LIGA EUROPY

15' Zlatan Ibrahimović
47' Anthony Martial
57' Ander Herrera
67' Jesse Lingard
71' Paul Pogba
75' Zlatan Ibrahimović
88' Zlatan Ibrahimović [kar.]
Vincent Pajot 64'
Godzina: 21:05
Data: 16.02.2017 r.

Manchester United: Romero - Valencia, Smalling, Bailly, Blind, Herrera, Fellaini (Lingard 46'), Mata (Rashford 70'), Pogba, Martial (Young 84'), Ibrahimović

AS Saint-Etienne: Ruffier - Malcuit, Théophile-Catherine, Perrin, Pogba (Beric 80'), Jorginho (Roux 65'), Veretout, Pajot (Selnaes 72'), Saivet, Hamouma, Monnet-Paquet<

Ekipa Jose Mourinho pewnie pokonała zespół Saint-Etienne 3:0 (1:0) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy rozegranym na Old Trafford. Bohaterem spotkania został niewątpliwie Zlatan Ibrahimović, który popisał się chirurgiczną precyzją i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Manchester United rozpoczął mecz bardzo nerwowo. W szczególności niepewnie spotkanie rozpoczął Eric Bailly. Obrońca United popełnił dwa fatalne błędy, które mogły kosztować United stratę bramki. Goście na szczęście nie potrafili wykorzystać prezentu od swojego rywala.

W 8. minucie spotkania Valencia przerzucił piłkę górą na obroną, Mata zgrał ją do Fellainiego, a ten mocnym wolejem skierował ją w stronę długiego słupka. Niestety trafienie Belga nie zostało uznane, ponieważ Mata był na pozycji spalonej.

Chwilę potem Martial oddał groźny strzał z narożnika pola karnego. Bramkarz Stain-Etienne jednak skutecznie sparował strzał do boku. Kolejna okazja United nadarzyła się w 15. minucie meczu. Zlatan wywalczył rzut wolny blisko pola karnego. Szwed wykonał rzut wolny, uderzył po ziemi, futbolówka odbiła się od nóg Pajota i spokojnie wturlała się do siatki Francuzów.

Po strzelonej bramce United stonowało grę, co zdecydowanie próbowali wykorzystać goście. Francuzi raz po raz atakowali szybkimi rajdami defensywę Czerwonych Diabłów. W 32. minucie Saivet świetnie strzelał wolejem po zgraniu piłki przez Hamoumę. Piłka jednak nie poleciała w światło bramko Romero.

Chwilę potem Hamouma zaliczył długi i udany rajd. W ostatniej chwili zablokował go dopiero Eric Bailly. W 40. minucie Hamouma ponownie uprzykrzył życie obronie MU. Napastnik zbiegłe pod linię końcową boiska i podał przed bramkę do Monnet-Paqueta. Ten strzelił, ale po rykoszecie od Smallinga piłkę złapał Romero.

Po przerwie United rozpoczęli nieuznaną bramką Zlatana Ibrahimovicia. Szwed wpakował piłkę głową do siatki po wrzutce Maty, lecz napastnik Manchesteru United był na wyraźny spalonym.

W dalszej fazie gra zrobiła nam się brzydka i obfitowała w wiele fauli i żółtych kartek. Dopiero dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego w 69. minucie zakończyło się groźnym uderzeniem Pogby. Strzał Francuza niestety zakończył swój lot na poprzeczce bramki.

Wynik meczu udało się podwyższyć w 75. minucie. Strzelcem bramki ponownie został Zlatan Ibrahimović. Wszystko było jednak zasługą Rashforda, który ruszył z atakiem obok pola karnego, podbiegł pod linię końcową i dograł piłkę przed bramkę. Ta została źle wybita przez bramkarza Zielonych i Zlatan z bliskiej odległości wpakował ją do siatki.

W 77. minucie Valencia zaliczył udany rajd prawą flanką, wystawił futbolówkę przed pole karne do atakującego Lingarda, a Anglik technicznym strzał próbował pokonać bramkarza Saint-Etienne. Jesse niestety minimalnie chybił.

Kilka minut przed końcem meczu kibice United mieli jeszcze jeden powód do radości. Zlatan Ibrahimović umiejętnie zastawił piłkę w polu karnym, rywal wbiegł w niego od tyłu i sędzia odgwizdał przewinienie. Napastnik MU pewnym uderzeniem przypieczętował hat-tricka i ustanowił wynik czwartkowego meczu.