Sancho chwalony po pierwszym golu dla BVB

» 11 marca 2024, 08:45 - Autor: matheo - źródło: goal.com
Jadon Sancho w ostatni weekend wpisał się na listę strzelców w meczu Borussii Dortmund z Werderem Brema (2:1). Dla Anglika to pierwsze trafienie na wypożyczeniu w ekipie BVB.
» Jadon Sancho wpisał się na listę strzelców w meczu z Werderem Brema | Fot. Press Focus
Sancho w 38. minucie meczu popisał się efektownym dryblingiem. Zszedł ze skrzydła w pole karne, minął przeciwnika, a następnie uderzył precyzyjnie w krótki róg bramki Werderu.

– Patrząc na tę akcję widzicie, jak dobrym piłkarzem jest Jadon Sancho – stwierdził po meczu Sebastian Kehl, dyrektor sportowy BVB, którego cytuje portal Goal.com.

– Jadon potrafi zrobić różnicę w sytuacjach jeden na jednego. Każdy jest z niego zadowolony, bo widzimy, jak ciężko pracuje i jak bardzo chce pomagać drużynie. Strzelenie gola zawsze pomaga. Jadon miał już 2 asysty na koncie, więc ten gol zmotywuje go jeszcze bardziej.

– Nie zapominajmy, że nie grał przez długi czas. To trochę tak, jakby piłkarz wracał do gry po zerwaniu więzadeł krzyżowych, co wiąże się z długą przerwą. Potrzebujemy Jadona i w będzie nam potrzebny w środę oraz w nadchodzących tygodniach – dodał Kehl.

Borussia Dortmund w środę zmierzy się z PSV Eidnhoven w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Holandii padł remis 1:1.