Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Porażka z PSV na przywitanie z Ligą Mistrzów

» 15 września 2015, 22:46 - Autor: Bart - źródło: DevilPage.pl
Manchester United przegrał pierwsze spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven 1:2. Spotkanie rozpoczęło się poważną kontuzją Luke'a Shawa. Następnie bramkę otwierającą wynik zdobył Memphis Depay. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W drugiej odsłonie PSV podwyższyło wynik po golu Narsingha.
Porażka z PSV na przywitanie z Ligą Mistrzów
» Manchester United przegrał pierwsze spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów z PSV Eindhoven 1:2. Spotkanie rozpoczęło się poważną kontuzją Luke'a Shawa. Następnie bramkę otwierającą wynik zdobył Memphis Depay. Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. W drugiej odsłonie PSV podwyższyło wynik po golu Narsingha.
Oceń zawodników:
David de Gea
Matteo Darmian
Chris Smalling
Daley Blind
Luke Shaw
Bastian Schweinsteiger
Ander Herrera
Ashley Young
Juan Mata
Memphis Depay
Anthony Martial
Marouane Fellaini
Marcos Rojo
Antonio Valencia

Oddano 315 głosów

Zaloguj się, aby móc oceniać zawodników!
Początek spotkanie zdecydowanie należał do Manchesteru United. Czerwone Diabły przeważały w posiadaniu piłki i przez większość czasu utrzymywali się przy piłce na połowie Holendrów. Pierwszą groźną akcję mieliśmy w 15. minucie. Luke Shaw postanowił wykorzystać duża ilość miejsca i ruszył z boku boiska prosto na bramkę rywala. Gdy minął już kilku rywali i znalazł się w polu karnym, zdecydowanym wślizgiem powstrzymał go Moreno. Niestety Anglik został mocno poturbowany i dopiero po około 8 minutach został zwieziony z murawy na łóżku medycznym. Wszystko wyglądało bardzo groźne i poważnie. Miejmy nadzieję, że uraz nie wyeliminuje Anglika na resztę sezonu. W miejsce Shawa pojawił się Marcos Rojo.

Po wznowieniu gry chwilę dobrej gry mieli gracze z Eindhoven. Na ich nieszczęście dwa szybkie ataki zostały przerwane przez arbitra liniowego z powodu pozycji spalonej. W 37. minucie Zoet, bramkarz PSV, źle przyjął piłkę w „pudle” i pod naciskiem Martiala szybko wybił ją przed siebie. Futbolówkę przejął Schweinsteiger, jednak nie zdążył oddać strzału, ponieważ został sfaulowany tuż przed polem karnym.

W 41. minucie podopieczni Manchesteru United wyszli na prowadzenie za sprawa byłego gracza PSV - Memphisa Depaya. Holender otrzymał dobre, prostopadłe podanie od swojego rodaka Blinda. Depay przyjął piłkę, prostym zwodem minął dwóch rywali i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do siatkituż obok bramkarza.

Depay miał okazję podwyższyć wynik w kolejnej akcji. Po kontrataku piłkę na lewe skrzydło zagrał Schweinsteiger. Memphis podbiegł z nią jeszcze kilka metrów i uderzył mocno w kierunku długiego słupka. Futbolówka minęła światło bramki o około pół metra.

44. minuta to niesamowite przejęcie piłki w ofensywie, pod polem karnym przez… Chrisa Smallinga! Anglik po odbiorze uciekł nieco do boku i potężnie uderzył lewą nogą. Pech chciał, że trafił w rekę bramkarza rywali.

PSV zdołało wyrównać wynik spotkania w 47. minucie pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Lestienne’a, głowa mocno uderzył Hector Moreno. Piłką próbował jeszcze wybijać Daley Blind, ale holender tylko delikatnie zmienił tor lotu piłki, kierując ją do siatki. W innym wypadku, Ashley Young prawdopodobnie wybiłby ją z linii bramkowej.

Po przerwie pierwszy na listę strzelców miał okazję wpisać się Depay. Holender szybko zbiegł z narożnika pola karnego i wykorzystał ustawionego przed sobą Martiala do podania na jeden kontakt, po czym mocno uderzył piłkę ze środka pola karnego. Zoet jednak połapał się w całej akcji i zdołał wybronić strzał zawodnika United.

W 58. minucie niestety bardzo dobrą, a co ważniejsze, skuteczną akcję, przeprowadzili zawodnicy PSV. Guardado wolejem wypuścił atakującego lewą flanką Lestienne’a. Ten dośrodkował na długi słupek, gdzie kiepsko kryty Narsingh skierował piłkę głową do siatki z bliskiej odległości. Bardzo słabo w tej akcji ustawił się Marcos Rojo.

Idealną sytuację na odrobienie strat w 62. minucie zmarnował Juan Mata. Hiszpan otrzymał piękne podanie nad głowami obrońców, wbiegając w pole karne. Nikt nie przypilnował Maty, ale ten nie potrafił przyjąć, wydawałoby się, prostej piłki, która odskoczyła mu od nogi i wyleciała poza linię końcową.

Po strzelonym golu gospodarze mocno zagęścili szeregi na własnej połowie, przez co Manchester United nie potrafił przebić się przez pod ich bramkę. W 78. minucie Martial otrzymał prostopadłe podanie w okolice narożnika pola karnego. Uciekł rywalowi, ale kąt był zbyt ostry i strzał ostatecznie okazał się niecelny.

W 83. minucie De Jong mógł wbić gwóźdź do trumny Manchesteru United. Gracz PSV po podaniu zza pleców, znalazł się w dogodnej sytuacji naprzeciw De Gei. Zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, co zaowocowało uderzeniem wysoko ponad poprzeczkę bramki United.

Gra Czerwonych Diabłów do końca spotkania wyglądała fatalnie. Ciągłe straty, niedokładne podania, wzajemne pretensje między zawodnikami. Manchester United odnotował fatalny powrót do Ligi Mistrzów po roku nieobecności w tych prestiżowych rozgrywkach.

PSV Eindhoven 2:1 (1:1) Manchester United
Bramki: Moreno 45+, Narsingh 57' – Depay 41’

PSV Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, Moreno, Brenet, Hendrix, Propper, Guardado (Schaars 72'), Narsingh, De Jong, Lestienne (Locadia 86')

Manchester United: De Gea - Darmian, Smalling, Blind, Shaw (Rojo 24'), Schweinsteiger, Herrera (Fellaini 75'), Young (Valencia 86'), Mata, Depay, Martial


TAGI


« Poprzedni news
Schneiderlin gotowy na przygodę z Ligą Mistrzów
Następny news »
Fatalna kontuzja Luke'a Shawa

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (404)


Chestnut: Januzaj cały meczyk zagrał. :D
» 17 września 2015, 21:12 #397
Shpongle: Jak patrzę na jego skilla to myśle, że go w tej Borussi potrzebują. Oni grają o trofea, rywalizują z Bayernem i Januzaj jest im serio potrzebny. Dobrze zagrał.
» 18 września 2015, 16:21 #396
eunuch: znany nam club brugge daje popis klasy w lidze europy :)
» 17 września 2015, 20:46 #395
kckMU: scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/12027544_908562802532419_4974064923576597524_n.jpg?oh=44486ed488421d40264005ac10ef5e93&oe=56A0AA6E

noga Shawa po operacji
» 17 września 2015, 17:08 #394
Abrakadabra: Wejście Moreno było świetne
» 17 września 2015, 17:54 #393
lupiq: Chicha już strzela bramy dla Bayeru i to z numerem 7 na plecach. Szkoda że nie został doceniony w Anglii i Hiszpanii, oby mu Bundesliga służyła i wrócił do kadry Meksyku na wysokim poziomie :).
» 17 września 2015, 16:20 #392
Samurai: Chyba tylko przeczytałeś o tym, ze zagrał i strzelił bramkę, ponieważ nie wspomniałeś również o tym, że zmarnował podobną sytuację do tej którą miał przeciwko Brugge.
» 18 września 2015, 17:13 #391
zielen1111: Rafihna zerwane więzadło krzyżowe,ale kolejka w LM, a niby sędziowie mają chronić zawodników ;/
» 17 września 2015, 12:48 #390
PatrykSNK: No i co z tego że wygrywamy mecz z liverpoolem jak gramy w kratke i przegrywamy z psv jednak słaba dyspozycja w meczu ze swansea nie była przypakowa cały czas musimy budowac forme bo nie jest najlepiej jeszcze
» 17 września 2015, 02:37 #389
Reusik: Angelo grzeje ławe w Dynamie a tu była rozpacz że nie dostał szansy
» 16 września 2015, 23:15 #388
dexteo: Van Gaal niepotrzebnie przesuną Rojo na środek on jest tam bardzo niebezpieczny, często głupie błędy popełnia więc lepiej żeby to robił na lewej, niż na środku z plusów to ma odpowiednią szybkość na bocznego obrońce, której z kolei brakuje Blindowi.
Na następny mecz widział bym naszą obronę tak: Darmian, Smalling, Blind, Rojo (ewentualnie ze słabszym przeciwnikiem możemy wprowadzać tu Younga, któremu nie jest ta pozycja obca.
» 16 września 2015, 22:55 #387
Reusik: Ale Rojo jest środkowym obrońcą i dawno nie grał stąd słabszy występ
» 16 września 2015, 23:15 #386
RedRevolta: Oślepłem oślepłem, czy jeszcze kiedyś Arsenal wygra? :D
» 16 września 2015, 22:20 #385
Qtasek123: Hmmm wydaje mi się że muszę cię rozczarować z 2000 meczów przegrają a potem jeden wygrają....(śmieszku)
» 16 września 2015, 22:25 #384
RedRevolta: no musze cie rozczarować ale twój nick sugeruje, że chodzisz jeszcze w pieluchach także wyjdz.
» 16 września 2015, 22:29 #383
Qtasek123: Ocenianie po nicku to takie elokwentne ;)(Śmieszku) Red Revoltku ;)
» 16 września 2015, 22:31 #382
Demo2797: Wiesz co to jest elokwencja?
» 16 września 2015, 22:38 #381
Reusik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 22:49

Służe pomocą
elokwencja
1. umiejętność pięknego wysławiania się
2. iron. gadulstwo
» 16 września 2015, 22:49 #380
DolphZiggler: My to chyba z Arsenalu się nie powinniśmy śmiać bo gramy jeszcze gorzej
» 18 września 2015, 13:55 #379
Reusik: Nie,powinniśmy smiać się z takich jak ty którzy gadają takie bzdury
» 18 września 2015, 14:45 #378
Reusik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 22:07

DYNAMO HAHAH.Gibbs>Roberto Carlos zdecydowanie
» 16 września 2015, 22:04 #377
Reddev04: Chicharito już gol dla Leverkusen, no i po Arsenalu...
» 16 września 2015, 22:03 #376
Reusik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 21:41

PANOWIE SPOKOJNIE.Angielskie kluby oszczędzają się na lige ona jest najważniejsza

Chelsea Londyn – Maccabi Tel Awiw 2:0 (15' Willian, 45+3' Oscar)
Dinamo Zagrzeb – Arsenal Londyn 1:0 (24' Pivarić)
AS Roma – FC Barcelona 1:1 (31' Fiorenzi – 21' Suarez)
Dynamo Kijów – FC Porto 1:1 (20' Gusev – 23' Aboubakar)
Gent – Olympique Lyon 0:0
Bayer Leverkusen – BATE Borysów 1:1 (4' Mehmedi – 13' Milunović)
Valencia – Zenit Sankt Petersburg 0:2 (9', 45' Hulk)
ciekawe wyniki
» 16 września 2015, 21:38 #375
AFC07: taaa tylko jak tak dalej będą olewać LM to za rok - dwa kluby włoskie nas wyprzedzą we współczynniku UEFA i w związku z tym Anglia będzie miała tylko 2 kluby w LM a 3 w eliminacjach. Trochę to słabo będzie świadczyć o sile Premier League
» 16 września 2015, 21:40 #374
Reusik: Sarkazm kolego.Mnie to już nawet śmieszy
» 16 września 2015, 21:42 #373
AFC07: wiem kolego tylko ciężko się na to nie wkurzać
» 16 września 2015, 21:43 #372
Mexicanos1990: A co tu się wkurzać... Arsenal mizeria totalna, City to twór bez ogrania w LM, My również wracamy dopiero, a Chelsea pewnie poleci z 1/16 z taka grą. i się nie zdziwię jak znów 3 hiszpańskie wejdą do Półfinałów.
» 16 września 2015, 21:48 #371
karolmanu3: nie dosc ze chelsea gra ze slabym zespolem to jeszcze fart jak nigdy ;/
» 16 września 2015, 21:36 #370
Leeviutki: 4:0
fart
devilpage.pl
» 16 września 2015, 22:38 #369
DeanCFC: pewnie ze fart, wygralismy 4:0 ale to byl fart... kurde co za jełop... ja prdle!
» 17 września 2015, 20:50 #368
DolphZiggler: Tak samo wygraliśmy fartem z Gibraltarem
» 18 września 2015, 13:57 #367
Kornel: Co ten Arsenal. Mam nadzieję, że chociaż remis w 10 ugrają.
» 16 września 2015, 21:35 #366
AFC07: porażka jakaś. Od początku sezonu najaktywniejszym zawodnikiem w zespole jest - Own Goal. Niestety dzisiaj gra przeciwko nam heheh
» 16 września 2015, 21:36 #365
Reusik: A kto strzelił?Bo nie oglądałem całości?
» 16 września 2015, 21:37 #364
Kornel: Oxlade-Chamberlain
» 16 września 2015, 21:38 #363
AFC07: bramka zaliczona na konto AOC
» 16 września 2015, 21:39 #362
Reusik: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 21:40

Tak?No prosze.A śmiałem się z jego statystyk.Dobra żarty żartami ale niech ruszą pupe bo to wstyd
» 16 września 2015, 21:39 #361
dusik600: Czemu my nie strzelamy z daleka ?! Bramka na 1-1 dla Romy - strzał z daleka. 44 minuta strzał z daleka i przez 30 sekund Barca praktycznie piłki nie umiała wybić tak się gubiła. Przecież my mamy zawodników co potrafią huknąć !
» 16 września 2015, 21:35 #360
Reusik: Strzelali i co nam z tego przyszło?
» 16 września 2015, 21:37 #359
dusik600: W którym momencie strzelali ? Chodzi o te strzały rozpaczy w 89 minucie ?
» 16 września 2015, 21:43 #358
sagnol32: o pany co roma strzeliła ;D
» 16 września 2015, 21:17 #357
Borys333: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 19:21

Dlaczego tvp nie puszcza żadnych meczów dzisiaj? :D Czyli w środę, jak zawsze :) Ze względu na fazę grupową? Czy dlatego, że leci już na canal + sport Bayern a innego nie chcą puszczac? Lewy gra w Bayernie to przynajmniej już tej Borussi nie puszczają przypały!
» 16 września 2015, 19:20 #356
kap86: bo ten kraj jest chory,nie ma pieniędzy na nic, wszędzie za wszystko trzeba płacić i tyle.
» 16 września 2015, 19:38 #355
marcins: tvp nie ma praw do LM. teraz już nawet do tego 1 meczu kolejce też.
» 16 września 2015, 19:56 #354
Arkin: na ZDF (CP 237) leci dziś mecz Bayernu.
» 16 września 2015, 20:08 #353
mikifiki: kap86,
kraj tutaj nie ma nic do rzeczy, tylko jak coś to kiepskie zarządzanie telewizją publiczną.
» 17 września 2015, 18:02 #352
ptasior: leci liga mistrzów na otwartym kanale w tv Angielskiej??
» 16 września 2015, 19:10 #351
Piekielny: Ktoś mógłby powiedzieć dlaczego tak gwiżdżą na Blinda?
» 16 września 2015, 18:38 #350
Demo2797: Grał w Ajaxie Amsterdam
» 16 września 2015, 18:41 #349
AFC07: Wielka szkoda fatalnej kontuzji Shawa i tego nie nie udało się Wam wygrać. Niestety City też przegrało, jak tak dalej pójdzie to niedługo Anglia spadnie za Niemcami we wspólczynniku UEFA.

Btw. Jakieś kary dyscyplinarne dla sędziów by się może przydały? hmmm....
» 16 września 2015, 18:33 #348
Daka: Angielska liga już w tym momencie jest za Niemiecką, a niedługo jeszcze Włoska może ją przegonić.
» 16 września 2015, 18:48 #347
AFC07: Chyba jeszcze nie, mamy zbliżone współczynniki. Jak spadniemy za Serie A to będziemy mieli tylko 2 zespoły bezpośrednio w LM
» 16 września 2015, 19:23 #346
LouiVanGaal: 20-letni Anglik doznał fatalnego urazu w meczu Manchesteru United z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów. Shaw po brutalnym wejściu Hectora Moreno ma złamaną nogę w dwóch miejscach. Boisko opuszczał z maską tlenową, która pomagała mu oddychać. Od razu został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł zabieg chirurgiczny. "The Telegraph" poinformował, że mimo koszmarnej kontuzji, Shaw może wrócić do gry już w marcu przyszłego roku.

- Wydawało mi się, że trafiłem w piłkę, ale teraz nie ma to znaczenia. Jest mi naprawdę bardzo źle z powodu tego, co się stało. Bardzo mi przykro. Współczuję Luke'owi i jego rodzinie - powiedział meksykański piłkarz.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie. Trudno opisać to, jak bardzo jestem załamany. Teraz czekam na powrót do zdrowia. Wrócę mocniejszy! - napisał na Twitterze 20-letni zawodnik.

Piłkarza w szpitalu odwiedził dyrektor wykonawczy klubu z Old Trafford Ed Woodward. Manchester United wydał oświadczenie, w którym podziękował holenderskim lekarzom za profesjonalną opiekę nad Shawem.
» 16 września 2015, 17:32 #345
Reusik: To są jakieś jaja.Moreno został graczem meczu
» 16 września 2015, 17:20 #344
LouiVanGaal: a kto niby mialby zostac zamiast niego?
young czy mata ?
» 16 września 2015, 18:39 #343
Reusik: Sędzia Rizzoli
» 16 września 2015, 18:59 #342
nowakman85: Szkoda 3 pkt i Shawa:( sprawa awansu nie musi być wcale taka otwarta i pewna ale jakoś trzeba awansować bo późniejsze fazy rządzą się trochę innymi prawami a CSKA też nie będzie chłopcem do bicia a raczej na pewno popsuje komuś z grupy nerwy. Martwi brak dobrych zmienników w razie kontuzji,kartek czy przemęczenia ale może później złapiemy jeszcze wiatr w żagle:)
» 16 września 2015, 16:30 #341
pawelisto2: Naszedł mnie jeszcze jeden wniosek po meczu. Morgan, bądź Carrick ktoś z tej dwójki musi być na boisku, bo wczoraj niejednokrotnie przegrywaliśmy środek.
» 16 września 2015, 16:13 #340
ziomboy777: co do kontuzji Shawa...
generalnie mega lipa... ani faulu, ani nawet żółtej kartki.. później ten sam Moreno strzela bramkę...
a Shaw sobie nie pogra przez najbliższe 9 miesięcy - nie mówiąc już o powrocie do formy która stoi pod sporym znakiem zapytania (utrata szybkości i dynamiki bardzo prawdopodobna - dla bocznego obrońcy to jak wyrok)...
» 16 września 2015, 16:09 #339
Reusik: Oj.Antonio po podobnej kontuzji wrócił i rozegrał sezon życia.Trzeba mieć nadzieje
» 16 września 2015, 17:25 #338
DolphZiggler: Jak tam mamy grać pozostałe mecze w LM to oszczędźmy sobie lepiej wstydu i oddajmy mecze walkowerem
» 16 września 2015, 13:43 #337
Robo1986: Oszczędź wstydu i....... Nie pisz więcej :/
» 16 września 2015, 13:59 #336
DolphZiggler: Rozpłacze się zaraz :(
» 16 września 2015, 15:04 #335
LouiVanGaal: ale wpierw zapomnij haslo
» 16 września 2015, 15:12 #334
Icris: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 13:10

youtu.be/juPYoihYvqY - naprawdę ciekawe wypowiedzi na temat faulów i czerwonych kartek... między innymi dotyczy to wczoraj temu też to wrzucam.
» 16 września 2015, 13:09 #333
Icris: Polecam :)
» 16 września 2015, 13:12 #332
zarekdiabel: Dziwi mnie to ze był totalny brak reakcji naszych zawodników po tym faulu.Mysle ze gdyby na boisku był Roo to rzuciłby sie na sędziego .ja bym mu nawsadzal a tu rzadnej pretensji dziwne
» 16 września 2015, 13:02 #331
darek022: w ostatnim czasie nie jaki Alan pseudo admin zaszedl chłopakom za skore:) panowie nie martwcie sie on niebawem przestanie pelnic swoja funkcje zapewniam pozdrawiam prawdziwych diablow a nie komfidentow i lamerow
» 16 września 2015, 12:39 #330
ptasior: teraz już nie wiem czy potrzeba transferów, czy zmiany trenera.
» 16 września 2015, 11:48 #329
Chestnut: I po co było sprzedawać Cleva? PO CO?! Jest idealny do podawania w bok i do tyłu boiska! Takiego grajka nam potrzeba!
» 16 września 2015, 10:48 #328
Muuuuuuuuuuu: Aż strach pomyśleć, że jest coś w tym co piszesz. Do tej taktyki Cleverley nadawałby się doskonale.
» 16 września 2015, 11:02 #327
soldier: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 14:29

10/10 ;)
» 16 września 2015, 14:29 #326
CeTe: Podobno Luke Shaw w przerwie meczu jeszcze był w szatni ja się nie dziwie że zawodnicy w 2 połowie wyszli jacyś niemrawi.

Co do dyspozycji w tym meczu według mnie ciężko oceniać zespół po takiej tragedii bo jednak gdzieś w głowie jest zdrowie kolegi. Najsłabszy był Mata i Darmian. Dwa gole Darmiana jak dla mnie no i nasz reżyser gry nagrał bardzo marny film typu " Śmierć w Wenecji" nic się nie działo. Osobiście uważam że w tym meczu potrzebny był Rooney, który zastąpiłby Mate na 10 i ten mecz mógłby kompletnie inaczej wyglądać.

Zmiany jakie ja bym wprowadził to Schneiderlin za Herrere i Fellainiego za Mate. Darmiana bym nie zmieniał bo to już by i tak nie miało sensu czy wynik 3-1 czy 4-1 trzeba było atakować. Zmiana pary Hiszpańskiej może by wprowadziła trochę zamętu w grze.

Szybkiego powrotu do zdrowia Luke !
» 16 września 2015, 10:43 #325
eunuch: gdyby nie mata to wgl byśmy nie mieli piłki, razem ze schweinsteigerem odpowiadali za mądre trzymanie piłki i rozdawanie podań kolegom. (oczywiscie wielki minus za niewiadomo co wwykonaniu maty po podaniu schweiniego, jak i minus dla schweiniego za jedno bezzensowne oddanie piłki, na nasze szczescie gola po tym babolu nie było)
» 16 września 2015, 10:58 #324
CeTe: Rzeczywiście rozdawali piłki tylko szkoda że na naszej połowie, a na połowie rozdawali piłki ale tylko zawodnikom z PSV. Mata był jednym z najsłabszych graczy na boisku, a Bastian złapał od niego bakcyla na ostatnie 20min spotkania. Co to był za reżyser gry, który nie dał ani jednego podania otwierającego drogę do bramki? Tak nie powinien grać zawodnik ustawiony na 10
» 16 września 2015, 11:30 #323
becks7777: Najsłabszy to był Herrera. Kompletnie niewidoczny.
» 16 września 2015, 16:11 #322
yokowal89: Nie napiszę nic nowego.

Fajne jest to że dominujemy nad rywalami, ale..

Brak prawoskrzydłowego i 10siątki z prawdziwego zdarzenia to czynniki, przez które wyniki są jakie są.

Mata jest tragiczny, 0 ryzykwonych podań (takich jak wykonał Bastian), kręcenie kółeczek i zwalnianie gry. Takie piły jak zagrał Bastian do Maty, to Mata powinien 5 razy w każdym meczy spróbować rzucić. Często ktoś wbiega w pole karne, ale lepiej przecież zamiast zagrać zrobić kółeczko i wycofać.

Herrera, mimo wielkiej sympatii do niego - w tym sezonie prezentuje to samo co mata, zero kreatywności, zero odważnych podań - kółeczka i zagrywanie do tyłu.

Prawe skrzydło nie istnieje. AY tam kompletnie się nie nadaje, a Mata gra tam sami wiecie jak.

Wczorajszy mecz sam w sobie był dobry w naaszym wykonaniu. Wolny, ale tak już gramy i taka jest filozofia, więc inaczej już nie będzie za kadencji LVG. Dominacja pełna, ale przez braki na dwóch pozycjach, które opisałem nie będziemy wygrywać wielu takich spotkań.

Na plus Depay, nie wszystko wychodziło, ale brał odpowiedzialność na siebie i ciągnął grę, reszta się tego bała.

Martial fajnie wyglądał, chłopak ma 19 lat i będzie wymiatał, widać to po jego zagraniach.

Bardzo słabo Darmian, pechowy mecz, zaiwnił przy dwóch bramkach.

Rojo pokazał, że operowanie piłką ma cały czas dobre, pare dobrych wejść do ofensywy, możemy być z niego zadowoleni.

Shaw..... szkoda słów, tragedia.

Podsumowująć: MATA i HERRERA, CI którzy mieli z środa rozgrywać piłki grają najbardziej zachowawczo a w ten sposób nie wygramy za wiele. Pytanie, czy oni są tak słąbi, czy mają tak wyryty mózg przez LVG, aby takich piłke nie zagrywać i grać bezpiecznie. Jeżeli tak, trener jest do zwolnienia jak najszybciej.
» 16 września 2015, 10:40 #321
rafal7mu: '' czy oni są tak słąbi,'' Nie są tak słabi, pamiętasz ubiegły sezon ? Takie mają polecenia....
» 16 września 2015, 10:46 #320
Muuuuuuuuuuu: Wczoraj o tym napisałem.
Gdzieś około 70minuty PSV miało stratę pod naszym polem karnym. Z przodu mieliśmy 3 na 3. Każdy zespół w takiej sytuacji zasuwa do przodu z kontrą. Nasi dobiegli do środka i stanęli. To nie Herrera czy Mata są tutaj winni tylko schematy z treningów. Tak mamy grać. Dlatego odszedł ADM. LvG nie gra na szybki atak i Herrera czy Mata dobrze o tym wiedzą. Przypomnij sobie jak grała Barca za najgorszej tiki-taki. Nigdy nie zasuwali do przodu tylko spokojnie klepali. My też mamy tak grać więc się przyzwyczaj.
» 16 września 2015, 11:06 #319
yokowal89: tylko u nich miał kto grać niekonwencjonalne piłki i co chwila ktoś miał sam na sam z bramkarzem a u nas trzy strzały na mecz.
» 16 września 2015, 11:22 #318
uzarczyq: Byliśmy drużyna o klase albo dwie lepsze. Przegraliśmy przez głupie błędy i duży brak szczęścia z naszej strony, a z kolei PSV miało tego szczęścia aż za dużo. Nie wiem czemu tak sapiecie na vG i wgl, zagraliśmy na tyle ile sie dało, PSV cały mecz grało autobusem, po 7-8 graczy w polu karnym non stop. Gdyby mieli grać w ataku pozycyjnym, to nie udałoby im sie złożyć jednej akcji która by nam mogła zagrozić. Zabrakło nam szczescia, bo gdyby nawet po wyrównaniu na te 1:1 szybko odpowiedział Depay bo miał z tego co pamietam wtedy okazje to myśle że juz by było po meczu. Stać było nas na remis, ale trudno. Ja i tak jestem dobrej mysli po meczu i kisne jak ktoś zaczyna porownywać gre za Moysa do obecnej :|
» 16 września 2015, 10:36 #317
Ice: Właśnie obejżałem skrót i powiem wam że po obejżeniu tej akcji z 61 min jak pięknie podał Swainstainger do maty ten wystarczyło aby tylko delikatnie dograł do Depaya i była by bramka a on fatalnie przyjął strasznie tą akcje zmarnował. Nie wiem jak taki gracz może mieć takie błędy naprawde watpie aby Mata grał tak jak się od niego tego oczekuje.

Depay Blind Martial myśle że wczoraj najleposi no i Smalling A co do Rojo to za te nieupilnowanie przy drugim golu powinnien całą noc ćwiczyć obrone w polu karnym takie błedy kiedyś były nie do pomyślenia w M.U
» 16 września 2015, 10:15 #316
brennt: herrera i darmian powinni zejsc w polowie, ew. valencia za blinda, bo w ataku nie istnial - young na lewa obrone, a valencia na prawe skrzydlo i od razu by skrzydla zaczely chodzic
» 16 września 2015, 09:57 #315
Szilk: Mamy ten sam problem co Liverpool, a nazywa się on "trener"- Van Gaal narzucając każdemu zawodnikowi gdzie, co i jak ma robić zabił w nich kreatywność, luz i polot - czyli to co jest najpiękniejsze w futbolu. Zawodnik na boisku nie jest sobą- bo walczy z tym co podpowiada mu jego osobowość, talent i możliwości, a tym co narzucił mu trener. Przykro na to patrzeć mając w pamięci dawny M.U. i niepowtarzalne akcje Batta, Giggsa, Beckhama, Scholesa, Van Nistelrooya - tam każda akcja była inna i to był klucz do zwycięstw.
Najnowszy przykład to zdobywca jedynej dla nas wczoraj bramki- Depay, oglądnijcie na You Tube jak grał w poprzednim sezonie. Przykro patrzeć jak grają skrzydła, nie ma szybkich akcji siejących zawsze postrach u przeciwników - jest zatrzymanie się na wysokości pola karnego i klepanie przód - tył, aż obrona przeciwnika się ustawi i wtedy jest już pozamiatane. Przykro to mówić, ale pod względem stylu gry i skuteczności jesteśmy w tej chwili jednymi z najgorszych w Premiership i wg mnie dopóki nie zmieni się trener wydana kasa na transfery nie zacznie procentować - mimo iż zawodnicy nie są źli.
» 16 września 2015, 09:42 #314
mik99: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 08:49

Zacznę tak bo już po prostu tego się czytać nie da!. W newskie o kontuzji Luke idealny komentarz napisał Siklen. Zanim zaczniecie wieszać tutaj psy bo tylko to potraficie robić poczytajce te kilka zdań wspomnianego kolegi. To nie boli. Czy wy wiecie co to morale?. Chyba nie. To nie rak sil, brak wykończenia brak akcji a właśnie morale zabiły wczorajszy mecz. Drużyna na prawdę grała ładny dla oka futbol, ale zabrakło wykończenie. Narzekaliście na Moyesa, że Manchester nie miał stylu. Teraz kiedy chłopaki na prawdę grają ładny dla oka spektakl to też jest źle. Jest dużo więcej wymian pomiędzy formacjami, środek pola często spowalniają akcję by skrzydła modły się swobodnie ustawić i jest bardzo dużo krótkich podań co na prawdę cieszy. Nie ma na razie jeszcze wykończenie, ale to przyjdzie z czasem. Ja chyba byłem wczoraj na innym meczy jak wy bo widziałem coś zupełnie innego. To zapewne przez te ciągłe braki w dostanie prądu... United grało zdecydowanie lepiej, składniej jak PSV a Holendrzy tak na prawdę grali tylko z kontry kiedy to nasi zawodnicy musieli grać na przodzie. Tylko tyle pokazali. Winą za taki stan meczu obarczam morale. Sam pracuję w zespole i wiem, że nawet najmocniejsza ekipa po stracie swojego "asa" przeżywa chwilowe załamanie. W głowach rodzi się pytanie "co teraz"?. My jesteśmy Manchesterem United i nigdy świat o nas nie zapomni.
» 16 września 2015, 08:48 #313
MUFCR7: MORALE?? Twierdzisz ze ta druzyna ma słabe morale i przez to przegrala wczoraj?? a co oni przegrali 3 mecze z rzedu zeby miec slabe morale? czy wygrali z odwiecznym rywalem? proponuje wpisać w google słowo morale
Asa?? Rooneya?? od poczatku sezonu to co gra to dramat...

ŁADNY DLA OKA SPEKTAKL?? ty to ku**a nazywasz spektaklem??
Bo jest duzo wymian miedzy formacjami?? bo Mata zejdzie do srodka a Herrera na prawo?? Bo Martial zejdzie na skrzydlo a Young na szpice?? Bo jest milion podań niczego nie przynoszących?? Gadasz jak Gmoch w TVP1....
Spektakl to był np. MANCHESTER-real za fergusona, gdzie kiedy United grało miało się ciarki... Gdzie w osłabieniu naciskali real niemiłosiernie... gdzie real bał sie o wynik do końcowego gwizdka mimo pomocy sedziego..

a wczoraj? wczoraj po golu na 2-1 nie było wiary w zawodnikach... postawiłbym milion że nawet nie zremisują... bo ten spektakl nie miał miejsca
» 16 września 2015, 10:03 #312
MajkelRoy: za dużo kobinują czasami aż prosi sie żeby wymienić 3-4 podania z pierwszej piłki i na wolne pole ale nie trzeba klepnąc jedno podanie do przodu 2 do tyłu a najlepiej przez obrone... a może i nawet przez bramkarza... szanowanie piłki to jedno ale atakowanie to jest jakieś ryzyko że coś moze sie nie udać, nie da sie przeprowadzić ataku nie ryzykując, jakby tak można było zrobić nie rozgrywane by były mecze tylko na podstawie ustawienia robiło sie symulacje...
» 16 września 2015, 10:37 #311
Cantona778: Czy ty jesteś normalny?! zachciało mi się rzygać jak zobaczyłem ten faul! i takie samo odczucie miało większość ludzi. Odechciało mi się wszystkiego! Jedyne uczucie które było podobne to gdy sędzia TURAS pokazał czerwoną Naniemu z Realem. Po prostu ciągnie na wymioty. Wynik był mi obojętny, po prostu masz myśl w głowie( ty nie masz bo ty głowe masz miedzy nogami chyba) Boże jak to się mogło stać..i myślę że piłkarze też to odczuli. Tak samo było jak Nani dostał kartkę...oni stanęli, to nie jest tak że jak się gra w 10 to się na pewno przegra..ale sposów w jaki to się stało jest jak sierp od Tysona! Moim zdaniem graliśmy dobrze. Okoliczności nas nie oszczędziły. Szybkiego powrotu do zdrowia Luke!
» 16 września 2015, 19:31 #310
MUFCR7: Cantona778 - jeśli wg ciebie po czerwonej kartce staneli w tamtym meczu... to wybacz ale jesteś debilem... przegrali bo grając w osłabienie z takim zespołem cała taktyka sie posypała... a proponuje zobaczyc skrót, po bramce na 1-2 cały czas naciskali i tworzyli sytuacje za sytuacja..

Co do Shawa... Ja tam nie widzialem zeby druzyna rzucila sie w "obronie kolegi" jeden czy 2 zawodnikow podeszlo... zmiana i tyle..
Co nie zmienia faktu ze powinni Moreno potraktowac tak samo zeby do konca zycia odechacialoby mu sie takich wejsc.. tak zrobilby przykladowo Roy Keane... ale takich zawodnikow w United brak, tak jak brak im "jaj"...
» 17 września 2015, 16:44 #309
blekitnyorzel: Gdzie są młodzi zawodnicy?? Gdzie Pereira, Lindergard, Wilston kuźwa i Januzaj!! Czemu nie graja czemu ??!
» 16 września 2015, 08:47 #308
JoJo: Januzaj dla przykładu jest wypożyczony
» 16 września 2015, 08:55 #307
champione2013: A LM to jakaś liga do otrzaskiwania młodzieży ? Gdzie przy gonieniu wyniku byś wprowadził dzieciaka ?
» 16 września 2015, 08:56 #306
Insanity: Dzieciaki mają zakaz strzelania goli na LM, czy co?
» 16 września 2015, 09:08 #305
champione2013: wolałbym bardziej doświadczonych zawodników a nie dawać debiuty w LM przy takim wyniku .
» 16 września 2015, 10:17 #304
Insanity: Napisz do LvG i daj mu zakaz wprowadzania młodych dobrych zawodników.
» 16 września 2015, 12:14 #303
soldier: Widocznie jeszcze się nie nauczyli, że celem gry w piłkę nożną nie jest strzelanie goli, tylko nabijanie posiadania piłki.
» 16 września 2015, 14:31 #302
champione2013: Albo wprowadzą powtórki video do piłki albo dalej będą takie szopki . Co nam po tym że po meczu zawodnik dostanie dyskwalifikacje a sędzia zostanie odsunięty na parę spotkań ? Punktów nikt nam nie odda .
» 16 września 2015, 08:29 #301
romario11: Sprzedali powiadają dla mnie pozbycie sie tylu zawodników za takie śmieszne kwoty to już w ogóle żadna polityka klubu.
Oddajemy a nikt nie przychodzi, zaczyna się u nas coroczny SZPITAL a my już mamy problem ze zmianami ofensywnymi w meczu jak było to wczoraj z PSV.
Kto miał wejść i odmienic losy meczu? Fella? On to sie swoim wejściem co najwyżej osmieszył jak mu piłka się od kolan odbijała. No sorry.
Ile to już meczu przegramy jeszcze z ogórkami? Nic nie rozumiem.
» 16 września 2015, 08:19 #300
pequ89: Zasłużona wygrana PSV jak dla mnie. Oglądając mecz mogło się wydawać, że United nie mają pomysłu na grę. Akcje były nieskładne i widać było brak zgrania zawodników i brak klasowego napastnika. Pozostaje wierzyć, że w następnych meczach będzie lepiej.
» 16 września 2015, 08:01 #299
Arkin: A kiedy ostatnio United miało pomysł na grę? #filozofia #lvg #ihavenoideawhatimdoing
» 16 września 2015, 14:52 #298
Arkin: Chociaż z PSV to zostaliśmy wydymani przez sędziego bez mydełka. Gość który powinien wylecieć z boiska, osłabiając zespół i prokurując rzut karny strzela bramkę dla swojej drużyny i dostaje MOTM. To są kur wa jaja. Rizzoli jest idiotą.
» 16 września 2015, 15:22 #297
bobkos9: ta zasluzenie... bo kto kur wa gra na 100% wiedzac ze gosc ktory zlamal Shawowi noge w 2 miejscach biega sobie bezkarnie po boisku... to jest oczywiste ze sobie odpuscili zeby nie skonczyc tak jak Luke przez tego bandyte z meksyku...
» 16 września 2015, 20:13 #296
Klimaa: Rzadko zdarza się iż obejmując prowadzenie przegrywamy mecz jednak wczoraj byliśmy gorsi i PSV nas wypunktowało. Widać że Martial nie jest na dzień dzisiejszy w stanie wziąć na siebie ciężaru meczu i pokazuje to prawdę jaką jest fakt iż w klubie mamy za mało napastników. Pora wrócić do ligi i wygrać na trudnym terenie w Southampton a w kolejnych meczach LM grać tylko i wyłącznie o 3 punkty.
» 16 września 2015, 07:58 #295
rc7: Moja opinia jest taka,że przyglądając się naszemu Trenejros to wydaję mi się że jedyne co potrafi to szastać klubowymi pieniędzmi ,i chyba nic z naszym klubem nie osiągnie !Momentami grają taką padakę że oglądać się nie chcę .Obawiam się że na sukcesy klubowe długo poczekamy .Czasy Fergusona minęły bezpowrotnie .
» 16 września 2015, 07:37 #294
MU1212: trzeba wygrać pozostałe spotkania i nie chce żadnych remisów i porażek włącznie
» 16 września 2015, 07:25 #293
ronaldo241: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 07:13

raisebet.blogspot.com Kupon z kursem ok 55 na dzis aktualny ! ostatnio znakomita skutecznosc,kurs 48 trafiony i skan na blogu ! zapraszamy!
» 16 września 2015, 07:13 #292
dawidlp92: Ciezki teren ... Liczylem na remis ... Reszta meczy do wygrania
» 16 września 2015, 07:04 #291
romario11: no ciekawe bede sie cieszyl jak pokonamy Wolfsburg ale jak oni wczoraj grali do przodu i technicznie boje sie ze niemcy nas tez przewioza mimo ze jestem kibicem united to my stylu nie mamy za grosz
» 16 września 2015, 08:21 #290
Shaggys: Nie patrz na to co było tylko na to co jest teraz. Zespoły angielskie są regularnie bite w lidze mistrzów i pucharze uefa. I nie przelicznik uefa jest durny, tylko wasze myślenie. Liga Anielska jest po prostu najbardziej wyrównana i ciężko przewidzieć kto zdobędzie mistrza. Gdyby z ligi Hiszpańskiej usunąć Barce i Real byłoby to samo. Real i Barca to dwie największe drużyny świata i zdominowały by każdą ligę.
» 16 września 2015, 04:59 #289
TevezC: Trzeba zacząć zbierać punkty. Bo niektórzy dostają bólu tyłka... Przez nasze braki w pucharach w przyszłym sezonie mogą nam odebrać jedno miejsce w LM. Co tylko rozjuszy zwolenników La Liga, innymi słowy kibiców Realu i Barcelony, bo w Polsce jest garstka kibiców innych klubów z Hiszpanii.
» 16 września 2015, 04:19 #288
braku: Wsadzic do kryminału uefa. Robią co chcą.
» 16 września 2015, 03:23 #287
is200: Szkoda chlopaka to po pierwsze.

Nie mylilem sie a szkoda. Martial grając wysuniętego napastnika nie będzie dostawal pilek ludzie zrozumcie to. Nie strzelal z tego van Persie nie strzelal Falcao nie strzela Rooney to tym bardziej mlodziutki Martial który de facto uczy się dopiero gry.

Niech pogra lub spróbuje swoich sil jako falszywy skrzydlowy napastnik ale grający na boku.

Pytam się jakim cudem formacja która ma czterech obrońców i dwóch defensywnie usposobionych pomocników pozwala tak slabo operującej pilka drużynie na tak swobodne kontry?
To powinno być rozbijane zanim jeszcze powstalo.

Nic to PSV nie gralo takiego NIC!

van Gaal ich powinien tak zj...ć w autobusie zeby zaczęli wyskakiwac oknem.
» 16 września 2015, 03:09 #286
romario11: na moje wszystko cio napisalem ok ale to
zarzad powinien zjebac Van Gaala bo zaczyna irytowac swoimi decyzjami kadrowymi (czyt oddawanie zawodnikow) mamy taka szczupla kadre a oni wilsona jeszcze chca wypozyczyc zenada (taki nani van persie czy groszek na bank by sie nam przydali czy mieli forme czy nie)
Jak masz kontuzje to grac ktos musi a nie jakies eksperymenty typu fela na szpicy smiech na sali
To juz rasiaka sie lepiej ogladalo a to tez chlop byl jak dąb
» 16 września 2015, 08:24 #285
Shaggys: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 02:47

Jaka mocna ta liga angielska, aż strach się bać. Zastanawiam się jak to jest, że co roku angielskie zespoły praktycznie nie liczą się w najważniejszych rozgrywkach, a fani angielskich drużyn wciąż uważają ligę angielską za najmocniejszą. Przecie tam takie drużyny jak Villarreal, Sevilla, Bilbao spokojnie mogłyby liczyć na majstra.
» 16 września 2015, 02:46 #284
TevezC: Skąd Ty się urwałeś? Gdzieś Ty się uchował przez ostatnie lata? Przez ostatnie 10 lat mieliśmy 8 przedstawicieli w finale Ligi Mistrzów. Faktycznie, bryndza straszna. A że jakiś durny przelicznik UEFA stawia wyżej Hiszpanie... no cóż. Wyznacznikiem siły ligi są wszystkie zespoły, a nie 5 klubów reprezentujących ją w pucharach.
» 16 września 2015, 04:22 #283
mikifiki: Liga angielska nie jest najmocniejsza.
Liga angielska jest najciekawsza.
» 16 września 2015, 22:55 #282
b90: Zgodnie z każdą porażką lecą jedyneczki na oceny :)
» 16 września 2015, 01:17 #281
orion: Wypadek z Shawem nie może usprawiedliwiać przegranej. Nie widziałem w tym meczu żadnej taktyki. Ewidentnie brakowało kapitana, ale też widać bardzo wyraźnie brak egzekutora i osoby, która by napędzała United. Być może Taktyka LVG wprowadza brak motoru napędowego, tzn, że ma grać drużyna jako kolektyw....
» 16 września 2015, 01:17 #280
BartkoGGMU: podsumowując mecz:
-Naszym najlepszym zawodnikiem standardowo Smalling
-Martial przypominał mi dziś lewego w kadrze, sam musiał cofać się po piłkę. Nie otrzymywał klarownych okazji.
-Wielka strata w postaci Luke'a, trzymaj się chłopie i walcz, znając Ciebie wrócisz silniejszy.
-Mamy naprawdę słabą ławkę... Jeżeli na boisko by ratować wynik wchodzi Valencia i Fella, obaj zagubieni i wyglądający jakby w piłkę nie grali od dawna
-brakuje w tej drużynie takiego charakteru jak Keane, który opieprzy zespół, czekamy na Rooneya
» 16 września 2015, 00:51 #279
zik23: MUFCR7 - czytając komentarz tego gościa wymiękam totalnie. Kibic od 1990, rok przed moimi urodzinami, życzy klubowi sromotnych porażek... no ale jak to. Jak kibicujesz żeby tylko wygrywać to może nie ten zespół, nie ta liga. Oglądaj sobie mecz Realu jak tak Ci się podoba, albo jak umiesz grac w Fife to po prostu graj a nie śmieć forum. W ogóle nie wyobrażam sobie jak można życzyć porażki klubowi któremu się de facto kibicuje. Brak słów.
Luke Shaw, to chłopak dla którego piszę mój chyba 1 komentarz na tej stronie. Serce mnie boli że stało się to co się stało... złamana noga, tragedia dla klubu i piłkarza.
» 16 września 2015, 00:44 #278
MUFCR7: twoj rocznik 97,98?? moze 2000??
otóż wytłumacze Ci jedno... można przegrać... można ale trzeba pokazać "jaja" i gryźć trawe na boisku... trzeba być swiadomym że zrobiło się wszystko... jak tutaj pisza ta druzyna nie ma ducha...
i życzę, żeby przegrali, bo mam nadzieje ze zwolnia LVG a na jego miejsce zatrudnia Kloppa... bo z taka grą i taką filozofią jak daleko nie zajdziemy...
» 16 września 2015, 00:54 #277
Rooney97: Tutaj akurat ma po części rację, gramy lipe, a jednym dobrym meczem na 3 mecze nic nie ugramy, takie PSV nas pokonało, bo byli bardziej poukładani.
» 16 września 2015, 07:03 #276
Stringer: Czeka człowiek cały dzień na meczyk, o niczym innym nie myśli. Wszystko pięknie, jest w końcu upragniony hymn ligi mistrzów, mija 15 minut i co? Chce żeby ten mecz się skończył. Naprawdę odechciało mi się oglądać piłki nożnej. Shaw to akurat chyba ostatni piłkarz, któremu życzyłbym kontuzji. Naprawdę świetnie wszedł w ten sezon, z taką formą byłby jednym z lepszych zawodników w Manchesterze i w reprezentacji Anglii na Euro. Ogólnie chyba najbardziej uzdolniony młody zawodnik z naszej drużyny. Na kontuzjach się nie znam, ale raczej w tym sezonie już nie zagra. Strasznie szkoda mi tego chłopaka, nie wiadomo czy po wyleczeniu tej paskudnej kontuzji będzie w takiej formie. W ogóle dla mnie za takie zagrania powinna być czerwona kartka i zawieszenie. Był faul czy nie, nie obchodzi mnie to. Wynik jest taki, że rywal ma złamaną nogę, czyli najgorszą kontuzje jaka może się przytrafić na boisku.

Co do meczu, graliśmy w tym sezonie już gorsze spotkania, które nawet potrafiliśmy wygrać, ale dzisiaj i tak znów szału nie było. Najsłabsi zdecydowanie Darmian i Mata. Ten pierwszy praktycznie zawalił dwa gole, bo przy pierwszym przegrał główkę, a przy drugim źle podał. Słaby występ Maty trochę dziwi, bo przecież Hiszpan zagrał na dziesiątce, a to jego ulubiona pozycja. Jak dla mnie słabo zagrali również Herrera i Schweinsteiger. Herrera ogólnie mnie nie przekonuje w tym sezonie. Zagrał bardzo dobrą drugą połowę z Brugge, a tak poza tym niczym specjalnym się nie wyróżnia. Bastian po dobrym meczu z Liverpoolem moim zdaniem dziś wypadł słabo. Miał jedno bardzo dobre zagranie do Maty, po którym powinna paść bramka. Poza tym grał dzisiaj bardzo wolno. Jak dla mnie Carrick daje drużynie zdecydowanie więcej i to on powinien grać jak najczęściej. Kogo można pochwalić? Na pewno Depaya za ładną bramkę i mimo wszystko Martiala, bo według mnie jak na pierwszy mecz od pierwszych minut zaprezentował się nieźle. Jakiś wybitny występ to nie był, ale parę razy fajnie się zastawił, miał kilka niezłych zagrań, kilka nieudanych również, ale jak pisałem wcześniej, jak na pierwszy mecz od początku to jak najbardziej na plus. Ogólnie strasznie mnie denerwowali nasi pod koniec. Jest 90 minuta, skoro na boisku jest Fellaini, to po prostu trzeba wrzucać na niego, a nie bawić się w jakieś kombinacyjne rozegrania. Tak samo było później przy rzucie wolnym, przez co tylko zmarnowaliśmy okazje na gola.

Co do Van Gaala. Jak wiadomo podpisał 3-letni kontrakt. Jeżeli w tym sezonie zajmie miejsce w top 4, to powinien zostać na ostatni sezon. Nie jestem zwolennikiem zwalniania trenerów po roku. Ja należę do tej grupy kibiców, która próbuje go bronić. Oczywiście to nie znaczy, że zawsze będę go chwalił. Zdaje sobie sprawę, że potrzeba czasu na zbudowanie drużyny, jednak zgadzam się z tymi co go krytykują, że powinno być lepiej. Na pewno jest postęp jeżeli chodzi o styl gry. Na początku był straszny chaos, nie było żadnego stylu, defensywa była jedną z gorszych w lidze. Teraz potrafimy utrzymać się dłużej przy piłce, a o Romero mogliśmy coś powiedzieć dopiero po 4 meczu ligowym, bo wcześniej nie miał nic do roboty. Na pewno stwarzamy sobie za mało sytuacji, ale wierzę, że w końcu poprawimy się w tym elemencie. Niestety w dalszym ciągu pierwszy lepszy zespół może nas pokonać i zgarnąć trzy punkty. Smuci mnie też to, że mamy problemy z odrabianiem strat. Za Fergusona jak była 70 min. i przegrywaliśmy 1-0 to i tak byłem spokojny o wynik. Bardzo często potrafiliśmy odrabiać takie straty. Teraz niestety mamy z tym ogromny problem.
Van Gaal według mnie popełnił ogólnie jeszcze dwa błędy w tym sezonie. Pierwszy to krótka ławka rezerwowych. Trzeba się modlić, żeby nie przytrafiały się żadne kontuzje, a szczególnie w okolicach grudnia, bo to będzie masakra. Drugi błąd to wypożyczenie Januzaja. Chłopak powinien w tym sezonie dostawać mnóstwo szans, jak nie na pozycji 10 to na prawym skrzydle. Naprawdę strasznie żałuję, że nie ma w tym sezonie u nas Adnana. Dostał szanse na początku sezonu i moim zdaniem grał nieźle. Na pewno prezentował się lepiej niż Herrera.

No cóż, następny mecz gramy u siebie z Wolfsburgiem. Ten mecz trzeba po prostu wygrać, bo jeżeli odniesiemy drugą porażkę w grupie to nie będzie za ciekawie.
» 16 września 2015, 00:39 #275
Siklen: I to moi mili nazywa się konstruktywna krytyka trenera i wspieranie zespołu. Masz ode mnie plusa :)

P.S.
Co do samej oceny gry zawodników to zwróciłbym jeszcze uwagę, że nasza 7 i 9 szukali się na boisku i całkiem dobrze rozumieli co dobrze rzutuje na przyszłość ;)
» 16 września 2015, 01:04 #274
TevezC: Mogę się z tym zgodzić. Jednak gdyby Mata i Depay wykorzystali sytuacje mówilibyśmy o genialnych bramkach i świetnie wykreowanych akcjach. Brakuje nam niestety też skuteczności. Ławką się nie przejmujmy. Na ten sezon z tego co mówi się w klubie jest walka o najwyższe miejsce, które da nam CL w przyszłym roku, a w CL pewnie niewiele więcej jak wyjście z grupy. Spokojnie grajmy tą kampanię, jeżeli pojawi się masa kontuzji to mamy młodych zawodników z akademii, których w końcu trzeba światu pokazać. Jest McNair, Powell, Lingard, Pereira, Wilson. W rezerwach czeka El-Fitouri, Borthwick-Jackson, Goss, Fletcher. Płaczemy na brak młodych talentów, ale coś mi mówi, że LvG przygotuje zespół dla swojego następcy. Robił tak w Monachium i w Barcelonie, więc nie sądzę żeby coś się zmieniło. Dlatego pewnie zarząd mu pozwala nie walczyć o zwycięstwo na wszystkich frontach.
» 16 września 2015, 01:20 #273
Siklen: Pisałem o tym już pod innym artykułem ale do tego też pasuję więc ode mnie taka uwaga:
Wiem, że to może zabrzmieć banalnie i wywoła zapewne kontrowersje ale... wg mnie sędziowskie błędy było przyczyną przegranej United. Argumentuję to w następujący sposób:

1. Brak odpowiednich reakcji w postaci karania ostrej gry spowodował, że doszło do kontuzji Shaw'a. Wszyscy wiemy, że balans w drużynie United to jedna z podstawowych cech a jego brak mocno potrafi się odbić na grze zespołu. W tej drużynie każdy ma swoją rolę i wnosi coś do gry zespołu, a w przypadku Anglika była to szybkość i zdecydowanie przejście przez dwie linie ściągając przy tym kilku obrońców. Jest to taki motor napędowy pobudzający praktycznie całą lewą flankę.

2. To co zauważył Rodgers - United rozpędzone jest bardzo groźne. Problem w tym, że gdy pierwsze 15 się rozpędzaliśmy to następne 10 trwała przerwa spowodowana kontuzją. Zostaliśmy wybici z rytmu w który dopiero wchodziliśmy, a w dodatku trzeba było zmienić taktykę, co jest po części kolejnym punktem...

3. Rojo, Mata, Memphis/Young - to są gracze którzy w tym sezonie pierwszy raz zagrali na innych pozycjach, a to oznacza, że mieli inną pozycje na boisku, innych graczy do współpracy niż zazwyczaj i inne zadania, z których powinni się wywiązać. Wiem, że to samo w sobie nie powinno wpłynąć na grę ale jest to cząstkowy element.

4. Upadło morale. Gdy widzisz, że twój kolega z zespołu schodzi z poważną kontuzją po rajdzie pod bramkę rywala czyli w jednym momencie czujesz, że zaraz dojdzie do oddania strzału, który być może da Ci prowadzenie, a chwile później takie coś. Brak kary za to. Później kolejny nie ukarany faul na Bastianie. Brak kapitana na boisku, a wielu już podkreślało wpływ przemówień Rooney'a na morale zespołu. Nawet po objęciu prowadzenia pada szybkie wyrównanie po rykoszecie. Blind nie dość, że ciągle wygwizdywany to jeszcze ma świadomość, że to z jego winy padła bramka dla PSV.

Jak widać porażka ma kilka powodów ale większość sprowadza się właśnie do złego poziomu sędziowania. Błędne decyzje niczym kamień wywołały lawinę i ułatwiły PSV zwycięstwo a nam dało kontuzję ważnego zawodnika.
» 16 września 2015, 00:32 #272
Stringer: Ten sędzia był tragiczny. Na siłę chciał sędziować w angielskim stylu i pozwalać na ostrą grę, ale fatalnie mu to wychodziło. Gość niech lepiej sędziuje w Serie B, a od ligi mistrzów niech się trzyma z daleka. A to niby jeden z lepszych sędziów w Europie...
» 16 września 2015, 00:56 #271
Arkin: Luj, dawaj Younga na LO, ślepaka zostaw przy Mike'u.

#LujMusisz
» 16 września 2015, 00:28 #270
Diabelred: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 00:16

OMG, gramy z najslabsza druzyna z 1 koszyka, ktora dodatkowo stracila swoich dwoch najlepszych pilkarzy poprzedniego sezonu, a i tak nie potrafimy wygrac, malo tego nawet urac remisu... Strach pomyslec co by bylo gdybysmy wylosowali jakis Bayern czy inna Barcelone...
No niestety, ale powoli zaczyna(tego sie niestety obawialem) wychodzic nam bokiem to, ze nie sprowadzilismy klasowych nastepcow di marii i RVP. Depay i Martial to fajni, mlodzi pilkarze, jednak oni zostali kupieniu z mysla o przyszlosci, a nie o terazniejszosci. Naprawde szkoda mi Shawa, to byl taki nasz motorek napedowy w ofensywie i nadzieja na lepsze jutro. A tak pewnie skonczy sie na przynajmniej polrocznej przerwie.

Kto dzis zawiodl?

Na pewno Darmian, ktory oprocz dawania zero w ofensywie(do czego w sumie juz przyzwyczail w poprzednich meczach) dzisiaj dolozyl takze zero w defensywie(ten blondynek z PSV jechal go jak chcial, co m.in poskutkowalo asysta blondyna no i poza tym Wloch nie upilnowal Moreno przy roznym). Swoja droga to czy tylko mnie Darmian, a kontretnie jego wyglad kojarzy sie z Mandzukiciem, tak jakby Wloch bylby takim mlodszym bratem Chorwata. Kolejny to Herrera, ktory nic nie spartaczyl, ale tez niczym szczegolnym sie nie wyroznil. Teraz sie nie dziwie, czemu van Gaal na niego nie stawial w pierwszych meczach. Hiszpan po prostu nie daje argumentow Holendrowi by ten go wystawial. No i ostatni kolega Andera Mata, ktory nie dosc, ze takze nic specjalnego nie pokazal(az chce sie napisac tradycyjnie... :/), to jeszcze na dodatek koncertowo spartaczyl akcje, ktora pewnie zakonczylaby sie bramka Depaya.

Kto dzis mogl sie podobac?

Na pewno Bastian, ktory widac, ze powoli zaczyna lapac co raz lepsza forme. Nie jest to jeszcze najlepsza wersja Niemca, no ale juz prezentuje sie znacznie lepiej niz na samym poczatku. To co utkwilo w pamieci, to oczywiscie swietne podanie do Maty. Patrzac na reakcje Niemca po spartaczeniu akcji przez Hiszpana, pewnie sobie cos pomyslal w stylu: Muller z zamknietymi oczami by to strzelil. Tradycyjnie juz nasz lider obrony Smalling. Strach pomyslec, gdzie bysmy dzis byli w lidze, gdyby nie swietna dyspozycja Anglika. Oby omijaly go kontuzje, bo bedzie straszna bieda. No i oczywiscie Shaw, ktory od poczatku sezonu jest naszym motorem napedowym.

Co by nie mowic, to widac bylo w tym meczu komu bardziej zalezalo na wygraniu tego meczu. I niestety nie byli to nasi pilkarze, ktorzy po stracie 2 bramki juz chyba sie poddali. Naprawde szkoda straty puntkow. Teraz przydaloby sie wygrac juz wszystkie mecze w grupie, zeby zajac to 1 miejsce tak zeby pozniej(jesli oczywiscie awansujemy chociaz z 2 miejsca) w fazie pucharowej uniknac jakiegos Realu, Barsy, czy innego Bayernu. Bo niestety na obecna chwile od kazdej z tych druzyn dostalibysmy tegie baty, ze nawet Smalling by nam nie pomogl.

Tak jak bylem za van Gaalem tak coraz bardziej zaczyna mnie irytowac. Widac, ze nasi pilkarze maja zakodowane, ze musza do konca bezsensownie klepac, najlepiej przy tym wejsc z pilka do bramki, przez co ciezko u nas o jakies strzaly z dystansu, czy strzaly z pierwszej pilki. Bylo w tym meczu pare takich sytuacji, no ze az sie prosilo o oddanie strzalu, jednak nasi pilkarze jak zaprogramowane robociki zmuszeni byli podawac pilke do boku. Do tego jeszcze ten Fellaini, ktory jest chyba najbardziej drewnianym pilkarzem(nie liczac srodkowych obroncow) w naszej druzynie. Na pierwszy rzut oka rzuca sie to, ze Belg zwyczajnie nie pasuje do stylu gry van Gaala. Obroncy glupi nie sa wiedza, ze kiedy Fellaini jest na boisku to kazda pilka bedzie kierowana na niego takze wystarczy, ze bedzie mial przyklejonego jednego zawodnika, a inny bedzie go ubezpieczal i tyle z naszej "cudownej" taktyki.


Jeszcze patrze, ze City(ktore jest w gazie) przegralo z Juve, ktore mocno ceniuje w swojej lidze... Niby to dopiero pierwsza kolejka jednak nasza porazka z druzyna holedenderska, a City z Juve w slabej formie pokazaja, ze niestety, ale liga angielska z roku na rok jest coraz slabsza i nawet wielka kasa nic nie daje.
» 16 września 2015, 00:08 #269
soldier: Zgadzam się w 100% co do dzisiejszego występu Maty i Darmiana (Herrery w sumie też). Również słusznie prawisz o Bastianie. Choć szczerze mówiąc byłem na początku przeciwnikiem transferu, mylnie myśląc, że Bayern się go pozbywa, bo uznali że nadchodzi już zmierzch Niemca. Schweini był 2 mecz z rzędu jednym z lepszych zawodników naszej drużyny, do tego widać u niego zaangażowanie i wolę walki, czego o wszystkich naszych graczach powiedzieć nie można. Oby tak dalej! (To ostanie oczywiście odnośnie Bastiana a nie naszej drużyny)
» 16 września 2015, 00:23 #268
grand88: Mata jest bezprodyktywny strasznie patrzec nie moge na niego
» 16 września 2015, 00:39 #267
MUFCR7: Na samym początku chciałbym napisać, że szkoda mi Shaw'a...

A teraz napisze coś za co mnie tutaj pewnie zlinczujecie...

Drugim zawodnikiem którego mi niezmiernie szkoda jest.. David DE GEA!
Tak szkoda mi go strasznie gdyż musi grać w drużynie która prezentuje sie jak prezentuje i moim zdaniem nie ma szans na wygranie czegokolwiek... A patrząc urywkami na to co prezentował Real Madryt aż chciało się cały czas oglądać mecz na Bernabeu.

Otóż jako zagorzały kibic United od roku 1990 (tak pamietny finał LM) mam nadzieje, że NIE wyjdziemy z grupy LM a w lidze zajmiemy 4 miejsce...

Oglądajac z takich czy innych powodów 2 całe mecze w tym sezonie United(vs Swansea, vs PSV) oraz resztę skrótów naprawdę RZYGAĆ się chce widząc styl, który prezentujemy... BEZSENSOWNE "klepanie" piłki z czego nic nie wynika przypomina mi styl Barcelony za tego argentyńskiego trenera, "tata" Martino(nie wiem czy dobrze piszę)...

ALE TO NIE JEST STYL MOJEGO MANCHESTERU !! TO NIE JEST STYL MOICH CZERWONYCH DIABŁÓW KTÓRYCH SZYBKIE ATAKI, PRZEBOJOWE AKCJE SKRZYDŁOWYCH CZY TEŻ NAPASTNIKÓW KOŃCZYŁY SIĘ PIĘKNYMI BRAMKAMI. TO NIE JEST TEN MANCHESTER GDZIE JEDEN ZAWODNIK POTRAFIŁ OŚMIESZYĆ KILKU OBROŃCÓW I STRZELIĆ BRAMKĘ !!

Tak mam nadzieje, że przegramy wszystko co możliwe i zajmiemy 4 miejsce w Premiership... Mam nadzieję, że zwolnią tego starego Holendra z wielkim ego.. bo naprawdę nie mogę na to patrzeć...
Nie mogę zrozumieć jak można było pozwolić, żeby ten trener zniszczył zawodników z takim potencjałem a później ich po prostu sprzedał(wypożyczył)... Nie rozumiem jak można było pozbyć się WELBECKA, DI MARII, VAN PERSIEGO, JANUZAJA, RAFAELA do tego dołożę też NANIEGO... Szybkich, KREATYWNYCH zawodników których teraz brakuje... Jak mozna zostawić takiego kogoś jak Fellaini, Blind(tak nie wierze w tego typa), Young(dla mnie był nieporozumieniem od zawsze).. Jak można sprzedać Chicharito i grać w ataku Fellainim?? To jest MANCHESTER?? Dla mnie to przeciętna drużyna bez tożsamości... A nie chce widzieć bezsensownych podań i utrzymywania się przy piłce... Może dla tego małego barcelończyka Xaviego, procent posiadania jest ważniejszy od wygrania meczu z "jajami" ale nie dla mnie.. RZYGAĆ się chce jak to widze...

Dlatego mam nadzieje że sezon zakończymy tak jak pisałem, zwolnią Holendra i zatrudnią KLOPPA, trenera który ma tożsamość pasującą do Manchesteru United!!

Na koniec chciałem dodać, że rzadko się tutaj udzielam, ale dzisiaj już nie wytrzymałem...
» 16 września 2015, 00:08 #266
Yoshimi91: Co było pamiętnego w 1990 roku w finale LM? :3
Chyba nie ten team. :D
» 16 września 2015, 00:17 #265
MUFCR7: Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to był moj pierwszy mecz MU który widziałem :) a po tym co dziś widziałem.. mam dość oglądania LM w tym tygodniu
» 16 września 2015, 00:20 #264
sagnol32: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 00:32

chyba kolega się pomylił i nadusił 0 zamiast 9 , pewnie chodziło o 1999. Mogę się mylić ale w 90 to angielskie drużyny były wykluczone z europejskich pucharów. A i to też był mój 1 obejrzany mecz United i tak zostało ;D
» 16 września 2015, 00:32 #263
DjTED: "TO NIE JEST TEN MANCHESTER GDZIE JEDEN ZAWODNIK POTRAFIŁ OŚMIESZYĆ KILKU OBROŃCÓW I STRZELIĆ BRAMKĘ" przez 15 lat widziałem tylko 2 pilkarzy MU którzy ośmieszali "kilku" obronców a więc nie pierdziel takich głupot (a propo jeden z nich nie strzelil najważniejszego karnego w historii MU i prawie przegraliśmy finał)
» 16 września 2015, 00:32 #262
MUFCR7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 00:45

pewnie mówisz o Giggsie i Ronaldo, no własnie ale przez 15 lat byli ( giggs nawet na końcu kariery to pokazywał- mecz z Wigan czy WHU), Rooney u fergusona równiez, chwile miał Van Persie... nie zapominając o Nanim w formie.... widzę DjTed słabo oglądasz... Widzę jestes typem który lubi słowo prawie... prawie sie udało... dziś też PRAWIE wygraliśmy i PRAWIE mieliśmy swój styl
» 16 września 2015, 00:43 #261
MUFCR7: tak tak oczywiście chodzi o rok 1999 :)
» 16 września 2015, 00:46 #260
SkowronUNITED: Najgorsze w tym wszystkim jest to... że kiedy Luke leżał i cierpiał, ryczał z bólu i o mało co nie zemdlał to przy nim pojawił się tylko Depay. Gdzie reszta drużyny która powinna stać przy nim i mówić "To nic poważnego chłopie" Nawet w formie żartu "spoko, to tylko draśnięcie" - Przynajmniej żeby podtrzymywać go na duchu.
Gdzie do cholery jest ten typ piłkarza który zrobiłby wszystko dla diabła na piersi? Już nie mówię o zlaniu po pysku Moreno al'a Keane... Tylko pomoc psychiczną swojemu kumplowi :/
» 16 września 2015, 00:02 #259
soldier: Dokładnie! Brak "ducha" w tej drużynie.
» 16 września 2015, 00:18 #258
CJQualls: Dno, dna. Wytrzymałem 80 minut tej padaki, w naszym wykonaniu i wyszedłem. Mecz do złudzenia podobny jak że Swansea. Kolejny raz geniusz naszego Filozofa, przemówił. Jak długo będziemy poniżani przez tego Pana. Nie mogę patrzeć na tego, starego, zbutwiałego Holendra, który niszczy nas już 2 sezon. Tak, toksycznego Typa w historii jeszcze nie było i dopóki mu nie podziękujemy, będziemy oglądać ten obraz nędzy i rozpaczy przez kolejnye sezony. Ogrywają nas zwykle przecietniaki ile jeszcze musimy cierpieć, czekając na tzw."proces", już pomijam że zostaliśmy oszukani przez sędziego, ale.jakim cudem mając mecz pod kontrolą, dajemy sobie wbić 2 bramki takim "cieniasom"? Połowa zawodników, nie jest godna gry w tym klubie, jak Blind, Darmian, Rojo, fellaini, Young czy Valencia. Zwykle przecietniaki. A tymczasem filozof, buduje na nich podwaliny. Dlaczego nie gra Carrick, Schneiderlin?, dlaczego w kadrze meczowej nie ma 2 napastnika!?, jak można grę opierać na 2 nastolatkach?, pomijam już rynek transferowy i paniczne i desperackie buy'e. To wszystko jest zasługa pewnego, statycznego Pana, który nie ma na tyle jaj, żeby podnieść się z ławki. Inna sprawa to osobista, tragedia naszego obecnie najlepszego piłkarza. Mam nadzieję, że jak najszybciej się wykuruje i wróci jeszcze silniejszy. To co się stało to wielki dramat. Liczę na dłuższe zawieszenie dla tego Bandyty i odstawienie od sędziowania Pana Rizzioliego.Trzymaj się Luke!, a Van Gaal Out!!
» 16 września 2015, 00:00 #257
thelead: Mam straszne mieszane uczucia po tym meczu. Czy rzeczywiście zagraliśmy słabo? W pierwszej połowie wyglądało to całkiem nieźle, w drugiej tłuczenie głową w mur bez pomysłu. Niby mieliśmy ze 3 setki, a jednak przegraliśmy. Czegoś zabrakło, ból tyłka polega jednak na tym, że ciągle nam brakuje tej odrobiny.

Z pozostałych rzeczy to jednak zupełnie nie rozumiem interpretacji z sytuacją Shawa. Nawet jeżeli koleś czysto wybił piłkę, a kontakt nastąpił po jej wybiciu, to swym zagraniem złamał drugiemu zawodnikowi nogę, jakim cudem to mogło się obejść bez konsekwencji, to tego nie jestem w stanie pojąć.

Druga ważna sprawa to w tym meczu koszmarnie bolesna była krótka ławka United. W drugiej połowie aż prosiło się o wejście dwóch ofensywnych zawodników, tymczasem na ławce mieliśmy dwa razy po pól takiego zawodnika. Fellaini to nie napastnik, a Valencia to już nie skrzydłowy. I w tych dwóch nazwiskach wyczerpała się jakże potężna siła ofensywna naszej ławki. Wyprzedał LVG pół drużyny to chociaż jakichś nastolatków mógł wziąć i wpuścić za Herrerę czy skrzydłowych. A tak na murawie kolejni zawodnicy opadali z sił, a LvG nie miał kim ich zastapić.

Trzecia kwestia to Martial. Można w sumie było się spodziewać takiego występu i tak jak po debiucie daleki byłem od robienia z niego wypasionej gwiazdy tak i teraz daleki jestem od stwierdzenia że to niewypał, niemniej jednak facet dzisiaj był tragiczny(choć z maleńkimi przebłyskami) i chyba potwierdził to co dobrze wiemy nawet jeśli głośno tego nie mówimy: do tego by był klasowym napastnikiem sporo mu brakuje i trudno wierzyć by w tym sezonie decydował o sile naszego ataku, a wobec braku jakiejkolwiek konkurencji wygląda na to że będzie musiał
» 15 września 2015, 23:56 #256
adi343: Jak zobaczyłem co się stało Luke'owi .... Cholera jasna trzymaj się chłopie !! A o całym meczu szkoda gadać - klapa na całej linii
» 15 września 2015, 23:55 #255
Ariacchi: Nie ma to jak wyrwać 2 ostrzeżenia jednego dnia. Manusite szybciej niz mysle.
» 15 września 2015, 23:51 #254
Michal1997: Po takim wejściu odechciewa się oglądać piłki nożnej i o niej pisać więc krótko. Najsłabszy na boisku Darmian, dalej Rojo. Najlepszy Smalling później Young. Szkoda sytuacji Maty bo to musi być bramka. Brakowało Carricka, lub Schneiderlina do uspokojenia gre, bez choćby jednego z nich piłkarze właściwie nie powinni wychodzić z szatni. Beznadziejna zmiana Fellainiego, mecz się skończył jak tylko wszedł na boisko.

Sędzia zasługuje na osobny akapit. Jak można za takie wejście nie pokazać czerwonej kartki? Jak arbiter nie pokazuje w takich wejściach czerwonego kartonika, to myślę sobie co trzeba zrobić by dostać czerwoną kartkę. Jeszcze rozumiem błędu pokroju spalonego Roo w meczu z AV. Sytuacja dyskusyjna, liniowy miał mało czasu na podjęcie decyzji. Niedaleko zdarzenia z Shawem było 3 sędziów (bramkowy, główny, i liniowy). Jak to możliwe, że żaden mając około 8 minut czasu, nie pomyślał, że tu musi być czerwona kartka. Nawet jeśli po wejściu główny pokazał na rożny, to nie wierzę, że nie mógł zmienić decyzji. Pewnie sam Moreno się dziwił jakim cudem jest jeszcze na boisku. Najgorsze jest to, że sędzia się pewnie wytłumaczy z tej decyzji. Aż się nie chce wierzyć, że sędzia nie zmienił decyzji, piłkarz ma otwarte złamanie, leży 10 minut i sędziowie uważają, że to nie było niebezpieczne wejście.

Shaw ma raczej sezon z głowy, niech wraca do zdrowia.
» 15 września 2015, 23:49 #253
skrzynia90: Smutny dzień. Gdzie jest pasja? Przed chwilą widziałem filmik z Roy Keanem w roli głównej. To co uderzało z urywków w tym materiale to pasja, pasja, pasja i jeszcze raz walka. Za to pokochałem ten klub. Aktualnie wszyscy w tym zespole są słabi psychicznie i nie mają w sobie za grosz pasji, która miał zespół z przed kilku-kilkunastu lat. Sam Keane mógłby nia obdzielić cały aktualny pierwszy zespół, rezerwy, zespół U-18, łącznie z akademią i sztabe szkoleniowym. Tam każdy walczył za każdego, a aktualnie? Złamano nogę naszemu zawodnikowi, a oni milczą. Przestraszyli się Meksykańca, czy co? Keane, Neville, Scholes, Cantona, Vidić, Ferdinand czy nawet Beckham juz otoczyliby sędziego i nie wypuściliby go dopóki sędzia nie wymierzył by sprawiedliwości, a ten gościu co faulował błagałby trenera o zmianę. Srałby w gacie na myśl jak go potraktuje reszta drużyny w odwecie. A my na miękko, delikatnie, spokojnie, żeby graczy z Holandii nie urazić przypadkiem na ich terenie. Najzwyczajniej w świecie tęsknię za drużyną z charakterem, pasją i miłością do klubu, która mnie urzekła wiele lat temu.
» 15 września 2015, 23:49 #252
Leeviutki: jak oni maja wygrac jak oni nic nie umia
» 15 września 2015, 23:49 #251
KunmingFC: Już lepiej nic nie pisz. UMIE chociaż to?
» 15 września 2015, 23:54 #250
lukashi22: dosyc pajaca Van G. jego procesu i filozofii kur... co on zrobil z United, graja jak przecietniaki, nic nam po jego posiadaniu pilki, jak oni boja sie strzelac!! a sklad jaki nam zostawil na gre na tylu frontach hahaha porazka. Dam mu na bilet aby wracal do Holandii
» 15 września 2015, 23:45 #249
Michi69: Kibicuję Manchesterowi od 16 lat i nie pamiętam kiedy byłem ostatnio tak sfrustrowany w trakcie i po meczu (poziom irytacji porównywalny do tego z sezonu 12/13 kiedy po mocno naciąganej czerwonej kartce odpadliśmy z LM z Realem).

Może to kwestia tego, że cały rok czekałem na ten mecz i cieszyłem się na niego jak głupi (szczególnie mając w pamięci ostatni mecz z Liverpoolem). Początek meczu był dobry, ale akcja z Lukiem to trzęsienie ziemi. To naprawdę chyba najgorsze, co mogło się przytrafić. Jeden z naszych motorów napędowych wyłączony przy dobrych wiatrach na cały sezon... Brak reakcji sędziego to skandal, po raz kolejny dowodzący że jednak piłka nożna bardzo cierpi przez brak powtórek/challengów... w niemal wszystkich dyscyplinach gdzie to możliwe zostało to już wprowadzone, jednak beton UEFY jest tak niezniszczalny, że pewnie jeszcze długo nie doczekamy się tego rozwiązania. Po tym dramacie już chyba wszystko sprzysięgło się przeciwko nam.. jedyne światełko w tunelu (piękny gol Memphisa) zostało przyćmione przez gol z rożnego oczywiście nikogo innego tylko Moreno, którego już nie powinno być na boisku. Dalej - niewykorzystane szanse Depaya, Maty, Smallinga - tylko sobie rwać z głowy mogli kibice Man Utd jak to słusznie mówił komentator. Po drugim golu dla PSV nie dało się już zresztą oglądać tego walenia głową w mur.

Pomimo mojej frustracji nie jestem zwolennikiem wyżywania się teraz na piłkarzach czy trenerze. Spójrzcie na to w ten sposób - większości z nas odechciało się oglądać tego meczu po kontuzji Luka. W ogóle się nie dziwię, że piłkarzom odeszła ochota do gry. Widać, że myślami byli gdzie indziej. Powiecie - to profesjonaliści, powinni zasuwać do końca. Teoretycznie tak, w praktyce nie trzeba być żadnym filozofem by wiedzieć, że psychika odgrywa kluczową rolę w każdym sporcie.. widać że morale drużyny strasznie siadło i to się odbiło na grze, a co za tym idzie na wyniku. Trudno też wymagać od piłkarzy, żeby widząc jak ostro gra PSV i na jak wiele im pozwala sędzia zaczęli nagle przeprowadzać tak ryzykowne akcje jak to zrobił Shaw.

Teraz rola mowy motywacyjnej LVG żeby to nieszczęście obrócić w dobrą energię na kolejne mecze, nie wyobrażam sobie żeby nie wspięli się na wyżyny już po ochłonięciu z emocji po tym meczu...
To w końcu Czerwone Diabły!
» 15 września 2015, 23:44 #248
b90: Wy chcieliście PSG w grupie jak od PSV po du.. dostajemy hehe
» 15 września 2015, 23:43 #247
Ta3k: Wkurza mnie nasz trener. Pomijając całą kwestię filozofii, progresu, procesu taktyki itp. to nie jestem sobie w stanie wyobrazić by SAF widząc taką sytuację jak z Shaw'em spokojnie stał w swoim prostokącie. SAF dosłownie rozszarpałby każdego sędziego, który by mu wpadł pod rękę, nie mówiąc już o tym, że w przerwie miałby taką przemowę w szatni, że po przerwie nasi by pozjadali PSV na śniadanie ładując kilka bramek plus, ktoś byłby oddelegowany by odpowiednio podziękować Moreno. Nie jestem chętny do zwalniania trenerów, ale coraz bardziej wątpię czy LVG jest odpowiednim wyborem na to stanowisko. Do tej pory nie widziałem, żeby trener stanął murem za jakimś zawodnikiem, a to takie ważne.
» 15 września 2015, 23:42 #246
DjTED: ktoś oddelegowany (np Keane, Nevill)
» 15 września 2015, 23:45 #245
woland: Mam identyczne odczucia. Też nie wiadomo jakby to wyglądało, gdyby Rooney był na boisku, możliwe, że on by w przerwie też jakoś pozytywnie wpłynął, zmotywował. Ale przede wszystkim to zadanie należy do trenera. A Van Gaal tylko siedzi na ławce, notuje w kajeciku i tyle. Ot, filozofia. Ewentualnie proces...
» 15 września 2015, 23:49 #244
nikhatlak: SAF to był charyzmatyczny geniusz i choleryk. Nie będzie już drugiego takiego trenera. Ale inna sprawa, żę vG nic nie zrobił, zero presji, zero motywacji... Nawet sami zawodnicy nie wywierali presji na arbitrze, mam nadzieję, że przez przygnębienie sytuacja Luke'a, a nie przez to, że nauczyli się od vG bycia biernymi...
» 15 września 2015, 23:50 #243
Ta3k: @DjTED dokładnie, myślę że taki Keane, Nevill czy też Vidić odpowiednio by przywitali Moreno po przerwie. Ja się zdziwiłem, że nie było przepychanki, bójki ani nic w tym stylu. Może wszyscy piłkarze stracili jaja, a może biorą przykład trenera i nie wstawiają się za swoimi.
» 15 września 2015, 23:50 #242
Ta3k: Osobiście jestem sceptyczny w stosunku do Giggs'a, który miałby być następcą. Ok jest legendą i chwała mu za to, ale niech najpierw zdobędzie doświadczenie, gdzieś indziej. Czemu nie dać szansy Klopp'owi? Koleś ma wszystkie cechy by być trenerem United. Ma zmysł taktyczny, pomysł, jaja, wstawia się za piłkarzami i krzyczy w niebogłosy kiedy potrzeba. Do tego swoje drużyny budował, a nie kupował gotowych gwiazdki. Potrafił osiągnąć coś wielkiego niskim nakładem finansowym z jednoczesnym corocznym odchodzeniem wypromowanych gwiazd do największego rywala.
» 15 września 2015, 23:54 #241
Pete1S: To ten sam sędzie co nie dawno gwizdał na meczu Polska-Niemcy, tam też "dupy nie urwał". Dla Moreno powinna być czerwona kartka i karny dla nas. Ja się pytam po co są te kiepy bramkowe skoro oni stoją i właściwie poza podpieraniem słupka to nie robią kompletnie nic, a sytuację z Shawem na pewno widzieli idealnie.
» 15 września 2015, 23:41 #240
optimus111111: polamana noga Shawa. podobno w dwóch miejscach...z doswiadczenia? conajmniej 8 tygodni na regeneracje kosci plus czas na rehabilitacje, plus czas na powrót do formy... koniec sezonu dla chlopaka... obym sie mylil.
» 15 września 2015, 23:41 #239
Gallacher: 8 tygodni ? wydaje mi się że o wiele więcej.Pół roku w plecy chociaż nie jestem lekarzem,ale miałem połamany obojczyk bez przemieszczenia i zamknięte a on doznał pewnie czegoś poważniejszego.
» 15 września 2015, 23:45 #238
kckMU: kiedyś była noga za nogę, dzisiaj jest noga złamana + ten który to zrobił strzela nam gola

kiedyś był Keano, Rio, Vidic i przede wszystkim Ferguson. Dzisiaj jest banda pomyleńców z pseudo trenerem na ławce.
» 15 września 2015, 23:39 #237
soldier: Mata (kiedyś już tutaj pisałem, że to zawodnik który powinien mieć zakaz gry co 3 dni), Young (na prawej stronie to cień Younga grającego na lewej) i Darmian- ich dzisiejsza gra to było absolutne dno.
» 15 września 2015, 23:39 #236
soldier: Jeszcze co do Younga. Jest to zawodnik, którego styl gry opiera się w dużej mierze na przetrzymywaniu piłki. Przez to właśnie dużo lepiej gra on na przeciwległej stronie do tej, którą nogą gra (czyli na lewej). Na prawej stronie aż się prosi by szybciej dośrodkowywał, strzelał itp. Nie wiem, czy to van Gaal go nie umie poinstruować, czy to on jest taki oporny, w każdym razie wkurza (przynajmniej mnie) to niesamowicie. Gdyby podejmował dziś szybciej decyzje, to jego występ byłby przyzwoity a może nawet dałoby nam to remiszwycięstwo.
» 16 września 2015, 00:14 #235
GandiGanda: moze mi ktos powiedziec czy moreno za ten faul, moze zostac zdyskwalikowany przez fifa/uefa ktora bedzie miala wolna reke iz sedzia nie zareagowal? jesli tak to licze na 3 mecze kary w lm MINIMUM. typ jakis poryty wchodzic tak w pilkarza
» 15 września 2015, 23:37 #234
HuiSton: Szkoda punktów... W tym meczu ewidentnie było widać brak współpracy w środku pola, co sam Shweini może zdziałać, sami widzieliście.. Szkoda, szkoda, szkoda Luka, naprawdę, po jego zejściu nie pokazaliśmy w ataku nic bardziej konstruktywnego jak gol Depaya i zagranie Shewiniego do Maty... Rozumiem, poraz kolejny zawiodła nas dyspozycja dnia, już nie będę się wypowiadać na temat zmiany Fellainiego, każdemu się zdarza, każdemu się zdarzył gorszy dzień w United.. Wciąż jeszcze nie obejrzałem ani jednego meczu United na poziomie jakiego bym oczekiwał od LVG, uwierzcie mi, to wciąż nie jest to, a że mam rację, wkrótce się wszyscy przekonacie ;)
» 15 września 2015, 23:37 #233
jarek87999: Nasi musza oddawać więcej strzałów z dystansu ,,,mam wrażenie ze oni chcą wjechać z piłka do bramki
» 15 września 2015, 23:36 #232
soldier: Nawet nie tyle wjechać do bramki, co wjechać w okolice pole karnego i tam zacząć się bawić w przetrzymywanie piłki.
» 16 września 2015, 00:16 #231
suuchy: Valencia wrócił po kontuzji ale kontuzja Shawa wyglądała na gorszą. Nie mam ochoty nawet mówić o tym meczu jedyny + jak Cris skosił tego meksykańca i musiał zejść
» 15 września 2015, 23:35 #230
jarek87999: Wynik jest nie ważny przy stracie mega lewego obrońcy w tym wieku wypada do końca sezonu ciekawe czy wróci do formy zeby sie chłopak nie załamał szkoda fajnie sie go oglądało.zeby wrocil tak szybko jak antek
» 15 września 2015, 23:35 #229
mateo13: Co do Shawa to też bym chciał żeby szybko wrócił, ale bądźmy szczerzy skoro to otwarte złamanie to .....nie szybko
» 15 września 2015, 23:37 #228
MarekOdbyt: Wg. komentatorów ze studia pomeczowego ligi mistrzów mówili, że sędzia popełnił błąd nie dając czerwieni moreno, a ten strzelił bramkę na 1:1 (chociaż właściwie to blind mocno mu pomógł)
Tutaj statystyki jakby ktoś na szybko chciał zobaczyć http ://skroc. pl/highlights
» 15 września 2015, 23:34 #227
pawelisto2: Piłkarze Manchesteru przed meczem powinni obejrzeć przemowę motywacyjną Al Pacino to by ich może ruszyło :D
» 15 września 2015, 23:26 #226
dareknt: BPL - BEST PAYER LEAGUE
» 15 września 2015, 23:25 #225
MaciejSky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.09.2015 23:23

Może trochę nie na miejscu... Ale zawsze mówiłem, że bez Rooneya gramy inaczej. Roo by wrzeszczal i wypruwał z siebie flaki żeby nasi się wzięli za strzelanie. Zwłaszcza po takim faulu... Prawdziwy kapitan. Czekam na jego powrót, bo z nim mamy inną mentalność
» 15 września 2015, 23:22 #224
Joker7: Dzisiaj w Lm wygraly wszystkie zespoly ktore powinny wygrac!
Procz 2 druzyny z Manchesteru! ktore graja w "najlepszej lidze na swiecie"... kiedys to bylo nie do pomyslenia! ale od 5 lat jest coraz slabiej z zespolami z PL!
» 15 września 2015, 23:21 #223
dareknt: Taka najlepsza l-) jak i repra angielska....:D:D Najbardziej przereklamowana i najlepiej opłacana.....ale kiedyś ten balonik pęknie i BPL zostanie z ręką w nocniku a kluby zamiast odkładać pieniążki na czarną godzinę daja coraz to wyższe tygoniowki.......glupota a wyniki beda coraz gorsze na arenie miedzynarodowej
» 15 września 2015, 23:28 #222
Joker7: no spokojnie PL bedzie zarabialo bardzo dlugo spore siano$$$
ale fakt ze ostatnie lata w LM slabe...
lecz bedzie poprawa nie moze PL w LM dostawac baty ;p
» 15 września 2015, 23:40 #221
SkowronUNITED: Cóż mogę powiedzieć...
1) Dzieci/sezonowcy DevilPage to mega idioci... Pisząc że zagraliśmy słabo... Zagraliśmy bardzo dobrze.
2) Jako kibic czuje się oszukany. Sędzia powinien wyrzucić tego idiotę moreno, zawieszenie na kilka meczy, Karny dla nas i przy odrobinie szczęścia 2-0.
3) Rojo zawalił bramkę i o mały włos nie zrobił drugiej. Gdzie nawet nie drgnął do De Jonga który na szczęście fatalnie przestrzelił.
4) Van Gaal po raz kolejny pokazuje kunszt geniuszu zmieniajac najlepszego w ofensywie piłkarza(Younga) przy niekorzystnym wyniku. Wystarczyło postawić wszystko na jedno kartę, Young Grałby Wahadło z Depayem.(oczywiście chodzi mi o zmianę Valencia za Blinda)
5) Martial to nadzieja na przyszłość. Pograł fajnie lecz samotność w polu karnym aż razi w oczy. Transfer jak narazie fajny.. lecz nie wart takiej kasy. Dalej będę przy swojej wersji- Lukaku/Lewy. To są zawodnicy którzy idealnie pasują do naszej taktyki.
6) Szkoda Shawa, mam nadzieje ze to nie koniec kariery. Wiadomo, na boisko kiedyś wróci. Ale to będzie te same złote dziecko?
7) No i ławka rezerwowych bez Wilsona... NOSZ... JAK MOŻNA JECHAĆ NA MECZ Z JEDNYM NAPASTNIKIEM?
8) Darmian, Rojo - dziś słabiutko, Smalling, Schweni, Young - na plus.
» 15 września 2015, 23:21 #220
RaaDeeK: 1) Dzieci/sezonowcy DevilPage to mega idioci... Pisząc że zagraliśmy słabo... Zagraliśmy bardzo dobrze.

jestes żałosny pisząc takie rzeczy
» 15 września 2015, 23:23 #219
bartekfun1998: Nie zgodzę sie tylko co do Schweniego jak dla mnie dużo strat i blind też słabiutko, ale ogólnie dobrze gadasz ;)
» 15 września 2015, 23:25 #218
1wolf1: Odniose sie jedynie do pkt 4. Coz takiego zrobil dzis joung, ze tak go wielbisz i wychwalasz? Mial conajmniej 6 szans na wrzucenie pilki w pole karne. NIe wykorzystal nawet 1. Za to bladas z PSV potrzebowal 1 polszansy i byla bramka. Mam juz naprwde po dziorki w nosie naszych niesamowitych skrzydlowych, ktorzy nie potrafia od 3 lat wrzucic 1 dobrej pilki. Jesli podobnie jak mistrz joung nie rozumiesz, to ci to napisze capsem - Z SZYBKIEGO BIEGANIA NIE MA GOLI. GOLE BIORA SIE Z DOBRYCH PODAN, WRZUTEK I PRZEDE WSZYSTKIM STRZALOW NA BRAMKE....
» 15 września 2015, 23:27 #217
SkowronUNITED: Gdyby nie Young to statyczność nasza uśpiła by wszystkich kibiców. :)
Young robił to czego Depay nie potrafił- czyli szarpał.

Ja jestem żałosny? Żałośni są ludzie wypowiadający się tutaj po niesprawiedliwej porażce. Wyrzucaliby połowę składu. A ja napisze tak "wypadek przy pracy".

Schweni? Faktycznie kilka strat ale fajnie rozdzielał grę. Powiewało starym Bastianem.
» 15 września 2015, 23:58 #216
1wolf1: No i co z tego, ze szarpal. Z tego jego szarpania nie bylo nawet 1 dobrej szansy. Depay byl statyczny ale dogral 2 pilki w pole karne i skrzelil bramke. Wole juz jego statycznosc niz ciagle bezsensowne bieganie younga... Tak jak pisalem, on nie potrafi wrzucac. Wszystko do momentu podania robi dobrze, ale pozniej pilka idzie albo w 1 obronce, albo jest przerzucona balonem za pole karne. Gdybym byl napastnikiem MU, to nawet nie wchodzilbym w pole karne gdy joung ma pilke, bo po co... I to jest wlasnie problem. Mamy wiele okazji, ale nie jestesmy w stanie nic wykorzystac, skoro wszystko idzie nie w tepo, albo nie w to miejsce gdzie stoja pilkarze. Za to przeciwnik ma 1 szanse - mierzy i wrzuca i strzelaja... A my nadal robmy wiatrak na skrzydle... W zasadzie Holandia z wiatrakow slynie...
» 16 września 2015, 00:06 #215
Ariacchi: Na OT chce zobaczyc taki obrazek watch?v=6nGkafx3-Ks
» 15 września 2015, 23:19 #214
Demo2797: Podwójne złamanie...
» 15 września 2015, 23:19 #213
Unitedman: z Twittera : ZŁAMANIE PODWÓJNE
"Our thoughts go out to @LukeShaw23, who has suffered a double fracture of the leg. He will have an operation on his return to Manchester."
» 15 września 2015, 23:18 #212
Mistrz1908: Klub podaje , ze złamanie Luke było podwójne..... ;(( skończcie krytykować już dzisiejszą gre ! Trudno , zdarza się ! Słabszy dzień Darmiana sprawił, że 2 bramki padły i tyle.

WSPIERAJMY NASZ KLUB !!
» 15 września 2015, 23:18 #211
Rion: Darmian caly czas gra tragedie w ofensywie
» 15 września 2015, 23:19 #210
AgEnT: A co on jest od strzelania bramek? Co nie zmienia faktu, że dziś zagrał słabo.
» 15 września 2015, 23:28 #209
EnJoy: Az mi sie chce plakac shaw wracaj do zdrowia
» 15 września 2015, 23:17 #208
jamaj05: Dużo nardziej niż wynik martwi mnie kontuzja Shawa...

Oby wrócił jak najszybciej do gry, a już tak dobrze mu szło w meczach :/

Co do LM to spokojnie, pierwszy raz ogladacie United w tych zawodach czy co??
Mamy jeszcze 5 meczów do rozegrania, z czego 3 u siebie, spokojna głowa, wyjdziemy z grupy...

Nie komentujcie jak gimby, nawet jeśli nimi jesteście, pokażcie klase po meczach a nie w kółko to samo...
» 15 września 2015, 23:16 #207
RedRevolta: Szczerze, to w dupie mam ten wynik, zachowanie naszych przy kontuzji Luka z niesmaczylo mnie, grą nie zasłużyli, każdy powinien tam gryzc trawe i wygrać ten mecz chociażby dla Shawa, szkoda mi tego chłopaka ;(
» 15 września 2015, 23:15 #206
nikhatlak: Ja myślałem, że po tym zdarzeniu MU ich po prostu zdominuje i upokorzy, będzie jakieś 5-0, a tu taka kicha...
» 15 września 2015, 23:19 #205
pawbuk6: Dlaczego w ogóle nie gramy z kontry?! Przy tak szybkich zawodnikach jak Depay czy Martial byłoby to wręcz wskazane, ale LvG najprawdopodobniej ich zakazal całkowicie (tak to wygląda na boisku). Mamy piłkę, okazję do wyjścia z szybką kontrą, a wyprowadzający piłkę zawodnik zaczyna kręcić kóleczka i podaje do tyłu. Skandal!
Niestety, ale wydaje się ,żę liga angielska jest zwyczajnie słaba - United przegrywa z PSV po słabym meczu, City przegrywa ze słabującym w lidze włoskiej Juventusie.
Natomiast zarobki piłkarzy są gigantyczne. No i przepłaca się za przeciętnych zawodników. To musi kiedyś runąć.
Poza tym taktyka LvG - do bólu przewidywalna, nudna, nie dająća żadnych efektów. Podawanie piłki dla samego podawania, brak zdecydowania przy strzałach (piłkarze są karani za niecelne strzały?), więcej podań do tyłu niż do przodu...
» 15 września 2015, 23:14 #204
mateo13: Liga angielska nie jest słaba, nie ma co gadać takich rzeczy. Moim zdaniem problem siedzi w głowach, na Liverpool było inne nastawienie i widać to na boisku.
» 15 września 2015, 23:24 #203
pawbuk6: No to jak wytłumaczyć notoryczne klęski angielskich drużyn w europejskich pucharach? Cięzko to już tłumaczyć zmęczeniem albo olewaniem pucharów.
» 15 września 2015, 23:37 #202
Unitedman: Dałbym żeby przegrali nawet 5:0 ale w zamian zeby Shaw był cały
» 15 września 2015, 23:13 #201
Beere: Oby Shaw się pozbierał. IMO karny i czerwona. Kpina.
» 15 września 2015, 23:12 #200
kocur224: Luke wracaj jak najprędzej...zdrówka życzą kibice :)
Jak dla mnie mecz dało sie wygrać tylko za dużo filozofiiiii....przydałaby sie suszarka Fergusonam :)
Brakuje nam ostatniego podania i zimnej krwi. Oby następne mecze były podobne do drugiej połowy z Liverpoolem.
» 15 września 2015, 23:12 #199
Deluxe: Martial ma mega potencjał. Depay, którym masa ludzi tak się zachwyca, do tej pory nie wykazał się dla mnie niczym szczególnym. Szkoda punktów, ale gra sama w sobie jakoś tak napawa optymizmem - bo nie było tak źle, parę elementów do poprawki, ale ogólnie charakter pokazaliśmy i mało brakowało, by wywieźć chociaż punkt. Nie jest źle, będzie lepiej.
Biedny Shaw. Masakra...
GGMU
» 15 września 2015, 23:12 #198
Demo2797: Faktycznie bramka Depaya nie była niczym sczególnym...
» 15 września 2015, 23:13 #197
Deluxe: Wg mnie Depay częściej partoli akcje niż pokazuje na co go naprawdę stać.
» 15 września 2015, 23:19 #196
Tommekk80: Gdzie ty widzisz pozytywy? Zero pomysłu na grę, zero chęci/walki...Gdyby nie przebłysk Depaya, byśmy nawet bramki nie strzelili. 85. minuta i 2:1 w łeb a my gramy jakbyśmy wygrywali z 3:0. Nic - Van Gaal jakoś nie ma animuszu Diabła....
» 15 września 2015, 23:30 #195
Muuuuuuuuuuu: Zgodzę się co do Martiala, którego zakup krytykowałem.

Chłopak świetnie przyjmuje piłkę z obrońcą na plecach i momentalnie zawija piłkę i biegnie. Jak do tego dojdzie więcej sprytu, zgrania, może pewności siebie to będą z niego ludzie.
» 15 września 2015, 23:31 #194
szwajcar91: Potrzebuje jeszcze trochę czasu, dziś widziałem kilka fajnych kombinacji miedzy Depayem a martialem.
» 16 września 2015, 00:36 #193
21Champions: luke ma złamana noge
» 15 września 2015, 23:11 #192
NexaT: Naprawdę? To nie wiedzieliśmy.
» 15 września 2015, 23:16 #191
RedRevolta: Kpina kpina i jeszcze raz kpina, ten debil Moreno nie dostał nawet żółtej za ten faul, masakra ten sędzia, a jeszcze gorzej zachowali się nasi po kontuzji Shawa, no szlak mnie trafia jak była by to Barca czy Real, Chelsea to każdy podbiega do tęgo sędziego i wywiera presje, co oni jaj nie mają?!! ja się pytam , gdyby Ferguson tam siedział albo inny dobry trener to podleciał by odrazu do technicznego i wiadomo co by się działo, a Luj sobie siedzi i wode popija, no k...... szlak mnie trafia!!
» 15 września 2015, 23:10 #190
DjTED: Najgorsze, że on piłkę wybił i w pierwszym momencie pewnie nikt nie widział faulu...Zdrowiej Luke
» 15 września 2015, 23:13 #189
Qtasek123: 1-sze miejsce będzie miał wolfsburg ale na 2-miejsce szanse macie miinimalne ale macie mam nadzieję że Mój ukochany Real trafi na was w 1/8 to będzie łatwiejsza droga niż rok temu i 2 lata temu pozdrawiam ;)
» 15 września 2015, 23:13 #188
Fenek: Qtasek123 już po samym nicku wnioskuję, że nawet do gimnazjum jeszcze cię nie przepchnęli. Inna sprawa to jakim cudem wylazłeś z szafy?
Tak czy inaczej, wiem że i tak nie zrozumiesz. Ale tu nie o mecz chodzi ale o Shawa. A co do twojego "kibicowania" to pewnie jeszcze kilka dni temu kibicowałeś barcy a dwa lata temu Atl. Madr. więc idź teraz szukać kolejnego klubu i nie wiem po co tu wchodzisz.
» 15 września 2015, 23:17 #187
PetrCech: Przecież faul nie był ani trochę brutalny.. Shaw bardzo pechowo upadł..
Szkoda chłopaka :/
» 15 września 2015, 23:20 #186
RedRevolta: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.09.2015 23:27

Upadł?! haha chyba kpisz, podwójne złamanie gościu!! zobacz sobie powtórke, on mu wjechał nożycami w nogi.
» 15 września 2015, 23:27 #185
Prut3r: PetrCech.. On jak leciał już miał złamaną nogę, widać to chociażby na zdjęciu tytułowym artykułu ze strony głównej (zwróć uwagę na prawą nogę, lekko krzywa, co nie?), a jeśli dalej nie widzisz to oglądnij sobie powtórkę.
Tam musiało mocno chrupnąć przy zderzeniu skoro Moreno wstawał już blady z kwaśną miną, wiedział, że zrąbał młodemu kariere. Także proszę bez durnych komentarzy.
» 15 września 2015, 23:29 #184
PetrCech: Komentarz zedytowany przez usera dnia 16.09.2015 00:21

Po kilku powtorkach przyznaje wam racje, wslizg spowodowal kontuzje..
ale swoje racje mozecie pisac bez niepotrzebnego idiotycznego jadu -.-
» 16 września 2015, 00:19 #183
Fenek: Teraz czeka nas trudne zadanie. Straciliśmy Shawa i to na długo a wiadomo, że bym on jednym z najlepszych w tym sezonie. Musimy się szybko poskładać i czekać na powrót Roo. Mam nadzieję, że zajmie on miejsce za plecami Martiala i jakoś to ruszy. Nie mogę nadal przeboleć utraty Luka. Jeszcze, żeby chociaż ta ... Moreno dostał jakąś wysoką karę ale nic, jeszcze się cieszył po golu i po meczu. Niestety, że też na takiego nie ma sprawiedliwości...
» 15 września 2015, 23:09 #182
MaciejSky: Ale szczerze bardziej doszukiwalbym się winy po stronie sędziego niż naszej. Chyba po raz pierwszy od kilku lat, ale taka prawda. Od tej kontuzji mnie się odechciało oglądać mecz, a co dopiero piłkarzom grać...
» 15 września 2015, 23:09 #181
Arkin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.09.2015 23:10

dubel post
» 15 września 2015, 23:09 #180
MaciejSky: Ja jestem, bo lui wygrał tak grając ligę mistrzów z Ajaxem i doszedł z Bayernem do finału. Poza tym tego meczu nie przegrał van Gaal tylko nieskuteczne strzały naszych graczy, bo marnowalismy setki przecież...
Moje zdanie oczywiście
» 15 września 2015, 23:12 #179
Arkin: Ok, rozumiem.
» 15 września 2015, 23:13 #178
Arkin: Są tu jacyś zwolennicy Lujego, którzy widzą mistrzostwo BPL lub LM pod jego wodzą?
Jeśli tak, to napiszcie dlaczego Luj jest odpowiednią osobą na odpowiednik stanowisku.
» 15 września 2015, 23:09 #177
Cielii: Ale ty ladny Troll jestes koelgo :). To samo bylo jak jeszcze byl SAF kazdy psial ze dziad Out a dal nam ostatnie mistrzostwo w ostatnim sezonie a puacz byl po kazdej porazce lub remisie
» 15 września 2015, 23:10 #176
Arkin: Po co spamujesz? Nie masz nic ciekawego do napisania to zamilcz.
» 15 września 2015, 23:11 #175
Domelo: Luj nie jest odpowiednią osobą, jego filozofia przerasta piłkarzy.
» 15 września 2015, 23:12 #174
dareknt: 1.Bo wydaje kupę kasy -----napedza koniunkture na rynku przez co inne ligi mogą zainwestować zarobione pieniadze w szkolenie i zrównać się "poziomem" z BPL
2. Bo płaci gigantyczne tygodniówki....przez co nie mają motywacji do maksymalnego wysiłku.....bo nikt ich nie kupi bo nie ma szans przebic tygodniowki UNITED, ale dzięki tym mega tygodniówka wzrasta sprzedaż dóbr luksusowych.....bo byle piłkarzyne stać na Bugatti Veyrona i dzieki temu ludzie maja prace
» 15 września 2015, 23:13 #173
Cielii: Sorka mlody urazilem? bawia mnie twoje psoty ktorymi starasz sie zwracac uwage. pisza jakies brednie :) karnego tez nie bylo?
» 15 września 2015, 23:13 #172
Joker7: Luj jak go nazywasz
wygrywal lige z kazdym zespolem ktory prowadzil!
nawet z AZ Alkmaar
Z United tym bardziej wygra;]
Takie mecze sie przytrafiaja nawet Fergusonowi nie zawsze wychodzilo;c
Zostawcie LvG w spokoju bo zmienil calkowicie system gry MU! i jeszcze nie wszystko dziala w 100% ale juz widac poprawe z zeszlym sezonem ze ten bedzie o niebo lepszy!
» 15 września 2015, 23:14 #171
Demo2797: LvG nie płaci ani za transfery, ani za tygodniówki
» 15 września 2015, 23:14 #170
Arkin: dareknt nie rób sobie jaj
» 15 września 2015, 23:14 #169
Qulpix: Pan chyba nie rozumie, że każdy może się wypowiedzieć, bo każdy ma swoje zdanie. Jeżeli tak bardzo potrzebna ci dyskusja na ten temat to od tego jest forum, a z tego co wiem to na forum jest jeden (jak nie więcej) temat na temat LVG, więc odsyłam właśnie na forum ;)
» 15 września 2015, 23:15 #168
dareknt: Taaa nie on....mowi prezesowi.....Chce tego i tego i masz go kupic....Moglby powiedziec.....kup go ale max np za 20 mln i do tego tygodiowka 50 tys tyg.....bedzie sie rozwijal i gral coraz lepiej dostanie podwyzke
» 15 września 2015, 23:16 #167
Domelo: Wygra LM? Skoro nie umie pokonać PSV to jak ma wygrać z najmocniejszymi?
» 15 września 2015, 23:16 #166
Muuuuuuuuuuu: To ja:)

Tutaj pewnie wielu zaskoczę ale uważam, że LvG jest odpowiednią osobą na prowadzenie MU w chwili obecnej. Ma charyzmę i doświadczenie. Łatwiej mu jest budować drużynę, gdzie gra tyle gwiazd. I życzę mu jak najlepiej.

Inna sprawa, że wiele rzeczy mnie drażni i o tym często piszę na tym forum. Nie zmienia to jednak faktu, że chcę by LvG wyszło to układanie. W końcu jak mu się nie uda, to na kolejnym trenerze będzie jeszcze większa presja. Poza tym sukcesy LvG to sukcesy MU:)
» 15 września 2015, 23:27 #165
dareknt: VAN GOG OUT
» 15 września 2015, 23:08 #164
Siklen: Czemu tylko LvG ? Wszyscy out! Cała skład, sztab i właściciele out! I wszyscy kibice out, wszystko out... uwielbiam takie komentarze, nieważne kto jest trenerem zawsze kogoś trzeba out, w każdym jednym klubie.
» 15 września 2015, 23:18 #163
dareknt: Juz ci napisze dlaczego OUT.... GRAMY WIELKIE G odkad tutaj jest....Pojedyncze zwyciestwa nie zaciemniaja mi obrazu rzeczywistosci....klepanie i nic z tego nie wynika.
WYDAL TYLE KASY ZE głowa boli....a wydał tyle bo musiał...tylko kasą mógł zachęcic zawodników do gry w UNITED....napewno nie stylem
» 15 września 2015, 23:22 #162
Qtasek123: Jestem Kibicem Realu Madryt i wiem że schachtar jest na wyższym poziomie niż PSV ale i tak chciałbym żeby Manchester wyszedł z grupy chociaż wiem że są na to małe szanse ale jednak są Wolfsburg bez problemów będzie miał 1-sze miejsce bo obecnie bez urazy ale żaden klub w grupie wolfsburga nie jest na jego poziomie teraz pozostaje kwestia drugiego chociaż dla was się to czarno maluje to cały czas macie szanse na drugie miejsce
» 15 września 2015, 23:08 #161
MaciejSky: Em... Co? Schachtar na wyższym poziomie niż PSV?? Wolsfburg na 1 miejscu? Xdd
» 15 września 2015, 23:14 #160
MaciejSky: United wygra te grupę na luzie. Możesz nawet zrobić screen tego posta ;-)
» 15 września 2015, 23:17 #159
bambosz15: bramki po błędach ale moim zdaniem dominowaliśmy , nie wszytko da się wygrać to jest tylko sport . Nastrój smutny bo przegrana ale widzę parę pozytywów w naszej grze. Brniemy do przodu chcemy odrobić dominujemy w posiadaniu piłki nie wyszło trudno to dopiero pierwszy mecz jeszcze 5 przed nami , czyli 15 pkt do zdobycia :)
» 15 września 2015, 23:08 #158