Weghorst przebywał w Besiktasie na zasadzie wypożyczenia z Burnley. Początkowo miało ono trwać do końca sezonu 2022/2023. Po reprezentanta Holandii zgłosił się jednak Manchester United.
W ostatnich dniach trwały intensywne rozmowy pomiędzy Manchesterem United, Besiktasem i Burnley. Stronom udało się osiągnąć porozumienie. Czerwone Diabły mają zapłacić Besiktasowi 3 miliony euro rekompensaty z tytułu przedwczesnego rozwiązania umowy.
Tureckie media informują, że Weghorst jeszcze dziś ma opuścić Stambuł i udać się do Anglii, aby sfinalizować swoje wypożyczenie do Manchesteru United.
Następcą Weghorsta w Besiktasie ma być Vincent Aboubakar, który po transferze Cristiano Ronaldo stał się zbędny w drużynie Al-Nassr.