Oceny pomeczowe: Brighton & Hove Albion - Manchester United 1:0

» 4 maja 2023, 23:48 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United przegrał z Brighton & Hove Albion (0:1) w zaległej 28. kolejce Premier League. Czerwone Diabły gola na The Amex straciły w 99. minucie spotkania. Jak występ zawodników Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za czwartkowy mecz.
» Sędzia Andre Marriner podyktował rzut karny za zagranie piłki ręką przez Luke’a Shawa w ostatniej minucie meczu | Fot. Press Focus
David de Gea
Dobrze wyszedł z bramki przy strzale Karou Mitomy na początku spotkania, co przypłacił trafieniem w głowę. Dobre interwencje w końcówce, ale ostatecznie pokonany z rzutu karnego.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.59

Aaron Wan-Bissaka
Cały czas jego uwagę absorbował Mitoma, który pozwalał sobie na więcej, niż w półfinale Pucharu Anglii.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.37

Victor Lindelöf
Jego niechlujne podanie zostało przejęte przez Mitomę. Oprócz tego incydentu było spokojnie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.58

Luke Shaw
Widać w jego grze taki autorytet, że można zapomnieć, że nie gra na na swojej pozycji. Do czasu zagrania piłki ręką w polu karnym nie popełnił błędu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.57

Diogo Dalot
Przesunięty na lewą stronę obrony. Był zdyscyplinowany i uważny.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.42

Casemiro
Był bliski zdobycia bramki głową. Niepotrzebny atak na Alexisa Mac Allistera. Igrał z ogniem, bo mógł wylecieć z boiska za faul na Moisesie Caicedo za drugą żółtą kartkę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.82

Fred
Jego wybór do wyjściowej jedenastki był logiczny, choć nie miał dużego wpływu na grę. Często niedokładny w swoich podaniach.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.2

Antony
Zmarnował doskonałą okazję w drugiej minucie. Przyzwoita wymiana podań z kolegami. Z czasem do głosu zaczęła dochodzić frustracja.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.9

Bruno Fernandes
Podejmował ryzyko i czasami robił to z powodzeniem. Po przerwie zniknął z radaru.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.49

Marcus Rashford
Energiczny od początku. Wypracował sobie dobrą okazję, ale strzelił prosto w Jadona Steele’a.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.53

Anthony Martial
Zganiony przez Ten Haga. Miał świetną okazję przed przerwą, lecz jej nie wykorzystał. Kolejny mecz bez gola.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.22