LIGA EUROPY

32' Anthony Martial
33' Daley Blind
50' Marouane Fellaini
79' Bastian Schweinsteiger
Philippe Coutinho 42'
Philippe Coutinho 45'
Nathaniel Clyne 51'
Roberto Firmino 82'
Godzina: 21:05
Data: 17.03.2016 r.

Manchester United: De Gea - Varela(Valencia 46'), Smalling, Blind, Rojo (Darmian 63'), Carrick (Schweinsteiger 70'), Fellaini, Lingard, Mata, Martial, Rashford

Liverpool FC: Mignolet - Clyne, Lovren, Sakho, Milner, Can, Henderson (Allen 71'), Lallana, Coutinho, Firmino (Benteke 84'), Sturridge (Origi 67')

Liverpool FC okazał się lepszy w dwumeczu 1/8 finału Ligi Europy. Mecz na Old Trafford zakończył się remisem 1:1. Pierwsza połowa zapowiadała się dobrze, po licznych akcjach na prowadzenie po bramce Martiala z karnego wyszły Czerwone Diabły. Niestety tuż przed przerwą nadzieję kibiców MU pięknym golem zgasił Philipper Coutinho.

Spotkanie od pierwszych minut było rozgrywane na wysokich obrotach. Pierwsza naprawdę dobra okazja miała miejsce w 18. minucie meczu. Rojo z lewego skrzydła posłał kapitalną centrę na dalszy słupek, gdzie zagubionego Milnera wyprzedził Lingard. Anglik uderzył głową, jednak nie dał się zaskoczyć Mignolet.

Niedługo potem Mata miał okazję na wypracowanie przewagi bramkowej. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Liverpoolu, Hiszpan zgarnął piłkę na lewej stronie pola karnego i uderzył mocno lewą nogą. Niestety pomocnik Manchesteru United nie trafił w światło bramki.

Swoją obecność na połowie rywali zaznaczył również Anthony Martial. Francuz wparował w pole karne LFC na pełnej szybkości, minął Clyne’a i uderzył w kierunku dalszego słupka. Niestety młody gracz United chybił i kilka metrów.

Gracze Liverpoolu szybko otrząsnęli się z nacisku ze strony United. W 28. minucie przed stratą gola United po raz kolejny w tym sezonie uratował David De Gea. Hiszpan wyłapał mocny strzał po ziemi Philippe Coutinho.

Po 32. minutach gry Anthony Martial przy kolejnej próbie rajdu w polu karnym rywali został podcięty przez Nathaniela Clyne’a. Arbiter od razu podyktował rzut karny. Francuz mocnym strzałem w swoją lewą stronę pokonał Mignolet i Manchester United nawiązał bramkę kontaktową w tym dwumeczu.

Odpowiedzią Liverpoolu był bezpośredni strzał Sturridge’a z rzutu wolnego, który z hukiem odbił się od poprzeczki bramki De Gei.

Stuprocentową sytuację w 41. minucie zmarnował kapitan gości – Jordan Henderson. Anglik otrzymał podanie od Coutinho w pole karne, uderzył z pierwszej piłki, ale podniósł ją za wysoko, tuż nad poprzeczką.

W 43. minucie Daley Blind posłał wysokie podanie z polowy boiska, tuż pod linię końcową. W ostatniej chwili zgarnął ją Fellaini, wycofał do nadbiegającego Rojo, a Argentyńczyk uderzył lewą nogą z bliskiej odległości. Niestety defensor United nie zmieścił jej w siatce Mignoleta.

Manchester United prezentował się naprawdę dobrze w pierwszej połowie meczu. Niestety wystarczyła jedna akcja Coutinho, aby podnieść poprzeczkę trudności tego meczu o dwa poziomy. Z pozornie niegroźnej pozycji na skrzydle, Coutinho gwałtownie przyspieszył i zostawił dwa kroki za sobą Guillermo Varelę. Będąc blisko bramki, delikatnie podciął futbolówkę i przelobował interweniującego Davida de Geę.

W 57. minucie niezły strzał ze środka pola karnego oddał Marcus Rashford, po podanie z prawej flanki. Anglik jednak źle złożył się do uderzenia i piłką wyleciała poza linię końcową. Kilka minut później Carrick posłał długie dośrodkowanie w okolice 11. metra. Celny strzał główką oddał Fellaini. Mignolet jednak spokojnie wybronił strzał Belga.

72. minuta to zmarnowana sytuacja Fellainiego, który ostrzymał bardzo dobre podanie spod linii końcowej od Rashforda. Belg zbyt mocno odchylił się i przestrzelił bramkę Simona Mignoleta.

Pomimo tego, że druga połowa została zdominowana przez graczy Van Gaala, goście nie skupiali się wyłącznie na obronie. W 75. minucie Liverpool odnotował groźny atak i strzał Coutinho po wyłożeniu piłki piętką przez Emre Cana. Uderzenie Brazylijczyka wpadło jednak prosto w ręce dobrze ustawionego De Gei.

Coutinho ponowił próbę podwyższenia dorobku strzeleckiego w 77. minucie. Brazylijczyk uderzył bardzo mocno z linii bramkowej. De Gea zdążył jedynie unieść ręce i przenieść futbolówkę nad poprzeczkę.

W ostatnich minutach spotkania dwa groźne strzały oddał jeszcze wprowadzony przez Kloppa Origi. De Gea nie pozwolił jednak po raz drugi w tym spotkaniu wbić sobie gola. Chwilę później sędzia zakończył mecz i tym samym pożegnał przygodę Manchesteru United z Ligą Europy.