LIGA EUROPY

70' Juan Mata Aleksandr Bukharov 87'
Godzina: 21:05
Data: 16.03.2017 r.

Manchester United: Romero, Valencia, Bailly, Smalling, Rojo, Blind (Jones 64'), Pogba (Fellaini 48'), Herrera, Mata, Mkhitaryan, Ibrahimović

FK Rostów: Medvedev - Bayramyan (Kireev 82'), Mevlja, Navas, Kudryashov, Terentyev - Noboa, Prepelita (Devic 79'), Erokhin - Azmoun (Bukharov 61'), Poloz

Manchester United wygrał skromnie 1:0 rewanżowe spotkanie z FK Rostów na Old Trafford. Jedyną bramkę w drugiej połowie meczu zdobył Juan Mata, po efektownej asyście piętą w wykonaniu Zlatana Ibrahimovicia. Ekipa Jose Mourinho przypieczętowała tym samym awans do ćwierćfinałów rozgrywek.

Diabły do rewanżowego spotkania z FK Rostów na Old Trafford przystąpili w bardzo mocnym składzie. Dodatkowo Jose Mourinho wyraźnie nakazał swoim piłkarzom grać ofensywnie i szukać zdobycia szybkiej bramki.

Niewiele brakowało, aby dokonać tego już w 5. minucie meczu. Daley Blind dośrodkował piłkę w pole karne, głową mocno uderzył ją Marcos Rojo, ale bramkarz Rosjan wyciągnął ją spod poprzeczki. Akcję przy słupku próbował wykończyć jeszcze Zlatan Ibrahimović, ale po uderzeniu Szweda piłka odbiła się od słupka, bramkarza i oddaliła się do bramki.

W 16. minucie Juan Mata popisał się pięknym dograniem w tempo do Ibrahimovicia, za plecy obrońców. Napastnik United uciekł z futbolówką do boku pola karnego, wyciągając bramkarza z dala od linii bramkowej. Szwed próbował zaczarować goalkeepera, oddał strzał, lecz Medvedev delikatnie trącił piłkę i wybił na rzut rożny.

Gdy na zegar wskazał rozegrane pół godziny meczu, Henrich Mychitarian stanął oko w oko z bramkarzem FK Rostow. Ormianin dostał świetne podanie od Maty, podciął piłkę próbując ją przerzucić nad rywalem, lecz ta zboczyła z kursu i minęła słupek bramki po zewnętrznej stronie.

Pięć minut później Zlatan Ibrahimović po dryblingu i wycofaniu się kilku metrów spod linii końcowej oddał niesamowicie mocny strzał prawą nogą. Piłka z hukiem odbiła się niestety od długiego słupka bramki Medvedeva.

Ostatnia dobra szansa United na otwarcie wyniku miała miejsce już w doliczonym czasie pierwszej połowy. Paul Pogba znalazł się z futbolówką przy nodze przed polem karnym, przerzucił ciężar gry na prawa nogę i oddał techniczny strzał. Podkręcona piłka zmierzała w kierunku światła bramka gości, lecz Medvedev popisał się piękna i skuteczną interwencją.

Zaraz po przerwie, podczas sprintu, urazu mięśniowego doznał Paul Pogba. Francuza Jose Mourinho zastąpił Marouanem Fellainim.

W 54. minucie FK Rostów zaliczył swoją dotychczasową najlepszą okazję strzelecką. Azmoun prostym zwodem uciekł na krok od Rojo i uderzył mocno lewą nogą. Romero wyciągnął się jak długi i pięknie sparował trudny strzał rywala.

Druga połowa nie obfitowała w ataki Manchesteru United tak jak pierwsza odsłona. W pewnym momencie to goście przejęli kontrolę na grą i odważniej zaatakowali. Lecz dokładnie o taki scenariusz chodziło ekipie MU, która jednym kontratakiem ukarała Rosjan. Po przejęciu piłki w środkowej strefie, kontratak wyprowadził Zlatan. Szwed rozrzucił grę na prawą flankę do Mychitariana. Ten po chwili podał w pole karne, Szwed przedłużył podanie piętką i na pustą bramkę z kilku metrów strzelił Juan Mata.

Po strzeleniu bramki Manchester United odzyskał kontrolę nad tym meczem. Jedyną groźną okazją rywali po zdobyciu gola była główka wprowadzonego z rezerwy Bukharova. Napastnik delikatnie trącił piłkę na 5. metrze, lecz Romero instynktownie wybił palcami futbolówkę na rzut rożny. Do końca spotkania Czerwone Diabły utrzymywały się w posiadaniu piłki i spokojnie doprowadzili mecz do końca.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego uderzał jeszcze Noboa. Piłka zmierzała w okienko bramki Manchesteru United, lecz Sergio Romero piękną paradą wybił futbolówkę do boku. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie i tym samym ekipa United awansowała do ćwierćfinałów Ligi Europy.