Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Christian Eriksen podpisze kontrakt z Manchesterem United

» 4 lipca 2022, 13:31 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Christian Eriksen w letnim oknie transferowym zasili szeregi Manchesteru United. Duńczyk od 1 lipca jest wolnym zawodnikiem po tym jak wygasł jego kontrakt z Brentfordem.
Christian Eriksen podpisze kontrakt z Manchesterem United
» Christian Eriksen ma związać się z Manchesterem United trzyletnią umową
Czy Twoim zdaniem transfer Christiana Eriksena to dobry ruch Manchesteru United?
30-latek od wielu tygodni był łączony z Manchesterem United. Sky Sports informuje, że reprezentant Danii podjął ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości i podpisze kontrakt z Czerwonymi Diabłami.

Eriksen zwiąże się z Manchesterem United trzyletnią umową. Duńczyk przekazał swoją decyzję klubowi z Old Trafford.

Teraz sfinalizowane mają zostać szczegóły dotyczące kontraktu. W najbliższych dniach Eriksen przejdzie testy medyczne w ośrodku treningowym Manchesteru United, a następnie podpisze umowę z Czerwonymi Diabłami.

Eriksen drugą część sezonu 2021/2022 spędził w drużynie Brentfordu po tym jak umowę rozwiązał z nim Inter Mediolan. Przepisy Serie A uniemożliwiają bowiem piłkarzom z rozrusznikami serca grę we włoskiej ekstraklasie.

Eriksen w ekipie Brentfordu zanotował 11 spotkań w Premier League, zdobył 1 bramkę i miał 4 asysty.


TAGI


« Poprzedni news
12 piłkarzy Manchesteru United zakończyło wakacyjne urlopy
Następny news »
Chelsea rozważa transfer Cristiano Ronaldo

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (491)


trojanc: Oficjalka Malacii wjechała
» 5 lipca 2022, 15:03 #491
boro: Chyba nie będzie problemu żeby Eriksen polecial z United w piątek ?
» 5 lipca 2022, 14:56 #490
ermac: Nie byłem za powrotem Ronaldo rok temu. Uważałem, że United w tamtym momencie potrzebował zupełnie innego wzmocnienia niż 36letni CR, ale żeby nie było, że hejtuje to przyznam się, że kupiłem sobie jego koszulke z sentymentu. Martwiły trochę głosy z Juve, bodajże Chielliniego, że Juve może być znowu zespołem, a CR też odchodził z jakiegoś powodu i ok Juve nie zaczelo grac magicznie, ale mysle, ze przechodzą przez podobny czas co wiele klubow po latach sukcesów. Później ta bajera z City w co nie mogłem uwierzyć i nie mówię, że była to prawda, ale dość głośno się o tym mówiło. Dla kogoś kto oglądał wszystkie albo większość spotkań United od początku rzucała się samolubność CR, pamiętam jak 2 czy 3 razy olał Masona w dogodnych sytuacjach, a młody zaczął odwdzięczać się szybko tym samym. Druga sprawa to zjad formy Bruno, który moim zdaniem od przyjścia CR miał na oczach dwie klapy na których było napisane CRISTIANO RONALDO, 9 na 10 piłek było szukających Ronaldo, ile mnie to frustracji kosztowało. Trzecia wymowna sytuacja to zmiana w której RR musiał na oczach świata tłumaczyć się przed CR, dlaczego go zmienił. Jaki to jest sygnał dla młodych graczy? Jaki to jest sygnał dla kogoś kto zmienia CR? Przeczytałem sobie cały wątek włącznie z wpisami krula ciekawostek, który na 80komanterzy w 75 musiał podkreślić jakimi bezjajowcami są nasi gracze i ogólnie jak są nikim i juz wie, ze Malacia i Eriksen to niewypały...populacja wróżbitów na DP zwiększa się. Dobra brakuje im wiele do ekip takich jak LFC czy City, ale jeśli Ronaldo miał być ich liderem to sorry ale nie wywiązał się ze swojego obowiązku w żaden sposób, a w moim odczuciu tylko ich stłamsił. Oczywiście cieszyłem się z jego bramek i uważałem, że wygrał kilka spotkań sam, ale nie tego osobiście oczekiwałem od Ronaldo. Myślałem, że przyjdzie do United jako świadomy gość, który wygrał wszystko i wie, że zbliża się do końca kariery więc skupi się na liderowaniu i odstawi swoje ego trochę na bok. Patrząc z perspektywy czasu CR wrócił do United tylko, dlatego, że zauważył rok temu jakiś potencjał w United, które ugrało vicemistrza i grało w kolejnych fazach pucharów, kupili Sancho I Varana więc król postanowił łaskawie wrócić, ale gdy królestwo nie spełnia standardów to jako pierwszy chce je opuścić. Nawet jeśli to jest wymuszanie wzmocnień to dla dobra United powinni to załatwiać za zamkniętymi drzwiami, żeby nie dobijać MU w i tak trudnej sytuacji. Co do samego vicemistrza...smutno się czyta komentarze 'kibicow' United, którzy tak pięknie bronią innych drużyn, że to liga słaba, a nie United mocne, że powroty i wyniki to tam przypadki no i ciągłe gdybanie, gdyby tu nie strzelili a tamci strzelili to by było 17miejsce. W taki sposób możemy rozpisać każdy sezon. Gdyby City nie strzeliło 3bramek z AV to Liverpool byłby mistrzem.
Wszystkie top ekipy są cacy tylko zawsze COŚ za to United zawsze złe bo COŚ tam. Analogiczna sytuacja...zdobywamy mistrzostwo najmniejszą w historii PL punktacją, będę mógł się z niego cieszyć i oficjalnie dopisać do tytułów zdobytych przez Manchester czy zaraz ktoś wpadnie i powie, że gdyby babcia miała wąsy to nigdy taka punktacja nie dawała mistrza więc w sumie się nie liczy i słaby mistrz i gdyby Haaland strzelił 15karnych to jednak City mistrzem. Czy mistrz Lester jest oficjalny czy po prostu czołówka zapomniała jak grać w piłkę? Przecież takie coś się nie zdarza normalnie. Co to jest za logika i jakieś rozkminy alternatywnych rzeczywistości.

Reasumując, odejście Ronaldo nie musi być żadną katastrofą, a być może rozluźni atmosferę. Jeśli zostanie to wierzę, że ETH to poukłada.

Ogólnie najważniejszy transfer tego lata już został zrobiony i uważam, że kto się nie sprawdzi w tym roku pod ETh będzie opuszczał United w podskokach, ale jeśli menago chce sprawdzić ich wszystkich to proszę bardzo. Mamy jeszcze chwile na transfery, a pragnę przypomnieć, że Bruno przyszedł i z miejsca wbił do drużyny więc cierpliwości panowie i panie.
» 5 lipca 2022, 14:38 #489
majk: Podobne mam przemyślenia, na dzień dzisiejszy.
Jakoś nie chciałem wierzyć w historie o przejściu Ronaldo do City, ale teraz wszystko się już trzyma kupy i sytuacja jest jasna, Ronaldo to najemnik. Pep mu podziękował, pojawiła się presja ze strony byłych pracowników United i kibiców, zarząd dodał 2 + 2, marketingowa bomba i comeback tysiąclecia i doszło do transferu.
» 5 lipca 2022, 14:46 #488
Radomirus: Też bym się podpisał.

Co do stosunku do Ronaldo to jak rok temu w okolicach czerwca/lipca pojawiały się jakieś dyskusje o nim (bo przecież w jakiś sposób pomysł powrotu Ronaldo do United pojawiał się co roku w wakacje - oczywiście raczej w luźnej formie) to byłem przeciw argumentując, że nie pasuje do koncepcji gry OGSa i że w Anglii nikt już nie gra na jednego zawodnika - a tak wygląda gra z Ronaldo w składzie.

Potem oczywiście uległem gorączce jego powrotu i gęba mi się cieszyła równie szeroko jak Ferdinandowi, który opublikował filmik chyba w przeddzień transferu. Pierwsze bramki, euforia i oczy co do jego pozycji w zespole otworzyły mi się od meczu gdy OGS ustawił zespół zespół z 8 defensywnymi zawodnikami i Bruno z Ronaldo jako jedynymi, którzy mieli szansę coś wykreować z przodu. Oczywiście mecz przegraliśmy...

Wtedy zresztą zacząłem tu pisać, że pomysł ze sprowadzeniem Ronaldo tak naprawdę rozwalił ten klub co oczywiście nie spotkało się z powszechnym zrozumieniem (chyba nawet z Majkiem się o to kiedyś pożarliśmy). Pojedyncze fantastyczne mecze Ronaldo czy hat tricki raczej nie zmieniły mojego zdania, bo Ronaldo czasami wprawdzie niesamowicie błyszczał ale drużyna jako całość cierpiała.

Dla mnie powinien odejść bo jeżeli zostanie to ETH będzie musiał wymyślić taktykę na 10 zawodników a nie 11-tu. Z Ronaldo jako elektronem, który może wprawdzie błysnąć ale ogólnie lewituje gdzieś poza wszelkimi taktycznymi schematami i drużyną.

A przecież liczy się drużyna. Liczy się United a nie to, czy Ronaldo pobije jakiś kolejny rekord zdobytych bramek...
» 5 lipca 2022, 15:30 #487
KubaUtd: Tyrell Malacia jest jedynym graczem w 7 najlepszych ligach Europy, który w zeszłym sezonie osiągnął średnią większą niż 1,5 strzału na mecz, >1,5 dryblingu na mecz i >2,5 odbioru na mecz. 🧐

Holender jest niesamowicie wszechstronnym obrońcą. 👀
» 5 lipca 2022, 14:12 #486
kamtor: Ciekawe kiedy skończy się saga z de jong teraz mogli by Dybala przed piątkiem ogarnac
» 5 lipca 2022, 14:11 #485
JakubekManU: Wyjdz i zamknij za soba drzwi.
» 5 lipca 2022, 14:30 #484
NexaT: Dybala? xD A no cholerę on tutaj. Nie po to pozbywamy się Lingarda i Pogby, żeby wiązać się na kolejne 4-5 lat z Dybalą. O tygodniówce już nie wspominam.
» 5 lipca 2022, 14:31 #483
cris342: Co do Ronaldo przypomina mi się sytuacja z Rooneyem, który też wparował do biura i powiedział, że chce odejść, a tak naprawdę chciał po prostu, żeby klub się wzmocnił i walczył o najwyższe cele. Łatwo wieszać teraz psy na Ronaldo, ale myślę że United namawiając go na transfer zapewniało go, że chcą wygrywać trofea i walczyć o najwyższe cele, w innym wypadku raczej by tu nie wrócił. Minął rok od przyjścia Portugalczyka i zamiast walki o obiecane trofea walczyliśmy o grę w lidze Europy, a pucharów nawet nie powąchaliśmy. Teraz próbuje się nam wszystkim wmawiać euforię, bo nowy trener, bo nowy sezon, ale co się póki co zmieniło? Cele na przyszły sezon to najpewniej wygranie ligi Europy, miejsce w pierwszej czwórce i jakiś carabao cup. Myślę, że nie po to Ronaldo tu przyszedł i jestem pewny, że nie to zostało mu obiecane. Myślę, że jak zarząd jakimś cudem sypnie kasą i porządnie wzmocni skład, to i Ronaldo chętnie zostanie.
» 5 lipca 2022, 13:43 #482
sztejner: Głos rozsądku
+1
» 5 lipca 2022, 13:46 #481
DevoMartinez: Nawet jeśli by tak było to działa destrukcyjnie i na szkodę klubu bo z automatu rośnie presja na zakupy czyli cena zawodników rośnie. Myśle, że jak nie wszyscy zawodnicy to co najmniej Ronaldo ma informację o toczących się rozmowach i szasnach za sprowadzenie danych zawodników i raczej nie wymuszałby tego przyśpieszenia w ten sposób. Raczej chce odejść z inny powodów.
» 5 lipca 2022, 13:54 #480
Bartoshh87: Problem jest tylko taki że United już jest wzmocnione...

W ostatnich 5 sezonach na czysto 370mln wydane. Drugie miejsce tylko za city.

Pensje tutaj United jest pierwsze.
Dalej wszyscy szukają problemu w transferach i pensjach.

Problem jest gdzieś indziej, jakimś cudem każdy przychodzący do United gracz zalicza zjazd. Pomimo tego że jest przepłacamy i rozpieszczany.
» 5 lipca 2022, 14:00 #479
tyber28: A może zaoferowali najwyższą tygodniówkę dla dziadka?

Chłopie, każdy zespół na świecie może zapewnić, że chce wygrywać trofea i walczyć o najwyższe cele, to słaby argument jest. Myślisz, że takie Fulham nie chce walczyć o najwyższe cele i wygrywać trofea, oczywiście, że chce i nawet mogą zapewnić, że chcą.
» 5 lipca 2022, 14:04 #478
DjTED: A to Ronaldo nie miał być tym brakującym ogniwem w walce o mistrzostwo? Jakoś sezon przed jego przyjściem było czuć moc MU. Człowiek czekał na mecz. Graliśmy do ostatniej sekundy. Nie mówię , że on jest problemem , ale jego zachowanie takie nie w trakcie. Jakby nie mówić dorzucił też cegiełkę do fatalnego zeszłego sezonu
» 5 lipca 2022, 14:08 #477
DevoMartinez: "Pomimo tego że jest przepłacamy i rozpieszczany." - a może właśnie dla tego? Brak motywacji jak się dostaje kontrakt życia.
» 5 lipca 2022, 14:08 #476
Bartoshh87: O tym mówię. Kasę trzeba zakręcić i coś nowego wymyśleć a nie tylko karuzele rozdawnictwa nakręcać - sami widzimy jak to się kończy w kraju nad Wisłą:)
» 5 lipca 2022, 14:13 #475
pawelisto2: Troche z tymi cenami z zawodników wydaje mi się popadamy w skrajność.
Z jednej strony chcemy konkretne wzmocnienia, a z drugiej nagle teraz po latach zaczynamy targować się o każdy grosz.
Wszyscy już dawien dawno wiedzą, że mamy kasę, a teraz nieudolnie próbujemy to zamazać.
Klopp długo się wzbraniał przed wielkimi transferami, ale ostatecznie i on zrozumiał, że bez klasy światowej wiele nie zdziała, przyszli wiec Alisson i Virgil za olbrzymie pieniądze.
Jeśli zawodnik jest przeanalizowany, trener wie, że go chce, to - według mnie - nie powinniśmy bawić się już w jakieś podchody czy 70 milionów, czy 80.
Tak robi tylko Bayern, którego akademią jest cała Bundesliga.
Z drugiej jednak strony, patrząc na zarządzanie naszego klubu, to śmiem wątpić, że jakikolwiek zawodnik był analizowany.
Tak, więc jeśli Ronaldo i jego fochy nakładają presję na zarząd w kwestii transferów, to ja nie mam nic przeciwko, bo tak na dobrą sprawę co dalej? Choć temat transferów nigdy mnie nie grzał, to rzeczywiście nie wygląda to zbyt optymistycznie na chwile obecną dla nas, kibiców, a co dopiero Cristiano, który bez wątpienia traci na tym i marketingowo i sportowo. I tu należy zadać sobie pytanie, które autor wątku postawił - co miał powiedziane przed podpisaniem kontraktu?

Jestem w stanie zrozumieć dwie strony, ale też byłbym kontent gdyby i klub, i my nie popadali w skrajności, bo transfery średniaków za mniejsze kwoty przerabialiśmy za Van Gaala, pozbywanie się ich potem, to temat rzeka - choć mam nadzieje, że tym razem będzie inaczej i wszystko zatrybi z Ronaldo czy bez.
» 5 lipca 2022, 14:15 #474
Robert3344: Tylko, że Rooney potem w książce przyznał, że to byl błąd i nie powinien tego robić.
» 5 lipca 2022, 14:16 #473
Xpans: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 14:18

Z Rooneyem to prawda, a swego czasu jak większość byłem na niego wściekły. To były czasy kiedy po sprzedaży Ronaldo zamiast kupić D.Silve kupiliśmy chyba Obertana :D Co do Ronaldo nie mam mu za złe, że chce odejść, ale sposób i moment w którym to robi jest bardzo zły. I nie kupuje tego, że Ronaldo się obraził na brak transferów i brak progresu, jesteśmy bliscy kupienia jednego z najlepszych ŚP na świecie, zmieniliśmy całą hierarchię klubową. Strzelam, że ten Hag mu powiedział, że nie będzie zawsze grał po 90 minut, a jak wiemy z Ronaldo to nie przejdzie.
» 5 lipca 2022, 14:16 #472
majk: Mi bardziej przypomina ta sytuacja, szczury uciekające z tonącego okrętu, ale ok.
» 5 lipca 2022, 14:37 #471
SzarimMusty: Odnośnie Rooneya to go uspokoiła podwyżka, a nie transfery...
» 5 lipca 2022, 19:59 #470
atotrikos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 13:19

A może Ronaldo po prostu posłuchał tych co mawiają: "nie pasuje Ci coś tam to wyjedź"

Mnie też by nie pasowało czekanie na ostatnią chwilę by dowiedzieć się że a, staraliśmy się ale no nie przyszedł ten i tamten.

Aha.
To spoko.
Jak się staraliście to luz.
Fred Mc Tominnay na 6.
» 5 lipca 2022, 13:19 #469
ReddeviL1987: A co z tym Hallerem? Chłop miał przejść testy w BvB, a jego transfer miał być ogłoszony oficjalnie w Lipcu. Z tego co czytam i obserwuję nic narazie nie ogłoszono. Ktoś coś wie?
» 5 lipca 2022, 13:07 #468
Zdzichu1: do końca lipca daleka droga
» 5 lipca 2022, 13:22 #467
ReddeviL1987: Doskonałe spostrzeżenie +1
» 5 lipca 2022, 14:10 #466
majk: Świetna konwersacja, obaj dostajecie ode mnie po plusiku ;)
» 5 lipca 2022, 14:50 #465
hraboNX: Co do tematu "kontrakt i obowiązki piłkarza", to pięknie to nakreślił Footroll w niedawnym materiale. Można twórcy kanału nie darzyć sympatią czy coś, aczkolwiek świetnie naświetlił on sprawę.

Kontrakt to kontrakt i piłkarz musi wypełniać jego postanowienia. Świadomie podpisał umowę na dwa lata, nikt go nie szantażował, nie groził bronią itd. Jego decyzja i teraz musi respektować zobowiązania wobec firmy, korpo, pracodawcy, który mu płaci - jakby nie patrzeć - niemałe pieniądze. I proszę, nie wybielajcie już Ronaldo, bo faktem jest, że odstawia tę samą szopkę jak wtedy, gdy odchodził z Juve. Też siedział w Lizbonie i nie było wiadomo, co za sprawy go tam zatrzymują. ;) Ja zawszę stoję po stronie klubu, albowiem piłkarza mogę cenić, szanować, ale United to ja kocham. I nawet geniusz futbolu, piłkarz z kosmosu nie będzie większy niż ten klub, jego historia i dziedzictwo.

"Czy Ronaldo nie wiedział, że Utd nie wystartuje w Lidze Mistrzów, kiedy kilka tygodni temu udzielił wywiadu, mówiąc o tym, jak wszyscy muszą stać murem za ETH i wspierać go w nadchodzącym sezonie?" - napisał jeden użytkownik Twittera.

I właśnie tu jest ta paląca kwestia. Dwulicowe zachowanie i gadanie w taki sposób, że nic nie trzyma się wiadomo czego. Teraz agent Mendes gada o braku wzmocnień, bo poprzednia "linia obrony" ewidentnie nie wypaliła. Taki guru transferów, a nie wie, jak czasami bywa z wielomilionowymi negocjacjami (piłkarz nieoczekiwanie porzuci agenta [Malacia], kontrahent jedno mówi, a robi co innego [Barca], czasami trzeba poczekać na decyzję samego piłkarza [Eriksen]). No tak, bo United już w czerwcu miało klepnąć te 6-7 wzmocnień, i to takich do wyjściowej "11".

Brak zdrowego rozsądku i życzeniowe podejście do życia. A CR7 zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, a nie lider zespołu, który jako pierwszy mierzy się z problemami.
» 5 lipca 2022, 12:43 #464
Pezet: Popieram.Doskonale wiedział ze Lm nie dla nas w przyszłym sezonie.Zachowuje się nadąsana księżniczka której obcięli 25 procent dochodów.Brak slow na takie podejście.Niech zwija mandzur i Elo
» 5 lipca 2022, 12:48 #463
KRUL: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 13:04

Zacznijmy od jednej kwestii.

Mourinho dostawał zapewnienia, że dostanie w 3-cim sezonie wzmocnienia. Nie dostał.
Van Gaal wygrał Puchar Anglii, a kilka dni później został zwolniony.
Moyes miał budować swój zespół, a po 9 miesiącach go zwolniono.
RR miał być konsultantem, a zarząd go nie słuchał i wywalił.
ETH dostał zapewnienia o transferach, póki co ich nie ma.

Van de Beek i Lingard dostali obietnicę od OGS, że będą grali. Zostali, bo w to uwierzyli, a potem przez rok grzali ławę (Lingard) albo poszli na wypożyczenie (VDB).

Po sezonie była mowa o tym, że CR7 rozmawiał z zarządem i Ci zapewnili go, iż będą transfery i zespół zostanie wzmocniony. Pod wpływem tych informacji, CR zapowiedział, że zostaje. Jest 5 lipca, my od 2 tygodni bijemy się z Barcą o jednego De Jonga, kupiliśmy jakiegoś Malacię i zdesperowani wzięliśmy Eriksena, którego zdrowie jest wielką niewiadomą.

Uważasz, że naszemu zarządowi można ufać? Dziwi Cię, że CR7 w to nie wierzy?
» 5 lipca 2022, 13:03 #462
atotrikos: Roszczeniowi chłopcy xd
» 5 lipca 2022, 13:09 #461
Bacardi: Nie ma co się dziwić klub stał się memem na całym świecie każdy bekę ma z tego klubu trzeba poczekać z 10 lat, aż nadejdzie nowa era.
» 5 lipca 2022, 13:09 #460
hraboNX: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 13:24

Krul: Na decyzję Eriksena czekaliśmy od połowy czerwca, czyli praktycznie od startu okienka United było mega zdesperowane. ;) Czołowi dziennikarze, potwierdzają, że to nie jest zastępstwo za de Jonga, jakiś panic buy czy desperacja. Christian był w czołówce listy życzeń Erika, tak jak Malacia, Martinez i de Jong. Ja tam ufam trenerowi, skoro chce tych graczy, to najwidoczniej pasują pod jego, powtarzam POD JEGO koncepcję drużyny. Jeśli nie wiesz, co może dać zespołowi Malacia, de Jong, Martinez, to poczytaj sobie zagraniczne scout raporty i tam wszystko w dłuuugich tekstach jest objaśnione. Dowiesz się do jakiego systemu gry są to piłkarze. Dużo osób rzuca nazwiskami, a nawet nie ma pewności, czy są przydatni pod plan gry Erika.
» 5 lipca 2022, 13:23 #459
Seszele: KRUL się nie zna na futbolu.
Pisząc, że pozyskaliśmy jakiegoś Malacię okazuje swoją ignorancję.
Pisząc, że pozyskaliśmy zdesperowani Eriksena okazuje swoją niewiedzę.
Wychwalając CR pod niebiosa okazuje swoje uwielbienie do samego piłkarza, nie zaś do klubu.
Mędrkując obnaża swoją butę.
» 5 lipca 2022, 13:28 #458
hraboNX: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 13:33

Tak Bacardi, klub na przestrzeni dekady przepalił prawie miliard funtów na transfery. Jak zauważył sam nowy prezes: "Nie mogę iść do ośrodka Carrington, aby zobaczyć na boiskach treningowych pozytywny efekt tych inwestycji".

Co na plus: wymieniono po ponad dekadzie 2/3 zarządu, cały pion rekrutacji i skautingu. To ich pierwsze okienko transferowe, które notabene jeszcze trwa. Warto stawiać wnioski końcowe na finiszu okienka, a nie już teraz wydawać wyroki. Po co się pieklić już teraz :)
» 5 lipca 2022, 13:31 #457
Radomirus: Moyes wyleciał bo zespół zaliczył regres z 1 miejsca na 7-me
LVG wyleciał bo klub nie zakwalifikował się do LM, poza tym zespół grał tak bezjajecznie, że był w stanie strzelić zaledwie 49 goli w sezonie (to było efektem usypiającej taktyki polegającej na 60% posiadania piłki i oddawania 2 celnych strzałów na mecz)
Mou wyleciał bo pokłócił się z większością szatni co powodowało, że dalsza współpraca nie miała szczerze żadnego sensu
OGS wyleciał bo nie zapanował nad Ronaldo
RR wyleciał bo nie zapanował nad niczym (poza konferencjami prasowymi)

VDB nie przekonał chyba nikogo, że jego obecność na boisku robi pozytywną różnicę (poza zaklęciami w stylu, że na pewno w końcu odpali) ani u nas, ani na wypożyczeniu w Evertonie. A co do Lingarda to z tego co pamiętam to WHU składało ofertę w zeszłe wakacje, ale Lingard poszedł śladami Pogby i postanowił (oczywiście pod hasłem, że będzie walczył o skład) pozostać do końca kontraktu by mieć teraz wolną rękę przy wyborze nowego klubu (oczywiście po tym nastąpiła standardowa wymiana zaklęć medialnych o dawaniu szansy przez OGSa i chęci gry przez Lingarda).

Co do wzmacniania składu to trudno powiedzieć, że klub nie chce się wzmacniać skoro codziennie jesteśmy bombardowani informacjami o toczących się tu i ówdzie negocjacjach. To, że jeszcze nie zostały domknięte wynika z natury negocjacji. Raz idą szybciej, raz idą wolniej. Jedni chcą sprzedać jak najdrożej a drudzy kupić jak najtaniej. Najszybciej negocjacje toczą się zazwyczaj pod koniec okienka bo wszyscy wiedzą, że mają deadline, co zresztą często kończy się albo nieadekwatnymi kwotami albo trochę panicznymi ruchami.

U nas wcześniej negocjacje nie ruszyły z uwagi na przebudowę struktur odpowiedzialnych za transfery. Jest to negatywny efekt zmiany zarządu, która to sama zmiana jest rzeczą pozytywną (a przynajmniej mamy taką nadzieję).

W zeszłym sezonie Ronaldo dał nogę z Juve w samej końcówce sierpnia. Jeżeli pogłoski o tym, że powodem jego chęci odejścia jest brak wzmocnień drużyny, to dla mnie jest to piramidalna bzdura bo o ile idealnie jest aby transfery zostały zamknięte przed okresem przygotowawczym to, szczerze mówiąc, rzadko ma to realnie miejsce. I Ronaldo jako doświadczony zawodnik powinien o tym doskonale wiedzieć.

Panikowanie 5 lipca jest wg mnie idiotyczne. Jeżeli nic albo niewiele się zmieni to możemy zacząć panikować w połowie sierpnia. Jak będziemy widzieć, że drużyna w pierwszych meczach gra piach a transferów nie ma.

Ale nie dziś. Dziś to jest bicie piany i zabawne jest to, że Ronaldo, CR7, gwiazda footbalu zachowuje się, jak napisał hraboNX, jak rozkapryszony dzieciak lub rozchwiany emocjonalnie kibic (a takich jest sporo - widać to w końcu u nas na stronie). A powody tego są wg. mnie dwa. Jeden to brak LM a drugi to związana z tym obniżka wynagrodzenia (o 25%). Reszta to jest wymyślony do spółki z agentem pjar.
» 5 lipca 2022, 13:52 #456
majk: Po co nam taki najemnik jak Ronaldo? Niech idzie stąd.
» 5 lipca 2022, 14:52 #455
KRUL: hrabonX/Seszele - odpowiem Wam obu łącznie

Malacia to flop transferowy. Zapiszcie sobie ten komentarz. Wnoszę po tym, że widziałem kilka meczów z jego udziałem. Zwykły średniak. Oceny na sofascore też to potwierdzają, facet w przeciętnym Eridivisie na pozycji bocznego obrońcy, który może notować asysty i odbiory (co dużo daje do ocen na tej stronie) ma AVG rating 6.8. No normalnie.. zwala z nóg. Shaw i Telles grając na dużo wyższym poziomie mają lepszy rating niż on (niewiele, ale to zupełnie inny poziom).

Eriksen to zwykła desperacja. A czas nie ma tu nic do rzeczy. Kupujemy go, bo ETH nie ma pieniędzy na transfery (na tym polega ta desperacja, brak hajsu zmusza go do takich ruchów transferowych). Zbyt dużo jest pozycji, które trzeba wzmocnić/wymienić, żeby mógł szastać hajsem, więc taki Eriksen to okazja. Świetny piłkarz za free. Niestety ma jeden defekt i życzę sobie, Eriksenowi i Nam wszystkim, abyśmy nie musieli oglądać jakichś strasznych obrazków w tym sezonie.

Nie wychwalam Ronaldo. Pokazuje tylko, że obarczanie go winą za cokolwiek jest idiotyczne. Ten klub tonie od 10 lat, a obecnie wszystko skupia się na jednym gościu, który i tak zrobił sporo jak na warunki w których mu przystało pracować. Tyle.

Mędrkuję bo jestem na innym poziomie niż Ty. Jestem arogantem i nie szanuję ludzi. Dokładnie tak, i musisz wiedzieć że robię to celowo. Po prostu gardzę naszym gatunkiem, bo jesteśmy generalnie nic nie wartym śmieciem na tej planecie.

Radomirus - Pomidor

I jeszcze wyciągnę stand-up z Twojego wywodu, bo to mnie rozbawiło

"Jeżeli nic albo niewiele się zmieni to możemy zacząć panikować w połowie sierpnia" - no w połowie sierpnia będziemy szukać transferów, bez okresu przygotowawczego, będziemy szukać formy w czasie trwania sezonu, zamiast zbudować ją wcześniej. DOBRY PLAN. Taki nie za mądry.

I jeszcze jedna dygresja: City kupiło już Haalanda i Philipsa, Liverpool ma Nuneza, nawet Barcelona robi transfery, a United jak zwykle będzie robić wszystko na ostatnią chwilę, a potem będzie płacz "słaby start sezonu zawinił", "brak dobrego okresu przygotowawczego"
» 5 lipca 2022, 14:56 #454
Alibaba: Jak u nas sie pier… z zawodnikami to jest jakaś masakra. Jeżeli Ronaldo sie chce trenować to trzeba wstrzymać mu tygodniówki i zmusić do powrotu do klubu jak nie to kara finansowa i tyle… bayern z lewym sie nie cacka a u nas gwiazdeczki mogą wszystko. Nie podoba sie wyp… i tyle. Niech się wykupi albo gra do końca kontraktu w rezerwach…
» 5 lipca 2022, 12:24 #453
tomekwietniu: Co boli Ronaldo? Brak gry w jego rozgrywkach LM, a co za tym idzie jakieś 100 tysięcy wynagrodzenia mniej na tydzień, nowy projekt, a co za tym idzie mniejsze perspektywy na puchary, opieszałość w transferach.
Oczywiście w pewnych kwestiach nie dziwię mu się i sam jestem zdania, że jak jest u nas to owszem duże strzela, ale dlatego że gra się przede wszystkim na nim opiera. Podobny efekt tego był w Juve. Pytanie czy 24 bramki to dużo na cały sezon.. oczywiście robił dla nas różnicę w LM, ale w PL to można powiedzieć, że kluczowy był w jakiś 7 meczach.
Szkoda mi będzie jak odejdzie, bo to dalej ogromna wartość dodana, problem jest w tym, że nie wiem, kto mógłby przyjść za niego, który naprawdę nam coś da....
» 5 lipca 2022, 12:22 #452
Bacardi: Przecież w tym sezonie tez nic nie ugramy wiec po co ma się tu dusić i kopać się z takimi beztalenciami, którzy nie potrafią kopnąć prosto piłki. Chłop zaraz będzie miał 38, jak zostanie na następny, to będzie 39, wiec nic dziwnego ze chce iść i grać o najwyższe cele, a nie o 6 miejsce co roku i odpadanie w pucharach z drużynami z 2 ligi.
» 5 lipca 2022, 12:26 #451
Klierek7: Ja uważam że naszych kopaczy nie da się nauczyć grać w piłkę, jak ktoś myśli, że ETH, coś zmieni w jeden sezon, może się gruubo zdziwić. Mieliśmy już kilku bardzo dobrych trenerów z różnymi stylami. Narzekaliście na Murinho ale to on najlepiej nadawał się do zrobienia wyniku.
» 5 lipca 2022, 12:20 #450
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 12:31

Myślę ze Louis Van Gaal też był dobry. Wywalczył top4 w pierwszym swoim sezonie a w drugim do ostatniej kolejki walczyl o top4 i dorzucił Puchar Anglii. A wystarczy popatrzeć kim on grał i kogo miał w kadrze a i tak robił nam niezłe wyniki.
» 5 lipca 2022, 12:30 #449
Bacardi: Po prostu Eryk pożegna się za rok ze swoją posadą i będziemy szukać kolejnych dopóki nie sprzedamy De Gea, Rashforda, Maguire, Freda, MacTomka i Shawa. To wszystko jest do wyrzucenia i nie można tego trzymać wiecznie, jak po tylu latach co tu są oni nic nie osiągnęli i nie idą do przodu z rozwojem
» 5 lipca 2022, 12:31 #448
mikiartur: #mufc insist Ronaldo is not available for transfer and that Erik ten Hag wants and expects him to be part of the squad. However, in reality that stance is softer, although they would prefer Ronaldo moved abroad rather than join Chelsea. [
@RobDawsonESPN
]

#mufc are expected to announce Tyrell Malacia and Christian Eriksen before Friday's flight to Thailand. They have not given up hope of signing Lisandro Martinez in time for him to be part of the summer tour.

#mufc’s failure to qualify for the Champions League has triggered a 25% reduction on players' salaries, which sources close to Cristiano Ronaldo say has "upset" the player. [Samuel Luckhurst, MEN]

Cristiano Ronaldo agreed a ÂŁ480,000-a-week contract when he rejoined United and his basic weekly wage for the forthcoming season is now ÂŁ360,000. [Samuel Luckhurst, MEN]
» 5 lipca 2022, 12:18 #447
kamtor: Za darmo jak najbardziej powinniśmy jeszcze za darmo ściągnąć Romagnioli
» 5 lipca 2022, 12:02 #446
DEPE: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 12:01

Obulikowano badania CIES ktore dają pewien obraz gdzie w poprzednim sezonie grano najintensywniejszy futbol - czyli ile i jak dlugo pilkarze biegali z szybkoscią 7 m/s (czyli 25,2 km/h) i wyższą

Wzieto pod uwage dwie kluczowe cechy:

- średni przebiegnięty dystans na wysokiej intensywności
1. LaLiga - 803,9 przebiegniętych metrów sprintem na mecz
2. Ekstraklasa - 802m (lol)
3. Premier League - 790,1m
4. Serie A- 773,4m
5. Super League (Szwajcaria) - 769,1m

- średnia długość sprintów wykonanych przez całą drużynę na mecz (to jest chyba najbardziej miarodajna statystyka obrazyujaca intensywnosc gry):
1. Super League - 1700m sprintu całego zespołu na mecz
2. LaLiga - 1680m
3. Pro League (Szwajcaria) - 1650m
4. Premier League - 1650m
5. Serie A - 1640m
» 5 lipca 2022, 12:00 #445
DEPE: *Pro League to Belgia oczywiscie
» 5 lipca 2022, 12:03 #444
Piwal: ciekawe statystyki ale różnice są tak niewielkie że aż marginalne
» 5 lipca 2022, 13:17 #443
boro: Oho, już media huczą że Dybala może grać u nas w następnym sezonie
» 5 lipca 2022, 11:59 #442
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 12:03

Tymbardziej ze dogadalismy juz Eriksena. Gdyby nie ten transfer to jeszcze mógłbym w to uwierzyć. Jakos nie wydaje mi sie aby w tym momencie byłby potrzebny nam kolejny ofensywny pomocnik. A zreszta to kolejny gwiazdor ktory przyszedlby tutaj za wielką tygodniówką. Juz wole Eriksena bo chociaz nie dostanie aż tak bardzo dużo mimo tego ze przechodzi za darmo.
» 5 lipca 2022, 12:02 #441
boro: Może będziemy grali jak swego czasu City czy barca. Bez 9
» 5 lipca 2022, 12:17 #440
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 11:59

Pamiętajmy ze mamy jeszcze w zanadrzu Dylan Levitta oraz James Garnera. To dość ciekawi piłkarze i mieli udane wypożyczenie w poprzednich klubach. Jestem ciekaw czy Erik bedzie chcial z nich korzystać. Fajnie by było jakby jeden wypalił bo niechce oglądać juz tutaj Pereiry. Sprzedaz Pogby, odejście Maticia może być dla nich szansą. Nawet jeśli przyjdzie tutaj de Jong.
» 5 lipca 2022, 11:57 #439
milsco: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 11:43

Ahahah co za znawcy na tej stronie :D

Tak to Ronaldo rozwalił szatnie, zwolnił Olka, zwolnił zarząd a no i basen mu się nie podobał w Carrington :D

A teraz bezczelny leży na plaży pali kubańskie cygaro i popija szkocką whisky a nasi biedni kopacze Rashfordy , Martialki, Pereiry i inne asy biegają w upalne dni i ciężko trenują, co za tragedia biedni piłkarze i przeklęty Ronaldo
» 5 lipca 2022, 11:42 #438
SkuzikRedDevil0: Nie no, za to Ty jesteś znawcą. Jak myślisz jak to, że Ronaldo olewa klub wpływa na innych graczy i sztab szkoleniowy?
» 5 lipca 2022, 11:48 #437
SkuzikRedDevil0: Ronaldo zachowuje się Di Maria. Pełen profesjonalizm. #MessiGoat
» 5 lipca 2022, 11:53 #436
milsco: Jakbyś był pracownikiem na wysokim szczeblu i poszedł do januszexu, który po pewnym czasie nic Ci nie daje i się nie rozwija a wręcz cofa w rozwoju tez byś chciał uciec

Fakt nie opinia
» 5 lipca 2022, 11:55 #435
SkuzikRedDevil0: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 11:59

Ale wciąż miałbym podpisaną umowę i musiał wywiązywać się z obowiązków do czasu jej wygasnięcia lub rozwiązania. Fakt nie opinia. Przynajmniej tak robią profesjonaliści. I nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym
» 5 lipca 2022, 11:58 #434
majk: Ten Januszex rok temu był wicemistrzem i w finale LE. Całkiem nieźle jak na Januszy biznesu, myślę że niejeden Janusz byłby zazdrosny. Zresztą w którym Januszexie płacą po 500tys na tydzień, jeśli można spytać?
» 5 lipca 2022, 11:58 #433
SkuzikRedDevil0: 500k tygodniowo! I to za nie stawianie się w miejscu pracy
» 5 lipca 2022, 12:00 #432
Bacardi: Gdyby nie ronaldo to by sie znalezli na dnie razem z norwich
» 5 lipca 2022, 12:20 #431
SkuzikRedDevil0: To znaczy że może teraz wyprozniac sie na klub?
» 5 lipca 2022, 13:13 #430
essaEdek: Kevin De Bruyne to jedyny piłkarz Premier League, który ma więcej asyst niż Christian Eriksen od sezonu 2013/14:

- Kevin De Bruyne - 86
- Christian Eriksen - 66
- David Silva - 63

Duńczyk zajmuje również drugie miejsce pod względem największej liczby wykreowanych szans w Premier League od sezonu 13/14:

- Kevin De Bruyne - 632
- Christian Eriksen - 601
- Mesut Özil - 558

via Koneserzy Ligi Angielskiej
» 5 lipca 2022, 11:42 #429
Seszele: Przestań.
Trzeba było wziąć Rubena Nevesa.

Tak, wiem, nie ta pozycja (śmieszek).
» 5 lipca 2022, 11:57 #428
essaEdek: Nie no, transfermarkt pokazuje, że pomocnik :D
» 5 lipca 2022, 12:00 #427
Seszele: Ruben Neves od początku gry w Wolves (sezon 2017/2018) ma na koncie aż 9 asyst.
Myślę, że to bardzo podobny typ piłkarza do Eriksena. Liczba asyst na podobnym poziomie.
Nie rozumiem ten Haga. Nad czym on się zastanawia?
» 5 lipca 2022, 13:24 #426
Pyra: youtube.com/watch?v=o_WSW5s1o4s

wiadomo, że na filmiku wszystko co najlepsze, ale kilka ważnych rzeczy można z niego wywnioskować
- zorganizowany i przemyślany pressing (tego można nauczyć każdego)
- wiara we własne umiejętności (u nas leży i kwiczy obecnie)
- wystawianie się do gry (a nie chowanie się jak przez ostatnie lata)
- gra kombinacyjna (Rashford i jego bezmyślne rajdy itp.)
- gra po ziemi DO PRZODU z pominięciem drugiej linii (nie pamiętam, żebyśmy tak grali kiedykolwiek)
- szybka wymiana podań (tu potrzebna jakość w środku pola i brak holowników jak Pogba)
- wyprowadzanie piłki od tyłu po ziemi pomimo pressingu (DDG i jego wieczne wykopy w hektar + Maguire i jego klocowatość, dlatego Erik chce Martineza, kupił Malacię)

i można tak wymieniać w nieskończoność
u nas nie było zespołu tylko zbiór gwiazd, Erik nie przesadzał mówiąc, że jest potencjał, bo Bruno, CR, Sancho przy odpowiedniej taktyce będą robić to co widzimy na filmiku, Rash itd. muszą zmienić swój styl
na pewno VDB i FDJ czuliby się w takiej grze jak ryby w wodzie i jestem jak najbardziej za transferem tego drugiego
» 5 lipca 2022, 11:34 #425
Seszele: Dokładnie.
Piłkarze muszą pasować do koncepcji menedżera, a nie być zlepem przypadków.
Jeżeli wyciągamy ręce po de Jonga, Malacię, Eriksena i Martineza, to znaczy, że Ci piłkarze są potrzebni, aby realizować wizję EtH.
Nieco łatwiej i szybciej będzie zaszczepić zespołowi grę, jeżeli do składu dołączy jeden, dwóch, może trzech piłkarzy znających dany projekt. Widocznie de Jong ma tworzyć szkielet i 6 jest pozycją kluczową, a więc pozostaje walczyć o Holendra.
» 5 lipca 2022, 11:45 #424
essaEdek: Seszele, nie przetłumaczysz... przecież eksperci z DP już wydali wyrok, że lepiej pasowałby Erikowi Neves. ;)
» 5 lipca 2022, 11:46 #423
Pyra: Erik lubi grac na 2 pomocników, ciekawi mnie czy Eriksen zostanie przesunięty niżej, czy mobilny Fred dostanie szansę u boku FDJ
» 5 lipca 2022, 11:55 #422
Seszele: essaEdek - no tak.
Tańszy, sprawdzony, zna ligę angielską. I co najważniejsze - marzeniem Nevesa jest gra na Old Trafford, a de Jongowi się nie chce tutaj przylecieć (ironia).

Ja mam to gdzieś. Mam nadzieję, że skończyły się bezsensowne zakupy.
Liczę na de Jonga, bo wszystko zaczyna się fajnie klarować.
Oby włodarze MU nie ulegli presji fanatykom z dewilpejdża.
» 5 lipca 2022, 11:55 #421
Alibaba: Ronaldo do barcy a do nas FDJ za 40 baniek i każdy będzie zadowolony ;)
» 5 lipca 2022, 11:29 #420
boro: Jak barsa będzie robić takie transfery to franki tym bardziej nie będzie chciał odejść
» 5 lipca 2022, 11:40 #419
essaEdek: Nie dadzą mu w Barcelonie 400k... on kocha Barcelonę, ale nie zgodzi się na obniżkę zarobków. :D
» 5 lipca 2022, 11:43 #418
jayjay2: "Cristiano Ronaldo is not expected at Manchester United training for a second consecutive day, The Athletic understands."

Czas pozbyć się kolejnego wirusa
» 5 lipca 2022, 09:37 #417
atotrikos: O treningi z Crisa to się nie martw. A że nie ma go z drużyną? To ETH nie wie na co go stać? Prawdziwa jazda i trenowanie zacznie się na tournee.
» 5 lipca 2022, 09:44 #416
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 09:48

Ronaldo trenował bodajże w Portugalii. Widziałem foty. Nawet niewiem czy gość zrobił sobie jakąś przerwe na wakacjje. A przecież jeszcze grał w Lidze Narodów a mimo to i tak trenował dużo wczesniej niż powinien. O jego formę tak jak napisal atotrikos akurat jestem spokojny. Gdy przybędzie to napewno nie bedzie do tyłu z treningami i kondycją :) Jednak myśle ze warto byłoby się z nim rozstać. To lepiej wyjdzie nam jak i jemu. Za dużo szumu medialnego jest wokół jego osoby a tego nie jest nam teraz trzeba.
» 5 lipca 2022, 09:47 #415
atotrikos: Myślę, że powinien zostać bo to jakość na boisku, nie zanosi się na kupno strzelby i zdecydowanie lepiej, że ten szum medialny jest akurat wokół Ronaldo jak wokół nowych transferów i Rashfordòw - Cris sobie z presją radzi x lat a oni nie potrafią chwili.
» 5 lipca 2022, 09:58 #414
Bacardi: Ronaldo cały czas trenuje w Lizbonie wiec o to nie trzeba się martwić oby wrócił do piątku i poleciał z drużyną na tournĂŠe.
» 5 lipca 2022, 10:12 #413
majk: Pewnie, niech reszta zasuwa i wylewa poty na treningach, Ronaldo łaskawie się zjawi po 2 tygodniach focha i trenowaniu pod palmami, w prywatnej siłowni ze sztangami z brylantów, złota i diamentów. Miejsce bez względu na formę i taktykę zespołu gwarantowane, a potem zdziwko czemu w szatni kwas. Bo chłopaki trenowali coś innego, przychodzi Ronaldo i mówi, że mają grać na niego i taka ma być taktyka, żeby on strzelił jak najwięcej bramek.
Nie martwmy się o Crisa, to profesjonalista, który w środku sezonu strzeli sobie urlop, bo będzie miał ochotę zobaczyć mamę w Portugalii, a w ostatnim meczu sezonu stwierdzi, że w sumie mu się już nie chce i on już jedzie na wakacje.
» 5 lipca 2022, 10:52 #412
SkuzikRedDevil0: Pierwszy raz się zgadzam z Panem majkiem. Napisałem to samo tylko dosadniej, ale już usunęli😅
» 5 lipca 2022, 11:13 #411
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 11:16

Jego ponowne przyjscie do klubu, to byla od poczatku duża pomylka. Jednak wszystkie obawy sie potwierdzily.
» 5 lipca 2022, 11:14 #410
sturmik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 11:28

Czemu sie dziwicie? Czy na taki bajzel pisal sie Ronaldo przychodzac w tamte wakacje? Bylismy na 2gim miejscu, doszedl Sancho + Varane, mielismy powalczyc realnie o mistrza. A jakie perspektywy ma teraz?? Powolne odbudowanie druzyny, nauka nowych mysli nastepnego trenera, moze top 4 w nastepnym roku? On ma 37 lat i boi sie ze go Messi przeskoczy na samym pólmetku kariery.
Zdobycie mistrzostwa, paru pucharów (np z Bayernem) z pewnoscia przypieczetowaloby jego kariere GOATa.
Niestety - dla Ronaldo zostanie u nas na next sezon to troche strata czasu. On jest juz na etapie kariery gdzie powinien spijac smietanke a nie budowy fundamentów. A ze postepuje samolubnie i zniewaza klub? Za samo ze powrócil - oddal naszemu klubowi poklon. W jego wielku musi myslec juz tylko co dla niego jest najlepsze w danym momencie.
» 5 lipca 2022, 11:25 #409
majk: Stratą czasu było branie go na jeden sezon, żeby rozwalił szatnie i spuścił nas na 6 miejsce.
Ale w sumie to i lepiej, nikt poważny nie buduję klubu na 37 letnim narcyzie. Pep wiedział.
Jak Bayern zapłaci 50 mln droga wolna, tyle samo co za Lewego od nich zażądać i gitara.
» 5 lipca 2022, 11:32 #408
SkuzikRedDevil0: Co innego chęć odejścia a co innego kręcenie cyrku i nie stawianie sie na treningi. Drugi Di Maria
» 5 lipca 2022, 11:39 #407
PogbaKingOfMANU: @majk +100. Ujęte wszystko w punkt i nawet bym się uśmiał, gdyby nie było to zwyczajnie przykre jak wszyscy leją na United i nawet się z tym nie kryją, pełna samowolka, róbta co chceta, zero szacunku nawet od osób, które uchodzą za wielkich profesjonalistów, tip top i "kochających" klub.

Ciekawe, czy idąc na kolejny wolny dzień Ronaldo też wysłał do klubu wiadomość "Sir Alex, this one is for you" :(
» 5 lipca 2022, 12:57 #406
Glory1878: Myślicie, że Greenwood gra chociaż w tym pierdlu w piłeczkę? Bo jak nie to po takim czasie trochę drewniany chłopak będzie, sam głód gry nie pomoże
» 5 lipca 2022, 09:30 #405
IntruZ9: Przecież on nigdzie nie siedzi,nadal jest piłkarzem profesjonalnym,na pewno ona wytyczne od góry żeby trzymać formę,treningi indywidualne itd
» 5 lipca 2022, 09:39 #404
atotrikos: Technika nie ucieka, tego się nie zapomina jedynie tempo meczowe i forma fizyczna. W jego wieku nie ma się czym martwić, jedynie głową. Jeśli go oczyszczą i klub też mu pomoże(a powinien) to szybko wróci do formy bo wyglądał na małolata z silną psychiką - sądząc po tym jak wszedł do dorosłego footballu. Mógł równie dobrze wejść w dorosłe życie a tu..
» 5 lipca 2022, 09:39 #403
Seszele: Ktoś jest w stanie wrzucić listę 10 najlepiej zarabiających piłkarzy MU? Oczywiście aktualnych piłkarzy, bez uwzględniania byłych.
» 5 lipca 2022, 09:24 #402
atotrikos: Ronaldo
De Gea
Varane
Sancho
Maguire
Rashford
Shaw
Lindelof
Fred
Jones
11. Bruno Fernandes
» 5 lipca 2022, 11:02 #401
Seszele: Zaskoczyłeś mnie.
Jest kolega w stanie dopisać kwoty, bo to w zasadzie mnie najbardziej interesuje?
» 5 lipca 2022, 11:09 #400
pbskarpy: Martial zarabia około 250k więc jest gdzieś na poziomie Sancho
» 5 lipca 2022, 11:28 #399
mikiartur: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 11:29

wg capology.com (wartości w euro)

1. Ronaldo - 29 mln rocznie
2. De Gea 22,6 mln euro rocznie
3.Sancho 21 mln euro rocznie
4.Varane 20,5 mln euro
5.Fernandes 14,4 mln
6.Rashford 12 mln
7.Maguire - 11,4 mln
8.Shaw 9 mln
9.Lindelof 7,2 mln
10. Fred 7,2 mln

Oczywiście na kwoty patrzyłbym z przymrużeniem oka bo prawie każda strona inne kwoty podaje

Martial jest jeszcze gdzieś tu bo on podobno koło 13 mln euro zarabia ale na tej stronie nie był wymieniony bo brało pod uwagę graczy z sezonu 21/22
» 5 lipca 2022, 11:28 #398
Seszele: Rashford - 12 mln w takim wieku? Strasznie kapryśny był w ostatnim sezonie.
Maguire? Może i się starał, ale miał fatalny sezon jak na lidera defensywy.
Shaw? Nie starał się. W nadchodzącym sezonie znów powalczy o kontrakt i tak w kółko Macieju.
Lindelof? Fred? Bez jaj.
Jones? Najlepiej zarabiający za nic nie robienie.

Oj, bałagan jak nic.
» 5 lipca 2022, 11:33 #397
essaEdek: mikiartur, sprawdź PW. :)
» 5 lipca 2022, 11:51 #396
Anhel: Najpierw prezentacja nowych strojów, potem oficjalki. Przecież nowi musza w czymś pozować do zdjec
» 5 lipca 2022, 09:20 #395
Patrikos71: Bardzo dobrze, że przychodzi Eriksen. Był moment gdzie zwątpiłem w ten transfer i tylko czekałem na romantyczny powrót do Spurs.
Będzie miał kto rzuty rożne u nas wykonywać :)
» 5 lipca 2022, 09:09 #394
nieeeeeeee: Ej my ogłosiliśmy gdzieś Malacie bo z tego co pamiętam nie. A gość już takie wypowiedzi rzuca.
I always followed #MUFC because Robin van Persie played there as a Feyenoord player. That's why I got an extra feeling with that.” [
@telegraaf
via
» 5 lipca 2022, 08:59 #393
milsco: Ahaha co ja czytam na dole, ze Ronaldo w wieku Rashforda nie był tak bramki strzelny :D

Chłop w wieku 23 lat sięgnął po złota piłkę i ładował w tym sezonie 40+ bramek gdzie Rash nigdy się nie zbliżył do tego i zapewne nie zbliży do końca kariery
» 5 lipca 2022, 08:43 #392
jaratkow: W dobry humor wprawi mnie dopiero oficjalny komunikat klubu.
» 5 lipca 2022, 08:20 #391
pbskarpy: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 08:23

Śmieszne jak niektórzy tłumaczą sobie, że 30 lat to nie jest dużo w przypadku piłkarza. Ale jak mówimy o Rashu czy Martialu, to niektórzy piszą że "w tym wieku już nic nie osiagna.".
» 5 lipca 2022, 08:06 #390
Piwal: Słowo klucz to piłkarz. Rash i Martial to kopacze. A tak serio to jesli zawodnik ma poukładane w głowie, dba o siebie i ma profesjonalne podejście to może być z niego pożytek w wieku 39 lat czego przykładem jest np Giggs czy Scholes. Obaj śmigali w wieku 39 lat a Scholes po powrocie z emerytury wyglądał na boisku jak profesor i w takiej formie moglby spokojnie pograc jeszcze ze 2 sezony.
» 5 lipca 2022, 08:15 #389
Bylak: Where oficjalki?
» 5 lipca 2022, 06:54 #388
Seszele: Lada moment.
Uno momento, proszę poczekaj,
Nie bądź kapryśna i weź nie narzekaj.
» 5 lipca 2022, 07:06 #387
IntruZ9: OFICJALKA
» 5 lipca 2022, 07:17 #386
Stanior: To wasze "nie bądź kapryśna i nie narzekaj" będzie się za wami ciągnęło po zakończeniu okienka. Jesli klub nie zrealizuje swoich obietnic to będę wam to przypominał aż mi Matheo konto zablokuje.
» 5 lipca 2022, 07:30 #385
IntruZ9: A co ci klub obiecywał? Poka
» 5 lipca 2022, 07:47 #384
Seszele: Stanior - chyba za Tobą będzie się ciągnęło, i to latami.
Rangnick coś tam nagadał na wywiadach, że potrzeba 20 transferów, a Ty to łyknąłeś jak pelikan i przyjąłeś założenie, że tak musi być, że tak będzie, że klub obiecał, bla, bla bla. Uznałeś to za prawdę objawioną. Nie widzisz już nic innego, nie słyszysz, nie czujesz, nie myślisz, lecz piszesz non stop to samo niczym zdarta płyta.
Chłopie, daj se spokój, naprawdę. Nie bądź kapryśny.
» 5 lipca 2022, 07:56 #383
Stanior: Ale ja nie mam na myśli w ogóle Rangnicka tylko wypowiedzi Arnolda przy piwku ostatnie. To jest wlasnie to o czym wspominam czasem, jakimi bucami jesteście. Wy lepiej już wiecie co kto ma na myśli i jeszcze oceniacie innych za słowa, które wy im wkładacie w usta. Żenada
» 5 lipca 2022, 09:16 #382
Seszele: Skoro nazywasz nas, forumowych sympatyków MU, bucami, to przepraszam bardzo, ale kim Ty jesteś?
Byś wreszcie napisał wprost z kim sympatyzujesz, a nie udajesz jelenia, bo to już nudne się zrobiło.
» 5 lipca 2022, 09:19 #381
Stanior: Nie powinienem ci się tłumaczyc, ale odpowiem. Jestem fanem tylko i wyłącznie Manchesteru United od lat dziewięćdziesiątych czyli widziałem wiele zeyciest Safa, niektóre nawet na własne oczy bo byłem kilka razy na stadionie. Wspieram klub również finansowo, kupuje koszulki i drobne pierdoły. W ostatnich latach zauważam zjazd formy, zarządzania, nietrafione transfery i gdy piszę o spostrzeżeniach na forum to mnie uciszają, że narzekam a ty mi piszesz że cos lykam. Nie wiem co mam o tym myśleć.
» 5 lipca 2022, 11:32 #380
essaEdek: "wam to przypominał aż mi Matheo konto zablokuje."

No straszne... stracisz konto które dopiero co założyłeś i założysz se nowe. XD
» 5 lipca 2022, 11:53 #379
Seszele: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 13:04

Stanior - ho ho ho, to już nie dzieciaczek z Ciebie.
No ale popatrz. Jak na kibica z lat 90, to już masz pewnie 30 latek.
Data rejestracji w tegorocznym kwietniu. No tak średnio, Ci powiem. Oczywiście, że bywa różnie, ja na przykład mam już 4 ostrzeżenia na 5 i lada chwila mogę polecieć, ale się pilnuję (a jak dziwnym trafem polecę to założę konto Seszele2). Wszystko przez wulgaryzmy, czasem się zapominałem. A u Ciebie, ziom? Jakie było Twoje poprzednie konto? Problemy z kulturą osobistą? Coś z emocjami? Też poszło o wulgaryzmy? Pewnie strasznie prowokowałeś? Może się mylę, hę? Czy dopiero teraz w kwietniu odkryłeś owe magiczne forum?

Powyżej napisałeś, że jak klub nie zrealizuje obietnic niejakiego Arnolda, to będziesz nas wszystkich optymistów, wierzących kibiców nawiedzał do samego końca, aż Cię moderator zbanuje. No tak średnio, Ci powiem. Po co Ci to? Pierwsza moja myśl - coś nie halo z psychiką, no bo jak można coś takiego pisać? Jaki w ogóle sens takiego zachowania? Próba dowartościowania się? Moderator zablokuje Ci konto i co dalej? Założysz nowe? Po raz który już, powiedz? I znów to samo, i znów w kółeczko? Prowokacje?

Staniorku, szkoda nerwów.
» 5 lipca 2022, 13:03 #378
Cieniu: Jestem jak najbardziej zwolennikiem tego transferu, to walczak i profesjonalista pełną gębą. Jednak uważam, że o kilka lat za późno, 30 lat to nie jest dużo jak na piłkarza. Mam nadzieję, że w końcu środek pola z Eriksenem, Bruno i może De Jongiem będzie chodził jak dobrze naoliwiona maszyna.

Podoba mi się kierunek w którym zmierza mój klub. Teraz skupić się na napastniku i jakoś to będzie.
» 5 lipca 2022, 05:42 #377
OldFasion: Problemem Eriksena nie jest wiek (choć lepiej jakby miał 25 a nie 30) a jego problemy z sercem. Facet gra na własnie ryzyko i podpisywanie takiego piłkarza to hazard ze strony United.
» 5 lipca 2022, 07:44 #376
SkuzikRedDevil0: Nie przetłumaczysz. Tutaj ludzie mają różowe okulary. Co rok mamieni nowym projektem, który co rak upada. Transfer chorego na serce zawodnika to kolejny gwóźdź do trumny tego klubu.
» 5 lipca 2022, 07:51 #375
pilchu: Wydaje mi się, że gdyby nie było zgody lekarzy na grę to by nie grał. To nie jest tak że Erikssen mógł zadecydować sam.
» 5 lipca 2022, 08:08 #374
Seszele: Macie pełne gacie i tyle. Co tu dużo pisać? Nieważne jaki transfer będzie, to będziecie strzępić ryja.
Jeden fan LFC (który chociaż nie wstydzi się klubu) i drugi fan klubu X (który dla odmiany wstydzi się przynależności) będą się produkować jakie to Eriksen ma problemy z sercem. Naukowcy po studiach medycznych, specjaliści od kataru i dolegliwości gardłowych. Wy naprawdę myślicie, że NIKT w klubie o tym nie wie?! Koniecznie trzeba o tym wspomnieć na dewilpejdżu!

Tak, wiem. Darwin Nunez to fantastyczny piłkarz. Rewelacyjny napastnik. Strzeli 30 goli, godnie zastąpi Mane. Sprawdzi się na stówkę. Młody, fajny, dla kibiców LFC przystojny.
Tak, wiem. Chelsea za chwilę zaklepie Cristiano Ronaldo, Neymara, de Lighta, Lewandowskiego i paru innych. Żaden z nich jeszcze nie podpisał, ale to nic! Skuzik już wie, że przyjdą na stówkę! A rzeczywistość jest jaka jest. Jedyny transfer to odejście Lukaku, który miał rozjechać ligę niczym walec i zachwytów nie było końca.

Elo, doprawdy.
» 5 lipca 2022, 08:08 #373
OldFasion: Granie z rozrusznikiem serca w topowym klubie najbardziej wymagającej ligi świata to ogromne ryzyko. Wiedzą o tym lekarze, wie Eriksen, wiedzą władze United. A my mamy prawo o tym pisać.
W hazardzie czasem wygrywasz, czasem przegrywasz. Oby Eriksen tym razem wygrał.
» 5 lipca 2022, 08:36 #372
RedsFan: Seszele You made my day!
» 5 lipca 2022, 08:37 #371
Seszele: OldFasion - wiem, że macie prawo o tym pisać.
Tak samo ja mam prawo pisać co myślę o tym waszym pisaniu.
Ja jestem transferem zachwycony, bo wiem, że Eriksen może zrobić na boisku różnicę. Zdaję sobie jednak sprawę, że pozyskanie tego piłkarza może wiązać się z pewnym ryzykiem, ale myślę, że wszyscy w klubie sobie z tego zdają sprawę i Duńczyk nie ma z założenia grać w każdym meczu po 90 minut. Zresztą zdajesz sobie sprawę, że Darwin Nunez też jest pewnego rodzaju ryzykiem? Każdy transfer jest ryzykiem. Mniejszym bądź większym. Za Darwinem przemawia praktycznie wszystko oprócz doświadczenia, ale koleś kosztował 80 melonów i wszyscy będą go wytykać palcem, wówczas gdy Eriksen nie kosztuje nic, pomimo iż do zaoferowania ma jedynie wspomniane doświadczenie. Nie mów hop, bo sezon wszystko zweryfikuje. Możesz (nie musisz, ale możesz, nigdy nie wiadomo) się jeszcze mile zaskoczyć jak Eriksen rozegra lepszy sezon od Darwina pomimo zupełnie innej roli na boisku. Bywa różnie.
» 5 lipca 2022, 08:49 #370
OldFasion: @Seszele
Zgadzam się. Eriksen ma jakość, ma doświadczenie, zna ligę. Tego mu nie zabieram. Świetny piłkarz.
Jednak pisząc o ryzyku każdego transferu podpisując faceta po ataku serca biegającego z rozrusznikiem serca to jednak ryzyko wchodzi na zupełnie inny, pozasportowy poziom.
» 5 lipca 2022, 09:02 #369
SkuzikRedDevil0: Seszele, za to my kupiliśmy wirtuoza lewej obrony i to tyle. Ten cały Eriksen chce 10 mln za podpis o 200k tygodniowo. Drogi rezerwowy. Mata vol.2. Klub wciąż podąża tą samą ścieżką
» 5 lipca 2022, 10:37 #368
Seszele: Skuzik - jeszcze nikogo MU nie kupił.
Liczę, że Malacia i Eriksen dołączą na Old Trafford.

Chyba to Cię boli.
No i dobrze, ma boleć.

Nie stękaj już tak.
Trzymaj kciuki, aby do Chelsea ktoś dołączył, ponieważ na chwilę obecną cisza nawet w kwestii porozumienia, a co dopiero tutaj wspominać o transferach.
» 5 lipca 2022, 11:13 #367
Kamham7: Bardzo dobry transfer,zawsze goscia lubilem jak gral i mam nadzieje ze bedzie to robil w United.
» 5 lipca 2022, 04:41 #366
devilek777: Gdyby wrócił Greenwood, to można by było robić odważniejsze kroki, a tak mamy trochę związane ręce. Nie trzeba by było kupować teraz ofensywnego gracza, można by było dopiąć FDJ i kupić jakiegoś ŚO.
» 5 lipca 2022, 02:31 #365
Radomirus: Ja szczerze mówiąc od stycznia, gdy sprawa wybuchła, nie mogę się pozbyć wkurzenia na Greenwooda. Piłkarz mógłby być wybitny ale niestety rozwalił sobie karierę w sposób najbardziej kretyński jak można sobie wyobrazić.
Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co jest w głowie faceta, który nie rozumie, że ze strony kobiety zdecydowane nie oznacza nie.
Gdyby to rozumiał zdecydowanie inaczej patrzylibyśmy na przyszły sezon bo zdecydowanie rosła nam gwiazda zespołu :/
» 5 lipca 2022, 02:44 #364
devilek777: Ja jeszcze mam nadzieję w to, że jest niewinny.
» 5 lipca 2022, 03:35 #363
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 05:47

A to juz go skazali?? Myslalem, ze policja w Manchesterze przeciaga sprawe, bo nie ma wystarczajacych dowodow :) Nadomiar zlego (dla nich) maja porażające statystyki jezeli chodzi o tego typu sprawy. Ludzie dalej sie nie nauczyli po wyroku Deep, Amber jak zycie potrafi byc przewrotne :) Cos czuje, ze go uniewinnia, jednak patola angielska mu samego oskarżenia nie wybaczy i raczej chlopak bedzie musial znaleźć inny kraj do kontynuowania kariery.
» 5 lipca 2022, 04:54 #362
vanantgaal: Nawet jak go uniewinnią to tak poprawnie polityczny klub jak MU nie pozwoli mu kontynuować kariery. On jest w MU skończony
» 5 lipca 2022, 08:54 #361
KRUL: Jak mnie rozwala, jak ludzie piszą "niech CR odchodzi, bo znowu będziemy grali na niego i inni nie będą strzelać bramek i w ogóle będą grali słabo". Mam takie pytanie.

Jak Real grał na Ronaldo, to Benzema, Bale i Di Maria strzelali po 15-20 bramek na sezon. Jak Bayern gra na Lewego, to Gnabry, Koman, Sane i Muller też swoje strzelają. Jak to jest, że tylko Ci nieudacznicy z United nie potrafią wykończyć akcji? Ronaldo był tu jeden sezon. A przypomnijcie mi w ilu sezonach Rashford, Greenwood, Martial, Cavani, Lukaku czy którykolwiek inny piłkarz zdobyli w sezonie więcej niż 25 bramek? Wcześniej też ich Cristiano stresował, że nigdy nie potrafili zapewnić Nam ponad 30 bramek na sezon?

Podam Wam kilka ciekawostek:

1 CIEKAWSOTKA
Rashford rozegrał już 6 sezonów po ok. 50 meczów. Tylko dwa razy przekroczył 20 bramek we wszystkich rozgrywkach. Raz 21 i raz 22.

2 CIEKAWOSTKA
Martial rozegrał 6 sezonów po 40-50 meczów. Tylko raz przekroczył barierę 20 goli. We wszystkich pozostałych nawet nie przekroczył bariery 15.

3 CIEKAWOSTKA
I teraz Wam rozwalę głowę i pokażę, jak żałośni oni obaj są. Rashford i Martial - ŁĄCZNIE WE DWÓCH, tylko RAZ przekroczyli 30 bramek. W sezonie 19/20 strzelili razem 45. We wszystkich innych sezonach ta dwójka, nie zdobyła ANI RAZU, ŁĄCZNIE (!!) 30 bramek.

4 CIEKAWOSTKA
Sancho, Greenwood, Martial i Rashford we czterech w tym sezonie mają ŁĄCZNIE 17 bramek.

5 CIEKAWOSTKA
Gnabry, Koman, Sane i Muller mają łącznie 52 bramki. Dziwne.. tam też grają na Lewego egzekutora i jakoś potrafią strzelić sporo bramek i pomóc Lewemu w tym wszystkim. Jakoś tam nikt nie boi się wykończyć akcji i nie podać do Lewego.

6 CIEKAWOSTKA
Ronaldo w jednym sezonie strzelił więcej goli, niż Rashford, Martial i Greenwood w ostatnich 6. Żaden z nich nigdy nie dobił do 24 bramek w sezonie. No ale rozumiem, że to wina Ronaldo, wysyłał złe fluidy z Madrytu i Turyny, dlatego te nasze nieudaczniki nie potrafią ustabilizować formy i zagrać dwóch dobrych sezonów.
» 5 lipca 2022, 00:55 #360
Devil156PL: 1 CIEKAWSOTKA
Ronaldo w wieku Rashforda nie był aż tak bramkostrzelny jak jest teraz. Popularne jest zestawienie statystyk obu panów po 127 pierwszych meczach w Premier League, gdzie Ronaldo średni czas na zdobycie bramki wynosił 262 minuty, natomiast Rashforda 219 minut. Nie będę wspominał w jakiej ekipie te mecze rozegrał Ronaldo, a w jakiej Rashford.
2 CIEKAWOSTKA
Policz minuty a nie mecze, bo takto możesz Van de beeka podsumować też ile meczy rozegrał, a nic nie pokazał. W ostatnim sezonie Martial rozegrał u nas 367 minut, co daje 4 pełne występy, a nie 40-50. Choć osobiście jestem za jego sprzedażą to jednak nie jest on jakiś tragiczny. Choć nie sprostał ani trochę oczekiwaniom kibiców.
3CIEKAWOSTKA
Większość swojej kariery ta dwójka grała jako lewoskrzydłowi, a że nie graliśmy taktyką na dwóch lewoskrzydłowych, to niestety razem nie grali zbyt wiele, a jak już grali razem to jeden z nich był rzucany na prawe skrzydło gdzie, żaden z nich sobie nie radził. Dopiero Ole ustawił Martiala na napastnika i wtedy właśnie udało się im razem zdobyć jakiś konkretny wynik.

4CIEKAWOSTKA
Nasz najgorszy sezon od bardzo dawna, idealna okazja, żeby podsumować wynik naszych zawodników ofensywnych. Skłócona szatnia na pewno pomogła ustukać ten wynik. Greenwood w tym zestawieniu to jakieś nieporozumienie, biorąc pod uwagę fakt, że nie grał przez ponad pół sezonu, ze względu na problemy z prawem. Martiala nie skomentuje nawet.
Po za tym to są skrzydłowi, którym jest ciężej wykańczać akcję niż napastnikowi.

5 CIEKAWOSTKA
Nie kojarzę, żeby mówiło się, że Bayern gra pod lewego. Co prawda jest on głównym strzelcem, bo jest topowym zawodnikiem i gra na pozycji na której najłatwiej zdobywa się bramki, ale tam gra cała drużyna, a nie jak u nas, że przez większość sezonu Bruno podawał najczęściej do rodaka.

6 CIEKAWOSTKA
Ronaldo w ich wieku nie robił o wiele lepszych statystyk, a grał w milion razy lepszej ekipie. W dodatku w tym sezonie gra pod Ronaldo była bardzo widoczna, szczególnie patrząc na podania Bruno.
» 5 lipca 2022, 01:35 #359
KRUL: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 02:17

Widzę, że na DP nie brakuje dzieci z rocznika 2010. Jak można takie bzdury pisać?

1. Ciekawostka
Ronaldo mając 21 lat - 22 bramki i 21 asyst (G/A = 43)
Ronaldo mając 22 lata - 42 bramki i 8 asyst (G/A = 50)
Ronaldo mając 23 lata - 26 bramek i 12 asyst (G/A = 38)
Ronaldo mając 24 lata - 33 bramki i 10 asyst (G/A = 43)

Rashford mając 21 lat - 13 bramek i 10 asyst (G/A = 23)
Rashford mając 22 lata - 22 bramki i 12 asyst (G/A = 34)
Rashford mając 23 lata - 21 bramek i 15 asyst (G/A = 36)
Rashford mając 24 lata - 5 bramek i 2 asysty (G/A = 7)

Faktycznie, Ronaldo wcale nie był bardziej bramkostrzelny. Co prawda najlepszy sezon Rashforda to najgorszy sezon Ronaldo, ale no tak.. masz rację.

Dodam jeszcze jeden fakt, który wręcz MIAŻDŻY Marcusa. Ronaldo robił te liczby grając jako boczny pomocnik, a nie schodzący napastnik, tak jak Rashford.

Co do argumentu z drużyną, to byłby on logiczny, gdyby nie był głupi. Silna drużyna, to większa ilość osób, które strzelają bramki. Tam był Rooney, Tevez, Nani i Berbatov. Więc gole i asysty rozkładały się na kilku zawodników. Rashford grał w zespole, który opierał wykańczanie akcji na Nim i Martialu, ewentualnie Lukaku jak był.

2. Ciekawostka
Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to rozumiałbyś, że nie biorę tego sezonu pod uwagę. On rozegrał 6 pełnych sezonów z ponad 40 meczami i tylko te sezony brałem pod uwagę. I tak się w nich zaprezentował jak napisałem.

3. Ciekawostka
Rashford połowę swojej kariery grał jako schodzący napastnik. Martial i Rashford wielokrotnie grali razem, i co mnie obchodzi czy grali po lewej czy po prawej stronie? To są zawodowi piłkarze czy amatorzy? Ronaldo zaczynał jako prawy pomocnik, potem grał z lewej, a teraz gra jako napastnik i zawsze robi swoje. Najlepsi skrzydłowi na świecie zmieniają pozycje i nie robi im żadnej różnicy z której strony grają. Spójrz na Bale'a albo Gnabry'ego.. oni sobie biegają tam gdzie chcą.

4. Ciekawostka
Wiesz dlaczego nasz sezon był najgorszy? Bo oni byli beznadziejni. Co to w ogóle za odpowiedź jest? XD Właśnie dlatego tak słabo graliśmy, bo Rashford nie zrobił jednego dobrego dryblingu, bo Sancho w ogóle nie przypomina siebie z BVB, bo Greenwood wolał być egoistą niż podawać, a Martial to nawet szkoda gadać. To jest właśnie najlepszy sezon na podsumowanie - tu leży problem. Skrzydłowi grali tragicznie i nie dostarczali podań do Ronaldo, to samo boczni obrońcy.

5. Ciekawostka
Wy naprawdę sądzicie, że Ronaldo wymaga by podawać tylko do niego? To są decyzje Bruno, Rashforda, Sancho i każdego innego zawodnika. Cris podnosi tylko rękę i sygnalizuje "jestem, możesz do mnie zagrać", ale po to Bruno gra na "10" aby to on podejmował decyzje komu podaje. Po to Rashford wbiega ze skrzydła w pole karne, żeby wykończyć akcje, nie musi podawać do Ronaldo. Widziałeś, żeby Ronaldo kiedyś krzyczał na kogoś po strzeleniu bramki "czemu mi nie podałeś, jak chciałem strzelić"? Raczej irytuje się, kiedy Greenwood ma możliwość wystawienia mu piłki na pustą bramkę, ale Masonik egoista na siłę strzela i nie trafia. Wtedy CR się denerwuje.

6. Ciekawostka
Już Ci tam wyżej udowodniłem, że w ich wieku to Ronaldo rozjeżdżał rywali. Swoją drogą, ty chyba zapominasz, że Martial i Rashford to już nie są dzieciaki. Marcus w tym roku będzie miał 25 lat, a Martial 27.

Czekaj, wiesz jakie statystyki miał Ronaldo w wieku 25 lat? 53 bramki i 18 asyst.

Przestań pisać głupoty.

PS. Jakbyś próbował mówić o minutach to od razu odpowiem - Ronaldo grał dużo bo był świetny. Rashford i Martial nie grają tak dużo, bo często są słabi. Tyle w temacie.
» 5 lipca 2022, 02:09 #358
Radomirus: Devil156PL
Powiem szczerze - nie warto.
Masz do czynienia z osobą, która uważa, że tylko Ronaldo jest coś wart, a reszta drużyny to patałachy i powinni mu więcej podawać bo wtedy miałby nie 24 gole tylko 50 i byłoby spoko.

Albo cierpiący na syndrom pisarza troll, albo nieuleczalny przypadek uwielbienia dla CR7 i raczej nie jest to kibic United. Jeżeli się Ronaldo przeniesie to pójdzie udowadniać swoje racje na stronę fanów innego klubu... Wczoraj niestety sam się wkopałem z nim w równie bezpłodną i w sumie bezsensowną dyskusję... ;)
» 5 lipca 2022, 02:38 #357
KRUL: Radomirus.. jak Ty jesteś * (tu sobie dopowiedz, bo ban)

Co mają czyste fakty wspólnego z uwielbieniem? Ronaldo gra tu od roku i wszyscy go obwiniają o to, że coś rozwalił. Co takiego rozwalił? Od 10 lat ten klub ma problem żeby grać regularnie w LM. Ich największy sukces to wygranie LE 5 lat temu. I ostatnio jedno przypadkowe wicemistrzostwo Anglii w najsłabszym sezonie od wielu lat.

Shaw gra tu od 8 lat. Rashford od 6 lat. Martial od 7 lat. De Gea od 10 lat. McTominay od 5 lat. Fred od 4 lat. Bailly, Lindelof, Jones, Lingard. Ile lat tu siedzą? Co ugrali?

Cały ten śmieszny skład patałachów jest tu od przynajmniej 5 lat i nie potrafią nawet ustabilizować formy. Dostali różnych trenerów, różne wizje, różne wsparcie i nic to nie dało. Za każdym razem zawodzą, za każdym razem coś jest nie tak. U Mourinho styl nie taki. Van Gaal staroświecki. OGS super zabawa, ale sukcesów brak. Przychodzi Ronaldo, ojej.. źle, bo jest wymagający i ambitny. Ojoj.

Ronaldo jest tu ROK i to wszystko jego wina.
Oni wszyscy są tu od wielu lat i to nie jest w ogóle ich wina.

No Twoja logika to jest po prostu taki inwalida, że śmiać mi się chce.
» 5 lipca 2022, 02:56 #356
Radomirus: Pomidor :P
» 5 lipca 2022, 03:00 #355
KRUL: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.07.2022 03:09

No tak się zachowują ludzie, którzy nie mają argumentów. Krótkie odpowiedzi, albo jakieś idiotyczne jak ta ;) przeraża mnie, że Ty kiedyś powiedziałeś, że masz 40 lat.. jeśli to prawda, to się nie dziwię że Polska to taki ciemnogród piłkarski jak dorośli ludzie nie mają o tym sporcie pojęcia.

Btw, nie używaj słowa narcyz, jeżeli nie znasz jego znaczenia.
» 5 lipca 2022, 03:09 #354
Radomirus: Wiesz co?

Pomidor :P
» 5 lipca 2022, 03:11 #353
Ragnar90: Ja się z kolegą KRULEM zgadzam, dziwi mnie wogole porównywanie Ronaldo do Raszforda, przecież to jest przepaść.
Druga sprawa jak można uważać ze to przez Ronaldo zarówno Raszford jak i połowa drużyny grała kupę, bo co? Bo Ronaldo ich stresował? Bo wymachiwał rękami gdy pieprzyli akcje?. Jeśli się stresowali takimi rzeczami to co oni tutaj wogole robią? Panienki za 3 grosze.
On poprostu jest typem zwycięzcy a nie frajerem co gdy przegra mecz to spuszcza głowę a po meczu wstawia sweet focie na instagramie.
Tak wiem i domyślam się, według niektórych to i ja jestem zaślepiony w Ronaldo.
Nie, nie jestem xd
» 5 lipca 2022, 08:12 #352
CoachMark: Nawet masz @KRUL więcej racji, niż jej nie masz. Tylko, że przesadzasz. Przede wszystkim porównywanie Rashforda do gracza klasy 1/100000 innych pro graczy jest mało mówiące. Rashford miał zdecydowanie papiery by osiągnąć poziom właśnie takiego Gnabriego. Niemniej odnoszę wrażenie, że fizykę zrobił, a technika poszła w siną dal. Efekt jest taki, że co z tego że jest mocniejszy, skoro przy zdezeniu i braku dryblingu on co rusz leży. Zatem jeśli liczysz KRUL, że Rashford będzie walczył o złota pilke to raczej nie. Jeśli z kolei Radomirus twierdzi z kolei, że Rashford ma jeszcze czas zostać wielki, to raczej też nie, nie po tym jak się poprowadził. Jakby z niego był poziom Mahrez to by było super, ale szanse na to ja widzę takie 30:70. Dobry piłkarz jednakże, to nie tylko taki co mu się kark gnie od medali. Są i tacy potrzebni co będą chociażby solidni. Takiego Rashforda na 12/12 stać moim zdaniem.
» 5 lipca 2022, 09:02 #351
KRUL: Radomirus, to Twoje drugie konto? Tak śmierdzi jakoś sflaczałym pomidorem.

Himen - Data rejestracji: 26-06-2022
» 5 lipca 2022, 09:03 #350
majk: Jak Real grał na Ronaldo, to Ronaldo był dużo młodszy i lepszy. Jak my gramy na Ronaldo, to ledwo zajmujemy 5 miejsce. Dziękuję, można się rozejść.
» 5 lipca 2022, 11:06 #349
KRUL: Jak Real grał na Ronaldo, to np. w sezonie 13/14:
- Bale strzelił 22 bramki i zaliczył 19 asyst
- Benzema strzelił 24 bramki i zanotował 16 asyst
- Di Maria strzelił 11 bramek i zanotował 25 asyst

Podsumowując: 3 zawodników ofensywnych Realu pomogło Ronaldo dokładając 57 bramek i 60 asyst. Sam Ronaldo strzelił 51 bramek i zanotował 17 asyst.

Teraz spójrzmy na nasze tuzy ofensywne wspomagające Cristiano w sezonie 21/22:

- Rashford, zawrotne 5 bramek i 2 asysty
- Greenwood, 6 bramek i 2 asysty
- Sancho, 5 bramek i 3 asysty
- Martial, 1 bramka i 0 asyst
- Bruno, 10 bramek i 13 asyst
- Pogba, 1 bramka i 9 asyst

Podsumowując: 6 zawodników ofensywnych United pomogło Ronaldo dokładając zawrotne 28 bramek i 29 asyst.

Jeden Di Maria ma prawie tyle samo asyst co 6 naszych zawodników.
Jeden Benzema strzelił (OBOK RONALDO) prawie tyle bramek co 6 naszych.

Dodajmy do tego boki obrony jeszcze:

Jak Real grał na Ronaldo, to np. w sezonie 13/14:
- Marcelo, 2 bramki i 8 asyst
- Carvajal, 2 bramki i 3 asysty

Podsumowując: 2 bocznych obrońców dało 4 bramki i 11 asyst

Teraz spójrzmy na nasze tuzy na bokach obrony wspomagające Cristiano w sezonie 21/22:
- Shaw, 0 bramek i 5 asyst
- Dalot, 0 bramek i 0 asyst
- WanBissaka, 0 bramek i 0 asyst
- Telles, 1 bramka i 4 asysty

Podsumowując: 4 bocznych obrońców United dało 1 bramką i 9 asyst. Tutaj warto jeszcze dodać, że Shaw i Telles często wykonują rzuty wolne i rożne, a Marcelo i Carvajal nie.

Dziękuję, do widzenia. Możesz się rozejść MAJK.
» 5 lipca 2022, 12:41 #348
rreddevilss: Erik ten Hag wants Manchester United to be fast on Lisandro Martinez deal. The player is pushing to leave Ajax, he's been very clear - ten Hag wants Lisandro after Malacia and Eriksen. 🔴 #MUFC

Arsenal are still there, working on Lisandro deal - ten Hag wants him strongly.



Romano 5 minut temu i to bedzie raczej nasz 3 transfer po Malacii i Eriksenie a De Jong przyjdzie jak Barca zmieknie i beda pod presja czasu
» 5 lipca 2022, 00:47 #347
rizx: No proszę, ale zmiana nastawienia u kibiców Arsenalu, jak Greenwooda zatrzymali, to żartów i tekstów o gwałtach nie było końca, a teraz gdy pojawiają się plotki, że Partey mógł coś nawywijać, to oczywiście niewinny dopóki nie zostanie skazany (:
» 5 lipca 2022, 00:47 #346
BebeFort: Partey jest na ten moment w Niemczech na zgrupowaniu, więc to nie on.
» 5 lipca 2022, 02:22 #345
Himen: To ten gwalt byl wczoraj dokonany?
» 5 lipca 2022, 07:39 #344
RedLeicester: Skoro przychodzi do nas Eriksen, to z dwójki de Jong- Tielemans jest pewnie miejsce tylko dla jednego. Tielemans za te 25 mln jeśli to realne, i zostaje w kieszeni na inny transfer.
» 4 lipca 2022, 23:28 #343
mikiartur: Tylko wtedy zostajemy bez 6tki której u nas za wszelką cenę potrzeba - i to najlepiej takiej 6tki najlepszej możliwej do zdobycia. IMO obecnie lepszej od Frenkiego dostępnej na rynku nie ma
» 4 lipca 2022, 23:30 #342
Rashy10: Tielemans nie łata nam najważniejszej dziury w pomocy czyli śpd, a FDJ tak.
» 4 lipca 2022, 23:31 #341
RedLeicester: Coś mi się widocznie przywidziało, że w Leicester grał dosyć cofnięty w 4-2-3-1.
» 4 lipca 2022, 23:35 #340
mikiartur: Tielemans to typowa 8mka
w Leicester jako 6tka to grali Ndidi, Mendy lub ew. Soumare
» 4 lipca 2022, 23:38 #339
Batigol222: Jak się uprzeć to w kadrze Tielemans gra niżej, ale tam przeważnie są dwie "6" i tą najgłębiej ustawioną Witsel. Możliwe, że Tielemans ogarnąłby grę na "6" w 4-3-3, ale trochę szkoda jego potencjału ofensywnego.
» 5 lipca 2022, 00:44 #338
mikiartur: Teraz odnośnie transferu Eriksena

Muszę przyznać, że dziś się mocno ucieszyłem gdy Romano i Ornstein potwierdzili ten transfer do nas. Ufam że klub wziął pod uwagę jego problemy zdrowotne i uznali że nie jest to wielki problem. W dodatku Eriksen co by nie mówić to gość o bardzo dużej jakości.

Na początku byłem sceptykiem takze jeśli chodzi o jego wiek. Potem jednak przypomniało mi sie, jak w trakcie sezonu pisałem i liczyłem na pozyskanie pomocnika (oprócz 6tki) która będzie mogła grać na paru pozycjach i która będzie w miarę doświadczona. Miałem wtedy bardziej na myśli McGinna. Jednak Eriksen także mieści sie w tych ramach. To gościu potrafiący grać na 8mce i 10tce. Bardzo dobry z piłką przy nodze. Mający także swój dosyć udany epizod w Ajaxie. Zna kulturę holenderskiej piłki.
Poza tym pokazał wg mnie ambicje, że chce jeszcze o coś konkretnego grać. Nie mówię że jesteśmy gwarantem walki o trofea. Jednak ma tutaj na to większe szanse niż w Brentford.
Dlatego uważam, że jego przydatność będzie duża w tymn sezonie co przed nami. Jednocześnie odciąży może nawet trochę z odpowiedzialności Bruno. Jest szansa że te minuty dla Bruno będą mądrzej rozporządzane i nie zostanie zajechany.

W dodatku jego doświadczenie będzie istotne. Eriksen co by nie mówić to z graniem na najwyższym poziomie miał wiele wspólnego. 3-krotny mistrz Holandii, mistrz Włoch + finał ligi mistrzów i wicemistrzostwo Anglii oraz 2x 3 miejsce w premier league.
Natomiast nam tego doświadczenia z gry na topowym poziomie może brakować. Zwłaszcza jeśli odejdzie Ronaldo. Zostaniemy z Varanem i DDG. Reszta zbyt wielu pucharów nie powąchała albo wielkich osiągnięć nie ma.

Dlatego jednak jestem zadowolony że Eriksen przyjdzie,

W dodatku pomoc: FDJ*,Donny, Scott, Fred, Fernandes, Eriksen + Garner jeśli nie wypożyczenie - to naprawdę dobrze wyglądająca pomoc

* - myślę (i liczę na to), że Frenkie ostatecznie do nas trafi. Pytanie tylko kiedy
» 4 lipca 2022, 23:27 #337
Ortega255: Ktoś tu pisze poniżej że woli Eriksena od Ronaldo Hahaha. Jak Ja kocham Tutaj czytać tę dziecinadę ;)
» 4 lipca 2022, 23:15 #336
Chestnut: Tak szczerze, to ja wolę Eriksena od Ronaldo, zawsze chciałem Eriksena w United. Wolę zawodnika zespołowego niż narcyza.
» 4 lipca 2022, 23:20 #335
RedLeicester: Akurat pomoc kuleje nam bardziej niż atak. Chyba że mamy cały czas grać McFredem i lagę na Ronaldo żeby mógł próbować sobie ponabijać staty
» 4 lipca 2022, 23:25 #334
BartoszP: Ja też wolę Eriksena. Ronaldo to fachowiec, ale nie jedna osoba już potwierdzała, że drużyny w których gra są ustawiane pod niego. Fajnie ze wrócił, pokazał się po latach.
Ale jeśli mamy budować zespół to jako tego doświadczonego wolę Eriksena.
» 4 lipca 2022, 23:25 #333
KRUL: BartoszP - Chicago Bulls też byli ustawieni pod Jordana. Barcelona Guardioli też była ustawiona pod Messiego. Powiem Ci ciekawostkę. Zespół ZAWSZE ustawia się pod największą gwiazdę, bo to ona gwarantuje Ci najwięcej.

Gdyby nasze nieudaczniki z boków obrony potrafiły chociaż dograć 3-4 dobre dośrodkowania, i te niedojdy ze skrzydeł potrafiły zrobić 3-4 dobre dryblingi i dograć piłkę, to Ronaldo w tym sezonie strzeliłby z 40-50 bramek. On i tak zrobił dużo z tego co miał. To inni nie robią tego co powinni i to nie jest jego wina, tylko ich nieudolności.
» 5 lipca 2022, 01:01 #332
mikiartur: Z tego względu że na stronie mnie nie było parę dni to odniosę się do kilku ostatnio gorących tematów.

- Mocno mnie zasmuciło info że Ronaldo chce odejść. Trzeba przyznać że jestem trochę tym rozczarowany. Mój idol który spowodował żę zacząłem oglądać piłkę i kibicować temu klubowi, po roku odchodzi gdy zespołowi podwinęła się noga (za co także w jakimś procencie jest odpowiedzialny, bo lepsza jego skuteczność w styczniu i lutym a mogło to inaczej wyglądać). Nie na taką postawę liczyłem. A czy takiej się spodziewałem? też raczej nie choć zakładałem że brak lm może go mocno boleć.

Jaki stosunek mam do tego że może odejść teraz? Trochę słaby. Niezależnie co uważamy to strzelił 24 gole w sezonie i możemy odczuć stratę takiego strzelca. Zwłaszcza że po jego odejściu nasz atak wybitnie nie wygląda. Bo zostajemy z: Sancho który poprzedni sezon to była aklimatyzacja po czym dopiero w 2 połowie sezonu zaczął coś sensownego grać, Rash który zagrał baaardzo słaby poprzedni sezon i jest wielką niewiadomą, Martial którego klub rozważa do sprzedania + ma olbrzymi spadek formy od 2 lat, Elanga który dopiero w zeszłym sezonie za Rangnicka zaczął regularniej grać w 1 składzie, lecz na pewno to nie gość który zapewni nam sporo bramek. Cavaniego nie ma. Brakuje nam napastnika. Garnacho czy McNeil to dużo za wcześnie a Pellistri i Diallo także spore niewiadome.
To oznacza, że potencjalne odejście Ronaldo daje nam 2 opcje:
1. ściąganie zastępstwa. Zakładając że nie chcemy półśrodków to będzie trzeba sięgnąć po kogoś konkretnego. Możliwe że wtedy bardziej włączylibyśmy się po Antonego. Jednak trzeba wtedy się liczyć ze sporym wydatkiem i z ryzykiem. Bo nie widzę nikogo w miarę dostępnego na rynku który dałby nam pewność że podoła.
2. Odpuszczamy z zastęstwem czekając do następnego sezonu gdy pojawią się lepsze opcje. Jednak ryzykujemy grając w ataku graczami którzy nie zrobili choćby 10 goli.

Ogólnie moment tych newsów jest słaby. Nunez zaklepany, Haaland zaklepany, nawet słabsze opcje jak Richarlison już odpadają. Richarlison wybitny nie jest ale jestem pewny, że byłby rozważany gdyby newst ten pojawił się z 3/4 tyg temu. Z obecnych opcji to tylko zostają: Antony za dużą kasę, Scamacca lub inne wynalazki.

Co do pytania, gdzie Ronaldo mógłby odejść. Oosobiśćie najbardziej zabolałaby mnie przeprowadzka do Chelsea. Ogólnie do jakiegokolwiek klubu angielskiego. Ronaldo dobiłby nas jeszcze bardziej. Nie dość że nas by osłabił to przechodzi do jednego z największych rywali.

Sam jednak nie wierzę w jego odejście tam. Tak samo w odejście do Barcelony. Ronaldo na przejściu do innych klubów angielskich lub od Barcelony za wiele może stracić pijarowo. A to także ma dla niego duże znaczenie. Dla kibiców Realu przejście jego do Barcelony to tak jakby przeszedł do Liverpoolu. Zdrada nie do wybaczenia. Mogłoby być gorzej niż jak Figo szedł z Barcy do Realu.

Jeśli już miałbym jakieś kluby obstawiać to Bayern albo PSG. Choć póki co oba kluby wydają się mało prawdopodbne. Taki ruch nie byłby typowy dla Bayernu. W dodatku wątpię że Nagelsmann z redbullowskiej szkoły - chciałby piłkarza o charakterystyce Ronaldo
Co do PSG to teraz też wątpię. Jakby dyrektorem sportowym byłby Leonardo to mocno bym obstawiał tą opcję. Ale Campos działa inaczej. Widać to po obecnym okienku PSG i po odpuszczeniu (podobno) Dembele. Wątpię że do czegoś takiego by doszło.

Dlatego uważam że ostatecznei Ronaldo zostanei u nas. Chyba że ETH zdecydowanie uzna że go nie widzi w składzie. W co jednak wątpię, bo niezależnie co może teraz sobie myśleć, na początku na 1 konferencji cieszył się z jego obecności i wiele źródeł mówiło że są w dobrych stosunkach.

Czy uważam to za problem dla nas? Wszystko zależy jak to się ułoży w najbliższych tygodniach. Ja osobiście liczę że jeśłi zostanie to ETH spróbuje go ustawić na prawym skrzydle.
Osobiście zakładam że nie śćiągniemy nikogo do ataku. Chyba, że Ronaldo albo Martial odejdą.
Na prawym skrzydle uważam że może uda się lepiej CR7 wykorzystać
» 4 lipca 2022, 23:08 #331
Dario88: Piękna lektura napisana
» 4 lipca 2022, 23:19 #330
mikiartur: Dziękuję Dario88 :D
» 4 lipca 2022, 23:29 #329
essaEdek: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.07.2022 23:09

Dorzucić CR7 i brać tego FDJ
» 4 lipca 2022, 23:08 #328
Seszele: The Telegraph podaje, że o gwałt oskarżono gracza mającego ok. 20 lat, a nie 30.
Niby znany, niby reprezentant swojego kraju.
Jeśli Londyn, to pewnie ktoś z tamtejszych klubów.

Może Saka?
» 4 lipca 2022, 22:54 #327
swees: Nie, the telegraph podaje cytuję: "...The Player who is in his late 20s..." co oznacza końcówkę jego lat 20.

telegraph.co.uk/football/2022/07/04/exclusive-premier-league-star-arrested-suspicion-rape/
» 4 lipca 2022, 23:01 #326
atotrikos: E to Bissouma
» 4 lipca 2022, 23:04 #325
Seszele: Yyy, ale Bissouma ma aktualnie 25 lat.
» 4 lipca 2022, 23:20 #324
atotrikos: Ano, tak działa łatka.
Wiedziałem bo serio google nie bolą. Oby Mason wrócił i poradził sobie z takim tematem. Potrzebujemy takiego gościa.
» 4 lipca 2022, 23:31 #323
sturmik: Północny Londyn czyli nikt z naszych.
» 4 lipca 2022, 23:58 #322
KRUL: Nie wolno oceniać po pozorach, ale.. czemu od razu pomyślałem o Pepe?
» 5 lipca 2022, 00:19 #321
Fido: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.07.2022 22:23

Witam. Mam pytanie odnośnie nadchodzącego sezonu i tego gdzie będziemy mogli go oglądać. Po ponad 10 latach rozwiązuję umowę canal +, ponieważ stracili oni prawa do PL. Wygląda na to że jedyną opcją pozostaje UPC posiadające w swoim pakiecie viaplay. Zależy mi na oglądaniu meczy w TV nie żadne internety, laptopy czy smartphone. Może się mylę?. Jest jeszcze jakaś inna opcja?.
» 4 lipca 2022, 22:22 #320
emil1986x: W UPC także masz viaplay przez internet a nie jakiś tam program
» 5 lipca 2022, 00:02 #319
MiSt: BREAKING: Joan Laporta and Jorge Mendes are currently discussing the possibility of Cristiano Ronaldo joining Barcelona [@diarioas]

Ciekawe jak zareagowali by w Madrycie :D
» 4 lipca 2022, 22:21 #318
mikiartur: nie wierzę w możliwość tego transferu
tak samo w transfer Ronaldo do Chelsea
» 4 lipca 2022, 22:42 #317
DEPE: Kliki muszą sie zgadzać.
» 4 lipca 2022, 22:45 #316
swees: Może próbuje tej samej sztuczki co z City i nami sezon temu ;)
» 4 lipca 2022, 22:50 #315
brazylianwisnia: mikiartur
Dlaczego? Całkiem rozsądne wyjście dla wszystkich stron. Dla CR liczą się rekordy a nie jakieś tam bandery klubowe. R9 i Figo ktoś jeszcze pamięta?
» 4 lipca 2022, 23:22 #314
Himen: swees z tym ze w Realu nie pracuja idioci skupiajacy sie na komercji i tam machna reka na transfer pilkarza u schylku kariery
» 5 lipca 2022, 07:45 #313
PogbaNaBramce: zycze mu jak najlepiej po tym co przeszedl, ale w united to go tylko dobiją
» 4 lipca 2022, 22:03 #312
Kamilmaxi01: Witam, z innej beczki polecacie jakieś strony z biletami na mecz Manchesteru?;)

Pozdrawiam
» 4 lipca 2022, 21:55 #311
matheo: Najłatwiej kupić przez oficjalną stronę :)

tickets.manutd.com/en-GB/categories/home-tickets
» 4 lipca 2022, 22:35 #310
KubaUtd: Nie wiem czy już było ale mecz Utd-Liverpool pokażą na Polsacie Sport.
» 4 lipca 2022, 21:55 #309
PiesekLeszek: Zna ktoś godzinę rozpoczęcia?
» 4 lipca 2022, 22:16 #308
KubaUtd: 15:00
» 4 lipca 2022, 22:22 #307
GS8GS: A może zawinąć parol na wolnego Alessio Romagnoliego. Co wy na to?
» 4 lipca 2022, 21:51 #306
Zdzichu1: może jednak nie.
» 4 lipca 2022, 21:52 #305
kamtor: Najgorsze to że Chelsea włączyła się po de jonga
» 4 lipca 2022, 21:44 #304
nieeeeeeee: Chelsea w tym sezonie to kupiła już 90% piłkarzy na świecie. A nie sorry nie kupili nikogo
» 4 lipca 2022, 21:48 #303
essaEdek: Chelsea już kupiła FDJ tylko jeszcze nikt nic nie wie XD
» 4 lipca 2022, 21:50 #302
hraboNX: Cytując Romano (w wolnym tłumaczeniu): "Wiele klubów monitoruje sytuację de Jonga, ale tylko United zależy na transferze tak mocno". :)
» 4 lipca 2022, 21:56 #301
MiSt: Skąd wy bierzecie to info? Nie ma żadnej wzmianki na Twitterze o tym, że ktokolwiek inny niż United jest poważnie zainteresowany.

Źródło poproszę :)
» 4 lipca 2022, 22:19 #300
JakubekManU: MiST wejdz w profil kamtora i zobacz jakie glupoty on wypisuje, szkoda komentować 😁
» 4 lipca 2022, 22:46 #299
Alibaba: Wydaje mi się ze dopniemy FDJ i Martineza do końca tygodnia na spokojnie. Ronaldo raczej nigdzie nie odejdzie bo na ten moment tylko P$G jest w stanie mu zapłacić tyle ile chce. Ale raczej dyrektor sportowy Mbappe nie będzie miał go w planach ;) . Liczę na jeszcze tylko dwa transfery i nawet jak odejdzie Ronaldo to spokojnie można grać Martialam czy rashfordem na N. Bo srodek pola Bruno FDJ i eriksen czy garner wyglada dość ciekawie. Do tego jest sancho i Elanga na skrzydłach. Tak ze o ofensywę bym się nie martwił ja ETH ich dobrze przygotuje. W tamtym roku co było widać po zawodnikach bardzo słabo zostali przygotowani do sezonu i nie dało się już tego nadrobić jak gra się co 3 dni.
» 4 lipca 2022, 21:15 #298
majk: Myślisz że Mbappe będzie blokował transfer swojego idola?
» 4 lipca 2022, 21:23 #297
nieeeeeeee: Dyrektor sportowy Mbappe nie będzie blokował transferu. On musiałby wyrazić zainteresowanie transferem Ronaldo do P$G. Bez jego słowa PSG nie ruszy na transfery.
» 4 lipca 2022, 21:28 #296
GS8GS: A widzieliście jakie transfery robi teraz PSG, od tego tam jest Campos.
» 4 lipca 2022, 21:48 #295
DEPE: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.07.2022 20:49

mocne zrodla z niemiec mowią o wejsciu Bayernu po De Ligta.
Wiec jesli to prawda to są to fatalne wiadomosci dla Chelsea. Gdyby z jednej strony Bayern dzuiabnal im De Ligta z drugiej Barca Kounde przy okazji przeciez stracili juz Rudigera i Christensena to byloby iscie zabawnie.
» 4 lipca 2022, 20:49 #294
levy181: Moze nie tyle co zabawnie ale mieliby spore problemy by zastąpić ich teraz kimś sensownym
» 4 lipca 2022, 20:51 #293
Radomirus: Mamy sporo niepotrzebnych środkowych obrońców. Przy odpowiedniej motywacji finansowej ze strony Chelsea - moglibyśmy się np. dwoma podzielić ;)
» 4 lipca 2022, 21:07 #292
levy181: Nie wiem kogo masz na myśli ale Jones i Bailly są nie na sprzedaż liczba łóżek w szpotalu United musi się zgadzać
» 4 lipca 2022, 21:19 #291
Radomirus: No właśnie o nich myślałem ;)

Gdyby mieli naturę podróżników to jestem z przekonany, że w Londynie są równie fantastyczne szpitale jak w Manchesterze - więc jest co zwiedzać ;)
» 4 lipca 2022, 21:31 #290
GS8GS: To chyba logiczne że klub ubezpieczy jego kontrakt. Real wykupił swego czasu ubezpieczenie na nogi Ronaldo na miliard euro.
Tak czytając te plotki to nie rozumie dlaczego chcemu jednocześnie Frankiego De Jonga i Lisandro Martineza.
Jak dla mnie to ci dwaj zawodnicy się w jakiś sposób nakładają na siebie jeśli chodzi o wyprowadzanie piłki.

W Holandi piszą ze Ajax zamierza ściągnąć Stevena Bergwijna co stanowiłoby przesłanke że Antony może byż już przez nas dopięty. Należy pamiętać że już w Bruggi Schreuder dość hardkorowo ustawiał zawodników w rundzie mistrzowskiej nie patrząc na ich nominalne pozycje.

Myśle że nie jesteśmy w stanie w tym oknie kupic 3 zawodników z Ajaxu. Więc trzeba bedzie wybierać pomiędzy Antonym. Martinezem i Timberem.
» 4 lipca 2022, 20:28 #289
SzarimMusty: Lisandro jest lewonożny - taki stoper by się nam przydał, to daje sporo nowych możliwości bo obecnie na środku defensywy mamy samych prawonożnych. Sposób wyprowadzania piłki podobny? Ciężko mi porównać wyprowadzanie piłki pomocnika z obrońcą. Te wyprowadzenia zaczynają się w innych sektorach, więc nawet jak są podobne to czymś się różnią.

Natomiast Antony... ten chłopak ani troszkę mnie nie przekonuje. Mam nadzieję, że kupimy kogoś innego. On jest wolny i samolubny, serio wystawmy go po prawej stronie, Sancho po lewej i nie wyprowadzimy kontry nawet na drużynę pokroju Wisły Kraków.
» 4 lipca 2022, 20:35 #288
DevoMartinez: Timber to już raczej odpada imo. Pewnie powalczą o Antonego chociaż niepewna sytuacja Greenwooda też nie pomaga. Może i dla tego czekają. Ja bym go nie kupował. Dał szansę Dialo i Pellistriemu do tego Rashford, Sancho i tak będa obsasdzać pewnie oba skrzydła.
» 4 lipca 2022, 20:35 #287
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.07.2022 20:39

Dlaczego porownujesz srodkowego pomocnika ze stoperem?? I twierdzisz, ze nantych 2 pozycjach nie potrz ba nam gosci, którzy potrafia wyprowadzic pilki, zamiast bezsensu na pale wykopac do przodu, patrz Maguire. Timber na 99% zostaje w Ajaxie przestraszyl sie Dzbana.
» 4 lipca 2022, 20:38 #286
majk: Martinez może też grać jako śpd
» 4 lipca 2022, 20:39 #285
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.07.2022 20:42

Grac moze, ale De Jong nie jest tylko 6 i moze tez grac z przodu. Rowniez mozemy grac na 2 ŚPD, mozliwosci przed nami otwierają sie dosc zacne po takich transferach.
» 4 lipca 2022, 20:42 #284
Stanior: Oprócz Antonego to lipa na rynku prawoskrzydłowych. Co gorsza gdzieś się pojawiają czasem wklejone przez was newsy, że Eric sprowadza go z myślą o ustawieniu go na szpicy.
Ja widzę, że w tym klubie to nie może każdy grać na swojej nominalnej pozycji.
I proszę was, nie piszcie mi, że Rashford/Sancho mogą grać na prawej bo nie mogą. Rashforda występy to bym nie nazwał grą na tej pozycji, bardziej wygląda to na powrot z baru o 4 nad ranem, a historii Sancho to nawet nie będę komentował.
» 4 lipca 2022, 20:43 #283
GS8GS: Alvarez grywał jako SO ale też sporo zagrał jako DP gdy grali w 4-4-2.
De Jong również zaczynał od gry jako ŚO w parze z de Lightem, o którym się piszę że niby Chelsea i Bayern chcą powalczyć o niego za 80mln Euro. Sam nie wiem co myśleć o nim teraz.

Jeśli Barcelona się tak upiera to może warto kupić Alvareza i Tielemansa, który też ma świetny przegląd boiska, a jeśli jest do kupienia za te 25mln, O Alvarezie czytałem że 40mln euro wycenia go Ajax. Wieć za 70-80mln kupilibyśmy dwóch fajnych zawodników.

W mojej ocenie przy pustkach jakie mamy to lepsza opcja niż kupowanie na siłe FDJ który nie wiadomo czy chce u nas grać. Tzn nie wiadomo dla nas, w klubie ludzie odpowiadający za transfery bardzo dobrze wiedzą jakie jest jego stanowisko.

Po pierwszych traningach myślę że Eric oceni już wszystkich zawodników i wtedy pojawią się konkretne transfery do klubu.
» 4 lipca 2022, 20:54 #282
sztejner: Hej mam pytanko do Was trochę z innej beczki,czy komuś też się obiło o uszy o jakimś gwałcie zawodnika z Premier League ?
Na Twitterze coś parę razy wyskoczyło i ludzie piszą że to Thomas Partey
Ale żadnego komunikatu na necie na ten temat nie widzę prócz Twittera
» 4 lipca 2022, 20:23 #281
Rashy10: Ktoś pisał, że Partey a później widziałem, że to niby nie on i że trenuje z arsenalem oraz jedzie z drużyną na tourne.
» 4 lipca 2022, 20:27 #280
swees: Partey wpisuje się w opis tego zatrzymanego ale nie wiadomo czy to on. Chodzi o 29 letniego , miedzynarodowego (po prostu to nie Anglik) zawodnika Premier League, którego kraj jedzie na MŚ w Katarze. Partey ma 29lat i Ghana jedzie na MŚ. Do tego jest mowa, że do zatrzymania doszło w dzielnicy Barnet, a Partey ma zdjęcia w tej dzielnicy w mediach społecznościowych. Niby to się składa jednak nie jestem przekonany co do tego
» 4 lipca 2022, 20:40 #279
RedsFan: Napisałeś to tak jakby zgwałcono zawodnika z PL :)
» 4 lipca 2022, 20:43 #278
swees: Warto dodać, że w opis zatrzymanego oprócz Parteya wpisują się też:
Son Heung-min, Lucas Moura, Ben Davies i Granit Xhaka :)
» 4 lipca 2022, 21:14 #277
marekw: Nie dał rady w Interze a teraz ma uratować MU. Słabo to widzę
» 4 lipca 2022, 20:15 #276
Rashy10: Jak nie dał rady? Dobrze tam grał tylko później po incydencie na mistrzostwach nie mógł grać, bo zasady ligi włoskiej zabraniają gry zawodnikom z rozrusznikiem serca. Ponadto on do nas nie przychodzi jako zbawienie tylko poszerzenie kadry.
» 4 lipca 2022, 20:29 #275
majk: Z tym, że za dobrze tam nie grał właśnie.
» 4 lipca 2022, 20:30 #274
rvn10: Eriksen to bardzo niepewny transfer, żeby nie było powtórki z Euro...Na Old trafford.
» 4 lipca 2022, 20:08 #273
OkuratnyCzlek: A Ty dalej to samo? Ile można jęczeć?
» 4 lipca 2022, 20:10 #272
majk: Jeszcze tak ze 4 razy to napisz, tak na wszelki wypadek ;)
» 4 lipca 2022, 20:10 #271
BartoszP: Nie będzie, a nawet jakby co - ma rozrusznik(Blind swego czasu miał atak i rozrusznik mu wtedy pomógł)
» 4 lipca 2022, 20:17 #270
RedsFan: Wedlug tego typka Lewandowski jest slaby, tak ,ze chlop wie co pisze :D
» 4 lipca 2022, 20:25 #269
SkuzikRedDevil0: Można pozazdrościć Chelsea transferów. Za chwile Sterling, De Light, Ronaldo, może Neymar. A u nas Malacia, Eriksen i każdy się podnieca
» 4 lipca 2022, 19:59 #268
majk: Ronaldinho pewnie też zaklepany?
» 4 lipca 2022, 20:03 #267
SkuzikRedDevil0: Nie, bo już nie gra w piłkę. Wystarczy zmienić właściciela na rozsądnego człowieka i widać efekty.
» 4 lipca 2022, 20:04 #266
majk: Dasz link do oficjalki z transferem Ronaldo?
» 4 lipca 2022, 20:05 #265
SkuzikRedDevil0: Jeszcze nie było. Ale kwestia czasu. Na trening już się nie stawił. Chyba kolega Di Maria mu doradzal
» 4 lipca 2022, 20:06 #264
bartek392: Wolę Eriksena, od Ronaldo i tym bardziej Neymara. Sterling i De Light spoko, ale też nie ma co się podniecać dopóki nie zacznie się sezon. Znane nazwiska potrafią nie wypalić w PL jak albo potrzebują sezonu na przystosowanie.
Zdecydowanie wolę takie transfery niż kupinie np. Neymara
» 4 lipca 2022, 20:07 #263
majk: Dasz link do oficjalki z transferem Sterlinga?
» 4 lipca 2022, 20:08 #262
OkuratnyCzlek: To idź zazdrościć. Najlepiej na stronę Chelsea a tu nie męcz buły.
» 4 lipca 2022, 20:09 #261
BartoszP: To zostań kibicem smerfów.

P.S mnie też denerwuje opieszałość ws. transferów - np armatki mają w napadzie już Jesusa, my nadal bezzebni.
Oby transfer FDJ wypalił. Chelsea wygrała LM rok temu, ale ich wielkie transfery na razie nie dały im hegemoni. Denerwuje mnie tylko to, że nowin gracze bez względu ile mają gwiazdek w Fifie powinni już się ogrywać z drużyną.
» 4 lipca 2022, 20:16 #260
majk: Może chociaż link do oficjalki z de Ligtem?
» 4 lipca 2022, 20:20 #259
SzarimMusty: De Light podobno jest bliżej Bayernu - ot Chelsea oferowała ostatnio 20mln mniej niż Juve chciało.
Sterling - nigdy fanem jego talentu nie byłem.
Ronaldo - typ ma problemy z grą zespołową, dla niego idealnym miejsce byłby teraz Real bądź City. Inne kluby nie mogą pozwolić sobie na takiego zawodnika. W Chelsea podobnie po boisku ruszał się Lukaku - który został uznany najgorszym transferem poprzedniego sezonu (Ronaldo jest lepszy od Belga ale pracowitość boiskowa taka sama).
Neymar to wielki talent który się zmarnował. On może bawić się jako Freestylowiec ale jako piłkarz... raczej nic wielkiego już nie osiągnie.
» 4 lipca 2022, 20:27 #258
Seszele: Skuzik - to ja jeszcze się przyłącze i poproszę o oficjalkę Neymara.

Kurcze, taka fajna ta Chelsea. Szkoda Skuzik, że nie jesteś ich fanem, prawda?
» 4 lipca 2022, 20:30 #257
SkuzikRedDevil0: Czytanie ze srozumieniem nie dla każdego, ale to nie dziwi jak sie ma 11-12 lat. Wszystko przed Wami. Nie napisalem, że dołączyli a dopiero dołączą.
» 5 lipca 2022, 08:02 #256
cnk: Ja tam nadal zadnych oficjalek nie widze a wiec wszystko sie mozeee zdarzyc
» 4 lipca 2022, 19:46 #255
tygrys26: Barcelona: problemy finansowe a podpisują zawodników jak chcą. Jeszcze teraz tego Silve niech podpiszą to będzie niezłe wzmocnienie, lecą.sobie w kulki z United w sprawie De Jonga. Tak powinien być zarządzany klub z jajem.
Manchester United: problem z kupieniem zawodnika bez żadnej sagi trwającej 2 lata...
Klub mem po prostu I nie ma co się oszukiwać nawet jako wierny fan
» 4 lipca 2022, 19:36 #254
PastaDoCiasta: Zrobiliśmy w tym oknie dwa transfery - ile trwały sagi z Malacia i Eriksenem?
» 4 lipca 2022, 19:41 #253
tygrys26: A czy te transfery za poważnym wzmocnieniem? Malacia pewnie jako.zmiennik, przypominam że Danego Dżejmsa tez szybko kupiliśmy. Eriksen? Żaden poważny klub ske po niego nie zgłosił bo kolejny atak serca to tylko kwestia czasu jeżeli będzie grał w piłkę...
No tylko pogratulować zarządowi:)))
» 4 lipca 2022, 19:42 #252
luki779: Rzeczywiście tylko pozazdrościć w jaki sposób jest zarządzana Barcelona haha
» 4 lipca 2022, 19:43 #251
klb9k: Ty tak serio? Ty wiesz co oni za głupotę zrobili żeby móc sobie kogokolwiek kupić? To oni naciskają na nas żebyśmy jak najszybciej zaakceptowali zmienne na ich zasadach bo mają nóż na gardle żeby dozbierać na Raphinhe i Lewego. To my mamy jaja w tym momencie, że na spokojnie go negocjujemy a im zaraz żyłka pęknie.
» 4 lipca 2022, 19:43 #250
Dario88: Dobre transfery a co niby Barca lepsze zrobiła bez jaj
» 4 lipca 2022, 19:44 #249
tygrys26: Christensen, kessi którego kazdy tak tu chciał. Zaraz kupią Silve...
Lewego już raczej odpuścili, a.Raphinia może być takim samym niewypałem jak u nas Dajmy na to Wan bissaka czy Maglajer.
Może się spalić po prostu, taki ktoś jak Ziyech w Ajaxie tez kocur, a w.chelsea wiadomo jak skończył, kolejny to Saul. Też kazdy go tu chciał a koniec końców skończył jeszcze gorzej od Ziyecha.
Ale noe o niewypałach mowa tylko o zarządzaniu klubem. To co.Robi Laporta to z jednej strony geniusz. Stawia wszystko na jedną kartę i jak narazie to świetnie mu to idzie, albo wyjdą z tego wszystkiego obronna reka albo wykończy klub. Gdyby w Anglii były takie rygorystyczne zasady jakw Hiszpanii to United tez by miało problemy ze swoim długiem itp.