LIGA EUROPY

17' Marouane Fellaini
34' Daley Blind
81' Ander Herrera
87' Eric Bailly
Facundo Roncaglia 85'
Iago Aspas 67'
Facundo Roncaglia 87'
Godzina: 21:05
Data: 11.05.2017 r.

Manchester United: Romero - Valencia, Bailly, Blind, Darmian, Herrera, Fellaini, Pogba, Mychitarian (Carrick 78’), Lingard (Rooney 89'), Rashford (Smalling 90’)

Celta Vigo: Alvarez - Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny, Wass (Jozabed 46'), Radoja (Bongonda 68'), Hernandez, Aspas, Guidetti, Sisto (Beauvue 80')

Manchester United zremisował z Celtą Vigo 1:1 (1:0) w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Europy na Old Trafford i awansował do finału, który 24 maja odbędzie się w Sztokholmie. W końcówce aż kotłowało się w Teatrze Marzeń. Padł gol dla Celty, a sędzia wyrzucił z boiska dwóch zawodników.

Jose Mourinho wystawił niezmieniony skład w porównaniu do pierwszego starcia z Celtą Vigo. W ostatnich dniach Hiszpanie regenerowali siły i to do nich należał początek rewanżowego starcia na Old Trafford. Szybko znakomitą okazję wypracował sobie Iago Aspas, zszedł pod linii końcowej na lewą nogę, uderzył pod poprzeczkę, ale dobrą interwencją popisał się Sergio Romero.

Przewaga Celty w posiadaniu piłki w pierwszych minutach zbliżała się do 70%. Im dłużej trwał mecz, tym bardziej Manchester United zaczynał odzyskiwać kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami.

Gol dla Czerwonych Diabłów padł w najlepszym możliwym momencie, bo pozwolił podciąć skrzydła Celcie. W 17. minucie kapitalną piłkę na dalszy słupek posłał Marcus Rashford, a akcję strzałem głową z bliskiej odległości zamknął Marouane Fellaini. Było to setne trafienie United we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie.

Później mieliśmy bardzo dobry okres gry Manchesteru United. Piłkarze Jose Mourinho szukali drugiego gola. Strzały w kierunku bramki oddawali Henrich Mychitarian, Jesse Lingard i Paul Pogba. Futbolówka lądowała jednak na trybunach.

Końcówka pierwszej połowy to znów przewaga Celty. W 42. minucie goście mieli znakomitą okazję po dośrodkowaniu bardzo aktywnego Pione Sisto na piąty metr. Tam do piłki doszedł Daniel Wass, lecz uderzył głową nieznacznie obok bramki Romero.

W drugiej połowie mieliśmy mocne otwarcie na Old Trafford – najpierw znakomitą szansę, ale niezakończoną strzałem, stworzyła sobie Celta, a chwilę później potężne uderzenie zza pola karnego oddał Henrich Mychitarian. Kapitalną interwencją w bramce gości popisał się jednak Sergio Alvarez.

Kolejną dobrą akcję Czerwone Diabły stworzyły dopiero w 63. minucie. Efektowny drybling na linii szesnastu metrów pokazał Rashford, wpadł w pole karne, strzelił z ostrego kąta, a bramkarz Celty znów zanotował znakomitą interwencję. Podobnie było kilka minut później – Fellaini sprytnie uderzył w krótki róg z bliskiej odległości, a Alvarez ponowie stanął na wysokości zadania.

W 75. minucie zadrżały serca kibiców United. Świetnie w polu karnym Czerwonych Diabłów znalazł się John Guidetti. Szwed z pięciu metrów oddał jednak niecelny strzał głową w kierunku bramki Romero.

Końcówka spotkania na Old Trafford nie była spokojna. Jose Mourinho zdecydował się bronić korzystnego wyniku i wprowadził Michaela Carricka za Henricha Mychitariana. W 85. minucie goście dopięli jednak swego i zdobyli bramkę na 1:1. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Facundo Sebastian Roncaglia.

Chwilę później zagotowało się na Old Trafford! Sędzia wyrzucił z boiska Rocanglię i Bailly’ego za szamotaninę na środku boiska. Sędzia wszystko skrupulatnie policzył i doliczył sześć minut. W doliczonym czasie gry mieliśmy bardzo nerwową grę, ale ostatecznie Czerwone Diabły dowiozły korzystny wynik do końca i 24 maja zagrają w finale Ligi Europy. Tam czeka na nich Ajax Amsterdam, który wygrał dwumecz z Olympique Lyon.