Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Manchester United – Chelsea 4:0. Czerwone Diabły gromią na inaugurację sezonu!

» 11 sierpnia 2019, 19:22 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United w efektownym stylu zaczął sezon 2019/2020 w Premier League! Czerwone Diabły pokonały przed własną publicznością Chelsea 4:0 (1:0). Dwie bramki niedzielnego popołudnia zdobył Marcus Rashford, a po jednym trafieniu dołożyli Anthony Martial i Daniel James.
Manchester United – Chelsea 4:0. Czerwone Diabły gromią na inaugurację sezonu!
» Manchester United pokonał Chelsea 4:0 na inaugurację sezonu 2019/2020 w Premier League
Oceń zawodników:
David de Gea
Aaron Wan-Bissaka
Victor Lindelöf
Harry Maguire
Luke Shaw
Scott McTominay
Paul Pogba
Andreas Pereira
Jesse Lingard
Marcus Rashford
Anthony Martial
Daniel James
Juan Mata
Mason Greenwood

Oddano 253 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Manchester United nie zaczął dobrze spotkania z The Blues. To londyńczycy od pierwszych minut przejęli inicjatywę i co chwilę gościli pod bramką Davida de Gei. Już w 4. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Tammy Abraham. Napastnik Chelsea uderzył piłkę z linii szesnastu metrów po długim rogu, trafił w słupek.

Czerwone Diabły pierwszą dogodną sytuację miały trzy minuty później. Błąd w polu karnym Chelsea popełnił Zouma, a przed szansą stanął Anthony Martial. Francuz chciał technicznym strzałem posłać piłkę w długi róg bramki Kepy Arrizabalagi, ale uderzył za lekko i hiszpański golkiper pewnie złapał futbolówkę.

W 12. minucie interweniować musiał David de Gea. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Mason Mount. Piłka po drodze odbiła się od debiutującego w diabelskich barwach Harry’ego Maguire’a, nie zmyliła natomiast De Gei. Warto dodać, że po Angliku nie widać było debiutanckiej tremy.

W 18. minucie do piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera uśmiechnęło się szczęście. Choć to Chelsea była stroną przeważającą, to błąd w polu karnym popełnił Zouma. Francuz sprowadził do parteru Marcusa Rashforda i sędzia Anthony Taylor bez zawahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Arrizabalagę.

Po objęciu prowadzenia gra Manchesteru United wyglądała lepiej i teraz to gospodarze przejęli inicjatywę. Chelsea zaczęła popełniać też coraz więcej niewymuszonych błędów. W 31. minucie jeden z nich powinien wykorzystać Martial. Francuz zdecydował się na techniczne uderzenie zza szesnastki, nie trafił jednak z dogodnej pozycji w światło bramki.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do Chelsea. Najpierw De Geę niecelnym strzałem z dystansu postraszył Ross Barkley. Hiszpan miał natomiast dużo więcej pracy w 37. minucie. W roli głównej znów wystąpił Barkley. Anglik oddał kąśliwe uderzenie w krótki róg, De Gea musiał interweniować nogami.

W 40. minucie zadrżały serca kibiców Manchesteru United. Daleką piłkę w pole karne posłał Jorginho, tam dośrodkowania nie przeciął Aaron Wan-Bissaka, a do futbolówki dopadł Emerson. Defensor Chelsea huknął ile miał tylko sił z ostrego kąta, piłka odbiła się natomiast od poprzeczki.

W pierwszej połowie z dobrej strony pokazała się defensywa Czerwonych Diabłów, zwłaszcza debiutujący w diabelskich barwach Wan-Bissaka i Maguire. Solskjaer mógł mieć natomiast sporo zastrzeżeń do gry drugiej linii, bo pomocnicy United zbyt łatwo dawali się dominować graczom The Blues.

W przerwie ani Ole Gunnar Solskjaer, ani Frank Lampard nie zdecydowali się na zmiany. Pierwszą naprawdę groźną akcję, zakończoną celnym strzałem, przeprowadzili gracze Chelsea. W 55. minucie potężną „bombę” na bramkę De Gei posłał Emerson. Hiszpan pewnie wypiąstkował piłkę.

Manchester United cierpliwie czekał na swoją szansę i zafundował swoim kibicom dwie minuty, które wstrząsnęły Old Trafford. W 65. minucie gospodarze wyprowadzili szybką kontrę po odbiorze Maguire’a. Rashford wyrzucił jednak Lingarda na prawą stronę i wydawało się, że z akcji nic nie wyjdzie. Anglik podał piłkę pod linię do Andreasa Pereiry, ten dograł piłkę na piąty metr, gdzie nogę dołożył mało widoczny do tej pory Anthony Martial. Francuz szczęśliwie zmieścił futbolówkę między nogami Kepy!

Dwie minuty później Czerwone Diabły odzyskały piłkę na własnej połowie, a następnie dalekim zagraniem w kierunku rozpędzającego się Rashforda popisał się Paul Pogba. Anglik w pełnym biegu przyjął piłkę przed szesnastką, a później sprytnie posłał piłkę obok wychodzącego z bramki Kepy. Było 3:0 i stało się jasne, że Czerwone Diabły nie wypuszczą już pierwszego w tym sezonie kompletu punktów.

Przy trzybramkowej przewadze Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na pierwszą roszadę – na placu gry pojawił się Daniel James, który zmienił Andreasa Pereirę. Walijczyk zanotował tym samym oficjalny debiut w barwach Manchesteru United.

James szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców na Old Trafford. W 81. minucie Czerwone Diabły przeprowadziły kolejną szybką kontrę. Z piłką z własnej połowy wyszedł Paul Pogba, który wymienił podanie z Martialem. Pogba podholował piłkę kilkadziesiąt metrów, zagrał w pole karne do lepiej ustawionego Jamesa, a ten uderzył na bramkę Kepy. Futbolówka po drodze odbiła się od Emersona i wpadła do siatki!

Chelsea spróbowała się odgryźć w 85. minucie. Dobry strzał z dystansu oddał Mount. Czujność na linii bramkowej zachował De Gea i pewnie obronił uderzenie młodego gracza The Blues.

Na ostatnie pięć minut na placu gry pojawili się jeszcze Mason Greenwood i Juan Mata. Anglik miał nawet swoją szansę chwilę po wejściu na boisko, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W doliczonym czasie gry dobrą interwencję po strzale Emersona zanotował De Gea. Hiszpan zachował swoje pierwsze czyste konto w tym sezonie.

Manchester United po efektownej wygranej może zacząć myśleć o kolejnym przeciwniku. 19 sierpnia piłkarzy Solskjaera czeka wyjazdowe starcie z Wolverhampton.

Manchester United – Chelsea 4:0 (1:0)
Bramki: Marcus Rashford 18’ [K], Anthony Martial 65’, Marcus Rashford 67’, Daniel James 81’

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Pogba – Pereira (James 73'), Lingard (Mata 86'), Rashford (Greenwood 86') – Martial

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Zouma, Christensen, Emerson – Jorginho (Kante 73'), Kovacić – Pedro, Barkley (Pulisic 58'), Mount – Abraham (Giroud 66')

« Poprzedni news
Składy: Manchester United vs Chelsea. 1. kolejka Premier League
Następny news »
Statystyki: Manchester United vs Chelsea 4:0

REKLAMA


Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (518)


miocinho2: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.08.2019 11:34

Teraz na forum jest ewidentny rozłam spowodowany tym,że jedni chcieliby transferów gwiazd 1,5 sezonu lig francuskich czy portugalskich,a inni chca mądrych transferów i odważnego wprowadzania wychowanków(czyli tego co Ole robi)
Oczywiście,że można napisać coś negatywnego.Ale ARGUMENTUJCIE.Bo doszukiwać sie na sile dziur i brać swoje założenia za pewnik tak jak robia to "elity wizji upadku"to serio szczyt waszej konstruktywnego myślenia.Jedynie co narazie broni waszego pesymistycznego podejscia to fakt,że mlodzi nie dostali jeszcze prawdziwej szansy.
Ile było transferów od 2013(DO MOMENTU SOLSKJEARA)?strzelam 15.Wypalił tylko Shaw i Martial,Lindelof...bo Herrery nie ma.Pogba wychowanek.
Rashford,Pogba,McTominay.Pereira+Lingz=1
4;3 dla wychowanków,a transfery Solskjeara dopiero ocenimy.
Wiecej wychowankow wprowadziło sie lepiej do skladu w krotszym czasie,od zawodnikow sprowadzonych z zewnatrz przez 6 lat.TO JEST ARGUMENT
Inne wasze walkowanie w kolko.Brak PS,brak ŚPO,ŚP.To NIE JEST ARGUMENT.
PS-James,Chong
ŚPO-Greenwood,Gomes
ŚP McTominay
Teraz ja ARGUMUNTUJE dlaczego powinno się zaufać tym piłkarzom.Ponieważ wielu ekspertom,kibicom,a co najważniejsze sztabowi trenerskiemu bardzo podobała się ich gra podczas touru,oraz pierwszego meczu sezonu.
Ole sobie nie da rady-i tu o dziwo argument macie-końcówke sezonu.No według mnie jest to argument podważający Waszą logike myślenia.Winić go,że pod koniec sezonu psychicznie i fizycznie nie wytrzymal zespół,który był przygotowywany do sezonu przez kogoś innego.MOIM ZDANIEM(a nie moim pewnikiem),wasz tok rozumowania jest krzywdzący dla Ole oraz ogolnego poziomu myślowego tej strony.
Moj kontrargument to fakt,że Solskjear osiagnał najlepszy od 2014 wynik w LM oraz to ze zdobyl 2 pierwsze w historii tytuly dla Molde i fantastycznie tam pracowal z młodzieża.Tymbardziej powinnismy stawiać na młodzież(3 argumenty)
Wam nikt nie broni negatywnego zdania,depresyjnych mysli itp.Ale chodzi o to głupio gadacie,poki nie uzasadnicie.
Bo Wy widzicie za krótka ławke,ja za dużo szrotu za ławką
Nie wymieniajcie mi jakie pozycje WEDŁUG WAS powinniśmy wzmocnic(to nie jest argument),tylko powiedzcie dlaczego nie ufacie danemu zawodnikowi,ktory moze tam grac,i dlaczego ktos z zewnatrz móglby być od niego lepszym wyborem."brakuje ps i nikt zapszetrzy"no ludzie jak juz probujecie mieć inteligentne własne zdanie,to chociaz sprawiajcie pozory inteligentnych i sie nawzajem glaskacie plujac sie"nie mozna miec negatywnego zdania,ale forum arsenalu mnie pocieszą"
» 16 sierpnia 2019, 11:30 #518
miocinho2: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.08.2019 12:01

Najwazniejsze zapomniałem.To,że jestem optymistą w tym co robi Ole,nie znaczy,że ja korone nam na głowe nakładam.Bo widze potencjał w projekcie(młodzi+mądre transfery)jak i w zawodnikach,których już ma(młody skład rozbija Chelsea plus to co pisalem),ale 4 miejsce,będzie bardzo dobrym rezultatem.W niedalekiej przyszłości oczekuje walki o mistrzostwo bo widze ku temu perspektywy(chude lata wasze,ktore widzicie przed tak mlodym i zdolnym zespolem to jest nielogiczne myślenie MOIM ZDANIEM,ale to czas pokaże)
» 16 sierpnia 2019, 11:55 #517
Seszele: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.08.2019 09:32

1) Manchester City,
2) Manchester United,
3) Liverpool,
4) Tottenham,
5) Arsenal,
6) Chelsea.

Tak widzę ten sezon!

Ole do przodu prowadzi drużynę, ole!
Czeka Nas pasmo sukcesów, pasmo zwycięstw, ole!
Czerwony Diabełek rozjedzie wszystkich niczym walec, ole!
Będziemy otwierać na koniec szampana przy rozpaczy rywali, ole!

Go, go, go !!
Czas na Wolves. Kolejne trzy punkty dla Diabłów.
» 16 sierpnia 2019, 09:32 #516
miocinho2: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.08.2019 09:41

mogłeś napisać
Będziemy otwierać na koniec przy rozpaczy rywali z biedry cole,ole
Teraz czas na wolves ktore ro p ole,ole
Twoja niunia to Aniol,jak Gomes,ole
Pasujemy do siebie jak Maguier z Lindelofem,ole
» 16 sierpnia 2019, 09:38 #515
Sancho: Ole, ole, mamy taką słabą pomoc że ja pikole
» 16 sierpnia 2019, 09:50 #514
miocinho2: @sancho
no mamy w niej w Pogbe,co kocha Raiole,ole
tam trzeba wojownika,a to zwykly pozer,ole
» 16 sierpnia 2019, 09:56 #513
Oskar062: Zrobiłem ss zobaczymy za rok ale widząc united na 2 miejscu to coś wątpię haha
» 16 sierpnia 2019, 10:30 #512
Seszele: Cieszę się, źe takie talenty tutaj mamy !
Ole !
» 16 sierpnia 2019, 13:00 #511
CeTe: Mam pytanie do was. Czy ktoś wie kiedy będzie można kupić bilet na finał LE? I gdzie?

Szczerze mówiąc nigdy nie bylem na żadnym meczu i nic o tym nie wiem, a w necie są jakieś strony ale nie wiem czy są pewne
» 16 sierpnia 2019, 07:07 #510
PiesekLeszek: Kiedy konferencja prasowa Ole?
» 15 sierpnia 2019, 23:13 #509
Ybov: Kogo dajecie na kapitana w tej kolejce Fantasy Premier League :P?
» 15 sierpnia 2019, 22:03 #508
CeTe: Ja mam z tych gwiazd Aube, Salaha i Sterlinga i zdecydowałem się postawić na Aube. Salah grał w pucharze, Sterling z totkaki. Arsenal gra z Burnley więc jest szansa ze coś wrzuci
» 16 sierpnia 2019, 07:32 #507
porfavor: Sanchez podobno zdeterminowany do opuszczenia klubu. Do Italii chce iść. Ciekawe za ile jest tak zdeterminowany pójść. Bo z tego co mi się wydaje to w serie A bieda...
» 15 sierpnia 2019, 18:44 #506
braku: United idzie w dobra stronę. Nie mogę się doczekać kolejnego meczu i oklepu od MU i zgarnięcia 3pkt.
» 15 sierpnia 2019, 16:01 #505
Kruszon: Obyś miał rację, jednak trzeba mieć na względzie, że klub z Wolverhampton to trudny przeciwnik. Obawiam się, że będzie to cięższe spotkanie od tego z Chelsea. Zespół Lamparda nie był wtedy poukładany i stabilny, dlatego zagraliśmy świetne zawody, szczególnie od początku drugiej połowy, kiedy nasi chłopcy się rozkręcili. Wolverhampton zremisowali z Leicester 0:0 w pierwszej kolejce. Dzisiaj grają w Lidze Europy - raczej zadziała to na naszą korzyść, bo nie działamy na kilku frontach i możemy skupić się na Premier League, w przeciwieństwie do Wilków.
Pozdro!
» 15 sierpnia 2019, 20:04 #504
izbinho: Pogba dobrze zrobił zostając. Za pół roku Zidane nie będzie już trenerem Realu.
Komu ze znanych piłkarzy kończą się kontrakty za rok?
» 15 sierpnia 2019, 09:48 #503
Strzelec: Christian Eriksen, Timo Werner, Willian, Callum Hudson-Odoi, Cavani, De Gea, Matić, Bailly
» 15 sierpnia 2019, 10:04 #502
RememberMe: Ale Matić i Bailly nie mają czasem jeszcze opcji przedłużenia?
» 15 sierpnia 2019, 10:28 #501
GGMUN6: Mają, mają
» 15 sierpnia 2019, 10:37 #500
Magik1990MU: David ma również
» 15 sierpnia 2019, 11:45 #499
Sancho: Mandżukić ma iść do Bayernu za 15 mln jako zmiennik Lewego. Ciekawe ile od nas wołali, pewnie z 30.
» 15 sierpnia 2019, 09:36 #498
EmilCioran: Podobno też 15 mln od nas chcieli.
» 15 sierpnia 2019, 09:54 #497
izbinho: Nie pójdzie do Bayernu. Z Lewym mają kosę.
» 15 sierpnia 2019, 10:02 #496
karol100: Trzeba by się przejechać po Wolves tak z 3-0 żeby nas znowu zaczęli brać na poważnie i skończyli gadać o potędze Chelsea.
» 15 sierpnia 2019, 09:16 #495
Diabelski97: Potęga>Chelsea
» 15 sierpnia 2019, 09:18 #494
Diabelski97: Świetny bilans Franka Lamparda, dwa mecze, dwie porażki, a ciekawe co będzie jak skończy się efekt nowej miotły..
» 15 sierpnia 2019, 09:03 #493
awe: najpierw ten efekt musi przyjsc, zeby sie mogl skonczyc... czyli jak u Solskiera gdzie na poczatku zdobyl 29 pkt w 10 meczach , a pod koniec sezonu tylko 7
» 15 sierpnia 2019, 09:09 #492
RememberMe: Czyli Lampard będzie zbierał ujemne punkty
» 15 sierpnia 2019, 09:13 #491
84cantona7: Nie ma możliwości zdobycia 29 pkt w 10 meczach.
» 15 sierpnia 2019, 09:36 #490
kckMU: Może 28 z gry +1 bonusowy za uśmiech Ole?
» 15 sierpnia 2019, 09:52 #489
JustDoIt: Za uśmiech bombelka
» 15 sierpnia 2019, 13:44 #488
awe: wiec wytlumacze dla niedomyslnych, z pospiechu za remis odjalem tylko 1 pkt, a nie 2 ;)
» 16 sierpnia 2019, 16:23 #487
Me89v2: Obecnie brakuje 3 transferów żeby United było piekielnie mocne tj ŚP, 10 i PS. Ale i bez tych wzmocnień mamy młody ciekawy skład który może zaskoczyć. Nie ludzmy się że powalczymy o majstra ale myślę że 3 miejsce będzie w zasięgu. Nie wiem czemu ale liczę na sancheza w tym sezonie. Że odnajdzie się w tej szybkiej technicznej grze.
» 15 sierpnia 2019, 06:32 #486
artix206: 9,10, śp, ps.
» 15 sierpnia 2019, 08:18 #485
porfavor: Też liczę na Sancheza. Na prawym skrzydle. I na Garnera w środku.
» 15 sierpnia 2019, 08:38 #484
Pomiasik911: Ja bardziej obstawiam Sancheza jako 10 i cos czuje ze odpali
» 15 sierpnia 2019, 10:25 #483
RedsFan: Poczekajmy za rok bedziemy walczyc o mistrza :)
» 15 sierpnia 2019, 12:46 #482
PogbaKingOfMANU: Dobre meczycho było. Szkoda niebieskich, mieli lepsze akcje, zasłużyli bardziej na zwycięstwo.
» 15 sierpnia 2019, 00:27 #481
GoForWin: Hahahaha... Że co? :D
» 15 sierpnia 2019, 12:35 #480
karlik148: Czego oczekiwaliście po Chelsea, po odejściu Hazarda !?
» 15 sierpnia 2019, 00:15 #479
eragon30971: Dobra ta Chelsea, dobrze że mecz z nimi mamy już za sobą :D
» 14 sierpnia 2019, 23:57 #478
DjTED: Bardzo dobrze bo sie rozkrecają... Dlatego pozdro dla kanonierek :*

Ta słaba Chelsea zmiecie was z powierzchni ziemi...
» 15 sierpnia 2019, 00:08 #477
Strzelec: Chelsea znowu zagrało lepiej od rywala i znowu przegrali.
» 14 sierpnia 2019, 23:54 #476
ManUtdFan94: Od kiedy drużyna która traci 4 bramki i nie strzela żadnej była lepsza? xd
» 14 sierpnia 2019, 23:59 #475
kckMU: Chelsea była lepsza bo zagrała dobre 30 minut i zaliczyła 2 obramowania bramki.

United było słabsze bo zagrało dobre 60 minut i trafiło 4 razy do siatki.
» 15 sierpnia 2019, 00:01 #474
Strzelec: Pisząc to miałem na myśli 1 połowe Chelsea w meczu z nami. W drugiej połowie podchodzili pod bramke United, ale nic wielkiego nie zrobili, jednakże tamten mecz pokazał, że Man Utd brakuje pomocnika.
» 15 sierpnia 2019, 00:07 #473
rizx: Szkoda Abrahama, oby na młodego nie wpłynęło to bardzo negatywnie (ciężko będzie). Przypominam, że już kiedyś pewien młody napastnik w drużynie Chelsea nie strzelił karnego w finale, a jednak nie najgorzej skończył
» 14 sierpnia 2019, 23:53 #472
karpiu87: Dziwne, bo przed strzałem właśnie przypomniał mi się Lukaku :-P
» 15 sierpnia 2019, 00:04 #471
mrm86: Będą z niego ludzie....
» 15 sierpnia 2019, 00:07 #470
mikon70: Szkoda ze Chelsea zostaje bez niczego. Bardzo dobry mecz w ich wykonaniu i większa rozwaga niż w niedziele na pewno. Trochę przesadzili chyba z kolejnością piłkarzy bo tych najmniej doświadczonych zostawili na najważniejsze karne...
» 14 sierpnia 2019, 23:50 #469
Olo13: Szkoda Chelsea. Trochę więcej szczęścia i Kepa by minimum 2 obronił:(
» 14 sierpnia 2019, 23:45 #468
DjTED: Bravo by wyciągnał
» 14 sierpnia 2019, 23:48 #467
sisinho: Rzuty karne, to co misie lubią najbardziej.....
» 14 sierpnia 2019, 23:31 #466
Czolgu: ten kante to jakaś masakra ,jest wszędzie w obronie plus za sarriego poprawił bardzo grę do przodu
» 14 sierpnia 2019, 23:31 #465
Michux3: Adrian dzisiaj mnóstwo razy ratuje Lfc
» 14 sierpnia 2019, 23:24 #464
BartoszP: Ferguson powiedział kiedyś :
Z chwilą gdy jeden z piłkarzy staje się ważniejszy niż manager, klub umiera. Historia tego zespołu doskonale to uświadamia. To ja jestem najważniejszym człowiekiem w United. Tak już musi być.
» 14 sierpnia 2019, 23:24 #463
joyrider: Pijesz do czegoś konkretnego?
» 14 sierpnia 2019, 23:26 #462
BartoszP: Nie, tak napisałem. Więc keep calm :D
» 14 sierpnia 2019, 23:29 #461
BrodaUTD: Jestem mega zaskoczony gra Chelsea. Oczywiście pozytywnie. Liverpool w środku pola nie istnieje. Żeby nie trio z przodu było by po meczu. Nie widać braku alisona
» 14 sierpnia 2019, 23:20 #460
DjTED: Gdzie te drwale jadą w weekend ? aaa na Southampton.... To mozecie w ciemno stawiac na gospodarzy
» 14 sierpnia 2019, 23:19 #459
cropps: Już z nami Chelsea zagrała bardzo dobrze, a nie grał od początku Kante, a i tak w środku byli lepsi.
» 14 sierpnia 2019, 23:15 #458
BrodaUTD: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.08.2019 23:29

W pierwszej połowie owszem. W drugiej było na równi (manutd vs chelsea) ofc moim zdaniem w Liverpoolu brakuje kogoś takiego jak Pogba tzn magika( kiedy mu się chce)
» 14 sierpnia 2019, 23:24 #457
GGMUN6: Zobaczycie Chelsea będzie w tabeli napewno przed Arsenalem.
» 14 sierpnia 2019, 23:15 #456
Strzelec: Pisałem, że w wyjściowym składzie Chelsea niema, ani jednego Anglika to teraz Lampard Anglików wpuścił.
» 14 sierpnia 2019, 23:14 #455
dareknt: Imponuje mi styl Chelsea.....te wejścia z głębi pola,prostopadle podanie.....jak im środkowi obrońcy wskoczą na wyższy poziom to mogą namieszac
» 14 sierpnia 2019, 23:10 #454
Advm: Najlepszy obrazek z dzisiaj to jak Kante kryje van Dijka przy rożnym :D
» 14 sierpnia 2019, 23:07 #453
Seszele: The Reds naprawdę słabo dzisiaj.
» 14 sierpnia 2019, 23:06 #452
Magik1990MU: 2-2! Brawo!
» 14 sierpnia 2019, 23:06 #451
pawelisto2: Ktoś mógłby tego Wichniarka wziąć ze studia komentatorskiego?
Współczuje jedynie Borkowi, że od lat wciskają mu samych nowicjuszy jak Hajto czy teraz ten Wichniarek, a w C+ mógłby mieć może mniejszy status gwiazdy, ale za to w doborowym towarzystwie samych ekspertów w swoim fachu.
» 14 sierpnia 2019, 23:04 #450
dareknt: Kante, ten gość jest niesamowity.....zrobił mu przysługę sarri wystawiając nie na dp,gość niesamowicie się rozwinął . Nie dość że znakomity w destrukcji to również rewelacyjny w rozegraniu
» 14 sierpnia 2019, 22:41 #449
BartoszP: I znowu live będzie na grzędzie... Ole będzie musiał ich strącić
» 14 sierpnia 2019, 22:40 #448
pawelisto2: Kante to jest kosmita.
Jeśli nigdzie się chłopak nie ruszy przez najbliższe kilka lat to będziemy mogli mówić o jednym z najlepszych pomocników Premier League drugiej dekady XXI wieku
Od kilku sezonów cały czas ta sama - absurdalna - wydolność, odbiór piłki, niewiele strat, a na dodatek każde podanie jest dokładnie linie do przodu, nie tak jak wieku innych na jego pozycji - w bok i do tylu.
Brakuje nam kogoś takiego.
» 14 sierpnia 2019, 22:39 #447
Magik1990MU: Mam nadzieję, że Chelsea to wygra chociażby po to, aby zamknąć na chwilę mordy ekspertom, którzy po naszym meczu stwierdzili, że przecież to nic wielkiego, bo Smerfy to obecnie średniak ligowy. Najwięcej takich opinii tworzyli, jak zawsze, oświeceni kibice Arsenalu, którzy w tym sezonie przewidują walkę ich ekipy o majstra.

Drugi powód jest jeszcze ważniejszy: ewentualne zwycięstwo LFC sprawia, że czerwonki prześcigną nas w klasyfikacji najważniejszych trofeów.
» 14 sierpnia 2019, 22:34 #446
SzarimMusty: Wolałbym aby Liverpool wygrał... Ta ekipa prędzej czy później pęknie - brak wzmocnień i brak jakości wśród rezerw. Pytanie tylko kiedy Klopp zacznie ich składać do kupy. Jeżeli przez kilka ligowych kolejek będą trwać w obecnym stanie to ich powrót na dobrą drogę będzie dłuższy niż gdyby już dzisiaj sobie uświadomili, że mają spore braki.
» 14 sierpnia 2019, 22:39 #445
BartoszP: Piłkarze nie kłócą się z sędzią - no bo co, z kobietą będziesz się kłócić? Nie masz szans, nie przegadasz :D
» 14 sierpnia 2019, 22:28 #444
porfavor: Jednak to jest automat. Wszedł gość i zmienił schematy. Piłka to prosta gra.
» 14 sierpnia 2019, 22:11 #443
RedDan: Na prawdę mieliśmy dużo szczęścia. Okej, ukłuliśmy z kontr, ale po pierwszej połowie z gry i słupku, spojeniu, nie wyglądało to wcale dobrze.
Podoba mi się czelsi lampsa i uważam że namieszają w lidze. Gra podoba mi się dużo bardziej, niż męczenie buły Sarriego. Widać mają jakiś plan, czego niestety dotąd u nas nie mogę znaleźć. Gra z kontry, ale poza tym? Nie widać tego czegoś.
Będzie bardzo ciasno w lidze.
» 14 sierpnia 2019, 21:57 #442
Seszele: Skoro mówimy o szczęściu, to jakim cudem wbiliśmy aż cztery bramki...?
» 14 sierpnia 2019, 22:08 #441
SzarimMusty: @Seszele bo Martial spudłował... inaczej byłoby 5 goli.

PS. Słupek? Poprzeczka? Spojenie? Czym to się różni od strzału w aut? I to jest pudło i to jest pudło. Oczywiście przeciwnicy potrafili doprowadzić do dogodnych sytuacji ale byli za słabi by coś z tego wyciągnąć. Dlatego Chelsea przegrała. Zabrakło szczęścia? Może zabrakło umiejętności skoro zawodnik z kilku metrów nie trafia do bramki?!
» 14 sierpnia 2019, 22:14 #440
Seszele: Dokładnie.
Nie rozumiem takiej linii obrony. Słupki wzbudzają zdecydowanie za dużo emocji. Czasem mam wrażenie, że powinna wygrać drużyna, która ustrzeliła najwiecej słupków i poprzeczek, a nie bramek :)
Ah, to gdybanie.
» 14 sierpnia 2019, 22:16 #439
Devilfanforever: Drodzy użytkownicy tego portalu. Z racji tego, że nie ogladalem w tamtym sezonie meczów liverpoolu mam pytanie. Czy ta ich "fantastyczna" obrona polegała na tym samym co dziś? Czyli unikanie jakichkolwiek pojedynków 1 na 1 i liczenie, ze przeciwnik poda niedokładnie? Czy po prostu jeszcze nke weszli w sezon?
» 14 sierpnia 2019, 21:51 #438
porfavor: Mou znowu miał rację. Kante, Giroud i Pulisic robią grę. Mamy ogromnego farta, że Lampard zbiera doświadczenie. LFC nie gra dobrze. Co nam trzeba oddać to przejście z obrony do ataku mamy topowe.
» 14 sierpnia 2019, 21:50 #437
HXDC: I to bez klasowych zawodników w pomocy, nie licząc Pogby xD
» 14 sierpnia 2019, 22:14 #436
EmilCioran: Van Dijk popełnił dzisiaj więcej błędów niż przez cały poprzedni sezon.
» 14 sierpnia 2019, 21:48 #435
KacperskyMu: Coś w tym jest:-D
» 14 sierpnia 2019, 22:01 #434
Seszele: Dzisiejszy mecz tylko pokazuje jak MU zamknął Chelsea w pomocy i nie dopuścił do szybkiej gry ani też kontry.
Ciekawe czy The Reds się odnajdą w drugiej części.
» 14 sierpnia 2019, 21:47 #433
porfavor: Nie było Kante
» 14 sierpnia 2019, 21:51 #432
Rochanv: tak zamknal ze Chelsea po pierwszej polowie mogla wygrywac 2-0 albo ze 3;1. Taki wynik jaki padl to wielka niesparwiedliwosc w pilce no ale trudno, zyje sie dalej
» 14 sierpnia 2019, 21:51 #431
RobvanKlu5i: No tak, 4:0 to straszna niesprawiedliwość....
Uwielbiam takich troglodytów myślowych :)
» 14 sierpnia 2019, 21:56 #430
Michux3: To fan Chelsea, zrozumiałe że boli go taka porażka
» 14 sierpnia 2019, 21:58 #429
Strzelec: Chelsea nie wykorzystała swoich okazji, a później za to zapłaciła.
» 14 sierpnia 2019, 21:58 #428
Michux3: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.08.2019 22:00

Pierwsze 30 min Chelsea mialo niezłe ale w drugiej połowie to nie istnieli
» 14 sierpnia 2019, 21:59 #427
Seszele: Ty, Rochanv - kibice Chelsea lubią Cię, to nie przypadek.
Jesteś niemożliwy. Chelsea mogła strzelić tę jedną bramkę, nawet dwie. Tylko co by im to dało, skoro wpuścili aż cztery :)
Nasza obrona wraz z bramkarzem spisali się bardzo dobrze. U nich wyglądało to nieco gorzej :)

Nie było Kante? Przecież wszedł w drugiej połowie i niewiele wniósł do gry :)
» 14 sierpnia 2019, 22:02 #426
izbinho: Zauważyliście, że nie pyskuja tak piłkarze do sędziego?;)
» 14 sierpnia 2019, 21:46 #425
GGMUN6: Sędziny :D
» 14 sierpnia 2019, 22:09 #424
MrCygan: Oglądając mecz nasz z Chelsea i teraz Superpuchar mam wrażenie, że Lampard ma fajny pomysł na drużynę i jej styl, więc jeśli dostanie okienko, albo dwa to może stworzyć fajnie grającą drużynę.
» 14 sierpnia 2019, 21:42 #423
Michux3: Najzabawniejsze jest to że to najmniejsza wina Adriana, rezerwowy West Hamu ratuje dziś ich defensywe
» 14 sierpnia 2019, 21:42 #422
KacperskyMu: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.08.2019 21:43

Szkoda że spalony ale mimo wszystko..... Co ten liverpool dzisiaj ;-)
» 14 sierpnia 2019, 21:41 #421
RedOskar18: Szkoda że spalony ale niezły kocur może być z tego amerykanina
» 14 sierpnia 2019, 21:40 #420
chojnas95: Lukaku by nie strzelił...
» 14 sierpnia 2019, 21:40 #419
chong866: On by nawet nie strzelił by by się przewrócił o piłkę xD
» 14 sierpnia 2019, 21:48 #418
DjTED: Lampard oszczedzał skład w meczu z nami na finał :D
» 14 sierpnia 2019, 21:39 #417
Michux3: Van Djik odpuścił Giroud całkowicie
» 14 sierpnia 2019, 21:39 #416
dareknt: Mnie qrw....z tym pulisikiem...Wiedziałem że Chelsea zrobiła dobry deal z pulisiciem....w BVB nie grał bo styl BVB to klepanie a to jest chłop lubiący biegać,podciągnąć z piłką....szkoda że do nas nie trafil
» 14 sierpnia 2019, 21:39 #415
DjTED: I van Dijk stał jak wryty jak Kovacic puscił prostopadłą... Teraz odpuscił krycie przy bramce.... słaboooo. On unika gry
» 14 sierpnia 2019, 21:37 #414
SzarimMusty: Widziałeś powtórkę? On miał pretensje do Robertsona.
» 14 sierpnia 2019, 21:41 #413
DjTED: Jak on go krył :D i zamiast biec do konca to odpuscił
» 14 sierpnia 2019, 21:42 #412
Seszele: Co ten Liverpool gra za padakę...
I pomyśleć, że MU rozjechało Chelsea 4-0.
Zgadzam się z Nevillem, The Reds prędko majstra nie zdobędą, a przynajmniej nie przed nami :)
» 14 sierpnia 2019, 21:37 #411
BartoszP: Gooooool brawo chelsea brawo lampard
» 14 sierpnia 2019, 21:36 #410
kckMU: Brawo :)
» 14 sierpnia 2019, 21:36 #409
Michux3: Bardzo dobra obrona Lfc z zeszłego sezonu chyba ma kaca ,nie nadążają a ratować ich musi Adrian
» 14 sierpnia 2019, 21:35 #408
izbinho: Wiem, że mecz meczowi nie równy ale graliśmy lepiej z nimi niż teraz Liverpool
» 14 sierpnia 2019, 21:34 #407
sisinho: Może dlatego że Pulisic od pierwszej i Kante, zamiast Barkleya i Mounta.
» 14 sierpnia 2019, 21:35 #406
DjTED: Bardzo podobny mecz do naszego. Z nami tez powinni z 3:0 prowadzic
» 14 sierpnia 2019, 21:38 #405
nani3210: mogła by chelsea wygrać ze względu na lamparda
» 14 sierpnia 2019, 21:34 #404
JasnaLiryka: Dobre spotkanie. Jak dla mnie obie drużyny wyrównanie jak dotychczas.
Podoba mi się tempo tutaj i tego też bym życzył Naszym, gra z pierwszej piłki :)
» 14 sierpnia 2019, 21:33 #403
DjTED: Teraz bedzie zwała bo obrona Live nie istnieje w tym roku i taktyka "hurra do przodu" bedzie dla nich gwozdziem do trumny
» 14 sierpnia 2019, 21:32 #402
kondzik: Kante nie do wycięcia z Chelsea? Imponuje mi gość
» 14 sierpnia 2019, 21:31 #401
Strzelec: Fajnym składem wyszło Chelsea. Ani jednego Anglika w pierwszym składzie.
» 14 sierpnia 2019, 21:31 #400
sisinho: I grają lepiej niż z nami. Chyba na + dla nich że nie ma przereklamowanych anglików w składzie :)
» 14 sierpnia 2019, 21:34 #399
Strzelec: Albo Liverpool gra słabiej niż my ;)
» 14 sierpnia 2019, 21:39 #398
kamilpe: The Blues zazdroszczę tylko Kante. Taki piłkarz u Nas byłby świetnym uzupełnieniem Pogby.
» 14 sierpnia 2019, 21:30 #397
RedOskar18: Gdzie ten potężny liverpool
» 14 sierpnia 2019, 21:30 #396
EmilCioran: Liverpool na początku sezonu w grze defensywnej nie wygląda dobrze. Mocno dziurawa ta ich obrona. Widać to dzisiaj i widać było też w meczu z Norwich.
» 14 sierpnia 2019, 21:27 #395
BartoszP: Byle w lidze tak ich obrona grała
» 14 sierpnia 2019, 21:30 #394
SzarimMusty: Co zaskakuje to tym gorszym jest VVD... Mam nadzieję, że się do końca sezonu nie poprawi. Chociaż mam wrażenie że to chwilowe.
» 14 sierpnia 2019, 21:30 #393
BartoszP: Poprzeczka :D
» 14 sierpnia 2019, 21:24 #392
stasiu669: No to już wiadomo jak się skończy :D
» 14 sierpnia 2019, 21:26 #391
DjTED: Live w tym sezonie słabo wystartowało
» 14 sierpnia 2019, 21:24 #390
dareknt: Fajny głos ma wichniarek
» 14 sierpnia 2019, 21:20 #389
EmilCioran: Jakbyś tyle chlał co on to też byś miał taki głos. Wichniar za kołnierz nigdy nie wylewał.
» 14 sierpnia 2019, 21:24 #388
EmilCioran: Liverpool przegra dzisiaj już drugie trofeum w tym sezonie. No i fajnie.
» 14 sierpnia 2019, 20:29 #387
dawidlp92: jak ten mierny woodward mógł puścić herrere za darmo...przecież to był wzór do naśladowania na boisku i poza nim... znak firmowy manchesteru: klasa i duma z noszenia naszych barw na każdym kroku... na boisku tyrał za dwóch... idealnie by pasował do tych młodych chłopaków
» 14 sierpnia 2019, 19:58 #386
Masarnia: Wytrzyj gila z pod nosa...i weź sie w garść:)
» 14 sierpnia 2019, 20:00 #385
GGMUN6: Wow Legia prowadzi z potężnym Atromitosem :o
» 14 sierpnia 2019, 18:53 #384
mycka86: Jak się nie ma co się lubi...
» 14 sierpnia 2019, 19:22 #383
Pady: No grali słabo, ale się nie skompromitowali jak piastunka.
» 14 sierpnia 2019, 20:55 #382
EmilCioran: Mogłaby ta Legia się jakoś przecisnąć do fazy grupowej LE i tam trafić na United. Byłaby dodatkowa okazja zobaczyć Diabły w Polsce. A w Gdańsku to już obowiązkowo trzeba być i zobaczyć jak nasz kapitan David podnosi puchar.
» 14 sierpnia 2019, 21:07 #381
Kamil01GGMU: Oho zaczyna się.. MEN podaje, że Bruno może do nas zawitać w Styczniu i otworzy to drogę Pogbie do białych.
» 14 sierpnia 2019, 10:32 #380
DaroMistrz5: Gazety z czegoś żyć muszą. Lekiem na wszystko jest mieć dystans i nie przejmować się tym. Trwa sezon i na tym trzeba skupić uwagę. Ja osobiście nie wierzę w transfery zimą. To nie w stylu United. Transfer zimą w United to jak śnieg w kwietniu. Niby rzecz nie mająca prawa bytu ale co kilka lat się zdarzy
» 14 sierpnia 2019, 11:12 #379
BrodaUTD: Ciekawe czy latem dało by radę wyjąć n'golo Kante z chelsea jak by im w tym roku nie poszło za dobrze
» 14 sierpnia 2019, 06:21 #378
wrobel1992: To mógłby być zdecydowanie hit. Szanse to nawet ciężko ocenić. Może Kante spodoba się praca z Lampardem i zostanie próbując odbudowac Chelsea??
» 14 sierpnia 2019, 13:56 #377
rvn10: Pogba może i jest nonszalancki z piłką przy nodze ale jak zagra piłkę to zazwyczaj wystarczy ją zgasić i strzelić gola. W meczu z Chelsea miął parę głupich zagrań ale jednak jest istotny dla United. Pytanie czy posłucha agenta i odejdzie czy jednak zostanie. Niestety, ale nie mamy kogoś takiego jak Poul w pomocy i trochę się obawiam gry MU bez niego. Wielka zagadką jest Fred, bo to chyba czas by odpalił, może Mata zagra sezon życia..Jest wiele pytań..
» 13 sierpnia 2019, 18:43 #376
miocinho2: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 19:46

Pogba nie jest slepy. On widzi co sie dzieje w Realu.Moim zdaniem Zidane tego nie ogarnie.Nikt tego nie ogarnie,bo wedlug mnie ostatni sezon Realu to nie byl slabszy sezon tylko prawdziwe mozliwosci bez Cristiano Ronaldo.prawie 8 lat przed transferem CR7 do Realu,krolewscy byli absolutnie europejskimi sredniakami(nie jestem teraz pewny,ale to chyba oni zawsze odpadali w 1/8 LM,i zostali tak skojarzeni z ta faza turnieju przez kibiców jak np.Arsenal z "4" czy ostatnio my z"6"(z naszym miejscem w tabeli,nie z Pogbą).Wydaje mi sie ze mimo tej "rewolucji"w Realu,ktora tutaj takie wrazenie zrobila na naszych devilpagowkich scouterach i milosnikach transferow,bedzie bardzo slabo tam.jaka ma wartosc transfer Edena Hazarda,kiedy Zidane jednoczesnie skresla gracza o podobnym potencjale.ja uwazam,ze zdrowy(!!) Bale to byl po Messim,Ronaldo trzeci kosmita w pilce noznej.Swietnie gral w waznych meczach(final LM 2014 z Atletico,z Liverpoolem 2018,final CdL z Barcelona,kiedy objechal Bartre tak,ze chlopak sie juz nigdy nie odbudowal,czy dojscie do 1/2 finalu Euro 2016 z repr.Walii.On jako mlody gracz w przecietnym wtedy Tottenhamie potrafil sam mecz na Old Trafford wygrac z United SAFa).Wartosc transferu Belga spada prawie do 0 przy wykluczeniu Bale'a(o ile).Malo zeby zastapic CR7.Dodajmy do tego zla atmosfere wokol klubu,slabe wyniki w presezonie,dziwne decyzje Zidane'a(kupiono 2 mlodych graczy Rodrygo i cos tam jeszcze,podbno bardzo dobrze grali na tourze i w nagrode zostali odeslani do rezerw.Stamtad raczej sie nie wraca do pierwszego skladu.Fajna motywacja dla tych mlodych chlopakow to musiala byc) to welug mnie zle to w Realu wyglada.Wedlug mnie Pogba mogl uznac,ze jednak Solskjear sprawil to ze lepsze w tej chwili perspektywy stoja przed klubem z Old Trafford.Widzi ze tu moze rodzić sie naprawde fajna,madrze budowana druzyna na lata.Pogba tez dojrzal troche(wg mnie dzieki Mourinho) i chyba docenil,ze Norweg od pierwszego dnia konsekwentnie,mimo napraaawde roznych wystepow Francuza w zeszlym sezonie,caly czas powtarza ze Pogba jest najwazniejszym jego pilkarzem i wokol niego bedzie budowana druzyna.Koledzy z druzyny i kibice tez daja mu do zrozumienia jak jest dla nich wazny.On to musi widziec,Raiola tym swoim telbonem wszystkiego nie moze mu zaslonic,a transfer teraz do Realu to jak wejscie do piekla.Presja wobec Pogby jaka by byla po jego transferze tam,plus balagan i zla atmosfera,plus Zidane ktory za bardzo w siebie uwierzyl i chyba troche przesadza z ta swoja twarda reka plus najgorsi kibice swiata.jakbym mial do wyboru,stwierdzilbym,ze Old Trafford to lepsze miejsce teraz do kontynuowania kariery.
Wydaje mi sie ze nie przez przypadek z obozu Pogby temat transferu i nowych wyzwan ucichl,a z hiszpanskich gazet wynikalo,ze Zidane byl wsciekly gdy Perez stwierdzil ze transfer jest nie mozliwy do realizacji.
» 13 sierpnia 2019, 19:45 #375
sisinho: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 22:39

@miochinho2
Z Rodrygo czy Kubo jest taka sytuacja że nie mają obywatelstwa UE i nie mogą być zarejestrowani do pierwszego składu bo limit nie pozwala (tylko 3 graczy z poza UE) więc wsadzą ich do Castilli a co jakiś czas zagrają jakiś meczyk w pierwszej druzynie .

Z resztą się zgadzam :)
» 13 sierpnia 2019, 22:38 #374
DaroMistrz5: miocinho2
Ogólnie bardzo trafana analiza. Tylko ja bym dorzucił do tego jeden jak dla mnie fakt i nie każdy z tym się musi zgodzić i jedno przypuszczenie.
A mianowicie ze względu na prawa telewizyjne i sponsoring liga angielska jest zdecydowanie mocniejsza finansowo od hiszpańskiej i w Anglii jest kilka markietingowo klubów z top w Hiszpanii tylko trzy.
Co za tym idzie w Premieship mówimy o top 6 (fakt w tym gronie są mocniejsze i słabsze zespoły) w Hiszpanii jest top 3 i pytanie jaka będzie kolejność na podium plus kto 4 dołączy do ligi mistrzów.
Real jest obecnie w kryzysie tak samo jak United tylko że Real nawet w dołku ma spokojne miejsce w LM na co w obecnych czasach nie może pozwolić sobie żaden angielski topowy klub bo tu dołek oznacza 6 góra 5 miejsce.
Real jest najbardziej utytulowanym klubem w historii LM tylko patrząc obiektywnie te tytuły wygrywał seryjnie zawsze po kilka w krótkim odstępie czasowym mając mega gwiazdy które ciągnęły ich do trofeów. Ostatnio CR7, wcześniej Zidane czy Raul a jeszcze wcześniej Di Stefano czy Puszkacz.
Ale ze względu tych trofeów piłkarze ciągną jak muchy do realu czego osobiście nie rozumiem chociaż by przez wzgląd na tamtejszych kibiców.
Podsumowując chodzi mi o to że ten Zidane który jak przypuszczam w United z obecnymi problemami był by gdzieś w okolicach 6-9 miejsca jest dla bandy bezmózgów na DP bogiem bo seryjnie wygrywał LM z realem gdzie na pucharze powinno być napisane że ta LM wygrał CR7 plus spółka nie ogarnie tej sytuacji i obstawiam że poleci szybciej niż "wuefista" z Old Trafford
» 13 sierpnia 2019, 23:16 #373
JasnaLiryka: Zgadzam się w pełni z kolegami wyżej.az miło się czytało :)
» 14 sierpnia 2019, 08:16 #372
Maciu59: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 16:41

Jak macie chwilkę to polecam przeczytać artykuł o przewadze Man City, Live i Totków nad Arsenalem, Chelsea i United (patrząc na ostatnie lata). Napisano go w maju, ale zawiera fajne dane i wykresy, które niestety wyraźnie pokazują brak kompetencji transferowej Czerwonych Diabłów.

economist.com/game-theory/2019/05/12/how-manchester-city-came-to-rule-english-football?fsrc=scn/fb/te/bl/ed/howmanchestercitycametoruleenglishfootballfootballsnewtriumvirate&fbclid=IwAR2Lf-l1fU8y0hsrtzYm-vSjGHuGndWWiyGG00lZF9FxX3WQceECDene7k4
» 13 sierpnia 2019, 16:40 #371
DaroMistrz5: Artykuł ciekawy. Tylko dosyć płytki. Wstęp sugerował coś więcej ale takie wnioski to i ja mogłem wyciągnąć
» 14 sierpnia 2019, 00:37 #370
Pawelko17: Panowie mam pytanie chciałbym kupić bilet na mecz Manchester vs Brighton, niestety nie wiem jak to zrobić czytałem, że muszę wyrobić jakaś kartę, ale czy da się kupić bilet bez tej karty? Z tego co widziałem na stronie United Bilety na mecz 9/11 są już wyprzedane?! Czy to możliwe? Ktoś może mi pomóc?
» 13 sierpnia 2019, 15:54 #369
matheo: Pierwsza rzecz, data meczu z Brighton nie jest potwierdzona i może zostać przesunięta np. na niedzielę 10 listopada. Bilety na mecze Premier League są sprzedawane dla posiadaczy One United. Wczoraj była wypuszczana kolejna duża transza na mecze United. Bilety będą natomiast jeszcze w sprzedaży dla posiadaczy One United. Musisz natomiast regularnie sprawdzać stronę. Zerknij tutaj na poradnik, jak się zabrać za zakup biletów i planowanie wyjazdu:

devilpage.pl/index/dzialy/260/poradnik-wyjazd-na-mecz-manchesteru-united

Ten tekst powstał już jakiś czas temu. Na plus jest teraz niższy kurs funta oraz możliwość zakupu One United Lite (20 funtów), jeśli nie chcesz otrzymać paczki.

Przeszukaj też forum, bo tam było sporo wątków na temat wyjazdów.
» 13 sierpnia 2019, 15:59 #368
Pawelko17: Czyli keidy najlpeiej zacząć interesować się biletami na ten meczyk? Widziałem, że np na nieoficjalnych stronach są już jakieś bilety ale strasznie drogie np 250 funtów za jeden
» 13 sierpnia 2019, 16:10 #367
matheo: Na 2-3 tygodnie przed meczem powinna pojawić się transza z biletami. Być może jeszcze klub do tego czasu wypuści jakąś dodatkową pulę biletów. Jeśli niczego nie przeoczyłem, to większa partia biletów była wypuszczana trzykrotnie. Kolejną obstawiałbym pod koniec sierpnia. Nie zaszkodzi natomiast zadzwonić do klubu i podpytać o ten mecz już teraz. Z biletami z nieoficjalnych stron daj sobie spokój. Jeśli już chcesz pakować 250 funtów w bilet, to za tę cenę lepiej kup pakiet VIP w klubie - eticketing.co.uk/muticketsandmembership/Hospitality/LandingPage
» 13 sierpnia 2019, 16:25 #366
wider: najbardziej boli to że AWB nie ma z kim grać na tej prawej stronie i ciekawe jak długo da rade grać za dwóch
» 13 sierpnia 2019, 15:50 #365
kamilpe: Do czasu gdy rozbijemy bank dla Jadona Sancho
» 13 sierpnia 2019, 16:28 #364
RememberMe: Oby Greenwood wskoczył do składu
» 13 sierpnia 2019, 16:41 #363
karol100: Ponawiam pytanie :

Ma ktoś dane albo wie ktoś gdzie można znaleźć info na temat przebiegniego dystansu w pierwszej kolejce?
» 13 sierpnia 2019, 14:22 #362
PiesekLeszek: Sam szukałem i nie mogłem znaleźć.
Fajnie byłoby zobaczyć takiego newsa o przebiegniętym dystansie w poszczególnych meczach.
Może Matheo coś ma.
» 13 sierpnia 2019, 14:51 #361
dawid27154: Komentarz Matheo na ten temat pod innym newsem.
"Takie dane ma Opta, ale ich nie udostępnia bezpłatnie. Czasami publikują je Sky Sports, Squawka i inne serwisy, w ramach większych analiz. Za mecz z Chelsea łączną liczbę przebiegniętych kilometrów podała oficjalna strona United. Czerwone Diabły przebiegły 107,89 km, Chelsea 106,63."
» 13 sierpnia 2019, 15:17 #360
matheo: Dziś szukałem tych statystyk, bo pojawiła się informacja na oficjalnej stronie odnośnie liczby kilometrów w meczu z Chelsea. Chciałem to zestawić z innymi zespołami w tej kolejce i zobaczyć, jak wyglądało rozbicie na poszczególnych graczy, ale nic nie było w sieci :(
» 13 sierpnia 2019, 15:39 #359
RedsFan: Taki maly Off topic, wychodzi na to, że Atletico zrobilo interes życia. Teraz to ta druga steona Madrytu mabnastepce Ronaldo u siebie. Felix juz im sie spłaca, asystuje i strzela jak leci. Dobry zakup nie ma co.
» 13 sierpnia 2019, 12:47 #358
Veron: jak tak patrzę na to co się tam dzieje to 3 miejsce jest zarezerwowane dla Realu
Atletico powalczy o mistrza tylko wtedy gdy zaryzykuje na wyjazdach i Barcelona parę razy pogubi głupio punkty
» 13 sierpnia 2019, 12:55 #357
RedsFan: Tez tak myślę i na to liczę, że Real ze swoimi transferami wypadnie na dalsze miejsca.
» 13 sierpnia 2019, 12:56 #356
IntruZ9: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 13:02

Czy dobry to się okaże po najbliższym sezonie,bądź kilku.nie ma co rozdawać laurek po preseasonie,btw sądzę że nigdy nie będzie kogoś takiego jak następca cr7
» 13 sierpnia 2019, 13:01 #355
Me89v2: Myślę że jeśli Sanchez nie będzie lapal kontuzji to na 10 będzie dawał rade. 2 ostatnie lata cieniutko ale cały team był bez życia. A Teraz będziemy grali szybko i kombinacyjnie bez lag więc może się odnajdzie. Nie oszukujmy się że Perreira będzie w podstawie ciaglr:)
» 13 sierpnia 2019, 12:44 #354
karol100: Ma ktoś dane albo wie ktoś gdzie można znaleźć info na temat przebiegniego dystansu w pierwszej kolejce?
» 13 sierpnia 2019, 10:16 #353
izbinho: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 10:07

Jeszcze cały tydzień do meczu...

Odnośnie meczu - ten Emerson z Chelsea ma bardzo dobrze ułożona nogę. Że strzałów nawet Carlosa przypomina.
» 13 sierpnia 2019, 10:06 #352
Veron: ale w obronie nie możemy go ocenić, bo prawym skrzydłem nie atakowaliśmy
» 13 sierpnia 2019, 10:15 #351
kckMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 10:17

My nie możemy ocenić lewego obrońcy rywala od 5 lat.
» 13 sierpnia 2019, 10:17 #350
GGMUN6: Dokładnie.
» 13 sierpnia 2019, 10:21 #349
maticr7: Nie wiem czy ktoś to zauważył,ale nie patrząc na asysty,straty piłki,to Pogba był dzisiaj bardzo zaangażowany i walczył jak nigdy dotąd.Tyle co on też w tym meczu przechwycił piłek z czego poszła szybka kontra,to głowa mała.Tego już nikt nie zauważa.Miałem wrażenie,jakby grał po to,żeby Real nie bał się wyłożyć tych przynajmiej 150 mln.Może troche więcej.(Nie mówie że w tym okienku).Nawet nie cieszył się tak mocno,jak reszta drużyny przy bramkach.4 bramka,gdzie zaliczył asyste do Jamesa kompletnie bez emocjii.Oczywiście nie chce się na siłe czegoś doszukiwać.Najważniejsze jest to,że ten Pogba to był wku...... Pogba.A jak Pogba wygląda na wkurzonego, to staje się bestią.Oby tak jak najczęściej.
» 13 sierpnia 2019, 08:49 #348
wrobel1992: Może trochę dojrzał?? Kto wie...niestety ale nie znamy tak na prawdę w ogóle sytuacji i pozostaje czekać na rozwój wydarzeń. Za rok może już nie być w ogóle Zidane w Realu:)
» 13 sierpnia 2019, 12:06 #347
miki3999: spotkalem pare dni temu Rio Ferdinanda na wyjezdzie w Londynie :D to trzeba miec farta
» 13 sierpnia 2019, 01:06 #346
RyannMistrz: Udało Ci się zagadać?
» 13 sierpnia 2019, 23:13 #345
miki3999: Nie, bo byl z jakas kobieta i zanim zorientowalem sie ze to on, to juz ich nie bylo
» 25 września 2019, 21:34 #344
PiesekLeszek: Ciekawe w jakiej formie będą Wolves w tym sezonie.
Zeszły sezon im wyszedł szczególnie grali solidnie z lepszymi zespołami.
Wczorajszy mecz patrząc na statystyki slabo zagrali.
Ten rywal ewidentnie nam nie leżał. Mam nadzieję, że wyrównamy rachunki.
» 12 sierpnia 2019, 22:30 #343
GGMUN6: Na Naszą korzyść przejawia fakt, że Wilki grają w czwartek w eliminacjach do LE, niby już w pierwszym meczu wygrali 4-0 I mogliby wystawić rezerwowy skład ale oni wcale nie mają za bardzo kim rotować. Myślę że powinno Nam pójść odrobine łatwiej z tego faktu, że rywale będą podmęczeni.
» 12 sierpnia 2019, 22:33 #342
Metyu: Po zapoznaniu się z terminarzem bardziej obawiałem się wyjazdu na Molineux, niż potyczki z Chelsea przed własną publicznością. Rywal wybitnie nam nie leży, co pokazują wyniki w poprzedniej kampanii z nimi - dwie porażki i remis. Najwyższa pora przełamać Wilki!
» 12 sierpnia 2019, 23:56 #341
CeTe: Wolves ma teraz bardzo ciężko. W zeszłym sezonie byli zaskoczeniem ale to drugi sezon zweryfikuje czy są w stanie coś ugrać. Mają bardzo wąską kadrę chyba najmniej liczną z całej PL. Każdy wie że są niebezpieczni. Według mnie zajmą może 9 miejsce w lidze. Teraz idziemy tam jak do siebie i musimy wygrać
» 13 sierpnia 2019, 06:49 #340
Magik1990MU: Miałem powiadomić wszystkich, że nasza legenda zakończyła właśnie karierę, ale widzę, że już mnie kilka osób ubiegło.

Wobec tego trzeba napisać tylko jedno:

Dziękujemy Wesley za to, ile zrobiłeś dla United!
» 12 sierpnia 2019, 22:04 #339
IntruZ9: nudne jak flaki z olejem,co drugi komentarz na jedno kopyto,to nawet nie jest śmieszne,pierwszy mnie rozbawił ale 3setny już nie...
» 12 sierpnia 2019, 22:14 #338
Magik1990MU: Przykro mi...
» 12 sierpnia 2019, 22:15 #337
RedsFan: Jeden mecz brameczka i pyk Daniel juz kontrakt z Adidasem podpisal :)
» 12 sierpnia 2019, 21:50 #336
DjTED: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.08.2019 01:25

Fajny chłopak. Widac , ze kocha to co robi i pokocha MU. Oby wiodło mu sie jak najlepiej (i całej reszcie naszych piłkarzy tez)
» 13 sierpnia 2019, 01:24 #335
BajtiMU: Gra nie powaliła ale najważniejsze są zdobyte trzy punkty.Całe szczęście,że byliśmy w tym meczu piekielnie skuteczni,czego nie można powiedzieć o przeciwniku.Najbardziej martwi to,ze taki City czy Live mają określony styl gry,który stosują go dosłownie w każdym meczu.Oni w każdym meczu będą gnieść przeciwnika.Jezeli chodzi o Nas to uważam,ze w meczach z tymi teoretycznie słabszymi zespołami będziemy się męczyć i wciąż nie widać choćby zalążka aby miało się to zmienić.Nie wiem czy Ole jest w stanie tego dokonać ale nie miałbym zastrzeżeń abym się mylił co do tej kwestii.Z całym szacunkiem ale tacy zawodnicy jak Perreira czy Lingard to nie zawodnicy do podstawy grając choćby o top4.Martwi też Shaw,żeby się czasem nie okazało,ze za chwile Young będzie grywał na lewej obronie i o dziwo szło mu dobrze.Maguire po prostu jak profesor,on nawet nie daje przyjąć piłki przeciwnikowi.
» 12 sierpnia 2019, 21:49 #334
artifex: Jeszcze w kwestii powidoków wczorajszego meczu to widzę, że nasza defensywa, o ile będą ją omijać kontuzje, będzie niemalże gwarantem TOP4 w tym sezonie. Chłopaki zagrali dopiero pierwszy mecz a już zebrali pochwały a przecież wszystko co najlepsze dopiero przed nimi jak się dograją kompletnie ze sobą. Wtedy jestem spokojny o mecze z drużynami spoza TOP6. Leicester/Wolves/Everton czy ktokolwiek taki będzie miał bardzo ciężko wcisnąć nam jakieś śmieszne bramki jak za czasów Smoły i Janga, tym bardziej że DDG będzie teraz mógł rozwinąć w pełni skrzydła. Jak drżałem przed meczami na Molineux parę miesięcy temu to teraz pełen komforcik, że chłopaki przywiozą stamtąd punkty w najbliższy weekend.
» 12 sierpnia 2019, 21:04 #333
GGMUN6: Mam tak samooo jak Ty...
» 12 sierpnia 2019, 21:40 #332
Wafelek100: Miasto moje a w nim....
» 12 sierpnia 2019, 22:01 #331
kckMU: Najpiękniejszy mój świaaaaaaat....
» 12 sierpnia 2019, 22:09 #330
Reico100: Najpiękniejsze dniii...
» 12 sierpnia 2019, 22:47 #329
miki3999: Zostawilem tam kolorowe sny
» 13 sierpnia 2019, 01:08 #328
Czlowiek: Sneijder juz nigdy nie przyjdzie do United. Zakończył karierę.
» 12 sierpnia 2019, 19:34 #327
Kiharitony: Wedlug The Sun bardzo prawdopodobnie moze chyba przyjdzie jako dyrektor sportowy
» 12 sierpnia 2019, 20:51 #326
Sheep: Jak bedzie trzeba to wznowi kariere jak Scholes
» 12 sierpnia 2019, 23:56 #325
Kilerek7: Ewidentne transfer Bruno by się nam przydał, bo Pereira na 10 gra słabo, Mata to raczej zmiennik, Pogba ma zapędy wyzej ale nie moze tam grać bo obok McTomka nie ma nikogo, a Matic tylko by spowolnił grę. Lingard na 10 i James juz lepiej wygląda, Alexis nie wiadomo czy dostanie tam szanse, najbardziej chciałbym zobaczyć tam Gomesa, być może lżejsze mecze wykreują kto tam pasuje najbardziej. Co do obrony, fajnie, że mamy już kolektyw ale niech się wyłamie jeden i kiepsko, ławka słaba, jeśli Maguire będzie zdrowy to nawet z Jonesa czy Smoły ogarnie solidną defensywę. Sądzę, że w razie kontuzji SO Tuanzebe powinien być pierwszym wyborem.
» 12 sierpnia 2019, 19:33 #324
pavel8580: Właśnie dobiegła końca najdłuższa saga transferowa w historii united. Sneijder skończył piłkarska karierę i już oficjalnie do nas nie dołączy
» 12 sierpnia 2019, 19:29 #323
kckMU: Moss sedziuje z Wolves. Przy naszych kontrach zgubi kilka kilogramów.
» 12 sierpnia 2019, 19:10 #322
PiesekLeszek: Dziwi mnie, że w tak szybko rozgrywanych akcjach w Premier League sędziują tacy sędziowie. Co drugi ma większy brzuch.
» 12 sierpnia 2019, 21:26 #321
Celt15: Wyszliśmy najmłodszym składem na 1 kolejkę ligi. Przyszłość należy do nas. :)
» 12 sierpnia 2019, 19:06 #320
artifex: Czy już szykujecie się na transferową sagę z Eriksenem w zimowe okienko? ;)
» 12 sierpnia 2019, 19:03 #319
dlabigt23: Watpie w to . Eriksen chce transferu poza Anglie . Niechce grać juz w Anglii no chyba ze ewentualnie zostanie w Tottenhamie . A druga sprawa my juz raczej nie robimy transferow zimą wiec watpie w taką bombe transferową typu Eriksen zimą . Jednak mam nadzieje ze kupimy moze chociaz pomocnika jakiegoś .
» 12 sierpnia 2019, 19:12 #318
artifex: @dlabigt23: pełna zgoda z wszystkim co piszesz. Może się jednak zdarzyć, że zainteresowanie Duńczykiem ze strony Realu spadnie - jeszcze mają 2 tygodnie z okładem swojego okienka i niewiadomo czy ktoś do nich nie przyjdzie do środka. Poza tym dużo zależy od tego jak pójdzie Solskjaerowi pierwsza połowa sezonu. Jeśli odpalimy i będziemy dotrzymywać kroku czołówce to na miejscu Eriksena przynajmniej bym się zastanowił czy nie wsiąść do nabierającego rozpędu czerwonego pociągu. Więc szanse na jego transfer będą (choć małe) i bulwarowa prasa na pewno nie da nam żyć.
» 12 sierpnia 2019, 19:20 #317
Me89v2: Co jak co ale Sanchez na 10 da 50% więcej mocy niż daje Perreira. Także myślę że mimo wszystko możemy być mocniejsi niz z Chelsea
» 12 sierpnia 2019, 18:56 #316
Diabelski97: I teraz tydzień czekania na mecz..
» 12 sierpnia 2019, 18:29 #315
HXDC: Najgorsze jest to, że mam prawie cały tydzień wolny i ten cały tydzień oczekiwania na mecz. Jeszcze nasz musi być znowu ostatni w kolejce i to jeszcze poniedziałek o 21...
» 12 sierpnia 2019, 19:23 #314
wider: kto to wymyślił aby mecze były w poniedziałki o 21 :(
» 12 sierpnia 2019, 20:06 #313
wedel242: fajnie ze jest w poniedziałek o 21, akurat po pracy każdy zdązy
» 12 sierpnia 2019, 22:14 #312
DolphZiggler: Wielka legenda Manchesteru United Wesley Sneijder zakończył sportową kariere.
» 12 sierpnia 2019, 18:27 #311
kckMU: Razem z Gaitanem zasługują na wielkie uznanie.
» 12 sierpnia 2019, 18:38 #310
Sancho: On to chyba na piechotę z tego Mediolanu do nas szedł, biedak nie zdążył na czas.
» 12 sierpnia 2019, 18:59 #309
kolor: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.08.2019 19:10

I tak zrobił u nas większą karierę niż Di Maria.
» 12 sierpnia 2019, 19:10 #308
NoName: Trochę pecha miała Chelsea z tą poprzeczką i słupkiem, ja jednak wolę nazywać to brakiem umiejętności. Jak się jest sam na sam z bramkarzem bądź 5m przed bramką i się w nią nie trafia (strzał w obramowanie to strzał niecelny) to to nie jest pech, a brak umiejętności.
» 12 sierpnia 2019, 17:56 #307
Muzyk07: gdzie mogę obejrzeć powtórkę meczu z polskim komentarzem w necie
» 12 sierpnia 2019, 15:55 #306
Luk: I jeszcze frytki do tego.
» 12 sierpnia 2019, 18:07 #305
CHRCH: Wynik ładny ale po statystykach i komentarzach poniżej widzę, że graliśmy słabe zawody. Wszystko okaże się w połowie sezonu gdy inni menadżerowie rozpracuja słabe punkty taktyczne united i jak na to zareaguje OGS. Co do piłkarzy to mam nadzieję, że jednak Pogba dogada się z united i nie dość, że zostanie to będzie chciał tu grać o trofea.
» 12 sierpnia 2019, 15:26 #304
sisinho: Pierwsza połowa fakt żenua i sporo szczęścia ale w drugiej praktycznie CFC nic nie zrobiło w ofensywie prócz klepaniem od lewej do prawej.
» 12 sierpnia 2019, 15:28 #303
HXDC: Ponoć Inter jest dogadany z Darmianem i jak nie uda im się teraz go kupić to za rok wezmą go za darmo.
» 12 sierpnia 2019, 15:09 #302
Veron: nawet oddać go teraz za darmo, zaoszczędzimy na pensji bo jak zagra więcej niż 500min w tym roku to będę w ciężkim szoku
» 12 sierpnia 2019, 16:00 #301
SzymonOlkusz: I tak do konca Diably;)
» 12 sierpnia 2019, 15:03 #300
RedOskar18: Nie wiem czy ktoś już o tym pisał ale w meczu u18 pierwsze spotkanie rozpoczął od pierwszego gwizdka nasz młody polski diabeł czyli Łukasz Bejger, chciałbym go zobaczyć jak z czasem się przebija coraz bardziej w górę naszej akademii i wkońcu przebija się do pierwszej kadry
» 12 sierpnia 2019, 14:27 #299
Diabelski97: Piękny mieliśmy wczoraj dzień ale trzeba patrzeć w przód, czeka Nas ciężki mecz z Wolves który trzeba wygrać.

Mając Arona i Harrego jestem wyjątkowo spokojny :)
» 12 sierpnia 2019, 14:15 #298
NoName222: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.08.2019 14:17

Kiedy trzeci komplet strojów??
Ktoś coś?
» 12 sierpnia 2019, 14:14 #297
matheo: Podobno 16 sierpnia, przed meczem z Wolves. Nieoficjalnie znany już dawno :)

footyheadlines.com/2018/11/manchester-united-19-20-third-kit.html
» 12 sierpnia 2019, 14:24 #296
NoName222: Oo, dzięki, bo jakoś ominąłem.
Jak dla mnie ekstra :D
» 12 sierpnia 2019, 14:32 #295
HXDC: Fajne te 3 stroje na bank z AFC na wyjeździe w nich zagramy ;) Tam zawsze gramy w trzecim komplecie.
» 12 sierpnia 2019, 14:39 #294
bani: Dajcie już spokój z tym Sanchezem, niech on lepiej uda się na wypożyczenie albo transfer definitywny i zostawi 7 dla Jadona. Po stokroć wolę oglądać Angela lub Taitha, aniżeli Alexisa. Gość tylko wadzi.
» 12 sierpnia 2019, 14:13 #293
Michux3: It's not been a bad weekend...

MUFC first team: 4-0 v Chelsea
MUAcademy U23s: 5-0 v West Brom
MUAcademy U18s: 3-0 v Sunderland
» 12 sierpnia 2019, 14:04 #292
ReDevil07: Naprawdę mega by się przydał Sanchez w formie do naszego składu, wymienilbym Pereire na niego i siła rażenia była by naprawdę ogromna. Pogba razem z MCT w środku i 3 zawodników z przodu wymieniajacych się pozycjami : Rash + Martial + James / Greenwood. Bajka, wydaje mi się że Walijczyk będzie wprowadzany powoli do wyjściowej jedenastki i jestem pewien że na mecz z Wilkami znowu zacznie jako rezerwowy, uważam to za bardzo mądre rozwiązanie.
» 12 sierpnia 2019, 13:39 #291
RememberMe: De Gea - WanBissaka, Maguire, Lindelof, Shaw - McTominay, Pogba - Greenwood, Sanchez, Rashford - Martial
» 12 sierpnia 2019, 13:56 #290
ReDevil07: Zamiast Greenwooda od pierwszej minuty zagra na bank Lingard, w sumie ma to nawet sens, wpuszczenie na boisko około 65 minuty Jamesa i Greenwooda
» 12 sierpnia 2019, 14:57 #289
artix206: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.08.2019 13:28

Ależ piekny poniedzialek dzisiaj mamy.
» 12 sierpnia 2019, 13:27 #288
Batigol222: Mecz w miarę spoko, ale widać było sporo niedociągnięć. Wan-Bissaka grał świetnie, ale czasami za bardzo zapędzał się do przodu i musiał gonić skrzydłowego wychodzącego z kontrą. Z Chelsea to to się udawało, ale jeśli tym skrzydłowym będzie taki Mane, to już gorzej.

Martial, Lingard i Perreira jak dla mnie całkowicie nijacy. Niby trochę ratuje ich udział przy bramkach, ale umówmy się: defensywa Chelsea to była komedia, a w roli głównej Zouma.

Poza tym, widać, że to okienko transferowe było przemyślane: Ole dostał dwóch obrońców, których ewidentnie potrzebował oraz pozbył się zbytecznego napastnika. Ta druga brameczka Rashforda to cudo: wkleił się w linię spalonego, idealnie zgasił piłkę tak, żeby lekko wyhamować bieg a potem dokładnie przymierzył obok bramkarza. Lukaku w ogóle nie doszedłby do takiej sytuacji, a gdyby już to piłka przy przyjęciu odbiłaby mu się od kopyta 3 metry w bok, obrońca by go dogonił, Lukaku przepchnąłby obrońcę i z kąta załadował gdzieś w trybuny;)

Właśnie dlatego Ole che mieć w składzie Rashforda, zwłaszcza, że te wymiany pozycji z Martialem wyglądają obiecująco, chociaż momentami brakowało tam płynności(Martial wracał na skrzydło w momentach, gdy Rashford dostawał piłkę do nogi będąc tyłem do bramki, i nie za bardzo było wiadomo, jak dalej ma pójść akcja).

Niby to tylko pierwszy mecz, ale wg. mnie spotkanie z Chelsea to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Obrona zagrała świetnie i widać, że Ole ma pomysł na ten zespół: żelazna defensywa plus gra z kontry, co przy podaniach Pogby oraz grze Rashforda wchodzącego w pierwszą linię może się bardzo dobrze sprawdzić.
Walka o mistrza to raczej mrzonka, ale ten sezon jest po to, żeby wrócić do LM i ten cel wydaje się jak najbardziej w zasięgu, zwłaszcza, że Chelsea wyglądała naprawdę marnie, a Arsenal w meczu z Newcastle niewiele lepiej.
» 12 sierpnia 2019, 13:16 #287
DevoMartinez: Czy ja wiem czy to taki swietny plan? Oddawac inicjatywe rywalom i grac z kontry na wlasnym stadionie? Przeciez kazdy widzial, ze kultura gry czelsi byla klase wyzsza, operownaie pilka, znajdowanie wolnych zawodnikow w bonczych sektorach. Ze zwycuestwa trzeba sie cieszyc ale serio mamy duzo do poprawienia. Pogba jak tracil glupio pili tak dalej to robi, prawe skrzydlo puste wiec AWB zapuszcza sie wysoko i wiadomo, ze nie zdazy po stracie wrocic. Ogolnie mielismy szczescia duzo. Po pierwszje polowie powinno byc 2-2.
» 12 sierpnia 2019, 14:04 #286
HXDC: To jest racja po pierwszej mogło być 2-2 a nawet 2:1 dla Chelsea, ale nie wykorzystali oni swoich szans, ani Martial swojej. Za to w drugiej części spokojne 3:0 dla nas w drugiej Chelsea zbyt wiele nie stworzyła.
» 12 sierpnia 2019, 14:22 #285
HXDC: Też należy dodać, że przy 2:2 do przerwy lub 2:1 dla niebieskich, mecz mógłby wyglądać całkiem inaczej. Jednak ważne jest zwycięstwo teraz mogą sobie gdybać w Chelsea. My mamy 3 punkty i jeszcze dużo rzeczy do poprawy jakby nie patrzeć. Dobrze było zobaczyć w końcu przekonywujace zwycięstwo z rywalem z top6.
» 12 sierpnia 2019, 14:33 #284
Batigol222: Fajnie, ale do gry a la Guardiola trener musi być Guardiolą no i mieć odpowiednich piłkarzy. Co do tej "kultury gry" Chelsea to bez jaj: nie grali nic specjalnego. Mieli przewagę w środku i właściwie nic więcej. Fakt, Pogba musi się ogarnąć a Wan Bissaka będzie musiał uważać z taką grą w meczach np. przeciwko City albo Liverpoolowi. Tyle, że ten sezon to nie ma być gra o mistrzostwo, tylko o TOP 4, ergo nie będzie trzeba przegonić City i Liverpoolu, tylko Arsenal i tą Chelsea. Jak dla mnie to nie jest żadne science fiction, a wręcz przeciwnie.
» 12 sierpnia 2019, 14:40 #283
sinedd91: nie przesadzajmy ... Chelsea nie zagrała dobrego meczu... jakby zagrali dobry mecz to by nas znieśli posiadaniem tymczasem to tylko kilka procent powyżej 60.... środek pola mają lepszy ogolem to fakt ale w ofensywie nie mieli żadnej jakosci a i w defensywie grali koszmarnie.... ta kultura gry CFC to mit
» 12 sierpnia 2019, 14:51 #282
DevoMartinez: Batigol222: to jak wychodzili spod naszego presingu, grajac z pierwszej pilki to wlasnie ta roznica i w ogole ich operowanie pilka a nasze to jednak nie ten poziom jeszcze ale spoko mozna zaklinac rzeczywistosc i mowic, ze roznicy nie ma czy tam, ze to mit :) Poki co to u nas jest z tym roznie i przy agresywnym naciskaniu czesto nadal wybijamy chociaz tez było pare fajnych wyjsce spod presingu kiedy nasi obroncy w koncu podowali do siebie bez przyjecia. Ze smailingiem w skladzie byłoby to niemozliwe. Dla tego mowie, ze mamy jeszcze duzo do poprawienia, zeby pilki za darmo nie oddawac.
» 13 sierpnia 2019, 12:02 #281
Muzyk07: Gdzie mogę obejrzeć powtórkę meczu z polskim komentarzem w necie
» 12 sierpnia 2019, 13:03 #280
HXDC: Ale wczoraj było głośno na trybunach OT. Nowe sezon, glosniejsi kibice ;)
» 12 sierpnia 2019, 12:57 #279
Kilerek7: Nasza gra jest bardzo szarpana, w jednej chwili potrafimy mieć masę strat a za chwilę mocno atakować. Będziemy bardzo nieprzewidywalną druzyną w tym sezonie. Obrona narazie na medal, a reszta zobaczymy. Rywale bedą mieli z nami ciężko taktycznie, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie co w danym meczu zagra taki James, Mctomek, Greenwood itd. Tak naprawdę nie wiemy na co stać młodych jak się rozwiną, najważniejsze poki co jest to, ze cały zespół walczy do końca, nie ma murowania przy 2 0 i bronienia wyniku.
» 12 sierpnia 2019, 12:52 #278
RedDan: Wynik bajka, brameczki też piękne, ale sama gra pozostawia do życzenia.
Chelsea miała słupek i spojenie, do tego strasznie gnietli od początku i już można było się obawiać.
O hurraoptymiznie nie ma mowy, to dopiero pierwsze spotkanie.
Najgorzej że wypadnie rash/marsjan/pogba i mamy już nie wesoło.
» 12 sierpnia 2019, 12:50 #277
RedMops: Apelowałbym o nieprzesadny huraoptymizm! Fajny wynik nad Chelsea'a ale to nie jest drużyna która zweryfikuje nasze miejsce w tabeli w tym sezonie.
» 12 sierpnia 2019, 12:00 #276
Killgor: Fajne jest to,ze zagralismy dosc przecietne zawody, a smerfiki i tak otrzymali czworeczke.Jestem ciekaw co bedzie,gdy zagramy swietnie.
» 12 sierpnia 2019, 11:45 #275
Wirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.08.2019 10:55

Na początku Chelsea dużo atakowała, dobrze grali. Mieli ogólnie pecha, bo słupek i poprzeczka to mega pech.

Co do nas, to dobrze grali od strzelenia gola z karnego, a 2 połowa to już bajka.
Asysta Pogby przy golu Rashforda klasa światowa, tak jak powinien grać Pogba.
AWB na PO robił wiatr jakiego brakowało, a Maguire w obronie, to będzie lider pełną gębą, świetnie wczoraj czytał gre w obronie.

Ale i tak to co zapamiętam najbardziej z tego meczu oprócz wyniku, to radość Daniela James'a. Chłopak po strzelonym golu cieszył sie jak dziecko, które dostaje prezent od Mikołaja, super widok :)
» 12 sierpnia 2019, 10:51 #274
artifex: Takie mnie jeszcze spostrzeżenie naszło, że to co obserwowaliśmy w kontrataku czyli w Blitzkriegu Solskjaera naprawdę nie ma miejsca dla Lukaku. Trzeba mieć doskonałe przyjęcie, kontrolę nad piłką i przede wszystkim diabelską szybkość, żeby robić popłoch w obronie rywala (Rash, Martial, James, nawet Sanchez - są stworzeni do takiej gry) a tego wszystkiego niestety Big Rom nie ma i chłop do tej filozofii piłki po prostu się nie nadaje. Co z tego że Rashford będzie pędził jak pantera z piłką i gubił obrońców gdy cały zysk z tego Lukaku by zmarnował słabym przyjęciem i zwrotnością jak przysłowiowy wóz z węglem. Szkoda go tylko jako doskonałego zmiennika.
» 12 sierpnia 2019, 10:41 #273
bagien: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.08.2019 10:40

Widać doskonale, jak wiele mogą zrobić przemyślane i dobrze przeprowadzone transfery. Ole wiedział czego chciał i kupił to co chciał. Efekt widać gołym okiem. Nowi zawodnicy z miejsca stają się najlepszymi w drużynie. Harry i AWB mogą być w końcu pierwszymi zawodnikami w drużynie na poziomie Pogby (a nawet lepszymi, jeżeli zachowają regularność)
Van Gaal i Mourinho robili transfery na siłę i czas pokazał, że były to po prostu kiepskie transfery, które nie mogły poprawić sytuacji w zespole. Można powiedzieć - "ale przeciez oni nie dostawali tego, czego chcieli". Ja odpowiem - to trzeba było zrobić po 2 PORZĄDNE I PRZEMYŚLANE transfery rocznie tak jak zrobił to Ole i tutaj Norweg okazał się z genialnej strony.
» 12 sierpnia 2019, 10:39 #272
artifex: Oby tylko zarząd wsparł go jak przyjdzie jakiś sukces w styli ukończenie w TOP3 albo wygranie LE a nie wypiął się na niego jak na Mou rok temu, gdzie facet wręcz błagał o kasę na wzmocnienia.
» 12 sierpnia 2019, 10:44 #271
Kamil01GGMU: Aż dziwne, że jeszcze nikt nie napisał o Pogbie po meczu, ta stronka lubi z wszystkiego robić artykuły.
» 12 sierpnia 2019, 10:24 #270
kckMU: Mamy budować drużyne przez cały sezon na Pogbie, a on miałby odejść w kolejne lato? Nie miałoby to dużo wspólnego z rozsądkiem.
» 12 sierpnia 2019, 10:15 #269
Bylak: Póki go mamy trzeba korzystać. Za rok będziemy się martwić.
» 12 sierpnia 2019, 10:24 #268
kckMU: Wiadomo, ale panuje przekonanie, że jeśli odejdzie to kupimy następcę i problemu jako takiego brak. Jak dla mnie, to problem byłby duży, bo to postać centralna młodej drużyny.
» 12 sierpnia 2019, 10:27 #267
Czerwony123: Cieszy wynik z bezposrednim rywalem do kwalifikacji ligi mistrzow. Bedac ma tym meczu przez pierwsze pol godz szlak trafial przez straty Rashiego czy Martiala. Ruski wygladaly lepiej, dyktowali tempo. Trzeba przyznac , ze z czasem szczescie nam sprzyjalo i w tym meczu wykorzystalisny swoje szanse. Co do Chelsea? Mysle jak wroci kante , odoi i loftus zaczna grac swoje. Wynik meczu nie odzwierciedla przebieg spotkania I naszych problemow w pomocy. Nie potrafimy dyktowac tempa meczu. Gdy przeciwnik typu liverpool czy city przycisnie to bedzie ciezko. Konczac chce tylko powiedziec, ze to dobry poczatek I defensywa wyglada bardzo dobrze. Olek musi jeszcze popracowac a pogba I harym, zeby przy roznych nie wpadali na siebie . Glory