Oceny pomeczowe: Tottenham - Manchester United 0:1

» 13 stycznia 2019, 21:26 - Autor: matheo - źródło: MEN, DevilPage.pl
David de Gea został oceniony najwyżej przez dziennikarzy Manchester Evening News i użytkowników DevilPage.pl za występ w meczu Tottenham – Manchester United (0:1), który odbył się na Wembley. Czerwone Diabły odniosły szóste zwycięstwo z rzędu pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera.
» David de Gea rozegrał z Tottenhamem jeden ze swoich najlepszych meczów w barwach Manchesteru United
David de GeaDavid de Gea
W pierwszej połowie nie miał tak dużo pracy z utalentowanym atakiem Tottenhamu. W drugiej ratował Manchester United raz po raz dzięki serii niesamowitych obron.
MEN: 10/10 DevilPage.pl: 9.89

Ashley YoungAshley Young
Starał się szukać Rashforda długimi podaniami z własnej połowy. Sporadycznie zapuszczał się do przodu, ale wówczas prezentował się dobrze.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.33

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Po raz kolejny pokazał, dlaczego jest najlepszym środkowym Manchesteru United w tym sezonie. Znakomity występ. Umiejętnie zagrywał piłkę.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.97

Phil JonesPhil Jones
Zachwiał się przy akcji Sona na początku spotkania, ale później wyglądał solidnie w parze z Lindelofem.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.11

Luke ShawLuke Shaw
Został szybko zawstydzony przez Kierana Trippiera, lecz pozbierał się. Dał Manchesterowi United naturalną szerokość. Zachowywał czujność i bronił dobrze przez większość meczu.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.31

Nemanja MatićNemanja Matić
Zanotował kluczowy blok po strzale Kane’a przy stanie 0:0. Pokazał swój autorytet w defensywie. W ofensywie jego wkład był minimalny.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.23

Ander HerreraAnder Herrera
Dobrze łączył pomoc z atakiem dzięki swoim podaniom. Miał na uwadze zagrożenie ze strony Tottenhamu przy kontrach i starał się zachować balans w grze.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.75

Paul PogbaPaul Pogba
Cztery gole i cztery asysty w pięciu meczach u Ole Gunnara Solskjaera. Pół drużyny podbiegło do Pogby po podaniu Francuza do Rashforda.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.26

Jesse LingardJesse Lingard
Wystąpił w roli fałszywego napastnika w pierwszej połowie. Jego poruszanie się po boisku i intuicja nieco oszołomiło Koguty. Zmarnował dobrą sytuację przy stanie 0:0. Po przerwie zniknął.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.85

Marcus RashfordMarcus Rashford
Wykończył podanie Pogby. Ma teraz tyle samo goli u Solskjaera, co u Mourinho w tym sezonie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.48

Anthony MartialAnthony Martial
Sprawdził Hugo Llorisa w trakcie intensywnego początku, ale jego wpływ na gry był raczej sporadyczny, niż regularny. Mimo tego pozwalał drużynie zachować równowagę z przodu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.97

Zmiennicy:
Romelu LukakuRomelu Lukaku (za Martiala 72’)
Bardziej przeszkadzał, niż pomagał.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.4

Diogo DalotDiogo Dalot (za Lingarda 83’)
Wszedł, aby wzmocnić defensywę.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.34

Scott McTominayScott McTominay (za Pogbę 90’)
Za mało czasu, aby ocenić.
MEN: -/10 DevilPage.pl: 5.81

Solskjaer dla MUTV: Piłkarze perfekcyjnie trzymali się planu
Pomeczowa konferencja prasowa Ole Gunnara Solskjaera

Komentarze (54)

dareknt: Bramkarz ocena MOTM a obrona też z ocenami jakby zagrali wybitne spotkania......no to jakim cudem bramkarz ma ocenę kosmiczna?
» 14 stycznia 2019, 14:15 #54
Lukas912: Lukaku przy obecnym stylu tylko jako zmiennik lub od pierwsztch minut przy słabszym przeciwniku. Ale on ma zbyt duże ego i tego nie zaakceptuje.
» 14 stycznia 2019, 13:49 #53
Fenek: Younga kilka razy Son objechał, Luka też kilka razy z opresji musiał ratować pogba. Więc aż tak dobrze nie zagrali. Jednak najbardziej zirytował mnie lukaku. Wchodzisz w tak ważnym momencie w ważnym meczu i człapiesz. Dalot wykazywał się znacznie większym zaangażowaniem. Trzeba się poważnie zastanowić czy przy obecnym stylu gry i "staraniach" belga warto trzymać go na OT.
» 14 stycznia 2019, 13:12 #52
RodeDuivels: Zgadzam się. Ja do tego zawsze go obserwuje jak zle zagra piłkę czy niedokładnie. Wtedy rozkłada ręce albo pokazuje ze tam miałeś być. Mam wrażenie ze on myśli ze zagrał fantastyczna piłkę tylko inni sa tam gdzie nie powinni. Wydaje mi się ze pare dobrych występów u nas jak i w kadrze, zbyt go chwalili a teraz myśli ze jest majstersztykiem i jak nie będzie nic robił to I tak uzbiera fantastyczne noty, przecież on zasługuje.
» 14 stycznia 2019, 13:47 #51
Lukas912: Koguty miały dużo strzałów na naszą bramkę, my również nie pozostawaliśmy im dłużni.. ale duża różnica w posiadaniu piłki na korzyść Tottenhamu świadczy o utracie kontroli nad meczem. Ostatnie 25 minut to obrona Częstochowy. Ale to była dobra lekcja dla naszych piłkarzy. Sztab ma co analizować bo po tym spotkaniu Ole wie na kim budować skład.
» 14 stycznia 2019, 12:56 #50
ax1d: Jones wczoraj znów zabił ćwieka jego krytykom - w tym mnie - grając bardzo przyzwoicie przeciw takiemu przeciwnikowi. Tak, pozwolił na oddanie kilku strzałów, ALE jeśli przyjrzycie się lepiej, zrobił doskonałą robotę, zamykając połowę bramki. Dzięki temu De Gea miał w zasadzie pewną jedną stronę, której musiał bronić. To jest jakieś 70% sukcesu. Było to dobrze widać przy strzałach Kane'a, który mógł w zasadzie walić na siłę tylko w jedno miejsce, bo resztę blokował Jones. To są bardzo dobre interwencje.

De Gea dostał kilka razy piłką ;) zagrał bardzo dobry mecz, ale zdecydowanie łatwiejszy, niż się wydawało. Jak ktoś kiedyś stał na bramce, to wie, że jakieś 70% tych obron to była formalność i raczej z kategorii łatwych. Bardziej by dziwiło, jakby ich nie wyjął bramkarz takiej klasy. Niemniej przy kilku popisał się wzorowo i należy mu się szacunek. W końcu nie bez powodu jest uznawany za najlepszego lub jednego z najlepszych bramkarzy świata.

Szkoda skuteczności i dobrych parad Llorisa, bo mogliśmy spokojnie schodzić na przerwę z wyższym prowadzeniem. Lingard i Pogba powinni strzelić w pierwszej połowie. Martial słaby mecz, chyba najsłabszy na boisku w ogólnym rozrachunku. Natomiast zachwycało mnie to, jak w pierwszej połowie trio ofensywne zamieniało się pozycjami. To było po prostu piękne.
» 14 stycznia 2019, 10:29 #49
Czarny82r: Cała defensywa wysoko oceniona i zasłużenie zresztą ale David zdecydowanie MOTM. Jego interwencje uratowały nam dupsko. Pierwszy raz widzę chyba żeby ktoś dostał notę 10 na 10 ale w pełni zasłużenie. Fajne porównanie Marcusa - zdobył u Olego tyle goli przez miesiąc co u Mourinho przez prawie cztery, hahaha.
» 14 stycznia 2019, 09:50 #48
Sideswipe: cała obrona za wysoko, zwlaszcza ta 8 dla Jonesa to kpina.
» 14 stycznia 2019, 09:18 #47
HouseII: Trochę zaskakują mnie tak wysokie oceny dla obrońców. Przecież jakby obrońcy grali poprawnie to DDG nie miałby tyle pracy. Indywidualnie może nie popełnili rażących błędów ale jako cały blok defensywny zagrali słabo co potwierdza ilość sytuacji i strzałów dla Spurs.
» 14 stycznia 2019, 09:04 #46
WloskiDynamit: Po przerwie zniknął. Prawdziwy magik z tego Lingarda.
» 14 stycznia 2019, 07:30 #45
DaroMistrz5: Co by nie powiedzieć o tym meczu to najważniejsze są 3 punkty. Wkoncu mamy wyjściową 11. Jak się patrzy na skład to człowiek się nie zastanawia kto zagra.

Znakomity mecz DDG aż się przypomina mecz z Arsenalem. Prezentujemy ŚO na miarę Van Dajka który pokieruje defensywo aby Dawid miał mniej pracy. W tym meczu dobry Lindelef i mimo wszystko Jones. Jeden potrzebuję dobrego partnera A drugi pokazał że jeśli kupimy klasowego stopera może być spokojnie numerem 3 bo nie podejrzewam żeby Bailly czy Smalling gdyby mogli grać zagrali by lepiej w tym meczu.

P.S. Gramy dalej o top4 i myślę że po tym spotkaniu nawet niedowiarkom ukazała się gdzieś z tyłu głowy LM w przyszłym sezonie. GGMU
» 14 stycznia 2019, 03:38 #44
awe: Martial przynajmniej 7, jakby nie Loris to moglby miec moze i z dwie asysty a tez pokrecil obrona Tottenhamu
» 13 stycznia 2019, 22:29 #43
DjTED: To Lingard tez. minute przed zejsciem nadal biegał jak pies. No i wywalczył pilkę do akcji bramkowej. Bez szału ale średnio w zwyciezkim meczu. 7 dla Martiala i Lingza
» 13 stycznia 2019, 22:31 #39
Kasjusz: Ktoś mógł się pokusić o 9 za niespecjalnie udaną grę nogami. W wyprowadzaniu piłki oczywiście ;)
» 13 stycznia 2019, 22:44 #38
ruffnecky: Fakt moglby to dopracować
» 14 stycznia 2019, 00:34 #37
Lokator23: W du... mam to jak David gra nogami i jak wyprowadza pilke!! Od tego sa inni w druzynie. W ogole jak kibic United moze krytykowac Davida. To jest jedyny pilkarz ktory przez te wszystkie lata trzyma poziom swiatowy. Nie bylo i nie ma w United lepszego bramkarza niz De Gea. W mojej opini najlepszy na swiecie
» 14 stycznia 2019, 02:27 #36
Caspa: Ja. Bo nie potrafi celnie podać a nie przepraszam zrobił to raz . Nie wychodzi z pola 5 metrów nawet gdy gra toczy się pod bramką rywala i dodam jeszcze że jest niesamowity na linii jednak wiele razy dochodzi do strzału bo on nie pomaga stoperom którzy muszą bronić od 25 do 3 metra przed bramką. Prawdopodobnie nigdy nie dostanie najwyższej noty bo jego występ nigdy nie jest perfekcyjny .
» 15 stycznia 2019, 01:27 #35
mycka86: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.01.2019 22:08

Wszystko super. 3 ptk bardzo cieszą, ale nie zapominajmy, że obrona pozwoliła na oddanie 21 strzałów, w tym 11(!) celnych. Każdy kilka razy zgubił mocno krycie i dał się ograć 1vs1. Oceny dla linii defensywnej o co najmniej 2 w dół.
» 13 stycznia 2019, 22:08 #34
HarryBrown: Nasi też ostrzeliwali bramkę Kogutów (13 strzałów). To był bardzo otwarty mecz. Obie drużyny starały się grać ofensywnie i nie klepały piłki w szerz boiska tylko za wszelką cenę parły do przodu. Przy takim stylu gry ilość sytuacji i strzałów to coś oczywistego.
» 13 stycznia 2019, 23:56 #33
damian3chrosto: Harry Brown 100%podpisuje się obiema rekami
» 14 stycznia 2019, 01:38 #32
Lokator23: Dokladnie. Uwazam ze 13 strzalow na wyjezdzie z Tottenham to bardzo duzo.
» 14 stycznia 2019, 02:28 #31
NoLogo: Drużyna zdrowo tyrała, bo Totki prowadziły grę i w 72 wchodzi On! Wielka, ulana czerwono-czarna szafa trzydrzwiowa. Przeciwnicy cisną a ten sobie stoi gdzieś w okolicach środka i się przygląda. Miał wejść żeby pomóc w walce o piłkę czy żeby mieć lepszy widok na spotkanie?
Gdzie w tamtym sezonie chłop miał kondycje, tak dzisiaj wyraźnie odstaje od zmęczonych rywali, którzy mają ponad godzinę gry za sobą.
Techniki to on nigdy nie miał ale kondycyjnie i siłowo jakoś potrafił zawalczyć, a to co obecnie prezentuje.... ktoś w wakacje podmienił Lukaku na upasionego sobowtóra?
» 13 stycznia 2019, 22:00 #30
RodeDuivels: On wyglada jakby grał na bagnach a nie na murawie. 20 cm mułu.
» 13 stycznia 2019, 22:29 #29
jesse: Pozamiatałeś chłopie :D
I odpowiadam na Twoje pytanie - miał po prostu więcej szczęścia. Bo lepszy nie był.
» 13 stycznia 2019, 22:29 #28
omen: W poprzednim sezonie był naszym najszybszym zawodnikiem, więc raczej nie chodziło o to, że miał szczęście
» 13 stycznia 2019, 22:53 #27
chojnas95: Jak wszedl to pomyslalem sobie ze rash lingard i martial zabiegali obroncow to Lukaku swietnie sobie z nimi poradzi bo silny to i w pelni sil... tylko podanie jakies zeby dostal i wparuje w pole karne jak dzik w sosne... a tu wyszedl klops....
» 13 stycznia 2019, 23:23 #26
DevoMartinez: Ludzie przecież Lukaku wszedł jak już nasza cała pomoc oddychała rękawami i grała głęboko cofnieta na naszej połowie. Belg został sam na połowie totków to co on tam miał zrobić, chyba nikt normlany nie oczekiwał, ze sam załozy presing czy bęzie nękał obrońców. Powalczył o grone piłki tyle co mógł i to tyle. Ja rozumiem, ze jest bez formy ale te ciśnięcie po zawodniku ktory był naszym najlepszym strzelcem i własciwie sam ciągnał nasz atak a często i prawe skrzydło przez znaczną czesc sezonu w ktorym jednak ugraliśmy wicemistrza pokazuje jakimi szczawikowymi "kibicami" jesteście. Zero szacunku do ludzi, poswieconego zdrowia czy osiągnięć. Aby pocisnać albo pobrechtac się.
» 13 stycznia 2019, 23:54 #25
ruffnecky: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2019 00:36

I jest, nawet w 6 win in row znalazla sie, ofiara do zwolnienia ;) co za żenua
» 14 stycznia 2019, 00:36 #24
Lokator23: A ja wlasnie liczylem ze bedzie atakowal obroncow, ze pociagnie zespol. Zrobi cos ,powalczy a on nie dosc ze wolny to jeszcze drewniany. Moim marzeniem Lewandowski w United
» 14 stycznia 2019, 02:31 #23
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2019 03:09

Devo... Przecież napisałem, że zawsze potrafił walczyć itd. nigdzie nie neguje jego poczynań w ubiegłym sezonie tylko komentarz do obecnej sytuacji. A to co piszesz, że niby sam ciągnął ataki, nawet jeśli by tak było - to zwalnia już go z pracy w tym sezonie i zakaz krytyki obowiązuje?

Cała pomoc oddychała rękawami, prawda ale co wtedy robił taki Rashford będąc na 9? Ano też walczył w obronie, też się wracał. A co robił Lukaku po wejściu na 9? Ano stał na środku boiska. Ok może takie były założenia taktyczne, że świeży zawodnik ma stać z przodu i czekać, podczas gdy reszta drużyny upchana przed własnym polem karnym ma odpierać ataki. Tego nie wiemy.

Zero szacunku dla osiągnięć - no tak, bo strzelił w ubiegłym sezonie czyli teraz jak ktoś zwróci uwagę na to co Belg prezentuje to jest cham, prostak i nie jest kibicem.... No argument zalatujący podobną logiką do obrońców Mourinho - hurr durr nie jesteś kibicem, Mou przecież tyle wygrał w przeszłości.
Jeśli dla ciebie to jest zero szacunku do ludzi to lepiej nie myśl jakie zdanie mam o kimś takim jak ty, bo wylewu dostaniesz.
» 14 stycznia 2019, 03:05 #22
jesse: DevoMartinez miał się zaangażować w grę zamiast człapać. Nic więcej. Ty oczywiście masz prawo do swojego zdania, ale skoro odmawiasz go innym wyzywając od szczawików, czy jakkolwiek inaczej, to sorry, jesteś po prostu głupi.
» 14 stycznia 2019, 07:13 #21
DevoMartinez: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.01.2019 12:09

To ty twierdzac, ze w zeszlym sezonie lepszy nie był a mial po prostu wiecej szczescia pokazujesz kto tu jest głupi. A taki tekst, ze miał się bardzij zaangazowac w gre pokazuje, ze i za bardzo nie rozumiałeś meczu ktory oglądałeś bo bylismy zepchnieci do totalnej defensywy kiedy belg wszedł na boisko. Sam Lukaku z przodu mogł co najwyzej probowac przetrzymac piłkę i przejąć rozpaczliwe wybicia obrońców. Nie trzeba być ekspertem ani piłkarzem zeby takie rzeczy widzieć.
» 14 stycznia 2019, 12:04 #20
jesse: DevoMartinez rozmowa zakończona.
» 14 stycznia 2019, 12:10 #19
RodeDuivels: Tak DevoMartinez a napastnik w sytuacji gdzie drużyna musi się bronić powinien stać na środku i się przyglądać. Rash jak gra na szpicy to i w obronie go można zobaczyć a Lukaku tylko dać krzesełko i niech siedzi. Pamiętaj ze w piłce nożnej nie jesteś sznurem przywiązany do swojej pozycji. Wiec jeśli drużyna potrzebuje pomocy to i napastnik może się cofnąć. A nie truchcik i obserwacja. Równie dobrze mógł stać na pałe na spalonym. Po za tym dostał świetna piłkę po świetnej akcji Andera i co zrobił?? Ja w tej sytuacji nie liczyłem ze strzeli a na to żeby się biedny o własne nogi nie przewrócił.
» 14 stycznia 2019, 13:56 #18
DevoMartinez: RodeDuivels: gdzie on stał i się przyglądał? Serio nie wiem czego wy oczekujecie od 9tki jak zostaje osamotniona na połowie rywala. W końcu i Lukaku zaczął sie cofać jednak na nasza połowe gdy zobaczył, ze tu nie ma co liczyć na jakąs gre do przodu MU. Porownuejsz gre Rasha kiedy cały zespoł miał jeszcze siły i grął presingiem do gry Lukaku ktory wszedł kiedy my stalismy na 30 metrze a presingu nie zakłądalismy juz zadnego. Hellou.
» 14 stycznia 2019, 14:39 #17
NoLogo: Hmmm czyli, że jak zespół już jest zmęczony to jak wchodzi świeży zawodnik z ławki to już z automatu jest zwolniony z prób zakładania presingu i walczenia o piłki? Po co ma się wysilać skoro pozostali już lecą na oparach? No hit.
Chyba logicznym jest, że jak w takim momencie wchodzi zawodnik to musi dorzucić więcej od siebie, a nie wyglądać gorzej, wolniej, leniwiej niż orający od ponad godziny Rasford. Który powtórzę - grając na 9, w chwili gdy zespół już widocznie opadł sił i był zepchnięty do defensywy, przed wejściem Lukaku, ciągle walczył i się starał. I to nie jest żadne "aby pocisnąć" tylko zwykła obserwacja wczorajszego występu.

Ty weź przeczytaj co piszesz zanim umieścisz to na stronie.
» 14 stycznia 2019, 15:48 #16
DevoMartinez: NoLogo czy ty grales piłke?. No ja sie pytam Jak jeden zawodnik ma zakladac presing przeciwko 4 graczom kiedy wszyscy twoi koledzy sa głeboko cofnieci na wlasna polowe i nie maja sił zeby podejsc wyzejj? Sam sie zastanow zanim cos piszesz.
» 14 stycznia 2019, 16:45 #15
NoLogo: Jakoś wspominany Rash nie miał problemu samemu próbować szarpać nawet i minutę przed wejściem Lukaku, to co wtedy zespół nie był zmęczony? Nie o samo zakładanie presingu 1 vs 4 tylko o pokazanie chęci do walki, jeśli w tym nie widzisz różnicy to sorry ale no nie ma szans na napisanie czegoś pozytywnego na twój temat i 'szczawikiem' to ty jesteś i to intelektualnym.
» 14 stycznia 2019, 17:12 #14
DevoMartinez: Szczekaj szczekaj. Widac, ze sie znasz na piłce jak swinia na gwiazdach.
» 14 stycznia 2019, 17:14 #13
NoLogo: To samo mogę napisać o tobie z tą różnicą, że mnie nie interesuje kim jesteś itd., strasznie mi z tego powodu wszystko jedno.
» 14 stycznia 2019, 17:28 #12
RodeDuivels: DevoMartinez No wyobraź Sobie ze grałem w piłkę dluuugie lata dopóki nie kontuzja i pierwszy raz od Ciebie słyszę ze świeży zawodnik z zapasem sił i czy to napastnik czy tez pomocnik ma biegać bo rywal już godzinę biegał. Ja nie mówię ze ma zabierać piłkę czy tez zakładać pressing na 4 zawodników ale ma chodź troszkę utrudniać rozegranie bo ma zapas sił. Ale widzę ze do Ciebie to jak grochem o ścianę. Zjadłeś wszystkie rozumy i jesteś najmądrzejszy na świecie. Brawa dla wszystkich rodziców za bezstresowe wychowanie!
» 14 stycznia 2019, 18:18 #11
DexterDevil: Ja bym dodał jeszcze jedną ocenę pomeczową :
Mike Dean - raz w życiu stanął na wysokości zadania .
» 13 stycznia 2019, 21:58 #10
SzarimMusty: hmm chyba nie pierwszy raz
» 13 stycznia 2019, 21:59 #9
karol100: David za malo
» 13 stycznia 2019, 21:56 #8
mahoten: Obrona za wysokie noty niestety, ale za latwo dochodzili do pilki w polu karnym totki. Musza poprawic obronna gre w powietrzu. Lukaku fakt... katastrofa.... W drugiej polowie mogl wylozyc Dalotowi pilke do pistej bramki ale czolg sie nadymal i kopnal.. byle kopnac.. De Gea niesamowity... Ogolnie pierwsza polowa my druga oni, remis sprawiedliwy, ale rezultat koncowy cieszy. Walaczymy do konca o top4!!
» 13 stycznia 2019, 21:52 #7
vanantygaal: z tymi pochwałami dla naszej defensywy to bym nie przesadzał bo jednak na sporo pozwolili przeciwnikowi. Dużo emocji, świetny mecz do oglądana do ostatniej chwili
» 13 stycznia 2019, 21:49 #6
artix206: Do Lingarda dodałbym, "Zanotował kluczowy przechwyt, przy jedynej bramce dla United."
» 13 stycznia 2019, 21:35 #5
RodeDuivels: I tylko to mi się rzuciło w oczy. Jak dla mnie na sile przereklamowany zawodnik.
» 13 stycznia 2019, 22:31 #4
LTMek: Totki mialy z 5 setek ale obrona twardo noty po 7-8 xD
» 13 stycznia 2019, 21:33 #3
MarChester: Lukaku - bardziej przeszkadzał niż pomagał. Dobreeee
» 13 stycznia 2019, 21:31 #2
Qwerty: David powinien dostać 10 😉
» 13 stycznia 2019, 21:30 #1