Oceny pomeczowe: Manchester City – Manchester United 3:1

» 3 marca 2024, 19:07 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl, MEN
Manchester United nie będzie miło wspominał 192. derbów Manchesteru. Czerwone Diabły przegrały z Manchesterem City 1:3. Jak występ zawodników Erika ten Haga ocenili użytkownicy DevilPage.pl i redaktorzy Manchester Evening News? Oto noty za niedzielny szlagier 27. kolejki Premier League.
» Andre Onana w pierwszej połowie kilka razy uchronił Manchester United przed stratą bramki | Fot. Press Focus
Andre Onana
Jego daleki wykop zainicjował akcję bramkową Manchesteru United. W pierwszej połowie miał kilka kluczowych interwencji. Przy drugim golu Phila Fodena powinien spisać się lepiej.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.34

Diogo Dalot
Jeremy Doku nie miał z nim łatwego życia i w drugiej połowie opuścił plac gry. Dalot zapisał na swoim koncie kilka dobrych ataków.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.43

Raphael Varane
Manchester City dominował, więc Varane raz po raz miał ręce pełne roboty.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.29

Jonny Evans
Zaczął mecz w wyjściowym składzie, co było zaskoczeniem. Zaprezentował solidną grę, ale sił starczyło mu na niespełna 70 minut.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.02

Victor Lindelöf
W pierwszej połowie zagrał na lewej stronie defensywy i był to jeden z jego lepszych występów na tej pozycji. Na środku obrony nie nadążył za Fodenem przy golu Anglika.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.79

Kobbie Mainoo
Derbowa atmosfera go nie przytłoczyła. Dobrze prezentował się obok Casemiro i pomagał Brazylijczykowi chronić defensywę.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 4.74

Casemiro
Był to jeden z najlepszych występów Casemiro w tym sezonie do momentu, w którym zgubił Fodena.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.6

Scott McTominay
Kilka przyzwoitych akcji, ale widać było jego ograniczenia, kiedy miał piłkę przy nodze.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 3.29

Bruno Fernandes
Świetne zagranie do Rashforda przy bramce. Później wypatrzył Anglika i zagrał na wolne pole. Biegał niezmordowanie i dobrze korzystał z futbolówki.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 4.71

Alejandro Garnacho
Pierwsze derby w wyjściowej jedenastce, ale nie pokazał się z dobrej strony. Ani razu nie zagroził poważnie Manchesterowi City.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 2.79

Marcus Rashford
Strzelił jednego z piękniejszych goli w życiu, ale później zawiódł przy kolejnych sytuacjach podbramkowych.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 3.64