Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Derby Manchesteru: Man City – Man Utd 3:1. Koniec dobrej serii na Etihad Stadium

» 11 listopada 2018, 19:22 - Autor: matheo - Źródło: DevilPage.pl
Manchester United przegrał z Manchesterem City 1:3 (0:1) w hicie 12. kolejki Premier League. Czerwone Diabły po raz pierwszy od czterech lat wyjechały z Etihad Stadium z pustymi rękami. The Citizens odjechali lokalnemu rywalowi na 12 punktów w ligowej tabeli.
Derby Manchesteru: Man City – Man Utd 3:1. Koniec dobrej serii na Etihad Stadium
» Manchester United nie wywiózł z Etihad Stadium żadnych punktów
Oceń zawodników:
David de Gea
Ashley Young
Chris Smalling
Victor Lindelöf
Luke Shaw
Nemanja Matić
Ander Herrera
Marouane Fellaini
Jesse Lingard
Marcus Rashford
Anthony Martial
Juan Mata
Romelu Lukaku
Alexis Sánchez

Oddano 71 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Jose Mourinho w porównaniu do zwycięskiego starcia z Juventusem musiał dokonać zmian w wyjściowej jedenastce Czerwonych Diabłów. Paul Pogba w Turynie nabawił się drobnej kontuzji i nie zdołał dojść do pełnej sprawności. Jego miejsce zajął Marouane Fellaini. Od pierwszej minuty zagrał także Marcus Rashford, który zastąpił Alexisa Sancheza.

Mecz na Etihad Stadium rozpoczął się od zdecydowanych ataków Manchesteru City. The Citizens długo utrzymywali się przy piłce i cierpliwie czekali na swoje sytuacje. Szybko niecelny strzał oddał zza pola karnego Bernardo Silva.

Zdecydowany napór gospodarzy przyniósł efekt w 12. minucie. Raheem Sterling zagrał piłkę z lewej strony boiska na dalszy słupek. Tam dobrze znalazł się Bernardo, odegrał błyskawicznie do Davida Silvy, a ten z dużym spokojem z szóstego metra pokonał Davida de Geę.

Manchester City chwilę po zdobytym golu jeszcze bardziej podkręcił tempo i szukał kolejnego trafienia. Zatrważająca była przewaga w posiadaniu piłki, która po pierwszym kwadransie wynosiła 86-14% na korzyść The Citizens.

Manchesterowi United powoli udało się opanować nerwy. W 26. minucie goście oddali pierwszy strzał. Wysoką piłkę w pole karne posłał Jesse Lingard, a tam dopadł do niej Chris Smalling. Uderzenie było niecelne.

Czerwonym Diabłom stwarzanie sytuacji przychodziło z dużym trudem, bo zawodnicy Jose Mourinho nie potrafili wymienić kilku składnych podań. Tętno kibiców Manchesteru United dodatkowo podnosiły starty. Zaskakująco często futbolówkę na rzecz rywala oddawał Ander Herrera.

W 39. minucie Manchester United przeprowadził dobrą akcję. Herrera podał prostopadle do Rashforda, ten zagrał do Martiala. Francuz oddał charakterystyczny dla siebie strzał z prawej nogi, ale został w ostatniej chwili zablokowany przez Fernandinho.

Przed przerwą swoją szansę miał także Sergio Aguero. Akcja zaczęła się od straty Herrery, Argentyńczyk wpadł w pole karne Manchesteru United, ale z bliskiej odległości strzelił w boczną siatkę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Manchesteru United. Piłkę na środku boiska stracił Jesse Lingard, a szybką kontrę wyprowadził Aguero. Argentyńczyk wymienił podanie z Riyadem Mahrezem, a następnie huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę bramki De Gei. The Citizens podwyższyli na 2:0.

W 55. minucie Jose Mourinho zdecydował się na pierwszą zmianę – Romelu Lukaku zmienił Jessego Lingarda. Belg już w pierwszej akcji wywalczył dla Manchesteru United rzut karny. Rozpędzonego Lukaku zahaczył Ederson i sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Anthony Martial i pewnie pokonał golkipera gospodarzy. Czerwone Diabły złapały kontakt!

Kilka minut po zdobyciu gola było w wykonaniu Manchesteru United naprawdę dobre. Czerwone Diabły nie zdołały jednak stworzyć sobie klarownej sytuacji, a gracze Manchesteru City powoli zaczęli odzyskiwać kontrolę nad meczem. W 65. minucie groźny strzał na bramkę De Gei oddał Fernandinho, ale Hiszpan pewnie złapał piłkę.

W 72. minucie Mourinho dokonał dwóch ostatnich zmian – Mata zastąpił Herrerę, a Sanchez wszedł w miejsce Rashforda. Chwilę później znakomitą sytuację dla Manchesteru City po szybkiej kontrze zmarnował Leroy Sane. Niemiec mógł zrobić z piłką co chciał, a posłał ją w trybuny.

Czerwone Diabły liczyły na jedyną szansę, która pozwoliłaby im wyrównać stan rywalizacji. I mocno się przeliczyły. W 86. minucie derby definitywnie rozstrzygnął İlkay Gündoğan. Manchester City wymienił niezliczoną liczbę podań, piłkę w pole karne posłał Bernardo Silva, tam nie popisała się obrona Manchesteru United, która pozwoliła przyjąć piłkę reprezentantowi Niemiec i z dużym spokojem pokonać De Geę.

Piłkarze Manchesteru United i Jose Mourinho mają teraz sporo czasu na analizę wydarzeń z Etihad Stadium. Kolejne ligowe spotkanie rozegrają dopiero po przerwie na mecze reprezentacji. 24 listopada na Old Trafford przyjedzie Crystal Palace.

Manchester City – Manchester United 3:1 (1:0)
Bramki: David Silva 12’, Sergio Aguero 48’, İlkay Gündoğan 86’ – Anthony Martial 58’ [K]

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – Fernandinho, B. Silva, Mahrez (Sane 62'), D. Silva (Foden 90'), Sterling – Aguero (Gundogan 75')

Manchester United: De Gea – Young, Smalling, Lindelof, Shaw – Matić, Herrera (Mata 73'), Fellaini – Lingard (Lukaku 56'), Rashford (Sanchez 73'), Martial

« Poprzedni news
Przeciwko Crystal Palace bez Luke'a Shawa
Następny news »
Statystyki: Manchester City vs Manchester United 3:1

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (465)


ManCr7united: Tak naprawdę będzie cieszko kupić kogoś i żeby przyszedł przyszedł niepewna przyszłość murinho klub też nie wiadomo czy zagra w pucharach ale jak się zakfalifikuje to czy do ligi Europy czy ligi mistrzów

A prędzej ktoś odejdzie jak dolonczy
» 14 listopada 2018, 20:08 #464
Xchrisx7: Oj cieszko cieszko żeby ktoś przyszedł przyszedł....
» 14 listopada 2018, 20:27 #463
Kilerek7: Cieszko to się we wsi Mieszko:-)
» 14 listopada 2018, 22:11 #462
NoLogo: Po tym i poprzednich wpisach, Serio - nie rozmnażaj się, bo 'cieszko' będzie innym jeśli 'dolonczy' do społeczeństwa kolejny taki osobnik.
» 15 listopada 2018, 04:20 #461
LearningtoFly: MEN a wiec zrodlo bliskie naszemu klubowi, podaje ze w zime nie bedzie transferow, gdyz Ed i Mou nie moga dojsc do porozumienia xD
Jesli to prawda to w tym klubie, naprawde zle sie dzieje
» 14 listopada 2018, 19:48 #460
vanantygaal: Trener aktualnie bez pomysłu na zespół + księgowy zarządzający klubem. To nie może dobrze funkcjonować.
» 14 listopada 2018, 21:48 #459
ArktoS: Memphis Depay ;)

instagram.com/p/BqCix4_j_XZ/
» 14 listopada 2018, 19:36 #458
Michux3: Przed meczem to wrzucił ,fajne zdjęcie
» 14 listopada 2018, 19:51 #457
jassaj: Z cyklu jakby tutaj subtelnie zaproponować jakiś transfer :D
Ale miło się ogląda takie zdjęcia
» 14 listopada 2018, 20:02 #456
ArktoS: No tak patrzę i widzę, że u Depaya nie znikły foty z czasów Manchesteru United i wspiera też naszych zawodników (np Rooney, Pogba, Shaw) i sam klub. Nawet fajnie :D
» 14 listopada 2018, 20:23 #455
ManCr7united: Pomyliłem sumę dokładnie 37.7 mln euro
» 14 listopada 2018, 19:00 #454
ManCr7united: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.11.2018 18:55

Szaw przeplacony? 30 mln tylko to jak promocja szybko każdy zapomnial jak na początku grał noga złamana ile grał A murinho kolejny ekspert od młodych zawodników de bruyne miał w czelsea i oddał go jak za darmo do wolzburga jeszcze tylko dlatego jest na fotelu murinho bo marcial go ratuje swoimi bramkami A kończy mu się kontrakt w czerwcu
» 14 listopada 2018, 18:54 #453
RedsFan: Przecież tego czytać się nie da. :/
» 14 listopada 2018, 19:31 #452
tracer11: Jaki belkot jezu
» 14 listopada 2018, 20:00 #451
jassaj: czuje się jak na forum "mamy dla mam" i czytał post jakiejś Karinki w wieku 20 lat z trójką dzieci co potrzebuje "czegokolwjek bo sytułacja jest cienszka, stary nie płaci alimntuf, najlepiej jakiś telewizor, bo Brajanek nie ma na czym oglondać bajek i fajnie jakby jakaś sukienka, ale taka originalna, wiczorowa bo nigdy takiej nie miałam a 500 + to wgl powinno być 1000+ a ci co dzieci nie majom powinni płacić wiencej zeby nam dać, bo my nie mamy a potrzebujemy"
Mniej więcej podobny poziom i to nie tylko ortograficzny
» 14 listopada 2018, 20:01 #450
QsQs: jassaj A ty to pewnie wieczny singiel albo małżonek będziemy? Nie każdy kto ma trójkę dzieci jest z patologii :-/
» 14 listopada 2018, 20:45 #449
querk: Naucz się czytać ze zrozumieniem
» 14 listopada 2018, 21:04 #448
jassaj: Nie spinaj się tak :D samo posiadanie trójki dzieci nie jest złe, samo samotne macierzyństwo czy ojcostwo również, bywa w życiu różnie, czasem jakiś wypadek i bum, wdowiec, samotny ojciec itd. Złe samo w sobie też nie jest wczesne zamążpójście/ ożenienie się (wg mnie nierozsądne bo mając te 20 lat jeszcze się często jest głupim jak but ale też różnie bywa). Złe też nie jest wczesne posiadanie dzieci jak umie się je wychować
Złe natomiast jest zajście w gimnazjum po 3 wojakach z Sebastianem z bloku naprzeciwko, obwinianie całego świata, że "cienszko jest uczciwie rzyć", złe jest zakończenie edukacji na gimnazjum a potem narzekanie na świat, że jest się wytykanym palcami/ ma się mniej od innych. Złe finalnie jest, życie z mottem "dej, mi się należy" a mój post miał być luźnym nawiązaniem do popularnych już od jakiegoś czasu, memów, scrennów przedstawiających taką patolkę (zresztą niech pierwszy rzuci kamieniem ten co nie zna takiej osoby, co tak się zachowuje), więc relax i sorry, być może uprzedzając twoją odpowiedź, nie mam i nie będę mieć współczucia dla takich osób, jedynie może dla ich dzieci. Sami są sobie winni, bo np kiedy ja w gimnazjum chodziłem na kółka, moim największym problemem był sprawdzian z matmy a po szkole grałem w nogę, moja koleżanka już radośnie zabawiała się z jednym Sebkiem. Jak poszedłem do liceum ona już urodziła dziecko, jak skończyłem liceum, zdałem maturę, poszedłem na studia, ona była na etapie 2 czy już nawet 3 tatusia swojej córeczki. Jak ją spotkałem, to stwierdziła, że miałem farta w życiu że mogę studiować i robić coś tam w kierunku swojej pasji. Jeżeli fartem jest normalne, odpowiedzialne życie to miałem farta ale ja jednak nazywałbym rzeczy po imieniu
Sory, że znowu przydługawo, ale chyba tak już mam, że jak mnie się sprowokuje to lubię dużo gadać/pisać
QsQs, jak nie chciało Ci się całego czytać, to w skrócie- ja się nabijam z patologi a nie normalnych ludzi, pozdro :D
» 14 listopada 2018, 21:07 #447
Michux3: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.11.2018 18:35

Mourinho musi coś zmienić w składzie,formacji
Liczę że na crystal palace wyjdziemy w innym ustawieniu, konkretnie 4-4-2 (nie musi być moja opcja ale żeby były zmiany , niech Mou spróbuję) ja bym to widział z dwójką napastników Sanchez i Lukaku , 4 w pomocy od lewej martial, pogba,andreas,fred ,fred z boku tak jak np gra Koke w atletico ,w obronie
Young , Rojo,bailly i dalot
Bramka De gea
Co do obrony to liczę że będzie zmiana ś
rodka bo skoro nie zachowaliśmy czystego konta od 7 meczów to mou da szanse innym .
» 14 listopada 2018, 18:31 #446
QsQs: Nic się nie sprawdzi z tych twoich wywodów. Bailliego, Rojo, Dalota i Freda nie będzie w 1 składzie, a perreiry nie będzie nawet na ławce
» 14 listopada 2018, 19:24 #445
Michux3: Nie mówię że sie sprawdzi ,tylko to co ja chciałbym zobaczyć
Czyli zmianę, jakąkolwiek zmiane
» 14 listopada 2018, 19:53 #444
is200second: Ludzie 70 mln za Diera? Nie kupowac anglikow to raz a dwa jest masa swietnych nlodych pilkarzy. Za Bernata PSG dalo czapke gruszek a jest duzo lepszy od cienkiego i przeplaconego Shawa.
» 14 listopada 2018, 17:42 #443
Sancho: meczyki. pl/sportbuzz/liczby_pogby/145791
» 14 listopada 2018, 09:48 #442
Sotnelaw: Legendarny wyczyn :) Charlton i Rooney mogą mu czyścić buty :)
» 14 listopada 2018, 09:52 #441
kckMU: Łysy Rooney to był crack. Raczej top3 tamtych czasów obok Ronaldo i Leo.
» 14 listopada 2018, 17:27 #440
ManCr7united: Murinho nawet jak by dostał miliard euro i tak by nie był w stanie ugrac nic z United jego transfery sprawdzają się 1 na 5 więc A z drugiej strony nie potrafi pracować z młodymi oddał de bruyne jak za darmo do Niemiec

Więc raczej po sezonie bym mu podziękował nic nie ugra A tylko rodzi jakieś konflikty w drużynie
Poczetino z Londynu wyrwać
Simeone też odchodzi z atl madryt
» 14 listopada 2018, 09:01 #439
Sotnelaw: póki co dziękujemy Tobie...
» 14 listopada 2018, 09:16 #438
Magik1990MU: Jak chcesz podziękować Mourinho, to idź i dziękuj. Po co wszyscy mają o tym wiedzieć? Ew. pochwal się jak było.
» 14 listopada 2018, 10:37 #437
primasort: Nie tylko de Brune.Salaha i Lukaku też.Transfery Siwego to jeden wielki niewypał,po kadencji w MU będzie skończony
» 14 listopada 2018, 13:38 #436
RedsFan: Widze, że bzdury o Salahu, De Bruine i Lukaku dalej sa powielane przez inteligencje DevilPejdzową. :)
» 14 listopada 2018, 21:24 #435
SiYamabushi: Jesteśmy po 12 kolejce, porównanie do zeszłego roku.
Pozycja i pkt
City 1/1 34/32 -2pkt
United 2/8 26/20 -6pkt
Chelsea 3/3 25/28 +3pkt
Tottenham 4/4 23/27 +4pkt
Liverpool 5/2 22/30 +8pkt
Arsenal 6/5 22/24 +2pkt
» 14 listopada 2018, 00:47 #434
OldFasion: Najbardziej zaskakuje poza obniżeniem lotów przez United oczywiście Tottenham, który niby bez formy, z masą kontuzji a punktują lepiej niż rok temu.
Poza tym Liverpool duży progres a Arsenal niby seria kilkunastu spotkań bez porażki a zdobyte tylko dwa punkty więcej niż w ubiegłym sezonie. A za chwilę dla Kanonierów sprawdzian z United i Tottenhamem.
» 14 listopada 2018, 10:13 #433
Sotnelaw: Tego typu zestawienia mają jakikolwiek sens dopiero w połowie sezonu gdy każdy rozegra już jeden mecz z każdym bo do tego czasu jedni mogli mieć łatwiejszy terminarz niż inni (nie mając tu nikogo konkretnego na myśli).
» 14 listopada 2018, 10:23 #432
Magik1990MU: Arsenal łapie powoli zadyszkę (o ile się nie mylę, to 4 remisy z rzędu zanotowali), zobaczymy co pokażą w najbliższych meczach.
» 14 listopada 2018, 10:40 #431
czesiu2018: nie zrobimy mistrza przez kilka lat...dlaczego? bo skoro Mou mówi, że trzeba wymieć tego i tego, a nie dostaje popracia zarzadu, to nic z tego nie bedzie, a jak ktoś mówi, że mamy dobry skład, to jest śmieszny...Mou jest świetny, ale żeby walczyc z City, to trzeba pełnego poparcia zarzdu...skoro wyceniaja Diera za 50 mln, to trzeba sypać 70;/ taki jest rynek...mamy przecietny skład, praktycznie połowa do wymiany...przed tiki sraka idzie się obronić i Jose pokazał, to w Realu czy Interze...jasne sprowadził kogo chcial, ale już wie,że popełnił błedy...jak dostanie czas i świety spokoj, to ogarnie to...żaden inny trener tutaj nie da rady...tutaj chodzi o mentalność, a ci zawodnicy nie nadaja się do niczego...wszyscy nadaja sie do Newcastle albo innego badziewia, nie maja mentalnosci wojowników...z czym kojarzy mi się ta drużyna? z Lingardem na flecie,Pogbą oszołomem, woz węglem Matic, tępakiem Herrera i lasem Fellainim...można tak wymieniac.
» 13 listopada 2018, 23:59 #430
wrobel1992: Końcówka wypowiedzi świadcczy o wysokim poziomie całości i rzeczywiście Dier to rozwiązanie kłopotów w składzie:)
» 14 listopada 2018, 08:51 #429
Luke88: Wóz z węglem jest tylko jeden, Matić to człapacz.
» 14 listopada 2018, 11:17 #428
GoForWin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.11.2018 18:48

"Prosimy o kulturalne wypowiedzi. Przekleństwa (nawet wygwiazdkowane), obrażanie piłkarzy, klubów lub użytkowników, pisanie dużymi literami, spamowanie oraz bezsensowne komentarze będą karane ostrzeżeniami i banami, bez odwołania!"

A nazwę takiego delikwenta debilem, co będzie stwierdzeniem faktu, to od razu mi post usuną!
» 14 listopada 2018, 18:48 #427
CityChampion: Przykro widząc manchester united w tak wybitnie słabej dyspozycji ale pan jose mówi że byli w meczu do 80 minuty xD oddając 1 celny strzał z rzutu karnego albo zaakceptują rzeczywistość i wezmą się do roboty albo nigdy nie wyjdą z tego marazmu ;]
» 13 listopada 2018, 23:31 #426
Magik1990MU: no nie wierzę, City ma kibiców! A no tak, przyszły sukcesy, pojawili się kibice :)
» 14 listopada 2018, 10:41 #425
Gallacher: Przydałby się taki Fletcher,nie był wybitnym technikiem,ale za Fergusona on potrafił oddać mega serce i takimi graczami zdobywaliśmy mistrza a także Chicharito.Oni mieli serce,prawdziwe serce zresztą wielu takich było.
» 13 listopada 2018, 21:23 #424
ArktoS: Herrera.
» 13 listopada 2018, 23:28 #423
rvn10: Man United potrzebuje kluczowych zmian na pozycji środkowych obrońców, skrzydłowych i napastnika. 4, 5 nowych transferów i wywalenie szrotu może zrobić różnice, zbyt dużo przeciętniaków gra w koszule z diabłem na piersi i takie są efekty. Bilans bramkowy w PL dla takiego klubu jest żałosny, powiecie, ze to winna obronny, ale co się dzieje z Lukaku, który klasowym napastnikiem nie jest, Rash który gra kratkę i marnuje sety, Sanchez który eh bez komentarza. Ciężko się to ogląda i cały świat ze względu na styl woli kibicować Live, City, Totkom i to boli. Pokochałem United jak grali kombinacyjnie z charakterem a teraz klub mnie dołuje.
» 13 listopada 2018, 20:53 #422
Tomi71Wro: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 20:13

Witam.
Na chwilę obecną ciężko być zadowolonym z poczynań Manchesteru United. Gramy brzydką piłkę, strzelamy mało bramek, a co najgorsze tracimy niemal najwięcej w lidze co jest delikatnie ujmując żałosne. Źle to wygląda, bo klub wydał mnustwo pieniędzy, a jak na dłoni widać, że w dalszym ciagu mamy braki z PP, brak zmiennika dla Lukaku, środek obrony jest fatalny, a i zmiennika dla Younga konkretnego nie mamy. Środek pomocy, gdy nie ma w nim Pogby jest wolny, nie kreatywny i zwyczajnie słaby. Oby Fred coś zmienił. Są straszne braki w jakości, a przecież klub powinien bić się i 1 miejsce a nie o top4, choć i o to w tym sezonie będzie bardzo ciężko. Najbardziej na chwilę obecną zastanawiają mnie 3 sprawy.
1) czy Martial podpisze nowy kontrakt?
2) czy De Gea podpisze nowy kontrakt? I nie to żebym narzekał, tylko tak trzeźwo patrząc, z obecnym Manchesterem ciężko będzie mu coś wygrać...
3) czy zarząd kupi kogoś konkretnego zimą, czy już postanowią zaoszczędzić fundusze dla nowego trenera na lato?

Najbardziej jednak nie mogę zrozumieć co takiego od odejścia Fergusona dzieje się w klubie, że każdy zawodnik prezentujący topowy poziom przychodzi tu i z miejsca bardzo obniża loty? Rozumiem Falcao, bo był po poważnej kontuzji, ale Di Maria, Sanchez, Schweinsteinger, Pogba czy chociażby Lukaku. No kurde, nagle przestają grać swoje. Wyłamał się z tego wszystkiego tylko Zlatan, ale wiadomo Zlatan to Zlatan :)
Jak kiedyś SAF kupował takiego Berbatova czy van Nistelrooy'a to wiadome było że może być tylko lepiej, a teraz ? Kogo byśmy nie kupili to albo same kontuzje, albo gra poniżej oczekiwań....

Pozdrawiam
» 13 listopada 2018, 20:08 #421
rvn10: Fakt odejście Fergiego zrobiło swoje ale chyba nikt nie był na to przygotowany w klubie. Arsenal tego błędu nie popełnił i zatrudnili klasowego trenera, a my wtedy szkoda gadać.
» 13 listopada 2018, 20:59 #420
Jarosz: W środku bez Pogby nie mamy za dużo do powiedzenia, to jeden z tych zawodników którzy jednym podaniem mogą zmienić przebieg meczu o ile setka będzie wykorzystana... Szkoda, że miał kontuzję, energiczny środek pola Fred - Herrera i do tego kreatywność Pogby mogłaby nam wyjść w sumie tylko na dobre, gorzej być nie mogło.
» 13 listopada 2018, 19:58 #419
benx: Środkowy obrońca to najbardziej niewdzięczna pozycja na boisku . Nie przez przypadek wśród piłkarzy uznawanych za najlepszych w historii piłki nożnej stoperów jest jak na lekarstwo. Jak grasz dobrze to nikt cię nie pochwali bo to twój psi obowiązek ( najwyżej Mourinho walnie coś o profesorach jak po meczu z Juve ) . A jak genialny zawodnik jak Ronaldo walnie bramę będąc koło ciebie to jesteś łamagą nadającym się tylko do ekstraklasy co najwyżej . Van Dijk gra genialnie w Live ale coś tam spieprzył , chyba w Belgradzie , i już dla niektórych został łamagą jak Lovren czy Smoła . Vidić i Rio musieli grać latami i rozegrać setkę dobrych meczów żeby zostać tutaj łaskawie uznanymi " dobrymi stoperami " .
» 13 listopada 2018, 19:44 #418
RememberMe: xD czego oczekujesz od DP czy nawet w ogóle świata, którego obywatele są głupsi niż mądrzejsi. Ma sie fajnie oglądać, mają być fajerwerki. Czy Lindelof robi sztuczki/strzela bramki? Ano właśnie. Nie próbuj zmienić świata, tylko odpuść i przyjmij do wiadomości jaka powszechnie panuje ćwierćmózgia.
» 13 listopada 2018, 19:58 #417
GrayMid: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 23:00

Zgadzam się z twoim generalnym sentymentem tutaj, tyle że właśnie nie do końca dotyczy to tylko środkowego obrońcy. Większość kibiców piłki nożnej to Janusze (znawców i prawdziwych pasjonatów jest niewielu) i ci krytykują wszystkich zawodników na zasadzie ''miał gorszy dzień/mecz, więc już nie jest topem światowym'', nawet jeśli mówimy o zawodniku genialnym. I tak też ludzie reagują na błędy napastników. Nie strzela gola przez 2-3 spotkania, a powiedzmy, że mówimy hipotetycznie o świetnym strzelcu, który strzelał przez ostatnie kilka lat, ale ludzie łatwo zapominają i jak tylko mu się podwinie noga - to już jest be, stary, do wywalenia itd. Zatem nie powiedziałbym, że to tylko środkowi obrońcy są tacy biedni, właściwie to bardzo często najostrzejsza krytyka dotyka tzw. ''liderów'', jeśli zawodzą. Zobacz sobie reakcje w mediach, kibiców i ekspertów, gdy coś - o zgrozo! - nie wyjdzie Messiemu czy Ronaldo, w reprezentacji czy w klubie. Te reakcje są histeryczne wręcz a hejt niemiłosierny. Oczywiście Messi i Ronaldo to hardcorowe przypadki, bo oni są tak wyjątkowymi piłkarzami tyle lat, że wiadomo - im wejdziesz wyżej, tym większa presja i oczekiwania, ale chodzi mi o to, że tak naprawdę żaden zawodnik grający na światowym poziomie w wielkim klubie nie jest chroniony przed krytyką, szczególnie fanów, bo oczywiście, że większość ludzi nie ma tak naprawdę pojęcia z czym to się je, nie zna niuansów gry. Co do tego, że stoperów nie ma wśród najlepszych w historii piłki czy jest ich niewielu - no tutaj to dłuższa dyskusja, ale legendarny Valdano i wiele innych legend piłki nie bez powodu twierdzi, że bycie napastnikiem/ciągłe zdobywanie goli jest najtrudniejszą rzeczą w futbolu. To się tylko wydaje łatwe laikom, ale do tego trzeba mieć, na tym najwyższym poziomie, nie tylko niesamowite umiejętności techniczne i taktyczne, ale także świetny refleks, wizję, wielką kondycję (najskuteczniejszy atak musi być szybki), i super decyzyjność, bo przed samą bramką znowu - trzeba rozwiązywać różne dylematy w ułamku sekund. Także to się tylko wydaje takie wszystko banalne ''o po prostu dobił piłkę w polu karnym''. Jeszcze trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu, mieć refleks, szybkość, podjąć decyzję i mieć umiejętności techniczne. A wszystkiemu towarzyszy często wielka presja bycia ''liderem'', to na nich spoczywa wygranie meczu w sensie ''zabicia gry'', czyli strzelania bramek. Także dla mnie - ponieważ jest to sport drużynowy oczywiście każdy piłkarz, na każdej pozycji powinien być doceniany, bo właśnie tak naprawdę to jest generalnie trudna gra, na każdej pozycji, która tylko wydaje się łatwa amatorom (czytałem tak na marginesie, że teraz w niektórych akademiach w Europie Zach. się uczy dzieciaki, młodziki, grania w szachy, bo to podobno bardzo pomaga, rozwija inteligencję boiskową i rozumiem doskonale dlaczego). No i jednak teraz coraz więcej się mówi o obrońcach, w porównaniu do czasów na przykład Pelego czy Maradony. Co nie zmienia faktu, że jednak tutaj zgadzam się z Valdano i wieloma innymi legendami (zdaje się że Ferguson mówił to samo kiedyś), iż najtrudniejsze zadanie ma na koniec jednak ''forward'' - oczywiście trzeba też wziąć na poprawkę, że w samym tym terminie kryje się teraz wiele ról tak naprawdę i zadań na boisku, w ogóle piłka się bardzo ciągle zmienia i rozwija, także pozycje na boisku. No ale kończę, bo to raczej głębsza dyskusja by się tu przydała i musielibyśmy pisać chyba długie listy tu, żeby omówić każdy szczegół, może kiedyś, przy innej okazji :)
» 13 listopada 2018, 22:54 #416
ManCr7united: Niema atmosfery są klutnie w drużynie trudny sezon nas czeka i po sezonie okaże się czy murinho zostanie czy też nie

Więc nam pozostaje tylko kibicować i mieć nadzieję że będzie lepiej
» 13 listopada 2018, 18:36 #415
RedHunter: O Cię Panie xD
» 13 listopada 2018, 22:41 #414
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 18:35

Najlepszym stoperem w United jest Jones. Szkoda że chłop nie ma zdrowia do piłki bo charakteru nie można mu odmówić. To jest jeden z tych niewielu zawodników którzy wsadzają głowę tam gdzie inni boją się wsadzić nogę. Smalling ma warunki fizyczne dzięki którym mógłby być skałą nie do przejścia jak Van Dick ale brakuje mu inteligencji taktycznej. Bailly też ma z tym problem. Chłop jest elektrostatyczny, nie wie jak ma się ustawić itp. Z kolei Rojo to taki pół-stoper, pół-boczny obrońca. Nogi to on ma chyba ze szkła bo ciągle leży połamany w szpitalu. Lindelof to CB w stylu włoskim. Bazuje na czytaniu gry. Jednak w Premier League szybkość i siła biorą górę przez co Szwed jest w tych rozgrywkach obracany jak baba na weselu. Tak wygląda prawda o stoperach United.
» 13 listopada 2018, 18:31 #413
rvn10: Jones przed plagą kontuzji był najlepszym naszym obrońcą a Smallingowi brakuje również przeglądu pola, zresztą jest totalnym przeciętniakiem.
» 13 listopada 2018, 21:02 #412
Luke88: To prawda, Jones jak Vidić - wkłada głowę tam gdzie inni boją się wsadzić nogę. Z tym, że Nemanja po takiej akcji wstawał i się otrzepywał, Phila znoszą na noszach i pół roku kontuzji.
» 14 listopada 2018, 11:19 #411
Misiek87: Obrona jest do wymiany, tracimy mnóstwo goli, gdyby nie De Gea to nie wiem. Sanchez to w ogóle jakaś porażka, gość kroi w tydzień w tydzień taką kasę i jeszcze pieprzy że jest smutny nieszczęśliwy itp że mało gra? a jak gra to zawodzi, od początku pobytu w United miał może kilka przebłysków - niech spieprza. Widać było brak Pogby, środek pola u nas nie istnieje bez niego, City klepało jak chciało. Co jak co ale pomimo tego że francuz nie potrafi utrzymać równej wysokiej formy przez dłuższy czas to jako jedyny u nas potrafi wziąść piłkę i podać do przodu, kiwnąć, strzelić z dystansu itp, zrobić różnicę w ciężkim momencie, wystarczy przypomnieć przedostatnie derby na etihad kiedy przegrywaliśmy 0-2 a Pogba strzela 2 bramki zaraz po przerwie. O ile z przodu jakoś to wygląda Martial z potencjałem, ostatnio w dobrej formie, Mata który fajnie wykonuje wolne, jest Pogba w środku, cała reszta leży...tak więc generalnie szału nie ma, dużo pracy przed zespołem. Na papierze drużyna wygląda kozacko (oprócz linii obrony), do tej pory nie potrafię tego zrozumieć dlaczego United gra taki piach.
» 13 listopada 2018, 18:29 #410
ManCr7united: Rojo on ma być wybawieniem obrony 13.05.18 ostatni raz zagrał jaki kolwiek mecz w koszulce United to na pewno jest zgrany

Skoro Mourinho zapłacił za ballego i lindelofa tyle kasy to teraz niech gra nimi 1 funta bym mu nie dal na transfery i po sezonie rozlonczyl go z jego pracy

Dostał sanczeza freda lindelof bally koszt ponad 100 mln i jaki wniosek są za słabi czy przy murinho każdy obniżył loty
» 13 listopada 2018, 17:37 #409
Magik1990MU: "Skoro Mourinho zapłacił za ballego i lindelofa"

I jeszcze debil nie pomyślał, żeby wgrać save'a sprzed tych transferów...
» 13 listopada 2018, 17:52 #408
wrobel1992: To „rozloncz” go...
» 13 listopada 2018, 18:18 #407
uzil25: Moim zdaniem Rojo i Bailly to nasi najlepsi środkówi obrońcy. Mając ten duet zaczynało się o nich mówić jako o jednym z najlepszych deutów środkowych obrońców w BPL. W końcu jeszcze do ubiegłego roku mieliśmy jedną z trzech defensyw na świecie. W tym sezonie się to posypało. Niestety kontuzja więzadeł Rojo i drobniejsze ale wykluczające z gry kontuzje Bailly'ego i Jonesa dało szansę Lindelofowi i Smallingowi.

Niestesty ale Lindelof to tragedia. Czemu on gra u nas w pierwszym składzie jest dla mnie pojęte. Do tego Smoła. Smoła jako rezerwowy ok ale Lindelof to nawet na ławkę się nie nadaje.

Obronę mamy najgorszą od lat, gramy tragicznie w defie i zamiast coś zmienić to łudzimy się, że gdy Szwed z Anglikiem się zgrają będzie lepiej. Niestety Lindelof na poziom pozwalający grać w tym klubie raczej nie wskoczy. Jest na to po prostu za słaby. Poprawił się sporo ale na odpowiedni poziom nie wejdzie.
» 13 listopada 2018, 14:08 #406
QsQs: Bailly jest elektryczny, nie myśli na boisku oraz nie ma opanowania i spokoju potrzebnego obrońcy, podobny jest rojo. Dużo bardziej wolę lindelofa od tych parodystów. Akurat w tej kwestii popieram mourinho, "wielkie NIE dla iworyjskiego Lovrena"
» 13 listopada 2018, 14:18 #405
Dejfmi: Żałośnie czyta się te ślepe, stereotypowe wywody na temat Lindelofa. Chciałem tylko powiedzieć, że we wszystkich meczach w tym sezonie nie zawalił tyle bramek ile Bailly przy swoich 2 czy 3 występach nie wspominając o tourne gdzie 90% straconych bramek może sobie wpisać na swoje konto.

Ludzie zacznijcie oglądać te mecze i oceniać obiektywnie a nie na podstawie czyjegoś nazwiska
» 13 listopada 2018, 14:25 #404
Sotnelaw: QsQs jeszcze niedawno pisałeś że Lindeof to niewypał transferowy, zdecyduj się chłopie...
» 13 listopada 2018, 15:02 #403
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 15:49

Mieliśmy jedną z trzech najlepszych defensyw na świecie? Chłopie czegoś ty się naćpał?! W poprzednim sezonie graliśmy taką samą patologię w obronie jak teraz z tą różnicą że mieliśmy wtedy kupę szczęścia, rywale obijali nasze słupki i poprzeczki a DDG ratował nas spektakularnymi interwencjami.
» 13 listopada 2018, 15:47 #402
jassaj: A moim zdaniem Rojo już lekko ze 2 lata tu nie powinno być. Sory, life is brutal and full of zasadzkas, może i jest dobry ale jego pobyt w Manchesterze wygląda tak- cienkie granie przez pół sezonu- łapanie formy, bardzo dobre kilka spotkań, dzięki czemu zostaje- kontuzja na pół roku jak nie dłużej- i lecimy od początku, szukanie formy itd. Sory, ale w takim klubie coś takiego nie może funkcjonować, to już obecność Jonesa jest pożyteczniejsza bo przynajmniej jest Anglikiem i do jakiś formalności się przyda. Szkoda, ale United to nie organizacja charytatywna, zrzeszająca niepełnosprawnych, nie jest to wina Rojo, ale tak już musi być, jest nieprzydatny przez większość czasu, a blokowanie przez niego etatu dla tych kilku dobrych spotkań przez tyle lat to nieporozumienie
» 13 listopada 2018, 17:05 #401
QsQs: Nie ze jest niewypałem tylko, że nie jest to zawodnik na już, ale zawsze wolałem go od Baillego bo ma więcej rozumu i potencjał. Potencjał na obrońcę w stylu włoskim
» 13 listopada 2018, 17:10 #400
DevoMartinez: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 17:42

Ja pamiętam początki Bailego to on własnie imponowął mi spokojem z piłką przy nodze. Potrafił pozbyc się presingu zwodem balansem ciała. W obronie grał na duzym ryzyku ale był zdecydowany w swoich interwencjach do tego swietnie fizycznie sie prezentował i w powietrzu i w walce bark w bark czy zastawianiu. Po kontuzji powrót i troche baboli i ogolnie nie ogarniania co się dzieje i usiadł na ławie. Musi wrócić do formy i nabrac pewnosci ale niegrajac będzie cięzko. Lindelof to gapcio, do tego dosc wolno reaguej na wydarzenia na boisku. Fizycznie tez mu skaczą po głowie, ze tak powiem ale moze się wyrobi. Przynajmniej nie łapie kontuzji jak inni.
» 13 listopada 2018, 17:41 #399
mycka86: #Mattias To było nie tylko 'szczęście', ale mieliśmy DP z prawdziwego zdarzenia, który teraz jest cieniem zawodnika z przed sezonu. To on kasował mnóstwo ataków zanim te dotarły do naszego pola karnego, a teraz wjeżdżają w nas każdą strefą boiska i wychodzą wszystkie braki naszych defensorów.
» 14 listopada 2018, 10:22 #398
Kriss92: Jeśli transfer na środek obrony to tylko de Light i jakiś doświadczony np. Alderweireld lub Maguire bo pewnie na kolejny sezon w Leicester nie będzie chciał zostać. Out Jones, Rojo, Baily/Smalling i jest nieźle.
» 13 listopada 2018, 11:14 #397
dlabigt23: Smalling to na ławce moze u nas byc . Jako rezerwowy obronca jest dobry i taką role powinien pełnić w naszym klubie .
» 13 listopada 2018, 11:26 #396
Sotnelaw: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 11:30

Na pewno nie możemy sprzedać więcej obrońców niż kupimy, moim zdaniem najlepsza opcja to sprzedanie kogoś z dwójki Smalling/Jones + Rojo. Baily może jeszcze wrócić do formy i lepiej mieć go u nas w składzie. Ja pozbyłbym się jeszcze Darmiana. Co do celów to Toby/Harry + Trippier + ktoś jeszcze. Linia obrony wyglądałaby wówczas tak:

Shaw/Young - Lindelof/ Smalling - Bailly/ Maguire - Trippier/Valencia/Dalot , po dwóch zawodników na każdą pozycję i możemy spokojnie grać na wszystkich frontach.

Toby kosztowałby niewiele ale wątpliwe by Tottenham sprzedał w jednym oknie dwóch defensorów więc należałoby się raczej nastawić na transfery Maguire i Trippiera. Chyba że przyjmą kogoś z naszych w rozliczeniu.
» 13 listopada 2018, 11:28 #395
Kriss92: Skupiłem się tylko na ŚO ale prawy obrońca też powinien być priorytetem. W mojej koncepcji wylatuje Jones, Rojo i ktoś z dwójki Smalling/Baily ( w zależności od koncepcji trenera), przychodzi dwóch i do tego niech wróci Tuanzebe i jest 5 ŚO. Przypuścmy Lindelof, de Light, Alderweireld, Smalling, Tuanzebe. Z tych co mieliby odejść z 50-60 mln by się uzbierało myśle.
» 13 listopada 2018, 11:38 #394
ArktoS: Fajnie jakby powrócił temat Koulibalego. Bardzo fajnie prezentuje się na przestrzeni sezonów. Ostatnio też schował do kieszeni Mbappe no i ma już fajny wiek, żeby zostać liderem na środku obrony.
» 13 listopada 2018, 13:00 #393
Me89v2: Lindelof i Smalling ławka. Dwóch nowych so od nowego sezonu jeśli chcemy faktycznie skoku jakościowego. Totki mają auriera i tripiera więc ktoś z tej dwójki i tak da nam duży skok jakościowy ma po. Co do środkowych to preferowalbym ludzi typu skrinar gimenez a nie maguire itp jeśli faktycznie mamy mieć mocny blok defensywny. Oglądam mecze ligowe nie tylko United i Harry nie gra lepiej od smallinga. Jedyne co to lepiej rozgrywa.

Prawe skrzydło też będzie kluczowe. No i pomoc bo nie możemy tym co mamy. Każde ustawienie trójki w środku gdzie nie gra Fred to statyczni i wolni piłkarze. Zero dynamiki. A Fred nie gra kij wie czemu. Kolejny wynalazek mou którego sobie ściągnął i zniknie jak bailly miki itp?
» 13 listopada 2018, 16:47 #392
OldFasion: Sezon powoli zaczyna kształtować się tak, że City, Liverpool i Chelsea będą walczyły o mistrzostwo a Tottenham, Arsenal i United o załapanie się do top4.
Niby mamy za sobą dopiero początkową fazę sezonu, ale już widać, że małe są szanse żeby City miało w tym sezonie stracić tytuł. Jakość ich gry i głębia składu jest porażająca.
» 13 listopada 2018, 11:13 #391
sandbead: Tutaj akurat pełna zgoda co do każdego słowa.
» 13 listopada 2018, 15:00 #390
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 10:33

Szkoda ze nasz zarząd sam stacza ten klub na dno . Przedłużaja kontrakt z Mourinho daja mu pełne poparcie , ufają mu dajac zarabisty kontrakt . Okienko transferowe przespane przez co teraz widac rowniez efekty . Zapewne po sezonie Mourinho odejdzie no chyba bedzie w top4 albo wygra jakis Puchar to moze uratuje swoja posade . Ale raczej watpie w to . Sezon moze byc stracony a wydaje mi sie ze fajnie by bylo zatrudnic juz nowego trenera tak jak zrobil Liverpool z Kloppem w trakcie sezonu . Nowy trener by mial czas zeby poznac zespol i przygotowac go na nastepny . To nie bylby wcale tak glupi pomysl zeby zmienic trenera w trakcie sezonu . Gorzej juz chyba nie moze byc bo za mourinho to my sie cofamy , piłkarze traca swoje atuty , nie sa zbyt pewni siebie a sparaliżowani wychodzac na boisko .
» 13 listopada 2018, 10:32 #389
Sotnelaw: Nie mamy jeszcze nawet połowy sezonu. Tak na prawdę to Mourinho matematyczni może jeszcze wygrać ligę i LM wiec jaki jest sens odbierać sobie te szanse? Piłkarze tracą atuty? Póki co to Ci których skreślaliśmy biorą się do roboty, jeszcze tylko Lukaku złapie wiatr w żagle i takie drużyny jak Arsenal , Tottenham czy Chelsea przegonimy w ciągu 5 kolejek wracając do top3. Więcej wiary...
» 13 listopada 2018, 11:00 #388
dlabigt23: Sotnelaw jakos w to niewierze . Sorry ale patrzac na nasze ostatnie mecze jakos nie napawa to optymizmem . Niewierze ze nagle zaczniemy wygrywac regularnie bo napewno juz moze wywalimy sie na Southampton albo jakims innym Fulham . A jesli chodzi o matematyczne szanse to faktycznie dopuki one sa to Mourinho nie zostanie niestety zwolniony .
» 13 listopada 2018, 11:24 #387
QsQs: watford i bornemouth też matematycznie mogą wygrać jeszcze mistrza. Zejdź chłopie na ziemię
» 13 listopada 2018, 14:19 #386
Sotnelaw: Ameryki nie odkryłeś. Ostatnie w tabeli Fulham też ma jeszcze matematyczne szanse na mistrza ale po co porównujesz nas z drużynami które w praktyce nie mają na to szans ? Czyżbyś kolejny raz chciał napluć na nasz klub, umniejszać mu i porównywać z średniakami ?
» 13 listopada 2018, 14:59 #385
VaultBoy96: Kompletnie nie rozumiem skąd cały hejt. Dla mnie po tym meczu stało się jasne co planuje Mou i go w 100% wspieram. Mianowicie planuje powtórzyć wyczyn Chelsea z sezonu 2011/2012. Skończyć lige na 6 miejscu i wygrać LM. Szóste miejsce jest w naszym zasięgu, a reszta już z górki.
» 13 listopada 2018, 10:09 #384
RoniAKAr10: wygrać LM? Juve ograł ale są jeszcze inne zespoły, ja czekam na finał Barca : MU :)
» 13 listopada 2018, 10:21 #383
Mattias: Chelsea która wygrała LM w 2012 roku miała w składzie takich wyjadaczy jak Cech, Terry, Ashley Cole, Lampard czy Drogba. Obecne United nie dorasta tej ekipie do pięt więc przestań marzyć.
» 13 listopada 2018, 11:12 #382
GrayMid: Ja mam nadzieję, że to miał być sarkazm z twojej strony. Wygrać LM? Oglądałeś ten ''wygrany'' mecz z Juve ? Wygraliśmy dzięki szczęściu, nie dzięki sobie samym, to raz. Dwa - my stoimy w miejscu : tak jak w poprzednim sezonie czasem, bardzo rzadko potrafimy wygrać z silniejszymi zespołami (częściej przegrywamy), a w większości gramy bez ładu i składu, po jedynym wygranym meczu przychodzą dwa przegrane albo przegrana i remis. Gramy jak średniaki i łatwo tracimy koncentrację. Jak ty chcesz wygrywać LM? Faworytami do wygranej wciąż są Barcelona i Juve, może Real - ale z Realem to mam mieszane uczucia, bo chociaż ostatnio złapali znowu wiatr w żagle, to jednak kryzys u nich jest, dużo kontuzji, Bale wcale się genialnie nie prezentuje, a Benzema, chociaż ostatnio jakby wrócił, to jednak nie wiadomo czy utrzyma tę formę, w mojej opinii nie. Natomiast my na pewno nie jesteśmy w żadnej czołówce jeśli chodzi o pretendentów do tytułu LM. Jestem po prostu realistą. Jeśli w ogóle Mou ma taki plan - plus za wiarę w siebie (tego mu nigdy nie brakowało), ale dla mnie to płonne nadzieje.
» 13 listopada 2018, 11:13 #381
Widziwoj: "Wygrać LM" . Ciy obnażyło wszystkie nasze słabości, a tu co niektórzy wierzą, że United może wygrać Ligę Mistrzów
» 13 listopada 2018, 13:58 #380
Sotnelaw: Juve obnażyło nasze słabości jeszcze bardziej a przegrali z nami. W LM wszystko jest możliwe skoro nawet taki Liverool dotarł do finału...
» 13 listopada 2018, 14:02 #379
matizek92: Najśmieszniejsze z tego wszystkiego jest to, że po tak beznajdziejnym dwumeczu z Juve, w fazie pucharowej taka gra dałaby nam awans :)
» 13 listopada 2018, 14:03 #378
jassaj: Najśmieszniejsze jest to, że ziomek pewnie zażartował, albo rzucił takie lekkie porównanie do Chelsea a tyle osób się oburzyło
Pozatym jest 2 dno, które pewnie ucieszy więcej osób
W tamtym sezonie Chelsea przed zdobyciem tytułu zwolniła managera, też Portugalczyka, tylko lekko młodszego a w jego miejsce wzięła zasłużonego byłego gracza (może legende, nie wiem, nie obchodzi mnie to)- czyli idąc tą historią, to marzyciele Giggsa w roli trenera United już powinni mieć co nieco w dłoni i polerować kask Niemcowi :D
» 13 listopada 2018, 16:36 #377
Me89v2: To jest 3 sezon mou. Teraz pytanie - czy gdybyśmy dopieli transfer maguirea za 70 i perisica za 60 to gralibysmy dużo lepiej? Według mnie raczej nie.
» 13 listopada 2018, 09:31 #376
Sotnelaw: Według mnie tak i to zdecydowanie lepiej. Teraz Perisic latałby na lewym skrzydle a Martial na szpicy. Możliwe że Perisic spisałby sie również z prawej strony. Jednocześnie nie sprowadzilibyśmy Sancheza. Harry byłby naszym drugim Van Dijkiem w miejsce Smallinga, gość jest bardzo solidny w defensywie i świetnie wyprowadza piłki do przodu, z Lindelofem zrobiłby robotę.
» 13 listopada 2018, 11:18 #375
Gallacher: Grozi nam stagnacja (o ile już do niej nie doszło?).
» 13 listopada 2018, 01:35 #374
Mattias: Drużynę powinno się budować od obrony więc potrzeba nam na gwałt dwóch klasowych doświadczonych stoperów. Ja bym wziął Boatenga i Alderweirelda.
» 12 listopada 2018, 23:29 #373
jassaj: A mnie zastanawia jedno- może my nie kupiliśmy nowego obrońcy bo mamy już 5 ? Do lata nawet 6 (Blind). Dlaczego jest tak, że nawet zaniżając ceny, nie sprzedaliśmy conajmniej 2 balastów. Przecież- tak myślę, spokojnie moglibyśmy mieć 3-4 obrońców do regularnego grania + jakiś młodzik na awaryjne sytuacje, puchary myszki miki itp. Za zgromadzone pieniądze moglibyśmy dołożyć do kogoś naprawdę solidnego i uporządkować ten środek obrony. Na przykład- poleciał Blind, dołożyć w pakiecie gdzieś Rojo i Jonesa (przykładowo, nie koniecznie ich), wyszło by troszkę pieniędzy, dołożyć trochę i kupić np Toby'ego, czy kogokolwiek. Zostają Smoła, Lindelof, Bailly i np ten Toby, są 2 pary ŚO, jest ktoś klasowy, dołożyć kogoś rokującego z rezerw i myślę, że lepiej by to wyglądało niż obecnie, gdzie fizycznie, mamy aż przesyt, bo tych kolesi jest od groma, ale jeden (Rojo) nie gra już Bóg wie ile i idzie na poważnie w szranki z Jonesem w konkurencji "kto dłużej będzie kontuzjowany", Bailly gdzieś stracił wigor, Smoła robi co mecz conajmniej 1 dziecinny błąd i ten Lindelof, który do niedawna był jedną nogą "w trumnie" nagle musi być filarem obrony, to nie działa
Przecież nasz bilans jest tragiczny, wiem, że to nie tylko wina ŚO, ale zespół TOP6, który ma ujemny bilans bramek po prawie 1/3 sezonu ? To brzmi jak absurd, a jak dołożę do tego, że tylko 4 zespoły wyglądają gorzej a my równo z Southampton dzielnie trzymamy się tej zaszczytnej "TOP5" z 21 straconymi bramkami. Jak dołożę dla porównania fakt, że niedługo dojdziemy do granicy 2 bramek w plecy na mecz średnio a do tego mamy listopad, a rok temu w maju, na koniec sezounu mieliśmy 28 bramek w plecy. 28, po 38 spotkaniach, dziś jest 21 po 12. A obrazu niech dopełni to, że przecież to my niby jesteśmy "królami murarki"
Brzmi to jak post mocno wylewający żale, ale ja po prostu zastanawiam się co się dzieje
Myślałem też o tym, że konsekwentnie od czasu odejścia Fergiego, każdy trener uparcie trzymał się swojej filozofii- LVG swojej holenderskiej tiki taki, Mou swojego portugalskiego busa, LVG już zapłacił głową za swoje poglądy, Mou jeszcze ma szansę, może kurcze wypadałoby wreszcie pomyśleć o stworzeniu taktyki pod piłkarzy a nie swoją ideologię, wiem, że to trener ma władzę i on ustala taktykę, ale jak piłkarze widocznie się gubią to może warto by było zamiast się przepychać o rację, pomóc im i dać pomysł na takie granie które im bardziej leży. Kłaść nacisk na to co trenerowi wydaje się słuszne, ale też reagować, być elastycznym na to jakich się ma zawodników i myśleć też o tym, że przecież groźbą czy strachem nie wbije im się do głowy jak knąbrnemu uczniowi wiedzy
Nie wiem, to takie moje dzisiejsze przemyślenia z wieczornej wyprawy po papierosy na stację, za dużo wolnego skłania do filozofowania
» 12 listopada 2018, 21:39 #372
dzilu96: Może dlatego żadnego nie sprzedaliśmy, bo mając 3-4 + młodziki po miesiącu gralibyśmy młodzikami. Jones, Rojo, Bailly to szklanki
» 13 listopada 2018, 07:17 #371
jassaj: No to trzeba pozbyć się szklanek, sorry, życie jest brutalne, Owen, Pato i inni też mieli mieć kariery a wyszło jak wyszło, lepiej chyba mieć 3 obrońców dzików niż 15 owieczek, 3 szklanki i 2 dzieci we mgle
» 13 listopada 2018, 10:35 #370
ManCr7united: Perisic proszę chłop prawie 30 na karku i jeszcze z 50 mln by Inter chciał 2 lata będzie aklimatyzowal aldeeverelda następny emeryt i lubi być chory sanczez z Arsenalu transfer mega chłop kasuje tygodniowki ogromne A siedzi na ławie

Trzeba w młodych inwestować np Milan skliniar
» 12 listopada 2018, 21:37 #369
Xchrisx7: Ktoś to może przetłumaczyć?
» 12 listopada 2018, 23:17 #368
mycka86: Oto podstawowe znaki interpunkcyjne w polskim języku: , . ? ! Następnym razem zrób z nich użytek.
» 13 listopada 2018, 00:27 #367
DailySmoker: Kto to aldeeverelda?
» 13 listopada 2018, 08:28 #366
Xchrisx7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 10:44

Wydaje mi się, że Inter chciałby aby Perisić 2 lata aklimatyzował jakiegoś Aldeeverelda.
Ale nie jestem pewny...
» 13 listopada 2018, 10:38 #365
DailySmoker: Skliniar tez mnie ciekawi kto to...xd
» 13 listopada 2018, 12:41 #364
Diablo2018: Alderweireld, Milenkovic, Milinkovic-Savic / Pellegrini, Thauvin ... ratujmy ten sezon.
» 12 listopada 2018, 21:36 #363
mycka86: Masz 400 mln Ł ?
» 13 listopada 2018, 00:27 #362
Widziwoj: I pomyśleć, że po kres dni na tym łez padole, będę pamiętał, że w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Manchester City sklepał Manchester United w derbach:-(
» 12 listopada 2018, 21:19 #361
benx: Nie wiem na ile możliwe jest dokonanie sensownych wzmocnień w zimowym okienku ale wygląda na to że wydanie kasy w styczniu stanie się koniecznością żeby ratować sezon. Nie chodzi o mecz z City bo ta przegrana była wkalkulowana ale o coraz bardziej realne zajęcie miejsca poza 4 . To byłaby katastrofa , w dzisiejszych czasach żaden klasowy gracz nie chce grać w drużynie która nie występuje w LM . Wtedy odbudowanie tego klubu może naprawdę ciągnąc się latami . A konkurencja w tym roku jest obłędna , szczerze mówiąc nie spodziewałam się że Chelsea i Arsenal tak szybko wrócą do gry po zmianie trenerów .
Kogo Waszym zdaniem można REALNIE ściągnąć zimą ? Aha , nie pytam o trenera :)
» 12 listopada 2018, 20:39 #360
Magik1990MU: Ściągnięcie klasowego zawodnika bez LM to nie problem, bo w dzisiejszych czasach piłkarze to najemnicy i wszędzie pójdą za kasą. Jak mnie pamięć nie myli, to Pogba przyszedł na początku sezonu LE.

Kogo możnaby kupić? Na prawą Perisica lub Thouvina, na obronę Koulibaliiego (kwestia ceny) bądź wrócić po Alderweirelda. Prawa obrona? To raczej temat na lato, o ile Edek nie wydurni się i nie da kolejnego kontraktu Youngowi.
» 12 listopada 2018, 20:49 #359
Blau: Magik1990MU

Jak dalej będziemy kusić zawodników horrendalnymi tygodniówkami, to będzie jeszcze gorzej. Sanchez przyszedł do nas dla kasy - pożytku z niego nie ma, a są tylko kłopoty, bo reszta zawodników kontraktów nie chce podpisać, tylko żądają ogromnym podwyżek.

Co do Koulibaly'iego to nie byłbym taki pewien czy to kwestia ceny, bo Chelsea kilka razy na niego polowała, chciała rekord transferowy za niego pobić, a on dalej siedzi w Napoli. No chyba, że wyłożymy minimum 100 milionów (bez wliczonych bonusów/prowizji ect.), wtedy może go puszczą.
» 12 listopada 2018, 21:05 #358
Magik1990MU: Tylko widzisz: City, kiedy nie było tak mocne, potrafiło przyciągać piłkarzy tygodniówkami (bo chyba nie marką) i to takich, którzy potrafili pokazywać klasę na boisku. Dla jednego 150 tys. tygodniowo będzie wystarczającym powodem, by się obijać, a inny dostanie 300 i będzie zasuwał aż miło. Przypadek Sancheza jest akurat skrajny, bo piłkarzowi kończył się kontrakt, więc teoretycznie pieniądze na transfer (oprócz wartości Mikiego) można było przeznaczyć na tygodniowke Alexisa. To, że nie prezentuje odpowiedniego poziomu to inna sprawa.

Odnośnie Koulibailiego, to ani nas, ani Jose nie powinno interesować ile by kosztował. Od tego jest Edek. Skoro zepsuł letniego okienko, to niech teraz za to płaci. Nawet te 100 mln.
» 12 listopada 2018, 22:05 #357
OldFasion: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 18:30

Ile transferów można uznać za udane w klubach czołówki PL a ile za pomyłki?
City + Mahrez
Liverpool +Alisson, Shaqiri,
+/- Fabinho
- Keita
Chelsea +Jorginho
+/-Kovacic
Arsenal +Torreira
+/-Leno
-Lichsteiner, Sokratis
» 12 listopada 2018, 18:29 #356
ArktoS: Nie sądzę, że ten Mahrez to taki plus. Jakoś specjalnie nie błyszczy. Podobnie Fabinho, który wystąpił chyba dopiero w 2 meczu w podstawie. Keita zdecydowanie lepiej się tam odnalazł, ale miał kontuzję.
» 12 listopada 2018, 19:05 #355
OldFasion: Fabinho, poza meczem z Czerwoną Gwiazdą, gra bardzo dobrze. Wobec Keity były ogromne oczekiwnia a przez kontuzję nie zobaczyliśmy jeszcze nic.
A Mahrez swoje gra. Z oczywistych powodów nie będzie błyszczał tak, jak w Leicester.
» 12 listopada 2018, 19:12 #354
kckMU: Ja bym się nie zgodził. Keita pokazał bardzo dużo przed kontuzją, a właśnie Fabinho za każdym razem prezentował poziom podobny do tego, na jakim zagrał w Serbii. Żeby daleko nie szukać - przeciwko Arsenalowi, Klopp o mało co nie oszalał. Ale, po prawdzie, to który z nas by się nie mylił, to i tak dla mnie nie ma znaczenia. To tylko Liverpool.
» 12 listopada 2018, 20:38 #353
sandbead: Ty to żyjesz w swoim świecie. Fabinho gra dobrze? W meczu z Arsenalem Xaka czyki parodia piłkarza, z której sam się śmiałeś wygladał przy nim jak profesor, a Torreira go wręcz ośmieszył. Najlepszym podsumowaniem występu Fabinho był fakt, że gość zaliczyl 5 fauli z czego 3 spokojnie na kartke, a dostał tylko jedno żółtko. On wyglądał jakby był o 2 sekundy opóźniony, chłop się musi jeszcze dużo nauczyć żeby ogarnąc w lidze, która jest 2x bardziej intensywna niż L1.
A już pisanie, że Leno to +/- po meczu z Wilkami, który rzekomo oglądałeś to szczyt, Leno ratował całe spotkanie dupsko AFC, a do kiedy wszedł do 1 składu po kontuzji Cecha popełnił może ze dwie pomyłki, które na szczęście nie doporowadziły do gola. Czyli dokładnie tyle co Twój pan Mercedes Alisson w tym sezonie. Chłopie otrząśnij się i zacznij żyć swoją drużyną, a nie Arsenalem. Czy ten klub Cię jakoś skrzywdził w dzieciństwie, że tak go nienawidzisz?
P.S. Sokratis pomijając kontuzje to w tym sezonie najlepszy stoper Arsenalu, w dodatku przyszedł za marne 18mln więc nie rozumiem tego jak to może byc transfer na minus.
» 12 listopada 2018, 21:53 #352
OldFasion: Kolego Sandbead.
Oceniając Fabinho podajesz za przykład jego najgorsze występy a oceniając Leno przytoczyłeś zdecydowanie najlepszy występ. Takie oceny są dalekie od obiektywizmu. Fabinho jest zdecydowanie lepszy niż napisałeś a Leno gra dużo słabiej niż uważasz. Zawalił choćby bramkę z Liverpoolem.
Powtarzanie zasłyszanych opinii jest nierzetelne. Obejrzyj Fabinho w kilku meczach i sam oceń. Zwróć uwagę na liczbę odbiorów, liczbę podań do przodu, sposób poruszania się w swojej strefie, asekurowanie kolegów, liczbę wygranych pojedynków w powietrzu itp. Zauważysz, że może nie jest zawodnik efektowny ale niesamowicie efektywny. Taka jego rola.
Jeśli chodzi o Sokratisa, to miał być liderem defensywy a przegrywa rywalizację z przeciętnym Holdingiem. To nie najlepiej wróży.
» 13 listopada 2018, 08:56 #351
sandbead: Nie hipokryto, nie przegrywa rywalizacji z Holdingiem tylkp leczyl kontuzję. Zarzucasz mi nie oglądanie i ocenianie Fabinho, a sam chyba zajrzaleś jedynie w statystykę rozgeranych meczy Sokratisa i wystawileś mu ocenę. On był naszym najlepszym obrońcą jak tylko grał.
Co do Leno to wytlumacz mi co on mógł zrobić lepiej przy golu Milnera? Obronił strzał i sparował piłkę do boku, to nie jego wina, że Holding jeszcze musnął piłkę piętą co zmieniło jej tor lotu tak, że wpadła jak prezent idealnie pod nogi Milnera. Fakty są takie, że w każdym kolejnym meczu chłopaj wygląda coraz pewniej, a już to co pokazał w meczu z Wolves świadczy o tym, że to był zdecydowanie transfer na +.
Zacznij oglądać mecze własnej drużyny i nabierz trochę obiektywizmu bo Fabinho widzisz przez różowe okulary. Prawda jest taka, że on jeszcze nic nie pokazał w LFC w przeciwieństwie do Torreiry, który z miejsca trzyma cały środek pola w Afc w ryzach. Ale chociaż tyle jesteś w stanie zauważyć, bo jeszcze przed meczem z Afc twierdziłeś, że Fabinho go bije na głowę mimo, że rozegrał wtedy z 10x mniej minut.
Swoją drogą jakoś nie przypominam sobie żebyś taki pewny co do wielkości Fabinho po meczu na Emirates, ba przepadłeś na jakis czas jak kamień bo nie miałeś argumentów.
A poza tym co Ty mi ściemniasz, że Fabinho nie błyszczy bo taka jest jego rola- jakbyś chciał wiedzieć to Torreira w Afc ma praktycznie taką samą rolę, a jakoś mecz w mecz wymienia się go w gronie zawodników zasługujących na MOTM.
» 13 listopada 2018, 14:58 #350
OldFasion: Oglądam Arsenal regularnie i mogę z całą stanowczością powiedzieć, że Sokratis także przed kontuzją nie spełniał oczekiwań. Był wolny, elektryczny, podejmował złe decyzje i nie stał się liderem defensywy, jak od niego oczekiwano. Wystarczy poczytać na kanonierzy,com jak dużo pojawiło się negatywnych, pełnych rozczarowania komentarzy na temat jego postawy.
Oglądałem ostatnio BVB-Bayern i obaj stoperzy Borussi wyglądają o niebo lepiej od Sokratisa. Wygląda na to, że pozbyli się doświadczonego Sokratisa, który najlepsze lata ma już za sobą. Zarobili a teraz Arsenal ma problem bo wydał dużą kwotę a jakość defensywy nie uległa poprawie.
Możemy też porozmawiać o Lichtsteinerze, który w opinii wielu kibiców Arsenalu miał być lepszy od słabego Bellerina. Okazało się, że dziadek jest już za słaby nawet na mecze z najsłabszymi przeciwnikami.
Podsumowując.
Arsenal dokonał pięciu transferów.
Na duży plus Torreira, na plus Guendouzi, tak sobie Leno i dwie porażki transferowe dziadek Lichtsteiner i słaby Sokratis.
Pozdrawiam.
» 13 listopada 2018, 18:50 #349
QsQs: Fred nie powołany do kadry Brazylii na najbliższe mecze. Ale zjazd zalicza ten piłkarz.
» 12 listopada 2018, 16:56 #348
matizek92: Czemu zjazd? Wczesniej jezdzil i nie grał, tylko siedział na lawie i mało kiedy wchodził.
» 12 listopada 2018, 16:57 #347
QsQs: Ale przynajmniej był powoływany a teraz nawet tego nie ma
» 12 listopada 2018, 17:04 #346
matizek92: Kiedys to byl glowny argument przeciw niemu, ze lepiej by było, aby nie jeździł...Zrobil zjazd, ale jemu czas sie nalezy. On zwyczajnie jest zbyt latwo przestawiany przez obrońców.
» 12 listopada 2018, 17:12 #345
ManCr7united: Mecz z Juve był typu nie do wiary ale Juve zamiast sprawę załatwić to oddali 3 pkt

Jak zawodnicy Man utd zaczną zapierdalac na boisku to od razu zacznie się to przekładać na wyniki trzeba zacząć biegać
» 12 listopada 2018, 16:53 #344
siwy32: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 16:38

Zdaję sobie sprawę że zmiana trenera teraz nic nie da, ale na prawdę Mourinho powinien polecieć natychmiast.
Mądre słowa powiedział Neville mówiąc że w United są problemy strukturalne, dlatego jeszcze w tym sezonie, który jest już stracony można zatrudnić trenera które preferuje ofensywna piłkę ( nie było jeszcze w United takiego co jest śmieszne ) ten trener pozna zawodników, ściągnie z trzech nowych grajków na nowy sezon ii powoli zacznie wdrażać ofensywną piłkę na Old Trafford. Nie wspomnę o dyrektorze sportowym, który powinien się tu pojawić jak najszybciej. Na prawdę wierzę że w pojawi się tu trener z ofensywnym nastawieniem i My kibice będziemy się cieszyć nie tylko wynikami ale także grą diabłów :)
» 12 listopada 2018, 16:36 #343
matizek92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 16:49

Hehe mam wrażenie, że w ogóle tych słów Nevilla nie zrozumiałeś. Zgadzam się, że potrzebna jest zmiana trenera, ale co po nowym trenerze, skoro Ed ściąga nazwiska? Ciagle chce malolatow i przedłuża kontrakty takiemu Rojo, Jones? Co po ofensywnym trenerze skoro nasza obrona jest dziurawa jak ser szwajcarski? Jak to sobie wyobrazasz ofensywna gre? Z gosciem, ktory nie umie przyjąć piłki i jej wyprowadzić? Kto to ma od tylu rozegrac? Jak widzisz boki obrony, skoro tam jest autostrada? 2 lub 3 nazwiska? Brak obrony, brak skrzydla, średni srodek pomocy. Juz Mou sie zapoznal z obecnym skladem i dal kazdemu szanse...zmarnowany czas.
» 12 listopada 2018, 16:48 #342
Szerszenix: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 18:19

1. "Były szkoleniowiec Valencii wskazał na "problemy strukturalne" na Old Trafford, jednak nadal ufa umiejętnościom JosĂŠ Mourinho."

2. "JosĂŠ Mourinho wygrywał, gdziekolwiek przyszło mu pracować. Zgarnął dwadzieścia ligowych tytułów. Chodzi mi o to, że David Moyes nie potrafił tego poukładać, podobnie jak Louis van Gaal. Teraz nie może tego dokonać najbardziej utytułowany menadżer, czyli JosĂŠ Mourinho."

3. "Nie będę wskazywał, że to wszystko wina sztabu szkoleniowego. Problem ma charakter strukturalny. Oznacza to, iż klubowi trudno będzie znaleźć szkoleniowca, który mógłby uzyskać jakieś wyniki z tą drużyną. "

4. "Nie straciłem wiary w Mourinho. Na pewno przechodzi przez trudny moment, ale wygrywał we wszystkich dotychczasowych klubach. Ten zespół ma momenty, to samo dotyczy Paula Pogby. Tylko on ma jednak arogancję niezbędną do gry na dowolnym boisku na świecie. Paul w siebie wierzy. To wspaniała cecha, której nie można nie doceniać."

Polecam zacząć czytać artykuły, a nie tylko nagłówki. ^^ Piejecie o tej zmianie trenera, a tu nawet Guardiola by g*wno ugrał. Gdyby te "problemy strukturalne" United były uporządkowane, to teraz byście wychwalali Jose pod niebiosa, jaki to jest kozak, jak United pod jego wodzą szaleje.
» 12 listopada 2018, 18:16 #341
CeTe: Brakuje nam obrony tak jak Shaw w tym sezonie reprezentuje się nawet solidnie to reszta bardzo nam przeszkadza. Lindelof ma jeszcze czas ale to nie jest gość na 11 jedenastke na dzień dzisiejszy. Powinniśmy wydać tyle kasy ile City na obronę. Dwóch ŚO i PO. Żeby móc uspokoić grę i zacząć ją normalnie w jakimś sensownym stylu wyprowadzać. W drugiej lini nawet nie potrzeba dużych zmian Pogba Herrera Fred mogą nam wiele dac plus zadaniowiec Fella czy Perreira do ogrywania się jedynie zostaje rola defensywnego bo nie wiem co się z Maticiem dzieje. Chociaż możliwe że przy lepiej zabezpieczonym tyle i Matic by czuł sie komfortowo. W ataku na gwałt PS bo ani Lingard ani Rashford nie posiadają optymalnych umiejętności. Jak dla mnie w tym okienku najważniejsza obrona ! Nawet tego PS przełożyć na lato ale żeby atak czuł się komfortowo i mogli tracić piłki. Wystarczy spojrzeć na Juve z którym graliśmy ile ich napastnicy tracili piłek i było nie udanych akcji ale tam obrona czyści nie muszą się bać.
» 12 listopada 2018, 16:33 #340
Damian54321: Z Juve wygraliśmy ale gra była tragiczna.wiec wiadomo było że z city przegramy
» 12 listopada 2018, 16:15 #339
ManCr7united: Wnosek jest 1
Jest trudny sezon do czwartego miejsca 7 pkt i jeszcze dużo trudnych spotkań A drużyna jest w słabej formie A jedyny zawodnik który strzela to marcial któremu kończy się niedługo kontrakt A do tego same artykuły pogba sklucony z murinho ciągle się coś dzieje w szatni tak sukcesu się nie osiągnie
» 12 listopada 2018, 15:34 #338
ruffnecky: do topki 7 pkt ale jest człowieku połowa listopada a nie połowa kwietnia...
» 12 listopada 2018, 17:18 #337
wmb035: Ja, z pozycji jedynie kibica podjąłbym następujące kroki:

1. Zmiana pary środkowych obrońców. Na pewno Smalling na ławkę, za niego Bailly. Gdy Rojo dochodzi do pełni formy to również dałbym go do podstawowej 11-stki.

2. Więcej szansy dla Freda. Jak dla mnie kupiliśmy dobrego zawodnika, o takiej charakterystyce, jakiej nam trzeba. Dobra ósemka. Dobre wyszkolenie techniczne. Jak najszybciej niech się ogra w lidze. Na chwilę obecną trio Matić-Fred-Pogba jest optymalne.

3. Sanchez in, Rashford out. Widać po Chilijczyku, że zaczyna łapać wiatr w żagle, może jeszcze bez fajerwerków, ale idzie to w dobrą stronę. Jedyny, który potrafi zawalczyć i drugi po Martialu, który jest w stanie okiwać dwóch i więcej przeciwników. Rashford niech dalej trenuje, zwłaszcza przyjęcie piłki i wykończenie akcji, bo jest to u niego na bardzo słabym poziomie.

4. Lukaku częściej na ławce. Proste, nie strzela goli w kilku, kilkunastu meczach - to siada na rezerwie, bądź częściej jest zmieniany.

5. Transfery. Koniecznie obrońca, środkowy i prawy. Tylko czy np. z Tottenhamu będzie ktoś chciał przyjść do zespołu niżej sytuowanego? Raczej nie. Ale tu musi nastąpić wzmocnienie. Nie żałować grosza, tak jak Guardiola w City.
Pomoc. Do namówienia i wzięcia mógłby być Vidal. Nie gra w Barcie, a nam taki walczak bardzo by się przydał. Poza tym ma kolegę z reprezentacji u nas. Perisić - za wszelką cenę. Nawet 50 mln. Tu trzeba ratować sezon, a konkurencja dla człapiącego Rashforda i czasami Martial jest konieczna.

6. Trener. Widzę na naszej stronie, że Mou nadal ma duże poparcie. Kwestia dyskusyjna. Ja mimo wszystko jestem za zwolnieniem Portugalczyka, nie podobają mi się jego wypowiedzi o naszym klubie i krytyka niektórych zawodników. Problemem jest to, że nie ma wielu dostępnych trenerów na tę chwilę. Jest Blanc, dosyć ciekawa opcja. Może Giggs, ktoś z DNA klubu, ale on przejął reprezentację. Ja na miejscu włodarzy klubu poszukałbym kogoś w Niemczech, jest tam 2-3 trenerów godnych uwagi.

Niektórzy już zauważyli, że stajemy się powoli drugim Milanem, wg mnie już nim jesteśmy. To jest dobre kilka lat bez znaczących sukcesów, więc niby czemu mielibyśmy się czuć lepszymi od nich. Trzeba ratować markę klubu póki się da.
» 12 listopada 2018, 15:23 #336
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 14:54

derby w plecy i wysyp postów "zwalniaczy" za 3... 2... 1... oh wait.

W środę jakoś nikogo nie zwalnialiście kibice, że pożal się Boże... Young, Lindelof, Mata i nawet Fella byli ok...
"If you can't support us when we lose or draw, don't support us when we win."
» 12 listopada 2018, 14:53 #335
Michux3: Są ok , brakuje odpowiedniej jakości by grali w pierwszym składzie ale są ok ,a tutaj jest tak zawsze wygramy frajda i możemy pokonać kazdego ,przegrana to oznacza że jesteśmy dnem i powinniśmy spaść z ligi .Fellaini zagrał chyba wczoraj najlepiej , a co do wzmocnienia to wymaga tego na pewno defensywa .To że jest tendencja wyrzucania kazdego po przegranym meczu i gloryfikowania tych którzy nie grali np. Bailly
Co do transferów to trzeba sie pozbyć tylko tych graczy którzy nie dają nic drużynie czyt. Nie grają jak np.Jones,rojo ,darmian to taka trójka która nie wnosi nic do składu i rzadko nawet siedzi na ławce .
» 12 listopada 2018, 15:05 #334
TheDissfuller: Ja tam pamiętam, że wielcy obrońcy Mou stracili momentalnie pokorę po meczu z Juve i byli pewni zwycięstwa, przykładowo Pan Michux3.
Było ich dużo więcej i rekcili tych, którzy pisali, że nie mamy szans z City albo, że wygraliśmy z Juve na farcie.
» 12 listopada 2018, 15:09 #333
Michux3: Zawsze liczysz na zwyciestwo ,jak i cieszysz sie z zwyciestw czytaj z juve , co do pewności nie byłem ale rzecz jasna na zwycięstwo liczyłem . Nie kłóciłem się chyba że wygraliśmy z juve zasłużenie , choć tak uważam ,co nie zmienia faktu że troche szczęścia mielismy przy 2 bramce i poprzeczkach .ale czy to że mieliśmy szczęście oznacza to że niezasłużenie?
Co do meczu z city ,jesli ktoś przedstawiał swoje argumenty na korzyść city w logiczny sposób to ok .Nie brakowało jednak osób które pisały rzeczy typu "haha murarz cieśla czy inny budowlaniec zostanie zjechany przez wielkiego Guardiolę ,haha lingard kto to jest ? City nas zjedzie 10-0 wynik 6-1 jest zagrozony "
Czy coś takiego uważasz za przedstawienie swoich racji i chęć logicznej argumentacji ? Nie wydaje mi się
» 12 listopada 2018, 15:47 #332
ManCr7united: Young przydatnym zawodnikiem jest ale smailing darmian jones rojo to jusz dawno aut

Ale prawdę mówiąc totencham nic nie kupił i jest 4 w tabeli zdobył 27 pkt bramki 20 strzelonych i 10 straconych

Więc może zadac sobie pytanie kogo to wina murinho zawodników których miał w spatku po poprzedniku czy tych co sam kupił to 1 transfer to bally i reszta co po nim dolaczyla
» 12 listopada 2018, 14:08 #331
Diablo2018: Young, Smalling, Jones, Rojo, Lindelof, Darmian, Fellaini, Herrera, Lingard, Matic WON!!

Tak to jest jak Jose chce Alexa Sandro, Alderweirelda, Skriniara, Perisicia, Mandzukicia czy nawet takiego Mine.... nikogo mu te barany nie sprowadziły więc mamy klub jaki mamy, w sam raz na TOP8
» 12 listopada 2018, 12:36 #330
Magik1990MU: Lindelofa bym zostawił, bo chłop, mimo niewielkiego doświadczenia, spisuje się całkiem nieźle. Fella, Herrera i Matic w charakterze ławkowiczów mogliby też zostać. Reszta out, bez sentymentów. No ale dokładnie jest tak, jak piszesz: wesoła ekipa Edka nasprowadzała szrotu (i to za niemały hajs), a klasowi piłkarze, jak zawsze, przeszli nam koło nosa. Efekt jest jaki jest.
» 12 listopada 2018, 12:50 #329
Luke88: I Smalling i Lidelof potrafią bronić ale potrzebują kogoś klasowego żeby rządził w obronie. Fellaini zadaniowiec i tajna broń wchodząca z ławki. Od Herrery się odczep, od Lingarda też. Matić nadaje się tylko do autobusu i tylko gdy wszystko dobrze w nim funkcjonuje a tak nie możemy już grać. Reszta do widzenia plus oczywiście grubas i Sanchez.
» 12 listopada 2018, 13:23 #328
welllone: Mamy jednego zawodnika klasy światowej i jest nim DDG.
Mamy dwóch zawodników aspirujących do tego tytułu czyli Pogba i Martial.
Jest też kilku zawodników mogących grać na poziomie czyli Shaw, Rashford i Lukaku.
Reszta moim zdaniem w klubie takiego kalibru powinna być szerokim uzupełnieniem składu.
Wiadomo gdyby Sanchez grał jak powinien mógłby być w szeregu gdzieś obok DDG, ale jest jak jest czyli uzupełnienie składu.
Suma sumarum brakuje nam tak z 6 topowych zawodników. Dla balansu najważniejsze jest prawe skrzydło, oraz obrońca. Potem napastnik realny konkurent dla Kaku i prawy obrońca za Antonio.
Zobaczcie ilu mieliśmy napadziorów w 99 czy 2008 oraz innych latach z sukcesami. Zawsze jakiś cracker dający 25+ na sezon, plus solidne 15+ i zawsze coś dokładał 3 i 4 napastnik.
Obrona woła o pomstę do nieba, bramki wsadza nam każdy zespół. Więc mówienie, że mamy kompletny skład jest dalekie od prawdy. Obrońca i skrzydło mogłoby ustabilizować zespół i dawać konsekwencję.
Teraz chcemy grać trochę bardziej ofensywnie, ale zbieramy bęcki i musimy szarpać każde spotkanie.
» 12 listopada 2018, 12:14 #327
Spadkobierca: Z całym szacunkiem do zasług Davida, ale w obecnej formie to jest co najwyżej dobry bramkarz, a nie bramkarz klasy światowej. Ktoś się wczoraj rozpisywał, że tylko De Gea załapałby się do pierwszego składu Manchesteru City, a ja myślę, że byłby co najwyżej zmiennikiem Edersona.
» 12 listopada 2018, 13:23 #326
Magik1990MU: No tak, bo Ederson wczoraj pokazał poziom światowy. Zabawne jest, jak się ludzie potrafią skreślać nawet najlepszych, bo akurat zanotowali spadek formy. Od Davida się chłopie odczep, bo to top światowy. Jak wróci do formy, to znów będzie ratował United... o ile Edek nie pójdzie po rozum do głowy i nie zrobi porządku z tą pożal się Boże obroną.
» 12 listopada 2018, 13:36 #325
thecitizen: DDG > Ederson.

Nasz gk musi się jeszcze sporo nauczyć, przez jego dwa głupie wyjścia straciliśmy dwa gole i nie będzie rekordu defensywnego, choć drużyna zasłużyła - boli mnie to, naprawdę.

Poza tym DDG lepiej broni strzały, natomiast Ederson lepiej gra nogami, jest jeszcze młody i mam nadzieję, że ogarnie w końcu...
» 12 listopada 2018, 13:43 #324
Spadkobierca: Nie mówię tylko o tym spotkaniu, a o sezonie od początku.
» 12 listopada 2018, 14:33 #323
DevoMartinez: Jedyny mankament DDG to wyjscia z lini bramkowej i górne piłki, w tym sezonie akurat to bardzo widać. Jedyny ale bardzo znaczący bo jego brak zdecydowania zachęca jedynie rywali w posyłanie górnych piłek na 5-6 m i ile razy my tracilismy tak pod koniec meczy bramki. Pare sezonow temu chyba za LvG miewał jeszzcze problemy z utrzymaniem pełnej koncentracji ale od 2 lat już tego przynajniej ja nie zauwazam.
» 12 listopada 2018, 14:53 #322
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 17:20

welllone pamiętam doskonale pierwszy sezon De Gei w United, jak go spece na DP zwalniali za kiepską grę, że taki młody szrot za 17 mln funtów kupiono ;) no cóż spece wiedzo lepiej, przecież to ich własne ciężko zarobione funy Edek inwestuje w ten szrot ;)
» 12 listopada 2018, 17:19 #321
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 12:28

Klasycznie po przegranym meczu człowiek musi przekopywać się pomiędzy ogromem śmieciowych komentarzy pełnych płaczu, lamentu i zgrzytania zębami, aby dostać się do tych, które zawierają jakąś treść. Mam wrażenie, że średnia wieku obecnych tu płaczków nie przekracza 14 lat, bo aż głowa zaczyna boleć od wypisywanych głupot.

1. Zrozumcie w końcu drogie dzieciaczki, że Mourinho nie gra w FIFĘ i to nie on dokonuje tutaj transferów! Za kupowanie piłkarzy odpowiedzialny jest Edek i reszta zarządu. Na prawdę myślicie, że gdyby Mou miał wybór, to grałby Smallingami, Youngami i innymi wynalazkami? Trener oczywiście ma udział transferach, ale ogranicza się to jedynie do sugestii jaki piłkarz by się przydał.

2. Na przeciwległym biegunie jest City, ale tam schemat jest ten sam. To, że oni posiadają znacznie lepszą kadrę, to nie jest efekt geniuszu Guardioli, bo, tutaj mały spoiler, Pepik dostał silną kadrę już na starcie! Przez kolejne lata Araby dokupiły mu brakujące ogniwa i teraz ma w kim wybierać. A w kim ma wybierać Mou? Na prawej obronie hasa sobie przeciętny skrzydłowy, który potem został przemianowany na lewego obrońcę, natomiast teraz gra na prawej. Na prawdę myślicie, że po takich kombinacjach można stworzyć silną drużynę? Jeszcze za SAF-a mówiło się Walkerze... aż przyszło City i go wzięło. A u nas gra Young. Kolejny przykład: Smalling. Nasi sąsiedzi pozbywają się lepszego od Anglika Zabalety, by zrobić miejsce dla jeszcze większego piłkarza, a u nas Smoła trwa w najlepsze i jeszcze robi za lidera obrony...

3. Paradoks polega na tym, że piłkarze sprowadzeni za kadencji Mou w większości albo sprawdzili się w poprzednim sezonie, albo teraz wiodą prym. Problem polega na tym, że to jednostki i nie każdy będzie w stanie trzymać formę cały czas. A zastępstw brak, bo na zastępstwie jest szrot albo piłkarze o charakterze Groszka - czyli dobrzy jedynie z ławki na podmęczonego rywala.

4. Największym jednak chyba absurdem jest to, że ten mecz z City był dla nas bardzo kluczowy, a w rzeczywistości nie powinien być. Innymi słowy: jeśli jedziesz na stadion mistrza Anglii to powinieneś spodziewać się porażki. To po prostu jest wpisane w sezon. Nawet jakbyśmy z Szejkami przegrali u siebie to nie powinno to mieć większego znaczenia, bo to nie takie mecze decydują o mistrzostwie. Zobaczcie sobie sytuację City w kwietniu: przyjechaliśmy na Eithad, zwyciężyliśmy... a jedyną karą dla City było opóźnienie celebracji mistrzostwa o kilka dni. Pisząc inaczej: nasza pozycja w tabeli nie jest efektem takich meczów jak wczoraj, a wtop z "tuzami" pokroju Brighton czy Wolves. No ale to jest z kolei efekt posiadania obrony, który nie jest w stanie zatrzymać grających w tych drużynach world classów.

Tak więc płaczcie dalej, ale to nie sprawi, że Mou poleci, bo obiektywnie NIE MA obecnie nikogo lepszego na jego miejsce. A Scholesów, Giggsów i innych telewizyjnych ekspertów sobie darujcie. Tak samo Zidane'a, który byłby tutaj jak dziecko we mgle.
» 12 listopada 2018, 12:02 #320
RuudVN: zawsze broniłem Mourinho, ale czemu my nigdy nie ryzykujemy?
nie chodzi mi o końcówki i lagę na Fellainiego, my pressing zakładamy może przez 5min w meczu, biegnie Sanchez i/lub Lingard do pressingu, następnie dziura 30m i 8 zawodników bunkruje przed polem karnym, kontra zwykle nieskuteczna i bunkier

albo zaryzykuje i przegra albo przegra nie ryzykując bo z taką grą o top4 się nie otrzemy
» 12 listopada 2018, 12:13 #319
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 12:22

RuudVN wlasnie o tym pisalem nizej . Tak gramy bo Mourinho tak naszym zawodniką każe . Tylko biega 2 z przodu zawodników a reszta schowana . Nawet jesli jest szybki odbior piłki to nikt nie pokazuje sie do gry bo wszyscy stoja z tyłu . To wszystko wina trenera ze wszyscy piłkarze nie wywieraja pressingu i niepokazuja sie do ataku . Akurat rozumiem ze z City ciezko tak grac bo mogliby nam duzo bramek nastrzelac ale tak jest w prawie kazdym meczu . Zero pressingu z naszej strony . Taki Lukaku czy Lingard to zabiegaja sie bo sami nie sa w stanie nic zrobic skoro jest 5 -6 zawodnikow druzyny przeciwnej a tylko ta dwójka narzuca pressing
» 12 listopada 2018, 12:21 #318
Magik1990MU: @dlabigt23

Mourinho kilka dni temu ciekawie wyjaśnił, dlaczego w poprzednim sezonach grał bardziej defensywnie. W sumie powiedział tylko jedno zdanie: bo w ten sposób udaje się ukryć niedoskonałości zawodników. Dlaczego United nie gra pressingiem? Powód jest ten sam.

Zauważcie, że jak Diabły zakładają pressing, to jest to dopiero pod koniec meczu - gdy rywal jest podmęczony. Jednak jak rywal jest świeży, to pressingu nie ma... bo u nas grają wolne kłody. Przy stosowaniu takiego wariantu potrzebni są szybcy, zwrotni piłkarze... a teraz popatrzcie na Matica, Fellę czy też Smallinga. To samo się tyczy kontrataków. Ja się nie dziwię Mou, że ten każe (o ile faktycznie tak jest) zostawać piłkarzom z tyłu, skoro nasi genialni boczni obrońcy regularnie zostawiają autostradę na swoich bokach. Niech ci dwaj się jeszcze zapuszczą do ataku to profesorowie Chiellini i Bonucci nie wystarczą, aby załatać po nich dziury.
» 12 listopada 2018, 12:36 #317
dlabigt23: To po jakiego grzyba nie wystawia Pereiry , Freda czy Maty tylko takie klody ? Wedlug mnie teraz w srodku pola powinni grac tacy gracze jak Herrera , Fred i Pogba . Wlasnie tacy pilkarze zwrotniejsi ,szybcy i kreatywni . Do tego na skrzydlo dorzucilbym Pereire albo Mate zeby zmieniali sie pozycjami.
» 12 listopada 2018, 12:56 #316
RuudVN: Fred, Herrera, Lingard, Sanchez, Rashford, Martial
tak jak mówisz wolne kłody
my nie gramy na odzyskanie i posiadanie piłki bo nie umiemy tego robić, to jest jedyne wyjaśnienie
gdyby Mou miał zdecydowanie lepszy skład to też by grał zachowawczo ale z tyłu byłoby 0 a z przodu Ronaldo czy Messi zawsze coś strzelą

podobnie jak Mou gra Juventus Allegriego, tylko tam jest kim grać i nawet City w starciu z Juventusem faworytem nie będą
» 12 listopada 2018, 13:01 #315
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 13:08

A dlaczego Mou w Chelsea odstawiał Matę na boczny tor? Bo Hiszpan jest słaby w obronie. Perreira to też piłkarz nie najlepiej grający bez piłki. Jeśli zaś chodzi o Freda, to pewnie nie jest jeszcze gotowy na takie mecze i takich rywali. Nie bez powodu Mou na razie nie daje mu dużo szans.

@RuudVN

Martial dopiero uczy się gry w obronie. za van Gaala nie musiał tego robić, bo wówczas udawaliśmy Barcelonę. Rash akurat sobie nieźle radzi w tym aspekcie, ale przez inne czynniki siedzi na ławie. Lingard? Widać było wczoraj w jakiej jest formie. Sanchez jak najbardziej potrafi biegać, ale ile to przynosi pożytku? Dawny Alexis robił spory popłoch w szeregach rywala... ale właśnie - dawny.
» 12 listopada 2018, 13:02 #314
Magik1990MU: I jeszcze jedno: przy pressingu wychodzi się wysoko całą drużyną, więc konieczna jest dobra obrona, a u nas grają geniusze destrukcji. Co nam więc po pressingu, jak wystarczy jedno nieszablonowe podanie i już jest stuprocentowa okazja dla rywala. Na bokach regularna autostrada, bo Shaw i Young w nosie mają krycie, a za środek opowiada... a zresztą, nie będę się ciągle pastwić nad Smaliingiem. Przynajmniej Davidek się nie nudzi.
» 12 listopada 2018, 13:21 #313
Spadkobierca: A efektem dostania tak genialnej kadry w spadku była rewolucja w składzie, której dokonano na zamówienie Pepa. Pamiętasz pierwszy sezon Pepa w Premier League? Czy przewinąłeś od razu do dominacji w poprzednim sezonie?

Oczywiście, Ed jest odpowiedzialny w dużo większej mierze za ten bajzel niż Jose, tutaj nawet nie ma co się oszukiwać. Jose nie został tu zatrudniony jako trener mający coś faktycznie zbudować. On tu przyszedł, bo komuś zaświeciły się oczy dolarami, gdy zobaczył finansowe korzyści z ciągnięcia wojenki Jose vs Pep. Wizja budowy składu Eda nie pasuje do Jose, bo Jose nigdy nie potrafił zbudować drużyny na przyszłość, nie potrafił lepić z gliny. On musi dostawać piłkarzy gotowych, układać gotowe klocki. Inaczej wygląda to jak wygląda.

Trenerzy są, oczywiście, że są. Problem w tym, że większość ludzi żyje wizją "byli już najlepsi, teraz nie ma nikogo lepszego i nigdy nie będzie". Lecimy w dół kochani, poza finansowymi aspektami nie jesteśmy w stanie zaoferować nic więcej szkoleniowcom. Osobiście chciałbym widzieć tu tego trenejro Wisienek i jakiegoś ogarniętego asystenta do pomocy mu.
» 12 listopada 2018, 13:33 #312
Magik1990MU: O jakiej Ty człowieku rewolucji kadrowej mówisz? Pepik przychodząc do City zastał takich piłkarzy jak Aguero, Silva, Fernandino czy de Bruyne. Przewiń sobie jeszcze dalej, a zobaczysz, że początkowa ekipa Guardioli potrafiła zajść do półfinału LM, a w nim postawić się Realowi. Pierwszy sezon miał słabszy, bo to był sezon poznawczy - zarówno pod kątem składu, jak i nowej ligi.

"Wizja budowy składu Eda nie pasuje do Jose, bo Jose nigdy nie potrafił zbudować drużyny na przyszłość, nie potrafił lepić z gliny."

Piszesz to na podstawie syndromu 3 sezonu? Czy powtarzasz te bzdury po hejterach? Za Mou chociażby Real przestał się kompromitować w LM, gdzie miał serię, nie pamiętam dokładnie, 7? 8 sezonów pod rząd zakończonych na 1/8? To, co osiągnął później Real, było efektem pracy od podstaw Mourinho. Po drugie: jeśli wizją Edka jest kupowanie sikaczy, by stworzyć pozory pełnej lodówki, zamiast kupić zgrzewkę dobrego piwa (która i tak by wyniosła tyle, ile te sikacze), to... ja nie wiem jaki trener będzie odpowiedni do tej wizji.

"On musi dostawać piłkarzy gotowych, układać gotowe klocki"

A Pepik nie musiał? Zidane też nie?

"Osobiście chciałbym widzieć tu tego trenejro Wisienek i jakiegoś ogarniętego asystenta do pomocy mu"

United nie może sobie już pozwolić na eksperymenty na ławce trenerskiej, nie te czasy.
» 12 listopada 2018, 14:06 #311
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 15:04

Pełna zgoda Magik, już nawet Neville przejrzał na oczy i stwierdził, że na ten bajzel United po prostu się nie znajdzie lepszego niż Mourinho.

A Mourinho wyjaśnił krótko i na temat - Fella po kontuzji więc scenariusz który wypalił w Turynie (wejście Felli na podmęczonego rywala) tutaj nie miał szansy się ziścić.

A kilku roszczeniowych speców chyba zapomina, że:
- Fella po kontuzji
- Lingard po kontuzji
- Matić po operacji brzucha, po której nie może wrócić do formy
- Herrera który w tym sezonie ile rozgrał minut? będzie chociaż 60?

Nie będę odnosić się do jakości piłkarzy, bo Ci - czego oczywiście spec od Fify nie zauważają, mają zwyżki i obniżki formy - ale nie ulega wątpliwości, że ławkę mamy krótką.
Zwalnianie kogokolwiek, nawet Darmiana to samobójstwo.
» 12 listopada 2018, 15:03 #310
snatch: @Magik1990MU

Mnie to zastanawia jedno, jeśli zdajesz sobie sprawę ze śmieciowych komentarzy to czemu dodajesz kolejny, i to taki długi, że trudno go przewinąć. I na dodatek wmawiasz ludziom, że to Edek narzuca/ał Mou i LvG jakim mają grać stylem i jakimi zawodnikami. Przeanalizuj transfery LvG oraz Mou i zobaczysz, że się znacznie różnią co oznacza, że każdy z managerów sprowadzał zawodników pod siebie. Ale ze względu na to, że Man United przez ostatnie lata nie spisywał się najlepiej, przede wszystkim chodzi o nudny defensywny styl nie jest ciekawym kierunkiem dla dobrych piłkarzy, wiec ciężko nam jest sprowadzić każdego zawodnika, bo są też inne drużyny...

Mou sprowadził przecież Bailiego oraz Lindelofa a gra Smallingiem i resztą bo się okazało, że transfery nie wypaliły. Każdy zawodnik, który do nas przychodzi nie prezentuje tego samego poziomu z poprzedniego klubu, a jak już prezentuje to im dłużej jest u nas tym gra co raz gorzej. Zaczynając od Di Marii, kończąc na Lukaku, więc dziwne jest to, że na ponad 20 nowych transferów żaden nie wypalił...
» 13 listopada 2018, 06:15 #309
snatch: @Magik1990MU
Guardiola wydał na transfery 600 mln. Mają przede wszystkim całą nową obronę (Mendy, Laporte, Stones, Walker w bramce Enderson), która działa. Ponoć odmienił Sterlinga, który był jeźdźcem bez głowy. Ten jeden argument świadczy o tym, że nie masz bladego pojęcia o czym piszesz a na dodatek wyzywasz innych od dzieciaczków...
» 13 listopada 2018, 06:41 #308
GingerBoy: Możemy się zgadzać lub nie, ale fakt jest jeden-Mourinho kadrę ma taką, jaką chciał. Nie przekonacie mnie, że ta sraczka,którą widzimy na boisku w wykonaniu naszych graczy, to wina tego, że Mourinho nie dostał tego ukochanego prawego skrzydła i ŚO. Serio myślicie, że dwa transfery odmieniły by tą drużynę? Wątpie. Pozbycie się Mikiego to był jednak błąd, bo Ormianin wyglądał na prawym skrzydle lepiej niż Rashford, Mata, Lingard i Sanchez razem wzięci. Inna sprawa, że nikt nie mógł przewidzieć, że Sanchez będzie tak słabo wyglądać. Prawda jest jednak taka, że Mourinho dostał wszystko, czego potrzebował do zbudowania dobrej drużyny-nie mówię najlepszej, ale lepszej niż to, co oglądamy teraz. Po takim czasie jednak jakieś schematy, zachowania powinny być wyćwiczone, a nie widzimy nic. Przykro było patrzeć wczoraj na zderzenie futbolu totalnego z totalnym bałaganem, ale trzeba przyjąć do wiadomości, że takie są fakty. United nie kojarzy się aktualnie z niczym-z żadnym stylem, z żadną tożsamością. Już wolałem tiki-take za LVG, bo przynajmniej było to COŚ, a teraz każdy mecz wygląda inaczej.
» 12 listopada 2018, 12:00 #307
dlabigt23: Dokładnie . Ja niewierze ze mamy az takich słabych piłkarzy i wszyscy sa do bani . Ciagle skupowanie , wyprzedawanie a okazuje sie jednak ze niektorzy zawodnicy ktorzy opuscili nasz klub mogliby sie teraz przydac bardziej niz tych co mamy w skladzie . Naprzyklad teraz nikt nie pogardzilby Mikhitaryanem , Evansem , Chicharito czy Di Maria . Mourinho chcial Sancheza myslal ze ten mu dup*** uratuje a tutaj niefart i mamy to co mamy . Nietrafione decyzje , ciagle sprzedawanie tych co kupilismy i kupywanie innych . To w ogole widac ze sie nie uklada . Jak bronilem Mourinho w zeszlym sezonie to w tym nie ma przebacz . Nie ma w ogole nadal wypracowanych schematów ataku pozycyjnego i zadnego pomyslu na gre . U Mourinho pressing nie nstnieje i tak bylo w kazdym z jego poprzednich klubow dlatego tak to wyglada jak wyglada . Teraz gra oparta jest na szybkich przechwytach i stosowaniu pressingu a Mourinho tradycyjnie oddaje pilke rywalą i to nie nasi zawodnicy tak graja bo nie walcza tak jak niektorzy uwazaj ale tak graja jak im trener każe .Mamy potencjał moze nie na bycie mistrzem ale niewierze ze nie mamy skladu zeby grac lepiej i chociaz byc na tym 3-4 miejscu .
» 12 listopada 2018, 12:14 #306
GingerBoy: Ja za przegraną z City wielkich pretensji do drużyny nie mam...to że Obywatele są na innym poziomie było wiadome. Mam za to uraz za początek sezonu, kiedy to atmosfera w klubie była mega gęsta, a sprowokował to nikt inny, a właśnie Jose, kiedy to krytykował skład, piłkarzy. Jak widać Martial grać potrafi, Shaw podobnie-jedyne co potrzeba, to trochę podejścia indywidualnego i wystarczy. Teraz zamiast 12 pkt w plecy byłoby może 6. Niestety...wszyscy idą na przód, my się cofamy. Jose broniłem, myślałem że przyjście do United trochę go zmieni, ale niestety nici z tego. Jego filozofia już nie działa
» 12 listopada 2018, 12:24 #305
DevoMartinez: Jak mi ktos pisze "prawda jest jednak taka" to przestaje czytać. Nie wiesz jaka jest prawda chłopaczku więc nie objawiaj jej wszystkim w koło. Jose nie dostał zawodników których chciał, wystarczy czytać troszke angielską prase, czasem odwiedzic redcafe...i samemu czasem pomysleć w którym normlanym klubie w obronie gra dwóch wiekowych skrzydłowych i 10tka na skrzydle od x lat.
» 12 listopada 2018, 14:41 #304
GingerBoy: Nazywając tak kogoś od razu atakujesz-w sumie nie wiem po co, ale może tak mają Ci, co nie potrafią dyskutować. Też nikt Ci czytać nie każe.
Argumentem o prasie sam jednak potwierdzasz, że słowo, którym mnie nazwałeś idealnie pasuje do Ciebie, skoro twierdzisz, że prasa prawdę Ci powie. Ale skoro tak-proszę, wymień zawodników, których chciał Mou. Chętnie posłucham. Tylko pewny bądź.
A co do wygłaszania własnych opinii-będę to robić i jeżeli nikogo nie obrażam i nie atakuje bez powodu mam do tego pełne prawo-powinieneś o tym pamiętać, szczególnie po wczorajszych uroczystościach (chyba że wyznajesz politykę tfu religię bardzo popularnej ostatnio partii) MĘŻCZYZNO
» 12 listopada 2018, 14:59 #303
DevoMartinez: Nazywając jak? Przeciez sam sobie taki nick wybrałeś i tak Cie własnie nazwałem, ni mniej ni więcej więc czemu się bulwersujesz. Nie chce mi się juz tu produkować bo tu same alfy i omegi którym sie 5 min nie chce poswiecic zeby poczytac cos wiecej niz dp i pomyślec samodzielnie... ok opinie wygłaszaj ale nie wciskaj ludziom, ze prawda jest taka i siaka bo nikt na nia nie ma monopolu.. .a jak juz sie je próbuje wygłaaszać to warto mieć nieco szersze spojrzenie niż Mou zły, piłkarze swietni i wystarczy miec odpowiednie do nich podejscie. Jak widać Mou dobrze robił skoro potrafił wykrzesac z Shawa i Martiala coś co prezentują teraz. Gdyby im odpuscil to pewnie popadli by w przecietnosć już na stałe. Zresztą nvm
» 12 listopada 2018, 15:42 #302
GingerBoy: Serio tak Cię irytuje zlepek słów, który jest używany tak wszechstronnie. Zacząłem tak zdanie i tyle. A mój nick nie ma żadnego znaczenia, pewnie tak jak twój. No ale okej,niech Ci będzie. Pozdro
» 12 listopada 2018, 16:52 #301
ruffnecky: zobacz jak transfer jednego obrońcy w Liverpoolu odmienił ich statystyki
» 12 listopada 2018, 17:23 #300
Szerszenix: Wczoraj w podstawowej jedenastce City grało 7 graczy, których zakupił Pep - bramkarz, cały blok obronny, jeden pomocnik, jeden napastnik. Dokonał trzech zmian, dwie z nich to jego zakupy.

W jedenastce United grało dwóch graczy zakupionych przez Mou - Lindelof oraz Matic. Jose dokonał trzech zmian, dwie z nich to jego zakupy - Sanchez oraz Lukaku.

Na boisku łącznie pojawiło się 9 zakupów Pepa i 4 zakupy Jose. Gracze, których nie zakupił Pep, to: Fernandinho, David Silva, Sterling, Aguero oraz Foden.

Gracze, których w spadku dostał Jose i byli na boisku, to: De Gea, Shaw, Smalling, Young, Herrera, Fellaini, Martial, Rashford, Lingard oraz Mata.

Jak czytam durne pytania w stylu "serio myślicie, że dwa transfery odmieniłyby tę drużynę?", to mnie krew zalewa. JEDEN trafiony transfer jest w stanie odmienić drużynę, chyba gościu piłki nożnej nie oglądasz.

Liverpool vs Fulham - 8 piłkarzy podstawowego składu to zakupy Kloppa.
CP vs Tottenham - 8 piłkarzy z podstawy od Pochettino.

Tottenham za kadencji Pochettino sprzedał ~30 graczy, zakupił 22.
Liverpool za Kloppa sprzedał ~20, zakupił 13 graczy.
City za Pepa sprzedało ~20, zakupiło 22 graczy.
United za Mou sprzedało ~10 i zakupiło 10 graczy.

Mourinho gra drużyną, którą mu wręczono i miał z tym działać, dodatkowo blokując transfery graczy, których sobie upatrzył, podczas gdy topowe drużyny rok w rok uzupełniają swoje składy zachciankami trenerów, więc może skończcie robić z siebie znawców za dychę i przeanalizujcie kilka rzeczy, zanim zaczniecie pisać te bieda-komentarze.
» 12 listopada 2018, 19:12 #299
ruffnecky: Szerszenix ohoho jaki punch :)
ciekawe czy jakikolwiek "zwalniacz" na to odpowie
» 12 listopada 2018, 21:41 #298
GingerBoy: Zapytaj Mourinho,czemu tylko 2 graczy z jego wspaniałych transferów grało a resztę siedzi na ławce(Pogby nie liczę),albo nie wchodzi na boisko.
» 12 listopada 2018, 22:28 #297
GingerBoy: DDG-Dalot-Bailly-Lindeleof-Shaw-Pogba-Matic-Fred-Sanchez-Martial-Lukaku. Na 11 graczy masz 8 sprowadzonych przez Mourinho. Gdzie Ty tu widzisz skład odziedziczony? A to,ze Ci gracze nie grają to już inna sprawa.
» 12 listopada 2018, 22:35 #296
Szerszenix: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2018 00:52

"Zapytaj Mourinho,czemu tylko 2 graczy z jego wspaniałych transferów grało a resztę siedzi na ławce(Pogby nie liczę),albo nie wchodzi na boisko."

Parafrazując - zapytaj Pepa, czemu tylko 7 graczy z jego wspaniałych 22 transferów grało, a reszta siedzi na ławie albo nie wchodzi na boisko.

oraz

"DDG-Dalot-Bailly-Lindeleof-Shaw-Pogba-Matic-Fred-Sanchez-Martial-Lukaku. Na 11 graczy masz 8 sprowadzonych przez Mourinho. Gdzie Ty tu widzisz skład odziedziczony? A to,ze Ci gracze nie grają to już inna sprawa." - czemu nie wymienisz pełnej kadry, gdzie na 25 graczy (pominę trzeciego bramkarza), Mourinho sprowadził sobie 8? Ojej, czyżby obrazek mienił się wtedy lekko innymi kolorami i gadanie od rzeczy nagle okazało się właśnie tym - gadaniem od rzeczy?

Spoko, dopełnię obrazu, żebyś nie musiał szukać, bo to najwyraźniej wyższy poziom merytorycznej rozmowy - Manchester City - 27 graczy w kadrze (pomijając trzeciego i czwartego bramkarza) - 12 to zakupy Pepa. 44.4% zarejestrowanej kadry City to dzieło Pepa, 32% to dzieło Mourinho w United. 12-8 = 4 zawodników mniej. Wiesz co daje posiadanie czterech zawodników więcej? Ano przykładowo całkiem nowy blok defensywny, a jeśli Lindelof nadal będzie się rozwijał, to wtedy nawet nie musi być całkiem nowy, a starczy dwóch nowych defensorów, wtedy można jeszcze sobie dorzucić jakiegoś prawoskrzydłowego i napastnika.

Podsumowując - 8 z 10 transferów Mourinho jest w zarejestrowanej kadrze, 12 z 22 transferów Guardioli jest w zarejestrowanej kadrze. 80% transferowych zabaw Mou znajduje się w oficjalnym zestawieniu, 54.5% transferowych zabaw Pepa znajduje się w kadrze City.

Nie dość, że większość z was - krzykaczy, nie potrafi przeczytać posta/artykułu/wywiadu ze zrozumieniem, to jeszcze sprawiacie wrażenie, jakbyście pozamieniali się na rozumy z wojsiłką, bo rzucacie takimi farmazonami, że zastanawiam się, czy to nie jest jakaś turbo wkręta...

Zliczając wartość zawodników, to w meczu nie zagrało 120 milionów euro United i 135 milionów euro City - patrz pan, znów City wypada gorzej na tym tle - ach ten Pep, wypie*dala tonę hajsów, żeby potem sadzać na ławkę albo nawet nie brać do składu, co za złamas, City powinno go pogonić!! - To jest mniej więcej ten wasz poziom rozumowania.
» 13 listopada 2018, 00:51 #295
GingerBoy: No dobrze, wyliczasz jakieś procenty i ilość wydanej kasy. Oblicz jeszcze centyle, bo tylko tego brakuje. A jak tak się o te pieniądze upominasz,to porównaj ile wydał trener Tottenhamu a ile nasz.
Okej Guardiola ma więcej graczy ,,swoich",ale jak widzisz liczba ta jest niewiele większa. I nie jest na tyle duża,żeby tak jak mówiłem, a zapewnie nie wylapales-być drużyna lepszą niż aktualnie jesteśmy. Nie mistrzem,bo do tego potrzebujemy faktycznie wzmocnień. Ja tylko mówię o tym,że transfery Mou są nietrafione. Sam Jose nie wystawiając tych graczy po części się do tego przyznaje. Chyba temu nie zaprzeczysz?
A te ileś procent nie uzasadnia takiej straty pkt do City na koniec tamtego sezonu, czy tak słabego startu tego sezonu. A jeżeli nie widziałeś piłkarskiej różnicy w przygotowaniu przez trenera,to może powinieneś zostać jednak matematykiem,skoro tak lubisz wyliczać procenty
» 13 listopada 2018, 09:02 #294
DevoMartinez: Jak ktos rozumie to co czyta to by zrozumiał, że transferowe niewypały to rzecz normalna. Skoro u Guardioli co drugi z kupionych przez niego graczy sprawdził się i łapie sie do składu a u nas gra 80% z zakupionych to albo my mamy super scouting i wybieramy perełki w przeciwienstwie do city albo po prostu gramy tym co mamy bo nic innego nie dostaniemy. Ty GingerBoy ogolnie nie przyswajasz. Jesli dla Cb 4 graczy w składzie więcej to niewielka różnica a przypominam, ze na boisku gra 11 to szkoda czasu na tłumaczenie czegokolwiek...
» 13 listopada 2018, 10:59 #293
GingerBoy: Ale ja się nie upieram przy tym,że transfery tu noc nie dadzą. Ale!
Nawet 4 transfery nie oznaczałoby, że Ci zawodnicy będą grać, bo jak widzimy gracze, którzy do jaś przyszli nie grają.
Chodzi mi o to,ze moim zdaniem Jose nie ma aż tak mizernego składu, żeby nawet w meczu z City nie pokazać nic-zgrania, pomysłu na akcje.
Gdyby pomysł był, ale do jego 100%realizacji brakowałoby talentu to ja rozumiem. Z City nie zagraliśmy nic,to samo z Juve. Mourinho was oślepił tym,że nie dostał od zarządu wsparcia, a dostał.
» 13 listopada 2018, 11:23 #292
ruffnecky: Fellaini - po kontuzji
Lingard - po kontuzji
Matić - po operacji brzucha, po której wciąż ma zniżkę formy

Dopowiesz sobie resztę Gingerboy?
» 14 listopada 2018, 01:05 #291
atos1987: Chyba nikt nie spodziewał się tego że możemy wygrać z city. Mecz z Juventusem to zwykly fart.
Nie możemy być na poziomie czołowych klubów europejskich mając w składzie sredniakow piłkarskich. Inne kluby się Wzmacniają zawodnikami prezentujących dobry poziom, a United kupuje "wieczne" talenty. Kto u nas ma grać? No kto? Tu jest zlepek slabiakow ktorym wyjdzie mecz jeden na 10. Jedynym pilkarzem na poziomie swiatowym w naszym klubie jest De Gea. Martial jesli bedzie prezenrowal sie jak ostatnio tez moze byc kims. Pogba temat zagadka a reszta odpadki. Lukaku cien siebie, az oczy bolą jak sie go ogląda. Tamten sezon nam sie jakos udal. Ten moze byc bardzo slaby jak dalej zawodnicy będą grali w ten sposob.
» 12 listopada 2018, 11:26 #290
Bylak: Pierwszy raz od 1977 roku Manchester United po 12 kolejkach ma ujemny bilans bramkowy. Kolejny niechlubny rekord.
» 12 listopada 2018, 10:59 #289
dlabigt23: Kubeł zimnej wody sie przydał . Mecz z Juventusem to czysty fart . City nas poprostu skrzywdziło a juz w ogole jak w koncowce grali sobie z nami w dziadka . Masakra jaka to jest przepaść . . Zero pressingu , zero walki tylko typowa obrona i czekanie az City sobie pogra piłeczka . Tak oczy bolaly ze masakra . Nawet nie potrafilismy wymieniac pilki , glupie straty . Znow czekalismyy na fart tak jak w meczu z Juventusem . Moj kolega co nie interesuje sie piłką sam stwierdził ze w ogole ci czerwoni nic nie graja i niebiescy ich osmieszaja . Zapytal sie mnie czy to taki wyjatkowy mecz czy tak zawsze graja , sam byl chlopak w szoku . Aż uszy bolaly co tutaj dduzo gadac .. Mysle ze z Mourinho to my nic nie ugaramy tutaj potrzeba zmian bo tutaj nie bedzie lepiej
» 12 listopada 2018, 10:57 #288
mpowerm3: Chyba nikt nie jest zaskoczony takim wynikiem prawda? Chyba nikt nie myśli że możemy rywalizować z najlepszymi drużynami? Jak ktoś myśli inaczej to ma bardzo wyrafinowane poczucie humoru :)))

Bye Bye murinho = Ufff ohhhh ahhhh
» 12 listopada 2018, 10:50 #287
Diablo2018: Za 2 tyg wygrana 1:0 z Crystal Palace i komentarze "wracamy na właściwe tory" ahahaha.

Ja to już przyjmuje spokojnie. Od 9 sierpnia nie wierzę w ten zespół. Jose prosił, błagał o 2 transfery bo wiedział że nic z tej ekipy nie będzie a Woodward go po prostu olał.

To nie wina Jose... to wina Zarządu. To oni trzymają w tym klubie piłkarzy al'a Young, Lindelof, Smalling, Jones, Rojo, Herrera, Fellaini, Lingard, Matic.... przecież tych piłkarzy nie powinno być na Old Trafford.

Nie ma obrony, nie ma pomocy, nie ma prawego skrzydła, nie ma napastnika. Są za to antypiłkarze na poziomie Swansea, najemnicy (Lukaku, Pogba, Alexis). Najbardziej mi szkoda De Gei. Chłopie, ratuj swoją karierę i uciekaj do Juventusu.
» 12 listopada 2018, 10:19 #286
soldier: Jose dostał kasę na prawego pomocnika. Kupił Sancheza. Tyle w temacie.
» 12 listopada 2018, 10:40 #285
soldier: Przedtem też dostał: kupił Mkhitaryana...
» 12 listopada 2018, 10:41 #284
ArktoS: Jak już zdążyliśmy zauważyć, to nie Jose kupuje piłkarzy w tym klubie, tylko nasz dyrektor.
» 12 listopada 2018, 10:49 #283
matizek92: Ostatnio pojawil się artykuł, że Jose chcial kogos innego niż Sancheza a sprowadzili mu gwiazdę Arsenalu, bo okazja :)
» 12 listopada 2018, 11:15 #282
primasort: Lukaku,Lindelof,Matic,Sanchez,Bailly czy Dalot to transfery Siwego tak samo jak nowy kontrakt dla Podsiadło,skończcie wszystko zwalać na Edka,bo Siwy wydał nie wiele mniej od Guardioli,a progresu brak
» 12 listopada 2018, 11:15 #281
matizek92: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 11:22

Wydal mniej, mając o wiele gorszą kadrę, nie widzisz tego? Jose ma swoje za uszami i uważam, ze powinien odejść - dla swojego dobra, bo jego kariera w tym klubie sie wali. Piszecie kogo sprowadzil, szkoda tylko ze potrzeba 2 x takich graczh jeszcze. Wszyscy sie wzmacniaja, a my jedziemy dalej taką obroną. Dalej nie ma prawego skrzydla. Kupili Freda, który nie wzmocni od razu składu...Szkoda na to patrzeć. W tym klubie nic nie jest na miejscu i szlak mnie trafia jak widze kto tu gra, kogo ściągają i jak prezentuje się sposób naszej gry. Tu nic nie pasuje
Kilka lat bez trofeow, przebudowa skladu i cos ruszy. Tylko patrząc na Was to nikt tu nie dostanie wiecej niż kilku miesiecu, bo zaraz zwalniac. Nawet jak bedzie Zidane czy inny wynalazek.
» 12 listopada 2018, 11:19 #280
ruffnecky: Diablo to co tu robisz śmieszny człowieczku na tygodniowym koncie?
» 12 listopada 2018, 15:06 #279
Gallacher: Przejmujecie się porażką,w Monaco mają gorsze problemy :D
» 12 listopada 2018, 10:13 #278
Me89v2: Następne kolejki to min.

Totki z Chelsea, wisienki u siebie z Arsenalem

Totki z Arsenalem i potem jeszcze my z Arsenalem.

Jak dobrze pójdzie to.mozemy być bardzo blisko top4 za 3 kolejki i trochę się poludzic jeszcze tym sezonem :D
» 12 listopada 2018, 09:33 #277
dev13: Zegnamy Mourinho i zaczynamy prace od podstaw jest bardzo wiele do zrobienia ta ekipa sie skonczyla :(
» 12 listopada 2018, 09:21 #276
ruffnecky: dev "speców" na dwumiesięcznych kontach rozumiem, bo to pewnie te same trole po raz kolejny wybanowane ale Ty? Skończ wreszcie biadolić ;)
» 12 listopada 2018, 15:08 #275
Czerwony123: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 09:19

Kiedy ostatnio widzielismy jak utd gryzlo trawe? Wlasnie. .. Jose to park jurajski, przezytek, który umie bronic sie swoimi wynikami na wikipedii! Manchester utd to najwiekszy klub w jakim pracowal I widocznie go to wszystko przerasta. Taki Mata który nabral troszke wiatru, siedzi na lawie 😂 Pereira, który ma potencjal co? ... gosciu poddaje mecz na samym starcie w tak waznym dla nas meczu! Zero taktyki, pomyslu, walecznosci. Caly czas wierze, ze mamy pilkarzy dobrych, wyniki to tylko bledne rozumienie swiata pilki przez Jose . Nie bede mu odbieral sukcesow bo zdobyl wiele tylko ,ze to nas nie dotyczy . Wczoraj paru malych hobbitow z city, rozjechalo jego wielkie ego I jego dryblasow bez problemu a on jeszcze twierdzi, ze bylismy w grze do 85 min 😂 to jak bylismy w grze pokazalo jak stering, sane I foden przez pare min grali sobie w klepke czekajac az nasze asy do nich doskocza. Widzialem starch w oczach naszych pilkarzy w tym momencie. 3-1 to najmniejszy wymiar kary bo Obywatele mieli wyrabane patrzac na to co my potrafimy. Lindelof? Gdzie mu do takiego Laporte, który chyba jest jednym z najlepszych transferow ostatnich lat. City, robi sie szalenie niebezpieczne bo pilkarze ich dorosli do czegos wiecej, zrozumieli filozofie pepa . Strzelic 15 goli w tydzien czasu, gfzie utd ma 20 od poczatku sezonu jest czyms wyjatkowym. Dla mnie jose out bo wierze, ze nasi moga grac lepiej.
» 12 listopada 2018, 09:17 #274
mycka86: Akurat gryzienie trawy jest jedyną z niewielu rzeczy jakie nam się regularnie zdarzają. Mata nabierał wiatru w żagle ? Mówisz o dobrym strzele z wolnego 1 na 10 meczów i truchtaniu po boisku przez resztę czasu?
» 12 listopada 2018, 09:32 #273
Czerwony123: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 09:52

Wychodzac Maticiem, fellanim to lepsze rozwiazanie? ,Mata? Pilkarsko pilkarz sredni ale ma czsami przeblyski czego o maticiu I fellanim powiedziec nie mozna. Znow bylo parkowanie busa. Wole przegrac z mata, pereira jak poddac mecz przed startem. Nastepnie to 52 milionowy Fred, co on rzeczywiscie jest tak slaby? Jose out!
» 12 listopada 2018, 09:49 #272
Czerwony123: Trzeba zrozumiec tez jedno, ze pieniadze tak do konca nie graja na boisku! City za manciniego mialo tez potezny zespol, pelegriniego tak samo. Czy byli w stanie tak zdominowac lige jak teraz to robia? Nie . Nowoczesny menager to postawa w dzisiejszych czasach. Jose wydal 80 mln mniej jak city gdzie sanchez, Ibra przyszli za darmo. Ewidetnie jest to problem z menagerem jak dla mnie. Oczywiscie nie musisz sie ze mna zgadzac. Pozdro
» 12 listopada 2018, 10:03 #271
Magik1990MU: Po pierwszym zdaniu przestałem czytać. Ktoś ci płaci za pisanie tych pierdół?
» 12 listopada 2018, 11:43 #270
mycka86: Ale Matic i Fellaini grają na innych pozycjach od Maty. To jakby napisać czy dla City jest lepiej gdy wychodzi Fernandinho zamiast Davida Silvy? Mata od 2 sezonów gra generalnie bardzo słabo, nic do niego nie mam, ale przebłysk 1 na 10 meczów to za mało żeby grać w takim klubie.
» 12 listopada 2018, 13:08 #269
RememberMe: Ale bym sie śmiał jakby przyszedł nowy trener i byśmy zaczęli grać jak Chelsea
» 12 listopada 2018, 08:59 #268
ruffnecky: czyli jak? Remis z United i z Evertonem?
» 12 listopada 2018, 15:15 #267
RuudVN: sprawa wygląda na prostą
obrońcę i tak musimy kupić czy to w lato czy w zimę
jak sezon poza top4 żegnamy trenera i zatrudniamy kogoś z ofensywnym stylem, jak nie mamy nic wygrać to choć bramek dużo zobaczymy (coś jak Borussia w tym sezonie, chodzi o styl bo w obronie to oni grają kryminał)
żadne Giggsy czy inne wynalazki
» 12 listopada 2018, 08:56 #266
Me89v2: Od wielu miesięcy United nie przebiegł w meczu więcej od rywala. Moim zdaniem wynika to z taktyki która nakazuje gościć każdego i wszędzie na swoim 30 metrze stać blisko i czekać co rywal zrobi.

City ma super skład do tego biegają najwięcej i nie patrzą co zrobi rywal tylko taktyka jest taka aby ten rywal nic nie zrobił.

Więc z czym do ludzi. Nowy trener i transfery i budowa teamu na nowo.
» 12 listopada 2018, 08:55 #265
gervasio2: Nie rozumiem czego niektórzy sie spodziewali? Mistrz Angli i jedna z najlepszych drużyn na świecie grała z sredniakiem ligi tylko głupiec mógł myśleć że po raz enty United będzie miało fuksa.Kibicuje MU od razu 10 lat i powiem szczerze nie wierzę już w tą drużynę tych pająków bez ambicji i woli walki.Gdyby murarz miał trochę pokory powinien odejść.
» 12 listopada 2018, 07:43 #264
brazylianwisnia: Bylem pewien że dostaniemy oklep od City ale czego było się spodziewać? Po co ta agresja w kierunku drużyny?zarzad latem pokazał że nie zależy im by gonić City.
» 12 listopada 2018, 10:05 #263
ruffnecky: Tracer, dobrze, że dajesz odpocząć naszym oczom i chociaż po wygranych meczach się nie udzielasz
» 12 listopada 2018, 15:18 #262
maklo9: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 06:44

No niestety musze przyznac ze Herrera slabo dzis zagrał, jakos pilka mu sie tak nie kleila do nogi, ale tez trzeba przyznac ze za bardzo w srodku nie mial z kim grac kombinacyjnej pilki, do tego Lingaard cos wogole bez formy, po jego stracie padla jedna z bramek, a 3 bramka to ewidentna wina Younga, nie potrafil utrzymac linii spalonego, gol Aguero padl po stronie Shawa, wiec Jose dobrze powiedzial ze stracilismy wszystkie bramki po naszych bledach.
A co do ewentualnej zmiany trenera to mysle ze zarząd powinien dać szansę jak juz ktos tu mowil komuś z class of 92 i mysle ze tym kims powinien byc Nicky Butt, trener united u19, moze by z tamtej druzyny sciagnal paru graczy
» 12 listopada 2018, 06:40 #261
vinnie123: Walkę o mistrza klub odpuścił jeszcze przed sezonem więc nie wiem skąd tyle osób negatywnie zaskoczonych meczem. Na plus w tym i innych ostatnich spotkaniach oceniam to, że piłkarze starają się jak tylko potrafią. Niestety potrafią mniej niż piłkarze city. Wstydzić się jednak może wyłącznie zarząd, a to duża poprawa w stosunku do pierwszych meczów w sezonie.
» 12 listopada 2018, 05:49 #260
DevoMartinez: Niestety większosć tego nie załapała po letnim okienku transferowym i jawnych przytykach Mourinho w stosunku do zarządu Utd. Póki klub nie zapewni menagerowi materiału do pracy to będziemy grali Youngami, Valenciami w obronie, w ataku mega talentami angielskiego futbolu jak Lingard czy Rashford i sprowadzali tuzy swiatowej piłki jak Baily, Lindelof czy Dalot. Skończy się tak, ze Glazerowie wydoją ten klub ile się da a gdy zyski zaczną spadać (no bo ile da się jechać na samej marce wypracowanej dekade temu) to sprzedadzą United jakiemus arabowi.
» 12 listopada 2018, 14:31 #259
LearningtoFly: No coz wynik dosyc spodziewany, podobnie jak i gra. Szczescie musialo sie skonczyc, bo ostatnie kilka spotkan to marazm z przeblyskami dzis zobaczylismy United w najslabszym wydaniu. Ludzie jak mozna bronic Mourinhio gosc jest juz w tym klubie ponad 3 lata, przez pierwsze 2 doslownie kupowal kogo popadlo i co?, cofamy sie w miejscu. O ile pierwsze 2 sezony bylem wyrozumialy bo byly wyniki i trofea, no to ten chyba juz powinien byc takim ktory mial nam dac odpowiedz na to czy druzyna jest gotowa do walki o majstra. Tymczasem blakamy sie pod koniec pierwszej 10, za tuzami jak bournemouth czy watford. Czy naprawde Jose Mourinhio potrzebował 3 lat zeby dojrzec ze tacy gracze jak Smalling, Jones, Rojo, Youngi, Valencie, Hereery, Rashfordy, Fellaini, Darmiany i tak w sumie mozna wymienic jesscze z kilku to goscie co najwyzej sredni nadajacy sie na jakies Soton czy Brighton. 3 lata mu to zajelo..., juz nie wspomne o transferze takiego Lindelofa ktory byl jego autorskim pomyslem, a gosc zagral dobrych meczy na palcach reki, czy Mikiego ktory gral kompletna kaszane. Wiecie co ja sie nie dziwie zarzadowi ze nie chcial inwestowac w Williany czy Perisicie wiekowych gosci, co do ktorych watpliwe jest nagle podniesienie jakosci gry, skoro zabulic za nich pewnie trzeba bylo by i duzo a jak mowie jakosc mogla by sie wcale nie zmienic. Mowicie ze Pep szasta jak leci, ale sobaczcie czy on kupuje wiekowych gosci?, sciaga raczej najbardziej utalentowanych ale MLODYCH zawodnikow tak zeby ta maszyna utrzymywala sie przez lata. A my co odpowiemy takim Perisiciem. Zwazywszy na taka a nie inna sytuacje uwazam ze Mou jest do odstrzalu, po prostu xamiast isc do przodu my sie cofamy...
Czy naprawde Arsenal, Chelsea i Tottki nadciagaly az takich class playersow zeby nas zjadac ?, a no w 2 z nich po prostu przyszli trenerzy ktorzy to jakos ulozyli, a w 3 jest ieden z najbardziej utalentowanych trenerow pokolenia, ktory zbudowal super sklad za stosunkowo male kwoty..
Myslicie ze Pogba by dzis az tak zmienil?, ja mysle ze moze gwalt w srodku bylby nieco mniejszy, ale watpie ze sam Paul uciagnalby cala gre.
Nie chce sie pastwic nad grajkami, ktorzy sa za slabi a siedza tu bo nikt inny nie da im takiej tygodniowki, wiec w spokoju u nas moga pracowac na emeryture.
Nie wierze w projekt Mourinhio, nie zyjemy w romantycznych czasach gdy trenerow zatrudniano sie na lata, w obecnym futbolu liczy sie suckes na juz a nie odcinanie kuponow przez 20 lat i liczenie ze taki Mou, LVG odpala.
Zarzad tez nie jest bez winy, bo w klubie brakuje dyrektora transferowego i to na juz, a nie ze za transfery odpowiada gosc ktory nie ma o tym najmniejszego pojecia.
Naprawde licze ze przyjdzie i dyrektor i trener z prawdziwego zdarzenia ktorzy to odbuduja. Jose niestety nie podolal i nalezy go pozegnac, bo po 2 niezlych sezonach otrzymujemy zimny prysznic, choc niewatpliwie spodziewany patrzac na poprzednie epizody Portugalczyka
» 12 listopada 2018, 03:39 #258
karassas: Dokładnie, Mourinho szedł do sklepu, wyciągał portfel i mówił poproszę obrońcę, najlepiej przeciętnego ale drogiego. W wielkich klubach trener daje co najwyżej listę zawodników których chce mieć, a kogo dostanie to inna sprawa.
» 12 listopada 2018, 18:21 #257
motos8: Oglądając mecz zwróciłem szczególną uwagę na to, że w składzie City nie było drewien. Mam na myśli, tam prawie każdy piłkarz jest szczególnie zwrotny, szybki, dynamiczny. Nie mówię nawet o skrzydłowych tylko o reszcie. W pojedynkach biegowych Rashford nie miał szans. Dopiero po tym meczu zrozumiałem słowa Garego Neville'a o Martialu. On nie potrafi wybiegać na pozycję, zwłaszcza przy kontratakach. Jego mocną stroną to wbieganie w pole po kombinacyjnej akcji trójkowej na jeden kontakt. Gdy jest przy piłce wiadomo już, że będzie tego próbował. Myślę, że porażka nie była winą Jose jeśli chodzi o taktykę, po prostu zawodnicy City przewyższali nas przygotowaniem fizycznym, szybkością i zwrotnością. Dodatkowo w trakcie pisania tego komentarza sprawdziłem średni wzrost United i City. City ma najniższy skład w lidze co podejrzewam nie jest bez znaczenia.
» 12 listopada 2018, 03:10 #256
Diabelred: Martialowi by stac sie lepszym grajkiem potrzebny jest po prostu taki nauczyciel:

youtube.com/watch?v=pqy8JQbwB3I

Sama wiedza teoretyczna to oczywiscie za malo, bo potrzebna jest tez praktyka wypracowana na treningach. Ide o zaklad, ze jakby Francuz trafil pod skrzydla Guardioli to Hiszpan zrobilby z niego jeszcze lepsza grajka niz Sane.
» 12 listopada 2018, 03:29 #255
cinek26: Przy dynamicznej i kreatywnej drugiej linii City, nasi zawodnicy wyglądali jak klocki.
Fellaini zagrał w miejsce Pogby, było zero gry do przodu.
Niestety z Maticiem, Herrera i Felainim nie mamy czego szukać z topowymi zespołami mającymi mózg rozgrywający piłki do przodu.
My przez ten środek pola nie mogliśmy się uwolnić z własnej połowy.
» 12 listopada 2018, 01:29 #254
Me89v2: Jak się wystawia klocków i zostawia kreatywność na ławce w takim mecz to liczy się na najniższy wymiar kary albo cud nad Wisłą. Taki to nasz menago jest. Z Juve się fartnelo na maxa i tyle. Z reszta nie tylko z juve. Inne ekipy gdyby zabiły wcześniej mecze to bylibyśmy teraz jeszcze dalej od top4.
» 12 listopada 2018, 08:57 #253
Me89v2: Raczej skończymy ligę na miejscach 5-6. Będzie nowy trener i choćby odbudowa miała potrwać kilka sezonów musimy próbować. Wynalazki na już jak lvg czy Mourinho zawiodły. Widząc obecny United toby zamiast smallinga perisic zamiast martiala itp to nic by nie zmieniło. Jose jest do wymiany jak i pół składu. Ale Portugalczyk już wydał masę siana i żaden ściągnięty piłkarz nie będzie stanowił o sile zespołu. Może poza Pogba
» 12 listopada 2018, 00:50 #252
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 17:27

a jak skończymy na 5-6ym i nie będzie nowego trenera to co zrobisz?
a) Skończysz biadolić?
b) Będziesz dalej biadolić?
c) Skasujesz konto?
:)
» 12 listopada 2018, 17:26 #251
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 00:52

Ustalmy fakty. Mamy 7 punktów straty do czwartego Tottenhamu który ma od nas lepszy bilans bramkowy co oznacza że brakuje nam 8 punktów do miejsca w TOP4 a konkurencja jest duża. Z Pucharu Ligi już odpadliśmy w kompromitujących okolicznościach. Ograła nas ekipa z Championhip dopiero uczącego się trenerki Franka Lamparda. Ogrywając Juventus najprawdopodobniej zapewniliśmy sobie awans do fazy pucharowej LM bo słabo dysponowana Valencia raczej już nie namiesza. Z jednej strony zwycięstwo w Turynie kibica cieszy ale trzeba patrzeć perspektywicznie. Jako że w tym sezonie nie liczymy się już w walce o tytuł chcemy chociaż zapewnić sobie awans do kolejnej edycji Champions League. Możemy to zrobić na dwa sposoby - poprzez ligę lub tryumf we wspomnianych rozgrywkach. Problem w tym że nasza obecna ekipa jest zwyczajnie za słaba i za mało doświadczona żeby coś osiągnąć w Europie. Nie wygramy tegorocznej LM i trzeba to otwarcie powiedzieć zamiast się łudzić czy bredzić o jakimś Porto z 2004 roku. FC Porto z 2004 roku by nas zmiażdżyło samą organizacją gry która w United nie istnieje od czasu odejścia Fergusona. Trzeba sobie zdać sprawę z faktu iż kwalifikując się do fazy pucharowej LM tracimy automatycznie koło ratunkowe w postaci Ligi Europy z którego już raz skorzystaliśmy a konkretnie w pierwszym sezonie pracy Jose na Old Trafford. Tak więc jesteśmy pod ścianą bo nasza jedyna droga do gwarancji gry w najbardziej prestiżowych rozgrywkach prowadzi przez morderczą Premier League. City, Liverpool i Chelsea wydają się być poza naszym zasięgiem. Te ekipy grają ofensywny futbol, tracą mało bramek i mają szerokie, wyrównane oraz zaprawione w bojach kadry. Tottenham to przykład ekipy która pomimo problemów potrafi utrzymać się w czołówce a Arsenal powoli odradza się pod wodzą nowego trenera. Tak więc konkurencja jest najmocniejsza od lat podczas gdy my mamy ogromne problemy z regularnym punktowaniem. Jak tu się skończy? Łatwo przewidzieć. Najprawdopodobniej tym że wylecimy z TOP4 i za rok o tej porze będziemy grać w czwartki z podrzędnymi ekipami na odległych stepach. Takie są rokowania. Wrócimy do punktu wyjścia.
» 12 listopada 2018, 00:40 #250
GrayMid: Zgoda i ja myślę, wbrew temu, co tu niektórzy wypisują, że to będzie ostatni sezon Jose w United. Zobaczymy kto będzie miał rację, ale jakoś tak czuję.
» 12 listopada 2018, 00:56 #249
LearningtoFly: Pieknie napisane, kolego.
» 12 listopada 2018, 03:42 #248
cynamonancymon: W punkt ;) Idealnie
» 12 listopada 2018, 07:47 #247
tracer11: Mattias
Nie podejrzewałem akurat ciebie o taki 200% trafiony w punkt komentarz.
Dokładnie jak piszesz nastawcie się fantaści i nawiedzeni na to, ze za rok stepy w LE.
A to z kolei oznacza kłopot w ściągnięciu kogokolwiek z topu do klubu.
Może być tak iż nawet horrendalna tygodniówka nie pomoże.
» 12 listopada 2018, 08:19 #246
stary: Kibicem United jest od ponad ćwierć wieku i często tutaj zaglądam. Dopiero teraz jednak założyłem konto. Skłoniła mnie do tego ciągła krytyka zawodników przez część użytkowników. Tak, wielu piłkarzom można zarzucić brak ambicji woli walki i itd. Szlag mnie jednak trafia jak czytam, że Liverpool czy City mają lepszych piłkarzy.

No to jadę Liverpool:
Robertson – nigdy by do MU nie został kupiony. Takich piłkarzy w wielkim MU nie ma. Nawet nie chcę myśleć o komentarzach, które by się pojawiły, gdyby ogłoszono taki transfer

Lovren – wyśmiewany cały czas na tej stronie.

Alexander-Arnold – taki nasz Delot, może gracz na przyszłość. Raz może by zagrał.

Millner – stary, do niczego się nie nadaje. Wyrobnik.

Henederson – toporek z Southampton. Gdzie on do MU?

Mane – pamiętam, jak swego czasu pojawiła się informacja, że ma trafić do MU. Co wtedy się działo na stronie. Za słaby, przeciętny, jakich mi piłkarzy kupujemy. Tego typu komentarze.

Salah – przychodził do Liverpoolu jako wielka niewiadoma. Przegoniony przez wielkiego JM. U nas pewnie byłby tylko rezerwowym i grał w Pucharze Ligi.

Firmino – nie ten rozmiar kapelusz na MU.

W City też mógłbym podać podobne przykłady. Przecież taki Sane to zawodnik podobny klasą do Martiala. Tyle tylko, że ich trener potrafił z niego zrobić grajka. Tak jak ze Sterlinga. Z tego gościa jeszcze nie tak dawno wszyscy się śmiali. Może jego iloraz inteligencji do najwyższych nie należy, ale ich menedżer zrobił z niego zawodnika klasy światowej, który zaraz będzie grał w Realu lub Barcy. Fernandinho w środku pomocy to ktoś lepszy niż Fred? Delph? De Bruyne też jak przychodził to klękały przed nim narody. To też był zawodnik z odzysku.

To tylko pokazuje, że to trenerzy robią z piłkarzy Panów Piłkarzy. Jestem przekonany, że Martial u Kloppa byłby lepszy niż Mane, a Rashford by walczył o koronę króla strzelców. Shaw nie byłby gorszy od obojętnie którego z bocznych obrońców Liverpoolu, a Baily mógłby teraz robić za alfę i omegę na środku obrony. Bo oni potencjał mają! Tylko trzeba z nich to wydobyć. JM tego nie zrobi.

United ciągnie piłkarzy w dół. Przykłady? Di Maria, Sanchez to te najbardziej jaskrawe. Żaden z piłkarzy, którzy w ostatnim czasie trafili do MU nie zrobił postępu. Żaden! Każdy prędzej lub później obniża loty. I nie piszcie mi, że mam się przenieść na strony Liverpoolu czy MC, bo to nie o to chodzi. Ten klub, tak jak i trener nie mają żadnego pomysłu. Są pieniądze i siłą rozpędu to się jakoś kręci, ale bez menedżera z pomysłem nic z tego nie będzie. JM takim menedżerem nie jest.

Oglądanie meczów MU jest katorgą. Liczenie, że może się uda. To jest taktyka w stylu zamulamy przeciwnika i jak temu nic już się nie chce, to może odrobimy straty. MU jest słabe. To i tak cud, że mamy w ty sezonie tyle punktów, bo nie wiem, czy w jakimkolwiek z meczów byliśmy lepsi od rywala. Większość punktów była wyszarpana albo też jakiś zawodnik przypomniał sobie, że grać jednak potrafi. Pomysłu w tym zero.
» 11 listopada 2018, 23:50 #245
GrayMid: Komentarz zedytowany przez usera dnia 12.11.2018 00:49

Generalnie się zgadzam, chociaż nie ze wszystkim 100%, bo jasne, mamy zawodników dobrych, których trzeba lepiej rozwinąć, ale mamy także niektórych, którzy już nic temu klubowi nie dadzą i tych trzeba sprzedać . Oczywiście, gdyby to wszystko jeszcze rozbić na szczegóły, na to kto i co, w jakich latach zawinił, to by wyszła epistoła z takiej analizy, ale w skrócie to ogólnie prawda - pomysłu nie ma zarząd, nie ma trener i nie mają piłkarze. Każdy, kto się cieszył jak głupi i liczył na więcej po ''zwycięstwie'' z Juve, tylko sobie zrobił płonną nadzieję.

Bo to nie było żadne zwycięstwo, tylko zwyczajny łut szczęścia, jak to w piłce bywa. Tak, może trochę szarpnęliśmy w końcówce, ale to tyle, druga bramka to był dar losu. Niektórzy tu byli wściekli oczywiście na Ronaldo, za to, że po pierwsze ucieszył się z bramki (no tak, bo przecież chłopak nie może się już nigdy ucieszyć z własnego gola przeciwko nam, nawet po niemal dekadzie odejścia z United, potem jak ci sami fani wielokrotnie go obrażali, też na tej stronie, szczególnie że zaraz przeprosił trybuny gdzie siedzieli fani United i cieszył się, bo po prostu to była wreszcie jego pierwsza bramka w LM od jakiegoś czasu, zdobyta przed własną publicznością), no ale po drugie wielu tu było złych, gdy powiedział, że United nie zrobiło nic żeby wygrać ten mecz. I wspominam o tym właśnie dlatego, że Ronaldo miał 10000% rację. To nie znaczy, że Ronaldo nie ma sentymentu do United, ma, ale tu chodzi o inną kwestię - on jako wielki gracz i profesjonalista potrafi po prostu zimno ( i brutalnie, ale Ferguson też taki był, tylko niektórzy pozapominali) ocenić fakty. I tego powinniśmy się uczyć od niego - a może raczej nasz zarząd, bo ja od dawna mam wrażenie, że w tym klubie nie ma żadnego sternika, nie tylko jeśli chodzi o trenera, ale o zarząd także. Wszyscy jakby odwracają oczy od problemów. A prawda, której trzeba spojrzeć prosto w oczy jest taka jak powiedział Ronaldo : jesteśmy słabi, kropka. Morale łatwo siada naszym piłkarzom, rozegranie piłki na boisku rzadko istnieje (czasem, jeśli Pogba ma przebłyski), zazwyczaj w całym 90 min meczu, jeśli wygrywamy, to gramy dobrze może z 15 minut (mecze wyjatki, gdzie graliśmy przez większość czasu dobrze, to właśnie tylko wyjątki).To ja pytam, co oni robią na tych treningach? I po czymś takim niektórzy tu już zaczęli mówić, jak to ''wracamy'' do formy. Nie, to jest ciągle to samo, to samo co było w zeszłym sezonie - przeplatamy przebłyski i zwyczajne szczęście z porażkami, ale złej piłki jest w naszym wykonaniu znacznie więcej niż sukcesów. To jest motyw przewodni i tu nie chodzi o narzekanie i ''jęczenie'', jak tu niektórzy wypominają, tu chodzi o to, żeby wreszcie powiedzieć głośno, że ten projekt się ledwo, ledwo trzyma na ostatnich nogach i albo nastąpi jakaś diametralna zmiana - ogólna - w polityce, zmiana trenera, ale za tym też wymiana niektórych zawodników (więc tu się do końca z tobą nie zgodzę, że to tylko trener) albo ta katastrofa się tylko będzie pogłębiać. I takim sposobem to możemy jeszcze z tego dołka nie wyjść całe dekady, jak kiedyś inne kluby.
» 12 listopada 2018, 00:47 #244
dawid27154: Stary
Nie ma co robić wywodów na ten temat jak ktoś ma oczy to widzi, że po przyjściu Jose to co zmieniło się najbardziej to kwoty wydawane na piłkarzy i kwoty idące na ich chore pensje, mi osobiście z tym się kojarzy najbardziej ostatnie 3 lata... Zresztą co ja będę pisał jak są tu tacy którzy uważają, że u Jose są piłkarze którzy zrobili postępy, ostatnio kłócił się tu taki jeden ze mną że u Jose odżył choćby Jones...
» 12 listopada 2018, 05:00 #243
DevoMartinez: dawid27154: może Cię zaskocze ale van Gaal w przeliczeniu wydatki na rok wydał więcej niż Mou. ;)
» 12 listopada 2018, 14:19 #242
dawid27154: Lvg wydał dużo ale z dużych kwot, Martial dobry transfer, Di Maria podobna kwota wróciła do kasy, Shaw czy Herrera po to 30 parę mln to też dość dobre ruchy, Blind jak za 17/18 mln to też spoko kwoty ze znaczących kwot Schneiderlin i Depay to lipa, bo Schwainsteiger czy jakiś Rojo to małe kwoty. Niby transfery słabe a tak naprawdę gra podobna ilość piłkarzy Lvg w podstawie do tych co sprowadził Mourinho czy nawet zawodnicy Moysa a to Oni są często wskazywani jako symbol przeciętności United. Fakt, jednak mnie zaskoczyłeś, skupiłem się głównie na sumach a te w naszym wykonaniu słabo wyglądają choćby Fred za jakieś 50 choć uważam, ze to dobry zawodnik i transfer ale co z tego jak nie gra a gra Fellaini człowiek Moysa, to po co te transfery jak połowa odeszła/ława/trybuny.
» 12 listopada 2018, 16:02 #241
OldFasion: @stary:
Henderson nigdy nie grał w Southampton.
» 12 listopada 2018, 18:22 #240
Czerwony123: Nie no city puchnie a Guardiola to wuefista 😂 uwazam, ze 3-1 to bardzo malo, obywatele byli 2 klasy lepsi. Ura optymizm po meczu z juve dal sie we znaki. Wszystko tam chodzi jak w zegarku w tym city. Laporte I stones to tylko 24 latkowie a wygladaja jak vidic z ferdinandem. Przyznaje bez bicia, Pep stworzyl giganta! Jose? Nawet z ta kadra która ma Guardiola to jego styl by byl do d. .. pep powinien byc w czerwonej czesci ale zarzad, wlasciciele zatrzymali sie w czasie!
» 11 listopada 2018, 23:23 #239
Damian54321: Niewiem kiedy ruszy ta machina?
» 11 listopada 2018, 23:14 #238
primasort: Skończcie już jęczeć,to jest trzeci sezon Siwego,efekty jego pracy było już widać rok temu,lepiej nie będzie-a może być jeszcze gorzej.
» 11 listopada 2018, 23:05 #237