» 18 sierpnia 2017, 14:21 - Autor: Biafra - źródło: ManUtd.com, BBC
Po wspaniałym rozpoczęciu sezonu 2017/18 w wykonaniu podopiecznych Jose Mourinho, fani Manchesteru United połknęli bakcyla na sto procent i ponownie zaczęli wierzyć, iż ich drużyna może zostać mistrzem Anglii - do tego jednak bardzo daleka droga, która przystanek numer dwa posiada w południowej Walii.
» Romelu Lukaku w meczu z West Hamem zdobył dwie bramki. Jak będzie ze Swansea City?
Wygrana 4:0 nad West Ham United potwierdziła to, co w kuluarach mówiono od dłuższego czasu - jeśli portugalski trener otrzyma pełne wsparcie zarządu, kibiców oraz zawodników, a także będzie mógł zbudować drużynę po swojemu, Czerwone Diabły wrócą na swoje należyte miejsce. Oglądając potyczkę z Młotami trudno się z tym nie zgodzić, gdyż każdy element układanki wyglądał imponująco.
Zawodnikiem meczu został wybrany najnowszy nabytek zespołu - Nemanja Matić, co bardzo trafnie skomentował w mediach społecznościowych były gracz United, Phil Neville, który...podziękował Chelsea za możliwość posiadania Serba w czerwonej części Manchesteru. Koncertowo zagrał również Romelu Lukaku, debiutując w barwach nowego klubu z wysokiego C, czyli zdobywając dwie bramki. Na słowa uznania zasługują także Marcus Rashford (asysta), Paul Pogba (bramka) oraz Anthony Martial (bramka i asysta). Komplementować można jeszcze dłużej, ale niech za najlepszą rekomendację ofensywy ekipy Portugalczyka posłuży fakt, iż Lukaku, Pogba i Rashford znaleźli się w czwórce najszybszych zawodników weekendu otwarcia Premier League. Czy trzeba mówić coś więcej?
Kto? Swansea City vs Manchester United Kiedy? 19.08.2017, 13:30 Gdzie? Liberty Stadium Sędzia? Jonathan Moss Transmisja? Canal+Sport2
Eksperci po meczu otwarcia prześcigają się w analizach nowej drużyny United, która wreszcie przypomina zgrany kolektyw. Wielu zwraca także uwagę na fakt, iż Jose Mourinho największe triumfy ze swoimi zespołami zwykle święcił w drugim sezonie pobytu, czyli dla Czerwonych Diabłów w rozgrywkach 2017/18. Czy tak będzie? Okaże się w najbliższych miesiącach, a tymczasem pora na sprawdzian w południowej Walii z Łabędziami.
Sytuacja kadrowa w drużynach
Drugą kolejkę z rzędu, Jose Mourinho będzie mógł skorzystać z pełnego składu, gdyż poza kadrą znajdują się tylko zawodnicy, którzy nie doszli do siebie jeszcze przed sezonem, czyli Luke Shaw, Marcos Rojo oraz Ashley Young. Jak potwierdził Portugalczyk, obaj Anglicy rozegrają swoje pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek, występując w drużynie U-23, co będzie dla nich etapem "przygotowań przedsezonowych".
Większe zmartwienia ma natomiast trener rywali, bowiem jego skład nie wygląda zbyt dobrze. Po bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu, Łabędzie nadal nie będą mogły skorzystać z usług najlepszego strzelca Fernando Llorente i pomocników Ki Sung-Yeung oraz Nathana Dyera. Dodatkowo, największa gwiazda walijskiej ekipy - Gylfi Sigurdsson przeszedł w ostatnich dniach do Evertonu. Warto tutaj zwrócić jednak na niesamowitą statystykę Swansea, którzy w ligowych zmaganiach na własnym podwórku, ponieśli zaledwie jedną porażkę od stycznia 2017 roku. Niemniej jednak, spoglądając na braki kadrowe, trudno oczekiwać, aby ten wspaniały wynik nie pogorszył się w najbliższy weekend.
Jak to było rok temu?
W poprzednim sezonie, Manchester United pozostał niepokonany w starciach z Łabędziami, wywożąc cztery punkty z tej rywalizacji. W listopadzie udało się wygrać 3:1 na Liberty Stadium, a w kwietniu zremisować na Old Trafford 1:1.
Wypowiedzi przedmeczowe
Sędzia spotkania
Arbitrem sobotniego pojedynku będzie pan Jon Moss. 46-letni Anglik prowadził cztery spotkania United w minionym sezonie, a w rozgrywkach 2017/18, był głównym arbitrem meczu Huddersfield z Crystal Palace (3:0). Asystować Mossowi będą Eddie Smart oraz Andy Halliday, podczas gdy Mike Jones będzie pełnić obowiązki sędziego technicznego.
Przedmeczowe ciekawostki
Bezpośrednie pojedynki: * Swansea przegrała zaledwie 3 z 14 ostatnich domowych meczów przeciwko United we wszystkich rozgrywkach (W8, R3).
* Łabędzie nie odnotowały czystego konta w starciach z Czerwonymi Diabłami w czternastu kolejnych spotkaniach licząc od bezbramkowego remisu w grudniu 1982 roku.
Swansea City: * Wygrali 9 z 20 meczów w Premier League odkąd Paul Clement został ich trenerem. Zdobycz 30 punktów w tym okresie jest ósmym najlepszym wynikiem w lidze.
* Obecny rekord sześciu meczów bez porażki (4W, 2R) jest najlepszym wynikiem od okresu grudzień 2012 - styczeń 2013, kiedy to udało im się być niepokonanym w siedmiu kolejnych spotkaniach.
* Podopieczni Clementa zakończyli poprzedni sezon trzema zwycięstwami u siebie, przegrywając tylko 1 na 8 meczów na Liberty Stadium.
Manchester United: * Wygrana 4:0 jest największym zwycięstwem United pod wodzą Mourinho w lidze. Poprzedni najlepszy wynik to 4:1 z Leicester we wrześniu ubiegłego roku.
* Czerwone Diabły liczą na pierwszą wyjazdową wygraną od pięciu spotkań. W czterech meczach poprzedniej kampanii, kiedy grali poza Old Trafford, uzbierali zaledwie dwa punkty i zdobyli jednego gola.
* Podopieczni Mourinho mogą pochwalić się aż 12 czystymi kontami w Premier League podczas tego roku kalendarzowego.
* Romelu Lukaku nie zdobył bramki przeciwko Swansea już od sześciu meczów (licząc wszystkie rozgrywki).
Jak grają rywale?
Sobota, 19 sierpnia Bournemouth v Watford Burnley v West Bromwich Albion Leicester City v Brighton Liverpool v Crystal Palace West Ham United v Southampton Stoke City v Arsenal
Niedziela, 20 sierpnia Huddersfield Town v Newcastle United (14:30) Tottenham Hotspur v Chelsea (17:00)
Poniedziałek, 21 sierpnia Manchester City v Everton (21:00)
Gdzie oglądać?
Mecz Swansea City vs Manchester United będzie można śledzić na antenie CANAL+SPORT2 oraz na łamach Live.DevilPage.pl. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13:30.
Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.
Komentarze (124)
Manuel11: Wszyscy licza na dobry wynik zwlaszcza po pierwszym meczu zobaczymy jak ,,maszyna'' Mourinho poradzi sobie na wyjezdzie powinno byc dobrze wystarczy zagrac dokladnie jak tydzien temu. Oprocz wyniku najwazniejsza bedzie gra oby utrzymali ta intensywnosc i szybkosc a bedzie dobrze 2 do 0 biore w ciemno GGMU!
szubik: Za chwilę poznamy składy na mecz.
Czy ktoś z Was, użytkownicy DevilPage, próbował na komórce mecz obejrzeć? Ja niestety do godziny 14 będę w pracy i wracam z delegacji do domu i akurat pech chciał że będę jechał do domu w trakcie meczu a fajnie byłby obejrzeć chociaż drugą połowę w trakcie podróży. Jakieś porady?
Matejko: Aplikacje Mobdro na androida polecam. Nie ma jej w sklepie, musisz sciagnac z ich strony i zainstalowac. Wiekszosc angielskich i amerykanskich stacji sportowych tam masz.
EmilCioran: O to, to, ale dodał bym żeby to była transmisja z polskim komentarzem. Ja chyba nigdy nie znalazłem po polsku z dobrej jakości obrazem. Bo z innym językiem to jak się poszpera to się znajdzie tylko szkoda że ja jestem pipa z języków obcych, a komentarz to zawsze fajny dodatek do obrazu.
RyanScholes1878: Mialem dzis sen tzn koszmar ze wrocil zlatan i gral na szpicy a w srodku pola lukaku. malo tego zamiast rasza to gral lingardinho :D powaga
Wave: Tak patrze teraz na te predkosci Pogby, Lukaku i Rashforda, swiadcza one o znakomicie przeprowadzonym okresie przygotowawczym, no no kolejny plusik dla trenejro
Fumfel: Polecicie jakąś stronkę z retransmisjami, na której nie ma podanego wyniku? Nie będę miał jak obejrzeć meczu, więc do 18 odcinam się od internetu i chciałbym sobie normalnie obejrzeć.
Tylko nie fullmatchesandshows, bo tam są ostatnio tylko skróty.
szubik:Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.08.2017 06:21
Jedna uwaga, to nie jest Jose z niebieskich czy Porto.
Będzie dobrze, pozytywna atmosfera plus umiejętności naszych graczy wystarczą żeby połknąć ten mecz :D
Wave:Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.08.2017 10:06
Fugas dokladnie, ja tak mam od 3 sezon juz, zawsze w strachu, ze Jesse w podstawie. Wtedy nasza sila ofensywna o 20-30% mniejsza i pol meczu klniecia pod nosem.
Kalina: 20-30% nizsza? Ciekawe. Podasz wzor dzieki ktoremu doszedles do takich wyliczen? Czy moze to takie samo pier...enie jak z zawodnikami; jeden lepszy o dwie "polki" / "klasy" od drugiego wg ekspertow?
szubik: @Kalina
Zwykła nagonka na Jesse.
Myślę że jakby dorzucił do swoich obliczeń Fellainiego to by była 60% mniejsza siła rażenia i zawał serca murowany. Chociaż można by się pokusić o stwierdzenie, że po meczach z udziałem w/w dwójki niektórzy dostali wylewu i pier..... takie głupoty że aż oczy bolą od czytania.
Wave:Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.08.2017 10:32
Przeciez tam nic nie bylo liczone luzny tekst co sie spinacie obroncy naszej gwiazdeczki sie znalezli
I tak jest to komentarz negatywny do Lingardinho
I tak wkurza mnie gdy gra w podstawie, bo jestesmy slabsi
Po 3cie musze meczyc oczy i nerwy widzac go kaleczacego na boisku
Cos jeszcze?
szubik: @Wave
Wydajesz się spoko ogarniętym gościem, potrafiącym porozmawiać na poziomie, jednak te ujmy w stosunku do Lingarda bolą mnie bardzo. Jak już wcześniej napisałem, trochę szacunku do naszego gracza. Jeszcze może przyjść taki moment, że wejdzie na wyższy poziom(wielu graczy dopiero pokazywało się w późniejszych fazach kariery - Fletcher, Floran, Inzaghi czy Drogba)
szubik: Dodam jeszcze, że nie jestem obrońcą Lingarda, jestem tylko kibicem Manchesteru United i póki Jesse będzie oddawał serce i będzie tak oddany do naszych barw to nie musi być mistrzem piłki nożnej - ważne żeby wypełniał założenia trenera na dany mecz.
Wave:Komentarz zedytowany przez usera dnia 19.08.2017 10:43
Szubik duzo bym za to dal, ale nie wierze w to, nie po tym co widzialem, a 99% meczy ogladam od ilus tam lat i czara goryczy sie juz przelala dawno. To jest zawodnik na United za slaby.
e. Byly nagonki na Claverleya, Wellbecka, nigdy zlego slowa o nich nie powiedzialem. Juz nawet pomijajac jego slaba gre, czasami wydaje mi sie ze Lingard gra bo to taka maskotka druzyny, piesek papi, taki smieszek do kazdego zacieszy, no i jest bo go lubia. Moze tez mnie to wkurza, bo ja sie wychowalem na wojownikach w druzynie, co gryzli murawe i nie dabowali na murawie i facebookach, nie smieszkach.
szubik: Gdybym się z Tobą nie zgodził to zgrzeszyłbym bardzo. Jestem zdania, że wojownicy odeszli i ich era prędko nie nadejdzie, nie w świecie gdzie medialność i pieniądze są wyznacznikiem. Oczywiście nie można powiedzieć że ich nie ma, ale przypominając sobie skład z Keanem, Vidiciem, Ferdinandem, Rooneyem, Heinze, Evrą to aż się łezka w oku kręci.
Co do bycia maskotką to zawsze w drużynie był śmieszek, za czasów SAFa był to nasz mały Rudzielec (Polecam film The Calls of '92). Jednak poziom "śmieszkowania" nie był tak durny jak teraz. Najbardziej mi się podobało, że musiałeś się pokazać żeby zdobyć sobie szacunek drużyny (coś a la wojsko)
Na koniec chce powiedzieć, że rozumiem Twoje podejście, ale ja jestem totalnym altruistą i dla mnie człowiek zawsze będzie największą wartością, dlatego będę bronił nasze "czarne owce" :)
Wave: Spoko, rozumiem, ja niestety nie dam rady tak myslec, ten pamietny autobus to byla ta czara goryczy. Dla mnie miejsce Lingarda jest w takim Hull City, ale szanuje i rozumiem Twoje zdanie, pzdr
manutdfan92:Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.08.2017 23:31
Skoro PSG robi małą wyprzedaż, to warto byłoby postarać się o zakup Lucasa. Gość na pewno wpisuje się w profil piłkarza, jakiego potrzebujemy, dodatkowo jest jeszcze w niezłym wieku i jeśli tylko ma ambicję regularnego grania w klubie z wysokimi celami, to na pewno nie odmówiłby przyjścia do nas. Przy zakupie prawoskrzydłowego i założeniu, że Lindelof się ogarnie, a Shaw i Rojo wrócą do swojej optymalnej formy, nasz skład naprawdę wyglądałby kompletnie i do następnych okienek podchodzilibyśmy na dużym spokoju, wymieniając jedynie pojedyncze elementy składu.
Co do samego meczu jestem w miarę spokojny i to nawet nie ze względu na nasz wynik z WHU, ale biorąc pod uwagę co zaprezentowała sama Swansea w pierwszej kolejce. Mieli dużo szczęścia, zdobywając ten jeden punkt i będąc w takiej dyspozycji, są jednym z kandydatów do spadku. Jedyni warci wyróżnienia piłkarze w tej drużynie to Mawson (obrońca trochę w starym stylu-warto mu się przyglądać w kontekście ewentualnego transferu do nas, gdyby odszedł ktoś z dwójki Smalling-Jones) , Abraham (wypożyczony z Chelsea) i nasz Fabiański, który w pojedynkę ratuje wyniki temu zespołowi.
mgs: Co za bzdury... mamy braki w składzie: lewa obrona to prawdziwa autostrada dla przecinków. Za skrzydłowych robią napastnicy albo ofensywni zawodnicy ze środka pola. Na ławce brak wartościowych zmienników.
Top 4 to będzie sukces.
Alaan:Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.08.2017 22:55
Ja proponuję nieco ostudzić emocje i nie popadać w przesadny huraoptymizm. Wyobrażam sobie falę krytyki, która pojawiłaby się na stronie po ewentualnej stracie punktów ze Swansea, wszak bycie chorągiewką to dewiza życiowa fanów Czerwonych Diabłów.
Po przegranym, w dobrym stylu, meczu o Superpuchar UEFA z Realem (o ile można tak nazywać porażki) niektóre osoby słusznie dostrzegły w Manchesterze United drużynę, która w niedalekiej przyszłości może osiągnąć wielki sukces, apetyt rośnie tym bardziej po chudych latach, które przeżywamy po odejściu sir Alexa Fergusona. Bezapelacyjnie zespół z Madrytu na dzień dzisiejszy posiada najlepszą drużynę na świecie a my, przy odrobinie szczęścia, mogliśmy te spotkanie zremisować, a nawet wygrać - mieliśmy nawet swoje kilkanaście minut kompletnej deklasacji rywala.
Pierwsza kolejka Premier League i od razu miejsce lidera w tabeli, marzy mi się sytuacja, w której nawet na moment nie spadniemy, swoją drogą ciekawe czy jakiś klub utrzymał fotel mistrzowski od początku do końca sezonu. Ciekawostką jest, chociaż mogę się mylić, że ostatnie ligowe zwycięstwo czterema bramkami zanotowaliśmy trzy lata temu w meczu z QPR, co jak na markę kalibru Manchesteru United obrazuje skalę problemu, z którym się zmagamy.
Apeluję o jedno - aby po spotkaniu ze Swansea na trzeźwo ocenić możliwości Czerwonych Diabłów. Wpadki zdażają się każdemu, więc nie skreślajmy nikogo po porażce czy remisie na wyjeździe. Z drugiej strony nie bądźmy tacy pewni siebie po kolejnym wysokim zwycięstwie, sezon jest długi i przypomina maraton a nie sprint.
Wierzę, że jesteśmy świadkami narodzin zespołu, który przywróci dawny blask i renomę Manchesteru United, jednak wiem, że to dopiero początek tej drogi. Jutro z Łabędziami liczę na zero z tyłu i najmniej dwa gole strzelone po składnych akcjach.
Na koniec jeszcze raz proszę Was wszystkich - nie popadajmy w huraoptymizm, ani nie załamujmy się po ewentualnym potknięciu - bądźmy realistami, wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że za jakiś czas będziemy mieli powody do dumy, pozostało nam trzymać mocno kciuki.
Po6BOOM: Patrząc na to, że Pogba i Matic są na tą chwilę nie do ruszenia, Miki gra na 10, a Herrera nie łapie się do podstawowej 11 to musimy poczekać dopiero na puchary, aż przybędzie trochę meczów.
Davide: "Wygrana 4:0 nad West Ham United potwierdziła to, co w kuluarach mówiono od dłuższego czasu - jeśli portugalski trener otrzyma pełne wsparcie zarządu, kibiców oraz zawodników, a także będzie mógł zbudować drużynę po swojemu, Czerwone Diabły wrócą na swoje należyte miejsce."
W jaki niby sposób wygrana w pierwszej kolejce miałaby to potwierdzić? Liczy się miejsce w tabeli na koniec sezonu, a nie po pierwszej serii gier. Po co to pompowanie balonika?
Mariusz199012:Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.08.2017 18:10
W meczu z west hamem wszystko grało idealnie ! Mam nadzieje ze jutro nasz klub udowodni swoją wysoką forme .dosc tych kompromitacji. Czas zeby united weszli na szczyt tak jak za safa !
brylantowy: Myślę, że ten mecz będzie dobrym sprawdzianem dla naszych zawodników, którzy będą skłonni podtrzymać dobrą formę i uszczęśliwić swoich wszystkich fanów.
JebikMUTD95: Wczoraj czytałem właśnie ze City chce Evansa i zaoferuje 22mln, a kilka godzin później "
OFICJALNIE: Nowy Napastnik a Manchesterze City! "
Guardiola skupuje w tym okienku, każdego kto jest chyba dostępny...
kckMU: Ilekroć patrze na nasz przewidywany skład kilka dni przed meczem, godzinę przed meczem, w trakcie meczu i po jego zakończeniu, to brakuje mi konkretnego lewego obrońcy.
Jeśli Shaw nie odpali (a po pierwsze - jeśli nie postawi na niego Mou) i cały sezon w PL i LM przejedziemy z Blindem i Darmianem, to dla mnie serio będzie niezrozumiałe. Na LO nie trzeba by wywalić 50 baniek, a na lepszego od naszej dwójki nawet 40-stu.
kckMU: Nadal podtrzymuje, że wystarczyłoby do 40 baniek. Nie mam na myśli Alaby czy Marcelo, po prostu dobrego LO, który lekko dałby wolne Blindowi i Darmianowi. Nie mogę ich zdzierżyć na tej pozycji, cierpimy tam. I względem topowych drużyn mam kompleks właśnie dzięki braku lewego obrońcy, bo reszta boiska może walczyć.
rizx: Fletcher i O'Shea też do dziś grają... Prawda jest taka, że w ostatnim sezonie Pat już nie wyrabiał, brakowało mu szybkości i zwrotności. W Juve też grał mocno przeciętnie i teraz odcina kupony w Marsylii z Payetem..
JebikMUTD95: To że nie sprowadzilismy LO ani skrzydłowego, wcale nie musi znaczyć że nasz sztab i ED nie potrafią załatwić transferu. Myślicie że transfery Lukaku i Maticia, należały do takich gdzie złożono ofertę i po sprawie? Mourinho zapewne nie ściągnął LO bo postawi na Shawa, również w Rashfordzie/Martialu widzi nie napastnika, tylko w jednym z nich może widzi skrzydłowego. A jakby miał ściągać na LO i skrzydło jakieś zapchaj dziury, również nie ma sensu.
gonzo0: Wydaje mi się, że możemy spodziewać się 1-2 zmian w składzie. Jose będzie chciał moim zdaniem utrzymać wszystkich "pod prądem" przed okresem gdzie będziemy grali co 3 dni. Obstawiam taki skład na jutro:
de Gea
Valencia - Jones - Bailly - Darmian
Matić - Pogba
Rashford - Miki - Martial
Lukaku
man1717: Na pewno Martial nie zagra w 1 składzie, Mou musi kogoś mieć na zmianę żeby w 2 połowie tempo nie siadło. Jedyną zmianę jaką widzę to w pierwszym składzie Fella a Mata na ławce.
4lkor:Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.08.2017 16:13
Cyt. "Niemniej jednak, spoglądając na braki kadrowe, trudno oczekiwać, aby ten wspaniały rekord nie został pobity w najbliższy weekend".
Rozumiem intencje autora, że MU jest zdecydowanym faworytem, ale to zdanie sugeruje coś zupełnie odwrotnego. Tutaj powinna paść sugestia, że trudno będzie utrzymać tę serię, ewentualnie że trudno oczekiwać, że ta seria nie zostanie przerwana.
Hoodys: Nie widze innego wyniku niż wysokiego zwycięstwa. Kadra Swansea jest na poziomie championship. Odeszli Williams, Sigurdsson. Nie może być inaczej niż 2-3:0 i do domku
swees: Nie ma co lekcewazyc swansea, maja braki kadrowe to fakt, ale nadal jest fabian w bramce a zawodnicy z pola tacy jak ollson, naughton, fer, routledge czy ayew nie sa przedszkolakami i potrafia zaskoczyc swietna dyspozycja. To my jestesmy faworytami, prawda, ale nie zapominajcie ile razy nimi bylismy w zeszlym sezonie i co z tego wychodzilo. Najbardziej obawiam sie remisu - juz widze te naglowki "United remisuje! Powrot koszmarow z zeszlego sezonu" Liczy sie tylko wygrana i miejmy nadzieje tak sie stanie. GGMU!
rizx: W poprzednim sezonie zarówno Fabiana jak i całą resztę obrony napastnicy dziurawili jak się dało. Fakt, że już kilka falstartów z nimi zaliczyliśmy, ale jutro powinniśmy spokojnie wygrać
RedRevolta: Ale Tottki też nie pokazały w pierwszym meczu nie wiadomo czego, dopiero po czerwonej kartce dla już i tak okrojonego przez kontuzje Newcastle zaczęło coś grać, ja bym nie przekreślał chelsea na starcie, chcociaż osobiście też będe kibicował kogutom bo ich lubie.
Scholes100: Od sezonu 18/19 4 najlepsze drużyny z 4 najlepszych lig w rankingu UEFA będą miały miejsce w fazie grupowej, a więc nie musimy się martwić, że Serie A wyprzedzi PL w rankingu i będziemy mieli w naszej lidze jedno miejsce w LM mniej. Piąta w rankingu Ligue 1 ma stratę 15-16 punktów, więc Francuzi raczej nie namieszają w czwórce. Swoją drogą ciekawie się zapowiada w najbliższych latach rywalizacja pomiędzy Bundesligą, Premier League i Serie A o miejsca 2-4, ale jest to walka raczej tylko o prestiż, bo nieważne czy zajmuje się pierwsze miejsce w rankingu, czy czwarte i tak ma się tyle samo drużyn w LM.
Scholes100: Tak, bo w tym sezonie obowiązują jeszcze stare prawa telewizyjne i UEFA w kwestii reform ma związane ręce, dlatego te zmiany będą obowiązywać dopiero od sezonu 18/19. Ale to nie wszystko. Będą nowe godziny rozgrywania meczów, 2 o 19:00, i 6 o 21:00, a więc wygląda na to, że 20:45 przestanie być tą magiczną godziną... Jeszcze z tego co czytałem to mają być jakieś zmiany w eliminacjach, ale to już Nas nie dotyczy.
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.