Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Manchester United vs Arsenal. Zapowiedź 15. kolejki Premier League

» 4 grudnia 2018, 12:31 - Autor: matheo - Źródło: DevilPage.pl
Manchester United w szlagierze 15. kolejki Premier League podejmie na Old Trafford drużynę Arsenalu. Czy Czerwone Diabły nawiążą do swoich najlepszych tradycji sprzed lat i przerwą znakomitą serię Kanonierów?
Manchester United vs Arsenal. Zapowiedź 15. kolejki Premier League
» Manchester United w 15. kolejce Premier League podejmie Arsenal na Old Trafford
Ile bramek padnie w meczu Manchester United vs Arsenal?
Już dawno Arsenal przyjeżdżając do Teatru Marzeń nie był tak pewny siebie. Piłkarze Unaia Emery’ego w ostatni weekend w efektownym stylu pokonali Tottenham Hotspur 4:2 w derbach Londynu i przedłużyli serię bez porażki do 19 meczów.

Kto? Manchester United vs Arsenal
Kiedy? 5.12.2018, 21:00
Gdzie? Old Trafford
Sędzia? Andre Marriner
Transmisja? CANAL+ SPORT


W Manchesterze United nastroje są zgoła odmienne. Czerwone Diabły też śrubują serię, ale niestety taką bez zwycięstwa w Premier League. Piłkarze Jose Mourinho nie wygrali w angielskiej ekstraklasie od trzech spotkań. Po porażce z Manchesterem City (1:3) przyszły rozczarowujące remisy z Crystal Palace (0:0) i Southampton (2:2).

Manchester United w napiętym grudniowym miał punktować regularnie i zmniejszać powiększającą się stratę do TOP 4. Na czwartej pozycji w Premier League znajduje się obecnie Arsenal, a Czerwone Diabły do Kanonierów tracą już osiem punktów. Wpadka w środowym meczu, w którym można odrobić stratę do bezpośredniego rywala, będzie więc bardzo kosztowna.

Aby nie kończyć pesymistycznie, warto wspomnieć, że jeśli jest w Anglii drużyna, która wie coś o przerywaniu serii Arsenalu, to jest to właśnie Manchester United. Czerwone Diabły w październiku 2004 roku pokonały na Old Trafford rozpędzoną ekipę Kanonierów 2:0. Londyńczycy byli wówczas niepokonani w lidze od 49 spotkań. Choć obecna seria Arsenalu jest zdecydowanie mniej okazała, to miło byłoby zakończyć ją w najbliższą środę.

Sytuacja kadrowa:
Jose Mourinho przed meczem z Southampton miał duże problemy, aby zestawić linię defensywy Manchesteru United i wygląda na to, że podobnie będzie w spotkaniu z Arsenalem. Portugalski menadżer na przedmeczowej konferencji nie zdradził żadnego szczegółu na temat stanu kadrowego swojej drużyny. Mourinho wspomniał jedynie, że będzie musiał dostosować się do okoliczności. Jeśli potwierdzi się czarny scenariusz, to w szeregach Manchesteru United przeciwko Arsenalowi może zabraknąć aż ośmiu nominalnych obrońców.

W ekipie Arsenalu zawieszony za kartki jest Granit Xhaka. Unai Emery znak zapytania musi postawić także przy Mesucie Oezilu. Niemiecki pomocnik boryka się z bólem pleców i nie wiadomo, czy dojdzie do siebie przed spotkaniem na Old Trafford. Urazy w londyńskim zespole leczą także Laurent Koscielny (Achilles) i Nacho Monreal (ścięgno udowe).

Przewidywane składy:

Manchester United: De Gea – Darmian, Jones, Smalling, Dalot – Fellaini, Matić, Herrera – Martial, Lukaku, Lingard

Arsenal: Leno – Holding, Sokratis, Mustafi – Kolasinac, Guendouzi, Torreira, Bellerin – Lacazette, Ramsey – Aubameyang

Przedmeczowe wypowiedzi:
Jose Mourinho – Tak, będzie inaczej. Ale to nie ja jestem od analiz. Mam swoją opinię, ale zachowam ją dla siebie. Będzie inaczej. Bardzo trudny mecz dla nas, bo zagramy przeciwko bardzo dobrej drużynie, która jest w bardzo dobrym momencie. Nie mają nagromadzenia meczów, bo grają w Lidze Europy, a kiedy grasz w tych rozgrywkach, to zazwyczaj wykorzystujesz drugi garnitur, dajesz odpocząć piłkarzom. My musimy grać na maksimum i mamy nagromadzenie meczów. Później przychodzi taki moment jak grudzień i wiele drużyn płaci za to cenę. Żebym wyraził się jasno, to nie jest motywacja, której chcesz jako zespół, jako klub, ale rozwój świeżych piłkarzy jest dobrą drogą, szczególnie kiedy osiągasz dobre wyniki w Lidze Europy. Dla nas to bardzo trudne spotkanie, podobnie jak dla Arsenalu. Mimo naszych problemów z zawodnikami jestem przekonany, że Arsenal postrzega ten mecz jako trudny.


Unai Emery – Teraz myślę o środowym meczu w Manchesterze. Wygrana z Tottenhamem jest oczywiście bardzo ważna. Pokazaliśmy się przed naszymi kibicami i daliśmy im zwycięstwo w wyjątkowym meczu ze Spurs. Dla nas również to wyjątkowa wygrana, ale ponad wszystko to trzy punkty. Takie same trzy punkty jak w ostatnim tygodniu w Bournemouth i jakie będą do zdobycia w środę w Manchesterze.


Przedmeczowe ciekawostki:
– Dla Manchesteru United i Arsenalu będzie to już 228. bezpośrednie starcie we wszystkich rozgrywkach. Bilans meczów przemawia na korzyść Czerwonych Diabłów – 96 zwycięstw, 50 remisów i 81 porażek. Bilans bramek: 347 strzelonych i 320 straconych.

– W Premier League drużyny mierzyły się ze sobą 52 razy. Tutaj także korzystniej wypadają Czerwone Diabły: 24 wygrane, 15 remisów i 13 porażek. Bilans bramek: 75-53.

– Manchester United w meczach Premier League z Arsenalem doznał tylko trzech porażek na własnym stadionie. Ostatnia miała miejsce we wrześniu 2006 roku (0:1).

– Czerwone Diabły wygrały 14 z ostatnich 15 meczów z Arsenalem na własnym stadionie we wszystkich rozgrywkach.

– Za kadencji Jose Mourinho, Manchester United mierzył się z Arsenalem czterokrotnie. Czerwone Diabły wygrały dwukrotnie, raz zremisowały, a raz przegrały. W sezonie 2017/2018 United pod wodzą Portugalczyka zgarnęli dublet przeciwko Kanonierom – 2:1 na Old Trafford i 3:1 na Emirates Stadium.

– Najskuteczniejszym piłkarzem w drużynie Arsenalu jest Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk ma na swoim koncie 10 bramek w Premier League w tym sezonie i prowadzi w wyścigu po Złotego Buta. W United najskuteczniejszym graczem w lidze jest Anthony Martial (6 trafień).

Spotkanie Arsenal vs Manchester United rozpocznie się w środę 5 grudnia o godzinie 21:00. Mecz będzie transmitowany na CANAL+SPORT. Zapraszamy do śledzenia naszej Relacji na Żywo.

« Poprzedni news
Konferencja prasowa Mourinho przed meczem z Arsenalem
Następny news »
Smalling zagra z Arsenalem mimo kontuzji?


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (228)


koyotus: 5 obrońców i w środku Matic i Herrera. No to będzie się działo :D
» 5 grudnia 2018, 20:02 #228
OldFasion: Pierwszy raz w życiu postawiłem pieniądze na United. Czuję w kościach zwycięstwo nad Arsenalem.

A z ciekawostek Liverpool dziś po raz pierwszy od bardzo dawna wychodzi na mecz jednocześnie bez Salaha, Mane i Firmino.
» 5 grudnia 2018, 19:55 #227
dlabigt23: Oczywiscie fajnie byloby jakby wygrali ale to bedzie tylko pojedynczy mecz ktory mozemy zabłyszczeć a juz w kolejny pokazemy znow swoja marność . Tak to niestety u nas wyglada . Tutaj nie ma regularnosci i niewiem czy dobrze byloby przegrac . Oczywiscie to uczucie zawsze bedzie takie nie za dobre , bo wkoncu serce chcialoby zwyciestwa ale rozum porażki ...
» 5 grudnia 2018, 20:00 #226
RedRevolta: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 19:54

Podobno Lukaku i Pogba dzisiaj na ławce xD haha zaczynają mnie powoli wkur... te spory na lini pogba mourinho, odbija się to tylka na klubie.
» 5 grudnia 2018, 19:54 #225
Xchrisx7: Akurat jeśli chodzi o Lukaku to bardzo dobra decyzja. Obok niego powinien jeszcze usiąść Matić
» 5 grudnia 2018, 20:01 #224
uzio: Co do ciekawostek:

"Seven years ago, Sir Alex Ferguson orchestrated one of the biggest wins in Premier League history against Arsenal at Old Trafford. United won that day 8-2. But go and look at the line-up. It included De Gea, Chris Smalling, Phil Jones and Ashley Young, all still at the club and still playing a part under Mourinho.
Article continues below

And the rest of the team was hardly United at their domineering best. Jonny Evans, Tom Cleverley, Anderson, Danny Welbeck, Nani all started. Most of the team that day were the type of United player many fans never thought good enough to play regularly for the club.

But Ferguson had a special kind of alchemy, one that brought massive performances out of otherwise ordinary players on a consistent basis. He got those individuals playing above themselves. It is the exact opposite of Mourinho, who is attempting to sign world-class replacements for players on whom he has made no improvement."
» 5 grudnia 2018, 19:51 #223
ManCr7united: Dziś trzeba dac z siebie 300 procent i w końcu wygrać
» 5 grudnia 2018, 19:47 #222
MasterArsenal: Obie ekipy maja daleko do topu, ale dla mnie to najwazniejszy mecz w sezonie obok Spurs. Forma jest niewazna, ale chipsy i browarka trzeba skonsumowac.
Siadamy gleboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy.

Niech wygra lepszy (Arsenal)!
» 5 grudnia 2018, 19:27 #221
Xchrisx7: >Arsenal
>Lepszy
Pick one
» 5 grudnia 2018, 19:32 #220
MasterArsenal: To byl sarkazm, ktory zawsze tu powtarzam, ale mozesz to potraktowac jako synonim, nie zabraniam ;)
» 5 grudnia 2018, 19:35 #219
Spadkobierca: Nie wiem co robią tutaj kibice Arsenalu pełni pychy, zupełnie nie wiem. Pewnie to takie same śmieszki jak kilku naszych trolujących na fanpejdżach innych ekip. Tak samo żałosne dzieci.
» 5 grudnia 2018, 19:35 #218
MasterArsenal: To, ze na tej stronie jestem zarejesyrowany grubo ponad 1000 dni dluzej od Ciebie i pisze dosyc czesto przy starciu obu ekip w identyczny sposob pewnie nie ma znaczenia ;)
» 5 grudnia 2018, 19:39 #217
rreddevilss: Mnie United zawiodło na całej linii, ale nigdy nie będę kibicowal by przegrali, to ostatnia rzecz która mógłbym zrobić, sezon stracony to fakt top 4 odjechało bądźmy realistami, więc gramy bez presji i nie mamy nic do stracenia, to nasz spory atut
» 5 grudnia 2018, 19:07 #216
Mattias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 19:08

W ostatnim czasie na Mourinhozaura i niektórych piłkarzy zostały wylane wiadra pomyj oraz nastąpiła kumulacja pecha związana z nagromadzeniem kontuzji. Ale mam takie dziwne przeczucie że dziś los się odmieni i zobaczymy wreszcie podrażnione diabły które zmiatą Arsenal z powierzchni ziemi uciszając hejterów.
» 5 grudnia 2018, 19:07 #215
dawid27154: Plus za Muriniozaura xd
» 5 grudnia 2018, 19:31 #214
RedsFan: Fakt Ci co chcą przegranej dzisiaj mogli by opuścić tą strone i ten klub jak najszybciej. Rozumiem że ktoś nie lubi trenera i chce jego zwolnienia, ale życzyć klubowi przegranej to jakas porażka i wielkie nieporozumienie. Jak mozna tak w ogóle myśleć. Ja zawsze będę za tym by nasz klub wygrywal! Glory Glory Man United!
» 5 grudnia 2018, 18:57 #213
bastifantasti: Wierzę że 3 pkt zostają na Old Trafford.!!
Lajkujcie żeby płaczkom zamknąć usta i pokazać że nawet jak jest źle to trzeba dalej wierzyć w zwycięstwo.
» 5 grudnia 2018, 18:52 #212
wrobel1992: Uważaj, na DP wszyscy „prawdziwi kibice” oraz Ci „oświeceni” znający rozwiązanie na wszystkie kłopoty United dziś kibicują Arsenalowi...także ostrożnie! Pozdrawiam:)
» 5 grudnia 2018, 19:48 #211
tracer11: no tak, a wy prawdziwi i jedyni słuszni wolicie trwanie w patologii, gratulacje prawdziwi
» 5 grudnia 2018, 20:17 #210
wrobel1992: Ja nie mam spiny. Nie piszę, że wszystko wiem i nie przerzucam się gotowymi rozwiązaniami na prowadzenie klubu. Żadnemu kibicowi nie podoba się obecna sytuacja, ale wieczne wyrzekanie, obrażanie piłkarzy i szkoleniowca to nie jest kibicowanie...i tyle:)
» 5 grudnia 2018, 20:39 #209
bakielit: Co jeszcze w składzie robi ten ślimak szachista Matic??Koniec świata!!
» 5 grudnia 2018, 18:43 #208
atos1987: Ciekaw jestem co się będzie działo w komentarzach jak United dziś przegra.
Patrząc na naszą "formę" to niestety ale dziś widzę 3pkt dla tamtych.
ALE ALE ALE nie można zapominać że to 4senal i oni często partolą mecze na własne życzenie .
Więc dziś 33.3% wygrana nasza
33.3% remis
33.3% wygrana tamtych.

Ale ja będę brutalny i chcę dziś porażki United by w końcu coś tąpnęło w tym cyrku .
Z wielkim zaciekawieniem i bez ciśnienia usiąde i zobacze mecz.
» 5 grudnia 2018, 18:40 #207
Devil88: Moja propozycja dla tych co dzisiaj sa za Kanonierami wielcy kibice MU!odejdzcie z devilpage nie badzcie jak Moorinho ktory sam nie chce zrezygnowac, pokazcie ze macie jaja. Dla mnie jest niewazne kto jest w danym momecie trenerem dzisiaj sie liczy tylko zwyciestwo!! GG MU Pozdro dla Kumatych.
» 5 grudnia 2018, 18:33 #206
tracer11: Synek, ale to jest jedyna mozliwosc wywalenia spalonego murarza.
Slepi jestescie co Mou wyprawia z tym klubem?
3 rok i coraz gorzej.
No to widac jak wam zalezy na klubie skoro chcecie trwania w tej patologii bez konca.
A jak mowie kilka porazek to jedyna opcja bo Ed ma wywalone na wszystko oprocz przychodow.
To w takim razie wole byc tym ktory chce ostrego Mou out niz udawac wielkiego kibica MU ktoremu wisi wsio byle pan Mou mogl sobie dalej niszczyc klub.
» 5 grudnia 2018, 19:03 #205
Devil88: Synek Morinho predzej czy pozniej poleci a dzisiaj jest wazny mecz ktory musimy wygrac! Ciekawy jestem czy jak by to byl Looserpool to tez byscie chcieli zeby z nami wygrali?!
» 5 grudnia 2018, 19:35 #204
atos1987: Tu nikt nie jest a arsenalem itp a po prostu ludzie KIBICE United mają dośc patrzenia jak JM czy też zarząd sprowadzają ten klub na dno. Pisałem jakies 2-3 lata temu że boję się o United żeby nie podzieliło losu Milanu i co .. stało się.
» 5 grudnia 2018, 19:36 #203
tracer11: akurat United nie może sobie pozwolić na czekanie na twoje prędzej czy później, i tak już stracono mnóstwo czasu.
Myślisz, że łatwo będzie to nadrobić? każdy miesiąc opóźnienia w tym co nieuniknione to strata dla klubu.
Nie dla Mou tylko dla United i całej rzeszy kibiców na świecie obserwujących tą patologię która ma miejsce.
» 5 grudnia 2018, 20:05 #202
LearningtoFly: Raczej dzis przegramy, za malo argumentow stricte pilkarskich po naszej stronie. Pol obrony kontuzjowane, plus Lukaku znow bedzie przewracal sie na pilce. Jakikolwiek wynik najprawdopodobniej nie wplynie na posade Mourinhio, ktory ewentualna porazke latwo wytlumaczy kontuzjami itp. Jose niestety bedzie tutaj do momentu utraty matematycznej szansy na 4, co najpewniej nastapi na przelomie marca, totez nie ludzilbym sie na znaczne ruchy zarzadu. Zwiazek na linii Mou-Pilkarze-Zarzad juz dawno sie wypalil, szkoda bo kazdy z nich dolozyl swoja cegielke do obecnie ogladanego przez nas marazmu. Sezon w lidze raczej stracony, co najwyzej liczyc mozna na latwe losowania w pucharach i ludzic sie na jakis zryw. United-Arsenal 0-2, Lacazette, Ramsey.
» 5 grudnia 2018, 18:08 #201
jassaj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 18:03

Ja jak widzę teksty w stylu "dziś kibicuję Arsenalowi" to widzę przed oczami pryszczatego nastolatka, poszukującego atencji, który siedzi przed komputerem i myśli "czym by tu zwrócić na siebie uwagę ? Hmmm..... napiszę, że kibicuję rywalom United, wyjdę wtedy na wizjonera i to jeszcze męczennika, który jest w stanie przedłożyć własne cierpienie w imię dobra klubu". No sorry- tak to widzę, rozumiem, że niektórzy mają złudzenia, że każda kolejna porażka to jeden krok bliżej pozbycia się trenera, ale są rzeczy, które można zachować dla siebie, bo ujawniając je, nawet w dobrej woli poklasku się nie zdobędzie a tylko wyjdzie na kretyna- w tym przypadku sezonowca. Pozatym, jest to monotonne i męczące. Jak zdarta płyta, jeden chciał być oryginalny a teraz 100 powtarza ten sam tekst i potem wszyscy się dziwią, że zaczyna się gvwnoburza. To samo jest z tekstem "nie oglądam tego meczu"- męczennicy od 7 boleści, którzy chcieliby a nie mogą, kurde- nie chcesz oglądać to nie oglądaj- sam odpuściłem kilka spotkań bo wolałem wyjść gdzieś z kumplami ale nie chwalę się tym na prawo i lewo bo nie mam parcia, żeby na siłę się wyróżnić
Potem kończy się tak jak to zrobił niejaki Blau- do dzisiaj mam przed oczami tę żenadę, kiedy po 60 minutach meczu z Juve lamentował, że tego nie da się oglądać i idzie spać, wyłącza tę żenadę a po 85 minucie rzucał sucharami "chcieliśta to Mata"
Mamy wolność słowa więc każdy może pisać co chce, nawet jeżeli chce robić z siebie błazna, całe szczęście, że nie podpisujemy się tutaj z imienia i nazwiska. A może szkoda, może to zburzenie poczucia anonimowości ogarnęłoby niektórych przedstawicieli kwiatu polskiego społeczeństwa
» 5 grudnia 2018, 18:02 #200
limak0007: te komentarze o zmianie stron kibicowania, nie nazywaniem sie kibicem United sa jak wypowiedzi van gaala o procesie i filozofi. ta sama zdarta plyta, powtarzana jak mantra przez proste roboty pozbawione kreatywnosci.
Panowie troche weny tworczej :)
a moze wlasnie ludzie ktorzy cha przegranej mozna nazywac kibicami, bo zalezy im na dobru druzyny, a z mourozaurusem lepiej nie bedzie. Moze lepsza mala tragedia niz wielka katastrofa
» 5 grudnia 2018, 17:44 #199
Spadkobierca: Mi zaś przypominają te bzdurne teksty patriotów rodem z filmu "Urodzony 4. lipca". Są nudne, nie warto zwracać na nie uwagi.
» 5 grudnia 2018, 18:38 #198
Damian54321: Wygramy każdy się podjara. A puzniej remisy albo przegrana z ogorkami
» 5 grudnia 2018, 17:43 #197
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 17:32

Wlasnie wyczytalem sklady masakra.
Defence: Matteo Darmian, Chris Smalling, Phil Jones, Luke Shaw
Midfield: Nemanja Matic, Ander Herrera, Marouane Fellaini
Attack: Jesse Lingard, Romelu Lukaku, Anthony Martial
Aj sorry to przewidywany sklad. Jak by jednak to sie sprawdzilo to bym sie zalamal.
» 5 grudnia 2018, 17:31 #196
QsQs: to co Panowie. Dzisiaj 2:2 w meczu?
» 5 grudnia 2018, 15:07 #195
dlabigt23: To lepiej juz przegrac . Jesli mialby byc remis ;) remis to nam nic nie da a tylko utrzyma posade naszego trenera .
» 5 grudnia 2018, 15:41 #194
eMGieKa: Dokładnie. Jeśli juz coś ma sie wydarzyc,to najlepiej porazka. Mam nadzieje,ze nasz trenejro poleci,bo ten cyrk juz za dlugo trwa :)
» 5 grudnia 2018, 15:49 #193
LearningtoFly: To byl by dobry rezultat patrzac na rywala i nasza obecna forme :)
» 5 grudnia 2018, 18:10 #192
limak0007: chcialbym przypomniec przed dzisiejszym meczem spotkanie ktore wygralismy 8-2. porownajcie sklady jakim dysponowal Sir Alex, a jakim mourozaurus. Bo jezeli chodzi o jakosc pilkarzy specjalnie wielkiej roznicy nie ma. Zobaczymy na ile "genialnym" taktykiem jest mou i jak bardzo potrafi zmotywowac pilkarzy.
» 5 grudnia 2018, 14:01 #191
Kilerek7: Tylko tamci mieli serce i chęci do gry. Oni bali się wkurzyć SAFa ale obecni wręcz uwielbiają wkurzać Mourinho.
» 5 grudnia 2018, 14:12 #190
limak0007: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 14:20

MIeli serce i checi bo Sir Alex umial ich zmotywowac. Czy uwazasz ze jak Evra czy Vidic przychodzili do United to od dziecka byli kibicami tej druzyny? a dzisiaj w ich wypowiedziach dotyczacych klubu, mowia o United jak o swojej ukochanej druzynie. To wlasnie zasluga trenera. Mowimy o najemnikach, ale oni tez byli najemnikami, a mimo to potrafili zostawic serce a nawet pokochac ten klub, a przynajmniej isc za trenerem. Mou nie ma charyzmy. On nie kocha United, smiem twierdzic po niektorych wypowiedziach, ze nawet nie szanuje jego barw. Wiec jak pilkarze maja zaczac to robic?
Trener jest jak mozg , jak on umiera to i cale cialo
» 5 grudnia 2018, 14:18 #189
QsQs: limak otóż to, widać jak wiele znaczy dobry trener, przygotowanie taktyczne, podciagnięcie zawodników piłkarsko i mentalnie do góry. Mou niestety obniża w dół każdy z tych aspektów. Lubi przy tym żyć tematami zastępczymi, że ile on tu nie ma pucharów z innymi klubami, że ten sędzia go nie lubi, że ten dziennikarz jest zły itp.
» 5 grudnia 2018, 14:45 #188
limak0007: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 15:02

przypomnial mi sie Van Persie, tyle lat w arsenalu u wengera. Ale kiedy Sir Alex odchodzil z United, to o nim mowil jak o swoim pilkarskim ojcu, bodajze powiedzial, ze ta informacja zlamala mu serce. Oni szli za nim w ogien. przy mou to sami topielcy.

Przypomnialem sobie wywiad z mourozaurusem przed jego jednym z pierwszych meczy przeciwko Sir Alexowi. Zostal zapytany czy uwaza Szkota za wybitnego trenera. a on cos takiego: ze Ferguson jest wielki ale "the special one" jest tylko jeden na swiecie. Dzisiaj mam z tego beke, bo gosc moglby sznurowki wiazac naszemu legendarnemu trenerowi, a wtedy zabrzmialo to jakby stawial sie wyzej. Pycha i ta pycha go gubi
» 5 grudnia 2018, 14:58 #187
Walnuts: limak piękne bomby prawdy zrzucasz. Dzisiaj nikt dla prostaka nie chce walczyć, a jak cudem wygrywają z Juve, to całą zasługę przypisuje sobie, robiąc z siebie po meczu głupka. Porażek winni są tylko piłkarze, głównie Pogba. To jego metody pracy. Nowy menadżer będzie musiał długo sprzątać ten chlew.
» 5 grudnia 2018, 15:26 #186
QsQs: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 14:04

Znalazłem zakład na jednej z firm bukmacherskich, że Lukaku odda strzał na bramkę, który wyjdzie na aut. Płacą 7 do 1. Przecież ten buk robi sobie jawnie z gościa jaja. 5/2 płacą za wywrócenie się Lukaku na piłce a 33/1, że będzie miał asystę przy golu dla Arsenalu.
» 5 grudnia 2018, 13:59 #185
Xchrisx7: Welbeck to akurat chyba podpisał pakt z diabłem :D z nie wiem czy widziałeś jego kompilacje zagrań (kiksów) po których padały bramki/miał asysty. Jeśli nie to łap: youtu.be/F_ll92cXxOA

Po prostu niesamowite :D
» 5 grudnia 2018, 14:02 #184
QsQs: Welbi lubi się przewracać. Ciekawe co ma na to wpływ. Czy coś z błędnikiem czy coś innego.
» 5 grudnia 2018, 14:04 #183
Xchrisx7: To jest wszystko przemyślane ;) każdy ruch, oddech, mrugnięcie jest dokładnie obliczone. Piłkarz z przyszłości
» 5 grudnia 2018, 14:06 #182
NoLogo: Krytykowanie tęczowych barw też w oczy razi? Oby tylko z takiego powodu, żeby uniknąć sytuacji kiedy jakaś przewrażliwiona "osoba" nie narobiła syfu osobom odpowiedzialnym za stronę i mam nadzieję że będą kasowane ewentualne wpisy pochwalające tęczową politykę klubu. Jak trzymać standard to w obie strony.
» 5 grudnia 2018, 13:14 #181
limak0007: Moderator oburzyl sie, gdu zasugerowalem jego powiazania z walentosem na zasadzie relacji partnerskich. Jezeli jest facetem podchodzi to pod rasizm.... gdybym zasugerowal ze Joanna Krupa moze byc jego dziewczyna, rowniez poczulby sie urazony i zasugerowal iz kolejna tego typu uwaga zakonczy sie banem?
» 5 grudnia 2018, 13:21 #180
ax1d: limak, widzę, że oprócz psychoanalizy próbujesz się też w innych teoriach :D
Teraz wytłumacz nam tu pięknie z łaski swojej, jak rzekoma orientacja seksualna ma się do kwestii rasy, żeby mówić o "rasizmie" :D

NoLogo, krytykowanie tęczowych barw w oczy nie razi, ale dalsze komentarze typu "idź zrób pałę swojemu chłopakowi" już tak.
» 5 grudnia 2018, 13:23 #179
NoLogo: Personalne wycieczki w stronę użytkowników można sobie darować, ja powyżej piszę odnośnie klubu, rozgranicz takie rzeczy.
» 5 grudnia 2018, 13:26 #178
ax1d: NoLogo, w żadne obie strony, bo formy akceptacji, jak na przykład ta, którą obecnie promują kluby z EPL, nigdy nie są równe formom nienawiści/poniżania.
Jeśli napiszesz do mnie, że jestem ch$%em, to nie będę trzymał wobec takiej wypowiedzi tego samego standardu jak wówczas, kiedy napiszesz do mnie, że jestem mądry. Rozumiesz?
» 5 grudnia 2018, 13:26 #177
Xchrisx7: Nuda w pracy, przyjemnie się was czyta panowie/panie/inne podpłcie :D
» 5 grudnia 2018, 13:29 #176
limak0007: tu chodzi o ogolna tolerancje, nie tylko rasizm. zle dobralem slowa, racja
» 5 grudnia 2018, 13:30 #175
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 13:32

Żebym napisał do Ciebie w 1 czy 2 sposób to musisz sobie zapracować.
Kluby promują ale i masa ludzi nie zgadza się z nimi i robi to w spokojny sposób, np. ten wpis, nie ma tu nic o nienawiści i w takich przypadkach mam nadzieję na to "w obie strony" a skrajności z tej czy tamtej strony jak najbardziej trzeba tępić.
» 5 grudnia 2018, 13:31 #174
ax1d: No widzisz, i jakoś ten wpis - zachowany w granicach kultury, bez poniżania kogokolwiek - jakoś wisi. Więc nie chodzi o samą krytykę czegokolwiek, tylko o przekraczanie norm przyzwoitości i kultury.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem Twoje wątpliwości.
» 5 grudnia 2018, 13:35 #173
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 13:56

No i spoko, tylko, że nie zniknął ten koment któregoś inteligenta o robieniu loda co wspomniałeś, tylko całość, która granic nie przekraczała, a to już zaleciało wybiórczą cenzurą. Wiesz, w stylu - tęczowi mogą krytykować i wymagać tolerancji ale już tego samego nie muszą okazywać wobec innych poglądów.
Ale luz niech będzie, że to prewencyjne działanie wobec skrajnych oszołomów.
» 5 grudnia 2018, 13:55 #172
ax1d: Takie było założenie - zwłaszcza że komentarz o robieniu pały pochodził od tej samej osoby, która napisała pierwszy komentarz w tej sprawie, więc intencje były jasne.

Poza tym "tęczowi" nie krytykują nikogo, kto nie krytykuje ich, o ile wiem. Akcja jest wyrazem akceptacji dla takich ludzi i ich orientacji seksualnej - niech żyją, jak im najlepiej, dopóki nie krzywdzą przy tym innych. Jej założeniem jest to, żeby nie krytykować ani nie atakować ludzi wyłącznie za to, z kim spędzają czas w sypialni albo kogo trzymają za rękę. Nie jest "promowaniem homoseksualizmu", bo to nie jest coś, co idziesz sobie kupić do Lidla ;) Orientacja seksualna to nie "pogląd". Tak jak kolor skóry to nie "pogląd".
Ktoś kiedyś ładnie powiedział "Żyj i daj żyć innym". Dopóki żaden gej nie złapał Cię za tyłek, po prostu daj im spokój. A jak jakiś Cię nawet złapie, to nie odnoś tego do każdego geja, tylko do konkretnej osoby, tak jak nie twierdzisz (mam nadzieję), że "rudzi" nie umieją jeździć autem, a "łysi" i ludzie o imieniu "Zenon" to złodzieje. Tyle :)
» 5 grudnia 2018, 14:16 #171
atos1987: No sory ale ja nie akceptuję homo. Dlatego boli mnie że mój ukochany klub promuje środowiska homoseksualne.
» 5 grudnia 2018, 14:24 #170
NoLogo: Rudzi to duszy nie mają, ignorancie! :)
» 5 grudnia 2018, 14:34 #169
Damian54321: Dzisiaj ich rozjedziemy
» 5 grudnia 2018, 12:25 #168
Xchrisx7: Widzę liczba kryptokibiców Arsenalu przekracza tutaj faktyczną liczbę kibiców Man United. Zachwycacie się nimi aż brak słów... będzie jak zawsze - all hat and no cattle.
Z tego najbardziej znani są w Anglii.
» 5 grudnia 2018, 11:18 #167
limak0007: nie wszyscy okazuja brak szacunku do silniejszego na obecna chwile rywala, tylko dlatego ze to przeciwna druzyna. Nie kazdy jest psychofanem. To jak z kibicami i kibolami, jedni przyjda spiewac na meczu inni wezma maczete
» 5 grudnia 2018, 11:31 #166
Xchrisx7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 11:37

Co ty w ogóle ze sobą porównujesz człowieku... To, że nigdy nie powiem dobrego słowa na twój 4rsenal, City czy Liverpool nie znaczy, że w wolnych chwilach biegam z maczetą po północnym Londynie. Powiedz to jakiemukolwiek kibicowi United - wyśmieje cię w twarz.

Na zawsze w naszym cieniu!
» 5 grudnia 2018, 11:35 #165
limak0007: chyba nie zrozumiales... ja podaje tylko skrajnosci w kibicowaniu jako przyklad. tak jak mozna obrazac przeciwnika, ale tez docenic jego klase mimo rywalizacji.
» 5 grudnia 2018, 11:43 #164
GoGoManU25: Wystarczy trochę pokory i obiektywizmu,nikt tu nie jest kryptofanem.
Mam krzyczeć,że pozamiatamy arsenal Felą? Czy może Pogba zrobi takiego daba,że emery się zleje w gacie? Czy może Lukaku potknie się o swoje korzenie i połowa drużyny Arsenalu dostanie zawału? Ogarnij się typie jesteśmy w czarnej dupie.
» 5 grudnia 2018, 11:48 #163
Xchrisx7: Docenić klasę to ja mogę Realu, Barcelony, Bayernu czy też Juventusu.
Ale nie odwiecznemu rywalowi który co rok gra to samo i co roku kończy w tym samym miejscu (4) albo gorzej.
Szczególnie patrząc na wszystko z historycznego punktu widzenia, 4rsenal jest w mojej hierarchii szacunku mniej więcej na tej samej pozycji co Liverpool. Tyle, że Liverpool wygrał w swojej historii dużo więcej niż big mouth london club.
» 5 grudnia 2018, 11:48 #162
Xchrisx7: @gogomanu25

To gdzie MY aktualnie się znajdujemy jest mi bardzo dobrze znane i nie ma nic wspólnego z tą dyskusją.
» 5 grudnia 2018, 11:50 #161
dlabigt23: Niektórzy chyba zapomnieli ze Arsenal juz nie prowadzi Wenger . Obyscie sie nie zdziwili.jak nie pierd**** w tym meczu i bedzie jak z City . Tamten Arsenal to juz przeszłość . Teraz gryzą trawe , walczą . Napewno Emery bedzie chcial przerwac tą złą passe Arsenalu i zmotywuje odpowiednio swoich zawodników . Dzisiaj w skladzie znow zobaczymy zapewne Fellainiego , Maticia moze Pogbe albo Herrere wiec napewno latwo nam nie bedzie i znow bedzie kopanie sie po czole a sam Pogba nic nie ugra majac z przodu Lukaku i Lingarda...
» 5 grudnia 2018, 10:56 #160
limak0007: Arsenal jest swietnym przykladem tego, jaki wplyw na druzyne ma trener. Ale beda tu dalej tacy ktorzy twierdza ze to glownie wina pilkarzy, zarzadu i kazdego innego, tylko nie mourozaurusa
» 5 grudnia 2018, 11:02 #159
Xchrisx7: Wielki mi arsenal. Skazani na sukces pod wodzą Sir Emeryego.
Proszę Cię... Te przegrywy i tak niczego więcej nie osiągną jak czwarte miejsce i co 2-3 lata puchar ligi ewentualnie puchar Anglii.
Zreszta, Jeszcze nie tak dawno za Wengera do wiosny tez potrafili być pierwsi/drudzy w tabeli, grać ładną piłkę a potem wychodziło jak zawsze.
» 5 grudnia 2018, 11:09 #158
limak0007: typowa pycha kibica United. Tylko nie wiem czy widzisz, ale na obecna chwile to my jestesmy na tej samem pozycji co wysmiewany arsenal sprzed kilku lat.... to my walczymy o puchary myszki miki i awans do top4....
Te "przegrywy" nie maja ujemnego bilansu bramkowego po 14 kolejkach....
» 5 grudnia 2018, 11:14 #157
Sideswipe: a ja bym się z nich śmiał nawet gdybyśmy spadli do league two. Tak samo z liverpoolu i innych potęg, ale wy możecie lizać im tyłki dalej, pozdro.
» 5 grudnia 2018, 11:26 #156
limak0007: sercem za United, rozum za arsenalem.
» 5 grudnia 2018, 09:35 #155
OldFasion: United już wielokrotnie udowadniał, że potrafi zmobilizować się na mecz z silnym rywalem. Być może dziś będzie podobnie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że poziom gry i liczba punktów United jest zdecydowanie za niska w stosunku do potencjału drużyny.

A Arsenal? Grają coraz lepiej, widać że lecą ostatnio na entuzjazmie. Czytając jednak komentarze fanów Arsenalu mocno mnie dziwi, że niektórzy odlecieli w kosmos i zaczynają patrzeć, jak punktuje City żeby ich przeskoczyć i wywalczyć mistrzostwo. Szaleństwo. Umówmy się. Arsenal kadrowo jest najsłabszym zespołem z top6. W każdej formacji, może poza atakiem.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że obecnie Arsenal ma więcej punktów niż wskazuje na to potencjał tej drużyny i dużym sukcesem będzie załapanie się do top4. Mówienie o rywalizacji Arsenalu z City w tym sezonie to są majaki i mrzonki.
A w związku z tym, że nie lubię bezpodstawnego chełpienia się z chęcią bym przyjął dziś wynik który sprowadzi kibiców Arsenalu z powrotem na ziemię.
» 5 grudnia 2018, 09:09 #154
GoGoManU25: Zgadzam się w pełni jeśli chodzi o rywalizację z City. Tak samo mozna powiedzieć o nas,Chelsea,Spurs i o Liverpoolu. Każdy w obecnym sezonie nie ma szans z Obywatelami. Natomiast stwierdzenie,że arsenal ma najsłabsza kadrę w top6 = XD. Odlatujesz coraz bardziej kolego Fashion. Arsenal ma zabójczy atak,drugi w lidze a Ty mowisz jakby grał tam Sturridge i Carrol. Gra kanonierow cieszy oko. Bodajże 19 mecz z rzędu bez porażki a Ty bredzisz,że „jadą na entuzjaźmie” :D Jesteś bardzo zabawnym i równie zakompleksionym kibicem Liverpoolu. Jestem ciekaw Twojej opinii po odpadnięciu z LE. Nie pozdrawiam za brak obiektywizmu.
» 5 grudnia 2018, 10:01 #153
GoGoManU25: Aż z ciekawości przejrzałem stronę kanonierów. Nie dość,że zakompleksiony frustrat z ciebie to do tego kłamczuch! :) 9/10 wpisów „ostrożny optymista”,”remis byłby dobrym wynikiem” „na ot nigdy nam nie idzie”. Znalazłem jeden komentarz z zuchwałym stwierdzeniem,że nas „rozjadąâ€. Jeśli jesteś takim człowiekiem w realu jak w internecie,to mogę się założyć,że nie masz znajomych.
» 5 grudnia 2018, 10:15 #152
OldFasion: "Arsenal ma zabójczy atak,drugi w lidze"
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Napisałem przecież: "Arsenal kadrowo jest najsłabszym zespołem z top6. W każdej formacji, może poza atakiem."
Atak Arsenal ma na poziomie reszty drużyn top6, ale bramkarz, blok obronny i pomoc jest w mojej ocenie słabsza niż u konkurencji.
» 5 grudnia 2018, 10:17 #151
Tymczasowo: Torreira z Xhaka zdominowali środek Liverpoolu i Tottenhamu bez najmniejszego problemu. Z Chelsea i City ta dwójka nie grała od pierwszej minuty, więc z ocenianiem, że środek jest najsłabszy bym poczekał. Obrona rzeczywiście była fatalna, ale odkąd zaczęli grać na 3 z tyłu to sytuacja wygląda odmiennie i Tottenham strzelił dwie bramki tylko i wyłącznie po błędach sędziego.
» 5 grudnia 2018, 10:26 #150
OldFasion: Zgadzam się, że w pojedynkach z Liverpoolem i Tottenhamem druga linia Arsenalu wyglądała bardzo dobrze. Są jednak mecze, w których gra pomocników wyglądała bardzo słabo i patrząc na wszystkie kolejki tego sezonu ocena pomocy Arsenalu jako całości wypada na tle konkurencji bardzo słabo. Wyróżnia się Torreira a reszta słabo i mocno w kratkę.
O obronie, która jest dziurawa i bramkarzu, który za często wpuszcza strzały do wyjęcia nie będę się rozpisywał.
» 5 grudnia 2018, 10:34 #149
Tymczasowo: Leno, który w Premier League popełnił jeden błąd, który poskutkował bramka? Z Wolves uratował remis, z LFC wygrywał pojedynki z Van Dijkiem i był mocnym punktem, z Watfordem uratował wygrana. Chyba nie oglądasz meczów Arsenalu.
» 5 grudnia 2018, 10:45 #148
OldFasion: Leno broni sporo strzałów, przy takiej obronie to naturalna sprawa, ale też popełnia dość proste błędy.
Pierwsze z brzegu:
[link usunięty]
6:40 bramka dla Liverpoolu. Wybił przed siebie zamiast do boku.

[link usunięty]
3:50 bramka dla Tottenhamu. Dostał piłkę "w krótki słupek" i nie dał rady. Każdy dobry bramkarz powinien taką piłkę choćby sparować na rzut rożny.

Takich przykładów można podać więcej. To nie jest bramkarz, który obecnie gra na poziomie pozostałych bramkarzy klubów top4.
» 5 grudnia 2018, 10:59 #147
Diablo2018: 1-3

I nie pisze tego by wywołać fale hejtu. Po prostu na dzień dzisiejszy jesteśmy na dwóch, różnych światach, w Arsenalu nowe życie, nowa miotła a u nas?? Trener który zatrzymał się w 2010 roku, polowa drużyny jest na poziomu Stoke, zacofany pseudo dyrektor który uważa że mamy najlepszy skład na świecie (o f*ck!!)... Tu nawet nie ma nadziei na lepsze jutro.
» 5 grudnia 2018, 08:41 #146
klb9k: Zapewne wygramy ten i jak kolejne z 2 mecze a potem znowu przyjdzie seria remisów przeplatana porażkami. Ten sezon to jakaś chora sinusoida.
» 5 grudnia 2018, 08:38 #145
frankokimono: Tego właśnie się obawiam, zwycięstwo oczywiście będzie cieszyć, ale niestety przedłuży pobyt Mou w utd
» 5 grudnia 2018, 12:31 #144
Damian54321: Dziś będzie 8:2
» 5 grudnia 2018, 07:39 #143
dawid27154: Chelsea podpisuje nową umowę z Azpilicueta. Jeden z najlepszych obrońców ostatnich lat w Chelsea ale i również całej ligi. Jeden z najbardziej oddanych i poświęcających się zawodników, 6 letni staż w klubie wielokrotny kapitan, pracując jak wół dla drużyny dorzucając do tego umiejętności, podpisuje umowe na 150 tyś tygodniowo... Taka ciekawostka.
» 5 grudnia 2018, 01:15 #142
bastifantasti: To przecież Young ma bardzo podobna tygodniowke. O co chodzi? Nasz cudowny Jang wspaniałe gubi krycie, wrzutki to po prostu lepiej żeby oddać piłkę rywalom i spróbować ją znowu przejąć niż miałby wrzucać. Więc chyba wszystko w naszym klubie jest okay, nie?
» 5 grudnia 2018, 07:21 #141
dawid27154: No właśnie o to chodzi o czym sam napisałeś. U nas byle gracz który kopie się po czole czy jest wychowankiem czy jeszcze z innych powodów dostaje takie pieniądze na tydzień na start lub po jednym dwóch niezłych sezonach. W innych klubach z czołówki na to trzeba pracować latami. Smutne to.
» 5 grudnia 2018, 08:22 #140
Me89v2: Skoro cezar ma 150 to young powinien mieć Max 100 jak nie mniej. Tyczy się to też innych naszych. W piłce podstawą powinna być mniejsza a duże bonusy za jakość. Mówię ogólnie
» 5 grudnia 2018, 09:11 #139
PanEdek: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 00:54

Witam wszystkich fanów United!

W ostatnich dniach moje biuro odwiedzili wyjatkowi goście. Panowie Glazerowie. Przylecieli by trochę powęszyć... zdałem im więc raport na temat aktualnej sytuacji finansowej klubu. Wyrazili zadowolenie. Poinformowałem ich równie o awansie naszej wspaniałej drużyny do fazy pucharowej Ligi Mistrzow który udało się wywalczyć bez większych problemów i w efektownym stylu. Oznajmili iż nie śledzą tego typu wydarzeń sportowych aczkolwiek cieszy ich zastrzyk gotówki z praw telewizyjnych itp. który Manchester United uzyska dzięki grze w najbardziej prestiżowych rozgrywkach. Zarzekali się że nie mają zamiaru sprzedawać klubu Arabom wbrew temu co piszą media. Na koniec strzeliliśmy sobie... partyjkę w golfa i odlecieli.

Pozdrawiam [Ed Woodward]
» 5 grudnia 2018, 00:52 #138
FetraiNarrator: Mówiłeś im że jesteś rakiem United i jednym z kilku przez którego kibice nie mogą spać po nocach? Że znasz sie na transferach jak górnik na lotnictwie?
» 5 grudnia 2018, 02:21 #137
Walnuts: Początek grudnia i 19pkt straty do lidera. Takiego pośmiewiska nie było za czasów Moyesa i Van Gaala.

Niech wartość klubu dalej spada, bo sportowo nikogo to nie obchodzi.
» 5 grudnia 2018, 00:09 #136
DjTED: 16 pkt * Bedzie chłodna zima. - 20 sie zapowiada do konca roku
» 5 grudnia 2018, 00:15 #135
Walnuts: Nie wiem czemu dopisujesz 3pkt za wygraną z Arsenalem. City ma w tej chwili 19 punktów. A jutro prawdopodobnie koguty pocisną świętych i przy remisie w najlepszym wypadku Manchesteru, zrobi się 10pkt do 4 miejsca.
» 5 grudnia 2018, 00:24 #134
Dejfmi: A ile pkt za czasów Moyesa i Van Gaala miał lider na tym etapie rozgrywek?
» 5 grudnia 2018, 07:07 #133
Walnuts: 3 sezony miał na zbliżenie się do czołówki, a jest tylko gorzej. Z fanatykami Mourinho nie ma sensu dyskutować.
» 5 grudnia 2018, 13:40 #132
ruffnecky: forum jest od tego aby dyskutować, jak nie chcesz czy nie potrafisz to nie ubieraj tego w słowa ;)
» 5 grudnia 2018, 19:42 #131
reggieynot: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.12.2018 00:03

Jutro wystawiłbym taki skład: (tylko co ja tam mogę :)

1-4-3-3
Bramka: DDG
Obrona: Young - Bailly - Jones - Shaw
Pomoc: Herrera - Fred - Pogba
Atak: Mata - Rashford - Martial

Ewentualne zmiany: Valencia za Younga, "Mop" za Freda, Lukaku za kogoś z przodu.

Matić może powinien odpocząć, żeby odzyskać starą, dobrą formę.

Co uważacie? Jakieś korekty?
» 5 grudnia 2018, 00:02 #130
Advm: Young kartki a Jones połamany. Zalecam czytać newsy lub oglądać mecze ;)
» 5 grudnia 2018, 01:48 #129
DaroMistrz5: Young tak. A Jones był na jakiś badaniach. Nie wiadomo czy polamany czy mu się paznokiec zadarl
» 5 grudnia 2018, 02:28 #128
Advm: U tego chłopa każda, nawet najmniejsza kontuzja, ma skutki jak złamanie, więc nie ma o czym dyskutować :p
» 5 grudnia 2018, 10:34 #127
rvn10: Włos się na głowie jeży jak czytam niektóre komentarze..Kibicować Arsenalowi żeby wygrał mecz..Jutro wspieramy nasz klub czyli Man United, 3pkt są potrzebne, a Mou i tak poleci.
» 4 grudnia 2018, 23:10 #126
69eyes: Do czego ci są potrzebne te 3 pkt? Ten klub w tym sezonie już o nic nie walczy, 19 pkt straty do lidera, 8 do top4. Sezon się skończył, dobranoc. Z taką grą można walczyć co najwyżej z Evertonem o LE. Została tylko chłosta w 1/8 LM i tu nie ma znaczenia kogo się wylosuje. Lepiej, żeby nowy manager w następnym sezonie mógł się skupić wyłącznie na Premier League i odbudowie drużyny bez konieczności odbywania czwartkowych wojaży po zadupiach Europy.
» 5 grudnia 2018, 01:13 #125
LowcaBramek: Tak tylko Mourinho powinien zostac wywalony jak najszybciej. A pojedyncze zwyciestwa oddalaja od tego. Przegrana z Arsenalem, remis z Fulham i banki typu 4-1 od Liverpoolu. Ciekawe czy taki zestaw sprawilby ze pozegnamy dziada
» 5 grudnia 2018, 06:27 #124
BajtiMU: 14 kolejek za nami,nawet nie pół sezonu a juz stwierdzenie,ze o nic nie gramy i,ze sezon dla Nas jest skończony.. aż dosłownie brak słów,naprawdę.


Podziwiam Cię Walentos,ze masz wciąż siły aby dyskutować z tymi kibicami tak zawzięcie.Przecież to nawet nie chce się w komentarze juz wchodzić na tej stronie a co dopiero komuś takim odpowiadać i drążyć temat.
» 5 grudnia 2018, 08:16 #123
slasher: Z przykrością przyznam, że licze na to że przegramy ten mecz. Ten i wszystkie kolejne pod wodzą Murinho. Niestety tylko w ten sposób uda nam się pozbyć zadufanego, gadającego głupoty portugalczyka.
» 4 grudnia 2018, 22:55 #122
BartkoGGMU: Jutro wszyscy prawdziwi fani United powinni przywdziać barwy Arsenalu i kibicować kanonierom, bo ich zwycięstwo przybliży nas do wywalenia zgreda.
Come on the Gunners!
» 4 grudnia 2018, 22:35 #121
Gale: Niech wyleci po sezonie to będzie można wyciągnać jakiegoś trenera na spokojnie, jak wyleci teraz to weźmiemy kogoś pochopnie i znowu trzy lata w plecy.
» 4 grudnia 2018, 22:36 #120
BartkoGGMU: Wystarczy go wywalić i dac zespół Carrickowi do końca sezonu. Gorzej niż z siwym nie Będzie.
» 4 grudnia 2018, 22:37 #119
mateo444: ,,przywdziać barwy Arsenalu'' ?!
Może jeszcze w bitwie o Anglię ubierzesz koszulkę liverpoolu ?
» 4 grudnia 2018, 22:39 #118
czesiu2018: możemy np wygrać i wywalić go? ale co potem? zero stabilizacji...przegrać z Arsenalem? boże do czego, to doszło...jutro ich jedziemy!!
» 4 grudnia 2018, 22:43 #117
BartkoGGMU: W tej chwili hasło „Bitwa o Anglię” kiedy jedna z drużyn w tym starciu to Manchester United, jest niepoważne.
» 4 grudnia 2018, 22:46 #116
mateo444: To prawda :D liverpool niedługo będzie grał w lidze europy
» 4 grudnia 2018, 22:48 #115
rvn10: Mów za siebie "kibicu" MU.
» 4 grudnia 2018, 23:11 #114
DevoMartinez: Serio wstyd mi, ze takie matoły "kibicują" temu samemu klubowi co ja...
» 5 grudnia 2018, 01:00 #113
eMGieKa: @Devo nie obrażaj innych,każdy moze mieć swoje zdanie. Sam jestem za tym,zeby ten mecz przegrac. Tym bardziej ,ze ta porazka moze dac długo wyczekiwany efekt wywalenia naszego trenerzyny. :D
» 5 grudnia 2018, 05:45 #112
DevoMartinez: Napisałem bardzo delikatnie jakie jest moje zdanie na temat ludzi zyczacych Utd przegranej i mówiacych o zakładaniu koszulek rywala.
» 5 grudnia 2018, 07:32 #111
Wirus: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 22:34

Przy obecnej naszej formie i formie Arsenalu, to jutro czuje, że max to remis możemy ugrać. Jesteśmy w tej chwili średniakami w lidze. Nie umiemy wygrać z Southampton czy z Crystal Palace. Jutro będzie dzień prawdy czy mamy jeszcze realne szanse na TOP 4, czy już koniec marzeń o LM. Jestem sercem zawsze za United, więc będę wierzył do końca
» 4 grudnia 2018, 22:33 #110
czesiu2018: ...koszmar...jak City wyrzuca z LM, to skoczy się Guardiola i ucieknie, wtedy zoze bedzie błyszał i zdobedziemy mistrza...klepia tak, że szkoda gadać;/ zawsze liga Angielska była wyrównana, a teraz takie coś;/ masakra.
» 4 grudnia 2018, 22:21 #109
mateo444: Premier League nie była wyrównana, bo przeważnie to My każdego laliśmy :D Mamy 13 mistrzostw w PL a druga Chelsea ma ich 5. To jest przepaść
» 4 grudnia 2018, 22:35 #108
Widziwoj: Jak wywala City z Ligi Mistrzów ( w co nie za bardzo wierzę ), to najwyżej na jeden sezon. Pep nie odejdzie, bo wiąże go kontrakt. Za to będzie miał wolne środki tygodnia, wypoczęta kadrę, która zamiast po 4-0, będzie rozjeżdżac na krajowym podwórku swoich rywali po 6-0 i więcej. United wcale więc to nie pomoże, a wręcz zaszkodzi
» 4 grudnia 2018, 23:09 #107
Devil88: Brighton w dziesiatke u siebie 3:0 cisnie crystal! A my marne 0:0 ugralismy.....
» 4 grudnia 2018, 21:52 #106
maticr7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 21:49

Mahrez chciał zrobić Berba-spina pod linią końcową,ale troche mu nie wyszło.xd Ale farciarsko wyszło,że dostał wolnego.
» 4 grudnia 2018, 21:47 #105
BartkoGGMU: Raczej jesteś w błędzie, bo chciał zrobić McGeady Spina i to mu wyszlo
» 4 grudnia 2018, 22:27 #104
primasort: Ale cisza,ostatni komentarz o 20.58 wszyscy city chyba oglądają
» 4 grudnia 2018, 21:44 #103
Widziwoj: Od szybkiej gry City fani United przyzwyczajeni do czlapania swoich ulubieńców dostają oczopląsow, to i o pisanie na dp jest trudno
» 4 grudnia 2018, 21:50 #102
RedsFan: Standardowo wyjdziemy powoli w mecz, a oni od pierwszych minut beda chcieli narzucic pressing. Jak to im wyjdzie i strzela to będziemy gonić wynik, z wrzutkami na ich pole karne.
» 4 grudnia 2018, 20:58 #101
Hoodys: Licze że nie będzie pamiętnej powtórki 3-0 do 20 minuty za LvG. Jedyny chyba mecz Diabłów jaki wyłączyłem po 25 minutach meczu
» 4 grudnia 2018, 21:49 #100
kckMU: To było na Emirates na szczęście. Jedno z kilku najlepszych spotkań Arsenalu na nowym stadionie. Sądziłem, że pójdą po rewanż za 8-2, ale spuścili z tonu jak to często za papcia bywało.
» 4 grudnia 2018, 22:26 #99
BartkoGGMU: Ja mam nadzieje ze dostaniemy piątkę i siwy zgred odejdzie
» 4 grudnia 2018, 22:27 #98
koyotus: Tak bardzo, jak uwielbiam oglądać mecze United, nawet jak forma nie jest najwyższa, tak robie postanowienie, że jeśli w wyjściowej jedenastce będzie jednocześnie Matic, Fellaini i McTominay, to meczu oglądał nie będę ;p
» 4 grudnia 2018, 20:08 #97
rvn10: Może was zaskoczenie ale United jutro wygra z Arsenalem. Kanonierzy moim zdaniem będą zbyt pewni siebie i to ich zgubi na Old Trafford:)
» 4 grudnia 2018, 19:48 #96
Spadkobierca: Każdy na nas wychodzi pewny siebie.
» 4 grudnia 2018, 19:58 #95
dev13: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 19:41

Przegramy z Arsenalem i Mourinho zostanie zwolniony nie ma co czekac siegnelismy dna stalismy sie przecietniakiem PL i sredniakiem europejskim.Dosc tej blazenady. Mourinho won z klubu a Ed won od transferow dawaj tylko gotowke na zakupy inaczej sknczysz w smole ;)
» 4 grudnia 2018, 19:41 #94
OldFasion: Arsenal wygrał w ten weekend pierwszy mecz z zespołem top 6 od niepamiętnych czasów i kibicom odbija sodówka. Okazuje się, że dla kibiców Arsenalu remis na OT będzie klęską Arsenalu.
» 4 grudnia 2018, 19:17 #93
Tymczasowo: Kibic Liverpoolu na stronie Manchesteru United, który wszędzie próbuje wbić szpilę w Arsenal. Ty nawet tu nie dyskutujesz o United lub rywalizacji United z Liverpoolem tylko cisniesz Arsenal. Wracaj do swoich i idealizuj słabiutkiego Fabinho nie potrafiąc przyznać, że Torreira zamiata typa jak chce pomimo tego, że przeszedł z mniejszego klubu. To, że za Wengera Arsenal nie miał mentalności w ważnych meczach to nie znaczy, że będzie tak zawsze. United jest kompletnie bez formy z wielkimi problemami w obronie. Tak, remis będzie rozczarowujący nawet pomimo tego, że Arsenal ostatni raz na Old Trafford wygrał w 2006 roku. Rozumiem, że Liverpool pierwszy raz od początku istnienia PL ma szansę ja wygrać, ale nie każdy podnieca się drugim miejsce. Gdyby Arsenal jarala stagnacja to Weneger nadal byłby w klubie. To się teraz dzieje z United i życzę im jak najszybszej zmiany trenera.
» 4 grudnia 2018, 19:47 #92
Spadkobierca: Remis i porażka będą rozczarowaniem, ponieważ nasz klub nie jest w tej chwili klubem z czołówki. Mamy kryzys ciągnący się od zarządu po piłkarzy i tylko brak kasy może wpłynąć na decyzje kogokolwiek. Kasa się skończy, brak europejskich pucharów skończy się fatalnie.
» 4 grudnia 2018, 20:00 #91
OldFasion: Tymczasowo.
"Ty nawet tu nie dyskutujesz o United lub rywalizacji United z Liverpoolem tylko cisniesz Arsenal."
Nieprawda.

" Wracaj do swoich i idealizuj słabiutkiego Fabinho nie potrafiąc przyznać, że Torreira zamiata typa jak chce pomimo tego, że przeszedł z mniejszego klubu."
Mijasz się z prawdą, bo przyznałem ostatnio, że Torreira lepiej wygląda w tym sezonie o Fabinho.

"United jest kompletnie bez formy z wielkimi problemami w obronie. Tak, remis będzie rozczarowujący nawet pomimo tego, że Arsenal ostatni raz na Old Trafford wygrał w 2006 roku."
Mam inne zdanie na ten temat.

"Rozumiem, że Liverpool pierwszy raz od początku istnienia PL ma szansę ja wygrać"
Brak podstawowej wiedzy z Twojej strony.

"ale nie każdy podnieca się drugim miejscem."
To prawda. Kibice Arsenalu są w ekstazie z powodu czwartego miejsca.

"To się teraz dzieje z United i życzę im jak najszybszej zmiany trenera."
Łaskawiec.
» 4 grudnia 2018, 20:01 #90
jassaj: Kibic Arsenalu kłócący się z kibicem Liverpoolu na stronie Manchesteru United.... Wy to już żadnej godności nie macie
» 4 grudnia 2018, 20:01 #89
kckMU: Szczerze to wolę ich niż prawdziwych kibiców Man United:

zapodaj.net/edcf1138d031b.jpg.html

W którym kierunku idzie nasza strona?
» 4 grudnia 2018, 20:04 #88
jassaj: kckMU- no ale ten co go wywołałeś to tablicy to troll i to nawet mało inteligentny, bo tekstami, że spadniemy z ligi obnaża się i swoją małą błyskotliwość. Trolling jest dobry wtedy, kiedy jest subtelny, kiedy wkurzasz ludzi a oni się nabierają i nie mają żadnych podejrzeń. Ten tutaj (swoją drogą przed chwilą przemknął mi gdzieś wpis o Pogonii ale nie będę szukał, żeby sprawdzić kto to, więc dodatkowa gwarancja, że odnoszę się do "zjawiska" a nie konkretnej osoby bo jej nie lubie) nawet pomysłu nie ma na dobrego "baita" i jęczy żeby pojęczeć. Nie zdziwiłbym się jakby to był kolejny odpad z jakiejś innej strony, bo nasze szczęscie w nieszczęsciu polega na tym, że jesteśmy chyba największym forum i tego typu "błyskotliwe" jednostki przyłażą tutaj z myślą o tym, że dotrą do największej liczby ludzi
» 4 grudnia 2018, 20:13 #87
kckMU: "Trolling jest dobry wtedy, kiedy jest subtelny, kiedy wkurzasz ludzi a oni się nabierają i nie mają żadnych podejrzeń."

Takich już u nas nie ma i w tym cały problem.
» 4 grudnia 2018, 20:15 #86
jassaj: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 20:22

to też fakt, ale idąc dalej, nieudolny trolling to tak trochę oznaka małej inteligencji. To tak jak flirt z kobietą, kiedy potrafisz dobierać odpowiednie słowa, oczarowywać ją, ona uzna cię za dżentelmena a kiedy wychodzisz z tekstem "hej mała, przetestujemy tylną kanapę w moim passacie" to robisz z siebie wsiura z niskim ilorazem inteligencji i zamiast kręcić gvwno burzę z prawdziwego zdarzenia to możesz usłyszeć tylko kilka obelg pod swoim adresem i tyle. Prawdziwych trolli, przyznam szczerzę, czasem nawet lubię. Jak ktoś umie w sposób dyskretny (a do tego kulturalny w miarę i tak, żeby nie dało się do niego zbytnio przyczepić) grać ludziom na nerwach to czasem idzie się pośmiać bo to też obnaża innych napinaczy i ogólnie czasem bywa w miarę śmieszne. A tak, no to mamy po 500 postów w temacie a odpowiedzieć (gdybym mógł na wszystkie) to chciałbym góra pewnie na ok. 10 i to ciągle tych samych osób
» 4 grudnia 2018, 20:20 #85
kckMU: Administracja może też mieć zły pogląd na niektóre kwestie. To, że którykolwiek z nas kłóci się z QsQs'em dla przykładu, to nie oznacza od razu, że chciałby dla niego ostrzeżenie czy bana. I odwrotnie. Będziemy się kłócić do końca tej strony, już nie mówiąc o tym, że takich 'par' można znaleźć setki.

Rozchodzi się jedynie o pozbywanie się najgłupszej z możliwych jednostek. Są jakieś granice umownej żenady...
» 4 grudnia 2018, 20:32 #84
jassaj: Dokładnie, nie chodzi o to, żebyśmy się kochali a różnica zdań jest naturalna i wręcz potrzebna, żeby ta strona miała jakotakie życie. Jest kilka osób z którymi zazwyczaj trzymam wspólny front, ale jest też taki "walentos od tyłu" z którym rano miałem różnicę zdań a teraz piętro niżej idzie normalna dyskusja na inny temat. Da się ? Da. Ja ze swojej strony widzę to tak, że nie "życzę źle" nikomu kto ma inny pogląd od mojego, ale wkurza mnie kretynizm, pisanie populizmów czy właśnie taka chamówa. Czasem to serio nie mogę wytrzymać jak ktoś piszę totalną bzdurę i potem jeszcze wyzywa innych od głupków bo on ma rację. Kiedyś był tu taki geniusz co robił tak dramatyczne błędy, że już no musiałem mu zwrócić uwagę to zostałem zwyzwany, że "on jest w Anglii i tu na sprzęcie nie ma polskich znaków"- tak dokładnie, nie miał polskich znaków oprócz tego "ę" "ó" więc...
» 4 grudnia 2018, 20:41 #83
Tymczasowo: @OldFashion. Albo nie nadinterpretuj rzeczy i nie odpowiadaj ogólnikowo na temat albo wyjdź i nie kompromituj się dalej. Laskawcem to jesteś Ty przyznając, że Torreira jest lepszy od Fabinho w tym sezonie. To nawet ślepiec widzi, a Tobie to zajęło pół roku. Życzę United żeby zyskali nowego menadżera by liga się rozwijała. Nikt w Arsenalu nie ekscytuje się czwartym miejscem, a kompletna zmiana mentalności gdy przed derbami wychodzą nabuzowani, biegają jak nigdy, zakładają pressing, nie boją się odważnych decyzji i widać, że im sie chce. W pół roku nie odbudujesz zespołu, którego trener prowadził go przez ponad dwie dekady, ale jeżeli już po pół roku widać diametralną zmianę mentalności i sposobu gdy to wszystko idzie w dobrym kierunku.
» 4 grudnia 2018, 21:33 #82
shawmemore: Ida swieta, wiec mam takie jedno male marzenie. Prezentow nie chce bo bylem niegrzeczny ale chcialbym obudzic sie w czwartek rano I wlaczajac sportowe newsy zobaczyc naglowek 'Mourinho sacked'.
» 4 grudnia 2018, 19:01 #81
RuudVN: trzeba walczyć o 5 miejsce bo City bana zarwie na sezon 19-20 w LM
bardzo dobrze, że machloje wychodzą na wierzch, kto to widział wydawać 2x tyle co 2x bogatszy sąsiad
» 4 grudnia 2018, 18:44 #80
MixEx: Już leci przelew do łysego z FIFA. Nic im nie zrobią tego jestem pewien.
» 4 grudnia 2018, 19:03 #79
tygrys26: City nie ma takiej renomy żeby dawać łapówkę... W tym momencie aby Real ma takie możliwości nie oszukujmy się
» 4 grudnia 2018, 19:21 #78
jassaj: Manchester City miał podobny problem. W 2014 roku z analiz wyszło, że 84 proc. dochodu to kasa od sponsorów z Abu Zabi. Większość umów była przewartościowana. Na przykład jedna z nich, opiewająca na sumę 50 mln euro była przekroczeniem rzeczywistej wartości aż o 80 proc. Ferran Soriano, dyrektor klubu pisał maile do UEFA, że liczy na potraktowanie City ulgowo, że kontrakty mają realną wartość, że jeśli są jakieś przekroczenia deficytu, to jedynie minimalne. I spodziewają się oficjalnego ostrzeżenia, a nie kary wykluczenia z LM.

Soriano pisał do swojego szefa, Khaldoona Al-Mubaraka: mamy dobry układ z Giannim Infantino, uda się wszystko załatwić polubownie.

City miało wówczas szokujący deficyt 188 mln euro.

Dzięki pomocy Infantino udało się znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie. Klub, który wydał setki milionów funtów na transfery piłkarzy, zapłacił nieco ponad 20 mln euro kary.

Został w Lidze Mistrzów.

Soriano napisał w kolejnym mailu, że ta kwota to żaden problem dla City. A podziękowania za zrozumienie i pilotowanie sprawy należą się Gianniemu.
Źródło- 2angryman, strona na fb ziomków z Eleven więc no ten tego żeby tylko za bardzo sobie tyłka nie potrzaskali jak ich wywalą
"Soriano pisał do swojego szefa, Khaldoona Al-Mubaraka: mamy dobry układ z Giannim Infantino, uda się wszystko załatwić polubownie."
"mamy dobry układ z Giannim Infantino"
Te powtórzenia to tylko po to, żeby dodać dramaturgii... Mój komentarz w tym poście zbędny
» 4 grudnia 2018, 19:21 #77
Sotnelaw: Niestety jassaj ma racje, ani PSG ani City nie grozi wykluczenie z LM. Skończy się tak że zapłacą 20 mln kary i dostaną bana na dwa okienka transferowe na co tylko się uśmiechną bo mają już kadry gotowe na lata.
» 4 grudnia 2018, 19:24 #76
rvn10: PSG i City to pseudo kluby piłkarskie jadące na forsie szejków. Gdyby nie oni byliby zerem.
» 4 grudnia 2018, 19:50 #75
Sotnelaw: Zerem może nie bo znalazłby się inny sponsor ale obstawiam że City byłoby klubem pokroju West Hamu a PSG byłoby francuską wersją Ajaxu Amsterdam.
» 4 grudnia 2018, 19:56 #74
Spadkobierca: Walentos, ale do Ajaxu to Ty miej szacunek. To klub wielkich wartości. ;)
» 4 grudnia 2018, 20:02 #73
jassaj: Byliby dokładnie tam, gdzie przed przyjściem szejków... Ale swoją drogą, dla mnie problemem nie jest fakt, że to są kluby bogate, jeżeli mają "legalną" forsę no to niech sobie wydają, problemem są podwójne standardy UEFY- wprowadzają ograniczenia, które potem respektują wtedy kiedy mają ochotę, cały tekst który przytoczyłem był równieź o PSG wcześniej więc ten sam poziom. Jak dla mnie cały ten zabieg sprowadził do tego, że uważam UEFĘ za organizację przekupną, niewiarygodną. A wystarczyło nie robić nic i chociaż zachowywać pozory, że jest się bezstronnym wobec wszystkich
» 4 grudnia 2018, 20:07 #72
Sotnelaw: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 20:12

Nie chciałem tu obrazić Ajaxu :) PSG mogłoby osiągnąc ich poziom bo w Francji jest dużo zdolnej młodzieży , sieć orlików działa tam sprawnie a klub z stolicy byłby kuszącym miejscem do początków kariery. Na pewno liczyliby się w walce o mistrzostwo ale na szczeblu europejskim byliby na poziome LE.
» 4 grudnia 2018, 20:10 #71
Spadkobierca: Jest, ale zawsze wybierali kluby mające większą "renomę". Czy to Lyon, czy to Marsylia, czy to Monaco. PSG było raczej takim Feyenoordem pojawiającym się z formą raz na jakiś czas.
» 4 grudnia 2018, 20:21 #70
Sotnelaw: Marsylia i Lyon nieco podupadli , moze to po części wina PSG ale prawdę mówiąc gdyby nie paryżanie to liga tez nie byłaby tak atrakcyjna.
» 4 grudnia 2018, 20:27 #69
jassaj: No ale to jest trochę zaklęty krąg- gdyby PSG było "słabe" zdolna młodzież szłaby do Lyonu czy Marsylii, ale, że PSG jest "silne" to młodzież nie idzie do Lyonu czy Marsylii przez co te kluby są słabsze bo nie mają dopływu młodej krwi i gotówki z talentów (a przynajmniej nie w takim zakresie). W każdym razie, liga może byłaby mniej "popularna" i niżej w rankingach, ale moim zdaniem mimo wszystko ciekawsza. A tytuł pewnie rywalizowałoby nacodzień kilka klubów (myślę, że Lyon,Marsylia,Monaco) to PSG też mogłoby się przecież rozwijać i próbować konkurować a przecież są też inne kluby- pamiętam jak chyba w 2010 roku ligę wygrało Montpellier a jeszcze rok czy 2 wcześniej my graliśmy w LM z Lille, kojarzę sezony w LM z Bordeaux, więc brak takiego PSG "spłaszczyłby" ligę dając ciekawszą rywalizację. Zresztą popatrzcie na obecną tabelę- między 2 a 7 miejscem jest 5 punktów straty a między 2 a 1 już 14- to podsumowuję tę ligę- PSG bardzo ogranicza rozwój ligi jako całości moim zdaniem
» 4 grudnia 2018, 20:34 #68
Domelo: My nie mamy absolutnie żadnych szans na korzystny rezultat.
» 4 grudnia 2018, 18:40 #67
Spiker2405: Zlatan officjalnie wraca do Europy, szkoda, że nie United. Przydałby się według mnie, aczkolwiek szacunek dla króla.
» 4 grudnia 2018, 18:03 #66
flt32705: Zbanujcie tego qsqs wezcie pliss
» 4 grudnia 2018, 17:39 #65
Sotnelaw: Administracja prowadzi akcje charytatywna i trzymają go już od roku mimo wielokrotnych zgłoszeń od wielu użytkowników także zwykle pliss nic nie da.
» 4 grudnia 2018, 18:47 #64
QsQs: Panowie ale was drażni, że ktoś nie jest wyznawcą Mourinho jak wy. Przestańcie atakować mnie i innych użytkowników za naszą obiektywną opinię na temat tego wypalonego trenera.
» 4 grudnia 2018, 21:50 #63
eMGieKa: Co Wy macie do qsqs? Chłopak nie jest odrealniony od rzeczywistości jak Wy i widzi,ze z tym trenerem sie nic nie ugra i ma calkowita racje. A wy zrzucacie wine na brak transferow,jakby to mialo pomoc . Ten trenejro nie potrafi przez 3 lata znalezc zadnej spojnosci miedzy piłkarzami,których ma,a co dopiero mówić o tych,których by dostał w lecie xd
» 5 grudnia 2018, 05:58 #62
Giggsik11: Według Express Mourinho chce ściągnąć Ozila... Jeśli wytrzyma do zimy to niestety może to być realistyczny transfer
» 4 grudnia 2018, 17:29 #61
dlabigt23: Tak kupujmy dalej tak przestarzałych i juz bez formy zawodnikow . Przyjdzie do United i bedzie kolejna wtopa transferowa jak z Sanchezem . Nie wróżę tego dobrze . Potrzeba nam zreszta obrońców a nie kolejnego do ofensywy piłkarza . Takich to my mamy tylko trzeba ich wykorzystać .
» 4 grudnia 2018, 17:35 #60
mycka86: Łykajcie dalej takie plotki.
» 4 grudnia 2018, 18:12 #59
Xchrisx7: Wygramy z nimi. Czuje to w kościach.
» 4 grudnia 2018, 17:06 #58
flt32705: A ja w slepej kiszce
» 4 grudnia 2018, 18:00 #57
emti357: Panowie co z Baillym i Rojo? Kontuzjowani że nie mogą grać?
» 4 grudnia 2018, 16:49 #56
Po6BOOM: Bailly tak, Rojo chyba zdrowy
» 4 grudnia 2018, 17:18 #55
DaroMistrz5: Tak Rojo zdrowy. Na ławce z Southampton siedział nawet. Ale siwy mu nie ufa
» 5 grudnia 2018, 02:35 #54
Diabelred: Serio az 12 lat bez porazki na OT z Arsenalem? :O Grubo, bo przeciez nie mowimy tu o CP czy innym Evertonie. Mecz za 6 pkt, mecz ktory zweryfikuje o co gramy w tym sezonie. Jesli wygramy to podtrzymamy nadzieje na top 4, a jesli przegramy to bedzie to praktycznie koniec i juz tylko matematycznie bedziemy mieli szanse na to 4 miejsce. Remis w zasadzie nic nam nie daje, bo to my musimy gonic, a kiedy bedzie lepsza okazja, na zmniejszenie straty, jak nie w bezsposrednim meczu. Licze, ze poprzedni mecz czegos Mourinho nauczyl i zagramy ofensywnie w pomocy(Pogba, Fred, Matic/Fellaini/Herrera), a nie murarka, ktora i tak sie juz nie sprawdza, co pokazal poprzedni mecz.
» 4 grudnia 2018, 16:11 #53
Po6BOOM: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 16:44

Niestety wyjdziemy pewnie Pogba,Matic,Fellaini. Chociaż pamiętam że na OT w poprzednich sezonach nasze mecze z Arsenalem wyglądały dobrze i graliśmy w miarę ofensywnie. Z drugiej strony tak mocnego Arsenalu nie mieliśmy od dawna.

Mimo wszystko wierzę że ten mecz a później z fulham da nam większe nadzieje, bo na pewno w takim meczu jak jutro nie da się nie być zmotywowanym.
» 4 grudnia 2018, 16:42 #52
RedsFan: Tak z innej beczki Ibra ma ponoc przejsc w zimie, do AC Milan :)
» 4 grudnia 2018, 16:08 #51
kckMU: Mamy to przegrać czy wygrać?
» 4 grudnia 2018, 15:19 #50
Blau: Oczywiście, że wygrać.
» 4 grudnia 2018, 15:34 #49
Fenek: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 14:38

Rzuciłem dziś okiem na nasze wyprzedaże w klubie i od kilku lat znacząco ograniczamy sprzedawanie graczy. Wrzucam też nasze transfery, żeby zwrócić uwagę jak wielu graczy kupujemy, żeby ich wkrótce sprzedać. Popatrzcie też na to ilu z pośród ostatnio kupionych graczy na dobrą sprawę obecnie znów można by już sprzedać jako niewypały. (pomijam kwoty transferów i wypożyczenia)

*kupieni i wkrótce sprzedani.

Sprzedani: sezon 14/15---------------------------------------------------------Kupieni: sezon 14/15
Welbs--------------------------------------------------------------------------------- *DI
Kagawa--------------------------------------------------------------------------------Shaw
Buttner--------------------------------------------------------------------------------Herrera
Zaha------------------------------------------------------------------------------------Rojo
Bebe----------------------------------------------------------------------------------- *BLIND
M. Keane
Evra
(za darmo)
Rio
Vida
Ando
Fletch

Sprzedani : sezon 15/16--------------------------------------------------------Kupieni: sezon 15/16
Di----------------------------------------------------------------------------------------Martial
Grochu--------------------------------------------------------------------------------*SCHNEIDERLIN
Evans ----------------------------------------------------------------------------------*DEPAY
RvP-------------------------------------------------------------------------------------*BASTI
Nani-------------------------------------------------------------------------------------Darmian
Rafael-----------------------------------------------------------------------------------Romero
Henriquez
James
(za darmo)
clev

Sprzedani: sezon 16/17--------------------------------------------------------Kupieni: sezon 16/17
Schneiderlin-----------------------------------------------------------------------Pogba
Depay--------------------------------------------------------------------------------*MIKI
McNair-------------------------------------------------------------------------------*IBRA
Blackett------------------------------------------------------------------------------Bailly
W. Keane
(za darmo)
Valdes
Basti

Sprzedani: sezon 17/18-------------------------------------------------------Kupieni: sezon 17/18
Miki-----------------------------------------------------------------------------------Lukaku
januzaj------------------------------------------------------------------------------ Matic
(za darmo)-------------------------------------------------------------------------Lindelof
Ibra----------------------------------------------------------------------------------Sanchez
Roo - (chociaż on był chyba wliczony w transfer za lukaku)

Sprzedani: sezon 18/19------------------------------------------------------Kupieni: sezon 18/19
Blind--------------------------------------------------------------------------------Dalot
Sam---------------------------------------------------------------------------------Fred
Carras - koniec kariery-------------------------------------------------------Grant

Nie bronię mou bo jego gra jest tragiczna, nudna, bez pomysłu i czytelna dla rywali. Ale z drugiej strony od kilku sezonów magazynujemy szrot, który później rzekomo jest opcją. Niestety jak wygląda ta "opcja" w akcji to już chyba każdy wie. Nasz transfery też nie wypadają najlepiej czy to u vG czy Mou.
Zamieszczam te info, żeby każdy mógł rzucić okiem, że to nie tylko mou wina i samo zwolnienie portugalczyka wcale nie musi odmienić naszego losu.
» 4 grudnia 2018, 14:34 #48
Fenek: Nie zwracajcie uwagi na te "--------------" musiałem jakoś tekst od siebie oddzielić bo inaczej wszystko się zlewało w jedną całość.
» 4 grudnia 2018, 14:40 #47
Sotnelaw: To ze nie sprzedajemy jest spowodowane tym ze Van Gaal sprzedał wieku zawodników zostawiajac wąska kadrę z bardzo uboga ławka. Trzeba to odbudować
» 4 grudnia 2018, 18:50 #46
Spadkobierca: Panie Walentos, Van Gaal zaczął robić to co robić powinien - rewolucję. Dziadkami po Sir Alexie nic byśmy nie wygrali, kadrę należało drastycznie przewietrzyć.
» 4 grudnia 2018, 20:04 #45
Sotnelaw: No to przewietrzył ale w ich miejsce nie sprowadził nikogo dlatego na naszej ławce do dziś panuje przeciąg.
» 4 grudnia 2018, 20:14 #44
celny: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 14:11

Z największą liczbą straconych piłek w tym sezonie w lidze angielskiej:

1 P. Pogba: 252
2 P. Billing: 249
3 G. Xhaka: 234
4 L. Milivojevic: 227

Mourinho out !!
» 4 grudnia 2018, 14:11 #43
DailySmoker: Z tego co piszesz to raczej pogba out, bo jak menadzer moze byc odpowiedzialny za to, ze taki pajac nie potrafi pilki utrzymac lub nie potrafi jej odebrac po stracie?
» 4 grudnia 2018, 14:23 #42
QsQs: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 14:25

Xhaka tylko 18 mniej od Pogby a Arsenal potrafi grać ładnie i skutecznie. Obecnie 4 miejsce w tabeli.

DailySmoker on to napisał z ironią, zresztą nie udało mu się.
» 4 grudnia 2018, 14:24 #41
QsQs: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 14:26

Zobaczymy jak to będzie wyglądać z Arsenalem. Jaki skład, jakie założenia taktyczne. Ciężko być optymistą.
» 4 grudnia 2018, 14:24 #40
trikos: @QsQs Nie udało mu się ? A no właśnie się udało bo Pogba to Playmaker chodzący po boisku, spójrz w kierunku Eriksena, D. Silvy.

Xhaka i Torreira to wybiegani ale DEFENSYWNI POMOCNICY. Rozgrywa im Iwobi z Mikitarjanem, u nas Pogba głównie. Ostatnio miał "super" przeciwników i dwóch defensywnych - Herrerę, Fellainiego do asekuracji i efekt ?

"Paul Pogba w konfrontacji ze Świętymi osiem razy zgubił piłkę oraz przegrał piętnaście z trzydziestu boiskowych pojedynków."


LUX
» 4 grudnia 2018, 14:27 #39
QsQs: Przecież z reguły tak jest, że zawodnik ofensywny częściej straci piłkę lub niecelnie poda, tak więc tu taki xhaka gorzej wygląda grając z tyłu ( bo zawodnicy defensywni rzadziej podejmują ryzykowne decyzje). Tak więc mu nie wyszło.
» 4 grudnia 2018, 15:09 #38
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 16:04

QsQs obronca Pogby. Jak można widziec jednych błędy, a u innych przymykac na to oko.? Ps a jak ofensywny Sanchez tracił pilki to juz do wylotu był? Co wolno wojewodzie...
» 4 grudnia 2018, 16:02 #37
emti357: Ale jak ma.Pogba rozgrywać jak wszyscy zamiast wychodzić na pozycję i wybiegac do przodu to stoją lub chodzą.... widać Józek nie lubi szybkiej kombinacyjnej gry;( laga na Lukaku i murarka ot taktyka siwego.
» 4 grudnia 2018, 16:38 #36
emti357: Nie żebym bronił Pogby bo też niepotrzebnie drybluje czasem i głupio traci piłki ale popatrzmy jak gra United wygląda. To jest kryminał. Dopiero Martial czy Sanchez coś biegają. Reszta stoi lub truchta więc pozostaje granie do tyłu na boki lub laga na Lukaku... Pogba to dobry piłkarz tylko taktyka go wyniszcza tak jak Sancheza, Martiala czy Rashforda. Takie granie na murarke i parę do przodu jest dobre dla Fellainiefo i Lukaku piłkarzy z słabą techniką przyspieszeniem itp.
» 4 grudnia 2018, 16:44 #35
DailySmoker: Qsqs ciezko tu odroznic ironie od zwyklego mou out xd dla mnie pogba nie powinien to wrocic i Ferguson wiedzial co robi goniac go do juve
» 4 grudnia 2018, 17:08 #34
Gale: Nie rozumiem nagonki na Pogbę. To jest piłkarz typu że będzie stał w miejscu cały mecz ale zagra ci podanie wygrywające mecz. Większość jego dryblingów bierze się z tego że dostaje piłkę chce pociągnąć grę do przodu a dosłownie nie ma jak, więc holuje piłkę. Prawda że mógłby ją wycofać jak każdy nasz inny pomocnik, ale chłop chyba nie widzi w tym sensu i chce postawić na swoim. Nawet w ostatnim meczu (nie jestem pewien czy to nie była jedna z naszych bramek) była sytuacja gdzie stał z piłką na środku boiska z rozłożonymi rękami czekając aż ktoś raczy pobiec do przodu, na szczęście Rashforda nie trzeba długo o to prosić.
Podsumowując, nie mówię że Pogba jest święty ale nie ma obecnie na świecie kreatywnego środkowego pomocnika który nie dusiłby się w naszym zespole. Jose by chciał trzech Kante w środku pola, zero kreatywności ale płuca za trzech.
» 4 grudnia 2018, 17:18 #33
Sideswipe: Zamiast go porównywać z Kszaką, porównajcie go z innymi topowymi playmakerami z PL - Eriksenem, Silvą czy nawet Ozilem i zobaczymy jak przy nich wypadnie nasz top player, za którego większość uważa.
» 4 grudnia 2018, 17:59 #32
emti357: A co ma Pogba zrobić gdy taktyka siwego jest tak drewniana że szok... Jak oni zamiast biegać to chodzą po boisku albo truchtaja i co Pogba wiecznie ma do tyłu podawać albo raz na prawa raz na lewą stronę? On może chce zagrać szybką piłę żeby gra nagrał A tempa ale przez tego Speszial Łon jego pot3ncjal jest blokowany tak jak 90% zawodnikow
» 4 grudnia 2018, 18:08 #31
emti357: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 18:10

Trzeba zmienić trenera to się gra ruszy do przodu i każdy zawodnik będzie lepiej grał. Więc nie narzekajcie na Pogbe bo nawet ten Eriksen czy Silva grali by tak samo słabo pod opieką Józka speszial Łon
» 4 grudnia 2018, 18:10 #30
Sotnelaw: Emti co ma zrobić Pogba ? Zapewne zmienić fryzurę :) gdyby był dobrym playmakerem to podawałby tak by kolegów uruchomić tak jak to robił Scholes.
» 4 grudnia 2018, 18:53 #29
emti357: Tyle że za Scholesa to jeszcze biegali a twraz za Józka to każdy stoi. Poda Pogba prostopadla to nawet nikt nie dobiegnie.
» 4 grudnia 2018, 19:44 #28
Sotnelaw: Piszesz tak jakby biegali za Van Gaala... Ostatni ruch i szybka piłkę widziałem za Moyesa gdy jeszcze byli tu w klubie zawodnicy którzy pamiętali rękę Fergusona: Nani, Rafael, Evra, Chicharito, Van Persie, Rooney, Giggs
» 4 grudnia 2018, 19:52 #27
emti357: Żeby w tym klubie było dobrze i żeby były sukcesy to najpierw trzeba zmienić trenera a potem ewentualnie jakieś transfery. Tyle w temacie.
» 4 grudnia 2018, 20:26 #26
DailySmoker: Dla mnie Pogba (z calym szacunkiem dla jego umiejetnosci bo je ma) to typowy blazen zamiast topowy gracz o tyle. Pobawic sie moze w fifie a nie w pracy
» 4 grudnia 2018, 23:47 #25
DaroMistrz5: Dajcie sobie spokój z tym twierdzeniem że SAF pognal Pogbe z tad do Juve bo zero w tym prawdy
» 5 grudnia 2018, 02:42 #24
emti357: ROJO I BAIILY te kontuzjowani że grać nie mogą?
» 4 grudnia 2018, 14:07 #23
trikos: STRATY PIŁEK ŚRODKOWYCH POMOCNIKÓW W OBECNYM SEZONIE:
227 - L. Milivojević, Crystal Palace
249 - P. Billing, Huddersfield
252 - P. Pogba, LIDER I PRZYSZŁY, PRZESZŁY KAPITAN MANCHESTERU UNITED

Jaki playmaker, taka gra. I przypomnę :

"Ty nie grasz. Nie szanujesz piłkarzy i kibiców. Zabijasz mentalność dobrych i szczerych ludzi wokół ciebie".

Paul Pogba w konfrontacji ze Świętymi osiem razy zgubił piłkę oraz przegrał piętnaście z trzydziestu boiskowych pojedynków.




PAUL POGBA JEST ZGNITYM JABŁKIEM, POWINIEN ODEJŚĆ, NIE JOSE MOURINHO.


Pozdrawiam
» 4 grudnia 2018, 13:59 #22
primasort: Najśmieszniejsze jest to,że jak zwolnią Mou to pójdzie pewnie do Realu,tam pomęczy bułe 2 może 2,5 sezonu zanim go Perez zwolni ,później pójdzie do Interu jako wielka legenda i znowu 2 max 2,5 sezonu,w między czasie się zmieni właściciel w Chelsea....i tak będzie uprawiał ten swój antyfutbol i płynął na sukcesach sprzed dekady.
» 4 grudnia 2018, 13:56 #21
Sotnelaw: My w tym czasie nie bedziemy w stanie znaleźć trenera bo nikt nie bedzie chciał trenować w klubie który pogonił samego Mourinho i w akcie desperacji zatrudnimy jakiegoś Giggsa czy Scholesa. Finał tego będzie taki że stoczymy się niżej tak jak Monaco , zawodnicy widząc że nie ma szans na trofea odejdą, wypadniemy z LM na długie lata...
» 4 grudnia 2018, 14:07 #20
Carlitozz: No tak, Chelsea zwolniła samego Mourinho 2 razy, wie ktoś czy znaleźli trenera?
» 4 grudnia 2018, 17:04 #19
wilek84: Carlitozz haha ale się uśmiałem Dobre!!
» 4 grudnia 2018, 18:31 #18
Sotnelaw: No , następce na lata...
» 4 grudnia 2018, 19:57 #17
tracer11: Caly dziw polega na tym iz United wygra ten mecz aby potem zlamic z Fulham.
» 4 grudnia 2018, 13:51 #16
rad2005: Po tym syfie w ostatnich dniach mam nadzieję, że piłkarze nie zawiodą tym razem i przegrają koncertowo i od czwartku pożegnamy tego pseudo menago żyjącego przeszłością.
» 4 grudnia 2018, 13:26 #15
RuudVN: PKS postawimy i nie będzie źle, Arsenal lubi mieć miejsce
» 4 grudnia 2018, 13:26 #14
WybitnyTaktyk: Można narzekać na Mourinho, ale w meczach w których skazywany jest na pożarcie potrafi sobie poradzić(nie w każdym).
Także ja mam wiare w to że nie przegramy a także nadzieje na lepszy Grudzień i powolne dobijanie do TOP 4.
Naiwne? Może, ale wole myśleć tak niż ciągle narzekać na rzeczywistość która jest smutna i szara.
» 4 grudnia 2018, 12:52 #13
Konsternacyjny: To nie myślenie tylko wiara rodem z sekty. Proszę myślących nie obrażać.
» 4 grudnia 2018, 13:11 #12
jassaj: No i dobrze, niech wygrywa z całym TOP 5, niech pokonuje drużyny lepsze od nas, tylko to nic nie zmienia. Wiesz w czym jest szkopuł ? W tym, że w 10 meczach z 5 największymi rywalami możemy zdobyć maks 30 punktów (nikt jeszcze nie wpadł na pomysł dawania za win w "prestiżowym" meczu podwójnej puli) ale co nam z tych 30 punktów jak potem z takim CP, Southamtonami, Wolverhamptonami czy innymi Brightonami stracimy tyle samo albo i więcej ? Zresztą w tym sezonie Mou tak radzi sobie w tych meczach skazanych na pożarcie, że jak narazie raz cudem, chyba sami nie wiedząc do końca jak pokonaliśmy Juventus a tak to Totki w 45 minut zrobili z nas pośmiewisko (i co z tego, że pierwsza połowa była w porządku jak mecz skończył się 0-3), City nas zrobiło na szaro a jedyny pozytyw to może mecz z Chelsea, gdzie może na te 3 punkty zasługiwaliśmy
Więc reasumując- dobrze niech Mou nam wygra z Arsenalem, Liverpoolem a potem z każdym innym potężnym klubem, będzie miło, ale co nam to da jak przyjedzie jakieś Leicester i znowu stracimy punkty i kontakt z czołówką. 8 punktów to TOP 4 w przypadku kiedy już jest 5 kandydatów na 4 stołki to bardzo dużo. My już musielibyśmy grać jak kandydat na mistrza, żeby trzymać tempo czołówki a do tego jeszcze odrabiać straty a po 1/3 sezonu to się nie zapowiada, żeby maszyna miała ruszyć
» 4 grudnia 2018, 13:27 #11
WybitnyTaktyk: Konsternacyjny, nie sekta, po prostu naiwność, tak to nazwij.

jassaj, wiem, nie bronie Mourinho, nie wypowiadam się teraz zgodnie z faktami, po prostu wierze że nie jesteśmy w tak złym położeniu jak sie wydaje, bo wole tak myśleć.
» 4 grudnia 2018, 13:51 #10
jassaj: No ja jestem bardziej przyziemny i ciężko mi wierzyć w happy end, chociaż oczywiście chciałbym. Ty i ja jesteśmy w tej sytuacji, że możemy sobie być optymistami, pesymistami, możemy wierzyć, możemy zaklinać, bo od nas nic nie zależy więc nawet modlić się możemy- napewno to nie zaszkodzi. Ale w Manchesterze są decydenci, którzy nie mogą polegać na modłach, wierze, czy indiańskim szamanie jeżeli takiego posiadają. Muszą podejść do tematu obiektywnie i realistycznie. Ocenić prawdopodobieństwo na to czy tamto, spojrzeć globalnie na zespół i kadencję trenera i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jest sens ? I podjąć jakieś kroki, bo zgodnie z pięknymi powiedzeniami "nasz los jest w naszych rękach" itd. ciężko przypuszczać, że stanie się cud, albo rywale się zlitują więc trzeba podejmować jakieś aktywne działania, próbować coś zmienić skoro drużyna nie działa
No ale my nic nie zrobimy więc możemy się kłócić, przekomarzać, wierzyć,modlić, trzymać kciuki. Szanuje twoje podejście, w sumie to może nawet podziwiam ale ja nie mam w sobie aż tyle optymizmu i z tygodnia na tydzień coraz bardziej obawiam się każdego kolejnego meczu
» 4 grudnia 2018, 17:42 #9
WybitnyTaktyk: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2018 19:41

No i masz racje, dzięki że szanujesz ja szanuje twoje, z tym że nie jestem optymistą, zdaje sobie sprawe że jest źle i że trzeba działać, ale my zwykli kibice nie jesteśmy Glazerami, Woodwardem, Mourinho czy Pogbą i niestety nie od nas zależy gra, więc tylko ci chce wyjaśnić że moje podejście nie bierze sie z optymizmu a z tego że nie mamy wpływu na to co sie stanie, więc zamiast sie zamartwiać można próbować robić dobrą mine do złej gry.
Obyśmy jutro obydwoje sie cieszyli po meczu :D
» 4 grudnia 2018, 19:40 #8
Konsternacyjny: Z dwoma wirusami na pokładzie można tylko liczyć, że zarażą Arsenal swoją chorobą i jakoś uda się zdobyć punkty.
» 4 grudnia 2018, 12:45 #7
kamtor: Liczę na to
» 4 grudnia 2018, 12:44 #6
MixEx: Ja nie chce niczego sugerować ale Pogbinho na dzień dzisiejszy ma najwięcej strat piłki w PL
» 4 grudnia 2018, 12:36 #5
tygrys26: I jak Mourinho nie czepial się go w pierwszym i drugim sezonie to był również w ścisłej czołówce kreowanych sytuacji, tylko jak zwykle trzeci sezon Żoze stwarza problemy z byle powodu (no dobra nie dostał transferów) ale przesądza i tyle. Pogba i Żoze do wywalenia ale łatwiej będzie znaleźć trenera niż tak kreatywnego pomocnika
» 4 grudnia 2018, 12:58 #4
Sotnelaw: Pogba w pierwszym i drugim sezonie kreował mnóstwo sytuacji i powinien był kończyć sezony z dorobkiem 15-20 asysty. W tym sezonie tego nie robi.
» 4 grudnia 2018, 13:13 #3
primasort: Ale będą jajca jak Emry i 4senal zwolnią Mou