Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Manchester United – Cardiff City 0:2. Czerwone Diabły kończą sezon w fatalnym stylu

» 12 maja 2019, 17:51 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United rozczarował w ostatnim meczu sezonu 2018/2019 i przegrał z Cardiff City 0:2 w 38. kolejce Premier League. Czerwone Diabły ligowe zmagania zakończyły na szóstym miejscu.
Manchester United – Cardiff City 0:2. Czerwone Diabły kończą sezon w fatalnym stylu
» Manchester United przegrał z Cardiff City 0:2 w 38. kolejce Premier League
Oceń zawodników:
David de Gea
Ashley Young
Phil Jones
Chris Smalling
Diogo Dalot
Andreas Pereira
Scott McTominay
Paul Pogba
Jesse Lingard
Marcus Rashford
Mason Greenwood
Anthony Martial
Antonio Valencia
Angel Gomes

Oddano 65 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Ole Gunnar Solskjaer mocno zamieszał wyjściowym składem w porównaniu do starcia z Huddersfield (1:1). Norweg dokonał pięciu zmian w podstawowej jedenastce, a najważniejszą było wystawienie do gry od pierwszej minuty Masona Greenwooda. Dla Anglika był to pełny debiut w barwach United.

Manchester United dobrze zaczął starcie z Cardiff i dyktował warunki gry od pierwszego gwizdka. Już w 4. minucie swoją szansę miał Andreas Pereira. Piłka po uderzeniu Brazylijczyka odbiła się jednak od obrońcy Cardiff i wyszła na rzut rożny.

Chwilę później ze znakomitej strony pokazał się Mason Greenwood. Dośrodkowanie w pole karne z prawego skrzydła posłał Diogo Dalot. Do piłki dopadł Anglik i sprytnym strzałem głową chciał przelobował Neila Etheridge’a. Uderzył nad poprzeczką.

Greenwood kolejną szansę miał w 12. minucie. Anglik wkleił się w linie obrońców Cardiff, co zauważył Pereira i posłał piłkę nad zawodnikami gości. Młody napastnik Czerwonych Diabłów dopadł do podania, uderzył głową w krótki róg, lecz Etheridge skutecznie interweniował.

W kolejnych minutach aktywny pod szesnastką gospodarzy był Marcus Rashford. Anglik najpierw uderzał zza pola karnego, później popisał się efektownym rajdem na lewym skrzydle, który zakończył celnym strzałem.

Przewaga Manchesteru United była bezdyskusyjna, ale w 22. minucie to The Bluebirds objęli prowadzenie za sprawą kontrowersyjnego rzutu karnego podyktowanego przez sędziego Jonathana Mossa. Arbiter uznał, że Diogo Dalot faulował rozpędzonego Nathaniela Mendeza-Lainga. Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem nie dał szans Davidowi de Gei.

Czerwone Diabły mogły wrócić do gry w 25. minucie. Ładną i szybką akcję przeprowadził Greenwood. Anglik oddał kąśliwe uderzenie, piłka odbiła się po drodze od defensora Cardiff, ale Etheridge zachował czujność i strącił futbolówkę na słupek.

Greenwood przed przerwą miał jeszcze jedną dobrą sytuację – po szybkiej kontrze Rashford wypuścił go w uliczkę w pole karne. Anglik próbował posłać piłkę lewą nogą w krótki róg, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

Cardiff pod polem karnym Manchesteru United gościł sporadycznie. W 40. minucie The Bluebirds poważnie zagrozili jednak bramce De Gei. Najpierw na bramkę Hiszpana groźnie uderzał Bobby Reid, a następnie bramkarz United popisał się efektowną paradą po strzale Josha Murphy’ego zza linii szesnastu metrów.

W przerwie Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na pierwszą zmianę – Anthony Martial zastąpił Phila Jonesa.

W 54. minucie sytuacja Manchesteru United ze złej stała się beznadziejna. Po wrzucie z autu piłki nie przeciął Scott McTominay. Futbolówkę przejął Muprhy, podprowadził ją pod linię końcową, a następnie wyłożył na szósty metr do niepilnowanego Mendeza-Lainga. Ten nie miał problemów, aby wpakować piłkę do pustej bramki.

Czerwone Diabły tuż po wznowieniu gry były bliskie zdobycia bramki kontaktowej. Ładnym strzałem głową popisał się Rashford, a jeszcze ładniejszą interwencję zanotował znakomicie dysponowany Etheridge. Kilka minut później bramkarz The Bluebirds znów wystąpił w roli głównej – tym razem sparował do boku potężne uderzenie Martiala zza pola karnego.

Piłkarze Solskjaera naciskali, ale to Cardiff miało lepsze okazje bramkowe. W 64. minucie daleką piłkę pod pole karne United zagrał Etheridge. Gospodarze chcieli złapać w pułapkę ofsajdową Bobby’ego Reida, lecz zrobili to nieskutecznie. W efekcie Anglik mógł oddać strzał, uderzył obok bramki De Gei.

W 69. minucie swoją szansę miał Paul Pogba. Francuz uderzył mocno w krótki róg bramki Etheridge’a, ten po raz kolejny zanotował znakomitą interwencję. Kilka minut później kolejną okazję miał Greenwood. Anglik z dogodnej pozycji nie trafił jednak w bramkę.

W 73. minuce kibice na Old Trafford nagrodzili owacją na stojąco wchodzącego z ławki rezerwowych Antonio Valencię. Ekwadorczyk zmienił Diogo Dalota i był to jego ostatni występ w barwach Manchesteru United. Kapitan Czerwonych Diabłów z pewnością inaczej wyobrażał sobie swoje pożegnanie po dziesięciu latach spędzonych w klubie, niż porażka przed własnymi fanami ze spadkowiczem.

Manchester United cały czas prowadził grę, nie przekładało się to natomiast na klarowne sytuacje pod bramką Etheridge’a. Gospodarzom w ostatnim sektorze boiska brakowało opanowania i dokładności, dzięki czemu Cardiff dużo łatwiej przychodziło rozbijanie ataków Czerwonych Diabłów.

Do końca wynik nie uległ już zmianie. Mecz z Cardiff pokazał jaki ogrom pracy musi zostać wykonany w okresie przygotowawczym, aby Manchester United mógł znów rywalizować o najwyższe lokaty.

Manchester United – Cardiff City 0:2 (0:1)
Bramki: Nathaniel Mendez-Laing 22’ [K], Nathaniel Mendez-Laing 54’

Manchester United: De Gea – Young, Jones (Martial 46'), Smalling, Dalot (Valencia 74') – Pereira (Gomes 74'), McTominay, Pogba – Lingard, Rashford, Greenwood

Cardiff City: Etheridge – Peltier, Bruno, Morrison, Bennett – Bacuna, Gunnarsson (Richards 58'), Murphy, Mendez-Laing (Hoilett 80') – Reid, Zohore (Ward 74')

« Poprzedni news
Greenwood przechodzi do historii Manchesteru United
Następny news »
Statystyki: Manchester United vs Cardiff City 0:2

REKLAMA


Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (587)


BartkoGGMU: Bardzo fajny wywiad Jose Mourinho dla Lequipe.
Gość ro jednak niepodważalna klasa
» 15 maja 2019, 01:22 #586
Diabelski97: [link usunięty]

Informacja z wczoraj (przed ogłoszeniem że odchodzi)

oraz wypowiedź Griezmanna z przeszłośći:

Skrzydłowy Atletico Madryt podkreślił, że z chęcią zostanie na Vincente Calderon, jednak nie wyklucza w przyszłości transferu na Old Trafford, określając United jako "wielki klub".
Zawsze pytam Pogbę o United. Uważam, że Manchester United to ogromny klub z bardzo dobrą infrastrukturą. Wypytuję również Paula o innych piłkarzy, a także o Mourinho, czy naprawdę są tacy dobrzy.

- Dużo słyszy się o spekulacjach na temat moich przenosin do United, czy PSG. Nie widzę siebie mimo wszystko na chwilę obecną, bym zmieniał klub. Jednak byłoby wspaniale, gdybym kiedyś zagrał z Paulem w jednej drużynie.

Listopad 2016

hh
» 15 maja 2019, 00:02 #585
JakNiejoseTOkto: Dybała jak słyszę to nazwisko i staram się zobrazować w głowie jak on gra to za nic mi nie wychodzi. Wiecie pada słowo Scholes myslisz klej przy nodze, pasy na kilkadziedziat metrow do nogi. Nazwisko Henry i ten dziwny krzywy styl kopania . Mówisz dybala i widzę te dwa palce i pustka. Czy on czasem takim Belletim nie jest drugm ?
» 14 maja 2019, 23:36 #584
JakNiejoseTOkto: Po slowach Patrica Evry człowiek sobie przypomina jak to kiedyś było. „ przez 7 lat nie przegraliśmy dwóch meczy pod rząd”
» 14 maja 2019, 23:31 #583
pelzebiusz: Pogba - oby jak najszybciej został sprzedany, i oby Dybala tu nie trafił. A najbardziej marzy mi się odejście Sancheza i to będzie najlepszy transfer tego okienka.
» 14 maja 2019, 23:08 #582
apodyktyczny: Griezman poinformował Atletico, ze odchodzi. A jednak! Witamy Cię, Antoine! Naprzód, do boju! Na podbój Ligi Europy!
...
» 14 maja 2019, 22:38 #581
Blau: Szkoda, że do nas nie przyszedł jak było tak głośno. Nie dość, że znakomity w ofensywie to i w defensywie dobrze gra, a do tego nigdy żadnej piłki nie odpuszcza.

Swoją drogą Barca ładnie się zbroi. De Jong, Griezmann (99,9%), może de Ligt.
» 14 maja 2019, 22:48 #580
apodyktyczny: Dokładnie tak. Griezmann był dla mnie zdecydowanie lepszym transferem, niż Lukaku, ale ban transferowy dla Atletico zaważył niestety... Ciekawie jakby wyglądał defensywny Manchester United prowadzony przez Mourinho z Griezmannem z przodu... Cóż, niestety możemy teraz tylko gdybać i podziwiać jak Barcelona zbroi się za śmieszne pieniądze
» 14 maja 2019, 22:57 #579
Robert3344: Śmieszne pieniądze? 120mln Griezmann, 75 De jong, zapewne ok. 75 De Ligt to juz za 3 graczy prawie 300 mln... Do tego należy naliczyć potężną pensję Griezmanna. Nie jestem jakims fanem barcy wiec nie wiem jak tam u nich gra z portfelem, ale po zakupie Dembele i Coutinho oraz wysokich pensjach graczy(Głównie messiego) to raczej za rok nie kupią nikogo, jeżeli nie zarobią na paru piłkarzach.
» 15 maja 2019, 00:46 #578
miqqi77: W obecnych realiach jak na takich zawodników to są śmieszne pieniadze
» 15 maja 2019, 01:05 #577
pies: Barca daje 125mln za Griezmanna i 70 za de Ligta. Dostali w cymbał od LFC i szybka akcja reakcja. Ciekawe jak to wygląda w biurach United..
» 14 maja 2019, 21:59 #576
tomekwietniu: Ciekawe skąd mają tyle kasy... jeszcze przecież muszą zapłacić za De Jonga...
» 14 maja 2019, 22:45 #575
pies: Przecież Barca to klub kibiców i nie należy do prywatnych inwestorów więc cała kasa idzie z budżetu a od sponsorów dostają krocie.
» 14 maja 2019, 22:47 #574
DEPE: pies: no najwieksza roznica jest miedzy takim klubem kibicow (barcelona, atletico, real, benfica etc) a klubem wlasciciela(anglicy), ze tam jak sie cos kibicom nie podoba to wyrzucą prezydenta. tam prezydent jest na lace kibicow. a jak klub jest w rekach prywatnych to kibic moze co najwyzej pocalowac klamke. gdyby united byl klubem kibicow to juz dawno nie byloby obecnych wladz bo kibice by ich zdegradowali.
» 15 maja 2019, 00:29 #573
JkaPumbaTkiShab: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 21:29

Edek do Realu: Buenos aires senior Perez, słuchaj mamy do sprzedania mistrza świata, twarz adidasa, 35 milionów na insta, here to create no po prostu będzie pan zadowolony. 130 milionów deal porfawor ?
Florentino: fax naprawiliście ? jak tak to dawajcie go

Edek do Leicester: Dzień dobry prezesie, dajemy 130 baniek za duo Maguire+Maddison mamy deal ?

Edek do Totków: No elo, płacimy klauzule za Tobiego 25kk
(Toby pakuje walizki i zamawia odrzutowiec do Manchesteru)

Edek do WHU: macie 50 baniek dawajcie tego młodego Rice'a

Edek do Palace: 45 milionów Aaron Wan-Bissaka

Edek do Interu: bondziorno, wymiana Alexis - Icardi molto bene ? damy wam jeszcze 40 baniek na pensje dla tego nieudacznika

Edek do Sportingu: 100 milionów i chcemy pana Fernandesa, będzie naszym nowym CR7, w City u Pepa będzie grał w co trzecim meczu jak Sane i Mahrez dawaj Ferdek do United.

Czy to jest takie trudne ? koszt 260 milionów (można sprzedać Smallinga i Jonesa do jakiegoś Arsenalu i zejdzie do 200). W jedno okno nie da się przebudować wszystkiego (heloł Liniesta i Mata na prawej) ale gdzieś trzeba zacząć, zacząłbym od tyłu.

Priorytetem powinna być sprzedaż Pogbusia - on i tak w United nie będzie 10 lat więc nie ma sensu opierać na nim przebudowy, a Real jest chętny sypnąć dużym hajsem więc powinniśmy skorzystać tak jak Live dzięki sprzedaży Coutinho fajnie uzupełnili dwie pozycje.
» 14 maja 2019, 21:27 #572
jassaj: Szanuje za kreatywne przedstawienie symulacji rozmów transferowych ale na Boga Icardi ? Chcemy się bawić w Pogbe 2.0 i to w sumie dużo gorszego bo z tą swoją niezrównoważoną żoną ? Przecież Icardi to taki Cassano, Balotelli albo inny czort. Umiejętności może i ma ale jak mamy oczyścić atmosferę w szatni wpuszczając ziomka który jest skonfliktowany z połową obecnej drużyny ? To ja już bym wolał wymienić z Interem Sancheza za Skriniara jakby to było możliwe ? A jeżeli chodzi o napastnika to w sumie nie wiem, nie lubie się bawić w ploty transferowe, nie uważam, żebym obejrzał wystarczająco dużo spotkań żeby za kogoś zdecydowanie ręczyć, ale Icardi to dla mnie chyba tylko po to, żeby jeszcze podnieść poprzeczkę Ole w ogarnianiu tego burdelu
» 14 maja 2019, 22:06 #571
JkaPumbaTkiShab: Możesz mieć racje, też się obawiam tego Icardiego. Jeśli chodzi o skilla to Icardi jest wyższą półką od tych co wymieniłeś (zobacz że też trzyma już pare lat dobrą forme). Myślałem o wymianie za Skriniara, ale chyba bym wolał mieć anglika jako szefa całej defensywy i jakoś tak mi ten duet z Leicester przypadł do gustu.
» 14 maja 2019, 22:36 #570
jassaj: no w tym porównaniu chodziło tylko o "głupi"charakter i akurat Ci 2 przyszli mi do głowy (włosi- ziomek z serie A, może dlatego, sam nie wiem)
Ja tak jak mówię, wiernie swoim przekonaniom nie będę angażował się w dyskusje kto lepszy, bo po prostu nie wiem, nie oglądam ażtak ani Leicester ani Interu, ale 1 jest pewne- ktoś powinien przyjść, bo na prostych dyskusjach ludzi można zauważyć, że może ktoś jest lepszy,może gorszy, ale na rynku obrońcy są, czy to Toby, czy Maguire, czy Skriniar czy Manolas, Koulibaly czy ktokolwiek wymieniony tutaj w ostatnich dniach. Są gracze z klauzulą, są drogie opcje, są opcje bardziej w stylu "underdog". Kwestia przekonania gracze do przejścia do nas nie za miliony monet (chodzi o tygodniówkę) i pamiętając, że mamy Lindelofa to przynajmniej ten podstawowy duet stoperów można a nawet trzeba ogarnąć (chociaż w sumie jakby taki Rojo, Jones i ktoś z duetu Smalling-Bailly zrobił out to przydałoby się nawet ze 2 kupić, ale wątpię, że nasz zarząd tak mocno związany emocjonalnie- bo jak inaczej nazwać dalszą obecność np Rojo w klubie, zrobi aż tak "drastyczną" rewolucję TYLKO na środku obrony- gdzie tam boki i reszta placu)
» 14 maja 2019, 22:47 #569
RedDan: "do jakiegoś Arsenalu"
hehe
» 15 maja 2019, 00:48 #568
Kilerek7: Jadon Sancho is one of #mufc's top targets. United are one of his preferred options if he was to come back to the Premier League this summer. Couple of months ago deal was 'nailed on' but now he's reluctant to give up CL football & join an unstable club. It's 50/50 #mulive [bbc]

Aaron Wan-Bissaka is very much on #mufc's radar. United are also keen to develop Dalot and Laird #mulive [bbc]

#mufc are looking at bringing in some young players as well as some experienced/big names as well. One priority is centre-back and the club love Kalidou Koulibaly #mulive [bbc]
» 14 maja 2019, 21:12 #567
dlabigt23: Już to widze jak kupujemy Sancho i Koulibalyego :D za tych dwoch ponad 200 mln trzeba dać ...
» 14 maja 2019, 22:29 #566
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 21:08

Martial will not be sold this summer. Joel Glazer sees him as #mufc's Pele #mulive [mirror]

Skwituje to tak: HAHAHA
» 14 maja 2019, 21:07 #565
lele1986: Jak to prawda to brak słów .
» 14 maja 2019, 21:10 #564
BrodaUTD: Kilerek7 prośba byś wstawiam przetlumaczone bo nie kazdyzna języki obce☺.
» 14 maja 2019, 22:10 #563
Kilerek7: Ok, to w skrócie: MU nie chce sprzedać Martiala, bo Glazer widzi w nim nowego Pele:)
» 14 maja 2019, 22:15 #562
BrodaUTD: Oki dzięki od razu lepiej
» 14 maja 2019, 22:48 #561
PogbaKingOfMANU: Wam się dopiero oczy otworzą, jak Pogba (oby nie, pfu pfu) przejdzie do Madrytu i tam będzie siał spustoszenie. Wtedy wszyscy za nim zatęsknicie i będziemy pluć sobie w twarz, ze taki zawodnik od nas odszedł. Na kolanach zarząd powinien go błagać by został.
#POGBA_MUSI_ZOSTAĆ!
» 14 maja 2019, 19:41 #560
GoForWin: Wow... Wcale nie jesteś trollem. I fakt tego, że posiadasz taki nick, oraz jesteś tu od dwóch dni, o niczym nie świadczy. W 100% nie troll.
» 14 maja 2019, 20:41 #559
Kilerek7: Szczerze? Jeśli pójdzie do Realu i zacznie tam grać dobrze to tylko utwierdzi mnie w przekonaniu, że miał nasz klub gdzieś i dobrze, że odszedł.
» 14 maja 2019, 21:04 #558
PogbaKingOfMANU: To że mam konto od 2 dni nie znaczy, że jestem tu od 2 dni. I to nie troll. Nie da się patrzeć na ten hejt wylewany na Pogbe, który nic nie zawinił a obrywa za całe zło, musiałem założyć konto i się wypowiedzieć, tym bardziej że i ten hejt przenosi się na stadion gdzie ubliżali Pogbie po meczu.
» 15 maja 2019, 01:03 #557
lastalexever: Jak rozwiązać problem United!

Skład:
Sprzedać: Pogba, Sanchez, herrera (Out), mata (Out) Jones, Young, Matic, Martial, Rojo

Kupić: Toby, Ndomble, Cancelo/wanbisska, jak da radę to Koulibaliy, Douglas Costa, Pepe, Fernandes

Pierwsza 11 (4-2-1-3) De Gea, cancelo, Toby, Kuli/lindelof, shaw. Ndomble - Mctominey, Fernandes, Pepe, Rashford, Costa.

Rezerwa. Romero, Smalling, Baily, Dalot, Fred, Greenwood, gomez, Lukaku, Lingard

Później, dyrektor sportowy, mitchell najlepiej.
Zobaczyć jak Ole poleci, jak słabo to zatrudnić kogoś z lepsza inicjatywa.
Pozbyc się Eda, skupić się na Akademi.
Dowidzenia
» 14 maja 2019, 18:18 #556
helupa: 1. Toby nie zmieniłby raczej tottków na United w obecnej sytuacji
2.Ndombele raczej wybierze Real, Liverpool lub jakikolwiek lepszy klub od United
3.Cancelo nie odejdzie z Juventusu
4.Pepe chce dołączyć do klubu któy gra w lidze mistrzów, to raczej logiczne
5.Fernandes najpewniej odejdzie do City
Koulibaly, Wan Bissaka najbardziej realistyczni z tych których wymieniłeś
» 14 maja 2019, 18:34 #555
EvilRogue: Czytaliście plotę jakoby Ole był trzecim najlepiej opłacanym managerem w PL ? Zarząd ManU w formie jeżeli to prawda xD
» 14 maja 2019, 18:16 #554
mufcforever1811: Witam.... Czy ktoś z was ma jakiś pomysł na lidera drużyny? Skąd nagle wytrzasnąć gościa z umiejętnościami i charakterem? Kogoś takiego brakuje bardzo! ....z kąd wytrzasnąć na szybko takiego Roy'a, lub kto w przyszłości mógłby się nim stać?
» 14 maja 2019, 18:05 #553
GGMUN6: Myślę ze Koulibaly :)
» 14 maja 2019, 18:13 #552
PogbaKingOfMANU: Jak to wytrzasnąć nagle? Przeciez mamy Pogbę. Ma chłop charakter i umiejętności by być naszym liderem.
» 14 maja 2019, 19:35 #551
mati12344: Pogba nawet nie nadaje sie na lidera kampanii o zmiane kostki do kibla
» 14 maja 2019, 19:52 #550
kckMU: Po Moyesie: Potrzeba lat i odmłodzenia kadry, stworzenia kolejnych liderów
Po van Gaalu: Potrzeba lat i ustabilizowania kadry, młodzież poniekąd jest
Po Mourinho, Potrzeba lat i pozbycia się gwiazd-darmozjadów

I tak o to 5 bezsensownych i zmarnowanych lat minęło w najlepsze. Nie ma w futbolu takiej siły, żeby przez 5 sezonów, 10 okienek, mając tyle kasy, ale i zarząd z głową, nie ruszyć do przodu. No właśnie, zarząd z głową.

Ja jestem przerażony i to nie 30-punktową stratą do City, ale tym, co tu się niedługo nawyczynia...
» 14 maja 2019, 14:56 #549
wojtinho: Ten sezon mówiąc delikatnie nie był udany ale może dzięki temu do United przyjdą piłkarze, którzy będą chcieli oddać serce za ten klub a nie odłożyć na emeryturę. Ah to chyba tylko moje marzenia
» 14 maja 2019, 14:26 #548
Wirus: Mi cały czas szkoda z jaką łatwością pozwoliliśmy odejść Herrerze.
Racja, nie był to jakiś mega piłkarz z wirtuozyjnym rozegraniem, ale grał zawsze w 100% i zostawiał serducho na boisku.
Bierność zarządu co do podpisania nowego kontraktu to szok, sam bym sie wkurzył gdybym był na jego miejscu. A po drugie sie nie dziwie mu również, bo jak widział jaki burdel jest w klubie, gdzie sie promuje tańcujących klaunów i leni zamiast walczaków, to też miałbym dość, bo jak można grać o najwyższe cele w klubie, gdzie prym wiezie tańczący najemnik z Francji
» 14 maja 2019, 14:24 #547
Nubeq: A skąd Ty wiesz jak było? Kilka newsów wcześniej było, że dawaliśmy mu 200k tygodniówki. Więcej byłoby aberracją(pomijam tygodniówkę Sancheza bo na to nie ma słów)! Nie chciał podpisać kontraktu bo szuka nowych wyznań, to niech idzie Paryża, droga wolna.
» 14 maja 2019, 17:39 #546
helupa: myślę, że Herrera chciał odejść i wygrać jakieś trofea. Widział, że w klubie nie dzieje się dobrze i zdecydował się na atrakcyjniejszy klub, miasto, pieniądze. Zresztą to jedna z ostatnich szans w jego karierze.
» 14 maja 2019, 18:36 #545
Diabelski97: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 13:59

A ja uważam że to okienko będzie bardzo udane, argument że jeden sezon nie będzie ligi mistrzów jest denny bo kto ma przyjść ten przyjdzie, Pogba bodajże też trafił do Nas gdzie nie było Nas w LM.
Najbardziej utytułowany klub w Anglii, jedna z największych marek na świecie, oraz klub z największą ilością kibiców na świecie (dowód chociażby sprzedaż koszulek klubowych w 2018 roku gdzie jesteśmy na pierwszym miejscu przed Realem i Barceloną). Jesteśmy wciąż ogromną marką z dużym dochodem, poczekajmy do końca okienka na ocenę tego wszystkiego.
» 14 maja 2019, 13:57 #544
Mattias: Wszystko zależy od tego jakich pod względem charakteru zawodników sprowadzimy. Bo jeśli przyjdą goście z takim podejściem do zawodu jak Martial któremu wszystko jest obojętne to nic się w tym klubie nie zmieni.
» 14 maja 2019, 14:06 #543
Kilerek7: Tylko, że wtedy trenerem był Mourinho co jest również uznaną marką i taki Zlatan np przyszedł głównie ze względu na Jose, nie wiem czy Ole będzie tak przyciągał piłkarzy, wątpie.
» 14 maja 2019, 17:05 #542
Diablo2018: Będzie jak rok temu, milion nazwisk, deal done, a koniec końców przyjdzie Daniel James (choć i to jest wątpliwe), z wypożyczenia wróci Tuanzebe i będziemy mieli swoją "rewolucje" hahaha. Tak będzie, Ed out.
» 14 maja 2019, 13:13 #541
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 13:20

Dokładnie , z wszystkimi nas łączą te pismaki a skończy sie jak zwykle ze moze 2 zawodników sciagniemy z Championsip i dalej bedziemy grali Youngami , Jones'ami czy Lingardami . Bo jesli ktos wierzy ze ktoregos z nich sie pozbędziemy to jest w duzym błędzie . Dopóki oni sami niezrezygnują bedą tutaj do końca swojej kariery . Do nich dołączy kolejna gwiazda i wieczny talent niejaki Chong , a Gomesa nawet niewprowadzimy i pogonimy :D
» 14 maja 2019, 13:19 #540
RedRevolta: Tak raczej będzie, LM pozbawiła nas szans na pozyskanie chociażby Sancho, rewolucji tutaj nie ma co oczekiwać, Ole w wywiadzie przed tournee podkreśli, że damy szanse młodym i na tym się skończy nasz balet w oknie transferowym, będziemy grać Chongiem w pomocy, talent jak sk....
» 14 maja 2019, 13:26 #539
Me89v2: Myślę, że nasi kopacze na tyle już udowodnili swoją nijakość, że żaden normalny trener czy nawet sknera Edek na nich nie postawi.

Cały shit leje się gęsto na Edka i on doskonale o tym wie. Chłop pewnie spokojnie zakupów w tesco nie może zrobić. Jestem spokojny, że transfery będą. Jakie trudno przewidzieć, ale będą i to kto by to nie był - gorzej od jangów i smallingów z dżonsami grać się nie da :)
» 14 maja 2019, 14:17 #538
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 13:01

Herrera nas popierdzielił i wcale nie chodziło o pieniądze bo przecież płacimy najwięcej na wyspach. Gdzie my dziś jesteśmy na piłkarskiej mapie Europy? Poziom Lazio albo jakiegoś Getafe. Jako klub mamy aspiracje ale tylko na papierze bo na boisku jesteśmy zazwyczaj gorsi i jak wygrywamy to na wielkim farcie.
» 14 maja 2019, 13:00 #537
iMarMU: Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeśli MC dostanie bana na LM to 5 miejsce gwarantuje gry w LM. Tak to zrozumiem.
» 14 maja 2019, 12:19 #536
Ciechanek: Co to zmienia? Przecież my nawet na piątym nie będziemy
» 14 maja 2019, 12:31 #535
lastalexever: To ze jeśli arsenal wygra LE to to może powędrować na 6 miejsce, do ManUtd. Ale to jest mało prawdopodobne. Pewnie ponprostu dostaną bana a my zostaniemy w Le bo za dużo zamieszania by było
» 14 maja 2019, 12:42 #534
QsQs: Czy niektórzy naprawdę są takimi tłukami?!

Przecież nawet jakby ban dostało City i następny zespół dostał LM to dostaje je Arsenal niezależnie czy wygra LE czy nie. MU w następnym sezonie w LM nie będzie. Czy jakby Liverpool lub Totenham wygrały LM to znaczy, że kolejny zespół z poza top4 dostaje miejsce bo jeden z w/w klubów grałby jako obrońca tytułu? NIE

Manchesteru United nie będzie w następnym sezonie w LM wbijcie to sobie do tych głów.
» 14 maja 2019, 13:16 #533
iMarMU: Nie pisałem o rym ze my będziemy. Tylko ze była szansa z miejsca 5. A my zagramy w LE bez dodatkowego meczu.
» 14 maja 2019, 16:15 #532
Czerwony123: Z tym banem to nie tak od razu! Jezeli zostanie wszczete postepowanie, potem zarzuty , city pojdzie do sadu a to odroczy czas do nastepnego sezonu. Oczywiscie jak cos Im udowodnia bo jak na razie to tylko pomowienia gazety. Bardziej prawdopodobne, ze dostana bana na transfery .
» 14 maja 2019, 17:02 #531
lastalexever: Ludzie, nauczcie się angielskiego i poczytajcie sky czy BBC. Panel ffa da rekomendacje odnoście kary jeśli takowa się należy w tym tygodniu. Rekomendacje rekomendacja (reccommend to ban Man City from ucl) ale decyzja należy do jakichś tam chambers. I nawet jeśli dostaną owego bana to prawdopodobnie od sezonu 20/21. Jeśli na ten co się zaraz zacznie to wędruje to na następne miejsce. Czyli piąte. Jeśli jednak arsenal wygra ligę Europy wędruje to do Man utd. Potwierdzone info od sky. Aczkolwiek taki scenariusz to szansa 1/10.

I nie, ja nie chce żadnej ucl. Po kiego grzyba. Nasi nic nie grają i grac nie będą przez jeszcze dłuższa chwile. Witam rzeczywistość. Już tyle tych reform było ze masakra. To co robi ole teraz robił lvg, tez tańszych No name sprowadził i nie wypaliło (poza dimaria i falcao). To po prostu się nie uda póki tam jest Ed. Tyle. Ten klub musi spaść jeszcze niżej żeby cokolwiek zaczęło się kręcić. I tak, krytykuj ir mnie, ale moim zdaniem winę za to wszystko należy skierować w sir alex’s za przespanie tylko okienek i stara kadrę. Mógł kupić hazarda tylko nie chciał zapewnić mu 1 składu. Mógł kupić neymara to nie bo €50m za dużo. Mógł kupić snejdera, zatrzymać teveza. Dalej by wymieniać. Trzeba wszystkich wypier daleko i zacząć od nowa. Koniec
» 14 maja 2019, 18:03 #530
pilchu: Najlepiej byłoby nie czytać niczego do otwarcia sezonu. Codziennie będziemy czytać głupoty transferowe. United wg gazet chce 200 piłkarzy. Męczą nas pismaki, ale trzeba to przetrwać jak co roku. Pozbyć się szrotu to jedno, zastąpić ich jakościowymi zawodnikami to drugie.
» 14 maja 2019, 11:55 #529
dlabigt23: Teraz sie dopiero zacznie . Media mają o czym pisać . Juz chcemy niby Dybale , Koulibalyego , Nicola Pepe i wielu innych i cały czas bedą dochodzili nowi . Im wiecej pismaki bedą pisać tak długo i tak nikogo niesciagniemy :D Tylko bedziemy sie szczycić medialną nagonka kogo to United chce a kibice bedą sie tylko ślinić . No cóż nam pozostaje . Za dwa dni otwieramy okienko i zobaczymy jak nasz Edzio zareaguje :D i czy chociaz jakiś jeden transfer bedzie potwierdzony do końca maja :D
» 14 maja 2019, 10:52 #528
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 10:34

pOLEw,

Pilkarze City i Barsy wygrywali(podobnie zreszta jak i nasi, gdzie w ostatnich sezonach SAFa wygrywalismy majstra co 2 sezony i co zostalo po tej druzynie po odejsciu Szkota widzielismy w sezonie 13/14) i nikt im tego nie odbierze jednak w pilce nic nie trwa wiecznie, kazdy cykl ma swoj koniec. Przez te lata sklad Barsy i City zwyczajnie zestarzal sie i wypalil, a kulminacja tego byl tragiczny(slaby to by byl jakby mieli przynajmniej te 74-75 pkt...) w ich wykonaniu sezon 07-08 w przypadku Barsy i 15-16 w przypadku City. Takim symbolami ich wypalenia byl Ronaldinho w Barcelonie i Toure w City. Guardiola przychodzac do obu klubow zrobil w nich prawdziwa rewolucje kadrowa, a w tych pilkarzy, ktorzy sie przetrwali rewolucje tchnal nowe zycie. Jesli masz jakiegos znajomego kibica Barsy, ktory kibicuje im od czasow Ronaldinho, to jesli jestes ciekaw to zapytaj sie co kontkretnie Hiszpan zmienil i wprowadzil w klubie.

,,Teraz wystarczyłoby objąć taki Milan i zdetronizować z nim Juve i wierz mi że nie znajdzie się na świecie kibic który po takim wyczynie miałby jakieś 'ale'."

Idac ta logika to samo mozna by bylo powiedziec o Messim i Ronaldo, czyli niech wygraja Zlota Pilke w barwach takiej Sevilli, bo przeciez co to za osiagniecie zgarniac je w takich topowych klubach jak MU, Barsa czy Real, gdy jest sie otoczonym tyloma topowymi grajkami. Nawet jezeli jakims cudem doszloby do takich ruchow czyli Messi idzie do Sevilli, a Guardiola do Milanu, to szanse u jednego na wygranie tam Zlotej Pilki, a drugiego na zdetronizowanie Juve bylyby bardzo nikle. Argentynczykowi brakowaloby kolegow na odpowiednim, topowym poziomie, z kolei Hiszpanowi brakowaloby funduszy(niedawno czytalem, ze jesli Milan nie awansuje do LM, to, zeby pokryc dziure w budzecie, to rozwazaja sprzedaz Piatka...) na przebudowe skladu.

Coz, jesli Ty docenilbys prace Hiszapana dopiero jakby wygral lige z Milanem to spoko. Ja wole doceniac go widzac jak prowadzi sam zespol:
- czysto pilkarsko City jest poziom wyzej niz LFC i ze 3 poziomy wyzej niz reszta topki
- to jak swietnie potrafi wyciagnac z pilkarzy to co najlepsze
- to jak mlodzi pilkarze w trakcie pracy z nim zamieniaja sie w topowych grajkow i to naprawde nie jest przypad, ze mlode grajki tak chetnie pchaja sie pod skrzydla Hiszpana
- to, ze po jego odejsciu nie zostaje spalona ziema

Czy patrzac juz nawet nie na puchary, ale same te najwazniejsze rekordy pobite z City:
- najwiecej strzelonych goli w sezonie: 106, poprzednio: 103
- najwiecej wygranych: 32, poprzenio: 30
- najlepszy bilans bramkowy: +79, poprzednio: +71
- najszybciej strzelone 100 bramek: po 35 kojech, poprzednio po 37
- najdluzsza seria wygranych z rzedu: 18, poprzednio: 13
- kiedys te 95 pkt Mourinho wydawaly sie nie do pobicia, a tymczasem Hiszpan juz w drugim sezonie pobil ten wynik o 5 pkt, a malo tego w kolejnym sezonie nie wiele brakowalo by znow osiagnal 100 pkt.
- najwieksza przewaga punktowa nad drugim miejscem:19 pkt, poprzednio: 18 pkt

Kiedys pewnie te rekordy zostana pobite, jednak nie sadze by znalazla sie taka druzyna, ktora pobilaby je wszystkie w jednym sezonie. Tyle ode mnie w temacie Hiszpana, za ktorym sam zbytnio nie przepadam, jednak doceniam jego warsztat trenerski i to jakich hegemonow stworzyl z City, czy 10 lat temu z Barcelony.
» 14 maja 2019, 10:30 #527
pilchu: Ciężko się nie zgodzić. Czy nam się to podoba czy nie, Guardiola to potwór. Jego zespoły grają świetnie, ofensywnie i strzelają mnóstwo bramek nie zapominając przy tym o obronie. Wiadomo, że można mówić o kasie która wydaje, jednak United robi dokładnie to samo, tyle że bez efektów. SAF mógł kupować zawodników z 16/20 drużyn z Premier League wyłączając tylko Arsenal, Liverpool i Chelsea. Dzisiaj już nie mamy takich możliwości. Za najlepszych grajków trzeba płacić srogie kwoty. City się z tym pogodziło, ale zbiera żniwa tej pracy. Guardiola wyciąga z zawodników najlepsze co mają. Być może po 2-3 sezonach są zmęczeni i wypaleni, ale tytułu zostają w klubie.
Ciekawy jestem warsztatu Ole gdy dostanie 2-3 sezony i środki na zawodników. Norweg to fan Guardioli i Kloppa. Wzoruje się na nich, przynajmniej tak mówił w wywiadach. Jako kibice United trzeba po prostu czekać na lepsze czasy, po cichu licząc na odejście Pepa z City.
» 14 maja 2019, 11:31 #526
Diabelred: pilchu,

Guardiola niestety, ale duzo lepiej potrafi wydawac kase. Kiedys to City woleli kupowac podstarzale gwiazdy, nazwiska, liczac na szybki sukces, my z kolei mlodych z potencjalem, a teraz role sie odwrocily. Juz w poprzednim sezonie pisalem, ze powinnismy objac ta sama strategie co City.

Co do Ole to tez jestem ciekaw co pokaze. U mnie plusa juz na starcie ma za to, ze glosno mowi o fatalnym przygotowaniu fizycznym do sezonu, a jak bardzo jest to wazne widzielismy chocby na przykladzie naszej reprezentacji podczas MS.
» 14 maja 2019, 12:24 #525
Magik1990MU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 12:43

Nie pamiętam czy tutaj w jakimś komentarzu, czy w jakimś filmiku youtubowym, ale ktoś zacytował pewnego dobrze zorientowanego dziennikarza. Ów pismak stwierdził, że różnica pomiędzy Guardiolą a innymi jest taka, że jak Hiszpan chce kogokowiek, to idzie do szejków i tego grajka już ma. Niby żadna niespodzianka, ale popatrzmy sobie na inne kluby, przede wszystkim na naszą sytuację. Czy u nas było jakiekolwiek okienko, w którym zastosowano taką politykę? Nie! U nas od od kilku lat bierze się piłkarzy z łapanki. Jeśli piłkarz ma nazwisko i umiejętności i da się go kupić, to już jest celem United. A to, czy ma odpowiednią mentalność Diabła, czy pasuje stylem gry, czy jest chociażby pozycja dla niego na boisku- to wszystko jest nieistotne.

Spójrzcie na takiego Matę, któremu przez lata kolejni menadżerowie szukali pozycji. PRZEZ LATA! Szczurka przez pół sezonu próbował ustawić van Gaal, Pogbę przez ponad rok Mourinho. Finalnie sprowadzono Sancheza na lewą stronę, którą mieliśmy już obsadzoną. A na prawej się Lingard śmieje, bo nadal nie ma konkurencji.

Nie chcę deprecjonować Pepa, ale to jest typ gościa wygodnickiego. On nie pójdzie tam, gdzie nie będzie miał dostępu do piłkarzy jakich chce. W sumie to świadczy o jego inteligencji, bo chłop myśli o swojej karierze i nie chce niszczyć sobie nazwiska. Podobno miał możliwość trenowania United i wybrał Bayern. Decyzja bardzo dobra, bo zamiast się męczyć z byznesami Edka, Hiszpan wolał klub, który przynajmniej na własnym podwórku może mieć każdego. Potem wybrał City, z którym nawet nie musi wygrać LM, aby było o nim głośno. Obecnie o Pepie mówi się, że dokonuje niemożliwego zdobywając już drugi rok z rzędu prawie 100 pkt. A co o nim mówiłoby się w United?

I jeszcze taka uwaga: jak przychodził do City, to od razu wskazał na defensywę i powiedział: potrzebuję nowego grajka na każdą pozycje. I co? I dostał. Zarówno LO, ŚO, jak i PO. I każdego do swojej wizji. Mou jak chciał doświadczonego defensora, to mu kupiono Dalota.
» 14 maja 2019, 12:36 #524
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 13:09

Magik1990MU

,, Hiszpan wolał klub, który przynajmniej na własnym podwórku może mieć każdego. ''

Nie do konca, bo gdy gry o pilkarza wchodzil klub z Anglii, to z powodu skapstwa Hoenesa Guardiola czesto mial zwiazane rece. Z tego powodu uciekl im chcocby de Bruyne, na ktorego sprowadzenie mocno naciskal Hiszpan. W przypadku Bayernu mozna powiedziec, ze chytry dwa razy traci, nie pozwolili Hiszpanowi zrobic rewolucji kadrowej(gdyby pozwolili, to mozliwe, ze Hiszpan jeszcze chociaz o rok dluzej by tam zostal), a teraz i tak musza wydac mase pieniedzy, z ta roznica ze rewolucje kadrowa bedzie musial przeprowadzic Kovac.

Z tym Mata to faktycznie niezly bubel byl. Miec Kagawe, ktory z powodu Rooneya musi grac na skrzydle, gdzie jednak zupelnie nie ogarnia gry i potem co robimy, oczywiscie sprowadzamy kolejna 10 i powtarzamy schemat. :D
» 14 maja 2019, 13:06 #523
pOLEw: Mysle ze nie musze odpisywać nic wiecej ponad to co napisałem wcześniej ( Barca CIty i Bayern to były i są topowe kluby swoich lig a w Europie jakoś nie udało mu się odnieść z nimi zbyt wielu sukcesów) oraz to co napisał Magik.

Mogę jedynie dodać, że oprócz tego, że Pep dostaje kogo chce dostaje tez środki na naprawienie swoich wpadek transferowych tak jak to było z rekordowym wówczas transferem Edersona sezon po tym jak kupił Bravo.

Co do porównania Guardioli do Ronaldo kompletnie nie trafione bo Ronaldo na to by być w topowym klubie zapracował najpierw w Sportingu pozniej w United i to lata jego rozwoju i świetnych występów doprowadziły go na szczyt. Z kolei Pep zaczynał w Barcelonie, dostał w spadku zespół pełen gwiazd i klub z ogromnymi możliwościami transferowymi w którym chciał grać każdy.

Co do rekordów Pepa to są one konsekwencją tego o czym do tej pory piszemy i nie widzę powodu by je tu przywoływać zwłaszcza że trafił w okres gdzie nie ma w lidze specjalnej konkurencji. Wszystkie topowe kluby są wciąż w przebudowie której jemu przy ogromnym wsparciu klubu udało się dokonać w dwa okienka transferowe.
» 14 maja 2019, 14:44 #522
pOLEw: W sumie dodam tylko że przy odpowiednim wsparciu to tego typu rekordy jest w stanie pobić nawet krytykowany tu Mourinho, dla przypomnienia w Realu:
- rekordowa ilosc bramek w lidze 121
- rekordowy bilans bramkowy w lidze +89
- pierwszy klub w hiszpanii który zdobył 100 pkt w sezonie
- rekordowa ilosc zwyciestw ligowych w sezonie 32
- rekord klubowy bramek strzelonych w sezonie 172
» 14 maja 2019, 15:42 #521
pilchu: pOLEw
Mówienie że Pep wygrywa bo nie ma konkurencji w lidze to trochę przesada. Tytuł w tym roku wygrał zaledwie o 1 pkt. To była bardzo zacięta rywalizacja. Rok temu owszem, rozniósł ligę mając nad nami prawie 20 pkt. Skoro tak słabe United było drugie, to szkoda pisać o zespołach niżej.
Hiszpan z pewnością wybiera kluby, gdzie na start ma łatwiej. Wątpię, że interesuje go posada trenera Interu, Romy, Sevilli czy RB Lipsk. Pep wybiera kluby z grubym portfelem, bo lubi ściągać graczy pasujących do jego stylu gry. Stylu, który się sprawdza i dominuje w ligach. Nie udało się wygrać LM z Bayernem i City? Trudno. Wolałabym żeby United wygrało 2-3 tytuły w lidze na przestrzeni 5 lat i odpadało w 1/4 czy 1/2 LM niż wygrało raz LM na 5 lat i nic po za tym.
Guardiolę można krytykować za pójść na łatwiznę, ale po jego odejściu z Bayernu mają tam problemy, których nie mieli z nim na ławce. City zapewne też wpadnie w regres formy po jego odejściu. Pamiętajcie, że Pep wymaga strasznie dużo. Lewandowski mówił w wywiadzie, że po odejściu Pepa nastało rozluźnienie w szatni i szatnia wolała metody Carlo. Najwyraźniej było im łatwiej, mniej rygorystycznie.
» 14 maja 2019, 16:24 #520
pOLEw: Plichu ten sezon był jedynym w którym różnica była tak niewielka. W pozostałych nie miał konkurencji. Zrozum tez ze dla takiej barcy czy Bayernu mistrzostwo kraju ma już mniejsze znaczenie bo kluby te są zarządzane tak ze tam mistrzostwo wygrałby nawet Smuda. W przypadku Bayernu regularniej niż Barca ale fakt jest taki ze w każdym z klubów zatrudniano Pepa głównie po to by wygral LM.
» 15 maja 2019, 06:49 #519
Diabelski97: Panowie proszę uwzględniać w swoich wirtualnych składach Greenwooda !
Ten chłopak będzie naszym filarem, widzieliście co robił ten 17 latek w swoim debiucie?.. Dodatkowo jego staty w młodzieżowej drużynie.. Ten chłopak jak na swój wiek to absolutny top.
» 14 maja 2019, 10:14 #518
QsQs: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 10:30

A co robił 18 letni Rashford? strzelał City, Arsenalowi itp. A teraz kopie się po czole. Co robił 18 letni Krkić, też cuda. A gdzie jest teraz? Ben Woodburn z Liverpoolu tak samo, jako 17, 18 latek wchodził w pucharach i strzelał gole (zresztą razem przebijali się do seniorów razem z Trentem Alexandrem i Trent wypalił), okrzyknięty złotym dzieckiem walijskiej piłki. Teraz słabo. No jak do drużyny wchodzili Paddy McNeir i Blackett to też super się zapowiadali. Gdzie są teraz??

Radzę ochłonąć bo się podpalasz jak dzieciak
» 14 maja 2019, 10:27 #517
IntruZ9: A Ty móżdżek potrafisz ,obiektywnie/konstruktywnie coś napisać czy tylko hejt? Ciągle marudzisz,ciągle beczysz,ciągle beee itd
» 14 maja 2019, 10:30 #516
QsQs: IntruzZ9.
Potrafię coś napisać pozytywnego. Lindelof, w którego zawsze wierzyłem. Harry Maguire, którego chciałbym na OT. Trzymałem kciuki za LvG do samego końca jego przygody i podobał mi się jego plan na drużynę, ale nie dali mu dokończyć budować. Nie hejtuję za każdym razem Pogby jak niektórzy tutaj.
» 14 maja 2019, 10:33 #515
Diabelski97: A ja radzę nie podchodzić tak pesymistycznie do wszystkiego.
» 14 maja 2019, 10:51 #514
Diabelski97: Poza tym czemu skreślasz Rashforda?, cały zespół miał zjazd a Rashford jak na swój wiek jest naprawdę dobry.. Jeszcze na początku roku każdy się spuszczał jaki to Rashford kozak itd, przyszedł zjazd formy i od razu każdy ble ;)
» 14 maja 2019, 10:54 #513
Spawn23: Dużo dużo bardziej wolałbym tego Pepe niż Dybalę(Chyba miałby grać na PP). Jakoś ten Dybala mi tu nie pasuje, to taki bananowy piłkarz.
» 14 maja 2019, 09:41 #512
Blau: Dybala został przesunięty na prawe skrzydło po przyjściu Ronaldo i rozgrywał przez to swój jeden z najgorszych sezonów w karierze. Jeśli Edek go kupi, a Ole będzie go wystawiał na skrzydle to znowu będziemy grać tylko jedną stroną.
» 14 maja 2019, 09:46 #511
Me89v2: Może zagramy np
GK
PO Lindelof Koulibaly LO
Rice - Fred
Pepe Dybala Martial
Rash/Lukaku
:D
» 14 maja 2019, 10:00 #510
Veron: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 09:40

youtube.com/watch?v=4wAG5ZUJ4eI

tu tylko chodzi o czynnik ludzki

"Pandev - striker, had to switch to left back
Pogba - midfielder, doesn't want to defend"

szlag mnie trafi jak on teraz pójdzie do Interu i dostanie w obronie Godina, Skrinara, De Vrija i Mirandę
Diego Costa też jest tam przymierzany, a w pomocy jest Nainggolan i Brozović, Perisić na skrzydle
dostanie mężczyzn a nie chłoptasiów i zobaczycie, że Napoli zostanie jedynie walka o 3 miejsce
» 14 maja 2019, 09:40 #509
pilchu: Nie zdziwiłbym się gdyby zagroził Juve w przyszłym sezonie. Jose lubi zawodników, którzy będą umierać za niego. W United oprócz Ibry takich nie miał. Mourinho to geniusz taktyczny, ale do swego planu potrzebuje wojowników, a nie tancerzy. U nas nie wyszło i musiał odejść.
» 14 maja 2019, 11:48 #508
Tuptuska: Ten mecz uświadamia nam jak bardzo stoczył się Manchester United, nie przez trenerów ale przez decyzje zarządu i piłkarzy. W tym momencie możemy max walczyć o miejsce w LE a nie LM, bo tam mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu. Przed Ole trudny okres przygotowawczy, zmiany zawodników są konieczne zmiany w zarzadzie i mentalności działaczy. Śmiejemy się z Liverpoolu ale Klopp odwalił tam kawał dobrej roboty na przestrzeni kilku lat i mało tego, oni będą coraz lepsi. Niestety ale od pół roku nie oglądam meczy United a śledze wyniki bo tego nie idzie oglądac, jak widać, mało straciłem :-)
» 14 maja 2019, 09:12 #507
Veron: jaki jest sens pisania o lidze norweskiej jak ta liga to taki sam mem jak ekstraklapa
może zatrudnimy jakiegoś trenera z ligi Rumuńskiej albo Bułgarskiej? tam też na pewno jakiś Fornalik się wyróżnia

ludzie litości

od 2014
Seedorf, Inzaghi, Mihajlović, Brocchi, Montella, Gattuso
i gdzie jest Milan? wydali nawet 200M w jedne okienko, zmienili pół składu i dalej lipa

a może to i dobrze, Ole nakupuje walczaków dla następnego trenera, a ten już tylko wymieni kilka cegiełek i gra gitara :)
» 14 maja 2019, 07:40 #506
Me89v2: Gdyby nikt z byłych piłkarzy nie próbował sił w trenerce, to większości słynnych trenerów już by nie było :) Ocenimy Ole w grudniu.

Jeśli nada jakiś kształt tej drużynie i będzie widoczny progress to już będzie wielka zmiana. Obecnie to zlepek ziomków z osiedla, którzy co weekend wychodzą pokopać.
» 14 maja 2019, 07:43 #505
Veron: HA
Moyes miał mistrzowski skład i co zdziałał?
teraz nie mamy jednego gracza na poziomie Evry czy Vidicia
» 14 maja 2019, 08:16 #504
Me89v2: Mówię ogólnie :) czy ole podoła to wyjdzie w praniu.
» 14 maja 2019, 08:27 #503
Veron: zależy co rozumiemy poprzez podoła
jak np. Chelsea bez Hazarda zaliczy zjazd i np. Aesanal zagra kupę na poziomie 60pkt i zajmiemy 4 miejsce z 65pkt to dla jednych będzie dobrze a dla innych brak progresu

mam tylko jedną nadzieję, że jak nie będzie LM za rok to Ole poleci jak pozostali, bo niby czemu on ma dostać czas a inni nie?
» 14 maja 2019, 08:34 #502
Me89v2: Dla mnie ważniejsze na przyszły rok jest wypracowanie stylu gry, gdzie będzie wiadomo co gra United i będziemy w czołówce najwięcej biegających ekip w lidze. Jeśli będzie waleczność, bieganie i wypracowany pewien styl gry widoczny gołym okiem to już będzie duży progres i wtedy czy zajmiemy 4 czy 6 miejsce to dla mnie bez znaczenia.

Najgorsze to zająć 4 miejsce po fatalnej grze i zerowym progresie jakościowym bo nic nam to nie da w dluzszej perspektywie.
» 14 maja 2019, 08:38 #501
Me89v2: Manchester United have made Napoli and Senegal centre-back Kalidou Koulibaly, 27, their main transfer target this summer. (Mirror)

And United also plan to spend ÂŁ45m on Lille's Ivory Coast striker Nicolas Pepe, 23. (Mirror)
» 14 maja 2019, 07:35 #500
RedsFan: To akurat bylo by za piekne miec obu u nas :)
» 14 maja 2019, 08:35 #499
Me89v2: Stać nas, obaj będą mieli pewną podstawę, grali w znanym klubie na pięknym stadionie, wiec może utopijne mrzonki od odbudowie united ich skuszą :D
» 14 maja 2019, 08:40 #498
Me89v2: Uefa investigators will recommend Manchester City be banned from the Champions League for at least a year over allegations the club misled European football's financial regulators. (New York Times)
» 14 maja 2019, 07:34 #497
MiSt: Pewnie nie zdążą donieść dokumentów ;)
» 14 maja 2019, 08:34 #496
Me89v2: GK - DDG, Romero, Grant
PO - Nowy, Dalot
ŚO - Nowy ŚO, Lindelof, Tuanzebe, Bailly
LO - Shaw, Young (niestety)
PO - Nowy DP, Nowy ŚP, Fred, McT, Pogba (jeśli zostanie), Garner
PS - Nowy PŚ, Greenwood, Chong
LS - Martial, Gomes, (opcjonalnie Rashford)
N - Lukaku, Rashford (opcjonalnie greenwood)

Reszta to powinna spotkać w ZOO Krzysia Jarzyna ze Szczecina
» 14 maja 2019, 07:33 #495
Qbek: Ed wychodził uchahany po meczu jakbyśmy co najmniej dublet zdobyli (siedziałem kilka rzędów niżej i widziałem to na własne oczy). W takim momencie człowiek tęskni za polskim kibolstwem, u nas zostałby zwyzywany a może i na buty wrzucony, a tam (na Old Trafford) ludzie robili mu zdjęcia.
» 14 maja 2019, 00:05 #494
dlabigt23: Może obstawil u buka na przegraną United grube miliony i jak widać się wzbogacił xD
» 14 maja 2019, 00:23 #493
Amycus: Tottenham close on £25m Ryan Sessegnon transfer – half what Fulham wanted for the England U-21 ace last summer
» 13 maja 2019, 23:12 #492
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 23:11

Ja tylko mam nadzieje ze Pogba odejdzie i zaraz atmosfera w naszym klubie sie poprawi i moze naprawde w przyszlym sezonie bedzie lepiej i bedziemy spokojnie w top4 . Jesli tak sie nie stanie i zostanie Pogba to czarno to niestety widzę i nawet żadne transfery nie pomogą . Sanchez w sumie tez musi odejść bo jego tygodniówka i forma tez sieje ferment w szatni i na boisku .
» 13 maja 2019, 23:10 #491
Qbek: Ja też kocham United i w związku z tym mam do Ciebie pytanie: kogo w takim razie zabraknie w tym top4?
» 14 maja 2019, 00:09 #490
Lokator23: Procz City i Liverpoolu nie ma zadnych pewniakow na top4. Chelsea wielka niewiadoma , Arsenal z nimi tez roznie bywa i Tottenham ktory gra rowniez bardzo w kratke.
» 14 maja 2019, 01:56 #489
Gallacher: Solskjaer nie ma autorytetu by ktokolwiek chciał tutaj dla niego przyjść.Mówienie o jakiś sukcesach w lidze norweskiej troszkę mnie bawi bo jednocześnie możemy tutaj mieć Czerszeszowa (czy jak to tam się piszę ,dawnego sternika Legii ) albo Sa Pinto.Wielu podnieca się tym bo był piłkarzem,ale niekoniecznie może nas zbawić w tym klubie.W mojej opinii Norweg nie podoła i maksymalnie utrzyma się do połowy sezonu.Jeśli Mourinho nie był wstanie zdobyć mistrza to jakim cudem miałby tego dokonać ktoś kto przy Mourinho jest nikim ?! Zidane nie mając CR leży i kwiczy bo nie ma kim grać,a tym bardziej OGS który w klubie ma syf i nie ma wybitnych graczy.W sezonie 15/16 Leicester pokazało że można mistrza zrobić poprze prostotę i nie trzeba wysokich sum na graczy tylko trzeba silnych i głodnych graczy którzy chcą sukcesu.Problemem kibiców tego klubu jest to - że za bardzo po Fergusonie skupiają się na celach które kiedyś były normą a dzisiaj to marzenie ściętej głowy ,a mowa tutaj o mistrzostwie,musimy się skupić na małych sukcesach w postaci zajęcia w następnym sezonie miejsca w TOP4 i przestać myśleć o jakimkolwiek mistrzostwie bo na kilka lat co najmniej nie ma co myśleć o tym.Polityka prowadzona przez wiele lat przez zarząd pokazała dzisiaj efekty.A tak na koniec - nie zasługujemy na CL i z tym trzeba się pogodzić.
» 13 maja 2019, 22:48 #488
RysiozWilkowa: Dokładnie, usprawiedliwiać zatrudnienie Ole bo miał sukcesy z Molde to kpina.
Weźmy faktycznie Czerczesowa.
» 13 maja 2019, 22:50 #487
jassaj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 23:17

Jeżeli chodzi o rozmowę niżej w której ja biorę udział, to nigdzie nie jest napisane (przynajmniej ja tego nie miałem na myśli) że sukcesy w Molde to już szczyt marzeń i to usprawiedliwia to, że Ole dostał robotę w United- dyskusja toczy się, bo kolega pisze o tym, że Ole "nie osiągnął nic specjalnego" więc chciałem pokazać, że jednak coś tam osiągnął
Mourinho nie wygrał też LM z Realem a przyszedł ktoś kto był nikim i wygrał ją 3 razy. Nigdy nie wiesz co przyniesie jutro ale to już nie jest pojedynczy przypadek, gdzie "fachowcy" dają tyłka a potem się okazuje, że nie trzeba "starego buca z dużym ego" tylko "młodego faceta ze świeżą głową"
Zidane w tym sezonie leży i kwiczy bo dostał zespół w momencie kiedy już o nic nie walczył, w mojej opinii wypalony, nieprzygotowany, gdzie największe gwiazdy już się "kończą" zastępcy niekoniecznie są gotowi a utrata Ronaldo to tylko jeden z czynników (utrata Ronaldo to jak wybicie zęba, w żaden sposób już nie będziesz miał tego zęba, ale zawsze możesz wprawić "sztucznego" żeby załatać dziurę i jakoś to wygląda, Real wybił sobie ząb i chodzi cały sezon ze szparą mniej więcej tam, gdzie normalny człowiek ma jedynkę)
Dalej się zgadzam, brawo, ale widzę to tak, że jeżeli Ole zacznie przebudowę i zacznie budować klub na swoich "średniakach" (taką mam nadzieję, taka jest moja ambicja, to zapowiadał) to za sezon nikt go nie będzie rozliczał za brak mistrzostwa bo to będzie absurd, szczególnie, jeżeli wejdzie do Top 4, zmieni się jakoś znacząco styl, będzie widać jakiś pomysł który rokuje i wieje pozytywem
No nie zasługujemy na LM, jesteśmy dziadami i to bez ironii...Jeżeli w wyścigu "4 idiotów" kończymy na końcu mając tyle szans na wbicie do Top 4 a po drodze przegrywamy z Evertonem 0-4 to o czym mowa. Oczywiście wydatnie temu stanowi rzeczy pomogła też 1 połowa sezonu (żeby nie było, nie zapominamy o popisach pana Mou)
Na koniec ostatnia kwestia- dajcie temu Ole szansę, Jezus Maria, jak mniemam przynajmniej część osób która tak czarno widzi jego przyszłość czuje się kibicem United, więc w waszym interesie też jest to żeby mu wyszło. Ok, rozumiem nie wszyscy byście go zatrudnili- dotarło, przyjmuje do wiadomości, ale on już tu jest i nic tego na razie nie zmieni, więc skoro już jest to może wypadałoby tak po ludzku dać mu kredyt zaufania ? Tym bardziej, że to jest futbol i mimo wszystko, może wydarzyć się wszystko, aż od spektakularnego sukcesu po spektakularną klapę i tego nawet najlogiczniejszym rozumowaniem nie idzie przewidzieć
A co do Czerczesowa, to wcale nie byłby głupi pomysł, wbrew pozorom z kadrą zrobił wynik a być może taki obóz przygotowawczy i rozgrzewka- 5 kółeczek dookoła Uralu zrobiłby dobrze przynajmniej niektórym zawodnikom :D
» 13 maja 2019, 23:14 #486
Diabelski97: Dajcie popracować temu OGS bo gościu tak naprawdę nie zaczął jeszcze swojej pracy bo przejął burdel na kółkach w połowie sezonu z 14 punktami straty do top 4 a wy już psioczycie.. Czas do oceny przyjdzie za jakiś czas, transfery i okres przygotowawczy to pierwsza sprawa.. Ferguson nie został Fergusonem od razu tak samo Guardiola ;)
Dodatkowo Phelan jest kompetentny i był prawą ręką Fergusona ;)

Zresztą po co jak to piszę jak tu eksperci z DevilPage są jak chorągiewki.
» 13 maja 2019, 23:32 #485
Gallacher: Każdy ma prawo do swojej opinii,nawet pisząc że powinien zostać zwolniony.Ja wyżej napisałem że nie utrzyma się dłużej niż do Grudnia tego roku i nie dlatego że mu tego życzę,a wręcz pragnę by tego dokonał w postaci sukcesu,ale tutaj nawet Mourinho poległ i zapewne nawet Ancelotti by został zwolniony.Piłkarze traktują ten klub jak element stabilizacji finansowej i nic poza tym.Widzą frajerski zarząd co sypie kasą na lewo i prawo w pensjach to czemu mają tutaj nie przyjść i się obijać.Oczekuję że Norweg pokaże zabójczą twarz dziecka na nowy sezon w klubie i pokaże jaja :)
» 13 maja 2019, 23:42 #484
RysiozWilkowa: https:// twitter .com/Football__Tweet/status/1127631040762269704
» 13 maja 2019, 22:39 #483
DjTED: Dokładnie. Do najlepszego strzelca i asystenta grajacego w srodku pola sie czepiaja kibice... zal..... Niech sie czepiaja Lingarda i Rasha za wspaniały sezon
» 13 maja 2019, 22:51 #482
Joker7: tak ale polowa bramek z karnych...
» 13 maja 2019, 22:57 #481
DjTED: Joker7: a kogo to interesuje ? Pokaz mi sp z lepszymi statystykami. To on sam cholera gra w tej druzynie?
» 13 maja 2019, 23:03 #480
RysiozWilkowa: wiesz co, to ze wyróżnia się w drużynie człapaczy statami to ma dobrze o nim swiadczyć?
Dobrze mu pojechali tak jak na to zasłużył.
Jego pozycja w zespole + zarobki nijak mają sie do tego co pokazuje na boisku a pitolenie że kogo obchodzi 50% goli z karnych to powiem ci, że obchodzi wielu.
» 13 maja 2019, 23:07 #479
DjTED: No to proszę cisnąć równo po wszystkich nie jak bydło angielskie. Proszę cisnac po Sanchezie po DDG , po Rashfordzie i wielu wielu innych
» 13 maja 2019, 23:13 #478
Spadkobierca: Teddy, przecież ciśniemy równo po wszystkich naszych profesjonalistach.
» 14 maja 2019, 06:04 #477
HXDC: Szkoda wgl rozmawiać na temat takich kibiców. Faktem jest, że Pogba często traci piłki w dryblingu czasem potrzebnym, a czasem mniej, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że często on nie ma do kogo podać tylko do tyłu z przodu zero ruchu dopadają w 2 albo 3 i piłki nie ma. Nie chce jakoś na siłę go bronić, widać dobrze ze technicznie i z przeglądem pola to jest dużo wyżej niż reszta naszych piłkarzy. Mógłby lepiej się angażować w obronie, ale z pewnymi wyjątkami to nawet nasi obrońcy nie potrafią zbyt dobrze bronić. Sam już też nie wiem za bardzo co o tym myśleć, ale bardziej jestem za tym żeby został. Bo bramek zdobył najwięcej, połowę z karnych to fakt, ale asyst też miał najwięcej i chyba nikt się do niego za bardzo w tej statystyce nie zbliżył.
» 14 maja 2019, 08:25 #476
HXDC: I jeszcze nawiąże do tego co TED napisał, gdyby napastnicy wykorzystywali sytuację, a nie walili po trybunach to Pogba miał by dużo więcej tych asyst.
» 14 maja 2019, 08:29 #475
pawelisto2: Aż przykro się patrzy...żadnego pożegnania Herrery na klubowum Facebooku, czy instagramie.
Niezależnie czy miał wygórowane wymagania finansowe, czy nie to grał do końca na miarę swoich możliwości - w przeciwieństwie do tych co już zarabiają kokosy i tych, którzy te kokosy również negocjowali(David, Pogba, Alexis, Rashford)
» 13 maja 2019, 20:48 #474
jassaj: Teoretycznie przecież Ander jest jeszcze naszym zawodnikiem tylko, że już nie zagra, myślę, że takie "uprzejmości" pojawią się jeszcze bo to jeden z nieodłącznych elementów maketingu i myślę, że gdyby tak nie stało się to ja zwolniłby swojego speca od social mediów z miejsca. Napewno w klubie zdają sobie sprawę z tego, że kibice lubią Andera i chociaż dla świętego spokoju i zachowania się zgodnie "z etykietą" coś tam wstawią tylko pewnie na koniec czerwca ? Bo kontrakt ma do 30.06 ? (no albo w inny dzień wygaśnięcia) no albo po prostu w innym terminie.
» 13 maja 2019, 21:18 #473
MiSt: Przecież udostępnili jakiś post Herrery dotyczący odejścia z United. ;)
» 13 maja 2019, 22:44 #472
jassaj: No ja bym się pokusił o jakąś "własną" wstawkę. Ok nie jestem PR-owcem, ale udostępnienie posta i już ? To chyba nawet dzieciak czuje, że coś jest nie tak i jest to zrobione na odpierdziel. 30 sekund, kopiuj, wklej- po robocie. Ja tam się nie znam, ale miło by było gdyby nie wiem, na kanale yt pojawił się filmik "10 najlepszych momentów Herrery w United", na różnych fp pojawiła się jakaś "własna" notka z podziękowaniami. Wiadomo, nikt mu meczów pożegnalnych organizował nie będzie, jednak bez przesady, ale czujesz to, że włożenie minimum serca wygląda jakoś tak lepiej niż wklejenie czegoś na odpierdziel żeby było ?
(To oczywiście moje przemyślenia i w sumie to nie wiem jakie panują zwyczaje, ale bez kitu, mając jakiegoś speca- bo napewno kluby takiego mają o ile nie kilku- od zarządzania social mediami i jednocześnie poprzestanie na takim czymś, no to jak mieć piłkarza i nie oczekiwać od niego, że będzie biegał- oh wait... u nas wszystko możliwe,no ale... ). Małym kosztem mogą zdobyć tego minimalnego plusika u kibiców a jak nic nie zrobią to zostanie niesmak
» 13 maja 2019, 22:59 #471
BartkoGGMU: Ludzie mowiacy, ze mamy dac Solskjaerowi zbudowac druzyne sa naiwni.
Kompletny dyletant, ktory nawet z Molde nie osiagnal nic specjalnego.
Kolejny stracony czas nas czeka.
» 13 maja 2019, 20:29 #470
mati12344: Z sredniaka Molde zrobil topowa druzyne i wygral lige 2 razy. No rzeczywiscie nic specjalnego
» 13 maja 2019, 21:29 #469
jassaj: To ja mam pomysł.
Zatrudnijmy Jacka Magierę !
Osiągnął więcej od Ole, bo grał z Legią w LM a Ole z Molde nie, więc na pewno jest lepszy
A tak wgl z czystej ciekawości
Co wg. Ciebie ten Ole miał z tym Molde osiągnąć
Bo jak tak sobie prześledziłem
Był trenerem od 2011 r. W tym sezonie Molde zdobyło tytuł, ok, tam było kilku trenerów, nie wiem jaki był rzeczywisty wkład Ole, ale finalnie skończył sezon z mistrzostwem
Rok 2012- samodzielny triumf Ole w lidze
Rok 2013- w lidze lipa, 6 miejsce ale Puchar Norwegii zdobył
Rok 2014- Molde wygrywa ligę, Ole odchodzi w trakcie sezonu
Okres bez niego w klubie
Rok 2015- 6 miejsce
Rok 2016- 5 miejsce (Ole wraca do Molde w trakcie sezonu)
Po powrocie
Rok 2017- 2 miejsce
Rok 2018- 2 miejsce
W obu przypadkach za Rosenborgiem- jak nie znam się na lidze norweskiej tak zawsze wydawało mi się, że ten Rosenborg to taka norweska Legia, bardzo mocny zespół w swojej lidze z którym bardzo ciężko konkurować (może się mylę, ale pamiętam sezony jak grał nawet w LM)
Obecnie Molde jest liderem tabeli
Jak widać oprócz "słabego" ale zakończonego z pucharem sezonu 2013 Ole z tym Molde notował bardzo solidne wyniki a po jego odejściu zaczyna padakę, która "jakimś cudem" kończy się z jego powrotem
Więc pytam co on miał tam osiągnąć więcej, z klubem który wg transfermarkt jest wyceniany na 11 mln (to 3 razy mniej niż Legia i mniej więcej 1/10 tego co United zapłaciło za Pogbę)
To, że nie grał co roku w LM ? No tak, bo to norma, że norweskie drużyny w niej grają.
To co mógł w lidze to realizował więc serio pytam z ciekawości- jeżeli to "nic specjalnego" to co ty od niego oczekujesz ? Czy po prostu tak piszesz bo dużo osób tak teraz mówi ?
» 13 maja 2019, 21:35 #468
kckMU: Akurat z Molde osiągnął wielkie rzeczy, był rewolucjonistą w Norwegii. Dokształć się.
» 13 maja 2019, 21:42 #467
mati12344: Ja tylko mam nadzieje ze zrobi tu to samo co w Molde ;) pewnie predko to nie bedzie ale trzeba dac mu szanse
» 13 maja 2019, 21:51 #466
Koronke: Jednak to jest spora róznica prowadzic zespol z ligi norweskiej a angielskiej.
» 13 maja 2019, 22:11 #465
jassaj: Powiedziałbym, że nawet kolosalna i nikt nie twierdzi, że Ole podoła i udźwignie to, ale po co pisać kocopoły które nijak się mają do tego jak rzeczywiście wygląda historia ?
» 13 maja 2019, 22:22 #464
Diablo2018: SKY: Darren Fletcher najpoważniejszym kandydatem jeśli chodzi o dyrektora technicznego. Zaczyna się.
» 13 maja 2019, 20:26 #463
Caspa: Ole proste zasady. Zabrać piłkę i strzelić bramkę. Z tymi nie robaki to niemożliwe.
Co będzie za rok ... Jak przepracują czas przygotowawczy to pyknięcie. Reszta to chęci piłkarzy.
» 13 maja 2019, 19:27 #462
mielan92: A mnie fascynuje ilość chorągiewek na tym forum. Tyle osób podających w wątpliwość to czy Ole jest dobrym managerem czy nie. Chłop jeden z drugim na piłce tyle się zna co kopał się po czole w okręgówce / FM albo fifie 2012 i z pozycji kanapowego Janusza produkuje jakże niepotrzebne i nie warte uwagi i osądy.

Moi drodzy Janusze nie wszystko jest biało - czarne jak mogłoby się Wam wydawać. Dlatego polecam pracę nad sobą i danie szansy facetowi na wykazanie się. Wiem, że w b-klasie wszystko jest bardziej prostolinijne ale w profesjonalnym sporcie już nie.
Jeżeli macie wtykę w klubie to dajcie znać, jeżeli nie to skończcie biadolić bo to i tak nie przyniesie dla Was wymiernego skutku.
» 13 maja 2019, 19:19 #461
RedsFan: Te wszysykie QsQsy nie daja OGS nawet szansy na zbudowanie drużyny i ogarniecie na spokojnie okresu przygotowawczego. Każą mu grać szrotem który już u kilku trenerów pokazał, że to nie ta liga. Jose ledwo obronił nimi 2 mieksce w tamtym sezonie grając mega defensywnie, nie na darmo mówił, że to jeden z najwiekszych sukcesów jakie do tej pory osiągnął :)
» 13 maja 2019, 20:22 #460
Gallacher: mielan92
powiadasz prostolinijne :D ? Laga do Lukaku czy DO Fellainiego to gra rodem z B klasy bo tam też się to stosuję.Na dzień dzisiejsi gracze United to nie profesjonaliści tylko celebryci bo ich profesjonalistami nie można nazwać,chyba że chodzi o stricte zawód jako grę za kasę to ok.
» 13 maja 2019, 20:28 #459
mielan92: Nie zrozumiałeś mnie :)
W poście piszę o ludziach wieszających psy na Ole. Dajmy mu czas.
Dla części naszego szrotu czas minął. O nich nawet nie ma co się rozpisywać. Bo każdy z użytkowników forum dałby o wiele więcej z serducha w meczu niż te gwiazdeczki.
» 13 maja 2019, 21:01 #458
Koronke: Trudno cos powiedziec konretnego o Ole z tak przecietnymi piłkarzami szczególnie w obronie, ale z przykroscia powiem, że mam obawy co jego umiejętnosci trenerskich, niedoświadczonego trenera w takim klubie i to jeszcze z takim zarządem. Jesli zarząd sie nie zmieni albo samo juz nawet podjescie zarzadu do kupowania poszczegolnych piłkarzy nie pojdzie w innym kierunku zapowiada się, że moze byc podobnie jak przez ostatnie 6 lat. Gdyby jeszcze widzałbym walke u tych piłkarzach pomijajac umijetnosci to mogło byc zgoła inaczej, chociaż nie wiem czy to za dużo nie powiedzane patrzac tez na ilośc szczescia w poszczegolnych meczach.
» 13 maja 2019, 18:15 #457
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 17:56

Ktoś wie jak to będzie z tymi eliminacjami do Ligi Europy? Od której rundy United startuje i czy może trafić na Polski klub?
» 13 maja 2019, 17:55 #456
Widziwoj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 18:09

Jak City wygra FA Cup, to nie będzie eliminacji. Czarny scenariusz w finale FA Cup oznacza dla nas start od drugiej rundy kwalifikacji przez co szlak trafi nasze przedsezonowe tournĂŠe. Jest minimalne szansa, że United trafi na polski klub, bo one zwykle odpadają już w pierwszej rundzie
» 13 maja 2019, 18:05 #455
zbyszek7: Hazard w Realu teraz bedziemy wyzej od Chelsea 😂😂
» 13 maja 2019, 17:54 #454
Spadkobierca: Wszyscy czekamy na oficjalkę, której do tej pory nie ma.
» 13 maja 2019, 18:26 #453
Cisco: Wcale bym nie był tego taki pewien.
» 13 maja 2019, 19:30 #452
RedsFan: Hazard powiedział ostatnio, że podjął decyzje i oglosi ja po ostatnim meczu w tym sezonie, czyli Finale z Arsenalem :)
» 13 maja 2019, 20:24 #451
Spadkobierca: A co jeśli podjął decyzję o zostaniu w Chelsea, gdy ta będzie miała trudny czas - ban transferowy?
» 14 maja 2019, 06:06 #450
tomekwietniu: Ciekawą opcja na lewe skrzydło byłby Fraser, a jakby jeszcze kupić tego James to byłyby niezły ogień po prawej i lewej...
» 13 maja 2019, 17:13 #449
Koronke: Przynajmniej byli to skrzydłowi z prawdziwego zdarzania. Nie oglądałem w tym seoznie za bardzo Bournemouth ale Fraser ma swietne statystyki 7 goli i 14 asyst czyli jest od razu za Hazardem (15 asyst), a tez czytałem ze stworzyl najwiecej tak zwanych Big Chances chyba cos koło 20-25 nie pamietam dokladnie. Warto go kupic bo lige zna i cena za niego nie spycjalnie bedzie wygrowana a i najwazniejsze na pewno nie dostanie z miejsca olbrzymiej pensji. A co do Jamesa to statystki przecietne wiec ciezko mowic zeby byl wzmocnieniem jak tu sie nie wyróznia pod tym względem w Championship, ale jest jeszcze młody...
» 13 maja 2019, 18:06 #448
tomekwietniu: James w mecze z City zrobił na mnie duże wrażenie... byłbym tego ciekaw.
Dwie torpedy...
» 13 maja 2019, 19:09 #447
nikhatlak: I się sezon skończył. Jedyny 'pozytyw' jak dla mnie to ustalenie tej nowej polityki transferowe. Raczej jasno powiedziane, że o mistrza się w przyszłym sezonie nie bijemy, odpuszczamy ligę mistrzów (hehe) I budujemy skład od podstaw, na młodych, ambitnych. W teorii brzmi super, może za 2/3 sezony będziemy oglądać drugi Ajax, a możliwe, że nie. Boli mnie trochę puszczenie Herrery za darmo, ale już trudno.
I chociaż bronilem Pogby, myślałem, że to rzeczywiście kwestia trenera itp., to obecnie najlepsza dla mnie informacja transferowa będzie sprzedaż Pogby.
Sancheza nie skomentuje, nie chce bana.
» 13 maja 2019, 17:06 #446
Bylak: Valencia, Herrera odeszli. Szkoda tych Panów bo zawsze grali z zaangażowaniem i wolą walki jak prawdziwe czerwone diabły. Brakowało im umiejętności i ostatnio forma nie bardzo. Tak czy inaczej szacunek dla nich, niech się im wiedzie dobrze w innym klubie. Do wywalenia zostali Young, Rojo, Jones, Smalling, Darmian, Matic, Pogba, Perreira, Lingard, Alexis, Mata, Martial.
» 13 maja 2019, 16:59 #445
karol100: Nooo juz juz , moze za nich jeszcze chopaki z akademi I idziemy po mistrza bo bedzie zaangazowanie.
» 13 maja 2019, 18:51 #444
Bylak: Gorzej być nie może.
» 13 maja 2019, 18:55 #443
karol100: Wydaje mi sie ze ponizej 6 miejsca jest jeszcze kilkanascie.
» 13 maja 2019, 18:58 #442
DjTED: Nathaniel Mendez-Laing z Cardiff strzelił w tym sezonie więcej goli na Old Trafford (2) niż Alexis Sanchez (1).
» 13 maja 2019, 16:51 #441
kckMU: Każdy z nas wyczekiwał okienka po wicemistrzostwie z Jose. Teraz tego nie róbmy, dobrze Wam radzę. Najwyżej będą miłe niespodzianki.

Wczorajsze krycie skrzydłowego Cardiff przez Pogbę - trzeba coś dodawać? Na niego nie ma słów. Ok, są i to sporo, ale nie tutaj.

Ole żeby nie przegadał sam siebie. Fajnie i motywująco czyta się, że niektórych piłkarzy po sezonie już tu nie będzie (niespełnianie 'standardów' Man United, chociaż cholera wie, jakie one teraz są), że ci, którzy będą nieprzygotowani, nie pojadą na tournee itd. Problem w tym, że z nich wszystkich będzie rozliczany.
» 13 maja 2019, 16:45 #440
Hoodys: Ja oczekuje tego okienka na przykład - czyli Jones/Smalling, Lingard OUT a w ich miejsce niegwiazdy które gryzą trawę - Richarlison, Daniel James itd
» 13 maja 2019, 17:13 #439
kckMU: Masz nadzieje, że Manchester United pozbędzie się piłkarzy, którzy nawet nie zahaczyli o poziom Manchesteru United. Sam wiesz, ile jest na to szans :) A to pajacujące beztalencie, to już na pewno zostanie.
» 13 maja 2019, 17:19 #438
karol100: Jezeli nie zrobimy czystki w tym okienku i nie kupimy porzadnych zawodnikow w to miejsce to nie ogladam przyszlego sezonu. Ja sie nie bede denerwowal, przez niekompetencje innych ludzi. Jak stado baranow sie nie ogarnie to szkoda moich nerwow.
» 13 maja 2019, 15:54 #437
Dejfmi: I super :) w tym kryzysie chociaż oddzielą się prawdziwi od tych sukcesu :)

Uciekaj do City, tam się nie będziesz denerwował
» 13 maja 2019, 16:13 #436
Veron: Dejfmi
ale teraz to dowaliłeś, Real 3x LM, Barca co roku dublet i żebyś wiedział jak tam narzekają
u nas 6 lat
6 obesranych lat bez choćby cienia nadziei na cokolwiek pozytywnego a ty gadasz o oddzieleniu prawdziwych kibiców od kogo? jaki sukces? gdzie? kiedy? coś mnie ominęło?
» 13 maja 2019, 17:19 #435
FetraiNarrator: Czytaj ze zrozumieniem! On mówił o sukcesach w przyszłości...jak nie chcesz czekać to ruszaj z tamtym do niebieskiej części Manchesteru :D
» 13 maja 2019, 17:53 #434
thecitizen: Veron bez przesady - wygraliście Puchar Anglii i Ligę Europy w tym czasie.
» 13 maja 2019, 18:31 #433
Veron: ale to było za Mourinho czy LvG ,czyli nic nie znaczyło
nie znasz tej logiki?
» 13 maja 2019, 18:42 #432
karol100: Dejfmi, nie nazywaj mnie nieprawdziwym kibicem, bo kibicuje tej druzynie pewnie dluzej niz Ty. Ogladac nie bede w ime protestu, jak bedzie wiecej takich jak ja to moze wlasciciele w koncu odczuja to na kieszeni i to ich zmotywuje do dzialania ogarniecia tego burdelu. Narzekanie nic nie daje , maja to gdzies dopoki kasa sie zgadza.
» 13 maja 2019, 18:57 #431
Dejfmi: Ahhh tak no na pewno kibicujesz najdłużej. Tutaj zawsze każdy kibicuje dłużej od każdego. W imię protestu opowiadasz. Nazywajmy rzeczy po imieniu - jesteś kibicem sukcesu który w warunkach ciężkich nie jest w stanie wspierać drużyny :)
» 13 maja 2019, 19:55 #430
karol100: Wspieram od 5 lat , mimo strasznego syfu ,więc nie masz racji. Najwyższa pora zmienić taktykę, wspieranie nie działa.
» 13 maja 2019, 21:15 #429
Sancho: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 15:45

Ludzie, jak można obrażać i wyrzucać Ole, jednego z nielicznych któremu zależy na klubie ? Który strzelał tyle ważnych goli, zdobywał mistrzostwa, ligę mistrzów ? Chyba serio upadły na łeb albo są zbyt młode żeby to wiedzieć/pamiętać, jest to dla nich totalną abstrakcją. To nawet nie jest jego skład tylko zbieranina patałachów pozostawiona po Jose. To dzięki Ole były te nadzieje o top 4, bo z Mou był już koniec sezonu w styczniu, i to w lidze i LM. Oceniać można zacząć po końcu sezonu, przynajmniej będzie to jego skład a nie sklejony zlepek słabych indywidualności aby jakoś dograć ten sezon
» 13 maja 2019, 15:44 #428
pOLEw: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 15:56

Powinieneś poukładać sobie w głowie pare spraw. Ole nie jest już piłkarzem, warsztat piłkarski nie idzie nigdy w parze w warsztatem trenerskim. Tak samo nie powinniśmy oceniać Ole i stosować wobec niego taryfy ulgowej ze względu na to jakim był piłkarzem. Póki co fakty są takie że od jego przyjścia mimo dobrej atmosfery zawodnicy z miesiąca na miesiąc notują regres. Drugą sprawą jest to że zaniedbane zostały kwestie kontraktów kluczowych zawodników podczas gdy zawodnicy których już dawno powinniśmy pożegnać podpisali juz nowe umowy. Nie jest to niby rola menadżera ale to on powinien ponaglać Edka by tacy zawodnicy jak Herrera nie odeszli darmo bo są potrzebni.

Nie wróży to dobrze na przyszły sezon zwłaszcza że ciężko będzie nam się porządnie wzmocnić skoro nie gramy w LM który jest obecnie pewnym wyznacznikiem.
» 13 maja 2019, 15:54 #427
Sancho: Oczywiście że bycie piłkarzem a trenerem to dwie różne kwestie. Chodzi o to że nie można oceniać go jeszcze bo przyszedł tylko jako opcja awaryjna dla dokończenia sezonu. Dostanie teraz możliwość sprzedania szrotu, kupienia nowych piłkarzy (tak wiem że tu wchodzi w grę Ed, dlatego zobaczymy czy potrafi zrobić odpowiedni nacisk). Co do regresu postępuje od ostatniego meczu po zdobycia wicemistrzostwa, winni są, tu ciężko mi napisać "piłkarze" a przynajmniej to w przerażającej większości leniwe i bezmózgie kreatury człapiące, prześcigające się w kto zrobi lepszego babola. Co do przedłużania umów- 100% za nim, nie ma co powiększać komina płacowego. Herrera chciał zwyczajnie za dużo, nie mówiąc tu już o de Gea, który ma i tak chyba najwięcej z bramkarzy na świecie. A chce jeszcze więcej i to w sezonie gdzie większość meczy zawala interwencjami.

Teraz się dopiero zaczyna jego projekt, jego piłkarze, pomysł na grę i tak naprawdę można będzie zacząć ocenę
» 13 maja 2019, 16:10 #426
Widziwoj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 14:53

Ktoś wie od której rundy zaczniemy kwalifikacje do Ligi Europy, jeśli Manchester City ( odpukać ) nie wygra finału FA Cup? Bo sprawdziłem, że 20.07 gramy pierwszy swój mecz w ICC z Interem, a pierwsza runda kwalifikacji do LE to 11.07, a druga- 25.07 czyli w dzień, gdy mamy zaplanowany mecz z Tottenhamem w ICC. Reasumując jak Manchester City nie wygra tego Pucharu Anglii to zostaniemy największym pośmiewiskiem w świecie piłkarskim, bo trzeba będzie chyba odwołać tournee żeby grać z jakimiś potęgami z Wysp Owczych, Kazachstanu i San Marino
» 13 maja 2019, 14:53 #425
Carlitozz: Jesli Watford wygra FA Cup, nasz mecz wypadnie w dzien sparingu z Spurs czyli 25.07.
» 13 maja 2019, 15:01 #424
Widziwoj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 15:06

@Carlitozz Czyli zaczynamy od drugiej rundy? Mecz z Milanem też trzeba będzie odwołać ( 3 sierpnia ), bo to dwa dni po rewanżu ( 1 sierpnia ). Fatalnie. Módlmy się o potrójną koronę dla Manchesteru City, bo zostaniemy jeszcze do reszty skompromitowani
» 13 maja 2019, 15:03 #423
zbyszek7: Spokojnie nie panikuj. Pierwszy sklad zagra w LE a mlodziki pojada na tournee zagrac z Tottenhamem i pozniej z Milanem
» 13 maja 2019, 15:43 #422
welllone: Nic nie trzeba odwoływać. Tak nam powinno zależeć na LE, że moglibyśmy o ile przepisy pozwalają wysłać tam część kadry, resztę zostawić na tournee. Ewentualnie na odwrót jeśli chcemy widzieć w LE deskę ratunkową jak za Mourinho.
» 13 maja 2019, 15:50 #421
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 14:51

Widzę, że wielu zastanawia się czy OGS czy Jose. Czyli starcie młokosa z dinozaurem. Jose niszczył atmosferę, Ole ją poprawił. Napewno trenerem Jose jest lepszym ale Ole nie jest sam, jest z nim bardzo dobry Phelan który bardziej trenuje niż Norweg. Ole jest raczej twarzą a nie mózgiem. Jednak dla dobra klubu, transferów. Ole jest lepszą opcją bo daje szanse akademii, chce kupować młodych i utalentowanych a Mourinho stawiał na starych i doświadczonych.
» 13 maja 2019, 14:50 #420
pOLEw: Jose mając w szatni wirusy grające na jego zwolnienie notował podobne rezultaty jak Ole u którego atmosfera w klubie nie jest problemem. U Jose było czarno na białym widac kto nie pasuje i gdzie potrzebujemy wzmocnień. U Ole wygląda to tak jakbysmy mieli przebudować całą kadrę łącznie z De Geą.
» 13 maja 2019, 14:54 #419
eragon30971: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 14:23

Ludzie bronią zbyt wczesne podpisanie kontraktu z OGS mówiąc, że kto by chciał tu przyjść i podpisać nowy kontrakt, nie wiedząc kto będzie menadżerem.
Teraz po sezonie nadal nie mamy żadnych zaklepanych transferów, a kontrakty podpisane tylko z piłkarzami, którzy powinni odejść.
Więc gdzie był sens podpisywania tak wcześnie tego kontraktu?
» 13 maja 2019, 14:22 #418
MrMomos: Widzę, że sekta obronców Mourinho ma tu liczne grono, dziwię się tylko czy Ci obrońcy nie pamiętają stylu gry za dinozaura, czyli laga na Lukaku, bądź Fellainiego i obrona Częstochowy bez względu na przeciwnika... Trzeba być nie spełna rozumu, żeby tęsknić za taką grą. Ci sami znawcy po paru miesiacach chca zwalniać Ole, bo nic nie dokonał i nie zmienił stylu gry, gdzie taki Klopp po pierwszym CAŁYM sezonie zająl 8 miejsce w lidze, a gdzie jest teraz wszyscy widzą. To nie jest Fifa czy FM, że wszystko zacznie grać od razu, dajcie Ole popracować i dopiero później go rozliczajcie, bo zachowujecie się jak banda niedorozwiniętych dzieciaków, którym ktoś zabrał lizaka...
» 13 maja 2019, 14:18 #417
pOLEw: Jak się ma takich zawodników to trzeba umieć dopasować do nich styl gry, laga na Lukaku czy Fellainiego często przynosiła nam dobre wyniki bo to działało. Pamiętaj że to po między innymi takiej grze zajęliśmy w ubiegłym sezonie drugie miejsce w lidze. Tottenham od kilku lat gra lagę na Kane i utrzymują wysoki poziom mimo braku wzmocnień i jesli spojrzysz w statystyki to grają lagi znacznie częściej niż robiliśmy my.

Inna gra nie mogła tu mieć miejsca bez dokonania transferów. Mieliśmy na oku szybkich i pracowitych skrzydłowych w postaci Perisica i Lucasa Moury, mozesz wierzyć albo nie ale gdyby trafili oni do nas to Martial by nawet murawy nie powąchał. Konsekwencje braku wzmocnień odczuwamy do dziś i tłumaczymy Ole kiepską kadrą a zapominamy że Mourinho mówił o tym już rok temu.

Nie dziw się więc ze Ole jest rozliczany w ten sposób, Mourinho miał swoją grupę sympatyków i jeśli został on zwolniony w dużej mierze przez kiepską postawę zawodników to nie widzę powodu dla którego z Ole miałoby być inaczej. Zauważ też że Ole na tych zawodników stawia non stop i nie potafi ich posadzić mimo złej gry.
» 13 maja 2019, 15:10 #416
wrobel1992: MrMoms już nawet nie chodzi o prace jaką wykonał Mou i czy słusznie wyleciał. 99,9% komentarzy była antyMou, a teraz masa wyznawców. Chociaż można przypuszczać, że nie we wszystkim się mylił to i tak śmierdzi tu mocna hipokryzją w wielu komentarzach.
» 13 maja 2019, 19:00 #415
Advm: Podlinkuje ktoś filmik z rundki dookoła boiska po meczu, jeżeli takowa była?
» 13 maja 2019, 14:14 #414
Wirus: O to moje podsumowanie sezonu 2018/2019

Dwóch naszych największych wrogów zmiażdżyło lige, bijąc się o mistrza do ostatniego meczu, to było piękne, bo osiągnęli taki wynik końcowy jak nikt inny, ale dla nas jako kibiców Manchester United to straszne, bo odjechali nam na ponad 30 pkt - przepaść.

Co do nas, to sytuacje można nazwać jednym słowem - DNO !!
Nie wiem do końca co napisać, bo temat rewolucji w składzie, wywalenie Eda, sprzedanie Pogby, Younga itp było poruszane miliony razy począwszy od kibiców do ekspertów.
Wywalenie Mourinho nic nie dało, bo i tak czy siak zajeliśmy 6-te miejsce i to po fatalnej końcówce, gdzie piłkarze totalnie olali wszystko i wszystkich. Nie wiem, czy OGS wie w jakie bagno sie wplątał, bo tak jak bardzo chce żeby mu u nas wyszło, bo to legenda klubu, to tak bardzo sie boje, że szybko poleci.

Ja czekam tylko na dwa etapy co będą przed nami.
Pierwsze to okienko transferowe, bo jeśli OGS ma "jaja" i wywali piłkarzy typu Jones, Martial, Pogba, Lingard itp (tak jak zrobił to Pep gdy przyszedł do City, gdzie wywalił graczy co nie pasowali do jego taktyki) to będzie dużo znaczyło.
Drugie, to początek sezonu, gdzie będziemy widzieli efekty przepracowanego okresu przygotowawczego.

Jeśli po tych dwóch etapach dalej będzie grany piach, a w/w piłkarze zostaną w klubie, to będzie koniec Manchesteru na dłuuugie lata, bo nikt nie powinien być większy niż klub, a co dopiero taki Pogba co gra dobrze tylko w filmikach i Ed, co sie w ogóle nie zna na transferach.
» 13 maja 2019, 14:11 #413
GGMUN6: Mam pytanie kiedy zaczyna sie w Angli okienko transferowe ?
» 13 maja 2019, 13:18 #412
Me89v2: Chyba 16.05
» 13 maja 2019, 14:20 #411
RememberMe: Co do De Gei - nowy kontrakt do końca czerwca albo sprzedać. Według mnie lepiej gdyby został, ale jak ktoś sie zgłosi z dobrą kasą i David będzie chciał to deal done. Właściwie PSG to jedyna opcja, wszystkie inne topowe kluby mają bramkarza. Jest solidny Romero, Henderson ma najmniej straconych bramek w Championship, myśle że nawet nie trzeba by kupować nowego bramkarza. Mimo wszystko wydaje mi sie że David przedłuży kontrakt.
» 13 maja 2019, 13:18 #410
Me89v2: o Dybali już się piesze, że pójdzie do Bayernu :)
» 13 maja 2019, 13:15 #409
GGMUN6: To fajnie :)
» 13 maja 2019, 13:17 #408
helupa: To był najgorszy sezon odkąd pamiętam, gorszy od pierwszego sezonu Moyesa, bo wtedy mieliśmy przynajmniej drużynę, teraz jej nie ma...
» 13 maja 2019, 13:00 #407
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 12:55

Zeby zbudować nowy zespół trzeba pozbyć sie Pogby , Sancheza i mozliwe ze De Gei no chyba ze bedzie chcial podpisac w miare normalny kontrakt a jesli bedzie mierzył zbyt wysoko to eloo i bez żalu pożegnać póki mozna jeszcze zarobić bo za rok odejdzie za darmo . Sprzedac Jonesa sprowadzić Touenzebe i Maguire / Tobyego . Oczywiscie wzmocnić PO kims dobrym i kogos do srodka pola a najlepiej dwoch czyli SPD ( Declan Rice ) i kogos do ofensywy moze Bruno Fernandes albo kogos ogranego z Premier League z dobra techniką i przeglądem pola . Oczywiscie Prawe skrzydlo rownież do wzmocniienia .
» 13 maja 2019, 12:55 #406
michael18: W ostatnich ośmiu meczech : 4 porażki 2 remisy i 2 zwycięstwa. My poprostu przegraliśmy z samym sobą. Czas na zmiany ale nie spodziewam się zbyt wiele jeśli Woodword dalej będzie dyrektorem.
» 13 maja 2019, 12:35 #405
primasort: Guardiola w tym sezonie ma już tarcze,puchar ligi i majstra,a jeszcze może dorzucić puchar Anglii
» 13 maja 2019, 12:25 #404
Bylak: Jest jedynym trenerem który obronił tytuł w Anglii, Hiszpanii i Niemczech.
» 13 maja 2019, 12:27 #403
pOLEw: nie no wielkich wyzwań się podjął w swojej karierze :) jak nie obronisz tytułu w Niemczech to wylatujesz, w Hiszpanii i Anglii zespoły które obejmował też nie miały sobie równych.
» 13 maja 2019, 13:18 #402
Carlitozz: City nie mialo sobie rownych? Becki dostawali w jego pierwszym sezonie od Evertonu 4-0 i masa innych rozczarowujacych spotkan.
» 13 maja 2019, 13:46 #401
Diabelred: ,,w Hiszpanii i Anglii zespoły które obejmował też nie miały sobie równych.''

Barcelona - 3 miejsce, 67 pkt w lidze, 18 pkt straty do mistrza
City - 4 miejsce, 66 pkt w lidze w lidze, 15 pkt straty do mistrza i to nie np. do Chelsea, ale do jednosezonowych Lisow

Faktycznie nie mialy sobie rownych :D. Zawsze sie zastanawiam, czemu niektorzy na DP nie potrafia docenic swietnej swietnej pracy(bo tu nie tylko chodzi o wyniki i puchary, ale i styl gry czy rozwijanie pilkarzy) jaka wykonuje Hiszpan. Czyzby powodem tego byl jakis kompleks spowodowany dwoma przegranymi finalami LM z jego Barcelona?
» 13 maja 2019, 14:58 #400
pOLEw: Diabelred Ty bardzo lubisz przedstawiać tylko część faktów tak żeby pasowało to do Twoich "teorii", robisz to nie pierwszy raz. Szkoda tylko ze nie przypomnisz jak sezon wcześniej zajęli drugie miejsce a dwa sezony wcześniej pierwsze. Fakty są takie że przed przyjściem Guardioli City było zespołem zajmującym w ostatnich latach najwyższe lokaty gdyby wyciągnąć średnią. Był to topowy zespół z gigantycznym budżetem transferowym i nie zmieni tego nawet jeden słabszy sezon zakończony na 4 miejscu.

To samo było z Barceloną , oprócz 3 miejsca sezon przed przyjściem Pepa Barca zajęła wcześniej drugie miejsce (przegrywając tytuł gorszym bilansem bramkowym) a cofając się jeszcze jeden sezon wstecz możemy mówić o najlepszym sezonie w historii klubu.

Anglia i Hiszpania to nie Niemcy gdzie od lat króluje jeden klub i nikt nie mówi że City i Barca zdobywali mistrzostwo co rok. Nie próbuj tu jednak nikomu powiedzieć że Barca nie była topowym Europejskim zespołem z plejadą gwiazd której mógł dorównać jedynie Real a City nie był przed jego przyjściem corocznym faworytem do wygrania mistrzostwa kraju.

Guardiola ma łatkę trenera łapiącego sie łatwej pracy i chociaż zawsze znajdą się tacy amatorzy którzy będą widzieli w nim człowieka który wygrywa wszędzie, to póki nie zbuduje swojej legendy z klubem nie bedącym w europejskiej czołówce, będzie tak nadal postrzegany.

Jego kariera jest w jego rękach. Teraz wystarczyłoby objąć taki Milan i zdetronizować z nim Juve i wierz mi że nie znajdzie się na świecie kibic który po takim wyczynie miałby jakieś 'ale'. Sam odpowiedz sobie jednak na pytanie czy Pep jest trenerem na tyle ambitnym by podjąć się takiego wyzwania.
» 13 maja 2019, 15:30 #399
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2019 10:37

pOLEw,

Pilkarze City i Barsy wygrywali(podobnie zreszta jak i nasi, gdzie w ostatnich sezonach SAFa wygrywalismy majstra co 2 sezony i co zostalo po tej druzynie po odejsciu Szkota widzielismy w sezonie 13/14) i nikt im tego nie odbierze jednak w pilce nic nie trwa wiecznie, kazdy cykl ma swoj koniec. Przez te lata sklad Barsy i City zwyczajnie zestarzal sie i wypalil, a kulminacja tego byl tragiczny(slaby to by byl jakby mieli przynajmniej te 74-75 pkt...) w ich wykonaniu sezon 07-08 w przypadku Barsy i 15-16 w przypadku City. Takim symbolami ich wypalenia byl Ronaldinho w Barcelonie i Toure w City. Guardiola przychodzac do obu klubow zrobil w nich prawdziwa rewolucje kadrowa, a w tych pilkarzy, ktorzy sie przetrwali rewolucje tchnal nowe zycie. Jesli masz jakiegos znajomego kibica Barsy, ktory kibicuje im od czasow Ronaldinho, to jesli jestes ciekaw to zapytaj sie co kontkretnie Hiszpan zmienil i wprowadzil w klubie.

,,Teraz wystarczyłoby objąć taki Milan i zdetronizować z nim Juve i wierz mi że nie znajdzie się na świecie kibic który po takim wyczynie miałby jakieś 'ale'."

Idac ta logika to samo mozna by bylo powiedziec o Messim i Ronaldo, czyli niech wygraja Zlota Pilke w barwach takiej Sevilli, bo przeciez co to za osiagniecie zgarniac je w takich topowych klubach jak MU, Barsa czy Real, gdy jest sie otoczonym tyloma topowymi grajkami. Nawet jezeli jakims cudem doszloby do takich ruchow czyli Messi idzie do Sevilli, a Guardiola do Milanu, to szanse u jednego na wygranie tam Zlotej Pilki, a drugiego na zdetronizowanie Juve bylyby bardzo nikle. Argentynczykowi brakowaloby kolegow na odpowiednim, topowym poziomie, z kolei Hiszpanowi brakowaloby funduszy(niedawno czytalem, ze jesli Milan nie awansuje do LM, to, zeby pokryc dziure w budzecie, to rozwazaja sprzedaz Piatka...) na przebudowe skladu.

Coz, jesli Ty docenilbys prace Hiszapana dopiero jakby wygral lige z Milanem to spoko. Ja wole doceniac go widzac jak prowadzi sam zespol:
- czysto pilkarsko City jest poziom wyzej niz LFC i ze 3 poziomy wyzej niz reszta topki
- to jak swietnie potrafi wyciagnac z pilkarzy to co najlepsze
- to jak mlodzi pilkarze w trakcie pracy z nim zamieniaja sie w topowych grajkow i to naprawde nie jest przypadek, ze mlode grajki tak chetnie pchaja sie pod skrzydla Hiszpana
- to, ze po jego odejsciu nie zostaje spalona ziema

Czy patrzac juz nawet nie na puchary, ale same te najwazniejsze rekordy pobite z City:
- najwiecej strzelonych goli w sezonie: 106, poprzednio: 103
- najwiecej wygranych: 32, poprzenio: 30
- najlepszy bilans bramkowy: +79, poprzednio: +71
- najszybciej strzelone 100 bramek: po 35 kojech, poprzednio po 37
- najdluzsza seria wygranych z rzedu: 18, poprzednio: 13
- kiedys te 95 pkt Mourinho wydawaly sie nie do pobicia, a tymczasem Hiszpan juz w drugim sezonie pobil ten wynik o 5 pkt, a malo tego w kolejnym sezonie nie wiele brakowalo by znow osiagnal 100 pkt.
- najwieksza przewaga punktowa nad drugim miejscem:19 pkt, poprzednio: 18 pkt

Kiedys pewnie te rekordy zostana pobite, jednak nie sadze by znalazla sie taka druzyna, ktora pobilaby je wszystkie w jednym sezonie. Tyle ode mnie w temacie Hiszpana, za ktorym sam zbytnio nie przepadam, jednak doceniam jego warsztat trenerski i to jakich hegemonow stworzyl z City, czy 10 lat temu z Barcelony.
» 14 maja 2019, 10:29 #398
sprite1080: Kiedy SAF przegrał na rzecz City mistrzostwo bramkami w ostatnich minutach ostatniej kolejki, następnego dnia był w biurze bladym świtem przygotowując się do kolejnego sezonu. Tymczasem po tak tragicznych występach na przestrzeni ostatnich 2-3 miesiecy słyszymy od OGS ze widzimy się po wakacjach 1 lipca i zobaczymy co się da zrobić ale lepiej na zbyt wiele nie liczyć bo odbudowa klubu potrwa lata... tyle w temacie spadkobiercy SAFa.
» 13 maja 2019, 12:12 #397
Hoodys: Ale wiesz że on tak nie powiedział ? Jasne że widzą się 1 lipca, bo wtedy dopiero jest wylot z drużyną na tournee. Piłkarze do tego czasu mają być w 100% gotowi fizycznie, jak ktoś nie będzie to nie jedzie - krótka piłka. Raczej logiczne że nikt nie ma wakacji przez 2 miesiące
» 13 maja 2019, 12:37 #396
helupa: To już chyba oficjalnie najglupszy komentarz na tej stronie.
» 13 maja 2019, 13:03 #395
sprite1080: Hej helupa nie bądź dla siebie taki surowy, albo może coś dopisz to nie bedzie tak źle.

W zasadzie to nic nie powiedział co pozwlało by patrzeć z optymizmem na kolejny sezon

Solskjaer told BBC Radio 5 Live: "More or less the only positive from today is that the season is over. We meet again on 1 July and we will work back to where we belong.

"To reach the leaders it will take a LONG TIME. For ourselves, the short-term focus in the league will be getting into the top four.

Niestety nie powiedział tez nic co by pozwalalo wierzyć ze ma jakiklowiek plan. Serio ktore dzialania OGS z ostatnich 2 miesięcy przekonują Cię ze ten trener ma jakiś pomysł i plan? Liczysz w lipcu na formę piłkarzy z ktorych 2/3 każdy tutaj najchętniej by się pozbył? Swoją drogą chetnie zobaczę jak OGS i 5 wychowanków jedzie na turne bo reszta bez formy. To Ed zdecyduje o tym kto pojedzie bo tam sie jedzie dla kasy a skoro nie bedzie kasy z LM... a transfery no cóż po żyjemy zobaczymy ale na zbyt wiele bym nie liczył.
» 13 maja 2019, 14:21 #394
Hammurabi: Tak to jest jak sie czyta szczątkowe kawalki wywiadów. Potem wypisujecie takie kacabały jak to wyzej. Kazdy ma indywidualny plan dzialania, treningow i wie co musi poprawic do 1 lipca. Kto sie nie wyrobi - zostaje w Manchesterze i bedzie robil forme indywidualnie.
» 13 maja 2019, 14:35 #393
ManCr7united: Dobrze że sezon się skończył bo jak były by jeszcze ze 4 kolejki to i tak by pewnie dostali wszystko w lep
Aż szkoda patrzeć co się dzieje z tą drużyna
» 13 maja 2019, 12:03 #392
Diablo2018: Za trzy dni rusza okno transferowe a u nas nadal brak dyrektora sportowego, totalna amatorka :) wiedziałem, że ten dyrektor sportowy to BAJECZKA :)
» 13 maja 2019, 11:53 #391
Blau: Jesteśmy wręcz podręcznikowym ligowym średniakiem. Tyle samo punktów straty do lidera ile przewagi nad strefą spadkową
» 13 maja 2019, 11:40 #390
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 11:51

A teraz dopiero sie zacznie . Ciekawe jak zareaguje nasz zarząd bo juz 16 Maja otwiera sie okienko transferowe . Podejrzewam ze znow bedzie dramat w tym okienku a niektorzy kibice robią sobie nadzieje ze tutaj nagle sie coś zmieni po tak słabym sezonie i sprzedamy tego i tamtego a kupimy lepszych . Juz czuje ten lament na devilpejdż gdzie są transfery albo czemu nie kupilismy tego czy tamtego :D bedzie wielkie rozczarowanie . Ciekawe kiedy zrobimy ten 1 transfer . Pewnie bedzie to ten młodziak ze Swansea na chwilową osłodę zeby troche uciszyć kibiców a na nastepny bedzie trzeba poczekac moze do konca czerwca i kto wie kto tu w ogole przyjdzie :D To moga być naprawde jakies noł nejmy i zdziwimy sie jeszcze jak nasz klub sie stoczy jeszcze bardziej :D
» 13 maja 2019, 11:50 #389
dlabigt23: znów sie pewnie bedą targować o 5 mln byle nie stracić i tak to sie wszystko skończy . Pismaki beda mialy o czym pisać ze tym sie interesujemy i tamtym a sie okaze ze i tka nikt tu nie przyjdzie :D
» 13 maja 2019, 11:52 #388
Veron: a najlepsze jest to, że w ostatnim meczu wychodzi taki Greenwood i operuje piłką najlepiej z naszych napastników
jak już mamy kupić jakiegoś średniaka to lepiej ogrywać wychowanków
» 13 maja 2019, 12:00 #387
Veron: powiem wam tylko jedno bo pod spodem naczytałem się różnych mądrości
Ole w dwóch zdaniach:
- najlepsza seria spotkań
- najgorsza seria spotkań

PS. gdyby ta druga seria była najpierw to kontraktu by nie dostał
PS2. mamy ostrych dzbanów w zarządzie, przypomina mi to Chelsea 2008-2012, nie wiedzą czego chcą, same nietrafione decyzje
» 13 maja 2019, 11:22 #386
Dawidlademann: Czy się biega czy się leży dwa miliony się należy - Manchester United
» 13 maja 2019, 11:13 #385
Me89v2: Najgorzej będzie z pierwszymi dwoma transferami. One będą miał duży wydźwięk w świecie footballu.
Jeśli kupimy sensownych grajków, to może inna będą bardziej skorzy do dołączenia do nowego projektu na Old Trafford.

Ale jak kupimy dwóch no-nameów totalnych i sprzedamy te nasze marketingowe gwiazdy, to nie wiem to miałby tu przyjść i zapewnić top4 :D

Ja za rok oczekuje 4 miejsca i nadania drużynie jakiegoś kształtu, taktyki, stałych formacji dopracowanych. Ba - nawet 6 miesce po progresie w grze będzie akceptowalne, bo będzie na czym budować.

Ale mi się marzy sprzedaż Jonesa, Smalliga, Younga i Lingarda w jednym najbliższym oknie transferowym :) pił bym przez tydzień :D
» 13 maja 2019, 11:12 #384
CHRCH: Jak można po takich występach nadal śnić o 4tym miejscu.
» 13 maja 2019, 11:14 #383
Me89v2: Beda tranafery okres przygotowawczy. Cel realny choc trudny to 4 mieksce w koleknych rozgrywkach.

Arsenal to Arsenal. Chelsea moze miec zakaz utrzymany i stracic hazarda. Powalczymy mysle
» 13 maja 2019, 11:48 #382
Me89v2: Widzieliscie akcję z kibicami i Pogbą po końcowym gwizdku ? :)

Nie ma opcji, żeby typ został w klubie :)
» 13 maja 2019, 10:57 #381
RedRevolta: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 11:02

Ale zacznijmy tez od tego, że kibice nie powinni kierować swojego gniewu na Pogbe a na pana Edka który jest odpowiedzialny za system rekrutacji w tym klubie, ile ten "szczur" jeszcze się uchowa w tym klubie niezauważony?! i oczywiście ja tutaj nie bronie Paula bo on też ma swoje za uszami, ale mnie jednak bardziej denerwuje inna osoba w tym klubie.
» 13 maja 2019, 11:02 #380
CHRCH: posłuchał obelg jakiegoś dziadka i uniósł kciuk
» 13 maja 2019, 11:03 #379
Me89v2: Stał jak Bożyszcze z aroganckim uśmiechem. Chyba tylko on tak mógł zrobić i pewnie dlatego, że wie, że to był jego ostatni mecz. Raz, że Ole może chcieć go sprzedać, a dwa że z pewnością i przede wszystkim - on sam nie chce już tu grać w tym grajdole.
» 13 maja 2019, 11:06 #378
CHRCH: Ole to niech lepiej odejdzie a nie zajmuje się sprzedażą. A ty jakbyś słuchał obelg w swoją stronę to co byś zrobił jako osoba medialna ? rzucił się z pięściami ? zachował się jak najbardziej neutralnie.
» 13 maja 2019, 11:11 #377
Me89v2: Nie zachował się neutralnie tylko arogancko. Jesteś niewidomy czy jak? Powinien po prostu olać, skupić się na innej części widowni albo iść do szatni i tyle.
» 13 maja 2019, 11:13 #376
CHRCH: przecież to jest old traford duża większosć to kibice united, gdzie miałby pójść ? Na tym filmie co oglądałem nic aroganckiego nie zauważyłem, jak masz jakiś lepszy to podaj link.
» 13 maja 2019, 11:16 #375
CHRCH: @RedRevolta ale najłatwiej zwalić winę na czarnoskórego francuza w angielskim klubie.
» 13 maja 2019, 11:23 #374
Me89v2: Skoro jakis 2 typow cie krytykuje i drze jape a ty po beznadziejnym meczu stoisz na murawie cieszysz sie jak glupi pokazujesz kciuk to jesli to nie jest aroganckie to dziwnie cie wychowali
» 13 maja 2019, 11:50 #373
sisinho: Banan na ryju, pręzy muskuły i nawet nie okazuje skruchy po beznadziejnym występie, no tak to neutralne zachowanie gwiazdki.... Gdyby miał do nich szacunek to by podszedł, przeprosił za mecz albo zszedł ze spuszczoną głową a on ma takie EGO że wolał stanąć przed kibicami jakby nic się nie stało.
» 13 maja 2019, 11:59 #372
CHRCH: A ty byś od razu z pięściami pobiegł, po prostu obrócił w żart/ironię ich obelgi. Jeżeli ty tam widzisz cieszenie się to masz problem z rozpoznawaniem inteligencji emocjonalnej i musisz na tym popracować, inaczej nie będziesz potrafił czytać między wierszami lub rozumieć ironii, podtekstów. Pozdrawiam.
» 13 maja 2019, 11:59 #371
Me89v2: CHRCH - na prawdę się pogrążasz i pokazujesz właśnie, jak mało rozgarnięty sam jesteś. Poważnie chłopie, nie kontynuuj tematu lepiej.
» 13 maja 2019, 12:07 #370
CHRCH: Ty sie pograzasz, nawet nie masz pojecia o czym piszesz bo na bank nie ogladales meczu. Pogba zagrał przyzwoicie. Nawet pewnie nie masz pojęcia co ci wytknąłem i musiałeś wygooglować. Tym razem nie pozdrawiam, nie ma co sie kopać z koniem :-)
» 13 maja 2019, 12:25 #369
Me89v2: Jakbym z walentosem pisał. Dramat.
» 13 maja 2019, 12:36 #368
pOLEw: Hmm Me89v2 chociaż tym razem masz racje to z ostatnich komentarzy użytkownika Walentosa wynika że wyprzedzał CIe w myśleniu o nieco ponad rok. Nieco ponad rok temu gdy zaczeły pojawiać się problemy z dyscypliną Pogby i Martiala oraz ich pierwsze narzekania w mediach to Ty byłeś takim CHRCH który za wszelką cenę ich bronił gdy Walentos pisał o tym na devilpage.
» 13 maja 2019, 15:40 #367
Diablo2018: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 10:32

X grzechów głównych popełnionych od sierpnia.

1) Konflikt na linii Mourinho - Woodward, Ed ociąga się i nie kupuje piłkarzy przed tournee.
2) Konflikt na tournee Mourinho - Martial, nie jest najlepiej z kontaktem z Pogbą.
3) Pogba chce odejść.
4) Jose krytykuje młodzież United po porażce z LFC.
5) Konflikt Mourinho - Woodward o stopera. Jose chce Alderweirelda, nawet Mine, nie udaje się nikogo. Jose ostrzegał że to będzie BARDZO CIĘŻKI SEZON ponieważ NIE DOSTAŁ WZMOCNIEN które każdy widział po porazce w finale FA Cup.
6) Konflikt Pogba - Mourinho zaostrza się, portugalczyk na video nie podał Pogbie dłonie.
7) Gwiazdeczki zwalniają Jose.
8) Przyjście Ole, nagle piłkarze uświadomili sobie że umieją wygrać 14 meczy na 17 spotkań.
9) Piękna noc w Paryżu, po tym meczu dla piłkarzy (czyt. kopaczy) sezon się kończy. Potem było już dno dna.
10) Stały kontrakt dla Ole, piłkarze automatycznie rozpoczynają w głowie wakacje, Ole już jest oficjalnie na stałe, więc po co się starać?

Ten sezon musiał się tak skończyć. Kto zawinił?

Ed - bo nie wspierał menedżera, z którym przedłużył kontrakt.
Jose - bo mówił w mediach to, co powinno zostać w szatni, konflikt w kazdym klubie.
Piłkarze - bo pokazali że są p***** bez honoru i ambicji, grają kiedy chcą, jak chcą, nie wierzę , po prostu NIE WIERZE ze są tak słabi by zremisowac z Huddersfield i przegrać z Cardiff, to sabotaż!!

A wiecie co jest najgorsze? To, że na dzień dzisiejszy nie widać nadziei na lepsze jutro. Chyba, że rzeczywiście kupią 5-6 piłkarzy, co dziś jest wątpliwe. Chyba, że serio kupią takich ludzi jak Maguire, Meunier, Daniel James, Maddison czy Tielemans bo NIKT z topu tu nie przyjdzie, nawet taki Lozano woli Napoli.
» 13 maja 2019, 10:30 #366
MajkelRoy: niestety trzeba szukać perspektywicznych zawodników z predyspozycjami, którzy mają aspiracje i chęci do gry na najwyzszym poziomie. brak LM powoduje że zawodnicy "klas swiatowa" są juz dla nas niedostepni, nikt nie bedzie chciał pchać sie do takiego bagienka, w którym na daną chwile wszyscy zawodnicy którzy przychodzili ze statusem "Top Player" znikają razem ze swoim talentem. Poza Ibrą to wszyscy rozczarowali Miki, Lukaku, Falca, Pogba, Sanchez, przeciez jakby ktoś przed sezonem powiedział takie beda wzmocnieja to "konar płonie" a okazalo sie ze próbujemy rozpalic ognisko pod wodą.
» 13 maja 2019, 10:39 #365
MajkelRoy: #nie_wiem_co_sie_dzieje

nie taki Manchester United pamiętam, czekam na jakieś konkretne i zdecydowane ruchy.
» 13 maja 2019, 10:13 #364
lastalexever: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 10:09

Griezmann 110m funtów.
Toby 25m funtów
Cancelo 45m funtów
Fernandes 70m funtów
Rice 50m funtów
Lonzano(?) 50-65m funtów.

Sprzedać. In: 70m funtów
Sanchez
Jones
Young
Baily


Zobaczyć jak to się bd trzymać kupy i budować wokół tego.
Dziękuje pozdrawiam, co myślicie?
» 13 maja 2019, 10:08 #363
RoniBarca: a Pogba ? ^^
» 13 maja 2019, 10:14 #362
mikon70: Wszystko fajnie, oprócz griezmanna. Wyobraź sobie połączenie Pogby,Griezmanna i Lingarda. W tej szatni przecież będzie jakaś tragikomedia
» 13 maja 2019, 10:14 #361
Blau: Griezmannem, Cancelo i Fernandezem bym nie pogardził, ale w naszej obecnej sytuacji pierwsza dwójka nierealna, a i z trzecim będzie bardzo ciężko.
» 13 maja 2019, 10:15 #360
lukiton0589: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 10:01

Najgorsze jest to, że w listopadzie jak będą zwalniać Solskjaera to trzon drużyny United będą stanowić takie kołki jak Lingard, McTominay, Fred, Perreira, Dalot, Rice, Rashford, Young, Smalling, Jones. Żaden dobry trener mający rozum nie przyjdzie trenować takiego syfu.
» 13 maja 2019, 09:59 #359
levy181: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 10:48

Jeśli by się tak stało to przyjdzie jakiś były piłkarz, ikona klubu. Wiesz ogólnie w zwolnieniu nie ma nic złego zawsze jeśli dochodzi do tego przed wypełnieniem kontraktu wypłacana jest odprawa.

A tak mówiąc serio nie wiem gdzie jest pies pogrzebany. Ten klub potrzebuje na pewno lepszych zawodników niż Smalling, Jones, Young, Matić, Mata, Lingard, Sanchez (totalnie bez formy), Martial (ewidentny brak chęci do gry już patrzeć na to nie mogę). Co do Marcusa to ja bym go wypożyczył w następnym sezonie jeśli do grudnia dalej będzie się tak zachowywał tzn dla mnie to samiec a co do Lukaku ciężko powiedzieć bo jako napastnik niemający z kim grać sam musi cofać się do środka i rozgrywać piłkę zamiast czekać na nią pod bramką. Po drugie potrzebna jest jakaś taktyka tej drużynie a nie takie zwykłe sobie granie.
» 13 maja 2019, 10:48 #358
CHRCH: Z tym samym składem zdobyliśmy wicemistrza i klepaliśmy top6, więc nie jest to tylko wina zawodników a raczej trenera. Trener ma ich ustawić, określić styl i zmotywować do pracy. Ileż razy to można powtarzać.
» 13 maja 2019, 11:05 #357
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 09:52

Wiecie co jest najgorsze ? Juz chyba wolałbym zebysmy po przyjsciu Ole grali w kratke i przeplatali mecze slabymi z dobrymi czyli naprzyklad w dwoch wygrac potem zaliczyc porazke pozniej znow wygrać a kolejny mecz remis . Taka przeplatanka chyba byla by lepsza niż wygranie załóżmy 15 meczy a pozniej na 10 mozliwych tylko 2 zwyciestwa i to jeszcze w słabym stylu i kazdy pamieta ze to zwykly fuks z WHU czy Watfordem ... Weszlismy w kryzys i Ole niepotrafi z niego wyjść a wiecie ze to bardzo ważne bo niepotrafi jakoś natchnąć piłkarzy i zrobić coś super zeby było lepiej . Tak , wiem ten sklad jest słaby moze nie cały ale ludzie przegrać z Cardiff , zremisować z Huddersfield to juz przegięcie pałki a gralismy jeszcze o top4 albo nawet o 5 miejsce . Jak w przyszlym sezonie zaczniemy od porazki albo remisu to wiadomo co z tego bedzie . Pare meczy w trąbe i Ole Out nawet do grudnia niewytrzyma bo watpie ze Edek bedzie go trzymał do grudnia zeby w kolejnym sezonie znow grać w LE . Jak juz ma sie tak stać to niech teraz go zwolni i niech przyjdzie jakis trener z wiekszym doświadczeniem bo ja tutaj wyczuwam ze w przyszlym sezonie nawet o 5-6 miejsce moze być ciężko ... Jak wpadniemy w porażki i remisy to juz z tego niewybrniemy bo nasz trener tego niepotrafi ogarniać . Niektorzy tutaj porownują Kloppa jak przychodził w grudniu czy styczniu do Liverpoolu ze niby tez słabo im szlo . No moze i tak ale Liverpool totalnie pamietam odpuścił Lige bo w sumie nawet mieli wiecej straty niż my o top4 , ale i tak mieli takie mecze gdzie łupali dużo bramek i juz bylo widać jak chce grać Liverpool , poświęcili sie na LE i tam im poszlo dobrze . Wyeliminowali nas , pozniej przeszli Borussie a w finale przegral z Sevilla ale zostawil juz po sobie jakies dobre wrazenie i kibice jak i zarząd wiedzieli ze to odpowiedni trener . Ja tutaj tego nie widze jak weszlismy w kryzys to niepotrafimy z niego wyjść dlatego wolalbym zebysmy juz grali w kratke od poczatku przyjscia Ole bo chociaz odzwierciedlało by nasz klub jak bylo za Mourinho wczesniej .
» 13 maja 2019, 09:49 #356
welllone: Brak wsparcia dla trenera który wygrywa LE, jakiś pucharek oraz zajmuje drugie miejsce w lidze.
Obraz obecnego sezonu to tylko i wyłącznie wina zarządu i decyzji jakich podjęli około rok temu.
Wszystkie kluby poza Kogutami dokonały solidnych wzmocnień. Nawet City, ukształtowany zespół dołożył kilka cegiełek. United jeden z największych, najbogatszych i najbardziej dochodowych klubów świata rozkłada nogi i dokonuje jednego transferu. Nikt Granta i Dalota nie traktował jako realne wzmocnienie na już.
Przy braku klasowego SO, PO, PS my kupujemy pomocnika o którym raczej nikt nie słyszał. Dajemy za niego fortunę. Ok w myśl zasady zostanie u nas gwiazdą. Jednak co z pozostałymi pozycjami?
Tak więc mamy managera który ze średnich zespołów jakimi bez wątpienia były i są Porto, Chelsea oraz Inter zrobił mistrzów kraju. Zrobił zespoły walczące w LM. United postanawia udzielić mu totalny brak wsparcia, po czym zwolnić robiąc z niego kozła ofiarnego. Przyczyna: bo styl, gwiazdki i media społecznościowe.
Powodzenia z takim podejściem. Nie wiem tak jak część pisząca tu, czy Ole odniesie sukces. Postawiliśmy na romantyzm. Sam na chwilę na niego się nabrałem. Moim zdaniem to tylko miało uspokoić kibiców, odwrócić uwagę od prawdziwych problemów.
Jedyne czego jestem pewny to, że Ole pościąga piłkarzy którzy chcą tu grać, którzy mają odpowiedni charakter, mentalność i podejście. Czy ulepi z nich coś wartościowego? Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tak. Jednak nie zdziwiłbym się, gdyby połowa jego transferów nie była dopięta, a on sam został zwolniony po słabszej serii w następny, sezonie.
Rok temu miałem wrażenie, że wystarczy dodać dwie czy cegiełki i można bić się o mistrza. Teraz mam wrażenie, że trzeba rozmontować połowę zespołu.
» 13 maja 2019, 09:45 #355
pOLEw: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 09:56

Zgadzam się w 100% !! Sezon wcześniej rokowaliśmy dużo lepiej, były apetyty na mistrza ale nie dokonaliśmy letnich wzmocnień. Teraz rokowania sa dużo gorsze, brak LM, trener bez nazwiska który średnio sobie radzi i wizja budowy United przez 3-4 lata by moc konkurować z City i Liverpoolem.

Co do okienka i wietrzenia to nie robiłbym sobie wielkich nadziei bo póki co obserwujemy tylko jak z klubu odchodzą DARMO najbardziej pracowici zawodnicy (Herrera i Valencia) a szrot odpowiedzialny za naszą beznadziejną sytuacje dostaje nowe umowy.

Czy jest tu ktoś kto wierzy że zmierzamy w dobrą stronę ?
» 13 maja 2019, 09:54 #354
CHRCH: "Rok temu miałem wrażenie, że wystarczy dodać dwie czy cegiełki i można bić się o mistrza. Teraz mam wrażenie, że trzeba rozmontować połowę zespołu." ale tak właśnie by było, tylko Jose nie dostał szansy tych cegiełek sprowadzić, został zwolniony i plan upadł. Część graczy, których on motywował nie ma powodu już grać a ta część, która nie chciała z nim grać nie chce grać nawet z Solskierem. Dlatego mamy obraz taki jakby nie chciał grać "cały" skład. Zwolnienie Jose to był duży błąd bo jednak większa część piłkarzy jemu ufała a tylko kilku medialniejszych nie i to tu powinno się szukać zmienników zamiast zwalniać trenera.
» 13 maja 2019, 10:56 #353
rvn10: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2019 09:42

Nie ulega wątpliwości, że mamy słabe ogniwa w kadrze ale tutaj uzupełnienie składu nic nie da. Straciliśmy Herrere który niezłe się uzupełniał z Pogbą w środku pola, teraz potrzebny jest od zaraz skrzydłowy i dodatkowy pomocnik. Defensywe czeka rewolucja, bo powiedźmy sobie szczerze z Jonsem i Smołą nic nie osiągniemy, chyba że totalny regres. Dlatego wierzę w Bailiego. Atak jest niezły ale żaden z dwójki Rash, Lukaku nie jest klasowym napastnikiem i też pozycja do wzmocnienia. Ole jak widać będzie miał dużo pracy i okienko na pewno dużo pokaże w którą stronę idzie klub. A realnie nasz trener powinien popracować min dwa lata by coś ocenić. Ale czy tak będzie się okaże.
» 13 maja 2019, 09:41 #352
wrobel1992: Lukaku na prawdę nie jest klasowym napastnikiem?? To kto nim jest?? Ilu napastników w ostatnich kilku sezonach strzeliło więcej goli?? 5??
» 13 maja 2019, 11:41 #351
rvn10: Ale daleko mu do Kane'a czy Aguero