LIGA EUROPY

66' Hugo Mallo Marouane Fellaini 33'
Marcus Rashford 67'
Paul Pogba 86'
Godzina: 21:05
Data: 04.05.2017 r.
Stadion: Estadio Balaidos

Celta Vigo: Alvarez, Mallo (Beauvue 90'), Radoja, Hernandez, Guidetti, Aspas, Sisto, Wass (Jozabed 74'), Jonny, Cabral, Roncaglia

Manchester United: Romero - Darmian, Blind, Bailly, Valencia - Lingard, Herrera, Fellaini, Pogba, Mychitarian (Young 78' (Smalling 89'))
- Rashford (Martial 79')

Manchester United zrobił pierwszy krok w stronę finału Ligi Europy. Czerwone Diabły w pierwszym spotkaniu półfinałowym pokonały na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 (0:0). Zwycięskiego gola na Estadio Balaídos zdobył Marcus Rashford, który popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Rewanż już za tydzień na Old Trafford.

Manchester United do meczu z Celtą Vigo przystąpił w roli faworyta i od pierwszego gwizdka sędziego starał się wywiązać z tej roli. Pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie jednak gospodarze. Zza linii obrońców, do dośrodkowania z prawego skrzydła, wyszedł Daniel Wass, uderzył piłkę głową, ale Sergio Romero nie musiał interweniować.

W 20. minucie kibice Czerwonych Diabłów już widzieli piłkę w siatce. Fenomenalny strzał zza pola karnego, ze stojącej piłki, oddał Marcus Rashford. Futbolówka zmierzała w okienko bramki Celty, lecz znakomitą interwencją popisał się Sergio Alvarez.

Dziesięć minut później Manchester United miał kolejną znakomitą szansę. Piłkę na piąty metr zagrał Henrich Mychitarian, tam niestety minął się z nią Jesse Lingard.

Do końca pierwszej połowy Czerwone Diabły stworzyły sobie jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje. W 35. minucie Paul Pogba wyłożył piłkę do Mychitariana, ten wpadł w pole karne, lecz jego uderzenie z lewej nogi obronił bramkarz Vigo.

Trzy minuty później doskonałą okazję zmarnował Lingard. Anglik zawiązał dwójkową akcję z Rashfordem, dostał piłkę w szesnastce, ale zamiast do siatki, trafił prosto w bramkarza Celty. Sergio Alvarez wyrastał na bohatera czwartkowego spotkania.

Po zmianie stron żaden z zespołów nie rzucił się od razu do szybkich ataków. Pierwszą dobrą akcję po wznowieniu miała dopiero w 59. minucie Celta Vigo. Mocny strzał zza pola karnego oddał Pione Sisto, piłkę blokował Antonio Valencia i niewiele brakowałoby, aby ten rykoszet zaskoczył Sergio Romero. Argentyńczyk końcówkami palców strącił futbolówkę nad poprzeczką.

W odpowiedzi świetną akcję z własnej połowy wyprowadził Rashford. Wykończenie w wykonaniu Anglika było jednak fatalne i piłka nie powędrowała nawet w światło bramki hiszpańskiego zespołu.

W 67. minucie Manchester United w końcu dopiął swego. Około 24 metrów przed polem karnym sfaulowany został Marcus Rashford. Anglik ustawił piłkę i postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. 19-latek popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. Piłka powędrowała nad murem ustawionym przez piłkarzy Celty i wpadła w długi róg bramki Alvareza!

W 72. minucie Celta Vigo przeprowadziła błyskawiczną akcję, którą niecelnym strzałem zakończył Iago Aspas. Dwie minuty później Jesse Lingard powinien rozstrzygnąć losy czwartkowej rywalizacji. Anglik oddał potężny strzał z pola karnego, spudłował jednak niemiłosiernie.

Piłkarze Manchesteru United do końcowego gwizdka kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Niezłą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał w 86. minucie Paul Pogba. Strzał Francuza z rzutu wolnego powędrował jednak obok bramki.

Manchester United dzięki jednobramkowej zaliczce znalazł się w dobrej sytuacji przed rewanżem na Old Trafford. O tym, czy Czerwone Diabły zagrają 24 maja w finale Ligi Europy, przekonamy się już 11 maja.