Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę, bezpieczeństwo i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w naszym dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Arsenal – Man Utd: Trzy punkty jadą do Manchesteru!

» 22 listopada 2014, 20:28 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Manchester United pokonał Arsenal 2:1 (0:0) na Emirates Stadium w 12. kolejce Premier League. Czerwone Diabły prowadzenie objęły po samobójczym trafieniu Kierana Gibbsa. W końcówce spotkania do siatki trafił Wayne Rooney, a w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Kanonierów uzyskał Olivier Giroud.
Arsenal – Man Utd: Trzy punkty jadą do Manchesteru!
» Manchester United pokonał Arsenal 2:1 (0:0) na Emirates Stadium w 12. kolejce Premier League. Czerwone Diabły prowadzenie objęły po samobójczym trafieniu Kierana Gibbsa. W końcówce spotkania do siatki trafił Wayne Rooney, a w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Kanonierów uzyskał Olivier Giroud.
Oceń zawodników:
David de Gea
Chris Smalling
Patrick McNair
Tyler Blackett
Luke Shaw
Ashley Young
Darren Fletcher
Michael Carrick
Marouane Fellaini
Antonio Valencia
Angel Di Maria
Wayne Rooney
Robin van Persie
James Wilson

Oddano 392 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Od pierwszych minut inicjatywa należała do piłkarzy Arsene'a Wengera. Mocno przemeblowany skład Czerwonych Diabłów, z niedoświadczoną defensywą, sprawiał wrażenie mocno zagubionego.

Największą chęć do gry w drużynie londyńczyków wykazywał Danny Welbeck. To właśnie wychowanek United miał dwie dogodne okazje do otworzenia wyniku na początku spotkania. W 5. minucie jego próbę udanie zablokował Patrick McNair, a chwilę później Welbeck przeniósł piłkę nad bramką Davida de Gei.

Pressing Arsenalu z każdą minutą był coraz większy. Na domiar złego goście stracili Luke'a Shawa, który skręcił kostkę. W 14. minucie De Gea nieudanie wprowadził piłkę do gry, co zaowocowało szybką akcją Kanonierów. W pole karne United wpadł Jack Wilshere, ale z bliskiej odległości nie potrafił pokonać hiszpańskiego bramkarza Czerwonych Diabłów.

W 21. minucie pierwszą okazję mieli gracze Manchesteru United. Strzał Wayne'a Rooneya z rzutu wolnego był jednak bardzo niecelny. Arsenal odpowiedział uderzeniem Alexisa Sancheza, z którym bez większych problemów poradził sobie De Gea.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Czerwonych Diabłów poprawili nieco swoją grę. W 35. minucie groźnie w kierunku dalszego słupka uderzył Angel Di Maria, a kilka minut później obrońcy Arsenalu zablokowali strzał Wayne'a Rooneya w ostatniej chwili. Ostatecznie przez 45 minut gracze United nie oddali jednak celnego strzału na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Po zmianie stron ataki Arsenalu nie ustawały. W 49. minucie kolejną dobrą okazję miał Danny Welbeck, ale ponownie w bramce United znakomicie spisał się David de Gea.

W 56. minucie szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czerwonych Diabłów. Dośrodkowanie w pole karne posłał Ashley Young, piłkę pod nogi Antonio Valencii wybił Szczęsny, Ekwadorczyk uderzył ile miał tylko sił, a futbolówka odbiła się od nogi Kierana Gibbsa i wpadła do siatki! Kanonierzy musieli też zmienić bramkarza, bo urazu w tej akcji nabawił się Szczęsny.

Stracona bramka mocno podrażniła londyńczyków. W 63. minucie kolejną fantastyczną interwencją popisał się De Gea. Tym razem Hiszpan zablokował piłkę po groźnym strzale Alexisa Sancheza. Kilka minut później bramkarz United znów był górą, pewnie łapiąc futbolówkę po strzale Santiego Cazorli.

W kolejnych minutach Manchester United koncentrował się głównie na odpieraniu ataków Arsenalu i oddalaniu gry od własnego pola karnego. Pierwsze skrzypce w linii defensywy Czerwonych Diabłów grał Chris Smalling, który stanowił zaporę nie do przejścia.

W 85. minucie zabójczą kontrę wyprowadzili gracze Louisa van Gaala. Akcję pod polem karnym przerwał Fellaini, błyskawicznie uruchomił Di Marię, który szybko podał do Wayne'a Rooneya, a ten będąc w sytuacji sam na sam z Damianem Martinezem nie zmarnował okazji i podwyższył na 2:0!

W doliczonym czasie gry Czerwone Diabły mogły podwyższyć na 3:0. Znakomitą okazję, sam na sam z Martinezem, zmarnował jednak Di Maria. Niewykorzystana okazja Argentyńczyka zemściła się w piątej minucie doliczonego czasu, kiedy to do wyniku 2:1 doprowadził Olivier Giroud. Mimo nerwowej końcówki piłkarze Manchesteru United utrzymali korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Arsenal - Manchester United 1:2 (0:0)
Bramki: Olivier Giroud 90'+5' - Kieran Gibbs 56' [sam.], Wayne Rooney 85'

Arsenal: Szczęsny (Martinez 59') - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta, Wilshere (Cazorla 55'), Oxlade-Chamberlain, Ramsey (Giroud 76'), Alexis - Welbeck

Manchester United: De Gea - Smalling, McNair, Blackett, Shaw (Young 16' (Fletcher 89')) - Carrick, Fellaini, Valencia, Di Maria - Rooney, Van Persie (Wilson 75')


TAGI


« Poprzedni news
Składy: Arsenal - Manchester United
Następny news »
Oceny pomeczowe: Arsenal - Manchester United

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (0)


Reusik: W końcu soton zgubiło punkty a oglądając mecz można się wstydzić tego że ktoś taki jak cleverley miał być podporą zespołu
» 24 listopada 2014, 22:55 #427
endomikoryza: Święci łapią zadyszkę... nie mają ławki!! wątpię, że wytrzymają takie tępo!

Glory United :)
» 24 listopada 2014, 22:52 #426
Kornel: Mamy całkiem sporą szansę wyprzedzić ich za 3 tygodnie.
» 24 listopada 2014, 22:54 #425
Szaman0: Jak to jest ze Rooney z lewej strzelił sam na sam a Di Maria nie ? No nie mogę od żałować tej sytuacji ;(
» 24 listopada 2014, 22:47 #424
zaluda: Co z Shawem ?
» 24 listopada 2014, 22:22 #423
ilonazuzia: Ogladam AV-Southampton i powiem ze swieci nie graja jakiegos porywczego futbolu
» 24 listopada 2014, 22:13 #422
Reusik: Bravo Aston cisnąć ich
» 24 listopada 2014, 21:40 #421
GLOREK: Teraz jeśli chodzi o transfery skupiłbym się na kupnie Shaqiriego bądź Reusa i jakiegoś porządnego obrońcy typu Hummels, ale boję się, że za bardzo kontuzjogenny był więc nie wiem macie jakieś propozycje? Pique nie odchodzi podobnież. Może Subotić, Godin albo Miranda?
» 24 listopada 2014, 15:25 #420
pbskarpy: Tego Reusa, który do stycznia ma kolejną kontuzję?
» 24 listopada 2014, 16:26 #419
Puchaczeue: "porządnego obrońcy typu Hummels"

Zdecyduj się, chcesz porządnego obrońcę czy kontuzjogennego Hummelsa

Godin, Miranda - nie chciałbym piłkarzy z Hiszpanii. Anglia ich wytnie równo z ziemią i będzie znowu szpital. Na razie trzeba walczyć o Vertonghena.
» 24 listopada 2014, 17:05 #418
DevoMartinez: Shaqiriego chętnie bym widział w MU ale nie wiem czy by miał wiele więcej okazji do grania u nas niż w Bayernie. Januzaj też zbyt wielu szans nie dostaje a tu kolejny na skrzydło. Solidny twardy SO w lato to raczej mus. Prawy obrońca też by się przydał chyba, że Valencia na dobre chce sie przekfalifikować. Warunki ficzyne niby ma.
» 24 listopada 2014, 17:42 #417
bobkos9: nie rozumiecie ze pilkarz nie moze byc kontuzjogenny?? moze byc PODATNY NA KONTUZJE
» 24 listopada 2014, 18:04 #416
rreddevilss: Śmieszą mnie Ci którzy tylko narzekają, nawet Mourinho nie zdobył mistrza w pierwszym sezonie bo musiał zbudować drużynę, my dopiero teraz budujemy a do tego mamy multum kontuzji, to nie wina McNaira i Blacketta że musieli zagrać ale mieli super doświadczenie ja wierzę w tych młodzików trzeba im czasu,co do meczu to obrona chaotycznie ale bywało gorzej,martwi mnie brak pomysłu w rozgrywania ataku pozytywnego ale ja dalem czas Louisowi do stycznia i wtedy będę oceniał wrażenia artystyczne,teraz liczy się wynik a ten był wysmienity,teraz 2 mecze na Old Trafford i liczę na 6 pkt ale rywali nie wolno zlekcewazyc
» 24 listopada 2014, 13:44 #415
pbskarpy: To i ja się wypowiem chociaż robię to niezwykle rzadko.

Zauważyłem, że większość z Was widzi w zespole tylko jedną formację jaką jest ATAK. T na tej podstawie oceniacie MU. A czy zastanowiliście się (oceniając ostatnie mecze) jak silną drużyną jesteśmy nawet w takiej sytuacji kadrowej? Zastanowiliście się jak silną mamy obronę (nawet pomimo tych głupich, szczeniackich wpadek Blacketta) jeśli wygrywamy z Arsenalem na ich boisku i przez 90 minut nie dajemy sobie strzelić bramki?

Ja oceniam cały zespół, bo do niego należą i atakujący i pomocnicy ale również i obrona i bramkaż. Co to za stwierdzenia typu "Gdyby nie DDG to już byśmy byli na dnie"? Przeciez on jest tak samo waznym ogniwem jak reszta! On musi bronić! Taka jego praca.

Pomijając styl w ostatnim meczu, ja widzę pozytyw w postaci wygranej. I jeżeli robimy to na wyjeździe z takim zespołem jak Arsenal to chwalę cały zespół, bo każdy przyłożył się do tego wyniku.

Innymi słowy: Gdyby nie taki Blackett czy ten drugi młody z obrony, gdyby nie DDG, gdyby nie Maria, gdyby nie LVG, gdyby nie Rooney, gdyby nie Karik, gdyby nie Valencia itd itd itd itd to bysmy tego meczu nie wygrali.
» 24 listopada 2014, 13:28 #414
olekskw: Dobra, jak już się wygadaliście, to ja tak na chłodno. Gratulacje dla United za ogranie Arsenalu, gdybym nie widział meczu pewnie bym się bardzo cieszył, niestety widziałem.

Ludzie, wy naprawdę uważacie, że zagraliśmy dobrze? Po pierwszej połowie mogłoby spokojnie 3:0 dla Arsenalu i to byłby niski wymiar kary. Nasza obrona, z Blackettem na czele, jest TRAGICZNA. Takiej niepewności i pokractwa nie widziałem nawet na Legii. Dodatkowo przez ich błędy, błędy (w wybiciach) popełniał też De Gea. Kolejne aspekty, w 1 połowie United nie potrafiło miejscami skleić kilku prostych podań. Nie wychodziło nic.
Bramka na 1:0 (to najbardziej fartowna bramka jaką widziałem) wybiła trochę z rytmu Arsenal i grało nam się lepiej.

Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że wielką taktyką LvG mogło być 'przyjęcie' Arsenalu na swoją połowę. To jest usprawiedliwianie słabej gry. Jaki trener decyduje sie na taktykę, gdzie wszystko zależy od szczęścia i gdzie po 20 minutach może przegrywać 3:0?
» 24 listopada 2014, 09:35 #413
1wolf1: Komentarz zedytowany przez usera dnia 24.11.2014 10:58

Odopowiem ci tak. Ogladales mecz z Chelse'a? Ogladales mecz z City? Tak, taka byla taktyka na wszystkie te 3 mecze. Przede wszystkim obrona i wyczekiwanie na okazje. Musze stwierdzic , ze ostatecznie najslabiej z ta taktyka poradzila sobie wbrew temu co osiaga w tym sezonie Chelsea. Tam Mu mial najwiecej inicjatywy przez duza czesc meczu. City moim zdaniem na 99% skonczyloby jak w niedziele Arsenal, gdyby nie nieodpowiedzialne zachowanie smallinga. Arsenal z kolei wypadl najlepiej z trojki rywali, ale byl nie skuteczny.

A teraz napisze ci dlaczego uwazam, ze taka taktyka jest dobra. Po pierwsze, po ostatnim sezonie pewnosc siebie naszych zawodnikow nie istnieje. Jezeli CP przyjerzdza na OT i mowi, ze chca z nami wygrac, to nie swiadczy to dobrze o poziomie strachu w naszych szeregach.
Po drugie, duza czesc ludzi placze z powodu slabej gry obronnej. Ok to jest fakt, ale powiedz mi prosze kogo twoim zdaniem VG ma ustawiac na tej obronie, skoro wszyscy inni sa kontuzjowani.
Po trzecie widac, ze VG ma plan na United, ale obecnie brak zasobow ludzkich by go wykonac. Jego adaptacja do sytuacji powinna byc chwalona, a nie wysmiewana. Popatrz jak radza sobie z takimi sytuacjami inni Wielcy w calej Europie. We wszystkich ligach znajdziesz potentatow w ogonach tabeli. Tak wiec czwarte miejsce po meczach z wiekszoscia czolowki nie jest zlym wynikiem.

Gra jest taka, a nie inna bo to nie jest druzyna. To zbieranina nie-kontuzjowanych graczy.
» 24 listopada 2014, 10:55 #412
olekskw: Ok, to w takim razie, gdybyśmy nie mieli szczęścia i do szatni schodzilibyśmy z wynikiem 3:0. Też mówiłbyś, że taktyka jest dobra i skuteczna?
» 24 listopada 2014, 11:19 #411
1wolf1: W tej sytuacji kadrowej to byla jedyna sluszna taktyka. Nie chcesz chyba nawet myslec co by bylo gdyby ta sama druzyna wyszla grac otwarta pilke z tak nastawionym ofensywnie arsenalem... Mierz sily na zamiary. I to wlasnie robi VG obecnie. I trudno by VG byl w stanie przewidziec, ze Blacket bedzie gral tak a nie inaczej. A nawet gdyby byl w stanie , to i tak nie mial nikogo innego zdolnego do gry.
» 24 listopada 2014, 11:25 #410
DevoMartinez: Mamy skład przetrzebiony jak po wojnie na 7 ostatnich kolejek przegrywamy 1 mecz a ci narzekają, że to że sro. No nóż się w kieszenie otwiera. Czy wy naprawde nie widziecie, że my powoli nie mamy kim grać? W następnym meczu zagramy bez Shawa, nie ma zmiennika dla niego poza Youngiem. Z 4 SO trzech jest kontuzjowanych, musieliśmy się ratować dwoma nastolatkami z rezerw. Aha na prawej obronie nie ma zmiennika Rafaela więc gra Valencia. A vanGaal potrafi jakoś to poskładać i jeszcze to jakoś funkcjonuje i nawet nie przegrywa.
» 24 listopada 2014, 13:14 #409
piter100000: Kocham Crystal Palace. w tamtym sezonie z 3-0 na 3-3 wyciągnęli (gdyby nie to Liverpool pewnie byłby mistrzem) teraz 3-1 wygrali. cud miód:D
» 24 listopada 2014, 07:35 #408
ferdras: tamten mecz wiele nei zmienil bo liderem bylo juz City. mecz z CFC ich pograzyl
» 24 listopada 2014, 11:15 #407
b90: Milik przyznał w wywiadzie z Kołtoniem że jego ulubionym klubem z dzieciństwa był Manchester United :) Jestem ciekaw czy kiedyś będzie mu dane zagrać na Old Trafford. Marzenia lubią się spełniać. Jeśli pójdzie drogą Lewego to chciałbym go widzieć w United.
» 23 listopada 2014, 22:42 #406
radek87urban: Chłopak ma dopiero 20 lat, jak będzie grał tak jak teraz i nie dopadną go kontuzje to może być napastnikiem na miarę Lewego. Polak w Utd, grający pierwsze skrzypce w ataku? Byłoby super.
» 24 listopada 2014, 13:54 #405
chowder: Wiadomo co z Lukiem? :/
» 23 listopada 2014, 22:12 #404
Krzysiek88: Wazne 3 pkt teraz czas zdobyc 6 pkt w 2 kolejnych spotkaniach by ta wygrana nie była uznana za dzieło przypadku
» 23 listopada 2014, 21:45 #403
Gallacher: Liverpool przegrywa i wraca na swoje tory hehe
» 23 listopada 2014, 21:34 #402
dev13: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 21:22

LvG do Dortmundu Klop do United plus Hummels i Reus :D
» 23 listopada 2014, 21:22 #401
Gallacher: Ty zacznij kibicować komuś innemu i na pewno pewna część fanów będzie zadowolona.Lepiej ?
» 23 listopada 2014, 21:33 #400
Daka: Mamy już wystarczająco duży szpital, 2 kolejnych grajków do niego nam nie potrzeba.
» 23 listopada 2014, 22:32 #399
wmatpl: Wierzę w to, że z pierwszej czwórki w tym sezonie już nie wypadniemy.
» 23 listopada 2014, 20:56 #398
Matox: Nie tak żebym miał coś do Van Gaal'a, ale ostatnia wypowiedź Klopp'a troszkę rozgrzała spekulacje:
"Poza Niemcami to Anglia jest jedenym krajem, w którym powinienem pracować jako menedżer. Jeśli jakiś klub wyrazi zainteresowanie moimi usługami, chętnie to rozważę"
» 23 listopada 2014, 20:56 #397
DevoMartinez: Jakie znowu spekulacje rozgrzała? W Anglii jest tylko jeden Manchester?
» 23 listopada 2014, 21:02 #396
kuba055: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 18:08

Ramirez czerwona, nie zagra z nami
» 23 listopada 2014, 18:07 #395
endomikoryza: Dobry futbol gra Hull... będzie ciężki mecz za tydzień!!

Glory United :)
» 23 listopada 2014, 18:01 #394
Arbruz: Mamy 5 pkt przewagi nad Liverpoolem :v . Myślę że oni grając tak jak grają nam nie zagrażają .
» 23 listopada 2014, 17:50 #393
radek87urban: Dokładnie, w tym momencie to nawet bardziej przejmowałbym się Soton czy nawet Arsenalem niż Liverpoolem. Nakupowali "perspektywicznych" zawodników, a drużyna gra gorzej niż z Carrollami i Downingami za Dalglisha, oby tak dalej.
» 23 listopada 2014, 18:02 #392
Puchaczeue: Wykupili z Southampton nie tych co trzeba xd
» 23 listopada 2014, 20:19 #391
radek87urban: Liverpool i Arsenal, kibice tak pewnie siebie na początku tego sezonu, ale beka. Wiem, że nawet nie półmetek sezonu, ale już widać, że nie będą tacy "oh ah my top4 na bank, a United spadek".
» 23 listopada 2014, 17:44 #390
ferdras: radek racja
» 23 listopada 2014, 22:48 #389
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 16:54

,,Thomas Vermaelen znowu kontuzjowany!
Jak po­in­for­mo­wał klub, Tho­mas Ver­ma­elen, któ­ry za­le­d­wie kil­ka dni te­mu wró­cił do zdro­wia i był do dys­po­zy­cji tre­ne­ra, znów zma­ga się z ura­zem.'', ze strony Barsy hahaha dobrze, ze go jednak nie kupilismy, bo bylalaby kolejna pijawka w klubie.

Ogladalem mecz LFC- Palace, Liverpool gra jeszcze gorsza kupe od nas. Az szkoda, ze nie gramy z nimi za tydzien, bo niedlugo pewnie juz wroci u nich Sturridge takze raczej ich sila razenia powinna byc wieksza. Choc trzeba przyznac, ze Orly ladnie sie postawili, teraz juz rozumiem jak rok temu wyciagneli z 0-3 na 3-3 grajac u siebie. Jesli w meczu z nami zagra Lovren, to juz mozemy na 99% byc pewni, ze cos w meczu odwali :D. Gosc jak narazie zawalil wiekszosc bramek Livepoolowi, tak jak my mamy Blacketta, tak oni maja Lovrena, tyle, ze za 20 mln hehe. Skrtel to ich kolejna tykajaca bomba, cos jak u nas Rojo xd.
» 23 listopada 2014, 16:51 #388
Xtreme: sturridge nie zdąży na mecz z nami , dopiero w połowie stycznia będzie gotowy prawdopodobnie
» 23 listopada 2014, 16:53 #387
Nani27: Ale Balotelli powinien chyba wrócic :D
» 23 listopada 2014, 17:20 #386
uzil25: Balotelii? To dobrze będziemy grać 11 na 10. Chłop jest tak przeceniony i wypromowany, że to jakaś żenada, że każdy go zna. Chyba po prostu ze skandalicznego stylu życia.

Nie dość, że nie wychowany to grać dobrze nie umie, to jeszcze zachować. Na takiego średniaka PL może być się nadał, heh w sumie Liverpool takim chyba jest bez Suareza :D
» 23 listopada 2014, 17:44 #385
Xtreme: A zaraz totki przegrają zobaczycie ;)
» 23 listopada 2014, 16:49 #384
kuba055: A to akurat nie niespodzianka, Hull nie jest tak słabe jak mogłoby się wydawać, będzie ciężko za tydzień, musimy bardzo uważać, ale gramy u siebie i musimy to wygrać.
» 23 listopada 2014, 17:56 #383
mich4725: Po zobaczeniu wyniku meczu LFC z Crystal Palace nie mogłem powstrzymać głośnego śmiechu :D


Hahahahahahhahahahahah
» 23 listopada 2014, 16:35 #382
Hektor2001: chciałem to napisać ;)
» 23 listopada 2014, 16:38 #381
PawRonnie7: sprawdziłem wynik w pierwszej połowie jak było 1-1, a później w 90 minucie - wielki śmiech i od razu pobiegłem włączyć telewizor, żeby jeszcze zdążyć zobaczyć ich miny :D nie mogę się doczekać derbów anglii!
» 23 listopada 2014, 16:49 #380
Abrakadabra: w derbach wszystko jest możliwe także nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, choć mnie też ich przegrana niezmiernie cieszy :D
» 23 listopada 2014, 17:07 #379
fst91: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 16:34

Beke z Liverpoolu będziemy mogli mieć jak sami ich ogramy. Ja w pamięci mam zeszłoroczne upokorzenia, więc w głębi duszy ciesze się z ich potknięcia, ale wiem, że najpierw musimy wyrównać z nimi rachunki :) Crystal Palace im nie leży zwłaszcza na Selhurst Park więc zaskoczony wynikiem nie jestem. Znakiem rozpoznawczym mentalności United było to, że nie trzeba było się oglądać na nikogo przez lata. Teraz też myślmy o sobie, a krytykę rywali pozostawmy ich kibicom. My mamy wystarczająco problemów na własnym podwórku, czyt. kontuzje. Dobry finisz tego roku może być kluczowy przed dalszą częścią sezonu.
» 23 listopada 2014, 16:33 #378
GLOREK: Liverpool oddal jeden celny strzal czyli van Persie byl blisko dogonienia ich :)
» 23 listopada 2014, 16:26 #377
Reusik: I gitara 5 punktów przewagi nad loserami
» 23 listopada 2014, 16:23 #376
Ariacchi: Rodgers frajer sezonu. :D
» 23 listopada 2014, 16:16 #375
Arkin: Beka z Liverpoolu.

Miszcz Błędan rozsądnie wydał 100+mln.
» 23 listopada 2014, 16:12 #374
Chestnut: Role się odwracają. :D
» 23 listopada 2014, 16:14 #373
coruja: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 16:16

ich wysokie miejsce to był jednorazowy wyskok, wszystkim narzekającym na nasz styl polecam oglądanie padaki serwowanej przez the reds
» 23 listopada 2014, 16:14 #372
b90: No przecież pisałem że 1 sezon im wyszedł i tyle. Suarez im zagwarantował TOP4. Robił całą robotę, grał za trzech. Do tego Sturridge był w świetnej formie i razem z Suarezem wygrywali mecze. Bez tej dwójki Liverpool nie istnieje.
» 23 listopada 2014, 16:24 #371
GLOREK: 3-1 ale pierdzielnal... haha Jedinak!!
» 23 listopada 2014, 16:09 #370
GLOREK: Crystal wygrywa 2-1 z Loserpoolem !! :)
» 23 listopada 2014, 16:08 #369
Joker7: juz 3;1
» 23 listopada 2014, 16:09 #368
VanDerSaw: Już 3 :D
» 23 listopada 2014, 16:10 #367
Reusik: Ale ren liverpool jest słaby
» 23 listopada 2014, 16:00 #366
Klimaa: Naprawdę ważne zwycięstwo. Być może teraz w meczach wyjazdowych będzie nam się trochę lżej grało gdy w końcu spadł ciężar kiepskich występów na obcych boiskach.
» 23 listopada 2014, 15:04 #365
GLOREK: Z Hull chcę widzieć taki skład
de Gea
Rafael Jones/Evans Smalling/McNair Blackett
Fellaini
Herrera Di Maria
Rooney
Falcao Wilson
Jeśli oczywiście wykurują się kontuzjowani Shaw wątpię, żeby zdążył się wyleczyć. Może też grać Mata i Rooney z Falcao lub Wilsonem na ataku. GGMU!!
» 23 listopada 2014, 14:10 #364
ziomboy777: za Blacketa - Shaw a z prozdu postawił bym na tercet:
Mata
Rooney-Falcao
» 23 listopada 2014, 14:55 #363
DevoMartinez: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 14:59

Tak pędziwiatr Blackett na boku asekurowany przez sprintera Fellainiego :p
» 23 listopada 2014, 14:55 #362
DevilFan: Shaw nie zagra
» 23 listopada 2014, 15:36 #361
Arkin: Skąd wiesz, że nie zagra?
» 23 listopada 2014, 15:48 #360
PLDan11: Bo skręcił staw skokowy? To nie jest kontuzja do rozchodzenia, potrzeba czasu. Nawet jeśli tylko lekko podkręcił, to i tak dla jego dobra nie warto, aby grał już za tydzień, bo i tak nie dogra meczu, jak go zacznie boleć.
» 23 listopada 2014, 17:26 #359
dev13: taki news:

NIEMCY/ANGLIA Manchester United porozumiał się z Bayernem Monachium w sprawie zimowego transferu. Do Niemiec przeniesie się Ander Herrera, a w drugą stronę - Xherdan Shaqiri. Bawarczycy dopłacą do tej transakcji około 9 milionów euro. 25-letni Hiszpan na Old Trafford trafił za 36 milionów euro z Athletic Bilbao przed rozpoczęciem trwającego sezonu. Dotąd rozegrał pięć meczów w Premier League, zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Shaqiri natomiast jest rezerwowym w Bayernie, zagrał w ośmiu meczach ligowych i strzelił gola.
» 23 listopada 2014, 14:10 #358
rafax17: taki news to wiesz gdzie mozna sobie go wsadzic myslisz ze LVG widzac ze nie mamy porzadnego obroncy i na dodatek wiekszosc jest kontuzjowana by kupowal kolejnego pilkarza do przodu? i gdzie by go wsadzil ? w ktore miejsce jak juz eraz ma wybor duzy a w obronie lipa
» 23 listopada 2014, 14:16 #357
Chestnut: Na skrzydło, bo ich nie mamy?
» 23 listopada 2014, 14:42 #356
DevoMartinez: No bez jaj. Herrere oddawać chwile po zakupie? Powiedziałbym że LvG stracił rozum.
» 23 listopada 2014, 14:57 #355
Klimaa: Herrera nigdzie się nie wybiera.
» 23 listopada 2014, 15:03 #354
kocio10: Głupota. Nie we wszystko trzeba wierzyć.
» 23 listopada 2014, 15:25 #353
rafax17: ale nie widzisz ze nasz sklad jest taki zebysmy pilka abrdziej grali srodkiem pola gdzie herrera amta rooney di amria carick fela moge dograc pile
» 23 listopada 2014, 17:02 #352
mleko: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 14:12

AVE DE GEA ! - tak powinna zaczynac sie kazda wiadomosc w prasie i internecie.

Jezeli Hiszpan nie dostanie na dniach propozycji nowego kontraktu, ludzie zarzadzajacy w klubie beda dla mnie skonczeni.

Trudno racjonalnie oceniac forme druzyny kiedy prawie wszyscy podstawowi gracze nie moga grac razem w zespole co tydzien. Nie mniej jestem zdania, ze LVG, ktory uwaza sie za wybitnego trenera, a takze ludzie uwzajacy tak samo nie powinien miec problemu z poukladaniem tego co sie dzieje. Oceniam go na chlodno, dlatego ze mam podejscie do niego neutralne.

Blackett i McNair - wg mnie dzisiaj slabo ale kto z nas zagralby lepiej? Musieli grac, bo nie bylo kogo wstawic na ich miejsce i tyle.

Jezeli klub nie wzmocni defensywy w styczniu wystawi sie na samobojstwo w tym sezonie i to jest fakt.

Mamy problem w tym sezonie dodatkowy, a mianowicie kazdy mecz rozpoczynamy w dziesiatke przeciwko jedenastce zawodnikow. Dopiero od 70 min w gore LVG wprowadza jedenastego zawodnika, ktorym jest Wilson. To jest ta rzecz, ktora LVG odpycha mnie od siebie. Pisalem i napisze to znowu i znowu, ze w tym klubie nie ma miejsca na sentymenty do ulubiencow. Grasz slabo? Out ! Jezeli Gaal bedzie powtarzal gre systematycznie naszym juz mozna nazywac ' Upadajacym Holendrem' tylk, dlatego ze jest jego pupilem to co to za trener? Chodzi o dobro klubu czy prywatne widzimi sie trenera? Jezeli to drugie to czas sie pozegnac, bo niestety drugiego SAFa juz nie bedzie i musimy sie z tym pogodzic.

Reasumujac wygrana w brzydkim tylu ale sa 3 pkt i 4 miejsce wiec byle do przodu.

GGMU !!
» 23 listopada 2014, 14:08 #351
Damianos500: Arsenal jak zawsze mentalne dzieci. Cieszę się z wygranej,ale styl słaby gdyby nie Chris i David to byłoby ciężko. Martwią mnie ciągłe kontuzje,zaraz obrońcy się skończą,a tam potrzeba grać jednym zestawem obrońców i bedzie okej.
» 23 listopada 2014, 13:52 #350
jassaj: można powiedzieć że zwycięstwo planowe bo z Arsenalem to my od kilku lat robimy co chcemy , pasmo sukcesów , żadnej porażki xD niestety nie oglądałem meczu więc nic ciekawego nie mam prawa napisać ale bardzo cieszą te 3 punkty ponieważ , po pierwsze: wbiliśmy sie do top 4 , po drugie : takie zwycięstwo podnosi morale , rywal dobry , do tego odwieczny czyli zwyciestwo smakuje jeszcze lepiej
» 23 listopada 2014, 13:41 #349
eliasz212: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 13:47

Na serio nie rozumiem dlaczego zrobiono z RvP kozla ofiarnego ile razy można powtarzać ze jeśli pomocnicy mu nie stworzą sytuacji do strzelenia to nie będzie strzelal, nie bylo ani jednej prostopadlej pilki do niego zero stworzonych okazji popatrzcie na inne mecze jak druzyna stwarza jakies okazje napastnikowi nawet ten boski Wilson nie strzeli gola a na pewno nie da w obronie tego co RvP bo pare razy wczoraj przydal sie w polu karnym i potrafił sie zastawić
» 23 listopada 2014, 13:40 #348
mleko: Wilson przynajmniej biega.
» 23 listopada 2014, 14:21 #347
1wolf1: biega i to tyle. Jakos nie przypominam sobie by w tym sezonie mial chociaz 1 okazje do strzelenia gola. MOze wlasnie w tym problem i brak gry od 1 minuty. Bo wszyscy czepiacie sie RVP bo nie strzela, bo nie ., bo nie. A z 2 strony zachwycacie sie Wilsonem, ktory tez nie strzela, ale biega. Dobrze wiedziec, ze bieganie daje punkty. Ja zawsze myslalem, ze to bramki daja 3 pkt :P
» 23 listopada 2014, 15:26 #346
mleko: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 19:44

Zauwaz, ze stojac w miejscu nie pomagasz druzynie osiagnac korzystnego wyniku. Biegajac przeszkadzasz zawodnikom druzyny przeciwnej, utrudniasz im grac itd ;)
» 23 listopada 2014, 19:43 #345
1wolf1: No napewno, ale biegajac bezsensownie z pilka i na koniec jej tracenie tez nie wnosi zbyt wiele... A obecnie tym sie wg mnie wilson zajmuje najczesciej. Jest zbyt chaotyczny. Typowy mlodzik, ktory chce sie pokazac. A to nie zawsze jest dobre dla druzyny. Zreszta jak widzisz VG z jakiegos powodu nie chce go w podstawowym skladzie. I mozna sobie mowic , ze faworyzuje RVP, ale prawda jest taka, ze chyba nikt nie jest na tyle uparty i glupi, zeby chciec przegrywac byle tylko udowodnic swoja racje. Gdyby mogl zamienic RVP bez formy to by to zrobil.
» 23 listopada 2014, 20:11 #344
kamills1988: Nie rozumiem czemu Herrera nie gra, miał słabszy mecz gdy wrócił po kontuzji, a teraz LVG już go nie wpuszcza w ogóle. Do tego dochodzą informacje, żę pójdzie do Bayernu a do nas Shaquri, bardzo to dziwne i nie chciałbym takiej zamiany.
» 23 listopada 2014, 13:31 #343
tomManUnited: Dziękuję Manchester United za wspaniały prezent na urodziny!
Na zawsze z wami!! Glory Glory Man United !!
» 23 listopada 2014, 13:17 #342
MU1212: nareszcie Smalling nauczył się grać w Obronie
» 23 listopada 2014, 13:04 #341
Chestnut: Nareszcie? Wrócił do formy z poprzedniego sezonu. ;)
» 23 listopada 2014, 14:45 #340
siwqq: ktos dotarl moze do informacji co z Shawem?
» 23 listopada 2014, 12:50 #339
walenda91: Dla mnie ten mecz to była największa kupa rozgrywana przez Manchester wtym sezonie i gdyby nie to ze usmiechlo się do nas szczęście to bylibysmy w niezłej dupie! Jeśli Manchester nie poprawi swojej gry to ja to czarno widzę...
» 23 listopada 2014, 12:38 #338
coruja: Sociedad wczoraj tylko 31 wrzutek, widać jeszcze nie rozumieją filozofii Davida
» 23 listopada 2014, 12:22 #337
fst91: Wypowiedź po spotkaniu: "Bardzo mi się podobało. Nie mogłem doczekać się debiutu i prowadzenia klubu w La Liga. Byłem rozczarowany naszą postawą w 2. połowie. Myślałem, że zrobiliśmy wystarczająco dużo w pierwszej połowie, aby prowadzić. Oni byli lepszym zespołem w drugiej połowie, ale według mnie my byliśmy lepsi w pierwszej części" - dodał.

I nie zmienia sie niiiic
» 23 listopada 2014, 13:01 #336
Rybak997: chciałeś zaświecić, to mogłeś dodać, że z autu
» 23 listopada 2014, 14:26 #335
vip14: Niesamowicie cieszę się, że wygraliśmy ten mecz. Ważne zwycięstwo, które doda nam pewności siebie :) Oby tak dalej, a będzie bardzo dobrze. David de Gea zdecydowanie najlepszym zawodnikiem wczorajszego spotkania. Jakby nie on, to nie wiadomo jakim wynikiem skończyłby się ten mecz :) GGMU!
» 23 listopada 2014, 12:12 #334
Manuel11: Kazde zwyciestwo jest ogromnie wazne w tym sezonie i najwazniejsze zeby nie tracic juz punktów w glupi sposob. cieszy fakt ze jestesmy juz w TOP 4 i zadanie na najlblizszy czas to utrzymanie tego miejsca , ew. poprawienie go do konca sezonu.;) GGMU!
» 23 listopada 2014, 12:12 #333
mycka86: Niestety nie mogłem oglądać meczu i śledziłem tylko relację tekstową i muszę przyznać, że gdy zobaczyłem kontuzję Shawa i zestawienie defensywy od 15 minuty, to złapałem się za głowę. Całe szczęście, że Arsene/Arsenal ma kompleks MU i nie potrafią z nami wygrywać.

W zasadzie mogą cieszyć tylko 3 punkty i to, że pierwszy raz od 20 miesięcy(sic!) wygraliśmy z zespołem z TOP 6.
» 23 listopada 2014, 11:51 #332
mycka86: Sory, zapomniałem że w poprzednim sezonie też wygraliśmy z Arsenalem.
» 23 listopada 2014, 11:57 #331
swees: I w tym sezonie z Evertonem. Pomyśl zanim zaczniesz pisać takie głupoty. Wygraliśmy pierwszy mecz na wyjeździe od 7 miesięcy, to fakt.
» 23 listopada 2014, 12:14 #330
mycka86: Pomyślałem, ale zapomniałem o 1-0 z Arsenalem z poprzedniego sezonu. Nie elegancko jest atakować kogoś w ten sposób. Evertonu nie uważam za TOP 6.
» 23 listopada 2014, 12:35 #329
simix: Statystyki Robina van Persie przeciwko Arsenalowi ze Whoscored.com:

- grał przez 75 min.
- 13 kontaktów z piłką
- 0 celnych strzałów
- 0 dryblingów
- 0 pojedynków główkowych
- 0 odbiorów piłki
-67% celnych podań

Chyba czas pomyśleć nad posadzeniem go na ławce panie LVG.
» 23 listopada 2014, 11:49 #328
swees: Trzeba poczekać na Falcao do grudnia. A tym czasem stawiał bym na Wilsona
» 23 listopada 2014, 12:15 #327
chali2na: Falcao ma rozpocząc cięzkie treningi z zespołem od jutra,także może się uda że zagra z Hull.
» 23 listopada 2014, 12:52 #326
tomciocr7: Ja liczę, że od pierwszych minut zobaczymy Wilsona. Na tą chwilę daje więcej zespołowi niż Robin.
» 23 listopada 2014, 13:11 #325
SkoraMU: Wie ktoś może co stało się Wilsherowi?
» 23 listopada 2014, 11:37 #324
mleko: A kogo obchodzi zawodnik Arsenalu?
» 23 listopada 2014, 14:25 #323
Arkin: 2-3 tygodnie przerwy, skręcona kostka bodajże.
» 23 listopada 2014, 15:50 #322
ziomboy777: do teraz nie wiem jak DiMaria nie wykorzystał tej sytuacji...
» 23 listopada 2014, 11:10 #321
mantup89: szkoda bo to była seta, ale dobrze grał
» 23 listopada 2014, 11:35 #320
swees: dokładnie, grał dobrze - napędzał United kiedy tylko miał możliwość, a to że nie udało mu się strzelić tej bramki - po prostu zdarza się, nie był to jakiś wielki klops - brakło precyzji to tyle ;) do boju United, rozpoczynamy marsz w góre tabeli
» 23 listopada 2014, 12:17 #319
ziomboy777: to była dwuseta... miał bramkarza na 9-10 metrze, całą bramkę, obrońców jeszcze z 1,2 metry za sobą, piłkę na swojej lepszej nodze... to jest właśnie to o czym mówił Ancelotti: "DiMaria często tracił koncentrację"...

mecz zagrał dobry ale takie sytuacje powinnien wykorzystywać z zamknietymi oczami. Miejmy nadzieję, że w kluczowych momentach innych meczów bedzie bardziej ogarnięty. Podsumowując... graliśmy z Chelsea, City, Arsenalem.. Bilans: 1-1-1. Nie jest źle. Wróci Falcao (oby w formie), wróci Jones, Rafael, Sha, Herrera i wtedy bedziemy bardzo mocni....
» 23 listopada 2014, 14:53 #318
arek12121: Na kanonierzy.com pod postem juz ponad 1500 komentarzy. Co u nas tak slabo xD?
» 23 listopada 2014, 10:59 #317
mycka86: Bo wygraliśmy. Jakbyśmy przegrali, to by było 2 razy więcej :)
» 23 listopada 2014, 11:30 #316
bobkos9: to i tak nie tyle co 1.5k :D
» 23 listopada 2014, 17:36 #315
qwas333: Ktoś przed meczem przewidział że wygramy. Tylko nie pamiętam kto....
» 23 listopada 2014, 10:59 #314
SaNToManUTD: Jakim psim prawem De Gea nie dostał 10??
» 23 listopada 2014, 10:56 #313
kckMU: przez te wznowienia gry
» 23 listopada 2014, 11:00 #312
WMU: Super,oby tak dalej!
» 23 listopada 2014, 10:34 #311
diabelek66: JEST!!
Mimo tego że nasza gra nie wyglądała tak jak byśmy tego chcieli to jestem zadowolny.
i zostajemy do przynajmniej przyszej kolejki na 4 miejsu.
Jeszcze zaszkoczymy chelsea :P
» 23 listopada 2014, 10:22 #310
slaweknh: Najwazniejsze 3 ptk!!,ale gra juz nie byla tak dobra,nie potrafilismy doprowadzic do pozycji strzalowej,przycisnac Arsenalu,slabo to wygladalo,pierwszy gol samoboj,drugi po swietnej kontrze,na plus Dawid Goliat:-),Small,Fela poza jednym tragicznym zagraniem do pilkarza Arsenalu oraz walka calego zespolu.PVP tradycyjnie czlowiek grajacy na trybie invisible.
» 23 listopada 2014, 09:48 #309
MUFC16: Ale co lelbek robił:) Jak ja się ciesze że go już nie ma w MU:) Ten strzał piętką był mistrzowski i pokazał jakim jest drętwym piłkarzem!
» 23 listopada 2014, 09:13 #308
wilku02: A Di Maria ? biegnie pół boiska, żeby swoją lepsza lewą nogą nie trafić z kilkunastu metrów nawet w bramkę.
» 23 listopada 2014, 10:00 #307
Michau38: Ale A Di M asystę ma :)
» 23 listopada 2014, 10:08 #306
Diabelred: Welbeck zagral tak jak zawsze u nas, bardzo chcial dochodzil do sytuacji, jednak w kluczowym momencie, w momencie samego strzalu, jak zwykle zawodzil.
» 23 listopada 2014, 10:31 #305
1wolf1: Wilku02 - Masz racje, ze powinien sie lepiej przylozyc do tego strzalu. Zobacz jednak jak w koncowce meczu on i Roney szarpali obrone Arsenalu. Przez 20-30 min byli w ciaglym ruchu. Nawet dla profesjonalnych pilkarzy przy grze z kontry to jest spory wysilek. Mysle, ze po meczu nogi wiekszosci pilkarzy za przeproszeniem weszly im do d... I powiem szczerze, ze mi akurat taki wynik, nawet z taka gra jak najbardziej pasuje. Taki byl plan na ten mecz - wykonany w 90%. Te 10% to stracona bramka i nie strzelona 3...
» 23 listopada 2014, 10:50 #304
eMGieKa: Pierwszym krokiem aby gra się poprawiła i jest posadzenie Van Persiego na ławce,kompletnie nic nie wnosi do gry,nie rozumiem jak można go tak dawać do pierwszego składu.
» 23 listopada 2014, 09:07 #303
Mucha7: Drewno chodzil jak zaczarowany na boisku
» 23 listopada 2014, 09:55 #302
uzil25: Wszyscy się zgadzamy, że RvP musi troszkę odpocząć na trybunach. Chętnie zobaczę Roo na szpicy i Mate na 10 albo Roo na 10 i Wilsona z przodu.

Musimy poczekać na powrót Falcao i pełną aklimatyzację+poprawę formy u Di Marii i chyba ofensywny tercet będzie git, jest czym straszyć :)
» 23 listopada 2014, 10:30 #301
Diabelred: uzil,

Mata jest w jeszcze gorszej formie niz RVP(i nie zmienia to nawet tego, ze ostatnio strzelil bramke, tak samo jak Robin trafil z Chelsea), bo to od Hiszpana, a raczej jego dobrych podan i jego kreowania gry, zalezy w duzej mierze gra Holendra. Takze ja jestem za ta druga opcja czyli Roo na 10, Wilson na 9, RVP na lawke. Ewentualnie ciekawym rozwiazaniem mogloby byc wstawienie Rooneya na 9, a RVP(jak juz koniecznie van Gaal musi go wystawic) na 10. W ostatnim meczu eliminacji z Lotwa wlasnie Robin gral wymiennie na 10/skrzydle, a Huntelaar gral jako 9 i w tym spotkaniu van Persie zaliczyl 2 asysty i strzelil bramke.
» 23 listopada 2014, 10:44 #300
Contero: Powiem krótko - słabszy zespół wygrał, i takie mecze si e zdarzają ale widać ile jeszcze Manchesterowi brakuje do tych najlepszych jeszcze czeka ciężka praca i być może potrwa jeszcze ze dwa, trzy lata...... teraz tylko cierpliwość
» 23 listopada 2014, 04:53 #299
jaratkow: Arsenal robił z nami co chciał - my wygraliśmy... bo musieliśmy ;-)
Wiem, że pora się radować ale faktycznie zadowalający jest tylko wynik. Kolejna kontuzja nakazuje po raz kolejny zadać to samo pytanie... Ale cieszmy się! Także z tego, że United są w rękach LvG i Giggsiego :-) Aż strach pomyśleć gdyby na ławce nadal przebywał...
» 23 listopada 2014, 06:17 #298
Unitedman: ...David Moyes, który w pierwszym meczu z Sociedad wywiózł remis z Corunii
» 23 listopada 2014, 09:34 #297
bobkos9: i ten ktory pobil rekord wrzutek w meczu Premier League ;)
» 23 listopada 2014, 17:39 #296
b90: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.11.2014 02:44

Pokazaliśmy Kanonierom miejsce w szeregu, szkoda setki Di Marii bo wynik 3-0 wyglądałby zdecydowanie lepiej. Wracamy do TOP4 i z tego należy się cieszyć :) W końcu pokonaliśmy też drużynę z czołówki. Ostatni raz zrobiliśmy to w listopadzie ubiegłego roku, wówczas ograliśmy .. Arsenal! :DDD
Ostatnie 7 meczów z Arsenalem - 5 zwycięstw, 2 remisy. Dziękuje dobranoc :)

Od 2009 roku graliśmy z nimi 15 razy, wygraliśmy 11, zremisowaliśmy 3, przegraliśmy raz ...
» 23 listopada 2014, 02:43 #295
Contero: Ciesz się , że jest w Man United taki bramkarz on dupsko uratował bo nie wiem czy ten sam mecz oglądaliśmy ale Manchester nie zasłuży ł na zwycięstwo był po prostu słabszy a Persi szkoda gadać trzeba go jak najszybciej się pozbyć
» 23 listopada 2014, 04:56 #294
grobla95: NIe przesadzajmy z tym pozbywaniem. Gdybysmy mieli pozbywac sie każdego zawodnika, który przez jakis czas nie ma formy, to chyba już dawno gralibyśmy ustawieniem 0-0-0-0. Po prostu musi usiąść na ławie, albo nawet na trybunach i sie ogarnąć.
» 23 listopada 2014, 05:45 #293
uzil25: Dużo nam brakuję do topowych drużyn. Zresztą dużo nam brakuję do Arsenalu co wczoraj widzieliśmy a co dopiero do innych, którzy leją Gunnersów jak chcą, czy to Bayern, Barca czy Real.

Jest nad czym pracować ale jednak panowie Falcao z przodu za RvP i też gralibyśmy w 11 a nie... 10. Obrona - Blackett to jest dramat a McNair jeszcze na pierwszy skład się nie nadaję. Potrzeba Jonesa, Smallinga, Evansa, Rafaela i Shawa w pełni zdrowych i grających ze sobą na pełnym zgraniu. Widzieliśmy wczoraj jak Taylera nam robili Jones na pewno nie dałby się tak wozić jednak cały czas kontuzja...

Trzeba przyznać, że wciąż mamy dużo do zrobienia ale okoliczności również nie rozpieszczają i jakby nie patrzyć na końcu liczą się punkty :) musimy punktować, właśnie tak jak wczoraj, co z tego, że brzydko 3 pkt są u nas!! :D
» 23 listopada 2014, 10:38 #292
b90: Contero co to znaczy "nie zasłużył" ? Kto zabronił Arsenalowi zakontraktowania lepszego bramkarza niż Szczęsny czy Martinez? Że w ataku Arsenalu gra taka mameja jak Welbeck który nie potrafi strzelać bramek to nie nasza wina.
» 23 listopada 2014, 13:51 #291
kolor: David de Gea 9/10
Chris Smalling 5+/10
Patrick McNair 3/10
Tyler Blackett 2/10
Luke Shaw 5/10
Ashley Young 6+/10
Darren Fletcher 5/10
Michael Carrick 5/10
Marouane Fellaini 6/10
Antonio Valencia 5/10
Angel Di Maria 5-/10
Wayne Rooney 5/10
Robin van Persie 4/10
James Wilson 5/10
» 23 listopada 2014, 01:26 #290
kubaks16: Może bym sie zgodził z twoimi ocenami ale..
Skoro Mcnair dostał od Ciebie 3 , Blackett 2 to RVP powinien dostać ocenę 1 albo 0,5 bo 4 dałeś mu chyba tylko i wyłącznie za nazwisko :)
» 23 listopada 2014, 02:57 #289
kolor: Zagrał poniżej oczekiwań, ale cofał się, pomagał w tyłach, kilka akcji rozpoczął, zagrał poniżej oczekiwań, ale nie popełnił większych "baboli" dlatego 4.
» 23 listopada 2014, 14:21 #288
Kopec91: Cofał to on się w rozwoju z minuty na minutę...
» 23 listopada 2014, 18:42 #287
DevoMartinez: Tak swoją drogą wydaje mi się, że Wenger nie przewidział, że MU wyjdzie tak defensywnym ustawieniem na ten mecz. 5 obrońców, 2 DM, i tylko ofensywna trójka Roo ADM RvP. I połamali sobie zęby bo mieliśmy zagęszczone pole a Arsenal bazuje raczej na szybkości i ruchliwości. Zabrakło im rozegrania, może zejscie Wilsehra tak zadziałało nie wiem. Do tego trochę szczęścia u nas i są 3 pkt :) W końcu mozna spać bez nerwów
» 23 listopada 2014, 01:00 #286
sebiii1987: Mamy prawdopodobnie najlepszego bramkarza na świecie !! Gdyby nie interwencje Davida od początku sezonu, nie bylibyśmy na 4 miejscu tylko gdzieś w połowie tabeli!! DZIĘKUJEMY CI DAVID !! będzie to prawdopodobnie jeden z najlepszych bramkarzy na old trafford do tej pory ! DAVID JESTEŚ WIELKI GLORY GLORY MAN UNITED !!:))
» 23 listopada 2014, 00:52 #285
84cantona7: Tak patrze na listę kontuzjowanych i na niej 4 graczy, którzy przyszli w tym sezonie. Show już drugi raz się leczy, Rojo szybko nie wróci,Falcao leczy się już połtora miesiąca,Blind też może szybko nie wrócić,Di Maria również pauzował. Mamy 12 kolejek a już wszyscy mieli chorbowe a to są zawodnicy którzy mieli robić różnice...
» 23 listopada 2014, 00:43 #284
vanGaal: Kompilacja Di Marii youtube.com/watch?v=2IL6G4Qrz1w
» 23 listopada 2014, 00:32 #283
Cebulak: Jezus Maria mój ulubieniec w końcu podał do przodu i od razu gol! Moze teraz zakuma, że podanie bok/tył do najbliższego gracza to nie zawsze jest najlepsza opcja.
» 23 listopada 2014, 00:29 #282
Gallacher: W końcu nie muszę przewijać tabeli i fajnie na stronie widać pozycję United na 4 miejscu i mam nadzieje że będzie wyższa jak się da.
» 22 listopada 2014, 23:49 #281
chali2na: ktoś wie ile mielismy punktów po 12 kolejkach w tamtym sezonie za Moyesa?tak pytam;p
» 22 listopada 2014, 23:44 #280
qwas333: 21 pkt 6 miejsce. Czyli z jednej strony lepiej z drugiej gorzej XDD
» 22 listopada 2014, 23:52 #279
qwas333: jeżeli w następnej kolejce wygramy, będziemy mieli tyle samo punktów, bo w następnej kolejce drużyna Moyesa zremisowała.
» 22 listopada 2014, 23:54 #278
dominikMU: RVP musi odpocząć może mu to pomoże ja bym Mate wystawił na 10 a Rooney na szpicy pokazał że ma jeszcze swój instynkt killera w tym meczu :)
» 22 listopada 2014, 23:44 #277
Kopec91: Raczej pokazywał to przez ostatni tydzień :P
» 23 listopada 2014, 00:35 #276
chali2na: RVP przez całe swoje 75 min. na boisku dotknął piłki zaledwie 12 razy! :|
» 22 listopada 2014, 23:43 #275
fst91: Interesowała mnie ta statystyka i dziękuje, że ją przytoczyłeś. Uważam, że nawet mi udało by się dotknąć piłkę więcej niż 12 razy w dzisiejszym spotkaniu. Dobranoc.
» 22 listopada 2014, 23:46 #274
chali2na: nie ma sprawy, motd na bbc one polecam poznym wieczorem :p
» 22 listopada 2014, 23:54 #273
PR1OR: Falcao wracaj jak najszybciej do zdrowia, bo wystawianie RvP z uporem maniaka, szkodzi także naszemu napadziorowi, które najwidoczniej potrzebuję trochę poczuć głodu do gry w piłkę
» 22 listopada 2014, 23:54 #272
PatrykSNK: Jezu wkoncu przebudzenie! Ogólnie dobra taktyka! GLORY MAN UNITED!
» 22 listopada 2014, 23:34 #271
Rybak997: Jedyne co cieszy patrząc na united, to, to że widać angielskich piłkarzy, młodych, z perspektywą na lata. Patrzysz na city, widzisz tylko harta tak naprawdę. Patrzysz na chelsea, widzisz cahilla, arsenal dobrze wygląda pod tym względem i liverpool w miarę. Jedyny duży plus, który widzę od przyjścia LvG na OT. Nie boi się stawiać na młodych anglików, oby w przyszłości to zaprocentowało.
» 22 listopada 2014, 23:24 #270
PR1OR: a co nas obchodzą młodzi angielscy piłkarze?? gdyby to byli młodzi polscy, to jeszcze rozumiem tok rozumowania... no chyba, że jesteś takim fanem reprezentacji narodowej Anglii, dla mnie może grać tam Szwed, Japończyk, Kolumbijczyk itp... byle by gra drużyny miała jakość i Ci piłkarze wnosili coś do zespołu... dziś nie było nic z gry nie istnieliśmy na boisku, nie mogliśmy skonstruować spokojnej akcji, daliśmy się zepchnąć do obrony i tam robiliśmy obronę częstochowy z jedynym plusem, że udało się po tym wywieźć 3pkt., które cieszą... ale dzisiejszy styl gry dużo pozostawia do zarzucenia a na kontuzje nie ma co zrzucać całej winy
» 22 listopada 2014, 23:51 #269
jaratkow: PR10R: jeśli w grze w piłkę dostrzegasz tylko i wyłącznie wynik końcowy meczu to... sporo tracisz ;-) Ale z Twoją oceną gry United całkowicie się zgadzam. Cieszy wygrana, a cała reszta... masakra jakaś
» 23 listopada 2014, 06:27 #268
DevoMartinez: Bo w meczu jak ten Roo musiał często wspierac pomoc i defensywe a Mata by tego nie zrobił. Jestem raczej pewien, ze na OT Mata zagra bo to my będziemy musieli kreować a przecwinik raczej się bronić
» 22 listopada 2014, 23:52 #267
jelonq1: kiedy zobaczymy tak piękny obrazek
dailymotion com/video/xvmvbc_final-ligi-mistrzow-2007-08_sport
» 22 listopada 2014, 23:14 #266
ferdras: raczej nie za van gaala
» 22 listopada 2014, 23:17 #265
grobla95: Piekne chwile, miło sie wspomina, aż sie łezka w oku kreci. Ciekawe czemu ktos kto montował ten filmik, pominął karnego Ando. Bardzo z resztą ważnego.
» 23 listopada 2014, 05:42 #264
scooby34: Wygraliśmy w słabym stylu,ale ważne,że są 3 punkty.

Oceny:
De Gea-w pierwszych 20 minutach nas uratował,gdyby Arsenal wykorzystał chociaż jedną z tych sytuacji to nie wiadomo jaki byłby teraz wynik,potem dobrze bronił,przy bramce bez szans 8/10
Smalling-miałem wrażenie,że gramy Smallingiem na ŚO i Smallingiem na PO,świetnie zagrał,uratował nas/United(jak kto woli) kilkakrotnie przed stratą bramki,za występ na dwóch pozycjach 9/10
Blackett-wiem,że brak doświadczenia,ale grał beznadziejnie,trójka za to,że w końcówce 2 razy wybił dośrodkowania Cazorli(chyba) i Monreala(chyba) 3/10
McNair-lepiej niż Blackett,ale też średnio 6/10
Shaw-w ciągu 15 minut mógł sprowokować groźną sytuację dla Arsenalu,jedną lub dwie 4/10
Young-przy jego wejściu facepalm,ale dobre zawody,zdziwił mnie 7/10
Fletcher-nie wiem czy miał piłkę chociaż raz 5/10
Carrick-dobrze pomagał obronie,jego doświadczenie się przydało 7/10
Fellaini-no,no wraca stary dobry Fellaini i to na DP.Dużo walczył,biegał jego siła fizyczna zdecydowanie się przydała 8/10
Valencia-solidnie,miał "asystę",tak jak Young 7/10
Di Maria-ma wahania formy i to jest jego największy minus,ale w tym meczu zagrał tak jak na początku sezonu,w pierwszej połowie sam ciągnął ofensywę 8/10
Rooney-w pierwszej połowie słabo,w drugiej już zdecydowanie lepiej + strzelił bramkę 7.5/10
van Persie-myślałem,że chociaż w tym meczu zagra dobrze,ale nie wiem czy on w ogóle wyszedł na boisko...Mam nadzieję,że z Hull zagra Wilson/Falcao/Keane/Mata 1/10
Wilson-za słaby fizycznie na takie spotkanie,kilka razy gracze Arsenalu go poturbowali,ale za chęci 6/10
» 22 listopada 2014, 23:10 #263
Kornel: Nie zgodzę się, że De Gea był bez szans. Tak naprawdę, to prawie to obronił.
» 23 listopada 2014, 15:07 #262
scooby34: Ja w ogóle jestem zdziwiony jak on to sięgnął,bo Giroud tak naszła,że nie mam pytań :P
» 23 listopada 2014, 19:55 #261
arek12121: Jak dla mnie nasza aktualna najlepsza 11 to taka
de gea
rafael-smalling-carrick-shaw
blind
fellaini-herrera
mata
falcao-rooney

no wymiennie carrick z rojo i blind z carrasem
» 22 listopada 2014, 23:06 #260
Krzyk: Di Maria nie zasłużył na Twoje uznanie? :D
» 22 listopada 2014, 23:08 #259
groszek: wielka radość ze zwycięstwa ale mam nadzieje że skład na następny mecz bedzię wyglądał tak :
de gea ; rafael, mcnair, smalling, james ; carrick, herrera, rooney ; di maria, young, wilson
» 22 listopada 2014, 23:00 #258
chali2na: Mcnair?ogladales dzisiejszy mecz?wg mnie już Carrick na obronie by sprawował się lepiej
» 22 listopada 2014, 23:11 #257
chali2na: dlatego niech się ogrywa w rezerwach a w podstawie neich grają(o ile się wyleczą) Jones i Evans + Smalling
» 23 listopada 2014, 00:58 #256
jaratkow: Groszek: James..? Mógłbyś rozwinąć ten temat ;-) bo ciekawie zapodajesz
» 23 listopada 2014, 06:33 #255
EnJoy: young bo zagral jeden dobry mecz mysle ze za younga dalbym mate
» 23 listopada 2014, 13:46 #254
Krzyk: Wszystkim, którzy tak chętnie krytykują naszych młodych obrońców polecam zwrócić uwagę na jedną rzecz. W jakże cięzkim meczu chłopaki nie dostali żadnego wsparcia od kolegów z innych części boiska, zwłaszcza tych ze środka pola. Cała masa błędów wynikała z tego, że Blackett czy McNair nie mieli do kogo podać. Pytanie gdzie był Carrick i Fella? Podobna rzecz tyczy się licznych i bardzo swobodnych ataków Arsenalu. Większość ataków zaczynała się w środku pola. Kanonierzy na przedpolu mieli straszną swobode. To nie obronca winien w zasadzie wychodzić do piłkarzy ofensywnych przeciwnika na przedpolu, ale defensywny pomocnik. Mieliśmy takich dwóch, ale widoczni stali się dopiero w drugiej połowie (Fella) i samej końcówce (Carrick). W pierwszej połowie nie istniało coś takiego jak środek pola w naszej drużynie. Kreatywni pomocnicy Arsenalu robili sobie co chcieli.
Oczywiście nie znaczy to, że nasza obrona nie mogła i nie powinna grać lepiej. Nie mniej warto mieć to na uwadze oceniając ich występ.
» 22 listopada 2014, 22:59 #253
lukas255: A Ander jest cały czas kontuzjowany, że nie gra zamiast Fellainiego przeciez on ma lepszy odbiór i daje więcej kreatywności.
» 22 listopada 2014, 22:49 #252
Powell: Przecież teraz gra Marouane Chamakh...wg. Canal+ ;D
» 22 listopada 2014, 22:53 #251
chali2na: co tu dużo gadać,Afroman wygryzł ze składu Andera niestety albo stety ale wyniki mówią same za siebie,LVG więc sie broni:p
» 22 listopada 2014, 23:12 #250
red23: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.11.2014 22:40

Brawo brawo i jeszcze raz brawo, wykorzystaliśmy swoje szansę w tym meczu i to się liczy! GGMU!
» 22 listopada 2014, 22:39 #249
dominikMU: cytat z kanonierzy.com hah "Mnie dzisiaj też smieszył duet komentatorów: jak ten De Gea boski, ale interencje...kutwa przecież to wszystko w niego szło...a Blackett ciagle wsadzał go na konia i miał tak tragiczne wykopy,ze szkoda gadać." według niego de gra miał słaby wystep bo w niego strzelali..
» 22 listopada 2014, 22:38 #248
ferdras: maja racje. nie chodzi im ze DG slaby ale to ze strzaly byly w niego, w tym meczu nie mial okazji do popisu. DG jest genialny ale to byl zwykly mecz, nie mial jakis parad, te strzaly byly slabe.
» 22 listopada 2014, 22:42 #247
chali2na: ta?a strzał wilshera byłw niego? to było coś jak interwencja z chelsea gdy Hazard strzelał, po prostu go wyczuł.reszta strzałów nie umniejsza jego umiejętności, bo wszystko wybronił.jedynie szkoda tego gola giroud,ale wtedy większe pretensje można mieć do obrony(mcnair)który zamiast biec za napastnikiem patrzył się na liniiowego:|
» 22 listopada 2014, 23:01 #246
szabo1878: a trzy sytuacje sam na sam? ( z wilsherem, welbeckiem i chamberlainem)
» 22 listopada 2014, 23:02 #245
IMMM: @ferdas daj namiary na dilera.

Nie potrafisz docenić pracy DDG? Nawet jeśli strzelali ciągle w niego to też nie jest takie chop siup, żeby obronić 12 strzałów. 100% koncentracja, a tak po za tym z tego co kojarzę były akcję gdzie musiał sam na sam bronić i 2 razy wyszedł obronną ręką.
» 23 listopada 2014, 00:26 #244
jaratkow: Ferdas już dawno powinien iść na odwyk. Inaczej się wykończy...
» 23 listopada 2014, 06:37 #243
piotrekcfc: Gratuluję, ale tylko i wyłącznie bramkarza DDG. Pomimo wygranego meczu z Arsenalem, nie byłby zadowolony z gry jaką prezentowały diabły. Obrona i tak zagrała całkiem przyzwoicie, patrząc kto tam występował (Smalling bardzo dobry mecz o dziwo), no ale wiele jest do poprawy i nawet mina LvG nie wyglądała zbyt radośnie (oczywiście, cieszył się, ale raczej tylko i wyłącznie z wyniku, trochę takie przytłumione). LvG powinien całą noc dziękować Bogu, bo to chyba jego zasługa (no i bramkarza), że jest taki wynik a nie inny)
» 22 listopada 2014, 22:38 #242
SebaG04: Koniecznie w następnym meczu Wilson za RvP o ile Falcao nie wyzdrowieje i myślę, że Blackett prędko nie wyjdzie w podstawowej 11, lepiej byłoby zobaczyć Carricka w defensywie, a w pomocy Mate lub Herrere.
» 22 listopada 2014, 22:20 #241
Vipol94: De Gea geniusz ! Rooney nie zawiódł, Di Maria trochę szkoda mi tego by było te 0:3 to nikt by nie wątpił kto był lepszy, mecz bardzo emocjonujący Fella no ok ale mógł by być trochę mniej agresywny.
Glory Glory Manchester United !!
» 22 listopada 2014, 22:17 #240
Kopec91: O to właśnie chodzi w Fellainim. Takie zadziory są na boisku potrzebne. Wspomnij sobie Keana :P
» 23 listopada 2014, 00:38 #239
grobla95: Fella agresywny ? Wilshere podszedł do niego i za nic wyjechał mu dwa razy z "Zidane'a" a Fella grzecznie popatrzył tylko na sędziego. Chociaż mogł mu oddać w taki sam sposob i Wilshere by sie wyłożył jak długi. Keane zapewne by tak zrobił. :P
» 23 listopada 2014, 05:50 #238
jaratkow: "Mógł mu oddać w taki sam sposób" i wylecieć z boiska..?! Żyj dalej w swoim świecie bo widzę że fajnie masz ;-)
» 23 listopada 2014, 06:41 #237
wyspiarski: Szacunek dla zespołu i kupa szczęścia. Szczęście sprzyja lepszym. Po wyniku widać że byliśmy lepsi i tyle. W naszej sytuacji nie ma co narzekać i wyciągać jakieś minusy, trzeba się cieszyć.
» 22 listopada 2014, 22:16 #236
ferdras: [link usunięty] w.youtube.com/watch?v=m87-QtcR148 !! fani MU trolluja Arsenal na emirates
» 22 listopada 2014, 22:11 #235
pawell91: 1. van Persie ławka.
2. Mata na boisko! Jakim prawem nie dostaje szans, a RVP tak?
3. Fellaini coraz lepiej radzi sobie w defensywie (i nie tylko).
4. Davidowi powinno się jak najszybciej przedłużyć kontrakt, jeśli ktoś go nam "zabierze", to nigdy nie wybaczę tego zarządowi.
To tak w skrócie. Cieszy wygrana i to bardzo, szkoda niewykorzystanej setki Di Marii, a Smalling się zrehabilitował.
» 22 listopada 2014, 22:09 #234
Harvey: Pełna zgoda. Strasznie mnie irytuje to, że nie gra Mata, który daje nam możliwość kreacji gry, tylko Van Persie, mimo że jest w tragicznej formie. Mam nadzieję, że LVG jednak przestanie go faworyzować i da grać komuś z trójki Mata/Wilson/Falcao w miejsce rodaka bo nie ma sensu wystawianie go w takiej słabej dyspozycji.
» 22 listopada 2014, 22:14 #233
piter943: Na następny mecz nie widzę innego wyjścia, musi zagrać Wilson za RVP albo Mata na 10.
» 22 listopada 2014, 22:09 #232
Wolverine1976: Wg mnie w takich meczach buduje się charakter drużyny i jej pewność siebie! Uważam też, że mając zespół tak bardzo przetrzebiony kontuzjami Sir Alex też nie grał by nim lepszej piłki...ktoś napisał, że to wina Van Gaala te kontuzje bo tak przygotował zespół - co za bzdura!!Weźmy takich zawodników jak Falcao, Rojo, Blind którzy zdrowi byliby podstawowymi piłkarzami i dzięki nim drużyna grałaby lepiej - przecież oni doszli po okresie przygotowawczym!A kilku innych kontuzjowanych LVG dostał w spadku po poprzedniku. A każdy kto mówi, że Van Gaal to słaby trener ośmiesza się zwyczajnie!Za tym człowiekiem stoją wyniki!koniec, kropka!
» 22 listopada 2014, 22:06 #231
Walnuts: Wygrana bardzo wymęczona, jednak najważniejsze 3 pkt. Szkoda też, że Manchester nie może do końca sezonu grać tylko meczów z Arsenalem, mistrzostwo byłoby wtedy spokojnie w ich zasięgu. ;)
» 22 listopada 2014, 21:59 #230
Powell: Gra może nie była piękna, ale czy wymęczona? DiM mógł wsadzić bramę, odgwizdany spalony, którego nie było a Roo sam na sam wychodził.
» 22 listopada 2014, 22:56 #229
Borco: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.11.2014 21:57

Ziomeczki macie moze jakas stronke gdzie mozna ogladnac caly mecz a nie tylko skroty?
» 22 listopada 2014, 21:55 #228
maklo9: na matchhighlight.com, ale na razie nikt jeszcze nie wstawil, musisz poczekac z pare godzin
» 22 listopada 2014, 22:33 #227
PLDan11: Słuchajcie, tak szczerze: jeśli mamy grać tak, jak z Crystal Palace i z Arsenalem, ALE zdobywać po 3 punkty, to ja mogę taki United oglądać do końca tego sezonu. Od początku chodziło nam tylko miejsce w top 4 i o punkty, których straciliśmy dużo nawet po wizualnie niezłej grze (mecz z Leicester chociażby).
» 22 listopada 2014, 21:51 #226
skywarp: Wygrane zawsze będą cieszyć, nie ważne w jaki sposób. Fakt jest taki, że nie mamy jak grać dobrej piłki w sytuacji gdy RvP jest kompletnie bez formy, Herrera, Rojo, Evans, Jones, Falcao i Rafael stopują. Biorąc pod uwagę, że Mata grzeje ławę, to nie ma się co dziwić. Lubie Rooneya, bardzo dobrze się sprawdza na ŚPO i na szpicy, ale ja jestem zdania, że jednak napad jest jego miejscem. A wyniki? Sądzę, że Moyes przegrywałby wszystko po kolei. I tak brawa dla van Gaala, że tak jest wstanie ułożyć skład i wygrać z bądź co bądź lepiej przygotowanym przeciwnikiem. Arsenal ma lepszą obronę niż my, nawet środek pola ma lepszy, na papierze atak ma tylko gorszy, ale to co wyprawia Robin woła o pomstę do nieba. Oby Radamel zaczął dokonywać takich egzekucji jak Niemcy na żydach podczas II WŚ (tak wiem czarny humor i nabijanie się z historii :)
» 22 listopada 2014, 23:52 #225
Cinz: Tym wynikiem wybaczam tą gre Manchesteru.
De Gea - klasa światowa 9/10
Smalling - niczym stary wyżeracz 7/10
Shaw - przedwcześnie opuszczone boisko - brak oceny
McNair / Blacket - jak to młodzież nie ustrzegli sie błędów ale bez większych konsekwencji - po 6/10
Young - nie miałem powodu żeby skrytykować, nie bezpośrednio ale po jego wrzutce padła bramka 6/10
Carrick - doświadczenie i spokój w grze 7/10
Fellaini - zrobił co miał zrobić 6/10
Valencia - przykładał się do gry ekwadorczyk, przyczynił się znacząco do gola - 6.5/10
Di Maria - napędzał drużyne, wyróżniająca się postać - 7.5/10
Rooney - strzelił ważnego gola, zagrał jak na kapitana przystało - 7.5/10
van Persie - "stary niedźwiedź mocno śpi' niestety 2/10
Fletcher - brak oceny
Wilson - bardzo chciał, zabrało jednak siły fizycznej na wygranie pojedynków z piłkarzami arsenalu 5.5/10
» 22 listopada 2014, 21:47 #224
Szilk: Fellaini dostał od Ciebie zbyt niską notę - On był w czwórce naszych najlepszych zawodników - rozbijał ataki jak mało kto- dla mnie 7,5 -8 .
» 22 listopada 2014, 21:54 #223
lukashi22: Fellaini 7-8? Chyba inny mecz ogladalem. On biega jak kaleka, haha biega dobrze powiedziane czlapie i fauluje non stop
» 22 listopada 2014, 21:59 #222
Szilk: Może faktycznie włączyłeś jakąś powtórkę z ubiegłego roku :) bo dzisiaj i w kilku poprzednich meczach grał naprawdę dobrze.
» 22 listopada 2014, 22:04 #221
misio16245: akurat co do tego sie nie zgodze, bo może i drewniany i ociążale biega po boisku to jednak miał wiele cennych odbiorów w środkowej strefie boiska i przed własnym polem karnym i często rozbijał ataki arsenalu. plus gdy leciały wysokie piły czyścił je oczywiście bo mało kto potrafi z nim wygrac pojedynki powietrzne. mały minus że dał się jednak z 2 razy ograc mertersacerowi przy rzutach rożnych, no i do mistrzów kreowania gry w środku pola i napędzania ataków Manu oczywiści nie można go zaliczyć, ale w defensywie dobry mecz zagrał wiedz ewidentnie nie zgadzam się z toba lukashi22
» 22 listopada 2014, 22:11 #220
lukashi22: Takie moje zdanie, jest powolny, czlapie po boisku i w polu karnym gra non stop na granicy faulu, to samo było z City
» 22 listopada 2014, 22:16 #219
Szilk: Chciałbym żeby M.U. grał taką piłkę jak Arsenal, ale z wyniku się cieszę. Jednego czego nigdy nie zrozumie to - Mata na ławce, a Van Persie na boisku - to jest działanie na szkodę M.U. i trzeba to wreszcie głośno powiedzieć.
Poprzedni mecz wygrał nam Mata i w ciągu 20 min zrobił więcej niż RVP przez 70 - wnioski na dzisiejszy mecz nasuwały się same, ale Van Gaal wie najlepiej - wkurza mnie ta Jego arogancja - nawet nasz Prezydent przestrzegał ostatnio, że "pycha kroczy przed upadkiem" - On rzadko mówi coś mądrego, ale tu akurat ma rację - Myślę , że Van Gaal powinien to wiedzieć.
» 22 listopada 2014, 21:45 #218
szymon2943: tak tylko gdyby zagrał Mata zamiast RVP to gdzie ? na 9 ? czy Roo na 9? i kto by wtedy walczył w środku pola? przepychał sie? robił wślizgi, walczył siłowo, Mata?
» 22 listopada 2014, 21:58 #217
Szilk: Rooneya dałbym na szpicę - tak jak zagrał ostatnio w reprezentacji -wiem , że kontuzja naszego obrońcy wszystko pomieszała, ale Van Persie gra potwornie od początku sezonu i zamiast z meczu na mecz lepiej - to niestety jest gorzej .
» 22 listopada 2014, 22:09 #216
misio16245: tak, tylko że jak Arsenal miał cały czas inicjatywe i leciały z naszej strony cały czas długie piły często wybijane na oślep to kto miał się bić w ataku o piłke w akcjach powietrznych i przepychankach fizycznych? bo chyba nie Mata... do tego w tym meczu gdzie posiadanie piłki było grubo procentowo na korzyść arsenalu, trzeba bronić całym zespołem, w czym Mata akurat nie jest dobry...
» 22 listopada 2014, 22:15 #215
szabo1878: akurat po tym meczu nie mozna ocenic formy Van Persiego. wogole nie mielismy pilki wiec co on mial pokazac? pewnie jesli by gral w doliczonym czasie gry to by uczestniczyl w tych kontrach i kto wie?

ja wiem, ze holender ma fatalna forme, ale moim zdaniem akurat w tym meczu byl lepszym wyborem niz Mata. hiszpan jest swietny w rozegraniu, ale w defensywie, a szczegolnie przy rzutach roznych kanonierow, Mata bylby dla nas oslabieniem
» 22 listopada 2014, 23:07 #214
Diabelred: No i gdzie sa ci, ktorzy tak ostatnio hejtowali Smallinga. ? :) Powtarzam po raz kolejny naszym najwiekszym problemem sa ROTACJE spowodowane czestymi kontuzjami, przez co brak jakiegokolwiek zrozumienia w obronie, pewnosci. Nie widze innego logicznego wytlumaczenia, patrzac na to, ze taki Smalling z Chelsea i Arsenalem gra jak profesor do tego naprawia bledy innych, by w innym meczu grac jak amator...

Dzisiejszy mecz kozak, jezeli chodzi o emocje. Welbeck zagral tak jak zawsze u nas, czyli za bardzo chcial, ale nic to konkretnego nie dawalo, biegal, biegal, walczyl i tyle z tego bylo, Giround pokazal mu jak sie strzela, bodaj pierwszy jego strzal i od razu bramka :). Kluczowe w tym meczu bylo to, ze wytrzymalismy napor w pierwszych 15-20 minutach. Bo im dluzej trwal mecz, tym Arsenal tylko bil uz glowa w sciane. Young pokazal, ze naprawde mu zalezy. Obrona standardowo duza nerwowka, Blackett to niestety poziom Championship. To, ze Arsenal nie wykorzystal jego zlego ustawienia/bledow mozemy zawdzieczac tylko nieporadnosci Arsenalu oraz swietnemu Smallingowi, ktory wielokrotnie naprawial jego bledy. Di Maria nic specjalnego w tym meczu nie pokazal, jednak kiedy mial podac, to podal do Rooneya, szkoda jednak tych 200%. DDG trzyma poziom. Valencia bez zarzutu. Swietnie wylaczyl Alexisa. Rooney przez caly mecz srednio, jednak tak jak Argentynczyk kiedy mial wyjsc do kontry to wyszedl. To czego nie trawilem w Berbie to taka ospalosc, jakies spowolnienie, ruchy jakby mial korki z zelaza, czy samo nastawienie, jakby mial na wszystko wylane niestety, ale RVP coraz bardziej przypomina mi Bulgara... Inna sprawa jest to, ze w ogole nie dostawal podan, takze jak tu wymagac bramek, czy w ogole jakis strzalow. Hejt na van Persiego przypomina mi ten na Lewego jeszcze niedawno. Ktos powie, ze Wilson znow wiecej pokazal od Holedra, bo pare razy poholowl pilke, ok jednak Anglik wszedl na podmeczony Arsenal, do tego im pozniej tym wiecej nasi mieli miejsca, czego efektem bylo pare naszych kontr w 2 polowie. Chcialbym zobaczyc jak Wilson radzilby sobie od poczatku tego meczu. Jestem pewien, ze podobnie do Holendra, czyli stalby osamotniony z przodu(ewentualnie cofnalby sie, zeby pomoc w obronie), bo nie dostowalby zadnych podan od pomocnikow, a mlody Anglik typem dryblera, ze po dostaniu pilki minie kilku rywali raczej to nie jest. Mimo wszystko Wilson powinien dostac szanse z Hull od poczatku meczu, bo jednak u van Persiego widac juz duze braki szybkosciowe(jak u wspomnianego przeze mnie tez Berby kiedy jeszcze u nas gral). Dlatego na druga polowe do zmiany na podmeczonego rywala bylby idealny, bo nie bylo juz pomiedzy Holendrem, a rywalami tak znacznej roznicy w prekosci biegu, przez co Robin duzo latwiej moglby sie oderwac od obroncow. Wydaje mi sie, ze Wilson przy sytuacji Robina pobieglby z pilka, zamiast podawac do Di Marii, ktory byl na minimalnym spalonym. Srodek pomocy w pierwszej polowie totalni statysci, na szczescie pozniej Fellini z Carrickiem sie ogarneli i nie bylo juz az tak duzej przewagi Arsenalu.

Nie no, ale wielka beka z Arsenalu, nie wygrali kiedy przyszedl Moyes ze swoimi rekordami i kiedy bila nas cala czolowka. Nie wygrali tez dzis kiedy w obronie graja jakies Mcnairy i Blacketty, czyli pilkarze dla pewnie wiekszosci kibicow United jeszcze sezon temu, zupelne pewnie no-name'y. Wlasnie wole takie mecze, gdzie gramy kupe, przeciwnik prowadzi gre, jednak punktujemy, niz taki mecz z Leicester, gdzie gralismy ladnie, prowadzilismy gre, a nawet 1 pkt nie ugralismy.

Swietnie, ze wracamy do top 4. Kto by pomyslal, ze NU bedace prz pare kolejek w strefie spadkowej nagle bedzie tuz za nami, majac tyle samo punktow, takie cos jest mozliwe tylko w PL :D. Mamy pecha, ze Sroczkami bedziemy grac, akurat teraz kiedy sa w formie, szkoda, ze nie gralismy z nimi duzo wczesniej kiedy byli dostarczycielami punktow.
» 22 listopada 2014, 21:45 #213
Ariacchi: Tutaj jestem. Przekonamy sie za tydzien, jak genialnym pilkarzem jest Smalling. Przypominam, ze zepsul nam cale derby. ;)
» 23 listopada 2014, 00:10 #212
jaratkow: Ariacchi: czy derbowa kompromitacja Smallinga (wg ciebie) ma sprawić, że będzie krytykowany nawet wtedy gdy zagra dobry mecz? Oby zawsze grał tak jak wczoraj z Arsenalem - będzie fajnie :-)
» 23 listopada 2014, 06:53 #211
mamtow4literach: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.11.2014 21:45

niby zwycięzców się nie sądzi, ale tak grając daleko nie zajedziemy, aż dziw że Arsenal nie nawet nie zremisował grając przeciwko United który w obronie miał żadziola Blacketta.
Doprawdy fura szczęścia. Oby pan LVG miał szczęście i kontuzjowani wrócili jak najszybciej i oby pokazał te swoje jaja którymi się tak chełpił i odstawił pupilka na kilka meczy.
Smalling mnie zadziwił niebywale, oby powtarzał takie mecze częściej
» 22 listopada 2014, 21:44 #210
0ptimus: Nie fura szczęścia, bo mogliśmy wygrać 3-0. Nic nie zdarza się przypadkiem, a van Gaal tylko zrealizował swój sposób na ten mecz.
» 22 listopada 2014, 22:05 #209
Niemanek: DE GEA KRÓLU MÓJ TY PRZY OBRONIE MU ZAWSZE STÓJ !
» 22 listopada 2014, 21:41 #208
Szilk: Widzisz co znaczy znać piękną modlitwę z dzieciństwa :) -
gratuluję pomysłu !
» 22 listopada 2014, 22:02 #207
uzarczyq: No i Smaling pokazuje ze jesli chce to potrafi. Razem z Jonesem w dobrej formie stworza obrone nie do sforsowania, oczywiscie jesli bd razem grac. Na plus Rooney byl naprawde wszedzie i nie musialem patrzec na koszulke gdy roo byl przy pilce bo wyroznial sie dobrymi zagraniami i utrzymaniem pilki gdy gra byla mega chaotyczna. Di maria zrobil swoja robote, gdyby dostawal wiecej pilek zagralby na pewno lepiej . Blacket to totalna pomylka, mecz z lester byl tylko zapowiedzia. Mcnair zdecydowanie pozniej oczekiwan ale myslen ze ten chlopak potrzebuje wiecej wspqrcia od doswiadczonych kolegow i beda z niego ludzie
» 22 listopada 2014, 21:39 #206
Hardwell: Di Maria popisał się kilka razy nie dość, że w ofensywie to i w defensywie szkoda, że na 0:3 nie strzelił ;) Smalling bardzo dobrze Carrick Rooney i Fellaini na plus no i nie spodziewanie też Young :)
DDG klasa
» 22 listopada 2014, 21:38 #205
mantup89: Wierzyłem w Rooooooooooooooney i dostałem.
» 22 listopada 2014, 21:38 #204
ferdras: Blackett troche zagubiony? Chyba musisz go lubic. Szczerze mowiac to Blackett byl dwunastym zawodnikiem Arsenalu, probowal jeszcze bezczelnie podac do Sancheza na setke, na szczescie Smalling przecial jego probe
» 22 listopada 2014, 21:37 #203
ferdras: nie mowie wyzywac ale pisanie 'troche zagubiony' to komplement dla niego w tym wypadku , gral karygonie, jak rezerwa ligi okregowej.
» 22 listopada 2014, 21:56 #202
MasterArsenal: Gratluje, trudno bylo przewidziec taki scenariusz ;]

Pozostaje nam czekac 19 kolejek na rewanz :)
» 22 listopada 2014, 21:33 #201
MU1212: nareszcie wyjazdowa wygrana GGMU !!
» 22 listopada 2014, 21:30 #200
DevilFan: Duch Vidicia wstąpił w Smallinga, oby na dłużej
» 22 listopada 2014, 21:25 #199
ferdras: raczej Ferdinanda, z gry bardziej przypominal, tego starego Ferdiego oczywiscia :D
» 22 listopada 2014, 21:30 #198
ManUtdFan94: Słaby mecz w Naszym wykonaniu, ale nie to się dzisiaj liczy ! Cieszmy się zwycięstwem i to, że 3 punkty lądują na OT. Emirates zdobyte GLORY GLORY MAN UNITED !!
» 22 listopada 2014, 21:23 #197
mantup89: Nie zgadzam się.
» 22 listopada 2014, 21:29 #196
ManUtdFan94: Nie byliśmy dzisiaj lepszą drużyną i graliśmy dużo lepsze mecze w tym sezonie. Mieliśmy dużo szcześcia, ale wygraliśmy i to cieszy :)
» 22 listopada 2014, 21:41 #195
Kopec91: Podsumowując napastników, Wilson w krótkim czasie o niebo lepiej niż RVP. Czy Van Gaal na prawdę nie widzi, że jego pupil nie powinien grać, czy tylko nie chce tego widzieć?
» 22 listopada 2014, 21:20 #194
0ptimus: Dobrze wiesz, że van Persie jest nieobliczalny. Jest to doświadczony zawodnik, mający niezłe osiągnięcia. Może mieć słaby okres i nagle eksplodować gradem goli. Poza tym van Gaal ma treningi, a ty nie :)
» 22 listopada 2014, 21:24 #193
DevilFan: masz racje nieobliczalny od początku sezonu w bpl prezentując dno totalne, niech sobie odsapnie na dwa mecze może nawet trzy, bo skoro Mata swojej szansy nie wykorzystał i siedzi na ławce a w MU za vG nie ma podobno "świętych krów" to niech spada Persie oglądać potyczki z ławki rezerwowych bo na miejsce w 11 nie zasługuje snuciem się przez cały mecz na murawie.
» 22 listopada 2014, 21:27 #192
Kopec91: @Optimus
Nie mam treningów, fakt. Ale oglądam każdy mecz, a w nich, za każdym razem Wilson pokazuje więcej w 15-20 minut niż RVP w 70-90. Pozdrawiam :)
» 22 listopada 2014, 21:30 #191
InSaneR: Dobra beka na kanonierzy.com, wbijać!

A co do meczu, to na plus Rooney, De Gea, Di Maria, Carrick, Fellaini, Valencia, Young i Smalling. Gdy zobaczyłem skład tak klnąłem na van Gaala, ale wydaje mi się, że wystawił najlepszy skład jaki mógł. Chodzi mi o to,że wiedział jak gra Arsenal i z 2 ŚO by nas zniszczyli... nie oszukujmy się, pomimo tego jak grali Blackett i McNair zawsze mieli do pomocy Valencie, Younga, Fellainiego i genialnego dziś Smallinga. On chyba lubi mecze z drużynami z Londynu :D Mam nadzieję, że wyciągnął wnioski po meczu z City.Jedyne, co mnie martwi to RvP...
» 22 listopada 2014, 21:20 #190
Arkin: właśnie przyniosłem popcorn :)
» 22 listopada 2014, 21:23 #189
wudsonize: Swoja drogą co oni mają za kibiców! W jednym z artykułów o meczu piszą, że po fatalnej grze po raz kolejny przegrali. Okej, może przegrali ale grali na prawdę dobrze zabrakło im szczęścia, natomiast nam nie :) Czy kibice United po takiej ładnej grze i widowisku na miejscu kibiców Arsenalu wyszliby przed końcowym gwizdkiem ze stadionu? Dla Van Persiego też nie są zbyt mili, a tyle dla nich zrobił.. Apropo Robina to na następny mecz z Hull koniecznie na ławke. Ogolnie to GLORY GLORY MAN UNITED!
» 22 listopada 2014, 21:24 #188
JasnaLiryka: Jedna wielka nerwówka. Cieszą 3 pkt ale nadal gra jest poniżej oczekiwań . Genialny występ naszego bramkarza oraz Crisa , chyba faktycznie wyciągnął wnioski po derbach. Jednak to Kanonierzy byli bardziej ograni na boisku , brakowało im skuteczności choć i Manchester ... eh , niech ten szpital się kończy i niech to się nakręca bo mi paznokci zbraknie podczas dalszych meczy...
» 22 listopada 2014, 21:19 #187
Bydgoszczanin: Gdyby ktoś nie zrozumiał aluzji... Tylu tutaj krytyków, że bez wątpienia prezentują wyższy poziom. Tylko czy na tyle wyższy, aby go zastąpić?
» 22 listopada 2014, 21:15 #186
Bydgoszczanin: Tak w ogóle to ogłaszamy nabór do pierwszej drużyny MU... Ktoś jest zainteresowany zastąpieniem McNaira w linii obrony? Kto czuje się lepszym obrońcą? Zapraszamy na trening!
» 22 listopada 2014, 21:13 #185
ferdras: i Blacketta *
» 22 listopada 2014, 21:13 #184
RobvanKlu5i: Panowie zwycięzców się nie osądza ale na takim koniu daleko nie zajedziemy. Jeżeli nie będziemy mieli ustabilizowanej kadry i nie sprowadzi van Gaal obrońców to nie ma o czym gadać. Co do meczu - wynik piękny ale gra fatalna. Oceny zawodników :

de gea 10 - i chyba wiadomo dlaczego

Blackett 3 - ktoś tu mówił kiedyś że to talent? Czy talentem można nazwać obrońce, który ma problem z czytaniem gry i problemy z podstawową umiejętnością czyli celnym i dokładnym podaniem?

McNair 3 - duuuuużo ten chłopak musi się uczyć.

Young 9 - co by nie mówić to mecz zdecydowanie na plus, robotę wykonał!

Valencia 7 - solidnie, do tego bramka

Carrick 6 - spokojnie ale zdarzyło się kilka niepotrzebnych błędów

Fellaini 8 - biegał, walczył, robił to co do niego należało

Di Maria 7 - niewidoczny ale na prawdę zrobił to co do niego należało ale ta sytuacja na 0:3....przemilczmy.

Rooney 8 - biegał, walczył ,strzelił gola - wszystko :)

van Persie 0 - występ poniżej krytyki, nie chcę nawet się już nad Nim pastwić

Wilson - zrobił 150 % więcej w 20 minut jak van Persie w 70.


Nie ma powodów do optymizmu na najbliższe mecze, będzie ciężko z taki składem w obronie. Martwi mnie brak Herrery i Maty, którzy wchodząc na boisko wprowadziliby więcej kreatywności do gry i spokoju i nie byłoby tak porażającego posiadania piłki.
» 22 listopada 2014, 21:12 #183
grobla95: Komentarz zedytowany przez usera dnia 22.11.2014 21:14

1. De Gea - absulutny geniusz, to byłby jeden z najlepszych bramkarskich występów jakie kiedykolwiek widziałem, tylko szkoda tej straconej bramki. Uważam, że był troszke źle ustawiony. Ale i tak wygrał nam mecz.
2. Blackett i McNair powinni sie póki co ogrywać w meczach w których prowadzimy min 2:0 wchodzac na ostatnie 20 min, ale taka sytuacja, ze musza byc podstawowymi obrońcami... Trudno, trzeba to przeczekać.
3. Miło zaskoczyli mnie Fellaini, Young i Smalling.
4. Nie wiem jakim cudem zawodnik takiego formatu jak Di Maria mogł nie trafić takiego czyściutkiego sam na sam. Byłoby 0:3 i pewnie tak by sie skończyło. :(
5. Ciekawe co by było, gdyby RVP był 25 latkiem z Senegalu ,a nie doświadczoną gwiazdą z Holandii ? Czy też prezentujac taka forme, miałby z góry miejsce w wyjściowej 11 ?
» 22 listopada 2014, 21:12 #182
Kopec91: Dziękuje za spełnienie urodzinowego życzenia :D GGMU!
» 22 listopada 2014, 21:10 #181
grobla95: Przyznaj sie, jesteś Fellainim czy Smallingiem ?!
» 22 listopada 2014, 21:14 #180