Oceny pomeczowe: Atalanta vs Manchester United 2:2

» 2 listopada 2021, 23:36 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United i Atalanta podzieliły się punktami w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. W Bergamo padł remis 2:2. Jak występ Czerwonych Diabłów ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United zremisował z Atalantą 2:2 w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów
David de GeaDavid de Gea
Zanotował pierwszy błąd w tym sezonie, kapitulując po strzale Josipa Ilicicia. Mógł wyjść z linii bramkowej przy golu Duvana Zapaty.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 5.02

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Dał się minąć Zapacie przy bramce otwierającej wynik meczu. Nie był tak produktywny na połowie przeciwnika jak w spotkaniu ze Spurs. Regres.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.12

Harry MaguireHarry Maguire
Często zbyt powolny, aby zareagować na wydarzenia boiskowe. Patrzył na liniowego przy bramce Ilicicia. Zawinił przy golu Zapaty i znów błagalnie spoglądał na arbitra bocznego.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.63

Raphael VaraneRaphael Varane
Zszedł kontuzjowany w pierwszej połowie. To byłaby katastrofa, gdyby zabrakło go w sobotę w derbach.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.81

Eric BaillyEric Bailly
Kilka razy uratował Manchester United i zaimponował w swoim drugim występie w tym sezonie. Praktycznie bronił w pojedynkę.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.16

Luke ShawLuke Shaw
Zagapił się przy podaniu Zapaty do Ilicicia. Nie oferował opcji na skrzydle.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.41

Scott McTominayScott McTominay
Trafił w słupek w czwartej minucie. Później upomniany żółtą kartką, ale nadal popełniał faule.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.58

Paul PogbaPaul Pogba
Żaden z piłkarzy nie potrzebował dobrego występu tak jak Paul Pogba, ale Francuz zawiódł. Katastrofa.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 2.97

Bruno FernandesBruno Fernandes
Zrobił niewiele do czasu aż pojawił się w polu karnym i efektownie zagrał piętką do Cristiano Ronaldo.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.9

Marcus RashfordMarcus Rashford
Spokojna pierwsza połowa obok Ronaldo. Jeszcze spokojniejszy w drugiej i ostatecznie ustąpił miejsca Cavaniemu.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.05

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo
Oddał strzał już w pierwszej minucie. Przed przerwą wyrównał stan rywalizacji. W drugiej połowie nie dostawał piłek, ale i tak wyciągnął Manchester United z tarapatów.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 9.02

Zmiennicy:

Mason GreenwoodMason Greenwood (za Varane’a 38’)
Cudowne podanie przy pierwszej bramce. Trafił też w słupek, choć był na spalonym. Zaoferował lepszą współpracę Ronaldo niż Rashford.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.12

Nemanja MatićNemanja Matić (za Pogbę 68’)
Miał niewielki wpływ na grę.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.89

Edinson CavaniEdinson Cavani (za Rashforda 68’)
Pokazywał się do gry.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.86

Jadon SanchoJadon Sancho (za Fernandesa 87’)
Późno wszedł na boisko.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.98

Donny van de BeekDonny van de Beek (za McTominaya 87’)
Jego strzał obroni bramkarz Atalanty.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.37

Statystyki: Atalanta - Manchester United 2:2
Ronaldo: Dopisało nam szczęście, ale taki jest futbol

Komentarze (19)

Dawidlademann: Jeśli po tym meczu "BOSS" posadzi Erica na ławie to znaczy że żaden z niego trener..
» 3 listopada 2021, 16:36 #19
Pawlo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 15:16

Widzę, że wielu żyje w świecie fantazji, że "taką Atalantę to powinniśmy ogrywać 3:0", "za Fergusona to było"- a było tak, że w meczach z silnymi ekipami z Włoch czy Hiszpanii co roku odpadaliśmy. Czy powinniśmy z Atalantą wygrywać? Owszem, ale w piłce nic nie jest zero-jedynkowe, teraz jest coraz więcej mocnych drużyn, w samej Premier League jest poziom dużo większy niż kiedyś, gdzie obecnie top 8 to kiedyś było top 4.

P.S Za nic w świecie nie wiem jakim cudem Maguire jeszcze się łapie do składu. Na 10 meczów przynajmniej w 8 popełnia choć jeden błąd. Bailly, który może nie jest stoperem idealnym i gra raz na 3 miesiace wczoraj wyglądał przy naszym "kapitanie" jak lider defensywy.
» 3 listopada 2021, 15:14 #18
Klimaa: Zgodzę się z przedmówcami - Eric musi zagrać w weekend. Rozegrał dobre zawody i z pewnością na to zasługuje.
» 3 listopada 2021, 11:42 #17
Wisnia97: Jeżeli Ole posadzi Erica na ławce w derbach to nie wyrobię. Magłaja na tą chwilę gra tylko za nazwisko, za bycie kapitanem, za bycie najdroższym śo w historii i za kadrę, bo na pewno nie za formę. Jak dla mnie, po jego wyczynach w tym sezonie to on spada na 4 miejsce w hierarchii śo - za Varana, Erica i Lindelofa. A w zasadzie to już bym w Carrington chodził i szukał Jonesa, sprawdzał każdy schowek na miotły by go znaleźć, bo ma szansę chłopak być 4 wyborem na śo. Magłaja zawalił z połowę bramek w tym sezonie, z 1/4 zawalił Fred. Ja rozumiem, że nie gramy wybitnie. Ale kurde, strzeliliśmy 19 bramek w lidze, co jest 5 wynikiem, tylko o 1 więcej ma Man City i West Ham. Chelsea ma 4 bramki strzelone więcej. Live z 6/7. Naszemu środkowi pola i atakowi dostaje się podwójnie, bo przy takiej ilości traconych bramek automatycznie trzeba kreować 2x więcej i 2x więcej strzelać. Jakby wyeliminować tą patologię z zespołu, to jestem przekonany że inaczej byłby oceniany Shaw, AWB, Scotty, Bruno, Mason i reszta ananasków. Inaczej się gra wiedząc, że jesteś w stanie utrzymać 1:0, a inaczej tracąc co chwile bramkę po farfoclu Freda i Magłajera. Nie będzie dobrze, dopóki Olek nie odsunie ich od wyjściowej 11. Nie potrafimy się rozpędzić, bo ci dwaj ciągle zaciągają hamulec ręczny. Oczywiście pomijam mecz z Live, bo tam patologia była grana przez wszystkich (aczkolwiek to Magłaja ma na koncie z 2-3 bramki z tamtego meczu).
» 3 listopada 2021, 10:04 #16
Bartolini95: Maguire na ławę opaska do bruno lub do Scotta.
De Gea
Bissaka, Varane, Bailly, Shaw
Bruno, Scott, VDB
Rash, Ronaldo, Greenwood
» 3 listopada 2021, 09:55 #15
sirtomas: Nierób to mnie już niczym nie zaskoczy...najbardziej wypoczęty a najgorsza nota co on tam wyprawiał to głowa boli..
» 3 listopada 2021, 09:48 #14
qlop: Co Wy macie w tych głowach, żeby gościa który zagra jeden mecz słaby, lub dwa, od razu wyrzucać z klubu. Niedawno jeszcze poddawaliscie słuszność kupna Ronaldo. A dziś Bóg? Za chwilę znowu zagra dwa bardzo słabe mecze i znowu do wyrzucenia? Ogarnijcie się i nie wypisujcie takich bzdur. Żenada. Dziwi mnie tylko fenomen Rashforda, bo gra piach, aż oczy bolą, od drugiej połowy zeszłego sezonu i nadal nic się nie zmienia. Ale tu był i jest wychwalany.
» 3 listopada 2021, 08:30 #13
87glasgow: Fajnie, że Bailly doceniony, bo moim zdaniem zagrał wczoraj kozacko, bardzo dobrze się to oglądało jak czyści. Liczę, że dostanie trochę szans w najbliższych meczach i będzie zdrowy! Za mało moim zdaniem Matić, bo po wejściu wydawało mi się, że każde podanie zagrywał szybko, celnie i nie (jak to mają nasi w zwyczaju) do tyłu
» 3 listopada 2021, 07:42 #12
marcB: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 07:35

Vdb wniósł by dużo więcej do gry niż Pogba. Sancho w dwóch.trzech kontaktach z piłką pokazuje jak świetnym jest piłkarzem. Dokładne podanie, nie wbija się na siłę w obrońców. NORWEGU GRAJ NIMI A NIE MATICEM
» 3 listopada 2021, 07:35 #11
kamtor: Pogbe sprzedać w styczniu nawet za 30 mln euro
» 3 listopada 2021, 06:52 #10
waletpl: Ależ tam sie Sterling, Foden i Grealish cieszą na spotkanie kolegi z kadry, Harry'ego.
Myślę też, że biorąc pod uwage kasę jakiej oczekuje PP powinniśmy zakończyć z tym człowiekiem negocjacje, w ostatnim meczu sezonu po meczu niech odtańczy na środku porzegnalną lambade i będzie.
» 3 listopada 2021, 06:41 #9
DevoMartinez: Rashford powinnien wchodzić z ławki. Widać, że jest po kontuzji i długie przerwie od gry. Z czasem wróci do formy. Maguaierowi też by się przydała ławka tak jak i Shawowi. Nawet jeśli Telles zagra słabo to może wywrze presje na anglika i doda mu paliwa bo ewidentnie siadł.

Pogba? Ławka i wpuszczanie z ławki przy ustalonym wyniku. W tym momencie jest cykającą bombą i może prezentować piłki rywalom nagminnie. Ma wywalone na gre w tym klubie i to widać. Myślami już pewnie w madrycie albo paryżu.

Baily oby dostawał kolejne szanse. To co on czyścił to nie mam pytań. Takich walczaków mieć w każdej formacji. Ale zaraz. Przecież ich mamy. W pomocy McTomminay w ataku Cavani. Wszscy oni muszą grać.
» 3 listopada 2021, 00:32 #8
NoLogo: Komentarz zedytowany przez usera dnia 03.11.2021 00:55

Rash grał kupę, jest bez formy ale też duży wpływ miała na to obecność pogby, ciągle schodził bliżej cyrkowca. Chyba podświadomie próbował tam asekurować, a w efekcie zagrał żenująco, bo ani go nie było w ataku ani w sumie w defensywie. U pogby to niekoniecznie, że myślami gdzieś tam jest, on zwyczajnie jest przereklamowanym wkładem do koszulki.
» 3 listopada 2021, 00:55 #7
koyotus: Pogba nie zasługuje nawet na końcówki.
Na trybuny go i jak najszyciej pożegnać.
A minuty z ławki lepiej dawać innym
» 3 listopada 2021, 02:50 #6
qlop: Rash grał kupę już ostatnie pół minionego sezonu i gra ją do dziś. Dwa ostatnie gole nie mogą zatuszować jego fatalnej gry.
» 3 listopada 2021, 08:22 #5
Oficer: DDG- o ile w ostatnim czasie prezentował dobrą forme o tyle dziś zawinił przy obu golach. Przy drugim mniej szans na obrone ale chyba zapomniał, że w polu karnym bramkarz jak najbardziej może sie poruszać i odbijać piłkę rękami.

Maguire - generalnie ława. Jest tak słaby, że aż oczy krwawią. To, że jest wolniejszy i mniej zwrotny to wiemy ale te jego błędy w ustawieniu to jakiś piłkarski kryminał.

Bailly - kapitalny występ. Dużo blokował, czytał gre, grał na wyprzedzenie i co najważniejsze nie stracił głowy jak to czasem u niego bywało. Dla mnie dziś najlepszy w United. Magłaja ucz się.

AWB & Shaw - nasi słynni wahadłowi :) Bissaka w ofensywie dużo by chciał ale nie potrafi a Shaw dużo potrafi ale jakoś mu sie chyba nie chciało. Luke chyba tylko raz fajnie przyspieszył w swoim stylu. Troszke za mało. Za Bissake widze Dalota ale przecież Ole tego nie zrobi.

Varane - jego kontuzja to katastrofa. Bailly nie będzie miał partnera na środku. Oby był zdrowy!

McTominay- gość do zmiany po żółtej kartce. Grał poprawnie ale głupio faulował, istaniało ryzyko że zejdzie za czerwo.

Pogba - dzięki za wszystko(?) powodzenia w realu czy tam psg.

Rashford - nijaki, samolubny, bezproduktywny.

Bruno - nasza gwiazdka. Nonszalancki i niedbały. Po chwili zalicza piękną asyste po czym wraca do irytowania. Dużo biega i pomaga w obronie i za to plus. Powinien zejść dużo wcześniej.

Greenwood - nigdy nie będzie klasyczną 9. Uważam, że może z powodzeniem grać na skrzydle jednak jeśli ma tak być musi wiecej grać do przodu i grać 1na 1. Nie ma też z kim pograć na skrzydle bo Bissaka to ofensywny amator. Dobra zmiana.

Ronaldo - człapie, drepcze i strzela dwa piękne gole. Król!

Cavani - ożywił ofensywe. Pracuje na całym boisku i walczy na całego.

Donny & Sancho - obaj fajnie weszli w mecz tylko dlaczego tak późno? Sancho pewnie dostanie jeszcze szanse ale Donny? Nie sądze. Ole jest zakochany w MacFredzie i Bruno.

Bailly dziś pokazał, że wchodząc z ławki po takiej przerwie można pokazać klase. Jeśli Ole będzie miał odwage odstawiać graczy bez formy na ławe to wyjdzie nam to tylko na dobre. Przed nami derby Manchesteru. Kolejny baaardzo trudny mecz. Ole dalej siedzi na gorącym krześle i dalej gra o swoją posade.
» 3 listopada 2021, 00:26 #4
HarryBrown: Komentarz jak i sama ocena McTominaya w moim odczuciu trochę niesprawiedliwa. W środku pola był sam a i tak potrafił sporo piłek wyłuskać, wyblokować. A to, że popełniał faule to z jednej strony słabo ale z drugiej strony może chciał wyzwolić w kolegach z zespołu agresję i determinację. Ja to tak widzę.
Rashford powinien dostać ocenę identyczną co Pogba. Przeszedł totalnie obok meczu i nawet kontry wyprowadzał w tempie jakby był środkowym pierwszej linii formacji młyna w rugby.
» 3 listopada 2021, 00:23 #3
UnitedWeStand: Ronaldo ratuje LM.

Jak United jednak wyjdzie z grupy, to Cristiano powinien dostać premię, bo bez niego, to byłaby katastrofa drugi rok z rzędu..
» 2 listopada 2021, 23:48 #2
Zbirek: Ronaldo tylko 8? To chyba dlatego, że Solskjaer nadal jest w klubie dzięki niemu.
» 2 listopada 2021, 23:41 #1