Oceny pomeczowe: Manchester United - Brentford 2:1

» 27 kwietnia 2026, 23:32 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, MEN
Manchester United pokonał Brentford (2:1) w meczu zamykającym rywalizację w 34. kolejce Premier League. Czerwone Diabły są o krok od powrotu do Ligi Mistrzów!
Oceny pomeczowe: Manchester United - Brentford 2:1
» Manchester United w poniedziałkowy wieczór pokonał Brentford (2:1) w 34. kolejce Premier League | Fot. Press Focus
Manchester United mecz z The Bees zaczął bardzo dobrze i szybko został nagrodzony bramką Casemiro. Później większą ochotę przejawiali gracze Keitha Andrewsa. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do zawodników Michaela Carricka. Gol Benjamina Sesko ustawił przebieg spotkania.

Brentford po zmianie stron próbował wrócić do gry, lecz nisko ustawiona defensywa Manchesteru United skutecznie odpierała ataki gości. The Bees w końcówce dostali na pocieszenie gola kontaktowego, ale było to za mało, aby wywieźć jakąkolwiek zdobycz punktową z Teatru Marzeń.

Swoją 19. asystę w tym sezonie zanotował Bruno Fernandes. Portugalczykowi brakuje już tylko jednego podania do wyrównania rekordu Thierry’ego Henry’ego i Kevina de Bruyne.

Jak występ piłkarzy Manchesteru United ocenili użytkownicy DevilPage.pl, a jakie noty przyznał zawodnikom dziennik Manchester Evening News? Oto oceny za poniedziałkowe spotkanie.

Senne Lammens
Wyróżniający się zawodnik Manchesteru United w tym spotkaniu. Dwukrotnie musiał interweniować po strzałach… Aydena Heavena. Przy straconym golu był bez szans.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.48

Diogo Dalot
W pierwszej połowie nie wyglądał dobrze i pozwalał na zbyt dużo graczom Brentfordu. Zdecydowanie lepiej spisał się po zmianie stron.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6

Harry Maguire
Powrót do gry po zawieszeniu i momentami widać było, że to jego pierwszy mecz od kilku tygodni. Groźny w polu karnym Brentfordu. Był bliski wpisania się na listę strzelców.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.26

Ayden Heaven
Nie spisał się tak imponująco, jak w meczu z Chelsea. Miał sporo problemów z Igorem Thiago. Gdyby nie Senne Lammens, to mógł zakończyć mecz z dwoma trafieniami do własnej siatki.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.81

Luke Shaw
Szybko wyłapał żółtą kartkę i musiał się pilnować. W drugiej połowie zmieniony ze względu na uraz.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.7

Casemiro
Brazylijczyk robi co może, aby jak najlepiej pożegnać się z kibicami Manchesteru United. Trafił do siatki po raz dziewiąty w tym sezonie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.86

Kobbie Mainoo
Jeden z lepszych występów Mainoo w ostatnim czasie. Szkoda, że jego popisowej akcji lepiej nie wykończył Amad. Solidny w destrukcji, imponował w ofensywie.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 7.89

Amad Diallo
Najsłabszy z ofensywnych zawodników Manchesteru United. Mocno rozregulowany celownik pod bramką rywali. Można go natomiast pochwalić za udział przy bramce Benjamina Sesko. Zmieniony w przerwie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.81

Bruno Fernandes
Widać było, że poluje na kolejne asysty. Raz po raz wypracowywał sytuacje strzeleckie kolegom. Zanotował kluczowe podanie przy bramce Benjamina Sesko i teraz rekord Thierry’ego Henry’ego i Kevina de Bruyne (20 asyst) jest w jego zasięgu.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8

Bryan Mbeumo
W drugiej połowie miał szansę na bramkę, ale zaszwankowało przyjęcie. Nie można odmówić mu natomiast chęci i ciężkiej pracy.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.63

Benjamin Sesko
Długo musiał czekać na swoją szansę, ale się doczekał. Świetnie wykończył podanie od Fernandesa.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.11

Zmiennicy:
Noussair Mazraoui (za Amada 46’)
Jego wejście na boisko pociągnęło za sobą zmianę formacji. Pomógł uszczelnić defensywę Czerwonych Diabłów.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.63

Leny Yoro (za Shawa 73’)
Wrócił do gry po urazie. Nie miał zbyt wiele pracy w końcówce.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.85

Mason Mount (za Mbeumo 73’)
Nie wniósł nic wielkiego do gry United. Dziennik Manchester Evening News docenił go natomiast za kilka dobrych zagrań.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.63

Joshua Zirkzee (za Sesko 89’)
Wszedł na boisko w samej końcówce i nie miał zbyt wiele czasu na pokazanie się.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.3


TAGI


« Poprzedni news
Manchester United - Brentford 2:1. Liga Mistrzów (już prawie) w garści!
Następny news »
„Pracuję z Bruno na treningach i to się opłaca”. Sesko skomentował wygraną z Brentfordem

Najchętniej komentowane




Aby móc komentować newsy musisz być zalogowany!

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego newsa.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.