Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Chelsea - Manchester United 1:0. Niemoc na Stamford Bridge trwa

» 5 listopada 2017, 19:22 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United przegrał z Chelsea 0:1 (0:0) w 11. kolejce Premier League. Trzecia wizyta Jose Mourinho na Stamford Bridge w roli menadżera Czerwonych Diabłów zakończyła się trzecią porażką. United pozostają bez zwycięstwa na stadionie The Blues od 2012 roku.
Chelsea - Manchester United 1:0. Niemoc na Stamford Bridge trwa
» Manchester United doznał drugiej porażki w Premier League w sezonie 2017/2018
Oceń zawodników:
David de Gea
Eric Bailly
Phil Jones
Chris Smalling
Antonio Valencia
Ander Herrera
Nemanja Matić
Ashley Young
Henrich Mychitarian
Romelu Lukaku
Marcus Rashford
Marouane Fellaini
Jesse Lingard
Anthony Martial

Oddano 133 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Jose Mourinho w ostatnim wyjazdowym szlagierze z Liverpoolem na Anfield zamurował bramkę Manchesteru United. Wielu kibiców spodziewało się podobnego scenariusza w starciu na Stamford Bridge, ale już pierwsze minuty pokazały, że tym razem będzie inaczej.

Pierwszy kwadrans pojedynku w Londynie to bardzo dobra i szybka gra z obu stron. Jako pierwsza groźnie zaatakowała Chelsea. Już w 2. minucie groźnie zza pola karnego strzelał N’Golo Kante, który wrócił do wyjściowego składu The Blues po kontuzji. Uderzenie nie sprawiło jednak problemu Davidowi de Gei.

Pięć minut później piłka wylądowała w bramce United, ale radość gospodarzy była krótka, bo sędzia odgwizdał faul Alvaro Moraty na Philu Jonesie, który skierował piłkę do własnej siatki. Anglik, popychany przez Hiszpana, tak wybił futbolówkę, że posłał ją w okienko bramki De Gei.

Manchester United odgryzł się chwilę później. Na prawym skrzydle dobrze pokazał się Ashley Young, posłał znakomite dośrodkowanie na szósty metr, gdzie dobrze znalazł się Marcus Rashford. Anglik uderzył piłkę głową, ale futbolówka powędrowała nieznacznie nad poprzeczką.

Jako kolejny wynik meczu próbował otworzyć Tiemoue Bakayoko. Francuz miał dwie niezłe okazje, ale obu nie potrafił wykorzystać.

16. minuta meczu, to ładna kiwka Nemanji Maticia. Po chwili piłka trafiła do Romelu Lukaku, ten zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego w kierunku bliższego słupka. Thibaut Courtois w efektowny sposób obronił to uderzenie.

Dwie minuty później potężną bombę na bramkę Davida de Gei posłał Eden Hazard. Hiszpan sparował strzał, piłka zawisła na moment wysoko, z dobitką pospieszył Cesc Fabregas, lecz nie trafił w światło bramki z ostrego kąta.

Po emocjonujących dwudziestu minutach na Stamford Bridge zrobiło się spokojnej. Inicjatywę przejęli gracze Chelsea. Choć The Blues byli częściej w posiadaniu piłki, to z ich akcji niewiele wynikało. Manchester United prezentował się nienagannie pod względem taktycznym i rozbijał każdą próbę ataku gospodarzy.

W 40. minucie dobrą okazję po rzucie rożnym miał Andreas Christensen. Duńczyk po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego przestrzelił jednak w dogodnej sytuacji, z bliskiej odległości.

Po zmianie stron Chelsea ruszyła do ataku i w 55. minucie otworzyła wynik meczu. Z prawej strony boiska długą piłkę w pole karne posłał Cesar Azpilicueta. Tam na jedenastym metrze obrońcom urwał się Alvaro Morata, wyskoczył wysoko i precyzyjnym strzałem głową w długi róg nie dał szans De Gei.

W 62. minucie Jose Mourinho dokonał podwójnej zmiany w swojej ekipie. Boisko opuścili Henrich Mychitarian i Phil Jones. Ich miejsce zajęli Marouane Fellaini i Anthony Martial. Sporo uwag do swojej gry mógł mieć Mychitarian, który właściwie przeszedł obok spotkania.

Zmiany taktyczne nie wpłynęły na jakość gry Manchesteru United. Fellaini, który miał pomóc drugiej linii Czerwonych Diabłów, popełniał proste błędy i wyraźnie nie czuł piłki po kontuzji. Niewiele brakowało, aby Belg sprezentował gola Bakayoko. Francuz po stracie Fellainiego strzelił jednak obok bramki De Gei.

Minuty mijały, a Manchester United nie potrafił stworzyć groźnej akcji pod bramką Chelsea. To The Blues byli bliżej zdobycia drugiej bramki i definitywnego rozstrzygnięcia spotkania. W 86. minucie szczęście mogło się jednak uśmiechnąć do Czerwonych Diabłów. Mocny strzał zza pola karnego oddał Rashford, piłka otarła się jeszcze o Martiala i nieznacznie minęła bramkę The Blues.

Kilka minut później zakotłowało się w szesnastce Chelsea. Po dośrodkowaniu Bailly’ego piłkę w polu karnym przyjął Fellaini, oddał strzał na bramkę, ale kapitalną interwencją popisał się Courtois. Czerwone Diabły przycisnęły w doliczonym czasie gry, lecz nie zdołały doprowadzić do remisu i doznały drugiej ligowej porażki w tym sezonie.

Chelsea – Manchester United 1:0 (0:0)
Bramki:
Alvaro Morata 55’

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Cahill, Zappacosta (Rudigera 66'), Bakayoko, Kante, Fabregas (Drinkwater 78'), Alonso, Hazard (Willian 87'), Morata

Manchester United: De Gea - Bailly, Jones (Fellaini 62'), Smalling, Valencia, Herrera, Matić, Young (Lingard 78'), Mychitarian (Martial 62'), Lukaku, Rashford


TAGI


« Poprzedni news
Składy: Chelsea - Manchester United
Następny news »
Statystyki: Chelsea - Manchester United 1:0

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (395)


dlabigt23: Dla mnie najlepszy duet obroncow i juz wczesniej to mowilem ze sa to Bailly - Rojo . Jesli chcemy grac 3 obroncami to dorzucic tam Jonsa czy Smallinga ale wydaje mi sie ze ten pierwszy jest tutaj na lepszej pozycji ( oczywiscie jak nie beda łapały go kontuzje ) . Po przerwie wraca Rojo i Pogba i napewno nasza gra ulegnie zmianie :) A juz na City moze bedzie Zlatan . Najwazniejsze zeby omijaly nas kontuzje i dotrwac do tego stycznia .... bo mam taka cicha nadzieje ze moze jednak sciagniemy kogos juz zima ? i moze Pereira wroci z wypozyczenia?
» 7 listopada 2017, 15:34 #389
tom93: Fiu fiu fju ale sie burza rozpetala ponizej. Mi sie wydaje ze problem naszej gry ma zlozone podloze i nie mozna go rozpatrywac tylko tak ze np. bo pogby nie ma to nie ma gry. Bo przepraszam bardzo czemu Mou tego nie przewidzial? Czemu majac klub z nieograniczonym budzetem i i majac wolna reke w kwestii transferow tak bardzo oparl gre naszego zespolu na ok. 14 pilkarzach? Ze jeden czy dwoch wypada i gramy kryminal? Facet popelnil mnostwo bledow. A druga sprawa to posiadamy w kadrze polowe bezjajecznych instagramowych leszczy, ktorzy wykonuja swoja prace jakby minimalna dostawali czyli od 6 do 14 i fajrant. Tych ktorzy tyle zarabiaja to jeszcze rozumiem, ale pilkarze zarabiaja krocie, a i tak zaangazowanie podobne. Gamonie, ktore najlepiej to potrafia leb zwiesic na dol i smuteczek strzelic, bo maja problemy rodzinne itd. Kazdy jakies ma i inni niezbyt sie tym przejmuja, a tu takie litowanie sie nad tymi panienkami. Do tego dochodza tacy co zaklimatyzowac sie nie umieja przez rok, dwa czy 3 i dawanie im szans, ze jeszcze cos z nich bedzie. A nic nie bedzie. Zaden normalny zawod nie ma takiej taryfy ulgowej. 3 miechy to gora i konczy sie cierpliwosc. Uff troche mnie ponioslo i odeszlem od tematu, ale wkurza mnie to ciagle szukanie wymowek na wszystko.
» 7 listopada 2017, 14:21 #388
QsQs: dokładnie. To szukanie wymówek jest śmieszne. Gramy kiepsko i tyle. Trzeba coś skorygować, poprawić się i dawać z siebie maxa.
» 7 listopada 2017, 14:27 #387
barnaba1987: Czyli co? Mou mial kupic drugiego sp za 100 milnionow na lawke by wrazie czego mogl wejsc z lawki i zastapic Pogbe? Ilu pilkarzy na swiecie jest w stanie go zastapic. Czy jesli w Barcelonie wypadnie Messi to z lawki wchodzi do skladu rownorzedny zmiennik?
Skoro juz tak dyskutujemy o tym co nas denerwuje... Mnie denerwuje czepianie sie na sile trenera ktory wprowadzil nas na poziom nie osiagalny przez druzyne przez pare ostatnich lat w JEDEN SEZON. Co on mial wiecej zrobic? Sprzedac na ras Smallinga, Jonesa, Younga, Lingarda, Carricka,Herrere,Rooneya i jeszcze kliku jechanych tu zawodnikow. Czy wy jestescie powazni? Nawiasem mowiac nie dalo by sie zglosic skladu do rozgrywek bez anglikow i wychowankow.
Apeluje o rozwage i troche zdrowego rozsadku panowie.
» 7 listopada 2017, 16:48 #386
szubik: Administracjo, Wasza cenzura jest straszna.
Napisałem, że się nie zgadzam - tylko tyle i aż tyle - i mój komentarz zniknał.
» 7 listopada 2017, 14:03 #385
arbiter: ten tez pewnie zaraz zniknie xD
» 7 listopada 2017, 14:16 #384
szubik: krótko mówiąc:
Śpieszmy się kochać komentarze, bo tak szybko odchodzą ;)
» 7 listopada 2017, 14:24 #383
braku: Zadaje sobie jedno pytanie. Czy wehikuł pepa się zacznie wkoncu zacinac?
» 7 listopada 2017, 13:56 #382
Mariusz199012: Brac Mousa dembele gracz na Lata ma 21 Lat byłby dobrym Zmiennikiem Lukaku
» 7 listopada 2017, 13:54 #381
DjTED: Tottenham przypomina mi MU Fergusona. Kadrowo to nie były gwiazdy, ale Pochettino zrobił z nich "gwiazdy". Tak samo jak Fergie, który szlifował nasze diamenciki. To jest drużyna na lata. Każdy wie co ma grac i nawet średniaki grają super
» 7 listopada 2017, 13:34 #380
PanCiekawostka: Wiedziałeś? Dwight Yorke w dzieciństwie dorabiał polując na węże.
» 7 listopada 2017, 12:08 #379
Devil78: Oficjalnie David M. w WHU :) Ciekawe co kierowało władzami kogutów :) Może Moyes podkoloryzował CV :D
» 7 listopada 2017, 10:08 #378
Devil78: Dokładnie :) Czeski błąd :) Thx
» 7 listopada 2017, 10:20 #377
ArktoS: Wyleci z kontuzją ze składu City De Bruyne i skończy się ta cała szopka, z niesamowitością naszych rywali zza miedzy.
» 7 listopada 2017, 09:08 #376
NoLogo: Tak samo jak wtedy gdy pauzę miał Aguero. Nie każdy zespół jest uzależniony od jednego zawodnika.
» 7 listopada 2017, 10:20 #375
DjTED: Jakie to januszowe.... Niech tym wyleci ten a tym drugim inny....
» 7 listopada 2017, 13:29 #374
ArktoS: Co w tym januszowego ? Nie życzę im tego, ale na podstawie obserwacji poprzedniego sezonu mogę stwierdzić to co napisałem wyżej.
» 7 listopada 2017, 16:10 #373
arbiter: dokladnie januszowe to jest mowienie ze cos jest 'januszowe'
» 7 listopada 2017, 17:34 #372
arbiter: abcrathujac od tych wszystkich śmiesznych oskarżeń kto jest czyim multikontem, bo widzę że usunięto również mój post odnośnie ligi angielskiej : tak więc pozwolę sobie powtórzyć pytanie bo zdziwiła mnie wasza opinia wysmiejwajaca mnie:
Dla was wicemistrzostwo Anglii dla Spurs zdobyte przez Poczetino nie jest zadnym osiagnieciem?
» 7 listopada 2017, 08:56 #371
Devil78: Jest ogromnym. Kadrowo są słabsi od większości ekip bijących się o majstra - jednak chłop stworzył monolit, drużynę przez duże D. Tam każdy wie co ma grać i nie ma przypadku. Jest powtarzalność w każdym meczu - oczywiście na miarę ich możliwości, bo nie mają kadry Realu, czy Barcelony (wiem, że pokonali Real, ale to był jeden mecz, a kadrę królewscy mają o wiele mocniejszą, co pewnie wyjdzie w dalszej części sezonu).
» 7 listopada 2017, 09:05 #370
arbiter: no pewnie, ja jak napisalem ze to sukces to grupa hejterów z kckMU na czele mnie wysmiala i jeszcze mowili ze zalozylem se konta i polubilem bo nie uwierzyli ze ktos moze sie z tym zgodzic
» 7 listopada 2017, 09:31 #369
TrampD: Arbiter tutaj większość osób ma syndrom Jose i zakłamują rzeczywistość plus umniejszają wszystkim jakiekolwiek sukcesy,Conte to beznadziejny trener,Kante słaby piłkarz, Guardiola przecież przyszedł ma gotowe itp.
» 7 listopada 2017, 09:56 #368
GloryMufc: Dla ludzi pokroju walentosa czy kckMu wicemistrzostwo to żadne osiągnięcie ale wygranie pucharu myszki miki cze LE z Ajaxem co ledwo wygrał z Legia to ogromne osiągnięcie.
» 7 listopada 2017, 10:17 #367
walentos: Kto będzie pamiętał o wicemistrzu? Liczy się mistrzostwo i pozostałe trofea a tych Pochettino zdobył hmm... nie mówie że jest złym trenerem bo zbudował silną i zgraną ekipę ale póki co nic z nią jeszcze nie osiągnął więc wychwalanie go ponad niebiosa to też przesada. Zdajecie sobie sprawę z tego że jeśli ten sezon będzie suchy to Tottenham zostanie rozkupiony przez większe kluby ?

Co do Conte to jest beznadziejny trener, widać jak rozegrał okienko, jak traktuje swoich zawodników ( Costa, Matic) i jak bardzo zależny jest od Kante że wystawia go do gry z nami mimo kontuzji i braku pełnej gotowości do gry. Dostał skład po Mou, pozbył się punktującego Costy zamieniając go na klase słabszego Morate , pozbył się Matica jednocześnie wzmacniając nas i kupił Bakayoko który póki co prezentuje się słabiej od Serba. Trzeba mu jednak przyznać że zdobył mistrza w pierwszym sezonie ale duzo czyta się o tym że miał najmniej meczów powodu braku LM i że jego klub jako jedyny ominęły w poprzednim sezonie kontuzje bo miał ich przez cały sezon 3 lub 4. Bądźmy jednak szczerzy , nie powtórzy tego co osiągnął w poprzednim sezonie i będzie bił się raczej o top 4 bo póki co wszystko na to wskazuje.

Guardiola póki co nie pokazał niczego czego nie widzieliśmy u Pellegriniego, City już od czasów Manciniego miało bardzo silny skład z mocnym kręgosłupem. Pep wywalił ogromne pieniądze żeby wymienić paru facetów na panienki. Pozbyl się takich zawodników jak Hart, Zabaleta Kolarov, Nasri , odstawił Kompanego i Yaya Toure. Przez pewien czas zrezygnował nawet z usług Aguero na rzecz Jesusa ale Aguero szybko wytknął mu ten błąd świetnym występem. Prawda jest taka że każdy inny scenariusz niż zdobycie mistrza przez City to sezon przegrany. W końcu Pellegrini mistrza zdobył już w pierwszym sezonie i potrzebował do tego zaledwie 3 nowych zawodników ( Otamendi , De Bruyne i Sterling ) na pozycje które rzeczywiście wymagały wzmocnień.
» 7 listopada 2017, 10:37 #366
Carlitozz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 11:15

@walentos

W takim razie gdzie jest Jose w tej calej wyliczance trenerow i gdzie bedzie ?

A gadka o Kante w sytuacji gdzie United bez Pogby nie istnieje jest szczytem hipokryzji .
» 7 listopada 2017, 11:11 #365
walentos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 11:36

Różnica polega na tym że my bez Pogby gramy i jako tako sobie radzimy chociaż widać spadek jakości i w trudnych meczach zrobiłby różnice. Conte bez Kante nie potrafił ograć nawet najgorszej ekipy tego sezonu czyli Crystal Palace która w meczu z nimi zdobyła pierwsze bramki które na dodatek dały zwycięstwo. Ty oczywiście tego nie dostrzegasz bo zajmujesz sie wyłapywaniem zdań z kontekstu żeby tylko na siłę coś wytknąć.

Spójrz prawdzie w oczy. Myślisz że Mou nie mógł zaryzykować z wystawieniem Pogby na Stamford? Przecież Francuz trenuje z składem już od tygodnia lub dwóch. Tylko że po co? Istnieje ryzyko odnowienia kontuzji a druga sprawa to gdyby był gotowy na Chelsea to na pewno i reprezentacja Francji chciałaby teraz z niego skorzystać a tam też nikt się nie oszczędza co dobitnie pokazała sytuacja z Lukaku w reprze Belgii.
» 7 listopada 2017, 11:31 #364
arbiter: dobrze ze my potrafilismy bez Pogby pokonac Huddersfield
» 7 listopada 2017, 11:33 #363
Carlitozz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 11:40

Walentos jak zwykle tylko widzisz jedna strone medalu . Wiec ja Ci cos powiem teraz, Conte wygral bez Hazarda z Tottenhamem na Wembley , tez moglby zrobic roznice, widzisz jak to Twoje rozumowanie jest plytkie ? Wszedzie widzisz problem , a u siebie tylko wymowki .

PS. Nie wiem na jaka cholere w towarzyskim meczu bylby sens ryzykowac Pogoba, wymowki , wymowki .
» 7 listopada 2017, 11:35 #362
walentos: Ale co ma chłopie do tego Hazard? Może jeszcze napiszesz że Chelsea wygrała z nami bez Luiza? :) Cholera jasna przygłupie Chelsea nie ma problemu z kreowaniem sytuacji więc takiego Hazarda potrafią bardzo łatwo zastąpić Pedro , Willianem , Mosesem czy kogo oni tam jeszcze mają. Oprócz tego do kreowania mają Fabsa i ofensywnie grającą obronę . Problem mają w środku pola bo Bakayoko jeszcze się ogrywa w lidze i nie wszystko mu się udaje a Fabs jest bardziej ofensywnym zawodnikiem i nie jest tak skuteczny w odbiorach dlatego strata takiego zawodnika jak Kante który potrafi i przejąć i szybko wyprowadzić piłkę na połowę rywala jest bardzo odczuwalna.

My z kolei nie mamy problemu z przejmowaniem piłki na środku i bronieniem się a z atakiem dlatego dla nas kluczowy jest Pogba Bez niego każdy pisze że Mou stawia autobus. A prawda jest taka że obrona funkcjonuje tak samo tylko atak radzi sobie gorzej. Czy na początku sezonu widziałeś jakąś wzmiankę o autobusie? Wątpie.
» 7 listopada 2017, 11:48 #361
arbiter: walentos tobie ktos placi za te farmazony? poza tym czemu go obrazasz, nie widzialem by on cie obrazil a ty wyzywasz od przyglupow go, nerwy ci puszczaja jak tracisz argumenty ?
» 7 listopada 2017, 11:52 #360
Carlitozz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 11:58

Wlasnie widzialem jak nie mamy problemu z odbiorem pilki w srodku , mowisz Fabregas? Ja mowie ze on tez nie gral z Tottenhamem na Wembley, przyglupie.

Widze ze znajdziesz odpowiedz na wszystko choc bedzie to taka odpowiedz jak moja teraz o Fabregasie, tylko dobrze u Nas , wszyscy na okola maja prawo wypadac z kontuzjami i nie istnieja bez danych graczy a my odwrotnie . Widzialem jak przejmowalismy pilke w srodku z Spurs i Chelsea teraz , czy nawet Liverpoolem , kupy sie ten Twoje wypowiedzi nie trzymaja , a wszystko sprowadzasz do Pogby , wiadomo ze jakosc spadla , ale to United czy Pogba?

Arbiter daj spokoj , chce tylko pokazac ze na 90%jego smiesznych argumentow znajde 100% takich samych tylko ze w druga strone , ale wtedy zdaniem walentosa to juz nie tak .
» 7 listopada 2017, 11:53 #359
walentos: No ale w jego miejsce był Kante który potrafił go zastąpić. Ja nie wiem wyglądasz jakbyś tonął i chwytał się brzytwy co chwile rzucając nowe argumenty. Skończ to pajacowanie bo zaraz będziesz pisać że Chelsea wygrała nie mając w składzie Rudigera.
» 7 listopada 2017, 12:20 #358
walentos: Dla nich kluczowym zawodnikiem jest Kante- szybki i pracowity defensywny pomocnik. Kreatywnych im nie brakuje więc bez takiego Hazarda i Fabregasa mogą sobie poradzić bo mają sporo alternatyw. U nich cała obrona gra bardzo ofensywnie a tacy zawodnicy jak Marcos Alonso, Azpilicueta i Luiz często zapuszczają się w pole karne przeciwnika i punktują. Jeszcze raz, zapytam dlaczego Conte na siłe wystawił Kante w meczu z nami? On wie jak wygląda jego zespół bez francuza. W tamtym sezonie mieli Matica który mógł go z powodzeniem zastąpić.
» 7 listopada 2017, 12:33 #357
QsQs: walentos, żal mi ciebie. Gównianą grę MU tłumaczy kontuzjami. Chelsea bez Kante przegrali z CP a wygrali z Watfordem. Te twoje "dywagacje" się kupy nie trzymają. Nie masz argumentów i wyzywasz innych od przygłupów i pajaców. Nie reprezentujesz sobą nic poza ślepym patrzeniem na swój klub. Nie jesteś ani inteligentny, ani obiektywny ani nawet śmieszny. Zwykły napinacz, który swoją marność w realu próbuje sobie odbić w internecie. Gada o ostrej grze Bakayoko a nie widzi ostrej bezmyślnej gry Fellainiego i Herrery, jedzie po Moracie i Hazardzie, że się przewracają dostając czasem za to stały fragment a lamentuje, że w United nie ma zawodnika, który by to potrafił. Pisze, że Morata jest o klasę gorszy od Costy, to gdzie jest w tej układance Lukaku. Poczytaj ekspertów z gazet, z programów sportowych to powiedzą Ci to co słyszysz od użytkowników na tej stronie, których próbujesz obrażać. Nieobiektywna hipokryzja od Ciebie aż bije po oczach.
» 7 listopada 2017, 13:12 #356
walentos: QsQs, skończyły Ci się argumenty to zaczynasz obrażać.

Przegrali z CP, z Watfordem też mogli spokojnie przegrać, gdyby Richarlison wykorzystał dwie setki które zmarnował to mecz zamknąłby się w pierwszej połowie przy 4 bramkach dla Watfordu. Szczęście im dopisało i zemściło się to na Watfordzie.

Skoro już chcemy pogadać o tematach pozasportowych to powiedz co Ty sobą reprezentujesz? Szukasz ze mna zwady pod każdym postem i za każdym razem jesteś gaszony jak pet i wtedy zaczyna sie obrzucanie mięsem i masz jeszcze czelność pisać o mnie że jestem internetowym napinaczem? Zobacz sobie swoje komentarze prowokancie , co drugi to albo prowokowanie mnie albo kaliny czy sideswipe i zaczynasz komentarze naszymi nickami.

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś informacje o ostrej grze Bakayoko ale czegoś takiego nigdy nie napisałem więc nie dopowiadaj bo znów się tylko kompromitujesz. Herrery i Fellainiego nie bronię , każdy widzi jak oni grają chociaż Herrera częściej robi to po prostu nieumyślnie chcąc wybić piłke a wychodzi mu takie depnięcie jak na Hazarda. Na pewno Ander nie chciał mu zrobić krzywdy za co go zresztą bardzo wyraźnie przepraszał.

"jedzie po Moracie i Hazardzie, że się przewracają dostając czasem za to stały fragment a lamentuje, że w United nie ma zawodnika, który by to potrafił"
Widzisz i znów wychodzi jak potrafisz czytać, ja pisałem nie o zawodniku który będzie dla nas nurkował tylko o takim który potrafi się przed polem karnym rywala zastawić i zmusić rywala do blędu.

Każdy widzi że po raz kolejny zrobiłeś z siebie klauna i szczerze mówiąc szkoda mi już czasu na odpisywanie Ci .
» 7 listopada 2017, 13:41 #355
Carlitozz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 14:49

walentos jakimi argumentami?

Ty walisz narazie jedynie , przypuszczeniami gdybaniem ,,Gdyby Richarlison trafil to by przegrali'' Ale nie trafil i zaplacili za to to slono , to samo gdyby Zaha trafil ze Spurs, ale nie trafil . Mowisz o kreatywnosci ja mowie ze z takimi Spurs nie gral Fabregas to mowisz ze maja Kante.

Na sile go wystawil? Kante z tego co wiem mogl zagrac juz z Roma ale nie chcieli ryzykowac , na United byl gotowy bo trenowal od 2tygodni z cala druzyna .
Luiz wlasnie usiadl na trybuny za to ze przez jego wojaze i czeste sciganie sie z przeciwnikami zostawial swoja pozycje , przez co obrona cierpiala .

Co do kreatywnosci z przodu , to z tego co widze jak narazie Willian i Pedro to sie po glowach kopia .

Trzeba ustawic formacje pod pilkarzy jakich sie ma dostepnych nie , pilkarzy do formacji , bo jak Pogba wylecial tak srodek Matic Herrera i Ormianin przed nim to jest smiech . 6 podan przez caly wystep Ormianina, co to ma byc ? Problemem jest zelazne trzymanie sie pozycji , ofensywni pilkarze w meczach jak z Chelsea pierwsze co maja w glowie to pilnowanie tylow potem dopiero myslenie o akcjach ofensywnych .
» 7 listopada 2017, 14:46 #354
walentos: Carlitoz krótko. Na mecz z Roma Kante nie był gotowy tak samo jak na mecz z United. Sztab musiał go przekonywać...

Manutd.pl/2017/11/04/telegraph-chelsea-naciska-by-kante-zagral-man-utd

Dlatego nie pisz mi ze to ja wale przypuszczeniami bo sam jak widać wymyślasz
» 7 listopada 2017, 15:06 #353
Carlitozz: Hola Hola co do przypuszczen i gdyban to calkiem o co innego chodzi .

,,We also have tomorrow and then I will take the best decision for him and the team.''
"I am very happy to see his progress, we are talking about an important player.
"Honestly, if I wanted to risk him I could have done this against Bournemouth or Roma. Instead I waited – I found a lot of patience to wait for N’Golo.

"If I decide to put him in to start the game, then he will be ready. It would have been wrong to start him against Bournemouth.''
,,IF I DECIDE TO PUT HIM IN TO START THE GAME, THEN HE WILL BE READY ''
walentos as simple as that .
» 7 listopada 2017, 15:17 #352
walentos: Widziałem ten wywiad. To fragment konferencji przedmeczowej przed meczem z nami. Zapytano go o to czy Kante będzie dostępny a on wahając się i mierząc wzrokiem po suficie rzucił te wymijająca odpowiedz. Nigdzie nie powiedział wprost ze Kante jest gotowy do gry tylko dużo o tym ze jego powrót do gry przebiega dobrze i ze wspólnie podejmą decyzje. To były 2 dni do meczu. Na tyle przed meczem to jest już zwykle ustalony skład i taktyka wiec to tylko potwierdza ze powrót Kante stał pod znakiem zapytania. Tego zdania które wrzuciłeś z caps lockiem ja tu nie słyszę:

Youtu.be/-Ln-WLXxoB0
» 7 listopada 2017, 16:22 #351
Carlitozz: Tak jak i ja ze sztab medyczny chce przyspieszyc jego powrot i mimo wszystko zaryzykowac.
» 7 listopada 2017, 17:09 #350
welllone: Też sobie lubię czasem popisać, ale walicie takie wypracowania, że odechciało mi się w połowie drugie :D
» 7 listopada 2017, 17:19 #349
walentos: No przecież nie powie wprost ze Kante musi grać zUnited dlatego zagra z urazem. Nie mniej nie jest to normalne. Pogba tez od tygodnia / dwóch trenuje z drużyna a jednak jego zdrowie było dla Mou ważniejsze dlatego nie zagrał. Co ciekawe premierinjuries podawało datę powrotu Pogby właśnie na mecz z Chelsea
» 7 listopada 2017, 18:41 #348
JacekB: Widzę, że tutaj chiński mur chcecie wybudować w dwa lata. Przypomnijcie sobie ile czasu potrzebował Ferguson żeby stworzyć maszynę do zabijania a wtedy też pieniędzy na transfery mu nie żałowano. Więc ci co tak już szybko chcą się pozbyć Mou niech trochę poczytają historii zamiast wiecznie płakać. Jesteście trochę jak facet, który rzuca kobietę za to, że nie udało jej się zrobić dobrego obiadu
» 7 listopada 2017, 08:24 #347
CJQualls: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 01:54

Zauwazylem, ze wiekszosc osob broniących el Murarza i jego zespol, podaje wciaz jak mantrę ten sam argument, ze wylecial pogna i nie kupiliśmy nikogo w lato aby go zastapic.
No po prostu rece opadaja , potrzebowaliscie az 3 msc na to aby ujrzec ze mamy slaby sklad?
Przeciez w lato wiele osob o tym mowilo i to glosno ze z 2-3 pozycje nalezy co najmniej wzmocnic to wtedy biliscie sie w pierś i krytykowaliscie, wlasnie tacy mali uzytkownicy jak Kalina, Sideswipe,walentosy czy inne tego typu odpady. Naprawde nie dalo sie tego przewidziec?
Wylecial Pogba i gramy jak Everton czy Soton bez stylu, ladu, skladu.
Nie od dzis wiadomo ze Miki to chimeryczny grajek i w meczach z topem znika jak Ozil
Lukaku ewidentnie zmeczony, a brakuje mu zmiennika bo martial z rashfordem sa rzucanu na skrzydlach bo nie mamy skrzydlowych....
Jedynie co skompletowalismy to obrone, chociaz pozycja LO to troche dramat, bo opieramy ja na Youngu, ktory umowmy sie jest solidny ale daleko mu do najlepszych.
Efekt? Z kazdym zespolem dyspinujacym kreatywna 10 i mocniejszym srodkiem pola, nie stac nas na równorzędna gre w srodku pola, przez co najczesciej stawiamy busa i bronimu rozpaczliwie bramki.
Mourinhio z Woodwardem zmascili koncertowo okienko. Nie przyszli ani skrzydlowi ani LO na dodatek w srodku pola zostalismy z Fellainim, Maticiem i Herrera, co niestety nie funkcjonuje.
Stalismy sie troche uzaleznineni od Pogby bardziej niz Tottki bez Kane czy Chelsea bez Hazarda.
Smutne troche ze tak wielka firma, niby taki klasowy trener a nie potrafili w lato przewidzieć, tak prostych rzeczy ktore pojawiają sie cyklicznie w tyn klubie jak kontuzje ani znalezc uzupełnienia na pozycjach na ktorych brakuje po prostu graczy. Teraz to nawet zal chomikowanka tych 10 mln wiecej za Perisica, ktory moglby odciazyc Rasha czy Martiala.
A i od razu chce zabic argument ktory napotkalem na tej stronie POTĘŻNEGO eksperta walentosa, ktory uwaza ze chorym jest wydawanie 200 mln za piłkarza, no ok a powiedz mi jak chcezz zbudowac sklad na naszych wychowankach, a moze uwazasz ze mamy tyle czasu ze mozemy przez 10 lat kupować mlodych graczy i sobie ich testowac jak np.Borussia
Mam nadzieje ze zrozumiales jak dziala obecnie rynek i przeplacanie jest na porzadku dziennym, wiec moze nastepnym razem nie bedziemy bawic sie w Kasy oszczędnościowe i chociazby mielismy wydac 600 mln a bedzie to cena majstra to nalezy je wydać a nie jeczec w polowie sezonu ze nie mamy zmiennika dla Pogby bo uwaga nikt nie przewidzial ze dozna kontuzji.

Dalej podziwiam co niektorych, ktorzy obserwując co sie dzieje w tym klubie rok w rok nie potrafia wyciagnac odpowiednich wnioskow i beda ludzic sie do lutego ze zrobimy majstra, do kwietnia ze bedzie top 4, a w maju i tak stwierdza ze mimo ze jest 6 miejsce to sezon dobry, pogba sie rozwinal i za rok bedzie lepiej, bo jest puchar Carabao i tarcza dobroczynnosci.
Wiecie znam to skądś jest taki zespol z Merseyside z ktorego czesto szydzicie i z ich tekstów ten rok to bedzie nas rok, a jak czesto czytam co niektorych to nie widze zadnej roznich.
Bardzo szybko wyciagacie wnioski na podstawie zwyciestw z WHU, Swansea czy Palace.
Tak jak mowilem, tetsy przyszły z czolowka i szybko wyjasnily gdzie obecnie sie znajdujemy.
Mou ponoc jest krolem 2 sezonu, ale oby ten sezon nie byl dla niego gwozdziem do trumny i one way ticket do Portugalii. Bo stety niestety jest juz u nas prawie 1.5 roku i po tym sezonie juz nie bedzie taryfy ulgowej.
» 7 listopada 2017, 01:40 #346
Devil78: Jest trochę racji jak najbardziej w tym długim wywodzie.
Tak dla porównania managerów z Manchesteru (w moim odczuciu):

PEP: przychodzi do City, widzi kulejące pozycje - uzupełnia je. Widzi odstających graczy, pozbywa się ich lub daje im grać bardzo bardzo rzadko.
MOU: przychodzi do United, widzi kulejące pozycje i nic z tym nie robi. Widzi odstających graczy i daje im grać cały czas.

PEP: chce wygrywać, dominować i strzelać jak najwięcej bramek w każdym meczu, domowym, wyjazdowym. Piłka jest grana bardzo szybko, ale po ziemi.
MOU: każdy mecz bez ładu i składu, wyjazdy to totalna żenada z nastawieniem na "byle nie przegrac", ciągle długie i bezsensowne lagi

PEP: technika i dynamika piłkarza przed jego gabarytami
MOU: gabaryty piłkarza przed jego umiejętnościami

PEP: normalnie konferencje prasowe
MOU: wieczny płacz i narzekanie

Wiele osób mówiło, że PEP miał gotowy zespół w Barcie i Bayernie, dlatego wygrywał. Poprzedni sezon oraz obecny pokazują, że chłop po prostu ma talent, wizję i pasję do wygrywania. Nawet jeśli City jakimś cudem nie wygrają ligi, to i tak każdy ich kibic będzie zadowolony, bo praktycznie tydzień w tydzień ma fajne emocje i powody do dumy. My zaś poza meczami u siebie z ogórami tylko sie wstydzimy, irytujemy i denerwujemy.
» 7 listopada 2017, 07:34 #345
Kalina: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 07:41

MOU: przychodzi do United, widzi kulejące pozycje i nic z tym nie robi. Widzi odstających graczy i daje im grać cały czas.

Kulejace pozycje i odstajacy gracze to tylko twoja opinia :)Myslisz ze wszystko jest takie proste? Nawet jesli iektorzy sa slabsi to mimo wszystko ludzie i kazdemu szansa sie nalezy


każdy mecz bez ładu i składu, wyjazdy to totalna żenada z nastawieniem na "byle nie przegrac", ciągle długie i bezsensowne lagi

Tu pojechales grubo. Przyznaj ze opierasz to tylko na wyjazdowym starciu z liverpoolem i chelsea?


PEP: normalnie konferencje prasowe
MOU: wieczny płacz i narzekanie

To po prostu zal komentowac

Wiele osób mówiło, że PEP miał gotowy zespół w Barcie i Bayernie, dlatego wygrywał. Poprzedni sezon oraz obecny pokazują, że chłop po prostu ma talent, wizję i pasję do wygrywania. Nawet jeśli City jakimś cudem nie wygrają ligi, to i tak każdy ich kibic będzie zadowolony, bo praktycznie tydzień w tydzień ma fajne emocje i powody do dumy. My zaś poza meczami u siebie z ogórami tylko sie wstydzimy, irytujemy i denerwujemy.

Czyli jak Man Utd wygra lige to bedziesz niezadowolony? W sumie to mnie nie powinno dziwic
» 7 listopada 2017, 07:38 #344
QsQs: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 07:54

"Tu pojechales grubo. Przyznaj ze opierasz to tylko na wyjazdowym starciu z liverpoolem i chelsea?" Myślę, że opiera się też na przyszłych meczach z Manchesterem City, na meczu z Arsenalem na wyjeździe, Totenhamem na wyjeździe, na dwumeczu w 1/8 LM jeśli trafiłby się Real lub Bayern oraz o potencjalnych dwumeczach w dalszych fazach. Bo nie oszukujmy się, w meczach z mocnymi tak Mourinho będzie układał zespół żeby nie przegrać i liczyć na szczęście. Kalina i walentos, wasza sprawa, że jaracie się nastawieniem i grą MU w meczach np. z Liverpoolem i Chelsea, ale nie wciskajcie na siłę innym waszego zdania. Jesteście jak chłopak co zdradza go dziewczyna, ma dowody na to, że go zdradza, ale nie chce w nie wierzyć, okłamując siebie oraz rzeczywistość, przy czym obraża każdego kto powie mu prawdę.
» 7 listopada 2017, 07:52 #343
Devil78: Kalina - dla mnie jesteś pachołkiem promującym się na wielkiego obrońcę uciśnionych i myślę, że całe forum to już wie. Dlatego nie warto z Tobą rozmawiać. Zamiast sapać do ludzi i sztucznie bronić wszystkiego i wszystkich związanych z klubem - myśl. Przeczytaj też definicję obiektywizmu. Taka postawa nie sprawia, że jestes lepszym kibicem od innych, a wręcz przeciwnie. Jesteś sztuczną osobą, albo po prostu głupią, nie myślącą - takie jest moje wrażenie.

Nie odniosę się do Twoich uwag, bo mam wrażenie, że nawet gdyby Twoje dziecko zaje bało komuś portfel, to byś pochwalił zamiast opier dolic. W zasadzie jesteś śmiesznym przypadkiem.

Pewnie jeszcze nawet nie pracujesz, bo podejście biznesowe u CIebie nie istnieje. A jeśli gdzieś pracujesz, to biedna Twoja firma.
» 7 listopada 2017, 08:07 #342
walentos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 08:31

Kalina ma sporo racji

Każdemu należy dać szanse przychodząc do nowego klubu, tu chodzi o szacunek do drugiego człowieka a nie że przychodzi Pep i jeszcze dobrze Harta nie poznał a już go odstawił i znalazł mu zastępstwo. Dobrze że się przeleciał na tym w ubiegłym sezonie. Co jak co Hart był ważnym ogniwem w tym składzie. To samo zrobił z Zabaleta , Kolarovem. Odstawił Toure i Kompanego. Pozbyl się wszystkich którzy osiągnęli sukces w tym klubie. Czy te pozycje kulały? Wątpie. To tak jakby po odejściu Fergusona Moyes z marszu pogonił Scholesa , Ferdinanda , Vidica, Evre, Rooneya, Naniego i Carricka. Wiadomo zawodnicy wiekowi ale na pewno nikt by tego nie pochwalił. Ja nie mówie że musi nimi grać cały czas ale minimum pół roku na zapoznanie się z zawodnikami powinno być.

Co do konferencji to w ubiegłym sezonie to Pep płakał bardziej i narzekał na wszystko. Mou nie mógł bo tylko sie odezwał to z marszu był zawieszany dlatego sobie darował.

Devil78 zapomniałeś o kilku zestawieniach

PEP : ZERO trofeów w pierwszym sezonie bo połowę sobie odpuścił a w reszcie nie dał rady
MOU: grał z powodzeniem na wszystkich frontach zdobywając 3 trofea w tym jedno europejskie

PEP: wydaje 200 mln euro co okienko żeby wzmocnić pozycje które nie wymagają wzmocnień
MOU: wydaje 150mln euro co okienko na pozycje które wymagają wzmocnień

PEP: gra która nie różni się zbytnio od tego co Citizens pokazywali za czasów Pellegriniego czy Manciniego.
MOU: Widać spory skok jakościowy w stosunku do poprzedników, strzelamy więcej i potrafimy nawiązać walkę z każdym

PEP: jeśli po takich nakładach nie zdobędzie w tym sezonie majstra to na 90% wyleci
MOU: wystarczy że będzie w top 3 i dołoży jakiś puchar a zachowa posadę

QsQs , mylisz się. To Ty próbujesz jakoś zakrzywić rzeczywistość i wyciągasz głupie wnioski z meczów w których mieliśmy poważne problemy kadrowe. Mecz z Liverpoolem na Anfield czy z Chelsea na Stamford od zawsze należały do trudnych , Ferguson też miał problemy żeby tam wygrać a nie oczekujmy od Mou cudów jeśli ma w drużynie 8 kontuzji z czego 3-4 zawodników to były kluczowe postaci ( Pogba, Ibra , Rojo + Bailly z Liverpoolem). Z nimi w składzie w ubiegłym sezonie nie przegraliśmy meczu od października do kwietnia więc nie powiesz że w tych meczach byliby zbędni.

Ciekawe czemu nikt nie mówi o meczu z Tottenhamem. Przecież londyńczycy mieli nas wciągnąć nosem. Tymczasem nasz autobus prowadzony przez Mou tak ich rozpracował i zneutralizował że nie mieli żadnej dogodnej sytuacji na strzelenie bramki a wirtuoz Eriksen zniknął na cały mecz.

Chelsea też długo nie potrafiła nam zagrozić. Gdyby nie jeden błąd obrony która zostawila Morate bez opieki to mecz mógł się spokojnie zakończyć wynikiem 0:0. Zostaje tylko pytanie czy taki remis, na takim terenie jak Stamford czy Anfield to porażka dla nas czy dla gospodarza.
» 7 listopada 2017, 08:23 #341
Devil78: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 09:00

Walentos, z częścią się zgodzę, ale na część patrzę inaczej.

Trofea ok, aczkolwiek powiedzmy sobie wprost - Ligi Europy trudniej było nie wygrać, niż ją wygrać. Nie musieliśmy mierzyć się z ani jednym, na prawdę trudnym rywalem (sorry, obecny Ajax to drużyna, którą i z Legią miała problemy).

6 miejsce w lidze mówi mi więcej o grze United, niż te puchary (oczywiście cieszę się z każdego pojedynczego zwycięstwa jak i pucharu - to normalne).

Generalnie każda zmiana na stanowisku trenera wynika z tego, że do jej wdrożenia coś musiało nie funkcjonować - logiczne. Jose przychodząc do klubu miał to zdiagnozować i poprawić (rola każdego nowego trenera). Pierwszy sezon ok, rozpoznanie itp. Teraz mamy drugi sezon, a Jose nie wyciągnął żadnych wniosków (ciągle brak nominalnych skrzydłowych, trzymanie w klubie piłkarzy, którzy jakością pasują do ekip broniących się przed spadkiem, styl gry oparty na długich piłkach etc), brak ławki rezerwowych, granie półśrodkami.

Pamiętajmy, że mając taki skład jak obecnie, to mecze z ogórkami na OT wygrałby nawet Giggs jako trener bez doświadczenia. Natomiast w każdym trudniejszym spotkaniu i niemal każdym wyjazdowym meczu wychodzi to, jak mało MOU ma wpływu na grę drużyny.

Moje zdanie jest takie, że Jose nie jest i nigdy nie był odpowiednim managerem dla United. DNA MOU jest zupełnym przeciwieństwem DNA United. Jestem przekonany, że z obecnym składem, a innym managerem gra mogłaby wyglądać znacznie lepiej.

Odniosę się jeszcze do początku sezonu, bo znając życie ktoś wyleci z tekstem, że jak wygrywali po 4:0 to każdy piał z zachwytu. Oczwiście tak, z wyników każdy piał i słusznie, bo były fajne. Ale jak już przyjrzeć się samej grze, to tak na prawdę biorąc pod uwagę pełne 90 minut tych wygranych spotkań, nie można powiedzieć że zdominowaliśmy te mecze i roznieśliśmy rywali. Dużo tych bramek padało w końcówach, głównie dzieki Martialowi. Mecze były przyzwoite, ale to dalej był szarpany styl, mnóstwo długich piłek etc. Nie wymagam dominacji w każdym meczu przez 90 minut, bo to nierealne. Wymagam jednak kultury gry na poziomie Europejskiego Topu. A do tego nam w cholerę daleko. Utrzymywanie piłki w tym klubie na połowie rywala jest żenujące.
» 7 listopada 2017, 08:52 #340
QsQs: walentos, mecz z totenhamem był szczęśliwy i był wyjątkiem od reguły w tym sezonie z mocnymi drużynami. Pep odstawił harta, zabalete a czy Mou z marszu nie odstawił shawa, szwainiego, morgana i w pierwszym sezonie martiala. Pep wzmocnił obronę w tym sezonie, według Ciebie nie musiał, popatrz na mecze city z tamtego sezonu a popatrz na mecze z tego. Jesteś starsznie obłudny, piszesz o tym, że morata się przewracał, a jones przy samobóju się nie przewrócił? Jesteś gościem który pisze, że Ronaldo jest lepszy od Messiego bo sprawdził się w kilku ligach a Messi tylko w jednej a innym razem piszesz, że Ferguson jest trenerem wszechczasów a sprawdził się też tylko w jednej lidze (no może plus szkocka, ale to jedna kultura piłkarska), Guardiola, Sahchi, Mourinho i Ancelotti sprawdzili się w różnych ligach a stawiasz ich niżej niż Fergusona. Piszesz, że MU grał w hitowych meczach bez Pogby, Liverpool też grał dużo spotkań w tym sezonie bez Coutinho lub Mane, City bez Aguero, ale tylko w MU widzisz problemy kadrowe, zapominając o tym ,że MU jest w słabej formie z trenerem, który jest obsrany przed każdym przeciwnikiem z wyższej półki. Po prostu wielu użytkowników tej strony dostrzega różne rzeczy i każdy ma swoje zdanie, Ty z Kaliną natomiast czepiacie się pod większością postów pisząc o bełkotach i wciskając im swoje dyrdymały. Obłuda i socjopatyzm przez was przemawia.
» 7 listopada 2017, 09:37 #339
walentos: Devil78 nie umniejszajmy lidze europy, to wcale nie jest tak niski poziom piłkarski. To są jednak drużyny z wysokich pozycji europejskich lig. Jakoś Liverpool nie potrafił jej wygrać a w tym sezonie Arsenal też tego nie zrobi patrząc na ich obecną grę.

Co do naszych meczów z początku sezonu to nie przesadzaj że wyglądały one źle. Wygrywaliśmy gładko , rywale nie stanowili zagrożenia a my potrafiliśmy stworzyć szanse a następnie je wykorzystać. Z kreowaniem wyglądaliśmy podobnie w poprzednim sezonie bo i wtedy sytuacji bramkowych nie brakowało tylko mieliśmy problemy z wykończeniem. W tym sezonie Lukaku na początku tylko nam to potwierdził.

Cały czas mam w pamięci mecz z Burnley z poprzedniego sezonu gdzie zremisowaliśmy 0:0 a oddaliśmy chyba rekordową liczbę strzałów ( ponad 30) nie umiejąc udokumentować przewagi. W tym sezonie wątpie by takie coś miało miejsce. Wiadomo że nie każdym meczu będziemy lepsi ale jestem pewien że w tych w których będziemy dominować będziemy umieli zdobywać bramki i puntkować a to się liczy najbardziej w walce o mistrzostwo.

QsQs do Ciebie:
jaki szczęśliwy mecz? Co ten Tottenham był chociaż blisko zdobycia bramki? Nie mówiąc już o zwycięstwie. Na swoim terenie potrafiliśmy narzucić im swoją grę i zupełnie wyłączyć maszynę Pochettino.

Pep odstawił większość zawodników którzy stanowili trzon City od lat i w niektórych przypadkach zmiana była na gorsze pamiętasz przecież popisy Stonesa z ubiegłego sezonu. A Bravo? To głównie oni stanowili o tym że obrona City wyglądała tak jak wyglądała. Popełniali dużo błędów indywidualnych , a kto ich sprowadził? No właśnie :) nie ma to jak wzmacniać pozycje które samemu się osłabiło. NIE MAM RACJI?!

Mou odstawił Schweiniego który spędził u nas pół roku swojej emerytury i zamienił go na Pogbe. Logiczne posunięcie w końcu Bastianowi został maks sezon gry na poziomie a Pogba był łakomym kąskiem na rynku. Odstawił Shawa który nie może do dziś złapać formy po koszmarnej kontuzji ale co jakiś czas kontrolnie daje mu szanse więc wciąż ma co do niego nadzieje. Depaya który też prezentował się raczej słabo wolał zastąpić Rashfordem który bardzo ciężko pracował w przeciwieństwie do Holendra. Trudno powiedzieć żeby Mou osłabił u nas jakąkolwiek z formacji. Zmiany były zdecydowanie na +

"piszesz o tym, że morata się przewracał, a jones przy samobóju się nie przewrócił?"
"Piszesz, że MU grał w hitowych meczach bez Pogby, Liverpool też grał dużo spotkań w tym sezonie bez Coutinho lub Mane, City bez Aguero"

Gościu cholera jasna ogarnij sie bo rzucasz 10 zdań na różne tematy i nawet nie pokusisz się o ich rozwinięcie. Jones padł bo był faulowany, Morata nie miał szans na zdobycie piłki bo biegł za Philem i zaczął go pchać to co miał się Anglik z nim siłować? No sam pomyśl. Skoro już wspominasz gre Liverpoolu bez Coutinho czy Mane to pokuś się jeszcze o zobaczenie wyników tych meczów. Liverpool stracił dużo więcej puntków. City braku Aguero nie odczuło bo akurat trafiła na słabych rywali ale za to Chelsea nieobecność Kante przypieczętowała pierwszym w sezonie zwycięstwem Crystal Palace i pierwszymi bramkami tej ekipy. Myślisz że dlaczego w meczu z nami grał mimo tego że jeszcze do końca nie wrócił po kontuzji? Conte sporo ryzykował wystawiając go.
» 7 listopada 2017, 11:25 #338
Kalina: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 11:58

Devil78

Co sie tak rzucasz? Czy ja cie wyzywam? Nawet jesli bym byl "obronca ucisnionych" to dlaczego masz o to taki bol tylka? To zle? Porownanie o dziecku tez bez sensu jak caly twoj pierwszy post. Brak ci argumentow, piszesz wszystko pod twoja teze mimo ze sa to bzdury wyssane z palca i obrazasz przy tym mnie bo podwazylem twoje "argumenty"

Jeszcze jedno po co piszesz do mnie "Ciebie" z duzej litery? Raz ze to nie jest list i nie mam takich wymogow wobec mojej osoby a dwa w pierwszym zdaniu wyzywasz mnie od pacholkow a caly twoj komentarz to ocena mojej osoby.
» 7 listopada 2017, 11:55 #337
Devil78: Po co mi, czy komukolwiek jakiekolwiek argumenty, skoro za chwilę pod postem wyłoni się Kalina i objaśni światu, jak się sprawy mają :)

A tak na poważnie, to nie próbuj być mądrzejszym, niż jesteś. Ten wątek z listem nawet zabawny.

Naucz się obiektywizmu i dostrzegania dwóch stron przysłowiowego medalu. Przyda Ci się w życiu.
» 7 listopada 2017, 13:09 #336
QsQs: Devil78 dokładnie, po to jest możliwość dodawania komentarzy by każdy mógł napisać własne zdanie na temat bieżących wydarzeń, ale nie, przyjedzie taki kalina z walentosem i będą się czepiać pod komentarzami, wmawiać własne racje nie rzadko przy tym obrażając.
» 7 listopada 2017, 14:36 #335
walentos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 07.11.2017 15:53

To teraz wejdź sobie w historie swoich komentarzy i zobacz czego one dotyczyły. Żaden z nich nie dotyczy piłki. Wszystkie to albo prowokowanie albo obrażanie mnie i innych. To właśnie przez takie osoby jak Ty mamy tutaj taki bałagan. Takie osoby jak Ty powinny być stad z marszu wyrzucane bo nie wnoszą do dyskusji nic prócz nerwów. Także wypad.
» 7 listopada 2017, 15:52 #334
arbiter: walentos ty jestes najwieksza zakala tej strony a masz czelnosc kogos stad wyganiac? sam sie wynos jak tak
» 7 listopada 2017, 17:35 #333
2Fast4You: Ponoć na miejsce zwolnionego Bilića przymierzany jest (zróbcie sobie taką niepokojącą perkusję przed przeczytaniem tego nazwiska) David Moyes ! < 3
» 6 listopada 2017, 20:43 #332
QsQs: To się nie popisali włodarze whu. Powinni kogoś bardziej konkretnego zatrudnić, a na pewno kogoś kogo reputacja idzie w górę. Ciekawe czy mieliby szanse na takiego Tuchela.
» 6 listopada 2017, 21:39 #331
jassaj: Nie wiem czy WHU czy Evertonowi bo w jednym artykule o obu klubach było ale w każdym razie któremuś (chyba WHU) Tuchel odmówił. Co do Moyesa- dobry wybór, spuścił do połowy tabeli mistrza, spuścił z ligi Sunderland w tak pięknym stylu, że Czarne Koty chcąc przeżyć to jeszcze raz są chyba ostatnie w Championship (napewno przed weekendem byli). No różowa przyszłość przed WHU, starcia z potęgami typu Bristol czy Leeds już za parę miesięcy :D
» 6 listopada 2017, 23:30 #330
Domelo: Początek sezonu to była bajka, a teraz zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i wraca stara, smutna rzeczywistość.
» 6 listopada 2017, 19:29 #329
GloryMufc: Na początku seonu graiśmy z cieniasami od 15 miesca w góre.To zaburzyło niektórym percepcje nasze gry
» 6 listopada 2017, 19:58 #328
berbatowrooney: no podobnie jak arsenal ;)
» 6 listopada 2017, 19:59 #327
rizx: A tymczasem wielka radość zapanowała w obozie "młotów", gdyż najprawdopodobniej ich drużynę przejmie pewien charyzmatyczny Szkot
» 6 listopada 2017, 17:50 #326
tom93: Ten Pan będzie lekarstwem na całe zło, które dzieje się w West Ham.
» 6 listopada 2017, 19:50 #325
MatiasXD: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 17:34

A mnie śmieszy to usprawiedliwianie naszej słabej gry w ofensywnie tym że nie było Pogby. Naprawdę myślicie że jak wróci Francuz to nagle zaczniemy grać odważnie w meczach wyjazdowych z ekipami TOP6? Z tym trenerem zawsze będzie murarka bo on nie potrafi grać inaczej. Zobaczcie co robi z naszymi piłkarzami. Herrera kiedyś wybitny technik który potrafił precyzyjnie rozegrać piłkę a dziś zwykły rzemieślnik pełniący rolę plastra Hazarda. Mourinho szkoli piłkarzy tylko i wyłącznie pod kątem gry w destrukcji przez co zatracają oni wszelkie swoje atuty ofensywne. Guardiola to z takiego Fernandinho zrobił inteligentnego defensywnego pomocnika. U niego każdy piłkarz zalicza ogromny postęp jeśli chodzi a aspekty techniczne a u Portugalczyka regres przez co obecne United zaczyna wyglądać jak drużyna Drwali.
» 6 listopada 2017, 17:34 #324
GloryMufc: Więcej piłkarzy u Mou zaliczyło regres niż progres.Czasami się zastanawiam czy to Cieniskarian jest taki słaby ,czy to po prostu Mou go cofnął w rozwoju.
» 6 listopada 2017, 17:39 #323
MatiasXD: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 17:42

Taki Miki w taktyce Guardioli byłby motorem napędowym zespołu a u nas musi przez 70% czasu odwalać robotę w defensywie.
» 6 listopada 2017, 17:42 #322
GloryMufc: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 17:48

Wcale bym się nie zdziwił jakby Miki w City okazałby się piłkarzem o takiej samej klasie co De Brune,którego zresztą geniusz Mou się pozbył z swojego klubu. Siwy już zarżnął paru piłkarzy u nas.Najpierw Shaw, teraz Miki i Lindelof ,a mastępny w kolejce jest Martial
» 6 listopada 2017, 17:44 #321
welllone: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 18:40

Tak myślę.
Obecnie mamy 2 pewnych zawodników World Class:
DDG i Pogba.
Z Pogbą i Maticiem dominujemy środek pola, a jak nie to przynajmniej nawiązujemy walkę. Bez Francuza możemy jedynie się bronić.
Gracze aspirujący do World Class to Valcencia, Matic, zdrowy Jones, za sezon dwa Bailly, może jeszcze Zlatan. Reszta grzałaby ławkę o ile na niej by zasiadła w innych czołowych drużynach.
Samych gwiazd mieć nie można, ale United powinno mieć kręgosłup z graczy WC, a nie tylko aspirujących do tego miana.
Uprzedzę płacz czy lament Rash i Marial mają talent ale daleko im jeszcze do stabilnej formy zdolnej przesądzać o losach spotkań.
» 6 listopada 2017, 18:38 #320
welllone: A tu tak dla potwierdzenia szybko grafika z garścią statystyk:
https:// www. facebook.com/GiveMeSport/photos/a.608037745910107.1073741828.566760030037879/1680135142033690/?type=3&theater
» 6 listopada 2017, 18:44 #319
walentos: No i założyłeś im tym linkiem kaganiec :)
» 7 listopada 2017, 08:53 #318
dagoberto: Dawno nic tu nie pisalem ale teraz musze, nie jestem wkur...ny bo przegralismy, bardziej mnie boli to ze my po prostu mamy srednich grajkow na zbyt wielu pozycjach, boli ze w ostatnich latach wydalismy setki milionow na transfery a co do czego z lawki wchodzi fellaini i lingard pilkarze ktorzy nie powinni grac w tym klubie, herrera tez nie jest wystarczajaco dobry, serio wydalismy kilkaset milionow zeby grac fellainim i lingardem ? Powoli trace nadzieje w mou. Mam nadzieje ze w kolejne lato zrobi dobre transfery kupi pilkarzy na poziom Man Utd i pozbedzie sie slabych. I zanim mi napiszecie ze fella i lingard sa dobrzy to pomyslcie w jakim topowym klubie oni by grali ? Pamietacie cleverlaya ? Lingard to ta sama polka i gdzie gra teraz tom ? By nawet za slaby na everton.
» 6 listopada 2017, 15:51 #317
PanCiekawostka: Wiedziałeś? Edwin van der Sar strzelił w swojej karierze jedną bramkę. Było to trafienie dla Ajaxu z rzutu karnego.
» 6 listopada 2017, 15:40 #316
welllone: A kim chcemy nie murować jak nie ma w środku Pogby?
Czy jakikolwiek nasz pomocnik potrafi zagrać kilka piłek do przodu, rozegrać z klepki, rozrzucić, być dynamicznym, a jak trzeba przymierzyć zza pola karnego?
NIE
Mamy w sumie 4 DM Carrick (sezon za zasługi), Matic (dobry w defensywie i to tyle), Herrera (taki se w ofensywie, ten sezon raczej słaby, przeciętny w defensywie), Fella (typowy niszczyciel, biega od pola karnego do pola karnego, rozpychając się i zgarniając piłki).
Jeden, jedyny Pogba który potrafi pchać grę do przodu, po jego kontuzji chwilę walczyliśmy Fellainim i jakoś to szło, ale też złapał kontuzję i jest zupełnie innym typem piłkarza.
Nie ma Pogby nie ma gry przez 2 linię, od jego kontuzji taktyka jak za Moyesa, laga do przodu i niech Lukaku rozdaje piłki o ile je przejmie.
Nie widzicie tego?
» 6 listopada 2017, 15:12 #315
toja: Poprostu Mou nie pasuje do Unitet. Jest wypalony i brak pomyslu na mecz . Dobrze umie krytykowac i nic poza tym. GGMU
» 6 listopada 2017, 15:10 #314
Mariusz199012: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 14:08

Niestety z kibicami innych klubow tez tak jest zwalają wine na sedziow ze ten temu klubowi pomaga a ten temu xd śmieszy mnie to .spokojnie City straci pkt i napewno dostaną krysyzu sezon jest długi .pewne jest to ze bedziemy sie liczyc w walce o Mistrzostwo 8 pkt to nie jest tak duzo zwłaszcza ze to premier Leage wszystko moze sie zdarzyc
» 6 listopada 2017, 14:07 #313
GloryMufc: Głównie dlatego,że nabiliśmy punkty z drużynami od 15 miejsca w góre.Teraz gramy z drużynami z dolnej części tabeli i zaczynamy tracić punkty.Gorzej bo teraz większość meczy będziemy grać z takimi drużynami i to,że strata na koniec kolejki może wynosić już około 15pts jest całkiem możliwa.
» 6 listopada 2017, 14:16 #312
dlabigt23: Czytam niektore komentarze i poprostu nie moge ze smiechu . Niektorzy serio w tym sezonie celuja w mistrzostwo i caly czas marudza ze City daleko odjechalo i w ogole . Ludzie obudzcie sie.... nie pisze tego zlosliwie tylko stwierdzam taki fakt ze w tym sezonie ugramy 2-3 miejsce i oby to sie udalo patrzac na forme niektorych zawodnikow w naszej druzynie . Miki kompletnie bez formy i kto ma za niego wejsc ? hmmm Lingard? Mata ? oni moga postraszyc rywala ? no chyba nie ! U nas jedyny co z ławki wchodzi i moze zrobic jakis dym czy postraszyc rywala to Martial albo Rashford bo obaj sa bardzo dynamiczni i techniczni przedewszystkim ,majac ciag na bramki . Oczywiscie to nie koniec bo zmierzam do tego ze tylko lewą strona w wiekszosci przypadku potrafimy zagrozic ii stad te problemy czasami Rashforda czy Martiala bo sa kryci 3 zawodnikami . Prawa strona u nas wyglada tak Valenciaaa.... i dlugo dlugo nic ....no tak Valencia oczywiscie nie obwiniam jego i jego gry bo to dobry grajek ale my potrzebujemy rowniez jakiegos Prawo skrzydlowego ktory troche pomoze w ofensywie, a sam Valencia nic nie zdzaiala jego "dryblingi " , wrzutki to nic nie daja bo jest to juz za bardzo przewidywalne . Mourinho mogl kupic skrzydlowego mial 2 okienka transferowe wiedzial jakie pozycje trzeba wzmocnic to jednak wolal nie kupywac nikogo , a pieniadze byly, ale on woli dalej kulac tam Mata czy Lingardem .... ci obaj zawodnicy powinni odejsc bo szczerze to nawet na ławke sie nie nadaja i nie ma kompletnie czym postraszyc chyba ze jakies Brighton czy innne zespoly z Championship . Dziwicie sie ze City jest tak wysoko ? Guardiola wydal kupe szmalu , dostal tych co chcial i szejki nie zalowali mu pieniedzy i przeplacali i moze im sie to oplaci bo narazie graja piekna pilke dla oka i naprawde ciekawie to wyglada . Nam brakuje z 2 zawodnikow i moznabylo cos z tym zrobic i by jakos to lepiej gralo . Kontuzja Pogby mysle ze tez troche zmienila nam plany taktycznie bo Herrera i Matic to raczej defensywni niz ofensywni .
» 6 listopada 2017, 14:00 #311
TrampD: Z tym przepłacaniem City to trochę przesadziłeś,
Mendy 57
Walker 51
Silva 50
Ederson 40
Danilo 30
do tego Jesus w promocji,ceny według transfermarkt,w porównaniu do 35 za Lindelofa,to kwoty jakie City wydało nie są jakieś wygórowane.
» 6 listopada 2017, 14:32 #310
dlabigt23: tak tyle ze u nich taki Bernardo Silva wchodzi z ławki czyli to taki rezerwowy bardziej , bo Sane i Sterling graja w 1 skladzie :) wiec taki Bernardo Silva od razu u nas wchodzi do 1 skladu :) A jesli chodzi o Walkera to dali chyba wiecej czyli jakies 60-70 , ale niezapominaj ze oni za PO pobili rekord jesli chodzi o kwote bo jeszcze nikt nie dal tyle za PO .
» 6 listopada 2017, 14:38 #309
GloryMufc: A my nie przepłacamy?Wydaliśmy 300mln na 6 graczy i dalej gramy piach.
» 6 listopada 2017, 14:40 #308
TrampD: Tak samo jak MU biło rekord z Pogbą czy Lukaku,który jest chyba najdroższym napastnikiem w PL plus prowizja dla Grubego.
Guardiola miał dwa okienka tyle co Jose,pozbył się szrotu i zbudował szeroką kadrę,a co do Sane to on też wychodził z ławki,Łysy umie powoli wprowadzać młodych do pierwszej 11.
Zobaczymy co Mou wymyśli zimą i latem jaki ma pomysł na drużyne,ale transfery podstarzałych zawodników typu Peresic czy William nie wróżą nic dobrego.
» 6 listopada 2017, 14:48 #307
dlabigt23: tyle ze teraz na ten moment Pogba nie gra wiec mysle ze z tego powodu taka gra . Mysle ze jak wroci i w srodku bedziemy grac Matic - Fellaiini / Herrera - Pogba albo Pogba - Matic - Miki to bedzie to lepiej gralo ... Az przykro sie to mowi ze jeden zawodnik robi nam taka roznice na boisku .
» 6 listopada 2017, 14:48 #306
GloryMufc: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 14:58

Z drugiej strony jakby Mou miał się pozbywać szrotu,to musiałby wywalić praktycznie cały skład.Wydaliśmy od czasu Fergusona 700mln,ale więszkość kasy poszła na jakiś przeciętniaków.Najwięcej się tego szrotu nazbierało za LVG.Jednak City miało już solidne podstawy jak je przyjmował Pep w postaci Aguero czy De Brune.Ten syf któty po okresie tych dwóch fachowców ciągnie się do dzisiaj.Chociażby w postaci Blinda cz Darmiana
» 6 listopada 2017, 14:56 #305
dlabigt23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 15:06

W drugim okienku transferowym juz mogl pozbyc sie z 2-3 zawodnikow , mam na mysli np Mate i Lingarda i w ich miejsce sprowadzic jakiegos skrzydlowego i srodkowego ofensywnego pomocnika . Strach pomyslec jak Barcelona sie nim interesowala i kazdy tutaj pisal ze ewentualnie za 200mln mozemy go sprzedac bo innej opcji nie ma . Herrera w zeszlym sezonie gral dobrze i kazdy myslal ze bedzie sercem naszej druzyny bo tak to wygladalo ale niestety obrocilo sie wszystko w pyl i nie mogl tego Mourinho przewidziec . Jesli chodzi o Darmiana to mysle ze ten zawodnik u nas jednak zostanie bo Mourinho go bardzo ceni i to widac . Moze nie gra w 1 skladzie tak samo jak Blind ale wydaje mi sie ze ta dwojka z nami zostana i szczerze powiem ze dobrze miec takich rezerwowych i nawet im to nieprzeszkadza i Mourinho widac ze ich ceni .
» 6 listopada 2017, 15:05 #304
Mariusz199012: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 13:59

Szkoda ze wczoraj przegralismy .coz trzba sie podniesc i wygrac u siebie z Newcastle i z braghton gramy dwa mecze u siebie z rzedu chyba jesli mnie pamiec nie myli .i skonczmy juz miec bol d...py o city ,Niestety są o klase Lepsi nad zespolami z pl a takie gadanie ze sedzią im pomaga to mnie odrazu denerwuje! To świadczy tylko o tym ze nie umiecie przyznac ze city jest po prostu Lepsze .trzeba miec nadzieje ze dostaną zadyszki i uda sie ich dogonic
» 6 listopada 2017, 13:55 #303
tom93: O mistrza bedzie w tym sezonie bardzo ciezko. Prognozuje 2 lub 3 miejsce i walke do konca, ale mamy zbyt malo atutow czy to w 1 skladzie czy na lawce w porownaniu do tych niebieskich drani aby im dorownac. Im sprzyja w zasadzie wszystko nawet sedziowie. Natomiast sercem licze na majstra bo nadzieje trzeba miec!
» 6 listopada 2017, 13:40 #302
Gallacher: Wiecie co mnie najbardziej denerwuje u piłkarzy po przegranych meczach ? że zawsze twierdzą że im się należała a przegrali.Piłka nożna to gra na gole a nie na wrażenie artystyczne.Sam Jones moim zdaniem zawstydził LUkaku bo chociaż trafił nieuznanego samobója De Gei który nawet nie kwiknął.
» 6 listopada 2017, 12:44 #301
walentos: Ogólnie to trudno się z Tobą nie zgodzić. Niestety piłka nożna to nie tylko gra nasza ale też rywala i praca sędziego. Co mają powiedzieć zawodnicy Arsenalu po meczu z City? Że byli dużo słabsi? Bzdura.

Grali z City jak równy z równym do czasu gdy sędzia najpierw nie dał niebieskim karnego z rękawa a następnie nie uznał bramki z ponad metrowego spalonego. Arsenal przy stanie 2:1 dla City mógł spokojnie powalczyć do końca o choćby 1 punkt na Etihad, ale jak grać skoro sędzia daje przeciwnikowi dwie bramki z niczego?
» 6 listopada 2017, 12:59 #300
Siklen: Prawda jest taka, że co by nie powiedział piłkarz czy trener po przegranym meczu, zawsze będzie źle. Coś powiedzieć trzeba, a krytykowanie tego co mówią jest nie na miejscu gdyż zapewne większość na ich miejscu przeklinałaby wszystko i wszystkich.
» 6 listopada 2017, 13:28 #299
dlabigt23: walentos, serio? grali z city jak rowny z rownym ? chyba nie ogladales meczu bo po 1 polowie dla city juz powinno byc 3;0 ...kontrowali ich co chwile i byli pod ich polem karnym praktycznie caly czas :) ale fakt los sie mogl do nich usmiechnac i City przez ta swoja nieskutecznosc moglo stracic punkty ale tutaj sedzia im pomogl bo wiadomo chodzi o gole strzelone prawidlowo a tutaj akurat w tym aspekcie sie nie popisali bo marnowali setki a mogli juz po 1 polowie wychodzic z 3;0
» 6 listopada 2017, 13:32 #298
walentos: Powinno być 3:0 ale nie było. Arsenal przetrwał pierwszą połowę ale mecz nie trwa 45 minut i gdyby nie 2 bramki które city dostało w prezencie to w drugiej połowie graliby Lacazette od 50-60 minuty który miałby pełen zapas sił i mieliby spore szanse na zapunktowanie.
» 6 listopada 2017, 13:57 #297
Altacet: Gdzie City nie może tam sędzia pomoże
» 6 listopada 2017, 14:53 #296
Gallacher: W piłce nożnej liczy się końcowy wynik a nie to,czy zespół przetrwał czy atakował i nie strzelał.Wygrywa ten,kto strzeli więcej goli,a gadanie że sędzia itd. jest trochę śmieszne.Owszem sędzia popełnia błędy to samo tyczy się całego sezonu.
» 6 listopada 2017, 15:08 #295
dlabigt23: a niezapominajcie ile razy Arsenalowi sedzia pomogl . Raz pomoze raz zaszkodzi i taka jest pilka .
» 6 listopada 2017, 15:10 #294
walentos: A ile razy przeszkodził City lub Chelsea? Jakoś sobie nie przypominam.
» 6 listopada 2017, 15:53 #293
Carlitozz: walentos w meczu na OT z Chelsea sedzia nie odgwizdal reki , po czym poszla pilka i gol .
» 6 listopada 2017, 17:06 #292
walentos: Niech będzie, na pewno tym wyniku nie wydrukował ale niech CI będzie :)

Szkoda tylko że nie pamiętacie już poprzedniego sezonu i nieuznanych bramek Maty i Ibry, braku ewidentnych karnych w meczach z Burnley i Arsenalem ( i w paru innych ) oraz kuriozalnych czerwonych kartkach ( np. w meczu z Chelsea) lub braku czerwonej kartki ( np. dla Bravo w meczu z City). Wrzucałem pod koniec sezonu stronę gdzie ktoś się postarał i wyliczył że blędy sędziowskie kosztowały nas w ubiegłym sezonie 8-11 punktów straty podczas gdy taki Arsenal dostał ( głównie dzięki karnym z rękawa w doliczonym czasie i bramkom zdobytym rękoma ) około 7-9 punktów.
» 7 listopada 2017, 08:39 #291
Siklen: Jak na moje to United od kontuzji Pogby jest w kryzysie.

Francuz zapewniał drużynie odpowiedni balans, a jego gra w środku pola uruchamiała wszystkie pozostałe pozycje dzięki czemu mieliśmy tak mocny początek sezonu. Pierwsze mecze to szaleńczy wyścig form praktycznie wszystkich zawodników, którzy grali. Niestety od czasu gdy zabrakło Pogby mamy do czynienie z odwrotną sytuacją.

Drużyna od kilku meczy ma ewidentny problem w operowaniu piłką. Piłkarze, którzy wcześniej zdawali się cieszyć grą, teraz sprawiają wrażenie pogubionych. Formy poszczególnych zawodników spadają i jedynie sporadyczne przebłyski piłkarzy sprawiły, że jesteśmy na drugim miejscu. Nie mogę jednak pozbyć się wrażenia, że i ten aspekt powoli zaczyna zawodzić. Wczoraj, pomimo średniej gry mecz można było wygrać. Sytuacje były ale jak drużyna bez formy ma je wykorzystywać?

Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za jak najszybszy powrót Pogby i mieć nadzieję, że zespół będzie w stanie szybko odnaleźć zagubioną formę. Trzeba mieć na względzie, że i to może chwilę zająć ale jak tak patrzę na nadchodzące mecze to chyba idealny czas na taką odbudowę. Kto wie, może wyjdzie nam to na dobre? Wątpię żeby City było w stanie grać na najwyższych obrotach cały sezon. Z odrobiną szczęścia gdy przyjdzie nam grać z Obywatelami to my będziemy w przysłowiowym "gazie".

Tak więc głowy do góry i GGMU! ;)
» 6 listopada 2017, 12:36 #290
dlabigt23: Chelsea bez Kante tez slabo wyglada ... Conte mocno byl zdesperowany by postawic w tym meczu na Kante a nie wykurowal sie tak na 100% . Ale roznica jest taka ze oni zamiast Kante postawia na Bakayoko a zamiast u nas takiego Herrery Fabregasa i roznica jest kolosalna bo Fabregas to dobry kreator gry wiec dlatego u nich lepiej to wyglada . U nas Pogba robi wielka roznice i do tego jeszcze Fellaini + Matic to calkiem niezle to wyglada .
» 6 listopada 2017, 14:35 #289
Sideswipe: Nie widziałem meczu, komentarze przeczytałem wybiórczo, bo pewne nicki już nauczyłem się pomijać i z tego co zauważyłem generalnie sporo osób liczy na zbawienie po przyjściu Pogby, a moim zdaniem to nie jest takie proste. Oczywiście, jego powrót będzie sporym wzmocnieniem, lecz jeśli dalej Mata z Mikim będą się kopać po czole - nie oczekuję jakiejś diametralnej zmiany. Od nich najwięcej zależy w ofensywie, to ich zadaniem jest rozrywać defensywę przeciwnika, tworzenie sytuacji bramkowych, szukanie wolnych przestrzeni itd. itp. wiadomo, Ameryki teraz nie odkryłem, tu jest nasz główny problem, oni zupełnie nie mają fromy. Nie lubię porównań do City ale tym razem nie sposób ich przykładu przywołać - jaką robotę robią KDB i Silva u nich każdy widzi, u nas to leży całkowicie, i to jest jeden z głównych powodów ich przewagi w tabeli. is200 niżej napisał o Pereirze i zgodzę się całkowicie, lepiej dać młodemu szansę, jak mu nie pójdzie w meczu to trudno, gorzej od Maty czy Henryka nie zagra, bo tak czy siak nie wnoszą kompletnie nic, a przynajmniej chęci do gry będzie miał na pewno większe i będzie gryzł trawę. W newsie o wypożyczeniach jest filmik z asystą Andreasa i teraz pytanie - kto ostatnio u nas wrzucił taką piłkę? A no, Lukaku, który takie piłki powinien dostawać a nie je posyłać, a jeszcze wcześniej Lingard hehe, a dalej długo długo nic.
» 6 listopada 2017, 12:27 #288
walentos: Moim zdaniem Pogba będzie tym czego nam teraz brakuje, czyli przeniesieniem piłki z linii środkowej w okolice pola karnego przeciwnika. Podczas nieobecności Pogby zajmują się tym głównie Valencia i Young. Którzy nie oszukujmy, się kreatorami nie są i robią to w banalny, przewidywalny i powolny sposób nie potrafiąc zaskoczyć.

Miki nawet jeśli dostanie piłkę w środku to albo traci albo cofa bo też nie ma pomysłu jak to ugryźć z glębi. Na początku sezonu dobrze asystował bo dostawał piłę od Pogby przed polem karnym po czym zagrywał Lukaku który czekał w polu karnym na wykończenie i wszystko grało.

Taką samą robotę jaką Pogba wykonuje u nas w City pełni De Bruyne , w Tottenhamie Eriksen w Arsenalu Sanchez a w Chelsea Hazard i w Liverpoolu Coutinho. Oni zaczynają akcję w okolicy linii środkowej podają do przodu i biegną w kierunku bramki skupiając na sobie uwagę kolejnych rywali i ociągając ich od kolegów. U nas Matic czy Herrera nawet jeśli zagrają to zostają z tyłu i atak nie wie co ma zrobić bo wszyscy są już ustawieni i kryci. Możecie się śmiać albo nie ale ostatnimi laty w ten sam sposób grał u nas nie kto inny jak Rooney, cofał się i budował akcje od linii środkowej i może nie miał statystyk i nie zawsze wszystko mu wychodziło ale potrafił dać kolegom trochę swobody bo nikt go nie zostawiłby go bez krycia przed polem karnym.
» 6 listopada 2017, 12:52 #287
jamaj05: Przegranie z Chelsea nie jest tragedią, chociaż szczerze mówiąc oni też nie grali dobrego meczu
Gorzej jest tracić punkty z zespołami z miejsc 7-20 i ze wszystkich meczy mnie i tak najbardziej boli przegrana z Huddersfield, bo tutaj powinny być pewne 3pkt

Zaczyna się robić ciasno w TOPie, mam nadzieję, że w najbliższych meczach bardziej odjedziemy rywalom z dołu tabeli

Co do piłkarzy, to Miki ma potencjał i wolałbym nie sadzać go na ławce, tylko dawać minuty, bo jak się ogarnie, to jest jedną z lepszych 10tek w lidze. Ewidentnie widać też brak Pogby, normalnie to jest ten element w układance, który daje nam mase jakości.
Trzeba czekać, aż po pierwsze Francuz wróci, a po drugie złapie rytm meczowy, bo patrząc na Fellainiego wczoraj, to nie ma sie co oszukiwać, że piłkarz po dłuższej przerwie wróci i z miejsca zrobi różnice
» 6 listopada 2017, 12:25 #286
royan: Z góry zaznaczam że nie jestem fanem Lingarda i może dlatego tak zwróciłem na niego uwagę pod koniec meczu. Gdy szła kontra Chelsea, to chłopak pomimo tego że wszedł w 2 połowie, bodajże w 70 minucie, to biegł do obrony wolniej niż sędzia - z tego co pamiętam dość sędziwy. Dla mnie to było podsumowanie tego meczu. Im się jakby bardziej chciało wygrać, nam się bardzie chciało... nie przegrać. Ja rozumiem że Lingard to wychowanek, ale to nie jest piłkarz pokroju choćby Fletchera, Browna, P Nevill'a... a może i nawet O'Shea. Dla mnie to to taki drugi Cleverley czy Gibson. Oni wszyscy odeszli..on tez odejdzie... Everton, max.
» 6 listopada 2017, 12:14 #285
tom93: Ja przyznaje ze od poczatku bylem bardziej za transferem moraty niz lukaku. Ale nie mam zamiaru krytykowac chlopaka, bo zwyczajnie w swiecie nikt mu nie podaje od dobrych kilku meczow. To nie jego wina, ze nie mamy kreatywnej pomocy. A przeciez sie cofa i stara robic miejsce innym np. Asysta do martiala z totkami.
» 6 listopada 2017, 11:43 #284
pavel8580: A gdzie są Ci którzy wcześniej twierdzili że Morata jest słaby w porównaniu z Lukaku?? Oglądaliście ten mecz ??
» 6 listopada 2017, 11:16 #283
is200second: Staty maja takie same to jest ten sam poziom. Natomiast Morata z Hazardem w tym meczu zapewnili sobie role do Burleski
» 6 listopada 2017, 11:31 #282
chrooppek: Lepsza burleska niz gra w niewidzialnym.
» 6 listopada 2017, 11:44 #281
walentos: Tu jestem. Podtrzymuje zdanie. Morata póki nie strzelił bramki był do zmiany, nie robił nic prócz płaczu i machania rękoma. Nie oddał nawet strzału na bramkę mimo że piłkę w okolicy pola karnego dostawał dużo częściej niż Lukaku.
» 6 listopada 2017, 12:03 #280
Devil007: Oddał strzał, jesli nie masz pewnosci na dany temat to lepiej nie pisz. Inna sprawa, ze uderzenie Hiszpana pozostawiało wiele do życzenia. Nie robił nic? Facet zanotował kilka fajnych górnych podań.
» 6 listopada 2017, 13:54 #279
walentos: No jeśli strzałem nazywasz to podanie do bramkarza to wybacz wodzu :)
» 6 listopada 2017, 13:58 #278
is200second: A wystarczylo zostawic Andreasa i przesunac go wvhierarchi na miejsce Lingarda. Tylko tyle trzeba bylo zrobic.

Nic ta Chelsea takiego nie grala pilkarsko naprawde nic. A przekonala ja o tym ewidentnie Roma. Wystarczy ku.. tylko troche wiecej ruchu i zaangazowania.

Ale Jose trzesacy majtkami na wyjazdach Mourinho chyba sie juz nie zmieni.
» 6 listopada 2017, 10:36 #277
Carlitozz: Przy odrobinie szczescia ze strony gospodarzy , mecz moglbyc zamkniety dokladnie jak rok temu wynikiem 4:0 ok 75 minuty , od cholernie wymeczonego remisu w ostatnich 10 minutach do blamazu byl bardzo blisko . Trzeba to ogarnac, bo skoro ormianin nic nie wnosi do gry , a Martial siedzi na lawie , to trzeba wymyslic ustawienie zeby zmiescic danych pilkarzy ktorych mamy , zeby dawali jak najwiecej nie wpychac tych samych w cos co nie przynosi rezultatu, Lukaku od dluzszego czasu bez gola, strzelamy teraz po 1 golu w meczu w lidze , mozna mowic ze kontuzja to czy tam to , ale nie sadze zeby Martial czy Fellaini grali gorzej od Herrery i Ormianina .
» 6 listopada 2017, 10:43 #276
is200second: Mkhitaryan jest tak slaby ze rownie dobrze w styczniu mogloby go tu juz nie byc. Tymczasem Andreas gryzie trawe na Mestalla i nabija staty. Zaloze sie o czapke gruszek ze od tak grajacej Valenci z nim w skladzie United dostalo by becki.

Jedno jest pewne Mou ma kupe w majtkach jak musi jevhac poza OT.

Jesli mam byc szczery to sa dwie rzeczy na ktore czekam teraz z utesknieniem.
Powrot Zlatana i powrot Pereiry w zimie.

Bo jesli ma przyjsc kolejna dycha a ma nia byc Ozil, ktory ma tak wywalone na Arsenal. O braku zaangazowania juz nie wspomne, co bylo widac w meczu z City to wole postawic na mlodego chlopaka i dac mu faktycznie grac bo bede wiedzial ze bedzie zap..
» 6 listopada 2017, 11:08 #275
mycka86: Też bym chciał żeby grał u nas, ale obecnie to nie jest poziom MU i grałby u nas co 10 mecz wchodząc z ławki. Niech spokojnie się rozwija na wypożyczeniu, może za rok, może.
» 6 listopada 2017, 14:16 #274
Lokator23: Odbiegajac od tematu to uwazam ze nasz klub powinien rozbic bank i zrobic ile sie da zeby sciagnac Eriksena z Totkow. Ten czlowiek zrobilby duza roznice
» 6 listopada 2017, 10:04 #273
walentos: Zgadzam się, kogoś takiego nam potrzeba. Mówiłem to gdy przechodził do Tottków za 17 mln :) on już wtedy błyszczał w Ajaxie. Teraz Tottenham nie zejdzie poniżej 80 mln.
» 6 listopada 2017, 10:20 #272
mycka86: Za 80 to by nam co najwyżej Winksa sprzedali. Przy obecnym rynku, cena za Eriksena wynosiłaby ok. 200, a i tak zarząd Tottenhamu od lata prowadzi politykę nie wzmacniania bezpośrednich rywali, więc dla nas jest nie na sprzedaż.
» 6 listopada 2017, 10:34 #271
walentos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 09:36

O wczorajszym meczu zostało już napisane wszystko. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia sytuacja kadrowa i brak kreatywnego zawodnika na boisku który zaoferowałby coś więcej niż dalekie wybicie w kierunku Lukaku. Taka gra w naszym wykonaniu nie jest tym czego wszyscy oczekujemy. Pozostaje czekać na szybki powrót Pogby i jakiś transfer 10 w zimowym okienku. Do głowy przychodzą mi Griezmann i Ozil. Pierwszy jest bardzo uniwersalny i mógłby biegać po prawym skrzydle natomiast drugi byłby do kupienia za grosze.

Oprócz rzeczy oczywistych przyszło mi dziś do głowy jeszcze jedno. Brakuje nam na boisku takiego cwaniaka , kogoś kto potrafi podejść pod pole karne i zastawić się tak by rywal faulował i dał nam stały fragment. W tym aspekcie jesteśmy mocni, zarówno strzały jak i wrzutki są zawsze groźne. Dodatkowo taki grajek irytowałby rywali , wybijał z rytmu i byłaby szansa na kilka kartek dla przeciwników. Niestety gramy zbyt grzecznie i uczciwie i chociaż nie podoba mi się takie cwaniactwo to trzeba przyznać że kluby tak grające mają z tego dużo korzyści. Wystarczy spojrzeć na Hazarda, Sancheza, Sterlinga, Real Madryt czy Barcelone. Wcześniej takim zawodnikiem w Chelsea był Diego Costa i chociaż nikt go nie lubił to chyba wszyscy zgodzą się z tym że Chelsea miała z niego dużo pożytku.
» 6 listopada 2017, 09:32 #270
Fugas: Tylko dlaczego ciągle gra Miki zamiast Maty. Te wrzutki irytują bo rywale czytają w nas jak w otwartej księdze, gramy bardzo przewidywalnie. W tym spotkaniu próbowałem przewidzieć co nasi zrobią z piłka i 99% mi się to udawało.
» 6 listopada 2017, 09:47 #269
Devil78: Obaj są słabi. Tu trzeba kogoś nowego.
» 6 listopada 2017, 10:48 #268
adamecki7: Juz chłodna głowa można coś napisać, mecz słaby na prawdę słaby... Najbardziej boli mnie to ze najlepszą akcje i chyba jedyną poważną sytuację miał Fellek i to chyba w 80min z tego co pamiętam przyjęcia na klatę i strzał z woleja w bramkarza. Brakuje nam 10 lub kogoś kto potrafi przytrzymać piłkę, zrobił na spokojnie kółeczko, który będzie miał oczy na około głowy a nawet jedno w dupie żeby mieć dobry przegląd pola. Kolejna rzecz, przegrywamy a w naszych zawodnikach nie widać chęci zmiany wyniku dalej klepiemy sobie od lewej do prawej... Tak kończy sie zazwyczaj gra na remis, przegrana jednym golem. Szkoda na prawdę szkoda, ale jest jeszcze dużo meczy więc głowa do góry i JAZDA!! GG MU!!
» 6 listopada 2017, 09:13 #267
RyanScholes1878: Mou po prostu nie ma pomyslu na prowadzenie zespolu z trudnym rywalem, a do tego dochodzi fakt ze niektorzy pilkarze sa albo kompletnie bez formy albo za slabi na MU. Miki skonczy jak kagawa zobaczycie...

Milego startu nowego tygodnia panowie i panie, do nastepnego meczu :)
» 6 listopada 2017, 08:51 #266
skowronek30: Panowie i Panie dajmy sobie spokój już :) mecz był i minął trudno nasze wpisy nic nie zmienią :) a szkoda Naszych nerw i sporów My się mamy jednoczyć w kibicowaniu a nie spory prowadzić:) szkoda że przegraliśmy bo Smerfy nic specjalnego nie grały wystarczyło ich przycisnąć a by się pomylili zapewne ale luzik było minęło :) gramy dalej jest jeszcze sporo kolejek do końca MC też będzie traciło pkt kwestia czasu już pokazali wczoraj z Arsenalem że tracą siły z meczu na mecz jak się prowadzi szybką grę:) spokojnie damy rade:) jest powiedzenie "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło":) GLORY MAN UNITED!!
» 6 listopada 2017, 08:24 #265
Pietrus: Stwierdziłem że poczytam komentarze może są jakieś sensowne Ale zjeżdżam w dół i w nie zwatpilem szkoda czasu czytać takie głupoty.
» 6 listopada 2017, 07:37 #264
Devil78: Patrząc na przewagę punktową City, na ich styl gry i szeroką kadrę, a dodatkowo spoglądając na styl gry wszystkich w pozostałych konkurentów, to chyba tylko jakaś katastrofa spowoduje, że City nie wygra ligi w tym sezonie. Oczywiście historia zna takie przypadki, ale wtedy kluby były słabsze, a konukrecja bardziej wyrównana.

Dla nas ważne będzie TOP3 i Liga mistrzów za rok bez eliminacji. Po meczach z Liverpoolem i teraz z Chelsea nie mamię się już, że mamy team na majstra (tym bardziej, gdy za sterem jest gość bez pomysły, polotu, chęci grania ofensywnej piłki).

Za rok gorąco liczę na takie transfery, jakie powinny być już dokonane dawno temu.
» 6 listopada 2017, 07:17 #263
qlop: Nie chcem, ale muszem. Co Wy za głupoty piszecie? Nasłuchaliście się komentatora z nc+ i powtarzacie w kółko. Otóż, pierwsza bramka to nie jest wina Smalinga. Każdy kto ma choć trochę pojęcia o piłce nożnej i weźmie na spokojnie pod uwagę całą sytuację to zauważy. Gdzie był Jones? Smalling miał się rozdwoic? Obejżyjcie na spokojnie powtórke z danej sytuacji, to zrozumiecie. Pozdrawiam.
» 6 listopada 2017, 04:32 #262
tomekwietniu: Dokładnie tak, nie wiem jak można tego nie zauważyć
» 6 listopada 2017, 07:14 #261
Carlitozz: Nie chce mi sie rozpisywac ale tutaj blad popelnilo wiecej niz jeden Jones , Valenica , Bailly , Smalling i w sumie Matic , absolutnie zero porozumienia tam bylo, Jose musial im dac popalic po meczu bo dopuscili do sytuacji gdzie Bailly jest miedzy dwoma pilkarzami Chelsea a tym bardziej ze bylo 3 na 2 w naszym polu karnym .
» 6 listopada 2017, 10:08 #260
GloryMufc: To nie jest takie proste.Będy polełniła cała defensywa,a przy okazji gra w takim ustawieniu pomogła całej sprawie
» 6 listopada 2017, 11:53 #259
leon90: Kilka przemyśleń po meczu:
1) Herrera zagubiony brakuje mu formy z poprzedniego sezonu
2) Gramy bez 10 miki bez formy i w zasadzie odkąd jest u nas moim zdaniem nie błyszczy, na tle plotek z Angelem Gomesem to jego bym wstawił do składu a efekt mógłby być ten sam.
3) obrona średnio Smalling dzisiaj pogubił się co kosztowało nas bramkę swoją drogą to jeśli będzie prezentował ten poziom to moim zdaniem powinniśmy ogrywać Tuanzebe.
4) potrzebne są 3 wzmocnienia LO, 10 i prawe skrzydło, nie twierdzę, że Young nie ogarnia ale musimy wzmocnić tę pozycję / poza tym Shaw dla mnie na wypożyczenie do końca sezonu, 10 myślę, że nie trzeba tłumaczyć a prawe skrzydło jest dla mnie sprawą oczywistą.
5) 10 potrzebna od zaraz mam nadzieję, że jak Pogba wróci to uruchomi maszynę z początku sezonu
6) Fellaini mówcie co chcecie ale rozmontował środek pola mimo kilku błędów, które mogły skończyć się tragicznie ale powrócił po kontuzji gdzie odbył jeden trening - wybaczone
7) Lukaku bez formy w porównaniu do Moraty to na chwilę obecną Morata jest lepszy, w tym meczu zaznaczam, że potrafił zainicjować akcję zespołu od środka boiska, był żwawszy i pod grą
8) na prawym skrzydle jest tylko Valencia co moim zdaniem jest za mało. Valencia wg mnie jest jednym z najlepszych prawych obrońców świata ale bez skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia będziemy grać tylko lewą stroną
9) Lingard wprowadził trochę ożywienia ale nie oszukjmy się chłopak ma 25 lat i nie wiele więcej nam zaprezentuje, ściągnięcie Pereiry może być alternatywą na walkę w środku pola, jest waleczny chce grać i gryzie trawę a i po skrzydle też pobiega jeśli będzie musiał co z resztą normalnym dla niego jest w Valencii, pcha akcje do przodu i nie boi się operować piłką po całej szerokości boiska i dysponuje całkiem dobrym podaniem
10) stan rzeczy jest taki, że tracimy 8 punktów do lidera, który leje wszystko co się da gdzie my bez jednego kluczowgo zawodnika i 2-3 piłkarzy w formie ostanio mamy cięzko
11) Tabela na tym etapie jeszcze ujdzie nie spodziewam się fajerwerków mimo, że orzez cały czas kibicuje nam żebyśmy mieli mistrza, + za ligę mistrzów ale mamy mniej wymagającą grupę i tu napiszę coś czego może pożałuje ale z odrobiną szczęścia myślę, że półfinal ligi mistrzów jest dla nas osiągalny pod warunkiem powrotu po kontuzjach i przy kilku transferach zimą, jeśli się uda to nawet i finał chociaż mogę teraz koloryzować ;)
Ogólnie mecz do zapomnienia, zmiany personalne wymagane a zawodnicy pod suszarkę i ostry trening. Tyle ode mnie napiszcie proszę z którymi punktami się zgadzacie a z którymi nie :) Pozdrawiam wszystkie diabły GGMU
» 6 listopada 2017, 00:32 #258
walentos: 1. Herrera w tym meczu nie zagrał źle, sporo przechwytów, pare dobrych podań do przodu. Ogólnie ten występ był jego najlepszym w tym sezonie.
2. Zgadzam się
3. Zgadzam się
4. Zgadzam się
5. Zgadzam się
6. Zgadzam się
7. Lukaku po prostu nie ma kto dobrze dograć, miał jedną sytuację gdzie dostał piłe przed polem karnym to od razu wiedzial jak skierować ją w stronę bramki. Morata moim zdaniem nie jest lepszy, w tym meczu zaprezentował tylko płacz i kilka zmarnowanych setek. Szczególnie ta z ostatnich minut gdzie był sam na sam z bramkarzem i piłka zaplątała mu się miedzy nogami. Biorąc pod uwagę ile piłek do niego docierało to zagrał fatalnie.
8. Zgadzam się
9. Pereira mógłby być zbawienny biorąc pod uwagę obecną formę Mikiego, dziwi mnie troche że Mou nie spróbował wystawić Maty, moze nie jest w super formie ale potrafi mieć przebłyski a Miki w tym meczu wyraźnie nie dawał rady i potrzebował zmiany.
10. Tym bym się nie martwił. City w końcu też zacznie przegrywać, pisałem o tym wiele razy ze zaczną im się mecze wyjazdowe, wycieczki do europy, zmęczenie, kontuzje ( póki co mają najmniej w lidze bo 3 , dla porównania my mamy 8).

Ogólnie fajny i sensowny komentarz z niewielkimi ale :)
» 6 listopada 2017, 07:22 #257
Carlitozz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 09:49

Lukaku wczoraj jak mial okazje pograc w trojkacie to pilke przyjmowal na 3 metry , Morata przyjmujac dzis czy podajac robil to za kazdym razem tak ze druzyna miala z tego korzysc Hazard Fabregas i On swietnie sie szukali , nawet Gary Neville Ci to powie .

Herrera to nie partner do Maticia a jak jest jeszcze w tym gronie Ormianin , to juz glowa mala .
» 6 listopada 2017, 09:48 #256
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2017 00:01

Mourinho uwielbia swoich ludzi jak to mówią, wcale bym się nie zdziwił jakby w styczniu po za Griezmannem, przyszedł taki Fabregas. Trio: Matić - Fabregas - Pogba byłoby ciekawe:)
» 6 listopada 2017, 00:01 #255
Kilerek7: Nie wieszajcie już psów na naszej drużynie, bo początek sezonu był super. Poprostu poczekajmy na powrót Ibry i Pogby i zobaczymy czy się coś ruszy, jeśli nie, to wtedy będziemy się martwić. Nie ma co ukrywać, że w naszej drużynie jest za dużo szrotu i sentymentów. Nie mówię, że Fellaini, Young czy Herrera to źli gracze, ale by wygrać ligę, zespół jako kolektyw musi być w formie, a u nas są tylko przebłyski geniuszu. Raz Martial, raz Lingard, raz Mata itd. Tyle sezonów i tylko DDG trzyma równy poziom i może nasza obrona. Tacy gracze jak Fellaini, Young, Valencia, Herrera, Shaw, Darmian, Carrick, Lingard, Mata już dawno powinni opuścić naszą drużynę, już 3 boss, a wciąż mają podstawę. Miały być czystki w lecie, a nie odszedł nikt. Nie wiem co oni robią, że każdy trener w nich wierzy, ale fakt jest taki, że są za słabi na tą drużynę, mają niektórzy swoje lata, lepsi nie będą, a sory sam trening nie wystarczy by być dobrym, trzeba gryść trawę, tym bardziej w takiej lidze jak PL. U nas brakuje walczaków pokroju Keana, dla tego tak tęsknie za powrotem Ibry. U nas jest takie wszystko bezjajeczne, nawet trener poker face non stop i wyrąbane na wszystko, tymczasem taki Conte skacze i żyje meczem. Mamy już super fundament czyli DDG - Bailly - Jones - Matić - Pogba - Lukaku. Ci gracze na swoich pozycjach są niezastąpieni i nie schodzą powyżej pewnego poziomu. Lukaku będzie strzelał to pewne, Pogba różnie gra, ale i tak jest świetny i zjada takiego Fabregasa lekko. Trzeba kupić jakiś dobrych zmienników do pomocy, dać szansę młodym jak temu Mctominneyowi itd. Trzeba wymienić boki obrony, bo Blind i Rojo to nie LO, są tam upychani jak Rashford i Martial na skrzydła. City miało ten problem i teraz z głowy. Trochę żałuje, że nie pozyskaliśmy Auriera, bo całkiem dobrze gra, a Antoś to już ledwo ledwo. Wymienić Shawa na Rose, kupić jakiegoś dobrego PO i obrona ok. Nie pamiętam kiedy jakiś nasz boczny zrobił dobrą akcje ofensywną. Kolejna sprawa to skrzydła. Rashfordowi do takiego Hazarda brakuje jeszcze sporo, ma talent, ale za wcześnie by wziął na siebie ciężar gry, to samo Martial, niech oni wchodzą z ławki i się ogrywają bez presji, a na skrzydłach powinni grać sprawdzeni gracze jak np. Bale, Perisić, Willian, Alexis. Skrzydła były naszą siłą i to musi wrócić. Ostatnia sprawa to 10 tka. Jeśli nie będziemy grali Zlatan - Lukaku, to 10 tka musi być, nie jestem fanem Ozila, ale lepszy on niż Miki w obecnej formie. Ale wierzę, że przyjdzie Griezmann. Mając mocną ofensywę w końcu by coś drgnęło, a młodzi wchodząc z ławki nie czuli by presji. A tak atak mamy szczeniacki i więcej w tym dziecinnej gry niż poważnych ataków.
» 5 listopada 2017, 23:31 #254
Spadkobierca: A co jeśli Ci powiem, że początek był super ze względu na dość łatwy terminarz?

Ozil? Co Ty ćpiesz kolego? Ten piłkarz znika podczas spotkań z czołówką, to nie kogoś takiego ten klub potrzebuje. Kilka dobrych zagrań i spotkań z ogórkami nie wymaże jego braku obecności w meczach z lepszymi przeciwnikami.
» 5 listopada 2017, 23:40 #253
Kilerek7: Wiem, że był łatwy, ale wcześniej z ogórkami nie potrafiliśmy wygrać, a jednak teraz wygrywaliśmy wysoko więc i tak był to progres. Poprzedni mecz Ozil miał świetny, pod Mourinho napewno grałby lepiej, a przynajmniej coś by dograł do Lukaku, a Mata i Miki nie istnieją wcale.
» 5 listopada 2017, 23:50 #252
Carlitozz: Ale czy kontrolowalismy wystarczajaco te mecze ? w pierwszych meczach wbijalismy 2-3 gole w ostatnich 10 minutach gdzie takie Swansea oddychalo rekawami i raczej bylo zrezygnowane, to sam Everton , mielismy czasami w ich obronie po 5 metrow wolnego pola .
» 6 listopada 2017, 09:50 #251
collina: Chelsea to już historia trzeba żyć dalej mam nadzieję że wyciągnięte zostaną z tego meczu wnioski i gra będzie lepsza jesteśmy Manchester United musimy w końcu to zrozumieć a nie płakać nad rozlanym mlekiem Glory Glory Glory MU
» 5 listopada 2017, 23:04 #250
rizx: Jak tak czytam te komentarze, to stwierdzam, że Internet powinien być dozwolony od lat 18 i powinna być przeprowadzana weryfikacja dowodów osobistych przed nadaniem dostępu.
» 5 listopada 2017, 23:00 #249
berbatowrooney: dokładnie pełno gimbazy i trolli na tej stronie się znajduje
» 5 listopada 2017, 23:14 #248
ro7: Ta porażka to była porażka na życzenie. Kiepska - wręcz dziś już archaiczna - taktyka o nazwie autobus, która nic już dzisiaj nie daje zrobiła swoje. Bardzo często gdy już dochodziliśmy pod 30 metr brakowało tego jednego-dwóch zawodników przed polem karnym, aby zrobić jakieś akcje ofensywne.

Podsumowując autobus:
w obronie tragedia - Chelsea stworzyła parę groźnych sytuacji
w ataku zabiera możliwość stworzenia jakiejkolwiek akcji

Może czas przestać się bać grać na wyjeździe, panie Mourinho.
» 5 listopada 2017, 22:48 #247
Arbruz: Matko ludzie, nie pierwszy i nie ostatni raz przegraliśmy, za Fergusona też zdarzały się porażki w słabym stylu a dziś niektórzy dramatyzują jakbyśmy dostali jakiś niebotyczny wpier**l i od razu domagają się wyrzucenia Mou XD.
» 5 listopada 2017, 22:43 #246
berbatowrooney: no ale Mou musi zdobyc tytuł i Lige mistrzow skoro ze słabym Porto mu sie udało to z potężnym Manchesterem mu sie nie uda.
» 5 listopada 2017, 22:45 #245
CJQualls: Zyjmy dalej w iluzji idyllicznej sielankowej drużyny jaka jest Manchester United, z Napoleonem u sterów.
» 5 listopada 2017, 23:00 #244
GloryMufc: MUFC to średniak i długo jeszcze średniakiem pozostanie.W dodatku z wypalonym ternere u steru.
» 5 listopada 2017, 23:02 #243
rad2005: Nie porażka ale bez jajowy styl boli najbardziej.
» 5 listopada 2017, 22:32 #242
berbatowrooney: no własnie pilłkarze powinni gryzc trawe i walczyc jak Spartanie
» 5 listopada 2017, 22:35 #241
Luke88: Eee tam, było do przewidzenia, że albo wyrwiemy 0:0 albo przegramy 0:1, Stamford Bridge nam po prostu nie wybacza i tyle. Najważniejsze to obijać średniaków i słabszych (tak, tak Huddersfield się kłania, to powinien być ostatni błąd) i wyrywać punkty z czołówką, to już na "wyjeździe" u city będzie łatwiej niż u Czelsi. Totenham i liverpool za nami, dziś najtrudniejszy mecz sezonu (przynajmniej wg mnie). City w końcu złapie zadyszkę.
» 5 listopada 2017, 22:26 #240
MatiasXD: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 22:31

Jak City na nas siadnie to nie wyjdziemy z pola karnego. Guardiola dopracował pressing i teraz są piekielnie mocni w szybkim odbiorze piłki na połowie rywala. Na Etihad gnietą
» 5 listopada 2017, 22:30 #239
berbatowrooney: no jeszcze cięzszy mecz bedzie z leicester city i swansea czyli druzynami na poziomiwe champions league. Badz co bądz ale leicester wyeliminowalo Atletico i Seville.A swansea tez kiedys w LM grała i to dobrze.
» 5 listopada 2017, 22:31 #238
duncaneedwards: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 22:17

nie dalo sie tego ogladac. od meczu z liverpoolem widac bylo ze brakuje nam wigoru z przodu. to co robimy dzisiaj wychodzimy do meczu z 3 graczami od zadan ofensywnych . 5 obroncow plus 2 defensywnych pomocnikow.i co robimy? przy akcji bramkowej 2 zawodnikow chelsea w polu bramkowym nie krytych.rece opadaja.po co gramy 3 stoperami skoro takie cyrki?.dalej brakuje stopera z mozgiem. brakuje dyscypliny w obronie to po co gramy ypungiem?ani dobrze nei kryje ani wybitnie nie atakuje?.wiec moze lepiej zagrac darmianem ktory w defensywie gra poprawnie.radze myslec o zakupie stopera z mozgiem,srodkowego pomocnika np;dendoncker, solidnego lewego obrony oraz skrzydlowego w przyszlosci. modlmy sie o powrot pogby
» 5 listopada 2017, 22:16 #237
berbatowrooney: Nie martwcie sie tak Pogba jest obecnie obok SMS i Kante najlepszym pomocnikiem na swiecie wiec jego brak musial jakos wplynac na wynik i gre.
» 5 listopada 2017, 22:20 #236
Kickapoo: Szkoda, że od początku meczu nie gramy jak po 80 minucie. Czelsi nie wiedziała jak wyjść z pola karnego.
» 5 listopada 2017, 22:11 #235
Jasnowidz: Giggs wracaj i to na siodło trenera. Oby się tak stało w nie dalekiej przyszłości!
» 5 listopada 2017, 22:08 #234
Spaslak: Ta i po paru kolejkach będziecie Giggsa opluwać i zwalniać xD
» 5 listopada 2017, 22:13 #233
tracer11: Broń panie boże United przed Giggsem na ławce
» 5 listopada 2017, 22:15 #232
chicodegea: popieram
» 5 listopada 2017, 22:19 #231
szabo1878: Dzisiejszy mecz bardzo slabo, Chelsea pokazala moc. No i city nam troche odjechalo, ale 8 pkt przewagi nic nie znaczy na tym etapie. Przypominam, ze to jest Premier League. Wciaz walczymy o majstra.

W LM mamy pierwsze miejsce w grupie.

Przechodzac do sedna:
Dlaczego jest tu tylu idiotow zwalniajacych Mourinho?
» 5 listopada 2017, 22:02 #230
szabo1878: *A po dzisiejszym meczu to pretensje mozna miec do pilkarzy.
» 5 listopada 2017, 22:08 #229
tracer11: a dlaczego jest tu tylu idiotów popierajacych trenera który trzesie gaciami w każdym meczu z kimś dobrym?
» 5 listopada 2017, 22:09 #228
GloryMufc: A dlaczego jest tylu idiotów popierających ternera,który nie potrafi wygrywać z pierwszą 6?
» 5 listopada 2017, 22:10 #227
szabo1878: Byl taki fragment w dzisiejszym meczu, gdzie przeszlismy na gre czworka obroncow i wyszlismy troche ofensywniej i co? I Chelsea zaczela sie z nami bawic jak z dziecmi.

Czasem trzeba wyjsc defensywnie i tyle, co za durny argument o trzesieniu gaciami

Nie potrafi wygrywac z top6? Liverpool, Tottenham, Chelsea - remis, zwyciestwo, porazka. Takie statystyki z tymi druzynami to my nie raz i nie dwa za SAFa mielismy.
» 5 listopada 2017, 22:17 #226
tracer11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 22:29

chłopie, ale kto broni piłkarzom United biegać równie szybko jak inni?
kto im broni wygrywać przebitki?
kto im broni stosować pressing choćby w 50% taki jak zespoły które to umieją robić?
kto im broni pokazac choćby chęci na wyrównanie?
kto broni Mou stosować normalną [ cokolwiek to znaczy ] taktykę w meczach z TOP iles tam?

nawet zakładając, że są słabsi od kilku drużyn w PL.
Masakra.
Tu nic nie pomoże żaden Griezmann bo bedzie tak jak z Lukaku, czyli z 0 podań bata nie ukręci.
A co niektórzy marzą tu o Ozilu następnym człapaku i olewatorze chyba tylko po to aby srodek pola w United przybrał rozmiar patologii na której progu już jest widząc co sie wyprawia.
» 5 listopada 2017, 22:27 #225
kckMU: Czas w końcu na krytykę, bo po tym meczu nie może się bez tego obejść. Mkhitaryan niczym Zespół R - znowu zniknął.

Jose wystawia trzech szybkich i wysokich byków w obronie. Jakim zasranym k.... cudem Morata strzela taką bramkę? Że po takiej parodii stać go jeszcze na dyplomatyczne wypowiedzi, zamiast zruganie tej bandy cyrkowców za tę akcje, to tym większy szacunek.

Szans na mistrzostwo jeszcze nie straciliśmy, ale do końca roku będziemy w tej kwestii już sporo wiedzieć.
» 5 listopada 2017, 22:02 #224
Ronal: Na plus, że staraliśmy się grać otwarty futbol, aczkolwiek Chelsea zdominowała w środku pola, świetny mecz Fabregasa, również genialne obrony Courtois i oczywiście Morata zrobił tą różnicę, której niestety u nas Lukaku zrobić nie potrafił. Fajny i dobry mecz, bardzo dynamiczny. Wygrał tym razem po prostu lepszy i piszę to bez żadnej goryczy. Chelsea była piłkarsko dzisiaj lepsza.
» 5 listopada 2017, 21:51 #223
Vectra: Jeden mądry kolega.
» 5 listopada 2017, 22:07 #222
andrev1331: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 22:29

Chelsea była piłkarsko lepsza ale co ty tu do Lukaku pijesz jak on nawet pól sytuacji nie miał a Morata kilka zmarnował.
» 5 listopada 2017, 22:28 #221
chicodegea: Ale to jest pajac. Najpierw mowi, ze nie bedzie plakal z powodu kontuzji jak inni trenerzy, a teraz wali, ze przeszlismy przez czesc sezonu bez kluczowych zawodnikow. No niezle. Z drugiej jednak strony uwazam, ze to wlasnie bez Pogby gramy strasznie bez polotu.
» 5 listopada 2017, 21:42 #220
szabo1878: Przeciez stwierdzil fakt, na zasadzie "dobrze, ze ten okres kontuzji mija".

Nie wiem, gdzie tam widziales jakies "plakanie"
» 5 listopada 2017, 22:05 #219
grzeho16: Ile jeszcze będziemy se wmawiać ,,spokojnie,to dopiero początek sezonu,, Co roku jest tak samo. Wszystkich którzy narzekają gani się mówiąc że to dopiero początek,, poczekajmy z ocenami do połowy sezonu,, w połowie sezonu jest ,, poczekajmy na koniec sezonu,, i tak kończymy od 3 lat po za podium PL. Wiadomo że mourinho nie gra ładnej piłki - szczelnie w defensywie a z przodu to długie piłki na lukaku, wrzutki Younga czy jakieś indywidualne przebłyski talentu Martiala czy Rashforda. I nie miałbym nic przeciwko temu gdybyśmy faktycznie mieli chociaż 1 czy 2 punkty straty do City. A ty widzę tylko ,,spokojnie, to dopiero listopad,, ... Co do mourinho to faktem jest że w wypowiedziach często ucieka się do słabych wymówek i usprawiedliwień ale nie ma go co oceniać po tym co powiedział. Chociaż widać po nim że stracił trochę pewności siebie. Jak przychodził do klubu to od razu powiedział że w pierwszym sezonie zamierza wygrać ligę. Teraz jakoś ucichł z takimi deklaracjami a tylko wypowiada się przed meczami w taki sposób że ,,postara się wygrac,, ,,mecz będzie ciężki,, ,, damy z siebie wszystko,, widać że sprawy nie idą po jego myśli. Liczą się punkty a jeżeli chcemy grać o mistrzostwo to zaczyna ich pomału brakować.
» 5 listopada 2017, 21:40 #218
kujawa: Nie no super mecz. Lubię Mourinho, ale uważam że ostatnio ryje psychikę piłkarzy. Każdy mecz z top 6 będzie stawiał ten swój autobus, czyli co wpaja piłkarzom, że są słabsi od rywala i trzeba się bronić i może jedną akcją uda się coś ugrać bo inaczej nie dadzą rady. Taka jego filozofia, zamiast wyjść i grać swoje tym bardziej gdzie rywal nie jest mocniejszy.
» 5 listopada 2017, 21:33 #217
Carlitozz: Ja mysle ze dlatego miedzy innymi Hazard mial tego dosc, bo ile pilkarz o jego umiejtnosciach moze byc przybity , zaspawany do lini bocznej ? Wiadomo ze mozna miec jakies odpowiedzialnosci w obronie , ale daje sie im wiekszy luz w tym co robia najlepiej .
» 5 listopada 2017, 21:35 #216
GloryMufc: Wiadomo,że piłkarze Chelase grali wtedy na zwolnienie siwego.Mieli już dość tego żenującego stylu gry,to go się pozbyli.
» 5 listopada 2017, 21:46 #215
MatiasXD: Miki to powoli staje się takim naszym Ozilem. W ważnych meczach chłop znika w gąszczu traw. Zero zadziorności i charakteru.
» 5 listopada 2017, 21:30 #214
Carlitozz: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 21:31

https :// youtu. be/l0Pt5xM153k?t=301 Gary wali w punkt .
» 5 listopada 2017, 21:31 #213
dawid27154: Dokładnie może i gorzej niż Ozil, bo On przynajmniej jak przechodzi obok meczu to i tak potrafi raz czy dwa razy posłać piłe miód. Moim zdaniem to nie wina Mikiego tylko Jose, po co go w ogóle wystawia jak widzi że gra totalny piach i to w takim meczu? Tym bardziej że pozycja 10 w ustawieniu jest szalenie ważna, zarówno w ataku jak i pressing i wyprowadzenie piłki. Tym bardziej że to nie pierwszy raz.
» 5 listopada 2017, 21:47 #212
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 21:32

To, ze Miki jest totalnie bez formy to jedno, jednak to, ze nie widac u niego bylo jakiejkolwiek walki czy jakiegokolwiek zaangazowania w mecz (tak jakby tylko wyszedl na boisko by swoje odbebnic) to drugie i licze, ze w nagrode w kolejnym meczu czeka go lawa i zamiast niego zagra chocby Mata. Lukaku w kolejnym meczu z topka potwierdza, czemu do tej pory strzelal tak malo bramek z top 6. Po prostu w takich meczach nie wystarczy sama sila fizyczna, ale i potrzebna jest technika, a tej prozno szukac u Belga. Morata zjadl Belga w tym meczu i nie chodzi tu tylko o bramke. Z Rashforda robi sie nie wiadomo jak wielka gwiazde, a on poza szybkoscia i pewnoscia siebie niczym specjalnym sie nie wyroznia. Drybling, wykonczenie, podania, dosrodkowania, strzaly, technika ma przecietne badz srednie i tyle. Martial pilkarsko go zjada, problem jednak w tym, ze Francuz pokazuje sie w jednym meczu, by w nastepnych kilku cieniowac... Nie wiem czym Mourinho sie kieruje, ze ciagle karze Rashfordowi wykonywac te rozne, skoro praktycznie jest przy nich zerowe zagrozenie i rownie dobrze moglby wykonywac je Jones i efekt bylby podobny.

Co do samego meczu, to niestety bez wiekszej niespodzianki, mecz podobny do tego z przed roku ze SB, z ta roznica, ze chociaz wynik lepiej wyglada. :P W zasadzie to Mourinho zagral z Chelsea tak jak zagral z nami w pierwszym sezonie van Gaala, z ta roznica, ze tam mial Hazarda, ktory wygral mu tamten mecz 1-0. U nas zawodnika o takiej klasie niestety brakuje. Statystyki gdzie Chelsea oddala 14 strzalow (w tym 8 celnych), przy naszych 5 strzalach(w tym 2 celne), najlepiej oddaja przebieg meczu. 8 pkt straty to juz jest spora zaliczka City, jednak nadzieje by ich jakos dogonic do stycznia chocby na te 3-4 pkt widze w powrocie Pogby i Zlatana. Na szczescie teraz przerwa reprezentacyjna takze przynajmniej Pogba powinien byc juz zdrowy na nastepna kolejke.
» 5 listopada 2017, 21:25 #211
Gallacher: Mourinho jest wybitnym trenerem i jeśli on nie wyciągnie z graczy tego co najlepsze to będzie znaczyć że Ci gracze są po prostu do kitu.Nie chce tutaj rzucać powiedzeniami pt. z gów.. bata nie ukręcisz bo Ci gracze ( w większości) zdobyli Puchar Ligi a takaż PA za czasów Gaala a także LE,ale może się okazać że Liga czy CL to za wysokie standardy jak na obecnych graczy.Oceniać będziemy po sezonie,bo Ci co już skreślają MUo z powodu porażki to typowe szczyle i antyfani i sezonowcy.Na ocenę przyjdzie czas.
» 5 listopada 2017, 21:23 #210
FcManU: nie ma co się martwić sezon jest jeszcze długi wiele się może wydarzyć city też jeszcze pogubi punkty także szkoda przegranej i trzeba czekać na kolejne mecze
» 5 listopada 2017, 21:15 #209
betrust: Po wejściu Felka mimo jego strat, widać było zmianę w środku pola. Można było zauważyć przewagę w przejmowaniu drugich piłek. Może to też wynikać z faktu, że Chelsea się cofnęła po golu, ale zmiana ogólnie na plus. Pomijam brak jego ogrania meczowego. Niestety, ale środek pola wciąż kuleje. Szkoda Mikiego, kreator z niego żaden, utrzymanie przy piłce w ostatnich meczach to katastrofa. Bez wsparcia Pogby niestety Miki nie istnieje. Przydał by mu się zastrzyk odwagi, może by wziął czasem grę na siebie. Skoro Felek wrócił to Herrera nie będzie już tak mocno eksploatowany więc będzie tylko lepiej. Pozdrawiam wszystkich, którzy już zwolnili Jose po dzisiejszym wieczorze, mam nadzieje że zostanie na długo :o)
» 5 listopada 2017, 21:08 #208
dawid27154: Gdy pojawiły się składy czarno to widziałem właśnie ze względu na nasz środek gdy zobaczyłem Kante-Bakayoko-Fabregasa naprzeciw Matića i Herrery nie mogło to dobrze wyglądać, w takim meczu powinno sie zagęścić środek a my wystawiając wspomniana dwójke naprzeciw środka Chelsea po prostu na starcie byliśmy osłabieni, tym bardziej że Miki to tak jakby go nie było. Kante i Bakayoko pracowali a Fabregas rozgrywał, a nie trzeba mówić co sie dzieje gdy On ma miejsce. Fakt że nie miał kto za niego grać ale trzeba było nawet zagrać Jonesem w środku a z przodu taką trójką jak kończyliśmy, zresztą Chelsea odrobiła lekcje, wystarczyło zobaczyć jaki pressing był na Younga już na naszej połowie siadał na niego Azpi czy Zappacosta.
» 5 listopada 2017, 22:05 #207
dlabigt23: Naprawde bede zadowolony z 2-3 miejsca na koniec sezonu .... o mistrzostwie nie ma co myslec badzmy obiektywni . Miejsce poza top 4 to musi byc zwolnienie Mourinho i tak sie musi stac i dlatego zarzad czeka tak z przedluzeniem kontraktu bo ten sezon jest decydujacy i wszystko sie okaze w czerwcu czy Portugalczyk nadal bedzie z nami .
» 5 listopada 2017, 21:07 #206
CJQualls: Coś czuję, że to będzie ciekawy i śmieszny sezon :)
» 5 listopada 2017, 21:07 #205
DevoMartinez: Czemu o mistrzostwie nie ma co myslec? W City Aguero zlapie kontuzje i polowa jakosci pojdzie w dół. To samo co unas sie dzieje gdy nie gra Pogba.Imo bedzie bardzo wyrowanany sezon.
» 5 listopada 2017, 21:25 #204
GloryMufc: Aguero już pauzował i jakoś połowa jakości nie poszła w dół
» 5 listopada 2017, 21:28 #203
tomas0808: Aguero? Co jak co ale City ma strasznie mocną ławkę. A u nas? Kontuzja Pogby i wszystko leży.
» 5 listopada 2017, 21:31 #202
Diabelred: DevoMartinez,

Aguero zlapie kontuzje to maja Jesusa, u nas Pogba zlapal kontuzje, to mamy ....? no wlasnie.
» 5 listopada 2017, 21:32 #201
szabo1878: Jakosc city nie poszla w dol, bo maja Gabriela Jesusa, ktory latwo wskakuje w buty Aguero.

Ale luzne majty panowie, u nas zaraz bedzie Zlatan :)
» 5 listopada 2017, 21:38 #200
MatiasXD: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 21:00

Ja już to pisałem setki razy. My wcale nie mamy słabych piłkarzy! Przecież w meczach z ogórkami gdy gramy odważnie potrafimy strzelać nawet po 4 bramki. Problemem jest mentalność i styl gry Mourinho bo jak przychodzi grać z Topem to od razu ma pełne portki i nastawią zespół na przeszkadzanie przeciwnikowi i głęboką obronę. Jakmy mamy stwarzać zagrożenie pod bramką rywala skoro wszyscy nasi piłkarze stoją na własnej połowie jak kołki? Zobaczcie sobie z jakim nastawieniem wychodzi ekipa Guardioli. Oni nie czekają na to co zrobi przeciwnik tylko się na tego przeciwnika rzucają jak wściekłe psy! Tam wszyscy atakują nawet stoperzy! Dziś Rashford próbował coś szarpać ale nikt z przodu go nie wspierał i musiał się pojedynkować z 3 obrońcami The Bus. Tak grać się zwyczajnie nie da. Mourinho to trener z epoki kamienia łupanego. Nawet za Van Bucyfoła potrafiliśmy nawiazać walkę z topowymi ekipami na wyjeździe. Teraz wychodzimy na boisko tylko po to żeby nie przegrać. Cały świat się śmieje z naszej żałosnej defensywnej gry i trudno się dziwić.
» 5 listopada 2017, 20:57 #199
StrachNaWroble: popieram, również żądam zmiany trenera z tym dinozaurem nic nie osiagniemy
» 5 listopada 2017, 20:59 #198
walentos: Problemem nie jest mentalność tylko brak połączenia linii obrony z Atakiem. Miki nie daje rady a skrzydła mamy średnie. Zwróć uwagę ile piłek do przodu szło przez Younga i Valencie. Brakuje na boisku Pogby i jakiegoś kreatora zamiast Mikiego bo Ormianin po super początku sezonu gdzies się zagubił.
» 5 listopada 2017, 21:00 #197
GloryMufc: Popieram w całości.Nie da się wygrywac w ten sposób z najleszymi,grając piłke z 19 wieku.Dopóki Mou będzie tu terenerem to będzie tak to wygladać.
» 5 listopada 2017, 21:03 #196
MatiasXD: Rok temu z Pogbą i Zlatanem dostaliśmy 4:0 na Stamford Bridge. Piłkarze się zmieniają a gra ta sama pod wodzą tego trenera.
» 5 listopada 2017, 21:03 #195
walentos: To 4:0 w październiku to był kubeł zimnej wody i od tamtego czasu nie przegraliśmy do kwietnia a Chelsea dostała od nas na OT porządny oklep. Nie pamiętasz już?
» 5 listopada 2017, 21:09 #194
szubik: Tylko jedno pytanie, ile razy Stamford Bridge zdobył SAF?
» 5 listopada 2017, 21:12 #193
robertbham: A on chce nowy kontrakt i podwyżkę o 3 melony. Tylko w tym klubie takie frajerstwa mogą się odbyć. Ja też wolę np przegraną ale po ładnej grze z akcjami a nie lagami licząc na fuks. Tak mogą grać zespoły z dołu tabeli a nie naszpikowany milionami MU. Nie wspominając że połowa jest przepłacona okropnie.
» 5 listopada 2017, 20:57 #192
klusek: Śmieszne jest mówienie, że w drużynie nie ma jakości...
W studiu C+ dobrze ktoś powiedział, United " za stawia, blokuje itd" BO TAKA JEST TAKTYKA.
Niestety piłka ewoluowała i tacy trenerzy jak Conte, Guardiola, Pochettino, Klopp i wielu innych dołożyło do tego odpowiedni pressing, szybkie i dokładne rozegranie, często na jeden kontakt.
Oglądając Manchester ale ten czerwony, odnoszę wrażenie że po przejęciu piłki pomimo szybkich zawodników nie ma koncepcji na szybką kontrę.
Jestem zdania że nie w zawodnikach jest problem tylko w truchtajacej taktyce Mourinho opartej na wybijaniu z rytmu i pozwalającej przeciwnikowi zbierać bez walki większość 2 piłek.
Ktoś kiedyś napisał i zgadzam sie z tym zdaniem że United to "supercar" w którym kierowca jedzie na pierwszych dwóch biegach i z zaciagnietym ręcznym...
» 5 listopada 2017, 20:57 #191
vanantygaal: w MU od trzech sezonów nie istnieje coś takiego jak szybka kontra
» 5 listopada 2017, 20:58 #190
GloryMufc: Bo terenują nas dinozauru z swoim 19 wiecznym footballem.Piłka poszła do przodu,a trenerzy tacy jak Mou stoją w miejscu.
» 5 listopada 2017, 21:07 #189
CJQualls: a czego oczekujesz od piłkarzy których najpierw szkolił Moyes, ucząc gry skrzydłami i długiej lagi na Felle, potem filozof Ateński Louiss, który uczył naszych tiki taki i wymienności pozycji, tylko tak w slow motion, a na koniec, Portugalski murarz, który lepi już z nas kolosa 2 sezon, szkoda, że co chwilę jakaś część odpada.
» 5 listopada 2017, 21:21 #188
klusek: Po Van filozofie w Bayernie pojawił sie Jupp i jakoś odmienił cały marazm jaki tam zastał...
Ale pomimo wieku gość preferuje nowoczesny futbol !
» 5 listopada 2017, 21:38 #187
Szilk: Nic nie ugramy z drużynami z wyższej półki, dlaczego ?- bo jesteśmy tylko średniakami, którzy nie walczą o wygraną, tylko o to, żeby nie przegrać. Niestety nie zawsze się to udaje i jak opuszcza nas szczęście - wtedy notujemy kolejną porażkę - tak jak dzisiaj. Jesteśmy zlepkiem indywidualności, bez wypracowanych stałych akcji i zachowań, a dla naszej drugiej linii, gra kombinacyjna to coś niepojętego - szczególnie jak na boisku nie ma Maty. Dzisiaj Matić grał więcej do tyłu niż do przodu, Mkhitaryan był pomyłką w składzie, Herrera jest zagubiony bez Maty, a rozgrywanie piłki przez Lukaku to nieporozumienie - nie taką rolę ma ten zawodnik w zespole. Na poziomie zagrał Yang , Rashford i linia obrony z bramkarzem - choć też miała kilka wpadek. Wpuszczenie nieprzygotowanego kompletnie do gry Fellainiego to kolejna pomyłka trenera w dzisiejszym meczu. Niestety trzeba się zgodzić z opiniami, że grając z silnymi zespołami bardziej myślimy o obronie niż o zwycięstwie, dlatego o sukcesach trzeba zapomnieć.
» 5 listopada 2017, 20:55 #186
robertbham: Czy ten Mourinho jest takim cepem czy mi się tylko wydaje " I have to say Fellaini was fantastic for us, for fans, teams, club,’ he said." Ok że trenował mało bo kontuzja ale po jakiego h..a go bierze do składu jak nie jest gotowy i go idiota tak publicznie wychwala a na dobrą sprawę afro sprokurował 2 setki dla rywala. Jakby to był Shaw to by po takim czymś powiedział że w życiu nie widział słabszego zawodnika. W tottenhamie grają zawodnicy którzy zarabiają mniej niż w Crystal palace a jaka jest różnica każdy widzi. Teraz widzę że za Mourinho już tą grą z lepszymi się nigdy nie zmieni on zawsze będzie wszczepiał naszym zawodnikom gacie pełne strachu.
» 5 listopada 2017, 20:50 #185
StrachNaWroble: dlatego trzeba zmienić trenera na gościa z ikrą który pozbedzie sie wszystkich łabserdaków i darmozjadów z ekipy
» 5 listopada 2017, 20:56 #184
Szilk: Masz rację - Mourinho, walczy o swoje CV, żeby porażek mieć jak najmniej - on nie nastawi zespołu na wymianę ciosów bo to dla niego niebezpieczne. SAF nawet z Barceloną, stawiał na atak i mecze raz wygrywał, raz przegrywał i o przegraną nikt wtedy nie miał do niego pretensji. Wolałem przegrać po meczu jak równy z równym niż budować mit o czerwonym autobusie pełnym strachu.
» 5 listopada 2017, 21:01 #183
welllone: Jak pisałem wcześniej bez Pogby środek pola nie istnieje, gramy z pominięciem 2 linii, bo ta potrafi jedynie wspierać defensywę oraz grać do tyłu.
1 pkt byłby dobry City znów ucieka.
» 5 listopada 2017, 20:48 #182
cinek26: Popieram, Pogba wnosi dużo w ofensywie potrafi pchnąć grę. Jego zmiennik Herrera nie nadaje się ani na na pozycje 6 ani na 8, napewno nie w takim klubie jak Manchester, po przeciwnej stronie grał Bakayoko, który próbował przeć do przodu stwarzał zagrożenie. Herrera potrafi wymachiwac łapami no i te jego strzały z których nigdy nie ma pożytku bo lądują w trybumach albo nie mają mocy. Brakuje nam Pogby, kogoś kreatywnego zamiast Henryka no i prawe skrzydło też leży nikt z obecnego składu nie potrafi tam grać.
» 5 listopada 2017, 21:07 #181
Tom535: Nie ma to jak wylewanie zalu przez trolli po przegranym meczu. :)
» 5 listopada 2017, 20:42 #180
CJQualls: nie ma to jak nic nie wnoszący komentarz :)
» 5 listopada 2017, 20:47 #179
StrachNaWroble: To nie trolle tylko ludzie którzy widzą problem a nie zmiatają go pod dywan. Chcesz chodzić w różowych okularsach to chodź, ja nie mam zamiaru.
» 5 listopada 2017, 20:48 #178
walentos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 20:57

Jak was inaczej nazwać skoro po każdym potknięciu wytykajcie wszystko i zwalniacie trenera? Gdzie byliście po meczu z Tottenhamem pajace? Przed meczem tak głośno krzyczeliście ze dostaniemy oklep. Lepiej chodzić w różowych niż w upaćkanych w kupie. Stamford Bridge od zawsze stanowi dla nas problem. Nie wygraliśmy tam od wielu lat. Wiadomo ze każdy oczekiwał przełamania ale kontuzje sprawiły ze mieliśmy za mało opcji. Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego ze Ibra i Pogba zrobiliby dziś różnice. Chelsea miała do dyspozycji wszystkich kluczowych zawodników.
» 5 listopada 2017, 20:53 #177
StrachNaWroble: Zwyciestwo z Tottenhamem to był wypadek przy pracy Mourinho. Fartem wygrali fartownym golem taka prawda, bo grali również padake.
» 5 listopada 2017, 20:54 #176
CJQualls: o jest i walentos, mówisz nadal o tym cudzie na Old Trafford ?
» 5 listopada 2017, 20:58 #175
GloryMufc: O wreszcie wpadł walentos
» 5 listopada 2017, 21:01 #174
StrachNaWroble: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 21:03

Wszedzie gdzie przegramy to piszecie że to trudny teren. Obudźcie się dla Mourinho każdy teren jest trudny jak widać
» 5 listopada 2017, 21:03 #173
walentos: Psy szczekają. Widzę ze w pełnym składzie bo i g... dołączył. Cudzie na OT? Tottenham nic nie pokazał.
» 5 listopada 2017, 21:03 #172
WiemWszystko: Ciekawi mnie, czy jesteście świadomi tego, że Ferguson w sezonie 2008/2009, kiedy zdobył mistrza przegrał 2x z Liverpoolem (raz 1:4), 1x z Arsenalem, zremisował z Chelsea, Arsenalem i Kogutami. Z wielkich spotkań pokonał tylko raz Chelsea u siebie i Tottenham. Z tym że weźmy pod uwagę, że Tottenham wtedy to był przeciętny zespół, a City było w środku tabeli. No ale tak, Mou to kasztan bo nie wygrywa z Chelsea na ich stadionie, przecież jak był SAF to biliśmy wszystkich z TOP4, większej bzdury nie słyszałem. SAF bardzo często dostawał baty od zespołów z czołówki.

Co więcej, w sezonie 2007/2008 przegraliśmy 2x ze słabym wtedy City, remisowaliśmy z Kogutami i Arsenalem (pomijam fakt, że z Kogutami uratowaliśmy remis w 92 minucie meczu). Nie wiem w jakim świecie wy żyjecie, ale w bardzo urojonym. Dodajmy do tego fakt, że SAF przegrywał z tymi zespołami mając w składzie CR7, Ronaldo, Teveza, Carricka, Vidicia, Rio, Evrę, Van der Sara i wielu innych świetnych graczy w ich najlepszych latach kariery i w wielkiej formie.

Oj, chyba jego wielki pomnik zaczyna się kruszyć i te bzdury o tym, że SAF zawsze wygrywał z zespołami z czołówki.
» 5 listopada 2017, 21:29 #171
geslysy: POPIERAM!!
» 5 listopada 2017, 22:47 #170
NoLogo: Jasne, że Ferguson przegrywał i zaliczał wpadki, ale wtedy na te wpadki zespół mógł sobie pozwolić, czub tabeli wyglądał inaczej, liga się zmienia i mocnych przeciwników w walce o tytuł jest więcej, którzy też seriami będą zdobywać punkty. City było śmiesznym sąsiadem, Totki czasem jakieś przebłyski mieli, a o lolerpoolu nie ma co wspominać. Niestety ale aktualnie w drużynie kolejny już sezon z rzędu nie widać charakteru ani jakiegoś konkretnego stylu. Że drużyny Mou nie grają finezyjnego footballu wiadomo od dawna, ale bez przesady.
» 6 listopada 2017, 09:05 #169
Batigol222: Niestety, Mourinho po prostu przegrał tę partię taktycznie z Conte(zresztą, wiele mówi już sam fakt, że Chelsea zdobywa bramkę po którejś w tym sezonie, niemal identycznej akcji).

Inna sprawa, że Mourinho pomimo wydania ze 300 milionów na transfery nadal nie ma ofensywy, z którą mógłby pójść na wymianę ciosów z takimi zespołami, jak Chelsea albo Liverpool(o City nawet nie wspominam, bo ich ofensywa to raczej poziom Realu czy PSG, niż premier leauge).

Co do pogonii z City, to gołym okiem widać, że w tym sezonie mają naprawdę mocny zespół, a do tego niesamowicie szeroką kadrę. Jak dla mnie bardziej prawdopodobny scenariusz to konieczność bicia się o top 4 do ostatnich kolejek, niż pogoń za City, które na ławie ma lepszych zawodników(Sane, Bernardo Silva), niż my w pierwszym składzie.
» 5 listopada 2017, 20:34 #168
CJQualls: on nawet z wągierem, ostatnio przegrywa, więc chyba się ciut pogubił xD
» 5 listopada 2017, 20:43 #167
Po6BOOM: Obwiniacie tu każdego zawodnika po kolei, a jak na moje to już powinniśmy zmieniać trenera. Sami widzimy co się dzieje. Gramy okropną piłkę dla oka, a przecież Mou dostał praktycznie kogo tylko chciał. Spurs grają świetnie a nie wydają milionów. Brak jakiegokolwiek stylu kolejny sezon i obwinianie każdego zawodnika. Popatrzcie jacy trenerzy są dostępni: Sarri z Napoli gra piękną piłkę, Blanc od 2 lat bez klubu, a PSG radziło sobie świetnie bez tak naładowanego składu. Jardim: zrobił z niczego półfinał ligi mistrzów. Tymczasem my łudzimy się po każdym meczu, że będzie tylko lepiej, wróci Pogba będzie git, przyjdzie Griezmann i liga jest nasza, a prawda jest taka, że nic się nie zmieniło od tamtego sezonu. Mamy dinozaura na ławce który myśli, że jak zamuruje bramkę z najlepszymi to coś osiągnie. A powiem szczerze wolę abyśmy przegrali po fajnych składnych akcjach, a nie graniu na Fellainiego w 85 min.
» 5 listopada 2017, 20:34 #166
mycka86: Zmiana trenera to nie jest taka prosta sprawa. Przypomnij sobie co było z Moysem i LvG. Zmiana trenera nie sprawi, że zespół nagle zacznie grać lepiej. Nie ma też takich cudotwórców i drużyn, które wygrywałyby wszystkie mecze.

Mourinho jaki jest każdy widzi i pamięta, że jego drużyny zawsze tak grały. Ale swoją strategią wygrał multum pucharów i 3x ligę mistrzów...
» 5 listopada 2017, 20:40 #165
Po6BOOM: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.11.2017 20:49

@mycka86
Jasne, tylko popatrz jak to się ogląda. Mamy takie możliwości: ogromny budżet; młodych, świetnych zawodników w praktycznie każdej formacji. Jeżeli wygramy jeszcze coś w tym sezonie to zwrócę honor, ale jak na razie nie widzę tego.

Co do zmiany trenera to nie mówię, że ściągniemy przykładowo tego Sarri'ego i od razu będziemy grać pięknie i wygrywać wszystko co się da. Wiadomo, że każdemu trenerowi trzeba dać czas, tylko, że był już u nas taki jeden który uważał, że to wszystko jest proces i na tą chwilę widzę dokładnie to samo, brak jakiegokolwiek stylu. Dlatego myślę, że powinniśmy dać czas Portugalczykowi do końca tego sezonu, jak coś się zmieni niech podpisuje nowy kontrakt, a jak nie to weźmy kogoś kto będzie chciał grać nie tylko efektywnie, ale też efektownie.
» 5 listopada 2017, 20:48 #164
mycka86: To jest właśnie styl Mourinho. Będziemy lać słabszych i kalkulować z mocnymi. On nie planuje nic zmieniać, bo przez lata wygrał wszystko co się dało, w kilku różnych ligach.
» 6 listopada 2017, 10:22 #163
karol100: Hehe widze ze wielu z was najchetniej zrobilo by loda Guardioli. Ciekawie co bedziecie pisac jak piekna bajka city z meczu na mecz sie posypie. Wiecie wogole ze city w poprzednim sezonie mialo na tym etapie 2 pkt wiecej niz teraz, a nawet mistrzostwa nie powachali? Pewnie nie bo macie depresje i brak kontaktu ze swiatem. Jestem zdania ze jestesmy faworytami do mistrzostwa obok Chelsea ktora na Old Trafford z nami przegra. City wogole nie licze.
» 5 listopada 2017, 20:32 #162
CJQualls: Sęk w tym, że mimo iż Pep jest średnim menago, (tak jest), to nawet swym 3 garniturem, mógłby spokojnie z nami walczyć, uwierz mi tu nawet nie musiałby za wiele kombinować. Chelsea, to nie jest kandydat na mistrza za dużo frontów, stety niestety i duży rak w szatni, przez co zdarzą im się kłopoty.
» 5 listopada 2017, 20:34 #161
StrachNaWroble: Człowieku na jakim ty świecie żyjesz? Co prawda City to przekręciarze ale są w takiej formie że nikt ich nie dogoni. MU mistrzem ? Bardzo śmieszne, Mourinho nawet w FMie by mistrzostwa nie zdobył
» 5 listopada 2017, 20:35 #160
Batigol222: w tamtym sezonie mieli o wiele gorszy zespół(i mniej szeroką kadrę). Po drugie, była w lidze drużyna, która mogła zostawić ich w tyle(Chelsea), teraz rywala dla City za bardzo nie widać.
» 5 listopada 2017, 20:36