Co Erik ten Hag powiedział piłkarzom Manchesteru United w przerwie meczu z Barceloną?

» 24 lutego 2023, 09:29 - Autor: matheo - źródło: MUTV
Manchester United pokonał FC Barcelonę (2:1) w rewanżowym meczu fazy play-off Ligi Europy i awansował do 1/8 finału rozgrywek. Czerwone Diabły dobry futbol zaprezentowały zwłaszcza w drugiej połowie.
» Erik ten Hag był w dobrym humorze po meczu z Barceloną
Piłkarze Erika ten Haga na przerwę schodzili przy stanie 0:1 po tym jak Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny. Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu zawodników Manchesteru United. Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie.

Czerwone Diabły zaczęły drugą połowę od mocnego uderzenia. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Fred. Decydującego gola zdobył później Antony. Ten Hag pytany na konferencji pomeczowej o to, co powiedział zawodnikom w przerwie, odparł: – Podkreśliłem wiarę.

– W pierwszej połowie daliśmy z siebie za mało. Mieliśmy Casemiro, którego nie wykorzystywaliśmy. Aaron Wan-Bissaka miał sporo miejsca na prawej stronie i też z tego nie korzystaliśmy. Myślę, że w pressingu powinniśmy być dużo bardziej odważni. Te elementy podkreśliliśmy w przerwie.

– Druga rzecz, to wprowadziliśmy Antony’ego, który dał nam większą szybkość w rozegraniu akcji. Wniósł wiarę na boisko.

Mecz z Barceloną był drugim spotkaniem z rzędu, w którym Ten Hag zdecydował się na zmianę w przerwie. Antony w czwartek zmienił Wouta Weghorsta. Holenderski menadżer pytany o roszady w przerwie stwierdził:

– W składzie potrzebujesz zawodników o różnych profilach. Gdy nadchodzi twój czas, to musisz być gotowy na to, aby wnieść coś do zespołu. Nie da się wygrywać trofeów 11 piłkarzami, zwłaszcza w obecnych czasach. Potrzeba składu i rotacji.