De Gea opuścił szeregi Manchesteru United latem 2023 roku po tym jak wygasł jego kontrakt z Czerwonymi Diabłami. Hiszpan zrobił sobie rok przerwy od futbolu i w sierpniu 2024 roku dołączył do ekipy Fiorentiny. W barwach Fiołków spisywał się tak dobrze, że w maju 2025 roku przedłużył umowę do czerwca 2028 roku.
35-letni bramkarz jest bardzo zadowolony ze swojego pobytu we Włoszech i nie planuje zmiany barw klubowych. Portal
TuttoMercatoWeb twierdzi, że hiszpański bramkarz zamierza do końca wypełnić swój obecny kontrakt i jeśli to możliwe zakończyć piłkarską karierę we Florencji.
Wielki powrót De Gei do Manchesteru United?
Jedynym klubem, który mógłby wpłynąć na plany Davida de Gei jest Manchester United. Czerwone Diabły zajmują specjalne miejsce w sercu Hiszpana. De Gea bronił barw klubu z Old Trafford przez 12 lat i nadal jest wspominany z wielkim sentymentem.
Po sezonie 2025/2026 w departamencie bramkarzy Manchesteru United dojdzie do dużych zmian. Szeregi klubu mają definitywnie opuścić Andre Onana oraz Altay Bayindir. Czerwone Diabły mogą więc poszukiwać zmiennika dla Senne Lammensa. De Ge mógłby więc pełnić rolę mentora belgijskiego bramkarza.
Inny scenariusz zakłada, że o miejsce w składzie z Lammensem będzie rywalizował Radek Vitek. Czeski bramkarz ma za sobą znakomity sezon w barwach Bristol City. 22-latek został wybrany najlepszym piłkarzem klubu z Ashton Gate w sezonie 2025/2026.
Na razie wszystko wskazuje na to, że David de Gea i Manchester United to już rozdział zamknięty. Sytuacja w futbolu lubi się jednak zmieniać błyskawicznie, więc warto śledzić losy hiszpańskiego golkipera.