Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Owen: Po czymś takim Fred by już u mnie nie zagrał

» 3 grudnia 2020, 11:22 - Autor: matheo - źródło: BT Sport
Ole Gunnar Solskjaer powinien odstawić Freda od składu za zachowanie Brazylijczyka w środowym meczu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain (1:3). Taką opinię na antenie BT Sport wygłosił Michael Owen, były napastnik m.in. Liverpoolu i Manchesteru United.
Owen: Po czymś takim Fred by już u mnie nie zagrał
» Michael Owen skrytykował zachowanie Freda w meczu z Paris Saint-Germain
Fred w spotkaniu z Paris Saint-Germain wyleciał z boiska w 70. minucie po obejrzeniu drugiej żółtej kartki. Brazylijczyk mógł zostać odesłany do szatni jeszcze przed przerwą, gdy pomiędzy nim a Leandro Paredesem doszło do spięcia na środku boiska.

– Starcie z Paredesem to jest czerwona kartka. Jesteś dorosłym człowiekiem, nie musisz zachowywać się w tak dziecinny sposób i narażać swojego zespołu – mówi Owen.

– Gdybym był menadżerem i jeden z moich zawodników zrobił coś takiego, to już by dla mnie nie zagrał. To żałosne zachowanie.

– Ogólnie trzeba winić Freda, ale także Solskjaera. Menadżer musi chronić go i zespół w takiej sytuacji. Obaj są więc winni – stwierdza Anglik.

Porażka z Paris Saint-Germain oznacza, że Manchester United o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów będzie musiał walczyć w ostatniej kolejce z RB Lipsk. Czerwone Diabły muszą zdobyć przynajmniej 1 punkt, jeśli na wiosnę chcą nadal występować w Champions League.


TAGI


« Poprzedni news
Scholes i Ferdinand oceniają czerwoną kartkę Freda
Następny news »
Manchester United odbuduje sieć klubów partnerskich w Europie?

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (45)


Klimaa: Fred wyłączył myślenie. Na takim poziomie to jest niedopuszczalne.
» 5 grudnia 2020, 08:18 #45
marchewa11: Fred się nie popisał ale to nie znaczy że już nie należy mu się szansa. Cały zespół dał ciała nie wykorzystane szansy się zemściły. A Fred jako karę powinien dostać trzy razy barana w słupek.
» 4 grudnia 2020, 08:41 #44
robertbham: Potoki jak potłuczony. Nie żebym bronił Freda ale jakby to zrobił Ronaldo czy Messi to też by ich odsunął na zawsze? Każdemu się może zdarzyć, ok kara jakaś ale żeby takie coś to idź pan w
» 4 grudnia 2020, 01:15 #43
waletpl: To byś chłopie nie miał kim grać...
» 3 grudnia 2020, 19:35 #42
QUEBON: To było złe zachowanie.
» 3 grudnia 2020, 18:22 #41
uzio: to u Owena nie grali by Scholes czy Keane :D
» 3 grudnia 2020, 17:08 #40
BNK: Komentarz zedytowany przez usera dnia 04.12.2020 14:07

Scholes czy Keane, oprócz agresywnej gry, mieli też masie innych atutów, o których dobrze wiemy. Porównywanie Freda do tej dwójki to jakiś obłęd.
» 4 grudnia 2020, 14:06 #39
zbyszek7: Dlatego nie jestes i nie bedziesz nigdy trenerem
» 3 grudnia 2020, 16:43 #38
HarryBrown: To u takiego Owena 2/3 starego składu Man Utd by nigdy nie zagrało. Akurat wślizgu nie ma się co czepiać bo Fred najpierw wjechał w piłę a siłą rozpędu potem w stopę przeciwnika. Jak się czepiać to tego idiotycznego ruchu łbem w stronę paryskiego prowokatora.
» 3 grudnia 2020, 16:22 #37
vanantgaal: Wślizgu czepiać się nie możnaby gdyby nie to, że miał żółtą i oczywiste było, że każde ostrzejsze wejście zakończy się czerwoną kartką. Oczywiście, że ostra gra to część piłki nożnej ale wczorajsze zachwianie Freda to nie ostra gra tylko głupota.
» 3 grudnia 2020, 16:28 #36
lipeklukas: Ostatnimi czasy, według mnie Brazylijczyk zamiast pomagać nam to przeszkadza. Dwa durne faule na przestrzeni kilku dni z kebabami i Southampton, po których padły gole z rzutów wolnych. Wczorajszy wybryk, który to przekreślił walkę o dobry wynik, grając przy stanie 1:2, 10 na 11. Generalnie swoją grą wczoraj, uzbierał sobie u sędziego na dwie czerwone kartki. Jedna za próbę uderzenia z „Barbary„ ćwoka od Arabów. Drugą za faule i swoją grę na żółtka. Jeśli dodamy do tego niecelne podania, często na styk „na kontuzję” i nasz zawodnik przez jego niedokładność traci piłkę, a w statystykach jemu zapisuje się celne podanie to coś jest nie tak.
Gubienie gry w obronie, stwarzanie zagrożenia pod nasza bramką, spowalnianie każdej akcji, „technika” i brak przyzwoitego strzału. To jego wybieganie (często bezsensowne) i zaangażowanie, daje nam to, że mamy średniej klasy zawodnika, dla którego PL i CL to za wysokie progi. Generalnie powinnismy go sobie odpuścić i odstawić jak Rojo i resztę szrotu. Piszę to z bólem, gdyż zawsze próbowałem usprawiedliwiać jego grę słabszą postawą zespołu. Tak teraz gdy gra wyglada lepiej, jego braki są bardziej uwydatnione i nijak pasuje nam gra z nim w podstawowym składzie.
» 3 grudnia 2020, 15:40 #35
Oficer: Paredes był załosny jak połowa skladu udawaczy z PSG ale wykorzystał tylko glupie zachowanie Freda.Owen ma racje ze wina rozklada sie na pół ale to nie pierwsze i nie ostatnie takie zachowanie zawodnikow. Z drugiej strony to kto gral w pilke to wie ze takie sprzeczki to norma i byk w byka to emocjez. Gorzej jak ktos z tego byka wali prosto w nos. Dla mbie to nie była czerwona kartka. Swiat sie robi strasznie panienkowaty juz wystarczy e te opaski kiedys tęczowe nosili....
» 3 grudnia 2020, 15:14 #34
atotrikos: Stopsi ja jestem kibicem Manchesteru, nie Fred'a. Widzę ile daje druzynie by taki Bruno miał mniej roboty w defensywie.
Wczoraj nie wyszło a większe pretensje można mieć do napastnika.
Tak do tego, na którego liczyłem że będzie królem strzelców xd
» 3 grudnia 2020, 16:25 #33
HarryBrown: @Stoperdo

No już czynienie li tylko Freda jako tego jedynego najgorszego jest trochę unfair. Przy drugiej bramce to ciała dało 2 innych zawodników (jednym był Cavani a drugim chyba Harry ale nie jestem na 100% pewien, że to on), którzy w tempie godnym 90-latków przesuwali się do przodu. A wystarczyło wrzucić tempo przynajmniej 70 latków i byłby piękny spalony.

Wiadomo, że Fred geniuszem i artystą futbolu nie jest. Ale w wielu meczach grał bardzo dobrze. A przy okazji, wskaż mi zawodnika, który w każdym meczu ma 100% samych najlepszych zagrań a ostatni błąd na boisku zrobił jeszcze gdy był trampkarzem?
» 3 grudnia 2020, 16:29 #32
Stoperdo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2020 15:04

Grono fanklubu Freda zapomniało gdy ten co spotkanie wychodził w podstawowym składzie w Premier League a klub był w poza czołową dziesiątce tabeli. Później trafił tutaj Bruno, chwile później odstawiono Freda i został wyczarowany awans do LM który wydawał się w pewnym momencie marzeniem mocno odległym.
Teraz powtórka z historii wystawiamy Freda w Premier League klub wylądował w okolicach 15 lokaty.
Udało się na chwile za pomocą McTominaya ukryć błędy Freda, Bruno wyczarował pare magicznych momentów chwilowy awans wyżej fanklub ,,ale on biega" zasilony przez kolejnych kibiców. Weryfikacja stopniowa zaczyna się usprawiedliwianie ale w drugiej połowie zaliczył 2 odbiory i już nie miał straty!
Przychodzi pierwsze ważne spotkanie które nawet nie trzeba wygrać, następuje Fred show w pierwszych 15 minutach gry z PSG sanki Freda atak na nogi gracza PSG. Sędzia mógł już wtedy śmiało wyciągnać czerwoną. Obwody w procesorze sympatycznego brazylijskiego biegacza nie wytrzymały stawki. Gubił pozycje i akurat gdy PSG atakowało wracał truchtem zamiast biegem(polecam spojrzeć na wideo przy pierwszej bramce PSG). Za taki trucht gromy zbierał Pogba a Fred? Udawanie ciszy przez jego fanklubik.
OGS nie interweniował licząc, że nastąpi cud i głupota Freda nie zbierze ostatecznie żniw. Po przerwie kolejne sytuacje w których śmiało sędzia mógł ukarać żółtą naszego bohatera.
OGS dalej nic sobie z tego nie robił, przychodzi moment straty bramki ponownie zamieszany Fred jakiś komiczny podskok z dziwnym ułożeniem rąk jak klaun w cyrku i piłka trafiła pod nogi Marqinhosa. Trzeba walczyć nam przecież wystarczy remis w tym spotkaniu nic nie jest jeszcze stracone. Co robi nasz bohater? Popisuje się swoim firmowym przyjęciem piłki, futbolówka odskakuje a ten swoją frustracje prezentuje na rywalu.
Sędzia dzielnie trzymał na boisku naszego Fredinho ale każdego cierpliwość do głupoty kiedyś się kończy.

Zabawne, że traktujecie Freda jak niezbędny element układanki. Tak jakby to on był Bruno... :D


Edit komentarz Pochmurnego znikł(jeszcze był wpis jednego z kibiców Freda atotrikosa)
» 3 grudnia 2020, 15:02 #31
wielkifanMU: Oczywistym było, że sędzia w drugiej połowie będzie miał z tyłu głowy, że BYĆ MOŻE popełnił błąd w pierwszej połowie dając bezmózgowi z Brazylii tylko żółtą kartkę i po przerwie, każde, nawet najmniejsze przewinienie Freda może kosztować nas grę w dziesiątkę.
Co robi w takiej sytuacji szanujący się, poważny menadżer? Zmienia zawodnika z ,,pomarańczową" kartką już w przerwie, ale Ole po raz kolejny partaczy nam spotkanie w LM, tym razem nie robiąc zmian. Poza Fredem również Bruno był do zmiany po godzinie gry. Ewidentnie nasz lider jest wymęczony, po cholerę go trzymać, skoro widać czarno na białym, że gość gra fatalnie, tym bardziej, że na ławce są tacy zawodnicy jak van de Beek, Pogba, Matic i Mata? Nie ma to jak mieć możliwość dokonania 5 zmian i nie korzystać z niej aż do 70 minuty...

Z Basaksheriem z kolei nasz menadżer zapomniał aby wspomnieć piłkarzom, że ktoś musi pilnować tyły przy rzucie różnym. Jak nie awansujemy to tylko i wyłącznie przez fatalne decyzję Norwega. Porażka w przyszłym tygodniu z Lipskiem będzie oznaczać grę w beznadziejnej Lidze Europy, w więc mecze w czwartki, co odbije się na dyspozycji w lidze, która jest priorytetem.

Moyes i van Gaal byli beznadziejni, Mourinho w drugim sezonie nie mógł się dogadać z piłkarzami, Solskjear bardzo zły nie jest, ale błędy popełnia szkolne.
» 3 grudnia 2020, 14:22 #30
erplus: Przypomina mi się czerwona kartka Martiala w meczu z Totkami. Tam Lamela najpierw walną Antka a ten dotknął twarzy (uderzenie to nie było). Jak się skończyło to wiadomo. Tu było tak na dobrą sprawę podobnie. Fred stoi w miejscu, Paredes do niego podchodzi i wkleja się ze swoją fizjonomią. Czy Fred mógł dostać czerwo? Mógł. Tylko czy powinno w ogóle tak to wyglądać, że prowokatorzy i aktorzy mogą robić co chcą? Paredes na dobrą sprawę wg tych przepisów mógł dostać czerwo, bo przecież to on podszedł i dotknął swoją twarzą twarzy Freda.
» 3 grudnia 2020, 13:49 #29
trakol: Uwazam, ze najlepszym rozwiazaniem w tamtej sytuacji byla by czerwona kartka dla obu
» 3 grudnia 2020, 14:35 #28
Atlantic: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2020 13:45

Michael Owen: Fred by u mnie nie zagrał, bo nie jestem trenerem.

EDIT: Owen: Menedżer(Solskjaer) powinien chronić swojego zawodnika. Ale u mnie by już nie zagrał.
» 3 grudnia 2020, 13:43 #27
ax1d: Niestety Owen ma trochę racji. Czy "nie zagrałby", to już kwestia wtórna, ale za każde takie zachowanie zawodnik (wcześniej choćby Martial, teraz Fred) powinien dostać surową karę. Jaki sens ma takie zachowanie? Po co? Pokaż grą, że jesteś lepszy. Nawet sfauluj mocno, żeby zaznaczyć swoją dominację i obecność, ale coś takiego? Jedynym możliwym skutkiem jest albo nic (przy furze szczęścia), albo kartka. A korzyści absolutnie brak, zarówno dla konkretnego zawodnika, jak i dla zespołu.
» 3 grudnia 2020, 13:02 #26
damian2987: 100% racji
» 3 grudnia 2020, 12:28 #25
Luk: Moim zdaniem sędzia nie powinień się w ogóle zajmować jakimiś tam przepychankami tym bardziej widać ewidentnie że paredes go prowokował. A za to zwijanie się z bólu jakby Fred mu szczupakiem przyje... sam powinien czerwo zobaczyć. Ale nic czasy są jakie są i trzeba poważnie traktować przepisy więc jak okaże się że gościu ma korone to zostanie zdyskwalifikowany na cały sezon? Po co się pchał z tym ryjem.
» 3 grudnia 2020, 12:07 #24
NoName: I dlateg zamiast trenerem Owen jest 'ekspertem'.
» 3 grudnia 2020, 11:45 #23
JakubekManU: Źle nie gada...
» 3 grudnia 2020, 12:00 #22
atotrikos: @JakubekManU Ale że co ? Mam rozumieć, że ganiłbyś młodych Roo czy Keano, że są za agresywni ? Jaap Stam czy Vida by Ci tam wytłumaczyli moment HAHA
» 3 grudnia 2020, 12:05 #21
SzarimMusty: Bycie agresywnym a po prostu głupi to jest różnica...
» 3 grudnia 2020, 12:38 #20
Stoperdo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2020 12:46

Fred z tą swoją agresja przypomina yorkshire terriera który chowa się za właścicielem i szczeka w kierunku znacznie większych rywali którzy nawet na niego uwagi nie zwracają...
Jakiekolwiek porównania Roo i Keane'a z Fredem są obraza w kierunku naszych legend.

Styl gry Freda to w zasadzie kopia Djemby Djemby, jedyna różnica dostał więcej szans gry i tyle.
youtube.com/watch?v=Y6wxpjhG-S0
(prosze spojrzeć na podania, technike, odbiór, wybicia niemal 100% kopia)
» 3 grudnia 2020, 12:46 #19
LTMek: @atotrikos
Każdy kocha walczaków, ale spójrz na to inaczej -> jest XXI wiek i VAR, fifa wyciagnela tez wnioski z brutalnych fauli i zauważ, że nie mamy takiej jatki jak w XX wieku...
» 3 grudnia 2020, 12:59 #18
NoName: Roy Kean jakiś czas temu powiedział o sobie 'Nie wiedziałem co robić z piłką na boisku, moim zadaniem było zabrać ją przeciwnikowi i podać do kogoś, kto wie.'.
Fred ma podobne zadania, a i tak jest jednym z naszych najlepszych zawodników od kilkunastu miesięcy. O ile pierwsza żółta kartka dla Brazylijczyka była wyłącznie efektem jego głupoty, to 2 już raczej stylu jego gry i należy się liczyć, że będzie kartki łapał. Jeśli ktoś skreśliłby całkowicie takiego zawodnika po takim meczu jak wczoraj, to jest to odpowiedź dlaczego taka osoba nie jest trenerem. Gdyby każdy u nas był tak zaangażowany w grę jak Fred, to na szczyt wrócilibyśmy szybciej, niż Najman do ringu po ogłoszeniu końca kariery i ja tam akurat jego najmniej bym winił. Przypominam jeszcze, że Fred dostał czerwoną kartkę w 70 minucie przy stanie 1:2, a nie w 20 przy naszym prowadzeniu.
» 3 grudnia 2020, 13:30 #17
JakubekManU: W meczach o stawkę chyba trener ma coś do powiedzenia a Ty co? Widzisz co robi taki Fred i klepiesz po plecach? Chronisz zespół i zmieniasz gościa. SzarimMusty dobrze prawi.
» 3 grudnia 2020, 13:34 #16
atotrikos: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.12.2020 13:48

@LTMek Nie chodzi o jadkę tylko o agresję która pomaga przy właśnie odbiorze piłki. Nie chodzi mi o brutalność, faule.
@SzarimMusty Z głupotą się zgodzę, tylko kogo ? Trenera ? Gracza ?
Jeden chciał ryzykować nie zmieniając grając o pełną pulę a drugi ryzykuje non stop. Gra na takim poziomie, z takim tempem przeciwko takim rywalom czasem tak się kończy.
» 3 grudnia 2020, 13:48 #15
d3zet: LTMek, mówisz o tych kamerach które nie wyłapują braku faulu? Czy te gole ze spalonych? A może to jak Neymar symulował? A nie, też nie. Może jak leciał werbalnie po McTominayu? Gdyby Scott był czarny to Neymar już by pauzował kolejne parę spotkań...
» 3 grudnia 2020, 22:30 #14
NexaT: Czy ludzie są ślepi, czy może zapominają, że to Paredes podleciał do Freda z tym swoim łbem, a Fred po prostu pokazał mu że nie jest pierwszym lepszym chłopcem do bicia?
Eksperci.
» 3 grudnia 2020, 11:33 #13
JakubekManU: Yyy oglądales mecz? Powtorki?
» 3 grudnia 2020, 12:00 #12
NexaT: Oglądałem, gdzie napisałem nieprawdę? Fred wykonał ruch głową w jego stronę, ale też bez przesady żeby to był baranek w stylu Zidana. Wiele takich sytuacji występuje w piłce, ale agresorem tutaj w takim samym stopniu był Paredes jak i Fred, z czego to ten pierwszy podskoczył do Brazylijczyka.
» 3 grudnia 2020, 12:13 #11
Stoperdo: Ludzie zapomnieli jak Freda odstawiono od składu i była seria wygranych która doprowadziła Manchester United na 3 miejsce w lidze. Przypominam mecz z Tottenhamem który sprawił, że twój ulubieniec był później aż 5 razy poza składem. Nawet na ławce nie było dla niego miejsca i jak się później okazało to był przepis na sukces.

W tym sezonie OGS jednak uległ urokowi ,, ale on biega". To nic, że co spotkanie traci piłke wiele razy gdzie rywal sobie sam winny marnuje doskonałe okazje i później to wszystko odchodzi w zapomnienie fanów Freda. Nabijanie celności podań w stylu Cleverleya i Schneiderlina opanował po ponad 70 spotkaniach. Siła fizyczna pojedynki 1 na 1 to ciągły widok leżącego Freda na murawie. Przyjęcie piłki istny znak firmowy jedna z popisowych sztuczek technicznych brazylijskiego maestro środka pola zgodna z standardami cyrku Monty Pythona. Inteligencja boiskowa na poziomie juniora któremu wmówili, że bieganiem nadrobi proces myślenia. Sektory boiska za które odpowiada są pozostawione wolne co tworzy autostrade do bramki DDG.
Ole próbował tutaj McTominayem załatać notoryczne błędy w ustawieniu Freda i ten nasz Scott całkiem sobie dobrze radził ukrywając głupote Freda przez pare spotkań w tym sezonie.
Dodatkowo kwota transferowa 59 mln euro przy już obecnie praktycznie 28 letnim zawodniku sprawia, że trzeba nim grać bo i tak nikt go za normalne pieniądze nie kupi.

Fred jak i Pogba potrzebuje dwójki zawodników grających dla niego. Na takie gwiazdy nas nie stać, zbyt wiele punktów kosztują.
» 3 grudnia 2020, 12:18 #10
LTMek: Czy Fred ma 2 lata i nie jest w stanie zrozumieć, że jest VAR i że za podobne zachowanie parę kolejek temu wyleciał Martial? Po co dyskusja, skoro sprawa jest jasna, w EPL by dostał czerwo i 3 mecze...
» 3 grudnia 2020, 13:01 #9
DevoMartinez: Oj tam oj tam przyszedł do nas ze stepowej ligii gdzie kopał piłkę z pastuchami i dopiero zaznajamia się z takim sprzętem jak kamera ;)
» 3 grudnia 2020, 13:33 #8
JakubekManU: Człowieku i co z tego? Ilu ludzi wyjaśnia sobie sytuację twarzą w twarz? Fred wykonał ruch i powinno być czerwo. Chłopie też kocham MU ale bądźmy obiektywni.
» 3 grudnia 2020, 13:36 #7
NexaT: No to jak wy jeden z drugim chcecie być obiektywni, to czemu nie mówicie nic o Paredesie? Bo każdy wiesza psy na Fredzie a zapomina że Paredes PIERWSZY podszedł do niego. Ale o tym jest cisza, jest tylko analiza zachowania Freda.
» 3 grudnia 2020, 13:55 #6
NexaT: Stoperado, ma to jakikolwiek związek z dyskusją która się tutaj toczy, czy w swoim zaślepieniu nienawiścią do Freda piszesz to samo pod każdym możliwym wątkiem?
Chyba że w złym temacie odpowiedziałeś to rozumiem.
» 3 grudnia 2020, 13:57 #5
pablomu: Wyjdź z klasy.
» 3 grudnia 2020, 13:59 #4
LTMek: Bo ocenianie zaczynamy od siebie...
Martial tez byl pierwszy zaatakowany i co to zmienia?
» 3 grudnia 2020, 14:02 #3
JakubekManU: Zobacz co piszesz, Peredes podszedł do Freda i co z tego? Człowieku od wczoraj oglądasz mecze? Podejść to sobie i nawet Fred mógł do niego za to nie ma kartek. Fred wykonał ruch, miał szczęście że skończyło się na żółtej kartce tyle w temacie.
» 3 grudnia 2020, 15:37 #2
nieeeeeeee: Ta i za Freda do składu Pogba jeszcze wleci