Godzina: 18:55
Data: 11.03.2021 r.

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka (Williams 73'), Bailly, Maguire, Telles – McTominay, Matić – James (Shaw 73'), Fernandes (Fred 74'), Martial (Diallo 46') – Greenwood

AC Milan: G. Donnarumma – Dalot, Tomori, Kjaer, Calabria (Kalulu 74') – Kessie, Meite, Krunić – Diaz (Tonali 69'), Leao, Saelemaekers (Castillejo 69')

Manchester United zremisował z AC Milanem 1:1 (0:0) w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy. Czerwone Diabły już miały zabrać do Mediolanu skromną zaliczkę, gdy w doliczonym czasie gry straciły bramkę po stałym fragmencie gry.

Już pierwsze minuty spotkania na Old Trafford pokazały, że Czerwone Diabły czeka niezwykle trudna przeprawa. Milan nie przyjechał do Teatru Marzeń grać wyłącznie na remis. W 5. minucie piłkę do siatki Deana Hendersona posłał Rafael Leao. Portugalczyk dostał dalekie podanie nad linią obrońców, skierował futbolówkę w krótki róg, ale w momencie podania był na pozycji spalonej. Sędzia nie mógł więc uznać trafienia.

Manchester United odpowiedział ładną akcją z 8. minuty. Z lewego skrzydła na szesnasty metr mocną piłkę posłał Alex Telles. Tam Anthony Martial przyjął podanie na klatkę, uderzył mocno z woleja, a Gianluigi Donnarumma przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 11. minucie piłkarze Milanu przez chwilę cieszyli się z bramki otwierającej wynik meczu. Mediolańczycy wznawiali piłkę z rzutu z autu. Futbolówka trafiła do Francka Kessiego, który przyjął ją i huknął z woleja po długim rogu. Henderson był bez szans. Do akcji wkroczył natomiast VAR. Sędziowie dopatrzyli się zagrania piłki ręką Kessiego i gola nie uznali.

Manchester United dostał dwa poważne sygnały ostrzegawcze, lecz to nie otrzeźwiło zawodników Ole Gunnara Solskjaera. Inicjatywa w dalszym ciągu należała do Milanu. W 31. minucie goście przeprowadzili szybką kontrę. Piłkę na prawym skrzydle dostał Alexis Saelemaekers. Belg ograł Nemanję Maticia, strzelił w krótki róg z lewej nogi, a dobrą interwencją popisał się Henderson.

Czerwone Diabły najlepszą okazję do przerwy miały w 38. minucie. Sytuacja ta będzie śnić się po nocach Harry’emu Maguire’owi. Alex Telles egzekwował rzut rożny i posłał dobre dośrodkowanie w szesnastkę. Tam piłkę na dalszy słupek przedłużył Bruno Fernandes. Akcję zamykał Maguire, który doszedł do podania, oddał strzał z metra i… trafił w słupek. Anglik zgłosił mocną kandydaturę do pudła sezonu.

W przerwie Ole Gunnar Solskjaer został zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Urazu nabawił się Anthony Martial i na placu gry pojawił się młody Amad Diallo. Iworyjczyk został przesunięty na prawe skrzydło, a miejsce na szpicy zajął Mason Greenwood.

Diallo szybko pokazał się ze świetnej strony. W 50. minucie Manchester United objął prowadzenie za sprawą 18-latka. Kapitalne długie podanie w pole karne Milanu posłał Bruno Fernandes. W szesnastce mediolańczyków znalazł się Iworyjczyk, który instynktownie tyłem głowy podbił piłkę nad wysuniętym z bramki Donnarummą. Amad zdobył swojego debiutanckiego gola, a Czerwone Diabły wreszcie otworzyły wynik meczu!

Po objęciu prowadzenia piłkarze Solskjaera szukali drugiego trafienia, choć nie trwało to długo. W 58. minucie dobrą okazję mieli mediolańczycy. Piłkę na lewej stronie pola karnego dostał Kessie. Iworyjczyk uderzył mocno z lewej nogi w krótki róg, a dobrą interwencję zanotował Henderson. Kilka minut później świetną okazję miał Rade Krunić, który zamykał akcję na dalszym słupku. Bośniak oddał groźny strzał głową, a pomylił się tylko nieznacznie.

W 72. minucie niezłą okazję mieli piłkarze Manchesteru United. W polu karnym szybkie podania wymienili Diallo i Greenwood. Anglik zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej na piąty metr. Tam akcję zamykał Daniel James, ale chyba nie spodziewał się podania i oddał niecelny strzał do pustej bramki.

Chwilę później Ole Gunnar Solskjaer zdecydował się na potrójną zmianę. Z boiska zeszli Bruno Fernandes, Aaron Wan-Bissaka i Daniel James. W ich miejsce pojawili się Fred, Brandon Williams i Luke Shaw. Czerwone Diabły przeszły na ustawienie z trzema środkowymi obrońcami.

Manchester United w końcówce sprawiał wrażenie zadowolonego z jednobramkowego prowadzenia i nie wykazywał inicjatywy w ofensywie. Taka postawa zemściła się w doliczonym czasie gry. Milan zdobył wyrównującą bramkę po stałym fragmencie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzył Simon Kjær. Dean Henderson popełnił błąd przy wybiciu futbolówki na linii i musiał wyciągnąć ją z siatki. To sprawia, że wynik dwumeczu jest sprawą otwartą.

Rewanżowe starcie z Milanem odbędzie się za tydzień w Mediolanie na San Siro.