Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Puchar Ligi: Manchester United – Manchester City 0:2. Półfinałowa klątwa trwa...

» 6 stycznia 2021, 22:38 - Autor: Bart - źródło: DevilPage.pl
Manchester United przegrał 184. derby Manchesteru 0:2 (0:0) na Old Trafford. Po bramkach Johna Stonesa oraz Fernandinho to podopieczni Pepa Guardioli świętowali awans do finału Pucharu Ligi, w którym zmierzą się z Tottenhamem. To czwarta półfinałowa porażka Czerwonych Diabłów pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera.
Puchar Ligi: Manchester United – Manchester City 0:2. Półfinałowa klątwa trwa...
» Manchester United przegrał z Manchesterem City 0:2 w półfinale Pucharu Ligi
Oceń zawodników:
Dean Henderson
Aaron Wan-Bissaka
Victor Lindelöf
Harry Maguire
Luke Shaw
Fred
Scott McTominay
Paul Pogba
Bruno Fernandes
Anthony Martial
Marcus Rashford
Mason Greenwood
Donny van de Beek

Oddano 200 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Spotkanie mogło się rozpocząć bardzo dobrze dla Manchesteru United. Po wznowieniu piłki z 5. metra przez Hendersona, futbolówka przeleciała nad jednym z zawodników City i trafiła do Martiala. Ten od razu uruchomił prostopadłym podaniem Rashforda. Anglik znalazł się w świetnej pozycji strzeleckiej i uderzył mocno. Steffen zdołał obronić piłkę, ale ta odbiła się od Stonesa i wpadła do siatki. Manchester City ze spokojem czekał jednak na rozwój sytuacji, bo Rashford był na wyraźnym spalonym, co potwierdził arbiter liniowy spotkania.

Odpowiedzią Obywateli była bramka strzelona przez Gundogana w 5. minucie po podaniu z lewej flanki. Również Niemiec był na pozycji spalonej – w pułapkę świetnie złapał go Victor Lindelof i gol również nie został uznany.

W 9. minucie Manchester United ponownie groźnie zaatakował gości. Scott McTominay przejął piłkę w środkowej strefie boiska, podbiegł nieco do przodu po czym lekko podał do lewej strony do Bruno Fernandesa. Portugalczyk uderzył technicznie, ale Steffen bardzo efektownie zdołał sparować ten trudny strzał na rzut rożny.

Mecz od pierwszych minut wyglądał jak bokserski pojedynek, w którym zespoły wymieniały ciosy. W 12. minucie po dosyć spokojnym ataku City Kevin De Bruyne, po podaniu z prawego skrzydła, znalazł sporo miejsca tuż sprzed polem karnym Manchesteru United i bez dłuższego namysłu uderzył bardzo mocno. Piłka z impetem odbiła się od słupka bramki Hendersona.

Po raz trzeci piłka wpadła do bramki w tym spotkaniu w 25. minucie za sprawą Phila Fodena, który zbiegł ze skrzydła i w sytuacji sam na sam pokonał Deana Hendersona strzałem pomiędzy nogami. Jednak i tym razem zawodnik był na wyraźnym spalonym i sędziowie bramki nie uznali.

Ataki United wzmogły się nieco około 30 minuty meczu. Po długim podaniu z lewego skrzydła Rashford miał okazję na strzał w sytuacji sam na sam. Anglik niestety nie opanował futbolówki w locie i Steffen przejął posiadanie piłki.

W doliczonym czasie gry Manchesteru United dwukrotnie rozpoczynał bardzo groźne ataki, ale kończyły się one równie szybko niedokładnym podaniem Bruno Fernandesa. Na przerwę zawodnicy z obu stron Manchesteru schodzili przy bezbramkowym wyniku meczu.

Druga połowa rozpoczęła się niestety już od uznanego gola dla Manchesteru City. Wszystko zaczęło się od niepotrzebnego faulu McTominaya na Sterlingu niedaleko pola karnego. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrał Phil Foden, a John Stones wybiegając zza Maguire’a udem skierował piłkę do siatki z kilku metrów.

Dwie minuty później Joao Cancelo strzelił bardzo mocno z dystansu mając sporo miejsca przed polem karnym. Futbolówka przeleciała kilkadziesiąt centymetrów nad bramką Hendersona. Bramkarz Manchesteru United niepewnie odprowadzał ją wzrokiem.

57. minuta to kontratak Manchesteru City. Piłka wyrzucona na lewą flankę do Fodena, ten wrzucił ją na 6. metr skąd głową uderzył ją Raheem Sterling. Napastnik celował w kierunku dalszego słupka, ale Dean Hendersona skutecznie sparował ją na rzut rożny.

Riyad Mahrez był bliski podwyższenia wyniku w 62. minucie spotkania. Atak City zaczął się po przejęciu piłki na własnej połowie, Algierczyk podprowadził daleko akcję po czym zdecydował się na mocny strzał lewą nogą. Dean Henderson fantastycznie zareagował i efektownym rzutem do boku sparował piłkę na korner dla gości.

Po tej akcji można było zaobserwować wyraźne poderwanie się do ataku graczy Manchesteru United. Ataki kreowali Martial, Pogba, Fernandes, Shaw a nawet Maguire. Niezła gra Czerwonych Diabłów nie przekładała się jednak na groźne strzały na bramkę Steffena.

W 72. minucie Bruno Fernandes otrzymał lekkie podanie z lewego skrzydła od Paula Pogby. Portugalczyk zdecydował się na szybki strzał „spod kolana”. Pomocnik chciał technicznie wkręcić piłkę w okienko bramki, jednak zabrakło mu dosyć sporo dokładności. Był to najwyższy moment na wprowadzenie zmian przez Solskjaera. Na pierwszy rzut poszedł Mason Greenwood, który wbiegł w miejsce McTominaya. Pep Guardiola zdecydował się na wprowadzenie Rodrigo w miejsce Mahreza.

Kropkę nad „i” w tym spotkaniu dosyć niespodziewanie w 83. minucie postawił Fernandinho. Zawodnik City zgarnął piłkę po złym wybiciu dośrodkowania z rzutu rożnego przez Wana-Bissakę. Brazylijczyk bez zastanowienie złożył się do woleja i strzałem przy samym słupku pokonał Hendersona, podwyższając wynik spotkania. Bramkarz United nie zdążył nawet zareagować.

Na ostatnie minuty meczu na murawie zameldował się jeszcze Donny van de Beek. Holender zastąpił Freda. Nie zmieniło to jednak obrazu gry i po kilku minutach to gracze Pepa Guardioli cieszyli się z awansu do finału Pucharu Ligi, gdzie zmierzą się na Wembley z Tottenhamem Hotspur. Środowa przegrana była już 4. przegranym półfinałem drużyny Ole Gunnara Solskjaera.

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:0)
Bramki: John Stones 50’, Fernandinho 83’

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Fred (Van de Beek 87'), McTominay (Greenwood 75'), Pogba – Fernandes – Martial, Rashford

Manchester City: Steffen – Cancelo, Stones, Dias, Zinczenko – Fernandinho, Gundogan, De Bruyne – Mahrez (Rodri 79'), Foden, Sterling


TAGI


« Poprzedni news
Składy: Manchester United vs Manchester City. Półfinał Pucharu Ligi
Następny news »
Statystyki: Manchester United - Manchester City 0:2

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (498)


devilek777: Jest szansa, że jutro Amad Diallo może zagrać?
» 8 stycznia 2021, 09:45 #483
WeAreManUtd: Jeszcze nie przyleciał do Manchesteru. Pozdrawiam.
» 8 stycznia 2021, 09:51 #482
devilek777: To chyba odpada, może z Burnley
» 8 stycznia 2021, 10:08 #481
kckMU: Jak ma dzieciak zagrać w Premier League, jak w Atalancie nie dostawał minut? Pogra chwilę w rezerwach pewnie.
» 8 stycznia 2021, 16:19 #480
Michux3: Diallo nr 19
» 8 stycznia 2021, 02:02 #479
Strzelec: Manchester United teenager Facundo Pellistri has tested positive for COVID-19. [@EquipoTma, @UruguayanHeroes]

Summer signing Facundo Pellistri, 19, has been training with the first-team and could make his Manchester United debut against Watford this weekend. #MUFC [MEN]

Chłopak trenował z pierwszym zespołem, a podobno ma koronawirusa. Mam nadzieję, że to fake.
» 8 stycznia 2021, 01:52 #478
Camorrista: To tylko koronawirus, nie dżuma czy ebola.
Odizoluje sie chorych od zdrowych. Zaś reszta firmy będzie dalej pracowac.
» 8 stycznia 2021, 04:09 #477
Nicky2905: A miał być debiut w pierwszym zespole
» 8 stycznia 2021, 10:44 #476
Lisan: Nawet Magłaja z Lindelofem przebiegli w tym sezonie wiecej od Marsjanka. Ja juz nie moge z tego goscia, co z nim nie takk? skrzydlowy za piątke
» 7 stycznia 2021, 20:01 #475
Litosci: Pewnie dlatego, ze graja od dechy do dechy. Skończ płakać.
» 7 stycznia 2021, 20:37 #474
RyannMistrz: Przecież on większość czasu jest na 9 ustawiany. Jak on ma zrobić więcej km niż obrońcy grający praktycznie na połowie rywala? Logiki trochę chłopie
» 7 stycznia 2021, 21:22 #473
mikiartur: A da się porównać jego statystyki biegowe z innymi 9tkami? Może opta ma takie dane
» 7 stycznia 2021, 22:20 #472
Batigol222: Właśnie, to by było ciekawe, bo patrząc na takiego Firmino czy Vardego to jakoś wątpię, że mają statsy porównywalne z Martialem.
» 7 stycznia 2021, 23:57 #471
welllone: Problemem Martiala jest bycie ni to skrzydłowym, ni napastnikiem. Nie ma chyba pozycji na boisku do której by pasował. Moim zdaniem najbliżej mu do lewego ofensywnego gdyby grać 3 z przodu.
» 8 stycznia 2021, 01:46 #470
GandiGanda: dobra chłopaki mu chodziło ze anto nie biega.... bo nie biega. chyba ze dostanie piłe na wolne pole. troche mało co?
» 8 stycznia 2021, 01:59 #469
Litosci: A ja mam wrażenie, ze i tak więcej od marcusa.
» 8 stycznia 2021, 09:47 #468
KalinaRIP: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 19:40

Po poruszeniu na forum widać ze postacie magika i ruffneckiego były nietuzinkowe. Ja natomiast dalej nie rozgryzłem sprawy multikont któregoś z nich. Koniec końców gdybym miał wydać jakiś osąd to musze przeprosić nieobecnego już i poległego magika gdyż iż azaliż w pewnym momencie byłem pewien że to właśnie jego konta. Moja ostateczna opinia na ten temat jest taka że magik i ruffnecky to jednak dwie różne osoby (przeszło mi również przez myśl, że może to być jedna osoba, ale no stwierdziłem że raczej nikt nie byłby na tyle upośledzony a równocześnie inteligentny żeby coś takiego odwalać) a multikonta zakładał ten drugi, używając na nich takich samych zwrotów czy nawet emotek co magik aby ludzie posądzali o to magika (tak jak ja pierwotnie).

Co sądzicie na ten temat? Myślę że nie tylko mnie zaczęły irytować te multikonta więc ktoś z was również mógł się tematem zainteresować.
» 7 stycznia 2021, 19:39 #467
vanantgaal: Magik ma swoje zdanie, kibicuje MU ale nie zgrywa przy tym najmądrzejszego na świecie. Ten drugi z kolei uważa się za najmądrzejszego, który jako jedyny zrozumiał zasady funkcjonowania świata a przy tym każdego swojego oponenta posądzał o multikonta ( ciekawe czemu? :)). Problemem devilpage nie był Magik. Problemem było to, że jedna osoba przez dłuższy czas ( przy akceptacji adminówy) starała się prowokować innych zamiast zachęcać do kulturalnej wymiany opinii.
» 7 stycznia 2021, 21:04 #466
mikon70: Różnica jest taka, że Magik może czasem albo często irytować, ale jednak z nim da się merytorycznie dyskutować. Nawet wtedy jak bardzo się ze sobą nie zgadzacie. Natomiast ten drugi jegomość trochę jest jak ściana. Nic do niego nie dociera, robi z siebie megalomana, a na dodatek każdą krytykę traktuje jako hejt w stronę United. Nie uważam, że pasuje do forum internetowego, jeśli nie umie konstruktywnie podyskutować.
» 7 stycznia 2021, 21:45 #465
xarsfanx: Tu czasem wyrażenie własnej, niewygodnej dla ogółu tej strony opinii jest przyjmowane jako prowokacja itp Sam nie raz spotkałem się z takim faktem.
» 7 stycznia 2021, 21:49 #464
Blau: Bo jesteś fanem Arsenalu. Ja mogę napisać przykładowo, że Martial jest słaby, Maguire to kloc, a Lindelof to poziom okręgówki i to przejdzie w miarę bez echa. Ciebie natomiast by za to zjedli.
» 7 stycznia 2021, 22:09 #463
GraanManU: #FREEMAGIK, a ruffnecky obojętnie
» 7 stycznia 2021, 22:14 #462
Oskar062: Generalnie nikt nie jest idealny i każdy ma swoje za uszami ale co ten gość (Magik) wyprawiał to przecież masakra, tak jak kolega wyżej napisał jak fan innego zespołu niż United napisze nieprzychylny komentarz to leci hejt z marszu. Wiadomo że każdy broni swojego klubu ale trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy, też mam obrażać każdego kto teraz krytykuje Arsenal? Kanonierzy na to zasługują swoją postawą na boisku i trzeba to przyjąć na klatę. Każda dyskusja z tym człowiekiem kończyła się tym że dowiedziałem się iż jestem z podstawówki i Arsenal to dno i nie szanuje Wengera... Tragedia ale koniec końców za co dostał banicje?
» 7 stycznia 2021, 22:20 #461
miminka: Magik był diabeł strasznie zapalczywy i w wielu chwilach gdy powinien odpuścić on dalej wchodził bez sensu w dyskusję. Można było zarobić wręcz za darmo po głowie od niego. Ale zawsze robił to z miłości do klubu.. A jeśli chodzi o kibicowanie innym klubom - mi samej zdarzyło się napisać komentarz i go skasować by nie karmić trolla. Bo będąc tu częściej można było stracić cierpliwość i to mocno.. Niejednokrotnie kibicom innych klubów zdarzało się wycierać buźkę Naszym Manchesterem i to było lekko mówiąc denerwujące.. Więc jeśli naprawdę Wasze wypowiedzi były tylko konstruktywną krytyką to dostawało Wam się za tamtych.. Po prostu..
» 7 stycznia 2021, 22:41 #460
tom93: Magik bez wątpienia stał się tutejszym idolem. Zapał z jakim zaprowadzał tu porządek był godny pochwały. No i miał skilla. Kiedyś wchodzę, a on równocześnie wyjaśniał towarzystwo zarówno tu jak i na meczykach. A to już zakrawa o jakiś fanatyzm. Człek nieco szalony, swawolny ale uczciwy i dobry.
» 7 stycznia 2021, 23:17 #459
miminka: Może i fanatyk Ale czy to nie za walkę do samego końca kochamy ten klub? On robił to samo - walczył do samego końca za dobre imię tego klubu
» 7 stycznia 2021, 23:42 #458
tom93: tysz prowda :)
» 7 stycznia 2021, 23:53 #457
Oskar062: To się nazywa walka za klub? Wyzywanie wszystkich dookoła za odmienne zdanie? Ja oczywiście zdaje sobie sprawę że niektórzy prowokowali ale no dajcie spokój. Odmienne zdanie niż on to jesteś tyrany, a nie daj boże że jesteś kibicem innego klubu i powiesz coś złego na United nawet jak zasługuja... Zaraz będziemy nazywać fanatyków bijących ludzi na ulicy za to że kibicują Wiśle a nie Cracovii. Kibic zawsze powinien wierzyć w swój klub i ten chłopaczek to robił zgadza się ale przy tym tyrał każdego kto ma inne zdanie, a i sam wiele razy prowokował kibiców innych drużyn głupimi niepotrzebnymi zaczepkami. Miał dużą wiedzę na temat piłki i tego nikt mu nie odbierze ale przesadzał i zasłużył na te banicje jak nikt na stronie :)
» 7 stycznia 2021, 23:56 #456
miminka: Z tym nikt inny na stronie to się nie rozpędzaj :D owszem był porywczy czasem aż nadto ale też wielu takich jak było co myliło konstruktywne wyrażanie własnego zdania z hejtem..
A napisanie 'żeby nie było że to hejt ale...' i jebut hejt jak 150 poleciał też nie było ok...
No był zapalczywy jak mało kto i czasem przesadzał ale to już taki typ charakteru - zawsze taki będzie - jak coś robi to na 100% nie zważając na konsekwencje...
» 8 stycznia 2021, 00:24 #455
NoLogo: A ja mogę z pozycji 'widza' tej szopki powiedzieć, z tego co było widać po komentarzach, że jeden to fanatyk United, a drugi... może fan Mourinho, że na tyle czasu się tu przykleił, farbowany kibic z nadmiarem wolnego czasu.
» 8 stycznia 2021, 00:56 #454
DevoMartinez: Poważne problemy współczesnego świata...:D
» 8 stycznia 2021, 01:32 #453
JamesBond007: Ejj stoperdo

Ale mnie w to nie mieszaj ok? :)
» 8 stycznia 2021, 02:15 #452
miminka: No wiesz bo chwilowo umarli - na tej stronie :D
» 8 stycznia 2021, 08:36 #451
WisnioUnited: Magik i Ruffnecky nie jednokrotnie podnosili ciśnienie,ale pamiętacie Fetrainiego? Ten dopiero robił dziury w głowie.
» 8 stycznia 2021, 09:47 #450
miminka: Ja go nie czytałam ..
Mój mózg miał za mało RAMów na to :D
» 8 stycznia 2021, 09:50 #449
Oskar062: Komentarz zedytowany przez usera dnia 08.01.2021 10:16

robinhood
I po raz kolejny ta sama dyskusja „na kanonierach to gorzej” dalej niektórzy widzę nie pojmują ze szambo jest na każdej stronie tylko zależy w jakim okresie czasu. Nie będę teraz dociekał kto miał racje, a kto nie bo różne dyskusje były i wiem ze nie jest tak jak piszesz ale przeczytaj o czym ja napisałem ale ze zrozumieniem. Nie chodzi o to już kto miał racje pal licho, a o to ze za każdy razem jak coś napisałem i nie był to hejt po prostu napisałem swoje zdanie na dany temat, a to kończyło się zawsze tak samo. Magik zaczynał pisać swoje i gdy zaczynało brakować argumentów to odrazu cyk Arsenal to syf, wróć do podstawówki, won na swoją stronę.... A te wszystkie śmieci na temat tego ze dostałem jakiegoś bana na kanonierach to już w ogóle...
Nie twierdze ze zawsze mam racje ale przynajmniej potrafiłem dyskutować na jakiś temat, a przede wszystkim przyznać się do błędu lub pomyłki...
Tak jak tez pisałem wcześniej, że sam prowokował wiele niepotrzebnych dyskusji bez których mogło się obejść.
» 8 stycznia 2021, 10:14 #448
Chestnut: football-observatory.com/IMG/sites/b5wp/2020/wp319/en/

Jako ciekawostka
» 7 stycznia 2021, 18:19 #447
HarryBrown: Po roku pandemii i stratach idących w dziesiątki milionów funtów/euro/dolarów to o takich kwotach wszyscy mogą zapomnieć. A końca zarazy nie widać. I nawet szczepionka nie przyspieszy powrotu do normalności wcześniej jak za 6-9 miesięcy.
» 7 stycznia 2021, 23:55 #446
Gallacher: Ponoć wpis Cavaniego nie był rasistowski,ale karę podtrzymano - tak twierdzi FA xD
» 7 stycznia 2021, 18:14 #445
GoForWin: Średnia IQ FA: 60 punktów.
» 7 stycznia 2021, 18:16 #444
miminka: Zrzucili winę na Manchester United
» 7 stycznia 2021, 18:23 #443
Gallacher: To co wyprawia FA to już nie jest nawet żałosne,to jest coś zdecydowanie gorzej.Przez takie patologiczne decyzje uniemożliwia się graczowi grania meczy.Za takie decyzje FA powinna zapłacić za każdy nieobecny mecz karę finansową dla klubu poszkodowanego.Odwołać się do sportowego trybunału.
» 7 stycznia 2021, 18:53 #442
vanantgaal: W MU nikt się nie odwoła. Zespół co najwyżej potrafi poprzeć akcję noszenia tęczowych opasek a nie walczyć o swojego zawodnika. Kara dla Cavaniego jest tak absurdalna, że brak słów.
» 7 stycznia 2021, 19:39 #441
DaredevilUtd: Czyli za co Go ukarano, za głupotę członków z FA? To jest coś bez nazwy... :D
» 7 stycznia 2021, 20:16 #440
Blau: FA stwierdziła, że wpis sam w sobie nie jest rasistowski, ale w Anglii tak mógł zostać odebrany. Wina została zrzucona na nas, bo według FA to naszym obowiązkiem było poinstruowanie Cavaniego co wypada mówić, a czego nie.

Dla mnie to śmiech na sali, ale co zrobić?
» 7 stycznia 2021, 22:11 #439
tom93: W imię zasad hahahah
» 7 stycznia 2021, 23:21 #438
MiSt: NARESZCIE mamy prawoskrzydłowego. Choć to dopiero młodzik, to jednak już jest jakiś postęp. Diallo na pewno zakręci niejednemu obrońcy w głowie. Liczę na przynajmniej kilka występów w tym sezonie :)
Co do Facundo - wydaje mi się, że woli grywać po lewej stronie, więc nie traktuję go jako typowo prawoskrzydłowego.

Diallo chyba dostanie numer z jedynką z przodu(stawiam na 19), bo jest ona widoczna na grafice jaką udostępnił. To oznacza, że będzie traktowany jako młodzik, który przebija się do pierwszej drużyny. Oby nas pozytywnie zaskoczył :)
» 7 stycznia 2021, 17:59 #437
devilek777: Oby jak najszybciej zadebiutował i zrobił w końcu różnice na skrzydle.
» 7 stycznia 2021, 18:27 #436
Blau: Jaki debiut z Watfordem, on będzie pewnie 3 w kolejce na prawe skrzydło i to przy dobrych wiatrach.
» 7 stycznia 2021, 17:56 #435
hraboNX: Sean Dyche has announced that Burnley have been impacted by an outbreak of coronavirus, with several players testing positive. #mufc are set to play Burnley on Wednesday January 12, a game which was originally scheduled for the opening weekend of the season.

Czyli pewnie przełożą mecz.
» 7 stycznia 2021, 17:54 #434
Hoccu: A tak z chłodną głową.. Na prawej teraz występuje Rash. Jeżeli młody się przebije, gdzie byście widzieli naszego Marka Antoniusza?
» 7 stycznia 2021, 17:35 #433
GraanManU: Rash wraca na lewą, rotacja z Martialem i James'em
Srodek Cavani/Greenwood,
Prawa: Diallo, Pellistri od biedy Greenwood
» 7 stycznia 2021, 17:41 #432
Hoccu: Diallo will fly to Manchester as soon as his visa application is completed. He won't have to isolate when he gets here as he has been part of Atalanta's bubble.

No to raczej nie zadebiutuje w ten weekend ;/
» 7 stycznia 2021, 17:32 #431
kckMU: Gdzie jest jassaj tak swoją drogą? Wie ktoś coś?
» 7 stycznia 2021, 17:20 #430
Romek1981: Pisał kiedyś że niestety nie ma czasu na udzielanie się na forum. I nie wiem czy dobrze kojarzę ale chyba pisał że piłka nie daje już mu tej frajdy z oglądania. Ale to mogłem się pomylić z kimś innym. Szkoda, bo forum dzięki takim ludziom jak on dużo zyskuje.
» 7 stycznia 2021, 17:27 #429
Blau: Tak, to był VanDerToki. Z tego co kojarzę to pisał właśnie, że piłka klubowa nie sprawia już mu tyle radości co kiedyś i woli oglądać mecze reprezentacji.
» 7 stycznia 2021, 18:05 #428
Blau: A co do samego jassaja to z tego co widzę, to ostatni raz się zalogował 01.12.2020, więc już też ponad miesiąc.
» 7 stycznia 2021, 18:12 #427
Romek1981: O to się pomylilem, ale Vander też sporo wniósł na forum :)
» 8 stycznia 2021, 11:23 #426
Hoccu: OFFICIAL: Manchester United complete the ÂŁ37m signing of Atalanta winger Amad Diallo !!
» 7 stycznia 2021, 17:18 #425
Kilerek7: Oby to był super kocur, tego nam trzeba.
» 7 stycznia 2021, 17:22 #424
Hoccu: Ufam Ole w 100%. Oby młody mógł wystąpić już z Watford za 2 dni.
» 7 stycznia 2021, 17:31 #423
GraanManU: Raczej mało prawdopodobne, że wystąpi, ale będzie inny debiut Pellistriego, więc też fajnie :)
» 7 stycznia 2021, 17:42 #422
devilek777: Skąd info, że Pellistri zagra
» 7 stycznia 2021, 18:28 #421
hansolo: Jutrzejszy mecz FA Cup Aston Villa - LFC raczej się nie odbędzie, bo Villa zamknęła ośrodek treningowy po wykryciu kolejnych przypadków covid 19. Czyli Live sobie odpoczywa a my w tym czasie rozegramy 3 mecze! Kurła...
» 7 stycznia 2021, 17:14 #420
Anhel: A to FA ustala sobie zasady dla każdego klubu z osobna? Bo jasno było powiedziane ze mecz przekłada się kiedy nie ma minimum 14 zawodników do gry
» 7 stycznia 2021, 17:43 #419
trojanc: Iworyjski Messi !!
» 7 stycznia 2021, 17:11 #418
Glory1878: Co do tego Diasa. Guardiola na samą obronę wydał bodajże 400 mln. Tak musiało w końcu "wypalić". Mając gotową jedenastke, mógł sobie pozwolić na wymianę najsłabszego ogniwa, mając przy tym ogarnięty zarząd. Pep chyba nawet 3 bramkarzy miał, wspomniał chyba nawet Mourinho o tym.

A u nas? Waszym zdaniem lepiej kupić ŚO za Lindelofa, który jest solidny i liczyć, że nowy nabytek będzie od niego lepszy, czy może sprowadzić po tylu latach kogoś na prawe skrzydło? Nie mamy ogarniętego zarządu, jak City. Potrafimy się targować miesiąc o 10 mln, żeby później zapłacić cenę początkową.

W zeszłym sezonie graliśmy Pereira, czy Lingardem, dzisiaj oglądamy Bruno. I myślicie, że lepiej jakby Ole znalazł kogoś za Lindelofa, a dalej grał wyżej wymienioną dwójką?
Mając gotową jedenastke, jak u Pepa, można sie bawić w takie wymiany. My niestety nie mamy. Nadal brakuje nam zawodników na kilka pozycji - PP, czy chociażby konkretny ŚPD. Raz pewien użytkownik wspomniał tutaj, że Fred i McTominay grają dobrze, ale tylko jak są na boisku razem. Bo oni we 2 wykonują robotę 1 zawodnika. Wczoraj spotkanie przypomniało mi to z Arsenalem, zostaliśmy zniszczeni w pomocy.

Jesteśmy na pierwszym roku budowania drużyny, są już fundamenty, teraz trzeba dokonać wzmocnień na pozostałych pozycjach. Powiecie, że Ole jest już 2 sezon, tak ale z naszym zarządem, ściągniecie, lub pozbycie się zawodników wymaga czasu. Nadal są w klubie perełki jak Rojo, Lingard, czy Jones który ma kontrakt do 2024 - sam sie zastanawiam jak to możliwe, dalej nie wiem.

Za Ole podoba mi się styl klubu. Jest plan, ściągamy odpowiednich zawodników, skończyło się ściąganie piłkarzy, którzy przychodzą tu tylko dla kasy. Ile było newsów w poprzednich latach o zawodnikach tylko Douglas Costa, jakiś Willian, Szwajnsztajger xD czy innych tego typu "emerytów"

Wszystko zmierza w dobrym kierunku, nawet jak w tym sezonie zajmiemy "tylko top4" to i tak Ole musi zostać na stanowisku. Rok temu w meczach z drużynami z topu graliśmy dużo słabiej, teraz jak równy z równym, jeszcze pare elementów do tej układanki i naprawdę znowu będziemy straszyć w Anglii.
» 7 stycznia 2021, 17:10 #417
rizx: Jest oficjalka!
» 7 stycznia 2021, 17:08 #416
AllUnited88: Amad Diallo oficjalnie w United
» 7 stycznia 2021, 17:06 #415
GraanManU: Moises Caicedo has rejected offers from MLS sides Atlanta United and Inter Miami as he dreams of moving to Old Trafford. [TuttoMercatoWeb] #mufc
» 7 stycznia 2021, 16:59 #414
mcscotyy: jak to jest z wypożyczeniem Garnera, może grać przeciwko nam? czy nie?
» 7 stycznia 2021, 16:46 #413
mikiartur: Chyba byłem zbyt pobłażliwy dla Martiala. Bo okej Dias i Stones wczoraj zagrali doskonale ale po prostu Martial nie ma formy itd. Noi nie ma niczego co go broni. Nie łapie kontuzji, ma dużo minut, Po prostu chyba jest za słaby na tą pozycję. Gra zdecydowanie za słabo. Więc albo zaczynamy przysotsowywać Masona na tej pozycji albo ściagamy 9tke z wysoką jakością. Może być taka dość młoda. Może ten Nunez z Benfiki albo kogś z większym doświadczeniem. Bo Martail w tym sezonie ma tendencje że na 4 spotkania 2 gra bardzo słabe, jedno przeciętne i jedno dobre. Trzeba więcej wymagać. I nie jestem za tym by go sprzedawać bo trzeba mieć szeroki skład więc zawsze taki gracz jest wartościowy. Ale trzeba myśleć nad jakimś napadziorem jeśli on liczb nie poprawi
» 7 stycznia 2021, 15:55 #412
hraboNX: Problem jest taki, że w jednym, a nawet dwóch okienkach transferowych nie załata się wszystkich luk w składzie. Klub na pewno będzie ostrożnie podchodził do każdej transakcji. Na teraz, to my bardziej potrzebujemy szybkiego stopera i dobrego defensywnego pomocnika. Niemniej snajpera też trzeba szukać w dalszej perspektywie.
» 7 stycznia 2021, 16:14 #411
mikiartur: Ja osobiście uważam hraboNX, że najważniejsze jest ściągnięcie typowej 6tki i chyba jednak konkurencji na prawej obronie. Za stoperem bym nie latał z paru powodów. Po pierwsze na stopera który miałby szansę wbić się do 11stki i podnieść może nawet poziom to jest niewielu. A za każdego z nich to conajmniej 50 mln musi wlecieć. Upamecano, Kounde, Torres Bastoni. Trochę tańszymi mogą być (ale także jeszcze przy nich większa niewiadoma) Walukiewicz, Fofana, Badiashille i jeszcze jeden z francji którego nie pamiętam. Bednarka z Sou także będzie trudno w dobrej cenie wyciągnąć. I osobiście na tą chwilę jestem za tym by dać więcej szans Tuaznebe i Mengiemu niż ściągać znów za dużo kasy stopera przy którym nie ma pewności że się przebije. Noi moim zdaniem nam potrzeba takiej typowej młodej 6tki która w dłuższej perspektywie zastąpi Maticia. Bo Fred i Scott to dobrzy zadaniowcy i destruktorzy ale nie mają takich zalet wszystkich jak Matić. Może fajny byłby ten Caicedo o którym się mówi, a może da radę jakąś inną 6tkę ściągnąć. Choć liczę że zdecydowanie więcej sprzedamy.
» 7 stycznia 2021, 17:36 #410
hraboNX: Racja, sprzedawać też trzeba, bo mamy kilku graczy, na których Ole ewidentnie nie stawia. Ze sprzedaży takiego Lingarda czy Andreasa jeszcze jakich grosz wpadnie. Ciekawe, czy ktoś skusi się na Jonesa.
» 7 stycznia 2021, 17:52 #409
DevoMartinez: Priorytet na lato to powinna być klasowa szóstka do podstawy i PO do rotacji jeśli skreślamy Dalota. Reszte w sumie mamy w perspektywicznych zawodnikach Tuanzebe, Greenwood, Dialo.
» 7 stycznia 2021, 18:23 #408
united58: WALENTOS STRZEL JAKIS KOMENTARZ
» 7 stycznia 2021, 15:44 #407
mordynator: Na Watford widziałbym coś takiego
DDG/Dean
Williams-Tuanzebe-Bailly-Telles
Matić/Mctomek-VDB
Greenwood-Mata-James
Ighalo
Myśle że na taką drużynę jak Watford powinno wystarczyć,a jakby było nie za kolorowo to z ławki ma kto wejść.Myśle że z Watfordem zagra już DDG bo wątpie że Ole pozwoli Deanowi zagrać dwa mecze z rzędu,do tego do składu raczej wróci Bailly zważywszy na to że wczoraj nie grał no i będzie to prawdopodobnie pożegnalny mecz Ighalo.
» 7 stycznia 2021, 15:26 #406
Glory1878: Magik zakładaj nowe konto, ja tam Cię lubię.
» 7 stycznia 2021, 15:17 #405
miminka: Kurde normalnie tęsknota dopadła ten serwis :D
» 7 stycznia 2021, 16:08 #404
GoForWin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 16:10

#freemagik #freeruffnecky
Żądam powrotu tej dwójki! Bez nich DP to już nie to samo DP co niegdyś.
» 7 stycznia 2021, 16:10 #403
miminka: Jakoś tak bez nich smutno :(
Masz rację bez nich to nie to samo :)
» 7 stycznia 2021, 16:18 #402
BajtiMU: Ja tam również.Tępił momentami bardziej trolli niż sama administracja.Fakt,że często wchodził niepotrzebnie w dziecinną pyskówkę,zamiast zwyczajnie odpuścić to często wypowiadał się również mądrze,z sensowynymi argumentami na dany temat i przenigdy nie można było mu zarzucić wiary w Nasz klub za którym zawsze stał murem.
» 7 stycznia 2021, 16:45 #401
Chestnut: Napiszcie, że jesteście fanami Arsenalu i Arteta jest bogiem. :)

Magik założy nowe konto za 3... 2... 1...
» 7 stycznia 2021, 17:03 #400
miminka: A weź nie uwierzy :D
» 7 stycznia 2021, 17:20 #399
NoName: Magik ma jakieś paranoje, bo jak tylko ktoś skrytykuje Ole albo ogólnie klub to jest kolejnym trollem, albo kolejnym kontem ryffneckyego. Z trollami walczył - fakt, ale gdy miał okazję prowokował ich i sam zachęcał do wzmożonej aktywności. No i te dziecinne naśmiewanie się z Arsenalu i jego kibiców... . Może nabierze trochę dystansu.
» 7 stycznia 2021, 19:01 #398
miminka: Ej ale i czasem mnie wyprowadzali krytycy Ole'go z równowagi.. I owszem czasem za mocno dyskutował zamiast odpuścić ale braku miłości do klubu nie można mu było nigdy zarzucić.. On tak jak wielu innych żyje tym klubem, tym co sie dzieję wkolo :)
» 7 stycznia 2021, 22:21 #397
NoName: Nigdy nie watpilem w przywiazanie Magika do MU. Jest jednak roznica miedzy fanem, a fanatykiem.
» 8 stycznia 2021, 01:18 #396
miminka: Ja też raczej z tych fanatycznych więc rozumiem go doskonale :D
» 8 stycznia 2021, 08:36 #395
hraboNX: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 15:23

Nam po prostu zabrakło argumentów w ofensywie, rywale natomiast zaprezentowali dobrą defensywę i wykorzystali swoje okazje. Plan na Szerszenie powinien być taki:
- Bruno sorry, ale musisz odpocząć i tyle,
- Niech zagra Dony i inni piłkarze z rezerwy.

Plan na spotkania ligowe:
- Cavani na atak, on powinien być podstawowym snajperem,
- Eric na stoperze, bo Harry musi mieć kogoś atletycznego do duetu.

Plan na obecne okienko transferowe:
- Szukać tego szybkiego, mobilnego stopera do pary do kapitana; jest Eric, ale on raczej nie może grać w każdym meczu.
- Dokupić kogoś na pozycję defensywnego pomocnika, kogoś dobrego w defensywie i mobilnego - takiego, co "się męczy, gdy nie biega"; taki pozytywny "dzik", który nie kalkuluje (coś jak Bailly z charakteru).
- Jak przyjdzie Amad, to testować go na tym prawym skrzydle, bo i tak innej opcji teraz nie kupimy.

Wczorajsza porażka to takie ustawienie do pionu. Trzeba koncentrować siły na ligę i oczywiście ciężko pracować na treningach, bo tracimy bramki po akcjach, które można łatwo skasować.
» 7 stycznia 2021, 15:17 #394
BajtiMU: Szkoda zwyczajnie tego meczu bo to był już półfinał,do tego był rozgrywany tylko jeden mecz ale trudno.City było lepsze a obrona wyśmienita.Wykorzystali Nasz mankament który towarzyszy Nam od początku sezonu z tą dwójką stoperów co jest dowodem ilość straconych goli.Na szczęście wskoczył do składu Bailly i nastąpiła zauważalna poprawa i konieczny potrzebny solidny zmiennik dla AWB ale wierzę,że to nastąpi.

Taki Martial czy Marcus faktycznie mogą zrobić wiatr w ofensywie ale jak widzę ten ich pressing,doskok do przeciwnika porównując ich z takim Cavanim to po prostu krew zalewa.
» 7 stycznia 2021, 13:57 #393
0listonoszpat: Lepsze odpadnięcie niż jakaś niepotrzebna dogrywka. Odpadliśmy z mocną drużyna, zdarza się
» 7 stycznia 2021, 13:29 #392
miminka: Chyba zza węgła nas tylko ogląda :D
» 7 stycznia 2021, 13:27 #391
QsQs: to kiedy dostał to ostatnie ostrzeżenie?
» 7 stycznia 2021, 14:13 #390
miminka: Jakoś po meczu z Aston Villa :D
» 7 stycznia 2021, 14:18 #389
awe: Zalozyl i juz adminsitracja musial mu usunac prawie wszystkie komentarze jakie dodawal bo znowu robil syf
QsQs w niedziele juz po 20 nie bylo go widac, a dalo sie to zauwazyc bo dodal chyba z 30 komentarzy oczywiscie same wywolywanie do tablicy, zeby sie klocic, az sie wykolcil
» 7 stycznia 2021, 17:13 #388
krolmartial: Wszedłem sobie panowie na gdybanierów jak odlatają po dwóch wygranych meczach i sie nie rozczarowałem. Byczki fantazjują o transferze Grealisha do nich xD
» 7 stycznia 2021, 12:08 #387
is200second: Napewno im bardziej jest potrzebny rozgrywający niż nam.
My potrzebujemy jednego bardzo dobrego defensywnego pomocnika bo gramy przeważnie dwójka sredniakow którzy mają za zadnie wspomagać obronę a i tak tracimy bardzo dużo bramek a wczorajszy mecz do tego dobitnie pokazał jak wielka dziura była między linia defensywna a ofensywna. Moim zdaniem Ole wogole nie trafił ze składem wczoraj.
Za Mctomineya powinien wyjść Matic i grac blisko obrońców a Fred wyżej bo umie świetnie rozegrać piłkę.

Do tego City grało mądrze, rozprowadzało piłki na wolne pola i między wszystkich piłkarzy a ci tylko biegali obok nich.

Rashford z Martialem wczoraj dramat. Piłkarz który jest uważany za piłkarza klasowego powinien taka górna piłkę przyjąć i przynajmniej oddać strzał. A drugi się podsumował przy tym padolino. Zamiast grać huraganowymi atakami prawa strona z wzajemna wymiana pozycji bo Zinchenko był ich najsłabszym punktem w obronie to grali na krewkiego Cancelo. Ole nie umie reagować na wydarzenia kiedy zespołowi nie idzie gra. Tu jest jeszcze w powijakach na tle choćby Guardoli.

Aha i jeszcze jedna rzecz jeśli ktoś uważa ten puchar ligi za mało prestiżowy to czemu jak sięgam pamięcią nie zdobył go żaden zespół niżej notowany? Ten redaktorek wczoraj dobrze powiedział od małych rzeczy zaczyna się budować pewność siebie.
» 7 stycznia 2021, 12:41 #386
NexaT: No i sobie odpowiedz na pytanie, kto ma tutaj większy problem. Czy oni, którzy na SWOJEJ stronie dyskutują o tym czego by po prostu chcieli, czy ty znudzony życiem nie mający co robić? xD
» 7 stycznia 2021, 13:22 #385
kamtor: A z Watford mam nadzieję że pellistri dostanie szanse
» 7 stycznia 2021, 12:07 #384
is200second: Po wczorajszej padace to dla mnie moze wyjść nawet zespół kobiecy. Lepiej odpaść ze wszystkich rozgrywek na wczesnym etapie i skupić się na lidze niż odpaść kolejny raz w półfinale po tak słabej grze.
» 7 stycznia 2021, 12:20 #383
devilek777: To może w ogóle lepiej nie grać niż w ostatniej kolejce stracić mistrza.
» 7 stycznia 2021, 13:41 #382
mcscotyy: Ja po tym sezonie chętnie bym pożegnał Martiala, gość jest mega słaby, nie ma już tego czegoś co miał u nas w pierwszym sezonie za Van Gaala.

Martial rozegrał już 240 meczów:
76 goli
48 asyst

Jako napastnik zagrał około 70 meczów:
28 bramek

I kimś takim mamy wygrywać mistrzostwo, szczerze chciałbym już nawet Lewina zobaczyć na jego miejscu, chociaż wiem ze dopiero pierwszy dobry sezon zagrał, ale to tylko moja opinia.
» 7 stycznia 2021, 11:51 #381
Pochmurny: Przede wszystkim potrzebujemy żywiołowego napastnika (Cavani może i takim jest, ale lata robią swoje) który będzie robił sprinty i ciągle się poruszał. Czasami jak patrzę na grę Martiala to wydaję mi się, że bardziej pasowałby na 10 niż skrzydło czy napad. Umie grać na małej powierzchni, kombinacyjnie, często szuka kolegów i schodzi do rozegrania aby napędzać grę(zbyt często bo wtedy brakuje go tam gdzie powinien być).
» 7 stycznia 2021, 12:17 #380
miminka: Tym razem zgodzę się z kolegą i też bym pożegnała Martiala..

@Pochmurny może i masz rację pasowałby może bardziej na skrzydło ale jak widzę jego minę cierpiętnika i to jak truchta jak trzeba zapierniczać po piłkę czy też jak strzela w kosmos to mi się nóż w kieszeni otwiera..
A naprawdę jestem w stanie wybaczyć baaardzo dużo tej drużynie..
» 7 stycznia 2021, 14:08 #379
Pochmurny: Miminka, mi tam rybka czy on się uśmiecha, płacze czy ma ADHD. Fakt, że chłopak za mało biega, ale często wydaję mi się, iż takie są założenia taktyczne bo ogólnie nasze skrzydła tylko idą do przodu, a z tyłu to rzadko pomagają. Ta sama sprawa jest z bocznymi obrońcami gdzie w ofensywie są totalnymi zerami. Mamy strasznie podzielone strefy i w żaden sposób nie gramy futbolu totalnego (wszyscy atakują i bronią). Możliwe, że to jest problemem. Nasz zespół dzielimy na graczy ofensywnych czyli trio z przodu i wszędobylski Bruno oraz defensywnych czyli wszystko w dół formacji. Bardzo mi się to nie podoba bo jeśli nie wpoi im się walki i gry na całym boisku to dalej będziemy liczyć na magię Bruno i lagi na Rasha. Gdy widziałem te rozpaczliwe podania między kilku zawodników City to łapałem się za głowę. Ogromna luka między formacjami i brak zrozumienia oraz ruchu. Gdy nasz zawodnik ze strefy defensywnej odbierze piłkę to często zamiast zrobić szarży to czeka lub podaje w taki sposób, że musimy budować pozycyjnie... To wszystko jest czasami wręcz surrealistyczne.
» 7 stycznia 2021, 15:28 #378
miminka: Czy założenia taktyczne? Tego nie wiem, ale niestety sytuacje które widać nie tylko teraz ale i wcześniej jak był Jose jak przybiera minę cierpiętnika bo nie dobiegł po piłkę (a mógł z palcem w nosie) i pokazuje że to wszystkich wkoło wina mnie wkurzają.. Ma chłopak talent tylko zbyt często zapomina że na samym talencie daleko nie zajedzie..
A z tymi strefami masz rację.. Brakuje "zespolenia" niejednokrotnie..

Marzy mi się taki Evra 2.0 :D
» 7 stycznia 2021, 16:05 #377
Pochmurny: Nie tylko Martial ma swoje humorki, Rash nie jest lepszy. Wielokrotnie już pisałem, że chłopak jest ok jak wszystko idzie, ale gdy nie wychodzi staje się dwa razy bardziej irytujący niż Anthony. Ale ogólnie to była decyzja Ole aby pozbyć się pełnego życia i optymistycznego Belga, a pozostawić to co ma. Zobaczymy jak to poskłada w przyszłym sezonie bo to wtedy będzie można stwierdzić w 100 procentach, że to jego drużyna (ze wsparciem zarządu czy brakiem owego).

Co do Pata to dalej człowiek ma mokre sny(xD) na wspomnienia jego gry i charakteru który wykazywał, ale to tyczy się pewnie większości chłopaków z tamtego okresu:P
» 7 stycznia 2021, 16:33 #376
miminka: To był taki miły łącznik..
Miły dla nas bo dla rywali to był koszmarek..
Ah to byli czasy :D
» 7 stycznia 2021, 17:50 #375
Batigol222: City było lepsze a pisanie, że United nie zagrało na 100% to trochę komedia. Zagrali tak, jak mogli zagrać, przeciwko tak ustawionemu City. Pogba wyłączony, Martial i Rashford w poprzednim sezonie faktycznie wjeżdżali w obronę City, jak w masło, ale teraz to jest już trochę inna obrona. Na pewno Bruno zagrał poniżej swojego poziomu, ale to właśnie jest problem United, że od jednego piłkarza zależy tak wiele. City zdecydowanie przeważało kulturą gry, efektywnością pressingu i wychodzeniem spod pressingu.

Jak dla mnie United ciągle potrzebuje wzmocnień, chociaż akurat w tym sezonie tytuł jak najbardziej jest możliwy. Paradoksalnie, z Liverpoolem podobna strategia może zadziałać, bo ich środek obrony to teraz straszna bieda i raczej nie ma opcji, żeby np. Rashford nie wjeżdżał tam z piłką w pole karne bez większych problemów. Ciekawi mnie tylko, czy Ole wyjdzie tam po zwycięstwo, np. z Tellesem i 3 napastników, żeby cały czas nękać środek obrony Liverpoolu i TAA, czy raczej też będzie liczenie na kontry. City jest na ten moment mocniejsze od Liverpoolu i na pewno jest bardziej kompletnym zespołem.
» 7 stycznia 2021, 11:46 #374
mordynator: Teraz mam nadzieje że Ole w meczu z Watordem da naprawde wszystkim odpocząć z pierwszego składu nawet Bruno i Maguierowi którzy grają każdy mecz od deski do deski,przyda im sie taka tygodniowa przerwa bo potem od Brunely zaś praktycznie cały czas co 3 dni gramy,widze po terminarzu że tylko tygodniowa przerwa jest pomiędzy meczem z Fulham i Sheffield ale nie wiadomo czy tam jeszcze jakieś nastepnej rundy pucharu Anglii nie wcisną czy coś.No i Magurie ma 4 żółte kartki na koncie.
» 7 stycznia 2021, 11:34 #373
Mariano88: Mordynator, wierzysz w to? Solskjaer nie zaryzykuje odpadniecia z dwóch pucharów w jednym tygodniu
» 7 stycznia 2021, 11:38 #372
mordynator: Myśle że nasz drugi garnitur powinnien sobie spokojnie dać rade z Watfordem mimo wszystko.Może nie że wierze ale myśle że Ole wie że jak im ma dać odpocząć w jakimś meczu to właśnie teraz bo PL to są zdecydowanie obecnie nasze najważniejsze rozgrywki i tam cały czas trzeba grać najmocniejszym składem.
» 7 stycznia 2021, 11:49 #371
Mariano88: Obys miał racje
» 7 stycznia 2021, 12:30 #370
kamtor: Potrzebujemy PO zmiennika dla WAN bissaki SO obrońcę i PP o co myślicie o thauvin
» 7 stycznia 2021, 11:31 #369
Mariano88: Kupiłbym tego Maxa Aaronsa jeśli Williams pójdzie na wypożyczenie, swoją drogą ciekaw jestem czemu Ole w ogóle nie daje mu grać.
» 7 stycznia 2021, 11:40 #368
Steckov: Nie ma co przeżywać tego meczu. Nie udało się wygrać i trudno. Jedziemy dalej, głowa do góry. Mam nadzieję, że na Anfield pojedziemy jako lider tabeli po meczu z Burnley.
» 7 stycznia 2021, 11:13 #367
ojciectomka: Nie będe oceniał poszczególnych zawodników gdyż poniżej dużo zostało już napisane. Moim zdaniem na już potrzebujemy klasowego środkowego obrońcy, który z Harrym stworzy stabilny duet. Sam Maguire jest dobrym rzemieślnikiem, który prezentuje stały poziom poniżej którego nie schodzi, ale nie wybitnym i jednek za wolnym. Zauważcie też jak w dwóch ostatnich meczach ( a zwłaszcza z AV - i żeby było jasne nie jest to bezpośrednia uwaga do samego Harrego ) postrach w naszym polu karnym siały wszystkie piłki rzucane górą.
Druga sprawa to klasowy napastnik ( wiem, wiem mamy Cavaniego ), ale sami widzicie co się dzieje jak nie ma go na boisku. Zawsze tworzymy sobie okazje bramkowe - w jednym meczu kilka a w innym wiele lecz mamy problem z ich wykończeniem.
Poniżej ktoś napisał ważne słowa " że każde zwycięstwo jest ważne gdyż buduje pewność siebie ( drużyny )". Każde rozgrywki są ważne i nie można pisać, że nic się nie stało bo to g....... puchar. Jeżeli bokser wchodzi do ringu to walczy do końca a nie kładzie się na macie i czeka na liczenie.
Mam wrażenie, że nasza pozycja w tabeli jest nie tyle zasługą naszej wspaniałej gry co jednak nieprzewidywalnością ligi w tym sezonie ( covid, kontuzje itd. ) Miejmy nadzieje, że te ostatnie nie dosięgną naszej Ekipy.
Bez względu na to, które miejsce zajmiemy w PL na koniec sezonu wszystkim forumowiczom życzę powodzenia w Nowym Roku.
» 7 stycznia 2021, 11:10 #366
mordynator: Bailly jest takim zawodnikiem,który mógłby stworzyć dobry duet z Harrym.Tylko niestety jest zbyt szklany bo raczej prędzej czy poźniej złapie jakaś kontuzję,Chyba że nagle magicznie coś sie zmieni
więc widziałbym w lato raczej Pau Torresa bo Upamecano najprawdopodobniej wybierze Bayern i do tego będzie droższy.Co do napastnika nie zgodzę sie do końca,mam nadzieje że Martial w końcu znajdzie formę z zeszłego sezonu ale póki jest Cavani raczej napewno nie kupimy nowej 9.I powoli trzeba będzie sie rozglądać za następcą Maticia który jest coraz starszy i powoli nie będzie dawał rady fizycznie.No i to nieszczęsne prawe skrzydło bo wątpie że Amad Diallo wskoczy do podstawy z miejsca jak rok temu Greenwood ale oczywiście życze mu tego.
» 7 stycznia 2021, 11:26 #365
Mariano88: Mordynator, zgadzam się co do 9tki, natomiast nie jestem pewien tego DMa. Wydaje mi się, że przedłużenie kontraktu z Maticiem i bliski transfer mlodzika z Ekwadoru pokazuje, że jeszcze trochę liczą na Maticia.
» 7 stycznia 2021, 11:45 #364
mordynator: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 11:56

Naczy jeśli Ole dalej będzie tak umiejętnie rotował między Nemanją a Scottem gdzie żaden z nich nie gra co 3 dni przez co obaj są troche oczędzani to ok i napewno to wydłuży przydatność Maticia bo nie będzie zajeżdzany.Natomiast jeśli Scott wypadnie(odpukać) to niestety nie widze Maticia grającego co 3 dni na zadowalającym poziomie niestety :(
Edit:A gdzieś mi migneło ze ten młody Ekwadroczyk chyba ostatecznie nie przechodzi do nas od razu ale moge sie mylić.
» 7 stycznia 2021, 11:55 #363
Mariano88: Jeśli wypadnie McT to chyba dwójka Fred-VdB też da radę. Ale nie ma co gdybać, chwilowo kontuzje nas omijają w pomocy, odpukać
» 7 stycznia 2021, 12:32 #362
Pyra: Jak czytam pod spodem, że mecz był do wygrania to za głowę się łapię.
Przegraliśmy w pełni zasłużenie, szkoda tylko, że po stałych fragmentach.

Ale nie ma co po tym meczu wyciągać wniosków, nikt tak nas nie pressował i nie naciskał w tym sezonie, w przerwie nie wymyślisz sposobu jak z takim czymś sobie poradzić.
Nasi jakby byli zaskoczeni, nikt nie mógł przyjąć piłki i spokojnie odwrócić się, rozegrać.
Maguire wiele razy nie miał nawet do kogo podać bo wszystkie drogi były zamknięte.

Tu pierwszy raz w sezonie w przerwie wprowadziłbym Maticia za Tominaya, bo Namanja jak nikt inny umie przetrzymać piłkę z przeciwnikiem na plecach. To by myślę zmieniło wiele.

Nic się nie stało, kolejny puchar przymyka koło nosa, już jesteśmy do tego przyzwyczajeni.
» 7 stycznia 2021, 11:09 #361
jacusinski: Pewien niesmak po porażce z City jest. Natomiast w ogóle się tym nie przejmuje. Przed meczem wyszedłem z założenia że z chęcią oddam wygraną w tym meczu na rzecz wygrania kolejnych 2 meczów ligowych i mam nadzieję, że tak właśnie będzie.
» 7 stycznia 2021, 11:07 #360
pmax122: Mam podobnie, uważam że przy obecnym kalendarzu ten mecz OGS powinien zabić i nie wystawiać zawodników z pierwszej jedenastki, uważam że nie mamy kadry na to żeby ciągnąć 3 sroki za ogon jednocześnie. Cisnął bym ligę na 100% kosztem reszty , może na 80% FA cup, a Ligę Europy i te carabao czy jak się to teraz nazywa męczyć zmiennikami. Nie miał bym nic przeciwko temu aby zmiennicy dostali w tym meczu 7 w plecy, jeśli dzięki temu za 2 tygodnie byli byśmy liderem ligi. Zmarnowana okazja na odpoczynek w napiętym kalendarzu
» 7 stycznia 2021, 11:19 #359
SYSTEM: Lindelof winny przy obu bramkach
» 7 stycznia 2021, 10:10 #358
tomekwietniu: Po prostu z Benficy wzięliśmy nie tego gościa co trzeba...
» 7 stycznia 2021, 10:21 #357
Pyra: Lindelof przyszedł w 2017.
Dias został graczem pierwszej drużyny Benfica w 2017....
coś ci logika szwankuje

i naprawdę znaleźć winę jednego gości przy tych bramkach to sztuka wyższa
» 7 stycznia 2021, 11:12 #356
tomekwietniu: Wiedziałem, że jakiś sztywniak zaraz coś takiego napisze... dlatego nawet przed dodaniem komentarza to sprawdziłem.
To była luźno rzucona myśl, która była wyrazem docenienia Diasa, a określeniem, że Victor nie daje tego czego się wymaga od obrońcy na tym poziomie. Bailly w końcu zagrał kilka meczy na poziomie i od razu było widać, że ta obrona inaczej funkcjonuje...
» 7 stycznia 2021, 11:43 #355
Pyra: Czemu doceniasz Diasa? Po jednym meczu? Oglądasz go co tydzień?
Bo tak to można i docenić Zinczenko a to chyba jeden ze słabszych LO w lidze.
» 7 stycznia 2021, 13:09 #354
tomekwietniu: Tak oglądam go co tydzień lub prawie co tydzień. Razem z żoną oglądam większość meczy PL, a jak nie oglądam to lecą w tle. Prawie codziennie słyszę od niej pytanie czy dzisiaj oglądam i kto gra. Swego czasu grała też w Fantasy ;)
Także mam ku temu możliwości :)
» 7 stycznia 2021, 13:17 #353
Pyra: Gratuluję żony :)
Jak oglądasz go co tydzień to uwierzę na słowo, że gra dobrze.
Tylko z takiej ligi jak Portugalska ciężko trafić z zawodnikiem, zarówno Lindelof jak i Dias bardzo się wyróżniali, swego czasu też Anderson, Bebe, Martinez a w lepszych ligach nic nie zwojowali.

My trafiliśmy z Bruno, City z Diasem, myślę, że lepiej na tym wychodzimy jak na razie
» 7 stycznia 2021, 14:45 #352
tomekwietniu: Jeżeli chodzi o transfer to: Bruno > Dias - zgadzam się, ale tylko dla tego, że Bruno wszedł do ligi i stał się drugim KDB i gra już tak rok. Natomiast Dias póki co świetnie, mega, ale niech to potwierdzi jeszcze.
Szkoda, że nie przyszedł do nas. Miałem podobne odczucia co Ty jak o nim pisali i o gwiazdach z Portugalii, ale akurat dobry transfer.
Ale forma Baillego pokazała, że taki Upamecano który jest dobry w obronie, szybki i dobrze wyprowadza piłkę od razu podniósłby poziom gry całej naszej drużyny, a nie tylko obrony.
» 7 stycznia 2021, 15:08 #351
Pyra: Najgorsze jest to, że Maguire jest już nie do ruszenia, podoba sytuacja z DDG.
Zdrowy Bailly - Upamecano to by była najszybsza para ŚO na świecie a w powietrzu też potrafią grać.
» 7 stycznia 2021, 15:55 #350
lele1986: Czy tez was wkurza akcja taka idzie Martial , Rahford , Grenwood i kiwa sie na 3 pilkarzy spoko czasem to wychodzi . Ale na koniec tej akcji nie ma strzału ani w bramke przez tego zawodnika ani podania do partnera po prostu traca piłke . Wczoraj duzo takich akcji było naszych cisniemy i tracimy w głupi sposób piłke bez strzału .
» 7 stycznia 2021, 09:48 #349
mszym2001: Chyba trochę inny mecz oglądaliśmy. Dla mnie to był mecz dwóch mocnych drużyn. Spotkałem się z opiniami że nasi przeszli koło meczu, że City wygrało spacerowym tempem i chwytam się za głowę. Momentami naprawdę pressingiem przyciskaliśmy obywateli do ściany. W środku Pola Fred niejednokrotnie był o krok do przodu przed pomocnikami City. Obywatele ostatnio są genialni ale nie zjedli nas tak jak Chelsea które prawie się nawet nie broniło. Wyrównany mecz (wiadomo z dominacją City) a o przegranej zaważyło niezdecydowanie w kluczowych momentach
» 7 stycznia 2021, 09:31 #348
klb9k: Zgadzam się, pierwsza połowa była dobra druga przeciętna. Pierwsza głupia bramka ustawiła dalszy przebieg meczu a bramka Fernandinho cóż pewnie takiej już w życiu nie strzeli. Brakowało bardziej mobilnego partnera bez piłki obok Rashforda, który miałby kilka rajdów jak Marcus oraz brakowało lepszego w ofensywnie prawego obrońcy do tego ustawienia, mam nadzieje, że z tym Aaronsem jest coś na rzeczy bo może to być ciekawa alternatywa na prawą stronę i podniesienie rywalizacji w zespole na tą pozycje.
» 7 stycznia 2021, 10:38 #347
Wirus: Szkoda, wielka szkoda tego meczu, bo finał był na wyciągnięcie ręki i rewanż na Tottenhamie za blamaż co nam zrobili i wygranie jakiegoś trofeum. Niby puchar "kakao" ale to jednak puchar.
» 7 stycznia 2021, 09:24 #346
DailySmoker: Gdyby nie ospalosc martiala wczoraj i gdyby na boisku był bailly myślę, że mielibyśmy finał. Co to za napastnik, który nie wychodzi do piłki. Ja nie wiem co się z nim dzieje, ale wygląda jakby wrócił z emerytury... Jak piłka mu nie spadnie na głowę to nie ma opcji by do niej wyszedl
» 7 stycznia 2021, 09:01 #345
devilek777: Martial i Rash powinni dostać ławkę, ale nie ma nawet kim grać za nich.
» 7 stycznia 2021, 09:16 #344
Pezet: Rash nie . Ale brak ruchu Martiala do piłki jest nadwyraz irytujący i to się dzieje w każdym meczu
» 7 stycznia 2021, 09:17 #343
tomekwietniu: Ludzie którzy piszą Rash na ławkę to zdrowo się musieli uderzyć w głowę. Gość z Bruno ciągnie tą grę... fakt jego wykończenie nie jest na najlepszym poziomie, ale przynajmniej dochodzi do sytuacji i to daje nam bramki.
Martial od początku sezonu jest starym Martialem, który przechodzi obok meczu. Czasem sobie myślę, czemu w takim meczu nie wychodzi Marcus i Mason.
» 7 stycznia 2021, 09:21 #342
Anhel: Dlatego ze Martial jest pupilkiem jednego z Glazerow, Jose na niego nie stawiał i go już nie ma
» 7 stycznia 2021, 09:41 #341
Ta3k: Nie wiem kto jest gorszy. Martial przejdę obok meczu, czy Mason nie podam nikomu.
» 7 stycznia 2021, 09:45 #340
tomekwietniu: Z tym Mason nie podam nikomu to trafiłeś w sedno. Mega samolubnie gra, trochę jak na napastnika przystało...
» 7 stycznia 2021, 10:16 #339
DailySmoker: Rash wczoraj w meczu zaginął chyba przez to, że z prawej strony był ustawiony, ale nie powiedziałbym, że powinien grzać ławę. Ogólnie dużo wczoraj indywidualnych błędów było i widać zmęczenie
» 7 stycznia 2021, 10:25 #338
Abstrahujacy: Napastnik może być i samolubny jak choćby RvN, ale tylko gdy gra na szpicy. Mason kręci się na wysokości linii pola karnego, raczej jako skrzydłowy. Wtedy musi mieć oczy dookoła głowy a nie grać solo.
» 7 stycznia 2021, 13:40 #337
devilek777: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 13:51

Co z tego, że za Rashem idą liczby, jak jego zaangażowanie jest na tym samym poziomie co Martiala. Bardziej o piłkę walczy Pogba niż nasz wychowanek. Co z tego, że dochodzi do piłki jak nie potrafi spokojnie uderzyć na bramkę, a wczoraj z 20 razy był na spalonym. Gdyby był ktoś, kto może go zastąpić, to powinien sobie przemyśleć kilka rzeczy. Oczywiście życzę mu jak najlepiej, bo na pewno stać go na wiele, ale aktualnie nie ma co go klepać po plecach.
» 7 stycznia 2021, 13:49 #336
cymGiggs11: Wczoraj się nie odzywałem bo smutno mi było. Cóż tu dzisiaj powiedzieć : wierny po przegranej
» 7 stycznia 2021, 08:38 #335
JasnaLiryka: Szkoda przegranej wiadomo, pucharu itd..ale spływa po mnie to. Bardziej będę wkurzony jak dadzą taką plamę w meczu Pucharu Anglii czy w lidze. Zagrali słabo i koniec :) mecz do zapomnienia, co tu roztrząsać ?
» 7 stycznia 2021, 08:33 #334
Wafelek100: Z jednej strony kijowo znowu odpaść w półfinale, z drugiej strony walić ten puchar myszki Miki, jeśli mieli kiedyś zagrać tragedię to mam nadzieję że to właśnie było wczoraj a nie z Liverpoolem.
Czas pokaże xD
» 7 stycznia 2021, 08:50 #333
Abstrahujacy: Wafel, przecież nie było żadnej tragedii. Nie ma co dramatyzować.
Gdyby zagrali jak z Tottenhamem czy Arsenalem to co innego, ale oni byli równy z równym. Zadecydowały stałe fragmenty gry i tyle.
» 7 stycznia 2021, 13:42 #332
jaratkow: Kolejny półfinał i kolejna wtopa. W sumie to nie końcowy wynik jest problemem tylko styl... Chciałoby się napisać "styl gry" ale tej za wiele wczoraj nie było. Nie zawsze przykładam należytą wagę do statystyk ale te wczorjsze mówiły wszystko. Tak samo jak praca wykonywana przez trenerów obu drużyn w czasie meczu. Czasem zastanawiam się czy OGS ogląda na tym swoim monitorku ten sam mecz który rozgrywa się na boisku...
Kolejny półfinał i kolejna wtopa... Żeby Wygrywać trofea trzeba wygrywać finały a żeby wygrywać w finałach trzeba też wygrywać półfinały... Czasami zastanawiam się czy my nie mamy tylko... (pół)tenera
» 7 stycznia 2021, 08:31 #331
Lingardiho9: Jeden mecz przegrany i już jest pół trenerem ?
To jak Ciebie nazwać ? Kibicem sukcesu ?
» 7 stycznia 2021, 08:38 #330
tom93: W meczach o nic radzimy sobie świetnie, w meczach o stawkę z czynnikiem presji wychodzi czarne na bialym: ta druzna mentalnie nie jest jeszcze gotowa na aby odpowiednio reagowac na boiskowe wydarzenia. Zresztą trener tez.
» 7 stycznia 2021, 08:41 #329
jaratkow: @ Lingardinho9:

Chyba zbyt literalnie potraktowałeś mój tekst. Ja naprawdę mam ogrom sympatii i szacunku dla OGS. Jednak coraz większej ilości ważnych przegranych nie może nam przesłonić ileśtam nieistotnych triumfów. Wygrywamy bitewki a wojny wciąż w plecy.
Czy jestem "kibicem sukcesu"? Życzę United sukcesów! Ponad 30 lat...
» 7 stycznia 2021, 11:03 #328
NoName: W meczach o nic? Jak dla mnie każdy mecz ligowy jest ważniejszy niż carabao cup.
» 7 stycznia 2021, 15:11 #327
awe: Dokladnie nie tyle co przegrana, a styl w jakim rozegrany zostal ten mecz z naszej strony boil bardziej
» 7 stycznia 2021, 17:16 #326
Celt15: Już dzieciaczki z DP po swojemu. Po świętej serii jedna porażka po wyrównanym meczu z klasowym rywalem i "z tej mąki chleba nie będzie". Nie mam słów, żeby cenzuralnie opisać takie zachowanie.

Tak jak nie można było oceniać jednoznacznie Ole dopóki na 10 musiał wybierać między Lingardem a Pereirą, tak samo nie można tego robić dopóki w kadrze jest jeden skrzydłowy, którego większość kibiców nie chce oglądać, a na szpicy biega największy leń w historii tej drużyny - Martial.

Zanim kolejny zaczniecie płakać zadajcie sobie jedno pytanie: czy nasza kadra jest kompletna? I jeśli ktoś odpowie na to pytanie TAK to powinien szybko udać się do swojego psychiatry i poprosić o zwiększenie dawki leków. Dopóki w tej drużynie są tak ogromne braki to i trzeba czapki z głów przed Ole ściągać, że mimo tego daje nam szansę wierzyć w to, że powrót na szczyt jest blisko.

Ogarnijcie się.
» 7 stycznia 2021, 08:16 #325
Greenlife: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 08:26

I już dorośli DP po swojemu. Tylko czekają na pierwszy, lepszy trollowy komentarz, żeby móc wyrzucić z siebie frustracje :) A tak poważnie, wrzuć na luz. Twój komentarz nawet nie dotyczy meczu. Nie uważasz, że lepiej olać toksyczne komentarze? Tacy ludzie muszą istnieć na tym świecie, a Ty taką odpowiedzią dajesz im tylko satysfakcje.

Do temamu: Mecz uważam za bardzo średni. Jedyne co dobrze z niego wspominam to Bruno, który po faulu miał podleciał do Fernandinho. Szkoda wyniku bo mieliśmy okazję a stracone bramki były obrzydliwe. Wygrali lepsi ale mimo to - ***ać ich :D
» 7 stycznia 2021, 08:25 #324
lukJakubowski: Zawsze porażki United mnie bolą, ale tej nawet nie przeżywam.
Przegraliśmy z zespołem, który jest w ścisłym Top angielskiej piłki.
Szkoda jedynie tego, że półfinale, a nie na wcześniejszych etapach.
Nie robię tragedii z powodu porażki. Dobrze tu koledzy zauważyli, że to mecz z kategorii tych, gdzie pierwszy zdobywca bramki wygrywa.
City miało te szczęście, że im coś wpadło.
W każdym razie nie byliśmy tłem dla Obywateli. Normalny, wyrównany mecz z doświadczonym rywalem.
Porażki są wpisane w ten sport. Dobrze, że padło na przerwanie serii teraz, a nie z Burnley w lidze.
P.S Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
» 7 stycznia 2021, 07:22 #323
Seszele: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 07:05

Guardiola nie jest najlepszym z najlepszych.
Dlaczego?
Dlatego, że mogąc budować swoją wymarzoną jedenastkę bez żadnych zahamowań przez kilka sezonów nie zdobył Pucharu Europy. Najlepszy menedżer byłby w stanie to osiągnąć.
Żeby nie było, to City nie jest wyjątkiem. Wprawdzie w Bayernie nie miał do dyspozycji takich środków finansowych, ale miał świetnie zgraną drużynę. Wystarczyło ją podtrzymać na szczycie. Co zrobił Pepe? Rozmontował. Wprowadził swoją tiki-takę i przez parę sezonów nic nie ugrał waląc głową w mur niemiłosiernie. Miejsce w szeregu pokazał mu Jupp Heynckes, który musiał ogarniać ten bałagan wracając z emerytury.
Tylko Barcelona zza czasów Guardioli jest warta zapamiętania. Trafiło się genialne pokolenie Blaugrany, które może już nie mieć więcej miejsca w historii tego klubu i Pepe poskładał to w całość. Gdzieś ten jego geniusz się wówczas uwidocznił.
Ale dzisiaj?
Czy ultra ofensywna gra jest wystarczającym powodem, aby mianować go najlepszym menedżerem globu? Liczą się sukcesy, trofea.
» 7 stycznia 2021, 07:04 #322
QsQs: Czy jest najlepszy to można dyskutować, ale nie można odbierać mu zasług.
Gdy obejmował Barcelonę to kadra oparta na graczach Barcy uzupełniona o graczy Realu pierwszy raz w historii wygrała Mistrzostwo Świata. Po objęciu Bayernu pierwszy raz od 24 lat Niemcy wygrali Mistrzostwo Świata. Pep jest wizjonerem, cały czas szuka. Owszem nie wygrał LM od 10 lat, w City pompuje dużą kasę w skład ale zasług bym mu nie odbierał.
» 7 stycznia 2021, 07:39 #321
kckMU: "Najlepszy menedżer byłby w stanie to osiągnąć."

Ile razy Ferguson wygrał LM? Ten puchar nie jest wyznacznikiem. Ma jednak ogromną moc oddziaływania, niekiedy przesadzoną.
» 7 stycznia 2021, 07:47 #320
Seszele: QsQs -
Dlatego napisałem, że zespół Barcelony za jego kadencji to było coś.
W kolejnych latach - po jego odejściu - Blaugrana wciąż dominowała w piłce ligowej i europejskiej.
Odcisnął piętno również przy sukcesach reprezentacji Hiszpanii. Reprezentację tworzył trzon graczy FCB, którzy z oczywistych względów rozumieli się bez słów.
Z reprezentacją Niemiec nieco naciągana teoria. Przecież Joachim Low wykonuje tam kawał solidnej roboty. Już przed MŚ Niemcy stawali się powoli jednymi z faworytów, ponieważ grali ładną dla oka piłkę. Siłą rzeczy to w Bayernie gra najwięcej Niemców, którzy występują również w reprezentacji. Tak jest od wielu lat i to się nie zmieni.
Idąc tym tokiem myślenia - reprezentacja Anglii powinna wreszcie osiągnąć jakiś sukces. Są Stones, Foden, Sterling, Walker. Czekamy na efekty.
Heynckes pokazał Guardioli jak się wygrywa potrójną koronę.
» 7 stycznia 2021, 09:37 #319
Seszele: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 09:51

kckMU -
Z całym szacunkiem, ale zestawianie sir Alexa z Guardiolą to trochę niezbyt dobry pomysł.
Sir Alex zbudował markę Manchesteru United sam, zaczynał od zera. Wzniósł ekipę z Old Trafford na szczyt i przez wiele lat na nim pozostał. Potrafił zdobywać trofea przeciętnymi piłkarzami. Nie kupował gwiazd, lecz sam tworzył te gwiazdy. W tym przypadku Puchar Europy nie jest żadnym wyznacznikiem, a wieloletnia i wytrwała praca jako menedżera. Zrobienie coś z niczego.
Jeżeli Guardiola kiedykolwiek podejmie się takiej pracy, to będziemy mogli zestawić obu menedżerów. Tymczasem Pepe ma do dyspozycji bajońskie talary i od momentu przyjścia może układać sobie zespół zgodnie z własną wizją. To jest może i sztuka, ale nie aż taka. Skoro Guardiola wyznacza sobie nowe cele i wyzwania, zmienia otoczenie, bo potrzebuje nowego zastrzyku energii i daje sobie kilka lat na zbudowanie drużyny, to oczywistym jest, że jest rozliczany za te kilka lat pracy. Przez te kilka lat pracy - jestem tego pewien - jego celem jest zdobycie wszystkich możliwych trofeów, w tym najbardziej upragnionego Pucharu Europy. Kiedy tego nie zrobi, to odejdzie ze smakiem porażki. Tak samo było w przypadku Bayernu. Przecież jednym z jego warunków przy podejmowaniu pracy jest wręcz nieograniczony dostęp do gotówki w celu budowania drużyny marzeń. Wielu mówi, że potem spróbuje roboty we Włoszech prowadząc Juventus. Może tak, może nie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Nie wykluczam Interu - chętniej wydają pieniądze i mają już całkiem ciekawą drużynę, a Conte za długo się nie utrzyma.
» 7 stycznia 2021, 09:47 #318
kckMU: Ja nie porównuje obu panów, tylko chce zmniejszyć wartość Ligi Mistrzów w Twoich oczach. Guardiola obecnie to ścisły top i tyle.
» 7 stycznia 2021, 10:33 #317
QsQs: Seszele
reprezentacja Anglii w Mistrzostwach Świata powtórzyła wyczyn tej z 1990 roku a dla nich myślę było to teraz duże osiągnięcie. Tamta reprezentacja była bardzo mocna i nie była faworytem na wielkim turnieju "tylko z nazwy" tak jak jest obecnie.
» 7 stycznia 2021, 14:12 #316
Seszele: Anglia tylko z nazwy?
To samo można powiedzieć o Francji i Niemcach.
Nie popieram, ale takie czasy nastały.
» 7 stycznia 2021, 14:27 #315
Diabelred: Temat niedoceniania kunsztu Guardioli powraca jak bumerang na strone, wiec szerzej sie wypowiem.

Seszele,

,,Guardiola nie jest najlepszym z najlepszych.
Dlaczego?
Dlatego, że mogąc budować swoją wymarzoną jedenastkę bez żadnych zahamowań przez kilka sezonów nie zdobył Pucharu Europy. Najlepszy menedżer byłby w stanie to osiągnąć.''

Idac tym tokiem rozumowania to SAF, ktory zdobyl zaledwie dwie LM przez ponad 20 lat(majac przez ten okres przeciez nieraz swietne druzyny) nie ma podjazdu do genialnego Zidana, ktory wygral trzy LM i to w zaledwie 3 sezony. Nie zawsze lepsza druzyna wygrywa, czesto tez decyduja detale(np. slaba skutecznosc) czy dyspozycja dnia.

,,,Miejsce w szeregu pokazał mu Jupp Heynckes, który musiał ogarniać ten bałagan wracając z emerytury.''

Jupp ogarnial balagan, ale po zwolnionym Ancelottim. Przeciwnie bylo przy Guardioli, ktorego wlodarze Bayernu bardzo starali sie zatrzymac, wiec to chyba cos znaczy?

,,Wprawdzie w Bayernie nie miał do dyspozycji takich środków finansowych, ale miał świetnie zgraną drużynę. Wystarczyło ją podtrzymać na szczycie. Co zrobił Pepe? Rozmontowal''

Miej pretensje do wladz Bayernu, ze sprowadzali mu tansze zamienniki w postaci Costy(pol dobrego sezonu na caly okres w Bayernie) i Goetze(niewypal), ktorych nie chcial. Hiszpan zamiast nich chcial m. in. De Bruyne, Sane. Nie dostal zadnego z nich, bo Bayern wolal trzymac w banku kase zamiast podtrzymac dominacje w Europie. Jesli druzyna sie nie rozwija, to sie cofa, prosta zasada w pilce.

,,,Trafiło się genialne pokolenie Blaugrany, które może już nie mieć więcej miejsca w historii tego klubu i Pepe poskładał to w całość. Gdzieś ten jego geniusz się wówczas uwidocznił.''

To tak jakby napisac, ze SAFowi trafilo sie genialne pokolenie 92, dlatego pozniej osiagal sukcesy... Miec genialne pokolenie to jedno, a odpowiednio tych pilkarzy poprowadzic, rozwinac ich umiejetnosci to drugie. Polecam poczytac wypowiedzi obecnych badz bylych pilkarzy Guardioli, gdzie wspolna praca z nim zmienila ich(chocby naszego Lewego) spojrzenie na pilke. Nie bez powodu Neymar nie raz mowil, ze chcialby pracowac z Pepem, czy Messi, ktory gdyby nie wirus dzis gralby znowu pod okiem Guardioli. Czemu ich tak ciagnie do wspolnej pracy z Hiszpanem? Bo obaj maja swiadomosc, ze Pep bedzie potrafil wydobyc z nich to co najlepsze.

Patrzac na liczne suksesy Guardioli, to jak graja jego druzyny, to jak swietnie potrafi rozwijac pilkarzy, oraz to, ze po swoim odejsciu nie zostawia zgliszczy, ale druzyny nadal zdolne do walki o najwyzsze cele, czynia go jednym z najlepszych trenerow w historii pilki.
Dzis mozemy tylko zalowac, ze SAF spoznil sie z przekonywaniem Pepa do przyjscia do nas. Jestem przekonany, z Hiszpanem u sterow za jego kadecji wygralibysmy przynajmniej jedno mistrzostwo, a tak niestety niedlugo bedziemy miec juz 8 pustych, straconych lat... :/
» 7 stycznia 2021, 14:29 #314
Seszele: Moi Drodzy,
Oczywiście, że szkoda porażki, ale to tylko Puchar Myszki Miki.
Gdyby było zwycięstwo, to właśnie taka argumentacja dominowałaby na tym portalu. Że przecież nie ma czym się podniecać.
Ale przegraliśmy, no więc...?
Nie ma co się załamywać. Raz wygrana, raz porażka. Taki jest futbol.
Ostatnio dokopaliśmy im, oni dokopali nam dziś.

Lecimy dalej!
Ole!
» 7 stycznia 2021, 06:52 #313
mientowy76: A kiedy to im dokopalismy? Z tego co pamiętam ostatnio to było 0:0
» 7 stycznia 2021, 07:15 #312
Seszele: Kiedy to McTerminator ich dobił :)
» 7 stycznia 2021, 07:21 #311
Lisan: Zimny prysznic. Znowu półfinał i znowu wtopa.
Pierwsza sprawa. Grealish. Po co on nam? Gdzie on by u nas miał grać. Gość który kreuje najwięcej sytuacji w PL jest nam nie potrzebny. Mamy Freda przecież.
Druga sprawa. Pellistri i Diallo. Nie wiem o co chodzi tymi gośmi ale pierwszy nie zagral ani minuty a z tego co czytam za rok ma byc warty 100 mln :D. Diallo nie gral pół roku, zagadka ale ma byc zbawca na PP. Pycha kroczy przed upadkiem
» 7 stycznia 2021, 06:50 #310
IntruZ9: Zmień dilera
» 7 stycznia 2021, 07:00 #309
karol100: Widzę że ostra depresja, skoro piszecie ze city było o klasę lepsze.

Statystyki

Sytuację bramkowe
11 do 12

Ataki 109 do 115


O klasę lepsi? Dzieci nie pobeczcie się.
» 7 stycznia 2021, 06:03 #308
mik99: Nie bądź malkontentem. Statystyki nie grają i skoro o tym nie wiesz nie wypowiadaj się. City miało płynność, City miało zryw, City potrafiło wykończyć to co stworzyło. Środek pola to absolutna dominacja i City miało dwie rzeczy które zdecydowały o zwycięstwie. Spokój przy operowaniu pilka oraz przegląd pola. Wszystko to było połączone motywacja której United nie miało. Mówienie że statystyki "graja" jest jak twierdzenie że w Polsce nie zarabiasz mniej "średnia krajowa". Uznajcie wyższość rywala.
» 7 stycznia 2021, 06:55 #307
wrobel1992: Rzuciłeś suchą statystyką i co z tego?? Byliśmy tak mizerni w ataku, że patrzeć się nie chciało. Jeśli Bruno nie wymyśli czegoś to w ogóle nie idzie. Jest to kłopot który będzie się powtarzał i trzeba coś z tym zrobić.
» 7 stycznia 2021, 07:27 #306
pawelisto2: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 07:32

Statystyki sąĂ‚ fajne. Można nimi manipulować na własnąĂ‚ korzyść wedle uznania.
City w meczu z Tottenhamem miało około 20 strzałów, z czego ani jednego groźnego - przegrali 2:0.
Tottenham w meczu z Liverpoolem miał 23% posiadania piłki, a stworzyli 4 sytuacje sam na sam podczas, gdy Lloris nie musiał ani razu stawać oko w oko z którymś z piłkarzy Liverpoolu.
Już nie wspominając o tym, że akurat statystyka „Sytuacje bramkowe” jest liczona wedle uznania na każdej stronie inaczej.

City nie zagrało meczu wybitnego - poza Diasem - ale byli zauważalnie lepsi, wykazywali dużo większą kulturę gry od obrony aż po atak.
» 7 stycznia 2021, 07:28 #305
Krzyk: A City było jakieś cudowne w ataku? Dwie bramki ze stałych fragmentów, a z gry to jedno jedyne uderzenie KdB.
Jak się spojrzało na ten mecz to rzucało się w oczy, że graliśmy na pełnych obrotach przez 20-25 minut pierwszej połowy. Potem wyglądało to na grę ekonomiczną. Tak jakby plan na mecz był taki: strzelamy na początku to walczymy o zwycięstwo; nie uda się na początku to włączamy tryb eko i liczymy, że coś wpadnie, ale oszczędzamy siły.
» 7 stycznia 2021, 09:05 #304
Oskar062: Zgadzam się z kolega wyżej, statystyki nie grają i jeszcze w pierwszej połowie jakoś to wyglądało ale w drugiej połowie City po prostu zagralo lepiej, oczywiście nie 2 klasy wyżej ale po prostu lepiej i widać to było gołym okiem
» 7 stycznia 2021, 09:52 #303
hraboNX: Nie ma co teraz udawać, że to tylko taki malutki puchar... Porażka z City zawsze boli, bo to są prestiżowe pojedynki. W United zabrakło jakości i lepszego wykończenia. Faktem jest, że rywale chyba znaleźli podstawową parę stoperów i wreszcie im obrona funkcjonuje. Dias blokował, czyścił wiele sytuacji. Niestety. I sam Ole ma rację, straciliśmy proste gole. Przy lepszym ustawieniu można było na spokojnie skasować obie sytuacje. Co dalej? Cóż, analiza, regeneracja i gramy kolejny mecz. Ważne pojedynki przed nami. Tak, przegraliśmy kolejny półfinał, ale nie czas na smęty. Jeszcze mamy dużo do wygrania.
» 7 stycznia 2021, 02:37 #302
zbyszek7: Zamiast dac odpoczac i zagrac drugim skladem to katuje ich kolejny raz so tego wejscie vdB wchodzi w 88minucie... dajcie spokoj
» 7 stycznia 2021, 02:32 #301
NoName: Przegralismy, wiec na pocieszenie kacik humorystyczny.
Micah Richards: Kiedy wszedlem na scene...
Roy Kean: Kiedy wszedles na scene?
» 7 stycznia 2021, 01:09 #300
HarryBrown: Problem tkwi w defensywie. Przez co 2 środkowych pomocników musi przez dłuższą część meczu koncentrować się na zadaniach defensywnych a nie na walce w środku i wspieraniu linii ofensywnej. W dzisiejszym meczu Fred i McTominay praktycznie grali w okolicach pola karnego bo inaczej by nas City zmasakrowało. Ale niestety odbiło się to na ofensywie. No i była luka w środku pola, której Pogba sam nie dał rady opanować. W mojej ocenie musimy kupić 2 obrońców - 1-go do środka a 2-go na prawą stronę bo AWB ostatnio mocno obniżył loty.
» 7 stycznia 2021, 01:03 #299
BNK: Problem tkwi przede wszystkim w ofensywie. Nie wykorzystujemy okazji bramkowych i to się mści.
» 7 stycznia 2021, 08:18 #298
HarryBrown: Jest w tym sporo racji co napisałeś. Ale przede wszystkim liczy się defensywa. Wróćmy do meczu z Leeds. Jak nasi środkowi pomocnicy nie musieli aż tak bardzo wspomagać defensywy to przypomnij sobie co się działo pod bramką Leeds. Sam McTomek walnął 2 bramki i jeszcze wypracował przynajmniej 1. Gdyby obecny duet obrońców był klasy duetu Rio-Nemanja to wczorajszy mecz wyglądałby zgoła inaczej. City mogło rzucić do przodu większą liczbę ludzi bo ich formacja defensywna była praktycznie nie do przejścia. Tak jak nie lubię City to z wielkim uznaniem patrzyłem na to co wyczyniali wczoraj Stones z tym Portugalczykiem o którym po cichu marzyłem, że trafi do nas latem.
» 7 stycznia 2021, 14:58 #297
Braks: Mam nadzieję że kilku zawodników dostało krótki urlop bo widać już zmęczenie w zespole
» 7 stycznia 2021, 00:55 #296
klb9k: Pierwsza połowa niezła, druga kiepska. Brakowało chyba trochę szczęścia bo te bramki naprawdę głupio straciliśmy.
» 7 stycznia 2021, 00:48 #295
Shpongle: Według mnie to był dobry mecz i dziwię się, że wielu z was tak marudzi.
Fatalnie się ułożyło przy stałych fragmentach gry. Zarówno Maguire jak i Lindelof minęli się z piłką przy pierwszym golu. Gdyby na miejscu jednego z nich stał Baily to by to raczej wybił.
Poza tym i Fred i Bruno i Pogba i McTominay zagrali niezłe zawody. Gdybyśmy nie mieli obu pasywnych obrońców i Martiala, który już nas do takich meczów 5/10 przyzwyczaił, gdyby nie te stałe fragmęty to był to dobry mecz z naszej strony. Wysoka intensywność, dokładność podań.
Świetnie mi się to dzisiaj oglądało i to do ostatniej minuty.
» 7 stycznia 2021, 00:39 #294
rreddevilss: Mamy 5 wysokich zawodnikow i tracenie takich goli wiecznie po SFG to zenada i tyle, juz sie boje Burnley Ci dopiero sa mocarzami w tym aspekcie..
» 7 stycznia 2021, 00:48 #293
Replikant: Coś nie mamy szczęścia do tego trofeum. Drużyna zagrała dzisiaj na 50% obrotów, zero dynamiki w drugiej połowie, w pierwszej jeszcze jako tako to wyglądało. Szkoda, już kiedyś pisałem, że przydałoby się jakiekolwiek trofeum nawet jeśli to miałby być tylko Puchar Myszki Miki.
No ale szczęście w nieszczęściu takie, że to właśnie najmniejszej wagi trofeum z możliwych do zdobycia. Oby nie było teraz głupiej wpadki z Watfordem a tym bardziej o zgrozo z Burnley.
Bruno powinien odpocząć w następnym meczu, w Burnely musimy wjechać jak dzik w paśnik a potem full koncentracja na Liverpool.
Ciągle jestem dobrej myśli, chociaż oczywiście zdaję sobie sprawę, że może być różnie i ciągle nie mamy stabilnej formy. Choć to szanse jak wygrana w totka to może Amad Diallo z marszu tchnie jakiś powiew świeżości do naszej gry, no i dobrze, że wraca Cavani na ligę. Na Martiala to już nie mogę w tym sezonie patrzeć, każdy jego kontakt z piłką mnie irytuje.
» 7 stycznia 2021, 00:38 #292
GraanManU: A jeszcze chciałem napisać, chyba jeden plus w tym spotkaniu, że MEEEEGA podobalo mi się jak SHAW pociągnął z bara cancelo, gdy ten sfaulował RASHA. Fajna teamowa/diabelska reakcja :)
» 7 stycznia 2021, 00:35 #291
colazeroo: Sam mecz dla nas był bardzo dobry. Ale taktycznie nie mieliśmy żadnych szans. Nie dało się grać z kontry, a City wyszło bez napastnika. To już Olę mógł darować sobie tego Freda w środku i dać chociaż Greenwoda na prawą bo AWB nawet chyba jednej dobrej akcji z prawej nie zrobił. Z kim on miał tam grać?
» 7 stycznia 2021, 00:34 #290
kckMU: Szkoda. City zagrało lepiej. Miałem nadzieje na finał z Mourinho, to byłoby bardzo intrygujące spotkanie, ale trudno.

Ten zespół potrafi zareagować na porażkę, więc mam nadzieje na awans w FA Cup i wygraną z Burnley. Pojedźmy na Anfield z przewagą punktową i grajmy dalej w pucharze Anglii.
» 7 stycznia 2021, 00:28 #289
colazeroo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.01.2021 00:22

Kolejny raz koło się zatacza. Mamy 5 ważny mecz w poszczególnych rozgrywkach pod wodzą Ole. Oglądałem każdy mecz i to z Barcą, City dwu krotnie i z Sevillą i z Chelsi. Za każdym razem w tych ważnych meczach drużyna Olę grała beznadziejnie. To nie były porażki przez niefart a drużyna prezentowała się kiepsko. Już kiedyś pisałem z tej mąki chleba nie będzie. Jeszcze jedna liga europy i fa cup. Jeżeli znów tak będziemy odpadać to ja nie chce tego Ole. Już kiedyś pisałem z tej mąki chleba nie będzie obym się mylił.
» 7 stycznia 2021, 00:22 #288
Oskar062: To samo było właśnie z Arsenalem gdzie niektórzy do tej pory piszą „Boże jak mogliśmy przegrać z tak słabym Arsenalem” Po prostu nie wiem czemu tak jest ale United w ważnych meczach się gubi tak jakby zjadała ich presja? Bo nawet dziś po tak fajnej serii zwycięstw mam wrażenie ze nie wyszli tak pewni siebie ale to może tylko moje spostrzeżenia.
» 7 stycznia 2021, 00:25 #287
Czerwony123: Olka bronia wyniki ale jak widze Pepa ,gdzie prowadzi 1-0 I krzyczy na swoich zawodnikow, uczestniczy a grze to mam pelen szacunek dla niego. To tak jak grac przeciwko 12stce. Olek siedzi I kreci oczyma. Trzeba przelknac gorycz porazki, jutro w pracy bedzie sie dzialo.
» 7 stycznia 2021, 00:21 #286
vanantgaal: Temu zespołowi brakuje doświadczenia na każdym poziomie. I to wychodzi właśnie w kluczowych meczach, tak było dzisiaj, w zeszłym sezonie, ostatnio w LM. Ja nie wierzę w sukcesy w tym sezonie właśnie przez brak doświadczenia i boiskowego cwaniactwa. Idziemy w dobrym kierunku ale trochę nam jeszcze brakuje. Tabela ligowa wygląda fajnie ale trzeba zachować zdrowy rozsądek bo zdobyć w tym sezonie jakiś puchar będzie bardzo trudno
» 7 stycznia 2021, 00:29 #285
Braks: Nie ma co płakać.
» 7 stycznia 2021, 00:20 #284
Oskar062: Ciekawi mnie w sumie wiara Ole w Martiala, gość już od wielu meczy nie gra totalnie nic, a mimo to znajduje ciagle pierwszy skład. United nie wyszło na druga polowe niestety i tak to się skończyło jak się skończyło. City w sumie tez nie grało jakiejś rewelacji ale jednak wygrali, meczyk fajnie się oglądało, aczkolwiek nie lubię za bardzo komentatorów na eleven.
» 7 stycznia 2021, 00:13 #283
Sovvy: Ale co wy wszyscy chcecie od Martiala.
Nie zagrał ani dobrze ani źle. Zagrał przeciętnie. Fakt formę ma kiepską ale dalej dużo daje zespołowi co potwierdzają nawet liczby w ostatnich meczach.
Firminio gra statystycznie padake jak na napastnika mistrza anglii ale go doceniają za tworzenie sytuacji innym.
Cavani w meczu jak dzisiaj byłby jeszcze bardziej bezużyteczny.
Martial nie strzela w tym sezonie i to jest duuuuży minus i znak zapytania ale tworzy akcje, gra szybką a przynajmniej stara się grać szybką kombinacyjną piłkę z innymi i mimo tego co się mówi, walczy z przodu i próbuje. Potrafi przytrzymać piłkę jak i ruszyć akcję.
» 7 stycznia 2021, 00:41 #282
DevoMartinez: Sam często krytykowałem martiala ale w tym meczu to akurat nie wiem o co się miałby ktoś do niego czepiać? Zrobił tyle co mógł z tego co dostał od kolegów. Jako jedyny z naszej drużyny dwa razy wjechał w pole karne. A tak to prawie wszystkie piłki dostawał z dala od bramki, wyciągnięty poza jakieś groźne pozycje. I co ważne jak je dostawał to ich nie tracił, potrafił przyjąć, utrzymać sie przy piłce, pare razy nawet uwolnić się od obrońcy i ruszyć akcje do przodu. A z tymi elementami miewał duże problemy nie tak dawno. jak dla mnie zrobił co mógł z tego co dostał.
» 7 stycznia 2021, 01:24 #281
Robert3344: Ciekawe czy po dzisiejszym meczu ktoś będzie się zastanawiać nad tym GDZIE WCISNAC GREALISHA. Potrzebujemy jeszcze jednego skrzydłowego na gwałt, bo taki martial czy rashford nie czują żadnej rywalizacji, a w szczególności martial. Może w końcu by się ruszył jakby ktoś poważny zagroził jego pozycji?
» 7 stycznia 2021, 00:07 #280
primasort: Jose vs Pep to napewno bardzo dobra promocja naszej ligi i finał ogórkowego pucharu nabierze trochę prestiżu.
» 7 stycznia 2021, 00:02 #279
piter100000: Nie oszukujmy się. Ten puchar nigdy nie nabierze prestiżu. Kto by nie grał w finale dwa dni później nikt o tym nie pamięta
» 7 stycznia 2021, 00:05 #278
Tomwk1988: Gdyby byl to całkiem bezwartosciowy puchar to w ostatnich latach wygrywałby go kto inny niż MC albo Mourinho a od bodaj 6 lat to trofeum laduje wlasnie u nich. Dla mnie nie chodzi nawet o ten puchar ale o kolejne przegrane wyraźnie derby.
» 7 stycznia 2021, 00:26 #277
piter100000: Sądząc po liczbie komentarzy to zapewne: kupujemy wszystkich, sprzedajemy wszystkich, ten mecz nas zweryfikował itd. Czasami jest mi zwyczajnie wstyd, że jak ludzie patrzą na mnie w koszulce, czapce czy bluzie United kiedy idę do pracy czy do sklepu to mogą mnie kojarzyć z ludźmi, którzy tu w większości się udzielają, a już najbardziej po porażkach
» 7 stycznia 2021, 00:00 #276
Camorrista: Na moje oko to byl doskonaly mecz w naszym wykonaniu, wszyscy zaprezentowali umiejetnosci najwyzszych lotow. Kazdy szanujący sie kibic MU wie ze to była taktyczna porazka i specjalnie sie podlozylismy zeby miec ciut wiecej czasu na regeneracje miedzy meczami, wielki wodz OGS nigdy nie dopuscilby do tego, abysmy tracili tak slabe goleu. GLORY GLORY MAN UNITED
» 6 stycznia 2021, 23:47 #275
jackuzi84: Co ty pyredolchysz! W zwykle farty! W naszło weszło zeszło! Pierwszy gol to wgl nie z doopy ino z huyach! Brakuje takiego Roo albo RVP bo jak już w środku mamy M Terminatora albo Freda flinstona, ale to z przodu nie ma walca żadnego! Błędne decyzje. W jest szansa na strzał to podają, trzeba podać to strzelają!
» 6 stycznia 2021, 23:59 #274
karlik147: Dyskusja na poziomie.
» 7 stycznia 2021, 00:07 #273
jackuzi84: Zawsze trzymaj poziom! Bo jak nie to wracający z obrony Częstochowy wojownik ubrany w puchową pikowaną kurteczkę o kolorze błękitnego nieba postawi Cię do pionu! 😂
» 7 stycznia 2021, 00:45 #272
getryscholesa: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2021 23:46

W ogóle mam plan na naprawę United. Idzie nawet spoko, ale widzę to tak:
Pau Torres
Sancho
Ndidi/Rice
Grealish in

Pogba, Lingard, Rojo, Jones out

I wtedy mamy skompletowaną silna kadre do rywalizacji na każdym froncie.

De Gea/Henderson
AWB/Williams Maguire/Lindelof Pau Torres/Bailly Shaw/Telles
Rice(albo Ndidi)/Matic Fred/McTominay
Sancho/Greenwood Bruno/Mata Martial/Rashford/Cavani Grealish/Rashford

A w odwodzie zostaje Van De Beek, Diallo, James i Tuanzebe. Taki składzik, takie transfery i idziemy po mistrza. Jak słowo daje.
» 6 stycznia 2021, 23:44 #271
maticr7: Super.Wystarczy kupić Sancho,Grelisha za 100,i Ndidiego i Pau po 60. Do zrobienia.W jedno okno.
» 6 stycznia 2021, 23:46 #270
getryscholesa: Nigdzie nie napisałem ze to do zrobienia w jedno okno kolego. Priorytet to na pewno Pau Torres i Sancho. Imo najbardziej potrzebujemy stopera i skrzydłowego.
» 6 stycznia 2021, 23:49 #269
Batigol222: Pau Torres podobno idzie do Realu, więc raczej odpada. Jak dla mnie jeżeli nowy ŚO to Skriniar/Upamecano. Ndidi fajny grajek, ale raczej rozbijak, w Leicester od grania piłką w środku jest Tielemans. Natomiast Rice kosztowałby z 80 baniek.

Grealish to wiadomo- marzenie. Teraz AV chce 100 baniek, ale trzeba pamiętać o ME. Grealish nie gra na wielu frontach, raczej będzie na świeżości i cóż, może być tak, że po turnieju to już będzie 150 baniek plus poważne zainteresowanie wielkich klubów spoza PL. Sancho jak oglądam w tym sezonie to szczerze nie wiem, czy on jest aż taki dobry?

Generalnie moim zdaniem kupowanie ofensywnego grajka, który kreuje grę zawsze > kupowanie dryblera, zwłaszcza jeżeli cena jest podobna. Premier League to jednak nie Bundesliga, tutaj nie jest tak łatwo nawijać rywali jak tyczki na skrzydle. Pulisic w Chelsea wygląda naprawdę fajnie, ale wcale nie lepiej, niż np. Neto, Saka czy ostatnio nawet ten Eze z CP. Tacy zawodnicy, jak Grealish to jest towar deficytowy, a dryblerów na rynku jest akurat pod dostatkiem i nie trzeba za każdego płacić 100 baniek.
» 6 stycznia 2021, 23:52 #268
Mariano88: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.01.2021 23:55

......
» 6 stycznia 2021, 23:55 #267
getryscholesa: Skriniar nie jest nawet w top 2 obrońców Interu, wiec o czym mówimy. Dużo lepsi są Bastini i De Vrij. Pau Torres aktualnie jest do wzięcia za klauzule 60 milionów, wiec brałbym bez zastanowienia, bo to szybki stoper, dobry z piłka przy nodze. Ndidi moim zdaniem potrafi rozegrać piłkę i w Leicester, które stara się rozgrywać od tylu nie popełnia błędów, jeśli chodzi o rozegranie. A cena Rice coz, takie są ceny piłkarzy i tyle.

Nie możemy sobie pozwolić na kupowanie kotów w worku, a Sancho to generacyjny talent i tyle. Co do Jacka - sam tu chce przyjść, idealny na LS, SPO, czy do rotacji, czy pierwszy skład.
» 6 stycznia 2021, 23:57 #266
getryscholesa: Btw Pulisic wyglada w premier League lepiej niż w Bundeslidze a wiec ten argument mocno nietrafiony
» 6 stycznia 2021, 23:58 #265
GraanManU: Pau albo Upamecano to jest mus. O SPD się nie boje bo jest wielu na prawdę dobrych zawodników więc Ole ma w czym wybierać. Grealish na pewno tutaj trafi. A na PS będzie niby Diallo ale pokładać nadzieję w 18latku który trafia do silnej ligi nie za bardzo. Sancho jestem za, ale cena musiałaby byc niższa. Ogólnie bardzo drogie wydatki czekają Edda i Glazerow.
» 7 stycznia 2021, 00:09 #264
piter100000: A ja mam taki plan. Oblak/Neuer Alaba/Ramos/Upamecano/De Ligt/Davies/Kimmich De Bruyne/Kroos/Casemiro/Fabinho/Saul Mane/Messi/Mbappe/Neymar
» 7 stycznia 2021, 00:10 #263
Batigol222: Z tego, co piszą w hiszpańskim necie to Pau Torres jest baaardzo poważnie na celowniku Realu, ergo raczej po ptokach. Skriniar może i aktualnie nie łapie się do 11 Interu ale co niby z tego wynika? Był czas, że Alisson siedział na ławie kosztem Szczęsnego i w sumie historia futbolu to całkiem sporo takich przypadków, np. Henry w Juventusie lub Etoo w Realu.
» 7 stycznia 2021, 00:10 #262
GraanManU: @piter
........
» 7 stycznia 2021, 00:11 #261
getryscholesa: Piter
Ale zabawny i oryginalny jesteś. Nikt nigdy jeszcze nic podobnego nie napisał.
» 7 stycznia 2021, 00:14 #260
piter100000: Dostosowuję się poziomem do dyskusji. Skoro każdy "wielki menago devilpejdża" może pisać swoje filozofie naprawy największego klubu na świecie, a w rzeczywistości nigdy nawet trampkarzy nie prowadził to ja też mogę
» 7 stycznia 2021, 00:17 #259
getryscholesa: Pisz sobie te pierdoły jak sprawia ci to satysfakcję. Ja już nie tracę czasu na rozmowę z planktonem intelektualnym. Eot.
» 7 stycznia 2021, 00:19 #258
piter100000: Zwykła prowokacja jak widać zadziałała. Również życzę Ci miłej nocy
» 7 stycznia 2021, 00:21 #257
maticr7: Ocena dla Maguire jest zbyt okrótna.Tyle co gość miał przechwytów a potem cymbały traciły piłke w ofensywie...
» 6 stycznia 2021, 23:43 #256
getryscholesa: Swoją drogą, nie wiem jak wy, ale ja zamiast nawet wygrania Carabao i FA w jednym sezonie, ale jednocześnie 5 miejsca, to wolałbym tylko 4 miejsce, które daje LM.

Wciąż pamietam wygranie przez nas FA za Van Gaala, które nie dało żadnej radości, bo sezon skończyliśmy bez awansu do LM.
» 6 stycznia 2021, 23:35 #255
Batigol222: a propos Paredesa: youtube.com/watch?v=6mSeHBW5L_E&t=423s

Parę razy widziałem go w LM i Lique 1 i jak dla mnie naprawdę klasowy cofnięty rozgrywający, do tego dobry w odbiorze, plus PSG podobno chce go sprzedać. Leeds niby też ma kocura na tej pozycji, ale on pewnie by kosztował z 60-70 milionów funtów. Thiago już w Liverpoolu, Modric odpada z wiadomych względów, Tielemans też pewnie byłby drogi i na pewno nie przyjdzie zimą. Ole musi coś zrobić z rozgrywaniem piłki przez pomocników grających przed linią obrony, bo to się po prostu nie klei, zwłaszcza jeżeli rywal gra pressingiem. Niby Liverpool przez 3 sezony też grał bez pomocników z otwierającym podaniem, ale to inny system, boczni obrońcy de facto grający jako skrzydłowi, chociaż od poprzedniego sezonu i tak coraz więcej zespołów czyta Kloppa.

Jak dla mnie to warto zwrócić uwagę, w jaki sposób dzisiaj operował piłką z głębi pola Fernandinho. Niby stary, ale techniki i podania się nie traci. To nie było jakieś tam granie, tylko wychodzenie spod pressingu i jednocześnie organizowanie gry całego zespołu. Coś takiego mają tylko nieliczni pomocnicy. Scott to dla mnie raczej walczak i potencjalnie fajny box to box. Fred biega, walczy w odbiorze i czasem potrafi przyspieszyć grę(pierwszą połowę miał fatalną, w drugiej już grał dobrze), ale to nie jest i nie będzie rozgrywający.

W Bayernie wiadomo, że wszyscy zwracają uwagę przede wszystkim na ofensywę, ale tam też ogromną robotę robili właśnie ŚP, którzy nie dość, że regulowali tempo gry to jeszcze byli w stanie przenosić rozegranie do tej czwórki ofensywnych piłkarzy. Jednak jak chce się rozgrywać piłkę, to trzeba mieć kim to robić. Alternatywa to ultra ofensywni boczni obrońcy, którzy robią plus 10 asyst w sezonie, ale akurat tego w United na razie raczej nie będzie.
» 6 stycznia 2021, 23:34 #254
CHAMPIONS21: Czy Ruben Neves nie jest takim zawodnikiem?
» 6 stycznia 2021, 23:38 #253
Batigol222: Neves to raczej wali podania po autach z tego co widzę w Premier League. Zapowiadał się na kapitalnego grajka ale coś tam siadło.
» 6 stycznia 2021, 23:44 #252
Budewajn: Czy ktoś wie ile dostaje zwycięzca pucharu ligi? 100k funtów?
» 6 stycznia 2021, 23:32 #251
lukaszek: No trudno, pozostaje mieć nadzieję że Tottenham nas pomści w finale.
» 6 stycznia 2021, 23:31 #250
Anhel: Martial po meczu dla Sky: „Zagrałem dzisiaj na zwolnienie Jose Mourinho”