14' Marcel Sabitzer
21' Marcel Sabitzer
41' Bruno Fernandes
Antony 64'
89' Facundo Pellistri
Data: 13.04.2023 r.

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Varane (Maguire 46'), Martinez, Malacia – Casemiro, Sabitzer – Antony (Pellistri 81'), Fernandes (Eriksen 62'), Sancho (Elanga 62') – Martial (Weghorst 62')

Sevilla: Bounou – Acuna, Marcao, Nianzou (Suso 73'), Montiel (Gomez 90') – Gudelj, Fernando – Torres (Navas 46'), Rakitić, Ocampos – Lamela (En-Nesyri 67')

Manchester United zremisował z Sevillą 2:2 (2:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Czerwone Diabły rozegrały kapitalną pierwszą połowę i zanotowały trudną do wyjaśnienia końcówkę spotkania. Piłkarzy Erika ten Haga pogrążyły dwa samobójcze gole – Tyrella Malacii i Harry’ego Maguire’a.

Manchester United mecz z Sevillą miał zacząć od mocnego uderzenia i niewiele brakowało, aby plan Erika ten Haga powiódł się już w pierwszej minucie. Piłkę do siatki Andaluzyjczyków wpakował Jadon Sancho. Anglik dostał dobre podanie od Antony’ego, z dużym spokojem pokonał Yassine’a Bounou, ale zrobił to z pozycji spalonej. Gol nie mógł więc zostać uznany.

Składna akcja dodała pewności siebie zawodnikom Czerwonych Diabłów, którzy często gościli pod bramką Sevilli. W 13. minucie na lewej stronie pola karnego znalazł się Antony, oddał strzał w krótki róg, a kapitalną interwencję zanotował bramkarz Andaluzyjczyków.

Minutę później Manchesteru United dopiął swego i otworzył wynik meczu! Efektowną akcją przy linii bocznej popisał się Anthony Martial. Po chwili piłka trafiła do Bruno Fernandesa, który zagrał kapitalną prostopadłą piłkę do Marcela Sabitzera w pole karne. Austriak dobrze przyjął futbolówkę na jedenastym metrze, nie zwlekał ze strzałem i zaskoczył golkipera Sevilli.

W 21. minucie było już 2:0 dla Manchesteru United! W roli egzekutora ponownie wystąpił Sabitzer. Tym razem kapitalnym podaniem do Austriaka popisał się Anthony Martial. Wypożyczony z Bayernu Monachium pomocnik stanął oko w oko z Bounou i strzałem z lewej nogi podwyższył prowadzenie.

Piłkarze Erika ten Haga grali jak natchnieni i szukali kolejnych trafień. Swoje okazje mieli Bruno Fernandes i Casemiro. Lekkie uderzenie Portugalczyka obronił golkiper Sevilli, a strzał Brazylijczyka został zablokowany.

W 41. minucie mieliśmy kontrowersję na Old Trafford. Bruno Fernandes zablokował wślizgiem uderzenie Nemanji Gudelja, a piłka trafiła w łokieć Portugalczyka. Arbiter uznał to za zagranie intencjonalne i wlepił Fernandesowi żółtą kartkę. To oznaczało, że 28-latek wykartkował się na rewanżowe starcie w Hiszpanii.

Im bliżej było przerwy, tym częściej do głosu dochodziła Sevilla. W doliczonym czasie gry David de Gea popisał się świetną interwencją po strzale głową Tanguya Nianzou. Piłka została podbita wysoko, a po chwili z linii bramkowej wybił ją Raphael Varane. Goście mogli zdobyć klasycznego gola „do szatni”.

Erik ten Hag w przerwie dokonał jednej zmiany w Manchesterze United – Harry Maguire zastąpił Raphaela Varane’a. Druga połowa mogła rozpocząć się idealnie dla Czerwonych Diabłów. W 47. minucie groźne uderzenie zza pola karnego oddał Antony. Piłka o dobry metr minęła bramkę Sevilli.

W 61. minucie Manchester United był bliski zdobycia trzeciej bramki. Czerwone Diabły przeprowadziły błyskawiczną kontrę. W pole karne Sevilli wpadł Antony, zszedł na lewą nogę i uderzył po długim rogu – piłka trafiła tylko w słupek bramki gości. Chwilę później Erik ten Hag zdecydował się na potrójną zmianę. Na boisku pojawili się Wout Weghorst, Anthony Elanga i Christian Eriksen.

Przeprowadzone zmiany nie wpłynęły korzystnie na poczynania zawodników Manchesteru United. Czerwone Diabły nie stwarzały sobie klarownych okazji do zdobycia gola. W 81. minucie doskonałą szansę miał Tyrell Malacia, który dostał podanie w polu karnym od Wouta Weghorsta. Holenderski obrońca uderzył mocno, lecz trafił prosto w Fernando.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się błyskawicznie. W 84. minucie Tyrell Malacia zagapił się w polu karnym Czerwonych Diabłów, a pod linią końcową do piłki dopadł Jesus Navas. Hiszpan oddał strzał, futbolówka odbiła się od Malacii i zaskoczyła Davida de Geę. Sevilla złapała kontakt...

Chwilę później Manchester United stracił Lisandro Martineza, który doznał kontuzji kostki bez kontaktu z przeciwnikiem. Erik ten Hag wcześniej wykorzystał limit zmian, a to oznaczało, że Czerwone Diabły muszą kończyć spotkanie w dziesiątkę.

Sevilla zwietrzyła swoją szansę i szukała gola wyrównującego. W doliczonym czasie gry znakomitą interwencją po strzale En-Nesyrigo popisał się David de Gea. Chwilę później było już 2:2... Youssef En-Nesyri oddał strzał głową, piłka odbiła się od Harry’ego Maguire’a i zaskoczyła De Geę. Czerwone Diabły wbiły sobie drugiego samobója…

Remis na Old Trafford sprawia, że kwestia awansu do półfinału Ligi Europy jest nadal otwarta. Rewanż 20 kwietnia w Sewilli.