Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Premier League: Manchester United 2:2 Aston Villa. Diabły gubią punkty przed własną publiką

» 1 grudnia 2019, 19:28 - Autor: Bart - źródło: DevilPage.pl
Manchester United tylko zremisował mecz z Aston Villą na własnym stadionie w ramach 14. kolejki Premier League. Gracze Solskjaera odrobili jedno-bramkową stratę w pierwszej połowie, wyszli na prowadzenie, ale finalnie musieli zadowolić się podziałem punktów z The Villans.
Premier League: Manchester United 2:2 Aston Villa. Diabły gubią punkty przed własną publiką
» Maguire wciąż czeka na pierwszego gola dla Manchesteru United
Oceń zawodników:
David de Gea
Brandon Williams
Victor Lindelöf
Harry Maguire
Aaron Wan-Bissaka
Andreas Pereira
Fred
Juan Mata
Daniel James
Marcus Rashford
Anthony Martial
Jesse Lingard
Luke Shaw
Mason Greenwood

Oddano 50 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Spotkanie od pierwszych minut prowadzone było na wysokich obrotach. Po kilku mniej groźnych atakach kibice na Old Trafford doczekali się pierwszej bramki już w 11. minucie meczu. Był to niestety gol Aston Villi, a dokładniej Jacka Grealisha. Piłkarz gości przedryblował Pereirę z boku pola karnego po czym uderzył technicznie z ostrego kąta prawą nogę. Futbolówka zakręciła w powietrzu i wpadła do siatki De Gei przez okienko bramki. Hiszpan nie miał szans na obronę.

Niezłą sytuację w 22. minucie Martialowi wypracował Fred. Brazylijczyk minął jednego rywala, podciągnął akcję i podał do uciekającego napastnika United. Francuz ud razu uderzył po ziemi przy krótkim słupku, ale Heaton spokojnie złapał piłkę w locie.

Fani Aston Villi cieszyli się z drugiego celnego uderzenia w 29. minucie. De Geę pokonał Trezeguet, ale sędzia liniowy dostrzegł pozycję spaloną zawodnika i gol nie został uznany.

Otuchy zawodnikom Manchesteru United dodał gol Marcusa Rashforda z 42. minuty. Krótko rozegrany rożny pomiędzy Fredem i Matą, Hiszpan wycofał piłkę do Pereiry, który posłał ją dokładnie na 5. metr. Tam Rashford spokojnie przymierzył głową i oddał celny strzał. Piłka odbiła się jeszcze od słupka, bramkarza i wpadła do siatki rywali. Gol zaliczony jako samobój goalkeepera.

Przed przerwą bramce De Gei zagroził Trezeguet. Skrzydłowy Aston Villi oddał bardzo mocny strzał prawą nogą z narożnika pola karnego. Futbolówka odbiła się z impetem od poprzeczki bramki Manchesteru United.

Po wznowieniu gry gracze Manchesteru United wyglądali lepiej, bardziej energiczniej. Groźny atak zakończony celnym strzałem udało się jednak wykreować dopiero w 58. minucie. Anthony Martial zaliczył udany drybling schodząc z boku boiska w kierunku bramki po czym uderzył z ostrego kąta lewą nogą. Tom Heaton instynktownie jednak sparował strzał rywala i uchronił swój zespół przed stratą drugiej bramki.

Manchester United w drugim ligowym meczu z rzędu zdołał odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Tym razem było to za sprawą Victora Lindelofa i celnego uderzenia głową w kierunku długiego słupka po wrzutce od Freda.

Radość fanów Manchesteru United trwała jednak długo. Już dwie minuty później swojego pierwszego gola w lidze zdobył Tyrone Mings. Zawodnik AV dostał podanie za plecy obrony United i mocnym wolejem z bliskiej odległości pokonał De Geę.

Im bliżej końca spotkania tym gra stawała się bardziej otwarta i szybsza. Pomogło w tym na pewno wejście na murawę Jessego Lingarda. W 79. minucie po kontrataku Fred wdarł się w pole karne. W ogromnym zamieszaniu Martial zgarnął futbolówkę na 5. metrze i próbował przelobować Heatona. Niestety posłał piłkę wysoko nad poprzeczką, chociaż miał sporo miejsca do oddania celnego strzału.

Ataki Czerwonych Diabłów nabierały tempa z minuty na minuty. Podobnie jednak jak w ostatnich spotkaniach, zabrakło czasu, szczęścia, dokładności, odwagi. Manchester United ponownie nie zdołał pokonać teoretycznie słabszego rywala i stracił kolejne, cenne punkty w ligowych rozgrywkach.

Manchester United 2:2 (1:1) Aston Villa

Bramki: Heaton (sam.) 52’, Lindelof 64’ - Grealish 11', Mings 66’

Manchester United: De Gea - Williams (Shaw 79'), Lindelof, Maguire, Wan-Bissaka - Pereira, Fred, Mata (Lingard 74') - James, Rashford, Martial (Greenwood 82')

Aston Villa: Heaton, Guilbert, Konsa, Mings, Targett, McGinn, Luiz, Hourihane (Lansbury 81'), El Ghazi (Trezeguet 17'), Wesley, Grealish


« Poprzedni news
Składy: Manchester United vs Aston Villa. 14. kolejka Premier League
Następny news »
Statystyki: Manchester United vs Aston Villa 2:2


REKLAMA

REKLAMA


Najchętniej komentowane




Aby móc komentować newsy musisz być zalogowany!

Komentarze (482)


DjTED: Argentyńczyk (Poche) został również zapytany o plotki łączące go z objęciem posady menedżera Arsenalu.
- Już kiedyś powiedziałem, że nigdy nie trenowałbym Barcelony oraz Rosario Central. Tak samo jest z Arsenalem. Ja przecież długi czas spędziłem w Tottenhamie i jestem z tym klubem bardzo związany. Taka jest moja decyzja. Wolałbym pracować w moim gospodarstwie w Argentynie, niżeli prowadzić niektóre zespoły - skwitował.

No to na kanonierkach moga juz przestać snuc domysły... wywiad z wczoraj
» 3 grudnia 2019, 11:34 #473
Freeze22: Pewien Portugalski szkoleniowiec powiedział coś podobnego, o prowadzeniu Totków ;)
» 3 grudnia 2019, 12:03 #472
Veron: Tylko jeden powiedział to przed zwolnieniem a drugi po
» 3 grudnia 2019, 12:09 #471
Blau: Ten Portugalski szkoleniowiec wypowiedział te słowa kilka lat temu i to ZANIM został zwolniony.

Poche powiedział to wczoraj - czyli już po zwolnieniu. Dla mnie różnica jest oczywista.
» 3 grudnia 2019, 12:10 #470
GGMUN6: Pogba wypada. McTominay i Matic maja byc gotowi na jutro.
» 3 grudnia 2019, 11:08 #469
dawidlp92: mam nadzieje że w zimę trafi do nas przynajmniej topowy ŚPO z charakterystyką pod nas... Zieych byłby idealny - widać facet trzyma poziom non stop a nie jakieś wahania formy jak Maddison czy Havertz
» 3 grudnia 2019, 10:14 #468
ruffnecky: Zwalnianie Olego za 3, 2, 1... oh wait
» 3 grudnia 2019, 00:16 #467
eMGieKa: Podaj argument/y za tym,żeby został :)
» 3 grudnia 2019, 07:36 #466
RedsFan: OGS nie zostanie zwolniony bo to co sie dzieje aktualnie było dokładnie przedstawione od początku zarządowi klubu. Wydaje mnie sie że jedyna opcja na jego zwolnienie to strefa spadkowa. Radzę poczytac. devilpage.pl/index/news/komentarze/61830/manchester-united-skupia-sie-na-planowaniu-dlugoterminowym/
» 3 grudnia 2019, 08:29 #465
Magik1990MU: @eMGieka

argumenty? Może ja podam:

1. Nie jest konfliktowy
2. Nie krzyczy o wzmocnienia
3. Każdy nawet średnio inteligentny człowiek widzi, że nie ma kim grać (zwłaszcza w pomocy).
4. Nie jest w ogniu krytyki
5. Zarząd nie może wiecznie zwalniać kolejnych menadżerów.
6. Kibice stoją za nim murem (na OT nikt nie puszcza banerów z napisem Ole out).
7. Młodzież się przy nim rozwija.
8. Nikt inny i tak nie przywróci blasku United w tym momencie (łączy się z pkt. 3).

Wystarczy?
» 3 grudnia 2019, 09:00 #464
GGMUN6: Rozumiem, że Twoim zdaniem tylko Ole jest w stanie przywrócić blask United?

Kibice nawet jakby MU był ostatni w tabeli to oni nigdy nie będą wywieszać banerów z OleOut.

Nie krzyczy o wzmocnieniach? To chyba coś tu nie gra, że meneger nie domaga się wzmocnień mając niezbyt mocną kadrę.

Tak, zarząd nie powinien zwalniać cp chwilę menadżerów, ale im też się skończy za chwilę cierpliwość. Notujemy najgorsze rekordy od 31 lat.


Na resztę argumentów mogę się zgodzić.
» 3 grudnia 2019, 09:13 #463
mcscotyy: Wcale nie wywieszają banerów, a kto wynajął samolot z Moyes Out? To nawet lepsze było niż baner jakiś
» 3 grudnia 2019, 10:25 #462
balongg: @mcscotyy
A co ma Moyes do banerów OleOut?
» 3 grudnia 2019, 10:51 #461
GGMUN6: manutd.pl/2019/12/02/niska-temperatura-utrudnila-wjazd-solskjaerowi-do-carrington/

Przeczytajcie to. Czyżby jakiś znak? :D
» 2 grudnia 2019, 23:19 #460
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2019 03:49

Ta, mrozy są oznaką nadchodzącej zimy...
» 3 grudnia 2019, 03:45 #459
GGMUN6: Oh, fanboj OGS.
» 3 grudnia 2019, 08:53 #458
mcscotyy: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2019 10:24

Nie zwolnią chłopa
» 3 grudnia 2019, 10:23 #457
NoLogo: Raczej fanboj myślenia.
» 3 grudnia 2019, 12:30 #456
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 22:07

Ronaldo to nawet jakby poszedl grac do polskiej ligi to bylby w top 3 :D W tym sezonie jego staty AZ 1 bramka w LM, 7 bramek w lidze, natomiast w poprzednim sezonie nawet krola strzelcow ligi nie zdobyl, bedac za takimi tuzami jak Quagliarella, Zapata czy Piatek... Przykre jest to, ze glosujacy nie patrza na to jak gral w tym roku(nawet sami kibice Juve mocno go krytykuja), tylko na samo nazwisko.
Na miejscu Lewego odpuscilbym sobie ta gale w przyszlym roku, bo chocby i strzelil ze 100 bramek w ciagu roku to zawsze bedzie za duzo bardziej medialnymi pilkarzami jak Ronaldo czy Mbappe.
» 2 grudnia 2019, 22:06 #455
RedStreamer: No tak, ale po co sie tym przejmować? Nawet on sam zdaje sobie sprawę, że w Juve obniżył loty i nie zasłużyl na podium.
» 2 grudnia 2019, 22:09 #454
Dawidlademann: Plebiscyt popularności... Tyle w temacie
» 2 grudnia 2019, 23:18 #453
is200second: Normalny skromny facet. Leo jesteś wielki!
» 2 grudnia 2019, 21:46 #452
RedStreamer: Leo to jest piłkarski reżyser, on decyduje o tym co dzieje się na boisku, wystarczy zobaczyć co wyprawiał w meczu z Dortmundem.
» 2 grudnia 2019, 22:02 #451
Everette: Messi.... za co ta złota piłka ? Zapomniałem,gra w FB Barcelonie.Nawet gdyby miał rok kontuzji by ją zdobył.
» 2 grudnia 2019, 21:42 #450
kolokolo98: Sprawdź sobie statystyki, pooglądaj jego grę, to dowiesz się za co. Nie ma obecnie lepszego.
» 2 grudnia 2019, 21:45 #449
sisinho: a CR na 3 xD

Smiech na sali, szanuje obu ale z roku na rok grają gorzej a mimo to dalej będą wybierani do top 3.
» 2 grudnia 2019, 21:45 #448
dawidlp92: Za to że jest najlepszym piłkarzem i wraz z Ronaldo tworzą historię... ciesz się póki możesz oglądając tą dwójkę bo prawdopodobnie lepszych nie bd za naszego życia
» 2 grudnia 2019, 21:45 #447
kolokolo98: Z CR7 zgoda, ale Messi wciąż wymiata.
» 2 grudnia 2019, 21:46 #446
sisinho: @dawidlp92

Ale TO DALEJ jest nagroda za rok a nie za całokształt....
» 2 grudnia 2019, 21:47 #445
jassaj: No ale to są najlepsi z Ronaldo obecnie czy tak "historczynie" patrząc ? A jeżeli historycznie to to jeszcze nagroda za sezon czy za nazwisko i całokształt kariery ? A jeżeli za sezon to za osiągnięcia indywidualne czy drużynowe ?
Pytam z ciekawości bo wydaje mi się, że co rok kryteria dobiera się do zawodnika a nie zawodnika na podstawie kryteriów...
» 2 grudnia 2019, 21:47 #444
kolokolo98: Złota Piłka, jest wybierana na podstawie głosowania, wiec każdy ma własne kryteria. Iwanski zagłosował na Lewego, jakiś inny dziennikarz mógłby wybrać nawet Benzemę gdyby chciał.
» 2 grudnia 2019, 21:51 #443
Everette: Od 2008 roku a w zasadzie od 2009,zawodnikiem ZP jest gracz albo Realu albo Barcelony.Nie uważacie że jest to już nie tyle że zabawne ale żałosne ? Jestem za tym że Modric czy CR wygrali poprzednie edycje bo byli triumfatorami swoich zespół w CL,ale Messi nawet ze swoim zespołem nie doszedł do finału CL.Gdzie tutaj logika i zdrowy rozsądek ? Przecież ta cała gala to jedna wielka fikcja oparta na marketingu i popularności.Wiadomo że Messi ma więcej fanów niż CR.
» 2 grudnia 2019, 22:09 #442
RedStreamer: Za to, że on sam ciągnie Barcę i bez niego nie byliby nawet w top4.
» 2 grudnia 2019, 22:11 #441
kolokolo98: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 22:19

Everette nie ma w tym nic żałosnego. Nikt nic nie poradzi, że Messi i Ronaldo zdominowali cała piłkę nożna, jeśli chodzi o umiejętności.
Złota Piłka to nagroda indywidualna, a nie zespołowa. Patrzy się głównie na grę danego zespołu. Gdyby przyznawali nagrodę dla najlepszego zespołu, to Liverpool by wygrał zasłużenie, ale indywidualnie Messi zostawia innych w tyle. On jest najlepszy we wszystkich aspektach - strzelaniu goli, kreowaniu goli, dryblingu. Nie ma drugiego takiego.
» 2 grudnia 2019, 22:16 #440
kolokolo98: A Messi wcale nie ma więcej fanów niż Ronaldo. Np na Instagramie Ronaldo ma 191 mln followersow, a Messi 137 mln.
» 2 grudnia 2019, 22:22 #439
PogbaKingOfMANU: Wszystkim rozprawiającym o piłkarskim geniuszu messiego, jedno pytanie: gdzie (konkretne aspekty) objawia się ten geniusz gdy gra w reprezentacji? ;) Geniusz w jednym klubie w jednej lidze całe życie... xD
» 3 grudnia 2019, 15:07 #438
sisinho: Ignorancja Messiego jest dramatyczna. Nawet po angielsku nic nie potrafi powiedzieć, taki Robercik płynnie po niemiecku, angielsku i w ojczystym.
» 2 grudnia 2019, 21:40 #437
RedsFan: Ignorancja? Jemu Angielski nie jest do zycia potrzebny, żyje gra i bedzie gral w hiszpani, więc po co ma sie go uczy.
» 3 grudnia 2019, 07:17 #436
kolor: Grealish nawet z wyglądu przypomina gracza Man United, powinni w zarządzie stawać na głowie żeby takiego zawodnika ściągnąć. Andreas Pereira, Fred, co to w ogóle za zawodnicy? Z 16 metrów nie mogą w bramkę trafić.
» 2 grudnia 2019, 21:35 #435
DjTED: Najlepszy jest Grizmann na 19 miejscu i Aguerro na 16..... Aguerro prawdoppodobnie najlepszy napastnik za Lewym (albo na równi)
» 2 grudnia 2019, 21:31 #434
jassaj: Ten plebiscyt zawsze będzie farsą. I nie mówię tego dlatego bo nie wygrał mój faworyt. Po prostu od lat widać, że kryteria wyboru najlepszego piłkarza uzależnione są od tego kto ma wygrać. Raz się mówi, że to nagroda za osiągnięcia indywidualne, żeby po roku wyliczać co dany facet wygrał drużynowo. Dobrzy zawodnicy są pomijani notorycznie a niektórzy są wręcz wmurowani (tak jak kiedyś powszechne heheszki, że Iniesta kupił sobie dożywocie w 11 roku). Pozatym każdy ma swoje oczy i swoje kryteria. Ja np. nigdy nie fascynowałem się Messim. Dla mnie zawsze był dobrym piłkarzem, takim małym, gibkim żelkiem co zwinnością potrafił ośmieszać obrońców, ale dużo bardziej ceniłem Ronaldo, jako tego tytana pracy, który od młodości ćwiczenie po ćwiczeniu, trening po treningu udoskonalał każdy element swojej gry. To jest moje zdanie i mam do niego prawo, tak jak każdy do swojego. Dlatego nieda się przyznać obiektywnie nagrody opartej na subiektywnych odczuciach. Spoko, zrobili sobie galę, "śmietanka" na bankiecie napije się szampana, jutro trochę o tym gazety popiszą a za tydzień każdy będzie miał już to w nosie do kolejnej edycji. No niestety taki obraz tych wszystkich nagród. Największe nagrody przyznaje boisko i pewnie niejede laureat oddałby swoje "złote gacie" za puchar LM czy inne trofeum
» 2 grudnia 2019, 21:44 #433
is200second: No nie poznałem Drogbiarza:D
» 2 grudnia 2019, 21:16 #432
NoName222: Nie mówię, że powinien być w TOP3, ale chociaż TOP5. I ten jego smutny wyraz twarzy :(
» 2 grudnia 2019, 21:06 #431
trakol: Polecam na fb- "Siwy Olek z United" fajny fanpage humorystyczny :)
» 2 grudnia 2019, 21:01 #430
SzarimMusty: Brak poszanowania piłkarzy, trenerów... dla mnei nie jest to fanpage godny polecenia.
» 2 grudnia 2019, 21:19 #429
RedsFan: Jaki polecajacy taki fan page. Takich ludzi powinno sie tu blokowac z miejwca.
» 3 grudnia 2019, 07:19 #428
Michal12371: Mahrez w pierwszej 10 to są dopiero jaja xD
» 2 grudnia 2019, 20:58 #427
DjTED: Mahrez wygrał mistrzostwa Afryki
» 2 grudnia 2019, 21:21 #426
Dejfmi: Bez kitu, chłop gra w klubie co 3 mecz ale jest w top 10 hehe
» 3 grudnia 2019, 05:59 #425
GGMUN6: manutd.pl/2019/12/02/the-athletic-mniej-punktow-niz-moyes-van-gaal-mourinho-a-nawet-emery-ale-w-united-wydaja-sie-dziwnie-zadowoleni-z-solskjera/
» 2 grudnia 2019, 20:57 #424
MixEx: Cyrk na kółkach i tyle.
» 2 grudnia 2019, 21:18 #423
dlabigt23: Spokojnie przed nami dwa ciezkie mecze w krotkim odstepie czasu . Jesli Solskjaer ma być zwolniony to napewno nie teraz . Druga sprawa jest taka ze niewiadomo czy Pochettino albo inny trener ktorego chce Ed moglby teraz tutaj przyjsc odrazu wiec moze potrzeba czasu . Jedno jest pewne ze napewno coś sie świeci bo niewierze w to ze Solskjaer ma pełne poparcie za takie wyniki bo tak bylo wczesniej z Van Gaalem czy Mourinho . Poprostu to juz moze być gra na zwłoke i czekanie aż dany trener powie ze to juz ten czas i OGS moze wtedy polecieć bo widac po jego wyrazie twarzy ze juz nie ogarnia tego tutaj .
» 2 grudnia 2019, 21:32 #422
pilchu: Kiedyś napisałem, że ciekawy jestemjak długo Ole zniesie ten cyrk w którym jedzie. Na ile psychicznie starczy mu sił. Solskjer to przesympatyczny facet, być może dobrze odnalazłby się w sztabie szkoleniowym jakiegoś wielkiego menago. Ktoś mu powiedział, że da radę objąć stery w United I pewnie sam w to uwierzył, jednak jak wielka to presją być ciągle pod ostrzałem w takim klubie jak Manchester mógł się nie spodziewać. Zapewne nawet w koszmarach nie widział tak fatalnych wyników. Tej drużyny nie broni nic. To że mamy wielu młodych ? W Ajaxie też mieli i weszli do półfinału LM w wielkim stylu. A żeby liczyć na poprawę wyników to trzeba mieć jakieś argumenty na boisku. Gdybyśmy byli w tych spotkaniach lepsi, dominowali i stwarzali okazje, ale piłka pechowo by nie wpadała. Wtedy okej, kiedyś ten niefart musi się skończyć. Ale my jesteśmy słabsi PIŁKARSKO od większości drużyn z którymi graliśmy. Drżymy o wynik grając z Aston Villa, Sheffield czy Bournemouth, robiąc jedynie 2 pkt z takimi tuzami. 6 remisów i 4 porażki, TYLKO 4 wygrane w 14 mieczach. Ludzie, na co tu czekać ?
» 2 grudnia 2019, 22:38 #421
trakol: Lewy 8 miejsce to chyba zart jakis... gdyby nie byl polakiem to pewnie w top3 by byl
» 2 grudnia 2019, 20:49 #420
awe: gdyby nie byl polakiem nie bylo by w polsce tyle biadolenia nad tym, wygral tylko lige ktora wygrywa prawie co roku a gorsze momenty tez mial, to ze ostatnie 2-3 miesiace strzela jak nienormalny nie robi z niego top3 na swiecie
» 2 grudnia 2019, 21:38 #419
sisinho: @awe

Mbappe co wygrał w tym roku? Salah świetne pół sezonu i tyle, Ronaldo jeden ze słabszych lat w karierze a i tak wyżej za nazwisko.

Takie 4-5 miejsce powinien mieć.
» 2 grudnia 2019, 21:44 #418
kolokolo98: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 22:08

To nie kwestia narodowości, tylko gry w mało medialnej lidze niemieckiej, która jest słabsza niż włoska, hiszpańska, angielska. Do tego wczesne odpadniecie z Ligi Mistrzów z Bayernem.
Taki Szewczenko z Ukrainy zdobył Złota Piłkę. Powód? Bycie gwiazdą AC Milan i wygranie Ligi Mistrzów.
» 2 grudnia 2019, 22:07 #417
kamtor: Grealish i everton soares dawać ich w styczniu
» 2 grudnia 2019, 20:46 #416
PiesekLeszek: Tak na dobrą sprawę potrzeba nam 5 transferów.
LO, ŚPD, ŚPO, PS, N.
Grealish kozak, Ruben Neves również.
» 2 grudnia 2019, 20:55 #415
PiesekLeszek: Styczeń zbliża się wielkimi krokami.
Czy doczekamy się transferów za naszych złotych chłopców Lingardinho i Perereire.
Ole też może z nami nie być do tego czasu.
Klub ważniejszy niż jednostki, dlatego zdecydowanie również #PogbaOut#.
» 2 grudnia 2019, 20:19 #414
Dejfmi: Nie nastawiałbym się na jakieś ruchy. Możliwa jakaś zapchajdziura
» 2 grudnia 2019, 20:37 #413
malymagic: Znów wilki, super:P
» 2 grudnia 2019, 20:18 #412
Olo13: Wolverhampton na wyjeździe w FA cup. I cyk jeden puchar już odpadają 95%.
» 2 grudnia 2019, 20:18 #411
FetraiNarrator: Tak sondzisz ?! :)
» 2 grudnia 2019, 20:23 #410
Olo13: Mam nadzieje ze się przełamiemy z wilkami bo ewidentnie nam nie leżą. Ale z taka gra nie ma co na to chyba liczyc
» 2 grudnia 2019, 20:41 #409
is200second: CR podobno olał galę jak się dowiedział że go nie będzie nawet w trójce. Szkoda chciałem zobaczyć jego minę jak odbiera nagrodę Messi. Choć to mój ulubiony piłkarz to czasem się zachowuje jak pipeczka:D
» 2 grudnia 2019, 19:38 #408
Joker7: jak messi wygra to bedzie to jakis zart! skoro rok temu CR nie wygral tylko modric to w tym roku tym bardziej messi nie powinien wygrac ! ale cala ta zlota pilka zawsze pod Messiego byla ustawiana jak np w 2010 roku itp!
» 2 grudnia 2019, 20:09 #407
Domelo: Środek pola Fred, Pereira, to w Polskiej lidze mają lepszą pomoc.
» 2 grudnia 2019, 19:06 #406
Strzelec: Co do zmiany trenera to kiedyś Maradona mówił, że chciałby trenować United.
» 2 grudnia 2019, 18:47 #405
TheMugShot: To w sumie ja też mogę spróbować xd Przynajmniej mam kontakt z rzeczywistością
» 2 grudnia 2019, 18:55 #404
CzerwonyIgor: Ole na tej ławce wygląda jak zgniły ogórek,nawet ruszyć się mu nie chce...
» 2 grudnia 2019, 18:41 #403
MiSt: Ole jeszcze czasem wstaje. To co dopiero mówić o Van Gaalu :p
» 2 grudnia 2019, 19:26 #402
FetraiNarrator: Van Gaal raz wstał...później padł jak porażony prądem :)
» 2 grudnia 2019, 19:56 #401
marcinbblack: Apeluję o cierpliwość. Klub musi dokupić zawodnikow m.in .do srodka pola, a kontuzjowani zawodnicy muszą wrócić do gry i przyjdą wyniki. Zwolnienie Ole nic nie da, bo nie wierzę żeby nie było odpowiedniej taktyki. Zreszta nowy trener to kolejna wizja i 3 lata w plecy. Problemem jest odpowiednia egzekucja planu, co z kolei ma swoje odzwierciedlenie w braku kreatywnych pomocników . Druga połowa pokazała, ze okazję potrafią tworzyć, wiec to jest plus. Ole z czasem pozbedzie sie szrotu i jego miejsce zajmą nowi zawodnicy jak i młodzi wychowankowie. Wiem, bardzo optymistyczna wizja, ale to wygląda na plan Olego i wymaga odpowiedniego czasu i zaufania. Dla tego planu jestem mentalnie gotowy na spisanie sezonu na straty.
» 2 grudnia 2019, 18:00 #400
Lingardiho9: Plan ? jaki plan ?
Zaraz minie rok jak jest za sterami United, powiedz mi jaki jest styl prowadzonej przez niego drużyny?
Jaką piłkę chce, aby jego zespół grał ?
» 2 grudnia 2019, 18:09 #399
mikon70: Hahaha to zobaczysz jakie transfery nas czekają w tej REWOLUCJI jak dojdzie do tego ze on tu zostanie. Liga norweska, duńska, 2 angielska i holenderska. To będą piłkarze, którzy może będą tu chcieli przyjść, bo nikt z topu nie będzie chciał grać pod wodza Solskjaera. Ta wasza wymarzona budowana skończy się tym, ze tu będzie jeszcze większe dziadostwo, niż jest teraz.
» 2 grudnia 2019, 19:23 #398
Lingardiho9: Z całym szacunkiem dla obrońców Norwega, niestety nie wygląda to optymistycznie, dlaczego ?
- Maguire regres
- James regres
- Wan bissaka regres
- Lingard regres
- Martial brak rozwoju czyli regres
- Kontuzja za kontuzją ( ewidentne błędy w przygotowaniu do sezonu )
- Błędne decyzję kadrowe ( pozbycie się lekką ręką dobrych zawodników, w tym takich, którym zależało na klubie np: Ander Herrera
- żałosne wręcz rozwiązywanie problemów wychowawczych , Pan piłkarz Pogba spotyka się w Dubaju z Zidanem czym ewidentnie pokazuje co sądzi o OGS i MU a ten mówi że nic się nie stało
Lingard pajacuje w sieci ? OGS - nic się nie stało
Każdy wie że Lukaku wymusza transfer, OGS kłamie na konferencjach że gość ma kontuzje- wniosek ? Ma kibiców za debili
- Zmiany w trakcie meczy, dno i wodorosty przykład mecz z Sheffield United.
- i ta jego mowa ciała w trakcie meczu, nisz cholera jasna, jeżeli trener siedzi smutny na ławce to jak zawodnik ma zapierd***c skoro widzi że jego trener, mentor, autorytet nie wierzy że dadzą radę.
Zobaczcie jak przy linii bocznej zachowują się najlepsi trenerzy, oni żyją meczem, biegają, krzyczą , podpowiadają, jak trzeba to i narzucają sędziemu a ta pierdoła siedzi i powstrzymuję łzy.

Nie Panowie, Ole nic nam nie pomoże, Ole nam szkodzi ( nie specjalnie, o co to to nie)i będzie jeszcze gorzej.
» 2 grudnia 2019, 18:00 #397
Blau: Dlaczego notorycznie powtarzasz kłamstwo o rzekomym pozbyciu się Andera przez Ole?
» 2 grudnia 2019, 18:12 #396
Lingardiho9: Jakby mu zależało na tym aby został to zrobiłby wszystko aby tak się stało.
Wolał się wystawić na pośmiewisko mówiąc że będzie budował zespół wokół Pogby, a koleżka Pogba w piękny sposób mu się odpłaca hahaha i w sumie mu się nie dziwię też bym nie chciał grać pod OGS przecież on jest na tym samym poziomie co Wuja z tą różnicą że Brzęczek ma wyniki a Norweg nie e
» 2 grudnia 2019, 18:42 #395
Blau: Ale ty zdajesz sobie sprawę, że Ander odniósł się do odejścia z United i jako przyczynę podał zbyt późne rozpoczęcie negocjacji przez klub. (w tym momencie Ander już podjął decyzję o przejściu do PSG)

Gdzie ty tu widzisz winę Ole? Przecież po pierwsze - kontrakty to kwesta Edka, a po drugie - przedłuża się je wcześniej niż na pół roku przed jego końcem. (a tyle kontraktu zostało Anderowi gdy Ole przejmował stery)
» 2 grudnia 2019, 19:58 #394
Tom535: Ja bym widzial Ryana Giggsa jako nastepce Ole. Widac, ze facet ma wiekszy talent trenerski niz pilkarski. To co dokonal z reprezentacja Walii przechodzi wszelkie pojecie. Nigdy nie awansowal przez 20 lat z reprezentacja Walii na wielki turniej pilkarski jako pilkarz. Jako trener zrobil to od razu w mgnieniu oka. Szacun. Potrzebujemy kogos takiego.
» 2 grudnia 2019, 17:53 #393
Veron: ale Walia już grała na ME to po pierwsze
po drugie Giggs jest w top5 asystentów w historii piłki, więc piłkarzem był wybitnym
» 2 grudnia 2019, 18:01 #392
Lingardiho9: że talent trenerski ma to się zgodzę ale ze lepszy niż piłkarski to żeś teraz poleciał 😊 piłkarzem był wybitnym a trenerem to jak na tą chwilę obiecującym. Poza tym co innego być trenerem zespołu a co innego selekcjonerem, różnica jest spora.
Co nie zmienia faktu że chętnie znów bym go zobaczył na ławce trenerskiej Manchesteru United
» 2 grudnia 2019, 18:06 #391
Tom535: Moze zle napisalem. Jest napewno lepszym selekcjonerem niz reprezentanem kraju.
» 2 grudnia 2019, 18:21 #390
mufcforever1811: Zrozumiałbym zwalnianie Ole przez wszystkich, gdyby do wzięcia był Klopp lub Pep, ale możemy o nich zapomnieć, więc kto? Poche.....Poche się musi pozbierać... Emery?....bagam. Po co gadka o zealnianiu Ole, skoro nie ma zastępcy.
» 2 grudnia 2019, 17:13 #389
mufcforever1811: ....no ale "wuefista out"....byle by palnąć. Zwalniasz Ole jeden z drugim tp typuj następcę! Alegri? Alegri wpada i perejra z lingsem rozwalają ligę?
» 2 grudnia 2019, 17:17 #388
Veron: zapomniałeś się przelogować
» 2 grudnia 2019, 17:26 #387
mikon70: Kończą się powoli jego zwolennicy wiec trzeba samemu sobie odpowiadać
» 2 grudnia 2019, 17:30 #386
Strzelec: Jest Allegri, Poche, Blanc, który się już chyba pozbierał. Skąd w ogóle wziąłeś pomysł z Emerym?
» 2 grudnia 2019, 17:32 #385
Everette: Niech się cieszą że nie są graczami Napoli bo już by chodzili bez pensyjek.
» 2 grudnia 2019, 16:47 #384
oldfashioned: Mogę być zwolennikiem OGSa. Mogę być przeciwnikIem OGSa. Nie dam rady być hejterem. Jestem kibicem. Nie mieści się we łbie plucie na United! Kibice? Jesteście cieniasami, bez cienia zrozumienia dla tego co się (złego) dzieje z Manchester United!!
» 2 grudnia 2019, 16:36 #383
Tobiasz: Szkoda szczepić ryja na takich bratku pozdro
» 2 grudnia 2019, 16:40 #382
SiYamabushi: Tobiasz zmień panie awatara jesteś na stronie United, a nie na stronie tego czegoś....
» 2 grudnia 2019, 17:17 #381
mufcforever1811: Bardzo kreatywna wypowiedź spartan. Powielasz tylko płytkie wstawki kibiców równym sobie. Jesteś internetowym Perreirą.....czyli przeciętniakiem.
» 2 grudnia 2019, 16:45 #380
NoName222: Doczołgać się do stycznia. Mam w dupie kto jest trenerem. Kupić 2 pomocników, bo bez tego przy tej ilości kontuzji Sir Alex by nic nie zdziałał
» 2 grudnia 2019, 16:13 #379
Chestnut: Był moment przecież kiedy Rudy musiał wrócić z emeryturki, bo było kiepsko. :)
» 2 grudnia 2019, 16:27 #378
dawidlp92: skończyło się tytułem, więc jak wtedy było kiepsko ta jak jest teraz?
» 2 grudnia 2019, 17:12 #377
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 16:13

Kazdy tutaj mowi ze mamy słaby skład a najbardziej formacje pomocy . Oczywiscie zgodze sie z tym ale rownież chcialbym przytoczyć tutaj formacje pomocy Liverpoolu . Zwróćcie uwage na to jaki środek pola ma Liverpool bo moim zdaniem oni maja gorszą pomoc od City , Realu , PSG , Tottenhamu czy Barcelony . Oczywiscie na papierze tak to wyglada ale w praktyce tam wszystko działa . Oni nie maja Modricia , kogos ala Iniesty . Pogonili Coutinho mimo tego ze był chyba najlepszym bodajze pomocnikiem i najbardziej kreatywnym a na ten moment nie maja kogos takiego . Nikt mi nie wmowi ze Henderson , Millner , Ox - Chamberlain , Wijnaldum , Lallana i Fabinho to jacys wielcy wirtuozi . A zobaczcie jak u nich wszystko gra . Jak przychodzil Klopp do Liverpool to był tam Henderson i Millner i wszyscy uwazali ich za szrot a jednak graja do dzis i z tych zawodnikow Klopp zrobił druzyne i graja o najwyzesze cele . Doszedl sobie jakis Ox Chamberlain ktory był wachadlowy bodajze i Klopp zrobil sobie z niego nawet niezłego pomocnika . Nawet z takiego Origiego czy Firmino potrafi zrobić dobrych zawodników i taki Origi w LM potrafił Barcelone wywalić z LM . Ktokolwiek tam nie zagra to każdy gra na miare oczekiwań . Przypomne jeszcze ostatni mecz w Pucharze Ligii z Arsenalem gdzie wyszedl caly rezerwowy skład a do tego polowa to młodziaki i potrafili wygrać z Arsenalem i grali dosyć fajnie . U nas młodzi jada do Astany i dostają baty i wytlumaczenie bo to młodzi gracze to naprawde musieli przegrać . Dla mnie nie ma wytlumaczenia dla czegos takiego . Oczywiscie mozna przegrać ale my cały czas zaliczamy regress i nie widać poprawy . Gdybysmy wygrali z Shieffield i Aston Villa to olałbym ten mecz z Astana a tak to niestety ale nie jestem w stanie tego przełknąć chocby niewiem co . Nie zapominajmy ze z Astana zagrał Gomes , Greenwood , Lingard , Shaw , Grant , Tuanzebe , Garner i Chong ktorzy trenuja juz z nami od zeszlego roku a z Solskjaerem trenuja juz z seniorami od Tournee .
» 2 grudnia 2019, 16:09 #376
Chestnut: Uważać Millnera za szrot... Bardzo niedoceniany zawodnik.
» 2 grudnia 2019, 16:29 #375
CzerwonyIgor: właśnie o to chodzi ale cała masa ludzi na do powie ci że to wina składu a nie trenera...
» 2 grudnia 2019, 16:44 #374
adam166621: pytanie do obrońców Ole, co takiego pozytywnego dostrzegacie w jego pracy? mamy jakiś styl? jakieś wyniki? dlaczego uważacie że zasługuje na czas? osiągnął coś jako trener w przeszłości, wygrywał trofea, zbudował jakąś drużynę? czym poparte jest to wasze zaufanie do jego osoby? pytam poważnie bo naprawdę was nie rozumiem, jak dla mnie tracimy z nim tylko czas, już końcówka zeszłego sezonu pokazała że to nie ma prawa się udać i w wakacje powinna nastąpić zmiana, latem pozbyliśmy się dwóch ważnych piłkarzy, Lukaku którego Ole sam odpalił (wolał stawiać na Rasha i Tonego którzy zagrają dobrze raz na 5 spotkań) oraz Herrery z którym nie udało się przedłużyć umowy. Mamy najgorszy start w historii PL, Ole odkąd jest stałym menago ma ledwo 20% wygranych meczów, jego osoba nie przyciąga też potencjalnych zawodników no bo powiedzmy sobie szczerze, jaki piłkarz wybierze grę u Ole kosztem Kloppa, Guardioli czy choćby Mourinho? możemy jedynie ściągać młodzież z nadzieją że się rozwiną, lub wyciągać najlepszych graczy ze słabszych klubów choć wątpię że zwiększy to znacząco nasz poziom. Pytam więc obrońców norwega, co takiego w nim widzicie? Przypominam też, że jesteśmy Manchesterem United i powinniśmy oczekiwać co najmniej bycia w czołówce (nie wymagam walki o trofea w obecnej sytuacji ale top 4 to absolutne minimum) bo jak czytam wypowiedzi co niektórych to środek tabeli wcale im nie przeszkadza.
» 2 grudnia 2019, 15:53 #373
dlabigt23: Aktualnie mysle ze mimo wszystko mamy zbyt słaby skład na top4 . Mysle ze w tej sytuacji mozemy powalczyc o 5-6 miejsce ale niestety z Solskjaerem tego nie osiagniemy . 10-12 miejsce z tym trenerem uda nam sie co najwyzej ugrać . Moze sie myle , niewiem ale tak mi sie wydaje . Jedno jest pewne ze z tym panem daleko nie zajedziemy .
» 2 grudnia 2019, 15:57 #372
mufcforever1811: Do MU na dzień dzisiejszy nie przyjdzie żaden porządny menago. Każdy z tych który widzi nasz środek pola (z czym zostaliśmy) nas oleje. Dlatego Ole musi zostać...ubrudzić se łapy i prawdopodobnie zniszczyć trenerską karierę, bo nikt inny tego nie zrobi! Myślę że Ole dobrze zdaje sobie sprawę z tego co go czeka i zrobi to, co ktoś zrobić musiał. Posprząta, a potem go wywalą i wpadnie do nas menago z wielkim nazwiskiem i może coś wygra. Jest tylko jeden powód według mnie, dlaczego Ole to robi. Miłość do klubu, do MU. Pozdrawiam jego hejterów!
» 2 grudnia 2019, 16:14 #371
pilchu: Moim zdaniem Ole nie broni już w tej chwili nic. Zawodników mamy jakich mamy, ale jakość gry jest żałosna. Ole jest z nami od roku, a my nie mamy wypracowanych żadnych schematów. Gramy statycznie, nie biegamy, nie pokazujemy się na wolnym polu. Nasze stałe fragmenty gry są bardzo złe, a do meczu z AV nie strzeliliśmy bramki z głowy. Pomimo dużych inwestycji w obronę i gra 6 defensywnymi zawodnikami tracimy mnóstwo bramek. Oglądanie United sprawia ból. Osobiście czekam na każdy mecz z nadzieją, że w końcu może odpalą, po czym dostajemy w łeb i trzeba gonić wynik. Ciągle powtarzanie o potrzebnych transferach jest beznadziejne, gdyż wydaliśmy mnóstwo hajsu. Jeśli Ed twierdzi, że te transfery były złe, to sam powinien wziąć to na klatę. W końcu to on podpisuje te papiery. Jeśli gość się na tym nie zna, to powinien oddać się to komuś kto ma wiedzę. Jeśli w transferach pomaga szef skautów to też powinien dostać po łbie, bo też jest temu winny.
Reasumując : dla mnie projekt Ole powinnyśmy zakończyć jeszcze w grudniu. Prawdopodobnie zremisujemy ze Spurs i dostaniemy w łeb z City. Skoro byli trenerzy byli zwalniani za lepsze wyniki, to Ole powinien polecieć. Mimo całej sympatii do Solskjera, świata z nim nie zwojujemy.
» 2 grudnia 2019, 16:23 #370
mufcforever1811: Dobra pilchu, ale kto? Kto na już i na dłużej? Zakładsm że chcesz uratować sezon efektem nowej miotły....jak totencham teraz. I co dalej? Kto ma przyjść za Ole....Poche? Emery? Kto?
» 2 grudnia 2019, 16:30 #369
Chestnut: Jaki ty chcesz wypracować styl bez pomocy. Każda akcja przechodzi przez pomoc, a u nas praktycznie każda akcja się tam kończy. Tylko jak jest kontra, to leci James i posyła piłeczkę w pole karne.
» 2 grudnia 2019, 16:32 #368
adam166621: Oczywiście zawodników mamy jakich mamy, zwłaszcza w pomocy i cudów nie ma co się spodziewać, potrzeba wzmocnień, z tym że jaki poważny ŚP mogący realnie podnieść jakość przyjdzie grać u Ole? Nie jesteśmy atrakcyjnym kierunkiem niestety, jedynie pod względem finansowym ale najemników nam nie potrzeba. Ale styl wypracować można zawsze, choćby toporny. Za Jose nie graliśmy pięknie, ale jakoś. Za LvG też szału nie było, ale też chociaż przy tej piłce się utrzymywaliśmy, jakiś pomysł było widać. Poprzednicy Ole wcale nie mieli super zawodników a jednak próbowali narzucić swoje style.
» 2 grudnia 2019, 16:47 #367
bestija: Niestety nic. Zarząd go trzyma bo siedzi cicho i nie narzeka. I jako cynik powiem, że bardziej pomaga w tym 7 mln wypłaty a nie miłość do klubu. W najlepszym razie tracimy kolejny rok. Kolejny z rzędu. Jose mógł przyciągnać do nas wielkie nazwiska bez ligi mistrzów w 1 sezonie. Teraz się to już nie uda. Dlaczego taki Sancho miałby dzis do nas przyjść ?Dziś skłąd mamy na jakeiś 5 miejsce. Z Ole skonczymy pewnie 7-8. Ale wytrzyma do konca sezonu. Im dłużej będzie tu Ole tym odbudowa będzie trudniejsza.
» 2 grudnia 2019, 17:53 #366
Strzelec: Do Interu przyszedł Conte i od razu grają. Potrzebny jest trener klasy światowej.
» 2 grudnia 2019, 15:43 #365
artix206: Niech Scholes wyskakuje z garnituru i im pokaże jak gra się w środku pola, do końca sezonu :D
» 2 grudnia 2019, 15:19 #364
Grzechu123: Ja rozumiem że mamy słaby skład ale nie aż tak powoli zaczynam wątpic
» 2 grudnia 2019, 14:44 #363
Glory1878: Solskjaer na początku: z tymi zawodnikami jestem w stanie wygrać wszystko
Solskjaer jako stały trener United: zawodnicy byli słabo przygotowani kondycyjnie
Teraz niby ta kondycja jest i co?

A tak na poważnie to życzemu OGS wszystkiego dobrego, wierze, że potrzeba czasu i transferów. Ten sezon będzie niestety tak wyglądał i takich wpadek przed nami jeszcze sporo. Z obecnym środkiem pomocy tutaj nikt nic nie zmieni i dajcie spokój z tym Pochettino
» 2 grudnia 2019, 14:21 #362
Everette: Najpierw trzeba zrobić porządek na tej stronie a potem można mówić o kwestiach wewnątrz klubu - mam na myśli graczy i zarząd.
» 2 grudnia 2019, 13:50 #361
lastalexever: ZaznacAm tylko ze nie jestem OLEout. Aczkolwiek nie do końca wierze w jego sukces na old Trafford. Prędzej jego następca po jego czystkach.

Jeśli już kogoś zwalniać to Eda. I z tego tez powodu on nie zwolni Ole, bo wtedy 4 raz by popełnił błąd wiec i on by był na wylocie.

Jak uratować utd?
1. Zwolnić eda/lub odsunąć go on sportowych aspektów i zatrudnić dyrektora sportowego.
2. Jeśli w ziemie nikogo nie kupimy, to poczekać do lata i zobaczyć co Ole zrobi z lepsza pomocą. Taktyka? Klepa, schematy.
3. Sprzedać ludzi którzy dawno tu nie powinni być, i obniżył płace bo mamy za duża.
4. Sprzedać klub komuś kto chce mieć sukces sportowy, nie komercyjny tylko w głowie.
» 2 grudnia 2019, 13:30 #360
VaultBoy96: Wszedłem tu żeby to napisać, ale widzę że mnie uprzedziłeś.
» 2 grudnia 2019, 13:47 #359
kolokolo98: Nastepne mecze z Totkami i City, jak przewalimy oba (co jest całkiem prawdopodobne) to będziemy bardzo blisko strefy spadkowej. Jak myślicie, czy Ole wtedy poleci?
» 2 grudnia 2019, 13:28 #358
bestija: Niestety nie.
» 2 grudnia 2019, 13:34 #357
FetraiNarrator: Poleci! Jeżeli przegramy z Totkami i City.
» 2 grudnia 2019, 13:38 #356
bani: Was też wczoraj irytował Harry Maguire? Gość naprawde gra poniżej oczekiwań i nie różni sie niczym od Chrisa Smallinga w zeszłym sezonie.
Przewiduje 5 z tyłu na Tottenham: DDG - AWB, Lindelof, Maguire, Tuanzebe, Shaw - McTominay, Fred - Rashford, Martial, James

Nie zwalniajmy Ole, bo to nic nie da (przykład Arsenalu). Nam potrzebne jest kilka lat stabilizacji, a potem możemy oczekiwać sukcesów. Ole też musi nabrać doświadczenia. Do tego ogrywa młodych chłopaków. Ta drużyna z sezonu na sezon będzie tylko lepsza! Musimy być cierpliwi i wierzyć! W środe wielki test drużyny + test prawdziwych kibiców czy wytrzymają ilość hejterów po możliwej porażce z Jose :p
» 2 grudnia 2019, 13:16 #355
Daka: Owszem stabilizacja jest potrzebna, ale ryzykowanie kilku lat z Ole za sterami jest zbyt ryzykowne. Są małe szanse, że to może się udać, a przynajmniej nic na to nie wskazuje. Skoro musi nabrać doświadczenia, to odbudowa MU nie jest dla niego odpowiednim miejscem. Tutaj powinno się postawić na kogoś, kto ma odpowiednie szlify trenerskie i sprawdził się na najwyższym poziomie i jemu zapewnić te 2-3 lata spokoju. A co do młodych, i co z tego że ich ogrywa skoro ponad 90% z nich to nie poziom na seniorską drużynę i ich wyniki na niższych szczeblach to dobitnie pokazują.
» 2 grudnia 2019, 13:33 #354
bestija: Manchester United klubem do nabierania doświadczenia dla podrzędnego trenera. To chyba najlepiej pokazuje nasz upadek
» 2 grudnia 2019, 13:35 #353
bani: @Daka uczepiliście się Solskjaera jakby to on był wszystkiemu winien. Odbudowa MU jest właśnie odpowiednim dla niego miejscem, bo kiedy ma się uczyć jak nie w kryzysie? Jeżeli szybko wyciągnie wnioski z aktualnej sytuacji oraz z własnych błędów to będziemy mieli z niego pocieche na długie lata. Pojawiały się już jednostki, które miały odpowiednie szlify trenerskie i co z tego wyszło? Nie mówiłbym też, że ponad 90% z aktualnych juniorów to nie poziom seniorskiej drużyny - tak samo mówiliście rok temu o McTominayu, a teraz nie wyobrażacie sobie gry bez niego :)

@bestija był doświadczony LvG oraz Mourinho... Nawet Moyes miał doświadczenie w PL i co z tego wyszło?
Trener też człowiek i popełnia błędy, najważniejsze to by wyciągał wnioski z tych błędów i ich więcej nie powtarzał. OGS ma młodą drużyne i jest młodym trenerem, więc nabieranie doświadczenia jest wręcz wskazane. Nie nazwałbym tego upadkiem, a naprawą ostatnich lat :) Warto też dodać, że ten podrzędny trener jako jedyny postawił się dla Liverpoolu :) - 1 remis na 13 zwycięstw
» 2 grudnia 2019, 14:35 #352
Daka: Ciężko było opierać długotrwałą przyszłość z poprzednimi trenerami, bo np. taki LVG miał jeszcze rok kontraktu i już wcześniej zapowiedział, że planuje emeryturę po MU. Z Mourinho u sterów klub chciał po prostu szybko odnieść sukces ze względu na naciski kibiców i całej otoczki z zatrudnienia Pepa przez City. Z nim też długofalowa współpraca miała niskie szanse powodzenia widząc co wyczyniał w poprzednich klubach po dwóch sezonach. Z Moyes'em to inny temat, razem z jego przyjściem zmienił się też zarząd United, który był niedoświadczony w sprawach sportowych. Zarząd zadziałał impulsywnie, jak zresztą większość by postąpiła, bo w końcu rok wcześniej byliśmy mistrzami, a tutaj nagle 7 miejsce. Mimo wszystko miał niemalże dwa razy wyższy % zwycięstw od Ole i z perspektywy czasu i jego pracy w Evertonie, to on był tym, który powinien dostać więcej czasu. Sorry, ale niecałe 30% zwycięstw w roli trenera MU po prostu nie wypada, bo po 25% to mają spadkowicze z poprzednich lat. Wcale nie jestem jakimś hejterem Ole i go jako osobę lubię, ale jednocześnie uważam, że z nim nie wydostaniemy się z bagna tylko stracimy kolejne lata.
» 2 grudnia 2019, 15:04 #351
bestija: Bani jeśli uważamy United za wielki klub to nie zatrudniasz tu kogoś by się uczył tylko specjaliste który uczy innych. Zgadzam sie z tobą, Moyes był wielkim błędem, van Gaal tez. Z Jose wina była po obu stronach. Ale po to istnieją zarządy, prezesi, dyrektorzy by podejmować decyzje. Błędna? Dobra bierzemy to na klate i podejmujemy następną. U nas trwa się w błędzie. Z każdym miesiącem widać, że Ole przerasta ta funkcja. Trzeba mu podziekować i zatrudnić kogoś nowego.
» 2 grudnia 2019, 17:46 #350
joyrider: A ja bym chciał, żeby Wam zatrudnili tego Pochettino. Wtedy po raz kolejny zobaczycie, że niewiele można z tymi piłkarzami zdziałać. Ole robi czystkę i pierwszy raz od SAF'a widać, że jest jakas logika w tych transferach. Ale, żeby to do kupy poskładać trzeba 3 letnich okienek z sensownymi zakupami. A wyniki są jakie są...adekwatne do naszej pomocy na przykład. Jakby zatrudnili Poche to po 4 miesiącach też będziecie Go zwalniać. Miłego dnia !!
» 2 grudnia 2019, 13:08 #349
bestija: Mozna zrobić vicemistrza np. 2 lata temu. Mozna zdobyć pomnijsze trofea jak np 3 lata temu. Pierwszy raz logika w transferach. Uhmm. Jeden z najlepszych napastników świata, najlepszy asystent Bundesligi, najlepszy młody obrońca La Ligi i kreatywny środkowy pomocnik, gwiazda Juve to przecież były idiotyczne transfery bez sensu. Glazerowie mieli dobry plan z Ole, kibice beda bronic legendy obojętnie do jakiego DNA nas poprowadzi.
» 2 grudnia 2019, 13:33 #348
dabro90: Ja mam nadzieje ze doprowadzi nas do DNiA w ktorym wszystkie marudy pojda kibicowac innym klubom i nie będzie trzeba czytać tego pitolenia
» 2 grudnia 2019, 16:04 #347
bestija: Niestety, kibic to masochista. Nawet jak wie, że będzie patrzeć na taką padake i tak ogląda swój klub. Ale nie przejmuj się, Ole robi wszytko by twoje życzenie się spełniło
» 2 grudnia 2019, 17:31 #346
is200second: Co myślicie Lingarda plus kasa za olmo? :D
» 2 grudnia 2019, 12:43 #345
Viral: Ludzie prosze was wszyscy tutaj uwazaja sie za fana utd a prawdziwy nigdy nie powie OLE OUT poza tym prosze nie byc hipokryta bo przed przerwa repezenatycjna wszyscy mowili ze jest progres i wgl przegralismy dwa mecze trudno dalej idziemy przed siebie i jako kibic utd nie przechodzi mi przez usta ole out bo prawdziwy fan zawsze wiezy w aktualnego trenera
» 2 grudnia 2019, 12:22 #344
eragon30971: Bzdury
» 2 grudnia 2019, 12:27 #343
mleko: Wierzy* to po pierwsze.

Ja nigdy nie powiedziałem, że jest progres więc nie wszyscy. To po drugie.

To, że ktoś domaga się zmiany trenera bo klub jest w wielkiej czarnej d.. to nie znaczy że nie jest prawdziwym kibicem.
» 2 grudnia 2019, 12:32 #342
mikon70: Viral w twoim przypadku lepiej byłoby jakbyś nic nie pisał niż prawił swoje mądrości które są tak nieracjonalne i głupie ze szkoda większej ilości słów
» 2 grudnia 2019, 12:45 #341
eragon30971: Chyba musielibyśmy się znaleźć w strefie spadkowej żeby Ole poleciał.
» 2 grudnia 2019, 12:21 #340
9imar9: Twoje wszystkie komentarze to takie dno dna, że aż przykro to czytać.
» 7 grudnia 2019, 16:25 #339
is200second: Dla mnie są dwa wyjścia z tej sytuacji. Pocz i zdrowy Pogba który nie będzie sabotowal gry odejściem.

Najgorszy bilans pkt od bodajże 31 lat. Nosz ludzie. Ole będzie miał taki kocioł w głowie że jeśli nie poleci na dniach to będzie jakiś cud. A w środę totki a następnie pep. Good luck.
» 2 grudnia 2019, 12:17 #338
mleko: Pogba trzeba jak najszybciej sprzedać w cholerę.
» 2 grudnia 2019, 12:20 #337
eragon30971: Właśnie obejrzałem skrót meczu Leicester - Everton. Druga bramka dla Leicester: Nigeryjczyk otrzymuje podanie, sędzia podnosi choragiewke, kiedy ten przyjmuje piłkę, strzela gola i ostatecznie var anuluje decyzję sędziego o spalonym. Przecież zasygnalizować spalonego powinien dopiero po strzeleniu bramki lub skończeniu akcji jak to jest w LM, typy z Evertonu widac, że nawet odpuścili...
» 2 grudnia 2019, 12:15 #336
kckMU: +1

Strasznie dziwne.
» 2 grudnia 2019, 12:30 #335
ax1d: Przecież u nas też była taka sytuacja, tylko nie pamiętam konkretnego meczu. Też wszyscy stanęli, bo chorągiewka, a dostaliśmy gola i główny go uznał.
Generalnie obowiązuje zasada, że gra się do gwizdka. Niestety przyzwyczajenie jest silne i niektórzy oduczą się "stawania na chorągiewkę" szybciej, a inni wolniej. I ci drudzy pewnie za to zapłacą jeszcze nie raz.
» 2 grudnia 2019, 14:59 #334
kckMU: Z Arsenalem u siebie masz na myśli?

Ale wczoraj ta bramka to już kuriozum.
» 2 grudnia 2019, 15:50 #333
mcscotyy: Staliśmy się pośmiewiskiem, trzeba tutaj kupić LO bo z shawem albo williamsem który gubi krycie w każdej akcji czy łamie linie spalonego nic z tego nie będzie, do tego jakaś solidna 10 Maddison ale czy on będzie chciał robić na dobra sprawę krok w tył to nie wiem, jakiś skrzydłowy na prawa flanke oraz napastnik z prawdziwego zdarzenia, nie jakiś techniczny piłkarz tylko ktos kto umie się ustawić plecami wziąć obrońcę na siebie i z bani strzelić do tego
» 2 grudnia 2019, 11:55 #332
is200second: Shawa to już tu powinno dawno nie być. To nigdy nie był piłkarz na miarę tego klubu. Świetny Jose Gaya byłby pewnie do wyciągnięcia za dobre pieniądze.
» 2 grudnia 2019, 12:10 #331
eragon30971: Gaya to nie Anglik i za stary :D
» 2 grudnia 2019, 12:16 #330
is200second: 24 lata, spokojnie top 5 na swojej pozycji i gra w klubie z którego myślę że dałoby się go wyjąć.
» 2 grudnia 2019, 12:21 #329
eragon30971: A i jeszcze zapomniałem o braku dna United.
» 2 grudnia 2019, 12:22 #328
CzerwonyIgor: mieliśmy takiego teraz gra w Mediolanie
» 2 grudnia 2019, 12:26 #327
41009267: Oglądając ostatnie mecze MU myślałem że gramy z dobrymi drużynami ale po wczorajszym meczu stwierdzem że to My jesteśmy słabi.Żenada naprawdę żenujące !!
» 2 grudnia 2019, 11:37 #326
CarbonInC: Manchester staje sie coraz mniej medialnym klubem. Z molocha na skalę światową stał się nieciekawym uzupełnieniem grafiku meczowego Premier League. Widać to chociażby na przykładzie pomijania transmisji meczów z jego udziałem chociażby na rzecz Leicester City. Co kiedyś byłoby nie do pomyślenia.
Mimo wielkich milionów wydanych na transfery w obecnej kadrze oprócz Marcusa Rashforda brak jest jakiegokolwiek piłkarza światowego formatu. Świetni piłkarze, gwiazdy swoich drużyn przychodząć do Manchesteru stają się średniakami i wpisują w całokształt poziomu drużyny walczącej jak równy z równym z Brighton czy Sheffield United. Nadzieje wiązane z powrotem Paula Pogby do składu mogą okazać się krótkotrwałe i zakończyć w najbliższym oknie transferowym. Ani zarząd klubu, ani manager nie mają bądź nie potrafią znaleźć rozwiązania tej sytuacji. Zła polityka transferowa - czasami wręcz komiczne decyzje na rynku, trudny do zidentyfikowania styl gry drużyny, a także coraz bardziej widoczny brak umiejętności i zaangażowania poszczególnych graczy stały się codziennością w United. Klub, historia którego sama potrafiła trwożyć przeciwników już przed wybiegnięciem na boisko stał się obiektem żartów kibiców klubów w całej Anglii. Coraz popularniejszym w jego kontekście staje się nazywanie go już nie "Czerwonymi Diabłami" a MEMchesterem. A oglądanie jego meczów ma być podobno proponowane w klubach BDSM jako tortura wizualna.
To nie są dane wyssane z kapelusza, ale powstały na podstawie anglojęzycznych wiadomości oraz pojawiające się na futbolowych forach. Mi samemu widząc głębie składu tej drużyny, decyzje podejmowane przez poszczególnych dygnitarzy, zaangażowanie jednostek ciężko jest uwierzyć w 2-3 letnia odbudowę potęgi. Już nie stajemy się, a dokonaliśmy tego co zrobił Milan. Pewnie przez jakiś czas uda sie tuszować wynikami finansowymi złą sytuację sportową, ale nie będzie to trwać wiecznie. Nowy kibic nie przyjdzie na mecz drużyny prezentującej tak średni styl gry, pozbawionej piłkarzy wielkiego formatu. A stary, taki jak ja po porstu sprawdzi wynik na aplikacji multimedialnej i pójdzie do swoich zajęć. Albo obejrzy Leicester, Liverpool czy nowy Tottenham, żeby przypomnieć sobie co to znaczy zapier...ać po boisku. Co prawda już bez towarzyszących temu emocji, ale piłka to piłka - na turnieje golfowe sie nie przerzucę.

Pozdrawiam,
» 2 grudnia 2019, 11:26 #325
oldfashioned: Jest jeszcze F1 - tam zapier...ją. Też się nie przerzucę. Jestem kibicem PL, a w tym - szczególnie - United. I co na to poradzić?
» 2 grudnia 2019, 11:54 #324
toughRoy: Odczuwam dokladnie to samo...
Smutny przyklad jak Dyzma ed i jego korpo matolki pogrzebaly klub na dlugie lata. Wielu kibicow ludzi sie, ze zmiana managera, powrot Pogby czy zakup Sancho i Madisona cos odmienia...
Zapowiada sie kolejny sezona w srodku tabeli. Gielda odpowiednio wyceni akcje glazerkow i to co wyprawia woodward.
» 2 grudnia 2019, 12:55 #323
atos1987: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 19:30

Świetnie opisane wszystko.
Sam niejednokrotnie pisałem że United stanie się drugim Milanem za kilka lat. Ja kiedyś czekałem cały tydzień by obejrzeć mecz United, teraz tylko sprawdzam wynik i zawsze towarzyszy mi to samo odczucie, jak są 3pkt to jest wielkie zaskoczenie. Tu nie będzie żadnej odbudowy klubu. Czekają nas kolejne lata taplania się w błocie. Piłkarze którzy chcą osiągnąć coś w karierze tu nie przyjdą. Teraz czekam tylko na ucieczkę glejzeruf ale to akurat będzie na klubu dobre.
» 2 grudnia 2019, 19:29 #322
Lookasinho: youtu.be/vaD7P4zo3gY na poprawę humoru :D
» 2 grudnia 2019, 11:14 #321
dawidlp92: Mata i Pereira nie nadają się na ten poziom... Rashford, Pogba, Maguire, Wan Bissaka, De Gea - to jedyni gracze na poziomie top 4 i to jeszcze muszą być w formie a z tym różnie
» 2 grudnia 2019, 11:13 #320
RememberMe: Obronę mamy dobrą, w pomocy McTomek z Pogbą też jest dobrze, ale z przodu już jest nie za ciekawie
» 2 grudnia 2019, 11:21 #319
dawidlp92: Lindelof jest mega niepewny a na lewej stronie mamy grubego Shawa lub nastolatka
» 2 grudnia 2019, 11:45 #318
wider: no niby obrona na papierze jakoś wygląda ale co z tego skoro co mecz tracimy bramki i często są to głupio stracone bramki
» 2 grudnia 2019, 12:06 #317
dev13: Cud musialby nastapic zebysmy w meczach z kogutami i City cos ugrali ;)
» 2 grudnia 2019, 11:02 #316
Wirus: Ten remis to jak porażka. Masakra jak ten nasz klub dołuje :/
W środe przyjedzie Mourinho z Totkami to nas zleją, bo Mourinho będzie podwójnie zmotywowany i przeleje to na piłkarzy. A w sobote, lanie od City, którzy u siebie będą cisneli naszych od 1 sekundy meczu.
Jak sie ziści czarny scenariusz i będą 2 porażki, to papa w przyszłym sezonie jakiekolwiek puchary europejskie (nie wierze w wygranie LE).
» 2 grudnia 2019, 11:00 #315
ax1d: Mourinho nas zleje, bo zna każdego z naszych piłkarzy na wylot ;)
» 2 grudnia 2019, 11:03 #314
Wave: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 10:56

Po tym remisie nie ma juz usprawiedliwien, jestesmy slabi we wszystkim niestety.
Polowa zawodnikow przeplacona, polowa nie zasluguje nawet na lawke rezerwowych.
Trener robi dobra mine do zlej gry, najmniej winien, niech skonczy koloryzowac chociaz.
» 2 grudnia 2019, 10:54 #313
artifex: Otworzyć dowolny anglojęzyczny serwis fanowski MU to nie zobaczycie tam ani jednego głosu wsparcia dla Ole nawet po pokonaniu POTĘŻNEGO Brighton a u nas normalnie szkoły rabiniczne powstają czy to bardziej wina Pereiry czy bardziej Dżesiego bo Ole to na pewno nie, absolutnie nie.
» 2 grudnia 2019, 10:41 #312
Veron: wina Tuska
» 2 grudnia 2019, 10:51 #311
ax1d: Bzdura :)
» 2 grudnia 2019, 10:55 #310
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 11:07

doprawdy? bo jak śledzę chociażby redcafe.net to natknąć się mogę na masę komentarzy wspierających Ole albo/i atakujących zarząd i poszczególnych grajków. Generalnie tendencja jest podobna, jak tutaj, ale to wynika z prostego faktu: na każdym fanpejdżu są ludzie w różnym wieku i z różną wiedzą o piłce. I powiedzmy na 10 kibiców zawsze jakiś procent będą stanowić tacy, dla których menadżer jest osobą wszechładną (za dużo gier komputerowych?). Oprócz nich są też kibice, do których jeszcze nie dotarło, że jesteśmy ligowym średniakiem i nawet na top 4 nie zasługujemy. Kolejna kwestia: wielu się z nich ostatnio uaktywniło, bo Poche jest wolny.
» 2 grudnia 2019, 11:04 #309
Veron: a ja nie muszę czytać żadnych for, czy słuchać innych
każdy ma swoje zdanie i żadna argumentacja mnie nie przekona, że 4 zwycięstwa w 14 meczach to coś normalnego
Moyes w tym okresie 6 zwycięstw
Mou 6 zwycięstw
a to był patologia, każdy pamięta

czekają nas mecze z Tottenhamem i City, możemy po 16 kolejkach nie mieć nawet 20pkt
jestem zdruzgotany przeciętniactwem KIBICÓW, że im to nie przeszkadza, nawet ZIdane mówił, że wiem jakim klubem jest Real i bez wyników poleci, to jest mentalność zwycięzców
u nas panuje już mentalność przegrywów z trenerem na czele
» 2 grudnia 2019, 11:20 #308
artifex: Veron dokładnie do tego piję.
Poziom trenerki jaki jest prawie każdy widzi i rozpisywanie się o potrzebnym czasie dla Ole i promykach nadziei na przyszłość jest jak poszukiwanie rodzynek w kupie (wybaczcie porównanie). Przerosło chłopa i tyle. Dzięki Ole za piękną noc w Paryżu ale to już dawno przestało być morfiną dla kibiców.
» 2 grudnia 2019, 11:25 #307
Puszek2100PL: Porządna weryfikacja będzie w środę i sobotę. GGMU
» 2 grudnia 2019, 10:24 #306
rvn10: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 10:21

Co za dno...Mieli więcej czasu by przygotować się do meczu z Aston Villą bo młodzi pojechali na mecz z Astaną, a oni zremisowali w takim stylu. Dla mnie ociera się to o kompromitacje.
» 2 grudnia 2019, 10:19 #305
Slawek7: Zamiast DNA wyszlo DNO.
» 2 grudnia 2019, 09:46 #304
DolphZiggler: DNA>wyniki Ole zasłużył sobie na nowy kontrakt na minimum 7 lat.GGMU!
» 2 grudnia 2019, 09:34 #303
mikon70: No przecież sir Alex też słabo zaczynał a potem wiemy jak bylo. Dlatego z Norwegiem będzie identyczny bo to jest ten "prawdziwy diabeł" z DNA ktory robil notatki na treningach Fergusona
» 2 grudnia 2019, 10:48 #302
ax1d: Hipotetycznie w środę zamiast ze Spurs gramy z United zostawionym przez Fergiego.

United 2019: De Gea, AWB, Lindelof, Maguire, Williams, Fred, Pereira, Mata, James, Martial, Rashford.
Ławka: Romero, Young, Jones, Garner, Lingard, Greenwood.

United 2013: De Gea, Valencia, Ferdinand, Vidić, Evra, Carrick, Fletcher, Kagawa, Rooney, Van Persie, Nani.
Ławka: Amos, Evans, Rafael, Anderson, Zaha, Chicharito

Szczerze, jaki wynik obstawiacie?
» 2 grudnia 2019, 09:34 #301
Magik1990MU: Szczerze? 1-1. Ewentualnie 2-2. Oczywiście w sytuacji, że McTomminay będzie wciąż poza kadrą.
» 2 grudnia 2019, 09:35 #300
ax1d: Ja bym obstawił 3-1 albo 4-1 dla United 2013.
» 2 grudnia 2019, 09:37 #299
Magik1990MU: Czekaj, chyba nie zrozumiałem Twojego komentarza :)

No w takiej sytuacji to 3-0 na spokojnie dla chłopaków Fergusona.
» 2 grudnia 2019, 09:40 #298
kckMU: Utd 2013 to Cleverley za Fletcha.
» 2 grudnia 2019, 09:42 #297
Magik1990MU: Najsmutniejsze jest to, że porównując tamtą kadrę z obecną może tylko McTomek byłby w stanie wzmocnić podstawę (Pogby już nie liczę jako naszego piłkarza). Natomiast przy Twoim porównaniu, to żaden piłkarz z wczorajszego składu nie łapie się do wyjściowej 11.
» 2 grudnia 2019, 09:48 #296
ax1d: kck, Darren odszedł za LVG, więc był w składzie Mojsa. Chociaż był chory i niewiele grał (12 i 11 meczów w ostatnich 2 sezonach). Ale niech tam, niech nawet będzie Cleverley za Fletcha obok Carricka.

Magik, właśnie o to mi chodzi. Nawet McTominay przy Fletcherze i Carricku by nie pograł.
Więc w takim układzie twierdzenie, że Mojs był lepszy od Ole to kpina, a wymaganie od dzisiejszego składu choćby porównywalnych wyników (wtedy skończyliśmy na 7) to naiwność i życzeniowe myślenie bez żadnych w zasadzie podstaw.
» 2 grudnia 2019, 09:57 #295
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 10:03

Racja, ale im i tak nie przetłumaczysz
» 2 grudnia 2019, 10:03 #294
kckMU: Tak ale Clev był podstawowym grajkiem.
» 2 grudnia 2019, 10:04 #293
Veron: ja obstawiam, że Ferguson robiłby lepsze wyniki z tą kadrą, niż Ole z tamtą
» 2 grudnia 2019, 10:04 #292
QsQs: Veron otóż to.

Solskjear jest trenerem na poziomie Allardyce czy innego Steva Bruce, tylko z tą różnicą, że Ci dwaj potrafią zespół natchnąć jakoś zespół.
» 2 grudnia 2019, 10:18 #291
ax1d: QsQs, Veron - pytanie było proste: jaki wynik obstawiacie?
Pomijając w ogóle menedżerów. Pomijając amatora Ole oraz Fergusona. Pomijając, czy składem w 2013 roku kieruje SAF, Giggs, Mojs czy sami sobą kierują na boisku. Jaki waszym zdaniem byłby wynik? Szczerze.

Albo inne pytanie - zabawmy się w wybór najlepszej XI tego sezonu w EPL. Ilu zawodników dzisiejszego United tam wybierzecie?
» 2 grudnia 2019, 10:36 #290
Veron: ludzie zapomnijcie o top5, Tottenham już nam odjeżdża
a czy zajmiemy 6 czy 14 miejsce co to za różnica?
jak my wygraliśmy 4 mecze na 14
C Z T E R Y !
» 2 grudnia 2019, 10:57 #289
marcinbblack: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 09:34

Pierwsza połowa słaba, w drugiej już United siadlo na The Villans i zaczęły pojawiać się okazje i szansa na wygraną . Oczywiście większości sytuacji chłopaki nie byli w stanie wykorzystać + 2 skandaliczne błędy w obronie i wynik jest jaki jest. Po raz kolejny sfrajerzony comeback. Z pozytywów dużo dobrego mogę powiedzieć o zaangazowaniu w atak i kilka fajnych klepek rozmontowujacych obronę AV. Niestety bez dobrego ustawiania i wykończenia na niewiele się to zda.
» 2 grudnia 2019, 09:34 #288
Magik1990MU: Po komentarzach widać, że niektórzy tutaj żyją dalej w świecie iluzji, w którym United jest nadal klubem topowym i miejsce w czołowej czwórce powinno być dla nas normą. Otóż nie. My mamy skład średni, więc i miejsce w tabeli jest adekwatne do składu... i gra też jest adekwatna do składu. Jeszcze większym paradoksem jest to, że ci sami ludzie, co mażą o transferach pomocników ASTON VILLI (nie Barcy, nie Lester, nie Tottków, ale jakiejś Aston Vilii) dziwią się, że w bezpośrednim starciu nie potrafiliśmy kontrolować środka pola. Dla mnie sprawa jest prosta: niech Edek zakupi Solkjaerowi co najmniej dwóch pomocników, a wtedy dopiero będzie można oceniać Norwega. Póki co broni go i będzie go bronić to, że musi grać materiałem z Championship. Jest takie powiedzenie, że kto kontroluje środek pola, kontroluje mecz. Pytanie więc: jak my możemy kontrolować mecz z takimi tuzami futbolu, jak Perriera, Fred i Mata (z całym szacunkiem dla tego ostatniego, ale to już nie piłkarz na PL)? Dziwicie się, że tak słabo nam idzie, podczas gdy taka Aston Villa ma lepszych pomocników. ASTON VILLA! Wstyd co się stało z tym klubem. Oczywiście są jeszcze piłkarze pokroju Garnera... którzy przeciw Astanie nie potrafili zagrać wybitnego meczu. Tak czy inaczej znów zaliczamy regres... i zaczynamy tracić gole na potęgę akurat w sytuacji, kiedy wypada McTomek. Przypadek? Piłka to mechanizm naczyń połączonych. W City wypadł Laporte i od razu mocarni mistrzowie Anglii gubią pkt regularnie. U nas podobnie się stało po kontuzji Pogby, który nawet jak człapał, to przynajmniej umiał przytrzymać piłkę, a poza tym ściągał rywali, więc w innych sektorach boiska było więcej miejsca. Potem trochę jego rolę przejął Scott... który też wypadł z gry. I wszystko się sypie jeszcze bardziej. Od obrony, która nie nadąża za kolejnymi atakami rywali, aż po napastników, którzy bez pomocy i piłek są zdani tylko na siebie.
» 2 grudnia 2019, 08:59 #287
KNDaedX: Aż się zalogowałem, żeby Ci zaplusować... Idealne podsumowanie
» 2 grudnia 2019, 09:07 #286
Veron: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 09:17

hehe
dajmy Ole czas, on to ogarnie

i tej jego konferencje
no w pierwszej było słabo, w drugiej mieliśmy sytuacje, powinniśmy wygrać
on żyje w jakimś Matrixie
w Realu czy Barcelonie poleciałby we Wrześniu najpóźniej "ale my nie jesteśmy Realem i szanujemy swoje legendy" i przez to my mamy 10 miejsce a oni 4 LM w 6 lat
» 2 grudnia 2019, 09:12 #285
ax1d: Zastanawiam się, czy pomoc Fred-Pereira-Mata czy tam Fred-Pereira-Lingard to nie jest najgorsza pomoc aktualnie w EPL. A na pewno w top3 najgorszych:
Fred to 1 gol i 1 asysta w 27 meczach (dwa lata)
Pereira to 2 gole, 2 asysty w 28 meczach (ostatnie dwa lata)
Mata to 3 gole, 2 asysty w ostatnich 30 meczach (2 lata, w tym sezonie nic w 8 meczach)
Lingard to 4 gole, 2 asysty (ostatni sezon, w tym nic w 11 meczach)
Więc jak ktoś tego nie widzi, to szkoda na niego czasu.
» 2 grudnia 2019, 09:14 #284
mleko: Zarząd słaby, piłkarze słabi tylko trenera mamy świetnego ale musimy mu dać kilka transferów i czas, a najlepiej 5 lat bo będzie drugim Fergusonem.

Jak już fakty nie przemawiają, że Ole jest marny to chyba pozostało leczenie w oddziale zamkniętym.
» 2 grudnia 2019, 09:26 #283
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 09:33

@Veron

jak już odpisujesz na mój komentarz, to bądź chociaż łaskaw odnieść się w jakimś stopniu do niego.

"w Realu czy Barcelonie poleciałby we Wrześniu najpóźniej "ale my nie jesteśmy Realem i szanujemy swoje legendy" i przez to my mamy 10 miejsce a oni 4 LM w 6 lat"

Chociaż może lepiej nie, bo czymś takim mnie rozwaliłeś w tym momencie.

@ax1d

tego nie wiem, bo nie oglądam zazwyczaj meczów takich drużyn jak Soton, Watford czy też Brighton. Ale jeśli chodzi o górną połowę tabeli, to nie ma wątpliwości, że tutaj przegrywamy z kretesem. Jeszcze z Tomkiem czy Pogbą to jakoś wygląda, ale bez nich to jest pełne Championship (w najlepszym wypadku dół tabeli PL).
» 2 grudnia 2019, 09:31 #282
Blau: Zgadzam się, ale Ole też nie jest bez winy. Miało być dużo biegania i wysoki pressing - jakoś nie zauważyłem dużej zmiany w tych aspektach względem poprzedniego sezonu, a do tego nie potrzeba bóg wie jakich zawodników.
» 2 grudnia 2019, 09:48 #281
Veron: wczoraj oglądałem Inter
w pomocy zabrakło Barelli i Sensiego, dwóch podstawowych graczy reprezentacji Włoch
i wiesz co widziałem?
prawie taką samą grę, bo wszyscy zasuwali
ostatnio zostawiłem tu komentarz, że z Astaną grała rezerwa a nasze wypoczęte "gwiazdy" znowu dadzą ciała bez zaangażowania
i co może nie trafiłem?
nasz NEO nie wie czy żyje w symulacji czy rzeczywistości
» 2 grudnia 2019, 09:59 #280
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 10:02

@Blau

pewnie masz rację, ale ciężko powiedzieć, czyja to wina, że piłkarze biegają mało. I tak jest w tym aspekcie lepiej, jak za Mou, bo wtedy to znajdowaliśmy się w dole tabeli, jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry. Poza tym, jak to mówią, lepiej mądrze stać, niż głupio biegać.

@Veron

nie oglądam ligii włoskiej, więc się nie wypowiadam. Wiem tylko, że w Serie A to i Smalling, i Lukaku są chwaleni.
» 2 grudnia 2019, 10:00 #279
ax1d: Veron, właśnie dlatego, że my nie mamy głębi składu. Nie mamy podstawowej XI, a ławka jest u nas najsilniejszym składem. Ole nie ma w zasadzie żadnych możliwości rotacji. Pogba, Matić i McTominay poza grą i co? I zostaje nam Fred, Pereira i Mata.
Piszę to od początku sezonu - w naszej pomocy jest jeden pełnowartościowy zawodnik obecnie i jest to Scott. Matić i Pogba nie chcą tu grać. Reszta to są tylko zapchajdziury na głęboką rezerwę, którzy nie weszliby do wyjściowej XI takiej Villi, WHU, Wolves czy CP, nie wspominając o Leicester, Spurs czy Chelsea, żeby już nie ośmieszać się z City czy LFC. Te tuzy futbolu u nas muszą obecnie grać w podstawie. A Ty chcesz rozliczać menedżera za grę takimi zawodnikami.
» 2 grudnia 2019, 10:10 #278
Veron: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 10:12

a co do pierwszego zdania, płacimy graczom najwięcej, mamy najdroższego pomocnika i obrońcę świata
to czego oczekiwać?
środka tabeli?
20 pkt do lidera i 4 pkt do strefy spadkowej?

ax1d
ja chcę sprawiedliwości, Mou poleciał za lepsze wyniki to czemu trzymamy NEO?
kadra jakby nie patrzeć na +, bo "3 transfery udane"
» 2 grudnia 2019, 10:10 #277
Veron: * 6 pkt do strefy spadkowej
» 2 grudnia 2019, 10:13 #276
QsQs: Magik1990 no w Premier League Lukaku też był bardzo chwalony jak grał np. w Evertonie, Smalling przy VanGaalu był czołowym obrońcą ligi i to Premier League.

Pomoc oczywiście jest jaka jest, ale nie jest też najgorsza w PL, a trener powinien ich jakoś natchnąć, krzyknąć, podpowiedzieć przy linii (bo o jakichś wypracowanych schematach na treningach już nie wspomnę). A Solskjear siedzi na tej ławce przyspawany i tylko gładzi Carricka po brzuszku.
» 2 grudnia 2019, 10:15 #275
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 10:20

@Veron

"płacimy piłkarzom najwięcej"

Czyja to wina? Bo chyba nie menedżera, co?

"mamy najdroższego pomocnika świata"

który sobie gra w koszykówkę na wakacjach w tym momencie.

"i obrońcę"

prawda, ale akurat Harry gra bardzo poprawnie (poza pojedynczymi błędami, które robią wszyscy obrońcy).

QsQs

no właśnie - w Evertonie. Co do Smallinga, to stwierdzenie, że u van Gaala był chwalony jest przesadą. Miał b. dobry okres, który trwał może z pół roku... tak samo, jak Rojo. Ale fakt faktem w United na ławkę by się przydał. Tylko, że właśnie - na ławkę.
» 2 grudnia 2019, 10:16 #274
ax1d: Veron, nie wiemy tego, ale moim zdaniem Mou nie poleciał za wyniki per se, tylko za atmosferę, do jakiej doprowadził i nad jaką nie potrafił zapanować. Kwestią sporną jest to, ile mógł w tej sytuacji zrobić i co konkretnie. Kwestią bezsporną jest to, że stracił szatnię, robił słabe transfery (mówię ogólnie o jego karierze w United), a nieustannie domagał się nowych, coraz droższych, a z meczu na mecz atmosfera w klubie i wokół niego stawała się coraz gorsza. To był niestety kurs kolizyjny i innego wyjścia moim zdaniem nie było w momencie, do którego zarówno Mou, jak i część piłkarzy doprowadziła. I chyba wyniki nie były tu jedynym powodem.
» 2 grudnia 2019, 10:24 #273
ax1d: Znawca, pokaż mi jeden mój komentarz chwalący Pogbę za coś więcej niż występ w konkretnym meczu (bo takich kilka miał). Jeden komentarz, w którym twierdziłem, że Mourinho powinien polecieć, a Pogba zostać i wokół niego powinien być budowany skład. Nie znajdziesz takiego, bo dla mnie winowajców tamtej sytuacji było dwóch i obu nie powinno tu już być.

Natomiast nadal utrzymuję, że sprowadzenie i wciskanie na siłę Alexisa w momencie, kiedy Martial z Rashfordem grali prawdopodobnie najlepszą piłkę w karierze, to była kretyńska decyzja Jose. I to, czy Martial (wracający po kontuzji i nie mający połowy kreatywnego pomocnika za plecami) gra teraz gorzej czy lepiej, nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia.
» 2 grudnia 2019, 10:31 #272
mikon70: Zadziwiające jest, że wy nadal bronicie trenera, który nie ma żadnego pojęcia o zarządzaniu składem w tak wielkim klubie. Nawet ostatni sezon LvG na tym etapie nie był tak żałosny poza LM (myśle, że Solsjaer ze składem, jaki sobie zaczął budować jeszcze szybciej by tam poległ). Wtedy pamiętam, że we wrześniu to oni nawet chwilę byli liderem. W tym sezonie liderem to oni byli po jednym meczu jeśli się nie mylę i to był ten z Chelsea po 1 kolejce. Potem coraz bardziej się oddalali. Na co wy mu chcecie dać czas? Na to, żeby te jego trasnfery przyszłe zapewne z zaplecza ligi i ligi typu norweska doprowadziły, że tu będzie jeszcze większy szrot, niż po LvG? On nie ma żadnego autorytetu jako trener, więc nie myślcie, że piłkarze typu Sancho czy ktoś inny z wysokiego poziomu będzie chciał iść do klubu, który jak narazie to ma problem ze wzskoczeniem na miejsce nawet premiowane do gry w LE, nie mówiąc już o LM. Nie piszczcie tylko o tym, że w LE dobrze poszło i tam mamy szanse więc nie jest tak źle. Bo w takiej grupie było psim obowiązkiem awansować. Rywale dopiero się zaczną teraz, a przypominam, że Solskajer ma problem nawet z wygrywaniem z drużynami bijącymi się o utrzymanie, czy jak we wrześniu w pucharze ligi gdzie prawie odpadli z jakąś 2 czy 3 ligą. Norweg jedynie nadal tu jest przez bycie dawnym piłkarzem. Ma już i tak zbyt dużą barierę ochronną, która mam nadzieję w końcu zniknie, a jego jeszcze w tym miesiącu nie będzie.
» 2 grudnia 2019, 10:31 #271
Veron: czyli trener ma głaskać Edka i żydków a nie mówić jak jest i wtedy nawet 10 miejsce jest ok
rozumiem

a jeżeli ktoś myśli, że Mou jest jakoś smutno czy coś to niech weźmie jego odprawę, poczeka rok i dostanie ekipę gotową za niego zginąć
myślicie, że ktoś o takiej reputacji zostałby w tym burdelu?
Pogba się stawiał -> ławka
ktoś coś tam szczeka?
- nie dostałem transferów, bata z g.. nie ulepię

a Ole
było dobrze
ojej, Pogbuś jedź do Dubaju sobie odpocząć
Martial nie biega? ojej, niech odpocznie chłopak, żeby się nie spocił
» 2 grudnia 2019, 10:34 #270
ax1d: Veron, inteligentny człowiek wie, jaki skutek mogą wywierać słowa i czy opłaca się mówić je w konkretnym miejscu i czasie. Jose to inteligentny człowiek, ale - jak to ostatnio powiedział bodajże Rio - stał się zgorzkniały i puszczały mu nerwy w United. I mówił złe rzeczy w złych momentach, tracąc szatnię, tracąc poparcie zarządu na własne życzenie. Ole mówi jakieś ogólniki w mediach, bo w mediach niczego nie załatwi, a odcinając się od klubu, od zawodników, od transferów, od zarządu na pewno nie ugra niczego dobrego, tak jak Jose. Ot i cała filozofia.
» 2 grudnia 2019, 10:42 #269
ax1d: Znawca, to, że zmienisz nick 7 raz, nie oznacza, że będę odpowiadać na Twoje dyrdymały.
» 2 grudnia 2019, 11:01 #268
Magik1990MU: @Szakalacośtam

że co? Środek taki sam, jak u Mou? Ty na pewno jesteś kibicem United, że takie głupoty piszesz?
» 2 grudnia 2019, 11:10 #267
Magik1990MU: człowieku. Pomoc za Mou wyglądała tak:

Matic-Herrera-Pogba.

przestań głupoty pisać, bo ktoś jeszcze w to uwierzy.

Reszta zawodników, których wymieniłeś, w najlepszym przypadku byli rezerwowymi.
» 2 grudnia 2019, 11:14 #266
ax1d: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 11:43

Dobrze, że ty nie masz swoich pupilków, a w zasadzie pupilka i jego pupilków. Wszyscy tu na stronie znają cię z obiektywności. "Z Liverpoolem kontrowaliśmy mecz". "Ale z Fulham!11!12!11one" :D

Widzę, że nie skończysz podrygiwać jak straganowa małpka na sznurku, żeby tylko zwrócić na ciebie uwagę i ci odpisać. Więc po pierwsze, tak pro forma - Mourinho miał w pomocy jeszcze Fellainiego, Herrerę i Mkhitariana, którego następnie wymienił na Alexisa. Chociaż to na pewno znów nie ma znaczenia, bo mieć do rotacji 5 piłkarzy, a mieć 8 to bez różnicy. A Herrera pod Mourinho był najlepszym naszym zawodnikiem i dostał POTY za sezon 2016-17 ;D

Masz, specjalnie dla ciebie napiszę to, żebyś mógł sobie wydrukować i powiesić nad monitorem: Mourinho to dla mnie najemnik i egoista, który myśli przede wszystkim o sobie. Ole warsztatem mu nie dorównuje, ale myśli o klubie i to jest dla niego najważniejsze. Więc tak - z tych dwóch zdecydowanie Ole jest moim pupilem, a Mourinho śmierdzi mi Chelsea i nic tego nie zmieni. I tak, żenuje mnie i wywołuje pusty śmiech, jak poszedł do Spurs i już pierwszego dnia opowiadał, jak to zawsze szanował, zawsze podziwiał, a w ogóle to już śpi w piżamie Tottenhamu. Od pierwszego dnia nie byłem zadowolony, że tu trafił, ale dopóki miał wyniki, a atmosfera była znośna, to siedziałem cicho. Później zatruli wraz z Pogbą atmosferę, a następnie skończyły się wyniki. I dla mnie nie było żadnego powodu, żeby tu dalej tkwił.
» 2 grudnia 2019, 11:34 #265
Magik1990MU: @Szakala

ja mam braki w wiedzy, bo zwracam ci uwagę, że stwierdzeniem, że pomoc jest IDENTYCZNA, co za Mou się hmm... po prostu ośmieszyłeś.

Pogba jeszcze podczas letniego okienka chciał odejść. Potem zagrał te kilka meczy na odwal się, a kwintesencją jego poświęcenia dla klubu jest to, że podczas "rehabilitacji" gra sobie w kosza. Tak czy inaczej od niemal początku sezonu nie ma go w składzie...

Matic na przedsezonowym tournee prezentował się gorzej od juniorów. Powtarzam: JUNIORÓW. Może kwestia wieku, ale gość jest całkowicie do odstrzału.

Reszta grała jak były braki w składzie, bo ktoś musiał grać. I tak:

Perreire Mou non stop wypożyczał i wielu się dziwiło czemu (pamiętam te komentarze tutaj). Teraz wiemy dlaczego.

Fred grał bardzo sporadycznie. I to od początku przygody na OT. Widać Mou się szybko poznał na jego "talencie".

McTomek zbierał dopiero doświadczenie i pełnił rolę taką, jak obecnie Greenwood albo Williams (dopiero po odejściu Mou się rozwinął).

A na koniec: zobacz sobie pomoc United w ostatniej kolejce, poprzedniej, jeszcze wcześniejszej itd. I dalej pisz głupoty, że pomoc jest IDENTYCZNA, jak za Mou.
» 2 grudnia 2019, 11:49 #264
kckMU: A tu w kółko gadka o kolejnym nowym treneiro. Niektórzy są tak naiwni, że to aż przykre. Nie ma na świecie takiego cudotwórcy, który stworzy z tego szrotu zwanego kadrą Manchesteru United, cokolwiek na miarę historii tego klubu. Nie ma też na świecie człowieka, którego nie wykończy praca z edem i jego bandą pajaców.

Zarząd to skończone zera, a pół kadry jest do wywiezienia pod stadion Stoke (strefa spadkowa Championship). Trele morele, Ole out i 'jakoś to będzie'. Jakoś, z łaski swojej, niektórzy niech mózgi włączą. Żeby jeszcze się nabierać na zmianę trenerów, po burdelu za van Gaala, Mourinho i tym, co teraz odstawia się pod Ole...

Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze biedy w portfelu. Wtenczas może sprzedadzą ten klub.
» 2 grudnia 2019, 08:52 #263
Olo13: Nie może być gorzej niż z Ole wiec nie wiem co ty piszesz. Nie osiągniemy nic z tymi piłkarzami i z Ole. 2 rzeczy do wymiany. Glazerow nie liczę bo to się po prostu nie stanie.
» 2 grudnia 2019, 09:36 #262
kckMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 09:41

Gorzej niż z van Gaalem czy na początku 3 sezonu Mourinho też nie mogło być z następnym. Ja dobrze wiem co pisze.
» 2 grudnia 2019, 09:40 #261
Veron: Ja to tylko jednego w obrońcach Ole nie rozumiem. Ustalmy podstawowe fakty.
Wszystkie 3 transfery są na +, tu chyba zgodzi się każdy.
Wszystkie odejścia z ekipy to tylko i wyłącznie zasługa naszego trenera:
- Lukaku wypchnięty (bo Rashford będzie grał na 9, a teraz gra na skrzydle, logika lv 99)
- Herrera? a po co to komu potrzebne, już lepiej zostawić Matę bo na ławce grzecznie posiedzi

czyli albo zrobiliśmy dobre transfery i mamy lepszą kadrę (od poprzednika było wymagane mistrzostwo z gorszą?)
albo wydaliśmy kasę i mamy gorszą ekipę (hehehe)

nic nie obroni OleGunara
» 2 grudnia 2019, 08:49 #260
NoLogo: Jeśli już ustalasz fakty to Herrera odszedł nie przez trenera (Herrera gdy był zdrowy to grał w podstawie i była ta seria zwycięstw, później posypał się Hiszpan i bez niego gra się posypała) tylko to co się dzieje wyżej, późno rozpoczęte rozmowy o nowym kontrakcie, wysokość tygodniówki itd.. Z tych podstawowych faktów to wypadałoby pamiętać wypowiedzi Herrery.
» 2 grudnia 2019, 12:56 #259
Veron: już widzę jak Herrera odchodzi kiedy trener chce na nim budować pierwszą jedenastkę
a po drugie jaki szacunek okazujemy zawodnikowi proponując mu kontrakt miesiąc przed jego wygaśnięciem?
już w styczniu mógł podpisać z kim chciał ale zachował się honorowo w przeciwieństwie do tych amatorów z zarządu (Ole gdyby chciał to też mógłby naciskać)
» 2 grudnia 2019, 17:30 #258
Celt15: Eh, brak wiadomości o zwolnieniu. Szkoda.

Nie ma jakichś zdjęć Pochetino w drodze do Manchesteru?
» 2 grudnia 2019, 08:45 #257
oldfashioned: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 08:28

Wydaje mi się, że Van Gall i Mourinho są facetami o silnych osobowościach. Nie udało im się. Dlaczego? Właściciele i zarząd mogą być odpowiedzią. Biznes ponad wszystko! I co im można zrobić? Nic!! Moyes i OGS to inna para kaloszy. Obu wsadzono na konia i namaszczono przez SAFa, a efekty tragiczne. Dlaczego? Moyes dostał zajechany szrot po SAFie, a OGS? Ma zbieraninę bez lidera. Nawet Newcastle ma Jonjo, a w United nie ma wodza. Nie ma na trawie i nie ma na ławie. Na ławie brak jaj. Ciężko to pisać, ale OGS nie promieniuje; charyzmą, pasją, złością, chęcią, bezwzględnością itd. Wygląda jak wystraszony dzieciak, który dostał wymarzone zabawki i teraz nie wie (nie umie) co z nimi zrobić. Co ciekawe, mitologizowany Phelan nie bardzo pomaga. Dlaczego? Jaka jest rola Carricka - staż, czy co? Zero schematów, rozegrania rożnych i wolnych (a wczoraj po inaczej rozegranym rożnym padł niezły gol). Totalny brak korzyści z akcji Jamesa, którego prawie nikt nie jest w stanie dogonić. Katastrofalne strzały z dystansu. Słabych zawodników nie można krytykować za to, że są słabi. Jedynie za to, że wystawiani nie dają z siebie maxa. Nie wiadomo jak spisaliby się inni (Levitt, Garner), bo nie grają. Wolałbym zobaczyć ich w akcji, tak jak Williamsa i wtedy coś porównywać. W PL jako całości i prawie w każdej ekipie są kopacze, którym udało załapać się na niewyobrażalną dla nas kasę. Ciekawe jest to, że trudno ich usunąć z tej karuzeli i ciągle kręcą się na gapę. Przykro to mówić, ale i w United są tacy. Nie będę wymieniał nazwisk. Wiem, że ciężko (ale nie niemożliwe, patrz jeszcze młodszy Grealish) zrobić z 26-latka szefa drużyny, ale jeśli starzy (Mata, Matić, Young) nie dają rady... To, że nie ma teraz Pogby i McTominaya niewiele zmienia. Brak jest systemu, czegoś w rodzaju ISO.
» 2 grudnia 2019, 08:26 #256
RememberMe: Manchester United w tym sezonie jest najgorszy pod względem liczby czystych kont w Premier League. Ale Liverpool też.
» 2 grudnia 2019, 08:13 #255
cinek92: Tylko Liverpool ma 40 pkt a Manchester 18 😂😂
» 2 grudnia 2019, 12:39 #254
artifex: Najlepszym dowodem na kompletny chaos w myśli szkoleniowej i taktycznej OGSa i jego sztabu jest to że ściągnęliśmy do naszego marnego poziomu Wana Bissakę i Maguirea, którzy niewiele są teraz lepsi niż Young i Smoła. OGS nawet jakby dostał Maddisona i Bruno to nie wyciągnąłby z nich tyle co klasowy trener jakiego mam nadzieję niedługo zobaczyć.
» 2 grudnia 2019, 08:13 #253
shovit12: Uwazam ze pierwszy do odstrzału jest Carrick + reszta sztabu trenersko taktycznego. OLE NIE MA POJECIA O TAKTYCE co zreszta wszem i wobec oglaszal nie raz.
» 2 grudnia 2019, 06:49 #252
eMGieKa: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 06:47

Efekty miały być po pełnym okresie przygotowawczym Solskjaera - nie przyszedł. Prawie połowa sezonu progresu nadal nie ma,ba,nie ma nawet żadnego punktu zaczepienia co tak naprawdę my chcemy grać. Żadnych taktyk,żadnych wypracowanych schematów. Losowa kopanina jak na orliku. Szkoda,pierwsze kilka meczów za Solskjaera dobre wyniki,wychodzi na to,że to nie była jego zasługa,a tak naprawdę cienkich jak barszcz przeciwników. Można wymyślać wiele,ale Lampard młodziakami gra o wiele lepiej,zdarzają im się wpadki,ale ma to ręce i nogi. I jeszcze gdy z Aston Villa bije się świeży skład,który odpoczywał z Astana,a nasi i tak nie potrafią wygrać,to to są zwyczajne jaja. Allegri przybywaj
» 2 grudnia 2019, 06:46 #251
Me89v2: Ten sezon uważam już za stracony bo walka o 6 miejsce to Max a i tak będzie to sukces. W LE będą mocne zespoły więc nie będzie takiej banalnej drogi do finału jak miał Jose i pewnie szybko odpadniemy. Ciemność widzę
» 2 grudnia 2019, 06:29 #250
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 06:26

Nawet jesli wroci Scott i Pogba to myślicie ze nagle wyniki sie zmienia? . To wam przypomne : Wolves 1:1 , Southampton 1:1 , Manu 1:2 Crystal palace , Arsenal 2:2 , Bournemouth 1:0 , Newcastle 1:0, West ham 2:0, Az Alkmaar 0:0 i 2:1 meczarnie z Rochadle gdzie gral Pogba i Scott jesli kto pamieta . Niewiem moze w jednym czy dwoch meczach co wymienilem zabraklo Pogby ale Scott gral chyba w każdym meczu z tych wymienionych . To dla tych co mysla ze kontuzje pokrzyzowaly plany naszego menagera .
» 2 grudnia 2019, 06:26 #249
dlabigt23: A juz nie przypomonim o meczach z wcześniejszego sezonu gdzie byl jeszcze Herrera czy Lukaku
» 2 grudnia 2019, 06:52 #248
Blau: Zgadzam się z tobą, ale z drugiej strony na początku sezonu nawet pomimo słabych wyników była duża różnica w grze. Wtedy marnowaliśmy karne, mieliśmy po kilka setek w meczu, a przeciwnicy tworzyli maksymalnie 1-2 groźne akcje (które niestety kończyły się bramką)
» 2 grudnia 2019, 08:13 #247
MiSt: Jeśli Ole ma odejść to razem z Edkiem. No dobra, Ed jest dobrym księgowym więc należy go chociaż odsunąć od spraw sportowych.

Mimo wszystko jestem za Ole całym sercem, bo już zwyczajnie nie wierzę, że kolejny trener z wyższej półki coś tu zmieni. Problem tkwi zdecydowanie głębiej i myślę, że Ole doskonale o tym wie, bo nie jest idiotą. Nie chodzi nawet o przeciętną kadrę - u nas leży zarządzanie klubem, a tego nie da się odmienić od zaraz.

Ten sezon jestem w stanie przecierpieć jeśli kolejne będą coraz lepsze. United ostatnimi czasy wystawia naszą cierpliwość na próbę. Nie dziwię się niektórym z was, bo każdy jest tym wszystkim sfrustrowany. Oby United kiedyś wróciło na szczyt. GGMU!
» 2 grudnia 2019, 02:56 #246
NoLogo: No zwolnienie Norwega ma sens, przecież to oczywiste, że Matić i Mata odmłodnieją o minimum 5 lat i złapią najlepszą formę, Lingard w końcu z żenującego podskoczy na kiepski poziom, Pereira stanie się def. pomocnikiem, a urazy pogby w cudowny sposób znikną, ba nawet będzie mu się chciało biegać!
Bez środka pola który ani nie rozgrywa ani nie broni atakujący będą mieć więcej okazji, a obrońcy nie będą ciągle pod naporem ataków. Tak jest, tak będzie.

Taka sytuacja w klubie nic a nic nie ma związku z 'wesołymi' działaniami zarządu i trenerów na przestrzeni ostatnich lat. Nowy trener na luzaku w parę tygodni to ogarnie, nawet transfery będą sprawniejsze i tańsze, nakupią minimum po 2 świetnych zawodników na każdą pozycję, każdą.


A teraz na poważnie, zmiana trenera w tym momencie miałaby sens tylko i wyłącznie podczas obecności w klubie ogarniętego zarządu bądź 'dyrektora sportowego' który by miał jakiś plan na kilka lat, na to jaki zespół zbudować i mógł rządzić silną ręką i kazać Edowi ssać. Teraz nie ma dyrektora czy jak zwał tak zwał bo to nie ma sensu gdy w klubie rządzi i ma decydujące zdanie Edi, a ostatni sezony pokazały że typ ma takie pojęcie o budowie silnej sportowo drużyny, co ja o balecie.
Co po dyrektorze, trenerze czy kimś innym kto wymaga transferu, wie kogo potrzebuje do swojej wizji, gdy kasjer odmawia wydania gotówki.

A i argument o zwolnieniu bo Totki i Arsenal już to zrobiły, nie no super, a łazienek u nich ost. nie odnowili? Jeśli tak to United też powinni.
» 2 grudnia 2019, 02:16 #245
Kilerek7: Ludzie co wy z tym Ole. My nie mamy trenera, tylko kilku trenerow. Więcej robi Phelan za kulisami niż Ole, który jest twarzą na ławce i od atmosfery.
» 2 grudnia 2019, 01:46 #244
mikon70: Jedyny pozytyw tego meczu jest taki ze trochę więcej osób dostrzegło ze Solskjaer się tutaj po prostu nie nadaje i czas zacząć oddzielać jego osobę w kategoriach trener/były piłkarz. Jak już kiedyś pisałem dla OGSa to jest chichot losu. 20 lat temu dawał bramkę zwycięska w finale lm a aktualnie uczestniczy w destrukcji tego klubu na poziomie piłkarskim wraz z kilkoma niespełnionymi piłkarzami.
» 2 grudnia 2019, 01:04 #243
GGMUN6: Dobrze będzie jak nasz zarząd to wreszcie dostrzegnie.
» 2 grudnia 2019, 01:11 #242
MixEx: Ale oni to widzą jestem o tym w 100% przekonany. Tutaj chodzi o to, że jak Ed zwolni Ole to po prostu przyzna się do błędu a na to sobie pozwolić nie może, bo wtedy znów będzie na celowniku kibiców a tak to może się jeszcze zasłonić projektem pod tytułem "OLE"
» 2 grudnia 2019, 01:19 #241
GGMUN6: Zarząd jeśli przegralibyśy (odpukać) z Spurs i City to napewno będzie pod presją i mogą podziękować OGS za współpracę. Szczególnie, że Tottenham i Arsenal zwolnili trenerów.
» 2 grudnia 2019, 01:24 #240
MixEx: No cóż pozostaje nam czekać na rozwój wypadków, myślę, że sytuacja wyjaśni się do końca tygonia. Nie zrozumcie mnie zle ja na prawdę bardzo chciałbym, żeby Ole się udało i był tu managerem na lata, ale patrząc dokąd to wszystko zmierza i jak gra Manchester United za Ole to myślę, że gorszego trenera tu nie było, ja rozumiem kontuzje, słabą pomoc ale 6 zwycięstw w 22 meczach w lidze mnie dobija..
» 2 grudnia 2019, 01:29 #239
mleko: 28 marca 2019 Solskjer zostaje menadzerem United i od tego czasu wygraliśmy 6 meczów (w lidze o ile się nie pomyliłem). Przecież tu szkoda strzępić ryja co tu się dzieje. Oczywiście jest też tutaj klub miłośników ogórów, twierdzacy, że Ole to wszystko poukłada. Szkoda tylko czasu.

Boże chroń United.
» 2 grudnia 2019, 00:21 #238
MixEx: Komentarz zedytowany przez usera dnia 02.12.2019 00:47

6 zwycięstw w 22 meczach w lidze. Tutaj nawet jak 3 fikołki fikniesz to nie uratujesz OGS-a w moich oczach bo ten wynik jest po prostu haniebny.
» 2 grudnia 2019, 00:46 #237
ro7: Problem w tym, że jeśli teraz poleciałby OGS to Edek nie miałby jak uratować swojego tyłka. A więc Solskjaer będzie nas trenował przez lata. Bo wyszłoby to, że Edek po raz kolejny się pomylił. Zamiast czekać do końca sezonu z kontraktem do OGS, uległ emocjom i walnął mu długi kontrakt w marcu.
» 2 grudnia 2019, 00:53 #236
rreddevilss: Ogladam Lester i to co mentalnie z nimi zrobił Rodgers... wielka klasa. Ci zawodnicy u innego trenera wygladlai jak średniacy, a teraz widać, że oni sami czują, że są kimś kto gra prawie jak o mistrzostwo Anglii. Wymiennosc pozycji, pressing, to jest dopiero poziom



Komentarz z k.com

kierowany do tych którzy z góry twierdzą że Poczettino napewno nic by nie zrobił z obecną kadrą
» 1 grudnia 2019, 23:47 #235
mikon70: No przecież obrońcy OGSa widza problem jedynie w zawodnikach i w tym, ze jest dziurawa pomoc.
» 1 grudnia 2019, 23:57 #234
ManUnited307: Tylko czekać jak będziemy w TOP4 ale od końca.
» 2 grudnia 2019, 00:12 #233
GGMUN6: Oni dalej nie odróżniają tego, że Ole nie jest już piłkarzem tylko trenerem i po prostu taki klub jak Manchester United to dla niego za dużo.
» 2 grudnia 2019, 00:15 #232