Data: 18.03.2021 r.
Stadion: San Siro

AC Milan: Donnarumma – Kalulu (Dalot 65'), Tomori, Kjaer, Hernandez – Krunić (Diaz 72'), Kessie, Meite – Castillejo (Ibrahimović 65'), Calhanoglu, Saelemaekers

Manchester United: Henderson – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – James, Fernandes, Rashford (Pogba 46') – Greenwood

Manchester United pokonał AC Milan 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy i wywalczył przepustkę do kolejnej rundy! Gola na wagę awansu zdobył tuż po wejściu na boisko Paul Pogba.

Manchester United przystąpił do meczu wiedząc, że na San Siro musi szukać goli. Początek Czerwonych Diabłów był niezły, choć nie przekładało się to na duże zagrożenie pod bramką Milanu. Piłkę w szesnastkę gospodarzy wstrzelili Daniel James i Mason Greenwood, ale akcje nie były kończone strzałami.

W 12. minucie z dobrej strony na lewym skrzydle pokazał się Luke Shaw. Anglik wymienił podania z Bruno Fernandesem i wyłożył piłkę do Portugalczyka na szesnasty metr. Fernandes miał dobrą okazję, strzelił mocno i bardzo niecelnie.

AC Milan odpowiedział kilka minut później. Soczyste uderzenie zza szesnastki oddał Franck Kessie, a pewną interwencję między słupkami zanotował Dean Henderson.

W 21. minucie Manchester United przeprowadził szybką kontrę. Daniel James długo holował piłkę i wpadł w pole karne Milanu. Tam bezpardonowo barkiem potraktował go Fikayo Tomori, lecz sędzia uznał, ze defensor mediolańczyków nie dopuścił się przewinienia. Walijczyk w tej sytuacji mógł też zachować się lepiej, bo powinien szybciej oddawać piłkę do niepilnowanego Greenwooda.

Im dłużej trwało spotkanie, tym coraz pewniej na boisku czuli się gracze Milanu. Manchesteru United raził niedokładnymi zagraniami. Jedno z nich mogło zakończyć się fatalnie. W 35. minucie Bruno Fernandes podał prosto pod nogi Samuela Castillejo. Hiszpan po krótkim sprincie zagrał do lepiej ustawionego Kessiego, któremu piłkę wślizgiem spod nóg wybił Victor Lindelof.

Przed przerwą gospodarze mieli jeszcze dwie niezłe sytuacje. Mocny strzał zza pola karnego zanotował Alexis Saelemaekers, a dobrą interwencją popisał się Dean Henderson. Tuż przed gwizdkiem arbitra w dogodnej sytuacji skiksował natomiast Rade Krunić.

Manchester United drugą połowę rozpoczął z jedną zmianą. Paul Pogba pojawił się na boisku w miejsce Marcusa Rashforda. Anglik odczuwał ból w kostce i nie był w stanie kontynuować gry po zmianie stron.

Pogba szybko zaznaczył swoją obecność na boisku. Manchester United za sprawą Francuza objął prowadzenie w 49. minucie. Piłkarze Milanu nie potrafili wybić futbolówki z własnego pola karnego, ta trafiła na lewej stronie do Pogby. Francuz, w dużym tłoku, popisał się sprytnym strzałem w krótki róg tuż przy słupku i zaskoczył Donnarummę!

Minutę później akcja przeniosła się pod bramkę Manchesteru United. Na pozycji spalonej nie dał złapać się Saelemaekers. Belg uderzył mocno po długim rogu bramki Hendersona, a Anglik popisał się kapitalną interwencją, naprawiając błąd defensywy.

Manchester United po objęciu prowadzenia grał pewnie i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. W 65. minucie na podwójną zmianę zdecydował się Stefano Pioli. Włoski trener wpuścił na boisko Diogo Dalota i Zlatana Ibrahimovicia. Kilka minut później gospodarze mieli znakomitą sytuację. W dogodnej pozycji strzeleckiej znalazł się Kessie, który uderzał z kilku metrów, a kluczowy blok tuż przez bramką Hendersona zanotował Lindelof.

W 74. minucie Milan był bliski doprowadzenia do remisu. Hakan Calhanoglu dograł świetną piłkę na dalszy słupek z lewego skrzydła. Akcję zamykał Zlatan Ibrahimović, który wygrał pojedynek powietrzny z Lukiem Shawem i oddał strzał głową. Kapitalną interwencją na linii bramkowej popisał się jednak Dean Henderson!

Manchester United w końcówce nie atakował za wszelką cenę, bo miał korzystny wynik. W 89. minucie dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Paul Pogba. Francuz dostał dobre podanie od Daniela Jamesa, oddał strzał głową z sześciu metrów, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W końcówce Milan rzucił wszystkie siły, aby wyrównać stan rywalizacji, ale Czerwone Diabły nie dały sobie wydrzeć cennego zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy!