Jak spisał się Facundo Pellistri w meczu z Realem Betis?

» 17 marca 2023, 08:49 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Facundo Pellistri w rewanżowym meczu 1/8 finału z Realem Betis (1:0) po raz pierwszy miał okazję zacząć spotkanie w wyjściowej jedenastce Manchesteru United. Jak spisał się urugwajski skrzydłowy?
» Facundo Pellistri rozegrał dobre zawody przeciwko Realowi Betis | Fot. Press Focus
Czy Twoim zdaniem Facundo Pellistri powinien zacząć mecz z Fulham w Pucharze Anglii w wyjściowym składzie?
Pellistri jest piłkarzem Manchesteru United od października 2020 roku, ale dopiero w tym sezonie doczekał się debiutu w diabelskich barwach. W czwartek wieczorem 21-latek po raz pierwszy rozegrał mecz w ekipie Czerwonych Diabłów w pełnym wymiarze czasowym.

Erik ten Hag po spotkaniu z Betisem był zadowolony z postawy swojego zawodnika. – Na początku Facundo był trochę onieśmielony. Później widać było, że odzyskał wiarę i był w meczu. Dobre akcje, dobre poruszanie się po boisku i na to liczyliśmy przed meczem z taktycznego punktu widzenia. W defensywie również wykonywał swoje zadania. To był dobry występ – stwierdził menadżer Manchesteru United.

Pellistri w meczu z Betisem zanotował kilka przebojowych akcji na skrzydle. Tuż przed przerwą był bliski wpisania się na listę strzelców. Piłka po strzale Urugwajczyka trafiła jednak w słupek.

– Moim zdaniem Pellistri zagrał świetnie. Mógł czasami lepiej dogrywać ostatnią piłkę, ale ten występ na pewno będzie dla niego cenny. Zagrał w meczu takiego kalibru, w spotkaniu o stawkę. Na pewno dużo z tego wyniesie. Możemy się spodziewać po nim dużo dobrego – stwierdził po meczu Danny Webber, były napastnik Manchesteru United, pytany o grę Pellistriego w studiu MUTV.

Jak występ Pellistriego oceniły media?
Pellistri za spotkanie z Realem Betis zebrał przyzwoite oceny od dziennikarzy i kibiców. Użytkownicy DevilPage.pl przyznali Urugwajczykowi szóstkę w dziesięciostopniowej skali. Taką samą ocenę wystawił piłkarzowi lokalny dziennik Manchester Evening News.

Na siódemkę postawę Pellistriego ocenił portal Goal.com. – Był bliski zdobycia bramki w końcówce pierwszej połowy. Zagrał dobrze po przerwie – czytamy w uzasadnieniu.

Identyczną notę młodemu zawodnikowi wystawił dziennik The Sun. – Oferował opcje rozegrania na prawym skrzydle i był efektywny z piłką przy nodze, mimo niewielu szans. Dostał przedziwną żółtą kartkę w 30. minucie. Tuż przed przerwą piłka po jego strzale z woleja trafiła w słupek. Ogólnie spisał się dobrze w swoim pierwszym starcie dla klubu – czytamy w angielskim dzienniku.

Siódemkę przyznał Pellistriemu również portal The National. – Schludny i zdyscyplinowany w pierwszej połowie. Zanotował strzał w kierunku bramki w 45. minucie. Po zmianie stron, w 52. minucie, zainicjował atak, choć gracze Betisu na niego polowali. Surowa żółta kartka. W 80. minucie zagrał dobrą piłkę do Jadona Sancho. Zaimponował i gra coraz lepiej. Zasłużone pochwały ze strony menadżera – napisał o występie Urugwajczyka Andy Mitten.

Pellistri kolejną szansę w Manchesterze United może otrzymać w niedzielnym meczu z Fulham w ćwierćfinale Pucharu Anglii.