ElBicho: Komentarz zedytowany przez usera dnia 30.08.2025 18:44Całe szczęście, że udało się ledwo, ledwo wydrzeć te 3 punkty na koniec, ale obraz całości jest katastroficzny. Najbliżej prawdy jest to, że wszystkie strony zawodzą. Amorim powinien mieć jakiś plan B i jakąś elastyczność, bo jak nic w ten sposób nie działa, to znaczy, że trzeba coś zmienić w taktyce. Ok, to prawda.
Ale to nie zmienia faktu, że to nie może być tak, że ciężko opłacanych kopaczy, doświadczonych w grze w Premier League, trener ma uczyć dosłownie podstaw piłkarskich, czyli jak dokładnie strzelać, jak podawać, czy że mają być zaangażowani od początku do końca w każdym meczu. Dlatego niech niektórzy na tej stronie się nie dziwią, że są tacy co mówią, że jacyś zawodnicy grają na zwolnienie trenera, bo jak inaczej to wytłumaczyć? Nie mówię, że to prawda, że grają na pewno na zwolnienie, no ale już czasem tak sobie człowiek to tłumaczy, bo chyba nikt nie wie o co chodzi w tym bagnie. I zaznaczam, że wyłączam z krytyki tych, co tu dopiero przyszli, nowe transfery, bo wiadomo, że oni muszą się zaadaptować i pewnie sami są teraz w szoku, po tym krótkim początku, jaki burdel panuje w tym klubie.
W każdym razie polecam Wam bardzo obejrzeć sobie analizę naszego poprzedniego meczu, autorstwa tego gościa - Adama Clery'ego. To Brytyjczyk, który jeszcze do niedawna pracował dla świetnego magazynu piłkarskiego 442, i zajmował się tam taktyką, i tłumaczeniem taktyki z Premier League; facet jest znakomity! Od jakiegoś czasu ma swój własny kanał na Youtube, i bardzo przystępnie tłumaczy tam taktykę i mecze wszystkich zespołów z PL. Robi to w mistrzowski sposób, moim zdaniem 10000% lepiej niż nawet byli piłkarze czy byli trenerzy, występujący jako eksperci w takich wielkich telewizjach jak Sky, BBC.
I on w tej wideo- analizie meczu United z Grimsby, dokładnie pokazuje i omawia konkretne akcje, konkretne działania naszych zawodników, które totalnie demaskują jak naszym w ogóle nie chce się biegać, jak źle markują, jak źle strzelają itd. Krótko mówiąc, jak źle wykonują podstawy! I on tam dochodzi do podobnych wniosków co ja - że owszem, Amorim święty i nieomylny nie jest, że powinien być bardziej elastyczny i właśnie mieć ten plan B skoro jego podstawowa taktyka nie działa, ale jednocześnie, jest faktem, że jeśli twoi piłkarze nie wykonują podstaw na boisku, jak w ogóle nie biegają z zaangażowaniem, to żadna taktyka nic nie pomoże, bo zaangażowanie i fizyczna walka to jest dosłownie minimum tego co musi robić piłkarz, bez względu na taktykę!
A oni tego wyraźnie nie robią, a jak robią to nieregularnie, jak w końcu krytyka do nich dotrze, to się mobilizują czasem na cały mecz, a czasem na 20 minut, a czasem na jedną połowę. I właśnie dlatego to wszystko wygląda tak jak wygląda. To jest skandal, żeby tak opłacani piłkarze, i profesjonaliści, mieli takie żałosne podejście. A może oni tak nie cierpią tego trenera i sami nie wiedzą jak biegać, że po prostu się gubią, ale to także świadczy o nich bardzo źle.
Także tak jak pisałem w czasie meczu: tu ze 20% lub 30% to jest wina Rubena, a reszta, czyli 70- 80% to wina tych leniwych, słabych kopaczy. Nie zdziwię się wcale, jeśli Portugalczyk naprawdę sam zrezygnuje.
W każdym razie obejrzyjcie sobie tę analizę Clery'ego meczu z Grimsby, bo jest doskonała; to tylko 17 minut, gdzie gość wyjaśnił wszystko, na przykładach z meczu: /watch?v=bLeup7LMwNc
Tylko wpiszcie sobie przedtem https i youtube, bo na stronie pełnego linku nie da się wstawić.
I jeszcze jedna sprawa - jak chcecie to jeszcze sobie przeczytajcie genialny artykuł o stanie United, ale też jak media, influencerzy piłkarscy itd, żerują dziś na niedoli United, i jak to się stał czysty biznes - walenie w United, i podnoszenie sztucznie presji: /football/2025/aug/28/ruben-amorim-manchester-united-grimsby#comment-172382739
a przed artykułem wpiszcie https i adres theguardian
Albo po prostu wyszukajcie na YouTube: How GRIMSBY Just Beat Man United by The Adam Clery Football Channel i artykuł w The Guardian pod tytułem: Grimsby deepen ridicule for Ruben Amorim as he ploughs on with flawed, final stand
To jedno wideo, i ten artykuł mówią wszystko co tu jest do powiedzenia, doskonale pokazują czemu w tym klubie jest tak piekielnie trudno teraz.