Oceny pomeczowe: RB Lipsk vs Manchester United 3:2

» 8 grudnia 2020, 23:48 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United nie będzie miło wspominał meczu z RB Lipsk w 6. kolejce Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły przegrały 2:3 i pożegnały się z rozgrywkami. Jak występ piłkarzy Ole Gunnara Solskjaera ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United przegrał z RB Lipsk 2:3 i na wiosnę zagra w Lidze Europy
David de GeaDavid de Gea
Bezradny przy dwóch pierwszych golach w swoim powrotnym spotkaniu. Nie zaszczepił też żadnej pewności siebie wśród zawodników przed nim.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.22

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Angelino minął go tyle razy, że musiał mieć chyba czapkę niewidkę. Wan-Bissaka nie lubi atakować i nie lubił w tym spotkaniu bronić.
MEN: 2/10 DevilPage.pl: 1.82

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Przytłoczony intensywnością RB Lipsk. Wyglądał komfortowo jedynie w spokojniejszych okresach meczu. Upomniany kartką i zmieniony.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 2.22

Harry MaguireHarry Maguire
Maguire bronił defensywy United przed spotkaniem, a gdyby tylko z taką zaciekłością bronił na boisku… Mijany w szybkich atakach RB Lipsk. Można mu przypisać drugą bramkę.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.35

Luke ShawLuke Shaw
Zepchnięty na bok w ustawieniu z trzema obrońcami. Widać było, że nie grał długo, co wykorzystali gracze gospodarzy.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 2.18

Alex TellesAlex Telles
Przy drugim golu popełnił te same błędy co Aaron Wan-Bissaka. Zmieniony w przerwie.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.12

Nemanja MatićNemanja Matić
Ryzykowny wybór, który nie wypalił już po dwóch minutach. Wystawienie do gry Maticia, zamiast Van de Beeka lub Pogby musiało dodatkowo zmobilizować Lipsk.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 2.1

Scott McTominayScott McTominay
Próbował napędzać akcje United w pierwszej połowie, ale z niewielkimi sukcesami. Został na boisku, aby utrzymać równowagę w pomocy.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.24

Bruno FernandesBruno Fernandes
Odizolowany w swoich poczynaniach i szybko zaczął się frustrować postawą defensywy United. Jeden z bardziej uważnych zawodników. Miał pecha przy strzale w poprzeczkę. Pewnie wykonany karny.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 5.22

Marcus RashfordMarcus Rashford
Miał wystarczającą liczbę okazji, aby zaszkodzić RB Lipsk, ale tak naprawdę porządnie nie przetestował bramkarza rywala.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3.29

Mason GreenwoodMason Greenwood
Kilka wirtuozerskich zagrań Greenwooda i choć nie zdobył bramki, to zdecydowanie wraca do formy.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 3.71

Zmiennicy:

Donny van de BeekDonny van de Beek (za Tellesa 46’)
Natychmiast dał United dodatkową opcję w ataku, a akcje z nim były bardziej składne.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.03

Paul PogbaPaul Pogba (za Maticia 61’)
Rzucił się na piłkę z dużą siłą, co dało United drugiego gola. Zdecydowanie lepszy niż większość kolegów.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 4.24

Brandon WilliamsBrandon Williams (za Shawa 61’)