Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Crystal Palace - Manchester United 0:2. Diabły wywożą cenne 3 punkty z Londynu!

» 16 lipca 2020, 23:17 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United pokonał Crystal Palace 2:0 (1:0) w wyjazdowym meczu 36. kolejki Premier League. Czerwone Diabły na Selhurst Park nie rozegrały wielkiego spotkania, ale bramki Marcusa Rashforda i Anthony’ego Martiala dały drużynie cenne 3 punkty w walce o TOP 4.
Crystal Palace - Manchester United 0:2. Diabły wywożą cenne 3 punkty z Londynu!
» Manchester United pokonał Crystal Palace w 36. kolejce Premier League
Oceń zawodników:
David de Gea
Timothy Fosu-Mensah
Harry Maguire
Victor Lindelöf
Aaron Wan-Bissaka
Paul Pogba
Scott McTominay
Marcus Rashford
Bruno Fernandes
Mason Greenwood
Anthony Martial
Nemanja Matić
Jesse Lingard

Oddano 95 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Ole Gunnar Solskjaer po pięciu ligowych pojedynkach został zmuszony dokonać zmian w wyjściowym składzie Manchesteru United. Miejsce kontuzjowanego Luke’a Shawa zajął długo niewidziany Timothy Fosu-Mensah. Dla Holendra był to pierwszy start w United od ponad 3 lat. Nemanję Maticia zastąpił natomiast Scott McTominay.

Mecz na Selhurst Park lepiej rozpoczęli zawodnicy Roya Hodgsona. Już w 2. minucie w swojej bramce napocić musiał się David de Gea. Indywidualną akcją błysnął Wilfried Zaha, zszedł ze skrzydła do środka i oddał mocny strzał z 15 metrów. Hiszpan zanotował świetną interwencję.

Sytuacja ta nie wstrząsnęła zawodnikami United, którzy wręcz snuli się po boisku. Kilka minut później swoją szansę miał Patrick van Aanholt. Uderzenie Holendra zza pola karnego zostało zablokowane. Crystal Palace było jednak w ciągłym natarciu.

Manchester United swojej szansy upatrywał po rzutach rożnych. Łatwo do piłek zagrywanych przez Bruno Fernandesa dochodził Harry Maguire, ale oddawał niecelne strzały.

Pierwsza naprawdę groźna akcja Manchesteru United to 30. minuta. Anthony Martial zaabsorbował uwagę kilku zawodników Crystal Palace, podał wzdłuż szesnastki do niepilnowanego Masona Greenwooda, ale ten nie trafił z dwunastu metrów czysto w piłkę i zanotował niecelny strzał.

W 40. minucie złą interwencję w defensywie miał Victor Lindelof. Szwed wybił piłkę pod nogi Jordana Ayewa, ten strzelił mocno w krótki róg De Gei, a Hiszpan zanotował kolejną świetną interwencję.

Wydawało się, że Manchester United zejdzie do szatni bez zdobytej bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry ze znakomitej strony pokazał się Marcus Rashford. Anglik dostał podanie od Bruno Fernandesa, wbiegł w pole karne, sprytnym wycofaniem piłki oszukał defensorów Crystal Palace i z siedmiu metrów posłał futbolówkę do bramki Orłów.

Gospodarze mogli odpowiedzieć natychmiastowo. Na wysokości pola karnego Zahę sfaulował Greenwood. Piłkę na szesnastym metrze ustawił Luka Milivojević. Piłka po strzale Serba zmierzała w samo okienko bramki De Gei, ale ten zanotował fantastyczną interwencję.

Po zmianie stron Crystal Palace mogło szybko wyrównać stan rywalizacji. W 55. minucie Czerwonym Diabłom dopisało szczęście. Akcja zaczęła się od złego podania Fernandesa. Po chwili piłkę na lewym skrzydle dostał Wilfried Zaha, wstrzelił futbolówkę mocno na dalszy słupek, a wślizgiem do siatki wpakował ją Jordan Ayew. Do akcji wkroczył natomiast VAR i dopatrzył się kilkucentymetrowego spalonego ghańskiego napastnika.

Pięć minut później znów było groźnie pod bramką Manchesteru United. Na mocny strzał zza pola karnego zdecydował się James McCarthy. Piłkę po uderzeniu Irlandczyka złapał jednak De Gea. Ole Gunnar Solskjaer widział, że jego piłkarze nie kontrolują przebiegu boiskowych wydarzeń. Na boisku pojawił się Nemanja Matić, a pierwszą szansę od kilku spotkań dostał też Jesse Lingard.

W 62. minucie niezłą akcję przeprowadzili goście. Martial podał do rozpędzonego Rashforda w pole karne, ten strzelił z lewej nogi po długim rogu, ale za lekko, aby zaskoczyć bramkarza Crystal Palace.

Czerwone Diabły nie kontrolowały przebiegu boiskowych wydarzeń, ale w 74. minucie mogły podwyższyć prowadzenie. Manchester United w końcu przeprowadził dobrą kontrę. Rashford zszedł z piłką pod linię końcową po podaniu od Martiala, wycofał futbolówkę do niepilnowanego Fernandesa na jedenasty metr, ten strzelił bardzo mocno, ale trafił tylko w słupek.

W 78. minucie Manchester United w końcu dopiął swego. Indywidualny popis na własnej połowie dał Rashford, który ograł trzech rywali Palace. Podał następnie do Fernandesa, dostał piłkę zwrotną, zagrał w szesnastkę do Martiala, który z dziesięciu metrów strzałem w długi róg nie dał szans Guaicie. Po strzale Francuza ucierpiał jeszcze Patrick van Aanholt i musiał opuścić boisko na noszach.

Gol Martiala podciął skrzydła ambitnie gającemu Crystal Palace. Czerwone Diabły kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. W 89. minucie piłkarzom Solskjaera przydarzył się moment dekoncentracji i mogli zostać za to skarceni. Błąd w defensywie popełnili Maguire z Lindelofem. Obrońcom urwał się Zaha, strzelił bardzo mocno na bramkę De Gei, a Hiszpan popisał się świetną interwencją.

Spotkanie na Selhurst Park potrwało aż 11 minut dłużej, bo tyle czasu dołożył sędzia techniczny w związku z długą przerwą po kontuzji Van Aanholta. W doliczonym czasie gry niezłą sytuację miał Marcus Rashford. Uderzenie Anglika po długim rogu w świetnym stylu wybronił bramkarz Crystal Palace.

Crystal Palace – Manchester United 0:2 (0:1)
Bramki: Marcus Rashford 45’+1’, Anthony Martial 78’

Crystal Palace: Guaita – Van Aanholt (Mitchell 84'), Sakho, Dann, Ward – Zaha, Townsend, McCarthy (Riedewald 84'), Milivojević, McArthur (Schulpp 72') – Ayew

Manchester United: De Gea – Fosu-Mensah, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – Pogba, McTominay (Matić 63') – Rashford, Fernandes, Greenwood (Lingard 63') – Martial


TAGI


« Poprzedni news
Składy: Crystal Palace vs Manchester United. 36. kolejka Premier League
Następny news »
Statystyki: Crystal Palace - Manchester United 0:2

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (370)


Magik1990MU: Nie wiem co za idiota stwierdził, że Maguire jest średnim obrońcą i nie wiem też dlaczego inni kretyni podchwycili temat, ale ustalmy fakty:

United po 36 kolejkach poprzedniego sezonu miało 51 straconych goli, teraz goli wpuszczonych jest 35.

Sezon 18/19 zakończyliśmy z 12 wynikiem jeśli chodzi o ten aspekt, teraz mamy dużą szansę, aby mieć drugą najlepszą obronę w całej Anglii. Co ważne, w poprzednim sezonie część roboty wykonał Mou, który przecież zawsze lubił defensywny styl i murowanie bramki (co sprzyja nie traceniu goli). Ole tak nie gra.

Trzeba być więc nieźle zaczadzonym, aby nie widzieć, że 3 linia poczyniła ogromne postępy, a biorąc pod uwagę, że jej liderem jest Harry, to zasługi idą przede wszystkim na jego konto.

Ponadto jeśli krytykami są kibice Chelsea, to warto im przypomnieć, że we wszystkich 3 starciach z United w tym sezonie udało się pokonać defensywę Czerwonych Diabłów... raz. Jeden gol strzelony na 3 mecze. Tyle samo bramek w tych spotkaniach strzelił Chelsea.. ich obiekt drwin, Harry Maguire. Jeśli więc ktoś ma tam konto u nich (ruffneckiego nie proszę), to podrzućcie tę statystykę.

Z jednym mimo wszystko idzie się zgodzić: Harry JEST przepłaconym piłkarzem. Jeśli czynisz z grajka najdroższego obrońcę świata, to powinien on być też tym najlepszym. Maguire najlepszy nie jest, do takiego van Dijka wciąż mu dużo brakuje, a po drodze znajdzie się też kilku innych stoperów lepszych od naszego kapitana. Mimo to, to wciąż klasowy zawodnik, ale raczej bez potencjału, by stać się (jak VvD) nominowanym do ZP. Takie moje zdanie.
» 18 lipca 2020, 12:21 #365
Diabelski97: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.07.2020 12:38

Gareth Southgate powiedział, że zaczyna wybierać swoją jedenastkę w reprezentacji od Harrego Maguire co już o czymś świadczy.
Mniej straconych bramek od Nas ma tylko Liverpool a nasza defensywa gra dopiero pierwszy sezon razem. Harry zagrał w każdym meczu ligowym w tym sezonie i prawie w każdym pucharowym. Wszedł z buta i ustawił naszą defensywę i stał się kapitanem. Gra od styczniu na zastrzykach byle tylko drużyna dała radę dociągnąć sezon.
Czy popełnia błędy? tak popełnia, jak każdy.
Ja nie zamieniłbym go na żadnego innego defensora.
» 18 lipca 2020, 12:37 #364
SzarimMusty: Debatujemy nad meczem z Chelsea i 2 dni więcej odpoczynku. Ale chyba zapominamy, że West Ham grał wczoraj i następny mecz gra z nami. Zapominamy, że Leicester gra jutro... a potem 26 z nami.

Puchar Anglii jest teraz jak drzazga w oku. :(
» 18 lipca 2020, 11:58 #363
vieeeri: Pamiętajmy, że Chelsea też musi ważyć siły. Wiem, że mieli więcej czasu na odpoczynek, ale obie drużyny pewnie w tyle głowy mają, że w finale i tak będzie czekać wypoczęte City. Zarówno my jak i Chelsea będziemy się zajeżdżać w półfinale i na finiszu, a na koniec ew. oklep od Niebieskich. Przewiduje u nas i w Chelsea większość wymienionego składu.

Romero
Dalot/Bailly/Lindelof/Williams
Fred/McTominay/Pereira
Mata/Ighalo/James
» 18 lipca 2020, 10:34 #362
tomekwietniu: Ja to widzę trochę inaczej.. pewni zawodnicy nie odpuszczą.
Śmiem twierdzić, że Harry bardzo będzie chciał zagrać, czuje że Marcus też zagra, być może Bruno też nie odpuści. Boki obrony widzę bardziej jaki PO TFM a na LO Dalot, Brandon zostanie postawiony na mecz z WHU.
Co do reszty się zgadzam
» 18 lipca 2020, 10:46 #361
insane: 24 mecze bez porażki, ja wiem że zawsze mogło być lepiej ale nie ma co marudzić bo wynik imponujący. Jedyna porażka która może się nam przydarzyć to niestety mecz z Chelsea ale pożyjemy zobaczymy. Jeśli się uda, to możemy w tym sezonie razem z LE wykręcić fajną serię, bo w lidze jestem pewny że już nie przegramy meczu.
» 18 lipca 2020, 10:24 #360
Diabelski97: Skąd ty wziąłeś 24 mecze bez porażki?
» 18 lipca 2020, 11:16 #359
Lookasinho: Według terminarza na meczykach gramy dziś 2 mecze o tej samej godzinie. Kurna wiedziałem że jesteśmy dobrzy, ale że drużyny grające przeciwko nam zaczną robić fuzje i załatwimy 2 zespoły za jednym razem to sie nie spodziewałem.
» 18 lipca 2020, 08:46 #358
NoName222: Mike Dean sędziuje nasz mecz z Chelsea :DDD
Ciekawe kogo okradnie w niedzielę, bo bez błędów się raczej nie obejdzie.
» 18 lipca 2020, 08:11 #357
wazzowski: na grupie Chelsea nazywają naszego kapitana, Harryego Maguiera niewypałem transferowym i porównują jego transfer do transferu Kepy XD
» 18 lipca 2020, 00:18 #356
DjTED: Tych 10 kibiców w Pl ma jakąś grupę?
» 18 lipca 2020, 00:34 #355
Pierun: Prawie 12 tyś
» 18 lipca 2020, 02:12 #354
Spadkobierca: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.07.2020 06:59

Widzę, że się rozwijacie. Najpierw komentowanie tego co piszą na innych stronach fanowskich, a teraz to już nawet na grupy wchodzicie.

P.S. Też uważam transfer Harey'ego za równie przepłacony co ten Kępy. Żaden z nich nie był wart tej kasy.
» 18 lipca 2020, 06:57 #353
DaredevilUtd: Ból 4 liter ma każdy klub, bo widza, że wracamy na swoje miejsce :) Transfery od przyjścia Ole są na +, a oni nie mogą znieść, że już niebawem ich będziemy notorycznie lać w lidze.
» 18 lipca 2020, 08:35 #352
Jakub2344: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.07.2020 09:11

Bo to są fakty, że Maguire jest przepłacony. W każdym meczu popełnia mniejszy lub większy błąd. Swoją ceną powinien nawiązywać do najlepszych w fachu stopera, a jest zwyczajnie przeciętnym ligowcem. Wydaliśmy na środek obrony ponad 100 mln funtów a nadal kibice chcą sprowadzić stopera
» 18 lipca 2020, 09:10 #351
Strzelec: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.07.2020 09:32

Jak narazie nasza defensywa prezentuje zdecydowanie wyższy poziom o defensywy Chelsea. W meczu z Sheefield pokazali klase.
» 18 lipca 2020, 09:32 #350
NoName: Gra jak potrafi, a czy to jego wina ile klub za niego zapłacił? Raczej nie stawiał warunku, żeby zrobili go najdroższym obrońcą na świecie.
» 18 lipca 2020, 10:13 #349
Spadkobierca: Strzelec, przypomnij mi ile Chelsea wydało na obrońców.
» 18 lipca 2020, 10:28 #348
Strzelec: Nie wiem ile Chelsea wydała na obrońców, ale Harry zjada każdego z nich
» 18 lipca 2020, 11:17 #347
Diabelski97: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.07.2020 11:20

Na samego Kepe dali 80 milionów.

W Premier League tylko obecny mistrz Anglii stracił od Nas mniej bramek, więc jak na pierwszy sezon całej formacji dwfensywnej jest to przyzwoity wynik.
» 18 lipca 2020, 11:19 #346
piter100000: Jak Moyes kupi w końcu tego Kroosa i Bale'a to niezłą ekipe zmontuje
» 18 lipca 2020, 00:03 #345
is200second: Kasa to nie wszystko. Villa wydała 150 mln na transfery przed sezonem i spada.
» 18 lipca 2020, 00:06 #344
piter100000: Oj wiem. Tak sobie trochę żartuje. Każdy kto chociaż trochę zna się na piłce wie, że kasa to nie wszystko. Villa należy do tych beniaminków co zaryzykowali po awansie i "przejedli" kase, którą dostali. Niestety z marnym dla nich skutkiem, bo teraz będą wyprzedaże u nich
» 18 lipca 2020, 00:16 #343
Spadkobierca: Bale prędzej zakończy karierę piłkarza i zacznie zawodowo grać w golfa, niż zgodzi się na mniejszą pensję od tej którą ma obecnie.
» 18 lipca 2020, 00:55 #342
Stoperdo: Ciekawe gdzie zagra Doucoure z Watfordu w następnym sezonie.
» 17 lipca 2020, 23:19 #341
is200second: Cantwell, Aarons, Godfrey, Drmic, El Ghazi, Grealish, Douglas Luiz, Ake, Brooks, Lerma, Stanislas, King, Solankę, Doucure, Deulofeu.

Ake, Grealish, Aarons=jadon sancho.
» 17 lipca 2020, 23:51 #340
hraboNX: Jakbym się targował o Sancho: Urwać trochę z tych 100 mln funtów wysyłając Chonga na dwuletnie wypożyczenie (coś jak historia Hakimiego). Może Dortmund wyszkoliłby naszego młodziaka na kocura. Same plusy dla każdej ze stron...
» 18 lipca 2020, 00:05 #339
Quahadron: Niby jaka korzyść dla BVB z wypożyczenia?
Przecież ich polityka od lat to kupić młodego kocura, wypromować i zarobić na nim jak najwiecej. Po co im stawiać na zawodnika którego później nie będą mogli sobie zatrzymać lub sprzedac z zyskiem?

Oni sobie znajda w miejsce Sancho odpowiedniego zawodnika który przejdzie na zasadzie transferu definitywnego.
» 18 lipca 2020, 01:32 #338
hraboNX: Mam świadomość jak działa BVB, co nie zmienia faktu, że czasem robią odstępstwo od pewnych reguł (wspomniany Hakimi). Niemniej, to tylko taka luźna koncepcja, zabawa. Cóż plusy jakieś zawsze się znajdą. Przygarniają chłopaka z potencjałem na dłuższy okres, zaoszczędzą trochę grosza z budżetu na zakup nowego skrzydłowego i mogą przekazać zaoszczędzone środki na wzmocnienie innych pozycji. Może wypożyczając im Chonga BVB zgodziłoby się na jakieś atrakcyjniejsze rozłożenie płatności za Sancho. No nie wiem, to tylko gdybanie ;)
» 18 lipca 2020, 01:48 #337
NoName: Albo w rozliczeniu wypozyczyc im Chonga z opcja pierwokupu. Jak nie wypali, to przynajmniej zaoszczedzimy dzieki niemu na Sancho, jak wypali i go wykupia to przynajmniej troche kasy sie wroci, a wedlug mnie Chong to nie ta sama skala talentu co Rashford czy Greenwood, wiec az takiej straty by nie bylo.
» 18 lipca 2020, 08:52 #336
Dejfmi: Panowie robimy sobie jakiś zlot DP? Skąd jesteście? Trzeba wziąć rękawice bokserskie w razie co ?
» 17 lipca 2020, 22:52 #335
Chestnut: Tak, to bardzo mądre kiedy dalej żyje sobie koronawirus. Klap klap klap.
» 17 lipca 2020, 23:33 #334
is200second: Z tego co wiem to kilku użytkowników bywa w english football clubie w Krakowie na mikołajskiej.
» 17 lipca 2020, 23:35 #333
rizx: W którym miejscu dokładnie tam w środku:)?
» 17 lipca 2020, 23:46 #332
is200second: No jedni przy barze drudzy przy stoliku. Trzeci stoją patrzą w TV. Różnie. Nie rozumiem.
» 17 lipca 2020, 23:52 #331
Magik1990MU: co? W English Pubie? Z rok tam nie byłem, a jak bywałem, to okupywałem palarnię.
» 17 lipca 2020, 23:58 #330
piter100000: Ja z Pomorza jestem. Nie wiem ile aktywnych osób jest z okolic, ale z chęcią się spotkam
» 18 lipca 2020, 00:02 #329
kamilpe: @Chestnut przecież zgromadzenia do 150 osób są dozwolone więc dlaczego ten komentarz? W politykę się nie mieszam więc nie wiem czy koronawirus nam przeszkodzi
» 18 lipca 2020, 03:56 #328
Dejfmi: Chestnut mam kontakt codziennie z minimum 50-100 osobami. Nie znam nikogo kto przechodziłby wirusa z objawami ani nikt moich wszystkich znajomych takiej osoby nie zna. Nie wspominam już nawet o zgonach w wyniku tego. Ojciec mojego kolegi z pracy u którego wykryli to bo miał tam z kimś kontakt był po dwóch zawałach, jest osobą starszą i siedział w szpitalu 2 tygodnie nie wiedząc o co chodzi.

Boisz się wirusa? Siedź w domu, unikaj ludzi. Szanuje to ale ja nie mam zamiaru.

Jeżeli pseudo pandemia nie byłaby nagłośniana przez media to nawet nie wiedzielibyście, że jakakolwiek zaraza istnieje. Równie dobrze w przyszłym roku możemy sobie zrobić pandemie grypy na wiosne ale przecież grypa u ludzi strachu nie wzbudza. Pozdrawiam

Mieszkam obecnie w Trójmieście, jakby ktoś kiedyś chciał obejrzeć wspólnie meczyk albo podyskutować o futbolu na poważnie bez jakiś dziecięcych emocji to zapraszam na priva.
» 18 lipca 2020, 07:32 #327
awe: Chestnut nie wychodzisz w weekend do restauracji, barów ? Tam ludzie normalnie sie spotykaja.W niektórych miastach dyskoteki są pootwierana i jakoś wszyscy żyją zreszta jak od początku tej całej maskarady.
» 18 lipca 2020, 07:35 #326
karolmanu3: PiS przeprał banie dla typa
» 18 lipca 2020, 08:35 #325
DaredevilUtd: Dejsmi w punkt, tak samo pracuje cały czas mam kontakt z ludźmi z całego UK i ten sam scenariusz co u ciebie :)
» 18 lipca 2020, 08:39 #324
Chestnut: Mi PIS przeprał mózg, czy może to Ty masz paranoję. Nie bez powodu Chińczycy się pozamykali, nie bez powodu mieszkańcy UK i USA byli wkurzeni, bo rząd po prostu nic z tym nie robił, A NIE CZEKAJ TO PROPAGANDA PISU. Widzę, że większość ludzi ma już wywalone, ale pamiętajmy, że wirus potrafi się zmutować, więc wolałbym, by raczej jednak ludzie nie roznosili tego ścierwa na prawo i lewo, bo przecież to praktycznie nie jest groźne i więcej umiera na zwykłą grypę, to może się zmienić. :)
» 18 lipca 2020, 12:37 #323
kckMU: Śmiechy śmiechami, ale pamiętam jak Moyes ze swoim Sunderlandem przyjechał na OT. Przez pierwsze 40 minut biegali jak nakręcone roboty. Co prawda FT 3-1, ale odprawę zrobił konkretną. Teraz ma 3x lepszy zespół do dyspozycji.
» 17 lipca 2020, 22:40 #322
is200second: I co z tego jak on sam jest słabym trenerem. Na poziomie Roya Hodgsona.
» 17 lipca 2020, 23:55 #321
Magik1990MU: Tak sobie teraz myślę, że jakby Watford spadł z ligii to tam też można poszukać uzupełnień składu za grosze. Szczególnie ciekawie wyglądają tacy dwaj perspektywiczni piłkarze o nazwiskach Welbeck i Cleverley. Co myślicie?
» 17 lipca 2020, 22:38 #320
Glory1878: Solidni, ograni w lidze no i za groszę. Myślę, że jak najbardziej warto
» 17 lipca 2020, 22:46 #319
tomekwietniu: A tak na poważnie to można wyciągnąć w rozsądnej cenie DoucourĂŠ.
» 17 lipca 2020, 23:20 #318
Magik1990MU: Brawo Młoty! I cyk, przeciwko nam będą już grać na luzie :)
» 17 lipca 2020, 21:42 #317
SickRabbit: Czyli 0-4 w pierwszej połowie?
» 17 lipca 2020, 21:44 #316
Magik1990MU: a po przerwie strzelimy 8 goli. Tak będzie.
» 17 lipca 2020, 22:17 #315
SickRabbit: Lepiej 9-4 bo jak lisy ograją totki 1 bramką to wskoczymy przed nich :p
» 17 lipca 2020, 22:45 #314
hraboNX: Może i Ole chciałby Rice'a, ale cena pewnie byłaby zaporowa.
» 17 lipca 2020, 21:40 #313
SickRabbit: No ładnie Deklan Rajs to zmieścił. Mojs niech się tak nie cieszy bo za pare dni Rash i Tony zdejmą mu ten uśmiech z facjaty.
» 17 lipca 2020, 21:40 #312
Pogba6: West Ham w formie. Czeka nas trudny mecz
» 17 lipca 2020, 21:36 #311
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 21:39

właśnie dla nas ich wynik to duży plus, bo ten zapewnia im utrzymanie i spokój.
» 17 lipca 2020, 21:39 #310
siwy32: cały moyes :D

1. Pokonał chelsea "dla nas"
2. Zapewni sobie praktycznie pewne utrzymanie do meczu z nami
3. Podaruje nam trzy punkty (oczywiście z przymrużeniem oka) :)
» 17 lipca 2020, 21:26 #309
kckMU: Może nie zbudował swojego nowego United, ale teraz bardzo przy tym pomaga. Powoli się spłaca :D
» 17 lipca 2020, 21:32 #308
grafi: Z Chelsea podobno mamy zacząć bez Martiala, Rashforda, Greenwooda, Fernandesa i Pogby. W ich miejsce od początku Ighalo, James, Mata, Pereira i Fred. Cała ta piatka podobno od dluzszego czasu specjalnie przygotowywała się na ten mecz. OGS liczy na korzystny wynik, a gdyby było źle w drugiej połowie ma 5 zmian :).

Nie pytajcie skąd wiem, ale jak kolega sobie nie zrobił jaj to pewne info :P, aktualnie nie ma mnie w Anglii i pewności nie mam. Wrzucam tylko, bi gdyby ktoś chciał obstawiać ten mecz :)
» 17 lipca 2020, 21:15 #307
FreddyKruger: Skąd wiesz? Co za kolega? Kosi trawę czy piłki podaje?
» 17 lipca 2020, 21:34 #306
Magik1990MU: Pewnie z angielskiego forum, na którym piszą po polsku
» 17 lipca 2020, 21:38 #305
kungfury: Pewnie jest asystentem szatniarza
» 17 lipca 2020, 22:39 #304
Stoperdo: Cleverly i Welbeck nie dają rady
» 17 lipca 2020, 21:12 #303
SickRabbit: Widzę, że Antonio-wi znowu się Antonio załączył xd
» 17 lipca 2020, 21:12 #302
siwy32: Obserwujcie WH dzisiaj, jeśli wygrają to nie będą z nami za tydzień grali z nożem na gardle :)
» 17 lipca 2020, 20:51 #301
kckMU: I Polak rodak utrzyma się w lidze. Dwa plusy.
» 17 lipca 2020, 21:02 #300
FreddyKruger: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 21:06

Chyba że Welbeck ich ustrzeli albo Cleverley :)
» 17 lipca 2020, 21:05 #299
kckMU: Wątpię żeby Watford miał 15 sytuacji, aby Welbeck zaliczył jednego gola.
» 17 lipca 2020, 21:07 #298
siwy32: 2:0 west ham :D
» 17 lipca 2020, 21:11 #297
FreddyKruger: Dobra,nie było tematu :)
» 17 lipca 2020, 21:11 #296
Roxyx: Our deepest sympathies are with the loved ones of former United forward and Busby Babe, Alex Dawson, who has sadly passed away at the age of 80.

He will be fondly remembered by all of us at the club. May he rest in peace.

Jakby ktoś był ciekaw to tu jest mecz przeciw Fulham w którym Alex strzelił 3 bramki.
youtube.com/watch?v=3yNOo5_nO5M
» 17 lipca 2020, 20:41 #295
MrCygan: Leeds United właśnie awansowało do Premier League. Zapowiadają się ciekawe derby. Muszę przyznać, że jestem mega ciekawy atmosfery podczas tych spotkań!
» 17 lipca 2020, 20:37 #294
Roxyx: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 20:42

Po tylu latach wracają, fajnie będzie w końcu wygrać z nimi w Premier League.
» 17 lipca 2020, 20:42 #293
RedStreamer: Atmosfera będzie gorąca, to pewne. Ich kibice będą mieli w końcu okazję dać upust swojej nienawiści.
» 17 lipca 2020, 22:03 #292
Roxyx: @RedStreamer obyśmy trafili na nich gdzieś przed październikiem to nie będzie tych kibiców i wszystkich zadym.


Przy okazji youtube.com/watch?v=OJCCrU-3DAc
» 17 lipca 2020, 22:37 #291
AyaseSaiyajiN: Zauważyliście że Pogba zaczął na swoim insta wrzucać fotki z United? Wcześniej jak grał to nie wrzucał tyle, o ile w ogóle, natomiast teraz wrzuca całkiem sporo, pod ostatnim nawet jest podpis "Lets go United!"

Całkiem ciekawe. :P
» 17 lipca 2020, 19:02 #290
Roxyx: Ostatnimi czasy dużo dziennikarzy (i to nie takich słabych - Ornstein, Romano, chyba też Stone) pisało że jest otwarty na propozycje nowego kontraktu.
» 17 lipca 2020, 19:23 #289
miocinho2: Gościu otwarcie mówił o zmiani klubu i nowych wyzwaniach,jego najbliższe otoczenie w tym jego bracia mówili bez ogródek że Pogba chce odejść,jego agent sypał blotem niejednokrotnie na Manchester United mówiąc m.in że w tym klubie swój potencjał zmarnowalby nawet Messi,a naszemu managerowi zarzucał nie dotrzymania słowa w jakieś sprawie(w jakiej,tego Raiola nie sprecyzował),rozegrał wiele słabych meczow,w których wyglądał jakby olewał spotkanie,często swoim zachowaniem skupiał niepotrzebnie na sobie i klubie uwagę mediów,a w ciężkich czasach chciał pierwszy uciec z klubu.
Ale Pogba,który wie że teraz nikt go nie kupi,wrzuci fotkę z meczu na insta,podpisze letsgounited i wszyscy odczuwamy zbiorowa ulgę i radość bo naszemu gwiazdorowi teraz przyjemniej trochę leci czas w klubie.i jeszcze jak czytam te radosne komentarze typu"kurcze nawet Pogba dziś wygląda jakby mu zależało"to mi ręce opadają.
Ten gościu gra w Manchesterze United on z tego powodu powinien być najszczęśliwszym człowiekiem na świecie i w każdej sekundzie meczu czy nawet treningu powinien dawać z siebie minimum 100 procent.To nie Manchester United ma szczęście że ma Pogbe,tylko Pogba ma szczęście że gra dla Manchesteru United.
» 17 lipca 2020, 19:31 #288
devilek777: A może to wszystko wokół niego było tylko prowokacją ze strony tych ludzi, a nie samego Pogby, nie wiemy co było w środku
» 17 lipca 2020, 20:50 #287
Spadkobierca: Że co? Prowokacją ze strony innych ludzi było to co mówił i robił sam Pogba?
» 18 lipca 2020, 01:02 #286
Glory1878: Lingard na insta wrzucił foto, jak sie cieszą z drugiej bramki, a obok leży duszący sie Van Aaanholt.

Brak słów na gościa
» 17 lipca 2020, 18:49 #285
Magik1990MU: link?
» 17 lipca 2020, 18:51 #284
Glory1878: Na Instagramie Lingarda

instagram.com/jesselingard/?hl=pl
» 17 lipca 2020, 18:53 #283
MrCygan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 19:05

Nie chciałbym być adwokatem diabła, ale przypadkiem obrońca Crystal Palace nie miał wybitego barku i dlatego zwijał się z bólu? Jeśli zemdlał lub poczuł się gorzej z powodu ogromnego bólu, to właśnie z tego powodu podano mu tlen (Shaw też miał podany tlen gdy miał złamaną nogę w meczu z PSV). Nie jestem do końca pewien, że obrońca Orłów się dusił. A Lingard prawdopodobnie nie miał lepszego zdjęcia żeby wstawić, ale mogę się rzecz jasna mylić.
» 17 lipca 2020, 19:01 #282
devilek777: Dopisał "wracaj do zdrowia", więc nie szukaj sensacji
» 17 lipca 2020, 20:52 #281
Viral: Napisał wracaj do zdrowia i oznaczył Van Aaanholta.

Manipulacja level 100.
» 18 lipca 2020, 08:41 #280
GraanManU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 18:26

Oshimen w United? Co myślicie?
» 17 lipca 2020, 18:26 #279
NoName222: Mamy Martiala i Greenwooda, do tego jest Ighalo, nie ma sensu go sprowadzać.
» 17 lipca 2020, 18:28 #278
GraanManU: Ighalo jest tylko na wypożyczeniu, sezon jest baaardzo długi i będziemy grać na kilku frontach, a Zielonemu jak Martialowi może przytrafić sie zniżka formy
» 17 lipca 2020, 18:33 #277
Roxyx: Wątpię żeby Osi zgodził się na rolę rezerwowego w United. I nie wiem jaki jest sens wydawać na niego ponad 50 mln skoro nie będzie nawet grał regularnie.
» 17 lipca 2020, 18:34 #276
hraboNX: Ja natomiast nie wiem czy starczy MU kasy na wszystkie cele transferowe - PP, OP, DP i jeszcze ktoś nowy do obrony. Z tym nowym napastnikiem istnieje ryzyko, że agent chce wycisnąć z Napoli więcej kasy i rzuca gadką w stylu: jeśli nie zgodzicie się na te warunki, to możemy pójść do United.
» 17 lipca 2020, 18:54 #275
levy181: Wczoraj najważniejsze były 3 pkt aby być w grze i nie drzeć o wyniki pozostałych meczy. Zostały 2 kolejki i wszystko jest w głowach oraz nogach MU. Widać zadyszkę często nie ma tej płynności. Najgorzej jednak wygląda defensywa. Ciekawe kogo OGS wystawi na niebieskich ale uważam że najwazniejsza jest PL i oby dala nam LM. Patrzmy w przyszłość i na mecze z młotami oraz lisami tutaj nie ma mowy o wpadce trzeba zagrać dobre spotkanie.
» 17 lipca 2020, 17:42 #274
mszym2001: Spotkałem się z wieloma opiniami że Var nam bardzo w tym meczu pomógł. Staram się zawsze w takich sytuacjach być obiektywnym. Myślę że głównie chodzi tu o dwie sytuacje: gol po spalonym oraz potencjalny karny dla Crystal. Dużo ludzi mówi że takie spalone powinny być zaliczane. Według mnie zarówno ten gol jak i gol rashforda z wisienkami były słusznie nieuznane. Jest jasno wytyczona granica spalonego. Jak będziemy puszczać milimetrowe spalone to czemu by nie zaliczać 10 centymetrowych? Zaraz zrobi się pół metra. Jasno określonych granic się nie zmienia. Druga sprawa to karny. Tutaj ciężko mi stwierdzić bo z różnych powtórek różnie to widać. Osobiście bardziej przychylam się do tego że karnego być nie powinno ale może to być nieobiektywne. Co o tym sądzicie?
» 17 lipca 2020, 16:06 #273
kckMU: Ja nigdy nie zawracam sobie głowy opiniami, że tu i tu VAR nam pomógł. Jeśli 3 dni wcześniej nie było dyskusji o tym, że VAR wydymał Manchester United, to w drugą stronę także nie ma tematu.
» 17 lipca 2020, 16:21 #272
Daka: Według byłego sędziego, który rozstrzyga kontrowersyjne decyzje w Sky Sports karnego nie powinno być - skysports.com/football/news/11095/12030597/ref-watch-should-crystal-palace-have-been-awarded-a-penalty-against-manchester-united
» 17 lipca 2020, 17:16 #271
GoForWin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 17:29

Kiedyś to byłoby nie do pomyślenia, by za takie coś odgwizdać karny. Zresztą to i tak jest głupie rozmyślanie. Sędzia nie odgwizdał karnego i koniec, to przeszłość, czasu nie cofniesz.
» 17 lipca 2020, 17:26 #270
SickRabbit: Ten spalony CP to było kilka cm, za to ten spalony Rasha z wisienkami to pod mikroskopem chyba sprawdzali.
» 17 lipca 2020, 17:39 #269
AgEnT: Pytanie w ilu klatkach jest rejestrowany obraz i na jakiej podstawie jej wybierana ta właściwa klatka, w której zawodnik podający dotyka piłki. Przy stykowej sytuacji nawet jedna klatka w jedną bądź drugą stronę znacząco zmienia położenie zawodników na boisku. Przydałby się jakiś czujnik w piłce, który dokładnie pomógłby określić właściwą klatkę.
» 17 lipca 2020, 17:51 #268
Pops918: instagram.com/p/CCvhXkWn5HX/?igshid=kf00w2tb94gg
Pogba chyba zmienił profesję.
» 17 lipca 2020, 16:03 #267
hraboNX: Atmosfera w zespole chyba jest dobra :D
» 17 lipca 2020, 16:32 #266
Lookasinho: Ta powaga Maticia :D
» 17 lipca 2020, 17:26 #265
kamilpe: Gole tercetów w najsilniejszych ligach Europy w tym sezonie:

Rashford, Martial, Greenwood: 60
Ronaldo, Dybala, Higuain: 58
Neymar, Mbappe, Icardi: 56
Salah, Mane, Firmino: 55

/Koneserzy Ligi Angielskiej
» 17 lipca 2020, 15:20 #264
Batigol222: No dobra, ale równamy LE do LM co jest trochę średnim wyjściem. Jak już, to można bardziej na serio zrobić taką klasyfikację np. gol w PL, Serie A, LM to 2 pkt, gol w Lique 1 i LE- 1,5 pkt. Ciekawe, co wtedy wyjdzie. No i zostaje jeszcze kwestia liczby spotkań oraz liczby minut na boisku.
» 17 lipca 2020, 15:24 #263
Himself: Juve mistrz Włoch (prawdopodobnie) i być może LM,PSG mistrz Francji i być może LM ,Live mistrz Anglii...A nasz tercet? Liczą się trofea
» 17 lipca 2020, 15:25 #262
Batigol222: Można to jeszcze bardziej rozwinąć biorąc pod uwagę też gole przeciwko TOP4 w swojej lidze oraz gole przeciwko zespołom z TOP4 najmocniejszych lig w rozgrywkach pucharowych.
» 17 lipca 2020, 15:27 #261
kckMU: No, PSG to jak w pysk strzelił się tutaj nadaje.
» 17 lipca 2020, 16:06 #260
awe: Na dodatek Rash nie dostaje już karnych na rzecz Bruno wiec mógłbo by tych bramek ciut wiecej
a tak z ciekaweostek jeszcze:
"Anthony Martial we wszystkich rozgrywkach zdobył w 2020 roku już 12 bramek. To najlepszy dorobek wśród piłkarzy z Premier League" i to wszystkie z gry, bez karnych ;)
» 17 lipca 2020, 17:46 #259
SajminatoR: Ostatnio wyczytałem gdzieś że Inter jest skłonny sprzedać Skrinara za ok 60mln euro. Jak myślicie warto ponegocjować z mediolanczykami i przytulić Słowaka? Czy lepiej skupić się na jakimś lewonożnym ŚO tak żeby Harrego przesunąć bardziej na prawą stronę. Chociaz nie wiem czy Słowak gra bardziej z prawej czy raczej z lewej strony czy pasował by do koncepcji Ole żeby grać razem z Harrym.
» 17 lipca 2020, 14:25 #258
maticr7: Lewonożny jest ważniejszy.I tak wątpliwe jest przesuwanie Maguirea,kiedy on tak ma grać.Sam nawet tak lubi.Noga przeciwna do pozycji.Bo niby dlaczego nie zamienić Lindelofa z Maguirem,kiedy Lindelof świetnie sobie radził po lewej stronie?A no.Bo Maguire lepiej sobie radzi po prawej.W sumie wychodzi na to,że po prostu Lindelof jest tutaj niedopasowany... Albo Maguire xd Ja tam wolę Anglika.
» 17 lipca 2020, 14:51 #257
Dejfmi: Przehajpowany zawodnik. Po drugie to bliźniaczy typ stopera do Maguire
» 17 lipca 2020, 14:52 #256
EvilDevil: Skriniar nie jest tyle wart:/ Dobry obrońca, ale dobrych to my już mamy:/ Jak kogoś ściągać, to z absolutnego topu.. A lepszych obrońców jest wielu, nawet w samej Serie A..
» 17 lipca 2020, 15:05 #255
Viral: Ja bym zdecydowanie wolał takiego Upamecano albo Konate, Ake. Można by było też Aaronsa z norwich kupić żeby był zmienik na LO PO
» 17 lipca 2020, 15:12 #254
Himself: Skriniar to top ,Inter go nie sprzeda to tylko wymysły pismaków.A porównywanie go do Maguire'a to śmiech na sali, slowak zjada go pod każdym względem
» 17 lipca 2020, 15:27 #253
Dejfmi: Himself tak zapytam... jak żeś to zmierzył że we wszystkim jest lepszy od Maguire?
» 17 lipca 2020, 19:04 #252
Vaxiu: @Dejfmi, przypuszczam ze linijką :)
» 17 lipca 2020, 19:27 #251
Strzelec: Podobno Salisu idzie do Southampton za 12 milionów. Trochę szkoda. Młody obrońca z dobrymi warunkami fizycznymi za małe pieniądze.
» 17 lipca 2020, 13:29 #250
klb9k: Salisu sam powiedział, że na ten moment kariery chce trafić do średniaka premier league w którym będzie grał
» 17 lipca 2020, 13:51 #249
Anhel: Kibice w Wielkiej Brytanii na stadionach od Października
» 17 lipca 2020, 13:04 #248
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 13:01

Przypadkowo wszedlem na strone Chelsea i podobno Antonio RĂźdiger ma jeszcze rok kontraktu . Tak sobie pomyslalem ze moze fajnie jakby udaloby sie sciagnąć tutaj tego gościa ? wydaje mi sie ze jest solidnym ŚO i chyba jednym z lepszych jakich ma obecnie Chelsea . Noi co najwazniejsze oszlifowany w lidze , noi nie jest łamliwy a to juz duzy atut .
» 17 lipca 2020, 13:00 #247
Glory1878: Zdrowaś Maryjo...
» 17 lipca 2020, 13:01 #246
dlabigt23: Oczywiscie jeszcze dodam ze jest niby na wylocie ...
» 17 lipca 2020, 13:02 #245
Kkacper102: Mam nadzieję, że to żart.
» 17 lipca 2020, 13:05 #244
kamilpe: Jak coś to tylko Upamenco albo Skriniar, żadnych półśrodków
» 17 lipca 2020, 13:09 #243
hraboNX: Delikatnie mówiąc, to nie jest dobry pomysł.
» 17 lipca 2020, 13:10 #242
maticr7: Ty żeś widział co on ostatnio wyczyniał?
» 17 lipca 2020, 13:21 #241
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 13:30

Wybaczcie troche mało śledzę poczynania Chelsea . Ogolnie wiem ze ich obrona kuleje a napewno w zeszlym sezonie był chyba najlepszym defensorem tej druzyny dlatego moze spoglądam na niego inaczej niż wy :) Ogolnie w tym sezonie ich obrona jest słaba ale chyba on jest z nich wszystkich najsolidniejszy , nie mowie ze to WorldClass . Christensen jak i Zouma chyba nie są wystarczajaco dobrzy a wrecz dramatyczni . Patrze tutaj nawet jako uzupelnienie ławki za nie duze pieniadze , ale czy on jest np duzo słabszy od Lindelofa ?
» 17 lipca 2020, 13:27 #240
kbck00: Do pary z Davidem Luizem lub Mustafim :)
» 17 lipca 2020, 13:28 #239
maticr7: Napiszę tak.Może i to była prawda,ale w tym momencie to dopasował się do kolegów.. Ostatnio nie jest wcale lepszy od Christensena,co mówi wiele...
» 17 lipca 2020, 14:53 #238
Batigol222: Ja proponuję ustawienie z trzema stoperami: Rudiger-Jones- Luiz i jeszcze wziąć z Czelsi Kepę na bramę, bo też podobno jest na wylocie.
» 17 lipca 2020, 15:18 #237
Pierun: Może jeszcze Christensena i Alonso? Kup trzech - jeden gratis.
» 17 lipca 2020, 16:30 #236
karolmanu3: Przypadkowo to można bąka puścić. Kolejny co wchodzi na strony innych klubów żeby się dowartościować...
btw. Obstawiałem ze to żart z tym rudigerem, ale widzę ze Ty tak serio :D nie wiem, a się wypowiem. Stad właśnie takie herezje się biorą...
» 17 lipca 2020, 16:34 #235
getryscholesa: Słabo trochę, ze po meczu z WHU będziemy mieć tylko 4 dni wolnego do meczu z Leicester, a do tego jeden mecz w nogach więcej. Już teraz piłkarze Solskjaera wyglądają na zajechanych. Oby zastosowal Ole jakąś rotacje z Chelsea.
» 17 lipca 2020, 12:54 #234
MiSt: Myślę, że na Chelsea wyjdzie pół-rezerwowy skład. Ole tak łatwo nie odpuści trofeum, więc raczej zostaną: Maguire, Pogba, Bruno, Rash i Wan Bissaka.
Fajnie byłoby wygrać z Chelsea po raz czwarty w tym sezonie. Grunt to nie dopuścić do rozegrania dogrywki.

Nie można się jednak spodziewać fajerwerków. Jeśli Chelsea też wystawi rezerwy to mamy szansę na zwycięstwo.

GGMU!
» 17 lipca 2020, 12:53 #233
Blau: Puchar to zawsze puchar, ale nie wiem czy chcialbym go wygrać kosztem ewentualnego top4. Zawodnicy już teraz wyglądają na przemęczonych, a trzeba wziąć pod uwagę, że Lester będzie miało aż 3 dni wolnego dłużej niż United przed meczem z nami.
» 17 lipca 2020, 12:56 #232
kbck00: Chelsea co prawda ma 2 doby wypoczynku więcej, co ich faworyzuje w tym momencie, ale z drugiej strony Chelsea też nie chce wypaść poza TOP 4, a 3 dni po meczu w FA grają z LFC.

U nas Liga musi być priorytetem i tyle.
» 17 lipca 2020, 13:28 #231
mikiartur: Ja bym wystawił
Romero Dalot Bailly Maguire TFM
Scott Fred
Mata
James Ighalo Rashford
» 17 lipca 2020, 14:25 #230
barnaba1987: Chelsea już z Norwich City grało dość mocno rezerwowym składem tak że nie liczył bym na to. Myślę że wejdą pełną parą w ten mecz a my nastawiamy się na kontry
» 17 lipca 2020, 16:03 #229
Blau: Wczorajszy mecz w dużo gorszym stylu niż te poprzednie, ale trzeba przyznać, że obie bramki były w dalszym ciągu po świetnych akcjach, a to dobrze świadczy na przyszłość.

Cieszy też fakt, że Rashford wraca do dobrej formy, a Tony w końcu przejawia ogromną ilość zaangażowania - wczoraj to właśnie ta dwójka udowodniła, że nie tylko środek BrunoxPogba będzie stanowić zagrożenie w przyszłym sezonie.

McTomek pokazał też, że to jednak bardziej b2b niż defensywny pomocnik. Matić jak wszedł na defensywnego to od razu wrócił spokój w środku.
» 17 lipca 2020, 12:48 #228
NoName222: Jeżeli my i Leicester wygramy w następnej kolejce, a Chelsea przegra z Liverpoolem, to układ tabeli przed ostatnią serią gier będzie następujący:

3. Leicester 65 pkt
4. Manchester United 65 pkt
5. Chelsea 63 pkt

W takiej sytuacji nie spodziewam się fajerwerków w meczu z Leicester City w ostatniej kolejce. Obie drużyny sobie pokopią na własnej połowie, nikt nie zaryzykuje, skończy się to najprawdopodobniej nudnym 0-0. Chelsea nawet jak wygra z Wolves, to skończy na piątym miejscu, bo mają gorszy bilans bramkowy.

3. Leicester 66 pkt
4. Manchester United 66 pkt
5. Chelsea 66 pkt

Fajnie by było, gdyby Niebiescy nie zakwalifikowali się do LM przez gorszy bilans bramek. Taki scenariusz jest bardzo możliwy, ale najważniejsze jest, żebyśmy weszli do LM, choć gra Chelsea w LE za rok mogłaby być taką wisienką na torcie, ozdobą tego sezonu :D
» 17 lipca 2020, 12:23 #227
Camorrista: Looserpool gra teraz ultra padline, wygladaja teraz gorzej od Southampton. Nie liczylbym na to że urwą czelsi chocby punkt
» 17 lipca 2020, 12:32 #226
Magik1990MU: bardziej niż meczem Chelsea z "mistrzem Anglii" interesujmy się lepiej starciem Kuraków z Lisami. Tottenham u siebie jeszcze nie przegrał po lockdownie, a Lester jeszcze nie wygrało. Każda seria się kiedyś kończy, ale mając nóż na gardle Lisy będą musiały zagrać ofensywnie.. co jest wodą na młyn dla Mourinho.
» 17 lipca 2020, 12:36 #225
is200second: Taa bo Chelsea jest w ultra mega formie. :D mecze między klubami wielkimi są innej rangi. Ktoś może być bez formy ktoś może mieć lekki dołek ale do takich spotkań podchodzi całkiem inna motywacja.
» 17 lipca 2020, 12:47 #224
kbck00: Moim zdaniem idealnie się złożyło, że LFC dostał bęcki od Arsenalu. Są mistrzami, a dostali już drugi łomot w ostatnim czasie i ich ambicja MUSI być podrażniona. Ok, nie grają już o nic, ale wiszą swoim kibicom zaangażowanie. Klopp też na pewno ich zjebie, wiec być może wyjdą na ten mecz nakręceni. Wątpię, że Klopp im powie "olejcie ten mecz też i możecie jechać na wakacje z doklejoną łatką "dostali wpierdziel od Arsenalu i Chelsea".
» 17 lipca 2020, 13:34 #223
ArktoS: Liverpool nie odpuści tego meczu ze względu na nas, bo mają kilkuletnią passę bycia niepokonanymi na Anfield. Można być spokojnym, nie tylko ze względu na to, ale też patrząc jaką padakę gra Chelsea. Mam tylko nadzieję, że wyjdziemy pół rezerwą na mecz z pucharze kosztem bycia w TOP4 ;)
» 17 lipca 2020, 14:20 #222
Batigol222: Nie wiem, czy z Leicester będzie takie sobie kopanie chociażby przez to, że Vardy idzie na króla strzelców a to jeden z tych napadziorów, którzy potrafią zrobić rywalowi kuku chyba w każdych warunkach
» 17 lipca 2020, 15:21 #221
Camorrista: Grealish nie bedzie rezerwowym, a rutynowym graczem puerwszej 11. Juz wam tlumacze dlaczego a powodow jest kilka w tym jeden glowny - Rash zostal zajechany w tym sezonie i trzeba na niego chuchac i dmuchac bo z kręgoslupem nie ma juz zartow. Realnie myślę, że Grealish zagralby z 15 ligowych meczow na Lewym napadzie, kolejne 15 w linii pomocy na zmiane zamiast Pogby lub Fernandesa + do tego pare meczykow w LM + pucharach co daje około 40 spotkan w sezonie i to w podstawie. Dzięki temu ograniczylibysmy ryzyko kontuzji a i kazdy by się nagrał. Dlatego wlasnie potrzebny nam Gtealish. Transgerowy priorytet nr 1. Sancho to dopiero nr 2, choc uwazam ze rownie dobrze co Anglik moglby sie tam sprawdzic ten Matheus Pereira lub inny zdolny dzieciak. Tych naprawde nie brakuje. W bundeslidze statystyki są nieco zawyżone przez marną grę obroncow.
» 17 lipca 2020, 12:16 #220
devilek777: Dla mnie Sancho nr 1, potrzebujemy w końcu topowych graczy, których chciałby każdy, a oni wybierają nas. Koniec z kupowaniem wypalonych zawodników, których już nikt nie chce.
» 17 lipca 2020, 12:41 #219
is200second: Zgoda ale nie za 100 mln. Myślę że żaden klub na świecie nie wyda takiej gotówki na jednego gracza. Poza tym Jadon Sancho nie jest wart tyle pieniędzy.
» 17 lipca 2020, 12:49 #218
kamilpe: FC Barcelona, PSG, Atletico Madryt czy my za Pogby, rzeczywiście żaden klub nie wyda tyle gotówki na piłkarza
» 17 lipca 2020, 13:22 #217
Diabelski97: Chelsea ma dwa dni więcej na odpoczynek przed meczem z nami, dostali w tym sezonie trzy razy na łeb, no ciekawy jestem tego meczu, ale to byłaby historia jakby cztery razy w jednym sezonie wyłapali.
» 17 lipca 2020, 12:06 #216
Derp: to wyobraź sobie, że cztery razy udowadniamy swoją wyższość nad nimi a i tak kończymy na 5 miejscu a oni na podium :) no a nasi oglądają ligę mistrzów w telewizorze - w sumie nie wiem czy to takie zabawne.
» 17 lipca 2020, 12:20 #215
Diabelski97: Po pierwsze, czy jedno wyklucza drugie? Po drugie, co ma piernik do wiatraka?
» 17 lipca 2020, 12:44 #214
Derp: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 12:03

linie pomocnicze wykorzystywane w systemie var to jakiś żart, ten 'spalony' to mnie strasznie rozbawił :) nie lepiej zainwestować w rejestratory zawieszone nad płytą boiska? perspektywa podczas analizy pozostawia wiele do życzenia.

- serio nie można tego lepiej rozwiązać?
» 17 lipca 2020, 12:03 #213
Diabelski97: Takim czymś zabija się ducha gry, zdecydowanie jestem za uznawaniem takich goli.
» 17 lipca 2020, 12:07 #212
devilek777: Ale czego Wy nie rozumiecie? Takie są zasady, dla każdego jednakowe.
» 17 lipca 2020, 12:37 #211
Derp: 'yyyyy takie są yyyyy zasady yyyyy' - tak cię widzę, 2IQ max.
jak można decydować na podstawie takiego czegoś? to brak jakichkolwiek zasad.
» 17 lipca 2020, 12:47 #210
hraboNX: Spalony to spalony. Nie ważne czy ma metr, czy centymetr. Takie są przepisy. Po to wprowadzono VAR, by rozstrzygać sytuacje, w których ludzkie oko zawodzi. Ja przynajmniej tak uważam. Ktoś z dziennikarzy rzucił pomysł z marginesem błędu (Twarowski?), że np. dopiero od 10-20 cm liczymy spalonego. Niemniej (chyba) Rudzki zgasił ten pomysł stwierdzeniem "spalony to spalony, nieważne jak wyraźny".
» 17 lipca 2020, 12:52 #209
Derp: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 13:13

spalony bo jakiś typ odpalił painta i narysował linie, podając, że ktoś przekroczył linie spalonego o 10mm? zastanawia mnie czy ludzie potrafią samodzielnie myśleć ...

nie obchodzi mnie co mówi tłum - przeciągnięta linia w jakiejś aplikacji nie daje gwarancji w tym przypadku. dodatkowo nasz zawodnik ma uniesioną nogę co daje złudne wyobrażenie w płaskim obrazie :)

zobacz sobie linie bramkowe i jak to wszystko je wypaczone - 'technologia' xD
» 17 lipca 2020, 13:11 #208
hraboNX: Był jeszcze temat momentu zatrzymania akcji (stop-klatka). Sędzia "warowy" może to zrobić tak naprawdę w kilku momentach, bo nigdy nie wiadomo, czy piłka rzeczywiście odkleiła się od stopy podającego już teraz, czy nastąpiło to jednak ułamek sekundy później. Niemniej interpretacja sytuacji musi być zgodna z przepisami, a według nich nawet minimalny spalony jest spalonym.. Sami komentatorzy C+ mówili wczoraj, iż jednak był tam spalony. Myślę, że sędziowie (nie tylko angielscy) będą coraz lepiej ogarniać VAR. Na to potrzeba czasu, praktyki i wyczucia. Może osoby na szczycie doprecyzują przepisy.
» 17 lipca 2020, 13:36 #207
devilek777: Brak spalonego, bo jakiś nieudacznik na dp tak powiedział?
» 17 lipca 2020, 13:53 #206
Derp: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 21:37

nigdzie nie napisałem, że nie było spalonego. niestety taki wasz poziom, że ciężko się spodziewać konstruktywnego argumentu. te ujecia nie dowodzą czy był spalony czy też go nie było - wszystko trzeba jak dziecku wytłumaczyć/pokazać, zero ambicji ...
» 17 lipca 2020, 21:36 #205
devilek777: Typie sam wyjechałeś z tekstem, że mam 2IQ, a teraz coś pieprzysz o konstruktywnych argumentach. Skoro zostały wyznaczone linie, które świadczą o spalonym, to był spalony i tyle.
» 18 lipca 2020, 00:38 #204
Derp: łatwo cię przekonać, zwłaszcza jeśli ci to na rękę. nic nie poradze na to, że ludzie myślących zawsze będą w mniejszości. masz oczy, ale nie dostrzegasz :)
» 18 lipca 2020, 16:42 #203
sirtomas: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 12:02

Nie chcę być złym prorokiem, ale jak pogba zostanie i podpisze kontrakt to znowu będzie grał 3/10 meczy doborze. Wczoraj jak mu 5 razy zabrali piłkę to przestałem liczyć...musi być jakaś świeża krew na tej pozycji
» 17 lipca 2020, 12:01 #202
reddev7: Ludzie, Wy jesteście nienormalni, serio. Przeciwnik był mega wymagający, tempo było wysokie, zwłaszcza w drugiej połowie, ale ponieważ nie wygrywaliśmy po pierwszych 45 minutach trzema bramkami, to ludzie piszą, że graliśmy słabo. iks de.

Bruno w 12 meczach 8 asyst
Rashford 17 bramek. Jedyny gracz U23, który go przegania to Mbappe (18).
Manchester nie przegrał od ilu 18, 19? meczy, właściwie to od stycznia.
Zobaczcie jaka to jest forma. Ten zespół w końcu zaczyna budować jakąś swoją tożsamość na boisku. Piłkarze są zadowoleni, nie ma żadnych toksycznych newsów, plotek czy insynuacji w mediach.
Nie zapeszając, idziemy po LM. Jest opcja na dobre wzmocnienia w lecie, ale nieeeeee. W 2 ostatnich meczach była lekka zadyszka, bo piłkarze grają co 3 dni, a mimo to wywozimy z nich 4 pkt. Fakt, bramka w 97minucie boli podwójnie, ale mimo wszystko nadal możemy osiągnąć to na czym nam zależy w tym sezonie.
Może od razu sprzedajmy, albo oddajmy za nic DDG, Pogbe, Harryego. Shaw też jest przecież drewnem.
Ludzie ogarnijcie się.
» 17 lipca 2020, 11:51 #201
devilek777: W punkt, co niektórym powinni odebrać prawo głosu.
» 17 lipca 2020, 13:58 #200
Glory1878: Na Chelsea chciałbym zobaczyć taki skład

Romero - AWB, Bailly, Harry, Williams - Matic, Pogba - Rash, Mata, James - Ighalo

Na ławce do tego Bruno z Martialem, gdyby trzeba było gonić wynik
» 17 lipca 2020, 11:44 #199
kamilpe: Pogba niech też odpocznie bo bardziej jest potrzebny w walce o TOP4
» 17 lipca 2020, 11:50 #198
Mariano88: AWB chyba tez juz nie daje rady
» 17 lipca 2020, 11:55 #197
Viral: Tak na dobrą sprawę jak wygramy z Młotami a Leicester i Chelsea przegrają to wskakujemy na trzecie miejsce. Wtedy remis z Leicester by nam dał ligę mistrzów.
» 17 lipca 2020, 11:42 #196
is200second: Tylko mi się wydaje ze Lewandowski już z lodówki zaczyna wychodzić? o_O
» 17 lipca 2020, 10:48 #195
FreddyKruger: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 11:31

Nie tylko tobie,otwieram dziś rano lodówkę a tam Lewandowscy i jeszcze ich śniadanie
:)
» 17 lipca 2020, 11:30 #194
PiesekLeszek: Za dużo pudelka czytacie.
» 17 lipca 2020, 14:08 #193
NoName222: Myślę, że trzeba na Chelsea zastosować taktykę Burnley i Sheffield. Murujemy bramkę, a potem laga na napastnika. Powinniśmy wyjść 3-4-1-2, Chelsea ma małe problemy w pomocy ostatnio.
» 17 lipca 2020, 10:45 #192
reddev7: szkoda że United nie zatrudnią Ciebie jako analityka meczy i taktyki przeciwnika.
» 17 lipca 2020, 11:32 #191
NoName222: Cieszę sie że mnie doceniasz.
» 17 lipca 2020, 12:12 #190
barnaba1987: Wydaje mi się że tak właśnie będzie
» 17 lipca 2020, 16:13 #189
keymil1990: Przestańcie się wygłupiać z tym wystawianiem rezerw na Chelsea :) nie tylko po pandemii gra się co 3 dni, mając europejskie puchary przeważnie też gra się systemem środa sobota i taki klub jak United powinien być na to przygotowany. Według mnie Ole zrobił błąd że na takie mecze jak np z bornemouth u siebie wystawił galowy skład, wtedy należało wymienić z 3-4 piłkarzy, w innych meczach dawać odpoczywać chociaż 1-2 rywalowi żeby właśnie na mecz z Chelsea czy ostatni z lester mieć w miarę wypoczęta kadrę, mam nadzieję że teraz pójdzie po rozum do głowy i da odpocząć np greenwodowi , Bruno i któremuś ze stoperów a z west hamem znowu odpocznie 2-3 graczy chociaż . Wydawało się że Leicester tak spuchło i już nie miało szans tymczasem będą mieć aż tydzień czasu przed meczem z nami na odpoczynek a co najgorsze remis może nam nie wystarczyć do top 4 przez słabszy bilans bramkowy
» 17 lipca 2020, 10:28 #188
eragon30971: Taaa rezerwy wystawiać, a później byłby płacz, bo znowu tracimy punkty z ogórkami ;)
» 17 lipca 2020, 11:59 #187
prochuuu: Chodzi o to, że nasza galowa 11 jest idealnie zgrana. Zauważ, że zaczyna np. McT i nie ma kontroli tempa z tyłu, jest nerwówka. Schodzi Bruno czy Pogba - jest padaka w środku. Wchodzi James - jest tylko sprintowanie do przodu bez namysłu. Nie mamy klasowych zmienników, którzy mogliby podtrzymać poziom podstawowej 11-tki czy być minimalnie pod nim. Jest dno i 2 metry mułu. Tutaj ewidentnie brakuje głębi składu żeby Ole mógł sprawnie rotować wszystkim. A co do grania co 3 dni w normalnym sezonie to owszem zgodzę się, ale ile to razy? Raz w miesiącu? może dwa, a nie ciągle przez półtorej miesiąca. Spójrz co się stało kiedy Ole próbował dać wypocząć kilku zawodnikom od 60 minuty w meczy z Soton.
» 17 lipca 2020, 15:53 #186
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 09:50

Sądziłem nie tak dawno ze mamy prawie kompletną kadre bo wrocil Pogba , jest przeciez Bruno ... Nie potrzebny nam juz nawet obronca czy napastnik . Jednak okazuje sie ze nie obejdzie sie bez wzmocnienia obrony a nawet mysle ze mozemy mieć problem nawet z bokami obrony bo niewydaje mi sie zeby Dalot i Fosu jakos odpalili i byli dla nas zbawieniem w razie czego . Środek pola oczywiscie również a nawet koniecznie do wzmocnienia . Potrzebny Def Pomocnik ktory da czasem odsapnąć Maticiowi noi z czasem wejdzie w buty Serba . Ofensywny pomocnik ktory bedzie mogl rownież zrobić różnice wrazie gdyby Bruno trzeba bylo dać odpoczać . Gość poprostu nie moze grać co mecz bo go zajedziemy a gramy naprawde na wielu frontach . Niewiadomo z czasem co z napastnikiem bo Ighalo pewnie zostanie z nami tylko do stycznia wiec pozniej bedzie potrzebny nawet transfer Napastnika . Prawe skrzydlo to chyba nie musze wspominać bo koniecznie do wzmocnienia . Fredy , Scotty , Maty nie oszukujmy sie ale to powinni byc zawodnicy tylko na uzupelnienie ławki rezerwowej .
» 17 lipca 2020, 09:49 #185
kungfury: Widzę, że mamy podobne zdanie. Aktualnie mamy kadrę na Top4, ale do walki o majstra potrzeba nam:
PS (oczywistość) - rozbić bank dla Sancho i nie bawić się w żadne półśrodki
OP do rotacji, bo nie będziemy non-stop grali Pogbą z Bruno - jak Villa spadnie, to może ten cały Grealish będzie do wyjęcia za rozsądne pieniądze (o ile zadowoli się ławką w United kosztem bycia kapitanem zespołu z Championship)
ŚO - Maguire popełnia babole, a Lindelof nie jest wystarczajaco dobry, żeby je naprawiać, na Bailly'ego, Tuanzebe za bardzo nie liczę (obaj częściej widzą szpital niż murawę), Smalling juz na wylocie, na Jonesa szkoda strzępić... Tutaj żadne przewartościowane kloce jak Koulibaly, ktoś młody i szybki jak Skriniar albo Milenkovic z Fiorentiny
DP - Matic przeżywa aktualnie "drugą młodość", ale jak długo to jeszcze może potrwać, rok? Potrzebujemy "wychować" mu następcę, pisze wychować, bo jak dokonamy 3 powyższych zakupów, to pewnie juz nie starczy kasy na wzmocnienie tej pozycji. I tutaj widzę dwie opcje: albo McTomek się poprawi w defensywie (bo dzisiaj to bardziej 8 niż 6), albo wprowadzamy do pierwszego składu Garnera: nominalny DP, dobre warunki fizyczne, świetny strzał z dystansu (nastrzelał tak trochę bramek w PL2 w tym sezonie), mógłby się sporo nauczyć od Nemanji.
» 17 lipca 2020, 11:09 #184
mrk: W ocenie Maguira z MEN jest opis, że doznał kontuzji, ale kontynuował grę. Ktoś wie o co chodzi z tą kontuzją?
Mam nadzieję, że na Chelsea Ole wmieni 3-4 piłkarzy. Tacy zawodnicy jak Fred, Ighalo, James, Dalot mogliby odciążyć trochę 1 skład.
» 17 lipca 2020, 09:34 #183
hraboNX: Może chodzi o mocne zderzenie głowami. Trochę go zamroczyło, ale ostatecznie chyba było ok.
» 17 lipca 2020, 09:52 #182
ax1d: Mnie martwi tutaj jedna rzecz, a mianowicie to, że zespół jest już wyraźnie zmęczony. Zostały nam dwie kolejki plus FA Cup i Liga Europy, a nowy sezon rusza w połowie sierpnia. Nie będzie czasu na odpoczynek, nie wspominając o przygotowaniach przedsezonowych. To może sprawić, że nawet jeśli coś ugramy w tym sezonie, to w przyszły będziemy wchodzić na totalnych oparach, co może spowodować, że znów start sezonu będzie ciężki i ubogi w punkty, a później trzeba będzie gonić.

Swoją drogą, wygląda to dość kuriozalnie. Nowy sezon Premier League według uzgodnień ma ruszyć 12-13 sierpnia, a jeśli awansujemy w Lidze Europy, to ćwierćfinał gramy 10-11 sierpnia, ewentualny półfinał będziemy grać 16 sierpnia, a finał zaplanowany jest na 21 sierpnia. Czyli będziemy kończyć poprzedni sezon, kiedy inni będą już po rozpoczęciu nowego. Bardzo kiepsko to wygląda...
» 17 lipca 2020, 09:27 #181
lele1986: Liga sie zaczyna w wrzesniu przeciez .
» 17 lipca 2020, 09:33 #180
Paulo2007: Nowy sezon 12-13, ale września z tego co wiem.

There are currently two potential 2020-21 Premier League start dates: Saturday August 29 or Saturday September 12.
» 17 lipca 2020, 09:37 #179
kckMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 09:38

Liga we wrześniu, no coś Ty.

Zostało nam:

West Ham + Leicester

Chelsea + ew finał

LASK - tutaj rezerwy bo 5-0

LE: 1/4 1 mecz, ewentualnie 1/2, ewentualnie finał

Maksymalnie więc 7 meczów o dużą stawkę. Minimalnie 4, jeśli przegramy z Chelsea i opadniemy w 1/4.

Wszystko będzie uzależnione od ligi krajowej. Jeśli wbijemy do TOP4, to w LE będzie granie bez presji, a to już dużo w takim natłoku. A puchar? No cóż, jak niżej napisałem, nikt tego nie odpuści. I dobrze.
» 17 lipca 2020, 09:37 #178
ax1d: Ach, faktycznie. Źle spojrzałem :)
» 17 lipca 2020, 09:53 #177
kckMU: Po prostu w translator wklepuj takie info :)
» 17 lipca 2020, 10:16 #176
sturmik: Właśnie z pucharem Anglii jest największy niepotrzebny stres.
Powinniśmy go odpuścić i dać z siebie wszystko w PL i Europa League.
Nie zapominajmy, że po cięzkiej walce z Chelsea czeka na zwyciezce zdeterminowany Manchester City, który zrobi wszystko żeby zdobyć puchar.
» 17 lipca 2020, 11:42 #175
Puchaty: W środę Liverpool gra ostatni mecz u siebie w tym sezonie i myślę, że będzie im zależało żeby był to mecz wygrany. Tym bardziej, że to Chelsea.
» 17 lipca 2020, 09:14 #174
siwy32: Odbieraja chyba w po tym meczu chyba puchar to może bedą chcieli chociaż zremisowac :D
» 17 lipca 2020, 09:17 #173
Seszele: Tak sobie myślę...
Jeżeli Manchester City został uznany za niewinnego z powodu niewystarczających dowodów i anulowano karę... to z jakiej racji muszą zapłacić 10 mln euro...? Ktoś mi to jakoś sensownie wyjaśni? Przecież są niewinni.
» 17 lipca 2020, 08:32 #172
Krzyk: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 08:38

Za brak współpracy z UEFA. Czyli krótko mówiąc ukrywanie dowodów, które by ich obciążyły. Cała sprawa tego wyroku sprowadziła duet do tego że CAS uznał że przedstawione dowody jako zdobyte nielegalnie (wykradzione przez hakerów) nie mogą stanowić podstawy rozstrzygnięcia, a znów legalnie dowodów nie dało się zdobyć bo City odmówiło współpracy
» 17 lipca 2020, 08:36 #171
DaredevilUtd: To wytłumacz mi jak to jest, ukrywali dowody przed UEFA, bo się bali, a pokazali je komisji, która ich uniewinniła? To co to za dowody były, obciążające, czy uniewinniające. To o braku współpracy to pić na wodę, pretekst by wręczyć oficjalna łapówkę. Ciekawe jest to, że mieli zapłaci 30mil, a zmniejszyli im do 10mil. Czyli wychodzi, że to jak z aferami za czasów PO. Mieli podsłuchy i dowody jak na dłoni, ale rząd pozamiatał pod stół. Tutaj jest podobna sytuacja, wiemy że jesteście winni, ale dowody nielegalne więc nara. I wszyscy zadowolenie CAS jak i City :)
» 17 lipca 2020, 09:14 #170
ax1d: Wiesz, mamy takiego ministra, który był niewinny, ale pełniący obowiązki prezydenta i tak go ułaskawił bez prawomocnego wyroku ;)
» 17 lipca 2020, 09:30 #169
DaredevilUtd: Ax1d różnica jest taka, że ja podałem adekwatny przykład odnosząc się do sytuacji City, a Twoja wypowiedź ma się nijak do poruszonego tematu.
» 17 lipca 2020, 09:35 #168
ax1d: Moja wypowiedź jest żartem na temat tego, że można być niewinnym i uniewinnionym naraz ;)
» 17 lipca 2020, 09:55 #167
Vaxiu: Skad informacja, ze dowody zostały zdobyte nielegalnie? Z tego co wszedzie pisano włacznie z oficjalnym komunikatem UEFA, wiekszosc dowodow byla przedawniona, a z tych ktory brane byly pod uwage nie byly na tyle mocne aby podtrzymac taka "surową" kare stad brak wykluczenia i zmniejszenia kwoty do niespełna 10 mln.
» 17 lipca 2020, 14:50 #166
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 08:30

To było pewne ze wygramy . Założe sie ze jakby Chelsea i Leicester stracilo punkty my bysmy tez stracili xD taka juz nasza tradycja . Mecz ciezki do ogladania . Strasznie sie meczylismy , widac ze jestesmy lekko przemeczeni noi oszczedzalismy sie na mecz z Chelsea . Najwazniejsze 3 pkt . Nastepna kolejka bedzie klucza i mam nadzieje ze Tottenham wygra z Leicester a my pokonamy WHU .
» 17 lipca 2020, 08:29 #165
DaredevilUtd: Jakos jak Chelsea I Leicester przegrało to my zremisowaliśmy ostatnio.
» 17 lipca 2020, 09:15 #164
dlabigt23: Wiadomo remis dla mnie to jak przegrana o punkty w walce o top4 , no ale nie w meczu . Nadal mamy te samą pozycje co mielismy wiec dla mnie to bez roznicy . Mamy lekka zadyszke wiec te zwyciestwo bylo dla nas bardzo wazne bo punkty jeszcze mozemy pogubić noi gramy z Leicester ...
» 17 lipca 2020, 09:38 #163
siwy32: Tak bo Chelsea już bilansu bramkowego do tych drużyn nie nadrobi
» 17 lipca 2020, 08:07 #162
izbinho: Jeśli przegrają z Liverpoolem to na remis Manchesteru i wilków będzie baaardzo słaby kurs.
» 17 lipca 2020, 08:19 #161
Ciechanek: to jeszcze za wcześnie na takie dywagacje. jeśli Chelsea przegra z Liverpoolem to jeszcze my musimy wygrać z WHU i Leicester musi wygrać z Totkami (co wcale nie jest takie pewne), żeby wystarczył nam bezpośrednio remis w ostatnim meczu. Tym bardziej, że mamy gorsze bramki od Leicester, więc OGS na pewno w ostatnim meczu będzie chciał to Leicester pokonać, żeby wskoczyć na miejsce trzecie, a nie grać na remis i zostać na 4. Myślę, że w klubie nikogo to nie będzie obchodzić, czy z nami do LM wejdzie Leicester czy Chelsea, tylko to, żeby wskoczyć na podium ligi. Fajnie by było owszem, jakby Chelsea wypadła, ale jednak troszkę to zbyt jeszcze naciągane. Poczekajmy chociaż do końca 37 kolejki ;)

@izbinho, a Tobie nie chodziło o remis Manchesteru z Lisami przypadkiem? :)
» 17 lipca 2020, 08:40 #160
izbinho: Tak przepraszam... Lisy
» 17 lipca 2020, 08:54 #159
siwy32: Zauważyłem teraz że jak nie Chelsea ma więcej odpoczynku to patrzę że Przed ostatnia kolejką my 3 dni a leicester 6 dni odpoczynku....

Te krajowe puchary powinny być grane po sezonie w takich okolicznością jakie mamy na świecie bo ktoś po pandemii nie gra w pucharach i więcej dni odpoczynku pomaga.
» 17 lipca 2020, 07:56 #158
ReDevil07: Ja powiem tylko tyle : Martial mi tak imponuje, ze nie chce nikogo więcej tutaj widzieć! Postawić całą kasę na Sancho, wykupić Ighalo jeżeli będzie prezentował dalej taki sam poziom. Nasz atak składał by się z : Rash, Martial, Sancho, Greenwood, James, Ighalo. Do tego Bruno z Pogba. Wiadomo jest ze potrzeba zmienników na ich pozycje to ja mimo wszytsko widział bym albo Thiago albo VDB. Żadnych Grelishow i Maddisonow.
» 17 lipca 2020, 07:38 #157
Lingardiho9: Mimo słabszych momentów zasłużone 3 pkt.
Mówcie że nasza defensywa popełnia błędy, ano popełnia. Jak ma się nie mylić, skoro cały zespół jest zajechany, widać to gołym okiem, że cały MUjedzie na oparach.
Co bardzo mnie cieszy to fakt, że potrafimy cierpieć i wygrywać takie mecze , to jest domena mistrzów
» 17 lipca 2020, 07:34 #156
bartrvn: Nie wydaje mi się, żeby to było zmęczenie (na pewno po części ale nie aż do tego stopnia). Bardziej to wygląda jak spalenie psychiczne - jak się bardzo stresujesz to tlen gorzej dopływa do kończyn i mózgu, zauważcie, że im dalej trwał mecz tym lepiej grali.
» 17 lipca 2020, 09:34 #155
Biniek: Czytam komentarze i nie wierze... Przyszla chwila zadyszki, 2 slabsze mecze z ktorych i tak wyciagamy 4 punkty, a tu lamenty, placze...
Harry chamski
Pogba czlapie
Greenwood latwy do krycia
po co ten Lingard
AWB jakby w pilke grac nie potrafil
OGS zle zmiany, gdzie Ighalo
ktos tam z wygranej sie nie potrafi cieszyc, bo var i gra brzydka...
Dziwicie sie, ze na kanonierach po nas jada, a sami placzecie jak 13 letnie gimnazjalistki z pryszczem na czole.
» 17 lipca 2020, 07:29 #154
Zelas12: Masz plusa :)
» 17 lipca 2020, 07:44 #153
DaredevilUtd: W większości to ciągle te same osoby pisza, uaktywniają się jak przegrywamy, bo kibicują innym drużyna, a jak wygrywamy w złym stylu to szukają dziury w całym...
» 17 lipca 2020, 08:15 #152
reddev7: Bez kitu, aż dziwne, że o DDG nie wspomnieli.
» 17 lipca 2020, 11:38 #151
Alibaba: Ważne jest teraz to ze wygrywamy mecze nawet jak nie gramy świetnie. Tego nam wcześniej brakowało nie przegraliśmy od 18 meczy co bardzo mnie cieszy . Jeszcze dwa mecze do końca i mam nadzieje ze tez je wygramy GGMU!!
» 17 lipca 2020, 07:09 #150
Diabelski97: To już 19 meczów bez porażki, idzie się już pogubić :D
» 17 lipca 2020, 07:12 #149
Seszele: Bardzo cieszy wygrana. Cenne 3 punkty. Liga Mistrzów coraz bliżej.
Pragnę jedynie przypomnieć, że w ostatnich latach - za kadencji poprzednich menedżerów - takie mecze przegrywaliśmy, w najlepszym wypadku remisowaliśmy. OGS nie popełnił tego samego błędu, co z w meczu z Soton i pomimo prowadzenia MU za wszelką cenę dążyli do kolejnej bramki. To się ceni. Taki Manchester United chciałem i chcę oglądać. Nawet jak piłkarze mają gorszy dzień albo im nie wychodzi, to mamy kilka indywidualności, które wezmą ciężar na swoje barki i będą próbowali przełamać niemoc, zrobić coś z niczego. Martial - nie poznaję gościa, cały czas miał parcie na bramkę. Biegał, dryblował, szukał drogi. Rashford, Bruno (gość gra do końca nawet jak cały mecz mu nie wychodzi, może mieć na 100 podań 99 nieudanych, ale znajdzie się to jedno otwierające drogę do bramki, i takie coś równie jest bardzo istotne), Pogba. Wygrywanie takich meczów jest bardzo istotne.

Przyjmijmy, że Crystal Palace powinno być w nieco lepszej sytuacji, bo VAR i te sprawy.
W takim razie my powinniśmy wygrać z Soton, bo VAR i te sprawy.
Zatem na jedno wychodzi.

Jedziemy dalej.
» 17 lipca 2020, 07:02 #148
hraboNX: Seszele jak kiedyś napisałeś: niech każdy wierzy w to, co chce wierzyć ;) Ja po prostu lubię czytać twoje wpisy.
» 17 lipca 2020, 07:52 #147
tomekwietniu: Ciekawe jest to, że jak United i Leicester wygrają teraz swoje mecze, a Chelsea przegra z Liverpoolem, to wystarczy że zagrają na remis i Smerfy poza LM...
Myślicie, że mogliby się umówić na remis?
» 17 lipca 2020, 06:50 #146
Klierek7: Harry załatwi :) myślę że będzie tylu ziomków z repy na boisku ze się dogadają.
» 17 lipca 2020, 07:49 #145
tomekwietniu: Moja pierwsza myśli to też Harry ogarnie temat...
» 17 lipca 2020, 09:51 #144
wrobel1992: Jeśli z Chelsea AWB, Maguire czy Bruno nie odpoczną to strasznie ciężko będzie o 6 pkt w ostatnich meczach ligowych. Portugalczyk mógłby trochę lepiej zarządzać siłami, bo zbyt często biega za piłką jak szalony, a przy próbie szybkiego podania mocno się myli. Po za tym ciekawi mnie gra Pogby. Niby wszystko ok. Rozumiem, że ma pewnie więcej zadań w obronie, ale strasznie mało widać go z przodu. Moim zdaniem póki gra u nas powinien być bardziej wykorzystywany, żeby zaskoczyć przeciwnika.
» 17 lipca 2020, 06:50 #143
Saberem47: Jakoś nie mogę się cieszyć tą wygraną... Sędzia jawnie okradł Crystal, a nasza gra była bardzo słaba. Duży niesmak. To nie było uczciwe. No ale niby nas też wiele razy okradli i tak to sobie tłumaczę
» 17 lipca 2020, 06:37 #142
wrobel1992: Ja czekam, aż któryś sędzia upoluje Maguire za te jego chamskie popychanie i ciągnięcie za łapy. W dwóch ostatnich spotkaniach miało to miejsce że 3-4 razy i jestem w szoku, że nikt tego nie gwizda!
» 17 lipca 2020, 06:45 #141
Alibaba: W ostatnim meczu swieci powinni kończyć mecz w 9 . Nie ma co płakać taka jest piłka dzisiaj my jutro ktoś inny .GGMU!!
» 17 lipca 2020, 07:12 #140
reddev7: Nasza gra nie była słaba, tylko przeciwnik był wymagający, helloł, witaj w Anglii. Czy czasem nie dlatego, że "każdy może wygrać z każdym", mówi się, że PL jest najbardziej wyrównaną ligą w europie?
» 17 lipca 2020, 11:41 #139
devilek777: Widzę, że niektórzy chyba inny mecz oglądają.
» 17 lipca 2020, 17:54 #138
Diabelski97: Marcus Rashford has scored 17 Premier League goals this season, Kylian Mbappe is the only U23 player to score more in Europe’s top five leagues this season (18)."
» 17 lipca 2020, 06:07 #137
Diabelski97: Premier League assists this season:

Fernandes - 8
B. Silva - 7
Mane - 7
Willian - 7

Bruno Fernandes has only played 12 games 🤯"
» 17 lipca 2020, 05:48 #136
Lookasinho: Taka ciekawostka. W tym sezonie strzelilismy więcej bramek niż potężna Barca.
» 17 lipca 2020, 05:38 #135
cyprian: Cieszą 3 pkt, ale sam przebieg meczu nieco martwi... wydaje się, że nasi zawodnicy są zmęczeni, może trochę więcej rotacji w składzie by się przydało? Chociaż z drugiej strony zostały nam same najważniejsze mecze w sezonie... Najważniejsze, że wszystko jest w naszych rękach i tylko od nas zależy, czy zagramy w LM i co wygramy w tym sezonie!
» 17 lipca 2020, 03:21 #134
toporminator: Przed nami dwie ostatnie kolejki, obie bardzo ciekawe, bo zarówno Leicester jak i Chelsea zagrają na wyjeździe z silnymi ekipami (Totki, LFC). Jeśli jutro WHU wygra z Watfordem to zapewni sobie utrzymanie, co sprawi że mecz z United w następnej kolejce będzie już dla nich o prestiż.

Przy dobrych wiatrach nawet 3 punkty w tych dwóch ostatnich meczach mogą nam dać LM.
» 17 lipca 2020, 01:53 #133
GraanManU: Dobrze, że w terminarzu nie mamy Atalanty xdd
» 17 lipca 2020, 01:20 #132
Reico100: Mecz z WHU może być jeszcze trudniejszy, mam spore obawy. Musimy być w optymalnej formie na ten mecz.
» 17 lipca 2020, 01:20 #131
Pogba6: Akurat z nimi to mi sie wydaje ze pojdzie duzo łatwiej niz z Palace. Poza tym kluczowy bedzie mecz z Leicester wiec moze byc taka sytuacja ze remis bedzie dla nas tak samo korzystny jak wygrana.
» 17 lipca 2020, 01:22 #130
Pogba6: Na kanonierach bol 4 liter sięgną zenitu. Sorry z gory za te cytaty bo niektorzy moga sobie tego nie zyczyc ale musialem bo przeszli samych siebie. Oto przykladowe komentarze a bylo tego wiele wiecej.

„Gdyby nie VAR Manchester okupowałby śrpdel tabeli.„

„I wydrukowali wygrana mułom. Jeszcze brakuje tylko karnego z kapelusza żeby Bruno strzelił i dalej się nim zachwycali. Przykro patrzeć jak CP okradli dzisiaj sędziowie„

„Na ostatnią kolejkę Lester nie ma co wychodzić z united. Tam chyba było tak posmarowane że sędziowie zrobią wszystko byle tylko muły wygrał i były w top4 na koniec„

„ I oby im pokazali, że nawet drukiem nie uda się do LM, bo jestem pewien, że gdyby Arsenal był na miejscu utd dziś to karny bity itd... Przynajmniej wuefisty nie zwolnią, a w nowym sezonie znów utd się zatrzyma ;)”


Tak toksycznie nastawionego srodowiska w stosunki do naszego klubu to ja nie znam. Nawet kibice Liverpoolu takiego cyrku nigdy nie odwalali. Masakra xD

Ale wydaje mi sie ze tu chodzi o to ze kibice Arsenalu widza podobienstwo w ostatnich latach do nas. Tak jak my oni sa w kryzysie w ostatnich sezonach. My sie odbudowujemy. Widac to golym okiem. A oni dalej tkwia w przecietnosci i do poprawy daleko, czeka ich walka o LE w nastepnych sezonach. Nas czeka piekna przyszlosc, stad zazdrosc i ten bol.
» 17 lipca 2020, 00:54 #129
Diabelski97: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 01:01

Ja ich po części rozumiem, mieli być pewniakiem do top 4 i ubzdurali sobie nawet walkę o coś więcej, fakty są takie, że wywalili 80 milionów (ciągle spłacają raty) na gościa który nie różni się niczym od Iwobiego
i walczą z Burlney o górną część tabeli.
» 17 lipca 2020, 01:00 #128
getryscholesa: Po co przejmować się kibicami leszczów ze srodka tabeli.
» 17 lipca 2020, 01:02 #127
mikiartur: Mnie to śmieszy jak wszyscy mowią o tym drukowaniu xd

Wiadomo nawet za VARu pojawiają się pomyłki, ale mieć ból pupy o to, że komuś VAR pomógł a komuś nie. Dla mnie Lindelof czysto odebrał piłkę, wyglądało to na ostre wejście, ale czyste. Niektórzy muszą pamietać że przewrócenie się w polu karnym nie znaczy że od razu karny. Czy ktoś by to odgwizdał? W hiszpanii i we Włoszech może i tak, ale tam ledwo kogoś muśniesz, gracz się przewróci i karny. W Anglii bardziej kontrowersyjnych sytuacji nie gwiżdźą. Bo jeśłi to by odgwizdali, to w takim razie wejście Romeu na Greenwooda powinno się skończyć wykluczeniem na kilkanaście meczy.
I teraz zwracam się do kibiców Arsenalu. W życiu spotkałem paru kibiców Kanonierów i zawsze darzyłem ich szacunkiem, bo nawet jak Arsenalowi nie szło to zawsze wierzyli w swoich, a nie wyżywali się na innych klubach. Nie zbliżajcie się poziomem do kibiców LFC. Do tych to akurat mam pecha xd Jednego porządnego Scoursa(czy jak to się pisze) spotkałem. Oni zawsze uważali jacy to niesamowici są a obecnie, to wręcz przy każdej mozliwej okazji opowiadają jaki to ich klub najlepszy na świecie. Noi po MU przy każdej sytuacji jeżdżą jak chcą. Boli ich bardzo to że mamy wciąż więcej tytułów od nich.
Ja nie mówię, u nas jest też wielu trollów "pseudofanów" itd ale tak to już bywa.
Liczę że kiedyś wrócą czasy jak znów właśnie z Arsenalem będziemy się bić o mistrza a daleko za plecami będziemy mieć City Chelsea i Liverpool. Więc mówie jeszcze raz. Zejdźcie z naszego klubu i skupcie się na kibicowaniu Arsenalowi
» 17 lipca 2020, 01:08 #126
GoForWin: Kompleks United. Bardzo powszechna choroba wśród kibiców Arsenalu.
» 17 lipca 2020, 01:20 #125
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 02:10

@Pogba6

Zostawię sobie ten komentarz na wypadek, gdyby znowu ktoś się mnie czepiał, że cisnę po Kanonierach. Kiedyś lubiłem i szanowałem ten klub, ale potem chyba Diabeł mnie podkusił (hehe) i sprawdziłem sobie ich stronę. Korespondencyjne dogryzanie sobie to jedno, ale u nich OD LAT panuje tendencja do wyzywania i obrażania naszego klubu. Nawet na Devilpage te klauny przenosiły swoją retorykę. Powyższe cytaty to tylko jedne z wielu, bo jak sprawdziłem sobie przed chwilą ich ostatnią aktywność, to natknąłem się na typa, który dopiero co wrócił z treningu i zapytał społeczność "czy mułom znów wydrukowano wynik". Na pytanie idioty dostał odpowiedź innego idioty o treści "dokładnie". Ci ludzie to jakieś szczególne przypadki, bo potrafią się pluć o to, że się nabijamy z ich klubu, ale my przynajmniej nie wyzywamy Armatek i nie przekłamujemy rzeczywistości. Co najzabawniejsze, to my ani z nimi nie sąsiadujemy w tabeli, ani nigdy oba kluby nie miały kosy. Zresztą, szkoda pisać. Czekam na kolejną wpadkę Arsenalu, aby się znów z nich pośmiać. Taka wartość dodana do meczów United :)

@mikiartur

już było kilku, co próbowało im przemówić do rozsądku na ich stronie, wszyscy jak jeden mąż kończyli z banem za "prowokowanie". Nie rozumiesz, że ci ludzie mają trociny we łbach.
» 17 lipca 2020, 02:08 #124
pilchu: Nigdy nie wchodzę na stronę innego klubu niż United, bo uważam to za bezsensowne. Mało tego, wolałbym aby trolle innych drużyny tutaj nie zagladali. Co do VARu w dzisiejszym meczu: spalony był. Po to jest VAR, aby nawet 5cm spalone odgwizdywac. Co do sytuacji Lindelofa, gdyby pokazał na wapno to nie miałbym pretensji.
Natomiast mam pretensje do VARu i brak kilku czerwonych kartek w PL. Ostra gra to jedno, bandyckie ataki na pograniczu połamanych nóg to co innego.
» 17 lipca 2020, 04:46 #123
hraboNX: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 06:17

Cóż, nie ma co się szarpać. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Fani Arsenalu zapominają, że sędziowanie to taki miecz obosieczny. Wystarczy wspomnieć co Dean wyprawiał w meczu z Wisienkami (brak czerwieni dla rywala, brak karnego dla MU). W meczu z Soton ten Romeu powinien też wylecieć z boiska. I cyk pomyłka sędziego zaważyła na przebiegu meczu i przypuszczalnie na zdobyczy punktowej dla United. Raz skorzystajmy na błędzie arbitra a innym razem narzekamy na jego gwizdanie. Zapewne i Arsenal ma takie sytuacje. Taka jest piłka nożna.
» 17 lipca 2020, 06:16 #122
DaredevilUtd: Mnie ich nie szkoda. To jakaś patologia w śród kibicow. Wyzwaniem i obelgami pokazują tylko, że ten klub bez Arsena to żart. Mam nadzieję, że w nastepnym sezonie nawet tak wysokiej lokaty jak w tym nie będą mieli, 9 miejsce to, aż za dużo jak dla nich.
» 17 lipca 2020, 08:28 #121
mikiartur: Zadanie wykonane.
W niedziele ważne 2 mecze.
Najpierw o 17 Leicester vs Tottenham a nastęnie o 19 My kontra Chelsea.
Na Chelsea jestem zwolennikiem by dać wielu odpocząć.
Moj typ na XI na chelsea to:

Romero
Dalot Bailly Maguire/Lindelof(raczej Harry) I pewnie znów TFM
McTominay Fred
Mata
James Ighalo Rashford(dla mnie z naszych ofensywnych zawodników wygląda na takiego z najlepszą kondycją)

Pogba Fernandes niech wejdą kolo 60/70 jakby była taka potrzeba. Martial też na końcówkę. Oni potrzebują odpoczynku, by się zregenerować na WHU, bo jednak ten mecz ma większą wagę jeśli chodzi o przyszły sezon. Wygrać FA cup fajnie ale jeśli kosztem ligi to zdecydowanie nie jestem za tym. Chelsea też zakładam że nie wyjdzie najmocniejszym składem bo mają LFC i Wolves przed sobą. Czuje że Caballero wyjdzie na bramce co trzeba wykorzystać bo jest elektryczny i z daleka może coś puścić. Przydałaby się jakaś bomba McTominaya z 20 metra tak jak z Arsenalem w zeszłym sezonie
» 17 lipca 2020, 00:50 #120
Amad: Dobrze, że pechowy remis ze Świętymi odwrócił się w szczęśliwą wygraną z CP. Mecz w przeważającej części słaby w naszym wykonaniu, całe szczęście że var tym razem nam trochę pomógł (w przeciwieństwie do meczu z Souhampton). Gdyby bramka została im zaliczona to obawiam się że nasz młody skład mógłby sobie nie poradzić z presją. Widać brak takiej dominacji jak w pierwszych meczach po lockdownie i to trochę martwi. Obyśmy w meczu WHU zaczęli bardziej zdecydowanie kontrolować grę.
» 17 lipca 2020, 00:48 #119
hraboNX: Komentarz zedytowany przez usera dnia 17.07.2020 00:42

Z materiału wideo zamieszczonego przez MU na YT można wywnioskować, iż nie odpuszczamy półfinału FA Cup. Najprawdopodobniej wyjdziemy na pojedynek z Chelsea w galowym składzie. Victor mówi "każdy piłkarz chce grać w takich meczach". Cóż, wychodzi na to, że Ole chce zaszczepić w chłopakach ambicję oraz głód zwycięstw. Jakby nie patrzeć DNA United ;)
» 17 lipca 2020, 00:41 #118