Lewandowski po meczu z Manchesterem United: To był poziom Ligi Mistrzów

» 24 lutego 2023, 09:13 - Autor: matheo - źródło: Viaplay
Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w rewanżowym meczu fazy play-off Ligi Europy, w którym Manchester United pokonał FC Barcelonę 2:1. Wygrana Czerwonych Diabłów oznacza, że Katalończycy pożegnali się z europejskimi pucharami.
» Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w czwartkowym meczu z Manchesterem United
Lewandowski w 18. minucie spotkania wykorzystał rzut karny, choć David de Gea był bliski obrony strzału polskiego napastnika.

Snajper Barcelony i kapitan reprezentacji Polski po końcowym gwizdku udzielił krótkiego wywiadu platformie Viaplay. Lewandowski pytany przez Piotra Domagałę o to, co miało kluczowy wpływ na losy rywalizacji, odpowiedział:

– W pierwszej połowie mieliśmy mecz pod kontrolą, strzeliliśmy bramkę i próbowaliśmy atakować. Mieliśmy jeszcze szansę na strzelenie drugiej bramki. Pierwsza połowa wyglądała bardzo dobrze. W drugiej Manchester United nas przycisnął, strzelił dwie bramki. To był dla nas ciężki czas. Gdybyśmy szukali okazji na drugą czy trzecią bramkę, to może byłoby inaczej. Walczyliśmy do końca.

– Zdajemy sobie sprawę, że ten projekt Barcelony się tworzy i nie jest tak, że w tydzień czy miesiąc wszystko się zmieni. To był poziom Ligi Mistrzów, ćwierćfinał, a nawet półfinał. Zarówno Manchester United, jak i my jesteśmy w dobrej formie i to było widać.

– Zabrakło nam czegoś i musimy się skupić na tym, co trzeba teraz poprawić. Trzeba stwarzać więcej sytuacji.

– Bolą takie mecze, bo byliśmy blisko. Futbol jest grą błędów i te błędy oczywiście były. Teraz skupiamy się na La Lidze i pucharze. Czekają nas ciężkie i fajne mecze. Chcieliśmy grać dalej w Lidze Europy, ale przegraliśmy i odpadamy.

Manchester United następnego rywala w 1/8 finału Ligi Europy pozna w piątek 24 lutego o godzinie 12:00.