LIGA EUROPY

25' Aleksandr Gatskan
43' Aleksandr Bukharov
53' Aleksandr Bukharov
59' Christian Noboa
73' Timofei Kalachev
Henrich Mychitarian 21'
Henrich Mychitarian 35'
Ander Herrera 78'
Godzina: 19:00
Data: 09.03.2017 r.
Stadion: Stadion Olimp-2

FK Rostów: Medvedev - Kalachev, Mevlja, Navas, Granat (Terentyev 18’), Kudryashov - Noboa, Erokhin, Gatskan - Poloz, Bukharov (Azmoun 74’)

Manchester United: Romero – Young, Rojo, Jones, Smalling, Blind (Valencia 90’+2’) – Pogba, Fellaini, Herrera (Carrick 90’+2’) - Mychitarian (Martial 68’), Ibrahimović.

Pierwsze starcie pomiędzy FK Rostów i Manchesterem United w 1/8 finału Ligi Europy zakończyło się rezultatem 1:1. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Henrich Mychitarian, natomiast po zmianie stron do bramki United trafił Aleksandr Bukharov.

Mecz rozgrywany na wątpliwej jakości murawie nie był zbyt płynny, a grę bardzo często przerywał gwizdek arbitra, Felixa Zwayera.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej czwartkowy mecz, José Mourinho przyznał, że wybór wyjściowego składu sprawił mu sporo problemu ze względu na kiepski stan murawy stadionu Olimp-2. Ostatecznie w pierwszej jedenastce znalazło się aż pięciu graczy pełniących rolę obrońcy. Parę napastników tworzyli natomiast Zlatan Ibrahimović oraz Henrich Mychitarian.

Pierwszy strzał na bramkę Sergio Romero został oddany już w drugiej minucie spotkania. Argentyńczyk poradził sobie jednak bez większych problemów.

Chwilę później szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Paul Pogba. Piłka odskoczyła jednak pomocnikowi United w atakowanym polu karnym.

Pierwszy kwadrans rywalizacji potwierdził oczekiwania kibiców i ekspertów. Z uwagi na stan nawierzchni, zawodnicy obu stron preferowali rozgrywanie akcji długimi, górnymi podaniami. Gra nie była zbyt płynna z uwagi na sporą liczbę przewinień.

Już w osiemnastej minucie meczu trener FK Rostów, Ivan Daniliants, był zmuszony do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Boisko opuścił kontuzjowany Vladimir Granat, a zastąpił go Denis Terentyev.

Chwilę później gospodarze wykonywali pierwszy rzut rożny w tym meczu. Futbolówkę bez większych problemów złapał Sergio Romero.

Po upływie 21 minut żółtą kartkę obejrzał Henrich Mychitarian, który popełnił wiele przewinień w pierwszej części meczu.

Trzy minuty później do notesu sędziego trafił także Alexandru Gațcan, który sfaulował Zlatana Ibrahimovicia. Mołdawianin tym samym wyeliminował się z udziału w rewanżu.

Czerwone Diabły nie były w stanie stworzyć zagrożenia po pierwszym wykonywanym przez siebie rzucie rożnym. Felix Zwayer odgwizdał bowiem rzut wolny po faulu Chrisa Smallinga.

W 35. minucie przyjezdni zdołali wyjść na prowadzenie. Marouane Fellaini opanował długie podanie, przekazał piłkę do Zlatana Ibrahimovicia, który przedarł się pod linię końcową i oddał piłkę do Henricha Mychitariana. Ormianin bez problemu wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.

Cztery minuty później zawodnicy Rostowa mieli dogodną sytuację na wyrównanie po faulu Ashleya Younga w pobliżu własnego pola karnego. Piłka ponownie wylądowała jednak w rękach Romero.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry żółtą kartkę za faul zobaczył Aleksandr Bukharov.

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej odsłony, po czym zaprosił graczy obu zespołów na przerwę. Kibice zgromadzenia na stadionie Olimp-2 byli świadkami brzydkich i szarpanych 45 minut, po których Manchester United prowadził z FK Rostów 1:0.

Już dwie minuty po wznowieniu gry w korzystnej sytuacji znalazł się Zlatan Ibrahimović. Szwedzki napastnik uwolnił się spod opieki obrońców i oddał mocny strzał, który poszybował jednak nad poprzeczką bramki Nikity Medvedeva.

W 52. minucie przed szansą stanął Ashley Young. Dośrodkowanie Daleya Blinda sprytnie przepuścił Ibrahimović, lecz Young nie zdołał posłać futbolówki w światło bramki.

Minutę później ekipa FK Rostów zdołała doprowadzić do wyrównania. Wystarczyło jedno długie podanie w pole karne Czerwonych Diabłów, gdzie osamotniony Aleksandr Bukharov przyjął piłkę na klatkę piersiową i pokonał Sergio Romero.

Chwilę przed upływem godziny gry żółtą kartkę za faul na Herrerze obejrzał Christian Noboa.

W 65. minucie gospodarze znów zagrozili bramce Manchesteru United. Niecelny strzał na bramkę Sergio Romero z linii pola karnego oddał Aleksandr Yerokhin.

W odpowiedzi celne uderzenie po rzucie rożnym zanotował Marouane Fellaini.

Niedługo później na placu gry pojawił się Anthony Martial, który zmienił Henricha Mychitariana.

W 73. minucie żółtą kartkę obejrzał Timofei Kalachev, który także nie będzie mógł wystąpić na Old Trafford. Chwilę potem na murawie zameldował się Sardar Azmoun. Miejsca na boisku ustąpił mu Aleksandr Bukharov.

Na początku ostatniego kwadransa spotkania Czerwone Diabły wykonywały rzut wolny z okolic pola karnego gospodarzy, lecz dośrodkowanie Daleya Blinda nie przyniosło zagrożenia.

Po upływie kilkudziesięciu sekund za swój faul żółtą kartką ukarany został Ander Herrera.

W doliczonym czasie gry na murawie pojawili się Antonio Valencia i Michael Carrick. Plac gry opuścili Daley Blind i Ander Herrera.

W końcowym fragmencie to zespół gospodarzy przeważał na boisku i stwarzał sobie lepsze sytuacje do rozstrzygnięcia rywalizacji na własną korzyść. Rywalizacja zakończyła się jednak remisem 1:1, co oznacza, iż Rostów będzie musiał strzelić bramkę na Old Trafford, by awansować do kolejnej fazy rozgrywek.