Oceny pomeczowe: Manchester United vs Middlesbrough 1:1

» 5 lutego 2022, 00:29 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pożegnał się z rozgrywkami o Puchar Anglii w sezonie 2021/2022. Czerwone Diabły po serii rzutów karnych przegrały z Middlesbrough. Jak występ piłkarzy Ralfa Rangnicka ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto noty za piątkowe spotkanie.
» Manchester United odpadł z Pucharu Anglii po serii rzutów karnych z Middlesbrough
Dean HendersonDean Henderson
W pierwszej połowie nie miał praktycznie nic do roboty. Po zmianie stron świetna interwencja po strzale Matta Crooksa. W dogrywce ważna obrona po uderzeni Aarona Connolly’ego. W karnych nie spisał się dobrze.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.42

Diogo DalotDiogo Dalot
Wspierał poczynania ofensywne Manchesteru United i widać, że nadal jest w dobrej formie. Przy bramce Matta Crooksa zabrakło go w defensywie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.54

Raphael VaraneRaphael Varane
Bezbłędny w pierwszej połowie, co tylko pokazuje, że Manchester United z nim w składzie gra pewniej. Zdrzemnął się przy golu dla Middlesbrough.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 4.67

Harry MaguireHarry Maguire
Stabilny występ u boku Varane’a. Gdy mecz się otworzył, to kapitan United nie wyglądał dobrze. Pewnie wykonał karnego.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.29

Luke ShawLuke Shaw
Powrót do składu i widać był poprawę w jego grze. W dogrywce wyraźnie zmęczony.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.44

Scott McTominayScott McTominay
Uważny, gdy grał głęboko cofnięty. Kilka razy przedarł się do ataku, ale później pojawiały się niedokładne zagrania.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.98

Bruno FernandesBruno Fernandes
Middlesbrough miało problemy z poruszaniem się Fernandesa po boisku. Niezwykle produktywny, ale zmarnował dwie dobre okazje.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 3.54

Paul PogbaPaul Pogba
Zazwyczaj wraca do gry po przerwie w imponującym stylu i tak też było tym razem. Zdecydowany przy piłce i chętny do gry bez niej. Wywalczył karnego.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 4.27

Jadon SanchoJadon Sancho
Bliski wpisania się na listę strzelców po efektownym lobie. Dał prowadzenie Manchesterowi United. Jeden z najsolidniejszych piłkarzy w ataku.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.04

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo
Jego strzał przewrotką spowodował głośne brawa, ale zmarnował dogodną okazję z karnego. Przegrał też pojedynek jeden na jednego.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.17

Marcus RashfordMarcus Rashford
Żywiołowy występ. Trafił też do siatki, ale był na spalonym. Nie wykorzystał dobrych okazji w obu połowach.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.17

Zmiennicy:

Anthony ElangaAnthony Elanga (za Rashforda 82’)
Nie strzelił karnego.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.48

FredFred (za Pogbę 82’)
Naprawdę dobre wejście, a później kilka słabszych zagrań. Pozbierał się i strzelił karnego.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 3.75