Ten Hag rozczarowany po meczu z Aston Villą: To jest nie do przyjęcia

» 6 listopada 2022, 17:47 - Autor: matheo - źródło: BBC Sport
Erik ten Hag nie był w dobrym humorze po spotkaniu z Aston Villą w ramach 15. kolejki Premier League. Czerwone Diabły przegrały na Villa Park 1:3.
» Erik ten Hag nie był zadowolony z występu swoich piłkarzy w meczu z Aston Villą
Manchester United w pierwszym kwadransie stracił dwie bramki i później nie potrafił odnaleźć właściwego rytmu gry.

– Przegraliśmy mecz na początku pierwszej i drugiej połowy. To jest nie do przyjęcia – mówił Erik ten Hag w rozmowie z BBC Sport.

– Przeciwnicy wyglądali na dużo bardziej wypoczętych i gotowych do gry. Wynik spotkania jest jasny, nigdy nie kłamie. Dziś nie byliśmy wystarczająco dobrzy.

– Nie mieliśmy właściwej organizacji. Stworzyliśmy sobie niezłe sytuacje przy stanie 2:1. Jestem naprawdę rozczarowany, że straciliśmy gola na początku drugiej połowy – dodał Ten Hag.

Manchester United w czwartek ponownie zmierzy się z Aston Villą. Tym razem stawką spotkania będzie awans do IV rundy Pucharu Ligi. Mecz odbędzie się na Old Trafford.

Oceny pomeczowe: Aston Villa - Manchester United 3:1
Shaw: Powolny start słono nas kosztował

Komentarze (16)

Siarra93: Pewnie się naraże części fanom, ale tych rozumnych chętnie "wysłucham", co o tym myślą(zwł. pkt 1)
1. Eriksen z Malacia to jeden z najsłabszych transferów United jak do tej pory, chociaż nie oceniam ich jako niewypał (Martinez, Antony i Casemiro zawiesili wysoko poprzeczkę) - wedlug mnie nie sprawdza się na tej pozycji, gracz który nie potrafi się ustawiać jak środkowy pomocnik zwłaszcza w trakcie gdy rywal jest przy pilce/kontuje, braki w odbiorze piłki i ustawianiu się w defensywie. Mało tego, nie widzę też tego w ofensywie, fajnego podłączania się do akcji ofensywnych, wypracowywania sobie pozycji strzeleckich z dystansu, pojawiania się w 16tce rywali (to oczywiście również częściowo obciąża trójkę ofensywną) Owszem potrafi dyktować tempo gry, przerzucać ciężar gry i posyłać precyzyjne długie podania, ale jak na jednego z dwóch środkowych pomocników (Bruno licze jako ofensywnego pomocnika) to za mało. Conte też próbował go wykorzystywać nieco głebiej w systemie 352 i to nie działało zbyt dobrze (odsyłam do historii z meczu z Cagliarii). Eriksen odżył w Brentford, ale tam miał wolną rękę i zdecydowanie więcej swobody ofensywnej na rzecz mniejszej ilości obowiązków defensywnych, bo z tych wyręczali go Janelt i Norgard oraz grał bliżej lewej flanki. Na tej pozycji zdecydowanie bliżej mi do Freda, ale tej wersji z meczu ze Spurs.
2. Impotencja ofensywna to w ogromnej mierze wina Ronaldo - jeśli w styczniu nie odejdzie to w lutym już pożegnamy się z szansami na trofeum w tym sezonie.
3. Nigdy więcej Rashforda na prawej flance, jedynie nr 9 ew lewa flanka i nie za wszelką cenę co mecz w 1 składzie, bo są mecze, w których ktoś inny dałby więcej.
4. Lindelof i Maguire, niesamowite jaka przepaść ich dzieli do Martineza i Varane.
5. DDG wielki sentyment, w tym sezonie bywa bardzo chimeryczny, wygrał nam kilka meczy, ale też mocno przyczynił do sromotnych porażek.

Konkluzja - szanse na trofea w tym sezonie będą zachowane jeśli pozbędziemy się Ronaldo, a naszą 9tką będzie Rashford i Martial jako zmniennik (nie nastawiam się, że długo będzie zdrowym), a na lewą flankę sprowadzimy Gakpo.
W lecie Milinković-Savić/Bellingham za w mojej ocenie niesprawdzającego się Eriksena, Toney/Mitro/Osimhen, Diogo Carlos za chimerycznego DDG i ktoś do rotacji dla Dalota. Wtedy sezon 2023/24 to będzie walka potrójną/poczwórną koronę.
» 7 listopada 2022, 17:01 #16
Alex45: Inni przepraszali on mówi że nie do przyjęcia. Ciekawe kiedy w końcu weźmie się za nich
» 6 listopada 2022, 20:43 #15
keribz: Jakie sytuacje przy stanie 1-2? Zaraz skończyła się połowa, a po przerwie od razu stracili gola. On w ogóle oglądał mecz?
» 6 listopada 2022, 19:12 #14
atq: A Ty oglądałeś? Garnacho miał niezły strzał z lewej strony aczkolwiek moim zdaniem niepotrzebnie przekładał do lewej i Ronaldo miał główkę, która przy optymalnej formie by wykończył bo to była idealna piłka na niego
» 7 listopada 2022, 08:37 #13
wider: panie ETH, a co pan zrobił żeby ten wynik był inny ? Zero reakcji na boiskowe wydarzenia. Wyglądało to tak jak by ETH liczył że jakoś to będzie
» 6 listopada 2022, 18:49 #12
pbskarpy: Komentarz zedytowany przez usera dnia 06.11.2022 18:19

Eth nigdy nie mówi o swoich błędach.
» 6 listopada 2022, 18:19 #11
uzio: Szanowne grono ekspertów to kim chciało by grać dzisiaj? Maguire? McFred? takie są efekty jak się gra co 3 dni praktycznie tym samym składem, jakościowych zmienników nie ma, ledwo pierwsza 11 jakoś da się skleić żeby nie grać padaki. Jedynie VDB się wyróżnił dzisiaj, miał przerwę, był wypoczęty i grał gorzej niż reszta. Jak mecz pucharowy nie zgramy rezerwami to później mecz z Fulham też będzie padaka.
» 6 listopada 2022, 18:15 #10
DevoMartinez: Eriksen / Case / Fred. Van Beek zupełnie się nie rozumie i nie odnajduje w tej taktyce. 15 podań w całym meczu, 0 odbiorów, przechwytów, wyczyszczonych czy zabloknowanych piłek. Już samo to dałoby porządek w pomocy a był chaos i autostrada do nieba w środku pola.
» 6 listopada 2022, 18:46 #9
atq: Van de beek wygląda niestety na chlopaka którego pali piłka, bo na te 15 podań to z 10+ odegranie z pierwszej piły do najbliższego kolegi
» 7 listopada 2022, 08:38 #8
lawoss: Brak Bruno był bardzo widoczny. Barkowało nie tylko jego gry do przodu, ale przede wszystkim ruchliwości, wychodzenia po piłkę, presingu i gry w obronie. On robi ogromną różnicę, nawet jak nie zalicza asyst czy goli. Van De Beek miota się gdzieś po boisku, gra na alibi. Nie cofa się po stracie piłki (bramka na 3 zero i dziura w środku pola). Szkoda, że nie zszedł w przerwie, bo już chyba bym wolał Freda z Casemiro i Eriksenem bardziej z przodu. Ronaldo nadal bardzo słaby i frustrujący. Zdecydowanie wolę Rashforda na 9-tce. Niestety brak Sancho i Anthonego raczej wykluczył taką opcję. Szkoda, że Martial nie zagrał od początku, ale być może nie jest jeszcze gotowy na 90 minut.
» 6 listopada 2022, 18:14 #7
Rooney253Wazza: Jestem bardzo spokojny o ten klub. Nawet jak nie idzie to od razu lżej mi na sercu gdy wiem, że nie stanie się najgorsze: czyli przejęcie sterów klubu przez "ekspertow" z devilpage.
GG Man Utd!!
» 6 listopada 2022, 18:02 #6
vanantgaal: Dobrze, że jest rozczarowany. Kibice też są. Przegraliśmy mecz przez początek drugiej połowy i tu trzeba się z trenerem zgodzić. Tylko czy ten początek nie był efektem zerowej reakcji w przerwie na to co działo się w pierwszej połowie? Zostawiając Rashforda na prawej stronie a VDB na boisku liczył na co? Obiecali mu w szatni, że nauczą się grać na tych pozycjach?
» 6 listopada 2022, 17:52 #5
lawoss: Też myślę, że można było w przerwie zareagować i zmienić Van De Beeka, który grał zero z przodu i zero w defensywie. A nawet jeśli nie w przerwie to od razu po stracie 3go gola.
» 6 listopada 2022, 18:54 #4
manegarrincha: Zachowanie Ronaldo też było nie do przyjęcia. Nikt nie jest większy do klubu, zwłaszcza on
» 6 listopada 2022, 17:52 #3
vanantgaal: Kto zrobił z niego kapitana?
» 6 listopada 2022, 17:53 #2
manegarrincha: To już jest kompletny absurd
» 6 listopada 2022, 18:36 #1