieść. Podsumowując widać/nie widać jaki jest pomysł na budowę tej drużyny, co chcą wdrożyć, jaki jest szablon. Wcześniej czy później będzie zmiana kierowcy i pytanie czy znowu nie będzie trzeba powtarzać czynności... Nie mam zaufania do ludzi zarządzających klubem i odpowiedzialnych za zmiany bo ich ruchy go nie zapewniają. Sorrki za długość i gratki dla wytrwałych
» 9 grudnia 2020, 18:17 #642
pbskarpy: Totalnie się z Tobą nie zgadzam. AWB to nasz najlepszy prawy obrońca od lat. Cały czas mega mlody. Brandon wczoraj pokazał, że nadal powinien być 3 wyborem. A zresztą szkoda słów...
» 9 grudnia 2020, 18:28 #641
Pochmurny: Podaj proszę jakiś argument, a nie on jest najlepszy bo jest najlepszy gdyż jest najlepszy. Rozwiń myśl, wysil się skoro raczyles odpisać. Brandon w tym sezonie nie dostaje szans, a ty go oceniasz po paru minutach(ja pisałem o czasie przeszłym i tym co pokazywał gdy jeszcze grał)? Twoja wypowiedź jest tak samo dużo warta co ostatnie zdanie. Skoro nie chcesz rozmawiać i wymieniać się argumentami, to po co piszesz?
» 9 grudnia 2020, 18:39 #640
pbskarpy: Ojej... Zacznijmy od tego, że Darmian był środkowym obrońcą. I od czasów Valencii szukaliśmy prawego obrońcy. Przez chwilę miał nim być Dalot. Darmian jeśli tam grał to tylko z doskoku. Argument? No taki, że skoro non stop gra to znaczy, że zdaniem trenerów jest tam najlepszy. Drugie potwierdzenie takiego argumentu? Przede wszystkim porównania. Po prostu nie mamy nikogo innego w zespole lepszego od niego. Brandon - nie odmawiam mu talentu. Ale chłopak jest za wątły i nadal mało doświadczony, aby grac na obronie. Wiiele błędów spwodowoalo, że Shaw był pierwszym wyborem. Teraz gdy pojawił się Teles to znowu mamy prownanie: albo chudy Brandon, ktory szarżuje bez opamiętania, bez dobrego dośrodkowania i z takimi se umiejętnościami obronnymi, za to z całkiem fajną gra kombinacyjną lub doświadczony Brazylijczyk, który (przynajmniej w innej lidze) potrafi kreować wiele sytuacji bramkowych. Widać, czego chce Ole. A Shaw? Uważam, że jeśli gra to jego gra jest najbardziej równa. Dobry w ataku, sam strzela, asystuje i radzi sobie w obronie. Odion - od samego początku miał być wypełniaczem, drugim napadziorem pod nieobecność Martiala ew. Rasza. Jeśli sadziles, że chłopak wygryzie któregoś z naszych, tym bardziej Cavaniego, to nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz. A poza tym... szkoda słów. Zrozum, że Ty nie jesteś na treningach, nie jesteś asystentem, nie jesteś chociażby sprzątaczem na pustych trybunach OT lub w Carrington. Ty nie masz zielonego pojęcia, kto jest w formie, kto pod formą, kto jak sobie radzi i czy w ogóle pasuje do taktyki. To co wypisujesz to tylko pobożne życzenia. A dlaczego Brandon nie dostaje szans? Bo jest według trenerów za słaby? No.
» 9 grudnia 2020, 19:59 #639
Pochmurny: Czytanie ze zrozumieniem jest trudne, wiem o tym. Argumenty również bardzo ciekawe, nic nie widzisz, więc się nie znasz, ale ja mam rację bo widzę iż wychodzi w pierwszym składzie, więc jest lepszy... Ok. Darmiana i jego przymusowej grze na prawej obronie nie chcę mi się komentować bo skoro nie wiesz jaka jest główna pozycja byłego zawodnika twojego klubu to pozwól iż użyje pewnego cytatu "A zresztą szkoda słów". Brandon za wątły, Silva za mały, Messi to karzeł... Jedynym aktulnie zawodnikiem naszej kadry który powinien popracować nad swoją siłą jest Mason. Brandon nie raz pokazywał, że potrafi przepchnąć przeciwnika większego od siebie bo przede wszystkim próbuje i używa sprytu. To, że ma mało doświadczenia to kogo wina? Jak ma być zapchajdziurą to trzeba było go wypożyczyć. Taka sama sytuacja jak z Deanem. Wracając jeszcze do dośrodkowań, który niby z naszych obrońców robi to dobrze? Na pewno nie Bissaka choć przyznam, że ostatnio jedną piłkę po ziemi miał fajną (używam jego i Brandona bo Williams nominalnie jest prawym obrońcą, a na lewej grał z musu, tak jakbyś nie wiedział). Telles owych dośrodkowań na razie nie wiele pokazuje, ale jak już napisałem nie będę go oceniał bo na to jeszcze przyjdzie czas. Co do Shawa, ja również uważam, że gdy grał robił to najrówniej, ale zostawmy lewych obrońców bo ja pisałem bezpośrednio o Aaronie i Brandonie czyli prawej... Jeśli chodzi o Odiona to odsyłam do pierwszego zdania aktualnego postu i przeczytania ponownego pierwszego oraz zrozumienia o co mi chodziło. Jeśli nie zalapiesz to daj jeszcze raz znać i wyjaśnię, ale wierzę, iż dasz. Na koniec oczywiście, że nie widzę i masz tu rację, ale widzę jakie błędy popełniają zawodnicy którzy wychodzą, a często się owe powtarzają, więc coś to również musi znaczyć, nieprawdaż? Jeśli ciągle wychodzi jeden zawodnik i nie ma presji nawet gdy gra tragicznie to do czego może to doprowadzić, napewno nie do porawy. Fajnie, że jednak podjąłeś próbę, a nie zwiales. Pozdro
» 9 grudnia 2020, 22:05 #638
Gig5: AWB przypomina zjaranego gościa który nie wie co się dzieje na boisku
» 9 grudnia 2020, 23:16 #637
pbskarpy: Chłopaku Silva lub messi grają w obronie? Avb przychodził do nas jako najlepszy zawodnik crystal. Nie Było u nas typa, który od czasów jednonoznego valencii gral lepiej na prawej. Proszę o Staty gdzie u nas najczęściej występował darmian. Reszty nawet nie chce mi się już komentować. Ja widzę to inaczej ty inaczej.
» 10 grudnia 2020, 00:27 #636
Pochmurny: Chłopaku czy Williams jest środkowym obrońcą, że będzie walczył najczęściej z kolosami? Użyj czasem logiki, proszę. Najlepszym zawodnikiem Crystal był Zaha, ale fakt Aaron przychodził jako ich jeden z najlepszych, ale czy to coś zmienia? W Palace za zadanie miał praktycznie tylko bronić i tyle. Wszyscy zainteresowani transferem wiedzieli, że chłopak jest bezużyteczny w ataku i na Orły które w większości czasu są dominowane i muszą bronić był idealny. Tam udało się to maskować, a u nas widać. Jak to jest, że to osoba która wchodzi w dyskusję i od samego początku nie ma racji domaga się czegoś od drugiej? Tak trudno w dobie internetow poszukać statystyk skoro się nie wie jak jest? Cóż, jednak wiedz, że sprawdziłem na prędko (więc jest możliwość pomyłki, ucinki sezonu) abyś dalej mógł bronić swojej niewiedzy. A więc tak, prawa obrona 25 razy, lewa 12, środek 4, skrzydło jeszcze kilka razy. Nie twierdzę, iż w stu procentach się to zgadza, ale jak chcesz możesz poszukać na własną rękę. Wykorzystywanie ciągłe Antonio jest głupie i nie odnosiłem się do niego bo chłop zjadał jednego i drugiego oraz był nominalnym skrzydłowym, ale starzał się i jeśli się nie mylę to odszedł troszkę wcześniej niż Matteo. Kolejny raz ja muszę podawać argumenty i robić robotę kiedy ty, nic do owej dyskusji nie wnosisz i jeszcze masz czelność napisać, że reszty nie chce ci się komentować... Rada na przyszłość (nie tylko do Ciebie), jeśli nie masz nic merytorycznego do wyjawienia, to olej kogoś wpis i żyj w przekonaniu swojej racji, bo tylko irytujesz. Bez urazy, tobie się dostało bo mnie większość ludzi tu zaczęła wkurzać, a ty się nawinales i potwierdziels zasadę. Trzymaj się, bez odbioru.
» 10 grudnia 2020, 10:10 #635
pbskarpy: A gdzie logika u Ciebie? Chcesz mi powiedzieć, że każdy napadzior to dryblas? Wachlujesz informacjami po omacku. Najpierw silve i messiego porownujesz do obrońcy. A teraz gadasz że srodkowi obroncy walcza z kolosami. Idąc twoim tokiem rozumowania to aguero to kolos. Tak się już przyjęlo chłopaku (chociaż są odsteostwa) że obrońcy są zazwyczaj najbardziej rosli z całej 11ki. A kontynuować rozmowy z Tobą nie ma sensu, bo nie wiesz z jakim statusem przychodził do nas AWB. Czirs
» 10 grudnia 2020, 17:03 #634
MixEx: Ja to już bym nawet tego Olka przebolał do końca sezonu gdybym miał pewność, że po sezonie przyjdzie tu Naggelsman najlepiej razem z Upamecano.
» 9 grudnia 2020, 18:09 #633
DavvidUnited88: Czy wygrywasz czy nie ja i tak Kocham Cię, w sercu mym MU i na dobre i na złe.


Kto chce zwolnienia w tym etapie trenera to DZBAN.
» 9 grudnia 2020, 17:47 #632
Oskar062: Czyli kto ma inne zdanie niż Ty to dzban, piknie!
» 9 grudnia 2020, 17:51 #631
devilek777: Jeśli uważam, że 2+2 to 4 a Ty że 5, to jesteś dzbanem, mając inne zdanie. Rozumiesz?
» 9 grudnia 2020, 19:55 #630
SimonMU: Hm ,a co sie Stnaie jak Psg dzisiaj przegra> NIe mozemy byc nad nimi? Jak obecnie w wirtualnej tabeli> pzdr
» 9 grudnia 2020, 17:44 #629
PogbaKingOfMANU: Nie, nie mozemy. My juz odpadliśmy. PSG nawet jak przegrają to przechodzą dalej.
» 9 grudnia 2020, 17:46 #628
SimonMU: Czemu?
» 9 grudnia 2020, 17:53 #627
Mistrz1908: Bezpośrednie mecze się liczą.
» 9 grudnia 2020, 18:08 #626
Freddie: ta bramka na 1-3 dala PSG pewny awans nawet gdyby dzis przegrali.
» 9 grudnia 2020, 19:28 #625
primasort: 1.Pochettino.
2.Nagelsmann.
3.Tuchel
Tak bym to widział, generalnie szkoda zwolnienia Jose,bo wystarczyło mu kupić piłkarzy z charakterem, a byśmy wrócili na szczyt.
» 9 grudnia 2020, 17:34 #624
BajtiMU: Gdyby kiedykolwiek do tego doszło to byłbym za takim samym układem co do kolejności trenerów jakich bym widział w United.
» 9 grudnia 2020, 17:46 #623
Camorrista: 1. ALLEGRI
2. Bielsa
3. Tuchel
4. Nagelsman
5. Pochettino
Troche inne typy, kolejnosc nieprzypadkowa
» 9 grudnia 2020, 17:46 #622
wider: Allegri to lubi grać defensywnie a patrząc co czasem nasza obrona odwala to mogło by być z nami krucho
» 9 grudnia 2020, 17:52 #621
Strzelec: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 18:03

@primasort
Sam chciałeś zwolnienia Mourinho. Od odpadnięcia z 1/8 finału z Sevillą marudziłeś, że Jose powinien wylecieć itd. Jeśli Poche przyszedłby tutaj to po pierwszej jego wpadce pisałbyś, że szkoda Ci zwolnienia Ole.
» 9 grudnia 2020, 17:59 #620
GoForWin: "Tak bym to widział, generalnie szkoda zwolnienia Jose,bo wystarczyło mu kupić piłkarzy z charakterem, a byśmy wrócili na szczyt.
Szkoda, że tego nie zauważałeś, kiedy byłeś jednym z największych krzykaczy "MouOut".
» 9 grudnia 2020, 18:00 #619
Miki1980: Tylko i wyłącznie Pochettino
» 9 grudnia 2020, 18:07 #618
H2O1994: A po miesiącu będzie Poche out...
» 9 grudnia 2020, 18:08 #617
MixEx: Ale tu nikt nie zwalniał Ole po miesiącu on już jest tu 3 lata chłopie otrząśnij się.
» 9 grudnia 2020, 18:11 #616
H2O1994: No może nie po miesiącu ale po max 3 miesiącach już było głupie gadanie w stylu Ole out, jakby był Mourinho to byśmy wygrali itp.
» 9 grudnia 2020, 18:14 #615
MixEx: A skąd ty wiesz co by było? Popatrz na Bayern Kovac mówi, że nie ma kim grać i ogólnie słaby skład, jak można od niego czegokolwiek oczekiwać? Po czym wchodzi Flick i robi z nich najlepszą drużynę na świecie. Może akurat z Poche czy Nagelsmanem United w końcu zeskoczy. Skoro Poche i Nagelsman nie są gwarantem sukcesu to powiedz mi jakim gwarantem jest Ole dla mnie jeszcze mniejszym niż wyżej wymieniona dwójka. Pomyśl o tym.
» 9 grudnia 2020, 18:20 #614
DaredevilUtd: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 18:27

Główny jego hejter pisze, szkoda Jose? No nie wytrzymam, Ty to jesteś najlepszy. Większego Hipokryty to ze świecą szukać XD
» 9 grudnia 2020, 18:24 #613
H2O1994: Żaden z wymienionych nie jest gwarantem sukcesu ale fakt, możliwe że będzie lepiej z Poche czy Nagelsmannem, nie zaprzeczam. Ja tylko zwróciłem wagę, że kto by nie był trenerem to przegra 2 mecze w krótkim czasie i będzie pisanie xyz out...
» 9 grudnia 2020, 18:29 #612
NexaT: Pozwolę sobie wrzucić swoj komentarz spod innego newsa, bo widzę że bardzo mało osób komentuje postawę Harrego przy 3 bramce.

"Parodią tutaj to jest zachowanie Maguire'a. Czemu on nie wybił tej piłki tylko przystopował i puścił wolno? To chyba tylko on sam wie, może do de Gei coś krzyknął, ale no w takim momencie meczu gdy jest walka o najwyższą stawkę to taka piłka powinna w trybuny od razu lecieć.
De Gea jest bardzo dobrym bramkarzem, nie raz bronił niemożliwe piłki również sam na sam, więc wierze że wie jak zasłonić duży obszar bramki. On sam chyba był zaskoczony że Harry to puścił, co jest dla mnie kryminmałem. "
» 9 grudnia 2020, 17:24 #611
DavvidUnited88: To była bramka na 3-0, gdyby ona nie wpadła to Lipsk niewiadomo czy by później stracił 2.
» 9 grudnia 2020, 17:39 #610
BajtiMU: Mnie się wydaję,że po prostu był przekonany,że tą piłkę zbierze David po czym rozpocznie szybko akcje niż miałby on ją wybić na rzut rożny czy aut gdzie byśmy stracili cenne sekundy.Dlatego czas na Hendersona i przekonanie się jak on będzie współpracował z obrońcami.
» 9 grudnia 2020, 17:44 #609
NexaT: Przecież ta bramka padła w 69 minucie. Jakie sekundy. O sekundach można mówić jak jest doliczony czas gry, a nie jak się ma ponad 20 minut na strzelenie dwóch bramek. Harry powinien tą piłkę od razu walić na róg albo gdziekolwiek, a nie przy takim tempie gry myśleć sobie, że może de Gea złapie.
» 9 grudnia 2020, 18:36 #608
Camorrista: Champions League goals since Alex Ferguson retired:
Man Utd 62-84 Cristiano Ronaldo

Ogolnie to jak patrze na nasz terminarz grudniowy, to nie wyglada on na łatwy. Jak myslicie, OGS poleci przed koncem grudnia? Czy utrzyma sie na stołku jeszcze przez pare miesięcy?
» 9 grudnia 2020, 17:20 #607
mordynator: Daj tam każdą drużyne poza Bayernem,Barceloną,Realem i może Juve to będzie podobnie.Dla mnie OGS do końca sezonu na pewno zostanie.Tylko jeśli chce dalej w spokoju kontynułować swój projekt to musi ten sezon skończyć top4,bo niestety obawiam sie że nie spełnienie dwóch najważniejszych celów w tym sezonie czyli braku Top4 i ćwierćfinału LM(Przypuszczam że taki był cel realny w LM) będzie skutkowało zwolnieniem i tu już niestety Ole bedzie miał małe pole obrony.
» 9 grudnia 2020, 17:28 #606
celny: OGS mimo wszystko robi dobrą robotę i uważam, że na tym etapie zwolnienie go będzie głupotą.

W końcu widać plan budowy tej drużyny. Ściągamy odpowiednich zawodników, transfery wyglądają na przemyślane. Cały czas pozbywamy się szrotu, zostały tylko miernoty bez ambicji - Jones, Rojo oraz Lingard, któremu w sumie życze dobrze, ale nie u Nas.

Jestem zdania, że trzeba dać Solskaerowi jeszcze przynajmniej rok. Niech sprowadzi tego Sancho, może jakiegoś DP i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Wtedy będzie można powiedzieć, że jest to jego jedenastka i jeśli nie będzie wyników, wtedy pomyślimy o zmianie trenera, teraz to nie ma sensu.

Najbardziej się obawiam, że zarząd zwolni Edka, zatrudni jakiegoś Pochetino i znowu się zacznie ściąganie gwiazdeczek, które idą do nas tylko dla kasy
» 9 grudnia 2020, 17:44 #605
JohnyKukurydza: Wydaje mi się ze nie poleci i będzie trenerem United w przyszłym sezonie.
» 9 grudnia 2020, 17:45 #604
mordynator: celny
Ogólnie dobrze piszesz że Ole potrzebuje czasu.Tylko pytanie czy ten czas dostanie jeśli nie zakwalifikowalibyśmy sie do LM w przyszłym sezonie.Nie wiem czy zarząd i najwięksi sponsorzy(Adi i Chevrolet) mogą sobie pozwolić na kolejny sezon bez LM.
» 9 grudnia 2020, 17:54 #603
Camorrista: No i jestem podobnego zdania. Dac czas OGSowi przynajmniej do końca sezonu, a to dlatego ze w grudniu w koncu bedziemy mieli PAWEGO SKRZYDŁOWEGO z prawdziwego zdarzenia. Mimo ze to nadal dzieciak, to potencjal brzemie w nim ogromny i jak zacznie byc wprowadzany to bedziemy mieli juz finalny zarys projektu OGSa i na papierze i na boisku. Dopiero na koniec maja bedziemy mogli ocenic, na czym stoimy i czy warto to kontynuowac.
» 9 grudnia 2020, 17:54 #602
mordynator: Camorrista
Jak na ciebie to bardzo pozytywnie o Ole :D
» 9 grudnia 2020, 18:06 #601
H2O1994: Dokładnie tak jak piszecie, według mnje zostanie do końca sezonu, jak będzie top4 to go nie zwolnią a jak nie będzie to out, wszystko na to wskazuje.
» 9 grudnia 2020, 18:12 #600
AUDIoooo: Kiedy losowanie LE? Piątek czy poniedziałek?
» 9 grudnia 2020, 17:04 #599
UnitedFan07: Oby Real dzisiaj odpadl przynajmniej bedzie to jakies pocieszenie na dzisiejszy wieczor co jak co ale Real swoja gra i wynikami nie zasluzyl na awans do 1/8 LM tylko rewelacyjna Borussia i Szachtar.

Co do meczu United szkoda zaprzepaszczonej w tak frajerski sposób szansy to PSG powinno wyladować w LE gdyby tylko United grało konsekwentnie oby tylko to nieoznaczało (tfu) dluzszej absencji United w LM pamietam doskonale Liverpool jak odpadal tez w grupie w sezonie 09/10 a zanim ponownie weszli do LM mineło chyba 8 lat niestety teraz United przypomina ten wlasnie Liverpool z tamtych czasow czyli upadek.

Co do losowanie LE mam na to wywalone nie interesuje mnie na kogo trafi United mam juz dość widoku grania United w tych rozgrywkach miejsce United jest w LM i tyle nawet po odpadaniu w 1/8 co sezon.
» 9 grudnia 2020, 17:41 #598
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 16:54

No cóż zagramy sobie w tej LE . Tam chociaz mamy jakies szanse na wygranie tego pucharu i jestem ciekawy jak daleko zajdzie nasza druzyna i na ile ich stać w tym sezonie . Pamietajmy ze niby to LE i tutaj są silne zespoly takie jak Tottenham Inter , Ajax , Sevilla czy inne solidne Olympiakosy . To bedzie troszke level niżej aczkolwiek nadal wymagajacy wiec zobaczymy jak nasza druzyna sobie w tym wszystkim poradzi . Aczkolwiek nie jestem pewny czy stać nas na to patrząc na to jakich mamy asów w druzynie + słabego taktycznie trenera to nawet takie Salzburg czy Olympiakos mogą nas wywalić . Niechce sie pastwić nad Solskjaerem ale wydaje mi sie ze nawet jesli sciagniemy Sancho i innych Haalandów to pewnego poziomu i tak nie przeskoczymy . Tutaj potrzeba raczej fachowca . Dopóki z tupetem nie pozbedziemy sie takich zawodnikow jak De Gea czy Pogba to czarno to widzę . Mysle ze czas na zmiany i to nawet na bramce i tutaj trzeba miec jaja zeby to zrobić bo inaczej bedziemy tak w kółko raz sie odbijac i raz obijać dna . Oczywiscie stoper nowy rowniez mile widziany bo niestety Lindelof jak i Maguire to tylko solidni obroncy i nic pozatym . Potrzeba nam tutaj czegoś znacznie lepszego na tej pozycji i to z charakterem . Swego czasu podobał mi sie Rojo pod wzgledem umiejetnosci jak i charakteru , ale niestety kontuzje go zniszczyly ...
» 9 grudnia 2020, 16:51 #597
kamtor: A co myślicie o Ernesto valverte jako następca ole
» 9 grudnia 2020, 16:35 #596
marjo: Myślę że Brzęczek był by lepszym wyborem.
» 9 grudnia 2020, 16:35 #595
IntruZ9: A to już Ole zwolnili że następca?
» 9 grudnia 2020, 16:42 #594
Pezet: A ja mysle ze Valverde jest dobrym trenerem . Widać jak Barca sobie radzi po jego zwolnieniu .
» 9 grudnia 2020, 16:50 #593
rvn10: Tylko Allegri
» 9 grudnia 2020, 17:16 #592
BajtiMU: Po meczu z PSG górowała zwyczajnie złość,natomiast po wczorajszym meczu smutek.Po losowaniu grup LM każdy wiedział,że będzie bardzo trudno z niej wyjść bo to w końcu zeszłoroczny finalista oraz półfinalista ale zagraliśmy w niej na tyle dobrze,że awans był na wyciągnięcie ręki a to,że nie awansowaliśmy jesteśmy winni tylko My sami.Strasznie szkoda bo człowiek czeka tak na te emocje w Lidze Mistrzów,na grę z samą czołówką i kiedy jest już tak blisko to zostajemy z cholerną grą w czwartki.Co do ligi Europy to nie zrobiłym nic innego jak zagrał w pełni drugim garniturem a całe siły zarzucił na Premier League aby trzymać się przede wszystkim bardzo blisko czołówki a koniec końców byśmy zobaczyli co z tego wyjdzie na koniec sezonu.Co do wczorajszego meczu to Ole moim zdaniem zagrał zbyt zachowawczo i byłem przekonany,że postawi choćby na VDB.Poniekąd jest też również zrozumiały ten skład.Chodziło zapewne aby Lipsk bił głową w mur,aby coraz bardziej się otwierał po czym stworzyła by się okazja dla Marcusa czy Masona.Tylko,że pozostawienie hektara wolnej przestrzeni bez AWB i to już w drugiej! minucie totalnie spaliło ten plan.Trochę jednak tez żal tego chłopaka bo nie można zapominać,że w sobotę musiał tyrać przez 90 minucie po czym za dwa dni zagrać znów na pełnych obrotach ale rzecz jasna nie usprawiedliwia to tak katastrofalnego błędu w ustawieniu.Najbardziej Ole negatywnie mnie zaskoczył niektórymi zmianami co już niejeden użytkownik już wspomniał.Wprowadził zawodników którzy nie grali bardzo dawno i co oni niby rzekomo mieli zrobić? Kiedy oni tylko Nas jeszcze bardziej opóźniali i tracimy tak bardzo cenne dla Nas sekundy bo bali się pressingu ani nie potrafili choćby przyjąć piłki.


Z racji tego,że w Naszym klubie panuje ogromna presja.Czeka Ole w sobotę bardzo trudne wyzwanie.Jeżeli nie daj boze będzie to blamaż z Naszej strony to Ole może czekać bardzo poważna i konkretna rozmowa.


Kibicujemy i jedziemy dalej ;)
» 9 grudnia 2020, 16:27 #591
ponczok: byle nie Pochettino, chce jeszvze wierzyc w OGS, ale tr jego zmiany od poktora roku sa tragiczne, Nagelsmann prosze!
» 9 grudnia 2020, 16:08 #590
Pyra: Jedna rzecz na 100% by się spodobała Glazerom, on na transferach jeszcze zarabia :)
» 9 grudnia 2020, 16:15 #589
vanantgaal: Co do zmian OGS to wczoraj na 5 zawodników linii defensywnej 4 zostało zmienionych:) To chyba jednoznacznie pokazuje jakim składem i ustawieniem wczoraj wyszliśmy
» 9 grudnia 2020, 16:22 #588
Abstrahujacy: Łatwiej jest zarabiać na transferach będąc Lipskiem czy Arsenalem niż jednym z 3 największych klubów świata i trener nie ma tu wiele do rzeczy.
Jak sprzedajecie dowolną rzecz, jak choćby telewizor, to będziecie bardziej skorzy negocjować cenę z biedakiem niż z gościem z Mercedesa. Na dodatek ten biedak wcale nie musi mieć mniej gotówki, ale wyglądać na biedniejszego.
» 9 grudnia 2020, 16:49 #587
atos1987: Jak byłem wielkim obrońca OGSa tak po tym meczu uważam że on tu zawinił całkowicie. Jak można grac tak defensywnym składem?! Nie oceniam poszczególnych piłkarzy bo to już i tak nie ma sensu ale to co zrobił trener to jest szok.
» 9 grudnia 2020, 16:03 #586
duxTomek: Już we wtorek na DP: Ole: "Skupiamy sie na Premier League" Magurie: "Musimy zapomniec o blazamu w LM. Wszystkie rece na poklad i skupiamy sie na lidze. Musimy skonczyc lige w top 4."
» 9 grudnia 2020, 15:40 #585
tygrys26: XD
A co najgorsze to tak będzie wyglądać.
Przegramy mecz to bedzie ze No w drużynie jest świetna atmosfera, ale musimy zapomnieć o dzisiejszym meczu i skupić się na reszcie sezonu.
» 9 grudnia 2020, 15:57 #584
kolokolo98: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 15:03

Niewiele osób zwróciło uwagę na postawę Lindelofa przy trzeciej bramce, bo ten fragment był pomijany przy telewizyjnych powtórkach, ale widac go tu od 1:22 footyheroes.com/champions-league-highlights-goals-replay-video-news/rb-leipzig-vs-manchester-united-highlights/

Wan Bissaka robi dobry wślizg, piłka trafia do Lindelofa, a ten mając Pogbę 2 metry (!) od siebie, zagrywa do Angelino. Po czym pada dośrodkowanie, rykoszet i gol.
» 9 grudnia 2020, 15:03 #583
vanantgaal: Lindelof nadaje się na mecze,w których nam wszystko wychodzi. Jak coś idzie nie tak to jest to najsłabsze ogniwo obrony. Robi się mega niepewny i robi babola za babolem
» 9 grudnia 2020, 15:34 #582
Jakusa: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 14:52

Tak dla rozluźnienia atmosfery rzucę Wam przemyśleniem Romana Kołtonia z wczorajszego studia pomeczowego, którego zdaniem Pogba był najlepszym graczem United wczoraj i drugim najlepszym po Angelinio w całym meczu xD
» 9 grudnia 2020, 14:50 #581
Lingardiho9: Kołtoń jest klaunem.
Mizernym dziennikarzyną, która nie pierwszy raz ma zupełnie inny pogląd na rzeczywistość.
Kiedyś lubiłem oglądać Cafe futbol, ale odkąd odszedł stamtąd Borek, to szkoda czasu na ten program.
» 9 grudnia 2020, 16:18 #580
H2O1994: Mi się wydaje że Ole dostanie szansę do końca sezonu, jak nie będzie top4 to pewnie nas opuści i nie będzie w tym nic dziwnego.
» 9 grudnia 2020, 14:32 #579
mordynator: Dokładnie takie samo mam zdanie TOP4 to główny cel LM też była ważnym celem ale troche mniej niż liga.
» 9 grudnia 2020, 17:19 #578
tygrys26: Jaki bałagan po LVG i Mou? Juz tyle czasu minęło ze każdy o nich zapomnial. Nie wyjezdzaj z takimi rzeczami tu.
Ole to nie będzie trener z najwyższej półki, widac ze brakuje mu zmyslu taktycznego i nie umie ustawić drużyny pod przeciwnika. Do dzisiaj nie rozumiem co chcial udowodnić wystawiając 7 zawodników defensywnych.
» 9 grudnia 2020, 14:27 #577
Czerwony123: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 14:48

Jak ktos tu pisal wczesniej, ze wygladamy mentalnie dobrze to nie wiem co powiedziec... Wychodaimy 7ma defensywnie nastawionymi zawodnikami I doatajemy baty od lipska...To nie powinno miec miejsca. Z calym szacunkiem dla norwega, ale 2 lata powinno wystarczyc do przystosowania sie do modern football. Bledy w kryciu, brak lidera w defensywie. HARY, ktory robi w gacie przy kazdej centrze w pole karne. Ile mozna jechac na fuksach? . Raz , dwa ,trzy moze sie udac, ale wczoraj nas ustawiono do pionu. Wczorajsze zmiany olka to zwykle samobojstwo, brak wyczucia, wizji. Skonczylem szkole, mam magistra, ale na prace w tesli sie zwykle nie nadaje. Tak samo jest z olkiem.
» 9 grudnia 2020, 14:43 #576
Pyra: Ale tu nie chodzi o to jakim ustawieniem wyszliśmy, Nagelsmann sam powiedział, że było gotowy na 5 jaki i 4 z tyłu, po prostu on chciał ten mecz wygrać i go wygrał, szukał naszych słabych punktów i je znalazł.
Jak poparzę na skład Lipska to on co mecz wychodzi innym ustawieniem i nawet jak zmieni 5 zawodników to dalej wszystko ma ręce i nogi.

A jaki był nasz plan na mecz? Murarka? Coś innego?
Tak naprawdę mogło do 20 minuty być 4-0, mieli słupek z główki, 200% Forsberga.
» 9 grudnia 2020, 15:23 #575
Czerwony123: Jaki plan? , a taki , ze go nie ma. Norweg po 2ch latach nie moze ogarnac najlepszej dla siebie formacji. Cos tam mowil, cos chce , DNA Itp... Solskjera podejscie do pilki jest takie, jak zwyklego kowalskiego, gra w totka I mysli, ze w koncu moze sie uda. Kazdy z nas tu wie, ze Oli nie ma warsztatu, chyba wiekszosc sie zgodzi. Ja , oraz inni liczyli na jego autorytet bardziej, jak na zdolnosci menagerskie. Co sie okazalo? Olek nie jest nawet autorytetem. Wyszedl sobie na mecz, zeby zremisowac, no to nam wystarczalo. Tracimy bramki w taki sposob, ze nawet za Luja tak nie bylo. Hary ma pelne rajty, bisaka nie wraca na pozycje, juz ktorys raz. Przed meczem juz wiedzialem, ze bedzie problem z Angelino I prosze! W pomocy dziury. Odleglosc od Matica I mctoma do bruno byla jak z gdanska do ustrzyk dolnych. Bylejactwo. Jestem ostatnim zeby zwalniac Olka, ale juz wystarczy.
» 9 grudnia 2020, 17:09 #574
mycka86: #Czerwony123 przez podejście mentalne rozumiemy zupełnie inne rzeczy. Nie chodzi o to, że sztab szkoleniowy zdecydował o wyjściu defensywnym składem, ale to że drużyna tworzy kolektyw i piłkarze są zadowoleni i chcą wygrywać w każdym meczu, cieszą się wspólnie ze strzelonych bramek itp. W ostatnim meczu nie było tego widać, ale od początku sezonu jak najbardziej. Nie mówię, że są najważniejsze rzeczy na świecie, ale mówią wiele, o tym że w około klubu panuje pozytywna atmosfera i ta grupa chce razem wygrywać. Wiem, problemem jest to, że na razie tylko chce. Ale to i tak najwięcej od czasów SAFa.

Widać to szczególnie gdy przegrywamy, gdy drużynie nie idzie. Każdy się mobilizuje i widać w nim sportową złość. Gdy z ławki wchodzi ktoś kto dawno nie grał, to daje z siebie 100% i nie odwala pańszczyzny. Przypomnij sobie jak to było za Mou, aż mi się płakać chce gdy sobie przypominam te czasy.
» 9 grudnia 2020, 17:21 #573
Czerwony123: Z calym szacunkiem, ale co widac od poczatku sezonu? . Wroc do meczu z takim Brighton, gdzie mielismy fuksa. Tam powinno byc 3 do jaja z Brighton, powinnismy dostac baty. To , ze potrafimy, jest tylko I wylacznie sprawa indywidualnoci naszych zawodnikow takich jak bruno, rash... Ja nie widze tu zadnej druzyny, zespolu, kolektywu oraz checi zwycieztwa. Lipsk walczyl o kazda pilke, a co robilismy my? . Ogladalem ostatnie pare meczy Lipska, to troszke takie niemieckie city, gdzie lubia utrzymywac sie przy pilce, tworzyc sytuacje. Ogladajac te ostatnie pare meczy wiedzialem, ze bedzie ciezko. Ciekawe co robil Solskjer? , wyszedl po remis.... za stary kibic jestem zebym strawil bylejactwo.
» 9 grudnia 2020, 17:37 #572
vanantgaal: Mycka86
Nie mogę się zgodzić z tym, że widać dobrą atmosferę i mobilizację gdy nam nie idzie. Mobilizują się jednostki, nie cały zespół. Sportową złość widać i części zawodników, pozostała część niczego takiego nie prezentuje, może poza machaniem rękami i strojeniem nieszczęśliwych min. Dowodzi to tylko tego, że tak różowo nie jest jeśli chodzi o mentalność naszych zawodników. Teraz ponownie znajdą się pod mega ostrzałem medialnym i po raz kolejny zrobi się nerwowo. Problem tego zespołu polega na tym, że w większości spotkań liczymy na to, że mecz wygra się sam. Dopiero jak jesteśmy kompletnie pod ścianą to wtedy cześć zawodników faktycznie zaczyna gryźć trawę. To nie świadczy o dobrej mentalności zespołu i jego sile.
» 9 grudnia 2020, 17:56 #571
mycka86: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 14:02

Jest wiele głosów o zmianie managera. Taka zmiana ma sens, tylko w przypadku gdy zespół oprócz słabych wyników jest również rozbity mentalnie i nie rokuje poprawy. Wyniki nie są na miarę tego klubu, ale chyba tylko SAF mógłby sprawić, że zaczniemy nagle wygrywać z każdym. Szczególnie w tym dziwny sezonie, gdzie gra się non stop co 3 dni i nie ma czasu na normalne trenowanie.

My natomiast mentalnie wyglądamy co najmniej dobrze. Kadrowo też co raz lepiej. Chciałbym przypomnieć, że niecały rok temu w pierwszym składzie musiał z konieczności wychodzić Pereira lub Lingard, a goniąc wynik w końcówce wpuszczaliśmy Chonga, bo zwyczajnie nie było kogo z graczy ofensywnych. Tu na prawdę był potężny bałagan po Mou i LvG. Brak awansu jest tragiczną sprawą, ale my dopiero wychodzimy na prostą w planowaniu długofalowym.
» 9 grudnia 2020, 14:01 #570
vanantgaal: Kadrowo wyglądamy coraz lepiej, bez dwóch zdań. Natomiast mentalnie wyglądamy źle, ciągle źle od 7 lat. Wg mnie właśnie ponownie zboczyliśmy z tej prostej w ostatnim czasie. Żeby ten zespół poczuł głód gry o najwyższe cele musi się do nich zbliżyć. RB Lipsk jest w gazie, w zeszłym sezonie w LM zaszli daleko. W tym mają głód zajścia jeszcze dalej. Podobnie było z Liverpoolem i innymi. Jeśli będziemy odpadać na takich etapach z pucharów i to będzie norma to nikt nie pomyśli w zespole o wygraniu czegoś. Każdy mecz rozpoczynany fatalnie ostatnio. Kilka razy udało nam się wrócić do gry ale tylko dlatego, że żaden z przeciwników nie potrafił nas dobić choć miał do tego idealne warunki. Co z tego, że kilka indywidualnych zrywów zapewniło nam 3 pkt skoro reszta zespołu jeśli nam nie idzie nie potrafi mentalnie udźwignąć ciężaru odpowiedzialności. Oczywiście rozliczenia trenera będą dopiero po sezonie, nie teraz. Uważam, że OGS robi dobra robotę ale ostatnio kilka razy się pogubił. Ale trzeba uznać, że okres ochronny się skończył i po dwóch latach terzeba od niego wymagać minimum tego co od poprzedników. Na ten moment trzeba mu życzyć jak najszybszego powrotu na właściwe tory bo robilismy regularnie kroki do przodu a w ostatnim czasie zrobiliśmy krok w tył.
» 9 grudnia 2020, 16:00 #569
rreddevilss: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 13:40

Troszke ochlanalem więc dodam coś jeszcze ,jak mnie śmieszą te głosy, że LM przegraliśmy w Turcji XD halo to była 3 kolejka, po 4 kolejkach mamy 9 pkt i do awansu brakuje nam jednego punktu, mamy mecz z PSG 1-1 i 48 minutę i pusta bramkę i co robi nasz gwiazdor z Francji? Wali w kosmos, mamy 56 minutę i ponownie ma setkę i wali z całej pety w bramkarza jak jakiś bezmozgi junior, z całym szacunkiem, ale LM przegrał nam właśnie Martial no i oczywiście nasz Trener, który fatalnie ustawił drużynę w obronie a na domiar złego wczoraj przy 3-0 dokonuje zmiany 2 obrońców mając na boisku Mate i Ighalo?? Było ich puścić za kogokolwiek wtedy i rzucić wszystko na atak, przyszłość pokazała że zdobyliśmy 2 gole i jak bardzo te zmiany były bezsensu i o to mam największy żal i złość.....



Widzę jak Ole oczyszcza nasz klub, oczywiście ze widzę , ale jest u nas już 2 lata i trzeba to przełożyć na wynik a takiego już w tym sezonie nie będzie bo odpadnięcie z LM to katastrofa, po prostu straciłem zaufanie do naszego trenera , w lidze świetnie broni Henderson by potem na ławkę zrobić wyjazd..
» 9 grudnia 2020, 13:36 #568
GoForWin: Być na pierwszym miejscu w grupie, po czym spartolić to wszystko i odpaść z rozgrywek... Typowe United znane od lat. To wszystko całkowicie mnie wypruło z emocji, zwyczajnie nie czuję już nic po takich porażkach.
» 9 grudnia 2020, 13:15 #567
joyrider: Arsenal ma to co roku, być na pierwszym miejscu w lidze i nie wygrać mistrzostwa...
» 9 grudnia 2020, 13:17 #566
kckMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 13:26

Dla mnie ten mecz w Turcji był decydujący. Jeszcze bardziej mogli dreptać. Rozleniwili się po efektownych zwycięstwach z PSG i Lipskiem, bo inaczej tego nie można nazwać.

Rewanż z Basaksehirem udowodnił, że wszystko polegało na zaangażowaniu i koncentracji. Dostali dzwon w Turcji i się skupili na drugim meczu.

A z PSG i Lipskiem. Cóż. Raz my ich, raz oni nas, tak często się dzieje w bardzo wyrównanych grupach.
» 9 grudnia 2020, 13:24 #565
Oskar062: Ciekawi mnie w sumie ta sytuacja, gość pisze o tym jak poniekąd już przestały go dziwić porażki United, ze doszło do tego iż już go to nie boli. Pierwszy komentarz „A Arsenal to slabiaki i leszcze”
Co to ma w ogóle do tematu, to jak dostać 1 z matmy i mówić ze kolega tez dostał.
» 9 grudnia 2020, 13:56 #564
GGMUN6: Jeśli szukać pozytywów to przynajmniej w LE pokazac sie mogą Pellistri, Amad, Mejbri, Mengi czy Dean, chociaż według mnie to on powinien być jedynką w lidze.
» 9 grudnia 2020, 12:54 #563
Tomek19950307: po co żebyśmy mieli odpaść z jakimś Rangers albo Maccabi czy Antwerpią ? zresztą tam też są takie ekipy , które mogą nam błyskawicznie wybić z głowy finał jak choćby Napoli, Roma czy hamy
» 9 grudnia 2020, 13:44 #562
Strzelec: Pellistri powinien dostać szanse już w meczu z Sheefield. Urugwajczyk zbiera świetne recenzje za mecze w drużynach juniorskich. W ostatnich dwóch meczach strzelił dwie bramki.
» 9 grudnia 2020, 13:59 #561
Tomek19950307: jakie dwie ? bramkę i asystę. Skąd wzięła się druga
» 9 grudnia 2020, 14:12 #560
Strzelec: Strzelił wczoraj w EFL Trophy.
» 9 grudnia 2020, 14:24 #559
Tomek19950307: ale setkę zmarnował w stylu Grzesia Rasiaka co najmniej ;)
» 9 grudnia 2020, 14:45 #558
Strzelec: No tak w stylu Martiala, Greenwooda i Rashforda :).
» 9 grudnia 2020, 16:04 #557
N17: Ciekawe kto następny, trener z okręgówki albo ziomek od koszenia trawy na stanowisku menago byliby krokiem na przód.
» 9 grudnia 2020, 12:53 #556
klb9k: Pójdziemy dalej w stronę DNA, pewnie Nicky Butt :)
» 9 grudnia 2020, 12:55 #555
karol100: Wielkie nazwiska już były i to z Ole gramy najlepiej.
» 9 grudnia 2020, 13:22 #554
MixEx: Gramy najlepiej bo Olek ma z tych wszystkich trenerów najlepszych piłkarzy.
» 9 grudnia 2020, 13:43 #553
Magik1990MU: @Mixex

kolejny durny komentarz z twojej strony. Sprawdź sobie ile wydano za Mou i van Gaala i wówczas wróć do komentowania. Jose miał Pogbę i Zlatana, potem doszedł Matic mający jeszcze formę. No i de Gea umiał bronić. No ale Olek ma lepszy skład... i oczywiście to nie jego zasługa.
» 9 grudnia 2020, 13:47 #552
MixEx: @Magik1990MU

Tak miał Pogbę i Zlatana ale przypomnij sobie kto musiał kreować grę czy to aby nie był Lingard? Kto u Jose grał na obronie czy to aby nie Jones i Smoła? Obiektywnie Ole ma lepszy skład od Jose ale to trzeba mieć oczy, żeby to dostrzec.
» 9 grudnia 2020, 13:57 #551
Oskar062: Ja tez uważam ze Ole ma lepszy skład i lepsze perspektywy teraz bo mam takie wrażenie, że Ole dostaje to co chce, a o ile się nie mylę z Mou było tak ze wtedy gdy dostał tylko Freda to jego plany transferowe były inne.
» 9 grudnia 2020, 13:59 #550
Magik1990MU: a co napisałem na końcu? Ole ma lepszy skład od Jose, ale czyja to zasługa?
» 9 grudnia 2020, 14:00 #549
MixEx: To zaraz zaraz Magik, właściwie to czyja to jest zasługa bo raz w waszej narracji (obrońców Ole) jest tu pojazd po Woodwardzie, że mu Sancho nie sprowadził i że słabo robi trasfery a drugim razem chwali się Ole za dobre zakupy. To kto w końcu jest za nie odpowiedzialny?
» 9 grudnia 2020, 14:03 #548
Magik1990MU: No chyba oczywiste, że zarówno trener, jak i Edek. Ten pierwszy daje listę, ten drugi ją realizuje... albo i nie. na przykładzie ostatniego okienka widać, że i Ole nie dostał tych piłkarzy co chciał. Niemniej w jego zamyśle jest największa logika, bo van Gaal wymyślał sobie nierealne cele, a Jose brał topornych i starych graczy. O ile jednak kadra Luja wyglądała faktycznie słabo, tak Jose dostał kilku ciekawych grajków.
» 9 grudnia 2020, 14:26 #547
MixEx: @Magik

To, że Jose miał dostał kilku ciekawych graczy nie oznacza, że miał lepszy skład od Ole a o tym tu mowa.
» 9 grudnia 2020, 14:34 #546
Magik1990MU: Nie miał, to już zostało napisane. Za to dostał niemniej głośne nazwiska. Porównajmy:

Mou: Zlatan, Pogba, Lukaku, Fred, Miki, Matic i ew. Lindelof (Dalota i Granta nie liczę, bo to żadne wzmocnienia). 7 piłkarzy

Ole: Maguire, AWB, Bruno, Cavani, Telles, vdB (Jamesa i Ighalo też nie liczę). Łącznie sześciu. Jak doliczymy Jamesa to jest siedmiu, jak u Jose.
» 9 grudnia 2020, 14:58 #545
MixEx: @Magik

"kolejny durny komentarz z twojej strony. Sprawdź sobie ile wydano za Mou i van Gaala i wówczas wróć do komentowania. Jose miał Pogbę i Zlatana, potem doszedł Matic mający jeszcze formę. No i de Gea umiał bronić. No ale Olek ma lepszy skład... i oczywiście to nie jego zasługa."

To jednak de facto potwierdziłeś moje słowa o tym, że Ole ma najlepszy skład z nich wszystkich tak wiec kto tu pisze durne komentarze? Czy ja napisałem gdzieś, że to nie jest zasługa Ole, że ma dobry skład? Nie. Miał swój udział w budowie tej drużyny co nie zmienia faktu, że trenerem jest słabym. Co do składu Jose to on dostał tego Freda nawet go nie chcąc poza tym w ostatnim sezonie nie miał już Zlatana a za Mikiego przyszedł Sanchez. Aż mi się przypomniało jak Mou wręcz błagał zarząd na konferencjach o nowego ŚO którego oczywiście nie dostał.
» 9 grudnia 2020, 15:17 #544
klb9k: Wielkie nazwiska już były, za Ole gramy fajnie, ogólnie jest ekstra co ja czytam... Dla przypomnienia Van Gaal - puchar Anglii , Mou - Puchar Ligii, Vce mistrzostwo, Liga Europy, Moyes nawet on wyszedł z grupy LM. OGS 3 miejsce w lidzę po komicznym sezonie przerwanym z powodu pandemii, przerwa była nam na rękę bo wrócili czołowi na tamten moment gracze i można było zrobić mikrocykl przygotowawczy po którym pary i tak starczyło na 4 mecze a reszta to oddychanie rękawami i modlitwy żebyśmy w pierwszej połowie coś strzelili bo w drugiej brakowało paliwa. Nawet Moyes potrafił nas rozgryźć taktycznie bo po pierwszej połowie powinniśmy przegrywać 3;0 z west hamem. Teraz derby i City, które będzie chciało nas zniszczyć za porażki w zeszłym sezonie i które wraca do formy. Ale za Ole jest swietnie gramy najlepiej, wyciągamy wnioski i co dalej? Kolejne sinusoidy ?
» 9 grudnia 2020, 17:08 #543
Wirus: Popadliśmy w marazm, taką beznadziejność. Nie widać za bardzo światełka w tunelu do zdobycia jakiegoś wartościowego trofeum przez ładnych pare lat (Premier League, Liga Mistrzów, Puchar Anglii).
Jesteśmy jak Liverpool z przed ery Kloppa. Co z tego jak nawet ugramy TOP4 (w zwycięstwo Premier Leauge nie wierze), jak to nam nie da żadnego pucharu.
Ehh ciężkie czasy nastały dla nas dla kibiców Manchesteru United ...
» 9 grudnia 2020, 12:49 #542
Szprycer: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 12:47

Dalej trudno mi jest zrozumieć jak można w najważniejszym meczu w LM zacząć formacją z 5 obrońców i 2 defensywnych pomocników. Dodatkowo wystawić Shawa który wraca po kontuzji i Matica który nie grał od dawna. Widać, że obrona nie jest monolitem to grajmy sprawdzonym 1-4-2-3-1, wystawiając optymalny skład. Po co tyle bredni o tej mentalności i ofensywnej grze skoro przychodzi ważny mecz to zaczynamy murowanie i widać strach przed porażką. Niestety dla mnie ten mecz to totalna porażka OGS..
» 9 grudnia 2020, 12:46 #541
atotrikos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 12:49

"nie zagramy na remis" XD

wychodząc defensywnie, no ok
» 9 grudnia 2020, 12:49 #540
FergusonHistory: Ole zrobił świetne transfery,to i tak bardzo dużo,powinien objąć inną funkcję w klubie bo ma go w sercu,tu nie ma wątpliwości,natomiast na trenerkę jest za słaby,dramatyczny występ AWB który doprowadził do przegranej,Ole widział to z pewnością i brak reakcji,wyobrażam sobie Jose i jego reakcje.Skład mamy bardzo dobry z wyjątkami,zobaczyłbym tą drużynę z fachowcem na ławce.Bez skrupułów pożegnałbym Martiala i Rashforda-ten wydaje się że stoi w miejscu lub cofa się w rozwoju swojej kariery.Bruno ciągnie zespół non stop,gdyby nie on byłby głęboki dół,zobaczymy kiedy mu się znudzi ciągnienie całego zespołu,co do Pogby nie mam zdania,być może ma większe aspiracje i widzi że za Ole nic się nie osiągnie.Brak taktyki,obrona co mecz fatalna,bardzo często złe zmiany,stawianie ciągle na obrażalskiego człapiącego Martiala choćby za Odiona który był świetny,jak można było nie wyjść z grupy panie Ole po zwycięstwie z PSG i rozbiciu Lipska-dramat panie Ole.
» 9 grudnia 2020, 12:42 #539
Manchester87: Za czasów Keano czy Scholsea po stracie pierwszej bramki, nasi pomocnicy postawiliby kilka stempelków na nogach przeciwników i wybiliby im grę ofensywną.
» 9 grudnia 2020, 12:39 #538
tygrys26: I przy wczorajszym sedzinie by dostali po żółtej zaraz po drugiej i by się skończyło...
» 9 grudnia 2020, 12:44 #537
MikeMU: Za tamtych czasów Lipsk piłki by nie powąchał
» 9 grudnia 2020, 13:03 #536
AUDIoooo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 09.12.2020 13:17

Tak.... w 99 r też by nie mieli szans z nami....to przeszłość

Dziś jest jak jest a jest kupa!
» 9 grudnia 2020, 13:17 #535
radlu: Za tamtych czasów graliśmy półfinał z Bayerem Leverkusen. Bayer piłkę powąchał. Nawet wygrał tą rywalizację.
» 9 grudnia 2020, 13:19 #534
Manchester87: Tu nie chodzi o Lipsk, wstaw sobie jakikolwiek zespół europejski pokroju Lipska. I byłoby to samo.
» 9 grudnia 2020, 13:20 #533
Manchester87: Przyostrzenie gry to nie tylko bezmózgie wślizgi Freda. Można przyostrzyc grę nie faulując.
» 9 grudnia 2020, 13:21 #532
Manchester87: AUDIoooo ja przywołałem Roya i Paula bo jak patrzę na tych naszych zawodników snujących się w pomocy, biegających bez sensu to to jest katastrofa.
» 9 grudnia 2020, 13:25 #531
Manchester87: tygrys26 tylko, że jak oglądałem tamte mecze to nawet jak któryś z naszych dostawał czerwoną kartkę to byłem równie wściekły jak on. A teraz patrzysz na Freda i myślisz co za debil.
» 9 grudnia 2020, 13:27 #530
Magik1990MU: @Manchester

za przeproszeniem ale co ty pierdzielisz? Za bezpardonowe wchodzenie wślizgiem sędzia od razu może dać czerwo, a za "przyostrzenie" gry żółta kartka też się znajdzie. Czasy się zmieniły i teraz nawet za czysty wślizg można oberwać żółtkiem (jak Shaw wczoraj). Poza tym za Keane'a i Scholesa nie było VAR-u. Teraz obaj by wylatywali w co drugim meczu.
» 9 grudnia 2020, 13:29 #529
Manchester87: Magik1990MU: Widzisz dla ciebie przyostrzenie gry to jest wślizg wyprostowanymi nogami na czerwoną a dla mnie po prostu spowodowanie tego żeby przeciwnik nie mógł holować piłki i żeby czuł caly czas że musi szybko oddać piłkę bo ktoś mu ja zaraz odbierze. Chodzi mi o zwykłą fizyczność. Ale tak lepiej dostawać kartki za dyskusję z sędzia, machanie rękami. Albo uderzyć głową przeciwnika.
» 9 grudnia 2020, 13:53 #528
Magik1990MU: "Widzisz dla ciebie przyostrzenie gry to jest wślizg wyprostowanymi nogami na czerwoną"

Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz proszę. Wyraźnie napisałem, że za taką grę jest czerwo z miejsca. Za fizyczną grę natomiast sędziowie sypią żółtymi kartkami. W PL co prawda mniej, ale w LM już dużo bardziej. Poza tym teraz masz mnóstwo symulantów, co jak poczują tylko kontakt to od razu padają na murawę jakby im nogę urwało.
» 9 grudnia 2020, 13:58 #527
Manchester87: Magik1990MU jasne, dlatego też chodzi mi o całokształt atakującego i atakowanego. Ale no tak masz rację. Większym problemem dziś są co którzy stymulują niż faulujący. Bo patrząc w powtórki to wiele żółtych jest za nic i z tego sędzia się nie musi tłumaczyć.
» 9 grudnia 2020, 14:21 #526
dildayo: Śmiać mi się chce z takich komentarzy bo wieje od większości hipokryzją na kilometr. Jakby to nasi piłkarze mieli grać fizycznie i kontaktowo to super bo wtedy pokazują charakter. Ale jak Telles wczoraj pada na murawę to hurr durr nie powinno być bramki bo faul. Jak bodajże Greenwood rękami przepycha obrońcę to jest w porządku ale jak za chwilę jest walka bark w bark to znowu hurr durr faul i karny. Nigdy nie byłem fanem grania ostrego. Można pokazać charakter, grać wysokim pressingiem pod przeciwnika, naciskać go fizycznie itd ale Keano czasami przeginał. Ja rozumiem złość boiskową, próbę przyciśnięcia czy zniechęcenia przeciwnika do spokojnej gry kombinacyjnej ale to wszystko trzeba robić z głową nie narażając nikogo na poważne kontuzje czy grę w 10
» 9 grudnia 2020, 15:00 #525
Manchester87: dildayo gdzie napisałem że nasi zawodnicy są ok i nie symulują? Bruno dyskutuje i dostaje głupie kartki. Mi właśnie chodzi o ten pressing i być cały czas w kontakcie. Przecież wiadomo że nie chodzi o łamanie nòg. Ale człapanie Pogby czy odstawianie nogi to nie jest ok. Powiem jeszcze tyle, że jak Vidic, Ferdinand, Keane czy Beckham wychodzili to samym zachowaniem sprawiali ze słabsze drużyny się ich bały. Tak tak również przegrywali, również przechodzili obok meczów, ale za takimi zawodnikami chce się iść a dzisiejszy MU to niestety już coraz bardziej delikatny ulepek.
» 9 grudnia 2020, 16:31 #524